Středa 06. prosinec 2023 05:19
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Fintokei Vánoce
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Fintokei SwiftTrader

Ripple (XRP): Tři důvody k optimismu, jeden k opatrnosti

20.11.2023 14:22  Autor: BidAskBit  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Ripple (XRP) představuje jedinečný případ, který investorům nabízí směs optimismu a opatrnosti. Vzhledem k tomu, že se objevuje nový býčí trh, je pochopení pozice Ripplu klíčové pro každého, kdo se zajímá o trh s kryptoměnami.

Zde jsou tři přesvědčivé důvody, proč být vůči Ripplu býčí, spolu s upozorněním na opatrnost, kterou je třeba mít na paměti.

Stříbrná stránka právních tahanic

V nedávné epizodě pořadu CryptoLaw TV vystoupil renomovaný kryptoprávník John Deaton. Hovořil o probíhající právní bitvě společnosti Ripple s Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC).

Deatonova analýza následuje po kritickém rozvrhovém usnesení, které nastiňuje závěrečné kroky soudního procesu SEC vs. Ripple. Klíčová data, která je třeba sledovat, jsou skutečně následující:

– 12. února, kdy končí fáze zjišťování

– Březen, kdy SEC zveřejní své návrhy sankcí

– Odpověď společnosti Ripple má být předložena do 12. dubna

– A konečná odpověď SEC je na programu 29. dubna

Pozoruhodné je, že se společnost Ripple zaměřuje spíše na nápravná opatření než na obvinění z podvodu. Deatonovy postřehy naznačují, že finanční sankce společnosti Ripple by mohly být omezeny na zisky získané z údajného protiprávního jednání.

„Společnost Ripple se k zaplacení 770 milionů dolarů nepřiblíží. Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) požaduje odškodnění v souvislosti s prodejem XRP ve Velké Británii, Japonsku, Švýcarsku atd. Nejenže rozhodnutí Nejvyššího soudu ve věci Morrison tyto prodeje vylučuje, ale XRP je v těchto a dalších jurisdikcích považována za necenný papír,“ zdůraznil Deaton.

Tento diferencovaný přístup by mohl pro Ripple znamenat méně závažný výsledek, který by v držitelích XRP vzbudil pocit optimismu.

Podpora finanční inkluze

James Wallis, viceprezident společnosti Ripple pro spolupráci s centrálními bankami, zdůraznil úlohu digitálních měn centrálních bank (CBDC) při zvyšování globální finanční inkluze. Zdůraznil, jak mohou CBDC poskytovat finanční služby osobám s nedostatečným bankovním přístupem, zejména v regionech, kde je tradiční bankovnictví nedostupné nebo cenově nedostupné.

„Banky jsou komerční organizace a mají akcionáře, kterým musí odpovídat, a je velmi obtížné vydělávat peníze na lidech, kteří žádné peníze nemají. Je to trochu hádanka. Díky CBDC to však můžeme napravit. CBDC jsou velmi nízkonákladové a mohou umožnit poskytování finančních služeb na mnohem nižší nákladové bázi než dnes, takže to lidem umožní mít jednoduché platební možnosti. Umožní lidem vybudovat si určitou úvěrovou historii a mít možnost půjčit si nějaké peníze, aby mohli rozvíjet své podnikání,“ řekl Wallis.

Zapojení společnosti Ripple do více než 20 globálních iniciativ CBDC, včetně gruzínského projektu Digital Lari, ji staví do čela v oblasti využití digitální měny pro ekonomickou inkluzivitu.

Tento závazek překonávat finanční bariéry zvyšuje důvěryhodnost společnosti Ripple a posiluje její potenciální dopad v globálním měřítku.

Rozšiřování služeb pro zasílání peněz v Asii

SBI Remit, dceřiná společnost japonské SBI Holdings, rozšířila své služby v oblasti převodů peněz pomocí XRP od Ripple na Filipínách, ve Vietnamu a Indonésii. Cílem tohoto kroku je ve spolupráci se SBI VC Trade a společností Ripple se sídlem v San Francisku usnadnit rychlejší a nákladově efektivnější převody peněz.

Strategie se zaměřuje na trhy jihovýchodní Asie, což je region s prudce rostoucím přílivem remitencí.

Pomocí XRP jako překlenovací měny lze převádět peníze rychle a s nízkými náklady. Navíc má vynikající škálovatelnost, což uživatelům umožňuje snadno posílat peníze partnerům společnosti Ripple po celém světě, a věříme, že to povede k posílení konkurenceschopnosti v oblasti mezinárodních převodů,“ uvedla společnost SBI Remit ve svém prohlášení.

Využitím XRP jako překlenovací měny od roku 2021 se SBI Remit postavila do pozice průkopníka ve využívání kryptoměn pro přeshraniční transakce. Následně posílila postavení Ripplu v odvětví remitencí.

Upozornění: Systém Escrow

Navzdory těmto býčím ukazatelům je nezbytné zvážit poznámku o opatrnosti. V prosinci 2017 společnost Ripple zavedla systém úschov a vyčlenila 55 miliard XRP v sérii úschov uvolňovaných měsíčně po dobu 55 měsíců.

Vzhledem k tomu, že poslední tranše by mohla být uvolněna v prosinci 2023, mohl by tento systém ovlivnit stabilitu trhu XRP, protože nabídka XRP v oběhu by mohla převýšit současnou úroveň poptávky.

Obvykle se každý měsíc do escrow vrací přibližně 800 milionů XRP, přičemž do cirkulující nabídky se dostane zhruba 200 milionů XRP. Přesto, ačkoli je navržen pro stabilitu, zavádí proměnnou, která by mohla ovlivnit dynamiku trhu XRP, jak se blíží konečné uvolnění.

Souhrnně lze říci, že probíhající právní vývoj společnosti Ripple, její závazek k finanční inkluzivitě a expanze v oblasti asijských remitenčních služeb představují silný důvod k optimismu. Dopad jejího systému escrow však vyžaduje opatrné pozorování.

Stejně jako u každé investice by potenciální investoři do Ripple měli tyto býčí faktory vyvažovat pochopením rizik, která jsou s volatilním kryptotrhem neodmyslitelně spjata.


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Ripple: rostoucí pokračovací vzor
  Ripple se krátkodobě obchoduje do strany, ale trend zůstává býčí. Z technického hlediska byl po úžasné rally přirozený ústup a kurz by mohl před skokem nahoru otestovat a retestovat nejbližší úrovně supportu.
 • Ripple rozšiřuje kanadské inženýrské aktivity o validátor XRP na univerzitě v Torontu
  Největší kanadská univerzita je třetí univerzitou v zemi, která se stala partnerem univerzitní iniciativy Ripple pro výzkum blockchainu.
 • Ripple si klade za cíl překonat SWIFT jako nástroj pro platební transakce
  Investoři zahájili úterní obchodování na trhu s kryptoměnami smíšeně, jelikož se hlavní kryptoměny zatím žádným směrem nevydaly. Lépe si zatím vedou snad jen Ripple a BitcoinCash. Tržní kapitalizace celého trhu je lehce pod 212 miliardami dolarů, zatímco tržní kapitalizace Bitcoinu se pohybuje okolo 110 miliard dolarů.
 • Ripple s republikou Palau pracují na národní digitální měně
  Krypto společnost Ripple se spojila s republika Palau a oznámila kolaboraci s krypto společností Ripple, aby vytvořili svou vlastní kryptoměnu vydanou centrální bankou (CBDC). Ripple chce tomuto ostrovnímu státu v tichomoří pomoct s vyvíjením vlastní kryptoměny. Společnost Ripple navrhuje, že kryptoměna nemusí být nutně jen další CBDC.
 • 📈Ripple testuje klíčovou rezistenci na $1,00
  Ripple (XRP) dnes patří mezi nejsilnější kryptoměny. Roste přibližně o 11 %, což je přibližně dvojnásobek růstu dalšího krypta jako Litecoinu nebo Bitcoinu. Ripple pozitivně reaguje na další malé vítězství proti SEC. Celý spor se točí okolo faktu, že SEC se již několik měsíců snaží dokázat, že Ripple Labs vydal nelegálně cenné papíry bez povolení, a to ve formě kryptoměny Ripple (XRP). Ve sporu se chtěla SEC dostat k právní komunikaci Ripple Labs se svými právníky. Soud však rozhodl, že v tomto případě se jedná o soukromé dokumenty, které společnost nemusí poskytnout.
 • Ripple uzavírá partnerství pro expanzi na evropský trh luxusu
  Cílem je dokázat německým špičkovým maloobchodníkům poskytnout možnost, díky které budou moci přijímat platby v kryptoměnách, Lunu, operátor kryptoterminálu a poskytovatel plateb, který se specializuje na spolupráci konkrétně s prémiovými maloobchodníky.
 • Ripple vs. SEC: nový nález pošty napadá bezpečnostní status XRP
  Advokát John Deaton, zastupující společnost Ripple, objevil zprávu, která naznačuje, že Komise pro cenné papíry věděla, že XRP zcela neodpovídá definici cenného papíru.
 • 📈Ripple vzrástol o 14.0%💥
  Hlavné kryptomeny sa tento týždeň pokúšajú o oživenie po nedávnom krvavom kúpeli uprostred rastúcich amerických akciových indexov. Ripplov natívny token vyniká ako najpôsobivejší gainer z väčších altcoinov. XRP vzrástol o viac ako 14 % a teraz sa obchoduje nad hladinou 0,37 USD. Napriek celkovo negatívnemu sentimentu a prebiehajúcej právnej bitke proti americkej komisii pre cenné papiere a burzu (SEC) sa vývojári rozhodli rozšíriť svoje pôsobenie. Nedávno spoločnosť Ripple vydala správu na svojej webovej stránke, podľa ktorej spoločnosť plánuje otvoriť svoju prvú kanceláriu v Toronte a najať 50 až 100 nových softvérových inžinierov a vývojárov, aby pomohli vybudovať ďalšiu fázu technológií XRP, o ktorej sa uvažuje. Napriek tomu stojí za to pripomenúť, že korelácia medzi hlavnými americkými indexmi a kryptomenami je stále veľmi silná a návrat negatívneho sentimentu môže spustiť ďalšiu vlnu výpredajov. Veľa bude záležať aj na vývoji prípadu SEC vs. Ripple. Nedávno Eleanor Terret, reportérka Foxu, na Twitteri uviedla, že dve kľúčové rozhodnutia by mohli prísť do konca týždňa. Akékoľvek priaznivé rozhodnutie by mohlo negovať medvediu zaujatosť.
 • Ripple (XRP) klesá o 12 % týdně, zatímco trh s kryptoměnami stagnuje
  Začátek týdne začíná malými až žádnými podstatnými pohyby většiny kryptoměn, protože bitcoin se zastavil poblíž 19 000 dolarů.
 • Ripple (XRP) přitahuje mladé jihokorejské investory
  I když se XRP setkalo se značnými otřesy kvůli stupňujícím se regulačním problémům, jihokorejští investoři zůstali neochromeni. Ve skutečnosti se toto aktivum stalo nejpreferovanějším v jejich portfoliích, zejména u těch, kterým je kolem 20 let. Svědčí o tom nová zjištění, podle nichž XRP tvoří 20,7 % jejich investic, čímž překonává kombinovanou alokaci 17,5 % pro Bitcoin a Ethereum.
 • 📉 Ripple ztrácí 9 %
  Kryptoměny jsou nadále pod tlakem kvůli situaci v Číně, kde si tamní centrální banka předvolala zástupce vedení největších poskytovatelů půjček, aby dala jasně najevo, že služby spojené s kryptoměnami jsou v zemi zakázány. V posledních dnech čím dál více provincií limituje či přímo zakazuje těžbu kryptoměn.
 • Ripple – nová hvězda ve světě digitální měny
  Ripple (Exchange: XRP.BS=) v pátek dosáhl skoro 56 procent, vyšplhal se na rekordních 2.23 dolaru, a nahradil ethereum (Exchange: ETH=) na pozici druhé největší kryptoměny dle tržní kapitalizace, tvrdí stránky CoinMarketCap.
 • Rishi Sunak hodlá snížit daně
  Politické hrátky ve Velké Británii nabírají na obrátkách. Objevily se totiž informace, že premiér Rishi Sunak zvažuje před příštími parlamentními volbami snížit nepopulární dědickou daň. Tento krok by jeho vládnoucí straně poskytl značnou výhodu, protože nedávné průzkumy veřejného mínění ukázaly, že Konzervativní strana hospodařila s dvojciferným deficitem.
 • Rishi Sunak nespěchá s ústupky ohledně zvyšování mezd
  Britský premiér Rishi Sunak řekl, že britská inflace letos nezpomalí, takže je potřeba pokračovat v ovlivňování mezd, aby se omezil jejich růst navzdory probíhajícím jednáním se stávkujícími sektory, včetně státní zdravotní služby a železnic.
 • Rising oil prices, optimism in China help offset OPEC threats
  Oil prices surged in early Asian trading on Friday, while signs of rising demand in China helped markets overcome OPEC’s threats of potential headwinds.
 • Riskantní horská dráha
  Forexoví obchodníci mají pro nadcházející rok dlouhý seznam naléhavých témat – od intenzivních spekulací o tom, jak bude vypadat politika USA za Donalda Trumpa, až po existenční otázky EU v kalendáři plném významných událostí.
 • Riskantní investice do akcií
  Některým investorům se dříve podařilo zbohatnout investicemi do podhodnocených akcií globálních firem, jako Citigroup nebo Visa. Zariskovat lze i investicí do akcií Facebooku nebo Tesly. Jen musíte být připraveni na určitá rizika.
 • Risk-off na spadnutie
  Na včerajšej trhovej štvrťhodinke sme hovorili o tom, že súčasná rely nemá takmer žiadne fundamentálne opodstatnenie.
 • Risk-off sentiment přetrvává, v centru dění zůstávají napjaté vztahy mezi Čínou a USA
  Po několika týdnech jednání americký Senát schválil zákon na podporu Hong Kongu. Ten počítá s ročním přezkoumáváním jeho suverenity, která mu zaručuje speciální obchodní privilegia. V případě, že suverenita nebude adekvátní, může o tato privilegia přijít. Jedná se o krok, který míří na citlivé místo v otázce celistvosti Číny a ta již reagovala informací, že pokud zákon vstoupí v platnost, budou následovat z její strany vlastní odvetná opatření. Připomeňme, že aktuálně probíhají také jednání o podpisu první fáze obchodní dohody, na která tento krok ze strany USA může mít negativní vliv, což čínská média rovněž nezapomněla zmínit.
 • Risk-off sentiment zvyšuje tlak na euro vůči americkému dolaru
  Minulý týden se euro vůči americkému dolaru pokusilo prorazit nad zónu odporu vyznačenou na úrovni 1,06398, ale neuspělo. Riziková nálada na trzích nakonec opět podpořila americký dolar, což způsobilo, že se euro opět dostalo pod tlak.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V4)