Neděle 05. květen 2024 23:41
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple trading AI
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster srovnani

Peněžní trhy

img

Nervozita v evropském bankovním sektoru

16.03.2023 Zatímco na začátku týdne strašily trhy krachy bank v USA, včera se nervozita přelila i do Evropy v souvislosti s problémy banky Credit Suisse. Akcie druhé největší švýcarské banky včera odepsaly téměř 25 %, zatímco pravděpodobnost bankrotu (měřeno CDS) vystřelila nad 50 %, což spustilo výprodej napříč evropským bankovním sektorem. Do toho bude dnes zasedat ECB, která se v únoru zavázala zvýšit úrokové sazby o 50bps. Minimálně peněžní trhy ale o takto razantním zpřísnění měnové politiky pochybují a přehodnotily sázky jen na +25bps.
img

BREAKING: Powell vyvíjí tlak na riziková aktiva. Stříbro klesá o 4 %

07.03.2023 GBP/USD se propadl pod 1,19 USD, zatímco AUD/USD ztratil 1,9 %, když obchodníci po jestřábích komentářích předsedy Fedu Powella utlumili rizikovější aktiva a vrhli se na zelenou měnu. Powell během své výpovědi před Kongresem uvedl, že Fed možná bude muset v boji proti inflaci zvýšit úrokové sazby více, než se předpokládalo. Jinde se předpokládá, že Bank of England tento měsíc zvýší sazby o dalších 25 bazických bodů a poté ukončí současný cyklus zpřísňování. Členka bankovní rady Catherine Mannová v úterý varovala, že libra může být zranitelná jestřábími výhledy Federálního rezervního systému a Evropské centrální banky. Powellovy výroky přiměly peněžní trhy vsadit na zvýšení úrokových sazeb tento měsíc o 50 bazických bodů, zatímco dříve se očekávalo mírnější zvýšení o 25 bazických bodů. Výnos desetiletého amerického státního dluhopisu krátce vyskočil nad 4,0 %, což vyvolalo další tlak na drahé kovy. Zlato ustoupilo k podpoře na úrovni 1820 USD, zatímco stříbro se propadlo o téměř 4,0 % na hranici 20,25 USD.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB: Inflační očekávání v eurozóně výrazně klesla, zlepšují se i další ukazatele

07.03.2023 Inflační očekávání mezi spotřebiteli v eurozóně výrazně klesla a zlepšují se i některé další ekonomické indikátory. Ukázal to průzkum, který dnes zveřejnila Evropská centrální banka (ECB). Vyplývá z něj, že do tří let čekají lidé pokles inflace na 2,5 procenta. V únoru byla míra inflace v eurozóně na 8,5 procenta.
img

Setrvačná inflace v eurozóně zvyšuje tlak na ECB

03.03.2023 Již výsledky únorové inflace v jednotlivých ekonomikách eurozóny dávaly tušit, že souhrnný výsledek překvapí vyšším číslem, než očekával tržní koncensus. To včera potvrdila předběžná data, podle kterých meziroční inflace v eurozóně zvolnila jen zanedbatelně z lednových 8,6 % na 8,5 %. Ještě výraznější překvapení přišlo ze strany jádrové inflace (očištěné o volatilní vlivy cen energií nebo potravin), která dále akceleruje – v meziročním srovnání z 5,3 % na 5,6 %. Únorová inflační čísla zároveň potvrzují, že cenové tlaky se stále více rozestupují napříč spotřebitelským košem.
img

Graf dne - NZDJPY (20.02.2023)

20.02.2023 NZD/JPY může vstoupit do volatilního týdne. Novozélandská centrální banka (Reserve Bank of New Zealand) má ve středu v 2:00 oznámit další měnověpolitické rozhodnutí. Kolem tohoto oznámení panuje velká nejistota. Peněžní trhy počítají se zvýšením sazeb o zhruba 40 bazických bodů a většina ekonomů oslovených agenturou Bloomberg vidí jako základní scénář zvýšení sazeb o 50 bazických bodů. V poslední době však sílí volání po nižším zvýšení nebo dokonce po pozastavení, protože Nový Zéland se potýká se záplavami a škodami způsobenými cyklonem. Rozhodnutí pozastavit zvyšování sazeb a vyčkat, jaké škody v ekonomice napáchalo počasí, by bylo překvapivé a pravděpodobně by vyvolalo pullback na trhu NZD.
img

Ranní shrnutí (02.02.2023)

02.02.2023 Americké indexy včera rostly poté, co předseda Fedu Powell na tiskové konferenci vyslal spíše holubičí komentář. S&P 500 si připsal 1,05 %, Nasdaq se posunul o 2,00 % výše a Russell 2000 přidal 1,49 %. Dow Jones se obchodoval beze změny.
img

🔼 EURUSD se pohybuje v blízkosti 1,10

01.02.2023 Americký dolar klesá a akciové trhy po dnešním rozhodnutí Fedu a především po Powellově tiskové konferenci rostou. Powell poznamenal, že dezinflační proces začal, a i když zdůraznil, že je příliš brzy na vyhlášení vítězství nad inflací, trhy rychle vyvodily závěry - méně zvyšování sazeb do budoucna. Peněžní trhy nyní oceňují vrcholovou sazbu Fedu pod 4,90 % a sazbu na konci roku 2023 na úrovni 4,4 % - což naznačuje snížení sazeb. US100 si připisuje více než 2 %, zatímco EURUSD se blíží k hranici 1,10.
img

Konference Jerome Powella po zasedání FOMC

01.02.2023 FOMC přistoupil ke zvýšení úrokových sazeb o 25 bazických bodů na úroveň 4,50-4,75 %. Rozhodnutí bylo v souladu s očekáváním trhu a prohlášení neobsahovalo žádné zásadní změny oproti prosincovému zasedání. Fráze, že pokračující zvyšování sazeb je vhodné, zůstává a vyvolává otázky, zda sazby dosáhnou vrcholu na úrovni 5,00 %, jak naznačují peněžní trhy, nebo zda bude Fed pokračovat ve zvyšování sazeb i po březnu. Předseda Fedu Powell uspořádal po zasedání ve 20:30 tiskovou konferenci, na které vysvětlil důvody kroků americké centrální banky. Klíčové poznatky z tiskové konference:
img

Co sledovat příští týden? (27.01.2023)

27.01.2023 Nadcházející týden bude pravděpodobně nejrušnějším týdnem roku 2023. Investorům budou nabídnuta nejen rozhodnutí o sazbách Fedu, ECB a BoE, ale také budou mít možnost podívat se na nejnovější údaje o pracovních místech v USA. Kromě toho je na Wall Street v plném proudu výsledková sezóna a v nadcházejícím týdnu budou zveřejněny zprávy o výsledcích za 4. čtvrtletí od společností Meta Platforms, Apple, Amazon a Alphabet. Nezapomeňte příští týden sledovat USD/JPY, EUR/GBP a US100!
img

Graf dne - USDCAD (25.01.2023)

25.01.2023 Rozhodnutí o sazbách od Bank of Canada v 16:00 je dnes klíčovou makro událostí dne. Očekává se, že banka zvýší sazbu o 25 bazických bodů. Takový názor sdílí většina ekonomů oslovených agenturami Bloomberg a Reuters a také peněžní trhy. To by znamenalo zpomalení tempa zpřísňování měnové politiky po dvou zvýšeních sazeb o 50 bps v říjnu a prosinci 2022. Pokud by však banka dnešním rozhodnutím překvapila, je pravděpodobnější, že půjde spíše o holubičí překvapení (žádné zvýšení). Guvernér Bank of Canada Macklem pořádá po zasedání tiskovou konferenci (17:00).
img

Graf dne - EURGBP (15.12.2022)

15.12.2022 Švýcarská národní banka již oznámila zvýšení sazeb o 50 bb, ale jsou zde ještě další dvě významné centrální banky, které mají dnes rovněž rozhodovat o sazbách a od nichž se rovněž očekává zvýšení sazeb o 50 bb - Bank of England (13:00) a Evropská centrální banka (14:15). Vzhledem k tomu, že ekonomové i peněžní trhy považují zvýšení sazeb o 50 bb za hotovou věc, bude reakce trhu hodně záviset na komunikaci centrální banky. Tak tomu bylo v případě včerejšího rozhodnutí FOMC a tak tomu bude i dnes v případě BoE a ECB. Poslední údaje však naznačují, že existuje šance, že ECB přinese jestřábí překvapení a zvýší sazby o 75 bazických bodů namísto 50 bp. Na druhou stranu krize životních nákladů ve Velké Británii zvyšuje šance na měkčí postoj BoE.
img

Dolar začal klesat kvůli obavám z recese

09.12.2022 V pátek došlo k poklesu dolaru kvůli zvýšeným obavám ze zpomalení hospodářského růstu v USA. Obchodníci jsou v pozoru před spoustou zasedání centrálních bank, která se mají uskutečnit příští týden a hlavní slovo na nich bude mít FED.
img

Americký dolar směřuje dolů a investoři čekají zpomalení zvyšování sazeb 

08.12.2022 Americký dolar klesá, jelikož investoři zvažují výhled politiky FEDu spojenou s rostoucím strachem, že vysoké úrokové sazby by mohly způsobit recesi.
img

BREAKING: USDCAD dosáhl 4týdenního maxima, ropa zůstává pod tlakem

06.12.2022 Pár USD/CAD v úterý vyskočil na nejvyšší úroveň od začátku listopadu, protože nižší ceny ropy a oživující americký dolar nadále vyvíjejí tlak na kanadskou měnu, která je silně korelovaná s cenami ropy.Zítra se investoři zaměří na rozhodnutí Bank of Canada o úrokových sazbách. Peněžní trhy obecně očekávají, že BoC zvýší svou klíčovou sazbu pomalejším zvýšením o 25 bazických bodů, ale druhé zvýšení o 50 bazických bodů v řadě není vyloučeno, protože politici zvažují rostoucí inflaci a zpomalující ekonomiku.
img

Dolar nadále oslabuje

05.12.2022 Dolarový index klesl na 104,15 bodu, což je nejnižší úroveň od konce června, a pod tlakem vyhlídek na méně agresivní zpřísňování ze strany Fedu. Peněžní trhy strávily nejnovější zprávu NFP a oceňují 80% šanci na 50 b.b. v prosinci po dodání čtyř po sobě jdoucích zvýšení sazeb o 75 b.b.. USD oslabil nejen vůči hlavním měnám, jako je EUR a britská libra, ale také vůči čínskému jüanu, protože sázky na rychlejší otevření čínské ekonomiky dodávaly optimismus býkům v jüanu.
img

Co sledovat příští týden? (02.12.2022)

02.12.2022 V příštím týdnu nebudou zveřejňovány ekonomické zprávy nejvyšší úrovně, jako je zpráva o NFP, ale budou zveřejněny některé pozoruhodné údaje z průzkumů, včetně ISM služeb a spotřebitelské nálady v Michiganu. Kromě toho bude velká pozornost upřena na ropu, protože v pondělí vstoupí v platnost západní sankce na ruskou námořní ropu. V neposlední řadě se očekává, že RBA poprvé od roku 2013 zvýší sazby na 3,0 % nebo výše. Nezapomeňte příští týden sledovat US500, OIL a AUD/USD!
img

Graf dne - US30 (01.12.2022)

01.12.2022 Předseda Fedu Jerome Powell včera uvedl, že ve světle posledních makroekonomických údajů by mělo smysl zmírnit tempo zpřísňování měnové politiky. Uvedl, že ekonomická dynamika zpomalila pod trend, ale taková situace by musela trvat, aby se inflace snížila. Vzhledem k tomu, že růst cen v americké ekonomice zůstává zvýšený, Powell vidí potřebu dalšího zvyšování sazeb, ale jeho komentář o zmírnění tempa přiměl trhy věřit, že zvýšení sazeb o 50 bb je nyní základním scénářem pro prosincové zasedání (14. prosince 2022). Peněžní trhy nyní oceňují šanci na zvýšení sazeb větší než 50 bp méně než zhruba 2 %, což je pokles z 15 % před Powellovým projevem.
img

Inflace v eurozóně poprvé za 1,5 roku zpomalila

01.12.2022 Inflace v eurozóně poprvé za 1,5 roku zpomalila a dala záblesk naděje Evropské centrální bance, která se snaží potlačit nejhorší šok spotřebitelských cen v eurozóně.
img

Představitelé Fedu tvrdí, že zvyšování sazeb bude pokračovat

16.11.2022 Lael Brainardová, místopředsedkyně Fedu, informovala o tom, že zelená bankovka stoupla a pohybovala se více než 1 % nad svým minimem.
img

🔽 DE30 pod tlakem před rozhodnutím ECB

27.10.2022 Blíží se oznámení rozhodnutí Evropské centrální banky. Peněžní trhy očekávají další zvýšení sazeb o 75 bazických bodů a podobná jsou i očekávání ekonomů oslovených agenturou Bloomberg. Je však třeba poznamenat, že ECB na předchozích dvou zasedáních překvapila směrem vzhůru. Vzhledem k tomu, co bylo řečeno, existuje šance na změnu sazeb o 100 bazických bodů?
img

Ekonomický kalendář: V centru pozornosti je ECB!

27.10.2022 Hlavní událostí dne je bezesporu rozhodnutí o sazbách Evropské centrální banky. Peněžní trhy i ekonomové oslovení agenturou Bloomberg poukazují na další zvýšení sazeb o 75 bazických bodů. Nicméně, protože to vypadá jako hotová věc, obchodníci budou hledat náznaky, co přijde poté, co Bank of Canada včera poslala holubičí zprávu, že se může blížit konec zpřísňování. Kromě rozhodnutí ECB bude investorům nabídnuta také zpráva o HDP ve 3. čtvrtletí ze Spojených států, která by měla ukázat expanzi americké ekonomiky po poklesu ve 2. čtvrtletí 2022. Pokud jde o zisky, zprávy od dvou zbývajících amerických mega-tech – Amazon a Apple – budou zveřejněny po skončení zasedání na Wall Street. Zisky od společností Microsoft, Alphabet a Meta, které byly zveřejněny začátkem tohoto týdne, zklamaly a vyvolaly výrazný pokles ceny akcií a také zatížily celý technologický sektor.
img

Co lze očekávat od ECB❓

26.10.2022 Rozhodnutí Evropské centrální banky o sazbách je jednou z hlavních makro událostí týdne. ECB oznámí své další rozhodnutí ve čtvrtek ve 13:15 a očekává se výrazné zvýšení sazeb. Pozornost však bude upřena nejen na zítřejší rozhodnutí, ale také na to, kam se sazby budou ubírat dále. Podívejte se na náš přehled událostí!
img

Co dnes očekávat od Bank of England?

22.09.2022 Bank of England měla původně oznámit své rozhodnutí o měnové politice minulý týden ve čtvrtek ve 13:00. Rozhodnutí se však o týden zpozdilo kvůli úmrtí královny Alžběty II. a národním smutku. Bank of England již na svém předchozím zasedání varovala, že očekává, že britská ekonomika v posledním čtvrtletí roku 2022 přejde do recese a že tato skutečnost ji neodradí od zvyšování sazeb v boji proti inflaci.
img

EURUSD je před zveřejněním sazeb na 20letých minimech

21.09.2022 Hlavní měnový pár se pohybuje poblíž 20letých minim pár minut předtím, než Fed oznámí své další rozhodnutí o měnové politice (ve 20:00). Oba – ekonomové i peněžní trhy – očekávají, že americká centrální banka zajistí další zvýšení sazeb o 75 základních bodů. Jestřábí sázky se však zvýšily po zprávě o indexu spotřebitelských cen v USA za srpen zveřejněné minulý týden a některé požadovaly posun sazby o 100 základních bodů. I když toto není základní scénář, překvapení nelze nikdy vyloučit. Bez ohledu na to, zda Fed zvýší o 75 nebo 100 bazických bodů, bude velká pozornost věnována ekonomickým prognózám. Nejnovější sada předpovědí z června předpokládala, že inflace PCE letos dosáhne 5,2 % a je téměř jisté, že bude revidována výše. Také střední prognóza pro sazbu fondů Fedu na konci roku 2022 byla 3,4 %. To se také pravděpodobně změní vzhledem k tomu, že 3,4 % je méně než 100 bp nad současnou sazbou, a pokud Fed překvapí růstem, sazby mohou vyskočit na rozpětí 3,25-3,50 % již dnes.
img

Dokáže ECB zachránit euro❓

07.09.2022 Další rozhodnutí o měnové politice Evropské centrální banky bude oznámeno tento čtvrtek ve 14:15. Tisková konference prezidentky ECB Lagardeové bude následovat o půl hodiny později ve 14:45. Trh předpokládá zvýšení sazeb o 50 - 75 bp. V obou případech by se jednalo o velký nárůst, protože se ECB v poslední době profilovala spíše jako holubičí. Co očekávat od nadcházejícího zasedání ECB?
img

Graf dne: EURJPY (29.08.2022)

29.08.2022 Euro je jednou z nejvýkonnějších hlavních měn na začátku nového týdne. Solidní výkon společné měny lze odůvodnit jestřábími poznámkami, které během týdne pronesla řada členů ECB. Krátký přehled z nich:
img

Graf dne: EURUSD (21.07.2022)

21.07.2022 Věci dnes ráno dostaly rychlý spád a první dva faktory se již vykreslily – toky plynu přes Nord Stream 1 byly obnoveny a Mario Draghi oznámil, že se setká s prezidentem Mattarellou a odstoupí. S obnovením plynu přes Nord Stream bude mít Evropa šanci zásobit se komoditou před zimou. Je však třeba poznamenat, že plynovod nepracuje na plný výkon. Draghiho dnešní rezignaci trhy z velké části ignorovaly. Lze to odůvodnit tím, že demise byla jasná od včerejška, kdy velké koaliční strany nevyjádřily premiérovi podporu.
C:\\fakepath\\trader-28062022-27-zm.jpeg

Forex: Euro po vyjádření šéfky ECB Lagardeové oslabuje

28.06.2022 Jednotná evropská měna dnes oslabuje. Reaguje tak na vyjádření prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové, která nenabídla žádný nový pohled na další vývoj měnové politiky centrální banky.
C:\fakepath\eurusd-07062022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 7.6.2022

07.06.2022 Hlavní akciové indexy ve Spojených státech na počátku týdne vzrostly a zotavily se z některých ztrát, které utrpěly minulý týden. Investoři nakupovali velké růstové firmy jako Apple a Amazon, jehož akcie se obchodovaly první den po rozštěpení v poměru 20 ku jedné. Na forexovém trhu mírně posiloval americký dolar.
img

EUR/USD: Přílišná reakce trhu na projev Lagardeové přidává býkům na jistotě

24.05.2022 Trhy rychle zvedly euro na měsíční maximum vůči americkému dolaru poté, co se prezidentka ECB Christine Lagardeová pokusila zchladit vášně býků na EUR/USD, když mluvila o postupném zpřísňování měnové politiky. Lagardeová si nemyslí, že eurozóna je ve stavu prudkého nárůstu poptávky. Je to určitě inflace poháněná nabídkou. V tomto ohledu by ECB neměla spěchat a nemusí propadat panice.
img

EUR/USD. Euro klesá uprostřed hrozící recese.

28.04.2022 Pád eura na pětileté minimum oživuje možnost, že měna dosáhne parity vůči dolaru poprvé za dvě desetiletí, protože obavy z recese eurozóny povzbuzují investory k medvědím obchodům. Ruské kroky k zastavení dodávek plynu Bulharsku a Polsku byly nejnovější ranou pro měnu, která je již nyní pod tlakem dvojitého protivětru rostoucího dolaru a rozsáhlých restrikcí v Číně, která je hlavním exportním trhem bloku. Německo a další evropské země by mohly být další v řadě na zavedení plynových omezení. Podle Kaspara Hense, senior manažera portfolia v Bluebay Asset Management v Londýně, by embargo na ruskou ropu a plyn mohlo poslat evropskou ekonomiku do recese dříve, než se očekávalo. Jednotná měna klesla na minimum 1,0514 USD vůči dolaru, což vedlo k dubnové ztrátě 4,5 %. Údaje o Německu, největší ekonomice eurozóny, ukázaly, že spotřebitelská důvěra je na historickém minimu a vláda prudce snížila své prognózy růstu pro 2022. Euro od roku 2008, kdy dosáhlo vrcholu na 1,6 dolaru, neustále klesá.
C:\fakepath\trader-21042022-30-zm.jpg

Forex: Euro vystoupalo na týdenní maximum vůči dolaru, později zisky smazalo

21.04.2022 Euro dnes vystoupalo na týdenní maximum vůči dolaru. Trh má pod vlivem komentářů zástupců Evropské centrální banky (ECB) za to, že banka brzy zvýší úrokové sazby. Podporu jednotné evropské měně též poskytuje očekávání, že francouzský prezident Emmanuel Macron obhájí mandát. Později euro zisky smazalo a vůči dolaru oslabuje.
img

EUR/USD. Pokud se opravdu potopí, bude to krásné: euro se v moři negativity snaží chytit stébla

01.03.2022 Washington informoval o ruské invazi do sousední země tak často, že obchodníci přestali brát tyto signály vážně. Kromě toho se objevily naděje, že se podaří zabránit vznikajícímu konfliktu a řešení situace kolem Ukrajiny diplomatickou cestou se zdálo být možné.
C:\fakepath\dolary.jpg

Washington kvůli invazi na Ukrajinu zvažují sankce vůči ruské centrální bance

27.02.2022 Spojené státy a jejich spojenci jsou blízko k zavedení nových drastických sankcí vůči Rusku za jeho invazi na Ukrajinu, které by mohly ochromit jeho ekonomiku a finanční systém. Agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje uvedla, že Washington zvažuje sankce proti ruské centrální bance se zaměřením na rezervy země. Není však jasné, v jak pokročilé fázi tato jednání jsou.
C:\fakepath\eurusd-04022022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 4.2.2022

04.02.2022 Americké akcie včera výrazně oslabily v čele s internetovou společností Meta Platforms. Akcie firmy, která je majitelem sociální sítě Facebook, se propadly po zveřejnění neuspokojivého výhledu. Pod tlak se dostaly také akcie dalších podniků působících v oblasti sociálních médií, například firem Twitter a Pinterest. Oslabovaly také velké technologické podniky jako Alphabet a Microsoft.
C:\fakepath\trader-03022022-25-zm.jpg

Forex: Euro po výrocích šéfky ECB výrazně posiluje vůči dolaru

03.02.2022 Euro dnes výrazně posiluje vůči dolaru, protože výroky šéfky Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeové podpořily vyhlídky na rychlejší zpřísňování měnové politiky v eurozóně. Kolem 17:30 SEČ si jednotná evropská měna připisovala zhruba 1,3 procenta na 1,1448 EUR/USD.
C:\fakepath\eurusd-01022022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 1.2.2022

01.02.2022 Americké akcie včera posílily, za celý měsíc však vykázaly výrazný pokles. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si včera připsal 1,17 procenta a uzavřel obchodování na 35.131,86 bodu. Za celý měsíc naopak klesl o 3,3 procenta, což představuje jeho nejprudší lednový pokles od roku 2016.
C:\fakepath\trader-31012022-35-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje po pátečním výstupu na nejvyšší úroveň za jeden a půl roku

31.01.2022 Americký dolar dnes oslabuje poté, co se v pátek vůči koši předních měn vyšplhal na nejvyšší úroveň za jeden a půl roku. Jednotná evropská měna euro si kolem 17:15 SEČ vůči dolaru připisovala zhruba půl procenta na 1,1209 EUR/USD.
img

EUR/USD: zatímco se trhy rozhodovaly: sklenice zpola plná, nebo zpola prázdná. Při rychlém šíření omikronu ve světě se euru podařilo pokusit se a vrátit korunu dolaru.

20.01.2022 Na začátku minulého týdne se klíčové indexy Wall Street po prudkém poklesu z rekordních maxim dostaly do lepší nálady. Ke zlepšení nálady na trhu přispěly optimistické prognózy předních investičních bank, že akcie vydrží i růst úrokových sazeb Fedu a zvýšení výnosu státních dluhopisů.
img

Hádanka o libře: Kolikrát musí Bank of England zvýšit sazby, aby do září činila 1 %?

17.12.2021 Bank of England skutečně překvapila trhy zvýšením sazeb. Investoři a ekonomové si pro jistotu takovou možnost připustili a odhadli ji na 40 %, ale nikdo nečekal tak prudký přechod k režimu zpřísňování.
img

Americké akcie po rozhodnutí Fedu rostou

16.12.2021 Americké akcie ve středu rostly poté, co se objevily rozhovory, že Fed bude řešit prudce rostoucí ceny, aniž by bránil hospodářskému růstu. Index S&P 500 zpočátku klesl, ale nakonec se uzavřel v blízkosti historických maxim. Nasdaq 100 mezitím vyskočil o přibližně 2,5 %.
C:\fakepath\eurusd-17112021-2.png

Forex: Dolar zůstává pevný díky sílícím očekáváním růstu úrokových sazeb

17.11.2021 Americký dolar se dnes drží na 4,5letém maximu vůči japonskému jenu a posiluje i k euru. Pomohly mu údaje o růstu maloobchodních tržeb ve Spojených státech i vyjádření zástupců americké centrální banky (Fed), která posílila očekávání, že by banka mohla zvednout základní úrokovou sazbu už v polovině roku 2022.
img

Údaje o britském trhu práce, inflaci a maloobchodních tržbách objasní osud GBPUSD

16.11.2021 Nabitý ekonomický kalendář na týden od 19. listopadu může britské libře pomoci půdu pod nohama, nebo ji naopak poslat dobývat neprobádané hlubiny. Po rychlém výprodeji způsobeném neochotou Bank of England zvýšit repo sazbu a působivém nárůstu inflace v USA potřebuje pár GBPUSD novou hnací sílu. Proč ji nenajít v makroekonomických statistikách.
img

Forex: MNB zvýšila sazby o 15 bps

19.10.2021 Maďarská centrální banka na svém dnešním zasedání zvýšila úrokovou sazbu o 15procentních bodů na 1,80 %. Peněžní trhy očekával více než 15procentní zvýšení. Forint po zvýšení sazeb oslabil.
C:\fakepath\top-02032021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.03.2021 1) Americký dolar našel od začátku nového roku půdu pod nohama. Některé měny to stálo značné ztráty, jiné naopak nadále posilují. Dva protichůdné příklady tvoří britská libra a japonský jen. Libra na páru s dolarem od nového roku i přes silnější dolar posílila o více než 2 %, zatímco japonský jen proti americkému dolaru 3,5 % odepsal.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Vyhlídky na nižší úroky v USA stáhly dolar na osmitýdenní minimum

05.03.2020 Americký dolar dnes sestoupil na nové osmitýdenní minimum vůči koši měn. Obchodníci totiž předpokládají, že americká centrální banka (Fed) přikročí k dalšímu snížení svých úrokových sazeb. Euro si vůči dolaru kolem 18:00 SEČ připisovalo zhruba 0,6 procenta a pohybovalo se v těsné blízkosti 1,1200 EUR/USD.
img

USD / JPY – 28. 2. 2020

28.02.2020 Dolar vůči jenu klesl na 3-1/2 týdenní minimum, protože globální šíření koronaviru vyvolalo výrazné očekávání snížení sazeb v USA. Peněžní trhy jsou nyní přesvědčeny, že Federální rezervní systém USA příští měsíc sníží referenční úrokovou sazbu nebo její snížení bude anoncovat na setkání v červnu.
img

Rozbřesk: ECB obrací kormidlo k uvolněné měnové politice. Dle trhů ale příliš pomalu

07.06.2019 ECB si jednoduše nemohla dovolit sedět se založenýma rukama a sledovat, kterak se v eurozóně zhoršují podnikatelské nálady a klesá inflace - tedy ta skutečná i očekávaná. ECB se tedy na svém červnovém zasedání pokusila měnovou politiku uvolnit a to primárně skrze prodloužení závazku držet oficiální úrokové sazby na historických minimech až do poloviny roku 2020, úpravu pravidel dlouhodobých repo operací a nakonec i v posunu v rétorice (několik členů bankovní rady chtělo snížit úroky již včera). Reakce trhu - konkrétně nárůst eurových sazeb, posílení eura a propad akcií evropských bank - svědčí o tom, že se od ECB ve skutečnosti čekalo více a trhy tak nemusí považovat znovuzahájené uvolňování měnových šroubů za ukončené.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar po statistice a projevu šéfa Fedu oslabuje

26.02.2019 Dolar dnes oslabuje, příčinu vidí analytici v projevu šéfa americké centrální banky (Fed) Jeromeho Powella v Kongresu. Náladu na trhu nicméně ovlivnila i nejnovější statistika ze Spojených států.
C:\fakepath\recko penize.jpeg

Řecko zmírní omezení pohybu kapitálu, ukončí záchranný program

01.03.2018 Řecká vláda od 1. března dál zmírní omezení pohybu kapitálu, které zavedla v létě 2015, v době, kdy byla ohrožena budoucnost Řecka v eurozóně. Mimo jiné se zvyšuje měsíční limit pro výběr hotovosti z bankovního účtu na 2300 eur (58.400 Kč) z dosavadních 1800 eur. Řekové si také mohou poprvé od léta 2015 otevřít nový bankovní účet bez omezení. Řecko ke zmírnění omezení pohybu kapitálu přistupuje před ukončením záchranného programu, plánovaným na srpen.
img

Rozbřesk: Povánoční pohádka o tom, proč silvestrovský forward již není, co býval

28.12.2017 Kdo si myslel, že devizové a peněžní trhy dožijí od Vánoc do Silvestra v klidu, ten se šeredně zmýlil. Přísnější bankovní regulace v kombinaci se stovkami miliard natištěných peněz ze strany centrálních bank způsobila, že se rozklížila úroková arbitráž napříč měnami. V malých českých podmínkách to znamená, že krátké euro-korunové forwardy jsou úplně jinde, než byste je normálně hledali, a implicitní úrokové korunové sazby odvozené z měnových derivátů, za které lze “ukládat” přes konec roku (neplatí pro fyzické osoby), jsou aktuálně hluboce v záporu.
img

Bernanke: Kdy a jak by se měl Fed zbavit nakoupených aktiv

01.02.2017 Během finanční krize a po ní se Fed ve snaze podpořit ekonomické oživení a celý finanční systém pustil do nákupů aktiv. Tato politika kvantitativního uvolňování zvětšila jeho rozvahu z méně než 900 miliard dolarů na dnešních asi 4,5 bilionu dolarů. Z nich tvoří americké vládní dluhopisy asi 2,5 bilionu dolarů a 1,8 bilionu dolarů hypotéční cenné papíry. Fed skončil s rozsáhlými nákupy aktiv v říjnu 2014, poté už udržoval svou rozvahu na stabilní úrovni a kupoval jen tolik aktiv, aby nahradil cenné papíry dosahující doby splatnosti.
img

Saxo podporuje svou nabídku CFD pomocí nižších marží

01.09.2016 Nová nabídka Intraday Margins klientům nabízí flexibilitu během obchodovacích hodin, kdy je nejsilnější likvidita podkladových futures a peněžních trhů, zatímco nová nabídka spreadů snižuje náklady na obchodování až o 30 % pro sledování nejoblíbenějších indexů.
img

Zajímavé příležitosti na trzích 16. 11. 2015

16.11.2015 Přinášíme Vám pravidelné investiční tipy z dílny analytiků XTB ve Varšavě k dnešnímu dni, které mají za cíl seznámit č...
img

Fed překvapil a trhy poslal níž: Brzké omezení QE možné se silnými daty

20.11.2013 Americké akciové indexy smazaly zisky a euro prohloubilo propad k dolaru po zveřejnění zápisu z měnového jednání FOMC...
img

ECB nechává úrokové sazby beze změny, volnější politiku nezdůrazňuje a posílá tím euro vzhůru

02.10.2013 Evropská centrální banka ponechává úrokové sazby beze změny, jak se čekalo. Hlavní sazba tak zůstává na 0,50 procenta. Znovu se v měnovém výboru hlasoval...
img

USDCAD a další – že by se konečně doopravdy pohnuly

24.01.2013 Po slabých obchodních číslech a dalších oficiálních slovních intervencích páry s JPY znovu zamířily výše...
cina ekonomika.jpg

Aktivita v čínském průmyslu klesla

02.09.2012 Aktivita v čínském průmyslu v srpnu klesla víc, než se čekalo.
img

Černý scénář ekonomů pro následující měsíce: Bankovní krize, sociální nepokoje, chvíle klidu a opět krize...

09.11.2011 Po bankrotu Řecka, opuštění eurozóny a runu na italské banky přijde s 65% pravdě...
img

8.9. Vystoupení představitelů ECB a prezidenta Obamy; klíčová pásma pod tlakem

08.09.2011 John Hardy, Forex Market Strategist, Saxo Bank8.9.2011EURUSD klesl před dnešními...
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Bitcoin | Intervence | Nový Zéland | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Equity | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Mexické peso | Turecká lira | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | AUD/NZD | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | GBP/AUD | AUD/JPY | NZD/JPY | AUD/CAD | EUR/CAD | EUR/NZD | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Svíčkové formace | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Arbitráž | Asset management | Aussie | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Bond | CEO | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Diverzifikace | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downgrade | ECB | EFSF | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Fondy peněžního trhu | Forward | Futures | G10 | G7 | Grafy | High | Hlava a ramena | Hlavní měna | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intraday | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | LTRO | Likvidita | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Marže | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Operace Twist | Osobní příjem | Penzijní fond | Peněžní trh | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Primární trh | Prodejní cena | Rally | Rate cut | Reinvestice | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sell Limit | Sentiment | Směnný kurz | Split | Spotová cena | Spread | Standard & Poor's 500 | Support | Swiss | Trend | Tržní kapitalizace | Tržní riziko | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Index MSCI | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Komoditní trhy | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | John Hardy | Zisk | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Bohatství | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Investiční produkty | Gold | Obchodovat | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investovat | Algoritmické obchodování | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | Facebook | Index strachu | Australská centrální banka | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | EURJPY | AUDNZD | Aktivum | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Americká centrální banka | Analýzy | AUDJPY | Banka | Brent | Britské libry | CAC40 | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | CZK | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický výhled | Etoro | Eura | EURCAD | EURGBP | EURCHF | EURNOK | EURNZD | Euro dnes | Evropská měna | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forex market | Frank | GDP | Graf | Graf EURUSD | Graf zlata | Hang Seng | HDP USA | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | InstaForex | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Japonská ekonomika | Kapitálové trhy | Komoditní | Kurz EUR | Kurzy | Libra | Lira | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Měna euro | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | NZDJPY | Obchodování s dluhopisy | Odkup akcií | Pád rublu | Pips | Pokles eura | Portfolia | Prognóza | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Spořící účty | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Švýcarské banky | Trh | Tržní hodnota | Twitter | USD index | Volatility | Výprodej | Vývoj inflace | WTI | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | EIA | ING | Komise pro cenné papíry | Báze | Elon Musk | Hold | Christine Lagarde | Indie | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Sekundární trh | Sell | SPAD | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Repo operace | Outperform | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Tržní sentiment | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Vzdělání | 1 milion | Burze | Currency | Graf EUR/USD | Investment | Stock market | Dow Jonesův index | Bernstein | Charles Schwab | Crowdfunding | Jackson Hole | Scotiabank | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Westpac | Caterpillar | ANZ | Investing.com | TLTRO | BNY Mellon | FX strategie | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Technický výhled | Polská centrální banka | Zasedání centrálních bank | Finanční systém | Výnosy německých dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Růst cen akcií | Podnikání | Hospodářské výsledky | Finančníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Otočení trendu | Multi-Asset obchodování | Plodiny | Prezident Fedu | Příležitosti na trzích | Výprodej na Wall Street | BlackRock | Ekonomické indikátory | Znalost | Přehled | Klid | Jádrový index | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Prezident ECB | Pozornost investorů | Chance | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Měnový stratég | Standard & Poor's | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Forwardy | Japonský index Nikkei | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Bankovní regulace | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index asijsko-pacifických akcií | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Globální finanční trhy | AAA | Ekonomická rizika | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Dnešní obchodování | Propad | Dopady finanční krize | Kryptoměny | Index Nikkei | S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Akciové trhy ve Spojených státech | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Zasedání Bank of England | Tempo růstu | Euro k americkému dolaru | Zajištění | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Blockchain | Ripple | Dogecoin | Ethereum | E*Trade | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Germany 30 | Výnos desetiletých dluhopisů | National Australia Bank | Credit Suisse Group | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Depozitní sazba ECB | Bankéři | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Propad akcií | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Opatřením na podporu ekonomiky | Britský FTSE 100 | Makléřské společnosti | Mezinárodní investice | Hospodářská situace | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Firemní výsledky | FTSE MIB | Světové trhy | Historické rekordy | Snížení úrokových sazeb | Indexové fondy | Německé dluhopisy | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Ekonomické údaje | Turecká centrální banka | TRY | Index cen domů | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indexy PMI | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | ČTK | Zvýšení volatility | Konsenzus | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Venture Capital | Forwardový kurz | Spotový kurz | Alokace aktiv | Zahraniční forex | Russell Investments | JPMorgan Asset Management | Snižování rozvahy Fedu | BlueBay Asset Management | Coinbase | Investiční specialista | Americký akciový trh | BlueBay | Devizoví obchodníci | Kvantitativní utahování | Palladium | Trade Financial | Měnové zajištění | Jerome Powell | MiFID II | Rebalancování indexů | Panevropský index STOXX 600 | Kryptoměnová horečka | Dlouhodobé investování | Tržní očekávání | Výnosy desetiletých dluhopisů | Index Russell 2000 | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | Trhy dnes | FinTech | Očekávání investorů | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Evropské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Nejnovější statistika | Schwab | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Akcie společnosti | Investiční platforma | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Forint | Turecké liry | Pokles ceny | Růst firemních zisků | Geopolitika | Šéf Fedu | Index Stoxx 600 | Americký dolarový index | Norges Bank | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Trh s ropou | Mileniálové | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Slabost dolaru | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Zvýšení mezd | Globální akciový index | Zvyšování úroků | Růst zisků | Tlak na akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Zvýšení úrokové sazby | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Obchodované fondy | François Villeroy de Galhau | Jednotná měna | Inflační vývoj | Kryptoměna Bitcoin | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Majetek | Analytici společnosti | Růst dolaru | Obchodování na světových finančních trzích | Evropské dluhopisy | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Makroekonomická situace | PINS | Statistický úřad | Obavy investorů | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Obchodní aktivity | GDPNow | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Vyšší mzdy | NVDA | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Wealth Management | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Rozhodnutí centrálních bank | Medvědí výhled | NASDAQ 100 | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Pokles výnosů dluhopisů | Výkonný ředitel | XTB Research | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Likvidita na trhu | AMZN | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Růst mezd | Tiering | Depozitní sazby | Pravděpodobnost recese | US500 | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Denní graf | Očekávání trhu | Akcie Microsoftu | Ekonomika nového Zélandu | Novozélandská centrální banka | Overbalance | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | ESG | Spotová cena zlata | Nízká nezaměstnanost | Očekávaný růst | Projevy centrálních bankéřů | US30 | Dow Jones (US30) | KOSPI | Ceny benzínu | Výkon amerického dolaru | Býčí signál | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Inflace v Británii | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Recese v Evropě | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Firma | Technologický index | USA recese | Ekonomiky eurozóny | Kurz eura vůči dolaru | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Výše úrokových sazeb | IIF | Svíčková formace | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Index DOW | Co bude | Největší pokles | Lagardeová | Amazon | Philip Lowe | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Reakce trhu dnes | Vyhlídky | Trendová linie | Domácí měny | INTC | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Americká data | Premarket | Oblast rezistence | Oblast supportu | Zveřejněná data | Technické rezistence | Financovat | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | BNP Paribas Asset Management | Mario Centeno | Drahý kov | Impuls | Zasedání RBA | USDIDX | Výrazný pokles | Ceny potravin | Rozvoj | Klíčový support | Dolar vůči japonskému jenu | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Sociální sítě | Problémy | Růstový impuls | Finanční ztráty | Cvičení | Breaking | Pojišťovny | Fed dnes | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Centrální banky USA | Nord Stream | Zahájení obchodování | Míra | Nižší ceny ropy | Úroky | Edward Moya | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Důchod | Předseda | Americké centrální banky | Vánoce | Nabídka a poptávka | Meziroční míra inflace v eurozóně | xStation5 | Bankovní vklady | AAPL | MasterCard | Andrew Bailey | Bydlení | Ztráta | Vlastní prostředky | BREAKING | Stratég | Hlavní akciové indexy | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | WIG20 | Vývoj měnové politiky | US100 | Index US100 | Řecké banky | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Hospodaření | Klesající trend | Američané | Netflix | Inovace | Míra inflace v eurozóně | Washington | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Měnové politiky centrální banky | Experti | Rekordní maximum | Negativní zprávy | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | Poradenství | Nový rekord | Ministerstvo práce | Zpráva o trhu práce | Geopolitická situace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Inflace v prosinci | Ukazatele | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Ceny energií | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Čínské indexy | Prezident | Nejnovější údaje | Trhy | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Banka UBS | Šíření koronaviru | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Penzijní systém | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Vstupy | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Dopady koronaviru | BP | Převody peněz | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Americké banky | TNOTE | Zasedání RBNZ | Medvědi | Americká inflace | Dopady koronaviru na ekonomiku | Inflace v lednu | Růst sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Britské měny | Pokračování poklesu | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | E*Trade Financial | Největší švýcarské banky | Údaje z USA | Střední podniky | Nejprudší denní propad | Index Standard & Poor's | Fungování finančních trhů | Šéfka ECB | Commonwealth Bank of Australia | Průměrná mzda | Stabilita | Německé maloobchodní tržby | Kanadská centrální banka | Vývoj | Šok | Mzda | Inflace v únoru | Změna sazeb | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Restrikce | Poradci | Akcie včera | Nifty 50 | Profitovat | Medvědí trend | Americká centrální banka dnes | Další vývoj | S&P 500 futures | Australská centrální banka (RBA) | Evropské země | Fiskální politiky | Klíčový ukazatel | Fiskální balíček | ECB dnes | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Historie | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Onemocnění | Investiční svět | Hlavní centrální banky | Kongres | Index ISM | Index ISM ve službách | Republikáni | Domácnosti | Asociace | Posílení amerického dolaru | Hotovost | Dramatický dopad | Nákupu státních dluhopisů | Středoevropské trhy | Prodejní tlak | Udržení inflace | Zápis z posledního zasedání | Hodinový graf | Spoření | Dávky v nezaměstnanosti | Politická rozhodnutí | Graf dne | Další růst | Růst | Signál | Prodej státních dluhopisů | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Banka JPMorgan | Potenciál | Platební neschopnosti | Výroba automobilů | Ceny elektřiny | Inflace zpomaluje | Sberbank | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Války | Poradce | Organizace | Poptávka po dolarové likviditě | Umělá inteligence | Práce | Změny sazeb | Akcie výrobce elektromobilů | Údaje | Týdenní nárůst | Prezident Vladimir Putin | Velké americké banky | Nárůst nezaměstnanosti | Životní styl | Oživení cen ropy | Oživení cen | Přebytek běžného účtu | Celková inflace | Emitenti | Inflace v březnu | Index US500 | Credit Suisse Group AG | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Maloobchodní tržby v USA | Úspory | Internetové televize | Televize Netflix | Statistiky | Uzavření trhů | USD za barel | Obnovení rovnováhy na trhu | Trade | S&P500 | Dílčí index | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Výkon dolaru | Grayscale | Evropské méně | Spotřebitelský sentiment | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Ropa roste | Zaměstnanci | Anthony Fauci | Robert Holzmann | Federal Reserve | Euro klesá | Čtvrtletní zisk | Dovoz | Vývoz | Minimalizovat ztráty | Dosáhnout zisku | Regulační orgány | Dodání likvidity | Expanze | Kontrakce | Pokles dovozů | Zveřejněné údaje | Spotřebitelské ceny v USA | Technologický pokrok | Hlavní kryptoměny | Merck | Riziko korekce | Auta | Vývoj ekonomiky | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Důvěra spotřebitelů | AMZN.US | Kupci | Podnikatelské aktivity | Kanadská data | Klesající trendová linie | Pokračování rally | Předstihové ukazatele | JDE | Unie | ČR | Průraz | Rozhodnutí FOMC | Výrobní PMI | Sentiment na trzích | PEPP | Nová prognóza | Býčí trend | OCBC | Mário Centeno | Index Nasdaq Composite | Největší světová ekonomika | Členové Fedu | Rostoucí trend | Covid | Fintech společnosti | Demise | Den nezávislosti | Růst čínských akcií | Generace Z | Johnson & Johnson | Větší riziko | Reputace | Ocenění | Šance | Program nákupu státních dluhopisů | Ceny | Peněžní příjmy | Technologické společnosti | Společnost XTB | Denní propad | Forward guidance | DeFi | Staking | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Důvěra | Philip Lane | Růst zaměstnanosti | Politické události | Lepší výsledky | Velký propad | Kanadská ekonomika | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Výrobní index | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | Decentralizované finance | Akcie Manchesteru United | Inflace spotřebitelských cen | Ceny mědi | Odborníci | Peso | Transparentnost | TSLA | Nvidia | Sequoia | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Politici | Jim Ratcliffe | Diverzifikovat | Nákupní příležitosti | Investiční prostředí | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Pracovní místa | Centrální banky světa | Energetický sektor | Měnový fond | AEX | CPI v USA | Embargo | Defi | Nařízení | Intel | Zásoby benzinu | Futures na ropu | JNJ | Uniswap | Aave | Zveřejnění výsledků | MCD | MCD.US | Výdělky | Proražení | INTC.US | AAPL.US | Synthetix | Futures na DAX | Změny úrokových sazeb | NBP | Lael Brainardová | Rodrigo Catril | US2000 | Derivátové trhy | Pokles zásob | Počasí | PMI ve výrobě | DOT | Akcie Twitteru | Shopify | Evropské centrální banky | Realizace obchodu | Dopad na trhy | MRK | CARA | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | VTB | Investiční účely | Tržní ceny | Klíčové faktory | Problémy s likviditou | Dnešní seance | MIB | Russell 2000 (US2000) | Piper Sandler | Kov | PINS.US | Trendové linie | Růst produktivity | Prezident Federální rezervní banky | Porušení zákona | Sentiment investorů | IPO Coinbase | Nárůst výnosů | Intervenovat na devizovém trhu | Technologické podniky | Silný růst | Apple (AAPL.US) | Investice společnosti | Riziko likvidity | Výrazný růst | Decentraland | Holubičí Fed | PMI index | ISM ve službách | AMD | Situace na Wall street | Intel (INTC.US) | Pinterest (PINS.US) | Rostoucí ceny | Objednávky | Futures na americké indexy | Akcie Intelu | Meziměsíční inflace | Pandemie COVID | Jádrová inflace v eurozóně | Riziko ztráty | API | Oslabení | Růst úroků | První zvýšení sazeb | MNB | Makro z USA | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň rezistence | Prodeje dluhopisů | Konkurence | Prodej | McDonald's | Nové prognózy | Cyklus zvyšování sazeb | Dolar dnes | Pozitivní vliv | Významné zprávy | Trh dnes | Technologie | Ekonomický šok | Dolarový index (USDIDX) | Očekávaná data | Američtí centrální bankéři | Energetické akcie v Evropě | TSMC | Včerejší seance | Rada guvernérů | CAT | Odvětví | Baby Boomers | Jednání ECB | Flexibilita | Načasování | Nasdaq-100 (US100) | Výrobce elektromobilů Tesla | Měnověpolitické zasedání Fedu | Rekord | Bilion | Polovodičové společnosti | Guidance | University of Michigan | Úrokové výnosy | HICP | Chování | Projekce | Takata | Index Russell | Tokeny | Medián | Analytici banky | ASX | Sympozium | Inflace ve Velké Británii | Nedostatek čipů | Společnosti | Neúspěch | Opatření | Dna | Růst trhu | ANO | Honeywell International | Indexy amerického akciového trhu | Konfederace | Reakce centrální banky | Tim Ash | BNP | UBS Group | UBS Group AG | Šéfka ECB Christine Lagardeová | BOOST | Energetická krize | Minulá výkonnost | Energetické krize | Vysoké ceny | Investiční možnosti | HON.US | Honeywell International (HON.US) | Nová historická maxima | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Amazon (AMZN.US) | McDonald's (MCD.US) | Caterpillar (CAT.US) | Zboží dlouhodobé spotřeby | Joseph Stiglitz | Mastercard (MA.US) | Shopify (SHOP.US) | SHOP.US | Ruský prezident | Meta | Metaverse | Meta Platforms | Principal Global Investors | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Měny G10 | Guvernér BoE | TIM | Bezpečná aktiva | Omikron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Očekávání úrokových sazeb | Zveřejnění zprávy | Broadcom | | Honeywell | Zlotý | Index S&P 500 (US500) | Akciové indexy na Wall Street | Fibonacciho retracement | Cykly | Rozšíření | Jestřábí Fed | Participace | Prognózy inflace | Annalena Baerbocková | Sequoia Capital | Joachim Nagel | Vliv na ceny | Miliardy USD | Rozvahy Fedu | Jestřábí komentáře | Pokles zlata | Zvyšování sazeb Fedu | Růst úroků v USA | DAO | Cena akcií společnosti | Omezení dodávek | Analytik trhů | Instituce | Chytrá portfolia | Sandbox | Pár USD/CAD | Stefano Pesole | Člen ECB | Glapinski | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | Luxusní zboží | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | Situace kolem Ukrajiny | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Bidenova vláda | Sankce vůči ruské centrální bance | Bluebay Asset Management | Elina Ribakovová | French Hill | Přímé intervence | Devastace na Ukrajině | Roberg Habeck | Švýcarská národní banka | Polská centrální banka (NBP) | Prima | Pokles inflace | Jan Večerka | Řetězce | Západní sankce | Nord Stream 1 | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Britský FTSE | Geopolitické události | Vysoké ceny energií | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Růst cen energií | GMT | Tržní ocenění | Cena dnes | Vzestupný trend | Smart portfolio | Boj s inflací | Dow Jones Industrial Average | Christopher Waller | Šéfové | Web3 | Přijetí | Snížení inflace | Historické zkušenosti | Silvana Tenreyro | Evropské akciové indexy | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Centrum | Rezignace italského premiéra | Očekávaná rezignace | Nárůst zásob | Prime | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Zpráva o inflaci | Neel Kashkari | Pohyby na trhu | Model GDPNow | Počáteční investice | Powell dnes | Období záporných úrokových sazeb | Údaj NFP | Oslabení USD | BrikkApp | Energetické komodity | Velké pohyby na trhu | Patrick Harker | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Index amerického dolaru (USDIDX) | Novinky | Nový býčí trh | Regulace a dohled | Ekosystém | CZ | Zkušený investor | Aktuální informace | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Pověst | Line | Diverzifikované portfolio | Strukturální změny | LSEG | Meziroční inflace v eurozóně | Intradenní pokles | Průmyslový Dow Jones | Globální akciový index MSCI | Ceny letenek | Technické nastavení | Výprodeje | Invest | Nákup nemovitosti | Média | Vklady | Zvýšení likvidity | PCE inflace | Jádrová PCE inflace | Krachy bank | First Republic | Pohyb zlata | Převzetí Credit Suisse | First Republic Bank | Válka | Proinflační faktor | Očekávání pro rok | Vyšší ceny | Tlak na USD | Klesající inflace | JOLTS | Vysoké úrokové sazby | Konzervativní investoři | Závazek | Etheru | Velké technologické společnosti | Roční maximum | Náklady na půjčky | Partnerství | Inflace ve Spojeném království | Zakladatel | Dani Brinker | Vlastní bydlení | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Zvýšení sazeb Fedu | Společnost Nvidia | Výhledy | Současný klesající trend | Guvernér RBA | Hodnocení rizik | Finanční média | Guvernér BOJ | Reálné příjmy obyvatelstva | Příjmy obyvatelstva | Reálné příjmy | Výkonnost společnosti | Obchodníci s GBP | Vliv na finanční trhy | Efektivnější obchodování | Výkonnost společností | Stříbro a platina | YCC | Ekonomické podmínky | Powellovo sdělení | Řízení výnosové křivky | Futures na evropské indexy | Country Garden | Nákup nemovitostí | Projekce Fedu | Kupující | Týden na trzích | CHN.cash | Index Coop | Japonské úřady | Návrat inflace | Výhled měnové politiky | Optimistický výhled | Uvolněné měnové | Nové údaje | Snižování inflace | Velký pohyb | Prohlášení Fedu | Jakub Matis | Rok 2024 | Makroekonomické faktory | Technologické inovace | Údaje ISM | Platforms | Japonský index | Capital | Komise pro cenné papíry (SEC) | Slabé výsledky | Jádrový CPI | D1 | Wealth | Úrovně supportu | Kapitálové zdroje | Zemědělské plodiny | Nákupy | DJI | Index DE40 | DE40 | Jádrový index spotřebitelských cen | S&P 500 (US500) | Výsledky společnosti Nvidia | Silná ekonomika | Finanční trhy a instituce | Futures kontrakty a opce | Moderní finanční trhy | Zjednodušený pohled na finanční trhy | Pohled na finanční trhy | Investoři a emitenti | Vytváření finančních nástrojů | Získávání finančních prostředků | Poskytování finančních služeb | Investice a obchodování | Faktory ovlivňující finanční trhy a instituce | Faktory ovlivňující finanční trhy | Kdo řídí finanční trhy a instituce? | Vliv finančních trhů | Vliv finančních trhů a institucí na ekonomiku | Devizové trhy (FOREX) | Venture Capital spoločnosti | Private Equity a Venture Capital | Rizika a krize | Mezinárodní události | Technická analýza a sentiment | Analýza a sentiment | Venture Capital společnosti | Vliv finančních trhů a institucí | Oznámení | 256/2004 | Reakce trhů | Plumb Funds | Tom Plumb
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Peněžní likvidita
Peněžní politika
Peněžní prostředky
Peněžní příjmy
Peněžní příjmy Rusů
Peněžní statistiky
Peněžní statistiky ECB
Peněžní tok
Peněžní toky
Peněžní trh

Následující klíčová slova

Peněžní úrok
Peněžní zásoba
Peněžní zásoba v Británii
Peněžní zásoby
Peníze
Peníze.cz
Peníze do bank
Peníze investorů
Peníze na cokoliv
Peníze na důchod
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít