Sobota 10. červen 2023 09:49
reklama
The Trading Pit
reklama
Dukascopy new
reklama
Instaforex krypto
reklama
Dukascopy new

💲 USD před zveřejněním PCE klesá

26.05.2023 19:44  Autor: XTB  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Americký dolar dnes odevzdává část nedávných zisků a je dnes nejhůře si vedoucí měnou skupiny G10. Americká měna může být kolem 14:30 volatilnější, protože bude zveřejněna řada makrozpráv ze Spojených států. Obchodníkům budou nabídnuty údaje o inflaci PCE, osobních příjmech, osobních výdajích a objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby za duben. Zveřejnění PCE bude nejsledovanější, protože revize údajů o HDP USA za 1. čtvrtletí směrem nahoru, vedla ke skokovému zvýšení sázek na jestřábí Fed. Peněžní trhy v současné době oceňují zpřísnění sazeb během příštích dvou zasedání Fedu přibližně o 20 bazických bodů s 38% šancí na červnové zvýšení sazeb o 25 bazických bodů. Překvapení údajů o PCE by mohlo vést k dalšímu zvýšení těchto jestřábích sázek. Nicméně je třeba poznamenat, že již zveřejněné údaje o CPI za duben dopadly pod očekávání trhu.

14:30 - USA, balíček dat za duben

 • Jádrový PCE. Očekává se: 4,6 % meziročně. Předchozí: 4,6 % r/r
 • Osobní příjmy. Očekávané: 0,4 % m/m. Předchozí: 0,3 % m/m
 • Osobní výdaje. Očekávání: 0,3 % m/m. Předchozí: 0,0 % m/m

14:30 - USA, objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za duben.

 • Hlavní ukazatel: Očekává se: -1,0 % m/m. Předchozí: 1,5 mld: Předchozí: +2,8 % m/m
 • Bez dopravy. Očekávání: 0,0 % m/m. Předchozí: 0,2 % m/m

Nejnovější údaje o CPI a PCE. Zdroj: Macrobond, XTB

EURUSD pokračuje v poklesu se sekvencí nižších minim a maxim, protože výnosy v USA nadále rostou. EURUSD v současnosti testuje 23,6% retracement vzestupného pohybu zahájeného v září 2022. Prolomení pod tuto hladinu podpory by mohlo tento pár nasměrovat k úrovni 1,07. Zdroj: xStation5

Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A. organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • USD pravděpodobně poroste oproti JPY
  Jeho meteorický vzestup byl podpořen neočekávaným rozhodnutím BoJ umožnit výnosům 10letých dluhopisů posunout se o 50 bazických bodů z předchozího pásma 25 bazických bodů.
 • 💲 USD pred zverejnením NFP oslabuje
  Správa NFP za december bude zverejnená dnes o 14:30. Trhový konsenzus poukazuje na prírastok pracovných miest mierne presahujúci 400 tisíc. Tieto očakávania sú však pravdepodobne vyššie po stredajšej hviezdnej správe ADP (+807 tis.). Zápisnice FOMC ukázali, že politika Fedu sa môže sprísniť ešte rýchlejšie, než sa očakávalo, kvôli obavám, že vysoká inflácia môže trvať dlhšie. Z tohto dôvodu môžu dnes investori venovať väčšiu pozornosť údajom o raste pracovných miest ako údajom o zamestnanosti. Vysoký rast miest by znamenal pretrvávanie inflačných tlakov, čo môže podporiť americké výnosy, oslabiť zlato a zvýšiť neistotu medzi akciovými investormi.
 • USD prohloubil korekci, očekávání zlepšila sentiment
   Americká měna se minulý týden pokusila prorazit horní stranu klesajícího...
 • USD prohlubuje divergenci, USD/JPY se snaží o vzestup.
  Americký dolar vytvořil v úterý na denním grafu I.USDX doji candle, která značí, že optimismus USD býků z...
 • 💲 USD před maloobchodními daty roste
  Údaje o maloobchodních tržbách v USA za srpen jsou klíčovou makroekonomickou zprávou dne. Zpráva bude zveřejněna ve 14:30 a očekává se, že nevykáže žádný růst (0,0 % meziměsíčně) v celkových tržbách ani v základních ukazatelích, jako jsou tržby bez zahrnutí aut. Pokud se očekávání potvrdí, znamenalo by to druhý měsíc v řadě, kdy by celkové maloobchodní tržby meziměsíčně stagnovaly. I když to není katastrofa, byl by to pro Fed varovný signál, že americký spotřebitel oslabuje, přičemž hlavním důvodem jsou rostoucí ceny. Na jedné straně by to ukázalo, že existuje naléhavá potřeba snížit inflaci. Na druhou stranu by rostoucí úrokové sazby dále zhoršovaly pozici spotřebitelů, protože rostoucí hypotéky by dále omezovaly schopnost utrácet. Kromě maloobchodních tržeb bude ve 13:30 BST zveřejněn také index NY Empire za srpen a týdenní zpráva o žádostech o nezaměstnanost, ale ty lze považovat za zprávy druhé úrovně.
 • 💲 USD před NFP prohlubuje pokles
  Dnes ve 14:30 budou zveřejněny klíčové ekonomické údaje z USA - zpráva NFP za listopad. Americký trh práce se po několik měsíců držel na silné úrovni a ospravedlňoval agresivní zpřísňování, ke kterému přistoupil Federální rezervní systém. Ostatní ekonomické údaje se však v poslední době začaly zhoršovat a nedávné zprávy naznačují, že vrcholu inflace již mohlo být dosaženo. Pokud budou údaje o zaměstnanosti také měkčí, než se očekávalo, bude mít Fed více důvodů zmírnit tempo zvyšování sazeb.
 • 📉 USD před NFP reportem klesá 💲
  Americký dolar ztrácí před zveřejněním statistik NFP z amerického trhu práce. Tržní konsenzus naznačuje zvýšení zaměstnanosti v minulém měsíci o 600 tisíc. Míra nezaměstnanosti by měla klesnout ze 7,9 % na 7,6 %. Nicméně ADP data ve středu signalizovaly mírnější růst o 365 tisíc. Pokud se nižší přírůstek potvrdí, bude se jednat o nejhorší výsledek od květnového oživení, které však už v posledních měsících sláblo. Absence nového stimulu nenaznačuje, že by se tento trend měl přerušit.
 • 💲USD před zveřejněním CPI oslabuje
  Zpráva o americké inflaci za září je naplánovaná na 14:30 a stává se tak klíčovým bodem dnešního ekonomického kalendáře. Trh očekává, že růst cen v USA zpomalí. Je nepravděpodobné, že by dnešní zpráva změnila jestřábí postoj Fedu, i když výrazná odchylka od očekávání trhu by mohla ovlivnit další rozhodnutí o úrokových sazbách na konci tohoto roku a na začátku roku 2023. Co trhy očekávají od dnešní zprávy?
 • 💲USD před zveřejněním CPI oslabuje
  Pozornost investorů se dnes zaměří na zprávu o inflaci z největší světové ekonomiky. Informace s největším tržním významem je samozřejmě inflace z USA, která nastíní další kroky amerického Fedu v monetární politice. Dnes ve 14:30 vytvoří zpráva velkou volatilitu trhu, pojďme se tedy podívat na nejdůležitější části reportu.
 • 💲 USD před zveřejněním CPI posiluje
  Hlavní trhy v Evropě a futures kontrakty v USA jsou před dnes zveřejněnými údaji o dubnovém indexu spotřebitelských cen v USA nervózní. Investoři se rozhodují zbavit se vysoce rizikových pozic. Údaje pravděpodobně potvrdí měnovou politiku FEDu. V současné době obchodníci oceňují 25% šanci na zvýšení sazeb Federálním rezervním systémem 14. června a toto očekávání se pravděpodobně výrazně nezmění, pokud se skutečné zveřejnění výrazně neodchýlí od očekávaných údajů. Zveřejnění údajů o indexu spotřebitelských cen je naplánováno na 14:30. Zde jsou podrobnosti:
 • 💲 USD před zveřejněním PCE roste
  Klíčovou makroekonomickou událostí dnešního odpoledne je zveřejnění balíčku amerických údajů za únor, včetně inflace PCE. Přestože půjde o zprávu za únor, která je vzhledem k tomu, že příští týden vstupujeme do dubna, poněkud neaktuální, jedná se o Fedem preferovaný ukazatel inflace, a proto bude bedlivě sledován.
 • USD příliš nereaguje na nové makro z USA
  Počet Američanů žádajících o podporu v nezaměstnanosti vzrostl v týdnu do 12. února na 248 tisíc po 225 tisících v předcházejícím týdnu. Trh očekával pokles na 219 tisíc.
 • 💲 USD rastie pred NFP dátami
  Správa o nových pracovných miest mimo poľnohospodárstva v USA o 14:30 je kľúčovou makroudalosťou dňa. Trh očakáva ďalší mesiac solídneho rastu pracovných miest nad úrovňou 500 tisíc. Pokračovanie silného oživenia na trhu práce môže povzbudiť Fed, aby sa začal viac zameriavať na nekontrolovateľný rast cien. Powell z Fedu nedávno povedal, že inflácia by sa už nemala považovať za prechodnú. Údaje o pracovných miestach budú hrať pre Fed veľkú úlohu, keď 15. decembra 2021 prijme ďalšie rozhodnutie o menovej politike. Lepšie dáta by mohli zvýšiť už aj tak vysoké šance jastrabie rozhodnutie Fedu.
 • 💲 USD rastie pred údajmi o inflácii z USA
  Americký dolár sa začiatkom utorňajšieho popoludnia obchoduje vyššie. Investori čakajú na kľúčové zverejnenie makra dňa - údaje o CPI v USA za marec o 14:30. Očakáva sa výrazné zvýšenie celkového rastu cien. Dáta budú mať pravdepodobne vplyv na USD a akcie, pretože prekročenie očakávaní by mohlo zintenzívniť diskusiu o znižovaní QE a normalizácii menovej politiky. Zatiaľ Fed hovoril, že nárast inflácie je len prechodný. Celkovo bude prednesených 7 prejavov členov Fedu medzi 18:00 a 21:50, takže investori by mali mať na pamäti, že centrálni bankári sa môžu ešte raz pokúsiť potlačiť akékoľvek obavy.
 • 📈 USD rastie pred zverejnením NFP
  USD v piatok rastie oproti väčšine významných partnerov, a to po prudkom zvýšení výnosov na dlhopisoch. Futures na US500 sa obchodujú zmiešane a na US100 zaznamenali pokles.
 • 💲 USD rastie pred zverejnením údajov NFP
  Akciové indexy v Európe a americké futures sa obchodujú vyššie pred zverejnením údajov o pracovných miestach v USA. Mierne zisky futures na americké indexy prichádzajú napriek širokému posilňovaniu USD, ktoré možno dnes pozorovať. Americký dolár sa obchoduje vyššie voči všetkým hlavným partnerom a menám EM.
 • USD reaguje zmiešane na zverejnenie jadrovej inflácie v USA a spotrebiteľský sentiment
  Jadrové ceny PCE v USA, ktoré nezahŕňajú potraviny a energie, vzrástli v októbri medzimesačne o 0,4 % po 0,2 % náraste v septembri, čo bolo v súlade s očakávaniami trhu. Medziročne jadrová inflácia PCE vzrástla na 4,1 % z 3,6 % v predchádzajúcom mesiaci, čo bolo v súlade s odhadmi analytikov.
 • 💲USD roste díky očekávanému zvýšení sazeb
  Dolar dnes posílil přes 0,3 %. EUR/USD klesl pod 1,0900 a testoval úroveň blízkou 1,0850. Americký dolar je po pátečních dobrých datech z amerického trhu práce konečně na vyšších úrovních. Vzhledem k tomu, že v pátek byl v USA volný den, mohou investoři plně vyhodnotit data z amerického trhu práce až dnes. Nová data zvyšují pravděpodobnost zvýšení sazeb v květnu v USA na 70 %.
 • USD roste díky zvýšení rizikové averze, první přebytek běžného účtu Austrálie za 44 let
  Dolar dnes patří mezi nejsilnější z hlavních světových měn, zatímco futures na SP500 klesají o 0,6 %. Negativní sentiment je reakcí na zprávy, podle kterých se USA a Čína zatím nebyly schopny dohodnout na termínu pro další jednání. Tato zpráva přišla poté, co Washington odmítl návrh čínských představitelů, kteří požadovali odložení cel, jenž vstoupily v platnost 1. září. Navzdory komplikacím se zvolením termínu to však zatím neznamená, že jednání neproběhnou tento měsíc, uvedla dnes agentura Bloomberg.
 • 💲 USD roste po rozhodnutí FOMC o sazbách ❗
  FOMC právě zveřejnila své rozhodnutí o sazbách, které ponechala dle očekávání beze změny v rozmezí 0 - 0,25 %. Složení a tempo nákupů aktiv zůstalo taktéž nezměněno. Žádný ze členů FOMC nepředpokládá růst sazeb v příštím roce a jeden člen očekává růst sazeb v roce 2022 (stejně jako v zářijovém vydání tečkového grafu). Celkem 5 členů FOMC očekává růst sazeb v roce 2023 (o jednoho více než v září). Fed bude nadále nakupovat aktiva v částce alespoň $120 mil. měsíčně, a to až do doby, kdy dojde k výraznému zlepšení v plnění cílů americké centrální banky. Prodlouženy byly dolarové swapové linky. Ekonomické projekce v období 2020 - 2022 byly zlepšeny. Nyní se pozornost obchodníků soustředí na tiskovou konferenci guvernéra Powella, která začíná už ve 20:30.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FXDD
Exness
GO Markets
reklama
The Trading Pit