Ticker Tape by TradingView
US Open: US PMI a ISM silnější, než se očekávalo, USD posiluje 📌
- Wall Street má otevřít níže
- Výrobní PMI z EU stále naznačují kontraktaci
- Tesla klesla zpočátku o 4,0% poté, co zveřejnila nižší než očekávaná předběžná data za třetí čtvrtletí
Dnes je Wall Street připravena otevřít znovu níže, protože futures indexy vymazaly zisky z dřívějšího dne. Jak US500, tak US100 se opět blíží kritické úrovni podpory poblíž nedávného lokálního minima. Výnosy amerických 10letých dluhopisů rostou o více než 1,5 % a dolar posiluje a etabluje se jako jedna z nejsilnějších měn mezi rozvinutými ekonomikami. Je evidentní, že riziková aktiva dnes nejsou upřednostňována, protože investoři se přesouvají k pozicím s nižším rizikem a vyšší likviditou.
Publikace PMI
Dnes jsou investorům poskytována konečná data PMI po celém světě a ISM z USA. Doposud PMI z Evropy vycházelo většinou lépe, než se očekávalo, ale zveřejněná data stále naznačují fázi kontrakce velkých ekonomik. Shrnutí výroby PMI z Evropy za září:
- Španělsko: 47,7 oproti očekávaným 46,5 (dříve 46,5)
- Itálie: 46,8 oproti očekávaným 45,8 (dříve 45,4)
- Francie: 44,2 vs 43,6 v prvním vydání (dříve 46,0)
- Německo: 39,6 vs 39,8 v prvním vydání (39,1 dříve)
- Eurozóna: 43,4 vs 43,4 v prvním vydání (dříve 43,5)
Většina z nich byly revize bleskových údajů, a proto se neočekávaly žádné velké reakce trhu. Tak tomu bylo v případě EUR a evropských indexů, které na data téměř nereagovaly.
PMI z USA
- Konečná skutečná hodnota PMI ve výrobě 49,8 (předpověď 48,9, předchozí 48,9)
Produkce se v září zlepšila a zvrátila některé ztráty ze srpna v důsledku zvýšené zaměstnanosti a lepší dostupnosti dodávek. Tempo růstu výroby je stále utlumené kvůli poklesu nových zakázek, zejména ze slabších exportních trhů. Optimismus ohledně budoucnosti jako znamení ukazují na možná zlepšení do konce roku. Výrobci mají větší naději ohledně budoucí produkce, než tomu bylo za téměř rok a půl. Inflační výhled je však znepokojivý, náklady výrobců rostou nejrychleji za pět měsíců. Tento nárůst nákladů, ovlivněný rostoucími cenami ropy, vede k vyšším cenám pro zákazníky, což potenciálně zesiluje inflační tlaky.
ISM z USA
- ISM Výrobní PMI Aktuální 49 (předpověď 47.9, předchozí 47.6)
- ISM Mfg. Skutečné zaplacené ceny 43,8 (předpověď 49, předchozí 48,4)
- Aktuální index zaměstnanosti ISM Mfg. 51,2 (prognóza -, předchozí 48,5)
- ISM Mfg. Index nových objednávek skutečný 49,2 (prognóza -, předchozí 46,8)
Ekonomická aktivita ve výrobním sektoru v USA zaznamenala v září pokles již 11. měsíc v řadě, a to i přes určité známky oživení. Výrobní PMI bylo v září zaznamenáno na 49, což znamená nejlepší výkon od listopadu 2022. Zatímco několik indexů jako Nové objednávky a Výroba vykázalo mírný nárůst, Index cen klesl o 4,6 % bodů na 43,8, což naznačuje trend ke snižování cen. Rostoucí náklady na energii v posledních měsících by však mohly ovlivnit budoucí ceny materiálů. Zpráva zdůrazňuje, že zatímco poptávka zůstává slabá, výroba se zlepšila a dodavatelé si udrželi kapacitu.
Je zajímavé si všimnout nesrovnalostí mezi cenami ISM a cenami PMI, které ukazují opačný směr. Zda bude zvýšený inflační tlak přetrvávat, ukážou následující měsíce. Prozatím to jen podtrhuje, jak rychle se může současné prostředí měnit v závislosti na odvětví a oboru.

Vybrané hlavní zprávy:
- Goldman varoval, že rostoucí sazby začínají mít dopad na zisky amerických společností.
- Kevin McCarthy je stále pod tlakem. Joe Biden ho vyzval, aby navázal na financování Ukrajiny poté, co návrh zákona schválený Kongresem vynechal peníze pro Kyjev. A Matt Gaetz řekl, že má v plánu podat návrh na vyloučení mluvčího sněmovny, vyvolaný nedostatkem škrtů ve výdajích, které zastánci tvrdé linie chtěli ve vládním návrhu zákona o financování.
- Bill Ackman má zájem o uzavření dohody s Muskovým X prostřednictvím nového investičního nástroje, Pershing Square SPARC, který získal regulační souhlas, aby se zaměřil na společnost, než získá finanční prostředky a zveřejní ji.
Americký technický výhled

US500 se aktuálně obchoduje za 4320 bodů, což odráží dnešní pokles o 0,20 %, po čtyřech dnech medvědího trendu. Navzdory pokusu o odraz z úrovně 4300 prodejní tlak přetrvává a brání trvalému oživení. Index je v současné době připraven znovu otestovat kritickou zónu podpory 4300, která hrála významnou roli v nedávné cenové akci a bude bedlivě sledována, jak obchodníci změří, zda se drží nebo ustupuje dalšímu tlaku na pokles.
Novinky společnosti:
Tesla (TSLA.US) klesla až o 4,0 % poté, co společnost oznámila dodávky za třetí čtvrtletí, které zaostaly za průměrnými očekáváními analytiků. Společnost dodala za čtvrtletí celkem 435 059 vozů, což je méně než konsensuální odhad 456 722.
- Dodávky modelu S/X na 15 985 (oproti odhadovaným 17 722)
- Dodávky modelu 3/Y na 419 074 (oproti odhadovaných 439 362).
Tesla také během čtvrtletí vyrobila 430 488 vozů, což je méně než odhadovaných 461 992,
- Výroba modelu S/X na 13 688 (oproti odhadovaným 18 492)
- Výroba modelu 3/Y na 416 800 (zaostává za odhadovanými 454 060).
Tesla připsala pokles plánovaným modernizacím továren a uvedla, že jejich cílový objem pro rok 2023, tj. přibližně 1,8 milionu vozů, zůstává nezměněn.
Zdroj: xStation 5
Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Peníze | USA | Německo | Francie | Španělsko | Poptávka | Sazby | Aktiva | Eurozóna | Futures | MIFID | Open | Riziko | Trend | Výkonnost | Wall Street | Riziková aktiva | Doporučení | EUR | USD | XTB | Indexy | Investoři | EU | Optimismus | Financování | Index cen | Obchodníci | Index | Investiční strategie | Dolar | Finanční prostředky | Investiční | Investiční doporučení | ISM | Prognóza | Ropy | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Itálie | Komise | Technický výhled | Podnikání | Ekonomická aktivita | Inflační tlaky | Ztráty | Tempo růstu | Tesla | Výhled | Výnosy | xStation | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Reakce trhu | US500 | Finanční situace | Objem | Zveřejněná data | Rostoucí náklady | Inflační výhled | Aktivita ve výrobním sektoru | US100 | Poradenství | Komunikace | Pokles | Situace | Zlepšení | Index nových objednávek | Data PMI | Návrh zákona | Prodejní tlak | Kevin McCarthy | Joe Biden | Snižování cen | Kontrakce | CL | JDE | Výrobní PMI | Square | Ceny | Společnost XTB | Známky oživení | TSLA | Biden | Nařízení | PMI ve výrobě | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | xStation 5 | Objednávky | Uzavření dohody | Odvětví | Společnosti | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Kyjev | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Novinky | Pershing Square | Bill Ackman | Vice | Hlavní zprávy |
Čtěte více
-
US OPEN – Trh v očekávání rozhodnutí
Začátek nového týdne se nese ve znamení nadějí i obav investorů ohledně klíčových geopolitických a makroekonomických faktorů. Setkání Trumpa s Putinem na Aljašce proběhlo bez závazků či prohlášení o míru, což se odrazilo ve zklamání na trzích. -
US Open: Trhy čekají na Warsha
Index S&P 500 otevřel mírně výše (+0,1 %), zatímco Nasdaq posiluje výrazněji (+0,6 %), především díky oživení polovodičových akcií po včerejších poklesech. Cena ropy Brent se stabilizuje poblíž 79,50 USD za barel a měnový pár EURUSD se obchoduje kolem úrovně 1,16. Trh nyní netrpělivě očekává první zasedání FOMC pod vedením nového předsedy Kevina Warshe, přičemž hlavní pozornost bude věnována projekcím úrokových sazeb (Dot Plot) a následné tiskové konferenci. -
US Open: Trhy sází na ukončení zvyšování sazeb📌
Konec týdne přináší prodloužení lepšího sentimentu na akciovém trhu. Říjnová data z trhu práce posilují mezi investory přesvědčení, že Fed již ukončil cyklus zvyšování úrokových sazeb. Dalšími argumenty pro konec zdražování by mohly být dnešní komentáře Toma Barkina z Richmondského Fedu. Je reakce trhu oprávněná? -
US OPEN: Trhy se odrážejí navzdory geopolitickému napětí; Sage roste, Sarepta padá
Trhy se dnes pokoušejí o odraz poté, co v pátek zaznamenaly výrazné ztráty kvůli stupňujícímu se konfliktu mezi Izraelem a Íránem. Pokračující raketové a dronové útoky vyvolávají obavy z širšího regionálního konfliktu, který by mohl ohrozit globální dodávky ropy a obchodní trasy. Tato geopolitická situace, spolu s blížícím se rozhodnutím Fedu a nedávnými inflačními údaji, drží investory v nejistotě. Přestože se sentiment v premarketu mírně zlepšil, nejistota zůstává vysoká – zejména v souvislosti s vývojem cen energií a směrem měnové politiky. -
US OPEN: Trhy zůstávají klidné navzdory mírně vyšší jádrové inflaci PCE
Wall Street v pátek obchoduje s velkou dávkou optimismu po „nikoliv tragických“ inflačních datech, která spolu s nadějemi na uzavření klíčových obchodních dohod zmírňují obavy z inflační spirály vyvolané cly. Index S&P 500 roste o 0,5 % a překonává únorové maximum (aktuálně 6172). Ostatní hlavní indexy jsou také v zelených číslech (DJIA: +0,7 %, Nasdaq: +0,5 %, Russell 2000: +0,35 %). -
US OPEN: Trh zpomaluje po rušném týdnu
Dnešní obchodování na Wall Street se nese v atmosféře očekávání a mírné nejistoty. Hlavní indexy uzavřely ve čtvrtek na nových rekordech, ale dnes část zisků odevzdávají. US500 se drží poblíž předchozího otevření. US100 roste o 0,2 %, zatímco US2000 klesá o 0,5 %. Investoři zřejmě balancují mezi radostí z rekordních ocenění a rostoucími obavami o trh práce. -
US OPEN: Trumpova otočka zlepšuje náladu na Wall Street
Futures na Wall Street ráno naznačovaly pokračování slabé poloviny týdne, ale sentiment se otočil poté, co Donald Trump vystoupil na Světovém ekonomickém fóru. Prezident zaujal viditelně smířlivější postoj a jeho ujištění, že řešení otázky Grónska silou není na stole, přineslo okamžitou úlevu globálním trhům. Důležité je, že vůbec nezmínil cla spojená s Grónskem, což mezi obchodníky znovu oživilo narativ „TACO“ (Trump Always Chickens Out). Hlavní body prezidentova projevu: -
US OPEN: Trump ukončuje příměří, Wall Street se propadá do červených čísel
Americké akciové trhy zahajují dnešní hotovostní seanci ve znamení druhého výrazného výprodeje v řadě a útěku investorů do bezpečných přístavů, včetně amerického dolaru. Hlavním spouštěčem poklesů byla jednoznačná slova prezidenta Donalda Trumpa během druhého dne summitu NATO v Ankaře. Trump prohlásil, že křehké příměří s Íránem „skončilo“, a označil jednání za „ztrátu času“. Ve svém nejnovějším vyjádření Trump hovořil o možném dalším bombardování během nadcházející noci a poukázal na možné převzetí ostrova Kharg a útok na odsolovací infrastrukturu. Spojené státy navíc dříve obnovily sankce na íránský vývoz ropy poté, co provedly útok na 80 cílů v Íránu. Celá tato eskalace ze strany USA je reakcí na íránský útok na tři obchodní lodě, který byl zjevným porušením podmínek memoranda o příměří. -
US Open: Týden tří sil. Írán, AI a Fed testují trhy!
Wall Street vstupuje do posledního pondělí v měsíci, které zároveň otevírá týden se zvýšenou citlivostí trhů. Současně se sbíhají tři klíčové faktory: geopolitická situace kolem Íránu, očekávání před tržbami největších technologických společností a středeční zasedání Fed. Taková kombinace obvykle nevytváří jeden dominantní tržní impuls, ale spíše prostředí, ve kterém trhy rychleji reagují na nové informace a vykazují výrazně nižší toleranci k odchylkám mezi očekáváním a skutečnými daty. -
US Open: US je blízko letošního vrcholu 📌
Wall Street otevírá středeční seanci výše. Index US500 se blíží letošním maximům, dnes vzrostl o 0,30 % na 4590 bodů. Podobný nárůst lze pozorovat v USA100. Velký technologický index posílil o 0,30 % a je již letos na nejvyšší úrovni, když prolomil 16050 bodů. Zisky jsou podporovány odlivem kapitálu z bezpečných aktiv. Investoři již neoceňují zvyšování úrokových sazeb v USA. V důsledku toho výnosy dluhopisů klesají a překračují další úrovně podpory. Dnes se výnosy 10letých dluhopisů kotují kolem 4,25 %, což je nejméně od poloviny letošního září. Americký dolar konsoliduje na nízkých úrovních a dnešní seance zatím této měně příliš volatility nepřinesla. -
US Open: US100 klesá o 0,3 % v premarketu 🗽 Nvidia roste po rozhodnutí Trumpa o vývozu AI čipů do Číny
Futures na index S&P 500 (US500) jsou v úterý mírně v záporu, protože investoři se před nadcházejícím rozhodnutím Fedu o úrokových sazbách zdráhají otevírat větší pozice. Futures na Nasdaq 100 klesají o 0,3 %, ale akcie Nvidia v premarketu posilují poté, co prezident Donald Trump povolil společnosti vývoz AI čipu H200 do Číny výměnou za 25% přirážku. Trhy nyní čekají na zveřejnění dat JOLTS v 16:00 SEČ. -
US Open: US100 klesá o 0,5 % pod tlakem IT sektoru 📉ServiceNow oslabuje o 6 %
Nálada na Wall Street se dnes zhoršuje v důsledku poklesu v softwarovém sektoru, kde akcie společností jako Intuit, ServiceNow a Accenture prudce klesají. Trh se zdá být znepokojen zpomalením tempa růstu tohoto sektoru a zrychlujícím se zaváděním umělé inteligence, což může mít negativní dopad na dlouhodobé růstové vyhlídky a obchodní modely mnoha firem. -
US Open🚨US100 klesá téměř o 2 % kvůli propadu akcií Microsoftu o 11 %📉
Futures na americké indexy zahájily obchodování v silně negativní náladě. Pokles Microsoftu (MSFT.US) o více než 10 % po zveřejnění výsledků výrazně zatěžuje sentiment a táhne hlavní indexy dolů – zejména US100, který ztrácí téměř 2 %. -
US Open: US100 mírně roste před výsledky Nvidie🗽Heico posiluje o 8,5 % po zveřejnění tržeb
Podle Conference Board: „Podíl spotřebitelů, kteří v srpnu očekávají recesi během příštích 12 měsíců, vzrostl na nejvyšší úroveň od dubnového vrcholu. Průměrná inflační očekávání spotřebitelů na 12 měsíců po třech měsících poklesu opět vzrostla a dosáhla v srpnu 6,2 % — oproti 5,7 % v červenci, ale stále pod dubnovým maximem 7 %.“ -
US Open: 📌US100 prodlužuje pokles na -2,6 % kvůli výprodeji polovodičů a obavám z recese. Amazon ztrácí 10 % 📉
Ve vlně velmi slabých údajů o zaměstnanosti mimo zemědělství v USA klesly výnosy 10letých amerických dluhopisů dnes o více než 12 bazických bodů na 3,85 %. Trh ustupuje od technologických akcií, vystrašený smíšeným obrazem probíhající výsledkové sezóny, během níž jsou makrodata stále více zklamáním. Po včerejším slabém ISM byla dnešní zpráva NFP vážným zklamáním a ukázala nejnižší změnu v zaměstnanosti od roku 2021 a 4,3% míru nezaměstnanosti, a to i přes očekávanou žádnou změnu od června. -
US OPEN: US100 roste a umazává některé ztráty ze začátku týdne!
Poslední seance na Wall Street tento týden začíná mírnými zisky hlavních srovnávacích indexů akciových trhů, čímž se část týdenního výprodeje neguje. Tématem číslo 1 na trhu nadále zůstává napětí mezi Applem a Čínou a nejistota kolem rozhodnutí FEDu a ECB o úrokových sazbách. -
US Open: US100 roste o 1 % 📈 Nvidia posiluje díky velkým objednávkám od Meta
Futures na americké indexy po otevření hotovostního trhu rostou, což naznačuje návrat nákupního zájmu po nedávné korekci. Sentiment podporuje také konstruktivní vývoj akcií mimo USA. Futures na Nasdaq 100 přidávají více než 1 %. Nejvýraznější risk-on signály jsou patrné ve finančním sektoru, bankách a na ropném trhu, zatímco v rámci Big Tech nejvíce rostou Nvidia a Amazon. -
US Open: US100 se blíží ATH navzdory silným datům ISM 🎯
Trhy v USA otevřely s pozitivním výhledem. US500 vzrostl téměř o 0,30% na otevření, zatímco US100 získal 0,80%. Zisky byly krátce omezeny po zveřejnění silnějších dat ISM, než se očekávalo. Reakce však byla poněkud utlumená kvůli slabším údajům z cenového subindexu, což je zvláště důležité v kontextu pokračujících inflačních tlaků. V důsledku toho byla reakce na zprávu krátkodobá a indexy v době zveřejnění nadále rostly. -
US Open: US100 zahajuje pokus o odraz 🗽Akcie Micron poblíž historických maxim📈
Americké akcie se zhruba hodinu po otevření burzy pokoušejí o zotavení a zastavení několika dní trvajícího výprodeje. Na grafu US100 vynikají dvě silné růstové svíčky – kupci opět vstupují do trhu poblíž klíčové technické podpory kolem úrovně 24 600 bodů. Oživení zaznamenávají také softwarové a polovodičové společnosti – Nvidia (NVDA.US) maže počáteční ztráty a roste o více než 1 %, zatímco akcie Micron (MU.US) vystřelily do zóny historických maxim. -
US Open: US100 získává 1,50 % blízko historického maxima; BigTech mezi lídry 📌
Klíčovými katalyzátory, které v pátek přispěly ke zlepšení tržního sentimentu, jsou pozitivní čtvrtletní výsledky, zejména od Tesly, a zmírnění nedávných spekulací o restriktivnějším přístupu Fed. Trh se nyní jeví, že chladí své jestřábí tendence a postupně se vrací k normalizaci. Silná ekonomická data USA také podporují sentiment. Objednávky na zboží dlouhodobé spotřeby překonaly očekávání a závěrečná zpráva UoM za říjen ukázala zlepšení spotřebitelské důvěry a pokles inflačních očekávání.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Jak obchodují profíci: Fibonacci trading - systém úspěšných traderů
Burza v LA chtěla sesadit Wall Street. Místo ropných obchodů dnes místem duní basy
Ošidil hosty v restauraci a pak obral Ameriku o miliony. Nápad na obří podvod dostal Ponzi náhodou
Po plném vstupu pravidel MiCA v platnost v celé Evropě přichází eToro s nabídkou 5% cashbacku v akciích za převod kryptoměn
Stáhnutí a orientace v platformě, kde budeme pracovat a tvořit obchodní roboty - Multicharts (3. díl)
Červen 2026 byl pro klienty VIP zóny FXstreet.cz další ziskový měsíc
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Jak obchodují profíci: Fibonacci trading - systém úspěšných traderů
Burza v LA chtěla sesadit Wall Street. Místo ropných obchodů dnes místem duní basy
Ošidil hosty v restauraci a pak obral Ameriku o miliony. Nápad na obří podvod dostal Ponzi náhodou
Po plném vstupu pravidel MiCA v platnost v celé Evropě přichází eToro s nabídkou 5% cashbacku v akciích za převod kryptoměn
Stáhnutí a orientace v platformě, kde budeme pracovat a tvořit obchodní roboty - Multicharts (3. díl)
Červen 2026 byl pro klienty VIP zóny FXstreet.cz další ziskový měsíc
Denní kalendář událostí
V USA skladování zemního plynu
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA týdenní statistický bulletin API
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA mzdový cenový index
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V eurozóně index CPI
V Japonsku tisková konference BoJ
V Japonsku rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA skladování zemního plynu
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA týdenní statistický bulletin API
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA mzdový cenový index
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V eurozóně index CPI
V Japonsku tisková konference BoJ
V Japonsku rozhodnutí o úrokové sazbě
Tradingové analýzy a zprávy
Akcie ve Spojených státech posílily, na forexu se intervenuje
Pražská burza v týdnu opět výrazně posílila. Index PX stoupl o 1,92 procenta
Forex: Dolar slábne vůči japonskému jenu, investoři vyhlížejí možnou další intervenci
Akcie na pražské burze letos stouply, index PX přidal 0,7 procenta
Pražská burza poprvé od února zavřela nad úrovní 2700 bodů
Komodity: Ceny ropy rostou, investoři vyhodnocují zprávy o propustnosti Hormuzu
Forex: Koruna stagnovala k euru i dolaru
Forex sentiment 31.7.2026
Swingové obchodování GBP/USD 31.7.2026
Swingové obchodování zlata 31.7.2026
Akcie ve Spojených státech posílily, na forexu se intervenuje
Pražská burza v týdnu opět výrazně posílila. Index PX stoupl o 1,92 procenta
Forex: Dolar slábne vůči japonskému jenu, investoři vyhlížejí možnou další intervenci
Akcie na pražské burze letos stouply, index PX přidal 0,7 procenta
Pražská burza poprvé od února zavřela nad úrovní 2700 bodů
Komodity: Ceny ropy rostou, investoři vyhodnocují zprávy o propustnosti Hormuzu
Forex: Koruna stagnovala k euru i dolaru
Forex sentiment 31.7.2026
Swingové obchodování GBP/USD 31.7.2026
Swingové obchodování zlata 31.7.2026
Blogy uživatelů
Traderská súťaž začína už zajtra!
Výsledková sezóna vrcholí
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (31. 7. 2026)
Nasdaq v bear marketu! Bude se opakovat 2022?
Funded Trader Bazell – rozhovor o cestě k 16 výplatám
Výprodej 28 % v čipovém sektoru: Proč investoři opouštějí AI giganty?
Praktické okénko: Jsme na začátku nové nákupní vlny?
Analýza DAX, Nasdaq, EUR/USD, Brent: Nasdaq v korekci, Fed neustupuje a ropa znovu roste
Proč vás životní shon stojí peníze na účtu
Aktivity ktoré určite nechcete zmeškať!
Traderská súťaž začína už zajtra!
Výsledková sezóna vrcholí
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (31. 7. 2026)
Nasdaq v bear marketu! Bude se opakovat 2022?
Funded Trader Bazell – rozhovor o cestě k 16 výplatám
Výprodej 28 % v čipovém sektoru: Proč investoři opouštějí AI giganty?
Praktické okénko: Jsme na začátku nové nákupní vlny?
Analýza DAX, Nasdaq, EUR/USD, Brent: Nasdaq v korekci, Fed neustupuje a ropa znovu roste
Proč vás životní shon stojí peníze na účtu
Aktivity ktoré určite nechcete zmeškať!
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí: Wall Street získává zpět půdu pod nohama; další intervence na trhu s jenem❓
Wall Street v plusu, pokračují nebývalé skoky gigantů
Podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup EMU do 3. kvartálu
Ford utrpěl ztrátu 1,3 miliardy USD: Akcie rostou a zisky zachraňují drahé pick-upy
Zašla SaaSpokalypsa příliš daleko?
Tři trhy, které sledovat příští týden (31. července 2026)
Frankfurtská burza uzavřela týden nepatrným růstem
Pražská burza v závěru týdne rostla
USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v červenci podle konečných dat na 55,2 b.
Polovodičové společnosti v úvodu pátečního obchodování táhnou Wall Street vzhůru
Denní shrnutí: Wall Street získává zpět půdu pod nohama; další intervence na trhu s jenem❓
Wall Street v plusu, pokračují nebývalé skoky gigantů
Podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup EMU do 3. kvartálu
Ford utrpěl ztrátu 1,3 miliardy USD: Akcie rostou a zisky zachraňují drahé pick-upy
Zašla SaaSpokalypsa příliš daleko?
Tři trhy, které sledovat příští týden (31. července 2026)
Frankfurtská burza uzavřela týden nepatrným růstem
Pražská burza v závěru týdne rostla
USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v červenci podle konečných dat na 55,2 b.
Polovodičové společnosti v úvodu pátečního obchodování táhnou Wall Street vzhůru
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Investona změní pohled Čechů na investice: Srozumitelné investování pro každého přináší klid a jistotu do finanční budoucnosti
Disney v premarketu stoupá o 8 % 📈
Dolar skokově posílil, risk-on sentiment na trzích
Rivian – partnerství s Uberem a model R2. Je to „zabiják Tesly“?
USD/CAD
Bydlení a finance
USA: Yellenová - Tour de Kongres = CTRL-C vystoupení ze středy
BREAKING: Žádosti o podporu v USA mírně vzrostly
BREAKING: DE30 klesá po chybějícím německém HDP
Prognóza pro EUR/USD na 24. října 2024
Investona změní pohled Čechů na investice: Srozumitelné investování pro každého přináší klid a jistotu do finanční budoucnosti
Disney v premarketu stoupá o 8 % 📈
Dolar skokově posílil, risk-on sentiment na trzích
Rivian – partnerství s Uberem a model R2. Je to „zabiják Tesly“?
USD/CAD
Bydlení a finance
USA: Yellenová - Tour de Kongres = CTRL-C vystoupení ze středy
BREAKING: Žádosti o podporu v USA mírně vzrostly
BREAKING: DE30 klesá po chybějícím německém HDP
Prognóza pro EUR/USD na 24. října 2024
Blogy uživatelů
Praktické okénko – řízení obchodu ve ztrátě a postupná redukce rizika
Jak limitovat své ztráty při ekonomické krizi?
Jak na obchodování s Keltnerovými kanály
Neudržitelný fixní kurz v Evropě
Návod, jak si vybrat nejlepšího online brokera
USD/CAD: Kombinovaná analýza denního grafu
Traderská súťaž začína už zajtra!
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 11.–17. srpna
Historie a implementace Bitcoinu
Elliott Wave analýza: NZD/USD, 10Y US NOTES, index DAX, AUD/JPY a S&P 500
Praktické okénko – řízení obchodu ve ztrátě a postupná redukce rizika
Jak limitovat své ztráty při ekonomické krizi?
Jak na obchodování s Keltnerovými kanály
Neudržitelný fixní kurz v Evropě
Návod, jak si vybrat nejlepšího online brokera
USD/CAD: Kombinovaná analýza denního grafu
Traderská súťaž začína už zajtra!
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 11.–17. srpna
Historie a implementace Bitcoinu
Elliott Wave analýza: NZD/USD, 10Y US NOTES, index DAX, AUD/JPY a S&P 500
Vzdělávací články
Trading pro začátečníky
VIP zóna: Institucionální objednávky a výsledky obchodování za červenec
Recenze prop trading firmy FTMO
Jak vnímáte grafy skrze optiku vašich přesvědčení
5 tipů, jak přežít obrovské pohyby na trzích
VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za leden
Technická analýza pro začátečníky: Jak analyzovat grafy krok za krokem
VIP zóna FXstreet.cz – základ pro váš ziskový trading!
Lira ve světě peněz neobstála. Příběh turecké měny definuje katastrofický pád
8 nejlepších obchodních strategií – intradenní obchodování (6. díl)
Trading pro začátečníky
VIP zóna: Institucionální objednávky a výsledky obchodování za červenec
Recenze prop trading firmy FTMO
Jak vnímáte grafy skrze optiku vašich přesvědčení
5 tipů, jak přežít obrovské pohyby na trzích
VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za leden
Technická analýza pro začátečníky: Jak analyzovat grafy krok za krokem
VIP zóna FXstreet.cz – základ pro váš ziskový trading!
Lira ve světě peněz neobstála. Příběh turecké měny definuje katastrofický pád
8 nejlepších obchodních strategií – intradenní obchodování (6. díl)
Tradingové analýzy a zprávy
Statistici dnes zveřejní vývoj cen výrobců za červenec
Co čekat od dnešního NFP reportu?
AUD/USD po datech z USA pod 0,7000
Zlato - Intradenní výhled 4.8.2021
Forex: Bude EUR/NZD pokračovat v rostoucím trendu?
Analýza hlavních měnových párů 8.6.2018
Míra inflace v Polsku vystoupila na 13,9 procenta, maximum od roku 1997
Dolarový index - Intradenní výhled 29.7.2026
Zlato - Intradenní výhled 12.2.2021
Burza oslabila o půl druhého procenta, dolů ji stáhla Erste
Statistici dnes zveřejní vývoj cen výrobců za červenec
Co čekat od dnešního NFP reportu?
AUD/USD po datech z USA pod 0,7000
Zlato - Intradenní výhled 4.8.2021
Forex: Bude EUR/NZD pokračovat v rostoucím trendu?
Analýza hlavních měnových párů 8.6.2018
Míra inflace v Polsku vystoupila na 13,9 procenta, maximum od roku 1997
Dolarový index - Intradenní výhled 29.7.2026
Zlato - Intradenní výhled 12.2.2021
Burza oslabila o půl druhého procenta, dolů ji stáhla Erste
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
Prichádza ideálny čas na nákup Bitcoinu a Etherea?
Aktuální sentiment amerického akciového trhu aneb party v plném proudu
Moje AOS Demo VS Real + Overený myfxbook
EURNZD
Konfirmační zkreslení
Intradenní obchody II. (základní otázka)
Povídání o trzích: Big tech, nákupy Jardy Brychty a prodeje Warrena Buffetta
Akciové indexy
Eurodolar - Chat
EUR/USD
Prichádza ideálny čas na nákup Bitcoinu a Etherea?
Aktuální sentiment amerického akciového trhu aneb party v plném proudu
Moje AOS Demo VS Real + Overený myfxbook
EURNZD
Konfirmační zkreslení
Intradenní obchody II. (základní otázka)
Povídání o trzích: Big tech, nákupy Jardy Brychty a prodeje Warrena Buffetta
Akciové indexy
Eurodolar - Chat
Odborné kurzy a semináře
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)




