Ticker Tape by TradingView
US Open: US500 opět testuje ATH 🔔
Ve čtvrtek futures na americké akciové indexy naznačovaly pravděpodobné oživení Wall Street poté, co den předtím zažily svůj nejvýraznější pokles od konce září. To přichází po řadě ekonomických aktualizací, které shrneme v odstavci níže. Poslední hodinu před otevřením trhu byly futures na Nasdaq 100, S&P 500 a Dow všechny nahoře, což signalizovalo pozitivní začátek a tento sentiment pokračuje i na otevřeném trhu. Toto oživení následuje po středečním prudkém poklesu, kdy S&P 500 téměř dosáhl rekordního maxima, než náhle klesl o 1,5 %.
Makro shrnutí:
- V konečné revizi pro 3. čtvrtletí 2023 byl růst amerického HDP upraven na 4,9% anualizované tempo, což je pokles oproti předchozímu odhadu 5,2%, ale odpovídá původní říjnové predikci. To představuje významný nárůst oproti 2,1% růstu ve 2. čtvrtletí a je nejvyšší od 4. čtvrtletí 2021. Úprava byla způsobena především sníženými spotřebitelskými výdaji a dovozy. Mezitím reálný disponibilní osobní příjem a míra osobních úspor mírně vzrostly, zatímco výdaje na osobní spotřebu a cenový index PCE rostly, ale pomaleji, než se původně odhadovalo.
- Za týden končící 16. prosincem počáteční nároky v nezaměstnanosti mírně vzrostly na 205 tisíc, pod očekávaných 210 tisíc a těsně nad 203 tisíc z předchozího týdne. Čtyřtýdenní průměr klesl na 212 000. Pokračující nároky byly mírně pod očekáváním na 1,865 mil., s mírou pojištěné nezaměstnanosti stabilní na 1,3 %. Skutečně nízká data stále naznačují silný trh práce, což je relativně pozitivní vzhledem k klesajícím údajům o inflaci a ochlazení ostatních ekonomických sektorů.
US500 Index
Index US500 zaznamenal minulý týden extrémně dynamický růst. Po krátké konsolidaci kolem úrovně 4600 bodů prorazil na 4800 a přiblížil se k historickým maximům. Včera jsme pozorovali korekci, ale dnes se býci snaží dohnat včerejší pokles. Úroveň 4700 bodů si zaslouží pozornost jako první support a navíc by její testování umožnilo zacelit vzestupnou mezeru, která se objevila před týdnem.

Zdroj: xStation 5.
Firemní novinky
Společnost Cisco (CSCO.US), výrobce síťových zařízení, ve čtvrtek oznámila svůj záměr získat soukromou společnost Isovalent, která se specializuje na nativní cloudové sítě a zabezpečení s otevřeným zdrojovým kódem. Cisco si klade za cíl vylepšit a pokračovat v produktové řadě Isovalent, včetně Isovalent Enterprise, pro své zákazníky. Po akvizici se tým Isovalent stane součástí skupiny Cisco Security Business Group. Přestože finanční detaily transakce nebyly zveřejněny, očekává se, že transakce bude dokončena ve 3. čtvrtletí 2024.
Podle vyšetřování agentury Reuters si Tesla (TSLA.US) již dlouho uvědomuje významné závady na vozidlech, které postihují desítky tisíc zákazníků, ale často tyto problémy připisovala nesprávnému používání řidičů, spíše než aby uznala chronické problémy. Toto odhalení následuje po nedávném stažení více než 2 milionů vozidel společností Tesla kvůli obavám o bezpečnost Autopilota. Záznamy a rozhovory naznačují, že Tesla pozorovala časté poruchy zavěšení nebo řízení po dobu nejméně sedmi let po celém světě. Společnost byla kritizována za to, že obviňuje zákazníky, někdy jim účtuje opravy na vozidlech po záruce, přestože zná vysokou poruchovost určitých dílů. Ačkoli Tesla řešila stovky stížností v Číně pod tlakem regulačních orgánů, nevydala stažení stejných vadných součástí v USA a Evropě.
Akcie společnosti Micron Technology (MU.US) vzrostly téměř o 6 % v předtržním obchodování poté, co byly oznámeny výsledky a pokyny za první čtvrtletí, které překonaly očekávání, což signalizuje skutečný odraz v sektoru pamětí poháněného umělou inteligencí (AI). Analytici jsou optimističtí, J.P. Morgan a BMO Capital upgradují své výhledy kvůli poptávce po paměti s velkou šířkou pásma, zejména pro aplikace AI. Bank of America vyzdvihla potenciál Micronu v oblasti serverů s umělou inteligencí a jeho strategické postavení pro významné příjmy ve fiskálním roce 2024. Navzdory ztrátě v posledním čtvrtletí společnost Micron plánuje zvýšení příjmů a menší ztrátu v příštím čtvrtletí, s pozitivním výhledem na rok 2024 taženým oživením. na klíčových trzích a poptávce řízené AI.
Zdroj: xStation 5
Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Akciové indexy | Nasdaq | USA | HDP | Akcie | Transakce | Futures | MIFID | Open | Osobní příjem | Riziko | S&P 500 | Sentiment | Support | Výkonnost | Wall Street | Analytici | Doporučení | Obchodování | Bank of America | XTB | Indexy | EU | Business | Výsledky | Makro | Index | Investiční strategie | CISCO | Investiční | Investiční doporučení | Reuters | Trh | Předpověď | ROCE | Komise | Podnikání | Americké akciové indexy | S&P | Tesla | Příjmy | xStation | Očekávání | J.P. Morgan | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Akcie společnosti | Silný trh | NASDAQ 100 | US500 | Finanční situace | Trh práce | Vyšetřování | Problémy | Míra | Micron Technology | Poradenství | Komunikace | Pokles | Situace | Nejvýraznější pokles | Výdaje | Růst | Potenciál | Práce | Index US500 | BMO | ATH | Bezpečnost | CL | JDE | Společnost XTB | TSLA | Společnost Cisco | Micron | Nařízení | CSCO | Růst amerického HDP | Dynamický růst | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | xStation 5 | Micron Technology (MU.US) | MU.US | AI | Společnosti | Minulá výkonnost | Pozornost | Společnost | 3М | Futures na americké akciové indexy | CSCO.US | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Novinky | První support | Vice | Výhledy | Akcie společnosti Micron Technology | Akcie společnosti Micron | Technology |
Čtěte více
-
US Open: US100 ztrácí 1 % v důsledku výprodeje akcií polovodičových a softwarových společností📉
Nálada na americkém akciovém trhu je dnes výrazně slabá, futures na index Nasdaq 100 (US100) klesly o více než 1 %, protože akcie polovodičových a softwarových společností tlačí na širší americké indexy. Akcie společností Meta Platforms, Broadcom, Nvidia, Amazon a Alphabet klesají, což signalizuje negativní dynamiku akcií velkých technologických společností. -
US Open: US2000 dosahuje únorových maxim díky optimismu na Wall Street📈 AMD roste o 7 %
Futures na index Russell 2000 (US2000) rostou na úroveň 3 313 USD, kterou trh naposledy zaznamenal v únoru 2025. Index aktuálně testuje klíčové rezistentní zóny, které souvisejí s koncentrací nabídky a předchozími cenovými reakcemi. Klouzavý průměr EMA50 (oranžová linie) zůstává důležitou úrovní podpory. -
US OPEN: US2000 testuje klíčovou rezistenci, Costco roste na rekordní maxima
Indexy Wall Street zahájily dnešní obchodování smíšeně – S&P 500 při otevření klesl o 0,2 %, Nasdaq si připsal 0,2 %, zatímco Dow Jones a malý Russell 2000 zahájily obchodování beze změny. Nicméně S&P 500, Dow Jones a Russell 2000 se během první hodiny peněžní seance posunuly níže, zatímco Nasdaq rozšířil zisky na přibližně 0,4 %. -
US OPEN: US30 stoupá nad 40 000 bodů
Indexy Wall Street zahájily dnešní hotovostní seanci víceméně beze změny - S&P 500 při zahájení seance vzrostl o 0,1 %, Nasdaq se obchodoval beze změny a malý Russell 2000 klesl o 0,2 %. Dow Jones byl lepší s 0,9% ziskem. Zisky na Dow Jones však byly vymazány v prvních minutách obchodu. Zklamaná data o trhu s bydlením a průmyslové výrobě ze Spojených států zveřejněná dnes dříve nevyvolala žádné zásadní pohyby na trhu. Na dnešek je naplánována řada projevů členů Fedu, které mohou pomoci pohnout trhy, pokud by se centrální bankéři dotkli tématu včerejších inflačních dat. -
US Open: US500 blízko rekordních maxim 📈 Akcie UnitedHealth klesají o 17 %, Micron a RTX Corp rostou
Americký akciový trh na začátku úterní seance přidává, protože investoři postupně zaujímají pozice před zítra očekávaným rozhodnutím Fedu a tiskovou konferencí Jerome Powella. Tato událost pravděpodobně vyvolá určité přeskupení pozic v indexech a na dolarových párech. Na makro úrovni je dnešní klíčovou událostí Conference Board index, který přinese nový pohled na spotřebitelskou důvěru v USA. Ranní data z trhu s bydlením překvapila pozitivně: ceny domů vzrostly o 0,6 % m/m oproti očekávaným 0,3 % a předchozím 0,4 %, zatímco ceny ve 20 největších metropolitních oblastech USA vzrostly o 1,4 % y/y oproti očekávaným 1,2 % a předchozím 1,3 %. Týdenní změna zaměstnanosti podle ADP činila 7,5 tisíce pracovních míst oproti předchozím 8 tisícům. Index US500 se posouvá směrem k úrovni 7 000, která v prosinci vyvolala dvě medvědí impulzy. -
US Open: US500 blízko rekordů díky skvělým údajům o zaměstnanosti
Americké indexy otevřely výrazně výše, poháněny silnou zprávou o zaměstnanosti, která zmírnila obavy z recese. Počet pracovních míst mimo zemědělství vzrostl v září o 254 tisíc, zatímco míra nezaměstnanosti klesla na 4,1 %. Tato silná data naznačují potenciální posílení spotřebitelských výdajů a růstu HDP ve třetím a čtvrtém čtvrtletí, navzdory nedávným očekáváním zpomalení. -
US OPEN: US500 bojuje o 9. týden zisků v řadě
Futures na akciové indexy na Wall Street mají od začátku dnešní obchodní seance rostoucí tendenci. S&P 500 na začátku peněžní seance roste o 0,2 % a Nasdaq o 0,33 %. -
US OPEN: US 500 klesá na 2týdenní minimum
Indexy Wall Street zahájily dnešní obchodování níže, po slabším obchodování v asijsko-pacifické oblasti a v Evropě dříve. Trhy jsou na začátku roku 2024 v režimu bez rizika, přičemž USD roste a akcie klesají. Eskalace napětí na Blízkém východě, přerušení lodní dopravy v Rudém moři a také obavy z toho, jak moc bude letos uvolněno měnové uvolnění, jsou hnací silou výprodejů. -
US Open: US500 konsoliduje na rekordních maximech 🔔
Přední americké benchmarky otevřely ve středu s opatrným optimismem a mírným nárůstem u US500, US30 a US100. Během posledních obchodních dnů letošního roku bychom mohli být svědky rozkolísaného obchodování v důsledku nízkého objemu na konci roku. Index US500 si dnes připisuje mírné zisky, podporované oslabujícím dolarem a klesajícími výnosy dluhopisů. Výnos desetiletých státních dluhopisů se mírně snížil a dvouletý výnos zaznamenal výraznější pokles. Dnešní ekonomický program je nevýrazný. -
US Open: US500 konsoliduje poblíž svých maxim; Visa klesá o 4 % 🔎
Začátek druhého obchodního dne tohoto týdne nepřináší výraznou volatilitu. Indexy na začátku seance zaznamenávají mírný pokles, ale rozsah těchto poklesů nevyvolává mezi investory větší obavy. Právě byly zveřejněny regionální údaje (Richmondský index) a zprávy o spotřebitelské náladě, které dopadly hůře, než se očekávalo, což naznačuje mírně se zhoršující stav americké ekonomiky. Po zveřejnění údajů došlo k mírnému poklesu indexů a dolar oslabil. -
US Open: US500 přesáhlo 6000 bodů Tesla získává 8 % na Trumpově optimismu a novém doporučení ve Wedbush
Americká aktiva na začátku seance rostou; Wall Street i dolar jsou na vzestupu. Dolarový index dnes vzrostl téměř o 0,3 %. Akcie Tesly se obchodují o více než 8 % a kapitalizace společnosti přesáhla 1 bilion dolarů, přičemž poměr cena/výdělek se blíží 80. Investoři platí za akcie Muskovy společnosti značnou prémii a pravděpodobně očekávají pomoc od nové administrativy při zavádění technologie autonomního řízení v USA a také tarify, které by mohly společnost podpořit tím, že zasáhne konkurenty stále nerentabilní výrobou elektromobilů. -
US Open: US500 se blíží k hranici 5 000 bodů 🔔
Polovina týdne přináší další zisky na americkém akciovém trhu. Futures na začátku seance posilují a US500 se blíží historické hranici 5000 bodů. Růst akcií je samozřejmě podpořen výsledkovou sezónou. Nejdůležitější zveřejnění již máme za sebou a je zřejmé, že společnosti investory nezklamaly. Až na několik výjimek byly finanční zprávy solidní, stejně jako výhledy na rok 2024. Lepší náladu udržuje i návrat dolaru k poklesu. Nicméně výnosy desetiletých státních dluhopisů se mírně odrážejí a vracejí se na úroveň kolem 4,10 %. -
US Open: US500 se konsoliduje pod letošními maximy 📌
První den v týdnu na Wall Street vypadá relativně klidně. Hlavní indexy konsolidují na vysokých úrovních. Index S&P 500 (US500) dnes klesl o 0,06 %, ale zůstává kolem 4600 bodů, zatímco NASDAQ 100 (US100) je mírně vyšší a vzrostl nad 16100 bodů. Zklidnění na trzích může být způsobeno tím, že investoři čekají na rozhodnutí Federálního rezervního systému o úrokových sazbách, které bude oznámeno ve středu. I když samotné rozhodnutí nemusí přinést velká překvapení, pozornost bude věnována spíše projevu Jeroma Powella, který pro něj představuje příležitost zchladit tržní euforii. Powell může signalizovat, že zatímco zlepšení dynamiky inflace je evidentní, očekávání trhu jsou odtržená od reality a Fed nehodlá předčasně uvolňovat politiku. -
US OPEN: US 500 se po bankovních výnosech přiblížilo historickému maximu
Indexy Wall Street zahájily dnešní obchodování výše po zprávách o příjmech amerických bank za čtvrté čtvrtletí. S&P 500 a Dow Jones si při zahájení seance připsaly 0,3 %, Nasdaq se obchodoval o 0,2 % výše, zatímco malý Russell 2000 vyskočil o 0,9 %. Ekonomický kalendář pro dnešní seanci v USA je prázdný a nejsou naplánována žádná pozoruhodná data. Obchodníkům však bude nabídnut projev Fedu Kashkari v 15:00 GMT. -
US Open: US500 šplhá výše po otevření trhu 🛎
První den nového týdne otevřely americké indexy mírně výše poté, co US100 a US500 dosáhly historických maxim na konci minulého týdne. Investoři čekají na zveřejnění předstihových ukazatelů z Conference Board. Růst dolaru se zpomalil a dnes nevykazuje žádné zásadní změny. Výnosy amerických dluhopisů klesají a blíží se 4,08 %. -
US Open: US500 testuje historická maxima po otevření trhu 🟢
Americké akciové indexy dnes otevřely poblíž rekordních úrovní. Nadšení investorů nadále podporuje zmírnění geopolitického napětí na Blízkém východě a prudký pokles cen ropy. V době zveřejnění posiluje US500 o 0,25 % na 6 150 bodů, zatímco US100 roste o 0,45 % na 22 500 bodů. -
US Open: US500 testuje letošní maximum 📌
Poslední obchodní den tohoto týdne přináší prodloužení dobré nálady. Přestože se indexy pohybují v blízkosti letošních maxim, zisky si udržují. US500 otevírá o 0,10 % výše a aktuálně získává přibližně 0,50 %, přičemž kotace jsou jen 0,50 % od letošních maxim a 4,10 % od historických maxim. Růstu akciového trhu nebrání ani posilující dolar, který je od konce listopadu v růstovém trendu. -
US OPEN: US500 testuje rekordní maxima, technologický sektor vede růst
Wall Street otevřela po vánoční přestávce v umírněné náladě. Futures na referenční index S&P 500 (US500) se obchodují na historických maximech, zatímco technologicky orientovaný Nasdaq 100 (US100) se nachází přibližně 2 % pod svým intradenním rekordem z konce října. Investoři směřují ke konci roku poblíž vrcholů, podpořeni očekáváním dalšího snižování úrokových sazeb v USA a odolnými firemními tržbami. Index S&P 500 letos přidal téměř 18 %, což znamená třetí po sobě jdoucí rok růstu po dvou letech, kdy výnosy přesáhly 20 %. -
US OPEN: Valuace pod tlakem uprostřed vlny deregulací
Na začátku páteční seance v USA lze pozorovat pokračování nervózní nálady z předchozího dne. Ve čtvrtek hlavní indexy Wall Street klesly o více než 1 %, avšak ke konci seance se kupujícím podařilo převzít iniciativu. Páteční obchodování otevírá poklesem cen kontraktů na US 100 o téměř 1 %. Trh tak může opět diskontovat udržitelnost AI boomu a zvažovat, zda očekávané snížení sazeb ze strany FEDu odpovídá reálnému stavu ekonomiky. -
US Open: V novém týdnu převládá lepší nálada!
Americké indexy se v pondělí posunuly výše. Stalo se tak v době, kdy představitelé USA a Německa podnikli diplomatické kroky, aby zabránili eskalaci izraelsko-hamasovského konfliktu. Růst Wall Street podpořil zlepšený sentiment a rostoucí naděje, že cyklus zvyšování sazeb by mohl skončit. Kromě toho s nástupem výsledkové sezóny zveřejnilo své výsledky několik společností, které byly obecně dobré. To posílilo býčí náladu, protože investoři vnímají americkou ekonomiku jako odolnější vůči přísnější měnové politice.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
Malajsii zdevastovaly „banánové peníze“. Dnešní ringgit z úpadku vytáhla ropa i kaučuk
Francouzské akciové indexy: Luxus, banky a globální průmysloví hráči (13. díl)
Leden 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Proč skončila prop firma My Forex Funds (MFF) a přichází její comeback?
Vyplatí se kupovat akciové vítěze minulého roku?
VIDEO: 10 trhů, které mohou v roce 2026 explodovat
Je téměř bezcenný a za nic ho nevyměníte. Laoský kip v zemi vystřídal „tygří jazyk“
RSI Strategie: Tajemství úspěšného tradingu
Malajsii zdevastovaly „banánové peníze“. Dnešní ringgit z úpadku vytáhla ropa i kaučuk
Francouzské akciové indexy: Luxus, banky a globální průmysloví hráči (13. díl)
Leden 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Proč skončila prop firma My Forex Funds (MFF) a přichází její comeback?
Vyplatí se kupovat akciové vítěze minulého roku?
VIDEO: 10 trhů, které mohou v roce 2026 explodovat
Je téměř bezcenný a za nic ho nevyměníte. Laoský kip v zemi vystřídal „tygří jazyk“
Denní kalendář událostí
Člen Fedu Philip Jefferson
V USA spotřebitelské úvěry
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
V USA nová pracovní místa JOLTS
V USA skladování zemního plynu
V Německu obchodní bilance
V Japonsku volby do dolní komory parlamentu
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V Kanadě Ivey index PMI
Člen Fedu Philip Jefferson
V USA spotřebitelské úvěry
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
V USA nová pracovní místa JOLTS
V USA skladování zemního plynu
V Německu obchodní bilance
V Japonsku volby do dolní komory parlamentu
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V Kanadě Ivey index PMI
Tradingové analýzy a zprávy
Forex sentiment 6.2.2026
Swingové obchodování USD/JPY 6.2.2026
Velké technologické firmy z USA investují stovky miliard USD do AI
Swingové obchodování Nasdaqu 6.2.2026
Swingové obchodování EUR/USD 6.2.2026
Swingové obchodování bitcoinu 6.2.2026
Swingové obchodování zlata 6.2.2026
Intradenní Price Action patterny na AUD/USD 6.2.2026
FCA varuje před brokerem Fortis Equity & Reserve
Upozornění na aktivity Finvorium AI
Forex sentiment 6.2.2026
Swingové obchodování USD/JPY 6.2.2026
Velké technologické firmy z USA investují stovky miliard USD do AI
Swingové obchodování Nasdaqu 6.2.2026
Swingové obchodování EUR/USD 6.2.2026
Swingové obchodování bitcoinu 6.2.2026
Swingové obchodování zlata 6.2.2026
Intradenní Price Action patterny na AUD/USD 6.2.2026
FCA varuje před brokerem Fortis Equity & Reserve
Upozornění na aktivity Finvorium AI
Blogy uživatelů
Akcie jsou nuda. Sledujte stříbro a bitcoin!
Měnový pár USD/CAD: Analýzy více časových rámců (W1–H4)
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (6. 2. 2026)
Proč nejlepší trade vypadá nudně
Vladimír Holovka (XTB): Zájem o akcie Czechoslovak Group (CSG) výrazně překonal naše očekávání
Další krach? Klíčová úroveň u bitcoinu!
Praktické okénko: Přichází čas shortování akcií?
Než začnete obchodovat trend – přečtěte si toto!
Byl propad zlata jen panikou spekulantů?
Trading jako řemeslo: co dělat každý den, aby rostla konzistence
Akcie jsou nuda. Sledujte stříbro a bitcoin!
Měnový pár USD/CAD: Analýzy více časových rámců (W1–H4)
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (6. 2. 2026)
Proč nejlepší trade vypadá nudně
Vladimír Holovka (XTB): Zájem o akcie Czechoslovak Group (CSG) výrazně překonal naše očekávání
Další krach? Klíčová úroveň u bitcoinu!
Praktické okénko: Přichází čas shortování akcií?
Než začnete obchodovat trend – přečtěte si toto!
Byl propad zlata jen panikou spekulantů?
Trading jako řemeslo: co dělat každý den, aby rostla konzistence
Forexové online zpravodajství
US100 posiluje po zveřejnění zprávy University of Michigan 🗽Nvidia roste o 5 %
Geopolitický briefing (06.02.2026): Je Írán stále rizikovým faktorem?
✅ Výsledky Amazon: smíšená čísla, akcie oslabují o 10 %
🔴Živý komentář XTB: Mini shutdown v USA způsobuje výpadek makro dat
Kongsberg Gruppen po výsledcích: Společnost dohání zbytek sektoru
Americké futures kontrakty posilují
ČNB snižuje Monetě požadavek na MREL o 30 bazických bodů
Coinmate: Aktivita investorů na začátku roku roste a bitcoin zůstává hlavním aktivem v tržní dominanci
Tržní shrnutí: Evropské indexy se pokoušejí o odraz po rekordním výprodeji na Wall Street 🔨
Goldman Sachs a Nomura očekávají propad libry vůči euru
US100 posiluje po zveřejnění zprávy University of Michigan 🗽Nvidia roste o 5 %
Geopolitický briefing (06.02.2026): Je Írán stále rizikovým faktorem?
✅ Výsledky Amazon: smíšená čísla, akcie oslabují o 10 %
🔴Živý komentář XTB: Mini shutdown v USA způsobuje výpadek makro dat
Kongsberg Gruppen po výsledcích: Společnost dohání zbytek sektoru
Americké futures kontrakty posilují
ČNB snižuje Monetě požadavek na MREL o 30 bazických bodů
Coinmate: Aktivita investorů na začátku roku roste a bitcoin zůstává hlavním aktivem v tržní dominanci
Tržní shrnutí: Evropské indexy se pokoušejí o odraz po rekordním výprodeji na Wall Street 🔨
Goldman Sachs a Nomura očekávají propad libry vůči euru
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Pražská burza dnes poprvé v týdnu klesla, dolů zamířily ČEZ a KB
Německé akcie v úvodu posilují
Elliottovy vlny - kryptoměny 7.8.2019
Panika na trhu s kryptoměnami
Obchodní signály pro BITCOIN (BTC/USD) na 6.–9. února 2026: nákup nad 64 000 USD (200 EMA – odraz)
Stříbro prudce roste o 5 % 📈
Makro: Míra nezaměstnanosti Austrálie v červnu stagnovala na 4,9 pct
Makro: Čína dosáhne cíl růstu pro letošní rok
Long signál na akcie Netflix (NFLX)
BREAKING: Německý index IFO ukazuje na slabší náladu v ekonomice!
Pražská burza dnes poprvé v týdnu klesla, dolů zamířily ČEZ a KB
Německé akcie v úvodu posilují
Elliottovy vlny - kryptoměny 7.8.2019
Panika na trhu s kryptoměnami
Obchodní signály pro BITCOIN (BTC/USD) na 6.–9. února 2026: nákup nad 64 000 USD (200 EMA – odraz)
Stříbro prudce roste o 5 % 📈
Makro: Míra nezaměstnanosti Austrálie v červnu stagnovala na 4,9 pct
Makro: Čína dosáhne cíl růstu pro letošní rok
Long signál na akcie Netflix (NFLX)
BREAKING: Německý index IFO ukazuje na slabší náladu v ekonomice!
Blogy uživatelů
Analýza od forex tradera: AUD/USD, CHF/JPY a EUR/CZK
Začíná historický Bull Run na US akciích?! | Investiční Memento
Akcie jsou nuda. Sledujte stříbro a bitcoin!
Kryptomenový výhľad na posledný kvartál roku 2020
Kdy má smysl prop výzvu opakovat a kdy radši vypnout platformu a dát si pauzu?
Volatilní červen a výprodeje v Evropě
Pozitivní nálada dlouho nevydržela, akcie jsou znovu pod tlakem
Býci vs. medvědi: Kdo vyhraje rok 2024?! | Investiční Memento #61
Akcie signalizujú vyčerpanosť
Mapa 18/12
Analýza od forex tradera: AUD/USD, CHF/JPY a EUR/CZK
Začíná historický Bull Run na US akciích?! | Investiční Memento
Akcie jsou nuda. Sledujte stříbro a bitcoin!
Kryptomenový výhľad na posledný kvartál roku 2020
Kdy má smysl prop výzvu opakovat a kdy radši vypnout platformu a dát si pauzu?
Volatilní červen a výprodeje v Evropě
Pozitivní nálada dlouho nevydržela, akcie jsou znovu pod tlakem
Býci vs. medvědi: Kdo vyhraje rok 2024?! | Investiční Memento #61
Akcie signalizujú vyčerpanosť
Mapa 18/12
Vzdělávací články
Technická analýza: Jak úspěšně používat trendové čáry
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Dividendy: Úvod do světa dividendového investování (1. díl)
Trading pro začátečníky
Je aktuální výprodej farmaceutických akcií investiční příležitostí, nebo pastí na permanentní býky?
VIDEO: Začínáme s investováním do ETF (díl 3.)
Vybírání likvidity: Základní likvidita EQH a EQL (12. díl)
Price Action: Pokročilé obchodování formace Pin Bar (1. díl)
Nejlepší trading příležitosti - kde a jak profitovali tradeři (listopad 2024)
Jak využívat na forexu obchodní seance?
Technická analýza: Jak úspěšně používat trendové čáry
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Dividendy: Úvod do světa dividendového investování (1. díl)
Trading pro začátečníky
Je aktuální výprodej farmaceutických akcií investiční příležitostí, nebo pastí na permanentní býky?
VIDEO: Začínáme s investováním do ETF (díl 3.)
Vybírání likvidity: Základní likvidita EQH a EQL (12. díl)
Price Action: Pokročilé obchodování formace Pin Bar (1. díl)
Nejlepší trading příležitosti - kde a jak profitovali tradeři (listopad 2024)
Jak využívat na forexu obchodní seance?
Tradingové analýzy a zprávy
Americký regulátor CFTC varuje před brokerem Binary Int'l
Ceny zlata a stříbra pokračují v poklesu
Historie patentů sahá až do 15. století
Forex: GBP/USD testuje rezistenci trendové linie
Forex: Koruna dnes mírně stoupla vůči euru
Technická analýza GBP/NZD a AUD/JPY
Komodity: Ropa se po počátečním poklesu stabilizovala, Brent je pod 62 USD
Ceny ropy kvůli obavám o zdraví čínské ekonomiky mírně klesají
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Přežití pražské burzy závisí na zásazích politiků do firmy ČEZ, řekl její šéf
Americký regulátor CFTC varuje před brokerem Binary Int'l
Ceny zlata a stříbra pokračují v poklesu
Historie patentů sahá až do 15. století
Forex: GBP/USD testuje rezistenci trendové linie
Forex: Koruna dnes mírně stoupla vůči euru
Technická analýza GBP/NZD a AUD/JPY
Komodity: Ropa se po počátečním poklesu stabilizovala, Brent je pod 62 USD
Ceny ropy kvůli obavám o zdraví čínské ekonomiky mírně klesají
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Přežití pražské burzy závisí na zásazích politiků do firmy ČEZ, řekl její šéf
Témata v diskusním fóru
Price Action Trading Jakuba Hodana
EUR/USD podle Elliotta 29.12.2010
VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za květen
Velký nebo malý účet?
Broker na obchodování indexů (CFD´s nebo spreadbetting)
Daně z tradingu
Bitcoin
Vyhodnocení challenge duben 2017 pro e-mini NQ100
Xiaomi na černé listině USA: Akcie poklesly o 10 %
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/CHF, AUD/USD a USD/NOK
Price Action Trading Jakuba Hodana
EUR/USD podle Elliotta 29.12.2010
VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za květen
Velký nebo malý účet?
Broker na obchodování indexů (CFD´s nebo spreadbetting)
Daně z tradingu
Bitcoin
Vyhodnocení challenge duben 2017 pro e-mini NQ100
Xiaomi na černé listině USA: Akcie poklesly o 10 %
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/CHF, AUD/USD a USD/NOK



