Ekonomický sentiment

Ranní nadhoz - oživování v průmyslu je jen pozvolné
14.07.2020 Koruna včera dopoledne ztratila několik haléřů a kurz se dostal mírně nad EUR/CZK 26,7. Po obědě však své ztráty dohnala a vrátila se zpět na hodnoty EUR/CZK 26,65. Poblíž této hladiny kurz osciluje již od počátku června. Polský zlotý i maďarský forint včera spíše mírně ztrácely.

Ranní nadhoz - inflace v eurozóně se mírně zvedne
30.06.2020 Ekonomický sentiment v Evropské unii se v červnu zvedl z 67,5 na 75,7 bodu, což však bylo výrazně méně oproti tržním odhadům. Předpokládalo se, že daleko rychleji se bude zlepšovat sentiment v sektoru služeb, ten si však polepšil jen o 8 bodů namísto očekávaných téměř dvaceti. Sentiment ve výrobě si pak připsal necelých šest bodů. Nutno podotknout, že ke zlepšování ekonomické situace podstatnou měrou přispívají rozsáhlé měnové i fiskální stimuly.

Okénko trhu - sentiment v EU se zvedl jen mírně
29.06.2020 Ekonomický sentiment v Evropské unii se v červnu zvedl z 67,5 na 75,7 bodu, což však bylo výrazně méně, než předpokládaly tržní odhady. I přes dílčí zlepšení nálady se úrovňově stále pohybujeme hluboko pod průměry z počátku letošního roku. Můžeme tak konstatovat, že za květen a červen se podařilo dohnat zpět jen zhruba třetinu propadů utrpěných během března a dubna. Opět se tak potvrdilo, že cesta k dosažení předkrizových hodnot bude zdlouhavá. Předpokládalo se, že daleko rychleji se bude zlepšovat sentiment v sektoru služeb, ten si však polepšil jen o 8 bodů namísto očekávaných téměř dvaceti. Sentiment ve výrobě si pak připsal necelých šest bodů. I přes horší dosažené výsledky však můžeme konstatovat, že sentiment se zlepšoval plošně napříč odvětvími i napříč jednotlivými evropskými ekonomikami a nutno zmínit, že podstatně lépe si vedly vpředhledící ukazatele, ať už se jednalo o budoucí poptávku, či zaměstnanost. Důležité je rovněž připomenout si skutečnost, že ke zlepšování ekonomické situace podstatnou měrou přispívají rozsáhlé měnové i fiskální stimuly.

Ranní nadhoz - ekonomický sentiment v EA se postupně zvedá
29.06.2020 Americká centrální banka Fed po provedení zátěžových testů konstatovala, že ačkoliv je tamní finanční sektor prozatím odolný, případné další zhoršení ekonomické situace by pro jeho část mohlo představovat riziko. Americkým bankám tak Fed omezil možnost výplat dividend a odkupu vlastních akcií, čímž by rád zatlačil na jejich větší kapitálovou připravenost.

Ranní nadhoz - americký průmysl i maloobchod se v květnu zvednou
16.06.2020 Trhy budou dnes sledovat data o americké průmyslové výrobě a maloobchodních prodejích v měsíci květnu. Očekává se, že maloobchodní tržby meziměsíčně vzrostou o 7 %. Průmyslová produkce v dubnu meziměsíčně poklesla o 11 % a byla o 16 % pod předkrizovou úrovní. Propad výroby byl patrný zejména v automobilovém a dopravním sektoru. Ve srovnání s maloobchodním prodejem se očekává, že průmyslová produkce vzroste v květnu jen mírně, o 2,4 %, m-o-m.

Ranní nadhoz - ekonomický sentiment se zvedá, inflace zpomaluje
28.05.2020 Evropská komise představila svůj plán pro ekonomickou obnovu kontinentu zasaženého pandemií koronaviru, který je součástí rozpočtového výhledu pro období 2021-2027. Počítá v něm s nalitím dodatečných 750 mld. euro, z nichž dvě třetiny budou ve formě grantů, jedna třetina pak ve formě půjček. Prezentovaný návrh vychází vstříc tandemu Francie a Německa, které prosazovaly právě zvolený systém grantů, spíše než výpůjček. Celkový objem peněz, se kterými Unie počítá v rozpočtu pro roky 2021-27 se tak navýšil na 1,85 bilionu eur.

Ranní nadhoz - V USA pomalu nárůstá ekonomický optimismus
27.05.2020 Člen rady Evropské centrální banky Francois Villeroy de Galhau se vyjádřil k aktuálnímu i možnému budoucímu nastavení evropské měnové politiky. Probíhající program nákupů aktiv označil za „mistrovské dílo“ a zároveň naznačil, že by v budoucnu mohl být ještě „flexibilnější“ s ohledem na cílování konkrétních zemí eurozóny. Villeroy dále zdůraznil, že bez ohledu na výrok německého ústavního soudu je ECB odhodlána v nákupech dluhopisů pokračovat, jelikož to považuje za nezbytné pro naplnění jejího mandátu.

Ranní nadhoz - sentiment amerických spotřebitelů se nelepší
26.05.2020 Český statistický úřad včera publikoval výsledky konjunkturálního šetření za květen. Souhrnný indikátor ekonomické důvěry si oproti dubnu polepšil o 0,3 bodu na hodnotu 75,1. Úroveň ukazatele se však stále nalézá poblíž historicky minimálních hodnot. Co se týká dílčích složek, tak u podnikatelů klesl ukazatel o dalších 2,2 bodu na 71,6, naopak sentiment spotřebitelů poskočil o 11,8 bodu a dosáhl 91,9. Největší skepse mezi podnikateli nadále panuje v sektoru služeb, naopak lehce se zvedl sentiment v průmyslu a obchodě.

Ranní nadhoz - konjunkturální průzkum naznačí v květnu zlepšení
25.05.2020 Postupné vyprchávání optimismu na trzích v závěru minulého týdne se podepsalo i na kurzu koruny. Ta v pátek oslabila o cca 20 haléřů a kurz se vrátil do blízkosti EUR/CZK 27,30. Blízko této úrovně se kurz pohybuje i dnes po ránu.

Ranní nadhoz - květnový ZEW index by měl naznačit zlepšení
19.05.2020 Člen Bankovní rady České národní banky A. Michl věří, že česká ekonomika vykáže v letošním třetím čtvrtletí již dobré výsledky. ČNB snížením úrokových sazeb už výrazně zlevnila peníze a tím podpořila ekonomiku, rozhodně je ale proti poklesu úrokových sazeb až do záporných hodnot. Vyslovil se také proti jakýmkoli experimentům, které by hýbaly s kurzem. Vítá slabší úroveň kurzu během krize, což pomáhá tuzemským exportérům.

Nový průzkum ČSÚ odhaluje hloubku recese české ekonomiky
28.04.2020 Opatření k zamezení nekontrolovatelného nárůstu počtu nakažených virem Covid-19 dopadla na globální ekonomiku až nezvykle prudce. Tvrdá data, která přicházejí s výrazným zpožděním a stále probíhající pandemii plně nereflektují, mají tedy minimální informační hodnotu. I proto se více než kdy jindy upíná pozornost finančních trhů k předstihovým indikátorům.

Trh s ropou včera zkolaboval
21.04.2020 Ropa včera v podstatě ztratila svou hodnotu. Cena americké lehké ropy WTI s dodáním v květnu včera klesla o 306 % na minus 37,63 dolaru za barel. To znamená, že prodávající musí za každý odebraný barel ještě zaplatit. Obchodníci se tak snaží udat ropu za každou cenu, protože se jim nedostává skladovacích prostor, když se kvůli pandemii koronaviru dramaticky propadla poptávka. Na situaci reagovaly ztrátami i americké akcie.

Ranní nadhoz - Česká vláda posoudí návrh na hlubší schodek
20.04.2020 S tím jak se kvůli šířícímu se koronaviru zastavila ekonomická aktivita, významně se snížila poptávka po ropě. Cena americké WTI ropy tak dnes ráno zaznamenala propad na asijských burzách až na úroveň 14,47 dolarů za barel (propad o 21 %), cena ropy Brent se propadla o 1,1 % na 27,78 dolarů za barel.

Okénko trhu - sentiment padá, inflace zpomaluje
30.03.2020 Ekonomický sentiment v eurozóně i evropské unii v březnu dramaticky poklesl. Index pro eurozónu odepsal téměř devět bodů a dosáhl 94,5. I přesto, že se jednalo o nejvyšší měsíční propad za celou historii měření od roku 1985, byla konečná hodnota vyšší ve srovnání s tržním očekáváním. To bylo přitom zřejmě dáno skutečností, že v řadě zemí byla podstatná část dat sebrána ještě před schválením přísných restriktivních opatření proti šíření epidemie koronaviru. Lze tedy očekávat, že v dubnu dojde k dalšímu významnému zhoršení ukazatelů. K poklesu ekonomického sentimentu došlo zejména ve službách (-13,3 bodu) a maloobchodě (-8,1 bodu), když se zejména zhoršily obavy manažerů ohledně budoucí poptávky. Oproti těmto sektorům si lépe vedl průmysl, kde ukazatel odepsal “jen“ 4,6 bodu a také stavebnictví, kde se indikátor snížil o 2,7 bodu. Bídné vyhlídky se pak projevily i ve zhoršení ukazatele zaměstnanosti (-8,9 bodu), který se opět nejvíce propadl díky službám a obchodu. Co se týká cenového vývoje, očekávají firmy pokles prodejních cen, což je v rozporu s vnímáním spotřebitelů. Sektor služeb, který ještě donedávna svou dynamikou vyvažoval bídný stav ve výrobě, je současnou epidemií zasažen nejsilněji a přestává tak hrát svou stabilizační roli.

Ranní nadhoz - další indikátory potvrdí výrazný pokles sentimentu
30.03.2020 Americký prezident D. Trump prodloužil trvání mimořádných omezení kvůli šířícímu se koronaviru do konce dubna. Amerika s více než 140 tis. nakaženými nedávno předskočila i Čínu a je zde tedy v absolutní hodnotě nejvíce nakažených. Přitom nákaza v USA ještě nedosáhla svého vrcholu. Lze proto očekávat, že toto číslo ještě značně naroste.

Většina středoevropských burz vloni rostla, leaderem Budapešť, propadákem Varšava
31.01.2020 Středoevropské burzy se dlouhodobě potýkají se skomírajícím zájmem investorů. Poptávka investorů byla vloni podle srovnání od brokera ProfitLevel ze zemí Visegrádu nejsilnější v Budapešti. Podle burzovního indexu vzrostla o 17,74 %, s odstupem následovaná s růstem 11 % pražskou burzou. Cenné papíry na bratislavském trhu jsou lehce v zelených (+ 5,65 %), naopak, index burzy ve Varšavě propadl. o, Důvodem poklesu o 5,56 % jsou ztráty společností, v nichž podstatný podíl akcií drží stát.

Ranní nadhoz - ZEW indexy přinesou další zlepšení sentimentu
21.01.2020 Člen bankovní rady Tomáš Holub vidí zhruba vyrovnané argumenty mezi zvýšením úrokových sazeb o 25 bazických bodů a jejich stabilitou. Pokud by se však bankovní rada rozhodla sazby zvýšit, domnívá se, že v dalším období je nejpravděpodobnější scénář jejich stabilita, nikoli pokles někdy během podzimu. T. Holub byl jedním ze dvou členů rady, kteří na posledním zasedání hlasovali pro zvýšení úrokových sazeb.

AUD klesá v reakci na zveřejnění minutes ze zasedání RBA
19.11.2019 AUD je dnes nejslabší měnou z koše hlavních světových měn. Důvodem je zveřejnění minutes ze zasedání RBA, které naznačily, že centrální banka uvažovala o možnosti snížení sazeb na svém zasedání začátkem tohoto měsíce. Banka ale zároveň také zmínila, že si je vědoma případných negativních dopadů nízkých sazeb především na míru úspor v ekonomice a na ekonomický sentiment. Banka dál uvádí, že je připravena měnovou politiku znovu uvolnit v případě, že si to bude ekonomická situace vyžadovat.

Co si trhy myslí?
24.10.2019 Dnes bych se chtěl trošku rozepsat nad teorií mého měření fundamentu.

Ranní nadhoz - Čína s USA našly společnou řeč, cla se zvyšovat zatím nebudou
14.10.2019 Koncem minulého týdne a následně během víkendu intenzivně pokračovalo vyjednávání mezi Spojeným královstvím a EU. Avšak k žádnému průlomu prozatím nedošlo. Nová podoba smlouvy, kterou před nedávnem předložil britský premiér B. Johnson, není podle zástupců EU dostatečně konkrétní. Ve čtvrtek se bude konat evropský summit, kterého by se měl účast britský premiér a zástupci ostatních členských států. Pokud do té doby nebude ujednána nová dohoda, bude se zde jednat zejména o podmínkách a délce prodloužení, o které bude Johnson nucen EU požádat, jak mu přikazuje zákon schválený parlamentem na začátku září.

Důvěra v průmysl eurozóny padla na šestileté minimum, ČNB zhorší Česku prognózu
27.09.2019 Důvěra v průmysl zemí eurozóny se v září propadla na nejnižší úroveň za posledních šest let. Níže byla naposledy v červenci 2013. Propad nálady v průmyslu stahuje dolů celkový ekonomický sentiment ohledně ekonomiky eurozóny. Ten se v září ocitl nejníže za celé období od února 2015.

EUR / USD – 17. 9. 2019
17.09.2019 Euro se ustálilo nad úrovní 1,1000 poté, co v předchozí seanci oslabilo díky pochybnostem o tom, zda nová stimulační opatření Evropské centrální banky mohou podpořit pomalou EZ ekonomiku.

Forex: Koruna se chvěje kvůli kýchání Německa
12.08.2019 Česká měna minulý týden pokračovala v oslabujícím trendu. Není se ani čemu divit, dobrých zpráv mnoho nebylo, naopak o varovné signály nebyla nouze. Obchodní válka mezi USA a Čínou pokračuje hrozbami dalších cel a přidali se k nim již i obvinění z měnových manipulací. Evropský ekonomický sentiment klesá, stejně tak český i německý průmysl a export. Naději živí alespoň český maloobchod a dobře dopadly i německé průmyslové objednávky. Celkově ale koruna jako měna malé otevřené ekonomiky nezvládá vzdorovat globálním rizikům a za sedm dní oslabila o zhruba 6 haléřů na úroveň EUR/CZK 25,84.

Čínský jüan na nejnižší úrovních do finanční krize. RBNZ snížila úrokovou sazbu o 50 bp
09.08.2019 Nový jmenovaný japonský ministr financí Yoshiki Takeuchi v pondělí konstatoval, že po nedávném posílení japonské měny, kvůli risk-off módů (averze k riziku), který na trzích nyní panuje, bude pozorně sledovat budoucí pohyby na jenu.

Holubičí komentáře Powella a Williamse poslaly USD dolů. V případě potřeby je RBA připravena zasáhnout.
19.07.2019 Po propuštění guvernéra turecké centrální banky oznámil v pondělí turecký prezident Erdogan, že dojde ze strany CBRT k razantnímu snížení sazeb. Dal tak najevo, kdo je opravdový šéf tamní centrální banky.

EUR / USD – 16. 7. 2019
16.07.2019 Euro konsoliduje v úzkém intervalu, protože investoři vystoupili z velkých pozic v souvislosti s rostoucími očekáváními, že příští týden na schůzce (25.08.) Evropské centrální banky bude akcentována dovish politika a současně trh široce očekává, že FED (30.31.8.) sníží svoji IR o 25 bpc (podle analýzy Morgan Stanlay dokonce o 50 bpc).

Americké indexy překonaly historická maxima; BoC ponechala úrokové sazby beze změny
12.07.2019 V pondělí klesly objednávky strojů v Kanadě za květen o 7,8 %. Průmyslová produkce za květen v Německu vzrostla o 0,4 %, přestože se očekával 0,3% pokles. V úterý vzrostla míra nezaměstnanosti ve Švýcarsku o 2,3 %. Maloobchodní tržby za květen v Itálii klesly o 0,7 %, přestože se očekával 0,7% nárůst.

EUR / USD – 28. 6. 2019
28.06.2019 Euro poté, co včera byla zveřejnila data, která ukázala, že ekonomický sentiment eurozóny v červnu klesl na nejnižší bod za téměř tři roky, oslabilo, což podpořilo spekulace, že Evropská centrální banka znovu uvolní měnovou politiku, pokud inflace v bloku nezíská hybnost. Včerejší data US GDP, která byla in line, nechala investory chladnými a pozornost je obrácena k summitu zemí G20 a setkání Trum-Xi. Euro v asijské senaci mírně posílilo, což může být pouze dočasné, protže trhy dnes budou pravděpodobně volatelní, případně flat.

Čína pohrozila Spojeným státům odvetnými cly, Trumpa to příliš nevystrašilo
17.05.2019 Peking v pondělí oznámil odvetná cla na americké zboží ve výši 60 miliard amerických dolarů. Nová cla by měla dosáhnout 5 až 25 % a zasáhnou až 5000 amerických produktů. Platit by měla od 1. června. Hlavní tajemník japonské vlády Yoshihide Suga konstatoval, že japonská vláda neuvažuje o změně zvýšení daně z prodeje v říjnu. Broadbent z BoE sdělil, že se domnívá, že odložení brexitu do října bude negativní pro investice.

Ranní nadhoz finančních trhů 30.4.2019
30.04.2019 Index ekonomické důvěry v eurozóně v dubnu opět poklesl. Dosáhl pouze hodnoty 104 bodu, což je o jeden bod níže než očekával trh. Jedná se již o desátý meziměsíční pokles v řadě a o nejnižší úroveň od září 2016. Ekonomický sentiment se zhoršil především v průmyslu, naopak v sektoru služeb bylo vnímání situace lehce pozitivnější.

Ranní nadhoz finančních trhů 17.4.2019
17.04.2019 Včera zveřejněný index cen průmyslových výrobců vykázal nárůst o 3,8 %, přičemž k tomuto zvýšení přispěly hlavně ceny v odvětví elektřiny a plynu a páry. Ceny stoupaly i v odvětví koksu a rafinovaných produktů, které vzhůru tlačily ceny ropy na globálních trzích. Pro zbytek letošního roku očekáváme průměrný růst cen výrobců o 3,1 %, tedy o více než jeden procentní bod více než v loňském roce, a hlavní příčinou budou rostoucí ceny materiálových a energetických vstupů.

Ranní nadhoz finančních trhů 16.4.2019
16.04.2019 Státy EU odsouhlasily, aby Evropská komise zahájila obchodní rozhovory se Spojenými státy. Připravovaná obchodní dohoda, k jejímuž podepsání by mohlo dojít již na podzim, by se měla zaměřit především na průmyslové zboží a standardy jednotlivých výrobků. Už v květnu však bude americký prezident rozhodovat o uvalení cel na dovážené evropské automobily, což bude testem vstřícnosti obchodních vztahů. Spojené státy chtějí do obchodní dohody zahrnout i zemědělské produkty, některé evropské země, především Francie, jsou však proti.

EUR / USD – 28. 3. 2019
28.03.2019 Euro oslabilo na dvou a půl týdenní minimum po datech, když se ukázalo, že ekonomický sentiment eurozóny se v březnu propadl více, než se očekávalo v důsledku zhoršujícího se sentimentu v průmyslu a službách. Odpolední data CPI z Německa nepřinesly nové pozitivní zprávy, když print byl de facto inline (mirně pod).

Okénko finančního trhu 19.3.2019
19.03.2019 Podle viceguvernéra ČNB M. Mory česká ekonomika nabízí prostor pro nejvýše jedno zvýšení sazeb. K tomuto kroku navíc podle něj nedojde na příštím zasedání centrální banky. Jak už bylo mnohokrát předtím zdůrazňováno, nejdůležitějším aspektem březnového rozhodnutí bude pro Bankovní radu zahraniční vývoj. Tedy ačkoliv inflace vyskočila na úroveň 2,7 % a koruna se i nadále drží na slabších než očekávaných hodnotách, nemusí se jednat o dostatečný podnět pro zvýšení sazeb z pohledu Bankovní rady. Podle Mory by se mělo s dalším zvýšením sazeb počkat, aby měli možnost zjistit, zda česká ekonomika pouze krátkodobě zpomaluje, či vykazuje první známky recese. Včerejší jestřábí vyjádření V. Bendy, podle kterého česká ekonomika umožňuje hned tři zvýšení sazeb, je vzápětí následováno holubičím prohlášením M. Mory, který naopak další zvýšení sazeb téměř nepřipouští. Radní mají možnost vyjadřovat se pouze to tohoto čtvrtka, tedy týden před zasedáním ČNB, kdy bude zahájena mediální karanténa. Podle našich odhadů má však ČNB jednu z posledních možností na zvýšení sazeb. Pokud tedy sazby v tomto cyklu chce zvýšit, neměla by to nadále odkládat.

EUR / USD – 27. 2. 2019
27.02.2019 Euro posilovalo a prodloužilo zisky na tři přímé obchodní seance poté, co data ukázala, že ekonomický sentiment eurozóny dosáhl v únoru 106,1 bodu (revidovano ze 106,3 bodu v lednu), ale hodnota překonala předpoklad trhu 106,0. Evropská měna se obchoduje flat na 1,1383 (1300 GMT), přičemž v úterý dosáhla 1,1402, což je nejvyšší hodnota od 6. února. Investoři i nadále sledují data z eurozóny před americkou velkoobchodní bilancí zboží, data o zboží dlouhodobé spotřeby, prodejem stávajících domů, továrními objednávkami a vystoupením guvernéra Fed J. Powela před senátem. Odpor se nachází na 1.1417 (25. ledna high), prolomení nad cíli 1.1443 (28. ledna high). Na protilehlé straně je podpora na úrovni 1.1349 (5-DMA), přerušení pod tuto hladinu by mohlo paritu přetáhnout do 1.1289 (18. února Low).

EUR / CAD – 19. 2. 2019
19.02.2019 EUR/CAD se ostře propadl z vrcholu na úrovni 1,50. Aktuálně se pari obchoduje kolem 1,4950. Upside páru je uzavřena pod 20-DMA a nelze čekat jakýkoliv pohyb vzhůru, pouze pokud dojde k prolomení nad tuto hladinu. Jednotná evropská měna je pod tlakem po smíšeném tónu ZEW Survey z dnešního dopoledne. Běžný účet EMU se v prosinci snížil na sezónně očištěných 16,2 miliardy EUR z 22,7 miliardy EUR v předchozím měsíci. Ekonomický sentiment v Německu se zlepšil na -13,4 (fcast -14,1 prev -15), zatímco současné ekonomické podmínky klesly na 15,0, pod tržní konsenzus (fcast 23 prev 27,6). Širší euro sentiment také překvapil růstem, a to na úrovni -16,6 (fcast -18,2 prev. -20,9)

Využití indexů ekonomického klimatu v tradingu
08.02.2019 Představíme vám nejvýznamnější indexy ekonomického klimatu ve světě a podělíme se o to, jak s jejich pomocí obchodovat na finančních trzích.

Mayová odložila hlasování o Brexitu - tržní analýza 11.12.2018
11.12.2018 Tereza Mayová včera odložila hlasování o Brexitu v britském parlamentu. Jednoduchou matematikou můžeme zjistit, že by 320 potřebných hlasů nezískala. Uvnitř své strany má kolem 315 členů, avšak jedna třetina by hlasovala proti dohodě. To by znamenalo, že by se hlasy musely sehnat jinde, a to by bylo dost těžké. Mayová tak odložila svůj rozsudek na neznámo kdy. Hlasování v Parlamentu může proběhnout až po Novém roce, vláda se nyní připravuje i na vystoupení Británie bez dohody. Mayová chce nyní jet zpět do Bruselu a vyjednávat především o irských hranicích, avšak evropští politici z tohoto přístupu nejsou moc nadšení a nejsou otevřeni debatě pouze na toto téma.

Ranní nadhoz finančních trhů 29.11.2018
29.11.2018 Druhý odhad růstu HDP americké ekonomiky potvrdil mezičtvrtletní růst o 3,5 % anualizovaně. Nicméně došlo k mírné revizi struktury růstu. Směrem dolů byl zrevidován růst spotřeby domácností. Opačným směrem však byl navýšen odhad investic. Ačkoli se oproti předchozímu čtvrtletí jedná o sedm desetin slabší tempo růstu, americká ekonomika je bez pochyby na vrcholu a výrazně nad svým potenciálem.

EUR / USD – 13. 11. 2018
13.11.2018 EUR/USD mírně odskočil od 17měsíčního minima z důvodu uvolnění obchodního napětí mezi USA a Čínou. Problém deficitu italského rozpočtu je hlavní otázkou, která vyvíjí tlak na euro. Evropská komise odmítla plán italského rozpočtu, protože italská strana drží deficit ve výši 2,4%, který je vyšší než cíl EU ve výši 2%.

Ranní nadhoz finančních trhů 13.11.2018
13.11.2018 Podle T. Mayové se dohoda o Brexitu blíží do finále. Zástupci obou stran se snaží dospět k dohodě a to nejpozději do zítřka. V opačném případě by nebylo možné finální verzi dohody schválit na summitu, který se má konat v druhé části tohoto měsíce a bylo ohroženo datum výstupu Británie z EU, případně hrozí, že Británie odejde bez jakéhokoliv smluvního ujednání

Ranní nadhoz finančních trhů 12.11.2018
12.11.2018 Týden začne pozvolna. Prvních statistik se dočkáme až v úterý, kdy bude zveřejněn běžný účet platební bilance ČR za měsíc září. Ten by podle našich odhadů měl skončit s vyrovnanou bilancí. Výrazně se na tom podílel vyšší přebytek zahraničního obchodu. Na druhou stranu stále počítáme s pokračujícím odlivem dividend do zahraničí.

Fed ani volby v USA trhy nepřekvapily. Cena ropy (WTI) klesla pod 60 USD.
09.11.2018 Tento týden byl opět nabitý makroekonomickými událostmi. Bank of Japan (BoJ) vydala svůj zápis (Minutes) ze svého posledního zasedání. V Americe proběhly volby do Kongresu. WTI klesla na více než šestileté minimum.

Okénko finančního trhu 7.11.2018
07.11.2018 V noci na dnešek se v USA rozhodovalo o rozložení sil v Kongresu. Republikánům se podařilo udržet většinu v Senátu, avšak dolní komoru ovládli dle očekávání demokraté, což se jim podařilo poprvé po dlouhých osmi letech. Oba tábory mají důvod k oslavám. Republikánská strana demonstrovala svou převahu ve venkovských a maloměstských regionech, naopak demokratům se podařilo naklonit si voliče z příměstských oblastí, tedy z tradičních republikánských oblastí. Nové uspořádání moci v Kongresu je trnem v oku současných zákonodárců, kteří budou narážet na silnou opozici při schvalování nových zákonů. Síly se tak vyrovnaly a současný prezident D. Trump tak bude mít ztížené podmínky pro prosazování své politiky. Americký dolar na události předchozí noci reagoval mírným oslabením, které v průběhu dnešního dne začíná vyrovnávat. V tuto chvíli se obchoduje na úrovni EUR/USD 1,147.

Model vývoja ekonomiky v eurozóny: Rast ekonomickej aktivity spomaľuje. Negatívne dopady tlmí silný trh práce a silný sentiment
18.10.2018 Dokončili sme náš model, ktorý moniutoruje ekonomiku eurozóny. V nedávnej minulosti sme zverejňovali výstupy z podobného modelu pre USA . V rámci neho sledujeme vývoj v siedmych segmentoch pomocou takmer 40 indikátorov:

Světové akcie spadly nejvíce za poslední roky
12.10.2018 Tento týden je ve znamení velkého propadu, který se šířil napříč prakticky celým světem. Jako první byly zasaženy akciové trhy v USA, kde nejvíce krvácel technologický sektor. Odtud se zkáza rozrostla do Evropy i Asie.

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americkými daty zamává hurikán Florence
01.10.2018 Ačkoliv tento týden nebude bohatý na klíčové makroindikátory, řada předstihových ukazatelů naznačí směr, kterým se velké světové ekonomiky ubírají ve druhé polovině roku. Americká měsíční data odrazí vliv hurikánu Florence, eurozóna naproti tomu vykáže solidní, avšak mírně zvolňující indikátory PMI. Polská centrální banka sazby nezmění, inflace tam totiž zůstává pod cílem a ani není tažena jádrovými cenami.

Obrázky dňa: Globálny obchod klesol po prvý krát od roku 2015. A to ešte pred zvýšením ciel.
08.08.2018 Medzikvartálna zmena globálneho obchodu sa dostala do mínusu. Po prvýkrát od roku 2015, kedy padala ropa a emerging ekonomiky boli v problémoch. Aktuálne to ešte nebude obchodnými vojnami. Čísla sú totiž za druhý kvartál, kedy bol objem nových ciel len miniatúrny. Zrejme to bude súvisieť s prepadom mien emerging markets, ktorého sme svedkami v posledných mesiacoch. A ďalší kvartál kvôli clám určite nebude lepší (@IIF):

Banky v eurozóne sú už na tom lepšie. Pomáhajú tlmiť dopady obchodných vojen.
30.07.2018 V predošlých mesiacoch často rezonovali správy o spomalení ekonomiky eurozóny. Ukazovalo ho viacero čísel, na čele s HDP. Hlavnou príčinou boli zrejme obavy z dopadu obchodných vojen, pridať sa pritom mohli aj viaceré jednorazové faktory. V máji som v komentári „Zo spomalenia ekonomiky eurozóny nie je potrebné robiť tragédiu“ písal, že toto ešte nebude ten zlom. A posledné čísla to zatiaľ potvrdzujú.

Dow Jones ztratil nejvíce za poslední 3 měsíce. OPEC jedná o navýšení těžby
22.06.2018 Americké trhy v USA v tomto týdnu oslabily, největší ztráty zaznamenal blue-chip index Dow Jones, který ve čtvrtek atakoval hranici 24000. Naopak poměrně stabilně se drží technologický Nasdaq 100, který je stále u svých rekordních maxim s absolutním high na ceně 7359,75.

FED ponechal úrokové sazby. Donald Trump plánuje cla na dovoz automobilů
25.05.2018 Jednou z nejsledovanějších událostí tohoto týdne bylo středeční zveřejnění zápisu ze zasedání Americké centrální banky.

Volatilita je zpět. Obchodní válka mezi USA a Čínou nabírá na obrátkách
23.03.2018 Minulý týden začal poklidně, setkáním G20 v Argentinské metropoli Buenos Aires. Hlavním tématem bylo již oznámené zavedení cel na import oceli a hliníku do USA, které prosadil Donald Trump. Dalším tématem byly kryptoměny a jejich regulace, protože dle mnohých představitelů největších světových ekonomik jsou primárně využívány k praní špinavých peněz a financování terorismu.

Ranní zpráva z akciového trhu 20.3.2018
20.03.2018 Americké akcie vstoupily do nového týdne ztrátami. Indexy Dow Jones a S&P 500 shodně ztratily 1,4 % své hodnoty a technologický Nasdaq uzavřel dokonce o 1,8 % níže, než byl páteční zavírací kurz. V rámci indexu S&P 500 nejvíce propadly informační technologie, a to o 2,1 %. Hlavním důvodem tohoto pádu byla společnost Facebook (-6,8 %), když se o víkendu poukázalo na její kauzu ohledně úniku dat z milionů účtů, které měly být použity ve volební kampani na podporu Donalda Trumpa. Dalšími propadlíky jsou sektor zdravotní péče a energetické firmy, když oba ztrácejí 1,7 %. Nejmenší ztráty utrpěly utility (-0,8 %).

Týdenní zpráva z finančního trhu: Reálné výdaje Američanů ukáží na slabší vstup ekonomiky do letošního roku
26.02.2018 Tento týden bude nabitý jak ekonomickými, tak politickými událostmi. Čeká nás vystoupení Maria Draghiho před Evropským parlamentem i vystoupeni Jeromeho Powella před americkým kongresem. Únorová inflace v eurozóně i v Německu vykáže pravděpodobně mírný pokles. V následujících měsících však znovu nabere na tempu. Mírně zkoriguje i spotřebitelská důvěra v eurozóně. Naopak indikátor PMI bude revidován směrem nahoru. Spotřebitelské výdaje Američanů zřejmě v lednu vykáží mírný pokles a ohrozí tak optimistická očekávání ohledně pokračování 3 % růstu HDP. V neděli proběhnou volby v Itálii a také vnitrostranické referendum SPD o koalici s CDU/CSU. V německém referendu pravděpodobně těsně převáží hlasy pro koaliční smlouvu. Italské volby dopadnou podle našeho očekávání podobně jako v Německu – roztříštěný parlament a následně dlouhá koaliční vyjednávání.

Zápis ze zasedání FOMC přinesl na trhy klid, US akciové trhy konsolidují
23.02.2018 Dominující událostí v uplynulém zkráceném obchodním týdnu bylo jedno z osmi ročních zveřejnění zprávy FOMC. Po minulých volatilních týdnech přijaly trhy novinky v relatilvním klidu. Klíčové US indexy nejprve reagovaly poklesema, ale ztráty brzy smazaly.

Ranní zpráva z finančního trhu: Ekonomický sentiment v eurozóně v únoru podle našich odhadů klesá
20.02.2018 Nejdůležitějším indikátorem dneška bude důvěra finančních trhů v německou ekonomiku měřená indexem institutu ZEW. Očekáváme její výrazný propad kvůli výprodeji na akciových trzích, nejistotě na politické scéně i ohledně mzdového vyjednávání. Tento pokles by ale měl být jen dočasný. Ekonomický kalendář je dnes plný v Polsku, kde bychom se měli dočkat příznivých dat z reálné ekonomiky. V Česku může obchodování výrazněji ovlivnit snad jen případné vystoupení centrálních bankéřů.

Raiffeisenbank: Okénko trhu 7.2.2018
07.02.2018 Polská centrální banka dnes rozhodla podle očekávání ponechat úrokové sazby beze změny. Větší pozornost však bude poutat tisková konference bankovní rady, která proběhne ve čtyři hodiny. I přes pozitivní výsledky ekonomiky, očekáváme, že si bankovní rada zachová svůj neutrální tón a opět zdůrazní, že sazby zůstanou beze změny i po zbytek tohoto roku. Guvernér polské centrální banky nedávno naznačil, že začátek zvyšování sazeb bude spojen s kroky ECB. S prvním zvyšováním sazeb v eurozóně počítá tým RBI až v prvním čtvrtletí 2019. To by tedy mohl být klíčový moment i pro polskou měnovou politiku. Polský zlotý dnes prozatím jen mírně posílil a v současnosti se obchoduje stabilně na úrovni EUR/PLN 4,16.

Trhy padajú, medvede trhajú všetko naokolo
06.02.2018 V posledných dňoch trhy padajú ako sekera padá ku dnu. Čím je to spôsobené? To by viacerí radi vedeli. Otázkou ale zostáva, čo v takejto chvíli robiť so svojim portfóliom.

Raiffeisenbank: Okénko trhu 30.1.2018
30.01.2018 Růst HDP eurozóny ve čtvrtém čtvrtletí dosáhl 0,6 % č/č a 2,7 % r/r, v souladu s očekáváním trhu. Růst za 3. čtvrtletí byl revidován o 0,2 p.b. na 2,8 % r/r. Ekonomika eurozóny tak zakončila rok 2017 ve velkém stylu a za celý rok vzrostla o 2,5 %, nejrychleji za poslední desetiletí. Struktura HDP bude zveřejněna až příští měsíc. Nicméně lze očekávat, že útrata domácností výrazně přispěla k expanzi ekonomiky měnové unie. Ačkoliv se eurozóna zřejmě nachází na vrcholu růstu s nezaměstnaností na úrovni 8,7 %, spotřebitelská inflace stále výrazně zaostává. Inflace na ekonomický růst reaguje se zpožděním okolo šesti čtvrtletí a na robustnější růst cen si tak budeme muset počkat až do příštího roku. Pro rok 2018 tým RBI odhaduje růst 2,5 %. Euro reagovalo posílením vůči dolaru nad EUR/USD 1,24.

Ranní zpráva z akciového trhu 23.1.2018
23.01.2018 Amerika na počátku týdne vyrazila vzhůru k ziskům i přes to, že některé trhy otevřely pod pátečním uzavíracím kurzem. V průběhu pondělního obchodování se však všechny hlavní indexy otočily tím správným směrem. Průmyslový Dow Jones si připsal 0,6 % hodnoty. S&P 500 opět vyšplhal k novým historickým maximům, když se zhodnotil o 0,8 %. Technologický Nasdaq si polepšil o celé jedno procento. V rámci indexu S&P 500 byly nejziskovější telekomunikace a energie, když jejich hodnota vzrostla o 2,4 % respektive o 2,1 %. Jediné znatelné ztráty utrpěli pouze zpracovatelé surovin (-0,2 %).

Fundamentální analýza: Němečtí investoři hodnotí ekonomickou situaci nejlépe v historii
23.01.2018 Důvěra investorů v německou ekonomiku bude pokračovat ve svém růstu a dosáhne nových rekordů. Regionální trhy žádné zajímavé statistiky dnes nenabídnou.

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 12.12.2017
12.12.2017 Cena ropy Brent vzrostla poprvé od roku 2015 nad úroveň 65 dolarů za barel poté, co byl uzavřen ropovod v Severním moři z důvodu závady na potrubí. Opravy potrvají přibližně dva týdny.

Akciové trhy USA zpomalují. Rozhodnutí ECB oslabilo Euro
27.10.2017
Minulý obchodní týden byl na amerických akciových trzích zahájen mírnou korekcí. Námi sledovaný futures na i...

FX Týždenný výhľad 18.9 -22.9.2017
19.09.2017 Minulý týždeň prevládalo na trhoch momentum pozitívneho sentimentu, ktoré odzrkadľovalo predovšetkým apatiu investorov k ďalšiemu vývoju okolo témy Severnej Kórei a uvedomenie si faktu, že hurikán Irma po sebe nezanechá také veľké škody, ako sa pôvodne predpokladalo. Pozitívnej nálade pomohol aj pomerne široký záber reflačných tlakov, keď v krajinách ako Čína, UK, US prekonala inflácia očkávania. Na druhej strane nepotešili ostatné negatívne ekonomické výsledky Číny, no tie mali tentokát na väčšinu trhov len dočasný efekt a na konci týždňa uzatvárali dlhopisové trhy spolu s akciovými idexmi vyššie. Pozitívne uzavrela aj ropa (WTI), ktorá si pripísala 5%. Drahé kovy na druhej strane strácali spolu s meďou a železnou rudou.

FX týždenný výhľad 21.8 - 25.8.2017
21.08.2017 Prvé dva dni minulého týždňa patrili na finančných trhoch presunom kapitálu do rizikovejších aktív, keďže geopolitické napätie a horzba nukleárneho konfliktu medzi S. Kóreou a US boli aspoň dočasne zažehnané po slovách Kima, že nateraz odkladá plán na zasiahnutie teritória Guamu (amerického teritória). Uź v stredu však prišlo k dvom nečakaným udalostiam a jedna z nich viedla k ďalšiemu sťahovaniu kapitálu do bezpečných prístavov. ECB prekvapila stanoviskom, ktoré priniesli zdroje blízke centrálnej banke, že Draghi na sympóziu v Jacksone Hole nepredloží žiadne nové informácie vzhľadom na monetárnu politiku. Druhou udalosťou, ktorá už spustila opätovný risk off, bola séria správ z politickej scény v US, ktoré podkopali budúce vyhliadky na efektívne zavedenie daňovej reformy spolu s infraštrúktúrnymi výdavkammi. Odtok kapitálu do bezpečia bol podporená aj ďalším teroristickým útokom v Európe. Hlavnou udalosťou budúceho týždňa bude vystúpeie Yellen a Draghiho na sympóziu v Jacksone Hole. Risk tón určí reakcia na pondelkové spoločné vojenské cvičenie US a J. Kórei a potenciálna dohra vo Washingtone.

ECB měnovou politiku nemění, EUR.USD roste na roční maxima. V USA vrcholí výsledková sezóna
21.07.2017 Na čtvrtečním zasedání evropská centrální banka investory nijak nepřekvapila. Podle očekávání svou měnovou politiku zatím nemění. Euro po tomto rozhodnutí sice krátkodobě zkorigovalo až na své denní dno, nicméně v průběhu dalších hodin své ztráty umazalo a pokračovalo v nastaveném růstovém režimu. ECB oznámila, že aktuální nakupovaná aktiva v objemu ?60 mld. Eur by měly pokračovat až do konce letošního roku, případně i déle.

Ropa atakuje hranici $42/barel. Začíná medvědí trh?
23.06.2017 I přes všechnu snahu se členům kartelu OPEC vůbec nedaří oživit ropný trh. Před několika týdny se zástupci zemí sešli ve Vídni a dohodli se na prodloužení těžebních limitů, které měly stimulovat padající ceny černého zlata. Dohoda byla prodloužena o 9 měsíců do března roku 2018, těžební limity zůstaly stejné, na kterých se členové dohodli loni v listopadu (snížení o 1,8 milionů barelů denně).

Americké trhy opět na maximech. Ropný kartel prodlužuje dohodu na omezení těžby
26.05.2017 Americké akciové trhy tento týden opět přepisovaly svá historická maxima. Index S&P ve čtvrtek atakoval hranici 2420 bodů poté, co rostl sedmý den v řadě. Podobnou šňůru ziskových dní se jsme mohli pozorovat i na dalších dvou hlavních amerických indexech. Technologický Nasdaq Composite ve čtvrtek suverénně překonal hranici 6200 bodů a vytvořil nový historický rekord.

NET long pozice na libře začínají pozvolna narůstat. Obchodníci ale libru i nadále ve velkých objemech shortují
09.05.2017 Nechceme zatím moc předbíhat, ale vypadá to, že se na libře konečně začíná blýskat na lepší časy. Minimálně co se tržního sentimentu vůči dalším long pozicím týká. Čistý objem net long pozic na trhu s librovými futures, který zachycuje rozdíl mezi celkovým počtem long kontraktů a celkovým počtem short kontraktů mezi velkými spekulanty totiž začíná konečně stoupat. Čistý objem net long pozic je sice stále na propastných -81 tis., to je však výrazně lepší výsledek než v polovině minulého měsíce, kdy se blížil k rekordně nízkým -110 tis. kontraktům.

Prezidentské volby ve Francii rozhýbaly trhy. Macronovo vítězství žene akciové indexy výš
24.04.2017 V neděli 23. dubna se ve Francii konaly prezidentské volby, které byly velkou událostí nejen pro Francii samotnou, ale i pro celou Evropu. Výsledek totiž může do značné míry určit, kam se bude Francie, a potažmo celá Evropa, v příštích letech ubírat. Nezíská-li žádný kandidát v prvním kole nadpoloviční většinu hlasů, bude se 7. května konat druhé kolo, ve kterém se utkají dva kandidáti s největším počtem hlasů.

Americké akciové indexy prošly největším pádem od zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem
27.03.2017 Americké akciové indexy zažily minulý týden největší propad od začátku roku 2017, zároveň se jedná o největší pokles od zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem. Za propadem stojí aktuálně diskutované otázky daňové reformy v USA, ale především snaha prosadit reformu zdravotnického sektoru. Wall Street se prvních třicet dnů od nástupu Trumpa na prezidentský úřad zelena natolik, že vynesla Trumpovi pozici mezi pěti nejúspěšnějšími prezidenty Spojených států. Nyní se karta obrací, trhy jak se zdá plánované zdravotnické reformě nevěří a začínají ztrácet.

Raiffeisenbank: Okénko trhu 14.3.2017
14.03.2017 Dnešní kalendář obsahuje pár zajímavých dat, zítřejší události, které budou hýbat světovými trhy však nezastíní. Zítra nás totiž kromě zasedání Fedu, na kterém bude velmi pravděpodobně rozhodnuto o zvýšení amerických úrokových sazeb, čekají nizozemské volby. Ty tvoří funkci jakéhosi indikátoru, kam se Evropská unie bude ubírat. Případné vítězství protievropské strany PVV v čele s G. Wildersem by mohlo vzbudit spekulace na možnosti celkové výhry M. Le Pen ve Francii, což by určitě vedlo ke zvýšení politické nestability v eurozóně. Z webové stránky Peilingwijzers, která kombinuje několik průzkumů veřejného mínění, ale vyplývá, že podpora G. Wildersovi klesla od prosince minulého roku ze 22 % na současných 14 %. Ať ale holandské volby dopadnou jakkoliv, už teď je jasné, že sestavování vládní koalice bude velmi složitý a zdlouhavý proces. Všechny ostatní politické strany se koalici s PVV, která je druhou nejsilnější stranou, brání.

Zápisky z Fedu: Zvýšení sazeb by mělo přijít „dost brzy“
27.02.2017 Přestože americké akciové trhy minulý týden opět přepsaly svá historická maxima, je patrné již mírné vyčerpání a tendence ceny více odpočívat. Akciový býk tak pomalu ale jistě ztrácí dech, ač samozřejmě velice právem, protože poslední týdny jsme byli svědky skutečně dosti strmého růstu. Index volatility VIX se stále drží na velmi nízkých hodnotách kolem 12 bodů a indikuje tak vyrovnanou tržní náladu anebo „ticho před bouří“.

Raiffeisenbank: Okénko trhu 14.2.2017
14.02.2017 V několika evropských zemích dnes byla zveřejněná statistika o vývoji HDP za čtvrté čtvrtletí. Podle rychlého odhadu ČSÚ vzrostla česká ekonomika v posledním čtvrtletí loňského roku o 0,2 % mezičtvrtletně. Meziroční tempo zpomalilo na 1,7 % z předchozího tempa 1,9 %, zatímco trh čekal tempo přes 2 %. Ovšem rychlý odhad HDP jenom nastiňuje, jakým tempem česká ekonomika pravděpodobně rostla. Až zpřesněný odhad, který bude zveřejněný začátkem března, nabídne detailní strukturu ekonomického růstu a lze jej považovat za důvěryhodnější a spolehlivější indikátor. Z předběžných údajů vyplývá, že celoročně česká ekonomika v roce 2016 zpomalila své tempo růstu na 2,3 % z předchozího tempa 4,6 %. Mírnější tempo v roce 2016 bylo zapříčiněno jak vysokou srovnávací základnou z roku 2015, tak i slabšími investicemi. Naopak chuť tuzemských spotřebitelů utrácet zůstává spolu s vývozem do zahraničí tahounem české ekonomiky. To podpořilo zejména zpracovatelský průmysl. Naopak stavebnictví vykázalo výrazně nižší výkonnost než v roce 2015 právě kvůli slabým (státním) investicím.

Americké indexy na rekordních maximech, Dow Jones poprvé nad 20 000 body
30.01.2017 Americké akciové trhy za sebou mají vydařený týden. Všem třem hlavním akciovým indexům v USA se podařilo připsat zisky, index S&P 500 přidal zhruba 1,5%, blue-chips index Dow Jones povyrostl o necelá 2 % a technologický index Nasdaq si připsal 2,5 %. Indexy uzavřeli na nových historických maximech, index Dow Jones poprvé v historii překonal hranici 20 000 bodů. Námi sledovaný futures kontrakt na index Dow Jones uzavřel týden na hladině 20017 bodů, futures na index Nasdaq 100 uzavřel týden 5165,25 a futures kontrakt na benchmark index S&P 500 zakončil týden na 2289,25.

Inflace se vrací
12.12.2016 Nejčerstvější data z Českého statistického úřadu poukázala na meziroční růst inflace ve výši 1,5 %, což je pro našince hodnota přes 3 roky neviděná. Konec intervenčního režimu, po kterém by koruna k euru slušně posílila, se tak jeví během následujícího půl roku jako reálná možnost.

Forex: Vidina vyšších sazeb pomáhá dolaru, hodně napoví páteční data z trhu práce
30.08.2016 Dolar stále profituje z pátečních jestřábích komentářů amerických centrálních bankéřů. Dopad jejich projevů však postupně vyprchává. Dnes se z USA nedočkáme žádných dat, které by pomohly rozluštit hádanku, kdy skutečně půjdou dolarové sazby nahoru. Hodně mohou naznačit páteční čísla z amerického trhu práce za srpen. Dnešní evropská data by měla vyznít ve prospěch dolaru. Očekáváme solidní srpnové indikátory důvěry Evropské komise a další vzestup německé inflace. Z regionu se dočkáme detailu polského HDP za Q2 16. Obáváme se propadu investic.

Janet Yellenová: Zvýšení sazeb je blízko
29.08.2016 Minulý týden se nesl hodně ve znamení čekání na páteční projev Janet Yellenové na každoročním setkání centrálních bankéřů v horském letovisku Jackson Hole. Přestože se už během týdne americké trhy rozvlnily nepatrně více, než jsme byli poslední dobou zvyklí (index volatility VIX překonal hranici 13 bodů), obchodovalo se stále ve velmi poklidném tempu a žádných zásadních zvratů jsme se nedočkali. Stále tedy platí, že americké akciové indexy se obchodují poblíž rekordních maxim a evropské indexy si drží zisky, které ve druhé polovině prázdnin nabraly.

Forex: Euro po zveřejnění výsledku jednání FOMC zpět nad 1,1000
28.07.2016 Eurové zisky dosáhly včera večer po zveřejnění výsledku jednání FOMC téměř jednoho centu. Po převážnou většinu včerejšího obchodního dne se totiž kurz držel stabilní těsně pod hladinou 1,1000 EUR/USD. Publikace výsledků jednání amerických centrálních bankéřů ale kurz posunula až k 1,1080 EUR/USD.

Ranní zpráva z finančního trhu: Zprávy a události
26.07.2016 Fed index průmyslové aktivity v Dallasu v červenci zaznamenal nečekaně výrazné zlepšení na -1,3 bodu z červnových -18,3 bodu. Trh čekal zlepšení pouze na -10,0 bodu.

Akcie na rekordech i přes události ve Francii a Turecku
18.07.2016 V předchozím týdnu rozhodovala Bank of England o vývoji úrokových sazeb, které ponechala prozatím nezměněné. Očekávalo se, že by mohlo dojít ke snížení sazeb jako reakce na Brexit. Znovu bude Bank of England o případných změnách rozhodovat v říjnu. Ve Spojených státech došlo k reportování maloobchodních prodejů, které předčily očekávání. Odhad nárůstu oproti předchozímu měsíci byl 0,1 % a report ukázal, že došlo k vyššímu nárůstu, a to konkrétně o 0,6 %.

Velká Británie rozhoduje o setrvání v EU, volatilita na trzích narůstá
20.06.2016 Tento týden nás čeká zejména referendum o setrvání Velké Británie v Evropské unii. Referendum se bude konat ve čtvrtek 23. června. Výsledek bude velmi směrodatný pro celkovou náladu na trzích, přičemž vystoupení Velké Británie z EUR by pravděpodobně mělo za následek značný nárůst nejistoty.

Index S&P 500 stále okolo klíčového supportu
23.05.2016 Na amerických akciových trzích došlo v průběhu týdne k oslabení, ale i přes to dokázal námi sledovaný futures kontrakt...

Market Color aneb co se děje na trhu, analýza AUD/CAD
28.04.2016 Fed podle očekávání ponechal úrokové sazby na úrovni 0,25 až 0,5 procenta, a co je důležitější nechal si otevřené dveře pro jejich zvýšení na zasedání v polovině června.

EMU: ZEW, USA: Zahájení/povolení staveb domů
19.04.2016 Index je stále pod svým dlouhodobým průměrem 24,5. Institut ZEW k březnovým datům uvedl: “Nejistota spojená s budoucím ekonomickým vývojem

Další earnings sezóna je tu!
18.04.2016 V předchozím týdnu došlo k dalšímu posilování amerických akciových indexů a k vytvoření nového uzavíracího minima na f...

EMU: PMI průmyslu/služeb, Ifo, ZEW – zlepšení
22.03.2016 10.00 SEČ - Eurozóna: Index nákupních manažerů průmyslu eurozóny (03 2016, předběžná data)
Skutečnost: 51,4
Oček...

Fed rozhodl: K navýšení úrokových měr nedojde!
21.03.2016 Předchozí týden pokračovaly akciové trhy opět v rostoucím trendu. Námi sledované futures kontrakty na S&P500 opět uzav...

Německý ZEW index překvapil
19.01.2016 Ekonomický sentiment v Německu v lednu klesl méně, než se očekávalo. V největší ekonomice eurozóny tak...

Medvědí trh v Evropě odstartoval
18.01.2016 Minulý týden byly finanční trhy opět zasaženy výprodeji. Na akciových trzích po celém světě docházelo k nastolení kles...

Analýza hlavních měnových párů 15.12.2015
15.12.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera nerozhodný, ale udržel si intradenní rostoucí trend. Krátkodobé očekávání je...

Analýza hlavních měnových párů 17.11.2015
17.11.2015 Měnový pár EUR/USD byl včera v klesajícím trendu a dnes ráno se obchodoval na 1,0660. Cena se dostala...

Americké akcie zažily nejhorší týden od konce srpna
16.11.2015 Růst amerických akcií se po šesti týdnech zastavil a přišel nejvýraznější týdenní propad od konce srpna. Akcie ztratil...

Forex: Po polských volbách se zlotý zklidňuje
27.10.2015 Vývoj v regionu byl včera diferencovaný. Polský zlotý byl ovlivněn výsledky nedělních parlamentních voleb. Nakonec však byla reakce na vítězství...

Akcie likvidují část zisků z minulého týdne, nově příchozí data nenadchla
13.10.2015 Evropské akcie zatím nedokázaly navázat na velmi slušné výsledky z minulého týdne. Po včerejším tápání na nízkých obje...

Akcie: Souhrn dění na BCPP v týdnu do 22. května
25.05.2015 Pražská burza po stagnaci v uplynulých dvou týdnech mírně rostla. Akciový index PX zakončil se ziskem 4,1 bodu, n...

Slovo z Wall Street od FXDD na tento týden
19.05.2015 Výnos německého 10ti letého dluhopisu se zvýšil o více než 50 basis points za poslední 2 týdny, šel nahoru, pak ještě vyše a pak...

Ozvěny trhu - Sentiment se zlepšuje
19.02.2015 Konec loňského a počátek letošního roku byl na trzích ve znamení takřka paniky, která se projevila se zvýšenou volatilitou. Akceleroval pád ceny ropy...

Euro proti dolaru ve středu ztrácelo
29.01.2015 Společné evropské měně se ve středu proti dolaru nedařilo, když ztrácela okolo 0,7 %. Nic na tom nezměnilo ani večerní zasedání Fedu, které nic nového nepřineslo...

Forex: Středoevropské měny na úvod týdne mírně slabší
27.01.2015 Regionální měny vstoupily do nového týdne s mírnými ztrátami. Ty u polského zlotého dosáhly zhruba půl procenta, u maďarského forintu cca...
Související klíčová slova:
Kurz eura a dolaru | Fibo | Český průmysl | NetEase | Kalendář dnešních ekonomických událostí | HSBC | Retracement | LYNX | Jackson Hole | Devizoví obchodníci | Dominik Rusinko | Údaje z USA | PPI v USA | Take Profit | Kč/EUR | SP500 | Fiskální stimul | Ceny plynu v Evropě | Akcie Erste | EUR | Odhad vývoje ekonomiky | Egypt | Zkušenosti | Bank of China | Cenová hladina | Světové akcie | Alphabet | Helena Horská | Australská centrální banka | Akciové trhy | Exporty | Středoevropské devizové trhy | Berkshire Hathaway | Tempo růstu | Interactive Brokers | BinckBank | Pozitivní vliv | Pfizer | Obchodník | Zpracovatelský sektor | Veřejné finance | Tomáš Lébl | Řecko | Pegas Nonwovens | Evropský datový kalendář | Oživení poptávky | Pokles sazeb | Tuzemský průmysl | Trend | Bank of Japan | Inflační čísla | Long pozice | Americký dolarový index | Mezinárodní měnový fond | Fortuna | Patria Finance | Statistiky | Tuzemský maloobchod | Burze | Eurostoxx 50 | Agentura S&P | VIG | Dow Jones Industrial | Aktiva | USD/PLN | Citigroup | PLN | Měnové zasedání | Nákupní pozice | Futures kontrakt | Crown | Intesa Sanpaolo | Sentiment v Německu | Index aktivity | Evropská komise | Index strachu | Lockheed Martin | Knorr-Bremse | Zveřejnění výsledků | Člen rady guvernérů | Obchodní systém | Zasedání ECB | Další snižování sazeb | FTSE MIB | Index PX | Analýzy | Pravděpodobnost | Tuzemská ekonomika | Údaje o maloobchodních tržbách | Mezinárodní ratingová agentura | RDSA | Zaplnění GAPU | Petr Kymlička | Lagardeová | Ethereum | Index burzy v Budapešti | Růst sazeb | Raymond James | Britská libra | Exchange | Rostoucí ceny | Zprávy a události | Důležité fundamenty | Výkyvy | Pobočka FEDu | Cla na výrobky z Evropské unie | Očekávání do budoucnosti | Důsledky konfliktu | Asijské akcie | Depozitní sazba | APP | Financial Times | Výrobky z Evropské unie | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Zlepšení ekonomických vyhlídek | TME.US | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Směřování měnové politiky | Deflace | Zdraví ekonomiky | Nová data | FX Instructor | Ekonomický sentiment v eurozóně | Repo sazba ČNB | Měnověpolitické zasedání Fedu | Index ekonomické nálady | Expanze | Německý DAX | Geopolitické napětí | Saúdská Arábie | Společnost Crédit Agricole | Strach | Šéf Fedu Powell | Data z Německa | František Táborský | Trendová čára | CZK | Problémy | Statistika z amerického trhu práce | ČBA | Nejvyšší nezaměstnanost | Ekonomika Německa | Cena zlata | Burza | GDP | Vratislav Zámiš | Analytický tým | Firemní data | Sběr dat | AXA ČR a SR | Růst zaměstnanosti | Ukončení kvantitativního uvolňování | Hlavní události | Novozélandský dolar | Akciový index | Základní úrokové sazby | Produkce v průmyslu | Hike | Market Color | Směrnice | Gold | WTO | Brexit | Burza v Budapešti | Advance | ForexTime | Výnosy italských dluhopisů | Karanténní opatření | Ekonomika Evropské unie | Průměrné hodinové mzdy | Nezaměstnanost v červenci | Tuzemská měna | Nová cla | MetaTrader4 | Dolar dnes | Devizové trhy | Evropský kalendář | ZEW Achim Wambach | Výhled ekonomiky | GBP USD | ZEW indexy | Indikátory důvěry Evropské komise | Americký prezident | Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC) | Nastavení úrokových sazeb | Růst cen | Trade Financial | Kurzy koruny | Malé zisky | BCPP | New York | Snížení úrokových sazeb | CEO MicroStrategy | Futures kontrakty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nálada českých spotřebitelů | Vysoké riziko | Středoevropské trhy | Ekonomika Spojených států | Silné oživení | EIA | Inflace | Dolarový index | Ekonomické indikátory | Rok 2025 | České vlády | Klíčová rezistence | Cenová stagnace | Vývoj měnového páru | Breakout | Nižší ceny | Plyn (NATGAS) | Ekonomické uzavírky | Gap | Varovný signál | Ekonomický optimismus | Události tohoto týdne | Česká měna | Leading Indicators | Garance | Fortune | Nezaměstnanost | Dividendy | Breaking | Představitelé ECB | FB | Obchodní seance | Konsolidace | Analytický tým FXstreet.cz | Výrazný růst | Maloobchod | Investro | Propad cen ropy | Podnikatelská důvěra | xStation | Hodnota zlata | Index volatility VIX | Graf | Zahraniční dluh | Utahování měnové politiky | EURCHF | NFP report | Ekonomický balíček | ČSOB | Výhled | Liberty Ostrava | ČSÚ | Randal Quarles | Bankéři | BP | HUF | Podnikání | Německá spotřebitelská důvěra | Guvernér Fedu | Vakcinace | Kurz EUR/USD | Evropská měna | Oživování ekonomiky | Centrální banky | Zpráva | USD JPY | Indikátory v eurozóně | Míra úspor | Viceguvernér ČNB | Geopolitická situace | UnitedHealth Group | EUR/PLN | Zvyšování sazeb | Philip Morris | Platina | Spotřební daně | Německý export | Růst německé ekonomiky | Projev šéfa Fedu | Kanadský dolar | Dobré výsledky | Politické rozhodnutí | Vojtěch Benda | USD index | Irsko | Dnešní datový kalendář | Kč/USD | Trendový kanál | Rozhodnutí centrálních bank | Vít Hradil | Vysoké ceny energie | Moodix | Výsledky průzkumu | Výkon | Invesco | Odkup akcií | Index burzy | Zveřejněná data | Dolary | Inflace spotřebitelských cen | Poskytování hypoték | Globální ekonomiky | Nabídka | Aktuální hodnoty měny | Širší index S&P 500 | Credit Agricole SA | Data z USA | Deník N | Spotřebitelské inflace | Dnešní makroekonomické ukazatele | United Technologies | GAAP | ČNB Vojtěch Benda | Automatické systémy | Jordánsko | Reserve Bank of Australia | Akciový býk | CL | Praní špinavých peněz | Ceny pohonných hmot | Akciová společnost | Ropné akcie | Postupné otevírání ekonomiky | Úspěšné obchodování | Polská centrální banka | Reakce trhu | Ekonomiky | Výsledky hospodaření společností | Nejdůležitější události | Hospodaření státu | Donald Trump | Data z trhu | Ranní okénko | CISCO | Čínský jüan | TSMC | PLN/EUR | Zasedání FED | EUR Index | Volatilita | Fio | Import ruské ropy | Maďarsko | Koupěschopnost | CBRT | Členové bankovní rady | První zvýšení sazeb | Hrubý domácí produkt (HDP) | PKN Orlen | LYNX WhatsApp | Průmyslová produkce | Snižování stavů zaměstnanců | Hurikán Irma | Economist | HoReCa | Dubnový vývoj | GOOGL.US | Státní dluh | Předstihové indikátory | Japonská vláda | Airbus | René Remšík | Peníze | Bankovní unie | Podíl akcií | Spike | Brent | Timeframe | Globtrex.com | Stavební produkce | Velcí obchodníci | Politika | Exxon Mobil | HUF/EUR | Stimul | Očekávání | NN Group | Flat | RWE | CI Komodity | NFLX | Palladium | Index cen domů | FXDD.com | Cisco Systems | Ratingová agentura | Sentix index | Zvýšení sazeb | Celní války | Ozvěny trhu | Průmysl | Realita | Války na Ukrajině | Pracovní den | ETF fondy | Úspěšnost strategie | Intercontinental Exchange | Guvernér české národní banky | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Chamtivost | Standard & Poor's | EUR/CAD | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Cena elektřiny | Zásoby ropy | Politická nejistota | Oslabení maďarského forintu | Janet Yellenová | Walmart (WMT.US) | CZK/EUR | Růst | Falešný průraz | Americký index | Americké HDP | E*Trade | AFP | Příležitosti | Itálie | Výpadky | EUR/CZK | Zaměstnanost | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | Válka | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Německé firmy | Jednání FOMC | Prognóza | Výnosová křivka | ProfitLevel | Měnový pár USD/JPY | Souhrnný index | Výrazný propad | Použití finanční páky | Americký zpracovatelský průmysl | Prezident institutu | Trh práce | Prezident Fedu | US Bancorp | Britská centrální banka | Šíření nákazy COVID-19 | Kongres | CBOE | Ask | Hrozba | Zprávy z Řecka | Futures trhy | Akvizice | Ukončení války na Ukrajině | Průmyslové zakázky | Predikce 2020 | Izrael | Objem obchodů | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Obchodníci | George Soros | Výroky z ECB | Technologické akcie | Ropný trh | Volatility | Nike | Ceny výrobců | Long | Snižování sazeb | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Hospodářské krize | Ropné společnosti | Evropská inflace | Evergrande | Důvěra spotřebitelů | Moody's | E15 | Thyssenkrupp | AUD | DJIA | Inflace v eurozóně | Index SPX | Nový průzkum ČSÚ | Bohuslav Čížek | Caterpillar | Sazba ČNB | Zpřesněný odhad | Opatření | Meziroční růst | EBay | Achim Wambach | Schlumberger | Tapering | Investujte zodpovědně | Covid | Oslabení eura | Index ekonomické aktivity | Turecko | Vývoj kurzu | Baidu | Měny v regionu | Český PMI index | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Objednávky | Trh | Barel ropy | Sezónnost | Lukáš Baloga | Momentum | Listopadová inflace | Index výrobní aktivity | Deficit zahraničního obchodu | Lukáš Kovanda | Makroekonomické události | Czech Fund | MSCI | EMU | Energetické problémy | Riziková averze | Fair Value | Mood index | Ceny plynu | Bratislavská burza | PwC | Rozdílové smlouvy | Index | Akcie Erste Bank | Futures | Měď | Směnný kurz | Index WPI | Zpomalení v Číně | Rezervní měny | Elektřina | Breakout strategie | MMF | Zesílení inflačních tlaků | Americká centrální banka | Výrobní ceny | Odliv dividend | Zpřísnění měnové politiky | Alibaba | Eura | Důvěra amerických spotřebitelů | Komise | Nejistoty | Průmyslové podniky | Dnešní kalendář | Tržní kapitalizace | Bílý dům | Kapitál | Ropa Brent | Jiří Rusnok | Posílení | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Agentura Reuters | Společnosti | Údaje o inflaci | Depreciace | Výzkumný ústav | Týdenní shrnutí | Ekonomika Francie | Euro včera | Německé volby | S&P | Ranní zpráva z akciového trhu | Koruna | Unie | Vice | Pokles důvěry | Důvěra investorů | Data z ekonomiky | Maloobchodní tržby | Sázky | Sentiment na Wall Street | Odhad vývoje HDP | Akciové indexy | Tisková konference ČNB | Northrop Grumman | Naše prognóza | Zveřejnění výsledků HDP | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Christine Lagardeová | Ropné zásoby | Guvernér Britské centrální banky | Opatření proti šíření koronaviru | Ekonomický kalendář | Soukromý sektor | Domácnosti | Britský premiér | AXA ČR | TradeWars | Fundamentální zprávy | Index spotřebitelské důvěry GfK | Christine Lagarde | Ekonomický sentiment v Česku | Wall Street Journal | FXStreet Forecast Poll | Hlavní ekonomka | IEA | Ekonomický vývoj | Podnikatelé | Měsíční data | Klesající cena | Výrobní inflace | Snížení DPH | Sell | EUR/GBP | Očekávání analytiků | Rekordní hodnoty | Dopravní sektor | Deficit | Negativní dopad | BREAKING | Zpráva o inflaci | Vysoká inflace | G7 | Měsíční mzda | ABN AMRO Bank | Ceny domů | Budoucnost | Hlubší schodek | Odvětví | Inflace zpomaluje | Vývoj peněžního agregátu | Rating dlouhodobých závazků | Kurz koruny | Jednání ECB | Tuzemské banky | Analytika | Eskalace | Hamás | Prodej akcií | Deutsche Bank | Francouzský CAC 40 | Automobilový sektor | BNP Paribas | Česká koruna | Brokers | Německý hospodářský institut | Člen bankovní rady Aleš Michl | Daně z příjmů | Opatření proti šíření epidemie | Hlavní ekonomické události | Forexové trhy | Vysoké sázky | Pozornost | Červnová inflace | Polský zlotý | Důvěra v průmysl eurozóny | Anualizovaná volatilita | Bankovky | Vývoj inflace | M5S | Klesající trend | Surové ropy | Obchodní války | Micron Technology | Meziroční míra inflace | Obchodování na zámořských trzích | Range | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Další růst | Polská průmyslová produkce | Ifo | Volby | Royal Dutch Shell | Offshore | Zpráva z amerického trhu práce | Conference Board | Američtí investoři | Kurzové intervence | EW | Index nákupních manažerů | Twitter | Směrodatná odchylka | Americká měna | Statistický úřad | Systémové riziko | Španělský CPI | Přímé zahraniční investice | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Jednoduché tipy | Bitcoin | Počet žádostí o podporu | Makroekonomická data | ASML Holding | Mitsubishi | Gamble | Poptávka | Kov | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Očekávaná korekce | Konjunkturální průzkum | ISM index | Cla na dovoz | Šíření viru | Bancorp | Vývoj cen ropy | Průmysl a zahraniční obchod | Snižování úrokových sazeb | Webináře | Odpor | Výdaje | RBI | Makroekonomická zpráva | Thajsko | Hang Seng | Klaas Knot | ActionForex | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | JPMorgan Chase | Vývoj německé ekonomiky | Uzavření trhů | Zboží dlouhodobé spotřeby | Největší evropská ekonomika | Marketingová komunikace | Očekávání trhu | Patria Online | Zvýšená riziková averze | MIFID | Nastavení měnové politiky | Tovární objednávky | Obchodovat | Americké indexy | Historická minima | Vládní koalice | Válka na Ukrajině | Finance | Vysoké inflace | Dluhopisy | Indikátor | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Investor George Soros | Equity | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Index PMI | Analytici | Trh práce v USA | Aukce | Investice do palladia | Cenový index | Stříbro | Pozornost trhu | Obchodní zásoby | Long příležitosti | Ropa | Počasí | Monetární politika | Tencent Music | State Street | Michigan | ETF | Rozvolnění restrikcí | Větší pokles | PMI index | Prezidentka Christine Lagardeová | AMZN.US | Akcie Intelu (INTC.US) | RWE akcie | FXstreet.com | Cenový index PCE | Vakcíny proti COVID-19 | Analytik skupiny | Německý index DAX | Akcie na pražské burze | AXA | Průměrná hrubá měsíční mzda | Ekonomické aktivity | Raiffeisenbank a.s. | Pražský index PX | NZDUSD | Bank of New York Mellon | MetLife | Statistici | UBS | Sentiment amerických spotřebitelů | Zpomalení inflace | Indexy PMI | Ekonomové | Nový týden | Janet Yellen | Dividendový výnos | Depozitní sazby | Komerční banka | Bank of Canada | USA | Keystone XL | 3М | Dolarové zisky | Spojené státy | CDU/CSU | Ex-dividend | Růst HDP | Pandemie | Euro vůči dolaru | ECB Christine Lagardeová | Zvyšování úrokových sazeb | Obchodování pro začátečníky | Maxim Manturov | Japonská ekonomika | Pohonné hmoty | Index volatility | Dow Jones | PPI index | Investro.com | Empire State Index | Boeing | Americká data | Jestřábí komentáře | ASML Holding NV | Vývoj | Dnešní údaje | Akciový index DAX | Růst průmyslových cen | Snížení DPH v Německu | Úroková sazba | Analytik ČSOB | Dluhová krize | HDP Francie | Německý parlament | Výnosy | Investiční poradenství | Býčí divergence | Člen bankovní rady | Agentura Fitch | Rizikové averze | Dnešní ekonomický kalendář | Dovoz do USA | Americké akcie | Facebook | Německé banky | Měření fundamentu | Úrokové sazby | Struktura HDP | Marek Chudoba | Růst americké ekonomiky | Investice do nemovitostí | Spotřebitelská důvěra v USA | Volatilní | Obchodování na koruně | Riziko ztráty | EUR/USD | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Světové obchodní organizace | Prezident institutu ZEW | Šíření nákazy | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Člen bankovní rady ČNB | Moody's Investors Service | Další vývoj | První odhad | Dění ve světě | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Plánované obchody pro EUR/USD | Dnešní zprávy | Investiční doporučení | Finanční domy | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | MF | Sentiment University of Michigan | Manufacturing | Rozhodnutí o sazbách | Znovuotevření ekonomiky | Měnový výbor | Zlotý | Zvýšení likvidity | Bernstein | Diamanty | Ekonomická situace | Odhad HDP | Prohlášení | Růstový potenciál | Trading | Dna | Centrální bankéři | Průmysl v Německu | Fio banka, a.s. | Highsky.cz | Index FTSE 100 | LVMH | Kapitálové rezervy | Americká administrativa | Klíčový údaj | Strategie Ondřeje Hartmana | Koronavirus | Vítězství | Belgie | Investiční strategie | Americká centrální banka FED | Podpůrný balíček | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Podnikání na kapitálovém trhu | Národní banka | Akcie NWR | Tencent Music Entertainment | Upisovací období | Nesoulad | Deloitte | Christopher Waller | Miliardy dolarů | Amazon | AI | ADP | IPO Luckin Coffee | Zhoršení epidemické situace | Alan Kooper | Británie | Cena zemního plynu | Daimler | Světové trhy | Obchodování eura | Pojišťovnictví | Dlouhodobé výzvy | EURPLN | Vládní výdaje | Prezidentské volby | Globální ekonomický kalendář | Miliardy korun | Akcie BMW | Tisková konference | Platební bilance | Růst mezd | Prezident ECB | Luis De Guindos | Snížení inflace | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Reálné ekonomiky | Posilování koruny | Ford Motor | Nákupy dluhopisů | Společnost Nvidia | Sazby | Odhad spotřebitelské důvěry | Uptrend | Zemědělství | Lufthansa | Sektor služeb | PMI ve výrobě | Patria | Důvěra v českou ekonomiku | Cenový skok | Americký index S&P 500 | Důvěra investorů v německou ekonomiku | České koruny | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | Konzervativní strany | Zasedání OPEC | Investovat | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Data o HDP | Hlavní ekonom | Analytik skupiny AXA | Agentura Moody's | Ekonomické oživení | Překážky | Zbrojní průmysl | Průmyslové objednávky | Akcie 02 | Regulátor | Průzkum | Firmy | Medvědí divergence | Polská ekonomika | HDP Německa | Index výrobních cen | Averze k riziku | Cena ropy brent | Vyšší ceny | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Repo sazby | Swapová výnosová křivka | Státní svátek | Pokračování rostoucího trendu | Podíl nezaměstnaných | Obchodník s cennými papíry | Výsledky společnosti | Investování | Distribuce | Fed | Nonfarm Payrolls | Euroskupina | Magnificent | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Rozpočtový deficit | Americká WTI ropa | HDP ČR | Euro k dolaru | Světové ekonomické fórum | RM systém | Ratingová agentura Fitch | Česká vláda | Dílčí index | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Konsenzus očekávání analytiků | Trhy | Emerging markets | Kurzový závazek | Fluktuace | Walmart | HNonline.sk | ČSOB Dominik Rusinko | Pozastavení růstu | FTSE | Dubnová inflace | Důvěra v eurozóně | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Rizika | WPI | Luboš Růžička | Eurozóna | Portugalsko | Fond | Výše úrokových sazeb | USA inflace | ISM | Restrukturalizace | Forex trh | Globální trhy | Měnověpolitické zasedání | Ekonomická nálada | Zpřísňováním měnové politiky | Páteční NFP | Obchodujeme | Fitch | Průzkum ČSÚ | HDP v Evropě | Kanadský CPI | Nákup eura | Celkový výsledek | Implementace | Poslanecká sněmovna | Kalendář ekonomických událostí | Předkrizové úrovně | Velcí hráči | MIB | Úvěrový rating | Řízení peněz | Prodávající | Otevírání ekonomiky | xStation 5 | Cenový PCE index | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | PMI indikátor | Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. | Investment Banking | Riziková aktiva | Index burzy ve Varšavě | Britský FTSE | Růst ekonomiky | Zveřejňované údaje | Stagflace | UnitedHealth | Cenový vývoj | STMicroelectronics | Goldman Sachs Group | Analýza cenných papírů | Odhady HDP | Prudential Financial | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Bilance | Sentiment v eurozóně | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Výsledky společnosti Nvidia | Bankovní asociace | Ekonomický indikátor | Tesla | Inflace v Kanadě | Low | David Vagenknecht | Prodej eura | Stabilita | Skepse | Španělsko | Solidní růst | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | RBNZ | Český statistický úřad (ČSÚ) | Forexový trh | Americké trhy | Komodity | Akcie RWE | Index Slovenské burzy | Nálada na finančních trzích | Mzdy | Poradenství | Zlepšení nálady | Evropský průmysl | General Motors | CAD | Anadarko Petroleum | Odhady analytiků | DPH v Německu | ZEW index ekonomického sentimentu | Aktuální Price Action | Sentiment trhu | Shares | Swingové obchodování | Rozjednané prodeje domů | Investiční aktivity | Makroekonomická prognóza | Peněžní trh | Na burze | Analytička | Společnost | Tisková konference ECB | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Inflační překvapení | Důvěra v českou ekonomiku v dubnu | FAANG | Nová mutace koronaviru | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | Estee Lauder | Dluhové krize | EUR/HUF | USDIDX | Růst výroby | Institucionální investoři | Situace na trhu práce | FXstreet | Maďarská centrální banka | EBITDA | Reporty | Projevy centrálních bankéřů | Obchod | Konsensus trhu | Pips | Prodeje existujících domů | Tripadvisor | Oživování v průmyslu | Francouzský index | Cla na výrobky | Velkoobchodní tržby | Hospodářské politiky | Volkswagen | Forexové objemy | Prezident Federální rezervní banky | Chudoba | Eskalace konfliktu | Vývoj na trhu | Zahraniční forex | Riziko | Míra inflace v Německu | Analytik | Emise | Pražský PX | Trinity | JPY | E-mini | Credit Suisse | Pražské burzy | Vývoj EUR/USD | Zasedání ČNB | Pokles výnosů | INTC.US | EBIT | RSI | Bank of America | AOS | Transakce | Údaje o HDP | Projev šéfa Fedu Powella | Finanční trh | Meta | Pesimismus | Nástroj | United Airlines | GBP | Plyn | INSEE | Německá ekonomika | Čína | Libanon | Akcie O2 | Risk | US akcie | WMT.US | Ceny | ETH | Financování | Hrozba recese | Recese | Global Markets | Pokles | Kompozitní index | Německý ZEW index | FTSE 100 | Meziměsíční inflace | COT report | Války | Impuls | Čínské měny | Snižování stavů | Raiffeisenbank | Bundesbank | Data z trhu práce | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Sektor nemovitostí | DPH | Predikce | VW | ASML | WTI | Tržní odhad | Zápis z posledního zasedání | Objem objednávek | Stavební povolení | ČNB Jiří Rusnok | Salesforce | Fed index | Hurikány | CBOE Global Markets | SMA | Blízký východ | Divergence | Edison | Evropské centrální banky | MACD | Libra | Novartis | Souhrnný indikátor | Philip Morris ČR | Rozvolnění | Cena severomořské ropy | Dlužník | Norges Bank | Sentix | Webinář | Broadcom | Kurzové riziko | LYNX webinář | Instituce | Erste Bank | USDCAD | Forint | Morgan Stanley | EURHUF | Francouzská ekonomika | Proticyklické kapitálové rezervy | Commerzbank | Výnos | Obchody pro EUR/USD | Růst důvěry | TSLA.US | Patrik Urban | Prodeje domů v USA | Pokles ekonomiky | eBook | Trhy dnes | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | CEO | 256/2004 | Varšavská burza | Newmont Mining | Trinity Bank | Rozhovor | Spotřeba domácností | MNB | Dlouhodobý trend | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Posílení koruny | Rozhodnutí FOMC | Zasedání MNB | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Forex trader | Ceny akcií | Ceny energií | Cílování inflace | S/R zóny | Cena akcií | GBP/USD | Inflační cíl | VIX | Německý index IFO | Jaromír Gec | Euforie | EPS | Očekávané Earnings | Makroekonomický výhled | Dynamika mezd | Pracovní místa | FRA | Akciové trhy v USA | Část zisků | Zisk | AT&T | Total | ČNB | Bank of England | Mimořádná opatření | Oživení hospodářství | Důvěra v ekonomiku eurozóny | American Airlines Group | PCE index | Sezónní vlivy | EURUSD | FedEx | Bundesbanka | Demokraté | Spekulovat | Středoevropské měny | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Pozitivní zprávy | Progres | Obchodování | Jan Vejmělek | Dnešní data | Očekávaný vývoj | Zlepšení sentimentu | Kosdaq | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Varovné signály | Raytheon | Akciové trhy ve Spojených státech | Freedom Finance | Jednotná evropská měna | Odhad analytiků | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Tiffany | SaxoBank | Zprávy | Dow Jones index | CCI | Ceny ropy | Lockdown | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Všechny indikátory | Epidemické situace | Den díkůvzdání | Index cen průmyslových výrobců | Údaje | Automobilky | Srovnávací základna | Ekonomické události | Eurodolar | Biden | Finanční krize | Indikace | FXstreet.cz | Německý PMI | Obchody | Britská měna | Vláda ČR | Běžný účet | ex | Naše ekonomika | Technologické firmy | Španělská ekonomika | Medián | Index CPI | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Roční maximum | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Značné riziko | Zasedání americké centrální banky | Marže | Spotová cena | Směřování | Visa | Velké objemy | Aktivum | Bid | Japonská centrální banka | Společnost XTB | CARA | GMT | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Dolarový index (USDIDX) | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Sentiment spotřebitelů | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Konsensus | Aktuální prognóza | Costco | Euro STOXX | NATGAS | FOREX | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Dividenda | Index pražské burzy | GfK | Resistance | DE40 | Philadelphia Fed index | Investiční výdaje | Výrobní aktivity | Globtrex | Spready | HDP | Měnové kurzy | Důvěra v Německu | Načasování | WTI ropa | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Index euro | Otevření ekonomik | Westpac | HCOB | USD/CAD | Obchodní bilance | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Trhy v USA | Členské země | Index DJIA | Výprodej | HDP report | Průmyslové ceny | Ekonomické zprávy | Tomáš Holub | Členové OPEC | Poptávka investorů | AAPL | Slovensko | Microchip Technology | Martin Gürtler | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | AMZN | Akumulace | Obchodní systémy | CFG | Zdraví | ČTK | Infineon | Retail | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Osobní výdaje | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Česká inflace | 1D | VIAC | Obchodní nastavení | Crédit Agricole | Záchranný balík | Recese americké ekonomiky | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Nakupovat | FOMC | Mylan | Ekonomická realita | Akcie | Prodejní pozice | Mzda | Burzovní zpravodajství | Nákup aktiv | Nový Zéland | Société Générale | Železná ruda | Pražská burza | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | ZIL | Nová mutace | City | Institut ZEW | AbbVie | Osobní příjem | Black Friday | Zrychlení růstu | Zveřejňování výsledků | Český HDP | Vývoj ropy | AAA | Tým FXstreet.cz | Ceny energie | Švýcarská vláda | BBVA | Index cen | Světová ekonomika | Útok na Izrael | Češi | Převis | ADP report | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Hospodářská situace | PEPP | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | USDJPY | Index VIX | Nálada v průmyslu | Price Action | Index PPI | Největší propad | Skupina PPF | Ekonomický výzkum | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Kurz | Daně | Makrokalendář | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Barack Obama | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Index cen výrobců | Seance v USA | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | Unipetrol | Údaj o HDP | Obchodní rozhovory | Rychlý růst | Ekonomické fórum | Počty nových žádostí o podporu | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Microsoft | Business | Pro investory | Traders | Potenciál | Obchodování v Asii | Investujte | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Domácí data | Komunikace | Oživení ekonomiky | Zpráva z akciového trhu | Americké futures | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | HighSky Brokers | Sentiment v USA | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | ESM | Makrodata | Údaje z Číny | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | ECOFIN | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Zpřesněné údaje | Delta | Regulace | Šéf Fedu | Cyrrus | Účet platební bilance | Fondy | Johnson & Johnson | Německý akciový index DAX | Kurz eura | SAP | Walt Disney | Hospodářství | MSFT | Důvěra | Risk Off | WHO | Oslabení dolaru | Kontrakce | CAC 40 | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Amgen | Měny | Profitovat | Dollar | Inaugurace | Značný pokles | DE30 | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Finanční sektor | Advance Auto Parts | Burzy | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Trh s ropou | YouGov | Export | Páteční NFP report | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Signál | Silná inflace | Nové žádosti o podporu | České firmy | NFIB | GBPUSD | Forbes | Firma McDonald's | Čtvrtletní výsledky | Ukončení války | Allergan | Mark Carney | Hospodářský institut | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Pro tradery | Graf indexu | Stock Exchange | Výsledky HDP | Česká spořitelna | Praha | Velikonoce | Negativní sentiment | Výsledková sezóna | DAX30 | Paládium | Technická analýza | Nové mutace | Smíšené výsledky | Resistence | Důležitá data | Odložení brexitu | Administrativa | COVID-19 | Ranní zpráva | Béžová kniha | Cenové tlaky | NFP | Freedom Finance Europe | Hypotéky | Státní výdaje | Next Finance | InterContinental | Nikkei | Ekonomika USA | Data z amerického trhu práce | Oživení evropské ekonomiky | Myšlení | ZEW | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Energie | NAHB | Pozornost finančních trhů | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Ekonomické dopady | Prodej | Evropská komise (EK) | Zasedání Fedu | Jobless Claims | Bloomberg | XM | ADR | Admiral Markets | Evropská unie | Vliv na ceny | Britský FTSE 100 | Rozvoj | Hlavní indexy | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | iFX | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | PEG | Míra | Pokles tržeb | Vyšší mzdy | University of Michigan | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Korekce | Odhady trhu | Audi | Výrazný pokles | Summit G7 | Obchodování s korunou | DMA | Firemní investice | Asociace | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Moore Czech Republic | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Index S&P 500 | Instrument | Patrick Harker | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Vývoje kurzu | Přehled | Zhoršení nálady | Pokles úrokových sazeb | Short | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Institut Ifo | High | OECD | CHF | Napětí na Ukrajině | Ekonomická důvěra | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Německý HDP | Trendline | Volby v USA | AUD/CAD | Nikkei225 | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Prognóza ČNB | QE | MT4 | Růst tržeb | Důvěra v průmyslu | Zvýšené geopolitické napětí | Cena | Maloobchodní prodeje | Posilování kurzu koruny | Vystoupení z EU | EU a USA | MicroStrategy | Apache | Raymond James Financial | NYMEX | Německo | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | Komerční banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Komodita | Rozpočet | Indikátory ekonomického sentimentu | Setkání centrálních bankéřů | Čísla o inflaci | Evropské indexy | Čeští spotřebitelé | Americký trh | Interpretace | Dobrá nálada | Snížení sazeb | Nižší růst | DOT | Nové úvěry | CME Group | Close | TSLA | Česká ekonomika | Kurzy | Prudký růst cen | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Drahé kovy | FIS | Jefferies | Výhledy | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | DAX | Infineon Technologies | Erste | Objem dovozu | Zavedení cel | EMA | Forexu | Merck | Debata | Datový kalendář | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Indikátor důvěry | Zlato | Ekonomika | Počty nových případů | Evropské méně | Plánované obchody | Inflace v Německu | SEC | Komentáře Fedu | Schodek | Volume | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | LTRO | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Akcie Intelu | Repo sazba | Maloobchodní prodej | Znovuzvolení Donalda | Holding | Banky | BlackRock | Předčasné volby | Buy | Akcie ČEZ | DAX 30 | Petr Veselý | Vypuknutí pandemie | Automotive | FDX | Vlády | Express | INTC | Taiwan Semiconductor | Šance | Altria Group | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Bankrot | PMI v eurozóně | Netflix | Poptávka po ropě | Zisk na akcii | GM | Správa | Wall Street | ING Groep NV | Halliburton | Instrumenty | Analýza | Procter & Gamble | Ministr financí | Kurz EUR | Zlepšení | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Japonský index Nikkei | ČR | Vyšší ceny ropy | Vivendi | Tomáš Nidetzký | XTB | Kontrakt | Výraznější pokles | API | Jádrový CPI | Pozice | Euro proti dolaru | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Pullback | Saldo běžného účtu | Chevron | Platební neschopnosti | Kovy | Jakub Seidler | Home Depot (HD.US) | Hedge | Market | Technologický sektor | Cenné papíry | PMI indexy | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | LSEG | Support | General Electric | Průměrná mzda | Dluhový strop | Valná hromada | Cenný papír | Důležité informace | FX | Obchodní deficit | Texas | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Import | Obchodní aktivity | Kurz amerického dolaru | Finální odhad | Spokojenost | Služby | Lednová inflace | Okénko finančního trhu | Americký průmysl | Výsledek prezidentských voleb | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rizikovější aktiva | Tržní očekávání | OPEC | Ministryně financí | Magnificent 7 | Fio banka | Sentiment | Zhoršení pandemie | SNB | Index ISM | Nízká volatilita | Alcoa | NYSE | Investoři | EUR/USD sentiment | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Bohatý | Stop-Loss | Indikátory důvěry | Největší pokles | Spotřebitelská důvěra v Německu | Americké objednávky | Spotřebitelé | Německý statistický úřad | Vzdělávání | AdmiralMarkets | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Slabá poptávka | Polsko | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Index Dow Jones | ZEW index | Auta | Zpravodajství | Spotřebitelská poptávka | Akcie Nvidia | Obchodujte | Nařízení | HD.US | Měny rozvíjejících se trhů | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | RBA | Hodnocení současné situace | Struktura | ABN Amro | Výrobní sektor | IPO | Dnešní obchodování | Bilance obchodu | Měnový pár EUR/USD | Výsledek HDP | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Oracle | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Jádrový index | Vývoj průmyslu | USD | CAC40 | AMS | Sentiment indikátory | Ekonomický dopad | Americký dolar dnes | PayPal | Společnosti v indexu | Počet nových žádostí o podporu | Der Spiegel | HDP v USA | Globální vývoj | BMW | 3M | Tržní podíl | FXDD | Odhad inflace | Tencent | Cena ropy | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Situace v průmyslu | Prognózy ČNB | Earnings | CZ | Průraz | Program nákupu aktiv | Australský dolar | Pokles HDP | Propad | Bankovnictví | Rakousko | HighSky | Znovuzvolení | WMT | Významné zprávy | Pokles sentimentu | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Andrej Babiš | Markets | Data z americké ekonomiky | USD/CHF | Dlouhodobější trend | Platební bilance ČR | PSA | Time-Frame | Rok 2024 | Dividendové akcie | Aleš Michl | Kanada | ISIN | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Německý Ifo index | Makroekonomický kalendář | Los Angeles | Nvidia | Investment | ING | Zahraniční investice | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Nízké ceny ropy | Makro | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Výkon německé ekonomiky | Ceny v průmyslu | Mutace koronaviru | Švédsko | Koruna dnes | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | HICP | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Měnová politika | CPI index | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Srovnávací základny | Makroekonomické data | Tuzemský HDP | Body | Parita | Stavební výroba | Turistický ruch | Payrolls | Vývoj měn | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Vzrušení | ABC | HDP v ČR | MPSV | Referendum | Americká cla | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | GOOGL | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | KBC | Sterling | Silné euro | Politické riziko | Společná evropská měna | Firemní data USA | Zpracovatelský průmysl | Western Union | PMI ve službách | Spekulanti | Federal Funds Rate | MasterCard | Applied Materials | Kraft Heinz | Vedlejší účinky | Prodeje | Základní sazba | Pracovní síly | Akciový trh | Zasedání bankovní rady | Investor | USD/JPY | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Obchodování na burze | Šíření koronaviru | Strategy Research | Dynamika HDP | Banka | Produkce ropy | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Makro zprávy | Polský zlotý a maďarský forint | Campbell Soup | Podnikatelské klima | Index technologického trhu Nasdaq | Úřady | Američané | Čínské investice | Nárůst rizikové averze | Baker Hughes | Politické nepokoje | CNBC | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Americký HDP | COT | Hospodářský výhled | Indonésie | Německá inflace | Disney | Home Depot | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot