Ticker Tape by TradingView
Rozbřesk: Koruna hledá směr a vyčkává na ECB i na domácí čísla?
Supersilný růst Česka posunul korunu do těsnější blízkosti 26,00 EUR/CZK. Sílu na zdolání psychologické hranice však česká koruna zatím nemá a bude ji pravděpodobně těžko sbírat i v průběhu tohoto týdne.
Globální trhy včetně koruny budou v prvé řadě zajímat výsledky čtvrtečního zasedání ECB. Ta bude mít zapeklitý úkol. Nová prognóza sice potvrdí rychlejší růst, ovšem bude se muset popasovat s výrazně silnějším kurzem eura, které se bude promítat do nižší inflace. Mario Draghi tak bude sice chtít otevřít debatu o blížícím se konci měnové expanze, ale současně nebude chtít dát euru záminku k dalším ziskům. Jak na to? Může se snažit “mlžit?, neříkat nic konkrétního a odkládat zásadnější rozhodnutí na říjen, popřípadě na úplný konec roku. Je však otázkou, zda “mlžení? trhy v této chvíli jenom neznejistí. Pokud by šlo super-nízké globální napětí (index strachu VIX je opět poblíž historických minim) po ECB vzhůru, podepíše se to pravděpodobně i na koruně.
Ta ovšem může být v tomto týdnu i ve vleku domácích událostí. V pátek jsou splatné pokladniční poukázky za více než 25 miliard euro (a v dalších týdnech splatnosti narůstají). Bude zajímavé vidět, zda zahraniční hráči neztratí po jejich splatnosti chuť sázet na zisky koruny. Pokud by i ve světle vyššího napětí na globálních trzích “ztráceli trpělivost?, koruně nebude příliš do zpěvu.
Na druhé straně nás na domácí scéně čeká i jízda prvními českými makrodaty za třetí kvartál - červencový maloobchod, stavebnictví, průmysl, zahraniční obchod a v neposlední řadě srpnová nezaměstnanost. Čísla by měla i po super-silném druhém kvartále potvrdit pokračující růst české ekonomiky ve druhé polovině roku. To by mohla být pro korunu naopak dobrá zpráva, zvlášť kdyby byly slyšet další jestřábí hlasy z ČNB.
TRHY
CZK a dluhopisy
Česká koruna zareagovala na pozitivní revizi již tak silného růstu posunem do těsnější blízkosti 26,00 EUR/CZK. V tomto týdnu ji může hnát do defenzivy ECB a současně maturující pokladniční poukázky v závěru týdne. Na druhou stranu domácí čísla by měla opět potvrdit velice slušnou kondici české ekonomiky.
EURUSD + zahraniční FX
Dolar utrpěl v pátek pouze přechodné ztráty a následně začal posilovat. Ani akciové trhy se čísly z trhu práce nenechaly rozházet a připsaly si v pátek zisky. Ty jsou výrazné zvláště v Evropě, které pomáhá oslabení eura.
Udržet dobrou náladu následně pomohly další statistiky ze zámořské ekonomiky, konkrétně index ISM. Ten slušně překonal očekávání, dostal se na několikaleté maximum a naznačil lepšící se kondici průmyslu během třetího kvartálu. Eurodolar již rovněž přes víkend nereagoval na zprávy ze Severní Koreji, která “prý? úspěšně otestovala vodíkovou bombu.
Tento týden se sice na trzích rozběhne opatrněji, neboť dnes je v USA svátek (práce), v jeho průběhu se však nudit rozhodně nebudeme. Kromě několika důležitých dat budou trhy konfrontovány především ve čtvrtek se zasedáním ECB, které bude důležité nejen pro eurodolar, ale i ostatní evropské měny včetně libry, zlotého a forintu. V USA vystoupí několik vlivných centrálních bankéřů, kteří by měli trh začít připravovat na další restriktivní krok Fedu (spuštění kvantitativního utahování na zasedání 20. září).
Ropa
Cena ropy Brent začíná nový týden nad 52 USD/barel. Dopad hurikánu Harvey pomalu odeznívá a pozornost se tak stáčí k tomu, za jak dlouho jsou rafinerie schopné vrátit se k standardnímu provozu.
Zajímavá data mezitím přišla z USA, kde byly zveřejněny zpřesněné odhady tamější produkce ropy za červen. Ta podobně jako i květnová čísla ukázala významnou negativní revizi (cca 200 tisíc barelů denně), což znamená, že reakce “břidlicářů? byla o něco méně pružná, než se zdálo z populárních týdenních dat.
Akcie
Hlavní americké trhy v pátek zavřely se ziskem. Dařilo se jak indexu S&P 500, který přidal 0,20 %, tak i index Dow Jones, který zavřel o 0,18 % silnější. S menším ziskem zavřel také technologický index Nasdaq (+0,10 %). Nejlépe ze sektorů se dařilo základním materiálům a energiím.
Při pohledu na jednotlivé tituly nalezneme pozitivní vývoj u akcií z automobilového sektoru. Konkrétně u společností Ford +2,90 % a GM +2,24 %. Ze zmíněných sektorů lze spatřit velice pozitivní pohyb u společností Chesapeake (+3,30 %), Alcoa (+2,64 %) a Arcelormittal (2,47 %).
Klíčová slova: Očekávání | Euro | Cena ropy brent | Koruna | ISM | Index Nasdaq | Index strachu | Inflace | Globální trhy | S&P 500 | Produkce ropy | Eura | Ropa | VIX | Zahraniční FX | Trpělivost | Ropy | Eurodolar | Cena | Nasdaq | Nezaměstnanost | ČNB | Zisky | S&P | Americké trhy | EUR/CZK | Sázet | Ztráty | Cena ropy | Mario Draghi | Dolar | Index Dow Jones | USD | Trh | Česká koruna | Prognóza | Zahraniční obchod | Dow Jones | USA | ECB | Zasedání ECB | Akcie | Zpráva | Zprávy | EUR | FX | Index | Alcoa | Měny | CZK | EURUSD | Evropské měny | Akciové trhy | Oslabení eura | Brent | Výsledky | Pokladniční poukázky | Dluhopisy |
Čtěte více
-
Rozbřesk: Koronavirus a ropný trh: černá labuť roku 2020?
Jen co odeznělo bezprostřední napětí spojené s americko-íránským konfliktem, se globální trhy dostávají znovu pod tlak, tentokrát v souvislosti s rostoucí obavou z šíření čínského koronaviru. Ten přináší ztráty napříč rizikovými aktivy, přičemž ušetřeny nezůstaly ani měny ve středoevropském regionu. Ještě dramatičtější je pak propad v případě ropy Brent, která jen za poslední týden odepsala téměř 10 procent a sesunula se až pod hranici 60 dolarů za barel, nejníže od října minulého roku. -
Rozbřesk: Koronavirus hýbe dál trhy, eurodolar pod 1,10
Koronavirus opět bude hýbat obchodováním na začátku týdne. Situace stále zůstává vážná, a proto velká část podniků v řadě čínských provincií pokračuje ve vynucených odstávkách produkce. To vše přes zjevný tlak centrálních autorit na to, aby se lidé co nejrychleji vrátili do práce. -
Rozbřesk: Koronavirus - jak tvrdý úder dostává čínská ekonomika?
Globálním finančním trhům dominuje již více než měsíc téma nového koronaviru, který zachvátil čínskou ekonomiku. Prudký cenový propad, jenž zprvu zasáhl především riziková aktiva s úzkou vazbu na čínský hospodářský cyklus, však v posledních dnech vystřídal opatrný nárůst optimismu. Ten pramení, jak ze snižujícího se počtu nově nakažených, tak z přesvědčení trhů, že virová nákaza bude mít sice významný, leč pouze krátkodobý negativní dopad na čínskou ekonomiku. -
Rozbřesk: Koronavirus zastavil růst mezd. Další rekord nově nakažených
Včera přišlo konečně na řadu jedno z posledních čísel za druhý kvartál a sice výsledek mezd. Potvrdilo se, že pandemie a s ní spojená recese výrazně zasáhla do mzdového vývoje v ČR. V podstatě se zastavil růst průměrné nominální mzdy, nicméně v řadě odvětví mzdy klesaly. -
Rozbřesk: Koruna a český peněžní trh ve střehu nad listopadovou inflací
Vysoká inflace trápí nejenom ČR, ale i další středoevropské země jako Maďarsko a Polsko. Listopadová inflace v obou zemích překonala 7 % a tak není divu, že maďarská a polská centrální musely znovu utáhnout měnovou politiku. V případě MNB i NBP tak došlo ke zvýšení oficiálních úrokových sazeb včera, respektive předevčírem. Tuzemská data dnes v 9:00 ukázala, že růst spotřebitelské inflace v listopadu dosáhl 0,2 % meziměsíčně a 6,0 % meziročně při očekávání 0,3 % a 6,0 % dle konsensu analytiků pro Bloomberg. -
Rozbřesk: Koruna a plíživá euroizace české ekonomiky
Česká koruna zažívá těžké chvilky i přesto, že jí ČNB tento rok již pětkrát pomohla zvýšením úrokových sazeb. Vedle těkavého zahraničního kapitálu ji brzdí i stále vysoká úroveň zajištění českých exportérů na trzích. A nejen to, řada exportně orientovaných podniků pravděpodobně řeší zajištění zcela mimo trh - eurovými úvěry. -
Rozbřesk: Koruna by se mohla vymanit z tlaku, zajištění exportérů poblíž historických minim
Česká koruna se dostala v posledních dvou týdnech po delší době opět pod výraznější tlak a v nejslabších seancích se obchodovala až na dostřel od 26,00 EUR/CZK. Na vině byly podle nás dva hlavní faktory - strach z nové delta varianty COVID 19 a obavy z globální inflační vlny. Oba faktory na globálních trzích začaly hrát do karet americkému dolaru, který jako magnet začal vysávat likviditu z rizikovějších měn. -
Rozbřesk: Koruna čeká na jasný postoj centrálních bankéřů
Už zítra bude bankovní rada ČNB na svém prvním zasedání v letošním roce rozhodovat o (ne)zvýšení úrokových sazeb. Bude mít k dispozici novou prognózu, která bude snad o něco realističtější než ty předchozí superoptimistické a navíc ještě dnes dostane k dispozici novou várku dat z české ekonomiky uzavírající předchozí rok. Trend zpomalování růstu tuzemského hospodářství by měl podpořit názor některých centrálních bankéřů citlivých na vnější rizika, kteří jsou ochotni v současné nejisté době dokonce přimhouřit oko nad stále neposilující korunou. Mohlo by tak přestat dosavadní a osvědčené rozhodovací schéma „čím (oproti prognóze) slabší koruna, tím vyšší sazby“. -
Rozbřesk: Koruna den před ČNB jako na trní, dolů ji táhnou slabá evropská čísla
Koruna se den před zasedáním ČNB drží stále v silné defenzivě a tlačí se nad 25,90 EUR/CZK. Jedním z důvodů je bezesporu i slabý výsledek HDP v eurozóně za třetí kvartál - nejpomalejší za poslední více než čtyři roky. Do určité míry za něj sice může dočasné zaseknutí se automobilek, které se musely přizpůsobit novým emisním normám. I když čtvrtý kvartál přinese zrychlení, je zjevné, že se eurozóna bude muset připravit na slabší tempa růstu pod 2 %. -
Rozbřesk: Koruna hledá směr a vyčkává na ECB i na domácí čísla?
Supersilný růst Česka posunul korunu do těsnější blízkosti 26,00 EUR/CZK. Sílu na zdolání psychologické hranice však česká koruna zatím nemá a bude ji pravděpodobně těžko sbírat i v průběhu tohoto týdne. -
Rozbřesk: Koruna míří k 26,00 EURCZK, Yellenová za tlačením peněz do ekonomiky
Automobilový průmysl – vlajková loď české ekonomiky a největší tuzemský obor generující přímo či nepřímo zhruba 10 % HDP – má za sebou velmi těžký rok. Propad evropského trhu, s nímž se vypořádával, byl sice podobný období, který zažil v časech po pádu banky Lehman Brothers, avšak tentokrát se odehrál nikoliv v průběhu pěti let, ale v podstatě jednoho, a ještě ne zdaleka celého. Už na podzim se tato část ekonomiky začala rychle oživovat a výroba osobních aut se opět přibližovala k předkrizovým úrovním výroby. Trend výroby začal být znovu velmi slibný a už v prosinci výsledky automobilek o 10 % překonaly předloňskou úroveň. Tím to ovšem prozatím i skončilo, protože podle včera zveřejněných výsledků byl totiž v lednu počet vyrobených aut nejnižší za posledních sedm let. Dlužno dodat, že automobilovému průmyslu se v úvodu roku nedařilo ani v Německu, kde se produkce propadla dokonce o 23 %, a to už se tam poměřovala s docela nízkým srovnávacím základem. -
Rozbřesk: Koruna na houpačce, brent končí rok poblíž dvouapůlletých maxim
Necelé dva dny zbývají do završení roku, který byl pro českou ekonomiku jedním z nejúspěšnějších. Na výčet všech pozitiv, které rok 2017 přinesl, zde nicméně není místo – navíc si jej lze v podstatě přečíst v téměř každých dnešních novinách, a tak se podívejme jen na některé z nich. Tím hlavním je asi akcelerace české ekonomiky, za níž stojí především tažení průmyslových firem na evropských trzích. Dokonce až tak úspěšné, že vyluxovalo tuzemský trh práce a stlačilo nezaměstnanost na historická minima. ČR se tak stala i zemí s nejnižší nezaměstnaností v EU a současně i s nejvyšší nabídkou volných pracovních míst. -
Rozbřesk: Koruna na novém maximu od intervencí. Volby důvodem nejsou
Koruna víceméně ignorovala české prezidentské volby a pozornost se pomalu ale jistě stáčí k zasedání ČNB v tomto týdnu ve čtvrtek. I proto koruna začala na začátku týdne posilovat a hned zpočátku označkovala nová “post-intervenční” maxima. Věříme, že svižný růst ekonomiky a rostoucí domácí inflační tlaky přimějou centrální banku znovu k akci, a ta tak zvýší základní sazbu o dalších 25 bps na 0.75 %. -
Rozbřesk: Koruna napětí kolem prezidentské volby ignoruje
Zatímco Česko žije volbou prezidenta, finanční trhy nechává domácí politický veletoč v klidu. Víc než výsledek voleb vyhlíží česká koruna zasedání ČNB, na kterém dojde pravděpodobně k dalšímu zvýšení úrokových sazeb. I proto se nadále pohybuje na dostřel od post-intervenčních maxim a nijak ji nevyvádějí z míry ani prudké globální zisky eura, které včera vůči dolaru zdolalo nejsilnější úrovně za poslední tři roky. -
Rozbřesk: Koruna na vedlejší koleji
Půl hodiny navíc na únorovém zasedání potřebovali centrální bankéři k potvrzení stávajících úrokových sazeb. Podle očekávání se sice hlasy pro vyšší sazby našly i tentokrát, nicméně zůstaly ve výrazné menšině. ČNB s ohledem na rizika a nejistoty dala přednost stabilitě, avšak možnost zvýšení sazeb v letošním roce samozřejmě vůbec nevyloučila. Rozhodnutí bankovní rady podpořila i nová prognóza, která předpokládá nejenom téměř neměnné sazby na horizontu 1,5 roku, ale opět i výrazné posílení koruny. -
Rozbřesk: Koruna navzdory jestřábí ČNB dál slábne
Konec minulého týdne byl ve znamení prvních odhadů indexů nákupních manažerů v eurozóně za měsíc říjen. Celkový PMI podle očekávání mírně poklesl v důsledku nepříznivé situace v evropském průmyslu. Nejde však jen o problém pomalejšího růstu odvětví, jak by napovídal celkový index, ale také o slabší příliv nových zakázek, rostoucí zásoby nedokončených výrobků, a především o prudce rostoucí ceny vstupů, které se odrážejí i v rekordních cenách finální produkce. -
Rozbřesk: Koruna navzdory překoupenosti posiluje, Fedu se stále nelíbí nízká inflace
Česká koruna pokračuje ve spanilé jízdě a včera se držela pod klíčovou hodnotou 27,50? Proč přes vysokou překoupenost rozšiřuje své zisky a co čekat dál? -
Rozbřesk: Koruna na vzestupné dráze, proč?
Česká koruna je na vzestupné dráze, a to zvlášť na frontě s dolarem, vůči kterému posílila od začátku týdne o skoro 2 %. Proč? Je to výsledek působení hned tří sil. -
Rozbřesk: Koruna neposiluje vůči všem stejně - kdo se musí vyrovnávat s nejvýraznějšími zisky?
Evropská centrální banka má z konce měnové expanze strach. Podle zápisu z posledního zasedání se bojí, že nastartuje tak výrazné zisky eura, které ve finále udrží inflaci hluboko pod cílem. A obavy nejsou úplně bezdůvodné. Od začátku roku euro zpevnilo (vůči dolaru) o necelých 14 % - částečně díky dobrým výkonům ekonomiky, ale do velké míry kvůli tomu, že ECB “pouze? začala připouštět ukončení QE. Debaty nad koncem měnové expanze začnou ve Frankfurtu pravděpodobně již na zářijovém zasedání. Mario Draghi a jeho družina ale budou pravděpodobně velice opatrní a finální verdikt ohledně strategie ústupu se trhy nedozví dříve než v říjnu. -
Rozbřesk: Koruna opět ztrácí půdu pod nohama
Evropské trhy nezažívají v posledních týdnech zrovna nejlepší chvíle, když se investoři museli nejprve vyrovnávat s potenciálními důsledky hrozící celní války, následované rostoucím napětím mezi USA a Íránem a v neposlední řadě i novým děním na politické scéně v Itálii. Původně nepříliš pravděpodobná varianta vládní koalice, která stále více získává reálné obrysy, vyvolává na trzích vzrušení nebo spíše obavy. Druhá nejzadluženější země eurozóny chce totiž především fiskálně expandovat. V situaci, kdy její dluh přesahuje hranici 130 % HDP, to není asi nejlepší nápad, zvlášť když si její dluhopisový trh zvykl na to, že část dluhu pravidelně odkupuje ECB. Společná centrální banka má ve svém portfoliu italské dluhopisy za více než 341 mld. EUR a s 15% podílem se tak stala největším individuálním věřitelem této jižní země. S perspektivou konce politiky kvantitativního uvolňování je otázkou, kdo by velkorysou fiskální expanzi financoval a především za kolik. A vlastně tento drobný dovětek se může brzy ukázat jako katalyzátor návratu do tvrdé ekonomické reality, podobně jako tomu bylo i jinde na jihu, a celá situace se poté bude moci zklidnit.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Zlato, ropa a zemní plyn: Euforie z komodit zmizela! Čekají nás časy cenových poklesů?
Libanonu se říkalo Švýcarsko Blízkého východu. Dnes je jeho měna prakticky bezcenná
Letní sleva 30 % na obchodní programy RebelsFunding!
Zlato a hlavní akciové indexy: Výkonnost a volatilita
Těžba jaké suroviny má lepší budoucnost a které akcie z toho mohou těžit?
Bublina splaskla, zelené akcie letí dolů. Je konec nebo čas levně nakoupit?
Funguje strategie straddle u prop trading firem?
V této měně si nechcete spořit. Íránský rijál dnes patří mezi nejslabší platidla světa
Akciové indexy: Jak vznikají akciové indexy (2. díl)
Krypto revoluce právě začíná – jste připraveni?
Zlato, ropa a zemní plyn: Euforie z komodit zmizela! Čekají nás časy cenových poklesů?
Libanonu se říkalo Švýcarsko Blízkého východu. Dnes je jeho měna prakticky bezcenná
Letní sleva 30 % na obchodní programy RebelsFunding!
Zlato a hlavní akciové indexy: Výkonnost a volatilita
Těžba jaké suroviny má lepší budoucnost a které akcie z toho mohou těžit?
Bublina splaskla, zelené akcie letí dolů. Je konec nebo čas levně nakoupit?
Funguje strategie straddle u prop trading firem?
V této měně si nechcete spořit. Íránský rijál dnes patří mezi nejslabší platidla světa
Akciové indexy: Jak vznikají akciové indexy (2. díl)
Krypto revoluce právě začíná – jste připraveni?
Denní kalendář událostí
Prezidentka ECB Christine Lagarde
V USA skladování zemního plynu
Člen Fedu Michael Barr
Ve Švýcarsku ekonomické očekávání UBS
Ve Švýcarsku kvartální bulletin SNB
Člen Fedu John Williams
V USA týdenní statistický bulletin API
Prezidentka ECB Christine Lagarde
Guvernér BoE Andrew Bailey
Člen Fedu John Williams
Prezidentka ECB Christine Lagarde
V USA skladování zemního plynu
Člen Fedu Michael Barr
Ve Švýcarsku ekonomické očekávání UBS
Ve Švýcarsku kvartální bulletin SNB
Člen Fedu John Williams
V USA týdenní statistický bulletin API
Prezidentka ECB Christine Lagarde
Guvernér BoE Andrew Bailey
Člen Fedu John Williams
Tradingové analýzy a zprávy
Komodity: Ceny ropy pokračují v růstu po středeční zprávě o poklesu zásoby v USA
Pražská burza dál oslabila, ČEZ poprvé bez nároku na dividendu odepsal 2,5 pct
Forex: Koruna stagnovala k euru, vůči dolaru dál posiluje
Swingové obchodování GBP/JPY 26.6.2025
Swingové obchodování USD/JPY 26.6.2025
Forex sentiment 26.6.2025
Dolar je na tříletém minimu po zprávách o dřívější výměně šéfa Fedu
Swingové obchodování AUD/USD 26.6.2025
Swingové obchodování EUR/USD 26.6.2025
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 26.6.2025
Komodity: Ceny ropy pokračují v růstu po středeční zprávě o poklesu zásoby v USA
Pražská burza dál oslabila, ČEZ poprvé bez nároku na dividendu odepsal 2,5 pct
Forex: Koruna stagnovala k euru, vůči dolaru dál posiluje
Swingové obchodování GBP/JPY 26.6.2025
Swingové obchodování USD/JPY 26.6.2025
Forex sentiment 26.6.2025
Dolar je na tříletém minimu po zprávách o dřívější výměně šéfa Fedu
Swingové obchodování AUD/USD 26.6.2025
Swingové obchodování EUR/USD 26.6.2025
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 26.6.2025
Blogy uživatelů
Praktické okénko: Otevřený obchod a příležitost, kterou mám v hledáčku
Přehled přístupů k forexu pro retailové investory: Od copy tradingu po ETF
Manuální backtest: Proč je to jeden z nejdůležitějších kroků v tradingu?
Moje cesta prop tradingem: Letní počasí přineslo pěkné zisky
Burzovní almanach: Co nám říká historie v týdnu 23.–29. června?
Nový trend: News trading. Jde o způsob, jak vydělat majlant, nebo spíše prodělat boty?
Gladiš, Stroukal, Kicom: Překvapivá odolnost trhů a kde hledat příležitosti v roce 2025
Praktická ukázka: Izrael vs. Irán vs. moje strategie
FOREX: analýza tradera po "bombovém" víkendu 💣
INVESTIČNÍ GLOSA: Blízký východ znovu hýbe trhy. Kam se po útoku na Írán vydá ropa?
Praktické okénko: Otevřený obchod a příležitost, kterou mám v hledáčku
Přehled přístupů k forexu pro retailové investory: Od copy tradingu po ETF
Manuální backtest: Proč je to jeden z nejdůležitějších kroků v tradingu?
Moje cesta prop tradingem: Letní počasí přineslo pěkné zisky
Burzovní almanach: Co nám říká historie v týdnu 23.–29. června?
Nový trend: News trading. Jde o způsob, jak vydělat majlant, nebo spíše prodělat boty?
Gladiš, Stroukal, Kicom: Překvapivá odolnost trhů a kde hledat příležitosti v roce 2025
Praktická ukázka: Izrael vs. Irán vs. moje strategie
FOREX: analýza tradera po "bombovém" víkendu 💣
INVESTIČNÍ GLOSA: Blízký východ znovu hýbe trhy. Kam se po útoku na Írán vydá ropa?
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí: Optimismus na Wall Street roste, výprodej dolaru pokračuje
EURUSD roste o 0,6 % a dosahuje nejvyšší úrovně od září 2021 📈
Akcie Meta Platforms blízko nových maxim díky zprávám o možné akvizici 📈
Analýza: Nájmy na jaře vzrostly v ČR průměrně o tři pct na 373 Kč za m2
Společnost Microsoft chce v Česku proškolit 350.000 lidí v základech AI
Evropští střadatelé zaseklí v hotovosti – New Financial a Fidelity International identifikuje příležitost uvolnit v příštím desetiletí až 4,8 bilionu eur
Budou zbrojaři dále růst? Klíčová je kapacita, ne rozpočty
DAX uzavřel čtvrteční obchodování v zeleném, v čele růstu Rheinmetall
USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v červnu na -2 b. při očekávání -5 b.
USA: Zásoby plynu podle EIA k 20. červnu poklesly na 86 mld. kubických stop
Denní shrnutí: Optimismus na Wall Street roste, výprodej dolaru pokračuje
EURUSD roste o 0,6 % a dosahuje nejvyšší úrovně od září 2021 📈
Akcie Meta Platforms blízko nových maxim díky zprávám o možné akvizici 📈
Analýza: Nájmy na jaře vzrostly v ČR průměrně o tři pct na 373 Kč za m2
Společnost Microsoft chce v Česku proškolit 350.000 lidí v základech AI
Evropští střadatelé zaseklí v hotovosti – New Financial a Fidelity International identifikuje příležitost uvolnit v příštím desetiletí až 4,8 bilionu eur
Budou zbrojaři dále růst? Klíčová je kapacita, ne rozpočty
DAX uzavřel čtvrteční obchodování v zeleném, v čele růstu Rheinmetall
USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v červnu na -2 b. při očekávání -5 b.
USA: Zásoby plynu podle EIA k 20. červnu poklesly na 86 mld. kubických stop
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Komodity: Počet hovězího skotu na výkrm v únoru předčil očekávání, USDA
USDRUB DROPPED BELOW 36 FOR THE FIRST TIME IN 2 WEEKS
Forex: Koruna nejslabší za poslední dva týdny
FX sumarizácia dopoludnia
Prognóza pro pár AUD/USD na 30. července 2024
Pražská burza s podporou Avastu zahájila týden růstem o 1,33 procenta
VIDEO: Coca-Cola prekonáva očakávania a zvyšuje výhľad
Zaměstnanost podle ADP reportu klesla
Frankfurtská burza na pozadí dohody mezi Čínou a USA v úvodu posiluje
Technická analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 13. dubna 2022
Komodity: Počet hovězího skotu na výkrm v únoru předčil očekávání, USDA
USDRUB DROPPED BELOW 36 FOR THE FIRST TIME IN 2 WEEKS
Forex: Koruna nejslabší za poslední dva týdny
FX sumarizácia dopoludnia
Prognóza pro pár AUD/USD na 30. července 2024
Pražská burza s podporou Avastu zahájila týden růstem o 1,33 procenta
VIDEO: Coca-Cola prekonáva očakávania a zvyšuje výhľad
Zaměstnanost podle ADP reportu klesla
Frankfurtská burza na pozadí dohody mezi Čínou a USA v úvodu posiluje
Technická analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 13. dubna 2022
Blogy uživatelů
Vlastní AOS II
Moje cesta prop tradingem: Letní počasí přineslo pěkné zisky
Technická analýza: Index S&P 500 a měnový pár EUR/USD
VLNA 26MAJ -17pip
Bude fungovat sázka na riziková aktiva i v roce 2024, nebo se máme připravit na změnu investiční strategie?
Efektivní využití indikátoru Relative Strenght Index (RSI)
Turecko a rizikové měny
Technická analýza BTC/USD: Poprvé +10 000 USD od Halvingu, budeme pokračovat v růstu?
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie11.8.2014
Praktické okénko: Otevřený obchod a příležitost, kterou mám v hledáčku
Vlastní AOS II
Moje cesta prop tradingem: Letní počasí přineslo pěkné zisky
Technická analýza: Index S&P 500 a měnový pár EUR/USD
VLNA 26MAJ -17pip
Bude fungovat sázka na riziková aktiva i v roce 2024, nebo se máme připravit na změnu investiční strategie?
Efektivní využití indikátoru Relative Strenght Index (RSI)
Turecko a rizikové měny
Technická analýza BTC/USD: Poprvé +10 000 USD od Halvingu, budeme pokračovat v růstu?
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie11.8.2014
Praktické okénko: Otevřený obchod a příležitost, kterou mám v hledáčku
Vzdělávací články
Kde si otevřete svůj obchodní FX účet? (Saxo Bank I. část)
Larry Williams: Jak obchodují nejlepší tradeři všech dob
Zajímavá data z prop tradingu: 7 % traderů dosáhlo výplaty
Jak vidí rok 2014 banky a forexoví brokeři
VIP ZÓNA ZDARMA JE ZNOVU TADY!
Jak poznat problémového brokera?
Jaký je nejlepší broker?
Prop trading vs. trading u brokera (včetně statistik)
Jednoduché obchodní systémy (část 3.)
Vybírání likvidity: Základní likvidita EQH a EQL (12. díl)
Kde si otevřete svůj obchodní FX účet? (Saxo Bank I. část)
Larry Williams: Jak obchodují nejlepší tradeři všech dob
Zajímavá data z prop tradingu: 7 % traderů dosáhlo výplaty
Jak vidí rok 2014 banky a forexoví brokeři
VIP ZÓNA ZDARMA JE ZNOVU TADY!
Jak poznat problémového brokera?
Jaký je nejlepší broker?
Prop trading vs. trading u brokera (včetně statistik)
Jednoduché obchodní systémy (část 3.)
Vybírání likvidity: Základní likvidita EQH a EQL (12. díl)
Tradingové analýzy a zprávy
SSI: EURUSD jde správně proti LONG pozicím retailu
Rozpočet Norska se poprvé za 25 let propadl do deficitu
Irsko zhoršilo hospodářský výhled
ECB nezměnila svou měnovou politiku
GBP/USD - Intradenní výhled 16.11.2020
FTSE 100 - Intradenní výhled 24.1.2025
Putin odmítl, že by válka na Ukrajině ničila ruskou ekonomiku
Forex: Shrnutí obchodování 7.10.2015
S&P 500 - Intradenní výhled 13.6.2019
Bitcoin - Intradenní výhled 24.1.2024
SSI: EURUSD jde správně proti LONG pozicím retailu
Rozpočet Norska se poprvé za 25 let propadl do deficitu
Irsko zhoršilo hospodářský výhled
ECB nezměnila svou měnovou politiku
GBP/USD - Intradenní výhled 16.11.2020
FTSE 100 - Intradenní výhled 24.1.2025
Putin odmítl, že by válka na Ukrajině ničila ruskou ekonomiku
Forex: Shrnutí obchodování 7.10.2015
S&P 500 - Intradenní výhled 13.6.2019
Bitcoin - Intradenní výhled 24.1.2024
Témata v diskusním fóru
Koronavirus - rok poté
Aktuální dění na EUR/USD
Forex Edge: Aktuální trading příležitosti na EUR/USD a CL
Jak jsem pozoroval graf
Akciová korekce začala strmým propadem
Cesta k úspechu (2)
Diskuse k blogům
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy teorie 12.8.2013
Breakout systém- obchodní deník
Price Action Trading Jakuba Hodana
Koronavirus - rok poté
Aktuální dění na EUR/USD
Forex Edge: Aktuální trading příležitosti na EUR/USD a CL
Jak jsem pozoroval graf
Akciová korekce začala strmým propadem
Cesta k úspechu (2)
Diskuse k blogům
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy teorie 12.8.2013
Breakout systém- obchodní deník
Price Action Trading Jakuba Hodana