Čtvrtek 09. květen 2024 09:09
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
CapXmaster srovnani

Německé hospodářství

C:\\fakepath\\Nemecko2.jpg

Šéf DIW: Německo může vykázat růst i propad HDP o pět procent

04.02.2021 Předpovídat vývoj německého hospodářství pro letošní rok uprostřed pandemie nemoci covid-19 je složité, možné je cokoli od pětiprocentního propadu po pětiprocentní růst. V rozhovoru se zahraničními novináři to prohlásil šéf berlínského výzkumného institutu DIW Marcel Fratzscher. Řekl také, že podoba dluhové brzdy, kterou má Německo zakotvenu v ústavě, je ekonomicky nerozumná, neboť v dobrých časech poskytuje velký manévrovací prostor, zatímco v těch špatných takřka žádný.
C:\fakepath\Německo2.jpg

DIW: Německo kvůli koronaviru čeká vlna firemních bankrotů

03.01.2021 Opatření proti šíření koronaviru způsobí v Německu vlnu bankrotů. Předpověděl to prezident německého výzkumného institutu DIW Marcel Fratzscher v rozhovoru s německým listem Augsburger Allgemeine.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Svaz BGA: Vývoz z Německa letos kvůli viru klesne o 12 procent

29.12.2020 Vývoz z Německa bude letos kvůli koronavirové pandemii, která prudce snížila poptávku z Británie a ze Spojených států, o 12 procent nižší. Příští rok by se mohl až o 13 procent zvýšit, na úroveň před krizí se ale do léta 2022 nevrátí, odhadl dnes německý obchodní svaz BGA. Dodává ale, že předpověď je kvůli pandemii potřeba brát s rezervou.
img

Ekonomika Velké Británie rostla nad očekávání o 16 %. Tvrdý brexit a nová mutace koronaviru může způsobit propad

23.12.2020 Velká Británie se stále nedohodla s Evropskou unií na obchodních vztazích po skončení tzv. přechodného období. Největší překážkou je dohoda ohledně rybolovu v britských vodách. EU totiž požaduje přístup rybolovu v těchto vodách a Británie zase chce obnovit plnou kontrolu na právem rybolovu.
img

Ministerstvo financí i ČNB euro odmítají. ECB navýšila nákup aktiv o 500 mld. eur do března 2022

11.12.2020 Ministerstvo financí i Česká národní banka se opět shodly na tom, že zatím pro Českou republiku není vhodné přijímat euro. Toto vyplynulo z pravidelné analýzy, která vyhodnocuje plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a úrovně sladěnosti místní ekonomiky s ekonomikou eurozóny. Vstupu do eurozóny není ani nakloněná současná vláda dle svého programového prohlášení.
C:\fakepath\Německo.jpg

Vývoz z Německa v říjnu proti září rostl, meziročně ale klesal

09.12.2020 Vývoz z Německa se v říjnu proti září zvýšil o 0,8 procenta, meziroční bilance ale skončila poklesem o 6,5 procenta. Dnes to oznámil Spolkový statistický úřad. O 0,3 procenta se proti září zvýšil i dovoz, který ale v meziročním srovnání o 5,9 procenta klesl. Výsledky zaostaly za očekáváním a ukazují, že německé hospodářství se stále potýká s následky pandemie nemoci covid-19.
C:\fakepath\Německo.jpg

Spotřebitelská důvěra v Německu kvůli uzávěře dál klesá

26.11.2020 Spotřebitelská důvěra v Německu se dál zhoršuje. Rozsáhlá uzávěra zavedená proti šíření nákazy novým koronavirem má totiž negativní dopady na očekávané příjmy spotřebitelů a jejich ochotu utrácet, uvedl dnes institut GfK. Jeho index důvěry na prosinec klesl na minus 6,7 bodu z předchozích minus 3,2 bodu.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Podnikatelská nálada v Německu druhý měsíc za sebou klesla

24.11.2020 Podnikatelská nálada v Německu se v listopadu již druhý měsíc za sebou zhoršila. Informoval o tom dnes hospodářský institut Ifo. Jeho index podnikatelské nálady klesl na 90,7 z říjnových 92,5 bodu. Částečná uzávěra zavedená kvůli druhé vlně pandemie covidu-19 negativně ovlivňuje výhled. Německo má největší ekonomiku v Evropě.
C:\fakepath\Německo.jpg

Čtvrtletní růst německé ekonomiky byl silnější, než se čekalo

24.11.2020 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve třetím čtvrtletí proti předchozím třem měsícům zvýšil o 8,5 procenta. Dnes to v konečné zprávě oznámil německý statistický úřad. Růst ekonomiky tak byl výrazně silnější, než naznačovaly dosavadní poznatky. Statistický úřad na konci října v předběžné zprávě uváděl růst HDP o 8,2 procenta.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Export z Německa v září pokračoval v růstu

09.11.2020 Vývoz z Německa se v září proti srpnu zvýšil o 2,3 procenta, v meziročním srovnání ale skončil poklesem o 3,8 procenta. Dnes to oznámil Spolkový statistický úřad. Výsledek překonal odhady analytiků, a dávají tak naději, že největší evropská ekonomika se v závěru roku vyhne dalšímu poklesu. Dovoz klesl o 0,1 procenta, meziročně pak o 4,3 procenta.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Podnikatelská důvěra v Německu v září vzrostla pátý měsíc po sobě

24.09.2020 Podnikatelská důvěra v Německu v září vzrostla pátý měsíc po sobě. Vyplývá to z dnešních dat institutu Ifo. Údaje podle agentury Reuters signalizují, že se firmy v největší evropské ekonomice vzpamatovávají z koronavirového šoku.
img

Rozbřesk: Německo hlásí silnější oživení než zbytek Evropy, podzimní rizika jsou však vysoká

26.08.2020 Německo je na tom opět o něco lépe než zbytek eurozóny, tedy alespoň podle posledních srpnových podnikatelských nálad. I když se nálada podle indexu PMI v srpnu v celé eurozóně po třech měsících růstu zhoršila, bylo to pravděpodobně zejména kvůli Španělsku, Itálii i Francii, kde vidíme výraznější riziko druhé vlny pandemie. Lepší vývoj v Německu potvrdil i srpnový výsledek indexu německé podnikatelské nálady Ifo – ten podobně jako německé PMI roste čtvrtý měsíc v řadě. Nálada se navíc vylepšila napříč sledovanými odvětvími – nejvíce v průmyslu a službách, ale vzhůru šel i sentiment ve stavebnictví, v maloobchodě a velkoobchodě. Oživení v Německu tak na rozdíl od zbytku eurozóny zatím neztrácí na síle. Na velké oslavy to však zatím rozhodně není.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německá ekonomika se ve druhém čtvrtletí propadla o 9,7 pct.

25.08.2020 Německá ekonomika se ve druhém čtvrtletí propadla proti předchozím třem měsícům kvůli koronavirové krizi o rekordních 9,7 procenta. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl spolkový statistický úřad, který tak upravil svůj první odhad, v němž uváděl pokles o 10,1 procenta.
img

Rozbřesk: Konec moratoria může české a německé ekonomice “zatopit”

18.08.2020 Od září zase do našich životů naplno vstoupí roušky a připomenou nám, že boj s virem ještě zdaleka není u konce. A i když akciové trhy zkouší zdolat nová maxima, ani v ekonomice není vyhráno. Největší zátěž pro podniky a domácnosti může přijít paradoxně až na podzim.
img

Okénko trhu - německý export se pozvolna zvedá

09.07.2020 Německý statistický úřad dnes zveřejnil data o květnovém zahraničním obchodu. Podle údajů klesl vývoz z Německa meziročně o 29,7 %, oproti předchozímu měsíci však došlo ke zlepšení o 9 %. Toto číslo však přesto zaostalo za poměrně optimistickým očekáváním analytiků, kteří předpokládali meziměsíční růst na úrovni 14 %. Květnový růst ani zdaleka nedokázal kompenzovat hluboké ztráty z dubna a března. Objem vyváženého zboží se tak stále nachází o 26,8 % pod předkrizovou hodnotou z letošního února. Nejvýraznější poklesy vývozů byly zaznamenány u zemí nejvíce zasažených epidemií Covid-19. Export do USA se tak propadl o 36,5 %, do Británie pak téměř o celou polovinu. Na druhé straně export do Číny odepsal „jen“ zhruba desetinu. Na straně importů nebyl meziroční pokles tak hluboký a dosáhl 21,7 %. I vlivem této skutečnosti skončila obchodní bilance v přebytku 7,1 mld. EUR. Na exportní výkonnosti je přitom německé hospodářství velmi závislé, zprostředkovaně pak dynamika tamního exportu ovlivňuje i celou řadu tuzemských dodavatelů. Pokud tedy dojde v letošním roce k poklesu německého vývozu o 15 %, jak odhaduje německý svaz průmyslu, rozhodně to pocítíme i u nás.
C:\fakepath\n-15062020-lv.gif

Německu hrozí bezprecedentní vlna insolvencí

15.06.2020 Německu hrozí bezprecedentní vlna insolvencí v případě, že se jeho ekonomika rychle nezotaví z propadu způsobeného koronavirovou krizí. Uvedla to dnes podle agentury DPA společnost Creditreform, která se zabývá mimo jiné prověřováním solventnosti podniků.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německé ministerstvo: Ekonomika se bude zotavovat jen pomalu

15.06.2020 Pokles německé ekonomiky ve druhém čtvrtletí výrazně zrychlí a následné zotavování z hospodářského útlumu způsobeného šířením koronaviru bude jen pomalé. V měsíční zprávě o vývoji ekonomiky to dnes uvedlo německé ministerstvo hospodářství. Německo je největší ekonomikou v Evropě a zároveň největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\eu penize.jpg

DIHK: Otvírání hranic v EU je jako další záchranný balíček

15.06.2020 Otevírání vnitřních hranic Evropské unie může mít stejný účinek jako druhý záchranný balíček. Může poskytnout potřebný impuls a povzbudit i globální ekonomiku, domnívá se Německá průmyslová a obchodní komora (DIHK). Aby se německé hospodářství dostalo znovu do chodu, je důležité obnovit mezinárodní obchod, který zajistí prosperitu a pracovní místa.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Ifo: Německá ekonomika letos klesne kvůli pandemii o 6,6 procenta

28.05.2020 Německá ekonomika letos klesne kvůli dopadům pandemie patrně o 6,6 procenta, zatímco v roce 2021 vzroste o 10,2 procenta. Uvedl to dnes vlivný hospodářský institut Ifo. Firmy v průměru očekávají, že jejich provoz se po přísných karanténních opatřeních ve druhém čtvrtletí vrátí do normálu za devět měsíců. Podle tohoto scénáře největší evropská ekonomika ve druhém kvartálu klesne o 12,4 procenta.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německá ekonomika letos klesne o 6,3 procenta, očekává vláda

27.04.2020 Německá ekonomika letos vykáže propad o 6,3 procenta. Předpokládá to prognóza spolkové vlády, o níž dnes informuje list Süddeutsche Zeitung. Oficiálně ji vláda představí ve středu. Berlín očekává, že příští rok se ekonomika vrátí k růstu, který by měl být poměrně rychlý. Propad z letoška, který pravděpodobně bude nejhorší v dějinách spolkové republiky, ale ani tento růst nevyrovná.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německo dá do ekonomiky stovky miliard, pomoc chtějí stále další

24.04.2020 Německo dá na podporu ekonomiky, těžce zkoušené dopady epidemie způsobené koronavirem, nejméně stovky miliard eur (biliony Kč). Přesto jsou stále častěji slyšet hlasy, že ani takováto suma, která nemá obdoby, nebude stačit. O další podporu prakticky každý den žádají tak rozličné skupiny, jako jsou zaměstnanci hotelů, řidiči v autobusové dopravě nebo muslimská náboženská komunita.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Bundesbank: Německo se z recese bude vzpamatovávat pozvolna

20.04.2020 Německá ekonomika je v hluboké recesi a její rychlé oživení není podle německé centrální banky příliš pravděpodobné. Omezení kvůli šíření koronaviru totiž mohou ještě dlouho zůstat v platnosti, než se najde medicínské řešení typu vakcíny. Centrální banka to dnes uvedla ve své pravidelné měsíční zprávě.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ministr: Německá ekonomika může klesnout víc než v roce 2009

02.04.2020 Německá ekonomika by kvůli krizi způsobené šířením koronaviru letos mohla vykázat ještě hlubší propad než v letech 2008 a 2009, tedy za minulé finanční krize. Řekl to dnes německý ministr hospodářství Peter Altmaier. Před jedenácti lety německé hospodářství zaznamenalo propad o 5,7 procenta.
C:\fakepath\Německo.jpg

Němečtí experti letos očekávají pokles HDP o 2,8 procenta

30.03.2020 Německo letos čeká hluboká recese, přinejmenším v prvním pololetí. Za celý rok ekonomika podle hlavního scénáře klesne zhruba o 2,8 procenta, očekávají ekonomové, kteří radí německé vládě. Možný je podle nich ale i pokles hrubého domácího produktu (HDP) až o 5,4 procenta. Skupina expertů to dnes uvedla v analýze dopadů koronaviru na německé hospodářství.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu je nejhorší od července 2009

25.03.2020 Podnikatelská nálada v Německu se v březnu propadla na nejnižší úroveň od července 2009. Její index podle konečných údajů, které dnes zveřejnil institut Ifo, klesl na 86,1 bodu z únorových 96 bodů. To představuje jeho nejprudší propad od znovusjednocení země před téměř 30 lety. Údaje signalizují, že německá ekonomika kvůli dopadům koronaviru směřuje do recese, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\nemecko.jpg

V Německu se za den objevilo přes 100 případů nákazy koronavirem

05.03.2020 V Německu se za posledních 24 hodin objevilo přes 100 dalších případů nákazy novým typem koronaviru. Celkem jich tedy úřady zatím zaznamenaly 349. Informoval o tom dnes Institut Roberta Kocha. Ministr zdravotnictví Jens Spahn očekává, že epidemie teprve dosáhne svého vrcholu. Na běžnou chřipku v této zimní sezóně v Německu zemřelo přes 200 lidí.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v únoru nečekaně zlepšila

24.02.2020 Podnikatelská nálada v Německu se v únoru překvapivě zlepšila. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut Ifo. Jeho index důvěry se zvýšil o 0,1 na 96,1 bodu. Současnou situaci podniky sice hodnotí ještě hůře než v lednu, s větším optimismem ale hledí do dalších šesti měsíců.
C:\fakepath\Německo.jpg

DIHK: Německá ekonomika letos bude pokračovat ve slabém růstu

19.02.2020 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa by se měl v letošním roce zvýšit o 0,7 procenta. Hospodářský růst by tak měl pouze nepatrně zrychlit z loňských 0,6 procenta, což bylo nejslabší tempo od roku 2013. Vyplývá to z dnešní prognózy Německé průmyslové a obchodní komory (DIHK).
C:\fakepath\Německo.jpg

Růst německé ekonomiky se v závěru loňského roku zastavil

14.02.2020 Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku stagnovala, hrubý domácí produkt (HDP) zůstal ve srovnání s předchozím čtvrtletím beze změny. Ve svém prvním rychlém odhadu to dnes uvedl spolkový statistický úřad. Hlavní podíl měl na výsledku vývoz, který se ve srovnání se třetím kvartálem snížil.
C:\fakepath\Německo.jpg

Průmyslová výroba v Německu klesla nejvíce od ledna 2009

07.02.2020 Průmyslová výroba v Německu v prosinci vykázala největší pokles od ledna 2009, ve srovnání s předchozím měsícem se snížila o 3,5 procenta. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Statistici také uvedli, že se v prosinci v meziročním srovnání snížil přebytek zahraničního obchodu.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německá vláda zvýšila odhad letošního růstu HDP na 1,1 procenta

29.01.2020 Německá vláda zlepšila odhad letošního růstu ekonomiky na 1,1 procenta, zatímco dosud počítala s růstem o jedno procento. Oznámilo to dnes německé ministerstvo hospodářství. Ekonomice pomůže nezvykle vysoký počet pracovních dní, dodal resort.
C:\fakepath\hdp-27012020-lv.jpg

Reuters: Berlín zvýšil odhad letošního růstu HDP na 1,1 procenta

27.01.2020 Německá vláda zlepšila odhad letošního růstu německé ekonomiky na 1,1 procenta z dosud předpokládaného jednoho procenta. Agentuře Reuters to dnes sdělily zdroje obeznámené s novou prognózou. Německé ministerstvo hospodářství oficiálně zveřejní aktualizovaný hospodářský výhled ve středu. K informaci agentury Reuters se odmítlo vyjádřit.
img

Německá ekonomika roste již deset let v řadě

15.01.2020 „Německo má nízkou nezaměstnanost a přebytkové hospodaření. Daří se tamnímu stavebnictví a sektoru služeb. Přísné regulace však ničí německý průmysl. Přesto můžeme konstatovat, že německé hospodářství roste nejdéle od sjednocení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\nemecko.jpg

V Německu přibylo lidí bez práce, je jich víc, než se čekalo

03.01.2020 Počet nezaměstnaných v Německu vzrostl v prosinci více, než se čekalo. Míra nezaměstnanosti ale zůstala na pěti procentech. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce. Vývoj před koncem roku podle analytiků naznačuje, že na trh práce dopadá útlum ve zpracovatelského průmyslu největší evropské ekonomiky.
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2019

02.01.2020 Zemřel bývalý guvernér amerického Fedu Paul Volcker, bylo mu 92 let a proslavil se tím, že v 80. letech zavedl jako nový guvernér Fedu přísně restriktivní měnovou politiku velmi vysokých úrokových sazeb, aby skoncoval s nadměrnou inflací. Jeho boj byl úspěšný a tím se velice proslavil. Při globální finanční krizi před 10 lety stál rovněž po boku tehdejšího prezidenta Baracka Obamy jako hlavní finanční poradce pro sanaci bankovního sektoru.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (23.12.2019)

23.12.2019 V minulém týdnu došlo k aktivaci mého obchodního nastavení, které jsem uveřejnil v pravidelném týdenním komentáři. Došlo totiž k prolomení horní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval long obchod, který postupně (těsně nebyl aktivován Stop-Loss - SL) došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

DIW: Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí zřejmě klesla

20.12.2019 Německé hospodářství ve čtvrtém čtvrtletí zřejmě kleslo o 0,1 procenta, protože dál oslaboval zpracovatelský průmysl, který je orientovaný na export. Odhad vývoje největší evropské ekonomiky za období od října do prosince dnes zveřejnil německý hospodářský institut DIW.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se zlepšila

18.12.2019 Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci zvýšila více, než se čekalo. Index důvěry vystoupil na 96,3 bodu z listopadových 95,1 bodu a je nejvýše za posledních šest měsíců. Ukázal to průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský institut Ifo. Index je založen na průzkumu mezi zhruba devíti tisíci německých firem v průmyslu, ve službách, obchodě a stavebnictví.
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2019

02.12.2019 7. listopadu zasedala Česká národní banka a v souladu s očekáváním investorů své úrokové sazby nezměnila. Ačkoli bankovní rada pravděpodobně opět vedla debatu o jejich možném zvýšení z titulu domácích inflačních tlaků, nakonec v rozhodování převážila nejistota pramenící ze zahraničního vývoje. Další vývoj sazeb ČNB je v tuto chvíli velmi obtížné určit, protože se bude do velké míry odvíjet od vývoje v zahraničí. Pokud by světová ekonomika začala opět ožívat a přicházející čísla se začala otáčet k lepšímu, trh začne patrně brzy opět spekulovat o tom, zda ČNB sazby nezvýší. Uvedený scénář je vak prozatím předčasný a stabilita sazeb je patrně nyní nejpravděpodobnější scénář.
img

Zpřesněný odhad potvrdil růst české ekonomiky

29.11.2019 Druhý odhad statistického úřadu potvrdil předchozí údaj – český hrubý domácí produkt ve třetím čtvrtletí vzrostl meziročně o 2,5 %. Mezikvartální růst byl o desetinu zvýšen na 0,4 %. Největší měrou k meziročnímu růstu přispěla spotřeba domácností a saldo zahraničního obchodu. Významně rostla i spotřeba vládního sektoru. Naopak poprvé po dvou letech byl zaznamenán negativní příspěvek tvorby hrubého kapitálu.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se mírně zlepšila

25.11.2019 Podnikatelská nálada v Německu se v listopadu podle očekávání mírně zlepšila, ukázal dnes průzkum mnichovského institutu Ifo. Jeho index důvěry, který je založen na průzkumu mezi zhruba sedmi tisíci německých firem, vzrostl na 95 z říjnových 94,7 bodu. Oblast výroby je ale stále v recesi.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Statistici potvrdili, že Německo se ve 3. kvartálu vyhnulo recesi

22.11.2019 Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi, hrubý domácí produkt (HDP) se zvýšil o 0,1 procenta oproti předchozím třem měsícům. Potvrdily to konečné údaje, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německá ekonomika ve 3Q vzrostla o 0,1 procenta

14.11.2019 Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Průmyslové zakázky v Německu klesly více, než se čekalo

07.10.2019 Zakázky německého průmyslu se v září ve srovnání s předchozím měsícem snížily o 0,6 procenta. Pokles byl výraznější, než se čekalo. Zpráva, kterou dnes zveřejnilo německé ministerstvo hospodářství, naznačuje, že pokles výroby tlačí největší evropskou ekonomiku do recese, napsala agentura Reuters.
img

Ranní komentář: Zápis Fedu žádný rychlý pokles sazeb nezaručil, dopoledne pozor na PMI z Evropy

22.08.2019 Finanční trhy mají za sebou po úterní pauze opět pozitivní seanci. Dočkali jsme se globálního růstu akciových trhů v čele s Evropou. Německý DAX přidal 1,3 % na 11802 bodů. Nejrychleji ovšem rostl hlavní italský index (+1,77%), a to hlavně díky dobrým šancím na rychlé řešení politické krize. Wall Street tentokrát mírně zaostala. Index S&P 500 přidal 0,82 % na 2924 bodů. Naopak asijská seance už tolik optimismu nezaznamenala. Futures na evropské a americké indexy se krátce před osmou hodinou ranní pohybovaly v negativním teritoriu.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Der Spiegel: Berlín sníží výhled růstu ekonomiky na polovinu

12.04.2019 Německá vláda zřejmě sníží výhled letošního růstu ekonomiky na polovinu. Kvůli slabšímu vývozu v souvislosti s napětím v mezinárodním obchodu by hospodářství mělo vykázat růst o 0,5 procenta, zatímco dříve Berlín počítal s jednoprocentním růstem. Nový výhled vývoje největší evropské ekonomiky má být zveřejněn příští týden ve středu a je možné, že ještě dozná menších změn, napsal včera německý týdeník Der Spiegel.
img

Black Friday jsou vánoční prodejní akce ale ne výprodej na finančních trzích

25.11.2016 Dnešní černý pátek se vztahuje na tradiční předvánoční prodejní akce a s pádem na finančních trzích nebude mít nic společného. Dnešní nálada bude totiž na trzích poklidná. Den mezi státním svátkem a víkendem v USA spousta finančníků využije k předvánočním přípravám a ne obchodování. Z makroekonomických dat dnes vyčnívá pouze struktura HDP za třetí čtvrtletí ve Velké Británii, která ukáže na soukromou spotřebu jako hlavního tahouna růstu.
mmf 132.jpg

MMF: Světová ekonomika potřebuje podporu

12.10.2014 Oživení světové ekonomiky stále pokračuje, čelí však zvýšeným rizikům a je slabší, než se předpokládalo. Proto je zapotřebí podpořit hospodářský růst ráznými opatřeními. Uvedl to ve včerejším komuniké Mezinárodní měnový a finanční výbor (IMFC), který určuje strategii Mezinárodního měnového fondu (MMF). Německo, jež se nyní potýká se známkami hospodářského útlumu, zdůraznilo, že nelze hovořit o nové globální krizi a varovalo před přehnaným pesimismem.
nemecko.jpg

Institut DIW snížil odhad růstu německé ekonomiky

10.04.2013 Výzkumný institut DIW dnes snížil odhad růstu německé ekonomiky na letošní i příští rok. Německé hospodářství však podle něj zůstává relativně silné díky stabilnímu trhu práce a stoupajícím disponibilním příjmům. DIW předpokládá, že německá ekonomika letos stoupne o 0,7 procenta, zatímco dříve počítal s růstem o 0,9 procenta.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | George Soros | Bitcoin | Price Action | Brexit | Čína | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Zhodnocení | Apreciace | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Breakout | Bundesbank | Burza | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | DAX | Denní minima | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forex trader | Futures | Fúze | G10 | High | IFO index | IPO | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Long | MMF | Margin | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | P/E | Portfolio | Pozice | Příkaz | Rally | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Sentiment | Splatnost | Stagflace | Stop-Loss | Ticker | Timeframe | Trader | Trend | Trigger | Ukazatel | Upgrade | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Yield | Bondy | Zlato | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Ziskový obchod | Breakout strategie | Dluhopisové trhy | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Bohatství | Euronext | ČSOB | Partners | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Investment Banking | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | Makro | Finanční analytici | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Makrodata | Conseq | Facebook | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Time-Frame | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | EURUSD | NZDUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | EPS | Index | Podpora | Volatilní | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena ropy brent | CISCO | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | Členské země Evropské unie | ČNB euro | Do čeho investovat | Dolar | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika Německa | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Francie | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investiční portfolio | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | Korporátní dluhopisy | Kurz amerického dolaru | Kurzy | Volná pracovní místa | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Markets | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nemovitosti | Prezidentské volby | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Société Générale | SPX | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh nemovitostí | Trh | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj inflace | WTI | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ZEW | DXY | EIA | ING | Bill Gates | Buy | Dluhopisový index | Ekonomika EU | Christine Lagarde | Intermediate | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Obchodní den | P/S | ROCE | Tovární objednávky | Upisovací období | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Primární emise | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Investice ve stavebnictví | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Miliardář | Casino | Komise | Volby | S/R zóny | Vzdělání | Burze | Investment | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Deutsche Bundesbank | DPA | Intesa Sanpaolo | Jackson Hole | Institut ZEW | VP Bank | Microsoft | MSCI | ABN Amro | Westpac | Caterpillar | DIW | Institut Ifo | DIHK | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | NATO | Agentura AP | BBC | Destatis | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Riksbank | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Úspěch | Podnikání | Wolfgang Schäuble | Televize ARD | Automobilový průmysl | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Dekabank | Globální akciové trhy | KBC | Podnikatelská důvěra | Příprava | Přehled | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Ekonomická aktivita | Cena Brentu | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | IHS | Globální finanční krize | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Spotřebitelský indikátor | Globální ekonomiky | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Britské banky | Akcie mediální skupiny CME | Globální finanční trhy | Obchodní partner | Obchodování v Asii | Setkání centrálních bankéřů | Walmart | Alibaba | Propad | Handelsblatt | Severomořská ropa Brent | Německý hospodářský institut DIW | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Nejistota | Pegas Nonwovens | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Finanční poradce | Výrobní index PMI | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kryptoměna | Ekonomický institut | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Francouzská ekonomika | Bankéř | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Ekonomická situace | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční stratég | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Finanční ústav | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indikátory důvěry | Orderflow | Finanční domy | Alphabet | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Pantheon Macroeconomics | IHS Markit | Venture Capital | ex | J.P. Morgan | Okénko trhu | Alokace aktiv | Zahraniční forex | IMFC | ING Groep NV | BHS | Ceny pšenice | Protiruské sankce | ETH | Creditreform | NEST | Robinhood | Conseq Investment Management | Cena bitcoinu | Zápis ze zasedání Fedu | Obchodní války | Krypto | Hodnota majetku | Německá centrální banka | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Primární emise akcií | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Schwab | Inflace v eurozóně | CSI 300 | Forint | BofAML | Měny rozvíjejících se ekonomik | Royal Dutch Shell | Ether | Zasedání OPEC | Pražský PX | Spotřebitelská inflace | BGA | IfW | Ruská centrální banka | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Tvrdý brexit | Long obchod | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Hospodářský vzestup | EK | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Financial Times (FT) | Zpomalování světové ekonomiky | Hodnota indexu | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Čínské firmy | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Majetek | WEF | Vysoké zisky | Akcie CME | Inflace v ČR | Plánované obchody | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Americké HDP | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Český průmysl | České HDP | Pokles sazeb | Infineon | Infineon Technologies | Německé firmy | MSCI Emerging Markets | Akcie čínských firem | Vyšší mzdy | Oživení světové ekonomiky | Brexit bez dohody | Riziko recese | Dopady obchodní války | Investice firem | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | NASDAQ 100 | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Obchodní konflikt | Ekonomické vyhlídky | Pokles cen | Německé HDP | Akciový růst | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | Tomáš Pfeiler | Oživení ekonomiky | Cla na čínské zboží | Akciové alokace | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Růst mezd | Uvolňování měnových politik | IMK | Deficit rozpočtu | Sazby ECB | Kjódó | Agentura Kjódó | Vývoz do Číny | Hospodářský výhled | Energetické firmy | Kurzarbeit | Měsíčník finančních trhů | Předstihové indikátory | Nízká nezaměstnanost | Tržby v maloobchodě | Očekávaný růst | Cena kakaa | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Měny regionu | ByteDance | TikTok | Huawei | Digitalizace | Rozpočtová politika | Údaje o vývoji HDP | Automobilky | Analytik GfK | Investment Management | Obchodní model | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | TV Nova | Ceny benzínu | Německá vláda | Německý vývoz | Trinity | LNG | Objem | Klíčová rizika | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | Hluboká recese | Achim Wambach | Spojené státy a Čína | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Statistický úřad Eurostat | Cisco Systems | Firma | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Pokles průmyslové produkce | Index MSCI Emerging Markets | Parlamentní volby | Švédská centrální banka | Švédská centrální banka Riksbank | UnitedHealth | Pfizer | Souhrn finančních trhů | Ceny v průmyslu | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | BDI | Institut německého hospodářství | IW | Bilance | Zasedání vlády | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Statistici | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Black Friday | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Důvěra v českou ekonomiku | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Průzkumy | Legislativa | Vicepremiér | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banka | Americká data | Walt Disney | FT | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Tvorba fixního kapitálu | Odvětví české ekonomiky | Nejúspěšnější odvětví české ekonomiky | Meziroční růst HDP | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Počet nezaměstnaných v Německu | Vládní bondy | Financovat | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Růst japonské ekonomiky | Zakázky německého průmyslu | Průmyslové zakázky v Německu | PLN | Na burze | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Visa | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Rozvoj | Export z Německa | Stavebnictví | Paul Volcker | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Výzkumný institut | Vládní výdaje | Člen bankovní rady | Total | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Počet zemřelých | Konzervativní strana | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Protekcionismus | Konzervativci | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Prohlášení | HDP Německa | United Technologies | Huawei Technologies | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Dieselgate | NN Group | Ústavní soud | Míra | RWE | Vivendi | Ohlédnutí | Úroky | Francouzská centrální banka | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Nižší úrokové sazby | Americké centrální banky | Vánoce | Kupní síla | AXA | Záporné úrokové sazby | Záporné negativní sazby | Meziroční míra inflace v eurozóně | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | Akcie v roce 2019 | Nejziskovější | Disney | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Tempo růstu americké ekonomiky | Nike | Rychlý růst mezd | Bydlení | Americké objednávky | Ztráta | Nejlepší akcie | SPD | Hlavní ekonomické události | Stratég | Propad akciových trhů | Inflace v Maďarsku | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Koruna posílila | Izraelská ekonomika | Průmyslové podniky | Peking | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Zpráva z Německa | Aktuální klíčová rizika | Růst hrubého domácího produktu | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Ekonomika Velké Británie | Klesající trend | Pracovní trh | Hospodářské recese | List Financial Times | Washington | Daimler | Miliardy eur | Čeští exportéři | Ekonomické sankce | Produkce německého průmyslu | Přebytek bilance zahraničního obchodu | RBA | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Dramatické dopady | Šéf Ifo | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | ASML | ASML Holding NV | Česká průmyslová výroba | Poradenství | Vyšší inflace | Tržní sazby | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | Americké ministerstvo financí | SAP | Federální vláda | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Růst německé ekonomiky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nižší růst | Velké firmy | Apple Inc. | Ceny energií | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident institutu | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Výsledky průzkumu | Anglie | Trhy | Šíření nového koronaviru | Americký miliardář | Filantrop | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Šíření koronaviru | American Express | Asijské indexy | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Odhad letošního růstu HDP | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Pandemie | Vysoká inflace | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Finanční úřad | Pesimismus | Útlum aktivity | Zpracovatelský sektor | Dopady koronaviru | BP | Fresenius Medical | Adidas | Vývoz do Německa | SEC | NFP | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | West Texas Intermediate | Americká inflace | COVID-19 | Kukuřice | Německý HDP | Deutsche Telekom | Snížení ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Krize v eurozóně | Střední podniky | Zpřesněný odhad | Cestovní ruch | Vývoj | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Vzestup inflace | Aktuální Price Action | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | Ekonomika Evropské unie | WP | Sazby hypoték | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Vývoj na trhu | Technická recese | Prudký pokles | Poradci | Lufthansa | Euro včera | Program nákupu aktiv | Opatření proti koronaviru | Olaf Scholz | Profitovat | Tencent | Opatření vlády | Buy the dip | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Průmyslové ceny | Evropské země | Pokles HDP | Kabinet | Moore Czech Republic | Energetické společnosti | Největší propad | Asijská seance | Silný pokles | Šíření viru | Dnešní čísla | Burzy cenných papírů | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Počet nakažených | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Spiegel | Nový výhled | Nejslabší růst | Německý hospodářský institut | Značný pokles | Žádosti o podporu | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Výkon světové ekonomiky | Texas | Další pokles | Deutschlandfunk | Německý ministr financí | Situace v Číně | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | Kongres | Demokraté | Domácnosti | Rozpočet Německa | Nastartování české ekonomiky | Spotřebitelská nálada | Japonský ministr financí | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Hluboké ztráty | Phil Smith | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Úřad práce | Index podnikatelské aktivity | Extrémní volatilita | Dávky v nezaměstnanosti | Záchranný balíček | Propad indexu | Bezprecedentní propad | Bezprecedentní propad indexu | Růst | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Uzdravování | Signál | Index spotřebitelské nálady | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Platební neschopnost | Výroba automobilů | Marc Schattenberg | Allianz | Německý statistický úřad | Propad HDP | Ceny elektřiny | Karanténa | Šíření nákazy | Němečtí experti | Unijní země | Reálné mzdy | Podnikatelé a firmy | Ekonomiky | Člen představenstva | Čtvrtletní pokles | FAZ | Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Obchodní svaz | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Rozvojová banka | Údaje | Emise oxidu uhličitého | Ekonomické škody | DPH | Omyl | Průmyslová produkce v únoru | Eni | Německá průmyslová produkce | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Prezident Vladimir Putin | UnitedHealth Group | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Ministři | Carsten Brzeski | Znárodnění | Extrémní nárůst | Markus Söder | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Long signál na akcie | Microsoft Corp | US Bancorp | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Procter & Gamble | Statistiky | Nejvyšší deficit | ZEW Achim Wambach | Největší ekonomika eurozóny | Debata | Surové ropy | Spotřebitelská nálada v Německu | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Institut GfK | Posílení | Znovusjednocení země | Nové zakázky | Joe Biden | Větší pokles | Data z trhu práce | 3M | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Počet lidí bez práce | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | Růst výnosů | Soudní dvůr | Soud | Herbert Diess | VP Bank Group | Thomas Gitzel | Dovoz | Vývoz | Průmysl v Německu | Oživení hospodářství | Alexander Krüger | Bankhaus Lampe | KfW | Banka KfW | Uvolňování opatření proti koronaviru | Zadlužení | Bezpečnost | Oživení české ekonomiky | Státní rozvojová banka | Rozvojová banka KfW | Členské země | Merck KGaA | Merck | RBI | Otvírání hranic | Světové hospodářství | Auta | Vývoj ekonomiky | Sektor služeb | Export do Číny | CL | Spekulovat | Spolková vláda | Eric Schweitzer | Manažeři | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Hikvision | Německá průmyslová a obchodní komora | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Spolkový sněm | Základní příjem | Záchranný balík | Rozhodnutí FOMC | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | PEPP | Zvyšování mezd | Německé vládní strany | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Výbor ekonomických poradců | Lars Feld | Vývoz z Německa | Tempo poklesu | Zpomalení inflace | WSF | Otvírání hranic v EU | DIHK Eric Schweitzer | Pokles německé ekonomiky | Vlna insolvencí | Investice do infrastruktury | Hospodářský propad | Sanofi | Projev šéfa Fedu | Negativní výhled | Největší evropská ekonomika | Covid | Nárůst nakažených koronavirem | Technologické firmy | Zahraniční kapitál | Index průmyslové výroby | Představenstvo | Druhá vlna | Pomoc státu firmám | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | ARD | Sankce proti Rusku | Ziskové marže | Objem zakázek | Jasný signál | Nárůst počtu nově nakažených | Sony | Výrazný propad | E.ON | Johnson & Johnson | Ocenění | Šance | Umělá inteligence (AI) | Ceny | Praha | Verizon Communications | Technologické společnosti | Merkelová | Ekonomické následky | Následky pandemie | HDP za Q2 | Insolvence | Pár EUR/USD | Propad ekonomiky | Výhled německé ekonomiky | Důvěra | Indonésie | Slabý dolar | Odhad vývoje ekonomiky | Program skupování aktiv | Skupování aktiv | Růst zaměstnanosti | Damoklův meč | Cenové hladiny | Zpomalování inflace | Deutsche Lufthansa | Společnost Rosněfť | Počty nakažených | Setkání zemí OPEC | Pandemická situace | Hnojiva | Vládní koalice | Air Liquide | Coca-Cola | Ruská vláda | Výrobní sektor | Výrobní index | Německý regulátor | Průměrné mzdy | Klimatické změny | Německé hospodářské svazy | Hospodářské svazy | Pokles hospodářství | Institut DIW | Odborníci | Objem exportu | Čínské technologické firmy | Výkon ekonomiky | Stefan Kooths | PX START | Budoucí vývoj | Společnost ByteDance | Slabší kurz | Projev šéfa Fedu Powella | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Elektromobily | Německý rozpočet | Politici | Podnikatelská důvěra v Německu | Německý exportní průmysl | Exportní průmysl | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | České strojírenství | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Data z pracovního trhu | Druhá vlna koronaviru | Vinci | Ranní okénko | Česká republika | Epidemická situace | Měnový fond | Oživení německé ekonomiky | Walgreens | Akcie Sony | Embargo | Nařízení | Intel | Zásoby benzinu | Investice do solární energie | Solární energie | Pokles indexu | Vlny koronaviru | Pandemický program | PFE | Státy Evropské unie | Přebytek zahraničního obchodu | Hospodářský vývoj | Hospodářský vývoj v Německu | Coloseum | Skupina Coloseum | Odhad amerického HDP | Růst průměrné mzdy | Životní prostředí | Nio | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | Očkování | Zadlužování | Emise akcií | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Krizový balík | Burzovní prázdniny | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Svaz BGA | Německý obchodní svaz | Německý obchodní svaz BGA | Marcel Fratzscher | Augsburger Allgemeine | DIW Marcel Fratzscher | Počasí | Zdravotní péče | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | Měsíční data | Philips | Nárůst ceny | Express | Tržní reakce | Retailoví investoři | ADP report zaměstnanosti | Dnešní seance | Rozvolnění | Ark Invest | Anheuser-Busch inBev | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | James Bullard | Kering | V4 | Přísná měnová politika | Růst Německa | Air | Míra inflace v Německu | Nárůst výnosů | Silný růst | Nominální mzda | Banco Santander | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Institut IWH | IWH | Výrazný růst | Výhled růstu ekonomiky | Týdenní shrnutí | Zablokování Suezského průplavu | Německé hospodářské instituty | Hospodářské instituty | Ark | Politická scéna | Rozpočtový schodek Německa | Vývoji podnikatelské nálady | Vývoji podnikatelské nálady v Německu | Odhad letošního růstu ekonomiky | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Verizon | Santander | Hodnocení současné situace | Francouzská společnost | Goldman Sachs Group | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Německé společnosti | Zpřesněné údaje | Oslabení | Naše hospodářství | Impulzy | Spotřeba domácností | Plány | Cíle | Příležitosti | Konkurence | Prodej | Cíl Evropské centrální banky | McDonald's | Příliv přímých zahraničních investic | Index podnikatelské nálady | Zátěžový test | Jak profitovat | Výhled na letošní rok | Počet nezaměstnaných | Cenové stability | Technologie | Iberdrola | UST | Videohry | Český vývoz | AI | Walgreens Boots Alliance | Odvětví | Divize | Americké technologické společnosti | Rekord | Omezení podpory | Bilion | University of Michigan | Náhoda | HICP | Chování | Pocity | Logistika | KBC Group | Uvedení na burzu | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Deutsche Bahn | Deutsche Bahn (DB) | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Akcie Pfizer | Koninklijke Ahold Delhaize | První odhad HDP | První odhad | Home Depot | Medián | CRH | Zápis Fedu | Očekávaná inflace | Sympozium | David Vagenknecht | Nedostatek čipů | Výkon německé ekonomiky | Společnosti | Měnové unie | Aktualizovaný výhled | Opatření | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | Uhlí | Energetika | Výrobní podniky | Airbus SE | Nio akcie | Kompenzace | BNP | CDU/CSU | FDP | Sociální demokraté | Sociální demokraté (SPD) | Problémy v dodavatelských řetězcích | Gamble | Energetická krize | Odhady růstu | JMMC | Prudké zdražování | Automotive | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Zhoršení nálady | Energetické krize | Zdražování energií | Objem obchodů s akciemi | Ceny energie | Vysoké ceny | Zdravotnictví | Obilí | Pozornost | Ruská společnost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Návrh rozpočtu | Ruský prezident | Meta | Allianz SE | SunPower | Společnost | TIM | Nová mutace | Omikron | | Akcie Pfizer (PFE) | Rostoucí inflace | L'Oréal | Výkon průmyslu | Telefónica | Výzkumný ústav | Hodnoty měny | Uniper | Miliardy USD | Předpokládaný růst | Ruský plyn | Nejlepší akcie 2022 | Akcie 2022 | ASR Nederland | Lucid Group | Lucid Group (LCID) | LCID | Akcie Lucid Group (LCID) | Akcie Lucid Group | Akcie Lucid | Lucid | Míra inflace v Maďarsku | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Shell Plc | Royal Dutch | Instituce | Nový týden | Snížení daně | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | TotalEnergies | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Energiewende | Kyjev | Společnost TotalEnergies | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Pokles inflace | Řetězce | Zvyšování cen | Optimistická nálada | Uvalení sankcí | Dopady války na Ukrajině | Vysoké ceny energií | Poslanec | Institut IMK | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Vzestupný trend | Travelers | Embargo na ruský plyn | Rostoucí ceny energií | ArcelorMittal | Depozitní sazba Evropské centrální banky | Sazba Evropské centrální banky | Svaz německého průmyslu | Peter Kažimír | Stagnace poptávky | Stav globální ekonomiky | Propuštění | Výhled růstu HDP | Zvyšování cen energií | Rýn | Německé ekonomiky | Zastropování cen | Tomáš Prouza | Ekonom společnosti | Kurz japonské měny | Expertní komise | Zmírnění inflace | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Obchodní řetězce | Anheuser-Busch InBev | Světlo na konci tunelu | Dopady vysokých úrokových sazeb | Vysoké sazby | Právo | Zdravotnický systém | Pokles cen energií | Obnovitelné zdroje | Média | Bancorp | Válka | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Práce v Německu | Vyšší ceny | Německý vicekancléř | Německý vicekancléř Robert Habeck | Vicekancléř Robert Habeck | Vicekancléř | Vysoké úrokové sazby | Rozpočtová krize | Svaz německého průmyslu (BDI) | Siegfried Russwurm | Expertka | Snížení poptávky | Petr Kymlička | DIESEL | Velké problémy | Vice | Zhoršení výhledu | Průměrný objem obchodů | Objem obchodů s akciemi na pražské burze | Výhledy | Zdroje energie | Nižší ceny | Hospodářský model | Finanční podmínky | Nejhorší výsledek | Hamás | Konflikt na Blízkém východě | Kryštof Míšek | Argos Capital | Největší světová kryptoměna | Světová kryptoměna | Skepse | Dopad vysokých úrokových sazeb | Rozpočtové krize | Továrny na čipy | Velké továrny na čipy | Velké továrny | Letošní rozpočet | Bavorský premiér | Bavorský premiér Söder | Scholzova vláda | ProCent | Volby do Evropského parlamentu | Dnes ČTK | Ruth Brandová | Dotace | Prosperity | Snížení úrokových sazeb v USA | Výkon | Nakupovat | Růstový balíček | Otevřenost | Vlády | Čokoládovny | Dubnový vývoj
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Německé ceny v průmyslu
Německé ceny výrobců
Německé CPI
Německé dluhopisy
Německé ekonomiky
Německé finanční společnosti
Německé firmy
Německé HDP
Německé hospodářské instituty
Německé hospodářské svazy

Následující klíčová slova

Německé chemické společnosti
Německé instituty
Německé investice
Německé investice v Číně
Německé maloobchodní tržby
Německé ministerstvo hospodářství
Německé obchody
Německé pivovary
Německé podnikatelské klima
Německé podnikatelské organizace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex ETF
Potvrďte prosím... Zavřít