Pátek 02. května 2025 00:08
reklama
Purple trading band forex umíme
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Fintokei Payouty

Akcie v Evropě

img

Začátek týdne bez jasného směru. Fed nezklamal, data jsou příslib podpory

09.09.2019 Vrátíme-li se ještě k pátku, tak data z amerického trhu práce nenadchla, ale ani trhy nezklamala. Podobně to bylo i v případě vystoupení šéfa Fedu. Jerome Powell zdůraznil, že by Fed neměl nechat inflaci klesnout příliš pod cíl; jeho strategií je vyhnout se propadu inflačních očekávání. Fed nepředpovídá příchod recese a bude dál používat své nástroje na podporu ekonomiky. Existují významná rizika pro hospodářský výhled, který ale stále zůstává příznivý. Powell se ve své rétorice nepustil dál za formulaci, že Fed bude jednat tak, jak bude třeba.
img

Závěr týdne přináší trhům uklidnění, změnit to ještě může Powell

06.09.2019 Oproti včerejšku je vývoj na hlavních trzích v samotném závěru týdne o poznání klidnější. Akcie v Evropě si připisují mírné zisky a podobně je na tom Wall Street. Dluhopisy na periferii eurozóny se zvedly a korigují včerejší ztráty, ale hlavní trhy registrují spíše drobné změny výnosů. Zlato začalo znovu růst a přidává půl procenta, ropa naopak ze včerejších zisků ubírá a klesá o 1,4 pct.
img

Středeční optimismus svědčí akciím a euru. Pomáhá Hongkong a naděje o Fedu i brexitu

04.09.2019 Středeční dopoledne na finančních trzích doprovází poptávka po riziku, kterou podporují v zásadě tři klíčová témata: Hongkong, brexit a Fed. Akcie v Evropě si připisují přes procento, výnosy bezpečných dluhopisů stoupají a eurodolar roste na dosah 1,1000. Sledujeme rovněž stoupající ropu, zatímco zlato sestupuje o půl procenta níž.
img

Nálada na akciích ochladla, kupují se dluhopisy. Libra dál hledá dno

03.09.2019 Úterní dopoledne na hlavních trzích nenavazuje na lehce pozitivní úvod týdne. Akcie v Evropě se obchodují zhruba půl procenta v červeném a negativní den předběžně naznačují také americké futures. Investorská poptávka se stáčí k dluhopisům, jejichž výnosy dnes na hlavních trzích klesají zhruba do 3 bazických bodů. Solidně se však opět daří italským papírům, kde je pokles výnosů výraznější.
img

Pražská burza po třech dnech poklesu stoupla, dařilo se Monetě

29.08.2019 Pražská burza dnes po třech dnech poklesu stoupla. Index PX vzrostl o 0,68 procenta na 1031,02 bodu. Dařilo se všem hlavním titulům, nejvyšší růst zaznamenaly akcie Moneta Money Bank a Erste Bank. Dolů zamířily jen akcie textilky Pegas Nonwovens. Vyplývá to z údajů burzovního webu. Objem obchodů zůstal i dnes podprůměrný a činil 282 milionů korun, nejobchodovanější byl ČEZ.
img

Rozjeté akcie trochu přibrzdila ECB, eurodolar pokračuje na cestě dolů

29.08.2019 Akcie v Evropě dopoledne nabraly zisky, ze kterých následně trochu slevily - průměrně rostou asi o 0,8 procenta. Podobné je to na Wall Street, která po silném úvodu zůstává 0,8 pct nad včerejším závěrem. Slušnou dnešní poptávku zařídil zejména optimismus o dalším vývoji obchodní války. Čína nechce dál hrotit vzniklou situaci a připravuje se jednání na září. Naproti tomu naděje, že by se podařilo rychle odbourat oznámená cla, je podle nás malá, ale trhům i zamezení další eskalaci nyní evidentně stačí.
img

Trump trhy naladil pozitivními komentáři, ale pochybnosti rostou. Akcie i dolar přerušují růst

26.08.2019 Šok z nové vlny cel, uklidnění a pak pochybnosti. Start do nového týdne byl i přes nová cla na evropských trzích pozitivní. Téma zůstalo stejné, jen se trh upnul k novým prohlášením amerického prezidenta, podle kterých čínští představitelé volali do USA, aby se obnovila jednání. Šance na dohodu je dokonce podle Trumpa největší od začátku vyjednávání v minulém roce. Navíc jako obvykle sledujeme rostoucí důvěru v podporu ze strany Fedu.
img

Trhy se snaží otřepat po dalším celním úderu. Akcie, výnosy i dolar se opatrně zvedají

26.08.2019 Čína a USA na sebe vzájemně vypálily nová cla, kterými celkem pochopitelně dost pokazily náladu finančním trhům. Stalo se tak ale v pátek a přes víkend, takže hráči na trzích už měli nějaký čas informace strávit. Pondělí proto neznamená další panické výprodeje akcií a přesun peněz do dluhopisů a zlata. Spíše naopak - akcie v Evropě se začaly lehce zvedat a dluhopisové výnosy rovněž. Zlato se drží u páteční hladiny.
img

Čína zavádí cla a bankéři se zdráhají snižovat sazby. Závěr týdne svědčí dluhopisům, ale zle na tom nejsou ani akcie

23.08.2019 Nečekaná zpráva přišla z Číny, která si závěr obchodního týdne vybrala k ohlášení nových, respektive zvýšených cel na americké zboží. Celkový objem je 75 miliard dolarů, přičemž platnost bude obdobně jako u amerických cel od září a od prosince. Zahrnuta budou auta, dále sója a ropa.
img

Evropské akcie po čínském protiúderu padají, euro navyšuje zisky

05.08.2019 Akcie v Evropě klesají a propad se dnes zřejmě nevyhne ani akciím ve Spojených státech. Může za to eskalace obchodního sporu mezi Čínou a Spojenými státy, která poslala dolů čínský jüan nejníže za více než desetiletí a přiměla investory obrátit svůj zájem k bezpečným investicím jako japonský jen, státní dluhopisy a zlato. Asijské akcie zahájily nový týden největšími propady za několik měsíců.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Asijské akcie klesly nejníže za šest měsíců, klesají i evropské

05.08.2019 Asijské akcie zahájily nový týden největšími propady za několik měsíců. Po otevření trhů klesají i akcie v Evropě a propad se dnes zřejmě nevyhne ani akciím ve Spojených státech. Může za to eskalace obchodního sporu mezi Čínou a Spojenými státy, která poslala dolů čínský jüan nejníže za více než desetiletí a přiměla investory obrátit svůj zájem k bezpečným investicím, jako japonský jen, státní dluhopisy a zlato, píše agentura Reuters.
img

Trhy by měly zklamání z Fedu překonat, rizikem je však ISM a pro libru zasedání BoE

01.08.2019 Americký Fed včera přinesl akciím ztráty a dolaru pomohl k ziskům. Sice snížil sazby o očekávaných 25 bazických bodů, ale hlavním poselstvím je, že nejde o začátek cyklu uvolňování politiky. Další pokles sazeb není vyloučen, ale rozhodně ho předseda Powell ani nepřislíbil, a to zřejmě i kvůli dvěma kolegům, kteří se vyslovili proti snižování. V podstatě tak zůstáváme u politiky určované hlavně nově příchozími daty. Dopad na dluhopisové trhy tlumilo okamžité ukončení QT, tedy odprodejů dluhopisů z bilance. Na druhou stranu tento krok spolu menší ochotou snižovat sazby bude tlačit výnosovou křivku do inverze.
img

Euro neudrželo zisky, akcie se neradují z výsledků. Na závěr týdne vyjde americké HDP

26.07.2019 Eurodolar se zklidnil po volatilnějším včerejšku, kdy trhy rozvířily informace z ECB. Pár se obchoduje na 1,1135, tedy níž než včera odpoledne. Směrem dolů svůj nárůst korigovaly také německé výnosy, zatímco ty americké se víceméně drží. Odtud pak plyne relativní výhoda dolaru. Ten dnes drží zisky na páru s jenem a posiluje k libře. Slušně se daří zlatu, které přidává půl procenta.
img

Trhy jsou stále trochu zaskočené. Akcie v Evropě lehce klesají, dolar se snaží hájit zisky

08.07.2019 Do nového týdne finanční trhy vstupují stále poněkud zaskočené. Americké ekonomice se totiž podle nových dat vede příliš dobře na to, aby Fed snižoval sazby tak agresivně, jak si trh za poslední zhruba měsíc namaloval. Po solidních číslech z trhu práce se očekávaná trajektorie celkově o něco zvedla. Letos by Fed měl podle trhu stihnout spíše jen dvojí snížení sazeb, další jedno si nechat na první kvartál 2020 a ke čtvrtému se možná ani nedostane.
img

Italské akcie v čele růstu, koruna by měla politické napětí zvládnout

04.07.2019 Akcie v Evropě si po nerozhodném začátku vybraly směr vzhůru, ale jejich zisky jsou většinou nepřesvědčivé. Dluhopisy v jádru eurozóny si mírně polepšily. Americké trhy si obecně vybírají pauzu kvůli státnímu svátku.
img

Evropské akcie a americké dluhopisy odpoledne rostou, hlavní témata však silné podněty nedodávají

02.07.2019 Globální trhy zůstávají dál nejisté a žádné z aktuálních témat dnes nedodalo silné podněty. Akcie v Evropě i Americe na tom byly během dne smíšeně, ale později odpoledne přece jen převažuje růst, a to hlavně na evropské straně. Výnosy amerických dluhopisů začaly klesat, zatímco německé zůstávají pouze s drobnou změnou. Zlato za dnešek přidává přes půl procenta.
img

Cla na EU a obavy ze zpomalení krotí optimismus. Akcie i dluhopisy ráno mírně rostou

02.07.2019 Tržní optimismus se koncentroval do včerejšího úvodu obchodování a od té doby ztrácí na síle. Dnes ráno to vypadá, že v podstatě vyprchal. Dobrý dojem z čínsko-amerického obchodního příměří pokazila americká hrozba novými cly na zboží z EU kvůli sporu o dotace v leteckém průmyslu. Navíc jsou stále ve hře obavy z kondice hlavních ekonomik, poté co včerejší průzkumy aktivity za červen většinou zklamaly.
img

Wall Street začala lépe než Evropa, dnes se ale kupují spíše dluhopisy a zlato

24.06.2019 Ani německá data ani další Trumpova výzva nezměnily charakter dnešního obchodování na hlavních finančních trzích. Akcie v Evropě zůstávají většinou v červeném při podobných ztrátách jako ráno. Wall Street je na tom o něco lépe, neboť hlavní indexy se nacházejí při malých změnách kolem nuly. Ropa po úvodní konsolidaci obrátila dolů.
img

Trhy si po Fedu drží optimismus i přes Trumpovo varování Íránu

20.06.2019 Vstup do dnešního dne se odvíjel zejména od včerejšího zasedání amerického Fedu, který dokázal trhy nezklamat. Hlavní zprávou byl příslib uvolnění měnové politiky, třebaže ne hned v tom rozsahu, jaký si hráči na trhu slibují. Důležitý je směr a načasování či rozsah se bude řešit později, i v návaznosti na informace z G20.
img

Pozitivní vlna odeznívá. Co dnes trhům přinese Fed?

19.06.2019 Během včerejška přinesly na trhy euforii silné náznaky uvolnění měnové politiky v eurozóně a později i slibná prohlášení o jednání Čína - USA. Dnes ráno sledujeme lehkou korekci včerejšího vývoje a přesměrování pozornosti zpět ke klíčovému bodu programu - zasedání Fedu.
img

Kdy se Trump pustí do Íránu? Závěr týdne je o bezpečnostních hrozbách i nových datech, nálada je zatím špatná

14.06.2019 USA skrze svého ministra zahraniční přímo obvinily Írán z útoků na tankery v Ománském zálivu, a to na základě zpravodajských informací. Další země zůstávají opatrné ve vynášení soudů a chtějí incidenty nejprve vyšetřovat. O čem lze ale těžko pochybovat, je vyhrocení napětí v oblasti. Podle nás je otázkou času, než se do hry vloží Donald Trump. Americký prezident přitom už dříve volil vůči Íránu velmi tvrdá slova a také nyní bychom čekali razantní hrozbu použitím vojenské síly. Aktuální vývoj cen ropy, které lehce korigují včerejší nárůst, tak nemusí dlouho vydržet. Vyhrocení bezpečnostní situace by navíc neprospělo celkové náladě na trzích, takže pro akcie, snad s výjimkou producentů energií, jde o negativní riziko.
img

Trhů se drží optimismus. Trumpovi vadí Fed, sazby i euro, ale chválí inflaci

11.06.2019 Americký prezident dnes pokračoval v prohlášeních, která opakují jeho známý postoj: Fed je úplně mimo, úrokové sazby by měly být podstatně níž, euro a další měny jsou podhodnocené a znevýhodňují USA. Na druhou stranu je podle Trumpa "krásné", že mají Spojené státy velmi nízkou inflaci.
img

ECB dostatečnou podporu nedodala, Trump znovu hrozí a dobrá tržní nálada je pryč

06.06.2019 Evropská centrální banka nezměnila sazby a natáhla očekávané období stabilních sazeb až do poloviny příštího roku. To moc nepřekvapí. Banka mírně zhoršila prognózu pro inflaci a růst na příští dva roky, přičemž dál zmiňuje rizika směrem dolů. Uvádí také nižší inflační očekávání, která podle nás měla na úpravu výhledu sazeb důležitý vliv.
img

Ani začátek nového týdne nepřinesl na trhy klid. Strach a přesun do bezpečí pokračují

03.06.2019 Na čínské frontě obchodní války panuje napětí bez nových příspěvků. Ve vzduchu visí odveta na úrovni firemního sektoru, poté co Čína v pátek naznačila budoucí zveřejní seznamu "nepřátelských" subjektů. Na trzích zároveň dál panuje rozladění z nového Trumpova útoku na Mexiko. Zavedení oznámených cel je vysoce pravděpodobné zvláště kvůli nedostatku času na jednání, které by mohlo přinést řešení. Rovnou se tak přesouváme k otázce, jestli dojde k dalšímu kroku, tedy zvýšení cel.
img

Akcie se závěrem týdne zhouply vzhůru, na optimismus je však brzy. Dolar pod tlakem

24.05.2019 Pozitivní nálada se hlavních trhů na závěr týdne drží. Nové zdroje nervozity se neobjevují a dochází tak k zavírání krátkých pozic z průběhu týdne. Později během dne náladě prospělo i prohlášení Donalda Trumpa, který podle Reuters věří v rychlý konec rozepře s Čínou. Trhy naopak příliš nepřihlížejí ke špatným americkým datům. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby jednak v dubnu těsně nenaplnily očekávání, a především došlo k revizi slušného března výrazně k horšímu.
img

Dnešek patří dluhopisům a zlatu. Akcie sráží dolů strašák technologické války

23.05.2019 Čína, která se zatím snažila spor s USA tlumit a hrát na konstruktivní strunu, trochu přitvrdila rétoriku. Aby mohla pokračovat obchodní jednání, USA podle ní musí korigovat své chybné činy. Tím naráží na poslední akce proti Huawei. Finanční trhy jsou konfrontovány s novými rozměry obchodní války a stále častěji se skloňuje pojem studená technologická válka, kterou nyní můžeme označit za hlavního strašáka.
img

Klidnější den pro hlavní trhy, libra zklamaně obrátila dolů

22.05.2019 Na čínsko-americké frontě je dnes celkem klid, když nepřicházejí nové znepokojivé zprávy. Finanční trhy si včera odpočaly od negativního tlaku, ale v současném prostředí to nikdy netrvá dlouho. Opatrnost je rozhodně na místě - spor není zdaleka u konce a než se vyřeší, tak se spíše ještě vyhrotí.
img

Pozitivní obrat na trzích táhne vzhůru americké výnosy a pomáhá dolaru

16.05.2019 Dílčí zprávy kolem čínsko-amerického obchodního sporu dnes nebyly příznivé. Nový americký atak na Huawei je pro Čínu spíše motivací hledat odpověď než rychle zasednout k jednacímu stolu. Na druhou stranu ale během dne přišla solidní makrodata a potěšila i řada firemních výsledků. Nakonec tak sledujeme výrazně pozitivní vývoj a zájem investorů o riziko.
img

Nové americké sankce zhoršují náladu na trzích. Reakce není prudká, ale akcie obracejí dolů

16.05.2019 Spojené státy ve svém obchodním sporu s Čínou vytáhly oblíbenou kartu Huawei. Firma bude nově muset žádat o povolení americkou vládu, pokud bude chtít nakoupit technologie či důležité komponenty od zdejších firem. Poté, co včerejší zprávy naznačily odložení amerických cel na evropská auta, jde tedy o další z negativních obratů. Tržní reakce však není prudká.
img

Čínský stres a pomalé Německo. Akcie se trápí, euro dnes lehce klesá

07.05.2019 Nálada na hlavních finančních trzích se během dne podstatně zhoršila, třebaže ráno bylo ještě ve znamení stabilizace. K poklesu sentimentu, který odnášejí zejména akcie, přispělo napětí mezi USA a Čínou, snížená prognóza Evropské komise i varování z Fedu.
img

Koruna oslabuje i přes vyšší sazby, ani BoE libře zisky nepřinesla

02.05.2019 Česká národní banka dnes podle očekávání zvedla úrokové sazby. Základní sazba stoupla na 2 procenta, a to dokonce po jednomyslném hlasování. Pro korunu byly ovšem důležitější další informace, které už tak dobře nevyzněly. Především to vypadá, že dnešním krokem zvyšování sazeb na delší dobu končí. Nová prognóza ČNB implikuje zhruba stabilní sazby až do poloviny příštího roku. Inflační tlaky se postupně snižují, ale na druhou stranu koruna posiluje pomaleji. Guvernér Rusnok nevylučuje další zvýšení, ale dokáže si představit i snížení úrokových sazeb, pokud se výhled zhorší. Tím pěkně shrnuje, že pravděpodobně nastává období stability.
img

Trhy nervózní z výsledků i dat. Trump zlevnil ropu

26.04.2019 Posledních pár dní už na finančních trzích nesledujeme dřívější entuziasmus a schopnost držet dobrou náladu navzdory novým zprávám. Je znát opatrnost pouštět se do většího rizika a o něco větší poptávka po bezpečí státních dluhopisů. Na tom se v zásadě mnoho nemění ani na konci týdne.
img

Finanční trhy hledají jednotící myšlenku, ropa ještě využívá obnovení sankcí

23.04.2019 Úterní obchodování v Evropě se rozjíždí bez jasného směru či jednotného tématu. Ropa ještě využívá k mírným ziskům poslední zprávy o plném obnovení amerických sankcí, ale dluhopisy jsou nerozhodné při mírném nárůstu výnosů a akcie v Evropě od začátku nasbíraly drobné ztráty.
img

Firemní zprávy přetahují investory z dluhopisů do akcií

12.04.2019 Ráno zveřejněná data o čínském zahraničním obchodu nepotěšila kvůli dalšímu propadu dovozu v řadě. To však byl pro trhy pouze drobný problém, se kterým se dokázaly vypořádat. Na druhé straně náladu vylepšovaly firemní výsledky JP Morgan či strmý růst Disney po oznámení nové streamingové služby. Později odpoledne byla zveřejněna data o spotřebitelské důvěře v USA a čísla byla horší, než se čekalo. Firemní zprávy však hrají hlavní roli a na klíčových trzích tak dál sledujeme poptávku po riziku.
img

Ranní komentář: SP500 zatím zůstává pod hranicí 2 900 USD, dnešek nabídne klíčové fundamenty

10.04.2019 Akcie v Evropě i v USA se včera dostaly pod mírný prodejní tlak, ke kterému pomohly hlavně komentáře amerických představitelů, kteří uvažují o zavedení nových cel na některé zboží z Evropy. Korekce na trzích ale byla prozatím relativně mírná a implikovaná volatilita příliš nevzrostla, když trhy dál čekají především na to, co udělá s tržním sentimentem hlavně dnešní seance. Ta bude na důležité fundamenty velmi bohatá, když nabídne zasedání ECB, americkou inflaci, nebo zápis z minulého zasedání americké centrální banky. Zvýšenou volatilitu tak můžeme čekat hlavně na EURUSD, ale dopad takto důležitých fundamentů samozřejmě mohou pocítit i ostatní trhy.
img

USA znovu straší cly, ale trhy to moc netrápí. Akcie míří výš

09.04.2019 Obchodní války se znovu derou do popředí zájmu. Z americko-čínské fronty dostáváme průběžné informace o jednáních, která údajně postupují zdárně kupředu. Dnes ovšem z Bílého domu zaznělo, že americká strana ještě není spokojena se všemi projednávanými body. Navíc se znovu ozývá fronta evropská: USA chtějí více zatlačit na Evropu kvůli subvencím pro Airbus a připravují cla na spektrum zboží z EU. Mají být spuštěna, až je posvětí WTO.
img

Dolar se odpoledne dostává pod tlak a akcie přerušují růstovou sérii

08.04.2019 Na začátku týdne hlavní finanční trhy příliš neovlivnila zmínka o dalším plánovaném snižování míry povinných minimálních rezerv v Číně, neboť nešlo o překvapení. Zásadní zprávou se nestaly ani průmyslové objednávky v USA, poté co klíčová část z nich už byla známa. Naopak lehce nepříznivý vliv mohla mít slabší data z německého zahraničního obchodu.
img

Trump tlačí Fed do obnovy QE a americké výnosy klesají. Dolar se však drží

05.04.2019 Konec týdne přinesl několik příznivých zpráv, ze kterých globální trhy mohly těžit. Daří se jim to v různé míře. Akcie v Evropě se drží těsně v zeleném, Amerika pak roste o něco rychleji, v čele s Nasdaqem +0,5 pct. Na dluhopisových výnosech sledujeme smíšený vývoj v Evropě a mírný pokles v USA. Eurodolar se drží s malými změnami na 1,1230, japonský jen stagnuje a libra klesá. Ropa se odpoledne vydává vzhůru.
img

Dluhopisy opět v kurzu díky makrodatům i holubičím signálům

27.03.2019 Středeční obchodování nenavazuje na včerejší pozitivní vzedmutí trhů. Akcie v Evropě se celkově drží pouze těsně u včerejších hodnot a poptávka investorů míří zpět do dluhopisů. Sledujeme citelný pokles amerických výnosů a dál dolů míří také německé. Desetiletý výnos už je na -0,04 procenta. Pohyb výnosů nesvědčí dolaru, který ovšem i tak drží své pozice na páru s jenem a vůči euru pouze lehce slábne na 1,1280.
img

Výnosy dnes znovu zkoušejí růst, akcie či eurodolar však jen drží pozice

26.03.2019 Americké výnosy svůj včerejší intradenní růst neudržely a zamířily dolů. Následně to zkoušejí zpět vzhůru a velmi neochotně se přidávají také výnosy v eurozóně. Akcie v Evropě začaly celkem dobře, jenže své drobné zisky už stihly odevzdat a následně už jen balancují kolem nuly. Eurodolar zůstává v klidu lehce nad 1,1300. Relativně klidná je také britská libra.
img

Trhy dusí i dnes riziko slabší ekonomiky a brexit na náladě nepřidá. Výnosy opět začaly klesat

25.03.2019 Na finančních trzích je během dneška znát nervozitu z toho, jak moc brát vážně nedávné indikace slabšího hospodářského růstu. Akcie v Evropě se po smíšeném dopoledni nacházejí už jednotně v záporu, kolem nuly pak balancuje Wall Street. Výnosy tzv. bezpečných státních dluhopisů měly nejprve tendenci růst, ale obrátily dolů a značný pokles sledujeme hlavně na amerických krátkých splatnostech. Periferie eurozóny je na tom ale hůř - zdejší dluhopisy se převážně prodávají a výnosy rostou. Eurodolar se po pátečním sešupu začal zvedat, ale nedostal se příliš vysoko, aktuálně se drží na 1,1315.
img

Závěr týdne zhořkl s evropskými daty. Zájem o dluhopisy prudce roste, akcie se prodávají

22.03.2019 Finanční trhy se poslední dobou dostávaly do velmi dobré nálady díky vidině udržení měnové podpory. Byly však znát i pochybnosti dané zhoršením vyhlídek pro ekonomiku ze strany ECB i Fedu. A dnes se obavy ze slábnoucího růstu dostávají naplno do centra pozornosti po datech z eurozóny. Eurozóna svými výkony už delší dobu radost nerozdává, ale už to vypadalo, že nejhorší období zhoršování dat a překreslování prognóz máme za sebou. Dnešní PMI ukazují, že nikoli. Data za březen byla nečekaně špatná, přičemž jako největší zklamání můžeme označit klesající aktivitu v německém průmyslu.
img

Dolar si líže rány po včerejším Fedu, výnosy v Evropě klesají, ale akcie zůstávají v klidu

21.03.2019 Včerejší jednání Fedu znamenalo další posun holubičím směrem, což je pro nás po pravdě celkem překvapivé. Reakce byla znát zejména na propadu výnosů a oslabujícím dolaru. Akcie pocítily podporu pouze přechodně. Dnes ráno dolar své ztráty částečně nahrazuje, ačkoli třeba proti jenu mu to kvůli nižším výnosům moc nejde. Vůči japonskému jenu se dolar obchoduje na 110,65, eurodolar pak klesá pod 1,1400. Zatímco výnosy pokračují dál směrem dolů a na americké navazují i ty evropské, akcie v Evropě jsou na tom pouze smíšeně při malých změnách.
img

Zhoršení výhledu ECB trhy ranilo, příslib podpory byl malou náplastí

07.03.2019 Jednání ECB potvrdilo pozici jedné z klíčových událostí. Z banky jsme se dozvěděli mnoho zajímavého, ale nejzásadnější bylo asi zhoršení prognózy. To sice ve světle nových dat musel trh čekat, ale vypadá to, že nebyl připraven na tak výrazné posunutí odhadů dolů. Letos by podle ECB měl růst HDP eurozóny pouze o 1,1 procenta a příští rok o 1,6 procenta. V souvislosti s tím pak banka srazila odhad letošní inflace až na 1,2 a příští rok čeká růst cen pouze o 1,5 procenta. Sám prezident ECB změnu prognózy označil za podstatnou, čímž nové údaje ještě podtrhl.
img

Volatilní eurodolar, nárůst výnosů a nejasný směr akcií

28.02.2019 Americký HDP za 4Q celkově překvapil pozitivně díky investicím do vybavení, softwaru či výzkumu. Slabší, než se čekalo, však byla spotřebitelská poptávka, která koncem roku citelně zpomalila. Vedle toho vyšel chicagský průzkum podnikatelské aktivity, který se v únoru dostává velmi vysoko a zvyšuje šance na pěkný výsledek indexu ISM.
img

Koruna využívá nečekaně vysoké inflace k posílení, zatímco pozitivní nálada ve světě slábne

13.02.2019 Akcie v Evropě začínají znovu růstově, ačkoli jejich vzestup už zpomaluje. Hlavní indexy jsou nahoře zhruba o půl procenta. Dluhopisy jsou na tom smíšeně, když delší výnosy mají tendenci na rozdíl od včerejška nepatrně klesat. Ropa se vrací k růstu a hlavní dolarové páry nevykazují oproti včerejšku velkou změnu. Eurodolar zvrátil lehký ranní pokles a nachází se na 1,1330.
img

Dolar jede dál, zatímco akcie a dluhopisy se po včerejšku konsolidují

08.02.2019 Po včerejším výprodeji rizika se dnes ráno trhy zklidňují. Akcie v Evropě se snaží konsolidovat a rovněž výnosy dluhopisů se po poklesu drží pouze s malou změnou. Eurodolar ovšem po drobné korekci pokračuje dolů na 1,1325 a americká měna sbírá drobné zisky také na dalších hlavních párech.
img

Libra silnější navzdory varování Bank of England, akcie v Evropě i v USA naopak znovu ztrácí

07.02.2019 Na finanční trhy se dnes začíná pomalu vkrádat nervozita. Po včerejší nevýrazné seanci, kterou americké indexy zakončily mírně v červených číslech, se dnes ztráty prohlubují. V Evropě indexy klesají o více než procento a v USA futures na akciové indexy odepisují přibližně půl procenta.
img

Akcie na včerejší růst prozatím nenavázaly, euro zpět pod 1,14 EURUSD

06.02.2019 Po úspěšné včerejší seanci se dnes situace na finančních trzích znovu stabilizuje. Akcie v Evropě na včerejší solidní růst navázat nedokázaly, ale své pozice si drží. Stabilní zůstávají krátce před otevřením burz také futures na indexy v USA.
img

Slabý průmysl doléhá na korunu, eurodolar pokračuje pod 1,14

06.02.2019 Propad registrací aut zveřejněný včera byl varováním, které lehce znervóznělo domácí měnu. Dnes jí přináší další ztráty prosincový report z průmyslu, který ukázal překvapivý pokles výroby. Když k tomu připočteme ubývání nových zakázek pro české podniky a nečekaně prudký propad zakázek pro německý průmysl, vychází nám stále menší šance, že by ČNB zítra zvedla úrokové sazby. Data z ekonomiky i rizika pro výhled hovoří pro delší přestávku, třebaže se koruna vůbec neřídí prognózou předpokládající posilování. Dnes česká měna ustupuje vůči euru na 25,78 a na páru s dolarem na 22,63.
img

Evropské akcie dopoledne solidně rostou, euro po datech mírně koriguje ztráty

05.02.2019 Donald Trump si do Bílého domu pozval předsedu Fedu Powella s guvernérem Claridou, aby prodiskutovali zejména ekonomický výhled. Podle informací ze schůzky se oba zástupci centrální banky drželi aktuální rétoriky. Zveřejněná prohlášení vypadají velmi formálně a nepřinášejí nic nového. O něco zajímavější bylo vystoupení Loretty Mesterové, která se řadí mezi jestřáby. I ona podporuje současný vyčkávací postoj, ale zároveň říká, že v případě naplnění jejích předpokladů o vývoji ekonomiky by sazby měly být o něco výš. Na druhou stranu nevylučuje ani úpravu politiky pro případ slabšího výkonu ekonomiky.
img

Akcie likvidují část ztrát ze začátku týdne, na FX z toho těží hlavně komoditní měny

25.01.2019 Páteční seance se zatím na akciových trzích nese v pozitivním duchu. Akcie v Evropě i v USA rostou a likvidují ztráty, které nabraly během začátku tohoto týdne. V Evropě přidává většina indexů více než procento, zatímco v USA se futures na hlavní indexy pohybují přibližně osm desetin v procenta v plusu. Pokud by americké indexy zakončily dnešní seanci podobným růstem, jednalo by se ale i tak o první z posledních pěti týdnů, který by uzavřely v červených číslech.
img

S eurem hýbou data, ale hlavní slovo bude mít ECB. Jak se postaví k novým informacím?

24.01.2019 Francouzský průmyslový index nákupních manažerů příjemně překvapil tím, že se vrátil zpět nad neutrálních 50 bodů. Jenže index ve službách na druhou stranu pod 50 nečekaně spadl a trh si tentokrát vybral z informací tu horší. V případě Německa je tomu naopak: Průmyslový PMI spadl pod 50 a služby překvapily pozitivně. Soudě podle reakce eura se i v tomto případě trh dívá hlavně na kondici služeb. Dopoledne ještě vyšlo PMI za celou eurozónu, které je slabší, než se čekalo, ale vážnou odezvu na trzích nesledujeme.
img

Na trzích sílí optimismus. Potěšily výsledky bank, brexit není strašákem

16.01.2019 Ráno nastolený pozitivní vývoj pokračuje dál a akcie v Evropě i Americe navyšují denní zisky. Daří se zejména bankám na obou stranách Atlantiku, k čemuž přispěly dnešní dobré výsledky Bank of America a Goldman Sachs. Investoři se naproti tomu začali více zbavovat amerických či německých dluhopisů. Třeba italským dluhopisům se ale při současné pozitivní náladě daří.
img

Investoři se přesunuli do druhého extrému a nyní zase vidí věci příliš černě

31.12.2018 Turbulence na akciových trzích nenechávají klidnými ani analytiky investiční banky Natixis. Ti dochází k jednoduchému závěru: Až donedávna trpěli investoři přehnaným optimismem a odmítali si připustit, že americká ekonomika již naráží na hranice svých růstových možností. Nyní se trhy přesunuly do druhého extrému a začaly vykazovat krajní pesimismus.
img

Indexy v Evropě rostou včetně DAXu

28.12.2018 Evropské akciové indexy v závěru týdne rostou. Těží ze vzestupu Wall Street a také pozitivní nálady na globálních trzích. Japonský Nikkei (JAP 225) byl dnes ráno jediným důležitým indexem, který dnes klesl, ovšem korigoval tím hlavně předchozí zisky. Včerejší průběh obchodování na Wall Street nejprve vylekal investory vysokými ztrátami. Ty se ale nakonec přetavily do obstojného zisku. Německý DAX rostl krátce před polednem o 1,7 % až nad úroveň 10550 bodů. Nejvíce se dnes daří těžařům a stavebním firmám. Svými výkony naopak zaostávají realitní společnosti.
img

Eurodolar obrátil, korunu nepotěšila ČNB. Nervózní akcie pokračují dolů

20.12.2018 Během dnešního evropského obchodování se dál projevuje negativní dopad včerejších zpráv z Fedu. Akcie v Evropě otevřely propadem, aby následně měnily směr, ale zůstaly bezpečně v červeném. Wall Street na tom zprvu byla lépe a občas dokonce nakoukla do zeleného, ale zdejší hlavní indexy už také znovu nabírají ztráty. Trh zůstává dost nervózní, do čehož se zapojuje i blížící se konec roku, který sníží likviditu na trzích. Před svátky probíhají úpravy v portfoliích a obavy mohou investory motivovat k dalšímu snižování expozice na akciový trh.
img

Po slabém začátku dne se situace na trzích dál zhoršuje. Koruna je ovšem stabilní

10.12.2018 Začátek týdne charakterizuje prodloužení negativního vývoje po pátečním propadu na Wall Street, dále zklamání z poklesu japonské ekonomiky, pokračující obavy ze zpomalování HDP či firemních zisků a nový zmatek kolem brexitu.
img

Ropa strmě roste, měny se drží, ale v Americe se konec týdne opět začal kazit

07.12.2018 Závěr týdne potěšil hlavně ropu. Druhý den jednání zástupců OPEC i přidružených zemí přinesl dohodu na snížení produkce o 1,2 milionu barelů denně. Sice ještě musí předběžná dohoda projít schválením na další schůzce, ale to by údajně měla být spíše formalita. Nakonec tedy omezení těžby bude o něco výraznější, než to vypadalo po včerejšku, a reakce je jasně pozitivní. Nyní sledujeme růst cen kolem 5 procent.
img

Co vlastně Trump dohodl? Nejasnosti a mlčící Čína dnes trhům nesvědčí

04.12.2018 Příměří v obchodní válce USA - Čína zůstává předmětem dalších a dalších rozborů. Mezitím na finančních trzích znatelně opadlo prvotní nadšení a během dneška naopak převládá negativní sentiment. Akcie v Evropě i USA citelně klesají a korigují tím včerejší zisky. Zájem o americké dluhopisy už není takový jako včera či ráno, ale výnosová křivka zůstává velmi plochá, což náladě na trzích nepřidá. Německé výnosy začaly klesat během odpoledne, na periferii sledujeme zhruba včerejší hodnoty.
img

Libra navzdory lepšímu PMI znovu ztrácí, zbytek trhu se veze na vlně víkendové G20

03.12.2018 Po víkendovém summitu G20 si světové burzy užívají notnou dávku optimismu. Ten se opírá především o výstup ze sobotní schůzky mezi americkým a čínským prezidentem, kteří uzavřeli 90 denní příměří, během kterého nebudou zaváděna nová cla a budou pokračovat další jednání o urovnání obchodních vztahů mezi oběma zeměmi. Akcie v Evropě i v USA se tak dočkaly solidního růstu a korekce ztrát z října a listopadu prozatím pokračuje.
img

Předvánoční nákupy a Itálie zdrojem optimismu. Nový týden začíná na trzích v pozitivní náladě

26.11.2018 Nový týden začíná velmi dobře pro italská aktiva - dluhopisy i akcie míří strmě vzhůru. Už minulý pátek přinesl opatrné náznaky, že by italská vláda mohla nakonec souhlasit s úpravou rozpočtových plánů. V neděli naděje dál stouply po komentáři vicepremiéra Salviniho a na trzích se tak začíná sázet na snížení projektovaného deficitu, které by umožnilo zemi vyhnout se proceduře, na jejímž konci mohou být sankce EU. O rozpočtu má v pondělí večer jednat italská vláda a údajně se bude probírat pokles deficitu na 2,0-2,1 procenta HDP.
img

EU vyhrožuje Itálii pokutou, akcie v Evropě i v USA konečně mírně rostou

21.11.2018 Středeční seance na finanční trhy konečně přináší o něco více klidu. Po výplachu z předchozích několika dní se situace na světových burzách stabilizuje a indexy v Evropě i v USA se vrací znovu do zelených čísel. Zisky sice ve většině případů nepřesahují jedno procento, i to je ale zlepšení o 180 stupňů proti tomu, co v posledních dnech akciové indexy předváděly. Klíčovou otázkou je nyní to, zda zlepšení sentimentu není jen dalším krátkodobým výkyvem.
img

Start Wall Street podtrhl negativní obrat. Pod tlakem technologie, výnosy se však drží

19.11.2018 Vcelku pozitivní vstup do nového týdne je pryč a na trzích odpoledne sílí negativní nálada. Další z výrazných intradenních obratů, jakých jsme v posledních týdnech byli svědky mnohokrát, dokonalo otevření Wall Street. Akcie v Evropě sice vykazovaly slábnoucí optimismus, prodejci však získali jasně navrch po zapojení amerických hráčů a rozjezdu řádného obchodování s IT sektorem. Ten je dnes pod největším tlakem a důvodem jsou nikoli poprvé zprávy o menším odbytu firmy Apple.
img

S dohodou o brexitu to nebude tak snadné. Padající libra stahuje i euro

15.11.2018 Po nepřesvědčivé seanci včera na Wall Street se zlepšila kondice Asie, která vykázala pěkný růst. Evropské akcie rovněž začaly nahoru, ovšem se skromnějšími zisky. Čína podle nových zpráv dodala Spojeným státům písemné stanovisko k jejich požadavkům v rámci obchodního sporu. V obsahu by mohly figurovat body, které čínský prezident i premiér zmiňovali v posledních dnech a které šly v duchu otevírání čínského trhu vnějšímu obchodu. Pro finanční trhy by mělo jít o příznivou informaci zvyšující naději, že se obě strany stihnou dohodnout a vyhnout se tak dalším clům i protiopatřením.
img

Euro i libra se odrazily vzhůru, před ČNB slušně posiluje také koruna

01.11.2018 Hlavní trhy pokračují v pozitivním vývoji, třebaže už není tak silný jako včera v USA. Částečnou oporou mohou stále být firemní výsledky, vedle toho nová makrodata do hry příliš nezasahují. Dnes ráno čínský index nákupních manažerů těsně překonal konsensus i neutrální hladinu.
img

Indexy nákupních manažerů v Evropě zklamaly, akcie ale rostou

24.10.2018 Evropské akciové trhy zahájily dnešní obchodování silnější v reakci na stimulační kroky, které přijaly čínské úřady, které se snaží pomoci tamní ekonomice. Země se potýká s některými nepříznivými dopady vyplývajícími z obchodní války se Spojenými státy. Čínské indexy však o své zisky v závěru obchodování přišly. Zatímco Shanghai Composite uzavřel 0,3 % v pozitivním teritoriu (během seance rostl až o 1 %), Hang Seng (CHNComp) se dostal do ztráty 0,4 % krátce před uzavřením seance.
img

Dobré výsledky firem upevňují pozitivní vývoj, ale koruna mírné zisky neudržela

16.10.2018 Pozitivní vývoj na hlavních trzích se během dneška upevňuje a notně k tomu přispěly výsledky amerických bank Morgan Stanley a Goldman Sachs. Konsolidaci technologického sektoru podpořil výhled Adobe. Nálada se však zvedala už předtím, akcie v Evropě i Americe silně rostou. Dluhopisové výnosy v USA míří lehce nahoru, zatímco u evropských jádrových dluhopisů sledujeme mírný pokles výnosů a zlato ani dnes neustupuje.
img

Začátek týdne zatím bez větších výkyvů, euro zpět nad 1,16 EURUSD

15.10.2018 Po divokém minulém týdnu vstupují obchodníci do nového týdne o poznání opatrněji. Svou roli v klidnějším zahájení týdne sehrává hlavně páteční seance v USA, která pomohla americkým indexům dostat se do zelených čísel a přinesla na finanční trhy tolik potřebnou stabilizaci. Dobrou zprávou je pro trhy i zastavení růstu dluhopisových výnosů a svou roli v klidné pondělní seanci sehrává také výrazně nižší objem obchodů, který je na evropských burzách přibližně pětinu pod dlouhodobým průměrem.
C:\fakepath\graf trader.gif

Akcie v Evropě klesají, hlavně technologie

11.10.2018 Evropské akciové trhy dnes oslabují a jejich hlavní indexy jsou nejníže za více než 20 měsíců. Navázaly tak na prudký středeční propad na Wall Street a následný pokles akciových trhů v Asii. V Evropě se pokles týká všech odvětví, nejvíce ale technologií, jejichž index dopoledne ztrácel asi 2,4 procenta. Středeční propad na Wall Street rovněž zasáhl zejména technologické tituly.
img

Libra padá, další jednání o brexitu nebudou jednoduchá...

15.12.2017 Ve Spojených státech spěje do finále rozhodování o daňové reformě. Nakonec by měla hlasováním obou komor Kongresu projít, ale zbývá přesvědčit ještě několik senátorů a to trhy ráno dokázalo lehce znervóznět. Optimismus se však později vrátil. Data z amerického průmyslu těsně nedosáhla na odhady, ale nepovažujeme je za zklamání. Náladu na trzích by podstatným způsobem zhoršovat neměla.
img

Ani zápis z Fedu dolar nenadchl, dnes se do dění vloží ECB

12.10.2017 Americkému dolaru se dnes ráno podařilo mírně korigovat ztráty z posledních dní. Není to nic velkého a navíc v průběhu dopoledne začíná dolar opět ztrácet. Ani zprávy z Fedu dolaru nepomohly. Nejprve včera přišly dva holubičí komentáře, následovaly další, které už držely oficiální linii, ale dolaru zisky nepřinesly. A podporou se potom nestal ani zápis z jednání měnového výboru.
Související klíčová slova: Akcie včera | Americká inflace | Globální finanční krize | Burze | Začátek výsledkové sezóny | Finanční injekce | Výplach na trzích | Problémy | Akcie na burzách v Asii | Finanční tituly | Energetické firmy | Dolarové dluhopisy | Retracement | Jackson Hole | Setkání G20 | Refinitiv | Hospodářská rizika | Kurz koruny k dolaru | MAE | Růst úrokových sazeb ČNB | Hlavní index německých akcií DAX | Strojírenské firmy | Údaje z USA | Kč/EUR | Silicon Valley Bank | SP500 | Fiskální stimul | Vývoj eurodolaru | Akcie Erste | EUR | J&T | Zkušenosti | Cenová hladina | Světové akcie | Alphabet | Australská centrální banka | Akciové trhy | FDA | Vývoj akciového indexu FTSE 100 | Přísná regulace | Koronavirové krize | South Sea Company | Regulace finančních trhů | Berkshire Hathaway | Internetoví giganti | Tempo růstu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Rolování | Pfizer | Letecké společnosti | Pegas Nonwovens | Mince | Analytik Cyrrusu | Indexy S&P | Plynárenská společnost | Oživení poptávky | Pokles sazeb | Signature Bank | Siemens Energy | Akciový index | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Inflační čísla | Brexit | CZK | LNG z Freeportu | BTC | Burzovní krachy | Potenciál pro zhodnocení | Škoda Auto | Zvýšení zisku | Očekávané výsledky | Delegace | Patria Finance | Statistiky | Konsolidace | Stabilní úrokové sazby | Vývoj na akciích | Čínský index CHNComp | Investiční banky | Korelace | Koalice CDU/CSU | Agentura S&P | Americký prezident Donald Trump | Krach banky Union générale | Americké dluhopisy | Silný support | Aktiva | USD/PLN | Basilejský výbor | Citigroup | PLN | Závislost | Nálada amerických spotřebitelů | Hlavní centrální banky | Freddie Mac | Americký epidemiolog | Index aktivity | Fiskální stimul v USA | Růst valuace | Střední Evropa | Těžební společnost | Evropská komise | Investing | Kolaps | Japonská měna | Asijské akcie | Splasknutí bubliny | Dopad na akcie | Jednání ČNB | Zveřejnění výsledků | Tvorba pracovních míst | SK IE Technology (SKIET) | Oznámení | Cenné kovy | Zasedání ECB | Diverzifikované portfolio | FTSE MIB | Unilever | Výnosy dluhopisů | Index PX | Ruské invaze na Ukrajinu | Dovoz aut | Financial Times | Pravděpodobnost | Index varšavské burzy WIG | Slabší libra | Hensoldt | Sankce na dovoz ruského zlata | Vítězství Německa nad Francií | Lagardeová | Zpochybnění výsledku | Akcie Tesly | Raiffeisen Bank International | FTSEMIB | Britská libra | Snížení nákladů na státní dluh | Dot-com horečka | Rostoucí ceny | Propady akciových trhů | První krize | Důležité fundamenty | Analytik Patria Finance | Výkyvy | Horentní sumy | Administrativa prezidenta | Výrobce aut BYD | Otřes na světových burzách | Posilování dolaru | Goldman Sachs | Akcie zpevnily | Index hongkongské burzy | Index akcií | Scott Bessent | Asijské trhy | Nová data | Největší burzovní krachy | Expanze | Německý DAX | Tulipánová horečka | Saúdská Arábie | Strach | Index německých akcií DAX | Šéf Fedu Powell | Britská společnost Arm | Bazický bod | Bankovní holdingy | Šéfka ECB | Propad cen | Příležitosti k nákupu | Finanční centrum | Silicon Valley | Cena zlata | Makroekonomické statistiky | Akcie dnes | Burza | Trumpová | Finanční trhy dnes | Vratislav Zámiš | Historie | Akcie Moneta Money Bank | VIG | Koncern Volkswagen | Analytický tým | Ruský trh | Růst zaměstnanosti | Index Straits Times | Vladimir Čižov | Americký akciový index | Tlak na akcie | Novozélandský dolar | Základní úrokové sazby | George Bush | Přebytek zahraničního obchodu | WTO | Proražení | Vishnu Varathan | Burza v Budapešti | Advance | Zvýšení základní úrokové sazby | Politické změny | Černé pondělí | Energetické akcie v Evropě | Zlato a stříbro | Break-Even | Implikovaná volatilita | Comcast | Vývoj na trzích | Efekt na trhy | Výsledkové sezóny | Akciový výhled | Americký prezident | Výprodej ropy | Fiskální expanze | Růst cen | Války v Evropě | Malé zisky | Investor a miliardář | Vývoj amerického plynu Henry Hub | Standard & Poor's 500 | Dostatek likvidních aktiv | Sentiment na trzích | New York | Snížení úrokových sazeb | Snížení nákladů | Špatné úvěry | Ukrajinská delegace | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Pád Lehman Brothers | Nová historická maxima | Rubl | Investice do elektromobility | Posilování japonského jenu | Čínská makrodata | Index akciové burzy | Alor Broker | Peníze z vrtulníku | Silné oživení | EIA | Inflace | Dolarový index | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Polymetal International | Nord Stream | Hershey | Straits Times | Důležité zprávy | Vývoj cen akcií | Vývoj měnového páru | Ratingová agentura S&P | Burza v Praze | Ruská invaze na Ukrajinu | Odložení voleb | Burza v Londýně | American International Group | NZD/USD | Bidenův plán | Ministerstvo práce | CHNComp | Zájem o dluhopisy | Porsche Automobil Holding | Zvýšení úrokové sazby | Vývoj ceny dřeva v USD | Hugo | Česká měna | Růst nezaměstnanosti | Pozitivní sentiment | Nezaměstnanost | Dividendy | Americké výnosy | FB | Účinnost vakcíny | Fundamentální hodnota | Americký ADP report z pracovního trhu | Dovoz ruského zlata | Obchodní seance | Ministryně hospodářství | Analytický tým FXstreet.cz | Maloobchod | Propad cen ropy | Obchodování na burze v Hongkongu | Lék na COVID-19 | Graf | Utahování měnové politiky | Inflace v Maďarsku | Trumpovo rozhodnutí | Inditex | Zájem o akcie internetových firem | Výhled | CMC Markets | ČSÚ | Burzy v Evropě | Panika na trzích | SK IE Technology | Bankéři | Sankce Evropské Unie | Akcie herní společnosti | HUF | Podnikání | Nomura Holdings | Nadějné zprávy | České banky | Dodd-Frank | YTD | Evropská měna | Nejprudší jednodenní nárůst | Dow Jonesův index | Centrální banky | Zpráva | Zvyšování sazeb | Philip Morris | Platina | Summit EU | Dobré výsledky | Macron | Vojtěch Benda | Dolar slábne | Nálada spekulantů | Nárůst cen ropy | Kč/USD | Coca-Cola | American International Group (AIG) | Výsledky průzkumu | Komoditní měny | Výkon | Odkup akcií | Prorážení stop-lossů | Sankce | Index burzy | Ceny elektřiny | Dolary | Trumpův koronavirus | Vývoj ceny ropy Brent | Světové burzy | Globální ekonomiky | Washington | Altria | Aktuální hodnoty měny | Italský MIB index | Akciový trh v USA | Širší index S&P 500 | Indikátor vývoje cen | Data z USA | Spotřebitelské inflace | Dnešní makroekonomické ukazatele | Indikátor vývoje cen akcií | Výprodeje | Ceny hliníku | Rabobank | Hodnota indexu Nasdaq | PMI pro sektor | CL | Zápis z jednání ČNB | Financial Times (FT) | Parlamentní volby v Německu | Silicon Valley Bank (SVB) | Indexy aktivity | Nejhlubší fáze | Experimentální vakcíny | Rychlý růst mezd | Pád banky | Shanghai Composite | Kapitálové trhy | Ekonomiky | Odhodlání | Akciové propady | Donald Trump | Burza v Hongkongu | Ranní okénko | CISCO | Čínský jüan | PLN/EUR | Německá energetická společnost | Volatilita | Fio | Statistické údaje z USA | CAPEX rozpočty | Hrubý domácí produkt (HDP) | Průmyslová produkce | Nafouknutá bublina | Chris Beauchamp | Dohled nad bankami | Russ Mould | Oval Money | SKIET | Bridgewater Associates | Státní dluh | Fannie Mae a Freddie Mac | Index podnikatelské aktivity | Bydlení | Akcie a euro | Peníze | Americký technologický sektor | Výrobní index | Brent | Výsledky firem | Epidemická situace | Politika | HUF/EUR | Stimul | Celoroční výhled | Trumpovo oznámení | Jüan | Očekávání | Uvolnění kurzu rublu | Roční zhodnocení | Obchody s cennými papíry | Evropské burzy | STOXX Europe 600 | Vybírání zisků | Nomura | Růst frankfurtské burzy | Nejistota na trzích | Ratingová agentura | Theresa Mayová | Vyšší výnosy | Americké státy | Růst globální ekonomiky | Zvýšení sazeb | Akciový index Dow Jones | Andrea Cicione | Průmysl | Americké ministerstvo práce | Cena Brentu | Americký S&P 500 | Invaze na Ukrajinu | Rychlé zisky | Majetek | Guvernér české národní banky | Evropské měny | Standard & Poor's | Automobil | Akciová burza | Revize amerického HDP | Zásoby ropy | Kurz eurodolaru | Uvolnění měnové politiky | Inverze výnosové křivky | Situace na trzích | Ceny akcií Ford Motor | CZK/EUR | ISM pro sektor služeb | Růst | Americký index | Americké HDP | AFP | Příležitosti | Bankovní akcie | Itálie | EUR/CZK | Zaměstnanost | MiFID II | Válka | Klidné obchodování | Největší pády | Drobní investoři | Nový typ koronaviru | Armina Lascheta | Prognóza | Výnosová křivka | Pozitivní nálada | Vývoj ceny akcií Ford | Souhrnný index | Zásoby ropy v USA | Obligace | Trh práce | Slabý trh | Dnešní seance | Růst cen akcií | Britská centrální banka | Záchranné programy | Aktuální kurzy měn | Výroba v Británii | Kongres | Akcie ve světě | Futures trhy | Pochybnosti | Štěpán Hájek | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Irská pojistka | Kurz české měny | Izrael | Objem obchodů | Přísná regulace finančních trhů | Union générale | Ceny dluhopisů | Úrokové sazby v USA | Lídři EU | Madrid | MIB index | Obchodníci | Obavy z krize | Rolls-Royce | Technologické akcie | Ropný trh | Cena bitcoinu | Volatility | Ceny výrobců | Chování | Snižování sazeb | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Evergrande | Akcie INTC | Experimentální vakcína | Index hongkongských akcií | Hlavní index CSI 300 | Americká spotřebitelská důvěra | Farmaceutická společnost | Thyssenkrupp | AUD | Pojistky proti inflaci | Dřevo | DJIA | Inflace v eurozóně | Akcie ČEZu | Caterpillar | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Opatření proti koronaviru | S&P500 | Zpřesněný odhad | Propady hospodářského růstu | Společnost Uniper | FTSEurofirst 300 | Opatření | Meziroční růst | Portu | Korporátní daň | Tapering | Covid | Měny v regionu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Objednávky | Trh | Australské akcie | Listopadová inflace | Vývoj akciového indexu Hang Seng | Porsche SE | Lukáš Kovanda | Utility | Zkušenost | MSCI | Friedrich Merz | EMU | Bankrotové ochrany | Riziková averze | Šíření nemoci COVID-19 | Ruský prezident | Bridgewater | Index japonských akcií | Open | Koruna | CMC | Síť Truth Social | Ceny plynu | Jednotné Rusko | Capital Markets | Investiční ředitelka | Index | Prezident Trump | Studie | Futures | Zakládání dalších nových podniků | Axi | Elektřina | MMF | Americká centrální banka | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | Alibaba | Eura | Důvěra amerických spotřebitelů | Komise | Nejistoty | Vývoj akciového indexu CAC 40 | Tržní kapitalizace | Bílý dům | Akciové zisky | Ropa Brent | Jiří Rusnok | Posílení | Index KOSPI | Korelace s technologickými akciemi | Agentura Reuters | Včerejší obchodování | Skupina OPEC+ | Zajímavé příležitosti | Zavření trhu | Společnosti | Údaje o inflaci | Ministerstvo obchodu | Index STOXX Europe | Euro včera | Stavebnictví v USA | Americké investiční banky | S&P | Regulátoři | Unie | Vice | Krach na newyorské burze | Výnosové křivky | Inflace ve Spojených státech | Důvěra investorů | Data z ekonomiky | Maloobchodní tržby | Evropský plyn | Sázky | Přehřátí ekonomiky | Saipem | Poptávka po LNG | Akciové indexy | Northrop Grumman | Naše prognóza | Klesající struktura | Americký investor | Christine Lagardeová | Americké měny | Ropné zásoby | Akcie na Wall Street | Opatření proti šíření koronaviru | Ekonomický kalendář | Kvantitativní zpřísňování | Bernie Sanders | Domácnosti | Akciový trh Nasdaq | Fannie Mae | Fundamentální zprávy | Vývoj měnového páru NZD/USD | Finanční společnosti | Americké státní dluhopisy | Obchodování na Wall Street | Růst výnosů dluhopisů | Evropský plyn TTF | Výrobní inflace | Krize v Perském zálivu | Souhrn finančních trhů | Ruský velvyslanec při EU | IEA | Sociální síť Truth Social | Akcie Volkswagen | Prezident USA | Omezené riziko | Asie | Nová prognóza | Italské dluhopisy | Futures na americké indexy | Deficit | Negativní dopad | Společnost Arm | Index Stoxx 600 | Vakcína proti covidu-19 | Ceny Bitcoinu | Varianty koronaviru | Vysoká inflace | G7 | Akcie Upstart | L3Harris | Velké zisky | Index CHNComp | Index pařížské burzy | Index londýnské burzy | Ekonomické vyhlídky | Pokles ceny | Tečka kom | Odvětví | Virus | Republikáni | Ruský plyn | Euro vůči americkému dolaru | Index Hang Seng | Kurz koruny | Nejvýraznější ztráty | TS Lombard | Standard Chartered | AA | Analytika | Počasí | Invaze | Kontrakty TTF | Hlavní akciové indexy | IBEX 35 | Vítězství Německa | Deutsche Bank | Francouzský CAC 40 | Automobilový sektor | BNP Paribas | Tržní sentiment | Česká koruna | Statistické údaje | Vlna koronaviru | IG Chris Beauchamp | G10 | Moneta | Akcie německé společnosti | Benzín | Objem stimulů | Skeptický Fed | Asijské indexy | Pozornost | Index Nasdaq Composite | Těžební náklady | Výnosy dvouletých dluhopisů | Nejprudší pokles | Bull | Růst akcií | Vývoj inflace | Klesající trend | Bezpečné dluhopisy | Obchodní války | Elektromobily | Hodnotové akcie | Burzovní statistiky | Meziroční míra inflace | Akciové indexy v USA | Akcie ve Spojených státech | Další růst | Kurzový vývoj | Ifo | Volby | Energetický sektor | Fiskální pomoc | Zavádění cel | Index nákupních manažerů | Index frankfurtské burzy | Twitter | Americká měna | Statistický úřad | Dovoz zboží | Tržní nálada | Epidemiolog | Bitcoin | Anheuser-Busch inBev | Mluvčí Kremlu | Upstart Holdings | Cena plynu | Propad zaměstnanosti | Gamble | Poptávka | Konjunkturální průzkum | Americký akciový trh Nasdaq | Silnější euro | Honeywell | Neuznání volebních výsledků | Cla na dovoz | Antimonopolní úřad | Occidental | Zisk společnosti | Vývoj cen ropy | Šíření nového koronaviru | Akcie Apple | Snižování úrokových sazeb | Výdaje | Vývoj ceny dřeva | RBI | Hang Seng | Data o inflaci | Index burzy v Paříži | Akcie na asijských trzích | JPMorgan Chase | Volební výsledek | Uzavření trhů | Zboží dlouhodobé spotřeby | Vývoj ceny zlata v USD | Marketingová komunikace | J&T Investiční společnosti | Analytici finančního ústavu | Uniper | Patria Online | FINMA | Vývoj spotové ceny elektřiny | Výsledky NFP | MIFID | Nastavení měnové politiky | TLTRO | Nárůst výnosů | Obchodovat | Americké indexy | Digitální zlato | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Finance | Dluhopisy | Indikátor | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Dolar vůči japonskému jenu | Riziko korekce | Moskva | Prezident Donald Trump | Sankce vůči Rusku | Investiční bankovnictví | Tržní hráči | Index PMI | Analytici | Čistý zisk | Aukce | Milan Cutkovic | Cenový index | Index pražské burzy PX | Stres | Problémy Credit Suisse | Stříbro | Pozornost trhu | Kolaps Lehman Brothers | Hlavní index Hang Seng | Zájem o dolar | Úsilí | Obavy z koronaviru | Akcie technologických firem | FRED | Získávání zákazníků | Pokles cen | Ropa | Tyson Foods | TRUTH social | Index německých akcií | Pfizer/BioNTech | ETF | Zpomalení hospodářského růstu | Dow Jones | PMI index | Průmyslové komodity | Zájem o akcie | Firma | Omezení těžby | Španělský PMI | Analytik Portu | Propad trhu | Ruský velvyslanec | Zasedání Bank of England | Barclays | Investiční aktivita | Cenový index PCE | T-Mobile US | Německý index DAX | Politické napětí | Majors | West Texas Intermediate (WTI) | Ekonomické aktivity | Raiffeisenbank a.s. | Akcie internetových firem | Italský PMI | Platforma | Statistici | Samsung | UBS | Futures na americké akciové indexy | ANZ | FTSEurofirst | Indexy PMI | Byznys | Průmyslová výroba v Británii | Komerční banka | Bank of Canada | Japonský index | USA | TRUTH | Vysoká likvidita | | Dodd-Frank legislativa | Spojené státy | CDU/CSU | Růst HDP | Vývoj měnového páru USD/NOK | Pokles trhů | Pandemie | Dovoz do USA | Euro vůči dolaru | Sílící dolar | Šíření nemoci | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Výkon dolaru | Japonská ekonomika | Pohonné hmoty | Reuters analytik | Pomoc vlád | Volební lídři | Purple Trading Petr Lajsek | Futures s dodáním elektřiny | Klesly akcie | Automobilový koncern | Boeing | Index londýnské burzy FTSE | Americká data | Sjednocení Německa | Dnes na forexovém trhu | Vývoj | Evropské společnosti | Americké burzy | Zajímavé zisky | Slabá čísla | Přebytek peněz | Dluhová krize | BHS Timur Barotov | Kalifornie | Zprávy z Fedu | Podnikatelská nálada | Výnosy | Člen bankovní rady | Podpůrná opatření | Firemní zprávy | Soudržnost Evropské unie | Gilead Sciences | Agentura Fitch | Německé průmyslové objednávky | Ruská plynárenská společnost | Obchodní dohody | Dnešní ekonomický kalendář | Alipay | Akcie padají | Americké akcie | Facebook | Vládní a firemní dluhopisy | Pandemie covidu-19 | Úrokové sazby | Struktura HDP | České měny | Investice do nemovitostí | Americký ISM pro sektor služeb | Zvýšených cel | Spotřebitelská důvěra v USA | Volatilní | Fiskální situace | EUR/USD | Zahájení obchodování | Analytik měnového trhu | OSN | Německé společnosti | Zisky firem | Joe Biden | Akcie růstových firem | Spotřebitelská důvěra | Další vývoj | První odhad | West Texas Intermediate | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Porsche | Vývoj akciového indexu Nikkei 225 | Dnešní zprávy | Investiční doporučení | CSI 300 | S&P/ASX 200 | Akcie v Číně | Potíže čínské společnosti | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Aktuální situace | Sanofi | Protiinflační kroky | Faktor Trump | Fiskální politika | Manufacturing | Wise | Infrastrukturní plán | Vývoj indexu DAX | Měnový výbor | IBEX | Peněžní trhy | Index japonských akcií Nikkei | Vítězství Donalda Trumpa | Hypoteční trh v USA | Znovuotevření Číny | Bidenovo vítězství | Hlavní index čínských akcií | Ceny plynu a elektřiny | Odhad HDP | MSCI Inc | Prohlášení | Růstový potenciál | Hlavní americký akciový index | Trading | Dna | Hongkongský index Hang Seng | Centrální bankéři | CNY | Fio banka, a.s. | KOSPI | Přelom roku | Index FTSE 100 | Napětí mezi Ruskem a Západem | Akcie zbrojovek | Zavedená cla | Akcie Schneider Electric | Index varšavské burzy | Americká administrativa | Obchodní jednání | Cena zemního plynu | Koronavirus | Akcie Deutsche Bank | Vítězství | Investiční strategie | Podnikání na kapitálovém trhu | Europe | Výnosy bezpečných dluhopisů | Zpomalení růstu ekonomiky | Miliardy dolarů | Úvěry do realit | Amazon | ADP | Británie | Zmírnění obav | Daimler | Internetové a technologické akcie | Světové trhy | Nerozhodný výsledek | Zápis z Fedu | Banka Lehman Brothers | Sociální demokraté (SPD) | Vládní výdaje | Prezidentské volby | Capital Analysis | Ceny dřeva v USD | Světová finanční krize | Miliardy korun | JDE Peet's | Poklesu evropských akcií | Akcie Upstart Holdings | Honeywell International | Sentiment ve světě | Růst mezd | Prezident ECB | Futures na indexy | Ministr financí Steven Mnuchin | Reálné ekonomiky | Tradiční automobilky | Ford Motor | Index milánské burzy | Sazby | GBP/EUR | Jihomořská bublina | Sektor služeb | Růst průmyslové výroby | Patria | Růst výrobních cen | České koruny | Akcie herní společnosti Roblox | Přebytek peněz na trhu | UBS Global Wealth Management | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | Spotové ceny elektřiny | Úrok | Komoditní | CMC Markets UK | David Madden | Steven Mnuchin | Data o HDP | Ekonomické oživení | Snížení úrokových sazeb v USA | Ukrajinská ministryně hospodářství | Hotovost | Průmyslové objednávky | Obchodní dohoda | Hlavní index německých akcií | Boj s inflací | Ruská burza | Průzkum | Firmy | Konzervativní unie | Tvrdý brexit | Ceny akcií Ford | HDP Německa | Firemní výsledky | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Averze k riziku | Aktivita v průmyslu | Zájem investorů | Propad trhů | Cena ropy brent | Práce z domova | Partnerství | Bit.plus | Euro dnes | Dovoz oceli | Aramco | Zasedání Bank of Canada | Credit Suisse Group AG | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Hodnota akcií společnosti | Michael Baker | Indexy v Číně | Odvětví cestovního ruchu | Fed | UBS Global | Dnešní fundamenty | Alexion | NASDAQ 100 | Boris Johnson | Euro k dolaru | Bank of the West | Ratingová agentura Fitch | Dílčí index | Trhy | Banky v eurozóně | Akcie v USA | Bezpečnější měny | Akcie společnosti Tencent | Walmart | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Německé akcie | FTSE | Doněcké lidové republiky | Měnové trhy | Akcie Visa | Michael Hewson | Rizika | Propady na akciových trzích | Vánoce | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Eurozóna | Horší data | ISM | Eurokomisařka | Indexy pohyb | Globální trhy | Splácení zahraničního dluhu | Světová cena | Fitch | Japonský index Nikkei 225 | Americké banky | Dluhopisový trh | AJ Bell | BMO Financial Group | Pokles cen akcií | Futures na ropu | Velcí hráči | MIB | Japonský Nikkei | Kyjev | Největší burzovní krachy v historii | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Ministr obchodu | Hodnota akcií | Cyklické sektory | Nová makrodata | Vysoké ceny | Údaje o zásobách v USA | Warner Music Group | Riziková aktiva | Oval | Růst ekonomiky | Stagflace | Ředitelka | Akcie čínské realitní společnosti | Fúze s Nortonem | TradingEconomics | ADP report z pracovního trhu | EdF | Žádosti o podporu | Černý pátek | Ministerstvo financí | Bilance | Allegro | Americké akciové indexy | Volby v Německu | Vladimir Putin | Tesla | Regulační orgány | David Vagenknecht | Stabilita | Miliardář | Hodnocení ekonomiky | Burza dnes | Mezinárodní obchod | Šéf banky | Vývoj ceny akcií EDF | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Ropné nadšení | CAD | Cenové války | Pilulka Lékárny | Odhady analytiků | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Situace na finančních trzích | Peněžní trh | Vstup na burzu | Na burze | Top energetické akcie | Výrobce pneumatik | Společnost | Hlavní index frankfurtské burzy | Zpřísňování měnové politiky | Renk | Evropské trhy | Sázet | Hospodaření | Český hrubý domácí produkt | Zahraniční obchod | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | Velké americké banky | Zablokování Suezského průplavu | FXstreet | Velké riziko | Reporty | Projevy centrálních bankéřů | Vývoj ceny akcií Iberdrola | Nálada na globálních trzích | Obchod | Purple Trading | Tomáš Raputa | Negativní zprávy | Výrobní náklady | Akcie energetických společností | Bilance Fedu | Dmitrij Peskov | Ceny ropy Brent | Francouzský index | Volkswagen | AUD/USD | Eskalace konfliktu | Astrazeneca | EK | Riziko | Míra inflace v Německu | Analytik | Trinity | Spotové ceny | Benchmarky | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | FT | Citi | Continental | Pokles výnosů | Kurz rublu | Bank of America | AIG | USDX | Údaje o HDP | Šok | Evropské obchodování | Urals | CashFlow | Meta | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | United Airlines | GBP | Plyn | Pokles cen ropy | Lukáš Raška | Index tokijské burzy | ISM indexy | Čínský růst | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Risk | BMO | CZK/USD | Ceny | T-Mobile | Siemens | ETH | Kaisa | Financování | Akcie Credit Suisse | Recese | Pokles | Gazprom | Realitní trh | Americké CPI | FTSE 100 | Meziměsíční inflace | Realitní společnosti | Dow Jones a S&P 500 | Mondelez | WIG | Války | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Korporátní výsledky | Centrální banka | Akcie na burze | ASML | WTI | Levné peníze | Restriktivní opatření | Biliony | Mizuho | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | EUR/JPY | Libra | Truth Social | Mondelez International | Comcast Corp | Trump dnes | Philip Morris ČR | Odborníci | Dopad na trhy | USD/EUR | Slábnoucí dolar | Vývoj na finančních trzích | Výsledek voleb | Index FTSEurofirst 300 | Dobrá data | Erste Bank | SXXP | Panevropský akciový index | Forint | Americký ministr financí | Credit Suisse Group | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Commerzbank | Americký ADP report | Výnos | Global Wealth Management | Hlavní index burzy | Vyhlášení bankrotu | Pokles ekonomiky | FTSE/MIB | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Index DOW | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Frank | Počet nakažených | Index Nasdaq | Akcie ropných společností | Zpětný odkup akcií | Americká investiční banka | CEO | Domácí měna | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Hospodářský propad | Rozhovor | Spotřeba domácností | Sankce proti Rusku | Justice | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Švýcarské banky | Hongkong | Ceny akcií | Ceny energií | Cena akcií | Index CAC 40 | ASX | Bezpečné přístavy | Zotavení ekonomiky | Oživení trhu | Výběr zisků | Německý index IFO | Sója | Euforie | Írán | EPS | Biliony dolarů | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Pracovní místa | Shopify | Ropné a plynárenské společnosti | Polymetal | Vyšší hodnoty | Část zisků | Zisk | Alexion Pharmaceuticals | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Nejprudší jednodenní pokles | EURUSD | Demokraté | Spekulovat | Nord Stream 2 | Vývoj ceny akcií | Analytik Purple Trading | Avast | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Obchodování | Armageddon | Býčí sentiment | Dnešní data | Larry Kudlow | Úroky | Zlepšení sentimentu | Prezident | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | Hypoteční trh | Prémie | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Epidemie | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Uvolněná fiskální politika | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Údaje | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Automobilky | Inflační vývoj | List Financial Times | Eurodolar | Biden | Luhanské lidové republiky | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | Snížení daní | Technologické firmy | Index AEX | Medián | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Akciový index Nasdaq | Deutsche Telekom | Natixis | Finančnictví | Japonsko | Zemní plyn | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Marže | Internetové firmy | Visa | Panické výprodeje | Nový koronavirus | Centrální vláda | Aktivum | Společnost XTB | Propad akcií | Ursula von der Leyenová | Merrill Lynch | Dobré zprávy | BNP | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Europe 600 | Tržby | Konsensus | Pozitivní výsledek | Francouzský index CAC 40 | Euro STOXX | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Signály | Index londýnské burzy FTSE 100 | Sazby beze změny | Guvernér | Sociální síť | Peking | Index pražské burzy | Ranní komentář | HDP | Hlavní indikátor | Hlavní akciový index | Index DAX burzy | Restrikce | Optimismus | Index Nikkei 225 | Rozhodování | Čínské vlády | Dolar | Euro | Klid | Josh Gilbert | FED sazby | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Index euro | Etoro | Politici | Dopady na ekonomiku | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Index PCE | Vyšší inflace | Brazílie | Optimismus na trzích | Zhoršení ratingu | Výprodej | Měnové páry | Tomáš Holub | Poptávka investorů | PFNonwovens | Vývoj trhu | JPMorgan | AMZN | Zdraví | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Infineon | Holubičí Fed | Guvernér ČNB | Ztráty | TotalEnergies | Osobní výdaje | Západoevropské trhy | Česká národní banka | Merkelová | Americký ISM | Nárůst objemu obchodů | Crédit Agricole | Index čínských akcií | Japonský jen | Čínské firmy | FOMC | Akcie | Norská koruna | Jamal | Výsledek amerických voleb | Míra inflace v USA | Vysoké ceny akcií | Největší švýcarské banky | Nový Zéland | Výrobci aut | Société Générale | Obchodovat s akciemi | Pražská burza | Očkování | Sociální demokraté | Podniky | Američtí regulátoři | City | Test na koronavirus | Vývoj indexu Nasdaq | Propad indexu | AbbVie | Makléř | AAA | Tržby v maloobchodě | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Wealth Management | Analytik XTB | Evropské akcie dnes | SPD | Švýcarská vláda | Nedostatek financí | Češi | Převis | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | Prostor k růstu | Britská ekonomika | Největší propad | Výplach | Koronakrize | Prognózy | Globální recese | Zvyšování cen | Kurz | Daně | DNO | Dnešní zpráva | Negativní nálada | RBC Capital | Růst zisků | Typ koronaviru | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Panevropský index | Energetická společnost | Americký prezident Joe Biden | Úspěchy | Intermediate | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Snížení těžby | WISE | Hugo Boss | Státy Evropské unie | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | BHS | Saúdové | JAR | Rychlý růst | Vlna výprodejů | Druhá vlna koronaviru | Gilead | Investice | Bear | Pavel Hadroušek | Osobní příjmy | Evropské banky | Čínský index | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Skupina G7 | Britské společnosti | Potenciál | Česká měna dnes | Obchodování v Asii | Akcie společnosti Alibaba | Rally | Pokles inflace | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Domácí data | Vládní bondy | Komunikace | BYD | Remdesivir | Oživení ekonomiky | Photon Energy | Americké futures | Indie | Bod | Die Welt | Fitch Ratings | Obchodování na burzách | Aktuální vývoj | Makrodata | Zisky | Delta | Regulace | Šéf Fedu | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Johnson & Johnson | USD za barel | Hospodářství | Zotavení | Timur Barotov | MSFT | Akcie klesají | Důvěra | Kancléřka Merkelová | Výhled pro akcie | WHO | CAC 40 | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Index MSCI | Korporátní zprávy | Slabší dolar | Amgen | Měny | Profitovat | Bankovní domy | Značný pokles | DE30 | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Finanční sektor | Advance Auto Parts | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Americké prodeje domů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Opatření na podporu ekonomiky | UST | Patria.cz | Export | Světová zdravotnická organizace | Rusko | Vývoj ceny ropy | Signál | Úbytek | Kofola | Špatná data | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Ceny dřeva | 1 milion | Praha | Inflace v Číně | Fundament | Jižní Korea | Bankovní společnosti | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | Pokles výnosů dluhopisů | AEX | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Plány | Odložení brexitu | Administrativa | Ropa dnes | COVID-19 | Cenové tlaky | Dluhopisové výnosy | NFP | Nikkei | Čtvrtletní zisk | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Asijská seance | FDP | Elon Musk | ZEW | Akcie na burzách | Společnost Pfizer | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Příjmy | Bondy | Prodej | Vývoj akciového indexu Nikkei | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | KB | J&J | Akcie v Asii | Evropská unie | Vývoj ceny bitcoinu | Britský FTSE 100 | Index pařížské burzy CAC 40 | Hlavní indexy | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Hong Kong | Komoditní trhy | Pandemie nemoci COVID-19 | Iberdrola | University of Michigan | Korekce | Odhady trhu | LNG | Vyhlášení předčasných voleb | Kvantitativní uvolňování | Panevropský index STOXX 600 | Obchodování s korunou | Riziko recese | HDP eurozóny | Vakcína | Výkonnost | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Kurz koruny k euru | Index S&P 500 | Německý výrobce | Patrick Harker | Hrubý domácí produkt | Přehled | Short | Tomáš Pfeiler | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Stock market | High | Miliardy švýcarských franků | OECD | CHF | Napětí na Ukrajině | Ekonomická důvěra | Index Nikkei | Oslabení koruny | Krach banky | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | James Bullard | Akcie firem | USD/NOK | Mutace viru | Útlum aktivity | Volby v USA | S&P 500 | JDE | Podpora | Ministři financí | Ceny zboží | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | QE | MT4 | First Republic | Pohyby na finančních trzích | Mexické peso | Cena | Vývoj akciového indexu DAX | Maloobchodní prodeje | Tim Cook | S&P Global Inc | Německo | Útok na Ukrajinu | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | Krach | Výsledky bank | Obchodní spory | CNN | Komerční banky | Apple | Rozpočet | Evropské indexy | Americký trh | Arm | Premiér Babiš | Bristol-Myers | Snížení sazeb | DOT | Close | BAT | Režim bankrotové ochrany | Kurzy | IG | Čínské ministerstvo | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Otevírání ekonomik | Spekulace na růst | Drahé kovy | Propad ropy | Co bude | Emisní povolenky | DAX | Erste | Zavedení cel | Merck | Debata | Kurzy měn | Server CNBC | EuroStoxx50 | Inverzní výnosová křivka | Agentura DPA | Akcie společnosti | Obchodní válka | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Měny&Sazby | Inflace v Německu | Denní graf | SEC | Indikátory | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Nálada podnikatelů | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Úspěch | Intel | Nový býčí trh | Likvidita | Zhoršený sentiment | Cíle | Kryptoměny | Inflační data | Evropský akciový trh | Britské firmy | Banky | BlackRock | Buy | Obchodní podmínky | Bublina | Země G7 | Vlády | Americká vláda | INTC | Ostatní komodity | Kotace | Investiční společnosti | Šance | Tržby společnosti | Britská společnost | Ruská vláda | Altria Group | Fundamenty | Bankrot | PMI v eurozóně | Výplaty dividend | Černá labuť | Zisk na akcii | GM | Čínské realitní společnosti | L3Harris Technologies | Ray Dalio | Wall Street | Průlom | Procter & Gamble | Data ze Spojených států | Digitální peněženky | Ministr financí | Elektroauta | Dobrá čísla | Zlepšení | Omicron | Japonský index Nikkei | Jan Bureš | Sazby Fedu | ČR | Vyšší ceny ropy | Horší časy | Dot-com | XTB | Linde | Index amerických akcií | Výraznější pokles | CAPEX | Zvyšování úroků | Kvantitativní utahování | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Výrobní inflace v Číně | Pozice | Stock | Portfolia | Americké zásoby ropy | Německá průmyslová výroba | Demokratické strany | Světová zdravotnická organizace (WHO) | TTF | Švýcarský frank | Změna sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Americký ADP | Market | Technologický sektor | Cenné papíry | Henry Hub | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | Bankéři z Fedu | Support | Hold | Farmaceutické společnosti | Objem hotovosti | Převody peněz | FX | Vývoj ceny zlata | Finanční ústav | Texas | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Mluvčí | Cenové indexy | Investiční banka | Londýnské burzy | Služby | Lednová inflace | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rizikovější aktiva | Německý automobilový koncern | Tržní očekávání | OPEC | Broker | Nemovitosti v Česku | Fio banka | Sentiment | Zhoršení pandemie | Index ISM | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Spotify | Bohatý | Petr Lajsek | Occidental Petroleum | Americké objednávky | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Program nákupů dluhopisů | Výprodej akcií | Rheinmetall | Rostoucí výnosy | Hlavní index Nikkei 225 | Indexy nákupních manažerů | Polsko | Nikkei 225 | Rezistence | Index Dow Jones | Auta | Vývoj měnového páru AUD/USD | Centrální banka USA | Analytici společnosti | Velké banky | Základní úrok | Nařízení | Bond | Ropy | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Ocenění akcií | Dnešní obchodování | Předseda | Koruna posiluje | Škoda | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Měnové stimulace | Nárůst ceny | Obchodní vztahy | Kurz japonského jenu | USD | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Energetické akcie | Cestování | Peso | Rozhodnutí americké centrální banky | O2 | Propad cen akcií | Legislativa | Technologické tituly | Uran | D1 | Investing.com | HDP v USA | Firemní zisky | Index britských akcií FTSE 100 | BMW | Odhad inflace | Dnešní čísla | Tencent | Vývoj akcií | Cena ropy | Akcie v Japonsku | Obavy z recese | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Britský statistický úřad | mmBtu | Americké ministerstvo | Roblox | Earnings | CZ | EDF | Vysoké ceny ropy | Pokles HDP | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | ANO | Tempo růstu spotřebitelských cen | Guvernéři centrálních bank | Hlavní akciové trhy | Hospodářské oživení | Economic | Nemovitosti | Upstart | Markets | USD/CHF | Spotřebitelské ceny v Británii | Repo operace | Index CSI 300 | USA Donald Trump | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Akcie na evropských trzích | Nejvýraznější pokles | ING | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Makro | Analytik J&T | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | Slušné zisky | Americká centrální banka (Fed) | Koruna dnes | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | ECB | Stoxx 600 | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | XTB Štěpán Hájek | Vývoz z Německa | Vysoká poptávka | Růst ceny | Měnová politika | Index euro stoxx 50 | Doporučení | Inflační očekávání | Body | Rozkolísanost trhu | Zvýšení inflace | Krypto | Evropské země | Fiskální balík | Payrolls | Reakce koruny | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Vysoké zisky | Omikron | Konjukturální průzkum | Americká cla | RBC Capital Markets | Negativní vývoj | Hodnoty měny | Siemens Healthineers | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | ARM | Zisk a tržby | ASX 200 | Firemní dluhopisy | Společná evropská měna | Digitální daň | Spekulanti | MasterCard | SVB | Globální finanční trhy | Plynárenské společnosti | Applied Materials | PMI pro sektor služeb | Kurz euro | Warner Music | Fúze | Výrobce aut | Akciový trh | Uhlí | Evropské dluhopisy | Investor | USD/JPY | Put | Předsedkyně Evropské komise | Akciové trhy v Asii | Americké vlády | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Jestřáb | Měnový pár | Obchodování na burze | Americké obchodování | Šíření koronaviru | Nejvyšší propad | Společnost Gazprom | Banka | Produkce ropy | CPI v eurozóně | Země eurozóny | Úřady | Účinnosti vakcín | Graf dne | Makléřské společnosti | Olaf Scholz | CNBC | SPX | Statistika | Koncern | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Německá inflace | Disney | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Akcie Verizon Communications
Akcie ve Spojeném království
Akcie ve Spojených státech
Akcie ve Spojených státech včera
Akcie ve světě
Akcie ve Španělsku
Akcie většiny ETFs
Akcie v EU
Akcie v eurozóně
Akcie ve velkém objemu

Následující klíčová slova

Akcie v Ex-Dividend Date
Akcie ve zdravotnictví
Akcie vhodné pro watchlist
Akcie vhodné příležitosti
Akcie v Hongkongu
Akcie Viacom
Akcie Viacom CBS
Akcie ViacomCBS
Akcie Viacom CBS (VIAC.US)
Akcie ViacomCBS (VIAC.US)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding PIXAR styl
Potvrďte prosím... Zavřít