Obchodní tipy

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 26. července
26.07.2024 Cena 152,75 byla otestována v době, kdy indikátor MACD začal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup dolaru v naději na korekci. Pár USD/JPY ve výsledku vzrostl o více než 110 pipů. Hlavním katalyzátorem jeho růstu se odpoledne staly silné údaje o americkém HDP. Obchody při odrazu na 153,89, na které jsem upozornil v prognóze, přinesly zisk okolo 50 pipů. Na trhu očividně dochází k vybírání zisků a dolar nemohl zůstat přeprodaný dlouho, i když mnoho ekonomů a účastníků trhu očekává příští týden zvýšení sazeb Bank of Japan. Dnes by se situace měla trochu uklidnit, takže výrazné pohyby v první polovině dne nejsou pravděpodobné. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 26. července
26.07.2024 K cenovým testům, které jsem zmínil, odpoledne nedošlo. Ve výsledku nebylo možné získat vhodné signály pro vstup na trh. Nedostatek údajů z Velké Británie, kdy obchodníci ignorovali zprávu Konfederace britského průmyslu o vývoji průmyslových objednávek, ovlivnil libru, která po silných údajích o americkém HDP dál ztrácela půdu pod nohama. Ekonomický kalendář pro Británii je dnes prázdný, takže pár zůstane pod tlakem až do zveřejnění další várky silných údajů z USA. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 26. července
26.07.2024 Cena 1,0864 byla otestována, když indikátor MACD výrazně vzrostl nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru – zvlášť když uvážíme, že údaje o americkém HDP dopadly mnohem lépe, než ekonomové předpovídali, což bylo nepříznivé pro euro. Krátce nato došlo k dalšímu testu ceny 1,0864, když byl indikátor MACD v překoupené oblasti, což umožnilo realizaci scénáře č. 2 pro short pozici. Pár EUR/USD ve výsledku klesl o více než 20 pipů. Údaje německého indikátoru podnikatelského klimatu IFO, indikátor současné situace a indikátory ekonomických očekávání byly smíšené. Na jedné straně údaje vzrostly, na druhé straně ale nesplnily prognózy ekonomů. Silná zpráva o americkém HDP znovu zdůraznila význam americké ekonomiky. Jenže ani toto nepomohlo dolaru k růstu vůči euru, což svědčí o obavách účastníků trhu před nadcházejícím zasedáním Federálního rezervního systému. Dnes ráno není kromě zprávy o míře nezaměstnanosti ve Španělsku nic, co by stálo za zmínku, takže pár může pokračovat v býčí korekci až do konce týdne. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 25. července
25.07.2024 Cena 154,04 byla otestována, když indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru klesat. Proto jsem při průrazu měsíčních minim neprodával. Nákup při odrazu od úrovně 153,40, na který jsem upozornil i v prognóze na americkou seanci, ale obchodníkům umožnil získat zhruba 50 pipů. Včerejší údaje o výrobní aktivitě nás zklamaly, ale pro jenové býky nepředstavovaly problém – čím dál víc se spoléhají na zvěsti, že japonská centrální banka by mohla na nadcházejícím zasedání zvýšit úrokové sazby. Federální rezervní systém zároveň plánuje jejich snížení. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 25. července
25.07.2024 Cena 1,2922 byla otestována, když indikátor MACD výrazně vzrostl nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru – zvlášť s ohledem na fakt, že libra navzdory solidním údajům o britském indexu PMI nevykázala žádný výrazný pohyb. Další test úrovně 1,2922, zatímco byl indikátor MACD v překoupené zóně, umožnil během krátké doby realizovat scénář č. 2. Pár se ve výsledku propadl o více než 30 pipů. Dnes dopoledne, kromě zprávy o průmyslových objednávkách CBI a ničeho jiného, může libra pokračovat v korekční fázi a otestovat další týdenní minimum. Trh se ale ve druhé polovině dne zaměří na data, kterým se budeme podrobněji věnovat v příští prognóze. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 25. července
25.07.2024 Cena 1,0854 byla otestována, když indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru – zvlášť s ohledem na fakt, že euro v poslední době čelí značným problémům s růstem. Další test úrovně 1,0854, zatímco byl indikátor MACD v překoupené zóně, umožnil během krátké doby realizovat scénář č. 2. Pár EUR/USD ve výsledku klesl o více než 15 pipů. Údaje o evropském indexu PMI ve zpracovatelském průmyslu a službách vyvíjely v první polovině dne tlak na pár a údaje o americkém indexu PMI bránily býkům znovu převzít kontrolu nad trhem.

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 24. července
24.07.2024 Cena 1,0856 byla otestována, když indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru klesat – zvlášť s ohledem na fakt, jak moc už euro z denní otevírací úrovně kleslo. Býčí scénář se na této úrovni nerealizoval, protože trh tuto cenu už netestoval. Včerejší údaje o indikátoru spotřebitelské důvěry v eurozóně a projev člena Výkonné rady Evropské centrální banky Philipa Lanea prošly bez povšimnutí. Pár EUR/USD ale v průběhu dne ztrácel půdu pod nohama. Situace by se dnes mohla změnit, ale aby se tak stalo, musel by červencový index PMI ve výrobě, index PMI ve službách a kompozitní index PMI v eurozóně výrazně překonat odhady ekonomů. V opačném případě bude euro dál klesat. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 24. července
24.07.2024 K cenovým testům, které jsem zmínil, odpoledne kvůli prudkému poklesu volatility na trhu nedošlo. Libra nicméně v dnešní asijské seanci pokračovala v poklesu a dosáhla nového týdenního minima. Pokles páru GBP/USD bude do značné míry záviset na údajích o PMI ve Velké Británii, které jsou v poslední době poměrně dobré. Dnes Spojené království zveřejní údaje o PMI ve výrobě, PMI ve službách – který představuje velkou část ekonomiky – a kompozitní PMI. Pokud překonají odhady ekonomů, mohl by to být dobrý důvod k nákupu britské libry, která v poslední době výrazně oslabila. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 24. července
24.07.2024 Cena 155,94 byla otestována, když indikátor MACD začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod na prodej dolaru. Pár USD/JPY ve výsledku dál klesal v downtrendu a přinesl zisk zhruba 30 pipů. Dolar má dnes podle očekávání ztrácet navzdory neuspokojivým údajům o zpracovatelském průmyslu, které klesly pod 50 bodů, což naznačuje kontrakci. Obstojné údaje ze sektoru služeb ale výše uvedenou zprávu vyrovnaly a podpořily kompozitní PMI z Japonska. Nejlepší je pokračovat v obchodování podle downtrendu, ale na short pozicích na současných týdenních minimech velmi opatrně, protože poptávka po dolaru se může kdykoli vrátit – zvlášť proto, že spolu s ním začínají znovu ztrácet na hodnotě i další riziková aktiva. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 23. července
23.07.2024 Cena 1,0879 byla otestována, když indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což v rámci horizontálního kanálu přirozeně omezilo potenciál páru klesat. Scénář č. 2 se ale realizoval jen krátce. Další test stejné cenové úrovně během oživení indikátoru MACD z přeprodané oblasti přinesl signál k nákupu eura. Pár EUR/USD následně vzrostl o více než 10 pipů, což byl dobrý výsledek – zvlášť s ohledem na nízkou volatilitu trhu, která se dnes pravděpodobně udrží.

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 23. července
23.07.2024 Cena 1,2920 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru klesat – zvlášť v rámci kanálu, kde se libra obchoduje od pátku. Proto jsem neprodával a dobře jsem udělal. Žádné další vstupní body na trh jsem neviděl. Dnes je bohužel ekonomický kalendář pro Británii prázdný, takže pár GBP/USD se bude obchodovat nejspíš v horizontálním kanálu s nízkou volatilitou, podobně jako včera. Co se týká intradenní strategie, zaměřím se spíš na realizaci scénáře č. 2 a možná zvážím nákup podle scénáře č. 1, protože uptrend zůstává navzdory korekci trhu neporušený.

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 23. července
23.07.2024 Cena 156,65 byla otestována, když indikátor MACD začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod na prodej dolaru. Z grafu ale vyplývá, že pár žádný další výrazný pohyb neudělal, a došlo ke ztrátě. Pár USD/JPY byl během dnešní asijské seance pod tlakem, což se vzhledem k pokračujícímu tlaku na trhu dalo celkem čekat. Jak jsem zmínil ve včerejším přehledu, i velké hedgeové fondy začínají revidovat své strategie pro tento měnový pár. Dnes nejsou k dispozici žádné aktualizace, takže očekávám, že pár po dosažení nového týdenního minima oživí, podobně jako včera. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 17. července
17.07.2024 K otestování ceny 1,0893 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod k prodeji eura. Pár EUR/USD ve výsledku klesl o více než 20 pipů. Včerejší zprávy o bilanci zahraničního obchodu v Itálii, bilanci zahraničního obchodu v eurozóně a indexu podnikatelské nálady ZEW v Německu euro nijak neovlivnily, ale dobrá zpráva o maloobchodních tržbách v USA přinesla chvilkový pokles. Jak ale vidíme v grafu, pár aktivně neklesal. Dnes dopoledne bude zveřejněn index spotřebitelských cen v eurozóně za červen a také údaj o jádrovém indexu spotřebitelských cen, což může euro podpořit (i když je to nepravděpodobné). Pár se bude obchodovat pravděpodobně v rámci kanálu. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 17. července
17.07.2024 K otestování ceny 158,63 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo dobrý vstupní bod k nákupu dolaru. Navzdory optimistické zprávě o maloobchodních tržbách v USA vzrostl pár USD/JPY jen o 20 pipů. Probíhající růst se zastavil a hlavní účastníci opustili trh a zanechali za sebou jen malou medvědí korekci. Jelikož dolar nedostal potřebnou podporu ani na pozadí silných údajů z USA, bude se pár obchodovat nejspíš v rámci kanálu, přičemž medvědi budou mít mírnou převahu. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 16. července
16.07.2024 K otestování ceny 1,0920 došlo v době, kdy indikátor MACD prudce vzrostl z úrovně nula, což omezilo růstový potenciál páru. Fakt, že se test denního maxima shodoval s nižší hodnotou indikátoru MACD pro předchozí okamžik – tzv. divergencí, umožnil prodej eura. Obchodníci mohli ve výsledku získat 25 pipů. Včerejší projev předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella nepřekvapil, a tak se obchodníci raději vzdali nových long pozic – zejména poblíž měsíčního maxima. Korekce bude nejspíš pokračovat a slabá data z eurozóny na ni postačí. Pozornost investorů mohou přitáhnout zprávy o bilanci zahraničního obchodu Itálie, bilanci zahraničního obchodu eurozóny, index podnikatelského sentimentu německého institutu ZEW a index podnikatelského sentimentu institutu ZEW eurozóny. Kromě toho dnes zasedne Rada ministrů financí Evropské unie. Špatné údaje povedou k výprodeji měnového páru EUR/USD. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénáře č. 1 a 2.

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 16. července
16.07.2024 K otestování ceny 157,70 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo dobrý vstupní bod k prodeji dolaru. Ve výsledku byly zaznamenány ztráty, protože pár USD/JPY aktivně neklesal. Přílišné spoléhání na projev předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella se ukázalo jako špatné, protože Powell toho příliš nesdělil. Nebylo tedy možné realizovat signál k prodeji, který byl otevřen správně a v pokračování klesajícího trendu. Všichni proto urychleně kupovali dolar a pár během asijské seance posílil. Tlak na japonský jen vyvíjely i slabé údaje o indexu aktivity v japonských službách. Osobně očekávám růst páru, ale budu se snažit vstoupit na trh s úmyslem nakupovat co nejlevněji a na cenách, které budou pro růst vhodnější. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 16. července
16.07.2024 K otestování ceny 1,2985 ve druhé polovině dne došlo, když indikátor MACD prudce vzrostl z úrovně nula, což omezilo růstový potenciál páru – zvlášť proto, že se pár obchodoval kolem měsíčního maxima. Ani během evropské seance nedokázal překonat úroveň 1,2985. Mírný tón předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella nepomohl libře k dalšímu růstu a k překonání úrovně 1,2985. Cena byla otestována podruhé, když byl MACD v překoupené oblasti, což vygenerovalo signál k prodeji. V důsledku toho se pár GBP/USD propadl o 25 pipů. Dnes je ekonomický kalendář pro Spojené království opět prázdný, takže růstový potenciál párubude omezený – zvlášť proto, že libra je poměrně dost překoupená na to, abychom na začátku týdne očekávali růst. Proto bude nejlepší využít korekci podobnou té z minulého pátku a vhodné vstupní body pro nákup zvážit jedině za této podmínky. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénáře č. 1 a 2.

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 15. července
15.07.2024 K otestování ceny 158,91 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začínal klesat od úrovně nula, což potvrdilo dobrý vstupní bod pro prodej dolaru. Pár pokračoval v poklesu a jen málokdo pochyboval, že kupci se po bláznivém výprodeji z předchozího dne, jehož hodnota překonala 300 pipů, dokážou zotavit. V důsledku toho pár USD/JPY klesl o dalších 150 pipů a v první polovině dnešního dne se bude pohybovat nejspíš v horizontálním kanálu, takže kupci mohou dosáhnout určité korekce. Vše ale bude záviset na projevu šéfa Federálního rezervního systému Jeroma Powella, který uslyšíme během americké seance. Obchodníci zohlednili zhruba 90% šanci na zářijové snížení sazeb, a pokud ho Powell potvrdí, může dolar ještě víc klesnout, protože toto už neposkytne takové zisky z carry trade obchodů s japonským jenem. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 15. července
15.07.2024 K otestování ceny 1,2948 ve druhé polovině dne došlo, když indikátor MACD neklesl pod úroveň nula, takže neexistoval vstupní bod pro prodej libry. Z tohoto důvodu jsem neprodával a dobře jsem udělal. Pár GBP/USD navzdory dobrým údajům o cenách výrobců v USA a růstu dolaru po této zprávě nerozvinul medvědí korekci, čehož kupci využili, kteří nakonec znovu převzali iniciativu. Britský ekonomický kalendář je dnes prázdný, takže růstový potenciál páru bude omezený – zvlášť proto, že libra je dost překoupená na to, abychom na začátku týdne očekávali růst. Proto je nejlepší využít korekci podobnou té z minulého pátku a jedině za této situace zvážit vhodné vstupní body pro nákup. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénáře č. 1 a 2.

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 15. července
15.07.2024 K otestování ceny 1,0880 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začínal klesat od úrovně nula. To spolu se zprávami ze Spojených států potvrdilo dobrý vstupní bod pro prodej eura. Pár EUR/USD bohužel aktivně neklesal, což vedlo ke ztrátě. Ani my jsme nedostali dobré vstupní body. Americký index cen výrobců překvapil, ale výraznou podporu dolaru neposkytl. Začátek týdne by mohl být poměrně klidný a vyzdvihnout můžeme jen údaje o průmyslové výrobě v eurozóně a zasedání Euroskupiny. Je ale důležité mít na paměti, že uptrend je stále neporušený a korekce lze vždy využít k jeho prodloužení. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénáře č. 1 a 2.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. července. Jednoduché tipy pro začátečníky.
15.07.2024 Pár EUR/USD se v pátek obchodoval pozitivně. Euro začalo růst už ráno, a to bez vztahu k později zveřejněným ekonomickým zprávám. USA zveřejnily první významné zprávy až ve druhé polovině dne. Jak vidíme, trh je stále ochoten bezdůvodně nakupovat jednotnou měnu. Přesněji řečeno, je připraven kdykoli prodávat dolar.

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 28. června
28.06.2024 Cena 160,63 byla otestována v době, kdy indikátor MACD začal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup dolaru na stávajícím býčím trhu. Pár USD/JPY ve výsledku vzrostl o více než 20 pipů a během dnešní asijské seance pokračoval v testech ročních maxim. Absence měnové intervence ze strany Bank of Japan umožňuje spekulantům tlačit trh stále nahoru, a to navzdory včerejšímu varování japonského ministra financí. Jediným problémem může být to, že dnes končí měsíc, což bude odpovídat výběru zisků z long pozic a mírně omezí býčí potenciál páru. Mnohé ale bude záviset na údajích z USA, kterými se budeme podrobněji zabývat v odpolední prognóze. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 28. června
28.06.2024 Cena 1,2648 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu libry. Pár GBP/USD ve výsledku vzrostl o téměř 20 pipů. Zmínil jsem to ve včerejší předpovědi, protože to bylo v době psaní patrné. Spojené království dnes zveřejní zprávy o HDP a běžném účtu. Pozitivní růst britské ekonomiky prospěje libře, která je už poměrně přeprodaná. Včerejší zápis z jednání Bank of England a prohlášení guvernéra BoE Andrewa Baileyho nevyvinuly tlak na libru. Britská měna má proto šanci do konce měsíce oživit. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 28. června
28.06.2024 Cena 1,0705 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu eura. V důsledku toho pár EUR/USD vzrostl o více než 20 pipů. Zmínil jsem to ve včerejší předpovědi, protože to bylo patrné při psaní. Pár dnes může pokračovat v růstu, ale potřebuje dobré údaje o inflaci v eurozóně. Dnešní zprávy zahrnují index spotřebitelských cen z Francie, index spotřebitelských cen z Itálie a údaje o nezaměstnanosti v Německu. Pokles inflace podpoří euro, protože ekonomikám těchto zemí pomůže zvládnout vysoké životní náklady. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

EUR/USD. 27. června. Medvědi nikam nespěchají.
27.06.2024 Pár EUR/USD ve středu zaznamenal nový pokles ke korekční úrovni 76,4 % (1,0676). Odraz od této úrovně byl už třetí a přinesl nový obrat ve prospěch eura. Začal nový růst ke korekční úrovni 61,8 % (1,0722). Odraz od ní naznačí obrat ve prospěch amerického dolaru a třetí návrat k úrovni 1,0676. Další pokles eura bude možný po konsolidaci pod úrovní 1,0676.

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 27. června
27.06.2024 Cena 160,47 byla otestována v době, kdy indikátor MACD začal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup dolaru na stávajícím býčím trhu. V důsledku toho pár vzrostl o více než 40 pipů a pokračoval v testech ročních maxim. Jak vidíme, obchodníci úplně ignorují slabé údaje o americké ekonomice a dál aktivně tlačí na japonský jen; využívají při tom výrazného rozdílu v úrokových sazbách a politice centrálních bank. Dnes se pravděpodobně nic nezmění, takže je lepší počítat s případnými pullbacky a pokračovat v nákupu dolaru. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 27. června
27.06.2024 Cena 1,0680 byla otestována v době, kdy indikátor MACD výrazně klesal pod úrovní nula, což omezilo potenciál páru EUR/USD klesat. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával. Slabé údaje o prodeji nových domů v USA pomohly určit směr páru, ale pár aktivně nestoupal. Euro by tedy mělo zůstat pod tlakem a dnešní slabé údaje z eurozóny mohou být dalším důvodem k prodeji. Pozornost investorů mohou přitahovat hlavně zprávy o peněžní zásobě M3 v eurozóně, úvěrech soukromému sektoru a indikátoru spotřebitelské důvěry. Slabé údaje budou vyvíjet tlak na pár EUR/USD, stejně jako mírný postoj představitele Evropské centrální banky Franka Eldersona, který podporuje své kolegy na cestě dalšího letošního snižování sazeb. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 26. června (americká seance)
27.06.2024 Cena 159,94 byla otestována v okamžiku, kdy indikátor MACD prudce vystoupal nad úroveň nula, což omezilo další růstový potenciál páru – zvlášť proto, že se obchodovalo poblíž ročního maxima. Z tohoto důvodu jsem se zdržel nákupu dolaru a promeškal jsem dobrý růst. Ve druhé polovině dne se kromě údajů o objemu prodejů domů na primárním trhu v USA nic jiného významného neděje, takže kupci dolaru mohou mít s obnovováním nejbližších ročních maxim určité problémy. V plánu nejsou ani projevy představitelů Federálního rezervního systému, ale stát se může cokoli, takže je důležité sledovat zpravodajské pozadí. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 26. června (americká seance)
27.06.2024 Test ceny 1,0685 v první polovině dne se shodoval s okamžikem, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, takže jsem se zdržel prodeje eura. Krátce nato došlo k dalšímu testu této cenové úrovně a indikátor MACD byl v danou chvíli už v přeprodané zóně, což umožnilo realizovat nákupní scénář č. 2. Jak ale vidíte v grafu, po 10bodovém pohybu nahoru se růstový potenciál páru vyčerpal. Ve druhé polovině dne se kromě údajů o objemu prodejů domů na primárním americkém trhu nic významného neděje, takže kupci eura budou mít šanci na korekci, pokud budou údaje silně neuspokojivé. V plánu nejsou ani projevy představitelů Federálního rezervního systému, ale stát se může cokoli, takže je důležité sledovat zpravodajské pozadí. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 26. června
26.06.2024 Úrovně, které jsem zmínil, nebyly ve druhé polovině dne otestovány. Zprávy o indexu cen podnikových služeb, jádrovém indexu spotřebitelských cen japonské centrální banky a indexu předstihových ekonomických indikátorů vedly k nárůstu volatility, ale tím to skončilo. Obstojná zpráva o indexu spotřebitelské důvěry v USA sice klesla, ale dopadla lépe, než ekonomové předpovídali, což podpořilo dolar a vytlačilo pár USD/JPY na nová roční maxima. Dnes má pár velkou šanci pokračovat v uptrendu, ale vysoká je také pravděpodobnost měnové intervence Bank of Japan. S nákupy na současných úrovních proto buďte opatrní. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 26. června
26.06.2024 K testu ceny 1,0705 došlo v době, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru EUR/USD klesat. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával, i když údaje z USA vyšly nad očekávání ekonomů. Cena byla znovu otestována v době, kdy byl indikátor MACD v přeprodané oblasti. Proto bylo možné realizovat druhý nákupní scénář. Jak ale vidíme v grafu, pár aktivně nestoupal. Včerejší údaje o HDP Španělska euro neovlivnily, stejně jako projev Nagelové. Dnes se může opakovat totéž, protože slabé údaje z Německa už vyvinuly tlak na EUR/USD a teď se všechny naděje upínají k pozitivní reakci při projevu člena Výkonné rady Evropské centrální banky Philipa Lanea. Obrana denního minima dá kupcům šanci zvrátit klesající trend. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

USD/JPY: jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 25. června (americká seance)
26.06.2024 V první polovině dne nebyly otestovány žádné úrovně, které jsem označil, ale je zřejmé, že uptrend na páru pokračuje. Reakce medvědů na dnešní údaje z Japonska rychle odezněla, což nám umožňuje doufat v další posílení dolaru vůči jenu. To rozhodně podporují pozitivní statistiky spotřebitelské důvěry z USA a také jestřábí výroky představitelky Fedu Michelle Bowmanové a členky FOMC Lisy D. Cookové. Náznaky, že budou zachovány vysoké úrokové sazby a bude se dál bojovat proti inflaci, by mohly vyvolat novou vlnu nákupů tohoto páru. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 25. června (americká seance)
26.06.2024 Test ceny 1,0720 v první polovině dne se shodoval s okamžikem, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, takže jsem od prodeje eura upustil. Na další vstupní body na trh jsem nečekal. Protože je na druhou polovinu dne naplánováno mnoho ekonomických údajů, může se vše kdykoli změnit. Začne se údaji o indexu spotřebitelské důvěry v USA, u kterého se předpokládá pokles, a pokračovat se bude údaji o indexu cen bydlení a indexu výrobní aktivity richmondského Fedu. Den zakončí projevy členů FOMC Michelle Bowmanové a Lisy D. Cookové. Výroky tvůrců měnové politiky spolu se silnými ekonomickými údaji z USA by mohly posílit pozici dolaru, zvýšit tlak na tento pár a potenciálně vést k návratu na včerejší úrovně. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 25. června
25.06.2024 Test úrovně 1,2672 přišel v okamžiku, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu libry. Pár GBP/USD ve výsledku vzrostl o více než 30 pipů. Stalo se tak při absenci zajímavých údajů ze Spojeného království, což koupcům umožnilo korigovat na začátku týdne nahoru. Ekonomický kalendář je dnes opět v podstatě prázdný, ale je možné, že poté, co se nepodařila konsolidace nad včerejším maximem, situace dozná výrazných změn a vyústí v opačný pohyb páru GBP/USD. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 24. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.
24.06.2024 Pár EUR/USD v pátek pokračoval v pozvolném poklesu v rámci klesajícího kanálu. Pohyb dolů plně podporujeme, protože věříme, že euro nemá důvod k výraznému růstu. Pár navíc už dva měsíce koriguje směrem nahoru; teď by měl v rámci celkového klesajícího trendu zahájit výraznější pokles.

GBP/USD. 21. června. Sazba Bank of England zůstává na nejvyšší úrovni za posledních 15 let.
21.06.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek v hodinovém grafu pokračoval v poklesu a znovu prorazil pod zónu supportu 1,2690–1,2705. Medvědi se tak podruhé pokusili obrátit trend ve svůj prospěch. Kotace mohou v blízké době pokračovat v poklesu k úrovním 1,2611 a 1,2565. Konsolidace kurzu nad zónou 1,2690–1,2705 opět ukážou na slabost medvědů a býci mohou začít útočit s cílem 1,2788.

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 21. června
21.06.2024 Cena 158,34 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod na prodej dolaru. Pohyb dolů se ale nekonal, což přineslo ztráty. Po určité době se obnovil pohyb nahoru a test ceny 158,55, který se shodoval s počátkem pohybu indikátoru MACD nahoru od úrovně nula, potvrdil vhodný vstupní bod na nákup dolaru. Pár USD/JPY ve výsledku vzrostl o více než 40 pipů.

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 21. června
21.06.2024 Cena 1,0724 byla otestována v době, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru EUR/USD. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával. Poté, co obchodníci zareagovali na údaje z USA, se pár mírně odrazil a následoval další test ceny 1,0724. Došlo k němu na začátku pohybu indikátoru MACD, takže obchodníci mohli vstoupit na trh a prodávat euro. V důsledku toho se pár propadl o zhruba 20 pipů. Z vývoje usuzujeme, že euro může zůstat pod tlakem, zejména po sérii dnešních údajů souvisejících s ekonomickou aktivitou. Eurozóna zveřejní indexy podnikatelské aktivity ve výrobním sektoru a ve službách a kompozitní index PMI. Slabé indikátory jen zvýší tlak na riziková aktiva včetně eura, což povede k novému výprodeji páru EUR/USD a dalšímu testu týdenního minima. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

USD/JPY: jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 20. června (americká seance)
20.06.2024 Vzestupný trend na tomto páru pokračuje. Cenová úroveň 158,23 byla otestována v době, kdy indikátor MACD začal stoupat od úrovně nula, což vedlo k realizaci prvního scénáře pro nákup dolaru za účelem pokračování trendu. Pár ve výsledku vzrostl o více než 30 pipů, ale až na cílovou úroveň 158,60 se nedostal. Silné statistiky z USA ve druhé polovině dne – zvlášť pokud jde o nově zahájené stavby domů a stavební povolení – mohou páru USD/JPY umožnit další růst. Týdenní údaje o počátečních žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA mají na trh malý vliv, když odpovídají průměrným hodnotám. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě scénářů č. 1 a 2.

EUR/USD: jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 20. června (americká seance)
20.06.2024 Test cenové úrovně 1,0727 v první polovině dne se shodoval s výrazným poklesem indikátoru MACD pod úroveň nula, takže jsem euro neprodával. Nečekal jsem ani na další body pro vstup na trh. Odpoledne bude zveřejněno mnoho statistických údajů. Vše začne údaji o trhu s nemovitostmi a skončí zprávou o americkém trhu práce. Počet nově položených základů a objem vydaných stavebních povolení jsou poměrně zajímavé indikátory a jejich zřetelný nesoulad s prognózami ovlivní směr páru. Týdenní počet prvních žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech také může vést k růstu volatility, ale jen pokud se odchýlí od průměrných hodnot. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 20. června
20.06.2024 Cena 1,2719 byla otestována v době, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru GBP/USD klesat. Zakrátko byla cena otestována znovu, a to v době, kdy byl indikátor MACD v přeprodané oblasti, což umožnilo realizovat druhý nákupní scénář. Pár ve výsledku vzrostl o 20 pipů. Včerejší údaje o inflaci ve Spojeném království pravděpodobně neovlivní rozhodnutí Bank of England. Očekává se, že centrální banka ponechá úrokovou sazbu beze změny. Libra bude reagovat jen na prohlášení a komentáře banky týkající se budoucích plánů a termínu prvního snížení sazeb. Čím blíž tato data jsou, tím větší je pravděpodobnost poklesu libry. Delší období nezměněných sazeb pomůže páru GBP/USD k růstu. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

GBPUSD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 19. června (americká seance)
20.06.2024 Test cenové hladiny 1,2718 se shodoval s tím, jak indikátor MACD právě začal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup libry a vedlo k růstu páru o více než 20 pipů. Údaje o inflaci ze Spojeného království splnily očekávání ekonomů i Bank of England, nicméně nepřekonaly je, což naznačuje potenciál libry pokračovat v růstu až do zítřejšího zasedání regulátorů. S nákupy buďte ale opatrní, a pokud na denním maximu nebude aktivita, bude lepší odložit long pozice na vhodnější okamžik. Vzhledem k tomu, že jediným údajem na druhou polovinu dne je index trhu s bydlením NAHB, tlak na libru se pravděpodobně vrátí, pokud dojde k neúspěšnému průrazu lokálních maxim. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 19. června
19.06.2024 Cena 158,20 byla otestována v době, kdy už indikátor MACD výrazně vzrostl nad úroveň nula a byl delší dobu v překoupené oblasti, což umožnilo realizaci prodejního scénáře č. 2. Jelikož byl pár zároveň v oblasti ročních maxim, byly šance na větší korekci poměrně dobré. Pár USD/JPY ve výsledku klesl o více než 50 pipů.

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 19. června
19.06.2024 Cena 1,0729 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu eura. V důsledku toho pár EUR/USD vzrostl o více než 25 pipů. Prodej při odrazu od hladiny 1,0755 podle druhého scénáře vynesl také zhruba 15 pipů. Včerejší zprávy o indexu spotřebitelských cen v eurozóně, zvlášť jádrových cen, a indexech ekonomického sentimentu ZEW pro Německo a eurozónu omezily růstový potenciál páru, zatímco slabé maloobchodní tržby v USA tlačily euro ve druhé polovině dne k aktivnímu růstu.

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 18. června (americká seance)
19.06.2024 K prvnímu testu cenové hladiny 158,11 došlo, když byl indikátor MACD v překoupené zóně, což naznačuje potenciál druhého scénáře pro prodej dolaru. Pár se ve výsledku propadl o více než 30 bodů. Ve druhé polovině dne může vyvinout další tlak na dolar mnoho údajů – očekáváme zprávy o maloobchodních tržbách, průmyslové výrobě a výrobě ve zpracovatelském průmyslu v USA. Špatné výsledky v těchto oblastech by byly dalším důvodem k prodeji, zvlášť proto, že pár je poblíž ročního maxima. Je nepravděpodobné, že by slabé statistiky prolomily tak silnou úroveň a přinesly růst USD/JPY. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 18. června (americká seance)
19.06.2024 K prvnímu testu cenové úrovně 1,0719 v první polovině dne došlo, když indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru klesat. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával. Krátce nato došlo k dalšímu testu úrovně 1,0719 s indikátorem MACD v přeprodané oblasti, což umožnilo rozvinout druhý scénář pro nákup eura. Ten ale nevedl k výraznému růstu. Ve druhé polovině dne nás čekají údaje o změnách objemu maloobchodních tržeb, objemu průmyslové výroby a objemu výroby ve zpracovatelském průmyslu. Pokud se budou lišit od prognóz ekonomů, volatilita může prudce vzrůst, i když toto je nepravděpodobné. Proto se budu držet spíš strategie obchodování v kanálu. V případě intradenní strategie plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 2.

EUR/USD. 18. června. Christine Lagardeová zchladila medvědí sentiment.
18.06.2024 Pár EUR/USD v pondělí pokračoval v růstu, předtím se odrazil od Fibonacciho retracementu 76,4 % (1,0676) a konsolidoval se nad Fibonacciho retracementem 61,8 % (1,0722). Mohl by tedy prodloužit vzestupný pohyb k další úrovni Fibonacciho retracementu 50,0 % (1,0760). Konsolidace pod hladinou 1,0722 by prospěla americkému dolaru a možná by obnovila pokles k hladině 1,0676. Medvědi si udělali krátkou přestávku.

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 18. června
18.06.2024 Cena 1,2688 byla otestována v době, kdy se indikátor MACD výrazně posunul nad úroveň nula. Jelikož se tak stalo na konci dne, nehledal jsem nové body pro vstup na trh – bylo totiž jasné, že k dalšímu pohybu nedojde. Absence údajů z Velké Británie, stejně jako dnes, pozitivně ovlivnila poptávku po nákupu libry, ale neočekávám, že by pár výrazně korigoval nahoru. Silný růst nečekám, protože holubičí postoj Bank of England, který bude oznámen ve čtvrtek, přinese nejspíš nový výprodej páru GBP/USD. Čím výš tedy libra půjde, tím větší je šance, že se na trh vrátí velcí hráči, kteří očekávají pokračování klesajícího trendu. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 17. června (americká seance)
18.06.2024 V první polovině dne nedošlo k žádným testům úrovní, které jsem identifikoval. V důsledku toho se nepodařilo najít vhodné body pro vstup na trh. Absence statistik z Británie ovlivnila intradenní volatilitu a zachovala poměrně vysoké šance na pokračování klesajícího trendu, který byl jasně patrný v pátek. Před námi jsou údaje o Empire Manufacturing Index a také projevy členů FOMC Johna Williamse a Patricka T. Harkera. Oba politici jsou známí holubičím přístupem k úrokovým sazbám. V případě opačných výroků může libra opět klesat. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.

EUR/USD. 17. června. Christine Lagardeová může zastavit medvědy.
17.06.2024 V pátek se pár EUR/USD propadl na úroveň retracementu 76,4% (1,0676), od které se odrazil a obrátil se ve prospěch eura. Pohyb kotací směrem nahoru by tedy mohl v pondělí pokračovat k další Fibonacciho úrovni 61,8 % (1,0722). Odraz od ní by podpořil americký dolar a vedl k novému poklesu k úrovni 1,0676. Konsolidace nad hladinou 1,0722 by zvýšila pravděpodobnost dalšího růstu k nejbližší úrovni retracementu 50,0 % (1,0760).

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 17. června
17.06.2024 Cena 1,2716 byla otestována v době, kdy indikátor MACD prudce klesl z úrovně nula, což omezilo potenciální pokles páru GBP/USD. Z tohoto důvodu jsem libru neprodával. Ve druhé polovině dne, po slabých údajích z USA, byla otestována cena 1,2673, kde jsem libru hodlal nakupovat okamžitě při odrazu, jak jsem uvedl v prognóze pro americkou seanci. To vše donutilo pár projít drobnou korekcí o 15 pipů, po které byla libra znovu pod tlakem. Nedostatek makrodat a naprosté zklamání býků z toho, co se děje, může v blízké době vést k tvorbě nového významného klesajícího trendu, takže buďte opatrní i s nákupy na současných minimech. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

USD/JPY: obchodní tipy na evropskou seanci 14. června pro začátečníky
14.06.2024 Cena 157,10 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na prodej dolaru – zvlášť po zprávě, že ceny amerických výrobců v květnu nečekaně klesly. V důsledku toho pár USD/JPY ztratil více než 40 pipů. Dnes bylo oznámeno rozhodnutí Bank of Japan o úrokových sazbách a komentáře k měnové politice, což vytvořilo tlak na japonský jen a vedlo k růstu amerického dolaru. Skutečnost, že centrální banka zatím s utahováním měnové politiky nespěchá, přiměla obchodníky zbavit se jenu a nakoupit výnosnější dolar na carry trades. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

EUR/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 14. června pro začátečníky
14.06.2024 Cena 1,0777 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na prodej eura. V důsledku toho se pár EUR/USD propadl o více než 30 pipů. Zprávy z eurozóny na euro dopadly, ale údaje z USA ovlivnily tržní sentiment pozitivně. Jenže to nestačilo, takže iniciativu a kontrolu nad trhem převzali ve výsledku znovu medvědi. Dnes bude v eurozóně zveřejněno několik zpráv. Vše začne indexem spotřebitelských cen z Francie, následovat bude bilance zahraničního obchodu z Itálie a eurozóny a vše zakončí projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové. Jelikož Lagardeová sdělila všechno důležité už minulý týden, neočekávám, že by euro po dnešních příchozích informacích získalo příliš podpory. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 13. června (americká seance)
14.06.2024 Test cenové hladiny 1,2798 se shodoval s dobou, kdy byl indikátor MACD značnou dobu v pásmu překoupení, a jelikož se kupcům libry nepodařilo dostat se nad denní maximum, bylo rozhodnuto o prodeji páru GBP/USD. V důsledku toho se pár propadl o zhruba 20 bodů. Nedostatek statistických údajů ze Spojeného království ovlivnil růstový potenciál páru. Odpoledne se očekává mnoho údajů o americké ekonomice. Směr trhu určí index cen výrobců bez cen potravin a energií, počet prvních žádostí o podporu v nezaměstnanosti a počet opakovaných žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Jestliže budou údaje z USA lepší, než ekonomové předpovídali, může se tlak na britskou libru rychle vrátit. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.

EUR/USD. 13. června. Medvědi se po zprávě o inflaci v USA rychle stáhli z trhu.
13.06.2024 Pár EUR/USD se ve středu obrátil ve prospěch evropské měny a prošel silným růstem ke korekční úrovni 61,8 % (1,0837). Od této úrovně se neodrazil, ale po zasedání Fedu se obrátil ve prospěch dolaru. V současnosti je trh ve fázi excitace kvůli hojnému počtu zpráv a informací. Dnes můžeme pozorovat spíš nervózní pohyby s falešnými signály.

USD/JPY: obchodní tipy na evropskou seanci 13. června pro začátečníky
13.06.2024 Cena 157,19 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal klesat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na prodej dolaru – zvlášť po zprávě, že inflace v USA oproti předchozímu měsíci výrazně zpomalila. Jádrové ceny navíc zřetelně klesly, což vyústilo ve značný pokles dolaru. Obchodníci mohli ve výsledku získat více než 60 pipů. Rozhodnutí FOMC ponechat úrokovou sazbu v pásmu 5,25–5,5 % ale pomohlo část poklesu dolaru vyrovnat. Kupci v dnešní asijské seanci obnovili rovnováhu na trhu, čímž udržují značné naděje na vytvoření uptrendu. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

EUR/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 13. června pro začátečníky
13.06.2024 Cena 1,0777 byla otestována v době, kdy byl indikátor MACD daleko od úrovně nula. Zmínil jsem ale, že budu jednat bez ohledu na jeho hodnoty, protože celý výpočet vycházel ze silného pohybu, ke kterému došlo po zveřejnění dat. Obchodníci mohli ve výsledku získat více než 60 pipů, pokud euro nakoupili na úrovni 1,0777. Výsledek včerejšího zasedání Federálního rezervního systému byl vcelku očekávaný. FOMC přehodnotil svůj postoj na výrazněji jestřábí, ačkoli inflace v USA klesala už druhý měsíc po sobě. Uvedené ukazuje na dlouhodobější vyčkávací postoj a pozdější snížení úrokových sazeb v tomto roce – pokud bude vůbec nějaké. Z tohoto důvodu by se americký dolar neměl zatím odepisovat a býčí trh se nikam nechystá.

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 11. června (americká seance)
12.06.2024 Cenová úroveň 157,36 byla otestována v době, kdy se indikátor MACD výrazně posunul nad nulu, což jasně omezilo další růstový potenciál páru i v rámci býčího trhu. Z tohoto důvodu jsem dolar nenakupoval, a jak vidíte v grafu, udělal jsem dobře. Ve druhé polovině dne budou zveřejněny jen údaje o indexu optimismu malých podniků NFIB ve Spojených státech, které nejspíš příliš neovlivní směřování trhu. Proto můžeme po mírné dopolední korekci očekávat další rozvoj uptrendu v pokračování růstu dolaru s dosažením nových týdenních maxim. Ale nezapomeňte, že zítra zasedá Fed, takže bych nepočítal se zvlášť prudkými pohyby. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 11. června (americká seance)
12.06.2024 Test cenové úrovně 1,0761 v první polovině dne časově odpovídal výraznému poklesu indikátoru MACD pod úroveň nula, což omezilo další potenciál páru klesat – zejména při absenci jakýchkoli statistik z eurozóny. Jak ale vidíte v grafu, euro se propadlo až do oblasti týdenních minim, a dokonce je aktualizovalo, což dokazuje, že ještě nevyčerpalo potenciál poklesu. Absence statistik z USA ve druhé polovině dne může podobně jako včera pozitivně ovlivnit kupce eura, ale jak dlouho to potrvá – zejména před klíčovými statistikami o inflaci, které se očekávají zítra – je těžké říct. Lepší je dál využívat korekci a obchodovat v rámci kanálu. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě scénářů č. 1 a 2.

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 11. června
11.06.2024 Cena 1,2711 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod k nákupu libry. V důsledku toho pár GBP/USD vystoupal o 17 pipů a pak byl znovu pod tlakem. Dnes už byly zveřejněny slabé údaje o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Velké Británii. Pětinásobně překonaly očekávání ekonomů, takže vyvinuly značný tlak na pár. Stoupla i míra nezaměstnanosti, což ještě víc poukázalo na problémy v ekonomice způsobené vysokými úrokovými sazbami. Nicméně vzhledem k tomu, že se zvýšila i úroveň průměrné mzdy ve Spojeném království, není důvod spěchat v nejbližší době se snižováním nákladů na úvěry. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 10. června (americká seance)
11.06.2024 K prvnímu testu ceny 156,81 došlo, když indikátor MACD výrazně klesl od úrovně nula, což jasně omezilo další potenciál páru klesat v rámci pozorovaného býčího trhu. Druhý test úrovně 156,81 přišel v době, kdy byl indikátor MACD v přeprodané oblasti, což umožnilo realizovat scénář č. 2 pro nákup dolaru, čehož jsem rád využil. Jak ale vidíme v grafu, pár se zatím nedostal k normálnímu růstu. Proto jsem trh opustil a zrevidoval jsem technický obrázek. Jelikož je druhá polovina dne z hlediska ekonomických událostí prázdná, bude se pravděpodobně dál obchodovat v rámci denního bočního kanálu s dobrou vyhlídkou na trvalejší růst dolaru, což zabere trochu víc času, než se zdálo. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 10. června (americká seance)
11.06.2024 Cena 1,0747 byla v první polovině dne otestována v okamžiku, kdy se indikátor MACD právě začal pohybovat dolů od úrovně nula, což potvrdilo správný vstup na trh s cílem prodávat euro v rámci pokračování klesajícího trendu, který se vytvořil v pátek po zveřejnění silných statistik ze Spojených států. Pár se proto v době psaní recenze propadl už o více než 10 bodů a poměrně dobré zůstávají i šance na další pokles. Odpolední absence statistik ze Spojených států může mít na kupce evropské měny pozitivní vliv, ale jak dlouho vydrží – zejména před klíčovými inflačními statistikami, které se očekávají v polovině týdne, je poměrně složitá otázka. Lepší je využít korekci a vsadit na další pokles páru EUR/USD. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.

EUR/USD. 10. června. Dlouho očekávaná ofenzíva medvědů.
10.06.2024 Pár EUR/USD se v pátek znovu odrazil od korekční úrovně 76,4 % (1,0892), obrátil se ve prospěch amerického dolaru a konsolidoval se pod uptrendovým kanálem. Iniciativu na trhu tak převzali medvědi, kteří teď začínají formovat trend. Pár se konsolidoval pod Fibonacciho úrovní 61,8 % (1,0837), tzn. pod zónou supportu 1,0785–1,0797, a do pondělního odpoledne dosáhl korekční úrovně 38,2 % (1,0748). Odraz od ní podpoří měnu EU a povede k určitému růstu k zóně 1,0785–1,0797. Fixace páru pod úrovní 1,0748 zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu k úrovni 23,6 % (1,0692).

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 10. června. Analýza včerejších obchodů na forexu.
10.06.2024 Cena 155,75 byla otestována v době, kdy indikátor MACD, ačkoli výrazně vzrostl nad úroveň nula, omezil růstový potenciál páru. Uvedl jsem ale, že budu jednat při průrazu dolů na základě údajů o americké ekonomice. Jelikož byly mnohem vyšší, než ekonomové předpovídali, a počet nových pracovních míst předčil veškerá očekávání, nakupoval jsem dolar a prodával jen v naději na návrat uptrendu na tomto páru a na slušný růst, který v závěru dne dělal více než 100 bodů.

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 10. června. Analýza včerejších transakcí na forexu.
10.06.2024 Cena 1,0881 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal klesat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k prodeji eura. V důsledku toho se pár propadl o více než 80 bodů. Páteční zprávy z eurozóny páru neposkytly výraznou podporu. Statistiky z amerického trhu práce zároveň vedly k velkému výprodeji eura a ohrozily plány kupců na další tvorbu uptrendu. Silný trh práce je v rozporu s plány Fedu, že sníží úrokové sazby a vrátí cenové tlaky do pásma 2,0 %. Z tohoto důvodu se na nadcházejícím zasedání Fedu, jehož výsledky budou oznámeny ve středu, nečekají žádné změny politiky, což bude dál podporovat nákup amerického dolaru a prodej eura.

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 7. června (americká seance)
10.06.2024 Cenová hladina 1,2797 byla otestována poprvé, když byl indikátor MACD výrazně nad úrovní nula, což omezilo další růstový potenciál páru. Při druhém testu této úrovně krátce nato byl MACD v překoupené oblasti, což umožnilo rozvinout prodejní scénář č. 2, který vedl k poklesu páru o 15 bodů. Naplánována je série zpráv o změnách počtu pracovních míst mimo zemědělství za květen, míře nezaměstnanosti a změnách průměrné hodinové mzdy. Pokles počtu nových pracovních míst a výrazné zpomalení růstu mezd povede k poklesu dolaru a prudkému posílení libry. V opačném případě bude lepší nakupovat dolar a sázet na pokles páru do konce týdne. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 1 a ignorovat hodnoty indikátoru MACD.

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky dne 7. června (seance v USA)
07.06.2024 Během dne nedošlo k žádnému z testů úrovní, které jsem popsal dříve. Hlavním důvodem byla především slabá volatilita před zveřejněním klíčových statistik z USA. Na pořadu dne je série zpráv o změnách počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor za květen, míře nezaměstnanosti a změnách průměrného hodinového výdělku. Pokles počtu nových pracovních míst a výrazné zpomalení růstu mezd povede k poklesu dolaru a prudkému posílení eura. Pokud se stane opak, lze do konce týdne bez obav nakupovat dolar a sázet na pokles tohoto páru. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 1, aniž bych věnoval pozornost údajům ukazatele MACD.

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 7. června. Analýza včerejších obchodů na forexu.
07.06.2024 Cena 155,86 byla otestována v době, kdy indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což v závěru dne omezilo potenciál páru klesat. Z tohoto důvodu jsem dolar neprodával. Pár dnes během asijské seance pokračoval v poklesu. Těžko to lze přičítat poměrně rozporuplným statistikám o změnách objemu výdajů japonských domácností a indexu předstihových ekonomických indikátorů, takže to vypadá spíš na rozmísťování pozic před dnes očekávanými důležitými údaji o americkém trhu práce. O tom ale budeme podrobněji mluvit v odpolední prognóze. Zatím budu hledat vhodné vstupní body pro nákupní scénář č. 2 a přitom počítat s obratem trhu a návratem poptávky po poměrně levném americkém dolaru. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénáře č. 2.

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 7. června. Analýza včerejších transakcí na forexu.
07.06.2024 Cena 1,0885 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup eura. Pár se ve výsledku posunul o zhruba 10 bodů nahoru, nic víc. Reakce na rozhodnutí Evropské centrální banky snížit úrokové sazby byla velmi slabá, a tak se ve druhé polovině dne nerozvinul uptrend. Dnes se veškerá pozornost upne na zprávy o změnách průmyslové produkce v Německu, obchodní bilanci Německa a Francie, změnách HDP v eurozóně a změnách úrovně zaměstnanosti v eurozóně. Jen velmi dobré ukazatele, zvlášť pokud jde o tempo růstu evropské ekonomiky, zachrání euro před novým výprodejem, který už nějakou dobu hrozí. Nezapomeňte také, že nás čekají důležité statistiky z USA, takže nemusí dojít k vůbec žádnému pohybu. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 6. června (americká seance)
07.06.2024 Cena 156,38 byla otestována, když indikátor MACD výrazně vzrostl nad úroveň nula a dosáhl včerejších maxim, což ukazuje na jeho stav překoupení. Díky tomu bylo možné vstoupit na trh za účelem prodeje dolaru, což vedlo k poklesu páru o více než 40 bodů. Teď je třeba veškerou pozornost upnout na týdenní údaje o počtu prvotních žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech a na bilanci zahraničního obchodu. Dobré indikátory jsou důvodem k nákupu dolaru a opětovnému prodeji jenu, zatímco slabé statistiky mohou vážným způsobem ovlivnit vyhlídky páru na růst. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začátečníky 6. června (americká seance)
06.06.2024 Cena 1,0870 byla otestována v době, kdy už se indikátor MACD výrazně pohyboval pod úrovní nula, což omezuje další potenciál páru klesat – zejména před důležitým rozhodnutím Evropské centrální banky o úrokových sazbách. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával. V druhé polovině dne očekávám prudký a jednosměrný pohyb, takže budu jednat po průrazu úrovní a indikátor MACD budu ignorovat. Kromě rozhodnutí ECB byly v USA zveřejněny také prvotní žádosti o podporu v nezaměstnanosti a údaje o obchodní bilanci, které by mohly trh ovlivnit. Ale dnes ne. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat podle scénáře č. 1.

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy na 6. června pro začínající obchodníky. Přehled včerejších obchodů na forexu.
06.06.2024 Cenová hladina 1,2782 byla otestována, když indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což vypadalo jako vhodná příležitost k nákupu libry. Tlak na pár se bohužel po růstu o 10 bodů vrátil. V polovině americké seance se odehrál podobný příběh s hladinou 1,2762. Test v době, kdy MACD začal klesat od nuly, spolu se silnými údaji z USA splňoval požadavky ideálního scénáře k prodeji. Bohužel ale nikdy nevyústil ve výraznější pohyb směrem dolů. Včerejší údaje o indexu PMI pro britský sektor služeb a o kompozitním indexu PMI pomohly držet poptávku po britské libře a ponechat jí šanci na pokračování vzestupného trendu. Dnes se žádné statistiky za Spojené království neočekávají, takže se bude sledovat vývoj v eurozóně a spoléhat na reakci trhu a poptávku po rizikových aktivech po zasedání ECB, které mohou britskou libru táhnout s sebou. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 5. června (americká seance)
05.06.2024 V první polovině dne nebyly uvedené úrovně otestovány. Obchodníci ignorovali vcelku normální statistiky o aktivitě v britském sektoru služeb a místo toho se zaměřili na nadcházející podobné zprávy z USA. Očekávané údaje zahrnují změny zaměstnanosti od ADP, index podnikatelské aktivity v sektoru služeb ISM a kompozitní PMI. Silné údaje budou libru tlačit dolů, zatímco slabé statistiky pravděpodobně oživí touhu po nákupu libry a prodlouží uptrend po delší sestupné korekci. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě scénáře č. 1 a č. 2.

EUR/USD. 5. června. Zasedání ECB je už blízko.
05.06.2024 Pár EUR/USD se v úterý obrátil ve prospěch amerického dolaru a začal klesat v rámci vzestupného trendového kanálu. Pokles kotací tak dnes může pokračovat k úrovni retracementu 61,8 % – 1,0837. Stejně jako dřív, ani teď nečekám výrazný pokles eura, dokud medvědi nezavřou pod vzestupným trendovým kanálem.

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 5. června
05.06.2024 Cena 154,68 byla otestována v době, kdy indikátor MACD prudce klesl z úrovně nula, což omezilo potenciál páru USD/JPY klesat. USA včera opět zveřejnily neuspokojivé údaje, které vyvinuly tlak na dolar. V dnešní asijské seanci byl ale dolar žádaný. Navzdory poměrně dobré zprávě o japonských mzdách se na trh vrátili kupci, kteří využili atraktivních cen a výrazného poklesu páru, který jsme pozorovali v průběhu týdne. Rád bych upozornil, že pokles může být rychle vykoupen, takže i když pár oživí, buďte na short pozicích velmi opatrní. Býčímu potenciálu páru by momentálně mohly vážně uškodit jen výrazně slabé údaje z USA. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 5. června
05.06.2024 Cena 1,0876 byla otestována v době, kdy se indikátor MACD výrazně posunul nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru EUR/USD. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl jednotnou měnu nenakupovat. A udělal jsem dobře. Pár vystoupal asi o 10 pipů a pak s růstem přestal. Včerejší německé zprávy o nezaměstnanosti zklamaly, a pár v důsledku toho v první polovině dne klesl. Slabé údaje z USA ale ke konci dne vrátily poptávku po euru. Situace pro riziková aktiva by se dnes po zveřejnění indexu PMI ve službách v zemích eurozóny a kompozitního indexu, který zahrnuje slabou výrobní aktivitu, mohla vyvíjet špatně. Slabé údaje budou před zítřejším zasedáním Evropské centrální banky vyvíjet tlak na euro. Index cen výrobců v eurozóně dnes nemusí zaujmout investory. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy ze dne 4. června pro začínající obchodníky (americká seance)
05.06.2024 Cena 1,2768 byla otestována, když indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru klesat. Z tohoto důvodu jsem libru neprodával. Ve druhé polovině dne bude zveřejněno mnoho statistických údajů z USA, které by mohly vést k výrazným pohybům, byť nejspíš ne ve prospěch libry. Očekávané údaje zahrnují počet nových pracovních míst a fluktuaci pracovních sil od Úřadu pro statistiku práce a změny v amerických továrních objednávkách. Silné údaje budou tlačit pár GBP/USD ještě víc dolů a umožní prodejcům vyrovnat všechny včerejší ztráty. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 4. června. Přehled včerejších obchodů na forexu.
04.06.2024 Cena 156,64 byla otestována, když indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo potenciál páru klesat. Ačkoli údaje z USA přinesly zklamání, které jistě vyvolalo pokles páru, na trh jsem nevstoupil, protože to bylo proti mému obchodnímu systému. Pár během asijské seance dál klesal navzdory slabým statistikám o změně měnové báze Japonska. Je jasné, že slabost dolaru je patrná na mnoha obchodních instrumentech včetně páru s japonským jenem. Je ale třeba si uvědomit, že čím níž pár USD/JPY klesne, tím atraktivněji dané úrovně vypadají pro nákup a pokračování uptrendu. Proto buďte při prodeji opatrní. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci nákupních scénářů č. 1 a 2.

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 4. června. Přehled včerejších obchodů na forexu.
04.06.2024 Poprvé byla cena 1,0849 otestována, když indikátor MACD výrazně vzrostl nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru. Krátce nato byla zmíněná cena otestována znovu, když byl indikátor MACD v překoupené oblasti, což spustilo prodejní scénář č. 2. Údaje z USA bohužel silně zklamaly, protože výrobní aktivita klesla mnohem víc, než ekonomové předpovídali. Výsledkem nebyl pokles, ale růst páru, který vedl k obchodní ztrátě. Dnes je důležitý přehled údajů o změně počtu nezaměstnaných v Německu za duben letošního roku a o míře nezaměstnanosti. Špatné údaje budou důvodem k prodeji eura, čehož by kupci mohli ochotně využít k prodloužení včerejšího uptrendu. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci nákupních scénářů č. 1 a 2.

EUR/USD. 3. června. Býci neustupují a čekají na podporu z USA.
03.06.2024 Pár EUR/USD v pátek po odrazu od zóny supportu 1,0785–1,0797 pokračoval ve vzestupném pohybu. Zvládl konsolidaci nad Fibonacciho hladinou 61,8 % (1,0837), která mu přináší možnost dalšího růstu k další Fibonacciho hladině 76,4 % (1,0892). Jen konsolidace pod zónou 1,0785–1,0797 a vzestupným trendovým kanálem umožní očekávat medvědí trend a výrazný pokles eura. Býci zatím nejsou připraveni vzdát se kontroly nad trhem.

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 3. června
03.06.2024 Cena 1,2729 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod pro nákup libry. V důsledku toho pár GBP/USD vzrostl o více než 35 pipů. Zpráva o úvěrech ve Spojeném království v pátek ráno výrazně neovlivnila směr páru, ale zprávy z USA spustily nové long pozice a pomohly rozvinout uptrend, kterého jsem využil a který vyústil v dobrý výše zmíněný vstupní bod. Dnes budou zveřejněny údaje o výrobním indexu PMI ve Spojeném království. Pokud překonají odhady ekonomů, mohou obchodníci dál sázet na růst libry, protože na začátku týdne prostě nejsou důvody k prodeji v krátkodobém horizontu. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

EUR/USD: jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 31. května (americká seance)
03.06.2024 Cena 1,0825 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup. V důsledku toho pár plynule vystoupal o více než 30 bodů bez sebemenší korekce. Druhou polovinu dne mohou diktovat prodejci eura, protože se očekávají důležité údaje týkající se americké inflace. Hlavní index výdajů na osobní spotřebu – Fedem preferovaný ukazatel inflace – může vykázat růst, což povede k prudkému poklesu eura a posílení amerického dolaru. Za pozornost stojí také údaje o změnách úrovně příjmů obyvatelstva, změnách úrovně výdajů obyvatelstva a chicagský index PMI. Dobré ukazatele jsou důvodem k patřičnému prodeji eura na konci měsíce. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.

USD/JPY: jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 31. května (americká seance)
03.06.2024 Cena 157,03 byla otestována v době, kdy indikátor MACD výrazně stoupal od úrovně nula, což omezilo růstový potenciál páru. Růst se sice ve výsledku objevil, ale mohl být silnější. Odpoledne se může všechno rychle změnit, protože se očekávají poměrně důležité údaje ze Spojených států. Hlavními ukazateli jsou výdaje na osobní spotřebu, změny v úrovni příjmů obyvatelstva, změny v úrovni výdajů domácností a chicagský index PMI. Všechny mají silný vliv na devizový trh. Jejich pokles znamená pokles páru USD/JPY, zatímco slušný růst pár posílí a dá mu příležitost vrátit se k týdennímu maximu. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 31. května
31.05.2024 Cena 156,95 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na nákup dolaru. Pár USD/JPY ve výsledku vzrostl o pouhých 10 pipů a pak se znovu dostal pod tlak. Dolar se propadl v důsledku amerických údajů. Ačkoli obchodníci tento okamžik využili, je příliš brzy na slova o tom, že trh ovládají býci. Dnešní údaje o indexu spotřebitelských cen v Tokiu a míře nezaměstnanosti v Japonsku odpovídaly prognózám ekonomů, zatímco zpráva o maloobchodních tržbách jejich očekávání překonala. Toto by teoreticky mohlo jenu během evropské seance poskytnout podporu. Čím níž ale dolar klesá, tím atraktivnější je pro býky, takže s prodejem páru na současných úrovních buďte opatrní. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 31. května
31.05.2024 Cena 1,0825 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na nákup eura. Pár EUR/USD ve výsledku vzrostl o 20 pipů. Včerejší index spotřebitelských cen ve Španělsku a zpráva o nezaměstnanosti v eurozóně pomohly euru v dopoledních hodinách znovu získat půdu pod nohama. A dále, vcelku neuspokojivé údaje o americké ekonomice, jejíž růst nebyl tak silný, jak se původně odhadovalo, zesílily tlak na dolar. Euro proto prudce stouplo.

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 30. května (americká seance)
31.05.2024 Cenová úroveň 156,58 byla otestována ve chvíli, kdy pár výrazně klesl a indikátor MACD byl v přeprodané oblasti, což umožnilo realizovat scénář č. 2 pro nákup s nadějí na oživení dolaru v rámci pokračování býčího trendu. To se také stalo a pár potom vzrostl o zhruba 40 bodů. Spojené státy čeká mnoho statistických údajů, takže v případě dobrých indikátorů se budou dolary stále nakupovat. Očekávají se údaje o změně HDP za první čtvrtletí letošního roku, které dopadlo mnohem hůř než čtvrté čtvrtletí loňského roku. Čekají se také údaje o týdenním počtu prvotních žádostí o podporu v nezaměstnanosti, bilanci zahraničního obchodu se zbožím a objemu čekajících prodejů domů ve Spojených státech. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 30. května (americká seance)
31.05.2024 Cenová hladina 1,2704 byla poprvé otestována v době, kdy se indikátor MACD výrazně posunul nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru. Krátce nato byla cena 1,2704 otestována znovu, a to v době, kdy indikátor MACD klesal z překoupené oblasti, což byla situace vhodná k realizaci scénáře č. 2 pro prodej. Bohužel ale zatím nedošlo k výraznějšímu poklesu páru. Odpoledne se očekávají údaje o změně HDP za dané čtvrtletí, hlavní index osobních spotřebitelských výdajů, cenový index HDP, týdenní počet prvotních žádostí o podporu v nezaměstnanosti a bilance zahraničního obchodu se zbožím. Silné údaje vrátí tlak na pár a slabé budou libru tlačit za denní maximum. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.

USD/JPY: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 30. května
30.05.2024 Cena 157,37 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na nákup dolaru. Pár USD/JPY ve výsledku vzrostl o více než 40 pipů. Včerejší indikátor spotřebitelské důvěry v Japonsku, který dopadl hůř, než ekonomové předpovídali, vyvinul tlak na japonský jen, který zesílil v druhé polovině dne po sérii projevů představitelů Federálního rezervního systému, protože Spojené státy zveřejnily průměrné údaje. Dnes je dolar pod tlakem, protože později během dne budou zveřejněny důležité údaje o americké ekonomice, které rozebereme později. V první polovině dne bude nejlepší jednat v rámci kanálu a využívat nákupních příležitostí při poklesu. Čím níž bude dolar před údaji z USA, tím větší je šance na dobrou reakci trhu ze strany býků po zveřejnění zpráv. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 30. května
30.05.2024 Cena 1,0836 byla otestována v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod na prodej eura. Pár EUR/USD se ve výsledku propadl o více než 30 pipů. Včerejší německé údaje o spotřebitelské důvěře a indexu spotřebitelských cen vyvíjely tlak na euro a komentáře představitelů Federálního rezervního systému týkající se vyhlídek americké inflace jen zvýšily tlak na riziková aktiva a tlačily pár ještě níž. Dnes budou zveřejněny zprávy o španělském indexu spotřebitelských cen a míře nezaměstnanosti v eurozóně. Slabé výsledky zvýší tlak na euro, což pomůže korekčnímu pohybu v závěru měsíce. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 29. května (americká seance)
30.05.2024 K testům úrovní, které jsem naznačil, v první polovině dne nedošlo. Důvodem byl nedostatek důležitých statistických údajů za Spojené království, který vedl k nízké volatilitě trhu a nízkému objemu obchodování. Odpoledne se situace může změnit, i když pravděpodobné to není. Očekávají se údaje o výrobním indexu Fed-Richmond a zpráva s ekonomickým přehledem Fedu podle regionů "Béžová kniha". To vše je velmi zajímavé, ale směr trhu to ovlivňuje jen málo. Tlak na libru tudíž může jen zesilovat, protože jak ukázala první polovina dne, lidí, kteří jsou ochotni nakupovat, je méně. Silné údaje z USA budou dalším důvodem k prodeji libry a nákupu dolaru. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 29. května
29.05.2024 K otestování ceny 1,2736 došlo v době, kdy indikátor MACD prudce vzrostl nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru GBP/USD. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl libru nenakupovat a udělal jsem dobře. Krátce nato další test ceny 1,2790, s indikátorem MACD v překoupené oblasti, poskytl příležitost k realizaci prodejního scénáře č. 2. Pár se ve výsledku propadl o téměř 30 pipů. Dnes je vzhledem k absenci údajů ze Spojeného království mnohem obtížnější pokračovat v růstovém trendu a otestovat měsíční maximum. Z tohoto důvodu je lepší být opatrný, využít poklesů a zaměřit se na scénář č. 2, na který budu spoléhat v intradenní strategii.

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 28. května (americká seance)
29.05.2024 K testům úrovní, které jsem naznačil v první polovině dne, nedošlo. Důvodem byla absence důležitých statistik o eurozóně a nízká volatilita trhu doprovázená slabým objemem obchodů. Odpoledne se situace může změnit, protože se čekají poměrně zajímavé indikátory týkající se americké ekonomiky. Očekává se indikátor spotřebitelské důvěry ve Spojených státech za květen letošního roku, jehož údaje mají být velmi depresivní. Ekonomové sázejí na další pokles indikátoru, a to už pátý měsíc. Jelikož Fed zatím nehodlá plnit sliby, že sníží úrokové sazby, zůstane dynamika pravděpodobně klesající, což může vyvolat tlak na dolar a dodat důvěru kupcům evropské měny. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 28. května. Analýza včerejších forexových transakcí.
28.05.2024 Cena 156,76 byla otestována, když indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula a poměrně dlouho oživoval z přeprodané oblasti, což v rámci uptrendu poskytlo skvělou příležitost k realizaci nákupního scénáře č. 2. Pár ve výsledku vzrostl o 20 bodů. Dnešní údaje o indexu cen služeb v japonských korporacích měly být řešeny, i když byly hodnoty mnohem lepší, než ekonomové předpovídali. Dolar, jehož cena vůči jenu výrazně klesla, je opět žádaný, a čím déle se bude obchodovat do strany, tím větší bude šance na nový skok nahoru a aktualizaci ročních maxim. Toto všechno se ale může stát až dnes odpoledne po zveřejnění důležitých statistik ze Spojených států. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 28. května. Analýza včerejších forexových transakcí.
28.05.2024 Test ceny 1,0853 se shodoval s okamžikem, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod na prodej eura. Jak ale vidíte v grafu, na výraznější pokles nedošlo. Po pohybu dolů o 10 bodů se poptávka po páru vrátila. Absence statistických údajů ze Spojených států umožnila kupcům rizikových aktiv držet trh pod kontrolou, když údaje z Německa a indexy IFO mírně zklamaly. Ráno bude zveřejněn jen německý index velkoobchodních cen, který bude hrát malou roli při určování směru páru. Z tohoto důvodu může tlak na euro mírně zesílit, takže si budeme moci ověřit, jestli se včera našli kupci, a to ještě před důležitými údaji z USA. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 27. května (americká seance)
28.05.2024 K otestování hladiny 1,2755 došlo, když se indikátor MACD výrazně posunul nad úroveň nula, což omezilo další růst libry, takže jsem nenakupoval a zůstal jsem mimo trh. I když libra dál roste, nákup poblíž měsíčního maxima bez silných fundamentálních statistik není nejlepší rozhodnutí. Ve druhé polovině dne navíc nebudou zveřejněny žádné údaje, takže kupci libry budou možná znovu potřebovat pomoc s překonáním úrovně 1,2755. Pokud se po něm neobjeví pohyb nahoru, bude nejlepší držet se obchodování v rámci kanálu, který se vytvořil dříve během dne. Co se týká intradenní strategie, plánuji spoléhat na scénář č. 2.

Prognóza pro pár EUR/USD na 27. května 2024
27.05.2024 Kurz páru EUR/USD se v pátek obrátil ve prospěch eura a zahájil nový růst ke korekční hladině 76,4 % (1,0892). Vzhledem k pohybu páru v posledních 6–8 dnech je dnes podle mě pravděpodobný obrat ve prospěch amerického dolaru a nový pokles k zóně supportu 1,0785–1,0797. Výrazný pokles eura očekávám až po konsolidaci kotací pod vzestupným koridorem a důležitou zónou supportu 1,0785–1,0797. Do té doby si býci udrží vedoucí postavení na trhu.

GBP/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 27. května pro začátečníky
27.05.2024 K otestování ceny 1,2736 došlo v době, kdy indikátor MACD prudce vzrostl nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru GBP/USD. Z tohoto důvodu jsem se na konci týdne rozhodl libru nenakupovat a udělal jsem dobře. Nemohl jsem čekat na realizaci druhého prodejního scénáře. Slabé údaje z USA odpoledne hnaly libru dá nahoru, předtím se býkům podařilo ustát a obnovit pokles páru během evropské seance, který způsobily slabé údaje o maloobchodních tržbách ve Velké Británii. Nic dnes ráno nemůže vyvolat spike volatility, takže obchodníci zůstanou bez dat a výrazných pohybů. V této souvislosti je také možné vsadit na rozvoj uptrendu, který navzdory veškerému úsilí medvědů o opak z minulého týdne nezmizel. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.

GBP/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 24. května
24.05.2024 K otestování ceny 1,2740 došlo v době, kdy indikátor MACD prudce vzrostl nad úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru GBP/USD. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl libru nenakupovat a počkal jsem na realizaci druhého scénáře k prodeji. Krátce nato další test ceny 1,2740, s indikátorem MACD v překoupené zóně, potvrdil vstupní bod na prodej libry. Pár se ve výsledku propadl o 25 pipů. V polovině americké seance, po velmi silných údajích PMI ve výrobě a PMI ve službách v USA, cena dosáhla úrovně 1,2715, a to právě v okamžiku, kdy se MACD začal pohybovat směrem dolů od úrovně nula, což potvrdilo signál k prodeji. V důsledku toho libra dál klesala a přinesla zisk zhruba 30 pipů.

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 23. května (americká seance)
24.05.2024 K otestování ceny 1,2735 došlo ve chvíli, kdy se indikátor MACD právě začínal pohybovat nahoru od úrovně nula, což potvrdilo signál k nákupu libry, ale růst nepřišel. Údaje o britských indexech PMI zklamaly, protože růst sektoru služeb navzdory oživení aktivity ve výrobním sektoru výrazně oslabil. Odpoledne libře pomohou jen slabé údaje o indexu podnikatelské aktivity ve výrobním sektoru, indexu podnikatelské aktivity v sektoru služeb a kompozitním americkém indexu PMI. Poměrně zajímavým ukazatelem bude počet prvních žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který může vést k růstu volatility, a údaje o objemu prodejů bytů na primárním trhu. Pokračovat v uptrendu umožní kupcům páru GBP/USD jen slabé údaje. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 23. května. Analýza včerejších forexových transakcí.
23.05.2024 K otestování cenové hladiny 156,56 došlo, když se indikátor MACD výrazně posunul nahoru od úrovně nula, což omezilo další růstový potenciál páru. Z tohoto důvodu jsem nenakupoval. Jelikož se tak stalo ke konci americké seance, nezískali jsme žádné nové body ke vstupu na trh. Včerejší pozitivní údaje o strojních zakázkách a obchodní bilanci v Japonsku byly ignorovány, ale dnešní ukazatele ekonomické aktivity v Japonsku se setkaly s posilováním jenu. Japonské indexy PMI ve výrobě a ve službách překonaly odhady ekonomů a přinesly mírnou korekci páru USD/JPY směrem dolů. Otázkou ale zůstává, jak dlouho kupci jenu vydrží, zvlášť na býčím dolarovém trhu a při tvrdém postoji Federálního rezervního systému k úrokovým sazbám. Co se týká intradenní strategie, zaměřím se spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
Související klíčová slova:
Admirals MetaTrader 5 | Údaje z USA | Čína a USA | Býčí pohyb | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Fibo | Ekonomické problémy | Meta Trader | Kótování | Obchodování zlata | Nejvýkonnější akcie | Developeři | Retracement | Jackson Hole | Long pozice | Klíčové makroekonomické ukazatele | EUR | Výdaje na podporu ekonomiky | Aktuální tržní sentiment | Zkušenosti | Noví obchodníci | Hospodářské problémy | Cenová hladina | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Silicon Valley Bank | Tempo růstu | Nárůst objemů | Alphabet | Vstupy | Line | Ropný gigant | Vysoká inflace | Pozitivní vliv | Deflace | Opětovný pokles | Australská centrální banka | Cenový pohyb | Trvalejší pohyb | Nová data | Zpracovatelský sektor | Trend | BTC | Pip | Take Profit | Pokračování klesajícího trendu | Short-selling | Signature Bank | Index výdajů na osobní spotřebu | Situace v eurozóně | Podíl na trhu | Japonská měna | Akcie Apple | Včerejší zpráva | Rolování | Pokles cen zlata | Bank of Japan | Jednání ministrů financí | Bezpečné útočiště | ISM ve službách | Společnost Tesla | Diverzifikace | Konfederace britského průmyslu | Aktiva | Citigroup | Očekávané výsledky | Statistiky | Investiční banky | Situace na forexovém trhu | Příležitost k prodeji | Prodej elektromobilů | Výborné vyhlídky | Admirals MetaTrader | Profesionální obchodníci | Libra vůči dolaru | Býčí vyhlídky | Pravděpodobnost | Zveřejnění výsledků | Širší souvislosti | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | Poškodit ekonomiku | Výnosy dluhopisů | Slabé údaje o ekonomice | Zvýšení cel | Holubičí tón | Komunita | Nákupní pozice | Společnost BP | Xilinx | Počet akcií | Výrobní PMI | Oživení poptávky | Pokles indexu | Vliv na trh | Utahování měnové politiky | Klíčové indikátory | Britská libra | Údaje o ekonomice | Uchování kapitálu | Reality | Výkyvy | Lagardeová | Index aktivity | Výdaje | Kroky Fedu | Rozhodování Fedu | Chování trhu | Měnové báze | Přesnost | Výkyvy na trzích | Goldman Sachs | Tržní kontext | Formace Inside Bar | Výsledek zasedání Fedu | Důležité fundamenty | Finanční prostředí | Zdraví ekonomiky | Vrácení peněz | Geopolitické napětí | Rozhodnutí o vstupu do obchodu | Prodeje nových domů | HDP země | Průměrné hodinové mzdy | Short obchody | Technické signály | Zprávy z USA | Raketové útoky | Cenové výkyvy | Aktuální prognózy | Pohyby cen | Cena libry | Dolarový index | Cenné papíry a burzy | Ethereum | Break-Even | Ceny dováženého zboží | Prosperity | Dnešní prohlášení | Americká obchodní seance | Americký výrobní sektor | Expanze | Long obchody | Růst zaměstnanosti | Údaje o inflaci | Investice do infrastruktury | Jednoduché tipy | Palo Alto | Údaje o maloobchodních tržbách | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Pokles dolaru | Směr trhu | Výhled | Medvědí výhled | Analýzy | Otřesy | Ukončit obchod | Intervence japonské centrální banky | Riziko dalšího poklesu | Ceny výrobců v USA | Rostoucí inflace | Vysoce rizikové | Akcie Home Depot | Data z Německa | Klesající trend | Šéf Fedu Jerome Powell | Výhled eura | Rostoucí ceny | Commitments of Traders | Burza | Úrokové sazby | Pomalý růst HDP | Intradenní obchodní strategie | Základní úrokové sazby | Ulta Beauty Inc | Proti trendu | Společnost Starbucks | Klesající trendová linie | Směřování měnové politiky | Tipy pro ropu | Cena akcií AMD | Přijetí | New York | Tipy pro začínající obchodníky | Dolar dnes | Dopad na ekonomiku | Dovozní cla | Údaje o americké ekonomice | Obchodní plán | Zavírací cena | Výrobní ceny v USA | Krátkodobé posílení | Jaderný program | Aktuální ekonomické podmínky | Velcí investoři | Obavy investorů | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | Růstový pohyb | Růst cen | HDP za Q2 | Makroekonomické zprávy | Náklady | PMI ve službách v eurozóně | Pozitivní sentiment | Hodinový graf | Signature | Trpělivost | Nové obchody | Nový model | Představitelé Fedu | Bydlení | Růst nezaměstnanosti | Regulační orgán | Úvěrování | FBI | Optimistický přístup | Důležité zprávy | Elliott Management | Dividendy | Projev šéfa Fedu | Zajištění zisků | Zavřít obchod | Pokračování medvědího trhu | Výrazný pohyb | Silné oživení | Klid před bouří | Výkon USA | Obchodní seance | Objem průmyslových zakázek | Posilování dolaru | Akcie Palo Alto Networks | Červená linie | Uvolnění měnové politiky | Kontrolovat rizika | Nejdůležitější ekonomické události | Síla poklesu | Horší výsledky | Celkový obraz trhu | Nové pozice | Stavebnictví v USA | Platný signál | Akcie BP | Oslabování eura | Nezaměstnanost | Zápis Fedu | Představitelé ECB | Jasný obchodní plán | Konfederace britského průmyslu (CBI) | Potenciální obrat | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní signály | Varovný signál | Proražení | Zprávy o inflaci | Konflikty | Příležitosti k nákupu | Hlavní události | Pohyby trhu | BP | Rostoucí ekonomické problémy | Zvyšování sazeb | Data PMI | Americký prezident | Příkaz | Zrušení cel | Americká inflace | Pokračování současného trendu | Republikáni | Extrémně nízké úrokové sazby | Spike | Návrat Donalda Trumpa | Pokračování poklesu | Vysoká volatilita | Člen FOMC | Pokles EUR/USD | Vliv geopolitiky | Tempo hospodářského růstu | CSCO | GBP/USD analýza | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Třetí vlna | Dovoz z EU | Akcie leteckých společností | Trumpová | Invesco | Poradenská společnost | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Spoluředitel | Zaměstnanost | Růstová vlna | Čisté úrokové výnosy | Nákup dolaru | Washington | Výrazný růst | CFD (Contracts For Difference) | Rozhodnutí centrálních bank | Politické změny | Dnešní zprávy | John Williams | Ekonomický optimismus | Evropská měna | Větší korekce | Výprodeje | Slabý růst ekonomiky | Burze | Používání hotovosti | Růst společnosti | Vybírání zisků | Obnovení důvěry investorů | Reserve Bank of Australia | Opatření na snižování nákladů | MACD indikátor | Medvědí signál | Gap | Flat | Letecká společnost | Rozhodnutí britské vlády | Destabilizace | Tipy na obchodování zlata | Pohyb ceny | Medvědí potenciál | Úspěšné obchodování | Rychlý růst mezd | Ekonomiky | Korekční pohyb | Politická situace | Thomas Barkin | Směnné kurzy | Žádný obchod | Výkon | Předpověď akcií | Data z trhu | Inflace v Japonsku | Volatilita | Amazon | Nový trend | Změny tržních podmínek | Nákupní tlak | Covid | Úrovně Fibonacciho | Členové bankovní rady | Carry trades | Zpomalení globálního růstu | Slabé maloobchodní tržby | Santiment | Průmyslová produkce | Výrazný pokles libry | Macron | Směřování trhu | Pandemie koronaviru | Prezident USA | Pokles ceny | Optimismus investorů | Akcie AMD | Donald Trump | Hospodářské recese v USA | CISCO | Změny trendu | Cenové hladiny | Důležité signály | Index ISM ve službách | Příjmy z reklamy | Snížení nákladů | Inflace | Potenciál růstu | Zveřejněné údaje | Výrobní index | Japonský jen včera | Odhodlání | Pokrytí ztrát | Čínský dovoz | Prudký pokles | Politika | Stimul | Ceny pohonných hmot | Indikátor | Obchodní instrument | Vedení společnosti | Největší ekonomiky eurozóny | Očekávání | HDP ve Spojených státech | Šance na pokles | Současný stav | Odvetná cla | Obchodní pásmo | Boeing Co. | Suroviny | NFLX | Index cen domů | Medvědí obrat | Příležitost k nákupu | Výhled na rok | Cisco Systems | Strojové učení | Soudní instance | Vyšší výnosy | Buy Limit | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Obchodní historie | Trump včera | Pravidla obchodování | Admirals | Spotřebitelský sentiment v USA | Reakce trhu | Celní války | Další cenový růst | Makroekonomické indikátory | Průmysl | Události tohoto týdne | Rozhodování o obchodování | Guvernér BoE | Nakupovat akcie | Evropské měny | Financovat | Úzkost | Dopad na cenu | Rozhodování ECB | Nové signály | Makroekonomické prostředí | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Americké volby | Globální ekonomiky | Politická nejistota | Zasedání Evropské centrální banky | Index podnikatelské aktivity | Úrovně Fibonacciho retracementu | Výprodeje na akciových trzích | Vysoké ceny energií | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Růst | Komplexní analýza | NIO Inc | Falešný průraz | Příležitosti | Bankovní akcie | Itálie | Zahájení prodeje | Snížit úrokové sazby | Zasedání FOMC | Klíčový ukazatel | MetaTrader | Poplatek | Národní měny | BreakEven | Trendový kanál | Hlediska technické analýzy | Snižování nákladů | Jednání FOMC | Sentiment na trhu | Prognóza | Možnost dalšího poklesu | Data z USA | Long obchod | Trh práce | Změny cen | Akcie Micron | Růstový impuls | Nákup libry | Příkaz Take-Profit | Tempo poklesu | Akvizice | Základní pravidla obchodování | Růst amerického dolaru | Válka | Geopolitická situace | Pochybnosti | Zpráva | Inflační trend | Micron | Výrobní aktivita v USA | Zápis ze zasedání Fedu | Býčí výhled | Plány společnosti | Vysoké sazby | Globální obchod | Hospodářské recese | Medvědí fáze | Objem obchodů | Napětí mezi Izraelem a Íránem | Dobrý výsledek | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | GBP/CAD | Slušný zisk | Kongres | Celoroční výhled | Technologické akcie | Negativní dopad | Růst výrobní aktivity | Klíčové události | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Ceny výrobců | Long | Akcie Delta Airlines | Chování | Bullish | Hodnota britské libry | Změny trhu | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Téma inflace | Očekávání trhu | Americký index | Koupit akcie | Býčí rally | Přímé intervence | Graf | Geopolitická rizika | Dolary | Názory na měnovou politiku | AUD | Huw Pill | JOLTS | Politická rizika | Celková míra nezaměstnanosti | Snižování úrokových sazeb v USA | Překoupené podmínky | Prodej dolaru | Meziroční růst | Falešné průrazy | PMI pro sektor | Indikátor RSI | Trh s dluhopisy | Oslabení eura | Denní minima | Výsledky voleb | Sektor služeb | Intradenní obchodování | Trh | Index výrobní aktivity | Centrální banky | Guvernér japonské centrální banky | FBTC | Makroekonomické události | Marka | Friedrich Merz | Překoupené zóny | Snížit riziko | Postavení na trhu | Rovnováha | Průměrné mzdy | Semi | Míra zadlužení | Dolar vůči jenu | Akcie Mastercard | Vytvoření býčí divergence | Sell pozice | Index | FB | Obchodní konflikty | Futures | Nálada na trhu | Vyšší náklady | Posílení kurzu | Stop příkazy | Směnný kurz | Zveřejněná data | Reakce eura | Rezervní měny | MMF | Nabídka | USA | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Dobré výsledky | Závazek | Komise | Nejistoty | Pipy | Snižování sazeb | Rovnováhy | Počasí | Kapitál | Posílení | Období nejistoty | GBP/JPY | Dramatické změny | Analytici z Wall Street | Podmínky na trhu | Trading | Makroekonomická data | Projev Jeroma Powella | Nejdůležitější události | HDP ve Spojeném království | Andy Jassy | Sledování trhů | Inflace v eurozóně | Blue chip | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Sentiment investorů | Hospodářský výsledek | Zpomalující růst zaměstnanosti | Dlouhodobý výsledek | S&P | Eskalace geopolitického napětí | Obchodní signál | Unie | Léto | Hedgeové fondy | Důvěra investorů | Web Trader | Dnešní údaje | Trumpovo rozhodnutí | Jednání bank | Akciové indexy | Vice | Diverzifikace aktiv | Možnost poklesu | Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Tržní podmínky | Soukromý sektor | Ceny akcií NIO | Fundamentální zprávy | Dnešní sentiment | Pozornost | Time Line | Obchodní napětí | Ocel | Devizové trhy | Ekonomický vývoj | Disney+ | Uvolnění obchodního napětí | Ekonomická zpráva | Reakce trhů | Trumpovy vlády | Očekávání analytiků | Neúspěchy | Ropa | Opatření | Deficit | Volatility | Intradenní volatilita | Výsledky průzkumu | Zařízení | Technické analýzy | Úvěrové aktivity | Joachim Nagel | Americká měna | Další růst | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Jim Cramer | Kurz dolaru | Ekonomické ukazatele | Budoucnost | Exportní firmy | Pokračující pokles | Fiskální politiky | BoE Andrew Bailey | Globální dodavatelské řetězce | Mírný růst | Zvýšit zisky | Cloud computing | Izrael | Krátkodobé strategie | Náhoda | Situace v USA | Americká centrální banka | Case-Shiller | Zpráva o inflaci | Sell | Společnosti | Akcie Fedex | Nová cla | Americké měny | Rovnováha na trhu | Důležité zprávy z USA | Hospodářská politika | Obchodní přístup | Stabilní růst | Růst cen v Německu | Snižování inflace | Budoucí úrokové politiky | Patterny | Prudké oslabení | Pokračování vzestupného trendu | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Hladiny rezistence | Index výroby | Kontrola inflace | Bitcoinové ETF | Pokračující uptrend | Obchodní války | Doporučení pro začátečníky | Meziroční míra inflace | Devizové intervence | ECB dnes | CHF EUR | Finanční společnosti | Americké ministerstvo obrany | Konference FOMC | Ifo | Řízení rizika | Kov | Produkty s pákovým efektem | Kolísání měny | Nejnovější údaje | Zajímavý trend | Obrat dolů | Inside | Euro včera | Momentum | Herní divize | Zveřejnění ekonomických zpráv | Ekonomické vyhlídky | Trendová linie | Index nákupních manažerů | Vývoj mezd | Pozornost obchodníků | Řetězec | HDP Španělska | Dynamika trhu | Hospodářská odvětví | Obchodní tipy pro ropu | Domácnosti | Pravidla money managementu | Nezaměstnanost v Japonsku | Bitcoin | Viceprezident | Nio | Závislost | Prodejní příležitost | Dna | Jednoduché tipy pro začátečníky | Zboží z Mexika | Mad Money | Aligator | Býčí obrat | Tržní sentiment | ISM index | Snižování úrokových sazeb | Elliott | Celková inflace | Eskalace | Slabé výsledky | Data o inflaci | Elektromobily | Směřování trhů | Střednědobé obchodování | Pozitivní zpráva | Reakce měnového trhu | Obchodníci s měnami | Investoři dnes | Akcie Palo Alto | Fortune | Tlak na USD | Volby | Analytici Goldman Sachs | Počet žádostí o podporu | Velcí obchodníci | Jednání ECB | Zpomalení růstu americké ekonomiky | Buy Stop | Světové centrální banky | Přehled výkonnosti | Dolar vůči japonskému jenu | Prezident Donald Trump | Index DXY | Pár EUR/USD | Maloobchodní tržby | Nejnovější zprávy | Investiční bankovnictví | Nástroje peněžního trhu | Uptrend | Analytici | Čistý zisk | Zásady money managementu | Analytika | Zápis ze zasedání ECB | Větší pokles | Cenový index | Kapitálové trhy | Společnost Admirals | BTC ETF | Zájem o dolar | Růst rizikových aktiv | Obchodovat | Cla na dovoz | Prostor pro další růst | Pokles cen | Měnové intervence | Výrazné pohyby | Vysoké inflace | Tržní síly | Vyšší sazby | Finance | Indikátor CCI | Pozornost trhu | Michigan | Podnikání | ETF | UTC | Základní pravidla systému obchodování | Banka Morgan Stanley | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Dluhopisy | Obchodníci | Poptávka | Uzavření trhů | Pokles důvěry | Zasedání Bank of England | Zboží dlouhodobé spotřeby | Trumpovo vítězství | Covid v Číně | Současné ceny | Přehled forexových obchodů | Recenze | Nastavení měnové politiky | Tržní trend | Pokračování trendu | Signál k nákupu | Klouzavý průměr | Údaje o ekonomice USA | Trendový pohyb | Hospodaření bank | Rok 2025 | Účet INVEST | Úsilí | Zpomalení inflace | Obchodní aktivita | Depozitní sazby | Velmi volatilní | Problémy | 3М | Ztráty dolaru | Zveřejnění důležitých zpráv | Množství peněz | Potenciál dalšího růstu | Zpomalení světové ekonomiky | Statistický úřad | Poptávka po čipech | ECB Christine Lagardeová | Růst HDP | Jestřábí rétorika | Odvetná opatření | Index PMI | Euro vůči dolaru | Kalendář událostí | Cílové ceny | Předstihové signály | PMI index | Pozitivní vývoj | Úrokové politiky | Rozdíl mezi úrokovými sazbami | Vítězství Donalda Trumpa | Poskytování úvěrů | Pochopení trhu | Ekonomové | Dnešní report | Oslabení trhu | Zpomalení hospodářského růstu | Softwarová společnost | Informace o trhu | Všechny důležité informace | Christine Lagarde | Zisky dolaru | Boeing | Pokles USD/JPY | Spojené státy | Americká data | Zápis z lednového zasedání Fedu | Jestřábí komentáře | Kurz dolarů | Pokles nezaměstnanosti | Trh je nervózní | Výrobní aktivita | Vývoj | Vývoj situace | Inside Bar | Býčí strategie | Ekonomické faktory | Indexy PMI | Národní bezpečnost | Úroková sazba | Zisk na akcii (EPS) | Rozpočtové schodky | Časový rámec | Úroveň rezistence | Home Depot (HD) | Potenciální obrat trendu | Technické korekce | Obchodní myšlenka | AUD/NZD | Silicon Valley | Současné rezistence | Velká korekce | Doporučení pro euro | Výzva | Strategie pro EUR/USD | HDP Francie | Austan Goolsbee | House Price Index | Spekulativní pohyby | Intervence centrální banky | Investiční poradenství | Býčí divergence | TikTok | Jak obchodovat | Konkurenceschopnost | Platforma | Japonská ekonomika | Laxman Narasimhan | Facebook | Americké akcie | Posílení japonského jenu | Pokles cen nemovitostí | Salesforce (CRM) | Short pozice | Oslabování libry | Pohonné hmoty | PANW | Politika centrálních bank | Financování vlády | Růst americké ekonomiky | Objednávky | Iniciativa | Odkup akcií | Analýza a doporučení | Volatilní | Sankce | Zvyšování úrokových sazeb | Obchodování Ulta Beauty | EUR/USD | Kurz libry | Nálada na světových trzích | Pin Bar | Varování | Zisky firem | Poptávka po dolaru | Intervence | Trh s kryptoměnami | Slabá čísla | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Konsolidace | Čtyřhodinový graf | Trumpova protekcionistická politika | Další vývoj | Sektor služeb v USA | Výroba v Německu | Historie | Recese v USA | Měnové politiky | Nejlepší rozhodnutí | Cena akcií NIO | Obraz trhu | Summit EU | Akcie Amazonu | Předstihový ukazatel | Ceny nemovitostí | 787 Dreamliner | Aktuální situace | Obavy z globální recese | Člen bankovní rady | Míra nezaměstnanosti v Německu | Obchodní dohody | Manufacturing | Rostoucí úrokové sazby | Rozhodnutí o sazbách | Výnosy | Pohyby na trzích | Očekávání zisku | Příjmy z obchodování | Uvolnit měnovou politiku | Americké statistiky | Ekonomická situace | Odhad HDP | Růstový potenciál | Pravidla systému obchodování | Dow Jones | Dosáhnout zisku | Inflační očekávání v USA | Obchodní jednání | Bilance ECB | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Hypoteční sazby | Ekonomické indikátory | Rozhodnutí centrální banky | Klesající trendový kanál | Odliv kapitálu | Christopher Waller | Zlepšení ekonomiky | Investorský sentiment | Výsledkové zprávy | Miliardy dolarů | 10 akcií | AI | ADP | Forexoví tradeři | Obchodování eura | TradingView | Přeprodané zóny | Jak nakoupit akcie | Tolerance k riziku | Jak profitovat | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Krátkodobý výhled | Výprodej na akciovém trhu | Odolnost ekonomiky | Cloud Computing | Prezidentské volby | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Cenové pohyby | Změny úrokových sazeb | Poptávky po dolaru | Propad ceny | Tisková konference | Vítězství | Eskalace na Blízkém východě | Aktivity v USA | Forexoví obchodníci | Obchodní příležitosti | Platební bilance | Růst mezd | Fibonacci | Luis De Guindos | Vlnový pattern v grafu | Technické indikátory | Odvětví | Růst cen nemovitostí | Koordinovaná opatření | Sazby | Obchodní pozice | Provozní marže | Deloitte | Inflační situace | PMI ve výrobě | Oživení německé ekonomiky | Růst průmyslové výroby | Británie | Růst výrobních cen | Ekonomické aktivity | Ceny dolaru | Strategie řízení | Otevření obchodu | Největší banky | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Očekávané rozhodnutí | Růstové akcie | Tržby v eurozóně | Růst cen v USA | Umělá inteligence | Zprávy o trhu | Prohlášení | Tipy pro DAX | Investovat | Nesoulad | Data o HDP | Sell Limit | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Překážky | Hotovost | Regulátor | Propad ceny akcií | Zadlužení veřejného sektoru | Boj s inflací | Obavy z ekonomického poklesu | Průzkum | Firmy | Lepší výkonnost | Medvědí divergence | Eskalace obchodního napětí | Rozhodnutí japonské centrální banky | Geopolitické události | Nespokojenost | Obchodní tipy pro DAX | Budoucí vývoj | Soudní dvůr | Celkový sentiment | HDP Německa | Index výrobních cen | Murray | Zajištění | Zemědělství | Obchodní model | Trades | Intradenní strategie | Nezávislost centrální banky | Zájem investorů | Životní náklady | Zdroj příjmů | Práce z domova | Spotřebitelské výdaje ve Francii | Skupiny obchodníků | Euro dnes | Dovoz oceli | Money management | Výrazný přebytek | Cena akcií Netflixu | Dopad na finanční trhy | Ekonomické podmínky | Definované strategie | Cena akcií společnosti Meta | Dlouhodobé investice | Odhady ekonomů | Commitments of Traders (COT) | Oslabení měny | Pokračování rostoucího trendu | Euro vůči americkému dolaru | Plány Fedu | Inflace ve Velké Británii | Světové rezervní měny | Akcie společnosti Delta Airlines | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Hladiny Fibonacciho retracementu | Výsledky společnosti | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Investování | Zpráva o měnové politice | Průmyslové sektory | Fed | Nonfarm Payrolls | Index spotřebitelské důvěry | Nově zahájené stavby domů | Delta Airlines | Účastníci trhu | Prodejní signál | Pokračující růst | Heiken Ashi | Automobilový průmysl | Výrazný uptrend | Hry | Nezávislost Fedu | CFD kontraktu | Akcie bank | Společnost Meta | Trhy | Trade | Akcie Cisco | Projev šéfky ECB | Fluktuace | Plynová krize | Vliv na globální ekonomiku | Walmart | Měnová intervence | Ekonomické klima | Míra nezaměstnanosti v Japonsku | Aktuální stav | Překoupení | Index nákupních manažerů ve výrobě | Mark Zuckerberg | Tempo růstu britské ekonomiky | Rostoucí příjmy | Důvěra v eurozóně | Index Sentix | Měnové trhy | Akcie Visa | Oscilátor | Pokračování rally | Rizika | Oživení ekonomické aktivity | Žlutý kov | Eurozóna | Horší data | Investiční rozhodnutí | Fond | Eskalace obchodní války | ISM | Zvýšení volatility | Globální trhy | Nárůst tržeb | Zpomalování inflace | Jasný plán | Nákup eura | Úspory | Kalendář ekonomických událostí | Intervence Bank of Japan | Velcí hráči | Energetické společnosti | Rostoucí mzdy | Pochopení trhů | Oblasti umělé inteligence | Nová makrodata | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Obnovení růstu | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Aktivita v sektoru služeb | Cenový vývoj | Silné inflační tlaky | Tipy pro začátečníky | Institucionální obchodníci | Žádosti o podporu | Sucha | Chuť k riziku | Bilance | Poptávka po americkém dolaru | Stop-out | Proražení rezistence | Tesla | Záporné úrokové sazby | ONE | Výkyvy směnného kurzu | Prodej eura | Stabilita | Příjmy domácností | Hodnocení ekonomiky | Španělsko | Solidní růst | Nárůst volatility | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Forexový trh | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | St. Louis | Potenciál poklesu | Akcie Meta | Mzdy | Silné ekonomické údaje | Poradenství | Obchodování páru EUR/USD | Přeprodané podmínky | CAD | Odhady analytiků | Kurz britské libry | Sentiment trhu | Shares | Zájem analytiků | Vlnový pattern | HDP EU | Deeskalace | Včerejší seance | Na burze | Významný dopad | Cenové úrovně | Obchodní tipy pro zlato | Společnost | Zprávy z eurozóny | Spotřebitelské ceny v USA | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Změny tržního sentimentu | Raphael Bostic | Sázet | FAANG | Oživení americké ekonomiky | Poptávka po bezpečných aktivech | Hospodaření | Absence kupců | Zahraniční obchod | Ztráta | Zájem o rizikovější aktiva | Nákupy dolaru | Intradenní růst | Institucionální investoři | Situace na trhu práce | Reporty | Pokles průmyslové produkce | Finanční podmínky | Fundamentální pozadí | Obchod | Investoři a obchodníci | Výhody na trhu | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Nárůst long pozic | Hospodářské politiky | AUD/USD | Pokles reálných mezd | Řídit riziko | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | Riziko | Míra inflace v Německu | Analytik | Advanced Micro Devices (AMD) | MAM | Klesající ceny | MAST | Právo | JPY | FT | Prohlášení Fedu | Pokles výnosů | IBIT | RSI | Bank of America | Úrokové riziko | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Volatilita trhů | Finanční trh | Zvýšené volatility | Meta | Ulta Beauty | Pesimismus | Nástroj | United Airlines | GBP | Nadšení | NATO | Buffett | Veřejný sektor | Příležitosti k obchodování | Vývoj dolaru | Životní úroveň | Karty | S&P/Case-Shiller | Německá ekonomika | Čína | Risk | Úrovně supportu | Ceny | Představenstvo | ETH | Tržní pohyby | Financování | Propad ekonomiky | Zvýšení ceny | Významná rizika | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | Potenciální rizika | Kompozitní index | Short obchod | Mírná korekce | IDEA | COT report | Dow Jones a S&P 500 | Války | Impuls | Analýza a prognóza | Bundesbank | Data z trhu práce | Společnosti Netflix | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Prezident newyorského Fedu | Stop-Loss příkazy | Předpovědi | Nákupní obchod | Rizikový faktor | Doporučení k obchodování | Infekce Covid | Objem objednávek | Stavební povolení | Silný americký dolar | Salesforce | Fed index | Divergence | Uvolněné měnové | Evropské centrální banky | MACD | Libra | Restriktivní politiky | Podnikání společnosti | FAA | Ekonomické nestability | Odborníci | Zóny supportu | Celní politiky | Sentix | Klima | Dobrá data | Tržní výhled | Instituce | Anomálie | Morgan Stanley | Obchodování se zlatem | Ceny zlata | Powellovy komentáře | Bankovní krize | Pokles ekonomiky | Dobře definovaný obchodní plán | Růst cen energií | IHNED | Německé ekonomiky | Frank | CFD | Důležité ekonomické události | Zpětný odkup akcií | Metaverse | Pár USD/CAD | Dvojitý vrchol | Provozní náklady | Dobrá zpráva | Rozhovor | Přístup k měnové politice | Vhodné podmínky | Silný pokles | Minulá výkonnost | Růstové vyhlídky | Akcie FAANG | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | Průměrná volatilita | Obchodní den | Ceny akcií | Ceny energií | Reálné hodnoty | Barometr | Cena akcií | MetaTrader 5 | GBP/USD | Váš kapitál | Bezpečné přístavy | Oživení trhu | Očekávaný zisk | Akcie Bank of America | Obchodování EUR/USD | Obchodní analýza | Výběr zisků | Oficiální údaje | Írán | Zasedání MMF | EPS | Jestřábí postoj | Den prezidentů | McKinsey | Údaje o průmyslové výrobě | Čínské zboží | Histogram | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | Vlna poklesu | Aktuální informace | Vyšší hodnoty | CRM | Funkční období | Část zisků | Zisk | Obchodníci dnes | Total | Bank of England | Tržní dynamiky | EURUSD | FedEx | Demokraté | Spekulovat | Tipy pro obchodování | Překoupené oblasti | Dovoz | Silná data | Zůstatek | Pozitivní zprávy | Vklady | Obchodování | Býčí sentiment | Obchodování ropy | Nové prognózy | Dnešní data | Směnné kurzy měn | Posílení dolaru | Úroky | Sell Stop | Xbox | Cenový růst | Prezident | Růst inflace | Kurz jenu | Jednotné měny | Jednotná evropská měna | Analýza páru EUR/USD | Oslabování dolaru | Statistiky z trhu práce | Evropa | Cena eura | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Technický signál | Zprávy | CCI | Euro klesá | Zprávy z trhů | Obchodování s ropou | Francie | Předpověď | Den díkůvzdání | Cena akcií společnosti | Údaje | Silná rally | Potenciální změny | Technologické společnosti | Spoření | Michelle Bowmanová | Inflace v Evropě | Posílení libry | Ekonomické události | Kontext | Rýže | Ukazatel inflace | Teherán | Německý PMI | Obchody | Britská měna | Běžný účet | Aktuální sentiment | Snížení daní | WebTrader | Index CPI | Obchodní konflikt | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Platforms | Roční maximum | Portfólia | Japonsko | Zasedání americké centrální banky | Marže | Směřování | Tržní situace | Visa | Velké objemy | Prudký růst inflace | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Japonská centrální banka | Aktuální předpověď | Značný zájem | Maximalizace zisku | CARA | GMT | Dobré zprávy | Nákup cenných papírů | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Sentiment spotřebitelů | Růst dolaru | Vybírat zisky | Google | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Dluhy | Dolarová aktiva | Vrcholy | Velký problém | Býčí trh | Změny ve vedení | Podnikatelská aktivita | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Jasný směr | Peking | GfK | Jihokorejská společnost | Výrobní aktivity | Trh s bydlením | HDP | Devizový trh | Načasování | Manufacturing PMI | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Falešný signál | Klid | Akcie Netflix | Obratu trhu | JP Morgan | Zpomalení růstu | Zdanění | Eskalace napětí | Fibonacciho úrovně | HCOB | Politici | USD/CAD | Obchodní bilance | Index PCE | Vyšší inflace | Nejnovější údaje o inflaci | Výprodej | Vlastní akcie | Ekonomické zprávy | Contracts for difference | Hodnoty aktiv | AAPL | Vstupní signály | Míra inflace v eurozóně | Vývoj trhu | Signály z Fedu | AMZN | Provize | EUR/CHF | Zdraví | Realitní sektor | Růst inflace v USA | Novinky | KPMG | Výhled měnové politiky | Stimuly | Ztráty | Volební vítězství | Pozitivní trendy | Americká seance | Analýza indikátorů | Streamovací společnosti | Zprávy z Německa | Philip Lane | Recese americké ekonomiky | Pozitivní momentum | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Meziroční inflace | Klesající inflace | Změny v měnové politice | Nakupovat | FOMC | Pokles zlata | Slabost dolaru | Přísná měnová politika | Akcie | Medvědí trend | Prodejní pozice | Cílová cena | Kupci | Mzda | Býčí potenciál | Největší ekonomiky | 5G | Velký zisk | Obchodovat s akciemi | Vzestupný trend | Target | Zůstatek na účtu | Podniky | Index spotřebitelských cen | ZIL | Štěstí | Nastavení Stop-Lossu | Zrychlení růstu | Asijské seance | Býčí trend | Tvrdá data | Buy signály | Dodavatelské řetězce | Ekonomické nejistoty | Index cen | Změny na trhu | Důležitý signál | Obavy z inflace | Vývoz | Týdenní zpráva | Technické faktory | Libra šterlinků | USDJPY | Rekordní maximum | Price Action | Vývoj ekonomiky | Cenový kanál | Index PPI | Přeprodané oblasti | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Technologie | Mezinárodní kontext | Emmanuel Macron | Společnost Apple | Uvolněné měnové politiky | Analýza EUR/USD | Prognózy | Globální recese | Maloobchodní tržby v Německu | Kurz | SBUX | DNO | Daně | Výběry | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Spoluzakladatel | DXY | Růst zisků | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | AMD | Úspěchy | Signál ke vstupu | Index cen výrobců | Měnová politika Fedu | Jiné měny | Seance v USA | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | Nedostatek čipů | Údaj o HDP | Obchodní rozhovory | Silnější dolar | Rychlý růst | Vlna výprodejů | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Objem úvěrů | Traders | Akcie Salesforce | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Doporučení pro obchodování | Špatné zprávy | Společnost Cisco | Rally | Výsledek zasedání | Konkurence | Pokles inflace | Nezávislost | Komunikace | Kazuo Ueda | Důvody k nákupu | Pravidla hry | Oživení ekonomiky | Společnost Disney | Bod | Vnímání | Americký soud | Sentiment v USA | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Tipy pro začínající | Buy pozice | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Delta | Masivní nákupy | Zaměstnanci | Vládnoucí strana | Šéf Fedu | Podnikatelské aktivity v USA | Fondy | Kurz eura | Základní pravidla | Hospodářství | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | Čistá ztráta | Důvěra | Růst spotřebitelských výdajů | Oslabení dolaru | Kontrakce | PMI za leden | Ukazatel | Členové Fedu | Akcie Boeing | Korporátní zprávy | Slabší dolar | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Značný pokles | Nezaměstnanosti v Německu | Nový cyklus | Dialog | Fundamentální faktory | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Cena akcie | Opatření na podporu ekonomiky | UST | Hlavní kryptoměna | Export | UNA | Finanční rizika | Spotřebitelský sentiment | Signál | Číst grafy | Roční růst | Nové žádosti o podporu | Úbytek | NFIB | GBPUSD | Možnost dalšího růstu | Řízení rizik | Partneři | Obchodování s kryptoměnami | Forbes | ESPN | Geopolitická nejistota | Čtvrtletní výsledky | Špatná data | Britské měny | Tržby v Německu | Zhodnocení | Nervozita | Services | Výsledky HDP | Neúspěch | Výhled úrokových sazeb | Negativní sentiment | Medvědí scénář | Začněte obchodovat | Air | Potenciální ztráty | Dlouhodobý horizont | Rozšíření | Technická analýza | Limitní příkazy | Stav ekonomiky | Plány | Smíšené výsledky | Důležitá data | Fed včera | Politická nestabilita | Přetrvávající vysoká inflace | COVID-19 | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | Snižování sazeb v USA | Pozitivní signál | Brusel | NFP | Hypotéky | Vývoz do USA | Čtvrtletní zisk | Signál k prodeji | Americké společnosti | Zasedání Bank of Japan | Růst britské ekonomiky | Sázení | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí nezaměstnanost | Umělé inteligence (AI) | ZEW | Zprávy o nezaměstnanosti | Analýza transakcí | Zpomalující inflace | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | NAHB | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Fiskální rok | EUR/AUD | Prodej | Zasedání Fedu | Bloomberg | XAU/USD | Vliv na americký dolar | Evropská unie | Halifax | Pákový efekt | Britský ministr financí | Americký PMI | Rozvoj | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Pokles tržeb | Neuspokojivé výsledky | Divize | Vyšší mzdy | University of Michigan | Současný trend | Růst poptávky | Korekce | Špatné výsledky | Velikost obchodu | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Riziko recese | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Pokles libry | Nvidia Corp | Obchodování s akciemi | Downtrend | Carry trade | Nižší maxima | Instrument | Akcie Starbucks | Patrick Harker | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Přehled | Obraty | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | TIPS | Odhadovaná cena | CHF | Napětí na Ukrajině | Měnový trh | HDP USA | Japonský export | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Růst výnosů | Změna trendu | Příliv kapitálu | Nakoupit akcie | Nákupní příležitost | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | S&P 500 | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Definovaný obchodní plán | Globální problémy | Geopolitické faktory | MT4 | Růst tržeb | Spojené království | Evropský regulátor | Cena | EU a USA | Obchodování jedním kliknutím | Příkaz stop-loss | Německo | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | Obchodní spory | Upozornění | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Příkaz Stop | Zadlužení | Americký trh | Snížení sazeb | Vysoká hodnota | Prime | Nižší růst | Nové úvěry | Kurzy | Zpomalující růst | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Geopolitická nestabilita | Silná americká data | Obnovení důvěry | Etherea | Ekonomická data z USA | Výhledy | Úrokový diferenciál | Medvědi | Zveřejnění zpráv | Strategie obchodování | DAX | Podnik | Zavedení cel | EMA | Forexu | Hliník | Fibonacciho retracement | Kurzy měn | Podhodnocený | Akcie společnosti | Statistiky z eurozóny | Rizikový sentiment | Obchodní válka | Indikátor důvěry | Báze | Jednotná měna | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Inflace v Německu | Geopolitika | Pozitivní výsledky | Denní graf | SEC | Střední podniky | Komentáře Fedu | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Odvolací soud | Indikátor MACD | Práce | Úspěch | Jestřábí přístup | Cíle | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Bezpečnost | Inflační data | Maloobchodní prodej | Banky | BlackRock | Buy | Býčí scénář | Obchodní podmínky | Produktivita práce | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Zisky společnosti | FDX | Vlády | Širší trh | Kotace | Vyrovnat ztráty | Šance | Tržby společnosti | Akcie NIO | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | Úrokové výnosy | PMI v eurozóně | Aktivita obchodníků | Netflix | Konfederace | Zisk na akcii | Správa | Wall Street | Průlom | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | Dobrá čísla | Tisková konference FOMC | Zlepšení | Sazby Fedu | Hospodářské podmínky | Meta Platforms | Výraznější pokles | Intervenovat | Tržní signály | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Jádrový CPI | Pozice | Vítězství nad inflací | Stock | Současná situace | Portfolia | Zájem obchodníků | Potenciální zisk | OCI | Aktivity v eurozóně | Začínající tradeři | Pullback | Inflace v EU | Dlouhé pozice | Akcie Morgan Stanley | Výrobce čipů | Dlouhodobé důsledky | Market | Technologický sektor | Cenné papíry | Lídři | Sestupný trend | Medvědí trh | Support | Průměrná mzda | Ekonomické statistiky | Hold | Americký Senát | Důležité informace | Očekávání v USA | Obchodní deficit | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Pokračování růstu | Obchodní aktivity | Investiční banka | Globální ekonomický výhled | Spokojenost | Chuť riskovat | Služby | Meta Platforms Inc | Lednová inflace | Americký průmysl | Vybrat zisk | Obchodování britské libry | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rizikovější aktiva | Dnešní růst | Tržní očekávání | Ministryně financí | Jak číst grafy | Úroková sazba Fedu | Peněžní zásoby | Řetězce | Sentiment | Index ISM | Nízká volatilita | NYSE | Dění na trhu | Investoři | Vizualizace | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Stop-Loss | Růst libry | Occidental Petroleum | Pokles průmyslové výroby | Obchodní bariéry | Americké objednávky | Spotřebitelé | Ziskovosti společnosti | Oblasti supportu | Program nákupů dluhopisů | Force | Optimistická očekávání | Nákupní příležitosti | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Negativní data | Politika Fedu | Slabá poptávka | Retracementy | Čínská vláda | Report ADP | Ceny potravin | Rezistence | Výrobní index PMI | Návyky | Březnová data | Auta | Hladiny supportu | Projekce | Jasné signály | Inflace v březnu | Klíčový support | Pozice dolaru | Volatility trhu | Akcie Nvidia | NZD/CHF | Průmyslové aktivity | Obchodujte | Rostoucí náklady | Ropy | Hodnocení současné situace | Struktura | Výrobní sektor | Pomalý růst | Ocenění akcií | Bilance obchodu | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Mimořádné zasedání | Pokles poptávky | CBI | Holubičí rétorika | Americké ekonomiky | Jádrový index | Nárůst ceny | Obchodní vztahy | Krátké (short) pozice | USD | Zveřejnění zprávy | Trh s nemovitostmi | Cestování | Tipranks | Ekonomický dopad | Tokio | Významné změny | Růst aktivity | Longovat | Nové příležitosti | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | HDP v USA | Warren Buffett | Vyšší úrokové sazby | Trendové pohyby | Silný dolar | Nízké úrokové sazby | Velryby | Odhad inflace | Posilování amerického dolaru | Údaje ISM | iPhone | Viceguvernérka | Zpomalení ekonomického růstu | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Přebytek obchodní bilance | Americké ministerstvo | Průraz | Krátkodobé obchodování | Tlak medvědů | Pokles HDP | Rallye | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Růst spotřebitelských cen v USA | ANO | Akcie FedEx | Britské libry | Vlnová struktura | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pokles eura | Významné zprávy | Časové období | Objemy obchodů | Bitcoin dnes | Hodnocení akcií | Americká společnost | Růst eura | Nemovitosti | Evropský trh | Markets | USD/CHF | Oblast supportu | Invest | Další rozvoj | Kanada | Oblasti umělé inteligence (AI) | CPI v USA | Nejistota | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | WisdomTree | Kryptoměna | Makroekonomický kalendář | Nvidia | Take-Profit | Zahraniční investice | Ceny komodit | Indexy | Tržní volatility | Bilance běžného účtu | Takata | Prognózy inflace | Americký dolar | Dlouhodobý vliv | Klíčový faktor | Zamyšlení | Ceny v eurozóně | Makro | Situace v Německu | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Starbucks | Psychologické úrovně | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IFO index | ECB | Ekonomiky eurozóny | Velikost pozice | Vysoká poptávka | Růst ceny | Měnová politika | Philadelphia Fed | Ziskovost | Doporučení | Odraz ceny | Palo Alto Networks | Inflační očekávání | Oslabuje dolar | Body | Masato Kanda | Index výdajů | Korekční fáze | Krypto | Evropské země | Dreamliner | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Paradox | ABC | Navýšení | Americká cla | Negativní vývoj | Údaje o nezaměstnanosti | Precedens | EU | Ekonomický výhled | Miliardy | Dostupnost bydlení | Úroveň supportu | PMI ve službách | Spekulanti | MasterCard | Globální finanční trhy | Bezpečné měny | PMI pro sektor služeb | Nákupní signál | Prodeje | Výrobce elektromobilů | Jak obchodovat s akciemi | Akciový trh | Globální ekonomické nestability | Rizikový apetit | Jak koupit akcie | Vyšší cla | Nákup dluhopisů | USD/JPY | Sazba Fedu | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Kryptoměnový trh | Nové údaje | Japonský vývoz | Banka | CPI v eurozóně | Tchaj-wan | Země eurozóny | Zvýšený zájem | Stav americké ekonomiky | Podnikatelské klima | Významné události | Počet zaměstnaných | Nízká inflace | Akcie Disney | CNBC | Domácí poptávka | Statistika | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Americký HDP | COT | Richmond | Hospodářský výhled | Disney | Strukturální problémy | Ocenění | Home Depot | Chování spotřebitelů
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot