Čtvrtek 25. duben 2024 00:43
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple trading AI
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei ProTrader

Karanténní opatření

img

Rozbřesk: Kdo si v Evropě vede nejlépe a kdo nejhůře? Česko uprostřed pelotonu

18.05.2020 České HDP kleslo už za první kvartál poměrně výrazně (o 3,6% mezikvartálně). To je sice méně než v nejvíce postižených lokalitách na jihu Evropy - HDP v Itálii pokleslo o 4,7%, ve Španělsku o 5,2% a ve Francii dokonce o 5,8%. Na druhou stranu v Česku je situace viditelně horší než v sousedním Německu, kde HDP pokleslo “pouze” o 2,2%. Čím to je?
img

Ranní nadhoz - indikátory by mohly v květnu naznačit zlepšení

18.05.2020 Podle předběžného odhadu ČSÚ poklesl český hrubý domácí produkt v prvním letošním čtvrtletí meziročně o 2,2 %, což odpovídá mezičtvrtletnímu snížení o 3,6 %. I přesto, že karanténní opatření trvala jen zhruba od poloviny března, podstatně se podepsala na výkonu české ekonomiky v prvních třech měsících roku 2020. Byla to zejména slabá zahraniční poptávka, která přispěla k hospodářskému propadu, jako druhá v pořadí pak negativně působila tvorba kapitálu. Naopak vyšší výdaje vládních institucí brzdily hospodářský pokles. České hospodářství nečekají lehké časy ani v nejbližších měsících.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

ČNB v alternativním odhadu počítá s poklesem HDP až o 13,5 pct.

15.05.2020 Podle alternativního scénáře vývoje české ekonomiky, který počítá s pomalejším opadnutím první vlny pandemie koronaviru a zároveň s nástupem další vlny na konci letošního roku, by mohla česká ekonomika letos klesnout až o 13,5 procenta a příští rok o 1,5 procenta. Vyplývá to ze Zprávy o inflaci, kterou dnes zveřejnila Česká národní banka.
img

J. Rusnok nečeká další oslabování koruny

15.05.2020 Podle předběžného odhadu ČSÚ poklesl český hrubý domácí produkt v prvním letošním čtvrtletí meziročně o 2,2 %, což odpovídá mezičtvrtletnímu snížení o 3,6 %. I přesto, že karanténní opatření trvala jen zhruba od poloviny března, podstatně se podepsala na výkonu české ekonomiky v prvních třech měsících roku 2020. Byla to zejména slabá zahraniční poptávka, která přispěla k hospodářskému propadu, jako druhá v pořadí pak negativně působila tvorba kapitálu. Naopak vyšší výdaje vládních institucí brzdily hospodářský pokles. České hospodářství nečekají lehké časy ani v nejbližších měsících. Podstatnou část dubna byla ještě v platnosti karanténní opatření, což znamená delší odstávky a ztížené výrobní podmínky. Lze proto očekávat, že ekonomický výkon ve druhém čtvrtletí bude zasažen ještě mnohem výrazněji a pokles HDP s velkou pravděpodobností dosáhne dvouciferných hodnot. Během druhé poloviny roku by se ekonomická situace měla začít postupně normalizovat, ovšem návrat na předkrizové úrovně bude dlouhodobý a potrvá nejspíš několik let. V souhrnu za letošní rok čekáme pokles ekonomiky o 7,6 %.
img

Koronavirus poslal HDP do záporu

15.05.2020 Podle předběžného odhadu ČSÚ poklesl český hrubý domácí produkt v prvním letošním čtvrtletí meziročně o 2,2 %, což odpovídá mezičtvrtletnímu snížení o 3,6 %. I přesto, že karanténní opatření trvala jen zhruba od poloviny března, podstatně se podepsala na výkonu české ekonomiky v prvních třech měsících roku 2020. Byla to zejména slabá zahraniční poptávka, která přispěla k hospodářskému propadu, jako druhá v pořadí pak negativně působila tvorba kapitálu. Naopak vyšší výdaje vládních institucí brzdily hospodářský pokles.
img

Rozbřesk: Česko čeká na HDP, pro investory je ale důležitější úspěšný přechod na chytrou karanténu

14.05.2020 I Česko se na konci týdne dozví, jaké jsou první reálné dozvuky epidemie v ekonomice - v pátek bude zveřejněn odhad HDP za první kvartál a podle březnových propadů průmyslu a maloobchodu se karanténní opatření v tomto měsíci již naplno zakousla do ekonomického výkonu. Počítáme s tím, že více než v sousedním Německu, kde byl náběh karanténních omezení mírnější a pomoc podnikům a domácnostem přicházela rychleji. I proto počítáme s mezikvartálním propadem mezi 3-4 %.
img

Uber za čtvrtletí vykázal ztrátu 2,9 mld. USD, zisky mu stouply

08.05.2020  Poskytovatel alternativní taxislužby Uber za první čtvrtletí vykázal ztrátu 2,9 miliardy dolarů (72,8 miliardy Kč). Ztráta zahrnuje odpis 2,1 miliardy dolarů aktiv některých menších investic společnosti před zdaněním. Ke ztrátě přispěla i pandemie, kvůli níž Uber už v polovině dubna zrušil výhled na tento rok. S podporou divize doručování potravin Uber Eats společnosti stouply tržby.
img

Graf dne: Britská ekonomika čelí nejhlubší recesi za poslední 3 století

07.05.2020 Mrazivý dopad pandemie koronaviru se projeví v naprosté většině světových ekonomik. Výrazně nadprůměrně by však měl koronavir dopadnout na Velkou Británii. Mezinárodní měnový fond předpovídá letošní pokles globální ekonomiky o 3 %. Bank of England (BoE) však ve své nejnovější prognóze přišla s očekávaným letošním propadem britské ekonomiky o 14 %. Pokud by se předpověď vyplnila, jednalo by se o nejhlubší propad ostrovní ekonomiky od roku 1706, kdy probíhala válka o španělské dědictví. V prvním kvartálu navíc BoE čeká čtvrtletní propad až o 30 %. Přestože se očekává prudké zlepšení situace, jakmile se uvolní karanténní opatření, tak bude trvat minimálně do konce příštího roku, než se ekonomický propad podaří překonat.
img

Karanténní opatření omezila přeshraniční obchod

07.05.2020 Podle předběžných údajů skončila v březnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 3,1mld.Kč. Ten byl oproti stejnému měsíci před rokem nižší o 12,6 mld. Kč. Výsledek zklamal i tržní očekávání, která počítala se saldem lepším o cca 10 mld. Vývoz pokračoval v poklesu, který se však v březnu výrazně prohloubil na 13,3 %, meziročně, zatímco dovozy klesly o 9,9 %.Celkový zahraniční obchod se zbožímovlivnily dopady opatření proti šíření koronaviru, tedy odstávky výrob a uzavření firem. Projevilo se to zejména na snížení kladného salda obchodu s motorovými vozidly (o 12,9 mld.), nižší přebytky vykázal i obchod s elektrickými přístroji a strojním zařízením. Na druhé straně příznivě působil menší deficit obchodu s ropou a zemním plynem a to zejména zásluhou nižších cen ropy na globálních trzích.
C:\fakepath\R3.jpg

Komodity: Ropa zlevňuje, v USA stouply její zásoby a poptávka je nízká

06.05.2020 Ceny ropy dnes výrazně klesají. Nárůst zásob ve Spojených státech a přetrvávající pokles poptávky na trhu převážily nad optimismem, že uvolňování karanténních opatření povede k oživení poptávky po surovině.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

V soukromém sektoru v USA přišlo o práci 20 milionů lidí

06.05.2020 V americkém soukromém sektoru přišlo v dubnu o práci rekordních 20,2 milionu lidí, oznámila dnes organizace ADP. Důvodem byla karanténní opatření přijatá kvůli šíření koronaviru. Hlavní zpráva o dubnovém vývoji nezaměstnanosti, kterou zveřejňuje ministerstvo práce, vyjde v pátek. Očekává se, že míra nezaměstnanosti se z březnových 4,4 procenta dostala nad 15 procent.
img

Karanténní opatření srazila maloobchodní tržby

06.05.2020 Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v březnu meziročně poklesly o 8,9 %, tedy zhruba v souladu s tržním očekáváním. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku snížily o 15,5 %. Výsledky maloobchodních prodejů byly ovlivněny zavedením karanténních opatření, kvůli kterým byla řada prodejen převážně s nepotravinářským zbožím část měsíce zcela uzavřena nebo měla omezený provoz. Utrácení spotřebitelů se tak omezilo jen na nákup nezbytných věcí, zejména potravin. K nejvýraznějším poklesům tržeb tedy došlo u oděvů a obuvi a za výrobky pro sport kulturu a rekreaci. Po očištění o sezónní faktory byly tržby v maloobchodě reálně meziměsíčně nižší o 12,2 %. Rostly však útraty za potraviny a za farmaceutické a zdravotnické zboží.
C:\fakepath\R2.jpg

Komodity: Ropa výrazně zpevňuje vlivem uvolňování karanténních opatření

05.05.2020 Ceny ropy dnes prudce rostou. Několik asijských a evropských zemí i amerických států uvolňuje karanténní opatření. Počítá se s oživením poptávky.
img

Zlato padá, ropa díky naději na zotavení stoupá

05.05.2020 Minulý týden se objevilo hned několik zpráv, které naznačovaly zotavení z pandemie viru Covid-19. A tak náhle svět, alespoň na papíře, vypadal jako lepší místo. Klíčové komodity jako ropa a benzín se po nedávném propadu a chaosu dokázaly odrazit ode dna, zatímco zlato, které představuje bezpečné útočiště, směřovalo k největšímu týdennímu poklesu za sedm týdnů.
C:\fakepath\cor-04052020-lv.jpg

Polovina států USA už uvolnila karanténní opatření

04.05.2020 Zhruba polovina z padesáti států USA už uvolnila karanténní opatření proti šíření nemoci covid-19, případně zavedená omezení zmírnila. K těmto krokům se státy rozhodly i přes dřívější upozornění amerického prezidenta Donalda Trumpa, podle kterého by si pandemie mohla v USA vyžádat až 100.000 obětí, napsala dnes agentura Reuters. Ve Spojených státech s 330 miliony obyvatel se podle Univerzity Johnse Hopkinse dosud nakazilo 1,16 milionu lidí, z nichž komplikacím souvisejícím s koronavirem 67.800 podlehlo.
img

Karanténní opatření zmrazila průmyslovou výrobu

04.05.2020 Český index nákupních manažerů ve výrobě klesl v dubnu o dalších 6,2 bodu na hodnotu 35,1, tedy na nejnižší úroveň od března 2009. Tržní očekávání byla ještě pesimističtější, když počítala s poklesem až na 33,2 bodu. Dubnová data ukázala nejprudší pokles objemu výroby a nových zakázek v českém zpracovatelském sektoru od začátku sběru dat v červnu 2001. Pokles zákaznické poptávky byl z velké části dáván za vinu rozšíření epidemie koronaviru 2019 a zavedení karanténních opatření. Omezení dopadla i na zahraniční odbyt a exportní zakázky výrazně klesly. Pokles odbytu pak způsobil nejvýraznější pokleszaměstnanosti od finanční krize v roce 2009. I přesto, že se omezení pomalu uvolňují, vyhlídky podnikatelů na další období zůstávají chmurné.
img

Airbus je za první čtvrtletí ve ztrátě, prodělal 481 milionů eur

29.04.2020  Evropský výrobce letecké techniky Airbus vykázal za první čtvrtletí čistou ztrátu 481 milionů eur (13,1 miliardy Kč), zatímco před rokem vytvořil zisk 40 milionů eur. Podnik zrušil celoroční výhled, nevyplatí dividendy a minulý měsíc si vyjednal nové úvěrové linky. Šíření koronaviru totiž výrazně snížilo zájem o cestování letadlem a mnoho aerolinek zastavilo objednávky nových strojů. Šéf Airbusu Guillaume Faury právě skončené období označil za nejvážnější krizi, která kdy odvětví letecké dopravy potkala.
C:\fakepath\italie.jpg

Agentura Fitch kvůli koronaviru zhoršila úvěrový rating Itálie

29.04.2020 Mezinárodní ratingová agentura Fitch včera zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti Itálie o jeden stupeň na úroveň BBB-. Tento krok podle agentury odráží výrazný dopad pandemie způsobené koronavirem na italskou ekonomiku.
img

Propad poptávky po ropě srazil zisk BP za čtvrtletí o dvě třetiny

28.04.2020  Britské ropné společnosti BP v prvním čtvrtletí klesl čistý zisk o dvě třetiny na 800 milionů dolarů (20,1 miliardy Kč), i tak ale překonal odhady analytiků. Firmě, která varovala před nadcházející nejistotou, ale zároveň rychle narůstá dluh. Dostal se nad 51 miliard dolarů a překročil hranici, kterou si firma jako strop zadlužení ve vztahu k vlastnímu kapitálu sama stanovila.
img

Ropa v roli černé ovce

28.04.2020 Zatímco americké akciové trhy, vedené technologiemi, zdravotní péčí a médii, i nadále vysílají signál, že je vše v pořádku, stačí jen nahlédnout pod povrch, abyste zjistili, že tomu tak není. Obrovské stimuly si sice našly cestu na akciový trh, ale nikoliv k lidem.
C:\fakepath\francie.jpg

Počet Francouzů, kteří chtějí podporu, v březnu rekordně vzrostl

27.04.2020 Počet Francouzů, kteří v březnu požádali o podporu v nezaměstnanosti, se proti únoru zvýšil o rekordních 7,1 procenta. Oznámilo to dnes ministerstvo práce. Jde o jasnou známku, že situace na pracovním trhu se kvůli šíření koronaviru a jeho dopadům na ekonomiku rychle zhoršuje.
C:\fakepath\Italie-EU.jpg

Bloomberg: V bouřlivém vztahu Itálie s Evropou se něco pokazilo

22.04.2020 Základy Evropské unie byly položeny před šesti desítkami let v Římě a někteří státní představitelé si nyní ve věčném městě začínají myslet, že jsou svědky počátku jejího rozpadu, napsala agentura Bloomberg. Poté co (britský premiér) Boris Johnson a zastánci brexitu pohřbili pečlivě pěstěný mýtus o nezvratnosti unie, její přívrženci začali tvrdit, že Británie je zvláštní případ, ostrovní národ, který se nikdy nemůže zcela kontinentu oddat. Jinak se to ale má, když se proti Bruselu staví Itálie.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Nejhorší teprve přijde, varuje WHO

21.04.2020 Pandemie nemoci covid-19 není překonaná, to nejhorší svět stále ještě čeká, uvedl v pondělí generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Varování vyslovil v době, kdy řada států včetně těch evropských začala karanténní opatření uvolňovat. WHO uvedla, že stále není jasné, odkud virus pochází.
C:\fakepath\merkelova.jpg

Merkelová opět varovala před unáhleným návratem k běžnému životu

20.04.2020 Angela Merkelová opětovně varovala před unáhleným návratem k běžnému hospodářskému životu. Po dnešním jednání vládního výboru pro koronavirus na tiskové konferenci německá kancléřka řekla, že zlepšující se bilance počtu nemocných může být klamná, proto je nezbytné nadále zachovat disciplínu a dodržovat karanténní opatření.
img

Kam s ropou? Cena se propadá, prostory docházejí

20.04.2020 Ropa se toto pondělí obchoduje zase o něco nížé a novinové titulky jsou plné náhlého, téměř 20% propadu květnového kontraktu, který již brzy vyprší (CLK0). Aktivní obchodníci se již zaměřují na červnový kontrakt (CLM0), který je nyní nejaktivnější, ať už jde o obchodované objemy nebo o počet otevřených pozic.
img

Rozbřesk: Evropský automobilový trh padá o 55 %. Remdesvir zabijákem koronaviru? Trhy to tak vidí...

17.04.2020 Zatímco řada zemí EU ještě nestihla dát do kupy statistiky z reálné ekonomiky za únor, k dispozici jsou už březnová tvrdá data z evropského automobilového trhu. Podle dnes zveřejněných výsledků se registrace nových vozů v EU meziročně propadly o 55 %, respektive téměř o 700 tisíc vozů. Na vině je nástup korona-krize, který vedl k uzavírání autosalonů a celkově přesměroval pozornost zákazníků úplně jiným směrem.
img

Prodej aut v EU v březnu klesl o 55 procent, nejvíce v Itálii

17.04.2020  Počet registrací nových osobních aut v Evropské unii v březnu meziročně klesl o 55,1 procenta na 567.308. Oznámilo to dnes Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Na většinu trhů dopadla karanténní opatření, valná část prodejců aut měla kvůli šíření koronaviru od poloviny března zavřeno.
img

Nejobchodovanější akcie Saxo Bank v 1. čtvrtletí: S Teslou si investoři užili pořádnou jízdu

15.04.2020 Po pomalém lednovém vzestupu přišla pandemie viru COVID-19, která během pár týdnů spláchla všechny zisky do kanálu. To bylo nejlépe vidět na akciích Tesly, které si v 1. kvartále užily divokou jízdu. Začalo to uzavíráním krátkých pozic, které přineslo růstovou špičku a nárůst ceny o 50 %, a skončilo karanténou, kterou doprovázel pád zpět na hladinu odpovídající začátku roku.
C:\fakepath\francie.jpg

Francouzská ekonomika letos klesne o osm procent, očekává vláda

14.04.2020 Francouzská ekonomika letos kvůli koronaviru patrně vykáže osmiprocentní propad, řekl dnes ministr financí Bruno Le Maire. Za poslední týden už vláda zhoršila výhled podruhé, ještě před pár dny čekala celoroční pokles hrubého domácího produktu (HDP) o šest procent. Ministr pro státní rozpočet Gérald Darmanin očekává, že deficit veřejných financí letos dosáhne rekordních devíti procent HDP.
img

Češi vzali v únoru obchody útokem, báli se karantény. Masivně vykupovali nejen droždí či roušky, takže maloobchodní tržby dopady mnohem lépe, než se čekalo

07.04.2020 Maloobchodní tržby v ČR vykázaly v únoru nad všechna očekávání lepší výsledek. Při vyloučení motoristického segmentu rostly meziročně o 7,4 procenta, zatímco trh ve střední hodnotě analytických odhadů očekával dle agentury Bloomberg vzestup pouze ve výši 4,5 procenta. Nečekaně dobře se vedlo také maloobchodu se zahrnutím motoristického segmentu. Trh předpokládal meziroční růst 2,4 procenta, ve skutečnosti však vzestup dosáhl 3,6 procenta. V obou případech – jak se zahrnutím, tak bez zahrnutí motoristického segmentu – maloobchod překonal nejsmělejší analytické odhady. Lze tedy říci, že maloobchod jako celek v únoru ještě šíření koronavirové nákazy nijak negativně neovlivnilo.
img

Rozbřesk: Kurzarbeit v novém kabátě - jednodušší a snad i rychlejší…

01.04.2020 Včera česká vláda schválila další sadu opatření na boj s ekonomickými dopady epidemie COVID-19. Dobrou zprávou je, že definitivní pravidla pro kurzarbeit byla ve finále zjednodušena - k dispozici jsou dva typy podpor. První pro uzavřené provozy a zaměstnance v karanténě (80 % náhrady mzdy do 39 000 CZK) a druhá pro širší paletu podniků v případě výpadku surovin či poptávky (60 % náhrady mzdy a to do 29 000 CZK). Podle našeho průzkumu mezi podniky bude mít právě o druhý typ “plošnějšího” kurzarbeitu zájem velký počet podniků. Klíčové proto je, jak rychle nakonec bude MPSV schopné administrovat elektronické žádosti a zda skutečně peníze od podání žádosti podniky dostanou v řádu několika dní (více informací na https://www.mpsv.cz/web/cz/antivirus).
img

Brazilský prezident: COVID-19 zabíjí, stejně tak ale i hlad

31.03.2020 Brazilský ministr zdravotnictví Luiz Henrique Mandetta v pondělí uvedl, že by od sebe Brazilci měli na veřejnosti udržovat maximální odstup, aby zabránili šíření koronaviru a snížili tlak epidemie na zdravotnický systém. Brazilský prezident Jair Bolsonaro přitom prohlásil, že současná karanténní opatření jsou "hysterií" a nelze je více zpřísnit, aniž by utrpěla místní ekonomika. Následně dodal, že hlad je stejnou hrozbou jako COVID-19, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\top-30032020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.03.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří mají za sebou další den, kdy skončily své obchodování s poměrně výraznými rozdíly ve výsledcích. A byl to opět australský akciový trh, který na tom byl úplně jinak než zbytek trhů v Asii.
C:\fakepath\xtb.JPG

ROZHOVOR: Petr Zýma (Specialista XTB) - Aktuální výhled na trhy nakažené koronavirem a činnost brokera v těchto turbulentních časech

30.03.2020 Světové finanční trhy jsou v posledních týdnech extrémně volatilní. Jak vnímáte tuto situaci z pohledu brokera, který každý den komunikuje se svými klienty?
img

Rozbřesk: Dojdou v tomto týdnu trhům pozitivní stimuly?

30.03.2020 Akciové trhy zaznamenaly nejlepší týden od roku 2009 - index S&P 500 si připsal přes 10 %. Problém je, že vše přichází po týdenním propadu, který dosáhl skoro 15 % a navíc na konci uplynulého týdne už rozhodně nebylo na trzích tak veselo jako na začátku. Zisky v uplynulém týdnu byly reakcí na bezprecedentní stimuly centrálních bank a vlád, jejichž výdajové programy většinou přesahují 10 % HDP. Problém je, že v nejbližších týdnech už nedostaneme asi na této frontě nové pozitivní zprávy - již není mnoho “nového” na oznámení. Navíc platí, že stimulační balíky začnou efektivně podporovat ekonomiku až ve chvíli, kdy budou odstraněna karanténní opatření. V tuto chvíli dokáží pouze zabránit nejhorší ekonomické nákaze.
C:\fakepath\s-25032020-lv.gif

Společnostem z indexu STOXX 600 notně klesl výhled tvorby zisku

25.03.2020 Výhled tvorby zisku společností z panevropského indexu STOXX 600 na první a druhé čtvrtletí se razantně snížil. Vyplývá to z dnes zveřejněné ankety analytiků společnosti Refinitiv. Na ekonomiku dopadá pandemie nemoci COVID-19, z velkých evropských zemí karanténní opatření zavedly Británie, Itálie, Francie a Španělsko. Odborníci nyní očekávají, že společnostem ze zmíněného indexu se zisk ve druhém čtvrtletí sníží o 14,9 procenta, zatímco před týdnem prognózovali pokles o 8,2 procenta.
C:\fakepath\us-25032020-lv.gif

Senát USA bude hlasovat o největším stimulu v americké historii

25.03.2020 Americký Senát by měl ještě dnes hlasovat o schválení mamutího finančního balíčku o hodnotě kolem dvou bilionů dolarů (51,1 bilionu korun) na pomoc místní ekonomice zasažené pandemií nemoci COVID-19. S odvoláním na špičky obou hlavních politických stran v horní komoře to píší světové agentury. Ty zároveň upozorňují, že se jedná o největší finanční pomoc, o které kdy Kongres jednal.
img

Rozbřesk: Koronakrize a svižné hospodářské oživení v nedohlednu

25.03.2020 Zatímco napříč světem pokračují jednotlivé státy v přijímání tvrdých karanténních opatření, situace v ohniscích koronavirové nákazy zůstává vážná. Jak v případě Itálie, tak zejména Španělska nadále strmě roste křivka počtu nově nakažených i mrtvých. Data z druhé strany Atlantiku naznačují, že se novým epicentrem pandemie stávají také Spojené státy. Virus navíc stále není pod kontrolou ani v Číně, odkud se rozšířil do zbytku světa. Optimistické scénáře ohledně sníženého post-koronavirového oživení, které kalkulovaly s relativně rychlým odezněním nákazy, tak dostávají významné trhliny.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Vyjednavači se dohodli na ekonomickém balíčku

25.03.2020 Vyjednávači obou stran v americkém Senátu a Bílého domu se dohodli na zákonu o masivních ekonomických stimulech, které mají zmírnit dopad pandemie koronaviru na hospodářství. Oznámily to dnes tiskové agentury. Termín, kdy by zákon mohl být přijat, zatím neupřesnily.
img

Rozbřesk: Evropský PMI odkryje náladu firem na začátku koronavirové krize

24.03.2020 Čísla, která budou ještě nějaký čas chodit z ekonomiky – a samozřejmě nejen té naší – budou sice zajímavá, avšak vlastně budou v podstatě nic neříkající. O to více se trhy budou muset spoléhat na měkké ukazatele, které sice nejsou přesnými přehledy výsledků podnikového účetnictví, ale o to jsou zase rychlejší.
img

Rychlé shrnutí

24.03.2020 Americké indexy včera nedokázaly růst navzdory novým opatření americké centrální banky. S&P 500 zakončil seanci níže o 2.93 %, Dow Jones klesl o 3.04 % a Nasdaq ztrácel 0.27 %. Americký kongres dál hledá shodu nad podpůrným balíčkem.
img

Ranní komentář: Fed zavádí další mimořádná opatření, Itálie konečně vidí světlo na konci tunelu

24.03.2020 Včerejší seance přinesla další nová opatření americké centrální banky, která se snaží podepřít ekonomiku a firmy v boji ekonomickými dopady koronaviru. Fed oznámil, že společně s nákupy státních dluhopisů a rezidenčních hypoték začne nakupovat také komerční hypotéky, přičemž limit pro nákupy těchto aktiv nebyl stanoven. Americká centrální banka zároveň oznámila spuštění nástrojů na nákup ABS, nebo na pomoc s financováním velkých firem a dokonce i malých a středních podniků. Reaguje tak na rostoucí napětí na trhu s korporátními dluhopisy.
C:\fakepath\eurusd-24032020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 24.3.2020

24.03.2020 Akcie v USA včera kvůli obavám z ekonomických dopadů koronaviru klesly, a to navzdory sérii dalších rázných opatření americké centrální banky (Fed) na podporu ekonomiky. Akcie dolů poslaly mimo jiné zprávy o narůstajícím počtu obětí nemoci COVID-19, o přibývání karanténní opatření ve Spojených státech a o blokaci balíčku určeného na pomoc ekonomice opozičními demokraty v americkém Senátu.
C:\fakepath\usa.jpg

Demokraté v Senátu USA stále blokují masivní ekonomický balíček

23.03.2020 Již druhý den po sobě zablokovali opoziční demokraté v americkém Senátu masivní balíček určený na pomoc ekonomice USA podlomené současnou pandemií nemoci COVID-19. Podle demokratů neslibuje republikány navržené opatření dostatek peněz nemocnicím a pracovníkům a naopak se příliš zaměřuje na pomoc velkým korporacím, napsala agentura Reuters.
img

Rozbřesk: Panika má ke konci daleko, co sledovat v tomto týdnu?

23.03.2020 Těžko si představit v nejbližších dnech konec tržní paniky. Přes víkend narazil záchranný balíček Donalda Trumpa v celkovém objemu 2 biliony dolarů na odpor demokratických senátorů, nové případy rostou exponenciálně jako houby po dešti (dosáhly necelých 340 tisíc), Angela Merkelová je po kontaktu s nakaženým doktorem v karanténě a jako třešinka na dortu vystoupil James Bullard z amerického Fedu s odhadem 50 procentního propadu amerického HDP ve druhém kvartále a nárůstu americké nezaměstnanosti až na 30 %. Těžko si představit horší koktejl zpráv.
img

Rozbřesk: Bude český záchranný balík stačit?

19.03.2020 Reakce vlád a centrálních bank na prohlubující se ekonomické propady spojené s koronavirem neberou konce. Včera česká vláda oznámila dlouho očekávaný rozpočtový balík na boj s koronavirem. Celkový objem balíku (až 1 bilion korun) konečně odpovídá vážnosti situace. Je však otázka, zda přímá finanční pomoc (plánovaná na 100 miliard korun) nakonec nebude muset být vyšší.
img

Rozbřesk: Automobilový průmysl přepisuje výhled české ekonomiky

18.03.2020 Podle nejnovějších výsledků se automobilový trh v zemích EU v prvních dvou měsících roku – a tedy před rozvinutím koronavirové nákazy – meziročně propadl o 7,4 %. Poptávka na pěti největších národních trzích v rámci EU stejně jako na britském klesá, a tak zvýšený zájem o nové vozy na několika málo nejmenších tento trend nemohlo nijak citelně ovlivnit. Nejvíce tento útlum zatím pocítily francouzské a italské automobilky, nicméně je jen otázkou krátkého času, kdy pokles zájmu zaznamenají asi všichni. Poté, co někteří výrobci začali mít problém s dodávkami komponent z Číny, se tak rýsuje problém úplně jiný a mnohem zásadnější.
img

Ranní komentář: S&P500 dosedá na klíčový support, VIX zakončil seanci na historickém maximu

17.03.2020 Akciové trhy za sebou mají druhý nejhorší výprodej od černého pondělí 1987. Včera se indexy v USA propadly o 12 %, díky čemuž se S&P 500 dostává na dosah důležitého supportu na úrovni minim z roku 2018.
img

Rozbřesk: Fed sráží úroky na nulu a rozjíždí kvantitativní uvolňování

16.03.2020 Nejrychleji během víkendu přibývali nakažení ve Španělsku. Ovšem nejen tam, a tak sada opatření přijatých přes víkend pravděpodobně na přelomu prvního a druhého kvartálu do značné míry paralyzuje ekonomiku eurozóny. Španělsko podobně jako Itálie vstoupilo do úplné karantény, Francie k tomu má velice blízko a Německo zavřelo své hranice s Francií Švýcarskem a Rakouskem. A k tomu samozřejmě přišlo o víkendu také úplné vyhlášení karantény v Česku. Naše poslední revize odhadů na růst v eurozóně se pohybují okolo -0,7 % pro rok 2020 (Evropská komise odhaduje -1 %), ale s hloubkou a délkou dopadů epidemie se mohou odhady spíše dále zhoršovat. V Česku v tuto chvíli odhadujeme možnost snížení českých sazeb o 100 bps na nejbližším zasedání.
C:\fakepath\trhy.jpg

Koronavirus: Co se děje na trzích?

16.03.2020 Finanční armageddon i bezprecedentní volatilita – takový byl minulý týden na finančních trzích. Pamětníci zavzpomínali na podzim roku 2008, kdy jsme takový šok zažili naposledy. Na některých aktivech výprodeje dokonce překonaly denní poklesy po pádu Lehman Brothers. Teď už je jasné, že pandemie koronaviru je onou černou labutí, na kterou finanční trhy „čekaly“.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Live trading | Price Action | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Burza | CBOE | CCI | CME | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Nesoulad | Diverzifikace | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Expanzivní politika | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Komoditní fondy | Futures | Fúze | Grafy | High | IFO index | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Loonie | MMF | MT4 | Makro data | Risk | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Retracement | Rezistence | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Spread | Support | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výnos | Wall Street | Maturity | ZEW index | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Zisk | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | IEA | Credit Suisse | ČSOB | Partners | Obchodovat | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Devizové intervence | Facebook | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Benzín RBOB | Delta | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Mastercard | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Běžný účet | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Brokeři | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | CZK | Česká ekonomika | České akcie | Dolar | Dow Jones index | Ekonomická krize | Ekonomický růst | Eura | Euro dolar | Evropská měna | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | ForexFactory | ForexFactory.com | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Ruska | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Indikátor CCI | Investiční | Investiční doporučení | Investiční záměry | Investing | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jedno euro | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | Kanadská měna | Komodita | Komoditní | Komoditní obchodování | Komoditní trh | Kurz amerického dolaru | Kurz euro | Kurz libry | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Maloobchodní prodej | Management | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Odkup akcií | Oslabování koruny | Patria Finance | Patria Online | Pokles eura | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Risk Management | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | SP500 | Státní rozpočet | Stoxx | Strategie řízení | Surová ropa | Švýcarská banka | Švýcarské banky | Trh | Tržní podíl | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj inflace | Webináře | WTI | XTB.cz | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | CNBC | BreakEven | ZEW | EIA | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | RBOB | Cílová cena | Daniel Beneš | EBITDA | Elon Musk | Indie | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Překoupení | ROCE | Tim Cook | Tovární objednávky | CTA | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Outperform | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Fundamentální data | Rozhovor | Vzdělání | Burze | Traders | Americké obchodování | SMBC | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Danske Bank | Western Union Business Solutions | DPA | Bernstein | CNOOC | CNN | Wells Fargo | Microsoft | SMBC Nikko Securities | Oxford Economics | Westpac Banking | Westpac | CME Group | Caterpillar | ANZ | Baker Hughes | Institut Ifo | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | YouGov | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | ANZ Bank | PwC | Standard Chartered | Agentura AP | Destatis | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Fundamentální pohled | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Severomořská ropa | Rada ČNB | Výprodej na Wall Street | Globální akciové trhy | Index německých akcií DAX | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Zdravý rozum | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Sázet | Evropské trhy | Futures kontrakty | Contango | Ekonomická aktivita | City | Helicopter money | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj dolarového indexu | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | Globální finanční krize | Cenné kovy | Intervence centrální banky | Program nákupu dluhopisů | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Styl obchodování | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Růst akcií | Fitch Ratings | Alibaba | Halliburton | Dnes na trzích | Propad | Světové akciové trhy | Úvěrový rating | Kryptoměny | Britské ropné společnosti | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Fitch | Šéf britské centrální banky | Index podnikatelské nálady ISM | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Nálada na trhu | PetroChina | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Libra k dolaru | Libra vůči dolaru | Zajištění | FTSE 100 | Baidu | Tesla | Nízká volatilita | Nižší kurz | Odhodlání | National Australia Bank | Credit Suisse Group | Ekonomický institut | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Hlavní index německých akcií DAX | Americké akciové trhy | Propad akcií | Organizace ADP | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Hrubý domácí produkt Německa | Non-Farm Payrolls | Britská ekonomika | Americký trh práce | Opatřením na podporu ekonomiky | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Odhady trhu | Ekonomická situace | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Hlavní burzovní indexy | Opatření na podporu ekonomiky | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Přebytek ropy | Německé dluhopisy | Výnosy | Měnový pár GBP/USD | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Libra k americkému dolaru | TRY | Softbank | Čínský statistický úřad | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indikátory důvěry | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Finanční domy | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Německý Ifo index | Japonský Nikkei | Konsenzus | Jihokorejský KOSPI | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | HDP v eurozóně | IHS Markit | Jihokorejské akcie | Purple Trading | Generali Investments | Rystad Energy | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Vstup na burzu | Výkyvy kurzu koruny | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | Daňové změny | Makroekonomické zprávy | Aleš Michl | Quant | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Index volatility CBOE | Obchodování na pražské burze | Vývoj ceny palladia | Palladium | Jerome Powell | Nejvýkonnější akcie | Index S&P/ASX 200 | NEST | Masivní výprodeje | Lithium | Tržní očekávání | Asijské trhy | Kurz eurodolaru | Airbnb | Geopolitická rizika | Saxo | Výnosy italských dluhopisů | Německá centrální banka | Akcie Amazonu | OPEC+ | Obchodní napětí | Výsledky obchodování | Podniky | Evropské akciové trhy | Renaissance Capital | Asijské akciové trhy | Růst cen stříbra | Globální růst | Silný americký dolar | Index nákupních manažerů (PMI) | Obchodní aktivita | Firma McDonald's | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Forint | Výplaty dividend | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | Cenový kanál | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | Czech Fund | Měny v regionu | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Kompozitní index | Americké volby | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Daňové úlevy | Slabá koruna | Zpomalení hospodářského růstu | Prezident Trump | Evropská komise | Steven Mnuchin | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Fondy ETF | Zadluženost | Hodnota indexu | Refinitiv | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Analytici společnosti | Heiken Ashi | Ropný kartel | Sazby ČNB | Makroekonomické statistiky | Obchodní přístup | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Martin Sklenář | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Období vysoké volatility | Evropské akciové burzy | Zájem investorů | Uber Technologies | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Technologický Nasdaq | Růst americké ekonomiky | Zpětný odkup akcií | Euroskepticismus | Zahraniční investoři | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | České HDP | Pokles sazeb | Vývoj amerického dolarového indexu | Infineon | Infineon Technologies | Německé firmy | Očekávání do budoucna | Tencent Holdings | Silnější euro | Akcie klesají | Propad ropy | Boris Johnson | Americké společnosti | Snížení sazeb | Vietnamská ekonomika | Prezidentka ECB | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | XTB Research | Silný dolar | Britský premiér | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | ISM index | Shrnutí obchodování | Tisk peněz | Depozitní sazby | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Povídání o trzích | Poptávka po ropě | Pohonné hmoty v Česku | Snížení daní | Kurzarbeit | Český index nákupních manažerů | Ceny palladia | Předstihové indikátory | CFRA Research | Makroekonomický výhled | Tržby v maloobchodě | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Kakao | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | SMMT | Hospodářské dopady | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Měny regionu | Hospodářské krize | Rozpočtová politika | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Německá vláda | Hongkong | Výdaje státního rozpočtu | Trinity | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Výkon amerického dolaru | Objem | Data z USA | František Táborský | Bílý dům | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Obchodní dohody | Myšlenka | FRED | Obrat trendu | Těžba v USA | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Německé hospodářství | Americký dolar dnes | Firma | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | BAT | Pfizer | Týdenní zpráva | Švédský statistický úřad | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | Odhad růstu světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Statistici | Ukrajina | Zájem o riziková aktiva | Lagardeová | Souhrnný index | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Ekonomiky v eurozóně | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Politická krize | Domácí měny | Americká data | Walt Disney | Ekonomická důvěra | Evropští investoři | Naše ekonomika | České hospodářství | Odvětví české ekonomiky | Zveřejněná data | Data o HDP | Konkurenti | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | Mzdový nárůst | ADP | Růst japonské ekonomiky | Zakázky německého průmyslu | HUF | PLN | Na burze | Celosvětový růst | Vyšší poptávka | Propouštění | Impuls | SoftBank Group | Visa | Stavební produkce | Špatná nálada | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Klíčový support | Oslabuje dolar | Koruna dnes | Zdražování | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Cvičení | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Počet zemřelých | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Moskva | Airbus | Zahájení obchodování | Ústavní soud | Škoda Auto | Míra | Úroky | Německý PMI | Přerušení výroby | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Trumpova administrativa | Zpracování kovů | Regulátoři | Philadelphia Fed index | Fed index | Italský premiér | Optimismus investorů | Nálada německých spotřebitelů | MasterCard | Disney | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Americké vlády | Nike | Nejbližší support | Bydlení | Uber | Ztráta | Úbytek | NERV | Stratég | Akciové indexy v USA | Giuseppe Conte | ACEA | Demokratické strany | Zájem o rizikovější aktiva | Aktivita ve výrobním sektoru | Průmyslové podniky | Peking | Nálada na globálních trzích | Růst hrubého domácího produktu | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Růst měnového páru | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Pracovní trh | Prodej automobilů | Chris Williamson | Američané | Bruno Le Maire | Netflix | CFRA | Dobrá data | Ceny ropy dnes | Výprodeje akcií | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Oslabení kurzu | Von der Leyenová | Budoucnost | Ifo | Experti | Tvorba zisku | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Příjmy domácností | Mzdová dynamika | FTSE Russell | Nový rekord | Ministerstvo práce | Ministr financí Steven Mnuchin | Podnik | Česká inflace | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | SAP | Technologická společnost | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Nová auta | Ceny ve výrobní sféře | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Spotřebitel | Pozitivní komentáře | Velké firmy | Nejobchodovanější akcie | Alibaba Group Holding | Oživení globální ekonomiky | Angela Merkelová | Německá kancléřka | Hladiny podpory | Prognózy ČNB | Kancléřka Merkelová | Krach | Francouzská vláda | Stabilita sazeb | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Samsung | Nákaza koronavirem | Koronavir | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Banka UBS | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Virus | Asijské indexy | Vir | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | České měny | Americký kongres | Obavy z koronaviru | Nejvýraznější pokles | Provozní zisk | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | Vysoká inflace | Boeing | Vstupy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Spekulativní kapitál | Růst v eurozóně | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Aktivita v průmyslu | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Rosstat | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | Hospodářské dopady koronaviru | BP | Americký ISM | Maloobchodní tržby v ČR | Adidas | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | Žádost o vstup na burzu | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Britský statistický úřad | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Tedros Adhanom | Americká inflace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Týden na finančních trzích | XTB Live Trading | Trading webináře | Live Trading webináře | Empire State Index | Ekonomické aktivity | Americký PMI | PMI ze sektoru služeb | Prudký propad | Noviny | Akcie na evropských trzích | Ekonomické recese | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Největší ztráty | Roberto Gualtieri | Italský ministr hospodářství | Index nákupních manažerů ve výrobě | Fungování finančních trhů | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Americký Fed | Stabilita | Sestupný trend | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Nová data | Šok | Snížení těžby | Martin Gürtler | Mzda | Opatření proti šíření nemoci | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Index australské burzy | Australské burzy | Cenová válka | Výsledek zahraničního obchodu | Výsledky HDP | Nástroje měnové politiky | Extrémní růst | Cenové války | Videokonference | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Premiér Giuseppe Conte | Restrikce | Objemy ropy | Americké výnosy | Negativní hospodářské dopady | Ekonomický balíček | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Euro včera | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Opatření proti koronaviru | Masivní nákupy | Nákupy státních dluhopisů | Profitovat | Shenzhen Composite | Tencent | Finanční armagedon | Bezprecedentní volatilita | Další vývoj | Finanční armageddon | Armageddon | Udržení likvidity | Těžaři ropy | Generovat cash-flow | Íránská ropa | Desetileté dluhopisy | Desetileté dluhopisy v USA | Zahraniční spekulativní kapitál | Restriktivní opatření | Stimuly | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | Euro-koruna | Kurz euro-koruna | Domácí data | Masivní propad | Fiskální politiky | Kabinet | Opatření americké centrální banky | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Největší propad | Hlavní ekonom ING | TPCA | Šíření viru | Stimul | Pokles vývozu | Dnešní čísla | Situace kolem šíření koronaviru | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Propad poptávky | Spotřebitelé | Šíření nového typu koronaviru | Nemoc COVID-19 | Výhled poptávky | Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Nový výhled | Nejslabší růst | Opatření vlád | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Tiskové agentury | Vládní podpory | Levnější půjčky | Rating vyšší | Ropné cenové války | Texas | Fed včera | Obchod Amazon | Přísná opatření | Německý ministr financí | Situace v Číně | Koronavirová krize | MPSV | MF | Kalifornie | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Kongres | Škoda | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Domácnosti | Asociace | Fundament | Negativní korelace | Výrobce letadel | Úrokové sazby na nízké úrovni | Neomezené množství vládních dluhopisů | Neomezené množství | Hotovost | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Masivní ekonomický balíček | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Negativní hospodářské dopady koronaviru | Futures na americké akcie | Hluboké ztráty | Pomoc velkým korporacím | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Zdraví ekonomiky | Ukazatel zdraví ekonomiky | Ukazatel zdraví | Úvěrové linky | Sněmovna reprezentantů | Mitch McConnell | Balíček na záchranu ekonomiky | Eric Ueland | Přímé platby většině Američanů | Dávky v nezaměstnanosti | Navrhovaný balíček | Dopad pandemie koronaviru | Dopad pandemie koronaviru na hospodářství | Tomáš Raputa | Graf dne | Senát USA | Záchranný balíček | Axios | Bezprecedentní propad | Další růst | Růst | Univerzita Johnse Hopkinse | Výhled tvorby zisku | Tvorby zisku | Hospodářská činnost | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Jair Bolsonaro | Biliony | Poptávka po surovině | Globální poptávka po ropě | Potenciál | Platební neschopnost | Automobilový trh | Allianz | Německý statistický úřad | Dění ve světě | Propad HDP | Farmaceutické firmy | Karanténa | Creighton University | Petr Zýma | Činnost brokera | Specialista XTB | Rozložení kapitálu | Historické pohyby | Denní režim analýz | Denní režim | Šíření nákazy | Inflace zpomaluje | Klid před bouří | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Ekonomický propad | Nigérie | Brazilský prezident | VW | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Italové | Slovensko | České PMI | Ekonom IHS Markit | Ekonom IHS | Války | Schodek | Organizace | Akcie Alibaba Group | Wopke Hoekstra | Deficit veřejných financí | Letecká společnost | Práce | Jednání ČNB | Koronakrize | Afrika | Údaje | Dlužník | Hrozí krach | Skupina OPEC | DPH | Úvěrová pojišťovna | Pojišťovna | Opatření proti šíření koronaviru | Cestovní omezení | Hluboké recese | Dopady koronavirové krize | Opětovný pokles | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Chřipka | Nejsilnější růst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Snížení produkce | BFMTV | Ministr pro státní rozpočet | Gérald Darmanin | RMC | France Info | Celková inflace | Výpadky | Česká ekonomika letos | David Frost | Akcie Saxo Bank | Lloyds Banking Group | Boeing Co. | Anglo American | Credit Suisse Group AG | LafargeHolcim | USB Group | Microsoft Corp | NOVACYT | Předseda ČEZ | Výhled poptávky po ropě | Hospodářské oživení | Restart ekonomiky | Prodej aut v EU | Počet registrací nových osobních aut | Bankovní vzdělání | AMC | Procter & Gamble | Statistiky | Americké univerzity | Vzrušení | Návrat do práce | Colorado | USD za barel | Květnový kontrakt | Kontrakt na WTI | Květnový kontrakt na WTI | Levná ropa | Japonský export | SaxoStrats | CLK0 | UCO | USO | CLM0 | Červnový kontrakt | Vysoké contango | Propad ceny ropy | Propad ceny | Dílčí index | Producenti ropy | Finanční pomoc | Nizozemsko | Ropné velmoci | ETF USO | Uvolňování karanténních opatření | Celosvětová poptávka po ropě | Debata | Surové ropy | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Evropská data | Soukromá spotřeba | Břidlicové ropy | Air France | Institut GfK | Posílení | Omezení pohybu | Indikátory ekonomického sentimentu | Dnešní statistika | Výrobce letadel Boeing | Rating Itálie | Americké státy | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Burza CME | Propad poptávky po ropě | Zisk BP | Cestování | 3M | Lék na COVID-19 | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Propad exportu | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Nezaměstnanost v Německu | Shell | Ropa roste | Maloobchod | Zaměstnanci | FDA | Anthony Fauci | Epidemiolog | PMI z výroby | Dopravci | Český státní rozpočet | Dolar a ropa | Guvernér Colorada | Demokratický guvernér | Jared Polis | Vývoj komodit | Futures na zemní plyn | HG měď | Ceny dobytka | Soud | Švédská ekonomika | Maloobchodní tržby v eurozóně | Latinská Amerika | PEPSICO | Export v dubnu | Vývoz | Přeshraniční obchod | Uber Eats | Divize Uber Eats | Divize Uber | Dáme Jídlo | Bolt Food | Wolt | Alternativní taxislužby | Státy eurozóny | Deflační tlaky | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Dluhy | Toyota Motor | Členské státy | Akcie Nike | Americké ceny výrobců | Členské země | RBI | Bankéři z Fedu | Auta | JD.com | NetEase | Xiaomi | Velké ekonomiky | Scénáře vývoje české ekonomiky | Čeští centrální bankéři | Vakcína | Sektor služeb | Ekonomická aktivita v USA | Bundesbanka | Moderna | Fiskální stimul | Historický propad ceny ropy | Oživení globální poptávky | Důvěra spotřebitelů | Japonský export v dubnu | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Šéf firmy | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Jaguar | Ekonomický institut Ifo | Kia | JDE | Unie | ČR | Propad investic | Pokles investic | Costco | Salesforce | Knorr-Bremse | Koronavirové pandemie | Záchranný balík | Chování trhu | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Kurzarbeit v Německu | Střední Evropa | Kommersant | Zvyšování mezd | Rekordní nárůst | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Němečtí zákonodárci | Mateusz Morawiecki | Dubnová stavební produkce | Rekordní pokles | Rally na ropě | Index Nasdaq Composite | Francouzský index CAC 40 | Globální poptávka | Růst mědi | Objem vládních stimulů | Italská centrální banka | Arizona | Hospodářský propad | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | HDP EU | Covid | Druhá vlna pandemie | Druhá vlna | Sam Stovall | Počty nových případů | Útlum ekonomické aktivity | Svaz výrobců a prodejců automobilů | Akciový optimismus | Index německých akcií | Státní pomoc | Nízké sazby | Nízké sazby ČNB | DSTI | Práce z domova | Míra zisku | Akcie aerolinek | Objem zakázek | Dopad pandemie | Maloobchod v květnu | Nárůst počtu nově nakažených | KLM | Silicon Valley | Ocenění | Růst tržeb | Ceny | Nadějné zprávy | Růst poptávky po ropě | Rekordní růst poptávky | Německý ukazatel | Progres | Celkový výsledek | Odhady HDP | První odhady HDP | HDP za Q2 | Insolvence | Pár EUR/USD | Největší firmy | Důvěra | Výzkumy | Reakce Švédska | Slabý dolar | Země Perského zálivu | Růst zaměstnanosti | Hyundai Motor | Akcie Hyundai | Akcie Hyundai Motor | Maďarská inflace | Erdogan | BHP Group | Počty nakažených | Počet akcií | Kanadská ekonomika | Výhled letošního vývoje ekonomiky | Brazilské hospodářství | Brazilská ekonomika | Brazilská vláda | IBGE | Brazilský statistický úřad (IBGE) | Brazilský statistický úřad | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | Pokles hospodářství | Odborníci | Kroger | Mezinárodní agentura pro energii | Battery Day | Výkon ekonomiky | Budoucí vývoj | Zhoršení pandemie | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Politici | Míra nezaměstnanosti v Německu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Test na koronavirus | Španělská centrální banka | Guvernér španělské centrální banky | Šéf centrální banky | Pablo Hernández de Cos | Graf ropy WTI | Lockdown | Libye | iPhone | Nárůst případů koronaviru | Množství peněz | Futures na ropu | Technologické tituly | Norwegian Cruise Line | Sumitomo | Zprávy o vakcíně | Vakcína proti covidu-19 | China Mobile | Letecká doprava | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Ceny v Japonsku | Aktivita v čínských továrnách | Spotřebitelská poptávka | Přebytek obchodní bilance | GameStop | Akcie společnosti Walt Disney | Siemens | BASF | Munich Re | Vonovia | Munich | Vakcinace | Očkování | NBP | Maďarská vláda | Futures na ropu WTI | Počasí | Samsung Electronics | Rio Tinto | TUI | JD | Rostoucí ceny ropy | WU | Indexy na Wall Street | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | Dnešní seance | Růstový trend | Air | Celosvětová poptávka | Maďarský HDP | Maďarská ekonomika | Siemens Energy | Silný růst | Evolv | Pandemie covidu-19 | Pandemická omezení | Dnešní videokomentář | Síla amerického dolaru | Cestovní ruch v Německu | Data o inflaci | Graf indexu Nasdaq | Strach z inflace | Rostoucí ceny | Objednávky | Přeprodané oblasti | Pandemie COVID | cTrader Purple Trading | Deutsche Wohnen | Vonovia a Deutsche Wohnen | Oslabení | MNB | FAST | Prodej | Microsoft Corporation | Důležité makroekonomické zprávy | Obchodní výsledky | ADNOC | Varianty koronaviru | Počet nezaměstnaných | Chování spotřebitelů | Strategie ECB | Americký trh | Procter & Gamble Company | Inflace cen | Odvětví | BHP | Peníze z programu | Delta mutace | CAR | Chování | Pocity | Vnímání | Německý výrobce | Meituan | Pascal Soriot | Medián | Střední hodnota | Podíl firem | Mzdové balíčky | Plat šéfa firmy | Střední plat | High Pay Centre | Luke Hildyard | Bonusy | Experian | Brian Cassin | CRH | Albert Manifold | Reckitt Benckiser | Laxman Narasimhan | Berkeley | Rob Perrins | ASX | Vlna pandemie | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Dna | Společnost Siemens | BNP | Gamble | Nejnovější zprávy | Energetické krize | Obilí | Pozornost | Christian Lindner | Allianz SE | Francouzský index | Společnost | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | British Petroleum | Maloobchodní prodejce | Německé pojišťovny | Lockdowny | TIM | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Omikron | COVID-19 omikron | Varianta omikron | | Nové vakcíny | Obavy z varianty omikron | Rozšíření | Rostoucí inflace | Obavy z omikronu | Joe Manchin | Hráči na trhu | Dopad omikronu | Sumitomo Mitsui | Uniper | Miliardy USD | Komentáře Fedu | Předpokládaný růst | Cena akcií společnosti | Downing Street | Murray | Glapinski | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | TotalEnergies | Situace na Ukrajině | Čínské trhy | Invaze | Opatření v Číně | Britský FTSE | Růst cen energií | Vision Fund | Christopher Waller | Maxim Rešetnikov | Rostoucí životní náklady | Životní náklady | Zpráva o inflaci | Thomas Barkin | Cenové stropy | Patrick Harker | Korporace | Války na Ukrajině | Farmaceutický sektor | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Next
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Kapitulace kryptoměn
Kapitulace medvědů
Kapitulace technické analýzy
Kaprain
KAP.UK
Karaberd
Karaberd v Arménii
Karačaganak
Karanténa
Karanténa v čínském přístavu

Následující klíčová slova

KardiAI
Karel Beran
Karel Diviš
Karel Fillner
Karel Gott
Karel Havlíček
Karel III.
Karel Janeček
Karel Klečka
Karel Komárek
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít