Neděle 04. května 2025 10:54
reklama
Swissquote Bank
reklama
RebelsFunding PIXAR styl
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple trading band forex umíme

Flat

img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 27. srpna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

27.08.2024 V pondělí pár EUR/USD předvedl pouze nepatrnou medvědí korekci, ale učinil tak velmi neochotně. Zatím to vypadá, že se dočkáme dalšího menšího pullbacku a poté se obnoví hlavní trend, který trvá již několik týdnů. Jak jsme již zmínili, pro tak výrazný pokles americké měny neexistují žádné pádné důvody. Trh stále reaguje pouze na faktory, které se mu hodí. Aktivně prodává dolar na základě očekávání snížení úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému, zatímco zcela ignoruje probíhající snižování sazeb ze strany Evropské centrální banky. Trh reaguje na každou negativní zprávu z druhé strany oceánu a sebevědomě ignoruje jakékoli další zprávy z EU. Proto není možné určit, jak dlouho bude růstový trend trvat – vše totiž závisí na náladě a záměrech hlavních hráčů na trhu.
img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 26. srpna? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

26.08.2024 Pár EUR/USD v pátek pokračoval v neúnavném růstu. V průběhu týdne jsme předpokládali, že páteční projev Jerome Powella byl již zohledněn, jelikož americký dolar v průběhu týdne klesal a trh od šéfa Federálního rezervního systému přirozeně očekával pouze holubičí postoj. Jak se však včera ukázalo, trh stále využívá každou příležitost k prodeji dolaru. Nezáleží na tom, jak často je třeba stejnou událost zohledňovat v ceně. Když Powell večer oznámil připravenost zahájit v září uvolňování měnové politiky, trh dostal nový důvod k prodeji dolaru, což vedlo k dalšímu prudkému poklesu.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 26. srpna? Jednoduché tipy a analýza transakcí pro začátečníky

26.08.2024 Pár GBP/USD v pátek pokračoval ve svém "letu na Měsíc". Během dne americký dolar klesl o dalších 130 pipsů, a to rychle, jednoduše a volně. Americká měna začala klesat brzy ráno, přestože v té době ve Spojeném království i v USA neexistovaly žádné makroekonomické ani fundamentální faktory. Trh jednoduše pokračoval ve výprodeji dolaru v očekávání nadcházejícího projevu předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella v Jackson Hole. Očekávali jsme, že trh bude preventivně reagovat na Powellovu holubičí rétoriku a že v pátek dojde k obratu. Trh však stále využíval každou příležitost k nákupu tohoto páru. Nezáleží na tom, ke kterým faktorům se vyjádřil a zda za každodenním poklesem dolaru vůbec nějaké faktory stojí. To vše je irelevantní. Pohyb vzhůru je zcela nelogický. Projev guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho byl od samého začátku nezajímavý. Skutečnost, že BoE uvolňuje svou měnovou politiku, je ještě méně relevantní. Vše se točí kolem dolaru a zářijového snížení úrokových sazeb ze strany Fedu.
img

Klíčové události dne 26. srpna: Fundamentální analýza pro začátečníky

26.08.2024 Na pondělí je naplánována pouze jedna makroekonomická událost. V zásadě tyto zprávy nejsou v tuto chvíli potřeba, protože to, čeho jsme svědky, jsou každodenní výprodeje dolaru bez ohledu na jakékoli fundamentální nebo makroekonomické pozadí. Indikátory, události, zprávy, reporty, modely – nic z toho nemá v tuto chvíli žádný význam. Proto zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby v USA skutečně může vyvolat reakci trhu a dokonce růst americké měny, ale jak tato reakce a růst ovlivní trh globálně, zůstává nejisté
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 23. srpna? Jednoduché tipy a analýza transakcí pro začátečníky

23.08.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek zaznamenal mírný pokles, který je však v grafech sotva patrný. Včerejšek tak byl jen dalším dnem v řadě, kdy se britské libře nepodařilo provést ani tu nejmenší korekci a dolar naopak neposílil. Vzestupný trend zůstává neporušený a nezpochybnitelný. Ve Velké Británii byly včera zveřejněny indexy podnikatelské aktivity ve službách a ve zpracovatelském průmyslu, které dopadly nad odhady trhu. Není to důvod k opětovnému nákupu tohoto páru?
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 22. srpna? Jednoduché tipy a analýza transakcí pro začátečníky

22.08.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval ve svém vzestupném pohybu i ve středu. Vzestupný pohyb byl v posledních týdnech tak silný a nezastavitelný, že bylo nutné zmenšit měřítko grafů, aby se do nich alespoň vešel. Nepochybujeme o tom, že současný růst libry je zcela nelogický. Trh již několik týdnů, ba dokonce měsíců využívá jakoukoli záminku k prodeji amerického dolaru a ignoruje celkový fundamentální a makroekonomický obraz. Každá další zpráva z USA je využívána pouze k jednomu účelu.
img

Klíčové události 22. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky

22.08.2024 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí a všechny jsou si dosti podobné. Německo, Spojené království, EU a USA zveřejní indexy podnikatelské aktivity v sektoru služeb a ve zpracovatelském průmyslu za srpen. Tyto údaje málokdy vyvolávají silnou reakci trhu a v současné době se trh zaměřuje na nákup eura a libry a prodej dolaru. Je proto nepravděpodobné, že by tyto zprávy vyvolaly prudký pohyb směrem dolů. Americké indexy podnikatelské aktivity budou mít na trh malý vliv, protože v USA budou zveřejněny důležitější zprávy ISM. Kromě toho bude v USA zveřejněna také zpráva o žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Výrazné reakce na dnešní zprávy můžeme očekávat pouze v případě, že jejich výsledky budou výrazně překvapivé.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD 21. srpna? Jednoduché tipy a analýza transakcí pro začátečníky

21.08.2024 Pár GBP/USD pokračoval ve svém vzestupném pohybu i v úterý. I začínající obchodníci nyní mohou pozorovat chování páru v posledních týdnech – nepřetržitý růst, prakticky bez jakékoli korekce. Dříve se dalo říci, že makroekonomické údaje z USA pravidelně tlačily na dolar nebo že představitelé Federálního rezervního systému konečně diskutovali o snížení klíčové sazby. V současné době však na dolar nepůsobí žádné faktory, které by jej tlačily dolů. Přesto trh pokračuje v panickém výprodeji americké měny. Takové pohyby nemají žádnou logiku. Nejzajímavější je, že tento nelogický růst dříve či později skončí a je docela možné, že začne stejně nelogický pád.
img

Plán obchodování GBP/USD na 20. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

20.08.2024 V pondělí si pár GBP/USD udržel svůj růstový pohyb v souladu s aktuálním vzestupným trendem. Jak jsme už mnohokrát zmínili, v tuto chvíli neexistují žádné nové důvody pro nákup tohoto páru. V pondělí Spojené království ani Spojené státy nezveřejnily žádné zprávy. Přesto jsme byli svědky dalšího růstu britské měny, což už není nijak překvapivé. Trh nadále prodává dolar na základě očekávání snížení úrokových sazeb Federálním rezervním systémem v září. Nezáleží na tom, že účastníci trhu na to čekají už od začátku roku a jednají podle toho, co se ještě ani nestalo – tak je tomu už osm měsíců v řadě. Zároveň se zdá, že uvolnění měnové politiky ze strany Bank of England je příliš neznepokojuje.
img

Plán obchodování EUR/USD na 19. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

19.08.2024 Měnový pár EUR/USD si v pátek udržel svůj růst. Pro růst eura a opětovný pokles dolaru sice neexistovaly žádné významné důvody, ale ve čtvrtek se cena odrazila od linie vzestupného trendu, takže růst páru můžeme považovat za opodstatněný. Problémem je, že euro roste jak s podporou konkrétních událostí či zpráv, tak bez ní. V pátek stály za pozornost pouze dvě zprávy. Zatímco zpráva o počtu stavebních povolení v USA byla slabší, než se očekávalo, index spotřebitelské nálady Michiganské univerzity překonal očekávání trhu.
img

Klíčové události 16. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky

16.08.2024 Na pátek je naplánováno několik makroekonomických událostí. V první řadě by obchodníci měli věnovat pozornost americkým údajům, protože ty zůstávají pro trh nejvýznamnější. Dnes budou ve Spojených státech zveřejněny zprávy o spotřebitelském sentimentu Michiganské univerzity a o počtu schválených stavebních povolení. Jedná se o zprávy středního významu, které by však mohly vyvolat reakci trhu. Ve Spojeném království bude zveřejněna zpráva o maloobchodních tržbách, která má stejnou váhu jako americké zprávy. Obecně dnes můžeme od obou měnových párů očekávat pokles. Euro by mohlo znovu otestovat trendovou linii, a pokud se neudrží nad maximy ze čtvrtka a úterý, může směrem dolů ustoupit i britská libra.
img

Klíčové události 15. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky

15.08.2024 Na čtvrtek je naplánováno poměrně hodně makroekonomických událostí. Ekonomický kalendář eurozóny je prázdný, ale za zmínku stojí zprávy ze Spojeného království a USA. Ve Spojeném království dnes budou zveřejněny údaje o HDP a průmyslové výrobě. Tyto zprávy sice nepovažujeme za klíčové, protože trh je často ignoruje, přesto bychom mohli být svědky mírné reakce, pokud se skutečné hodnoty budou od prognóz lišit.
img

Klíčové události 14. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky

14.08.2024 Na středu je naplánováno jen pár makroekonomických událostí, ale všechny jsou mimořádně důležité. Začínající obchodníci by se měli zaměřit výhradně na zprávy o inflaci ze Spojeného království a Spojených států, což je poměrně jednoduché. Vzhledem ke sklonu trhu prodávat dolar by jakýkoli pokles inflace v USA, který by byl hlubší, než se předpokládalo, mohl vyvolat nový propad dolaru. Naopak jakýkoli údaj o inflaci ve Velké Británii, který by byl lepší, než se očekávalo, by mohl podpořit libru, protože by oddálil druhé snížení sazeb ze strany Bank of England.
img

Plán obchodování GBP/USD na 14. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.08.2024 Také měnový pár GBP/USD vykázal v úterý silný pohyb směrem vzhůru. Kromě údajů o indexu cen výrobců, které odstartovaly výrazný růst páru, byly ve Velké Británii zveřejněny zprávy o nezaměstnanosti, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a mzdách. Míra nezaměstnanosti se nečekaně snížila z 4,4 % na 4,2 %, zatímco trh očekával její zvýšení na 4,5 %. Po této zprávě se stalo nepodstatným, že počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti překročil prognózu devítinásobně a že růst mezd zpomalil o více než 1 % (což se blíží načasování druhého snížení sazeb ze strany Bank of England). Trh, jak to ostatně většinou dělal v průběhu roku 2024, ignoroval všechny údaje podporující dolar a reagoval pouze na zprávu, která podpořila libru.
img

Plán obchodování EUR/USD na 14. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.08.2024 V úterý pár EUR/USD zažil prudký a poměrně silný pohyb vzhůru. Reakce trhu na včerejší makroekonomické údaje by se dala zařadit do jedné z kapitol učebnice s názvem "Jak trh obchoduje, když je zaujatý určitým směrem". Ve své podstatě vyvolal celý pohyb směrem vzhůru výsledek amerického indexu cen výrobců (PPI). Tento ukazatel v meziročním vyjádření zpomalil o 0,1 % více, než se předpokládalo, a v měsíčním vyjádření byl o 0,1 % nižší, než se předpokládalo. Trh si tuto informaci vyložil jako signál k okamžitému prodeji dolaru, protože jeden z ukazatelů inflace formálně zpomalil. V současné době může jakékoli zpomalení inflace v USA vyvolat propad dolaru, protože trh již sedm měsíců čeká na snížení sazeb ze strany Federálního rezervního systému. Tak silnou reakci na naprosto běžnou zprávu jsme nečekali, ale trh opět prokázal svou připravenost využít jakýkoli formální důvod, aby ospravedlnil svá očekávání zářijového snížení sazeb Fedu. Přesto pár EUR/USD zůstává v horizontálním kanálu 1,0600–1,1000.
img

Plán obchodování EUR/USD na 13. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.08.2024 V pondělí pár EUR/USD vykazoval nízkou volatilitu a neochotu obchodovat. Přesně takový pohyb jsme očekávali, protože na první obchodní den týdne nebyly naplánovány žádné významné události a náladu na trhu nemohly ovlivnit ani žádné události z víkendu. Pondělky jsou na forexovém trhu často takovými "polosvátky". Aktuální obrázek je tedy následující: pár minulý týden zaznamenal korekci na úroveň 1,0888 a dokonale se od ní odrazil. Formálně zůstává vzestupný trend zachován, ale je důležité si uvědomit, že se již sedm měsíců nacházíme ve fázi omezeného rozpětí. Minulý týden se cena také dotkla horní hranice rozpětí na úrovni 1,1000. Existuje tedy vysoká pravděpodobnost, že se bude pohybovat směrem ke spodní hranici na úrovni 1,0600.
img

Plán obchodování GBP/USD na 13. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

13.08.2024 Ani v pondělí pár GBP/USD nevykázal žádné zajímavé pohyby kvůli nedostatku makroekonomických a fundamentálních událostí. Nejzajímavější vývoj pro britskou libru začne dnes. Rádi bychom však poznamenali, že zprávy o nezaměstnanosti, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a mzdách, které budou zveřejněny za několik hodin, pravděpodobně nebudou považovány za "klíčové". Trh na tyto zprávy může reagovat, ale reakce pravděpodobně nebude silná. Na druhou stranu ve středu budou zveřejněny klíčové zprávy o inflaci ve Velké Británii a v USA. Budoucnost měnového páru GBP/USD bude do značné míry záviset na těchto zprávách.
img

Klíčové události 13. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky

13.08.2024 Na úterý je naplánováno více makroekonomických událostí než na pondělí. Je to proto, že jakékoli kladné číslo je větší než nula. Začínající obchodníci se dnes mohou zaměřit na různé makroekonomické zprávy. Žádná z nich není zásadní, ale všechny by mohly vyvolat mírnou reakci trhu. V průběhu dne by tedy oba měnové páry mohly vykázat několik obratů.
img

Plán obchodování GBP/USD na 12. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.08.2024 Ani ve čtvrtek pár GBP/USD neprojevil žádnou touhu po aktivním pohybu. Tento den nebyly k dispozici žádné makroekonomické ani fundamentální podklady a po čtvrtečním růstu se pár nacházel v blízkosti horní linie klesajícího kanálu. Klesající trend je tedy stále neporušený a odraz od horní linie kanálu by mohl u britské měny vyvolat nové kolo poklesu.
img

Plán obchodování EUR/USD na 12. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.08.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek nejevil zájem o výrazný pohyb. Jak jsme se obávali, trh se po prudkém nárůstu volatility na konci minulého a začátku tohoto týdne rychle uklidnil a ukazatele volatility se vrátily na nízké hodnoty. V pátek jsme proto opět zaznamenali pohyby o pouhých 23 pipsů. Pátek nepřinesl nic zvláštního, co bychom mohli analyzovat. Dopoledne byl v Německu zveřejněn druhý odhad červencové inflace, který byl totožný s prvním a na pohyb páru neměl žádný vliv. Růst eura byl založen na přehnaných očekáváních trhu ohledně snížení sazeb ze strany Federálního rezervního systému, ke kterému ve skutečnosti nemusí dojít.
img

Plán obchodování pro EUR/USD na 9. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.08.2024 Ve čtvrtek se měnový pár EUR/USD pokusil udržet svůj logický pokles, tentokrát však medvědi narazili na nepřekonatelnou překážku v okolí nejbližší úrovně 1,0888. Stojí za zmínku, že obchodníci byli na začátku tohoto týdne velmi aktivní, ale volatilita se snížila a makroekonomické a fundamentální pozadí v posledních dnech chybí. Můžeme se tedy spolehnout pouze na technickou analýzu. Co nám tedy nyní napovídá?
img

Plán obchodování GBP/USD na 9. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.08.2024 Ve čtvrtek se páru GBP/USD počtvrté za sebou nepodařilo překonat hladinu 1,2680 a zahájil korekci, o které jsme hovořili na začátku týdne. Cena zůstává v klesajícím kanálu; klesající trend tedy zůstává neporušený. Odraz od horní hranice kanálu může vyvolat nový pokles britské měny. Libra však klesá již tři týdny, takže bychom mohli očekávat výraznější korekci. Pohyby jsou nyní čistě technické, bez fundamentálního nebo makroekonomického pozadí. Domníváme se, že pokles páru bude ve střednědobém horizontu pokračovat, protože již tři měsíce v řadě roste a potřebuje hlubokou medvědí korekci. Kromě toho fundamentální pozadí podporuje přeprodaný dolar mnohem více než překoupenou libru.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 8. srpna: euro se dostává do prudkého poklesu

08.08.2024 Pár EUR/USD se ve středu konečně uklidnil. Volatilita klesla na úroveň typickou pro poslední měsíce, ale k výrazným pohybům nedošlo. Kromě pohybů chybělo i makroekonomické a fundamentální pozadí, s výjimkou jediné nevýznamné zprávy o průmyslové výrobě v Německu, která neměla na tržní sentiment žádný vliv.
img

Plán obchodování EUR/USD na 8. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.08.2024 Pár EUR/USD se ve středu konečně uklidnil a situace na trhu se "stabilizovala". Volatilita se vrátila na pro všechny známé úrovně, tedy na nízké úrovně. Ano, na konci minulého a na začátku tohoto týdne jsme byli svědky pěkného návalu emocí, ale co bude dál? Bude se pár opět obchodovat kolem 30–40 pipsů za den? Pokud ano, pak je to pro obchodníky špatná zpráva.
img

Plán obchodování pro EUR/USD na 7. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

07.08.2024 Pár EUR/USD se v úterý obchodoval klidněji. Trh se začal "vzpamatovávat" z pátečních událostí a pondělní paniky a makroekonomické pozadí v tento den prakticky chybělo. V důsledku toho se volatilita snížila na průměrnou úroveň a cena nadále mírně klesala. Důvodům pondělní paniky na trhu nerozumíme, a proto se domníváme, že americký dolar opět klesal bezdůvodně. Ano, výsledky zpráv o trhu práce a nezaměstnanosti byly opět horší, než se předpokládalo, ale to neznamená, že Federální rezervní systém začne zítra uvolňovat měnovou politiku. Od začátku roku trh očekává, že Fed brzy sníží sazby. A od začátku srpna se tak stále ještě nestalo. Údaje o trhu práce a nezaměstnanosti vykazují slabé hodnoty již nejméně čtyři měsíce. Teprve v srpnu si však trh začal myslet, že začala recese a že Fed musí naléhavě zasáhnout. Pár zůstává uvnitř horizontálního kanálu 1,06–1,10. Očekáváme pohyb ke spodní hranici tohoto kanálu.
img

Doporučení pro obchodování a analýza EUR/USD na 7. srpna; euro se chystá klesat

07.08.2024 V úterý měnový pár EUR/USD pokračoval v poměrně výrazném poklesu, ačkoli k tomu neměl žádné pádné důvody. Volatilita sice klesla na zhruba 60 pipsů, ale i 60 pipsů je na téměř prázdný den docela dobrých. Z makroekonomických událostí můžeme zmínit pouze zprávu o maloobchodních tržbách v Evropské unii, které v červenci klesly o 0,3 % oproti prognózám -0,1 %. Dá se tedy říci, že tato zpráva způsobila euru problémy.
img

Plán obchodování EUR/USD na 6. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

06.08.2024 Pár EUR/USD v pondělí opět vykazoval značnou volatilitu. Tentokrát byl problém dolaru komplexní. Zelená bankovka dále oslabovala, ačkoli se v pátek po posledních neuspokojivých zprávách o americkém trhu práce a nezaměstnanosti propadla. Během víkendu se však začaly objevovat informace, že by Federální rezervní systém mohl v roce 2024 nejen několikrát snížit základní úrokovou sazbu kvůli vysoké pravděpodobnosti recese, ale také v srpnu svolat mimořádné zasedání, na kterém by sazbu snížil o 0,5 %. Tyto informace a všeobecná panika na trzích vyvíjely na dolar značný tlak. Podle našeho názoru je panika prostě panika a není na ní nic logického ani standardního. Například trh s kryptoměnami se v úterý zotavuje. Proto se může zotavit i americký dolar. O recesi v USA se začalo mluvit již loni, přesto americká ekonomika stále roste tempem vyšším než v EU, Velké Británii a podle odborných prognóz.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 6. srpna: trhy panikaří, euro vystoupalo na úroveň 1,10

06.08.2024 Pár EUR/USD v pondělí vykázal poměrně vysokou volatilitu a udržel si růst, který začal v pátek. Na první pohled nebylo jasné, co je příčinou nové býčí dynamiky. Ani na druhý pohled to stále nebylo úplně jasné. O něco později ale bylo evidentní, že pondělí bylo "černé" pro mnoho trhů. Trh s kryptoměnami, americký akciový trh a mnoho akciových trhů po celém světě zavřely s rekordními "ztrátami". Zvýšená volatilita na měnovém trhu tedy pramení ze stejných událostí.
img

Týdenní předpověď založená na zjednodušené vlnové analýze pro GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, AUD/JPY, EUR/CHF a Index amerického dolaru ze dne 5. srpna

06.08.2024 Analýza: Hlavní pár britské libry pokračuje v cenovém grafu ve svém vzestupném pohybu. Struktura trendové vlny v době analýzy není dokončena. Od poloviny července se cena páru pohybuje do strany od zóny rezistence a vytváří přechodnou korekci. V posledních dnech se cena stahuje od silné rezistence.
img

Týdenní prognóza na základě zjednodušené vlnové analýzy pro páry EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD a EUR/GBP a pro zlato, 5. srpna

05.08.2024 Analýza: Směr pohybu ceny hlavního eurového páru určuje od září loňského roku vzestupná vlna, která začala v polovině dubna. Od spodní hranice silné zóny rezistence od poloviny minulého měsíce začala fáze medvědího cenového pohybu. Vzestupný úsek od 1. srpna má potenciál obratu a mohl by být začátkem závěrečné části vlny.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 5. srpna 2024

05.08.2024 Páteční údaje o zaměstnanosti v USA byly slabší, než se očekávalo. Nonfarm payrolls ukazují, že USA přidaly 114 000 nových pracovních míst, což je méně než prognózovaných 176 000, přičemž červnové číslo bylo revidováno o 29 000 směrem dolů. Míra nezaměstnanosti vyskočila z 4,1 % na 4,3 %, i když vlivem zvýšením míry zapojení pracovní síly z 62,6 % na 62,7 %. Akciové a komoditní trhy klesly a japonský jen a kanadský dolar symbolicky posílily. Euro ale prudce vzrostlo o 118 pipů. Dokonce i britská libra získala pouhých 64 pipů. Zvláštní je i fakt, že v době vydání zprávy euro v daný den získalo už 45 pipů.
img

Klíčové události dne 5. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky

05.08.2024 Na pondělí je naplánováno jen pár makroekonomických událostí, ale i přesto dojde k určité aktivitě. V Německu, eurozóně, Spojeném království a USA budou zveřejněny konečné odhady indexů podnikatelské aktivity v sektoru služeb za červenec. Tyto údaje nepovažujeme za důležité a odchylky od prvních odhadů jsou velmi vzácné. Ve Spojených státech však bude zveřejněn také významnější index podnikatelské aktivity ISM v sektoru služeb. Připomeňme, že index ISM ve výrobním sektoru byl minulý týden zklamáním, stejně jako téměř všechny nejdůležitější statistiky z USA. Ani index ISM nemusí americký dolar podpořit.
img

Plán obchodování EUR/USD na 5. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.08.2024 V pátek pár EUR/USD vykázal silnou rally, kterou vyvolaly neuspokojivé údaje o trhu práce a nezaměstnanosti v USA. Hodnota počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor za červenec činila pouze 114 000, což bylo výrazně pod mnohem vyššími prognózami. Navíc míra nezaměstnanosti vyskočila z 4,1 % na 4,3 %. V pátek tak byly důvody k panickému prodeji dolaru.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 2. srpna Jednoduché tipy pro začátečníky

02.08.2024 Ve čtvrtek pár GBP/USD pokračoval v poklesu a nakonec vykázal dobrou volatilitu. Pár se během dne posunul o zhruba 140 pipsů. Vzhledem k rozhodnutí Bank of England snížit sazby je tento pokles pravděpodobně logický. Zdá se, že trh nebyl na takový výsledek vůbec připraven, ačkoli jsme opakovaně zmiňovali, že kupodivu očekával snížení sazeb pouze ze strany USA. Trh marně čekal zhruba sedm měsíců a obchodoval, jako by Federální rezervní systém měnovou politiku už několikrát uvolnil. Včera se ukázalo, že Evropská centrální banka a BoE zahájí uvolňování měnové politiky dříve než americká centrální banka. Zda Fed začne snižovat sazby do září, zůstává otázkou. Nově nabytý optimismus trhu ohledně uvolňování měnové politiky nesdílíme. Podle našeho názoru současná úroveň inflace snížení sazeb v září nepodporuje. Proto může dolar i nadále stabilně růst.
img

Plán obchodování pro EUR/USD na 1. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.08.2024 Ve středu EUR/USD opět ukázal a dokázal, že se mu prostě nechce hýbat. V úterý byly zveřejněny důležité zprávy v Evropské unii a ve středu byly zveřejněny významné zprávy jak v Evropské unii, tak ve Spojených státech, kde zároveň proběhlo zasedání Federálního rezervního systému. A jakou volatilitu vidíme v těchto dnech? 37 a 44 pipsů. O nízké volatilitě hovoříme již několik měsíců, protože v současné době je na měnovém trhu rozhodujícím faktorem. Jak se dá obchodovat pár, který se denně pohybuje pouze o 30–40 pipsů? Je důležité pochopit, že se nejedná o jednosměrný pohyb o 40 pipsů, kdy můžete vstoupit do obchodu na jedné straně a na druhé vystoupit. Také v posledních dvou dnech se trh vyvíjel beze změny.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 1. srpna. Evropská data: ani vyloženě dobré, ani vyloženě špatné

01.08.2024 Měnový pár EUR/USD se po většinu středy obchodoval nepatrně výše. Jako obvykle nebudeme výsledky zasedání FOMC analyzovat bezprostředně po jeho skončení, protože se domníváme, že bude trvat nejméně den, než trh všechny informace "stráví". Proto analýzu zasedání americké centrální banky provedeme až zítra. Prozatím se zaměřme na jinou neméně důležitou a zajímavou událost: zprávu o inflaci v eurozóně.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 31. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

31.07.2024 Měnový pár GBP/USD se i v úterý snažil pokračovat v poklesu, i když k tomu měl jen pár lokálních důvodů. Jediná důležitá zpráva dne – americká zpráva JOLTs – se ukázala být silnější, než se očekávalo, a dolar přestal posilovat až po jejím zveřejnění. Domníváme se, že britská libra pokračuje v poklesu v důsledku technických faktorů a očekávání nadcházejícího snížení sazeb ze strany Bank of England. Kromě toho hraje roli i celkové nadhodnocení libry a její poněkud neopodstatněný růst za uplynulé tři měsíce.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 30. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

30.07.2024 EUR/USD v pondělí potěšil obchodníky svým slušnými pohyby. Stojí za zmínku, že pohyb sice nebyl nijak výrazný, ale byl založený na trendu a volatilnější, než se očekávalo. V pondělí nedošlo k žádným fundamentálním ani makroekonomickým událostem, a to ani v USA, ani v EU, přesto si trh našel důvody k nákupu dolaru. To je velmi pozitivní, protože to odpovídá našim očekáváním. Připomeňme, že pár se globálně obchoduje v horizontálním kanálu 1,06–1,10. Proto můžeme očekávat, že pár klesne ke spodní hranici tohoto kanálu.
img

Klíčové události 30. července: fundamentální analýza pro začátečníky

30.07.2024 Na první pohled je na úterý naplánováno poměrně dost makroekonomických událostí. Většina z nich však pravděpodobně na trhu nevyvolá žádnou reakci. Ujasněme si, proč tomu tak je. Německo a EU zveřejní zprávy o HDP za druhé čtvrtletí. Jedná se o důležité údaje, ale trh minulý týden ignoroval údaje o mnohem významnějším americkém HDP, které rovněž vykázaly poměrně působivé hodnoty. Je nepravděpodobné, že by údaje o evropském a německém HDP překvapily obchodníky podobně rezonujícími hodnotami. Také Německo zveřejní zprávu o inflaci, ale důležitější je inflace v Evropě. Za druhé, Evropská centrální banka již začala s uvolňováním měnové politiky, takže údaj o inflaci nemá na euro tak silný vliv jako dříve.
img

Přehled vývoje EUR/USD. Týdenní výhled: Zasedání Fedu a inflace v eurozóně

29.07.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek opět vykazoval velmi nízkou volatilitu. Pár se navzdory nejméně třem zprávám zveřejněným během americké obchodní seance, které sice mohly sloužit, ale nesloužily, jako hybné síly, prakticky nehnul z místa. Připomeňme, že USA zveřejnily důležité údaje o den dříve, a to ještě významnější než v pátek. Konkrétně byly zveřejněny údaje o HDP za druhé čtvrtletí a o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Obě zprávy měly značný dopad. HDP rostl mnohem silněji, než se očekávalo, zatímco objednávky se propadly o 6,6 % oproti prognóze +0,3 %. Přesto celková volatilita za celý den činila pouze 42 pipsů.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 29. července: Jednoduché tipy pro začátečníky

29.07.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek nadále předstíral obchodování. Volatilita byla opět nízká, takže jsme v průběhu dne nebyli svědky v podstatě žádného pohybu. Začínající obchodníci si opět mohli všimnout, že aktivita na trhu (známá také jako volatilita) je jedním z nejkritičtějších ukazatelů. Ve čtvrtek byly v USA zveřejněny dvě důležité zprávy – ty o HDP a objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. A co se stalo? Nic; ani tak nedošlo k žádným pohybům. V pátek byly v USA zveřejněny údaje o osobních příjmech a výdajích amerického obyvatelstva, index PCE a index spotřebitelského sentimentu. Co se stalo? Nic; stále nedocházelo k žádným pohybům. A to už pomlčíme o tom, že dolar měl ve čtvrtek a v pátek skvělou příležitost k posílení, protože HDP rostl mnohem výrazněji, než se očekávalo, a index PCE byl vyšší, než se předpokládalo. Vysoký HDP naznačuje, že Federální rezervní systém může i nadále držet sazbu na své maximální hodnotě, a vysoký PCE naznačuje, že inflace v USA může opět zrychlit.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 26. července. Jednoduché tipy pro začátečníky.

26.07.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek stále obchodoval v úzkém pásmu. Navzdory faktu, že včera byly zveřejněny přinejmenším dvě vcelku významné zprávy, volatilita nevzrostla a účastníci trhu projevili jen malý zájem o obchodování. Důležitá je také zpráva o růstu amerického HDP o 2,8 %, která překonala odhady 2,0–2,5 %, a údaj za první čtvrtletí ve výši 1,4 %. Z uvedeného vyplývá, že americká ekonomika zůstává silná. Za druhé, Federální rezervní systém může ponechat sazby na maximu, aniž by se obával recese. Americký dolar ale navzdory příznivým podmínkám nedokázal posílit. Ano, červnová zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby trh zklamala, když vykázala hodnotu -6,6 %, která je výrazně horší než prognóza. Který indikátor je ale důležitější? Stav celé ekonomiky, nebo jen prodej zboží dlouhodobé spotřeby?
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 25. července. Jednoduché tipy pro začátečníky.

25.07.2024 Pár GBP/USD se ve středu také pohyboval smíšeně, částečně pod vlivem makroekonomických údajů. Velká Británie dopoledne zveřejnila údaje o PMI ve službách a ve výrobě, které dopadly nad očekávání. Tyto reporty podpořily libru. Tytéž americké indexy PMI byly odpoledne horší, než se očekávalo, což způsobilo chvilkové oslabení dolaru. Ke konci dne ale začal technický pullback, který ještě víc zkomplikoval intradenní technický obraz.Stejně jako euro, i britská libra má technické důvody k poklesu, ale v posledních třech dnech se cena pohybuje spíš do strany než dolů. Volatilita zůstává nízká a aktuálně vidíme pohyb, který silně připomíná flat.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 25. července. Jednoduché tipy pro začátečníky.

25.07.2024 Pár EUR/USD se ve středu dál pohyboval velmi pomalu. Jakmile se cena vymanila z rostoucího kanálu, zahájila nový klesající trend. Pozor ale na tempo, jakým se cena pohybuje dolů. Za tři dny klesla o 60 pipů, což je zhruba 20 pipů denně. Tímto způsobem se pár obchoduje v posledních 3–4 měsících. Eurozóna a USA včera konečně zveřejnily první zprávy tohoto týdne, jenže ty obchodníky jen zmátly. Bez nich by pár možná pokračoval v pomalém pohybu dolů nebo by pozvolna zahájil býčí korekci. Místo toho jsme kvůli vlivu ekonomických reportů zaznamenali dva intradenní obraty, které pohyb páru ještě víc zkomplikovaly. Údaje o PMI v eurozóně dopadly hůř, než se očekávalo, což vedlo k rannímu poklesu eura. Index výrobní aktivity v USA pak klesl pod úroveň 50,0, což vyvinulo tlak na dolar. Celkově má pár podle očekávání pokračovat v klesajícím trendu, ale ten může být – jak jsme často říkali – pomalý a nevyzpytatelný.
img

Gold Prices Near Record Highs Amid Rate Cut Bets

16.07.2024 Gold prices rose in Asian trading on Tuesday, approaching record highs as increased bets on Federal Reserve rate cuts from September boosted the yellow metal.
img

Plán obchodování EUR/USD na 12. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.07.2024 EUR/USD ve čtvrtek vykazoval volatilnější pohyby, i když to nebylo překvapivé. Již jsme zmínili, že klíčovou událostí týdne bude zpráva o inflaci v USA. Kromě toho jsme také zmínili, že dolar může klesnout, pokud inflace klesne v rámci předpokládaného rozpětí. Nakonec jádrová i celková inflace klesly více, než se očekávalo, a dolar se téměř propadl.
img

Plán obchodování GBP/USD na 12. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.07.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek nadále obchodoval na vyšší úrovni. Libra, která téměř každý den bez jakýchkoli důvodů nebo na jakémkoli základě roste, přirozeně využila dalšího "daru osudu" v podobě zprávy o inflaci v USA, která zpomalila více, než se očekávalo. Na všech ostatních zprávách už nezáleželo. Britská ekonomika však v květnu rostla více, než trh očekával. To možná poskytlo další podporu kupujícím GBP/USD, ačkoli trh na měsíční údaje o HDP obvykle nereaguje.
img

Klíčové události 12. července: fundamentální analýza pro začátečníky

12.07.2024 V pátek se odehraje jen pár makroekonomických událostí. Upozorníme pouze na americké zprávy o indexu cen výrobců a indexu spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Každopádně, jak se tento týden ukázalo, trh většinu evropských a britských údajů ignoruje, ale zůstává zaujatý americkými zprávami. Například na zprávy, které dolar nepodporují, trh reaguje dvakrát tak urputně, zatímco některé zprávy, které by mohly dolar potenciálně podpořit, téměř ignoruje. Dnešní zprávy proto mohou snadno vyvolat pokles dolaru, pokud se ukáže, že jsou jejich hodnoty nižší než prognózy. Pokud budou hodnoty neutrální nebo lepší než prognózy, budeme od obou měnových párů očekávat medvědí korekci.
img

Plán obchodování EUR/USD na 11. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

11.07.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu nadále posiloval. Není však důležité, že pár navýšil zisky, ale spíše to, že volatilita klesla na pouhých 19 pipsů za den. Obecně je jedno, jakým směrem se pár pohybuje, protože nedochází k žádným výrazným pohybům. Představte si, že pokrýt vzdálenost 100 pipsů v jednom směru by trvalo dva týdny. Koho by to zajímalo? Volatilita se v posledních 6–12 měsících neustále snižuje. Je poměrně těžké říci, proč se tak děje, zejména proto, že existuje spousta fundamentálních a makroekonomických souvislostí. Trh má důvody k uzavírání obchodů. Samozřejmě se na trhu občas objevují období flat obchodování, ale v současné době se v takovém období nenacházíme.
img

Plán obchodování pro GBP/USD na 11. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

11.07.2024 GBP/USD se ve středu nadále obchodoval na vyšší úrovni, jako by se nic nestalo. Britská libra nadále vykazuje převážně nelogické pohyby. Dolar klesal minulý týden, což bylo logické – proč ale pokračuje v poklesu také tento týden? Už půl roku však opakujeme, že nikdo nedokáže vysvětlit, proč libra nadále roste. Navzdory tomu, že Bank of England možná na příštím zasedání začne snižovat sazby a inflace ve Velké Británii klesla na 2 %, trh vidí pouze zpomalení inflace v USA (ke kterému ve skutečnosti nedochází) a nadále sní o snížení sazeb ze strany Federálního rezervního systému. A nejen sní, ale skutečně v něj věří! Proto může libra růst, jak dlouho chce, protože k růstu nepotřebuje žádné důvody. Včera šéf Fedu Jerome Powell vystoupil s druhým pololetním vyjádřením před americkým Kongresem, ale pokles dolaru to zjevně nevyvolalo, protože v takovém případě by vykázal růst také pár EUR/USD.
img

Klíčové události 11. července: fundamentální analýza pro začátečníky

11.07.2024 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí. Klíčovou událostí dne bude zpráva o inflaci v USA, ale jaký dopad může mít tato zpráva na měnové páry? Oba hlavní měnové páry pokračují v růstu, přičemž euro vykazuje jen minimální pohyby. Předpokládejme, že americká inflace zpomalí v rámci prognózy nebo vykáže výraznější hodnotu. V takovém případě bychom měli očekávat pokles amerického dolaru a růst obou měnových párů. Libra však nadále roste i bez pomoci ve formě ekonomických zpráv. Podporu ze strany zpráv či reportů nyní zjevně nepotřebuje. Navíc Spojené státy zveřejní sekundární zprávu o žádostech o podporu v nezaměstnanosti.
img

Plán obchodování EUR/USD na 10. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

10.07.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý pokračoval ve svém pomalém korekčním pohybu směrem dolů. Objasněme si situaci, abychom se vyhnuli pozdějším otázkám – volatilita činila 28 pipsů. Upřímně řečeno, těžko říct, zda má smysl provádět nějakou analýzu. Na tento den byla naplánována pouze jedna důležitá událost – vystoupení předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella před americkým Kongresem. Powell měl přednést projev a odpovídat na otázky bankovního výboru Senátu. Podívejme se nyní na výše uvedený graf – je nějaký důvod se domnívat, že Powell řekl něco důležitého?
img

Plán obchodování GBP/USD na 10. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

10.07.2024 Měnový pár GBP/USD v úterý klesl, čímž se oproti páru EUR/USD markantně odlišil. Pokud se podíváte pozorněji, v hodinovém časovém rámci se vytvořila formace "hlava a ramena" a prolomení úrovně 1,2798 posloužilo jako její potvrzení. Právě překonání úrovně 1,2798 umožnilo obchodníkům otevřít krátké (short) pozice a očekávat pokles britské libry.
img

Plán obchodování EUR/USD na 9. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.07.2024 Včera se EUR/USD opět pokusil vyšplhat výše a dokonce o několik pipsů překonal maximum z předchozího dne. Pár otevřel pondělí medvědím gapem a právě kvůli tomuto gapu euro nedokázalo předvést přesvědčivější růst. Přestože v pondělí nebyly zveřejněny žádné ekonomické zprávy ani se nekonaly žádné fundamentální události, o víkendu byly oznámeny výsledky druhého kola voleb ve Francii. Připomeňme, že minulé pondělí trh uvítal porážku strany Marine Le Pen. Národní shromáždění prý ve druhém kole prohrálo, neboť se umístilo na třetím místě, což je pravděpodobně důvod, proč euro v pondělí vzrostlo.
img

Plán obchodování pro GBP/USD na 9. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

09.07.2024 Včera se GBP/USD většinu dne obchodoval na vyšší úrovni. Je obtížné vysvětlit, proč libra v pondělí vzrostla, vzhledem k tomu, že v tento den nebyly zveřejněny žádné ekonomické zprávy ani se nekonaly žádné fundamentální události týkající se dolaru nebo libry. Někdo by se mohl pokusit spojit výsledky francouzských voleb s růstem libry prostřednictvím kurzu eura, ale to se zdá přinejmenším nepřesvědčivé. Proto je nejpravděpodobnější, že britská měna vzrostla čistě z důvodu dynamiky.
img

Klíčové události 9. července: fundamentální analýza pro začátečníky

09.07.2024 Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Včera si trh našel důvod k nákupu eura a libry, ale takové věci netrvají věčně. Minulý týden oba měnové páry vykázaly poměrně prudký pohyb vzhůru, takže by bylo dobré, kdyby tento týden došlo k nějaké medvědí korekci. Teoreticky by růst dolaru mohly vyprovokovat projevy šéfa Federálního rezervního systému Jeroma Powella a zveřejnění zprávy o inflaci v USA. Ve skutečnosti však trh zřídkakdy zohledňuje Powellův jestřábí postoj a shodu skutečné hodnoty s prognózami. Bylo by proto příjemné, kdyby tyto události dolar podpořily, ale zelená bankovka by také mohla využít určité korekce před zveřejněním údajů o americké inflaci.
img

Plán obchodování GBP/USD na 8. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.07.2024 Měnový pár GBP/USD se v pátek nadále obchodoval v kladném teritoriu. Téměř všechny klíčové zprávy z USA se ukázaly být zklamáním, takže byl pokles dolaru naprosto logický. Trh však posledních 6–9 měsíců dolar prodává, i když k tomu nemá žádný důvod. Pro trh již nejsou tak významné faktory jako postoj šéfa Federálního rezervního systému Jeroma Powella, dlouhodobě jestřábí měnová politika Fedu nebo hrozba uvolnění měnové politiky Bank of England na příštím zasedání. Proto dolar klesá, pokud k tomu existují důvody, a může klesat i nadále zcela bezdůvodně.
img

Plán obchodování EUR/USD na 8. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

08.07.2024 Navzdory silným makroekonomickým údajům a projevu prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagarde dokázal měnový pár EUR/USD překonat pouze 43 pipsů volatility. A k tomu došlo během pěti minut, kdy byly v USA zveřejněny zprávy Non-Farm Payrolls a o nezaměstnanosti. Obě zprávy se ukázaly být slabší, než se předpokládalo, což mohlo vyvolat nový pokles dolaru. Celkově dolar sice klesl, ale celková intradenní volatilita, stejně jako předtím, nebyla nic moc. Neustále připomínáme skutečnost, že pár vykazuje velmi slabé pohyby, protože to je v tuto chvíli to hlavní. Proto můžeme vyvodit dva závěry. Zaprvé, i obchody v 5minutovém časovém rámci mohou zůstat otevřené po dobu 2–3 dnů. Zadruhé, v tuto chvíli je nesmírně obtížné počítat s vysokými zisky a pár ani nemusí vytvářet signály každý den, ačkoli mluvíme o nejnižším časovém rámci.
img

Klíčové události 8. července: fundamentální analýza pro začátečníky

08.07.2024 V pondělí je ekonomický kalendář prázdný. Minulý týden oba měnové páry zaznamenaly nízkou volatilitu a pozvolna se vydaly směrem vzhůru. Pokles dolaru byl minulý týden logický, protože téměř všechny klíčové zprávy o americké ekonomice dopadly hůře, než se předpokládalo. Za zmínku však stojí, že Evropská centrální banka zároveň začala uvolňovat měnovou politiku, což je pro euro medvědí faktor. Také Bank of England pravděpodobně 1. srpna zahájí uvolňování měnové politiky, což je pro britskou libru rovněž medvědí faktor. Proto jsme ohledně dalšího růstu velmi skeptičtí. Nemůžeme však popřít, že se trh zdráhá kupovat americký dolar.
img

Plán obchodování EUR/USD na 4. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

04.07.2024 EUR/USD se ve středu obchodoval v kladném teritoriu, což dávalo smysl. Včera byla v USA (a nejen v Americe) zveřejněna nová várka ekonomických zpráv, které však dolar nepodpořily. Zejména dvě nejdůležitější zprávy dne – ISM v sektoru služeb a ADP – vykázaly horší hodnoty, než se předpokládalo. Vezměte na vědomí, že bychom se měli zaměřit na porovnání hodnoty s prognózou, a ne na předchozí údaj. Proto jsme ve druhé polovině dne byli svědky růstu páru a v souladu s tím i poklesu amerického dolaru.
img

Plán obchodování GBP/USD na 4. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

04.07.2024 Také GBP/USD včera vykázal silný pohyb vzhůru, který byl vyvolán slabými makrodaty z USA. Upozorňovali jsme, že se vyplatí věnovat pozornost zprávám ISM a ADP. Obě, pokud tedy nebyly úplným zklamáním, se ukázaly být slabší, než se očekávalo. Proto byl pokles dolaru ve druhé polovině dne zcela předvídatelný. Trh bohužel nadále ochotně reaguje na jakoukoli zprávu o slabosti americké ekonomiky, přestože je mnohem silnější než ta britská. Trh již nezajímá, zda Federální rezervní systém neplánuje v dohledné době snížit své sazby. Libra by měla klesnout přinejmenším pod úroveň 1,23, ale místo toho se již více než šest měsíců drží ve flat rozpětí, jak je jasně vidět v denním časovém rámci. Boční charakter pohybu páru je jasně patrný v hodinovém grafu. Dnes můžeme po včerejším růstu očekávat pouze korekci a pár může vykazovat slabou volatilitu.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 3. července 2024

03.07.2024 Inflace v eurozóně v červnu podle očekávání zpomalila z 2,6 % o měsíc dříve na 2,5 %, což však trh nijak neovlivnilo, neboť investoři již dlouho čekají na další snížení úrokových sazeb ze strany Evropské centrální banky. Skutečnost, že míra nezaměstnanosti v eurozóně zůstala beze změny, místo aby se zvýšila z 6,4 % na 6,5 %, však dokázala trh ovlivnit. V důsledku toho euro vzrostlo na horní hranici úzkého rozpětí, i když šlo o poměrně mírný růst.
img

Plán obchodování GBP/USD na 1. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.07.2024 Také GBP/USD zaznamenal nízkou volatilitu a pár se v pátek téměř nepohnul. Přestože v pátek byla zveřejněna prakticky jediná zpráva ze Spojeného království za tento týden a také několik zpráv z USA, trh se rozhodl tyto informace ignorovat. Britská ekonomika rostla v prvním čtvrtletí silněji, než se očekávalo, ale tato zpráva neměla na pohyb páru žádný vliv. V USA byly zveřejněny poměrně důležité indexy PCE a údaje o náladě spotřebitelů, které v druhé polovině dne poskytly dolaru určitou podporu. Zajímá nás však taková reakce trhu, když volatilita páru za celý den činila pouhých 45 pipsů? Hodnota páru se nezměnila.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 1. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.07.2024 EUR/USD se kvůli přetrvávající nízké volatilitě nadále obchodoval bez výraznějších změn v rámci flatu. Jestliže před týdnem nebo dvěma se cena pohybovala v rozpětí 1,0670–1,0755, nyní se toto rozpětí zúžilo na 1,0678–1,0726. Ve středu, ve čtvrtek a v pátek se obchody odehrávaly v tomto rozpětí. Je třeba zdůraznit, že Spojené státy ve čtvrtek a v pátek zveřejnily několik ekonomických zpráv, proto mohl pár v těchto dnech vykázat výraznější pohyby. Jak už to ale bývá, trh si to přebral po svém a v amerických zprávách si nic zajímavého nenašel.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 3. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.07.2024 EUR/USD se kvůli přetrvávající nízké volatilitě nadále obchodoval bez výraznějších změn v rámci flatu. Jestliže před týdnem nebo dvěma se cena pohybovala v rozpětí 1,0670–1,0755, nyní se toto rozpětí zúžilo na 1,0678–1,0726. Ve středu, ve čtvrtek a v pátek se obchody odehrávaly v tomto rozpětí. Je třeba zdůraznit, že Spojené státy ve čtvrtek a v pátek zveřejnily několik ekonomických zpráv, proto mohl pár v těchto dnech vykázat výraznější pohyby. Jak už to ale bývá, trh si to přebral po svém a v amerických zprávách si nic zajímavého nenašel.
img

Plán obchodování pro GBP/USD na 27. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

27.06.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu vykázal poměrně silný pohyb směrem dolů, ačkoli neměl žádný výslovný důvod k poklesu. Včera nebylo k dispozici žádné fundamentální ani makroekonomické pozadí. Přesto pokles libry za většiny okolností zcela podporujeme, protože jsme pevně přesvědčeni, že její reálná hodnota je o 500–600 pipsů nižší než současné úrovně. Stále není jasné, zda je trh na tak silný pohyb připraven, ale můžeme s jistotou říci, že nákup britské libry nemá žádný technický, fundamentální ani makroekonomický základ. Již téměř šest měsíců většina faktorů naznačuje, že by měnový pár GBP/USD měl klesat.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

27.06.2024 Pár EUR/USD ve středu pokračoval v poměrně pomalém poklesu a ke konci dne se potřetí přiblížil k úrovni 1,0678. Obecně je od doby prvního odrazu od této úrovně ve fázi flatu, což znamená, že se obchoduje v bočním kanálu. Jeho horní hranice neodpovídá úrovni 1,0726; je o něco výš. Třetí odraz od hladiny 1,0678 by tedy mohl vyvolat nový růst v rámci bočního kanálu. Naopak uzavření pod bočním kanálem by naznačilo, že flat skončil, a to by naznačilo, že euro bude dál klesat.
img

Gold Prices Edge Lower as Dollar Strengthens Ahead of Inflation Data

26.06.2024 Gold prices experienced a slight decline in Asian trading on Wednesday, extending losses from the previous session as market focus remained on the upcoming U.S. inflation figures, bolstering demand for the dollar.
img

Výhled pro EUR/USD na 26. června. Nový flat pro euro

26.06.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý vykázal slabý pohyb směrem dolů, který nebyl vyvolán fundamentálními ani makroekonomickými událostmi. Při důkladnějším zkoumání je zřejmé, že cena se od 13.–14. června pohybuje v bočním kanálu mezi úrovněmi 1,0669 a 1,0757. Máme tedy co do činění s bočním kanálem širokým přibližně 90 pipsů. Všimněte si, že přítomnost bočního kanálu neznamená, že cena bude neustále dosahovat horní a dolní hranice. Cena se bude pohybovat mezi těmito hranicemi, dokud kanál neopustí. To však neznamená, že tyto hranice budou pravidelně testovány. Přesto mohou obchodníci zvážit dlouhé (long) pozice v blízkosti spodní hranice a krátké (short) pozice v blízkosti horní hranice.
img

Plán obchodování pro GBP/USD na 26. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

26.06.2024 Včera se měnový pár GBP/USD odrazil od úrovně 1,2603, což vyvolalo nepatrný pokles. Na rozdíl od eura může britská libra pokračovat v klesajícím trendu, pokud se trh hodlá zapojit do prodejů. Přinejmenším by měla klesnout na úroveň 1,2633. Libra však prochází nízkou volatilitou a k poklesu se staví zdrženlivě. Ve Velké Británii ani v USA se v posledních dvou dnech neodehrály žádné zajímavé události, takže trh neměl na co reagovat. V pondělí nás dokonce překvapil poměrně trendový, intradenní pohyb! Jelikož však cena nedokázala překonat úroveň 1,2693, můžeme nyní očekávat pokles páru, zejména proto, že na středu nejsou naplánovány žádné významné zprávy.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 26. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

26.06.2024 Pár EUR/USD čelil v úterý mírnému tlaku, jak jsme předpovídali den předtím. Přesněji řečeno, po dvou odrazech od úrovně 1,0678 byla býčí korekce nevyhnutelná. Ekonomický kalendář neobsahuje v tomto týdnu žádné významné události. To znamená, že trh nebude mít na co reagovat. V pondělí pár stoupl, v úterý klesl a ve středu možná opět poroste. Tyto pohyby nemají žádnou logiku, jsou jen tržním šumem, flat pohybem nebo součástí korekce a můžete je zkusit realizovat v časovém rámci 5M. Mějte ale na paměti, že volatilita zůstává extrémně nízká.
img

Plán obchodování GBP/USD na 25. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

25.06.2024 Měnový pár GBP/USD se opět odrazil od úrovně 1,2633 a zahájil novou korekci směrem vzhůru v rámci pravděpodobně vznikajícího klesajícího trendu. Vzhledem k tomu, že v pondělí nebyly zveřejněny žádné významné zprávy ani události a žádné se neočekávají ani v průběhu týdne, může pár vykazovat nevyzpytatelné pohyby a nadále procházet korekcí. Včera se však páru podařilo vzrůst o 60 pipsů. Odraz od úrovně 1,2693 může vyvolat pohyb opačným směrem.
img

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD a zlata ze dne 24. června

24.06.2024 Od července loňského roku ovlivňuje směr ceny eura medvědí vlnová struktura. Vlnová struktura vytvořila formaci "horizontální pennant". Od poloviny dubna cena vykazuje známky formování vzestupné vlny s potenciálem k obratu. Pokud se tato struktura potvrdí, mohla by začít nová vlna podle převládajícího trendu. Medvědí fáze od 16. května postrádala potenciál k obratu a zůstala v rámci korekce býčí vlnové struktury.
img

Plán obchodování GBP/USD na 24. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

24.06.2024 Měnový pár GBP/USD se i nadále obchodoval na nižší úrovni a rovněž se mu nepodařilo překonat důležitou hladinu supportu 1,2633. Britská měna na základě makroekonomických zpráv neklesla; ve skutečnosti dvě ze tří klíčových zpráv dne ve Spojeném království překonaly jak odhady, tak předchozí hodnoty. Řeč je o údaji PMI ve zpracovatelském průmyslu a zprávě o maloobchodních tržbách. Během americké obchodní seance měla libra pokračovat v poklesu, protože oba indexy podnikatelské aktivity v USA dopadly lépe, než se očekávalo, ale pár během americké seance neklesl. Další den, kdy britská měna vykazovala stejné pohyby.
img

Plán obchodování EUR/USD na 21. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.06.2024 Měnový pár EUR/USD včera zahájil slabý klesající pohyb v rámci klesajícího kanálu v hodinovém grafu, klesajícího trendu ve 4hodinovém grafu a globálního klesajícího trendu ve 24hodinovém grafu. Podle našeho názoru bylo naprosto logické, že pár prošel medvědím obratem, a to i bez fundamentálního a makroekonomického pozadí. Všimněte si, že další vlna poklesu eura začala zhruba v době, kdy Evropská centrální banka a Federální rezervní systém oznámily výsledky svých posledních zasedání. ECB konečně přistoupila k nové měnové politice snížením svých sazeb, zatímco od Fedu se to ještě nějakou dobu neočekává. Rozdíl mezi úrokovými sazbami americké a evropské centrální banky se tak v následujících měsících zvýší. To staví euro do velmi nepříznivé pozice. Za současných okolností se očekává, že pár bude pokračovat v poklesu.
img

Klíčové události 20. června: fundamentální analýza pro začátečníky

20.06.2024 Ve čtvrtek se odehraje jen několik makroekonomických událostí. V ekonomických kalendářích Spojeného království, Německa a Evropské unie není nic, co by stálo za pozornost. Ve Spojených státech budou mezitím zveřejněny zprávy o stavebních povoleních a nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tyto údaje jsou druhořadé, takže mohou vyvolat jen nepatrnou reakci. Proto dnes neočekáváme vysokou volatilitu, alespoň ne na páru EUR/USD.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 20. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

20.06.2024 Pár GBP/USD ve středu pokračoval ve vzestupné korekci. Možná se ptáte, co je na tom překvapivého. Překvapivých momentů bylo několik, ale za posledních šest měsíců se stalo normou, co dřív překvapovalo. Včerejší zpráva o vývoji CPI ve Velké Británii ukázala, že inflace v květnu zpomalila na 2 %. Pro ty, kdo si to nepamatují: Bank of England usiluje o 2 %. To znamená, že britská centrální banka teď může začít uvolňovat měnovou politiku, přičemž nejbližší zasedání je naplánováno na dnešek. Podle prognózy se nicméně očekává, že banka ponechá úrokové sazby opět beze změny. I kdybychom ale zasedání BoE ignorovali, fakt, že inflace zpomalila na 2 %, by měl vyvíjet tlak na libru, protože Spojené království – na rozdíl od USA – začne v blízké době očividně uvolňovat měnovou politiku...
img

Plán obchodování EUR/USD na 20. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

20.06.2024 Včera se EUR/USD obchodoval s nepatrnou býčí tendencí při nízké volatilitě. Volatilita se snížila na úroveň, kdy nemělo smysl obchodovat intradenně. Pokud nedochází k žádným pohybům, jak se někomu může podařit dosáhnout nějakého zisku? Nejenže nedocházelo k žádným pohybům, ale ani nebyly zveřejňovány žádné zprávy. Ekonomické kalendáře eurozóny a Spojených států byly relativně klidné. Trh tak neměl na co reagovat a nenašel důvod k otevírání pozic.
img

Plán obchodování GBP/USD na 19. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

19.06.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval v býčí korekci i v úterý. V současné době spočívá rozdíl mezi eurem a librou v tom, že zatímco euro vykazuje jasný klesající trend na globální i lokální úrovni, libra vykazuje nepravidelný flat pohyb. Pokud se podíváme do 4hodinového nebo denního grafu, je zřejmé, že se pár v posledních 3–4 týdnech pohyboval převážně do strany. Proto může libra provést korekci směrem vzhůru, zejména vzhledem k tomu, že minulý týden pár zaznamenal výrazný pokles. Je však důležité si uvědomit, že tento pokles je pouze jednou epizodou v rámci širšího flatu.
img

Plán obchodování EUR/USD na 18. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

18.06.2024 EUR/USD v pondělí pokračoval v korekci směrem vzhůru, která začala minulý pátek. Nejdříve se cena dvakrát odrazila od úrovně 1,0678 a poté více než dva dny klesala. Byl tedy čas zahájit korekci. Klesající trend zůstává neporušený téměř ve všech časových rámcích. V hodinovém grafu pár přibližně před týdnem opustil vzestupný kanál, ve kterém se držel téměř dva měsíce. Vzhledem k tomu, že veškerý pohyb vzhůru, kterého jsme byli během tohoto období svědky, byl součástí korekce (což je jasně vidět v denním grafu), očekáváme nyní silný pohyb směrem dolů.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 17. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

17.06.2024 Také měnový pár GBP/USD v pátek vykázal poměrně výrazný pokles, pro který neexistovaly žádné lokální důvody. Vysvětlíme si, co tím myslíme. Lokálními příčinami jsou události a zprávy, ke kterým dochází v průběhu dne. V pátek se prakticky žádné takové nevyskytly. Ve Spojených státech byl zveřejněn index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity, který dopadl hůře, než se předpokládalo, a nakonec zastavil růst dolaru. Pohyb směrem dolů před tímto zveřejněním však nebyl vyvolán zprávami dne.
img

Plán obchodování GBP/USD na 14. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

14.06.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval na nižší úrovni. Zatímco pokles eura naznačuje potenciální klesající trend pro měnový pár EUR/USD, pro britskou libru pokles neznamená nic důležitého. Jen připomínáme, že pár GBP/USD se již tři týdny obchoduje mezi úrovněmi 1,2693 a 1,2798. Ve středu se obchodoval prudce výše nad tímto bočním kanálem, ale na celkové situaci to nic nezměnilo. Pár se stále obchoduje do strany, protože se mu nedaří zahájit medvědí korekci a není schopen prolomit úroveň 1,2693, zatímco trh se nadále vyhýbá velkým nákupům dolarů.
img

Výhled pro GBP/USD na 14. června. Libra se nadále obchoduje v bočním trendu

14.06.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek ztratil 40 pipsů, což je příliš málo na to, abychom z toho mohli vyvozovat nějaké významné závěry. Přestože pár ve středu vykázal značný růst a vymanil se z bočního kanálu 1,2691–1,2796, pohyb do strany se nezměnil. Pár vykázal silný růst vyvolaný důležitými údaji, na které trh reagoval trojnásobným nadšením, ale charakter pohybu se nezměnil. Již více než tři týdny se libra obchoduje v dalším bočním kanálu na lokálních maximech. Pokud cena nepřekoná oblast 1,2691–1,2701, nemělo by smysl očekávat pokles britské měny. Těžko říci, jak dlouho to ještě bude trvat, protože trh zatím nemá důvod prodávat libru a kupovat dolar.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 11. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

11.06.2024 Páru GBP/USD se nepodařilo pokračovat v klesajícím pohybu. Proběhl zde sice jistý nevýrazný pokus, ten však velmi rychle skončil. V hodinovém časovém rámci to není vidět, ale ve vyšších časových rámcích je jasně patrný flat trend, který začal přibližně v posledním květnovém týdnu. Celkově se libra již tři týdny obchoduje mezi úrovněmi 1,2684 a 1,2798. Třetí vzestupná trendová linie byla prolomena a potřetí za sebou nevidíme žádný obrat trendu ani žádný vznikající klesající trend. Britská měna nadále udivuje svou odolností.
img

Klíčové události 11. června: fundamentální analýza pro začátečníky

11.06.2024 Na úterý je naplánováno několik makroekonomických událostí, přičemž ke všem dojde ve Spojeném království. Obchodníci teď čekají na zveřejnění údajů o nezaměstnanosti, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a změně průměrné mzdy. Domníváme se, že nejdůležitější je zpráva o mzdách, protože změny mezd přímo ovlivňují míru inflace v zemi, jak opakovaně zmiňují představitelé Bank of England. Pokud tedy mzdy budou silnější, než očekával trh nebo BoE, budou důvodem k růstu britské měny, protože centrální banka může držet úrokovou sazbu na maximu po delší dobu. Opomíjet by se ale neměla ani míra nezaměstnanosti a žádosti o podporu v nezaměstnanosti.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 11. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

11.06.2024 Pár EUR/USD včera pokračoval v pohybu dolů, ale v závěru dne si nakonec vzpomněl, že je pondělí, ne pátek. Euro tedy za necelý den ztratilo zhruba 170 pipů, což je významné zvlášť s ohledem na průměrné indikátory volatility z posledních měsíců. Domníváme se, že takto rychlý pokles by mohl a měl znamenat začátek nového, dlouhodobějšího sestupného trendu. Stojí za zmínku, že trh poprvé po dlouhé době ignoroval páteční negativní zprávu ze Spojených států. Míra nezaměstnanosti vzrostla na 4 % oproti prognózovaným 3,9 %, což považujeme za pozitivní signál pro americký dolar, který dlouhodobě klesá bez jasných důvodů.
img

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy měnových párů GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, EUR/GBP a dolarového indexu ze dne 10. června

10.06.2024 Od dubna byl hlavní směr pohybu britské libry udáván vzestupným trendem. Od poloviny května cena vytváří korekci (B) ve formě flatu, která zůstává neúplná. Kotace dosáhly spodní hranice zóny přechodné rezistence vyššího časového rámce.
img

Čemu bychom měli věnovat pozornost dne 7. června? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

07.06.2024 Na pátek je naplánováno celkem dost makroekonomických událostí, z nichž některé jsou velmi důležité. Samozřejmě bychom měli začít zprávami z USA, protože ty jsou pro trh prioritní. Dnes budou zveřejněny údaje o míře nezaměstnanosti za květen, o počtu nově vytvořených pracovních míst v sektorech mimo zemědělství (Nonfarm Payrolls) a o změnách v úrovni průměrné mzdy. Americký dolar potřebuje velmi silná data, aby vykázal růst, protože trh v současné době interpretuje téměř všechny zprávy v jeho neprospěch. Pokud se americké údaje ukážou být slabé, není pochyb o tom, že americká měna opět prudce klesne.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 7. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

07.06.2024 Ve čtvrtek zůstal měnový pár GBP/USD v podstatě na místě. Zasedání ECB nebylo pro britskou libru nijak významné ani relevantní. Ačkoli občas na takové události libra reaguje, včerejšek k nim nepatřil. Pár tak zůstává v blízkosti svých lokálních maxim a drží se zcela nelogického vzestupného trendu, který není schopný ani mírné korekce směrem dolů. Vytvořila se třetí po sobě jdoucí vzestupná trendová linie, která zůstává relevantní. Připomeňme, že prolomení ceny pod první dvě linie nevedlo k poklesu libry ani k vytvoření klesajícího trendu. Trendové linie tedy v současné době existují pouze jako potvrzení nepřetržitého růstu libry.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 6. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

06.06.2024 Měnový pár GBP/USD se i ve středu obchodoval v rostoucím trendu. Během dne byly ve Spojeném království a v USA zveřejněny tři zprávy, které mohly ovlivnit pohyb páru. Britský index PMI ve službách nevykázal nijak významnou hodnotu. Americká zpráva ADP o zaměstnanosti byla o něco slabší, než se předpokládalo, zatímco důležitý index ISM ve službách výrazně překonal očekávání. Vše nasvědčovalo tomu, že americký dolar posílí minimálně o 50 bodů. K tomu však nedošlo. Byli jsme svědky krátkodobého poklesu o 20–25 bodů, po kterém následovalo obnovení růstu páru.
img

Klíčové události 5. června: fundamentální analýza pro začátečníky

05.06.2024 Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí. Klíčové (nebo alespoň nejdůležitější) budou samozřejmě údaje ze Spojených států, jak tomu bylo po celý tento týden. Domníváme se, že i zasedání Evropské centrální banky je pro trh méně důležité než zprávy o trhu práce, nezaměstnanosti a podnikatelské aktivitě ISM. Dnes budou v USA zveřejněny údaje o podnikatelské aktivitě ISM ve službách za květen a zpráva ADP o změnách zaměstnanosti v soukromém sektoru (tato zpráva je obdobou NonFarm Payrolls). Zpráva NonFarm Payrolls je mnohem důležitější než ADP, ale trh může na zprávu ADP ještě reagovat. Navíc euro i libra v současné době využívají jakoukoli záminku k dalšímu posílení, takže i méně důležité zprávy nepříznivé pro dolar mohou vyvolat výrazný pokles.
img

Plán obchodování pro EUR/USD na 5. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.06.2024 Rostoucí trend se v úterý nezměnil. Záměrně jsme zmenšili měřítko hodinového časového rámce, abychom ukázali celý pohyb, který začal před více než měsícem a půl. Podstatné je, že se EUR/USD dvakrát usadil pod vzestupným kanálem a v ani jednom případě jsme se nedočkali poklesu páru. Stabilně se vyvíjí směrem vzhůru, ale často ustupuje. Impulzivní skoky směrem vzhůru jsou poměrně malé, stejně jako následné pullbacky. Pár se pohybuje různými směry, ale děje se tak při nízké volatilitě. Začátečníci by proto měli mít jasno v tom, s jakým typem pohybu mají v současné době co do činění.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 4. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

04.06.2024 Včera GBP/USD netrvalo příliš dlouho se rozhodnout, jakým směrem se vydá. V první polovině dne se trh formálně pokusil o mírnou korekci směrem dolů, ale ve druhé polovině dne dolar prudce ustoupil kvůli slabým údajům obsaženým ve zprávě ISM Manufacturing z USA. Celkově byl tento index v pondělí jediným důvodem k oslavám. Upozorňovali jsme, že jde o důležitou zprávu a slabší hodnota určitě vyvolá pokles dolaru, který vůči libře oslabuje, i když k tomu není žádný zjevný důvod. Proto nás nepřekvapilo, že dolar klesl o 100 pipsů. Pokud i zbytek amerických zpráv z tohoto týdne vykáže průměrné nebo slabé hodnoty, pak není pochyb o tom, že dolar bude pokračovat v poklesu.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 4. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

04.06.2024 Pár EUR/USD v pondělí pokračoval v růstu. Po jedenapůlměsíční rally se zhruba dva týdny držel ve flat pásmu mezi úrovněmi 1,0804 a 1,0888, a jak vidíme, nedokázal korigovat dolů. Americký dolar tudíž dál nelogicky klesá. Makroekonomické pozadí včera podpořilo euro a působilo proti dolaru. Zatímco indexy podnikatelské aktivity S&P v USA, Německu a Evropské unii byly neutrální, americký ISM PMI ve zpracovatelském průmyslu byl mnohem slabší, než trh očekával, což vyvolalo výprodej dolaru, který trvá doteď.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 4. června. Zasedání ECB – "pseudoklíčová" událost týdne

04.06.2024 Měnový pár EUR/USD se první obchodní den týdne obchodoval relativně klidně...dokud nepřestal. Pár v průběhu americké seance po zveřejnění indexu ISM ve zpracovatelském průmyslu skokově vzrostl. Celkově se pár v posledních dvou týdnech nadále obchoduje spíše do strany než nahoru. Je však nepravděpodobné, že by pár v příštích dnech vykazoval flat pohyb, protože očekáváme, že z USA a EU bude přicházet mnoho důležitých informací.
img

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD a zlata ze dne 3. června

03.06.2024 Od poloviny minulého roku diktuje cenové fluktuace eura algoritmus klesající vlny. Čáry zakreslené v krajních bodech grafu ukazují na formaci "horizontální pennant", která je stále neúplná. Vzestupný úsek z 16. dubna postrádá potenciál k obratu a zůstává v rámci stávající vlnové struktury.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 3. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

03.06.2024 Pár GBP/USD v pátek také stoupal a celková volatilita činila zhruba 70 pipů. Obchodníci si na takovou volatilitu možná už zvykli, ale uvědomte si, že 70 pipů je poměrně málo. Ve Spojeném království se během týdne neodehrály žádné významné události a makrodata byla jako obvykle slabá nebo je tak trh vnímal, což ve čtvrtek a v pátek vyvíjelo tlak na americký dolar. Ačkoli se tedy cena konsolidovala pod trendovou linií, přetrvává vzestupný trend. Jde o druhý případ, kdy pár prorazil trendovou linii, ale britská libra ani neklesla. To je další známka toho, že trh prostě odmítá libru prodávat a nezáleží mu na zprávách ani reportech. Od pondělí do středy se neobjevily žádné významné zprávy a pár mohl v tomto období korigovat, ale poslední pokles byl tak slabý, že cena ani neprolomila poslední lokální minimum.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 3. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.06.2024 EUR/USD v pátek vzrostl. Téměř všechny klíčové zprávy z eurozóny a USA z minulého týdne působily ve prospěch eura. Například růst amerického HDP v 1. čtvrtletí byl revidován směrem dolů z 1,6 % na 1,3 %, zatímco inflace v eurozóně vyskočila na 2,6 % místo předpokládaných 2,5 %. Situace se však může změnit a třetí odhad této zprávy může ukázat, že HDP USA by mohl být vyšší než 1,3 %. Inflace v eurozóně se mírně zvýšila, ale na druhou stranu nikdo neočekával, že by tento ukazatel každý měsíc klesal. I u makroekonomických ukazatelů dochází k výkyvům. Trh měl tedy ve čtvrtek a v pátek pouze formální důvody k nákupu eura, ale využil je beze zbytku. Kromě toho zůstal index cen výdajů na osobní spotřebu (PCE) v USA v květnu beze změny na úrovni 2,8 %. Trh však reagoval, jako by index zpomalil. Obecně lze říci, že stejně jako dříve euro roste z podstatných i nelogických důvodů.
img

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 31. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

31.05.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek posunul výše, což bylo poměrně neobvyklé. V první polovině dne neměla libra žádný fundamentální důvod k růstu a ve druhé polovině byly důvody spíše formální. Britská měna však začala růst dlouho před zveřejněním amerických makrodat, která se ukázala být méně optimistická, než se očekávalo. Druhý odhad amerického HDP za první čtvrtletí byl revidován níže – pod předběženým odhadem na úrovni 1,6 % – na úrovni 1,3 %. To odpovídalo prognózám. Trh tedy v podstatě neměl na co reagovat, protože zpomalení HDP se již očekávalo. K výraznější odchylce od prognóz nedošlo, ale americký dolar přesto klesl. Domníváme se, že se jedná pouze o náhodu, ale náhod je v poslední době až příliš mnoho. Libra nadále často roste, i když k tomu nemá žádný důvod.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 31. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

31.05.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval jednoznačně pozitivně. Příčinou tohoto pohybu nebyly žádné fundamentální ani makroekonomické důvody, ale jak zároveň uznáváme, trh měl na nákup eura právo. Za prvé, cena se odrazila od spodní hranice vzestupného kanálu, což už naznačovalo, že pár poroste. Za druhé, míra nezaměstnanosti v eurozóně klesla, což nesplnilo prognózy expertů, takže euro mohlo stoupat. Za třetí, čtvrteční zpráva ukázala, že americká ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla méně, než se původně odhadovalo – na 1,3 % v mezikvartálním vyjádření.
Související klíčová slova: Makroekonomika | Vakcína proti koronaviru | Býčí pohyb | Fibo | Opačný trend | Oznámení výsledků | Americké investice | Pokračování klesajícího trendu | Programování | Retracement | Jackson Hole | Index výdajů na osobní spotřebu | AMC | ETC | Klíčové makroekonomické ukazatele | Kiwi | Údaje z USA | Take Profit | EUR | BNB | Zkušenosti | Bank of China | Cap | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Zpravodajské události | Akciové trhy | Dění v USA | Inflace v září | Uptrend | Budoucnost eura | Tempo růstu | Silicon Valley Bank | USDT | Opětovný pokles | Jasný trend | Pfizer | Obchodník | Dny v týdnu | Zpracovatelský sektor | Makroekonomické zprávy | Americká inflace | Plán obchodování pro EUR/USD | Mince | Pád dolaru | Pár XRP/USD | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Indexy S&P | Cenový pohyb | Inflace v prosinci | Jak obchodovat měnový pár | Republikánský prezident | Consumer Price Index (CPI) | Celkový zisk | Technické signály | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | Development | MUFG | Swiss National Bank | Zvýšení cel | Long pozice | Nastavení stop lossů | BTC | Výrobní PMI | Americký dolarový index | Očekávané výsledky | Hnojiva | Kroky Fedu | Holubičí tón | Statistiky | Hospodářský růst USA | Pip | PLATINUM | Včerejší zpráva | Otevřít obchod | Dow Jones Industrial | ISM ve službách v USA | Silný support | Boční kanál | Alligator | Aktiva | Akče | EURJPY | Příležitost k prodeji | Hlavní centrální banky | Nejdůležitější den | Stochastický | GBPJPY | Vliv na trh | Americká zpráva | Nákupní pozice | Obchodovat Bitcoin | Index US500 | Spojení | Nálady na trhu | Výborné vyhlídky | Korelace | Index aktivity | Šterlink | Edge | Britský finanční regulátor | Copper | Evropská komise | Investing | Libra vůči dolaru | FOMC minutes | Výrazný pokles libry | Kolaps | Srbsko | Prodej zboží | Volný pád | Zveřejnění výsledků | Inflace v Německu v prosinci | Zveřejnění výsledků hospodaření | Oznámení | Obchodovat intradenně | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | Obchodní systém | Komunita | Nifty 50 | Cena amerického dolaru | Line | Analýzy | Fundamentální analýza pro začátečníky | Předpověď pro GBP/USD | Pravděpodobnost | Ceny starších bytů | Prodeje nemovitostí | Údaje o maloobchodních tržbách | Cenové stability | Chování trhu | Šéf Fedu Jerome Powell | TOTAL MARKET CAP | ISM ve službách | Lagardeová | Burze | USD/KRW | Zprávy z USA | Ethereum | Dovoz z USA | Pokles indexu | Akcie Tesly | Britská libra | Exchange | Zprávy a události | Důležité fundamenty | Reality | Market Outlook | Výkyvy | Obchodování v trendu | Posilování dolaru | Přesnost | Goldman Sachs | Nové obchody | OCBC | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Geopolitická krize | Přehled měnového páru | Přísná opatření | Flat pattern | Expanze | Německý DAX | Geopolitické napětí | Saúdská Arábie | Inaugurace Donalda Trumpa | Pokračování poklesu | Marathon Oil (MRO.US) | Index spotřebitelské nálady | Trend měnového páru | Potvrzení signálu | Trendová čára | Výsledek zasedání Fedu | Make America Great Again | Bydlení v ČR | ČBA | Příležitosti k nákupu | Nálada v eurozóně | Krátkodobý rostoucí trend | Investiční roadshow | Cenové výkyvy | Silicon Valley | Cena zlata | Výnosy | Změny trendu | Makroekonomické statistiky | Call option | Prezident Salvadoru | CME futures | Burza | Trumpová | GDP | Hlavní události | Kryptoměnové burzy | Novozélandský dolar | Velký kapitál | Obraz trhu | Marka | Žádné časové omezení | Pokles dolaru | Základní úrokové sazby | Krátkodobé trendy | Rostoucí inflace | Vývoj amerického dolaru | USD/INR | Medvědí výhled | Gold | FedWatch Tool | Těžký začátek | Brexit | Vývoj inflace v Eurozóně | Jak obchodovat měnový pár GBP/USD | Trading range | Trading Hours | Profesionální obchodníci | Zlato a stříbro | Nová cla | Break-Even | MetaTrader4 | Dolar dnes | Vysoce rizikové | GOLDEN POCKET | Aktuální předpověď pro GBP/USD | Dovoz z Číny | TRAction | Dodávky elektřiny | ETSY.US | Consumer Confidence | Danske Bank | Vývoj na trzích | Klouzavé průměry | Trhy v roce 2025 | Hospodářský růst v EU | Bitcoin trading | Výrazný pohyb | Index spotřebitelské důvěry GfK | Americký prezident | Růst cen | Malé zisky | Reakce trhu na zprávu | Standard & Poor's 500 | ROE | Snížení úrokových sazeb | Zápis ze zasedání Fedu | Kolaps amerického dolaru | Roadshow Bernstein Bank | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | USD/SGD | Vysoké riziko | Sympozium | Proražení | Bohatí | Thomas Barkin | Fibonacci retracement | Etsy (ETSY.US) | Vlnové analýzy | Velcí investoři | Nejnovější zprávy | Hike | Proti trendu | EIA | Inflace | Růstový pohyb | Prolomení trendové čáry | Dolarový index | Ekonomické indikátory | Důležité faktory | Profit Taking | Evropská obchodní seance | Výše mezd | Opětovný růst | Aktuální výhled | Důležité zprávy | Vývoj měnového páru | Breakout | Hodinový graf | Prohlášení | NZD/USD | Gap | Risk On | Analýza trhu | Ministerstvo práce | Fibo retracement | Měnová politika Evropské centrální banky | Zelensky | GBP/USD analýza | Události tohoto týdne | Rodinné domy | Sell | Intraday trading | Zisk z obchodu | Vlnová analýza | Dopad na ekonomiku | Medvědí postoj | Nezaměstnanost | Breaking | Představitelé ECB | Vlnové analýzy (SWA) | Klid před bouří | Obchodní seance | Výrazný růst | AUDNZD | Pověst | Problémy | Graf | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Utahování měnové politiky | Současný stav | Vliv na rozhodování | Zasedání Evropské centrální banky | SWA | Výhled | Hlavní měnové páry | Nové pozice | Zprávy o vývoji nezaměstnanosti | Příkaz | Oslabování eura | Panika na trzích | Zasedání britské centrální banky | Podnikání | Cenové rozpětí | Momentum indikátor | Růstový směr | Evropská měna | Korekční pohyb | Centrální banky | Zpráva | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Vysoká volatilita trhů | Zvyšování sazeb | Data PMI | Platina | Zig Zag | GXY | Projev šéfa Fedu | Fluktuace kurzu | Treasury Yields | Konsolidace | Dobré výsledky | Politické rozhodnutí | US dluhopisy | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Bitstamp | BTC VOLATILITY INDEX | USD index | Více obchodů | Obchodní transakce | Mark Cuban | Šéfka ECB | HAS | Nové trhy | Market Data | Celková inflace | Pohyby na forexovém trhu | Krize v Německu | Úřad pro regulaci finančního sektoru | Sankce | Indikátory volatility | Dolary | XAG/USD | Obchodní terminál | Marine Le Pen | Globální ekonomiky | Ethereum (ETH/USD) | Nabídka | Nákup dolaru | Washington | Spotřebitelská nálada v eurozóně | EXY | Baby Boomers | Zasedání FOMC | Data z USA | Kanadský dolar | Důležité signály | Výprodeje | Rabobank | Near term | Obchodní plán | RIVN | Nové signály | Rozhodnutí centrálních bank | PMI pro sektor | CL | Potenciální obrat | Obchodní příležitost | SIX | Oslabování japonského jenu | Úmrtnost | Praní špinavých peněz | Long position | Pokles k supportu | Indexy aktivity | TD Securities | Pohyb ceny | Silný růstový pohyb | Reakce trhu | Shanghai Composite | Ekonomiky | Potenciální pokles | Nejdůležitější události | Nejlepší rozhodnutí | Události v eurozóně | Donald Trump | Pohyby cen | Zprávy o inflaci | Currency index | Bank for International Settlements | Volatilita | Nový trend | Maďarsko | Klíčové oblasti | Brexit bez dohody | Hrubý domácí produkt (HDP) | Levels | Trigema | Vstoupit do obchodu | Možné scénáře | Průmyslová produkce | Economist | Upgrade | Dobrý nápad | Bernstein Bank | Zápis z posledního zasedání Fedu | Index ISM ve službách | Commodities | Index podnikatelské aktivity | Bydlení | Dealing | Potenciál růstu | Pravidla obchodování | Peníze | Zveřejněné údaje | Velikost lotu | Spike | Trpělivost | Cenové akce | Brent | Timeframe | Akcie a dluhopisy | Globtrex.com | Čínský dovoz | Prudký pokles | Politika | Intradenní trading | Očekávání | Průraz trendové linie | Odvetná cla | Člen představenstva | Obchodní pásmo | Futures na DAX | Klidné období | Odhady PMI | Coinmarketcap | Vybírání zisků | Příležitost k nákupu | Výhled na rok | Investiční centrum | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Trump včera | Harris | Michal Dvořák | Trendové čáry | Dlouhodobý vývoj | Prodej dolaru | Cena kryptoměny | Indikátor RSI | Currency traders | Průmysl | Realita | Konzistentní obchodování | Americké ministerstvo práce | Míra nezaměstnanosti v EU | Rozhodování o obchodování | Bitcoin Cash | Guvernér BoE | Obchodní týden | Lucid Group (LCID.US) | Evropské měny | Obchodní účet | Vydělávat peníze | Standard & Poor's | Žádný trend | Hlavní úrokové sazby | Makroekonomické prostředí | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Denní pokles | Silná rezistence | Zásoby ropy | Americké volby | Hlavní události tohoto týdne | Politická nejistota | Time Frames | Uvolnění měnové politiky | Obchodní signály | Overbought | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Růst | Týdenní analýza FX | Největší hráči | Falešný průraz | Americký index | EUR/NOK | Příležitosti | Euro roste | Libération | Investiční skupiny | Itálie | Snížit úrokové sazby | Nárůst cen | Zaměstnanost | Real-time | Klíčový ukazatel | Obchodní pokyny | MiFID II | Válka | Krize eura | Fundamentální analýza | BreakEven | Národní měny | Hlediska technické analýzy | Jednání FOMC | Sentiment na trhu | Prognóza | Dnešní volatilita | Pennant | Výrazný propad | Ziskové obchody | Trh práce | Růstová fáze | Technický pullback | Prezident Fedu | Potenciál pro růst | Coinbase | První obchodní den | Swiss | Crypto | Obrat dolů | Dnešní seance | Britská centrální banka | Currencies | Polovodiče | Tempo poklesu | Pokles inflace v USA | Akvizice | Základní pravidla obchodování | Změny na trhu práce | Růst amerického dolaru | Pochybnosti | Počet nezaměstnaných | Země EU | Býčí výhled | Měna euro | Izrael | EURNOK | Objem obchodů | Obchodování v pátek | Analýza japonského jenu | Období vysoké volatility | Velká Británie | Pohyb kurzu | Spolupráce | Evropské ekonomiky | Obchodníci | Obrat trendu | Počet pracovních míst | Graf páru GBP/USD | CME FedWatch | Technologické akcie | Klíčové události | Cena bitcoinu | Volatility | Pád USD | Týdenní analýza | Exekutivní příkaz | Nejvyšší volatilita | Dobré zprávy z USA | Long | Chování | Bullish | Fundamentální události | Snižování sazeb | Trendová linie | Cyklus růstu | Zpomalení ekonomiky | Evropská inflace | fx-trusttrade | Cenové změny | Zasedání centrálních bank | Hnojiva v zemědělství | Jak obchodovat kryptoměny | AUD | Retail Investor | JOLTS | Inflace v eurozóně | Vývoj měnového páru GBP/USD | Patterny | FTSEurofirst 300 | Opatření | BoE Andrew Bailey | Covid | Oslabení eura | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Rok 2025 | Intradenní obchodování | Objednávky | Trh | Momentum | Listopadová inflace | Index výrobní aktivity | Digitální aktiva | Makroekonomické události | Zkušenost | Zákonné platidlo | EMU | Prezident Evropské centrální banky | Průměrné mzdy | Falešné signály | Dollar Index | Fair Value | Open | Nízký potenciál | Představitelé Fedu | Silné trendy | Capital Markets | Kapitálový trh | Dot plot | Index | Fáze konsolidace | Dlouhodobý růst | Futures | Měď | AUD/JPY | Představitelé Evropské unie | Rovnováha | Směnný kurz | Rollback | Dolar roste | GRAYSCALE BITCOIN TRUST (GBTC) | Vývoj eura | Americká centrální banka | Zpřísnění měnové politiky | Obchodování na trhu | Výhled pro GBP/USD | Eura | Terminál | Komise | Nejistoty | Pipy | Pozitivní zpráva | Dnešní kalendář | Tržní kapitalizace | Kryptoměnová burza | Hladina rezistence | Plán obchodování EUR/USD | Videokonference | Bílý dům | Kapitál | Jestřábí rétorika | Posílení | Náhoda | PCE data | Vliv na obchodování | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Agentura Reuters | GBP/JPY | Platební neschopnost | Investice ve Spojených státech | Podmínky na trhu | Projev Jeroma Powella | Společnosti | Mít trpělivost | HDP ve Spojeném království | Údaje o inflaci | Zpráva pro dolar | Příkazy Take-Profit | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Jak obchodovat měnový pár EUR/USD | Euro včera | NVDA.US | S&P | Obchodní signál | Obrovský potenciál | Unie | Vice | Peter Kažimír | LPR | Inflace ve Spojených státech | Trading Bitcoinu | Maloobchodní tržby | Kurz dolaru | Akciové indexy | Očekávání úrokových sazeb | Výrazné ztráty | Rally pokračuje | Christine Lagardeová | Elliott | Americké měny | Ekonomický kalendář | Zpráva Commitment of Traders | Klidné obchodování | Britský premiér | Inside | Fundamentální zprávy | Prezident Nayib Bukele | Mário Centeno | Christine Lagarde | Obchodní napětí | Samou | Snižování cel | Libra ztrácí | Wall Street Journal | Vývoj kolem brexitu | Ocel | Obchodování na newyorské burze | Disciplína | Mary Dalyová | Swing | IEA | Ekonomický vývoj | Otevřené obchody | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zpráva o vývoji inflace v USA | Cla na dovoz | COT reporty | Reakce trhů | Volumes | Týdenní výhled | Cla na Čínu | EUR/GBP | Jak obchodovat Bitcoin | Correction | Marathon | Rekordní hodnoty | Migrace | Pohyby eura | Deficit | Intradenní volatilita | Analýza Elliottových vln | BREAKING | Sell-off | Jednoduché tipy pro začátečníky | Poměr rizika a zisku | Ceny Bitcoinu | Býčí obrat | Zpráva o inflaci | Technické analýzy | Vysoká inflace | Brokerz Union | Joachim Nagel | Velké zisky | Aktivní obchodování | Trendlines | Budoucnost | XRP/USD | Důležité zprávy z USA | Pokles ceny | Rada guvernérů | Nečekaná zpráva | Virus | Pokračující pokles | Euro vůči americkému dolaru | Inflace zpomaluje | Americká banka | KOL | Intraday | GLOBAL TRADE | Hlavní akciové indexy | Eskalace | Hamás | Krátkodobé obchody | Altcoiny | Časové omezení | Tržní sentiment | Chování velkých hráčů | G10 | Insider informace | Ceny novostaveb | Ottawa | GoldenPocket | Pozornost | Konference FOMC | Consumer Price Index | Graf EUR/USD | Pokračování vzestupného trendu | Bankovky | Začít obchodovat | Vývoj inflace | Klesající trend | Obchodní války | Financial Conduct Authority | Slabé výsledky | Range | Další růst | Oblast rezistence | Stratégové | Ifo | Dow Jones Industrial Average | Uzavírání obchodů | Offshore | Nakoupit zlato | Principal Global Investors | KRW | Zavádění cel | Oblasti rezistence | EW | Prezident Bukele | Index nákupních manažerů | International Monetary Fund | Aligator | Ripple | Americká měna | Vysoká volatilita | Fed fund futures | Bank of America (BofA) | Volatilnější pohyby | Překoupené zóny | Futures na americké indexy | Jednoduché tipy | Býčí nebo medvědí | Bitcoin | Dynamika trhu | Počet žádostí o podporu | Viceprezident | Makroekonomická data | Pozornost obchodníků | Primární trend | Úroveň rezistence | Poptávka | Mario Centeno | Volby | Čínská cla | Balance | MRO | ISM index | Regrese | Klesající praporek | Snižování úrokových sazeb | Webináře | Důvody pro posílení | Odpor | Makroekonomická zpráva | TradeCentrum | Hang Seng | Pravidla obchodního systému | Research | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | JPMorgan Chase | Elliott Wave predikce | Uzavření trhů | Zboží dlouhodobé spotřeby | Elliott Wave | Dominancia | Slušný zisk | Bull | Marketingová komunikace | Pohyb trhu | Oslabení kurzu | Očekávání trhu | MIFID | Klesající trendová linie | Tovární objednávky | Obchodovat | Americké indexy | Digitální zlato | Rostoucí trendová linie | Obchodní aktivita | Oversold | Dluhopisy | Indikátor | Vývoj kurzu eura | Platformy | Přijetí bitcoinu | Prezident Donald Trump | Hlubší pokles | Pár EUR/USD | Ethereum Classic | Index PMI | Analytici | EURGBP | Zpomalení hospodářského růstu | Cenový index | Pohyby měnových párů | Stříbro | Pozornost trhu | eXchange | Odvetná opatření | Efektivní obchodování | Nvidia (NVDA.US) | Zájem o dolar | Market close | Úsilí | Rivian Automotive (RIVN.US) | Obchodní zásoby | Dobré obchodní signály | Medium Term | Pokles cen | Měnové intervence | Ropa | Indikátor CCI | Technické korekce | Snížení úrokové sazby | Směnný kurz dolaru | ETF | UTC | Základní pravidla systému obchodování | Klouzavý průměr | Větší pokles | Výdaje | Lineární regrese | Výrazné pohyby | Prostor pro pokles | TradingView | Pokles nezaměstnanosti | Trendový pohyb | Zasedání Bank of England | LTC/USD | Short pozice | Barclays | Současné ceny | Ripple (XRP) | Tržní trend | Austan Goolsbee | Litecoin | Pokračování trendu | Úrovně rezistence | Signál k nákupu | OBGFX | LTCUSD | Řešení inflace | Zpomalení inflace | FTSEurofirst | Indexy PMI | Ekonomové | Nový týden | Janet Yellen | Bitcoiny | Hranice kanálu | Bank of Canada | BTC CME FUTURES | USA | | Spojené státy | Obchodovat na základě technické analýzy | Medvědí fáze | Potenciál dalšího růstu | Technická korekce | CCI indikátor | Růst HDP | Krypto mince | Currency market | Pandemie | Vliv na měnové páry | ECB Christine Lagardeová | NZDUSD | Nálada na trhu | Kalendář událostí | Vstoupit do trhu | Velmi volatilní | Národní bezpečnost | Kurz libry | Reporting | Rozdíl mezi úrokovými sazbami | Zvyšování úrokových sazeb | ETH/USD | Cenová akce | Efektivní řízení | Dow Jones | Směr trhu | Ziskový potenciál | Jak obchodovat | Americká data | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | RECALL | Vývoj | Snížení základní úrokové sazby | Výnosy amerických státních dluhopisů | Dnešní údaje | US Dollar Index | Komplexní analýzy | Vydání zprávy | Válka mezi USA a Čínou | Výroba v Německu | Euro posiluje | ACORD Invest | Ichimoku Kinko Hyo | Úroková sazba | Plán obchodování | Časový rámec | Sektor služeb v USA | Potenciální obrat trendu | Směr trendů | BTC CME | Býčí divergence | Slevy | Nadhodnocení | Obchodní dohody | Dnešní ekonomický kalendář | Dovoz do USA | Americké akcie | Facebook | Německé banky | Nový americký prezident | Dostupnost bydlení v ČR | Úrokové sazby | Elliott Wave analýza | Vliv na ekonomiku | Volatilní | Crypto trhy | Druhý odhad amerického HDP | Praporek | Riziko ztráty | EUR/USD | Graf eura | Varování | Nová fáze | Intervence | Trh s kryptoměnami | Joe Biden | Evropská unie dnes | Denní volatilita | Ropa USOIL | Analýza makroekonomických zpráv | Čtyřhodinový graf | Emoce na trhu | Další vývoj | První odhad | Měnové politiky | Druhy inflace | G20 | Flat Zone | Finanční služby | Odliv vkladů | Elliott Wave Teorie | Dnešní zprávy | Investiční doporučení | CSI 300 | Marek Vaňha | Trend ceny | S&P/ASX 200 | Ceny nemovitostí | Objem obchodování | Aktuální situace | Peter Boockvar | Faktor Trump | Fiskální politika | Manufacturing | Makrozprávy | Rozhodnutí o sazbách | Uvolnit měnovou politiku | Vítězství Donalda Trumpa | Bernstein | Obchodování odrazu | Sympozium v Jackson Hole | Volatilní vývoj | Odhad HDP | Ekonomický sentiment | Růstový potenciál | Trading | Dna | Impulzivní pohyby | Pravidla systému obchodování | Průmysl v Německu | Overnight | Dosáhnout zisku | Zavedená cla | Uvolnění měnové politiky v eurozóně | Obchodní jednání | Klíčový údaj | FCA | Poptávky po dolaru | Vyšší časové rámce | Vítězství | Investiční strategie | Silné hospodářské oživení | Fibonacci | Obchodní příležitosti | Podnikání na kapitálovém trhu | FX market | Americké statistiky | BTC MARKET DOMINANCE | Christopher Waller | Denní graf měnového páru | Analýza BTC | Miliardy dolarů | Zprávy euro | ADP | Traling Stop | Británie | Ceny dolaru | Silný trend | MRO.US | USD graf | Přeprodané zóny | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Decline | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezidentské volby | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Cenové pohyby | Tisková konference | Psychologický faktor | Figúra | Aktivity v USA | Forexoví obchodníci | Úroveň volatility | Potvrzení signálů | Růst mezd | Prezident ECB | Luis De Guindos | Technické indikátory | Sazby | Obchodní pozice | C/I | Zemědělství | Sektor služeb | PMI ve výrobě | Pozorování | Současný klesající trend | Otevření obchodu | Krátkodobý výhled | Bitcoin jako zákonné platidlo | Komise v přenesené pravomoci | Výrazný zisk | Zprávy o trhu | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Růst hodnoty indexu | Odmítnutí ceny | Steven Mnuchin | POMĚR LONGŮ a SHORTŮ | Hlavní ekonom | Evropská data | Nerozhodnost | Krátkodobé intradenní obchody | Technická situace | Breakthrough | Gold trading | Hlavní pravidla | IOTA | Překážky | Hypoteční krize | Regulátor | Obchodní dohoda | Průzkum | Firmy | Medvědí divergence | Live účet | Budoucí vývoj | Celkový sentiment | HDP Německa | Index výrobních cen | Panika | CryptoSvět | Murray | Zajištění | Technický nástroj | Trades | Fundamentální informace | Dolar včera | Euro dnes | Dovoz oceli | Money management | Situace ve Spojených státech | Kroky centrálních bank | Indexy v Číně | Hypotéza | Dlouhodobé investice | Commitments of Traders (COT) | Plány Fedu | Inflace ve Velké Británii | VERSE CAPITAL | Výsledky společnosti | Investování | Nápad | Fed | Nonfarm Payrolls | M2 | Index spotřebitelské důvěry | Nejbližší support | Důležité makroekonomické události | Boris Johnson | Účastníci trhu | Prodejní signál | Pokračující růst | Heiken Ashi | Pohyby směrem dolů | Korekce trhu | Trendline support | Rivian | Trhy | Síla americké ekonomiky | Trade | Obchodování na forexovém trhu | Banky v eurozóně | Cena kryptoměny bitcoin | Fluktuace | Nejbližší rezistence | Sideways | FTSE | Významné úrovně | Oscilátor | Rizika | Eurozóna | Commitment of Traders | Fond | Eskalace obchodní války | ISM | Vega | Žádné výrazné pohyby | Plánovaná cla | Zvýšení volatility | Obchodujeme | Pšenice | EURCAD | Pivotní body | Nákup eura | BTC DOMINANCE | Rate Hike | Teorie Elliott Wave | Velcí hráči | Japonský Nikkei | Řízení peněz | Prodávající | Fundamentální základ | Scotiabank | Směr obchodů | Zasedání centrální banky | After market close | Ekonomiky EU | První obchod | Obnovení růstu | Začínající obchodníci | Etsy | Aktivita v sektoru služeb | Trend dolů | Cenový vývoj | 10Y US NOTES | Tempo snižování sazeb | Tipy pro začátečníky | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Stav ekonomik | Americké akciové indexy | Bankovní asociace | Tesla | Snížení sazeb Fedu | ONE | LeapRate | Low | Růst Bitcoinů | Prodej eura | Stabilita | Miliardář | Vývoj měnových párů | GXY index | Solidní růst | Time frame | Odrazy | Nárůst volatility | Ekonomický růst | Otevření buy | Forexový trh | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | ACORD | Potenciál poklesu | USDCHF | Mzdy | Silné ekonomické údaje | Poradenství | Elliottovy vlny | CAD | Alty | Investors | Intradenní graf | Sentiment trhu | Shares | Deeskalace | Včerejší seance | Cenové úrovně | Společnost | Spotřebitelské ceny v USA | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Kurz ECB | Evropské trhy | Raphael Bostic | Sázet | US NOTES | Obchodování pro EUR/USD | Hospodaření | Finanční regulátor | Ztráta | XRP | Nákupy dolaru | USD/SEK | Situace na trhu práce | FXstreet | Aktuální technická situace | Reporty | Finanční podmínky | Fundamentální pozadí | Obchod | Purple Trading | Pips | Hlavní trend | Negativní zprávy | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Intradenní pohyby | AUD/USD | Long Term | JXY | OTC | Řídit riziko | Zajištění proti inflaci | Riziko | Míra inflace v Německu | Konsolidace ceny | MAM | MAST | Intradenní obchody | Právo | FIAT | JPY | Citi | Pivot | Binance | Chance | RSI | Bank of America | Semináře | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Volatilita trhů | Zvýšené volatility | Order | Trend na trhu | Short Term | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Plyn | Karty | Německá ekonomika | Čína | Capital | Americký regulátor | Know-how | Risk | Úrovně supportu | Commonwealth Bank of Australia | BCH | Platidlo | Ceny | Obchodování s bitcoinem | Prognóza vývoje | ETH | Tržní pohyby | Financování | Recese | Global Markets | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | Realitní trh | FTSE 100 | Mírná korekce | IDEA | COT report | FX trhy | Ben Bernanke | Změna politiky | Války | Impuls | Fúze a akvizice | Trh nemovitostí | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Centrální banka | Předpovědi | Predikce | Nákupní obchod | Doporučení k obchodování | USD/TRY | LCID | WTI | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Restriktivní opatření | Independent Advisor Alliance | Praxe | Demand | Divergence | Makroekonomické faktory | Mizuho | GameStop | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Zlato a bitcoin | Trump dnes | Odborníci | Údaje o vývoji inflace | Zóny supportu | Vyplnění GAPU | Aussie | Webinář | Současná cena | Stablecoiny | USDCAD | Burza Binance | Morgan Stanley | Vstup do trhu | Francouzská ekonomika | Ceny zlata | Dopad na sentiment | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Stop-Lossy | Výnos | Krátkodobé cenové pohyby | Výnosy z dluhopisů | Indikátor Ichimoku | Obchodování GBP/USD | Pokles ekonomiky | eBook | Insider | IHNED | Trhy dnes | Frank | Graf zlata | INR | Marathon Oil | Benchmark | Algoritmy | Pár USD/CAD | Dobrá zpráva | Rozhovor | Nové sankce | Vhodné podmínky | Dlouhodobý trend | Růstové momentum | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Trend oslabování | Konkrétní cíle | Historická maxima | Rozhodnutí FOMC | Průměrná volatilita | Obchodní den | Obchodní tipy | Úspěšný trader | Vietnam | FTX | Reálné hodnoty | Disclaimer | Cena akcií | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | ASX | Bezpečné přístavy | Vzácné kovy | Channel | Obchodování EUR/USD | Posilování USD | Obchodní analýza | Problémy s likviditou | RUB | EPS | Jestřábí postoj | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Čínské zboží | Histogram | Vlna poklesu | BTCUSD | Aktuální informace | Zisk | Obchodníci dnes | Bank of England | EURUSD | Pokles kurzu | Spekulovat | Překoupené oblasti | Dovoz | Silná data | Nasdaq Composite | Nejbohatší | Pozitivní zprávy | Německé maloobchodní tržby | Krátká pozice | Obchodování | Býčí sentiment | Zrekonstruované byty | Vzdělání | Falešné proražení | Posílení dolaru | Prezident | Růst inflace | Easing | Jednotná evropská měna | TRY | Analýza páru EUR/USD | Kansas | Oslabování dolaru | Performance | Cena eura | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Technický signál | Zprávy | Globální obchodní válka | CCI | Ceny ropy | Byty | Euro klesá | Údaje o vývoji HDP | Bailout | Kupující | Francie | Předpověď | Trigger | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Hlavní měny | Pozice spekulantů | Silná rally | Michelle Bowmanová | Inflace v Evropě | Posílení libry | Ekonomické události | CAD/JPY | Kontext | Biden | Financial Conduct Authority (FCA) | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | Růst amerického HDP | SGD | ex | Index CPI | xStation5 | Obchodní konflikt | ProCent | Změny sazeb | RBC | Japonsko | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Marže | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Bollinger Bands | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Aktuální předpověď | Společnost XTB | CARA | GMT | Dobré zprávy | Situace | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Kamala Harris | Růst dolaru | Vybírat zisky | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Konsensus | Mayzus | Pozitivní výsledek | Dluhy | NATGAS | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Jasný směr | Peking | GfK | Resistance | Aliance | Výrobní aktivity | Globtrex | HDP | Hlava a ramena | Devizový trh | Načasování | Manufacturing PMI | Ekonom | Optimismus | Nákupní aktivita | Rozhodování | Dolar | Další posilování | Euro | Yield | Federální rezervní banky | Pohyby ceny | Falešný signál | Klid | JP Morgan | Fibonacciho úrovně | Westpac | USD/CAD | Obchodní bilance | Index PCE | Salvadorský prezident | Prudké výkyvy | Hospodářský cyklus | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Zápis ze zasedání FOMC | Vstupní signály | JPMorgan | Akumulace | Obchodní systémy | EUR/CHF | Premiér Boris Johnson | ČTK | Novinky | Session | Pozitivní výhled | FX Street | Výhled měnové politiky | Retail | Ztráty | Americká seance | Americký ISM | Analýza indikátorů | Zprávy z Německa | Philip Lane | Technický výhled | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Meziroční inflace | Index amerického dolaru | Klesající inflace | Nakupovat | FOMC | Pokles zlata | European Central Bank | NIFTY | Akcie | Medvědí trend | Currency | Fáze růstu | Prodejní pozice | Fundamentální výhled | Inflace v eurozóně v červnu | Kupci | Míra inflace v USA | Dnešní videokomentář | WELL | Návratnost | Rates | Velký zisk | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Železná ruda | Target | Očkování | Lucid | Ziskové obchodování | Index spotřebitelských cen | Předpokládaný vývoj | Američtí zákonodárci | Štěstí | City | Nastavení Stop-Lossu | Asijské seance | Cardano | Jakub Kraľovanský | SPOT | Motivace | Vývoj ceny | Býčí trend | Buy signály | Index cen | Změny na trhu | Financial Markets | ADP report | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | PEPP | Technické faktory | Libra šterlinků | USDJPY | Růst v eurozóně | Price Action | Projekce Fedu | Cenový kanál | Přeprodané oblasti | Strategie pro obchodování | Britská ekonomika | Marlin | Kapitalizácia | Ceny Etherea | Obchodování v pásmu | Analýza EUR/USD | Prognózy | Zvyšování cen | Kurz | SOK | Daně | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Těžaři bitcoinu | DXY | Commonwealth Bank | RBC Capital | Jádrová inflace | Využití kapacit | Oscilátor Marlin | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Růstový trend | Signál ke vstupu | Index cen výrobců | Investice do kryptoměn | Měnová politika Fedu | Uzavření gapu | Světové ekonomiky | NVDA | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Míra inflace | Údaj o HDP | Obchodní rozhovory | Růst trhu | Silnější dolar | Rychlý růst | Napjatá situace | Nejlepší strategie | Peněžní zásoba | Investice | Bear | Osobní příjmy | Business | Traders | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Robinhood | Finanční nástroj | Doporučení pro obchodování | Odveta | Rally | Výsledek zasedání | JPMorgan Chase & Co. | Londýn | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Kapitalizace | Nezávislost | Komunikace | Kazuo Ueda | Důvody k nákupu | COPPER | Americké futures | Pivoty | Americká politika | Indie | Bod | Indicators | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Růst ceny zlata | CFDs | Makrodata | GBTC | Zisky | Delta | Masivní nákupy | Deriváty | Šéf Fedu | Tick | LTC | Diverzifikovat | Podnikatelské aktivity v USA | Fondy | Základní pravidla | Hospodářství | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | Důvěra | Risk Off | Oslabení dolaru | CAC 40 | FTT | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Shanghai Composite Index | Dlouhá pozice | Měny | Profitovat | Dollar | Downside | Silné měny | Inaugurace | AUDJPY | Nezaměstnanosti v Německu | Nový cyklus | Ropa WTI | Dialog | Fundamentální faktory | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Chaos | Spread | BOOST | UST | CSI300 | Trh s ropou | RIVN.US | Export | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Signál | Číst grafy | Nové žádosti o podporu | GBPUSD | Izraelská centrální banka | Britské měny | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Leverage | Double top | Federální rezervní systém (FED) | London metal exchange | Graf indexu | Praha | Fundament | Medvědí scénář | Výsledková sezóna | FedWatch | Lednový efekt | Potenciální ztráty | Rozšíření | Paládium | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | Decision | Smíšené výsledky | Resistence | COVID-19 | CoinGecko | Cena ropy WTI | Pozitivní signál | Dolarový index (DXY) | NFP | Potenciální zisky | Obchodní dny | Nikkei | Možný scénář | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Růst britské ekonomiky | Sázení | Nové zprávy | Průmyslová výroba v Německu | Elon Musk | Myšlení | ZEW | Zprávy o nezaměstnanosti | Analýza transakcí | Evropské akcie | EOS | Americký trh práce | TIM | Energie | Scope | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Prodej | Rok 2024 | Financial | Medvědí kanál | Zasedání Fedu | Bloomberg | Zhoršování situace | Inflace v květnu | XAU/USD | Akcie v Asii | Evropská unie | Rozvoj | Hlavní indexy | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Míra | Komoditní trhy | Hong Kong | Neuspokojivé výsledky | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | Časový plán | Velikost obchodu | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Tržní ceny | DMA | Střednědobý výhled | Asociace | US dollar | HDP eurozóny | Vakcína | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Dash | Průzkumy | Pokles libry | Downtrend | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | Analýza kryptoměn | Patrick Harker | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Přehled | Technické ukazatele | Obraty | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Stock market | Rostoucí trend | High | TIPS | Míra zisku | OECD | Rozbor | CHF | Měnový trh | Centrum | HDP USA | USD/CNH | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | Odhad amerického HDP | Změna trendu | James Bullard | Těžba ropy | Akcie firem | Otočení trendu | Trendline | Inflace v Británii | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | Zpráva o zaměstnanosti | S&P 500 | Hladina supportu | JDE | Podpora | Ministři financí | Nayib Bukele | QE | First Republic | Focus | Cryptocompare | Spojené království | Výstupní body | Cena | Obchodování GBP | Insiders | Vystoupení z EU | EU a USA | Vývoje ceny | Příkaz stop-loss | NYMEX | Překoupenost | Německo | Makroekonomické ukazatele | Upozornění | Příkaz Stop | Pohyb cen | Evropské indexy | Americký trh | Interpretace | Snížení sazeb | Prime | DOT | Close | Rate cut | Kurzy | Finanční prostředky | Partners | Ekonomické údaje | COST | Ekonomická data | Situace na trhu | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Bukele | Next | Etherea | Měnový pár EUR/GBP | All-time high | Co bude | Medvědi | Zveřejnění zpráv | Strategie obchodování | DAX | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Hliník | Podhodnocený | Obchodní válka | EUR/SEK | Báze | Jednotná měna | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Evropské méně | Inflace v Německu | Pozitivní výsledky | Denní graf | Volume | Indikátory | Nejnovější zpráva | Oslabení | Finanční situace | Arcane Research | Indikátor MACD | Energetické krize | Práce | Výnosnost | Úspěch | Jestřábí přístup | Chop | Tightening | Likvidita | Cíle | BTC/USD | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Bezpečnost | Nifty | Holding | Banky | Buy | Obchodní podmínky | Automotive | FX INFINITYTRADE | I-Trader | Vlády | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Vyrovnat ztráty | Malý prostor | Šance | Ministři financí eurozóny | Fundamenty | NIFTY 50 | Očekávaný růst | PMI v eurozóně | Správa | Rivian Automotive | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Analýza | Ministr financí | cTrader | Měnové politiky v USA | Tisková konference FOMC | Zlepšení | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | ČR | XTB | Communication | Jednatel | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Výraznější pokles | Obchodovaný objem | Intervenovat | Lucid Group | Solidní výsledky | Tržní signály | Program nákupu dluhopisů | API | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Silver | Potenciální zisk | OCI | Aktivity v eurozóně | Pullback | Inflace v EU | Reálná hodnota | Dlouhé pozice | Inflační report | Švýcarský frank | Vyšší volatilita | Market | Sestupný trend | Support | Hold | Americký Senát | Důležité informace | FX | Obchodní deficit | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Uvolňování měnové politiky | Pokračování růstu | Import | Obchodní aktivity | Výroční zprávy | Finální odhad | Vybrat zisk | Stochastický oscilátor | Algoritmus | Zvýšená volatilita | OPEC | Jak číst grafy | Broker | Úroková sazba Fedu | Oscilátor RSI | Sentiment | SNB | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | Investoři | USOil | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Šílenství | Bohatý | Stop-Loss | Růst libry | Politická krize | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Double bottom | Program nákupů dluhopisů | Vzdělávání | Nákupní příležitosti | Vstupovat do obchodu | Měnový pár GBP/USD | Růst hrubého domácího produktu | Americký dolar včera | Politika Fedu | Ekonomické trendy | Tradestation | Šéfové | Report ADP | Nikkei 225 | AUDUSD | Kansas City | Rezistence | Hladiny supportu | Projekce | Analytici společnosti | Hlavní zprávy | Jasné signály | Inflace v březnu | Zpráva COT | Ichimoku | Kryptoměnová burza Binance | Velké banky | Obchodujte | Nařízení | Ropy | Prudké pohyby | Struktura | Výrobní sektor | Pomalý růst | Dnešní obchodování | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Mimořádné zasedání | Pokles poptávky | Bankroty | Holubičí rétorika | Americké ekonomiky | Jádrový index | Krátké (short) pozice | Serge Mayer | USD | Kamala | Občané | CAC40 | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Peso | Rozhodnutí americké centrální banky | Významné změny | Emoce | Jak trh reaguje | Nové příležitosti | Nejvolatilnější | Obchodní nástroje | Doji | PMI ze sektoru služeb | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | HDP v USA | Vyšší úrokové sazby | Supply | Výroční zpráva | Trendové pohyby | Globální vývoj | Tvůrci trhu | 3M | Růst ceny Bitcoinu | Odhad inflace | US500 | Krypto komunita | Posilování amerického dolaru | Údaje ISM | Posilování eura | Cena ropy | CME FedWatch Tool | Prezidentka ECB | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Americké ministerstvo | Earnings | CZ | Průraz | Australský dolar | Propad | Dezinflace | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pokles eura | Významné zprávy | Guvernéři centrálních bank | Vlajka | Objemy obchodů | Povolení k činnosti | Graf páru | Hospodářské oživení | Economic | Růst eura | Vydělat peníze | Nemovitosti | Makro data | Evropský trh | Markets | USD/CHF | Rise | High risk | Významné pohyby | Oblast supportu | Oslabování amerického dolaru | Invest | Cenová maxima | Rok 2024 | Kanada | NEO | COT (Commitment of Traders) | ISIN | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Kryptoměna | Makroekonomický kalendář | Opce | Výhled pro EUR/USD | Nvidia | Investment | Take-Profit | ING | Libra klesá | Britský regulátor | Dlouhodobí investoři | Federal Reserve | Technické patterny | Boční trend | Indexy | opPORTUnity | Takata | DIP | Break Even | BofA | Prognózy inflace | Americký dolar | Zamyšlení | RISE | Blue chips | Makro | Evropská centrální banka | Slušné zisky | Market sentiment | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | ECB | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Velikost pozice | Těžaři | Vysoká poptávka | Růst ceny | Forward | Měnová politika | cTrader Purple Trading | Ziskovost | Doporučení | Odraz ceny | Body | Výhled na rok 2025 | Zvýšení inflace | Index výdajů | Parita | Reverzní formace | Korekční fáze | Krypto | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Obchodování Bitcoinu | Vzrušení | ABC | Vysoké zisky | Lot | Analytické společnosti | Týdenní pokles | RBC Capital Markets | Údaje o nezaměstnanosti | EU | Miliardy | PBOC | ASX 200 | Dostupnost bydlení | Úroveň supportu | Sterling | Silné euro | Společná evropská měna | Časové rámce | Zpracovatelský průmysl | PMI ve službách | Roadshow | Spekulanti | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | LCID.US | PMI pro sektor služeb | Tržní kapitalizace kryptoměn | Nákupní signál | Prodeje | Zpráva o vývoji inflace | Pracovní síly | Fúze | Akciový trh | Zajímavé pohyby | Trend klesající | Krypto průmysl | Jestřábí politika | Investor | Stochastic | USD/JPY | Sazba Fedu | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Kryptoměnový trh | Nové údaje | Banka | Produkce ropy | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Růst bitcoinu | Situace na americkém trhu práce | Cenový index výdajů | Významné události | Američané | Trader 2.0 | Pohyb dolaru | CNBC | Konkurent | SPX | Spotřebitelské ceny | Další pokles | COT | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Flags
Flagstar Bank
Flamengo
Flare
Flash Crash
Flash Crash události
Flash news
Flash news webinář
Flashscore
FlashTrade

Následující klíčová slova

flatexDEGIRO
Flat pattern
Flat Zone
FlexCapital
FlexCapital.cc
Flex EA
FLEXFX TRADING
FlexFx24
Flexibilita
Flexibilita amerických producentů
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding PIXAR styl
Potvrďte prosím... Zavřít