Ticker Tape by TradingView
Aktuální situace na trzích v důsledku geopolitického otřesu na východě Ukrajiny
Napětí na východě Ukrajiny roste a spolu s tím roste nervozita na burzovních trzích. Nejvíce se to projevuje především na ruských akciových trzích, což si brzy ukážeme. Má to ale zásadní vliv i na americký akciový trh? Burzovní spekulant musí na rozdíl od obyčejných novinářů chápat, že trh je ovlivňován celým souborem faktorů. Mezi ty faktory jistě patří i geopolitické události, ale nesmíte zapomínat na inflaci, inflační očekávání, měnovou politiku, atd. Samozřejmě geopolitické události mívají vliv i na vyjmenované faktory. Proto je třeba si uvědomovat potřebné souvislosti.
Aktuální situace na jednotlivých burzovních trzích
Začneme tedy ruským trhem, konkrétně akciovým indexem MOEX. Index zaznamenal v posledních dvou obchodních dnech hluboký propad, zhruba 20 % – menší část ztrát se povedlo umazat. Což je na tak velký akciový index hroziváztráta. Je na tom snadno vidět, že investoři se z ruského trhu vyloženě panicky stahují. Čehož mohou naopak případně využít pevné ruce.
Z technického hlediska se pokles zastavil na silném S/R levelu 2 800 bodů. Z čerstvého price action lze sledovat, že poptávka je kolem řečené úrovně dost silná. Je ovšem dost negativní, že kurz prorazil S/R level 3 200 bodů. Jednalo se totiž o původní vrchol z ledna 2020. Čili ten expanzivní trend, který trval od března 2020 do října 2021 skončil. Respektive je ta struktura zcela narušena.
Akciový index MOEX
Druhý akciový index RTS na tom není o nic lépe. Zde je pokles zhruba 21 %, taktéž se povedla prozatím malá část ztrát umazat. Jedná se o futures trh na index, takže můžeme zhodnotit i samotné objemy. Ty byly během dvou obchodních dnů vážně velmi vysoké. Což jenom potvrzuje tezi, že na ruském trhu probíhá panika.
Z technického hlediska index ztratil S/R level 122 000 bodů. Kurz je v těchto chvílích na cestě k dalšímu záchytnému bodu v podobě S/R levelu 100 500 bodů.
Akciový index RTS
Americký akciový index je pořád v režimu velkévolatility. Obzvlášť dnešní obchodní den je vskutku emotivní. Denní svíce má docela dlouhé knoty a to na obě strany. Sice se tedy kurz solidně odrazil od relevantního S/R levelu 4 230 bodů, ale odraz příliš dlouho nevydržel. Mohl americký akciový trh akcelerovat čerstvý vývoj na východě Ukrajiny? Určitě, alespoň z krátkodobého hlediska. Leč z kurzového vývoje posledních týdnů vidíme, že trh je vskutku emotivní docela dlouhou dobu. Což je dáno především inflací, inflačním očekáváním, růstem tržních úrokových měr a očekávaným zvýšením základní úrokové sazby ze strany Federální rezervní banky.
Akciový index S&P 500
Co se týká technologického indexu Nasdaq, tam nelze pozorovat nic, co by se vymykalo kurzovému průběhu z předešlých mnoha týdnů. Volatilita je prakticky totožná s tím, co v grafu můžeme sledovat hodně dlouhou dobu. Pokud měly poslední zprávy z východní Ukrajiny nějaký negativní vliv, nejde to na technologickém indexu poznat.
Z technického hlediska index drží již střednědobý klesající trend. Trh ztratil S/R level 14 150 bodů a momentálně konsolidujeme na S/R levelu 13 600 bodů. Je ovšem vysoce pravděpodobné, že kurz otestuje tržní minimum z 24. ledna.
Technologický index Nasdaq
Zlato má za sebou minimálně deset velmi úspěšných obchodních dní. Za tu dobu se zlato zhodnotilo o více jak 5 %, což je pro natolik velký trh skutečně nemalézhodnocení. Dnešní obchodní den je ovšem mírně nerozhodný. Zlato má šanci relativně dlouhý růst, protože makroekonomický vývoj tomu jednoznačně přeje. Jakmile Federální rezervní banka ohlásila svůj boj s inflací, okamžitě tím dala najevo, že znehodnocování úspor bude probíhat mnohem delší dobu.
Co se týká čerstvých událostí, pro žlutý kov se jedná o potřebné palivo. Cokoliv, co má společného s geopolitickou nestabilitou, zlatu přirozeně pomáhá. Pokud by se konflikt jakkoliv vyostřil, poptávka po zlatě může v důsledku toho přirozeně stoupat.
Bitcoin
Bitcoin též klesá, jako celý akciový trh. Krypto aktivy tudíž víceméně kopírují tržní vývoj amerického akciového trhu. Z technického hlediska ovšem kurzový průběh na bitcoinu dává smysl, protože trh nad S/R levelem 42 000 USD ztratil veškerou sílu a kurz se propadl zpátky pod řečenou úroveň.
Bitcoin tím ztratil hodně relevantní supportní pásmo, které přitom na začátku února získal. Proto celá ta cenová rally z přelomu ledna/února působí jako býčipast. Momentálně kurz konsoliduje u S/R hladiny 37 000 USD. Zdá se, že propad se na uvedeném levelu alespoň zbrzdil. Leč je pořád hodně pravděpodobné, že v nadcházejících dnech otestujeme supportní pásmo 34 000 – 30 000 USD.
Závěrem
Burzovní trhy jednoznačně konflikt na východě Ukrajiny vnímají. Pro ruský burzovní trh je to vyloženě už panika, ve které mnozí mohou sledovat blížící se příležitost. U ostatních trhů je hrozně těžké posoudit, jak moc má na jejich průběh tato událost vliv. Dovolili bychom si říct, že americké investice to prozatím příliš nezajímá. Tam se nyní hraje o něco jiného. To ale neznamená, že se vnímání investorů nemůže v průběhu času změnit.
Klíčová slova: Bitcoin | Price Action | Akciový index | Nasdaq | Poptávka | Sazby | Akciový trh | Zhodnocení | Futures | Investice | Kurz | Rally | S&P 500 | Trend | Volatilita | Zlato | Úrokové sazby | Banky | USD | Investoři | Spekulant | Panika | Žlutý kov | Index | Banka | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Trh | Volatility | Zprávy | Obchodní den | S/R hladiny | Základní úrokové sazby | Americký akciový index | Nervozita | Propad | S&P | Očekávání | Americký akciový trh | Burzovní trhy | Index MOEX | Burzovní trh | Krypto | Index RTS | Inflační očekávání | Situace na trzích | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Ztráta | Klesající trend | Akciový index MOEX | MOEX | Trhy | Pokles | Situace | Vývoj | Aktuální situace | Růst | Akciový index S&P 500 | Velké volatility | Poptávka po zlatě | Kov | Makroekonomický vývoj | Vnímání | TIM | RTS | 3М | Tržní vývoj | Supportní pásmo |
Čtěte více
-
Aktuální příležitosti na EUR.USD
Stalo se takřka přesně to, co jsme si minule nastínili. Měnový pár se odrazil od v tu dobu aktuálních úrovní, což vedlo k testu 1,14000, kde se růst zastavil. Bojujeme nyní s naší dlouhodobě klesající linií, kde je i špička vyznačeného trojuhelníku, který je hlavním vodítkem toho, co očekávat v delším horizontu. -
Aktuální příležitosti na EUR.USD k 11.4.2019
Aktuální pohled na EUR.USD Klinická smrt volatility na hlavním měnovém páru pokračuje. V brexitu stále není j... -
Aktuální příležitosti na EUR.USD k 11.7.2019
EUR.USD nám skutečně udělalo korekci, jak jsme předpokládali. K cíleným 1,12500 jsme se dostali bez větších problémů. Cena se podívala až k 1,12000, kde našla podporu a odrazila se zpět výše. Velký podíl na odrazu má, ale guvernér americké centrální banky Jeremy Powell, který se při pravidelném slyšení před kongresem klonil k názoru, že by FED mohl spíše snížit úrokové sazby. -
Aktuální příležitosti na EUR.USD k 13.6.2019
Po vydatném souboji u ceny 1,12500 jsme se nakonec dostali výše a hladina 1,12500 byla následně použita jako hranici podpory. Po odražení jsme se dostali až na 1,13500, kde leží jedna z krátkodobých trendových linií. -
Aktuální příležitosti na EUR.USD k 16.5.2019
Volatilitu na trzích nyní vytváří hlavně twitterová obchodní válka Donalda Trumpa s Čínou. Dopad twitterového chaosu, kde každé vyjádření může být naprosto odlišné od těch předchozích nenechává trhy moc chladné. -
Aktuální příležitosti na EUR.USD k 2.5.2019
Na EUR.USD máme vcelku podobnou situaci jako před několika týdny. Jediné co se změnilo je, jakou oblast bereme jako trojúhelníkovou. -
Aktuální příležitosti na EUR.USD k 25.7.2019
Cena skutečně nedokázala překonat vytyčené rozmezí 1,12700 – 1,12900, kde se obrátila a prozatím se zastavila jen několik pips od cílových 1,11000. Na grafu je pěkně vidět jak zafungovala rostoucí linie jako hranice odporu. Cena se po několika marných pokusech o postup výše vrátila na 1,12000 a to už byl z pohledu price action dobrý signál k tomu, že nahoru to nepůjde -
Aktuální příležitosti na EUR.USD k 27.6.2019
Na trzích nám hrozí obchodní a měnová válka mezi centrálními bankami. Evropská i americká centrální banka se vyjádřily kladně k expanzivním opatřením. Konkrétně ECB je ochotna použít jakékoliv nástroje včetně dalšího kvantitativního uvolňování k zajištění „stability“ trhů. Americký FED kontroval zmíněním možnosti snížit sazby. -
Aktuální příležitosti na EUR.USD k 30.5.2019
V minulém newsletteru jsme si řekli, že očekáváme pohyb mezi rozpětím 1,11250 a 1,12500. Cena se dostala skoro na pip přesně k 1,11250 a nyní tuto hodnotu využívá jako hladinu podpory. -
Aktuální situace na EUR/CZK trhu
Aktuální situace na EUR/CZK trhu - souhrnné informace od analytiků Komerční banky. -
Aktuální statistika zahraničního obchodu
„Meziroční růst vývozu v květnu o 2 %, tedy čtvrtý pozitivní výsledek letošního roku, svědčí o odolnosti a flexibilitě českých exportérů. Příznivý výsledek táhly tentokrát země EU27, u našich hlavních exportních trhů zaznamenáváme pokles jen u Nizozemí, Slovenska a tentokrát i u Spojeného království. Z hlediska oborů vyniká export motorových vozidel (meziroční růst o 4,9 %) a elektrotechniky (meziroční růst o 6 %),“ říká Radomil Doležal, generální ředitel CzechTrade. -
Aktuální statistika zahraničního obchodu
„Vývoz v březnu 2025 vykázal solidní meziroční růst o 6 % a dosáhl hodnoty 429,7 mld. Kč. Dobrou zprávou je, že do zemí, které patří mezi naše hlavní vývozní partnery, jako jsou Německo, Slovensko, Polsko a Francie, export meziročně vzrostl o více než 6 %. Do Spojeného království dokonce téměř o 12 %. Zajímavý je růst vývozu do Spojených států, meziročně o 23,3 %, což může svědčit o snaze amerických odběratelů o předzásobení v důsledku hrozeb vysokých celních sazeb. Z vybraných zemí vzrostl export nejvíce na Filipíny (o 108,3 %), do Izraele (o 77,3 %), Dánska (o 66,8 %) a Indonésie (o 53,4 %), nicméně je třeba dodat, že podíl každé z těchto zemí na celkovém vývozu ČR je pod jedním procentem," říká Radomil Doležal, generální ředitel CzechTrade, a dodává: „U rozhodujících položek českého exportu registrujeme nárůst u motorových vozidel, a to o 8,3 %, elektrických zařízení o 10,2 % a počítačů, elektronických a optických přístrojů o 8,7 %. U ostatních větších kategorií evidujeme jen marginální růst nebo propad.“ -
Aktuální statistika zahraničního obchodu
„Podle aktuálních statistik zahraničního obchodu za únor 2025 zaznamenal český export meziroční nárůst o 1,3 %, přičemž celková hodnota vývozu dosáhla 400 miliard korun. Export pokračuje kladným tempem, byť ve srovnání s předešlým měsícem nižším. V kontextu současné celní situace stojí za zmínku meziroční růst vývozu do Německa ve výši 6 % a stále kladný meziroční růst do Spojených států ve výši 2,8 %. -
Aktuální statistika zahraničního obchodu
„V dubnu český export meziročně vzrostl o 19,7 % na 416,2 mld. Kč. Jedná se o nejvyšší měsíční meziroční nárůst od ledna roku 2023 a dubnová hodnota exportu je nejvyšší za posledních 12 měsíců. V rámci sektorového pohledu pozorujeme meziroční růst ve většině odvětví. Mezi nejvíce rostoucí položky patřily motorová vozidla, potravinářské výrobky a pryžové a plastové výrobky. Velmi pozitivní je výrazný nárůst exportu u našich hlavních partnerů, s excelentními výsledky u Velké Británie, Španělska a Spojených státu. Výrazný je také meziroční růst exportu do zemí mimo země EU, a to o 39,3 %,“ říká generální ředitel agentury CzechTrade Radomil Doležal a dodává: „Českým firmám pomáháme uspět na zahraničních trzích prostřednictvím projektů zaměřených na zvýšení hodnoty produktu, příkladem je akce Design pro business, tentokrát k tématu vlivu AI a moderních technologií na průmyslový design. Zaměřujeme se i na vysoce inovativní a technologické firmy, pro které jsme zorganizovali fintech misi do San Francisca.“ -
Aktuální statistika zahraničního obchodu
„Další kladný výsledek v řadě za měsíc květen, byť opatrný s nárůstem o 1,2 %, by již po skvělém dubnu mohl naznačovat obrat k jednoznačně pozitivnímu trendu českého exportu, na který jsme byli zvyklí v minulosti dlouhodobě. U klíčových exportních teritorií vidíme spíše pokles, zmíním například Německo, nebo velmi mírný růst, výjimkou je opakovaně Velká Británie s meziročním dvojciferným nárůstem o 28,4 %, a tento měsíc také Španělsko s růstem o 18,2 %. -
Aktuální statistika zahraničního obchodu
„Vývoj exportu v dubnu 2025 nepřinesl žádný výrazný trend, s celkovým poklesem exportu o 1,1 % reflektující váhu mezi poklesem exportu do EU27 o 2,4 % a růstem exportu do zemí mimo EU o 3,4 %. Tato čísla zhruba odráží dynamiku ekonomického růstu v EU proti zbytku světa. U vybraných zemí s celkovým podílem vyšším než 1 % na celkovém vývozu v dubnu došlo k dvojcifernému růstu jen u Turecka, Švédska a Ukrajiny a s dvojciferným poklesem bylo jen Španělsko,“ uvádí Radomil Doležal, generální ředitel CzechTrade, a dodává: „Ve stejné míře, jak poklesl celkový český export, poklesl i kumulovaný vývoz u pěti klíčových zbožových skupin tvořících téměř 70 % českého exportu, a to s malou variabilitou podle jednotlivých skupin v řádu nízkých jednotek procent nahoru nebo dolů.“ -
Aktuální statistika zahraničního obchodu
„Export se v lednu 2024 s meziročním poklesem o 6,5 % nedokázal odpoutat od horšího výsledku z konce roku 2023. Z pohledu hlavních segmentů pozorujeme největší meziroční nárůst u motorových vozidel a potravinářství, nicméně se jedná o čísla v nižších jednotkách procent. Co se zemí týče, nejvíce vzrostl export do Japonska, na Tchaj-wan nebo do Lotyšska, přičemž podíl těchto zemí na českém exportu je výrazně nižší než u našich hlavních exportních partnerů. -
Aktuální statistika zahraničního obchodu
„Vývoz v lednu 2025 rostl poměrně robustním dvojciferným tempem, a to o 12,2 %. Je potěšující, že růst exportu zaznamenaly všechny hlavní průmyslové obory, které tvoří více než ¾ českého exportu, a to s průměrným nárůstem téměř 15 %. Premiantem mezi hlavními obory je obor Počítače, elektronické a optické přístroje a zařízení, kde pozorujeme růst o 27,6 % oproti lednu loňského roku,“ říká generální ředitel CzechTrade Radomil Doležal a dodává: „Z teritoriálního hlediska byl český export v lednu 2025 rozdílný podle jednotlivých zemí. Zatímco Německo, Slovensko, Spojené království, Francie a Rakousko zaznamenaly růst, přičemž export do Spojeného království vzrostl meziročně téměř o 70 %, vývoz do Polska, Itálie, Maďarska, Nizozemska a Španělska se snížil, a to v rámci jednociferných hodnot.“ -
Aktuální statistika zahraničního obchodu
V únoru český vývoz zaznamenal po čtvrt roce čekání opět pozitivní růst oproti minulému roku, a to o dvojciferných 10,2 %. Tento růst vyhladil i lednový propad exportu a přispěl tak ke kumulovanému růstu za první 2 měsíce prvního kvartálu o 2,3 %. To lze považovat za pozitivní zprávu s ohledem na vysokou hodnotu českého exportu v 1. kvartálu loňského roku. Rovněž optimističtější je v únoru i statistika nových průmyslových zakázek ze zahraničí, nejvyšší od října roku 2022. Z pohledu hlavních sektorů pozorujeme v únoru největší meziroční růst především u počítačů a elektroniky, motorových vozidel a ostatních dopravních prostředků, a to o 18 %. -
Aktuální statistika zahraničního obchodu
„Výsledek vývozu za červen 2025 s meziročním růstem 7,4 % potěšil. Vrací se ke vzorci strmějšího dvojciferného růstu mimo země EU s 13,1 % a růstu do zemí EU s 5,8 %. Detailněji vidíme, že klíčové země Evropské unie pro náš export rostou stále do 5 % z objemných základů (Německo, Slovensko, Polsko, Francie) a neobvykle vysoká tempa růstu (50 % +) vidíme u Jižní Koreje, Singapuru, Kazachstánu, Ázerbájdžánu a Filipín,“ říká Radomil Doležal, generální ředitel CzechTrade, a dodává: „Z hlediska produktové struktury exportu jsou jasnými růstovými šampiony silné kategorie motorových vozidel (o 12,8 %) a počítačů a elektronických a optických zařízení (o 13,3 %).“
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Tady svět poprvé zaslechl slovo „burza“. Rozkvět obchodu v Bruggách umožnila bouřka
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Tady svět poprvé zaslechl slovo „burza“. Rozkvět obchodu v Bruggách umožnila bouřka
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Denní kalendář událostí
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA maloobchodní tržby
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
Guvernérka RBA Michele Bullock
V USA aukce 30letých dluhopisů
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA index PPI
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
Na Novém Zélandu inflační očekávání
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA maloobchodní tržby
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
Guvernérka RBA Michele Bullock
V USA aukce 30letých dluhopisů
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA index PPI
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
Na Novém Zélandu inflační očekávání
Tradingové analýzy a zprávy
Ruská ekonomika se ve 2. čtvrtletí vrátila k růstu, HDP se zvýšil o 1,3 procenta
FCA varuje před brokerem Bixerydigital
Pražská burza poprvé v tomto týdnu rostla, dařilo se bankám, ČEZ ztrácel
Forex: Koruna opět stagnovala k euru i dolaru
Swingové obchodování AUD/USD 12.8.2026
Forex sentiment 12.8.2026
Ceny ropy klesají, analytici snížili odhad globální poptávky
Dolar mírně oslabuje po zprávě o poklesu inflace v USA
Swingové obchodování Nasdaqu 12.8.2026
Swingové obchodování USD/JPY 12.8.2026
Ruská ekonomika se ve 2. čtvrtletí vrátila k růstu, HDP se zvýšil o 1,3 procenta
FCA varuje před brokerem Bixerydigital
Pražská burza poprvé v tomto týdnu rostla, dařilo se bankám, ČEZ ztrácel
Forex: Koruna opět stagnovala k euru i dolaru
Swingové obchodování AUD/USD 12.8.2026
Forex sentiment 12.8.2026
Ceny ropy klesají, analytici snížili odhad globální poptávky
Dolar mírně oslabuje po zprávě o poklesu inflace v USA
Swingové obchodování Nasdaqu 12.8.2026
Swingové obchodování USD/JPY 12.8.2026
Blogy uživatelů
Akciová analýza: Nebius překonal očekávání a zrychluje expanzi. Dokáže však tempo udržet?
Měnový pár EUR/GBP: Multitimeframe analýza (W1–H4)
Fear of Better Options: FOBO a jeho projevy v tradingu
Intel šokuje trh masivním prodejem akcií: Je propad skvělou nákupní příležitostí?
Získajte 5 000 USD za 7 EUR!
Berkshire Hathaway po letech znovu nakupuje. Co stojí za změnou strategie?
INVESTIČNÍ GLOSA: Akciový trh v USA už není jen o pár gigantech. To je dobrá zpráva
Tajemství Fibonacci retracementu, které mění výsledky traderů
Intervence na japonském jenu neohrozí tamní akcie
Je to tady zase a index S&P 500 trhá nová historická maxima
Akciová analýza: Nebius překonal očekávání a zrychluje expanzi. Dokáže však tempo udržet?
Měnový pár EUR/GBP: Multitimeframe analýza (W1–H4)
Fear of Better Options: FOBO a jeho projevy v tradingu
Intel šokuje trh masivním prodejem akcií: Je propad skvělou nákupní příležitostí?
Získajte 5 000 USD za 7 EUR!
Berkshire Hathaway po letech znovu nakupuje. Co stojí za změnou strategie?
INVESTIČNÍ GLOSA: Akciový trh v USA už není jen o pár gigantech. To je dobrá zpráva
Tajemství Fibonacci retracementu, které mění výsledky traderů
Intervence na japonském jenu neohrozí tamní akcie
Je to tady zase a index S&P 500 trhá nová historická maxima
Forexové online zpravodajství
Canadian Natural Resources: Rekordní produkce přinesla historické výsledky
Frankfurtská burza ve středu mírně ztratila
USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 7. srpnu vzrostly o 17 423 tis. barelů
US indexy se pohybují v zelených úrovních
Erste: Goldman Sachs zvyšuje cílovou cenu ze 150 EUR na 155 EUR s doporučením „Buy“
Pražská burza poprvé v tomto týdnu roste
Wall Street v úvodu středečního obchodování posiluje po zveřejnění inflačních dat
Nebius zveřejnil výsledky za 2Q, výnosy výrazně vzrostly díky poptávce po AI
Čínský Tencent zveřejnil výsledky hospodaření za 2Q
USA: Index spotřebitelských cen v červenci meziročně vzrostl o 3,4 % v souladu s odhady
Canadian Natural Resources: Rekordní produkce přinesla historické výsledky
Frankfurtská burza ve středu mírně ztratila
USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 7. srpnu vzrostly o 17 423 tis. barelů
US indexy se pohybují v zelených úrovních
Erste: Goldman Sachs zvyšuje cílovou cenu ze 150 EUR na 155 EUR s doporučením „Buy“
Pražská burza poprvé v tomto týdnu roste
Wall Street v úvodu středečního obchodování posiluje po zveřejnění inflačních dat
Nebius zveřejnil výsledky za 2Q, výnosy výrazně vzrostly díky poptávce po AI
Čínský Tencent zveřejnil výsledky hospodaření za 2Q
USA: Index spotřebitelských cen v červenci meziročně vzrostl o 3,4 % v souladu s odhady
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Ranní zprávy
BREAKING: US500 roste po vyjádřeních vojenských představitelů o Hormuzském průlivu
GBP
Makro: Světová banka letos čeká jen mírné zlepšení globální ekonomiky
Technická analýza páru GBP/USD na 16.–21. ledna 2023
Makro: Průmyslová výroba Německa zaznamenala oživení
Španielska finančná chrípka
Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 28. září (americká seance)
Bitcoin propadnul o více jak 15 %
Co se tradeři mohou naučit z blackjacku: řízení rizika a money management
Ranní zprávy
BREAKING: US500 roste po vyjádřeních vojenských představitelů o Hormuzském průlivu
GBP
Makro: Světová banka letos čeká jen mírné zlepšení globální ekonomiky
Technická analýza páru GBP/USD na 16.–21. ledna 2023
Makro: Průmyslová výroba Německa zaznamenala oživení
Španielska finančná chrípka
Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 28. září (americká seance)
Bitcoin propadnul o více jak 15 %
Co se tradeři mohou naučit z blackjacku: řízení rizika a money management
Blogy uživatelů
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie11.8.2014
Fundamentální analýza akciových trhů – dluhové trhy a jejich vliv na akciové trhy (9. díl)
Strategie, o které se v žádné knize nepíše
Fundamentálně výživný rok 2024 – Pozor na FOMO
Sníží ECB sazby?
Jaké jsou důsledky současného ekonomického vývoje pro investice?
Plánovaný long obchod na EUR/USD
Trading analýza S&P 500 a EUR/USD
Technická analýza na GBP/AUD, AUD/JPY a CAD/JPY
Multitimeframe analýza: 12.4.2022 NZD/JPY
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie11.8.2014
Fundamentální analýza akciových trhů – dluhové trhy a jejich vliv na akciové trhy (9. díl)
Strategie, o které se v žádné knize nepíše
Fundamentálně výživný rok 2024 – Pozor na FOMO
Sníží ECB sazby?
Jaké jsou důsledky současného ekonomického vývoje pro investice?
Plánovaný long obchod na EUR/USD
Trading analýza S&P 500 a EUR/USD
Technická analýza na GBP/AUD, AUD/JPY a CAD/JPY
Multitimeframe analýza: 12.4.2022 NZD/JPY
Vzdělávací články
Recenze prop trading firmy FTMO
Nejlepší trading příležitosti - kde a jak profitovali tradeři (říjen 2024)
Zlato šílí 📈 | Bitcoin krvácí 💥 | Akcie v ohrožení 🔥 | Co se děje na trzích?
Úskalí přechodu z demo účtu na reálný
Význam backtestingu a paper tradingu před výzvou
Rozdíly mezi live a demo obchodováním
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (2. část)
Investování do REIT: Kdo vydělal více - REITs nebo index S&P 500? (5. díl)
Jaký broker má nejvíce ziskových traderů?
8 nejlepších obchodních strategií – poziční obchodování (5. díl)
Recenze prop trading firmy FTMO
Nejlepší trading příležitosti - kde a jak profitovali tradeři (říjen 2024)
Zlato šílí 📈 | Bitcoin krvácí 💥 | Akcie v ohrožení 🔥 | Co se děje na trzích?
Úskalí přechodu z demo účtu na reálný
Význam backtestingu a paper tradingu před výzvou
Rozdíly mezi live a demo obchodováním
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (2. část)
Investování do REIT: Kdo vydělal více - REITs nebo index S&P 500? (5. díl)
Jaký broker má nejvíce ziskových traderů?
8 nejlepších obchodních strategií – poziční obchodování (5. díl)
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Technická analýza EUR/USD
Index spekulativního sentimentu 6.9.2022
GBP/USD - Intradenní výhled 6.1.2016
Cena zlata se propadla na 6týdenní minima
VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 5.8. - 9.8.2019
Aktuálně otevřené forex pozice 18.6.2020
Investice do komerčních nemovitostí v Evropě byly do března nejnižší za 11 let
Euroskupina mluví o budoucnosti
Krize v Evropě pomalu narůstá a JPY posiluje
Spotřebitelské ceny v USA klesly o 0,2 %
Forex: Technická analýza EUR/USD
Index spekulativního sentimentu 6.9.2022
GBP/USD - Intradenní výhled 6.1.2016
Cena zlata se propadla na 6týdenní minima
VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 5.8. - 9.8.2019
Aktuálně otevřené forex pozice 18.6.2020
Investice do komerčních nemovitostí v Evropě byly do března nejnižší za 11 let
Euroskupina mluví o budoucnosti
Krize v Evropě pomalu narůstá a JPY posiluje
Spotřebitelské ceny v USA klesly o 0,2 %
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
Multi/Mono tasking + Trading
ECB provádí agresivní QT
Nezmeškejte náš prémiový VIP seminář
Pattern Doji - Druhy Doji svíček a jak je obchodovat
VIP zóna FXstreet.cz: Kompletní výsledky obchodování za květen
Jak budu obchodovat akciové indexy, ropu a měnový pár EUR/NZD
Týdenní přehled finančních trhů (26.–30. května 2025) a výhled na příští týden
Měnový pár GBP/NZD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Nedělní příprava: Fundament + vybrané měnové páry
EUR/USD
Multi/Mono tasking + Trading
ECB provádí agresivní QT
Nezmeškejte náš prémiový VIP seminář
Pattern Doji - Druhy Doji svíček a jak je obchodovat
VIP zóna FXstreet.cz: Kompletní výsledky obchodování za květen
Jak budu obchodovat akciové indexy, ropu a měnový pár EUR/NZD
Týdenní přehled finančních trhů (26.–30. května 2025) a výhled na příští týden
Měnový pár GBP/NZD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Nedělní příprava: Fundament + vybrané měnové páry




