BreakEven

Výhled pro pár EUR/USD na 15. května. Proč byli prodejci zklamaní z údajů o americkém indexu výrobních cen.
15.05.2024 Měnový pár EUR/USD vykazoval nízkou volatilitu a druhý den v týdnu se pohyboval mírně nahoru, jak už se stalo zvykem. Obecně vzato, cena se pohybuje každý den stejně – směrem nahoru, ale slabě. Euro v úterý nutně nepotřebovalo silné důvody k růstu. Obchodníci dopoledne ignorovali zprávy z Německa a eurozóny, přestože přinesly poměrně dobré výsledky. Jak jsme ale včera zmínili, jednalo se o sekundární údaje. Na druhou stranu, americký index výrobních cen (PPI) vyvolal na trhu emoční bouři. Je naprosto nejasné, jaké úmysly trh měl. Dolar nejdřív prudce stoupal a pak ještě silněji klesal.

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 14. května. Euro se nadále otřásá. EUR/USD v pondělí zaznamenal nízkou volatilitu.
14.05.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí zaznamenal nízkou volatilitu. Euro se sice vyhouplo výše, ale pohyby byly tak slabé, že je těžké říci, kdo dokázal těžit z pohybu o pouhých zhruba 20 pipsů. Pár se nadále pohybuje v blízkosti horní linie vzestupného kanálu, čímž si zachovává vyhlídky na korekci směrem vzhůru. Tato korekce trvá již měsíc. Není pochyb o tom, že se jedná o korekci; rychlý pohled na 4hodinový časový rámec to jasně dokazuje. Intradenní pohyby jsou slabé a střednědobé pohyby jsou pomalé.

Výhled pro pár GBP/USD na 14. května. Libra zůstává v novém bočním kanálu.
14.05.2024 Včera se pár GBP/USD postupně posouval nahoru poté, co se odrazil od úrovně 1,2445, kterou lze považovat za spodní hranici nového bočního kanálu. Jak už jsme dříve zmínili, linie indikátoru Ichimoku jsou na flat trhu slabé, stejně jako současný pohyb páru GBP/USD. Ať se na to díváte jakkoli, obchody jsou teď velmi obtížné a působí někdy až neprakticky. Libra se obchoduje líně, nelogicky a teď ještě ve flatu.

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 10. května. Euro bezdůvodně vzrostlo
10.05.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek vzrostl. Výše uvedený graf může naznačovat, že byl tento pohyb směrem vzhůru silný, ale ve skutečnosti se pár za poslední den nepohnul o více než 60 pipsů. Cena se stále obchoduje uvnitř vzestupného kanálu, takže vzestupný trend, který trvá již tři týdny, přetrvává. Upozorňujeme, že současný růst je součástí korekce proti výraznému poklesu a zdá se, že tato korekce nemá konce. Občas k tomu existují důvody: poslední údaje z USA totiž dolarové býky zklamaly. Někdy však – stejně jako včera – euro nemělo k růstu žádný důvod.

Výhled pro pár GBP/USD na 10. května. Britská libra neuspěla. Nebo to prostě odmítla.
10.05.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek ani nepokusil pokračovat v pohybu dolů. Trh se nejspíš domnívá, že mu stačilo dva dny obchodovat medvědí pozice, a otevírání short pozic na základě smíšených údajů z Bank of England považoval za nepatřičné. Vše kolem zasedání BoE bylo podle našeho názoru vcelku jasné. Inflace ve Spojeném království zpomaluje, ekonomika stagnuje, BoE informovala trhy o ochotě přejít k uvolnění měnové politiky v roce 2024, guvernér BoE Andrew Bailey nevyloučil snížení sazeb ani na příštím zasedání a dva členové Výboru pro měnovou politiku hlasovali pro snížení sazeb. Nakolik holubičí musejí být výsledky, aby trh začal prodávat libru? Nebo snad někteří účastníci trhu čekali, že centrální banka začne snižovat sazby v květnu, kdy inflace přesáhne 3 %? Čekali a pak byli zklamáni.

Výhled pro GBP/USD na 9. května. Libra zůstává před zasedáním Bank of England beze změny
09.05.2024 Ve středu se měnový pár GBP/USD nepokusil prodloužit svůj pohyb směrem dolů. Trh se domníval, že dva dny medvědího obchodování jsou zcela dostačující a nemá cenu před čtvrtečním zasedáním Bank of England otevírat pozice. Proto libra neklesala. Pár před týdnem opustil vzestupný kanál a od té doby se nic nestalo. Libra se opět obchoduje poblíž svých lokálních maxim a nedokáže ani aktualizovat poslední lokální minimum. V pondělí, úterý a ve středu nebyly v USA a ve Velké Británii k dispozici žádné fundamentální ani makroekonomické údaje, takže je pochopitelné, že pár GBP/USD zaznamenal nízkou volatilitu.

Výhled pro pár EUR/USD na 9. května. Třetí nudný den pro euro v řadě.
09.05.2024 Pár EUR/USD ve středu nevykázal žádné zajímavé pohyby. Volatilita byla pod 30 pipů, tedy trochu nižší než v posledních dvou dnech. Navzdory drobnému poklesu má člověk při pohledu na takové pohyby chuť zavřít obchodní terminál. Jaký zisk mohou obchodníci čekat, když cena urazí sotva 30 pipů za den?

Výhled pro GBP/USD na 7. května. Nový týden, nový růst
07.05.2024 Také GBP/USD se v pondělí pokoušel pokračovat ve svém vzestupném pohybu. Přestože minulý týden rostoucí kanál opustil, vzestupný pohyb přetrvává. Britská libra opět roste bez zjevného důvodu. Pokud měl trh minulý a předminulý týden k prodeji dolaru pádné důvody, v pondělí pak neměl žádné. Trh navíc často "ignoruje" faktory, které by měly vést k poklesu britské libry, ale nezmešká ani jeden faktor pro prodej dolaru. Celkově se stále domníváme, že se libra obchoduje nelogicky, je příliš drahá a překoupená.

Výhled pro EUR/USD na 30. dubna. Nudný den pro euro
30.04.2024 EUR/USD zahajuje nový týden pohybem v téměř horizontálním kanálu, který je však formálně považován za vzestupný. Pár se při nízké volatilitě vyhoupl nahoru, což v podstatě odpovídá režimu "nudného pondělí". Obchodníci se tak mohli zaměřit pouze na jednu zprávu. Míra inflace v Německu zůstala v dubnu beze změny na úrovni 2,2 %. Vzhledem k tomu, že se jednalo o drobnou odchylku od prognózy a samotná hodnota zůstala nezměněna, nedošlo prakticky k žádné reakci trhu. Navíc se jednalo pouze o jednu zemi Evropské unie. Dnes bude zveřejněn index spotřebitelských cen za celou EU, takže lze očekávat silnější reakci trhu.

Výhled pro pár GBP/USD na 30. dubna. Další bezdůvodný růst libry
30.04.2024 Pár GBP/USD v pondělí pokračoval ve vzestupném pohybu. Libra neměla jiný důvod k růstu než fakt, že je v novém vzestupném kanálu, který se vytvořil v hodinovém časovém rámci. Zpočátku byl pohyb nahoru z technického hlediska konzistentní. Každý instrument občas musí projít korekcí. Býčí korekce ale zůstává už týden nedotčená a pár během tohoto období vzrostl o 270 pipů, zatímco celý předchozí úsek poklesu činil 410 pipů. Pro nedávný pokles existovaly vcelku podstatné důvody, ale pro současný růst (zvlášť v pondělí) neexistovaly prakticky žádné.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 29. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
29.04.2024 Pár EUR/USD začal v pátek klesat, k čemuž měl technické důvody. Cena se v posledních dnech pohybuje poblíž horní hranice vzestupného kanálu, takže odraz od ní a pohyb dolů vypadaly pravděpodobně. Tento pohyb ani nevyžadoval odpovídající makroekonomické pozadí. Zprávy z USA, zveřejněné v průběhu dne, dolar jednoznačně nepodpořily. Přesněji řečeno, byly zveřejněny čtyři americké zprávy, přičemž tři nelze vnímat jako pro dolar silné. Celkově se dá říct, že zprávy z USA nebyly v tomto týdnu úplně dobré. Největším zklamáním byla zpráva o HDP za první čtvrtletí, které nečekaně zpomalilo na 1,6 %. Zpomalení americké ekonomiky vlastně nelze považovat za něco mimořádného, když uvážíme, že politika Federálního rezervního systému je už delší dobu vcelku výrazně jestřábí. Přesto jsme očekávali vyšší hodnotu. A nebyli jsme sami.

Výhled pro pár GBP/USD na 25. dubna. Připravuje se libra na růst?
25.04.2024 Pár GBP/USD ve středu vykazoval velmi slabou volatilitu, ale ke konci dne chtěl očividně pokračovat v pohybu nahoru. Jak jsme už dříve zmínili, je logické, že pár prochází korekcí a ta ještě neskončila, protože trvá jen pár dní. Britská libra dostala předevčírem silnou podporu v podobě obstojných zpráv o údajích PMI ve Velké Británii a slabých v USA. Ve středu nic takového neměla, ale pár může dál korigovat nahoru z technických důvodů. Z dlouhodobé perspektivy očekáváme stejně jako dřív delší pokles britské libry.

Výhled pro EUR/USD na 25. dubna. Euro může růst i klesat zároveň
25.04.2024 Co se týká technického obrazu, pár pokračuje v korekci směrem vzhůru, jak naznačuje kanál. To může ještě nějakou dobu pokračovat, ale euro má stále vyhlídky na pokles ve střednědobém horizontu. Trh nemůže pár neustále prodávat, a to ani uprostřed klesajícího trendu.

Plán obchodování GBP/USD na 24. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
24.04.2024 Také měnový pár GBP/USD vykázal v úterý poměrně silný pohyb vzhůru, který byl vyvolán výhradně makroekonomickými údaji. Všimněte si, že britská libra nemá mnoho důvodů k růstu a ekonomické zprávy většinou přejí dolaru. Včera však byla situace opačná. Spojené státy zveřejnily údaje o PMI, které byly zklamáním, zatímco ty britské byly takříkajíc na slušné úrovni. Proto na začátku evropské obchodní seance a na začátku americké seance libra nejprve vzrostla a následně dolar klesl. Celkově GBP/USD vzrostl o téměř 100 pipsů.

Výhled pro pár GBP/USD na 24. dubna. Libra oživila
24.04.2024 Pár GBP/USD v úterý vykázal poměrně silný růst. Libru podpořilo makroekonomické pozadí. Nelze sice říct, že by ji podpořilo úplně, ale tři ze čtyř zpráv přesto vyzněly v její prospěch. Britský PMI ve službách rostl silněji, než se očekávalo, zatímco oba americké PMI vykázaly slabé výsledky. Proto bylo naprosto logické, že pár v úterý stoupal.

Výhled pro EUR/USD na 24. dubna. Euro vzrostlo k horní hranici kanálu
24.04.2024 EUR/USD se nadále pohyboval uvnitř téměř horizontálního kanálu, formálně označovaného jako vzestupný kanál. Vzhledem k tomu, že k poslednímu odrazu došlo od spodní hranice kanálu, cena v průběhu několika dní vzrostla až k jeho horní hranici. Tento pohyb se ukázal být naprosto předvídatelný, ačkoli včera měl nejen technický charakter.

Výhled pro pár EUR/USD na 23. dubna. Nudné pondělí proběhlo hladce.
23.04.2024 Pár EUR/USD se v pondělí obchodoval převážně do strany s nízkou volatilitou. Stejný pohyb vidíme už šest dnů, takže se vytvořil kanál, který znázorňuje současný směr. Je mírně vzestupný, ale téměř boční. Euro přestalo klesat, ale nikdo nečeká, že by pár klesal každý den. Fundamentální a makroekonomické pozadí stále naznačují růst dolaru, takže každopádně očekáváme pokles eura.

Výhled pro GBP/USD na 23. dubna. Libra neprodleně obnovila svůj pokles
23.04.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí nečekaně klesl. Britská libra se po dobu čtyř měsíců nacházela na stejné úrovni a volatilita byla několik měsíců mimořádně nízká. Poslední dva dny se však vymykaly běžným zvyklostem. Britská měna prudce klesla v pátek, kdy byla z relativně důležitých událostí zveřejněna pouze zpráva o maloobchodních tržbách ve Velké Británii, a také v pondělí, kdy nebyly zveřejněny vůbec žádné zprávy. Přesto je nedávný pokles libry nejlogičtějším pohybem ze všech, které kdy trh zaznamenal. Vzhledem k fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí se libra dlouho obchodovala velmi vysoko. Nyní nastal čas "splatit dluhy". Domníváme se, že britská měna může a měla by pokračovat v poklesu téměř v každém případě. A to i bez zpráv, reportů či projevů představitelů centrální banky.

Výhled pro pár GBP/USD na 18. dubna. Údaje o inflaci na libru nezapůsobily
18.04.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval do strany. Volatilita zůstává slabá a obchodníci si po opuštění 4měsíčního bočního kanálu oddechli. Cena je aktuálně 80 pipů pod kanálem, ve kterém strávila téměř půl roku. Proto stále očekáváme pokles libry a bereme na vědomí, že v posledních třech měsících byl vždy důvod k prodeji libry.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 18. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
18.04.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval do strany. Jakmile se cena vymanila z bočního kanálu 1,25–1,28, pár najednou přestal klesat. Bohužel v tomto případě může korigovat nahoru. Stále očekáváme nový klesající trend, protože libra nemá pádný důvod k růstu. Zdá se ale, že trh se vrací k předchozímu postoji, kdy je libra nedotknutelná, ať se děje, co se děje. Britská měna se navzdory poklesu z minulého týdne dál obchoduje nezúčastněně.

Výhled pro EUR/USD na 17. dubna. Nudné pondělí plynule přešlo v nudné úterý
17.04.2024 EUR/USD v úterý nevykázal žádné zajímavé pohyby. Volatilita byla poměrně nízká. Pár se pokusil prodloužit pohyb směrem dolů, pokusil se zahájit býčí korekci, ale nakonec zjistil, že ani jedno nebude fungovat. Euro tak nadále zůstává pod důležitou oblastí 1,0658–1,0669, takže má stále dobrou šanci pokračovat v pohybu směrem dolů.

Výhled pro pár GBP/USD na 17. dubna. Libře hrozí, že znovu upadne do kómatu
17.04.2024 Pár GBP/USD se obchodoval s nízkou volatilitou, ale stále směřoval dolů. To je jediná věc, která je v tuto chvíli povzbudivá. Připomeňme, že libra se už dlouho drží v bočním kanálu a teprve minulý týden se z něj dokázala vymanit. Teď má jen jednu cestu – dolů. Trh se dlouho zdržoval prodeje britské libry, ale teď už nemá důvod v tom pokračovat. Americké makroekonomické pozadí je (stejně jako dřív) mnohem silnější než britské a Bank of England může začít snižovat klíčovou sazbu ještě před Federálním rezervním systémem, čemuž se na začátku letošního roku dalo jen velmi těžko uvěřit. Z technického hlediska přetrvává ve všech časových rámcích klesající trend.

Pohled na vývoj měnového páru EUR/USD dne 16. dubna. Další nudné pondělí
16.04.2024 V pondělí nedošlo k žádným výrazným pohybům. Zpráv bylo sice zveřejněno málo, ale bylo. Trh si mezi nimi však nic zajímavého nenašel a za víceméně důležitou považoval pouze zprávu o maloobchodních tržbách ve Spojených státech. Ale pojďme popořadě. V EU byly zveřejněny údaje o průmyslové výrobě za únor, které se plně shodovaly s prognózami. Kromě toho zaznělo několik projevů představitelů Evropské centrální banky. Francois Villeroy de Galhau uvedl, že ECB "pravděpodobně sníží úrokové sazby v červnu", a Gediminas Simkus řekl, že "existuje více než 50% pravděpodobnost, že letos dojde k více než třem snížením sazeb". Obě tato prohlášení jsou pro euro špatnou zprávou, protože ECB začne s uvolňováním měnové politiky dříve než Federální rezervní systém a bude snižovat sazby agresivněji než Fed.

Výhled pro pár GBP/USD na 16. dubna. Libra čeká na údaje o inflaci
16.04.2024 Pár GBP/USD se pokusil zahájit býčí korekci, ale šlo jen o menší pohyb. Mluvit o tom, že libra nevykazuje růst, může vypadat zvláštně. Britská libra během posledních 6–8 měsíců velmi rychle stoupala. Čtyřměsíční flat ale nakonec skončil a pár teď míří hlavně dolů. V pondělí byla v USA zveřejněna zpráva o maloobchodních tržbách, která výrazně předčila očekávání. Jednalo se o další americkou zprávu, která byla nakonec silnější, než trh očekával, a která dokazuje sílu americké ekonomiky navzdory vysokým sazbám Federálního rezervního systému.

Výhled pro pár EUR/USD na 15. dubna. Euro už klesá bez zjevného důvodu!
15.04.2024 Pár EUR/USD obnovil silný sestupný pohyb a nebyly za tím žádné aktuální lokální makroekonomické důvody. Což ale neznamená, že za tím nebyl obecně žádný důvod. V uplynulých měsících jsme často zmiňovali, že euro by mělo být levnější než americký dolar. A důvodů bylo a pořád je dost. Slabý stav ekonomiky EU ve srovnání s ekonomikou USA. Sny trhu o tom, že Federální rezervní systém bude první, kdo sníží sazby; na základě těchto snů trh dlouho prodával dolar. Technický obraz, podle kterého v denním časovém rámci začal loni sestupný trend. Jednotná měna měla z těchto důvodů klesat. A podle očekávání v pátek klesla.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 12. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
12.04.2024 Pár EUR/USD se včera vrátil ke svému oblíbenému pohybovému stylu z posledních měsíců. A volno samozřejmě netrvalo dlouho. Ve středu jsme poprvé po dlouhé době viděli skutečně silný a trendový pohyb, ale nadšení trhu podle všeho rychle vyprchalo. Teď ve čtvrtek byla volatilita navzdory zasedání Evropské centrální banky a projevu prezidentky ECB Christine Lagardeové opět nízká a k žádným výrazným změnám nedošlo. Abychom byli spravedliví, ECB nepřijala žádné významné rozhodnutí a od Lagardeové jsme dostali jen náznaky možného červnového snížení sazeb. To ale není hlavní. Hlavní je, že Federální rezervní systém v červnu sazby téměř jistě nesníží. Což znamená, že navzdory očekávání trhu zahájí cyklus snižování sazeb nejprve ECB. To je pro euro medvědí faktor, takže stále očekáváme další pokles páru.¨

Výhled pro EUR/USD na 12. dubna. Nové zasedání ECB
12.04.2024 Měnový pár EUR/USD se vrátil ke svému známému vzorci z posledních měsíců. Navzdory poklesu o téměř 150 pipsů před dvěma dny a včerejšímu zasedání Evropské centrální banky byla volatilita ve čtvrtek nižší než 60 pipsů. Na jedné straně ECB nepřijala žádné významné rozhodnutí a projev prezidentky ECB Christine Lagarde na tiskové konferenci byl poměrně neurčitý. Konkrétně se od ní trh nedozvěděl žádné bližší informace ohledně možného uvolnění měnové politiky na příštím zasedání v červnu. Lagarde uvedla, že na příštím zasedání bude k dispozici mnohem více údajů (pravděpodobně pro rozhodnutí o sazbě). Na druhou stranu se stále jednalo o zasedání ECB a na takové události se obvykle reaguje.

Výhled pro pár GBP/USD na 12. dubna. Libra znovu nedokázala opustit totéž pásmo.
12.04.2024 Pár GBP/USD se znovu pokusil usadit se pod úrovní 1,2516, kterou lze v grafu 24H považovat za spodní hranici bočního kanálu. Zaznamenali jsme pokus o průraz této úrovně, ale byl spíš jen na oko. Předchozího dne se zdálo, že aby se medvědi vymanili ze 4měsíčního flatu, potřebují udělat ještě jeden malý krok, ale i to bylo nakonec nad jejich síly. Takže i poté, co pár ve středu klesl o 200 pipů, přetrvává flat a může to tak být neomezeně dlouho. Možná i další čtyři měsíce.

Výhled pro GBP/USD na 11. dubna. Libra se propadla o 200 pipsů, ale stále zůstala ve flatu
11.04.2024 Také měnový pár GBP/USD ve středu vykázal výrazný pohyb směrem dolů. Ten byl tak silný, že cena současně prorazila trendovou linii, linie indikátoru Ichimoku a úrovně 1,2605 a 1,2620. Takový pohyb jsme již dlouho neviděli, ale na celkový technický obraz to nemělo téměř žádný vliv. Do konce obchodního dne pár klesl na úroveň 1,2516, kterou lze ve 24hodinovém časovém rámci považovat za hranici bočního kanálu. Dokud tedy nepotvrdíme, že cena tuto hranici úspěšně překonala, neměli bychom očekávat, že pár zrovna zahájí klesající trend. Bohužel ani včerejší pokles v tuto chvíli nezaručuje obrat trendu. Pár by se mohl snadno odrazit od hladiny 1,2516 a zahájit nový pohyb směrem k horní hranici bočního kanálu – úrovni 1,2800.

Výhled pro pár EUR/USD na 11. dubna. Kupci mávali bílou vlajkou
11.04.2024 Pár EUR/USD se ve středu propadl. Euro kleslo poté, co zpráva o inflaci v USA ukázala, že spotřebitelské ceny vzrostly o 0,1 % víc, než se čekalo. Někdo by snad řekl, že tak malá odchylka od prognózy by neměla vyvolat podobně silný pohyb, ale my jsme rozhodně proti. Je fakt, že euro bylo v posledních měsících schopno vykázat jen pozvolný pokles, ačkoli fundamentální a makroekonomické pozadí šlo proti němu. Například minulý týden euro vykázalo nelogický pohyb nahoru, i když prakticky všechny důležité zprávy z USA vyšly silněji, než se očekávalo. Proto jsme pevně přesvědčeni, že euro je nadhodnocené a dolar silně podhodnocený. Včera se účastníci trhu prostě neudrželi a začali hromadně otevírat short pozice, protože teď je jasné, že Federální rezervní systém se neodváží snížit sazby ani v červnu.

Výhled pro EUR/USD na 8. dubna. Nekonzistentní trh a údaje Nonfarm Payrolls
08.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek pokusil zahájit logický pohyb směrem dolů, a to zejména když byly zveřejněny zprávy Nonfarm Payrolls a údaje o nezaměstnanosti v USA. Obě zprávy dopadly lépe, než se předpokládalo, což mělo dolar podpořit. To se také stalo, ale dolar posílil jen na krátkou dobu. Dolar v podstatě vzrostl o 50 pipsů a pak stejných 50 pipsů během několika následujících hodin ztratil. Chápeme, proč dolar vzrostl, ale je záhadou, proč klesl. Proto je poměrně obtížné vysvětlit, proč dolar nevykázal růst. Stejně jako po celý minulý týden.Připomínáme, že většina klíčových amerických zpráv dopadla pozitivně. Dolar by tedy měl minimálně čtyři z pěti dnů růst. Trh však opět rozhodl jinak. Klesající trend je formálně zachován, jak ukazuje klesající trendová linie, ale cena se již nachází nad kritickou linií. Tento týden se pár může vydat směrem dolů, což by mohla být pozdní reakce trhu na americké zprávy, ale všichni vědí, že dolar by měl růst i bez pomoci těchto zpráv. Federální rezervní systém může odložit první snížení sazeb z června na pozdější termín a Evropská centrální banka může snížit sazby již tento týden.

Výhled pro GBP/USD na 8. dubna. Libra se cítí ve flatu skvěle
08.04.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek vykazoval naprosto absurdní pohyby. Byly totožné s těmi, které vykazoval měnový pár EUR/USD. Zpočátku na základě silných statistik z trhu práce a nezaměstnanosti z druhé strany oceánu dolar rostl, ale poté se rychle vrátil na původní pozice. Veškeré pohyby v pátek a v průběhu celého minulého týdne neměly na technický obraz prakticky žádný vliv. Faktem je, že libra se poslední 4 měsíce pohybuje na stejné úrovni. Je to jasně patrné ve 24hodinovém časovém rámci. Cena se tedy může v rámci této flat fáze (přibližně mezi úrovněmi 1,25 a 1,28) pohybovat, jak chce. Linie indikátoru Ichimoku nemají žádnou sílu. To, že se cena nachází nad nimi nebo pod nimi, nevypovídá o žádném trendu.Zbývají pouze dvě možnosti. Buď počkat na konec flatu, nebo obchodovat v těch nejmenších časových rámcích. První možnost je špatná, protože nikdo neví, jak dlouho ještě budeme muset čekat. Flat fáze trvá již 4 měsíce a mohla by trvat další 4 měsíce. Druhá možnost je špatná, protože se nejedná pouze o flat, ale o flat s nízkou volatilitou. Pár se obvykle pohybuje o 50–60 pipsů denně, takže je velmi obtížné očekávat a priori dobré zisky. A když k tomu přidáme několik signálů, které kvůli nízké volatilitě prostě nefungují správně, pak je to docela smutné a skličující. Nejdůležitější však je, aby obchodníci jasně pochopili, co mohou od páru v současné době očekávat. Pochopení této skutečnosti jim pomůže vyhnout se ztrátám.

Výhled pro pár GBP/USD na 5. dubna. Libra udržela čtyřměsíční flat
05.04.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek vykázal mírný růst. Jak už jsme uvedli v článku o páru EUR/USD, tento pohyb nemá žádné fundamentální ani makroekonomické opodstatnění. Jestliže to ale v případě eura vypadá zvláštně, v případě libry jsme si na to za poslední 4 měsíce zvykli. Britská libra se dál obchoduje do strany mezi úrovněmi 1,2500 a 1,2800 a neklesá, ani když k tomu má vážný důvod. Každým dnem jsme čím dál víc přesvědčeni, že za britskou měnou stojí neznámá síla, která jí brání pokračovat v downtrendu. Klidně to může být Bank of England.

Výhled pro pár EUR/USD na 5. dubna. Euro pokračuje v růstu
05.04.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval směrem nahoru a zaznamenal tak třetí den růstu v řadě. Makroekonomické a fundamentální pozadí stranilo americkému dolaru v úterý, ve středu i ve čtvrtek. Obsahovalo zprávy typu ADP a JOLTS v USA a zprávu o inflaci v eurozóně. I když některé údaje působily proti dolaru, bylo jich co do počtu méně. Trh ale z nějakého důvodu ignoroval všechny zprávy, které měly dolar podpořit.

Výhled pro GBP/USD na 4. dubna. Libra se vrátila k dolní hranici bočního kanálu.
04.04.2024 GBP/USD se ve středu rovněž obchodoval pozitivně. Jak jsme uvedli v článku o EUR/USD, pro tento pohyb neexistovaly žádné fundamentální ani makroekonomické důvody. Americký index ISM PMI ve službách se sice ukázal být nižší, než se předpokládalo, ale nebyl natolik špatný, aby způsobil tak prudký pokles páru. Zprávu ADP, která překonala očekávání, trh ignoroval. Projev předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella začal poté, co dolar již klesl o 80 pipsů, takže tlak na dolar nijak zvlášť nevyvolal.

Výhled pro EUR/USD na 4. dubna. Trh se vrací do starých kolejí
04.04.2024 Ve středu pár EUR/USD již druhý den po sobě vykazoval kladné obchody. Zatímco růst eura z předchozího dne vyvolal otázky, které mohly být způsobeny technickou korekcí, pár pokračoval v korekci směrem vzhůru, přestože makroekonomické pozadí naznačovalo opak. Začněme zprávou o inflaci v eurozóně, která se ukázala být slabší, než se předpokládalo. Slabá inflace znamená jediné: Evropská centrální banka se ještě více přiblížila snížení sazeb v červnu, nebo možná dokonce v dubnu. To je samozřejmě pro euro medvědí faktor, ale trh to ignoroval.

Vyhlídky na vývoj měnového páru EUR/USD dne 2. dubna. Údaje ISM z USA udávají tón celého týdne
02.04.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí vykazoval smíšené pohyby, které však byly poměrně logické. Před zveřejněním výsledku indexu nákupních manažerů (ISM) ve zpracovatelském průmyslu v USA, který se ukázal být výrazně vyšší, než se očekávalo, se pár pohyboval beze změny. Po zveřejnění údajů ISM dolar podle očekávání vzrostl. Připadá nám zvláštní, že ani důležité zprávy a události nevyvolaly silnou dolarovou rally. A přesto jsme v pondělí byli svědky poměrně silného pohybu směrem dolů. Takový pohyb se očekával.

Vyhlídky na vývoj měnového páru GBP/USD dne 2. dubna. Hotovo! Nebo snad ne?
02.04.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí propadl o téměř 100 pipsů. Mějte na paměti, že pár zahájil výrazný pohyb směrem dolů již prakticky večer, kdy byla ve Spojených státech zveřejněna rezonující zpráva o podnikatelské aktivitě ISM, jejíž hodnota se ukázala být nad prognózami a nad hranicí 50,0 bodů. Právě tato zpráva vyvolala dolarovou rally. Nebýt této zprávy, nebo kdyby byla její hodnota slabší, je dost pravděpodobné, že bychom se růstu dolaru nedočkali. Dolar však přesto posílil, ale v globálním měřítku se absolutně nic nezměnilo.

Výhled pro pár GBP/USD na 27. března. Libra postupně klesá
27.03.2024 Pár GBP/USD se pokusil ukončit býčí korekci a obnovit klesající trend. Volatilita opět nebyla žádná nebo byla přinejmenším velmi slabá. Tak slabá, že se cena nedokázala přiblížit k žádné z úrovní nebo linii, kde by se dal očekávat signál. Jak jsme tedy už řekli, nulové pohyby znamenají nulové signály, nulové obchody a nulové zisky.

Výhled pro EUR/USD na 27. března. Euro se nadále nechává unášet vlnami
27.03.2024 V USA byla zveřejněna zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Přestože překonaly předpokládanou hodnotu, nezaznamenali jsme na tuto zprávu žádnou reakci trhu. Dolar během americké obchodní seance rostl, ale nebylo to vyvoláno ekonomickými zprávami. Domníváme se, že obchodování na trhu bude pokračovat plynule a euro bude vůči dolaru postupně oslabovat. Problémem eura je, že Federální rezervní systém může nadále odkládat načasování prvního snížení úrokových sazeb. Zároveň existuje 90% pravděpodobnost, že Evropská centrální banka uvolní měnovou politiku již v červnu. Tento faktor by měl trh stimulovat k nákupu americké měny.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 27. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
27.03.2024 Pár GBP/USD se pokusil obnovit sestupný pohyb, ale volatilita byla tak slabá, že byla sotva znát. Sestupný kanál nicméně zůstává relevantní, a dokud se cena bude držet v této oblasti, můžeme očekávat další pokles libry. Pokles lze předpokládat prakticky na základě jakéhokoli typu analýzy. Trend v hodinovém grafu vypadá poměrně silně. Pokud přepneme na časový rámec 24H, je jasné, že cena se v posledních 4 měsících pohybovala v pásmu zhruba 300 pipů. Krátkodobé trendy se uvnitř tohoto pásma střídají.

Výhled pro EUR/USD na 26. března. Korekční pondělí místo "nudného" pondělí
26.03.2024 V pondělí se měnovému páru EUR/USD podařilo vykázat mírný korekční růst. Pohyb směrem vzhůru byl vyvolán technickými důvody, protože neexistovalo žádné fundamentální ani makroekonomické pozadí. Přesněji řečeno, byly naplánovány projevy Christine Lagarde, zástupců Evropské centrální banky Panetty a Lanea a v USA zástupců Federálního rezervního systému Goolsbeeho a Bostice. Žádný z nich však trhu neposkytl informace, které by mohly vyvolat silnou reakci nebo změnit sentiment obchodníků.

Výhled pro GBP/USD na 26. března. Klesající trend zůstává neporušený
26.03.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí zaznamenal mírnou korekci. K té došlo z čistě technických důvodů, protože ve Spojeném království nedošlo k žádným významným událostem. Mezitím vystoupili představitelé Federálního rezervního systému Austan Goolsbee a Raphael Bostic, ale jejich slova spíše podpořila dolar, než aby vyprovokovala jeho pokles. Bostic zopakoval své očekávání jednoho snížení úrokových sazeb v letošním roce, neboť konstatoval, že inflace klesá pomaleji, než se předpokládalo. Domníváme se, že to je pro trh další důvod k nákupu dolaru.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 22. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
22.03.2024 Pár GBP/USD mnohem výrazněji klesl, než ve středu vzrostl. Na tuto možnost jsme upozorňovali. Stalo se tak z několika důvodů. Zaprvé, výsledek zasedání Federálního rezervního systému nemohl být považován za holubičí, takže dolar neměl ve středu klesat. Za druhé, výsledky zasedání Bank of England mohly být považovány za "mírně holubičí", protože britská centrální banka naznačila, že je připravena uvažovat o snížení sazeb v nadcházejících měsících. Zatřetí, trh po zasedání centrálních bank často obchoduje emotivně a ceny se pak vracejí na původní úrovně.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 22. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
22.03.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek vykázal přesně takový pohyb, jaký jsme očekávali. Zmínil jsem, že bychom hned neměli dělat závěry o rychlé reakci trhu na zasedání Federálního rezervního systému. Trh v takových chvílích obchoduje impulzivně a emotivně. Stabilizace situace trvá obvykle asi tak den. Jak vidíme, pár zahájil jeden den po zasedání stejně silný pokles, který pokračoval i přes noc. Fed totiž nepřijal žádné holubičí rozhodnutí. Předseda Fedu Jerome Powell svůj postoj oproti předchozímu zasedání nezměkčil. Naopak, prognózy inflace byly mírně zvýšeny a prognózy sazeb mírně sníženy. Ze všeho uvedeného vyplývá, že americká centrální banka je ještě výrazněji jestřábí, což mělo vyvolat růst dolaru, nikoli jeho pokles. Klesající trend tedy přetrvává.

Výhled pro EUR/USD na 21. března. Euro si i nadále z obchodníků utahuje Analýza EUR/USD, graf 5M
21.03.2024 EUR/USD si ve středu udržel klesající trend, ale pár opět vykazoval velmi slabou volatilitu a pohyb. Pohyby po výsledcích zasedání Federálního rezervního systému nebudeme brát v úvahu. Trh obchodoval impulzivně a bude trvat nějaký čas, než se uklidní. Pohyby po zasedání Fedu bychom v celkové technické analýze ani neměli uvažovat, protože se často vymykají celkovému obrazu. Proto analýzu zasedání Fedu provedeme až dnes večer.

Výhled pro GBP/USD na 21. března. Klesající trend pokračuje i před zasedáním Bank of England
21.03.2024 Klesající trend přetrvává, ale pár GBP/USD opět vykázal velmi slabou volatilitu. I přes zveřejnění důležité a rezonující zprávy o inflaci ve Velké Británii nebyli obchodníci ve středu vůbec aktivní. Proto pouze zopakujeme závěry, které jsme učinili dříve: 1) Pohyby na trhu prakticky neexistují. 2) Trh téměř nereaguje na fundamentální a makroekonomické pozadí. 3) Pokles britské libry je spíše formalitou. 4) Cena může kdykoli prolomit trendovou linii a nemusí k tomu ani mít důvod.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 21. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
21.03.2024 I pár GBP/USD ve středu prudce stoupal. Jak jsme zmínili v článku o páru EUR/USD, dolar neměl k tak silnému poklesu žádné významné důvody, ale Federální rezervní systém přesto nezpřísnil svůj postoj (jak mnozí očekávali) a snížil prognózy úrokových sazeb na příští dva roky. Buďme tedy upřímní: důvod, proč dolar klesl, existoval. Stejně jako dřív jde o to, že trh chce dolar prodávat, ale ne kupovat. Výsledkem je převaha kupců, ačkoli fundamentální a makroekonomické pozadí je ne vždy podporuje. Momentálně pár opustil hranice klesajícího kanálu, takže můžeme očekávat posílení libry. Je ale také možné, že libra by mohla klesnout v souvislosti se zasedáním Bank of England.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 21. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
21.03.2024 Pár EUR/USD ve středu vykázal jasné známky síly. Jeho růst samozřejmě souvisel s jedinou událostí – zasedáním FOMC a jeho výsledky. Federální rezervní systém ponechal hlavní úrokovou sazbu beze změny, jak trh očekával, ale nezpřísnil své plány měnové politiky, jak někteří účastníci trhu a odborníci předpokládali. Poslední zpráva o inflaci ukázala, že růst cen zrychlil, takže trh mohl včera očekávat přísnější rétoriku FOMC. K tomu ale nedošlo, což zklamalo kupce dolaru. Dolar podle našeho názoru spadl příliš prudce, ale my jsme na takové situace už zvyklí. Dolar dva týdny stoupal a pak prakticky během jediného dne o všechny zisky přišel.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 14. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
14.03.2024 Pár EUR/USD se celou středu obchodoval s nízkou volatilitou při absenci jakéhokoli trendu nebo výrazných pohybů. Jestliže se minulý týden pozvolna sunul nahoru, teď se pohybuje pouze do strany. Situace je tedy den ode dne horší. Stojí za zmínku, že euro ve středu přece jen dokázalo vzrůst. Růst, ke kterému nemělo dojít, přišel navzdory skutečnosti, že zpráva o průmyslové produkci eurozóny zklamala. Objemy klesly v lednu dvakrát víc, než se předpokládalo. Trh ale nad touto zprávou prostě přimhouřil oči, což naznačuje nákup dolaru.

Výhled pro EUR/USD na 13. března. Další superzábavný den
13.03.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý prodloužil slabou medvědí korekci. Očekávali jsme, že zpráva o inflaci v USA vyvolá na trhu emoce. Dolar vzrostl, ale jeho síla byla překvapivá. Americký dolar posílil o výrazných 20 pipsů poté, co vyšlo najevo, že americká inflace nadále stagnuje. Index spotřebitelských cen na konci února meziročně vzrostl na 3,2 %. Jak jsme již několikrát zmínili, pravděpodobnost ještě pozdějšího zahájení uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému se nadále zvyšuje. Spolu s tím by měl růst i americký dolar, pokud se trh nevrátí ke svým starým zvykům nakupovat dolar bez pádných důvodů.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 11. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
11.03.2024 Pár EUR/USD se v pátek dál obchodoval směrem nahoru. Na rozdíl od předchozích dnů mělo euro v pátek dobrý důvod k růstu. Celkově se vše odvíjelo od dvou amerických reportů: nonfarm payrolls a nezaměstnanosti. Přičemž ani jeden report nesplnil očekávání. Únorové nonfarm payrolls výrazně překonaly prognózy, takže začátečníci se mohou ptát: proč říkáme, že ani jeden report nesplnil prognózu? Je to proto, že lednový údaj pro nonfarm payrolls byl zároveň revidován směrem dolů o více než 100 000 osob. Míra nezaměstnanosti se také zvýšila o 0,2 % na 3,9 %, což trh vůbec nečekal. Pokles dolaru byl tudíž naprosto logický.

Výhled pro GBP/USD na 8. března. Libra pokračuje v růstu
08.03.2024 GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval na vyšší úrovni. Volatilita byla opět nízká, ale pár i tak pokryl rozpětí 70–80 pipsů. Pamatujte, že 80 pipsů pro britskou libru není mnoho, ale alespoň se nepotýkáme s flat trhem. Na konci dne se pár ocitl poblíž horní hranice bočního kanálu, kde se obchoduje již více než tři měsíce. Na 24hodinovém časovém rámci pár opět otestoval Fibonacciho úroveň 61,8 %. Logicky bychom měl být svědky odrazu od této úrovně, ale trh je natolik býčí, že by nebylo překvapením, kdyby pár tuto hranici překonal a dokonce obnovil růstový trend.

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 8. března. Euro po zasedání ECB roste
08.03.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek zaznamenal pozitivní vývoj. Tentokrát byl růst opravdu poměrně impozantní, zejména pokud jej budeme měřit od denního minima. Stejně jako tomu bylo o den dříve, trh neměl k nákupu eura žádné zvláštní důvody. Klíčovou událostí dne bylo zasedání Evropské centrální banky, přesněji řečeno projev prezidentky ECB Christine Lagarde. A co vlastně řekla, že se trhu náhle zachtělo nakupovat euro?

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 4. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
04.03.2024 Pár EUR/USD se dál obchodoval v bočním kanálu. Jak vidíme v grafu nahoře, i bez dalších údajů je jasné, že cena se už téměř dva týdny pohybuje do strany. Operuje v pásmu 1,0785–1,0888. Máme zde tedy klasický flat se všemi důsledky. Oba hlavní měnové páry se teď obchodují v omezeném cenovém pásmu. Zdá se, že rostoucí trend skončil, ale nevidíme známky příprav na nový klesající trend. Dokud tedy cena neopustí uvedené pásmo, lze očekávat jen slabé a zmatené pohyby.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 29. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
29.02.2024 Pár EUR/USD se ve středu pokusil zahájit nový klesající trend, ale neúspěšně. Středeční zpráva šla bohužel proti americkému dolaru, i když ji trh mohl ignorovat, protože ani zdaleka nebyla nejdůležitější. Druhý odhad HDP ve Spojených státech za čtvrté čtvrtletí se ukázal být o něco nižší, než trh očekával a předpovídal. Upřímně, nechápeme, proč byli kupci dolaru touto hodnotou tak zklamáni a ustupovali. Každopádně bude zveřejněn ještě jeden, třetí, finální odhad, který dotazy na růst americké ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí ukončí. Dolar ale kvůli této zprávě nedokázal dál stoupat.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 29. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
29.02.2024 Pár GBP/USD vykazoval v rámci dne poměrně chaotické pohyby. Téměř ve všech vyššího časových rámcích je patrný flat trend. V časovém rámci 5M ale stále pozorujeme slabé a nevyzpytatelné pohyby. Například ve středu se volatilita pohybovala kolem 60 pipů. Den začal slibně. Pár se posunul jen jedním směrem, a to přesně o 60 pipů, ale tento pohyb začal už v noci, takže obchodovat bylo vcelku problematické.

Výhled pro EUR/USD na 23. února. Trh se najednou probudil
23.02.2024 Měnový pár EUR/USD konečně vykázal znatelné pohyby. Poprvé za celý týden byly zveřejněny ekonomické zprávy jak ze Spojených států, tak z Německa a Evropské unie. Nemůžeme je považovat za důležité, ale stále se jedná o zprávy. Jinými slovy, když trh tři dny jen tak vysedává a nejsou zveřejněny žádné významné události, stávají se i indexy podnikatelské aktivity superdůležitými zprávami. Přesně to se stalo ve čtvrtek.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 21. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
21.02.2024 Pár GBP/USD zaznamenal v úterý pohyb nahoru. Britská měna měla na rozdíl od páru EUR/USD fundamentální pozadí, ale trh si ho vykládal vcelku zvláštně. Guvernér Bank of England Andrew Bailey přednesl projev, který byl jedinou významnou událostí dne. Můžeme předpokládat, že růst libry souvisel s Baileyho výroky, ale má to jedno "ale". Bailey mluvil spíš o vyhlídkách na snížení sazeb a také si všiml poklesu britské ekonomiky ve třetím čtvrtletí. Jinými slovy, trh měl reagovat spíš prodejem než nákupem libry.

Výhled pro EUR/USD na 16. února. Dolar náhle ustupuje
16.02.2024 EUR/USD ve čtvrtek provedl korekci směrem vzhůru a ke konci dne překonal kritickou hranici. Klesající trend v tuto chvíli zůstává zachován, ale pár často koriguje směrem vzhůru, takže prolomení linie Kijun-sen není signálem, který by ukazoval na začátek obratu býčího trendu. Včera měl trh dobrý důvod zbavit se dolaru (nebo vybrat zisky z krátkých pozic). Dvě z amerických zpráv se ukázaly být výrazně slabší, než se předpokládalo. Maloobchodní tržby se v lednu snížily o 0,8 %, zatímco prognózy předpovídaly maximálně pokles o 0,1 %, a průmyslová výroba klesla o 0,1 %, zatímco obchodníci očekávali její růst o 0,3–0,5 %.

Výhled pro EUR/USD na 13. února. Euro nadále roste pomalým tempem
13.02.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval v korekci směrem vzhůru s nízkou volatilitou. Ve skutečnosti je volatilita nejen nízká, ale dokonce extrémně nízká. Celkově měnový pár nyní nevykazuje žádné pohyby. A pokud nedochází k žádným pohybům, nelze očekávat dobré obchodní signály a vysoké zisky. Proto musíme vydržet a v budoucnu budou signály a pohyby lepší.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 13. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
13.02.2024 Pár GBP/USD v pondělí nevykázal žádné pozoruhodné pohyby. Volatilita činila pouhých 48 pipů, což ukazuje na absenci výrazných pohybů. Cena se už čtyři dny pohybuje kolem úrovně 1,2611 a podle všeho tím dráždí obchodníky. Připomeňme, že britská libra strávila jeden a půl měsíce v pásmu mezi úrovněmi 1,2611 a 1,2787. Během tohoto období se od úrovně 1,2611 odrazila asi šestkrát nebo sedmkrát. Nakonec prorazila pod tuto úroveň, udržela se tam jen dva dny, vrátila se do oblasti nad ní a teď se ji snaží překonat. Upřímně řečeno, celé to působí paradoxně.

Výhled pro GBP/USD na 12. února. Libra má příležitost k poklesu
12.02.2024 Měnový pár GBP/USD v průběhu pátku nadále vykazoval smíšené pohyby s nízkou volatilitou. Kotace opět reagovaly s linií Senkou Span B, která ve větší míře klesala směrem k ceně, než aby cena stoupala k ní. Nicméně britská libra proti předchozímu poklesu provedla 50% korekci, v jejímž rámci nakonec opustila boční kanál. Flat trend tedy skončil a můžeme očekávat pohyb směrem dolů. Otázkou je, zda je trh připraven na trend, a na základě toho, co jsme pozorovali v minulém týdnu, je těžké určit, kdy trend začal.

Výhled pro EUR/USD na 12. února. Euro provádí korekci směrem nahoru
12.02.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v korekci směrem vzhůru. Korekční fáze trvá již čtyři dny po sobě, i když předtím cena klesala jen něco málo přes den. Volatilita zůstává velmi nízká, což lze částečně vysvětlit slabým fundamentálním a makroekonomickým pozadím minulého týdne. Je však důležité si uvědomit, že trh se pohybuje a obchoduje nejen tehdy, když se objeví významné zprávy a reportáže. Tento týden se odehraje několik důležitých událostí, které by mohly přimět obchodníky k větší aktivitě.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 9. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
09.02.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v pozvolné vzestupné korekci a znovu otestoval úroveň 1,0781. Odraz od ní by mohl oživit pohyb dolů, zvlášť proto, že je už druhý. Všimněte si, že downtrend je stále neporušený, jak ukazuje klesající trendová linie. Začátečníci tedy mohou očekávat pokles eura.

Výhled pro GBP/USD 8. února. Libra vystřelila na důležitou úroveň rezistence
08.02.2024 GBP/USD se ve středu obchodoval s jasnou pozitivitou. Pokud se euro posouvalo nahoru postupně, pak britská libra významně vzrostla a už se zotavila z přibližně 50 % svých ztrát z propadu na konci minulého týdne a na začátku tohoto týdne. V současné době se cena přiblížila linii Kijun-sen na 4hodinovém grafu – pamatujme na to, že tato linie je poměrně silná. Flat trend skončil, takže můžeme očekávat odraz od kritické linie a možná pokračování downtrendu.

Výhled pro EUR/USD 8. února. Pomalá korekce pokračuje
08.02.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v korekci výše. Volatilita byla velmi slabá, a přesto se pár nadále pohybuje vzhůru. Euro se pohybovalo v rámci formace, která je velmi podobná bočnímu pohybu, který jsme pozorovali několik týdnů, ale ke konci minulého týdne medvědi konečně převzali kontrolu. Americké zprávy podpořily medvědy, což opět ukázalo, že s ekonomikou a trhem práce je vše v pořádku a Federální rezervní systém může nadále držet sazby tak dlouho, jak bude nutné. Vzhledem k tomu, že trh očekával první snížení sazeb v březnu, tato informace (jestřábí tlak) podpořila dolar.

Výhled pro pár EUR/USD na 7. února. Prodávající si vzali oddechový čas
07.02.2024 Pokles měnového páru EUR/USD se zastavil a pár v úterý zahájil korekci směrem vzhůru. Euro klesalo dva dny po sobě a pár se pohybuje v klesajícím trendu. Proto jsou pohyby, které jsme pozorovali v posledních dnech, zcela logické. Pár nemůže nepřetržitě klesat každý den, takže čas od času jsme svědky pullbacků a korekcí. Hlavní však je, že nejenže klesající trend přetrvává, ale také ho podporují téměř všechny typy analýz. Zkazit si ho mohou pouze sami účastníci trhu, pokud se z nelogických důvodů vrátí k nákupům eura.

Výhled vývoje měnového páru GBP/USD na 7. února. Libra se zotavila směrem k bočnímu kanálu
07.02.2024 V úterý se měnový pár GBP/USD po dvoudenním poklesu silně odrazil směrem vzhůru. Pár dosáhl oblasti 1,2605–1,2620, která dlouhodobě slouží jako spodní hranice bočního kanálu a brání ceně v poklesu pod tuto hranici. Pro libru se jedná o kritický okamžik. Pokud se páru podaří vrátit se k bočnímu kanálu, existuje vysoká pravděpodobnost, že by se tak mohl vrátit flat trend. V opačném případě může dojít k bouřlivým pohybům, což velmi ztíží určení jasného trendu. Ideálním scénářem by bylo odražení od uvedené oblasti; pričemž můžete zvážit nové krátké pozice, udržení klesajícího trendu a očekávání silného a trvalého poklesu britské měny.

Výhled pro pár GBP/USD na 6. února. Britská libra nadále klesá
06.02.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval v negativním obchodování. Včerejší kalendář událostí neobsahoval žádné zásadní události, ale přes noc vystoupil šéf Federálního rezervního systému Jerome Powell a během dne byla zveřejněna zpráva ISM pro sektor služeb v USA. Powell zopakoval, že úroková sazba v březnu snížena nebude, a uvedl, že centrální banka chce mít větší jistotu, že se inflace posouvá k 2% cíli. Index PMI ISM v sektoru služeb dosáhl hodnoty 53,4, čímž překonal prognózu 52,0. Obě tyto události podpořily dolar, zatímco libra, která se měsíc a půl nacházela ve fázi stagnace, nyní horlivě dohání ztracené pozice se "záporným" znaménkem.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 1. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
01.02.2024 Pár EUR/USD zaznamenal ve středu úspěch, ale důvod k radosti to není. Euro posílilo a dolar klesl kvůli zprávě americké ADP. Pro začátečníky uveďme, že tato zpráva je srovnatelná s nonfarm payrolls, ale druhá jmenovaná je považována za důležitější a spolehlivější. Několikrát se stalo, že zpráva ADP signalizovala růst, zatímco nonfarms ukazovaly pokles. Proto nedoporučujeme posuzovat trh práce na základě zprávy ADP.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 1. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
01.02.2024 Pár GBP/USD se ve středu držel v bočním kanálu 1,2611–1,2787, což nepřekvapí. I když britská měna během dne prudce rostla, stále to nebylo dost na to, aby pár opustil flat pásmo. Pár vzrostl po zprávě americké ADP, která ukázala méně vytvořených pracovních pozic v soukromém sektoru, než se očekávalo.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 10. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky
10.01.2024 Pár EUR/USD v úterý znovu vykazoval slabou volatilitu a boční pohyb. Zmínili jsme, že se cena poslední čtyři dny obchoduje v bočním kanálu 1,0904–1,0971. Jelikož se v pondělí večer odrazila od horní hranice tohoto kanálu, bylo rozumné očekávat pohyb ke spodní hranici. A právě ten jsme viděli.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 4. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky
04.01.2024 Pár EUR/USD se v průběhu středy dál obchodoval směrem dolů a den zakončil poblíž úrovně 1,0904. V podstatě jsme se po třídenním poklesu nedočkali ani menší korekce, ale nic hrozného se neděje. Opakovaně jsme zmiňovali, že euro je překoupené, a pokles jsme očekávali už před několika týdny. Jenže z různých důvodů nezačal – někdy se do cesty postavily makroekonomické podmínky, někdy fundamentální pozadí a někdy trh prostě odmítl pár prodávat, i když tomu nahrávaly téměř všechny faktory. Ani euro ale nemohlo růst donekonečna. Cena se nakonec usadila pod trendovou linií a viděli jsme první známky obratu trendu. Ten se aktuálně stále formuje a nikdo neřekl, že pokles má být pozvolný a slabý.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 3. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky
03.01.2024 Pár GBP/USD vykázal na konci prvního obchodního dne týdne výrazný pokles. Především prorazil vzestupnou trendovou linii, která kupce podporovala zhruba dva měsíce. Teď už tato trendová linie není relevantní. Chceme ale vyzdvihnout odraz od úrovně 1,2611, který opakovaně zabránil páru klesnout. V závěru loňského roku se britská libra od této úrovně také odrazila a pak jsme byli svědky nové fáze vzestupného trendu.

Klíčové události 13. prosince: fundamentální analýza pro začátečníky
13.12.2023 Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí. Spojené království zveřejní dvě zprávy o průmyslové výrobě a HDP. Průmyslová výroba není zrovna klíčová a reakce trhu je možná jen při výrazné odchylce skutečné hodnoty od hodnoty prognózované (–0,1 %). Totéž platí pro měsíční HDP. Trh na čtvrtletní zprávy nereaguje pokaždé a tyto zprávy většinou "smetou ze stolu" měsíční zprávy.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky
27.11.2023 Pár EUR/USD v pátek vykázal volatilitu 55 pipů. Nízkou volatilitu zaznamenal dva dny po sobě, takže jeho obchodování bylo extrémně náročné. Rádi bychom připomněli, že čím nižší volatilita, tím vyšší pravděpodobnost flatu, falešných signálů a nulového zisku. I kdyby při dobrém signálu bylo možné otevřít obchod, cena by se nedokázala dostat na cílovou úroveň. Proto je nízká volatilita hlavním nepřítelem obchodníka. V pátek pár pokračoval v pozvolném růstu, který nebyl ničím podložen. Z makroekonomických událostí můžeme vyzdvihnout jen indexy podnikatelské aktivity v USA a HDP v Německu. Obchodníci všechny čtyři údaje o PMI smetli ze stolu, takže reakce na ně byla minimální, pokud vůbec nějaká. V tuto chvíli přetrvává vzestupný trend, takže je jedno, jestli je současný pohyb nahoru logický, nebo ne. Pokračuje každopádně.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 27. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky
27.11.2023 Analýza pátečních obchodů:GBP/USD v grafu 30MPár GBP/USD se v pátek dál obchodoval směrem nahoru. Několikrát jsme se z...

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 17. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky
17.11.2023 Pár EUR/USD se ve čtvrtek nedokázal usadit pod úrovní 1,0835. Od úterní rally po zveřejnění inflační zprávy z USA tak uplynuly dva dny, během kterých ani nezačal korigovat. Vytvořil vzestupnou trendovou linii, která je spíše formální povahy, protože druhý extrém není ani trochu extrémem. Je jen bodem vhodným k zakreslení trendové linie. Máme tedy uptrend, ale samotná trendová linie neslouží ceně jako silný support.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 17. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky
17.11.2023 Pár GBP/USD se ve čtvrtek pokusil zahájit korekční pohyb, ale nedokázal překonat nejbližší úroveň a odrazil se. Významnou roli při tom sehrály zprávy z USA. Dvě důležité zprávy z USA vyšly pod očekávání a dolar během americké seance klesl. Jak už jsme dříve zmínili, několik zpráv z USA bylo zklamáním, což oba hlavní měnové páry tlačilo nahoru. Vytvořila se také nová vzestupná trendová linie, která jasně naznačuje krátkodobý uptrend. V současnosti nevidíme signály oživení střednědobého downtrendu, ale právě na to čekáme.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 16. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky
16.11.2023 Pár EUR/USD se po prudkém růstu, kterým prošel v úterý, pokusil zahájit korekci, ale bez úspěchu. První překážka v podobě úrovně 1,0835 pokles zastavila a ukázalo se, že euro kleslo jen o 40 pipů. Korekce o 40 pipů vypadala po růstu o 200 pipů během několika hodin zanedbatelně. Ve středu bylo zveřejněno několik zajímavých zpráv, které vyvolaly podobně neadekvátní reakci trhu jako předchozí den. Zpráva o průmyslové produkci v EU byla horší než už tak chmurné prognózy. Trh ale zareagoval poklesem o 10 bodů. Index cen výrobců v USA, který byl v říjnu záporný, měl stejný význam jako zpráva o inflaci, ale trh zareagoval drobnými nákupy dolarů. Maloobchodní tržby v USA v říjnu klesly o 0,1 % a i tentokrát se objevily malé nákupy dolarů. To vše na pozadí silné potřeby medvědí korekce.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 16. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky
16.11.2023 Pár GBP/USD ve středu ustupoval, ale urazil dvakrát delší cestu než pár EUR/USD. Pád britské libry má ale svůj důvod. Ráno byla zveřejněna zpráva o inflaci ve Velké Británii, která ukázala zpomalení z 6,7 % na 4,6 %. Experti předpovídali pokles na 4,8 %, takže poslední hodnota předčila prognózu a inflace zpomalila o 2,1 %. Oceňujeme trh, který obchodoval konzistentně. Jestliže dolar spadl kvůli údajům o inflaci v USA, pak libra ve středu spadla kvůli zprávě o inflaci ve Velké Británii. Má to tedy logiku.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 14. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky
14.11.2023 Pár EUR/USD se v pondělí opět obchodoval s velmi nízkou volatilitou. Jediným výraznějším pohybem byl odraz ceny od úrovně 1,0668, čímž se zachovala korekční fáze. Vzhledem k pohybu v posledních pěti dnech se udržel flat pattern. Pár se čtyřikrát pokusil překonat úroveň 1,0668, ale pokaždé selhal. Tato úroveň momentálně brání euru v dalším poklesu, který očekáváme.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 14. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky
14.11.2023 V pondělí se pár GBP/USD obchodoval o něco aktivněji a pouze jedním směrem – nahoru. Nedá se říct, že by příčinou takového chování trhu bylo jedinečné fundamentální nebo makroekonomické pozadí, ale v posledním týdnu nebo dvou se libra obchodovala trochu jinak než euro. Jednotná měna je už týden bez trendu. Libra se oproti tomu opravdu hýbe a po pětidenním poklesu se začala odrážet. Věříme, že tento odraz brzy skončí a pak se oba páry vydají dolů. Nevidíme podstatný důvod, proč by libra měla dál stoupat. Během posledního měsíce a půl vcelku výrazně korigovala, takže je připravena zahájit stabilní pokles.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 3. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky
03.11.2023 Pár GBP/USD v závěru čtvrteční obchodní seance po odrazu od silné úrovně 1,2107 pokračoval v pohybu nahoru. Můžeme tedy očekávat novou fázi vzestupného pohybu v rámci současného flatu. Jestliže dříve jsme mluvili o býčí korekci, teď jde ryze o flat, ze kterého se pár podle všeho nemůže vymanit. Nedávná zasedání Federálního rezervního systému a Bank of England měla na pohyb páru jen malý vliv. Ano, na trhu byly drobné emoční spikey, ty ale rychle odezněly a volatilita zůstala nízká.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 3. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky
03.11.2023 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval různými směry. V první polovině dne se obchodoval na vyšších úrovních, což nejspíš nemělo příčinu v makroekonomických údajích. Během americké seance se ale prudce obrátil, což také nejspíš nevyvolaly údaje nebo fundamenty. Ve čtvrtek nebyly zveřejněny žádné významné zprávy, ale Bank of England oznámila výsledky svého zasedání, což ovlivnilo pohyb obou párů. Ohledně směru vývoje eura a libry ale nepanovala jasná shoda. BoE ponechala úrokové sazby beze změny. Pravděpodobně se tudíž nedočkáme souvislých čistě technických pohybů, jako je flat nebo korekce. Cena se poslední dobou obchoduje v omezeném cenovém pásmu, což naznačuje, že trh odpočívá.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 2. listopadu. Analýza a jednoduché tipy pro začátečníky
02.11.2023 Měnový pár EUR/USD během úterý dál klesal, ačkoli konkrétní příčiny zůstávají nejasné. Je třeba poznamenat, že pár prochází v posledních týdnech korekcí, byť nestoupá konzistentně. Při aktualizaci lokálních maxim se ale pohybuje nahoru, byť velmi slabě. Pokles po odrazu od úrovně 1,0673 může tedy klidně být odrazem v rámci probíhající vzestupné korekce. V tuto chvíli nelze dospět k definitivnímu závěru ohledně obnovení klesajícího trendu. Zvlášť proto, že tento týden už bylo zveřejněno značné množství důležitých ekonomických údajů a zasedání Federálního rezervního systému skončilo teprve před hodinou. Ve zbývajících dvou dnech tohoto týdne bude významných událostí stejně tolik, ne-li ještě víc. Do pondělí by tedy pár mohl být daleko od současných úrovní. Dnešní ekonomické údaje ze Spojených států přinesly zklamání, ale ne velké, takže dolaru nezabránily, aby v průběhu dne posiloval.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 2. listopadu. Analýza a jednoduché tipy pro začátečníky
02.11.2023 Pár GBP/USD v závěru třetího obchodního dne tohoto týdne znovu otestoval klíčovou úroveň 1,2107. Zajímavé je, že tato úroveň byla několikrát porušena, ale cena se vždy vrátila a usadila se nad ní. Pár nedokázal zahájit novou vzestupnou korekci, která by byla logická. Nedávná cenová aktivita v posledních týdnech ve výsledku čím dál víc připomíná obchodování do strany v určitém pásmu, běžně známé jako "flat" obchodování. Pár měl dnes příležitost zahájit nový korekční cyklus, protože makroekonomické údaje z USA byly slabší, než se očekávalo. Index ISM pro zpracovatelský průmysl se nečekaně propadl o 4 body a dostal se pod klíčovou úroveň 50. Zpráva ADP o zaměstnanosti navíc také nesplnila prognózy. Pouze zpráva JOLTs o počtu volných pracovních míst mírně předčila očekávání, takže se jednalo o dva negativní indikátory oproti jednomu pozitivnímu. Dolar měl šanci na pokles, ale trh ji nevyužil. Za zvláštní zmínku stojí fakt, že Federální rezervní systém ponechal úrokové sazby beze změny – jak se očekávalo.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 31. října. Jednoduché tipy pro začátečníky
31.10.2023 Pár EUR/USD se v pondělí obchodoval mírně nahoru. Podle všeho hodlá vytvořit další část býčí korekce. Každou z předchozích etap doprovázela krátkodobá vzestupná trendová linie. Mohlo by to tak být i tentokrát. Vezměte ale na vědomí, že tento týden je plný velmi důležitých událostí a zpráv, takže do konce týdne se pár může pohybovat kterýmkoli směrem.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 31. října. Jednoduché tipy pro začátečníky
31.10.2023 Pár GBP/USD nedokázal v pondělí vystoupat nad úroveň 1,2107 a začal se znovu pohybovat nahoru. Nedošlo k žádným událostem, které by byly pro britskou libru nebo dolar zajímavé, takže růst byl čistě technický. Stejně jako v případě eura, i zde nás tento týden čeká řada významných událostí a zpráv, takže cena by mohla opakovaně měnit směr. Předpovědět její pozici do konce týdne nelze. Už jsme zmínili, že čekáme na další, přesvědčivější etapu korekčního pohybu. Možná se libře tento týden s pomocí fundamentálních a makroekonomických faktorů podaří výraznější korekční fáze. Hlavní je, že pozadí hraje v její prospěch.

Klíčové události 6. října: fundamentální analýza pro začátečníky
06.10.2023 V pátek nás čeká jen málo makroekonomických událostí, ale téměř všechny budu poměrně významné. Spojené státy zveřejní údaje o mzdách mimo zemědělský sektor, míře nezaměstnanosti a mzdách. Poslední z nich lze považovat za druhořadé, ale první dva rozhodně budou v centru pozornosti. Tyto zprávy mohou vyvolat výraznou reakci trhu, která bude záviset na tom, jak moc se skutečné hodnoty odchýlí od prognóz. Nicméně i bez odchylek jsou tyto zprávy schopny podnítit volatilitu během americké obchodní seance. Míra nezaměstnanosti minulý měsíc vzrostla na 3,8 % a počet pracovních míst mimo zemědělský sektor činil 187 000, což bylo pod váženým průměrem 200 000. Trh očekává ještě nižší hodnotu nonfarm payrolls, ale zlepšení míry nezaměstnanosti o 0,1 %.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 5. října. Analýza a jednoduché tipy pro začátečníky
05.10.2023 Měnový pár EUR/USD vykazoval během středy pozoruhodně chaotické pohyby a proplouval mořem makroekonomických údajů. Bylo by nepraktické izolovat konkrétní zprávy, které by objasnily jeho intradenní pohyby. Například Evropská unie před polednem zveřejnila nejméně čtyři zprávy, byť druhořadé povahy, které společně dokázaly vyvolat reakci trhu. Zářijové indexy podnikatelské aktivity v sektoru služeb v Německu a Evropské unii mírně překonaly odhady, index cen výrobců zůstal neutrální, zatímco maloobchodní tržby zaostaly za prognózou.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 5. října: analýza a jednoduché tipy pro začátečníky
05.10.2023 V návaznosti na třetí obchodní den týdne vykázal pozoruhodně chaotické pohyby i pár GBP/USD, zvlášť v 5M časovém rámci (TF). V TF 30M zahájil novou vlnu vzestupné korekce, která může teoreticky představovat přesvědčivější a robustnější chování než její předchůdce. Stojí za zmínku, že britská libra v současnosti jen těžko hledá důvody k růstu, protože fundamentální a makroekonomické pozadí je dlouhodobě nepříznivé. Navíc už dlouho říkáme, že britská měna je překoupená, takže by ideálně měla zamířit na jih. Nicméně, uplynuly dva měsíce a libra se propadla o 1 000 bodů, což naznačuje, že by se mohla objevit mírná vzestupná korekce.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 28. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
28.09.2023 Pár EUR/USD klesá už sedmý den po sobě. Obecně vzato naše články každý den opakovaně začínáme slovy "dnes se pár opět propadl". Navzdory slabému fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí v posledních dnech si trh každý den stále dokáže najít důvod k prodeji eura. A rádi bychom znovu připomněli, že tento scénář jsme předpovídali mnoho měsíců. Momentálně pár klesá k 5. úrovni, kterou jsme označili jako cíl. A stále nic nenasvědčuje konci tohoto trendu.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 28. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
28.09.2023 Pár GBP/USD ve středu prodloužil pokles. Jak vidíme výše, libra dál vykazuje ztráty a nepřestává to dělat ve dne ani v noci, ale klesala pozvolna. Slabě, ale poměrně stabilně, a to na denní bázi. Libra tedy dál vykazuje záporné hodnoty, jak jsme předpovídali řadu měsíců. Po 5–6 měsících bezdůvodného růstu je už dva měsíce v naprosto stejném poklesu. To vypadá spravedlivě.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 26. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
26.09.2023 Pár GBP/USD byl v závěru pondělního obchodování pod prodejním tlakem. Zatímco euro se občas pokusí o korekci nebo alespoň obchody ve flat pásmu, libra – jak se zdá – téměř každý den klesá. Může se jednat o následek faktu, že libra přibližně rok stoupá, z toho nejméně 6 měsíců nelogicky (jak jsme opakovaně zmiňovali). Jde tedy jen o prostředek k "obnovení rovnováhy" na trhu. Například včera nedošlo v USA ani ve Velké Británii k žádným událostem, které by mohly vyvolat pokles libry. Volatilita byla v souladu se silným makroekonomickým pozadím nízká, jenže libra se stejně propadla. Dospěli jsme tedy k závěru, že v současnosti není žádný směr trendu problém.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 26. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
26.09.2023 V pondělí pár EUR/USD obnovil pokles a vrátil se ke klesajícímu trendu. Včerejšek byl z hlediska ekonomických a fundamentálních událostí vcelku nudný. Obchodníci mohli upnout pozornost v podstatě jen na projevy představitelů Evropské centrální banky de Cose a de Galhaua, kteří stejně jako řada jejich kolegů sdělili, že měnovou politiku není potřeba dál utahovat. Pozor, v případě sazby nad 5 % (jako v případě Bank of England a Federálního rezervního systému) by taková rétorika představitelů ECB byla naprosto logická a očekávaná. Sazba ECB je ale mnohem nižší a inflace stále příliš vysoká na to, aby si dala pauzu. Proto je euro stále pod tlakem, zatímco Fed je se sazbou 5,5 % stále připraven pokračovat v jejím zvyšování.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 25. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
25.09.2023 Pár EUR/USD se v pátek obchodoval bez trendu. Poslední dobou jsme sice mnoho dnů vyloženě bez trendu neměli, ale měli jsme mnoho dnů s velmi nízkou volatilitou. Ani pátek nepředstavoval výjimku, protože cena urazila od denního minima k maximu jen něco přes 50 pipů, takže obchodovat bylo poměrně nevýhodné. Evropská unie, Německo a Spojené státy zveřejnily celkem 9 indexů podnikatelské aktivity. Místo abychom se zabývali každým zvlášť, můžeme shrnout, že evropské a německé PMI přinesly trochu větší zklamání než americké.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 25. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
25.09.2023 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v medvědím trendu. Zatímco euro se občas snaží korigovat nahoru nebo se alespoň obchoduje na flat trhu, britská libra téměř každý den klesá. Jak si tedy toto chování vysvětlit? No, vysvětlení není potřeba! Fakt je, že libra je už zhruba rok v permanentním pohybu nahoru a stoupá nejméně 6 měsíců bez konkrétního důvodu. Takže to, čeho jsme nyní svědky, je jen korekce daného nelogického růstu. Jestliže trh dřív nepotřeboval konkrétní důvod k nákupu, teď ho nepotřebuje ani k prodeji.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 22. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
22.09.2023 Pár EUR/USD se ve čtvrtek pokusil o korekci směrem nahoru. Historie se opakuje. Před týdnem, po čtvrtečním zasedání Evropské centrální banky, se pár po týdnu pomalého růstu propadl. Tento týden jsme viděli stejné schéma, ale k propadu došlo ve středu po zasedání Federálního rezervního systému (FOMC). Přestože americká centrální banka neoznámila žádné výrazně jestřábí rozhodnutí, dolar dál posiloval. A trh si vzpomněl, že ve středu neměl důvod ho nakupovat.
Související klíčová slova:
Úspěšný obchodník | Zpráva o inflaci | Nečekané pohyby | Zpravodajské události | Seance volatilita | Srbsko | Býčí pohyb | Doba obchodování | Fibo | Australská centrální banka | Oznámení výsledků | Tempo růstu | Politická rozhodnutí | HSBC | Retracement | Jackson Hole | Index výdajů na osobní spotřebu | MF | Konec dolaru | Údaje z USA | Take Profit | EUR | Chování ceny | Margin call | Zkušenosti | Makroekonomika | Bank of China | Bankovky | Nastavení stop lossů | Dění v USA | Rozhodování Fedu | Očekávané výsledky | Opětovný pokles | Pozitivní vliv | Jasný trend | Obchodník | Zpracovatelský sektor | Výsledek zasedání Fedu | Pád dolaru | Inaugurace Donalda Trumpa | Indexy S&P | Cenový pohyb | Republikánský prezident | Celkový zisk | Dny v týdnu | Trend | Pip | Bank of Japan | Pokračování klesajícího trendu | Jestřábí tlak | Zvýšení cel | Long pozice | Časté změny | BTC | Výrobní PMI | Podnikatel | Kroky Fedu | Delegace | Statistiky | Hospodářský růst USA | Včerejší zpráva | Otevřít obchod | Další růst | SP500 | Cla vůči USA | Dow Jones Industrial | Silný support | Boční kanál | Čistá zisková marže | Aktiva | Příležitost k prodeji | Hlavní centrální banky | Americká inflace | Úroveň rezistence | Výkonnost společnosti | Opačný trend | Americká zpráva | Nákupní pozice | Spojení | Odvětví luxusního zboží | Výborné vyhlídky | Organizace zemí vyvážejících ropu | Korelace | Chování trhu | Index aktivity | Analýza COT | Výrazný pohyb | Evropská komise | Libra vůči dolaru | Kolaps | Prodej zboží | Volný pád | Zveřejnění výsledků | RONDA INVEST a.s. | Úvěry podnikatelům | Inflace v Německu v prosinci | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Zasedání ECB | Obchodní systém | Analýza Bitcoinu | Vliv na trh | Line | Výnosy dluhopisů | Důležité faktory | Německá průmyslová produkce | Pravděpodobnost | P/S | Úsilí | Risk Reward Ratio (RRR) | Údaje o maloobchodních tržbách | Cenové stability | Short obchody | Počet akcií | ISM ve službách v USA | Lagardeová | Makroekonomické zprávy | Byznys | Počet pracovních míst | Ethereum | Jak obchodovat měnový pár | Pokles indexu | Týden na trhu | Britská libra | Reality | Poplatky | Výkyvy | Aktuální tržní sentiment | Dovoz z USA | Přesnost | Dodávky elektřiny | Goldman Sachs | Support/rezistence | Nové obchody | Sebevědomí | Statistics | Denní rutiny | Přísná opatření | Long obchody | Důležité fundamenty | Menší pohyby | Saúdská Arábie | Oznámení | ISM ve službách | Index spotřebitelské nálady | Trendová čára | Důležité makroekonomické zprávy | Příležitosti k nákupu | Nálada v eurozóně | Cenové výkyvy | Risk-Reward-Ratio | Aktuální prognózy | Makroekonomické statistiky | Plán obchodování pro EUR/USD | Holubičí tón | Strach | Evropská obchodní seance | Clo na dovoz | GDP | Risk-Reward-Ratio (RRR) | Technické signály | Hlavní události | Akče | Nejdůležitější den | Zavírací cena | Pokles dolaru | Rostoucí inflace | Americká obchodní seance | Směrnice | Medvědí výhled | Těžký začátek | Cla na EU | Analýzy | Zprávy z USA | Kolaps amerického dolaru | Eurokoruna | Karanténní opatření | Trading Hours | Celní válka | Profesionální obchodníci | Break-Even | Dovoz z Číny | Investiční analytik | Jak investovat peníze | Opětovný růst | Makroekonomický základ | Předseda Fedu | Vývoj na trzích | GBP USD | Pohled tradera | Hospodářský růst v EU | Graf EUR/USD | Commitments of Traders | Proti trendu | Patová situace | NIM | USD JPY | Výsledkové sezóny | Index spotřebitelské důvěry GfK | Americký prezident | Trump minulý týden | Růst cen | GBP/USD analýza | Krátkodobé trendy | Základní úrokové sazby | Inflace v prosinci | CZK | Sentiment na trzích | Dovozní cla | Tipy pro ropu | Snížení úrokových sazeb | Krátkodobý rostoucí trend | Odmítnutí ceny | Vývoj ceny zemního plynu | Vysoké riziko | Proražení | Pohyby trhu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj měnového páru | Thomas Barkin | Noční obchodování | IMF | Cena zemního plynu | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Čínský trh | Fundamentální analýza pro začátečníky | Silné oživení | EIA | Růstový pohyb | Postranní pohyb | Marka | Sympozium | Důležité zprávy | Třetí vlna | Trumpová | Výsledky LVMH | Hodinový graf | Úspěch na forexu | NZD/USD | Gap | Hlavní ekonom | Analýza trhu | Make America Great Again | Zelensky | Události tohoto týdne | Růst nezaměstnanosti | Sell | Evropská unie a Spojené státy | Dopad na ekonomiku | Předchozí růst | Tržní reakce | Medvědí postoj | Nezaměstnanost | Dividendy | Zajištění zisků | Současná nejistota | Představitelé ECB | Směnný kurz dolaru | Klid před bouří | Obchodní seance | Trojúhelník | Evropská měna | Posilování dolaru | Podnikatelská důvěra | Zrušení sankcí | Silný základ | Zisk z obchodu | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Vliv na rozhodování | Horší výsledky | Nové pozice | Zprávy o vývoji nezaměstnanosti | Příkaz | Oslabování eura | Velké problémy | Míra inflace v EU | Korekční pohyb | Obchodní dohoda s Čínou | Analytický tým FXstreet.cz | Výhled | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Zisková marže | Vakcinace | Zvyšování sazeb | Data PMI | Trumpovo rozhodnutí | Ztrátové obchody | Dobré výsledky | Nejnovější zprávy | Návrat Donalda Trumpa | Pokračování poklesu | Volatilní cenové pohyby | Vstup do obchodu | Více obchodů | Irsko | Obchodní transakce | Podnikání | Tržby v eurozóně | Pokles EUR/USD | EFSF | Reakce trhu na zprávu | Pandemie koronaviru | Trendový kanál | Nepřesnost | Nové trhy | News trading | Celková inflace | Krize v Německu | Komoditní měny | Breakout | Stop Loss (SL) | Výkon | Maloobchod | Sankce | Zimbabwe | Dolary | Obchodní terminál | Výrazný růst inflace | Globální ekonomiky | Nabídka | Uptrend | Nákup dolaru | Washington | Zasedání FOMC | Směnné kurzy | Ukončení pozice | Výnosy | Výprodeje | Bankéři | Inflace | Trumpovy kroky | Inside | Tržní optimismus | Obchodní plán | MACD indikátor | René Remšík | Alibaba | Nezaměstnanost v USA | CL | Názory na měnovou politiku | Obchodní příležitost | Technický pullback | Cyklus zvyšování sazeb | Nástroje technické analýzy | LVMH | Indexy aktivity | Pohyb ceny | Silný růstový pohyb | Úspěšné obchodování | Reakce trhu | Ekonomiky | Trumpova obchodní válka | Potenciální pokles | Odhodlání | Události v eurozóně | Donald Trump | Zprávy o inflaci | Data z trhu | Bohatí | Země OPEC | Volatilita | Rovnováha | Nový trend | Nákupní tlak | Formace hlava a ramena | Úrovně Fibonacciho | Klíčové oblasti | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Možné scénáře | Levels | Záchranný fond | Průmyslová produkce | Výrazný pokles libry | Euro dolů | Silný býčí signál | Jak obchodovat měnový pár GBP/USD | Prodej dolaru | Medvědí fáze | Změny trendu | Index ISM ve službách | L‘Oreal | Index podnikatelské aktivity | Předstihové indikátory | Kontext trhu | Centrální banky | Zveřejněné údaje | Peníze | Výrobní index | SEBA | Pravidla obchodování | Trpělivost | Cenové akce | Brent | Akcie a dluhopisy | Velcí obchodníci | Čínský dovoz | Prudký pokles | Politika | Trumpovo oznámení | Očekávání | HDP ve Spojených státech | Státy eurozóny | Odvetná cla | Flat | Zápis ze zasedání Fedu | Index cen domů | RECALL | Obraz trhu | Vybírání zisků | Příležitost k nákupu | Výhled na rok | Pohyby cen | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Trump včera | Obchodní příkazy | Trendové čáry | Trader René | Podíl akcií | Boom | Timeframe | Průmysl | Realita | Míra nezaměstnanosti v EU | Konflikt na Blízkém východě | Rozhodování o obchodování | Plán obchodování | Guvernér BoE | Tržní prostředí | Alžírsko | Obchodní příkaz | Evropské měny | Chamtivost | Automobil | Býčí signál | Výrazný růst | Pohyby na měnových trzích | Velmi nízká volatilita | Makroekonomické prostředí | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | InstaForex | Americké volby | Index očekávání firem | Zasedání Evropské centrální banky | Hedgeové fondy | Úrovně Fibonacciho retracementu | Obchodní signály | Platný signál | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Růst | PMI pro sektor | Vítězství Kamaly Harrisové | Historie | Falešný průraz | Americký index | Americké HDP | Příležitosti | Euro roste | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Klíčový ukazatel | MiFID II | Válka | Uvolnění měnové politiky | Fundamentální analýza | FXstreet.com | Nové signály | Dnešní zprávy | Jednání FOMC | Dnešní kurz dolaru | Sentiment na trhu | Prognóza | Měnový pár USD/JPY | Výrazný propad | Použití finanční páky | Ziskové obchody | Trh práce | Změny cen | První obchodní den | Swiss | Venezuela | Růstový impuls | Britská centrální banka | Nákup libry | Data z USA | Polovodiče | Graf | Ask | Tempo poklesu | SELL STOP ORDER | Aktuální tržní podmínky | Základní pravidla obchodování | Změny na trhu práce | Růst amerického dolaru | Pochybnosti | Zpráva | Blok objednávek | Býčí výhled | Hrubý domácí produkt (HDP) | Objem obchodů | Obchodování v pátek | Dobrý výsledek | Období vysoké volatility | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Dlouhodobý vývoj | Obrat trendu | Průraz trendové linie | Graf páru GBP/USD | Kritický týden | Klíčové události | Ropný trh | Volatility | DailyFX | Exekutivní příkaz | Blog | Americká měna | Ceny výrobců | Long | Chování | Bullish | Snižování sazeb | Trendová linie | Cyklus růstu | Kontrakty | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Pozitivní zpráva | Nepředvídatelnost | Býčí rally | Jednání bank | Novozélandský dolar | Nigérie | Zasedání centrálních bank | Generovat zisky | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | AUD | Huw Pill | JOLTS | Inflace v eurozóně | Pohyby eura | Představitelé Evropské unie | Šéfka ECB | Vývoj měnového páru GBP/USD | Lokální maxima | Příkazy Take-Profit | Opatření | BoE Andrew Bailey | Investujte zodpovědně | Zprávy a události | Covid | Oslabení eura | Období volatility | Fincentrum | Intradenní obchodování | Konsolidace | Trh | Listopadová inflace | Index výrobní aktivity | Makroekonomické události | Komise v přenesené pravomoci (EU) | CitFin | Vývoj ceny plynu | Šok na trhu | Poslední obchod | Vysoká volatilita trhů | Průměrné mzdy | Falešné signály | Fair Value | Open | Šance na zisk | Představitelé Fedu | Výprodej dolaru | Rozdílové smlouvy | Dot plot | Index | Fáze konsolidace | Dlouhodobý růst | Futures | Budoucí cenové pohyby | Žádná korelace | Dobré časy | Měď | AUD/JPY | Směnný kurz | MMF | Kolaps dolaru | Obchodování na trhu | Výhled pro GBP/USD | Eura | Terminál | Komise | Nejistoty | Pipy | Objednávky | Technické nastavení | Hladina rezistence | Plán obchodování EUR/USD | Bílý dům | Kapitál | Posílení | Náhoda | Vliv na obchodování | Investice ve Spojených státech | Bank of Canada | Podmínky na trhu | Skupina OPEC+ | Zavření trhu | Evropské HDP | Projev Jeroma Powella | Mít trpělivost | Nejdůležitější události | HDP ve Spojeném království | Zásady money managementu | Údaje o inflaci | Majitel | Obrat dolů | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Jak obchodovat měnový pár EUR/USD | S&P | Společnosti | Obchodní signál | Koruna | Rok 2025 | Obrovský potenciál | Unie | Vice | Peter Kažimír | Inflace ve Spojených státech | Německá nezaměstnanost | Sázky | Vítězné tažení | Analýza trhů | Kurz dolaru | Akciové indexy | Momentum | Rally pokračuje | Christine Lagardeová | Vývoj eura | Shell | Americké měny | Ekonomický kalendář | Instrukce | Tržní podmínky | Zpráva Commitment of Traders | Trader René Remšík | Makroekonomické reporty | Fundamentální zprávy | Obchodování na Wall Street | Obchodní napětí | Samou | Snižování cel | Libra ztrácí | Zóny supportu a rezistence | Ocel | Dodávky ropy | Problémy | Disciplína | Swing | Ekonomický vývoj | Podnikatelé | Technická korekce | Největší hráči | Analytický tým | Zpráva o vývoji inflace v USA | Cla na dovoz | Trhy v roce 2025 | COT reporty | Reakce trhů | Trhy v šoku | Pohyb měnových párů | Prezident USA | EUR/GBP | Očekávání analytiků | Pád USD | Patterny | Josef Lukáč | Deficit | Intradenní volatilita | Jednoduché tipy pro začátečníky | Dobré zprávy z USA | Powellův projev | Poměr rizika a zisku | Společná měna | Býčí obrat | Technické analýzy | Negativní zpráva | Vstupní signál | Řízení rizika | Velké zisky | Volatilita instrumentu | Aktivní obchodování | Trumpův projev | Budoucnost | Trendlines | Důležité zprávy z USA | Pokles ceny | Podnikatelská aktivita v USA | Slabý trh | Nečekaná zpráva | Pokračující pokles | Mírný růst | Inflace zpomaluje | KOL | Americká centrální banka | Více ztrát v řadě | Christine Lagarde | Dlouhodobý obchodní úspěch | Ideální čas | Momentum indikátor | Otevřené obchody | Politické rozhodnutí | Tržní sentiment | Insider informace | Vysoká volatilita | Benzín | Dnešní ADP report | Prudký propad | Protest | Obchodní chování | Pokračování vzestupného trendu | Fincentrum & Swiss Life Select | Ceny zemního plynu | Pozornost | Ropa Brent | Klesající trend | Obchodní války | Dobré obchodní příležitosti | Eskalace | Solidní zisk | Obchodování signálů | Slabé výsledky | Range | Zajištění investice | Oblast rezistence | Ifo | Cla na Čínu | Profit-Target | Stabilní růst | People's Bank of China | Vývoj inflace | Chaos na trzích | Conference Board | Margin | Příležitost ke vstupu | Jednání ECB | Američtí investoři | Euro včera | Zavádění cel | Oblasti rezistence | ECB dnes | Index nákupních manažerů | Fed dnes | Obchodní tipy pro ropu | Průběžné výsledky | Jednoduché tipy | Bitcoin | Dynamika trhu | Počet žádostí o podporu | Viceprezident | Kanadský dolar | Obavy o ekonomický růst | StopLoss | RRR | Cena plynu | Pozornost obchodníků | Primární trend | Poptávka | Kov | Čínská cla | Tržní panika | Maloobchodní tržby | Ekonomické vyhlídky | ISM index | Snižování úrokových sazeb | Důvody pro posílení | Makroekonomická zpráva | Pattern 123 | NAFTA | Pravidla obchodního systému | Data o inflaci | Short příležitost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Slušný zisk | Marketingová komunikace | Pohyb trhu | Předseda Fedu Jerome Powell | Zpomalení globální ekonomiky | SNY | Očekávání trhu | Klesající trendová linie | Obchodovat | Výkyvy cen | Americké indexy | Prudké výkyvy cen | Rostoucí trendová linie | Obchodní aktivita | Nastavení RRR | MIFID | Dluhopisy | Indikátor | Skupina OPEC | Fundamentální události | Equity | Moskva | Prezident Donald Trump | Hlubší pokles | Pár EUR/USD | Analytici | Čistý zisk | Automatické obchodní systémy | Prolomení oblasti | Bývalý prezident | Dovozní clo | Růst měnového páru | Cenový index | Zápis ze zasedání ECB | Pohyby měnových párů | Pozornost trhu | Přístup k informacím | Efektivní obchodování | Throwback | Obchodníci | Tržní šum | Nastavit stop-loss | Růstové trendy | FRED | Dobré obchodní signály | Pokles cen | Ottawa | Index PMI | Indikátor CCI | Uzavření trhů | Vstoupit do trhu | Michigan | ETF | UTC | Základní pravidla systému obchodování | Klouzavý průměr | Významné tržní pohyby | Rekordní deficit | Ropa | Firma | Povaha obchodování | Výrazné pohyby | Ekonomická zpráva | Pohyby dolaru | EUR USD | Korelace měn | Trendový pohyb | Zasedání Bank of England | Investiční banka Goldman Sachs | Výrobní index ISM | Fundamentální analýzy | Odvetná opatření | Ziskový obchod | Současné ceny | Tržní trend | Pohyby na forexovém trhu | Short pozice | Pokračování trendu | Makroekonomická data | Signál k nákupu | Austan Goolsbee | UBS | Zpomalení inflace | Vývoj situace | Litecoin | Sektor služeb v USA | STP | Podnikání na kapitálovém trhu | Kurzy eura | Dlužníci | USA | Technické korekce | Spojené státy | Růst HDP | Zpomalení hospodářského růstu | Celosvětová poptávka po ropě | Pokles trhů | Pandemie | Vliv na měnové páry | Úspěšnost ziskových obchodů | Euro vůči dolaru | HDP (Hrubý domácí produkt) | Nálada na trhu | Začátek nové fáze | Kalendář událostí | Obchodovat na základě technické analýzy | 3М | Platforma | Sázka | Výkon dolaru | Ropná společnost | Buy Stop | Volby | Zvyšování úrokových sazeb | Cenová akce | Efektivní řízení | Dow Jones | Směr trhu | Ziskový potenciál | Aktuální volatilita | Vysoká cena | Jak obchodovat | Velmi volatilní | Americká data | Nový týden | Trailing Stop | Indexy PMI | Kurz dolarů | Vývoj | Dnešní údaje | Futures na americké akciové indexy | Větší korekce | Vyhlídky americké ekonomiky | Úroková sazba | Kurz libry | Časový rámec | Hodnota dolaru | Dnešní kurz | AUD/NZD | Flag | ECB Christine Lagardeová | Slevy | Býčí divergence | Poptávka po dolaru | Agentura Fitch | Rizikové averze | Dnešní ekonomický kalendář | Válka mezi USA a Čínou | Alipay | Směr trendů | Americké akcie | Obchodní dohody | Zprávy z Fedu | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Engulfing pattern | Nový americký prezident | Nejlepší rozhodnutí | Snížení úrokové sazby | Politika centrálních bank | Růst americké ekonomiky | Platný obchodní signál | Ekonom Evropské centrální banky | Pandemie covidu-19 | Volatilní | Dostatek likvidity | Riziko ztráty | Úrokové sazby | EUR/USD | Ropné písky | Zahájení obchodování | Pin Bar | OSN | Nová fáze | Intervence | Sledování trendu | Trh s kryptoměnami | CryptoQuant | Spotřebitelská důvěra | Analýza makroekonomických zpráv | Další vývoj | První odhad | Dění ve světě | Měnové politiky | Nová cla | Emoce na trhu | Evropská unie dnes | Nejlepší obchodníci | Uzavření obchodu | Faktor Trump | Míra nezaměstnanosti v Německu | Denní volatilita | Manufacturing | Prognózovaní | Odvětví | Rozhodnutí o sazbách | Investiční doporučení | Prohlášení | Měnový výbor | Americké žádostí o podporu | Uvolnit měnovou politiku | Vítězství Donalda Trumpa | Hennessy | Sympozium v Jackson Hole | Volatilní vývoj | Pracovní den | Odhad HDP | Růstový potenciál | Trading | Dna | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Impulzivní pohyby | Centrální bankéři | Pravidla systému obchodování | Průmysl v Německu | Overnight | Hlavní měnové páry | Dosáhnout zisku | Zavedená cla | Klíčový údaj | Faktor Donalda Trumpa | Vyšší časové rámce | Vítězství | Investiční strategie | Fibonacci | Obchodní příležitosti | Index výrobních cen (PPI) | Americké statistiky | Stabilní růstový trend | Výkonnost společností | ADP | Dnešní ADP | Británie | USD graf | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Dovoz do USA | Prezidentské volby | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Cenové pohyby | Tisková konference | Aktivity v USA | Společnost LVMH | Forexoví obchodníci | Úroveň volatility | Růst mezd | Automobilka | Luis De Guindos | Snížení inflace | Technické indikátory | Sazby | Obchodní pozice | Zemědělství | S&P Global Platts Analytics | PMI ve výrobě | Pozorování | Silnější americký dolar | Otevření obchodu | Krátkodobý výhled | Komise v přenesené pravomoci | Výrazný zisk | Zprávy o trhu | Nové peníze | Investovat | Komoditní | Nerozhodnost | Technická situace | Generální ředitel | Hlavní pravidla | Překážky | Průmyslové objednávky | Sektor služeb | Investiční fondy | Regulátor | Obchodní dohoda | Nákup a prodej | Firmy | Klidné obchodování | Medvědí divergence | Prolomení trendové čáry | Konzistence | Nespokojenost | Budoucí vývoj | Celkový sentiment | Průměrování | Silné výkyvy | HDP Německa | Index výrobních cen | Konec downtrendu | Panika | Úrokové sazby Bank of England | Soustředit na obchodování | Pondělní obchodování | Zajištění | Averze k riziku | Trades | Dolar včera | Vyšší ceny | Euro dnes | Dovoz oceli | Money management | Kroky centrálních bank | Pomoc lidem | Hypotéza | Dlouhodobé investice | Commitments of Traders (COT) | Inflace ve Velké Británii | Představitelé americké centrální banky | Odhad růstu HDP | První fáze | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Investování | Očekávání firem | Strategie ECB | Nápad | Fed | Nonfarm Payrolls | RONDA INVEST | Index spotřebitelské důvěry | Zajištění proti kurzovému riziku | NASDAQ 100 | Důležité makroekonomické události | Účastníci trhu | Prodejní signál | Celosvětová poptávka | Pohyby směrem dolů | Hry | Korekce trhu | Trhy | Síla americké ekonomiky | Trade | Obchodování na forexovém trhu | Fluktuace | Nejbližší rezistence | Sideways | Významné úrovně | Měnové trhy | Oscilátor | Rizika | Eurozóna | Portugalsko | Commitment of Traders | Fond | Denní obchodování | Riziková prémie | Eskalace obchodní války | ISM | Horší výkonnost | Zvýšení volatility | Globální trhy | Obchodujeme | Fitch | Dluhopisový trh | Nákup eura | Období korekce | Kalendář ekonomických událostí | Velcí hráči | Řízení peněz | Prodávající | Kyjev | Fundamentální základ | Risk Reward Ratio | Rostoucí mzdy | Směr obchodů | Zasedání centrální banky | Ekonomiky EU | První obchod | Obnovení růstu | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Sazby Bank of England | Růst ekonomiky | Růstové faktory | Cenový vývoj | Tipy pro začátečníky | Žádosti o podporu | Michal Lukáč | Stav ekonomik | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Stop order | Tesla | OSN a NATO | Snížení sazeb Fedu | ONE | Low | Prodej eura | Španělsko | Vývoj měnových párů | XTB Research | Státní rozpočty | Solidní růst | Time frame | Odrazy | Nárůst volatility | Ekonomický růst | Otevření buy | Forexový trh | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Potenciál poklesu | Druhá vlna | Mzdy | Silné ekonomické údaje | Poradenství | Obchodování páru EUR/USD | CAD | Sentiment trhu | HDP EU | Deeskalace | Včerejší seance | Americká ropa WTI | Signály oživení | Banka Goldman Sachs | Významný dopad | Cenové úrovně | Společnost | Exekutivní příkazy | Zprávy z eurozóny | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Změny tržního sentimentu | Evropské trhy | Raphael Bostic | Sázet | Obchodování pro EUR/USD | Tým RoboMarkets | Dnešní výsledky | Ztráta | Dluhové krize | Nákupy dolaru | FXstreet | Aktuální technická situace | Reporty | Nabídka ropy | Fundamentální pozadí | Obchod | Pips | Hlavní trend | Negativní zprávy | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Intradenní pohyby | Nárůst long pozic | CAD/CHF | AUD/USD | Průmyslová výroba v USA | Pracovní trh | Řídit riziko | Trading ideas | Nižší volatilita | Vývoj na trhu | Zahraniční forex | Riziko | Míra inflace v Německu | Analytik | Konsolidace ceny | Emise | MAM | MAST | ATH | Právo | JPY | Citi | Swiss Life | RSI | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Volatilita trhů | Zvýšené volatility | Urals | Order | Trend na trhu | Portfolio | Nástroj | GBP | Ernst & Young | Nadšení | NATO | Mali | Karty | Čína | Risk | Úrovně supportu | STAR | Ceny | Prognóza vývoje | ETH | Tržní pohyby | Financování | Propad ekonomiky | Hrozba recese | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Gazprom | Oslabení amerického dolaru | Údaje o prodejích | Pohyby na trhu | Short obchod | Mírná korekce | COT report | Změna politiky | Války | Impuls | Míra nezaměstnanosti v USA | Břidlicové ropy | Data z trhu práce | Centrální banka | Stop-Loss příkazy | Předpovědi | Predikce | Nákupní obchod | Doporučení k obchodování | EUR/NZD | WTI | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | SMA | Praxe | Divergence | Makroekonomické faktory | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | MACD | Komuniké | EUR/JPY | Libra | Trump dnes | Odborníci | Údaje o vývoji inflace | Dlužník | Zóny supportu | Celní politiky | Klima | Současná cena | Propuštění | Shooting Star | Vstup do trhu | Dopad na sentiment | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Obchodní úspěch | Stop-Lossy | Výnos | Powellovy komentáře | Obchodování GBP/USD | Výsledky amerických voleb | Pokles ekonomiky | Insider | Index DOW | IHNED | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | Americká investiční banka | 256/2004 | Dvojitý vrchol | Rozhovor | Nové sankce | Dlouhodobý trend | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Tržní riziko | Obchodní den | Obchodní tipy | Money-Management | Vietnam | Ceny akcií | Cena akcií | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Channel | Oživení trhu | Obchodování EUR/USD | Posilování USD | Obchodní analýza | Výběr zisků | Írán | Jestřábí postoj | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Čínské zboží | Histogram | Současné tržní prostředí | Německé HDP | Vlna poklesu | CFDWorld | Evropské PMI | Funkční období | Zisk | Obchodníci dnes | ČNB | Bank of England | EURUSD | Pozitiva | Swapy | Dovoz | Nasdaq Composite | Silná data | Nejbohatší | Pozitivní zprávy | Krátká pozice | Obchodování | Býčí sentiment | Obchodování ropy | Společnost Shell | Falešné proražení | Dnešní data | Posílení dolaru | Úroky | Sell Stop | Prezident | Růst inflace | Pokles hodnoty | Jednotné měny | Jednotná evropská měna | Analýza páru EUR/USD | Shortovat | Prémie | Oslabování dolaru | Státní rozpočet | Evropa | Cena eura | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Technický signál | Zprávy | Globální obchodní válka | CCI | Ceny ropy | Euro klesá | Údaje o vývoji HDP | Zprávy z trhů | Kupující | Francie | Předpověď | Všechny indikátory | Den díkůvzdání | L'Oréal | Ekonomické důsledky | Údaje | Pozice spekulantů | Silná rally | Michelle Bowmanová | Inflace v Evropě | Posílení libry | Ekonomické události | CAD/JPY | Eurodolar | Kontext | Rýže | Ukazatel inflace | FXstreet.cz | Obchody | Profit Target | Producent ropy | Britská měna | EUR/USD a GBP/USD | Drahý kov | Technologické firmy | Index CPI | Segment trhu | xStation5 | Obchodní konflikt | Růst spotřebitelských cen | Síla dolaru | Japonsko | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Marže | Růst měny | Risk na obchod | Výrazné cenové pohyby | Příležitosti k prodeji | Grafy | Bid | TopForex | Japonská centrální banka | Společnost XTB | CARA | Dobré zprávy | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Fundamentální ukazatele | Růst dolaru | Vybírat zisky | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Pozitivní výsledek | Dluhy | Předpovídání | FOREX | Podnikatelská aktivita | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Jasný směr | Cizí měny | Peking | GfK | Resistance | Aliance | Výrobní aktivity | HDP | Měnové kurzy | Hlava a ramena | Devizový trh | Načasování | Manufacturing PMI | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Nákupní aktivita | Rozhodování | Dolar | Další posilování | Euro | Pohyby ceny | Falešný signál | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | Fibonacciho úrovně | USD/CAD | Rizikové prémie | Obchodní bilance | Index PCE | Celý svět | Vyšší inflace | Prudké výkyvy | Členské země | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Členové OPEC | To nejdůležitější | Zápis ze zasedání FOMC | AAPL | Vstupní signály | Obchodní systémy | Zdraví | Růst inflace v USA | Novinky | Session | Pozitivní výhled | FX Street | Výhled měnové politiky | Stimuly | Ztráty | Americká seance | Americký ISM | 1D | Zprávy z Německa | Obchodní nastavení | Výhled trhů | Spojené arabské emiráty | Philip Lane | Technický výhled | Úvěr | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Nakupovat | FOMC | Slabost dolaru | Akcie | Medvědí trend | Currency | Fáze růstu | Ekonomické nerovnosti | Prodejní pozice | Fundamentální výhled | Měnové podmínky | Kupci | Mzda | Nižší úrokové sazby | Míra inflace v USA | All Time High | Velký zisk | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Očkování | Podniky | Ziskové obchodování | Index spotřebitelských cen | Štěstí | City | Nastavení Stop-Lossu | Institut ZEW | Downgrade | Napětí na trzích | Asijské seance | Louis Vuitton | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Buy signály | Ekonomické nejistoty | Index cen | Světová ekonomika | Změny na trhu | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Globální ekonomika | Technické faktory | Libra šterlinků | USDJPY | Realizovat zisk | Price Action | Projekce Fedu | Index PPI | Prostor k růstu | Britská ekonomika | Koronakrize | Analýza EUR/USD | Prognózy | Kurz | SOK | Daně | DNO | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Růst zisků | Jádrová inflace | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Růstový trend | Signál ke vstupu | Index cen výrobců | Měnová politika Fedu | Americká automobilka | Ztrátový obchod | Světové ekonomiky | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | Údaj o HDP | Aerolinky | Silnější dolar | Rychlý růst | Nejlepší strategie | Peněžní zásoba | Investice | Traders | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Finanční nástroj | Doporučení pro obchodování | Odveta | Rally | Investujte | Výsledek zasedání | Londýn | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Nezávislost | Komunikace | Důvody k nákupu | Německý průmysl | Bod | Makrodata | Zisky | Delta | Šéf Fedu | Diverzifikovat | Podnikatelské aktivity v USA | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Základní pravidla | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | Důvěra | Vítězství republikánů | Oslabení dolaru | Výplata | CAC 40 | Americký akciový trh | Ukazatel | Dlouhá pozice | Obchodní politika | Zpráva o trhu práce | Měny | Profitovat | Inaugurace | Značný pokles | Nezaměstnanosti v Německu | Předběžné výsledky | Nový cyklus | Ropa WTI | Dialog | Fundamentální faktory | Hospodářský růst | Chaos | UST | Hlavní kryptoměna | Export | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Signál | Kering | Číst grafy | Nové žádosti o podporu | Řízení rizik | Partneři | Forbes | Čtvrtletní výsledky | Britské měny | Zhodnocení | Organizace | Index NASDAQ 100 | Services | Fundament | Jižní Korea | Engulfing | Medvědí scénář | FedWatch | Potenciální ztráty | Rozšíření | BABA | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | Smíšené výsledky | Důležitá data | Béžová kniha | Pozitivní signál | NFP | Devizové rezervy | Potenciální zisky | Obchodní dny | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Růst britské ekonomiky | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Elon Musk | ZEW | Zprávy o nezaměstnanosti | Analýza transakcí | Americký trh práce | TIM | Swissquote | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | EUR/AUD | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | RoboMarkets | XAU/USD | Evropská unie | Rozvoj | Hlavní indexy | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Neuspokojivé výsledky | Divize | University of Michigan | Korekce | Časový plán | Výrazný pokles | Rozhodovací proces | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Tržní ceny | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Průzkumy | Pokles libry | Downtrend | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | Patrick Harker | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Obraty | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Rostoucí trend | High | Oživení světové ekonomiky | TIPS | Míra zisku | Tým InstaForex | Rozbor | Íránská ropa | CHF | Měnový trh | HDP USA | Ztrátové pozice | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | Otočení trendu | Trendline | Akcie LVMH | Nákupní příležitost | Volby v USA | Drawdown | AUD/CAD | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | Zpráva o zaměstnanosti | S&P 500 | Hladina supportu | JDE | Podpora | Geopolitické faktory | QE | MT4 | Sledování trendů | Spojené království | Výstupní body | Evropský regulátor | Cena | Obchodování GBP | EU a USA | Příkaz stop-loss | Překoupenost | Německo | Makroekonomické ukazatele | Krach | Obchodní spory | EURAUD | Upozornění | Apple | Příkaz Stop | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Pohyb cen | CHF/JPY | Evropské indexy | Americký trh | Interpretace | Snížení sazeb | Prime | DOT | Close | Kurzy | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Inflace v listopadu | Etherea | Výhledy | Co bude | Medvědi | Zveřejnění zpráv | Strategie obchodování | DAX | Zavedení cel | Zpráva CoT | Forexu | Poměr RRR | Hliník | Kurzy měn | Podhodnocený | Akcie společnosti | Obchodní válka | Jednotná měna | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Evropské méně | Inflace v Německu | Geopolitika | Barel WTI | Pozitivní výsledky | Denní graf | Impulzy | Volume | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Oslabení | Finanční situace | Indikátor MACD | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | Jestřábí přístup | Likvidita | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Bezpečnost | Banky | Buy | Obchodní podmínky | Nižší hodnoty | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Vlády | Kotace | Rychlost | Vyrovnat ztráty | Malý prostor | Šance | Fundamenty | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | Aktivita obchodníků | PMI v eurozóně | Poptávka po ropě | Správa | Wall Street | Průlom | Historie se opakuje | Analýza | Měnové politiky v USA | Zlepšení | Irák | Prezidentský kandidát | Sazby Fedu | ČR | XTB | Výsledek hlasování | Kontrakt | Breakouty | Uzavření dohody | Výraznější pokles | Intervenovat | Solidní výsledky | Jádrový CPI | Pozice | Současná situace | Portfolia | Zájem obchodníků | Potenciální zisk | Hodinky | OCI | Aktivity v eurozóně | Začínající tradeři | Pullback | Příprava | Inflace v EU | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Inflační report | Švýcarský frank | Market | Svíčkové formace | Henry Hub | Sestupný trend | Medvědí trh | Support | Průměrná mzda | Swissquote Bank | Důležité informace | FX | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Crowdfunding | Uvolňování měnové politiky | Pokračování růstu | Obchodní aktivity | Investiční banka | Finální odhad | Chuť riskovat | Služby | Vybrat zisk | Zvýšená volatilita | Ruský výraz pro peníze | Tržní očekávání | OPEC | Jak číst grafy | Úroková sazba Fedu | Zrychlení inflace | Sentiment | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Šílenství | Bohatý | Stop-Loss | Růst libry | Politická krize | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Nákupní příležitosti | Vstupovat do obchodu | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Americký dolar včera | Politika Fedu | Retracementy | Ekonomické trendy | Šéfové | Report ADP | Rezistence | Index Dow Jones | ZEW index | Hladiny supportu | Projekce | Hlavní zprávy | Jasné signály | Inflace v březnu | Zpráva COT | Ichimoku | Pozice dolaru | Volatility trhu | Obchodujte | Nařízení | Budoucí pohyby | Ropy | Prudké pohyby | Struktura | Výrobní sektor | Pomalý růst | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Mimořádné zasedání | Škoda | Pokles poptávky | Holubičí rétorika | Americké ekonomiky | Nejhorší scénář | Jádrový index | Obchodní vztahy | Krátké (short) pozice | USD | Zveřejnění zprávy | Rozhodnutí americké centrální banky | Emoce | Longovat | Jak trh reaguje | Nové příležitosti | Nejvolatilnější | Martin Krištoff | PMI ze sektoru služeb | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | HDP v USA | Richard Bechník | Trendové pohyby | Tvůrci trhu | Tržní podíl | Odhad inflace | Posilování amerického dolaru | Údaje ISM | Posilování eura | Cena ropy | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | Průraz | Krátkodobé obchodování | Australský dolar | Rallye | Propad | GBP/AUD | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Úrovně likvidity | Pokles eura | Významné zprávy | Guvernéři centrálních bank | Bitcoin dnes | Graf páru | Finanční ztráty | Růst eura | Vydělat peníze | Nemovitosti | Makro data | Markets | USD/CHF | Dezinflační proces | Významné pohyby | Oblast supportu | Rok 2024 | Kanada | COT (Commitment of Traders) | Nejistota | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Kryptoměna | Makroekonomický kalendář | Výhled pro EUR/USD | Smart money | Take-Profit | Libra klesá | Každý trader | Dlouhodobí investoři | Technické patterny | Boční trend | Ceny komodit | Indexy | Break Even | Prognózy inflace | Americký dolar | Klíčový faktor | Makro | Klesající trendové čáry | Evropská centrální banka | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | ECB | Institut | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Velikost pozice | Růst ceny | Měnová politika | Ziskovost | Doporučení | Odraz ceny | Inflační očekávání | Oslabuje dolar | Body | Výhled na rok 2025 | Zvýšení inflace | Index výdajů | Parita | Swiss Life Select | Korekční fáze | Krypto | Evropské země | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Paradox | Vysoké zisky | Lot | Týdenní pokles | Americká cla | Údaje o nezaměstnanosti | EU | Hodnota indexu | Miliardy | PBOC | Úroveň supportu | Silné euro | Časové rámce | Síla měn | Zpracovatelský průmysl | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | Globální trh | Jak investovat | PMI pro sektor služeb | Nákupní signál | Prodeje | Základní sazba | Zpráva o vývoji inflace | Akciový trh | Zajímavé pohyby | Trend klesající | Investovat peníze | Investor | Stochastic | USD/JPY | Šperky | Dvojité dno | Sazba Fedu | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Bloky | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Kryptoměnový trh | Nové údaje | Banka | Produkce ropy | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Stav americké ekonomiky | Cenový index výdajů | Významné události | Američané | Pohyb dolaru | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Další pokles | COT | Německá inflace | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | Cena | 3М | Pivot