BreakEven

Jak 6. listopadu obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
06.11.2024 V úterý se pár EUR/USD obchodoval směrem nahoru, což je logické, když uvážíme, že začala korekce. Přes noc ale euro během několika hodin spadlo o 200 pipů. Upozorňovali jsme, že tento týden může přinést prudké pohyby oběma směry a dnes jsme jeden z těchto pohybů viděli. V noci se konaly prezidentské volby v USA a trh pravděpodobně reagoval na průběžné výsledky, které ukazovaly náskok Donalda Trumpa. Tento pohyb se nedal předpovědět. Ale znovu, upozorňovali jsme, že může dojít k prudkým pohybům. Zbytek týdne může tedy přinést jakýkoli vývoj. Dnes se nečekají žádné makroekonomické údaje, ale zítra je na programu zasedání Federálního rezervního systému a Bank of England. Výsledky prezidentských voleb v USA mohou být oznámeny dnes nebo zítra. Pár tak může klidně znovu vzrůst o 200 pipů.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 6. listopadu – britská libra se chápe příležitosti
06.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v úterý obchodoval směrem nahoru, ačkoli k tomu neměl významný důvod kromě potřeby korigovat po měsíc dlouhém poklesu. Naopak, index nákupních manažerů (PMI) v sektoru služeb v USA byl lepší, než se očekávalo, což mělo podpořit dolar. Jenže se tak nestalo. Trh může sázet na vítězství Kamaly Harrisové, což by vedlo k výprodeji amerického dolaru. Poslední průzkumy jsou rozporuplné a ani jeden prezidentský kandidát nemá jasnou převahu. Trh se také může připravovat na zasedání Federálního rezervního systému. S oslabením dolaru mohou účastníci trhu předpokládat mírnější přístup Powella a Fedu.

Jak 5. listopadu obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
05.11.2024 V pondělí pár GBP/USD mírně vzrostl, ale ne na dlouho. Britská libra rostla po zveřejnění slabých makroekonomických údajů z USA, které by mohly Fed přimět k mírnějšímu postoji. Je ale těžké říkat, že opravdu začala korekce. Euro minulý týden dostalo určitou podporu od zpráv z Evropské unie. I když tato podpora nebyla nijak výrazná, přesto nějaká byla. V Británii se nic významného nestalo, takže libra klesala dobrovolně, s důvodem nebo i bez něho. Dál podporujeme další pokles britské měny, a to i bez makroekonomických a fundamentálních důvodů. Libra zatím nedosáhla posledního lokálního maxima. Jde tedy o korekci? Vypadá to spíš na standardní pullback. Libra by mohla tento týden růst, ale jen pokud Fed ve čtvrtek zaujme mírnější postoj a vyjádří obavy o slabý trh práce.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 5. listopadu – euro pozvolna koriguje
05.11.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval v pondělí v růstu, který je čistě korekční. Tuto korekci jsme už nějakou dobu čekali, ačkoli nebylo úplně jasné, kdy začne. V grafu 1H byla prvním významným signálem změny lokálního trendu konsolidace páru nad klesající trendovou linií. Tak začal růst, který pokračuje i dnes. Silné pohyby se v pondělí daly sotva očekávat, a přesto byl růst páru téměř jediným logickým výsledkem. Uvedli jsme, že páteční nelogický růst dolaru mohl rychle skončit, protože nejdůležitější zprávy o trhu práce a podnikatelské aktivitě v USA byly neuspokojivé. V pondělí trh pouze obnovil spravedlivý kurz.

LVMH: příležitost k nákupu navzdory zhoršujícím se základním ukazatelům
04.11.2024 Před dvěma týdny se francouzské luxusní společnosti ocitly v hledáčku investorů, když zazvonil zvonek oznamující tolik očekávanou výsledkovou sezónu. Tón udával tržní gigant LVMH, který zatížil celý sektor a cena jeho akcií se při otevření propadla na zhruba 588 eur za akcii - pokles o zhruba 6 % oproti předchozímu závěru.

Jak 4. listopadu obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
04.11.2024 Měnový pár EUR/USD vykazoval v pátek zajímavé pohyby, ze kterých lze vyvodit několik důležitých závěrů. Klíčová zpráva dne i týdne – nonfarm payrolls – spektakulárně selhala. V říjnu bylo vytvořeno pouze 12 000 nových pracovních míst. Nedařilo se navíc ani indexu PMI ISM ve výrobě. Americký dolar do konce dne navzdory tomu vzrostl. Tento pohyb je nelogický a naznačuje, že příští týden můžeme očekávat pokračování korekce. Jak se ale často uvádí, euro by mělo klesat jen ve střednědobém horizontu. Trh už zohlednil celý nebo téměř celý cyklus uvolňování měnové politiky v USA, takže nezáleží na tom, jak rychle teď Fed bude snižovat sazby. Uvedené může vysvětlovat páteční růst dolaru. V tom případě pár formálně koriguje a může pokračovat ve střednědobém poklesu.

Na co se zaměřit 1. listopadu? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
01.11.2024 Na pátek je naplánováno mnoho makroekonomických událostí, všechny z USA a všechny velmi důležité. Trh bude sledovat přehledy o počtu pracovních míst mimo zemědělství (nonfarm payrolls), míře nezaměstnanosti, změnách průměrné mzdy a indexu ISM ve výrobě. Význam nonfarm payrolls a nezaměstnanosti netřeba zdůrazňovat, protože patří k údajům, které jsou pro trh i Federální rezervní systém nejdůležitější. Jelikož inflace v USA zpomalila méně, než se očekávalo, a index výdajů na osobní spotřebu (PCE) nezpomalil vůbec, bude teď další kroky Fedu určovat míra nezaměstnanosti a pracovní trh. Silné údaje by Fedu mohly umožnit snížit klíčovou sazbu o 0,25 % s případnými pauzami mezi jednotlivými kroky. Slabé údaje by však vyžadovaly podporu trhu práce a Fed by mohl zvážit i další snížení sazby o 0,5 %.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 31. října – euro dělá druhý krok směrem ke korekci
31.10.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu pokusil o další vzestupnou korekci. Euro si během dne připsalo 50–60 pipů, ale makroekonomické pozadí, které včera výrazně ovlivňovalo sentiment obchodníků, bylo značně rozporuplné. Například německá inflace zrychlila na 2 %, což je mnohem víc, než se předpokládalo, a vyvolala obavy, že sazby by v prosinci mohly být ponechány na současné úrovni. Americká zpráva ADP o růstu počtu pracovních míst v soukromém sektoru zdvojnásobila prognózy, což mělo vyvolat spíš pokles než růst páru. Na druhou stranu, HDP EU za 3. čtvrtletí předčilo očekávání, zatímco HDP USA ho nesplnilo. Zkrátka, pár mohl včera rychle stoupat nebo klesat. Nakonec jsme se dočkali určitého růstu, ale tento kritický týden ještě ani zdaleka nekončí.

Co sledovat 30. října? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
30.10.2024 Na středu je naplánováno mnoho důležitých makroekonomických událostí. Důležité jsou všechny. Německo zveřejní údaje o nezaměstnanosti, inflaci a HDP. Eurozóna vydá údaje o HDP a USA zveřejní údaje o HDP společně se zprávou ADP o zaměstnanosti v soukromém sektoru. Dnešek slibuje, že nebude nudný. Od evropských zpráv těžko očekávat silnou podporu pro euro, protože růst HDP pravděpodobně nepřekoná prognózy, míra nezaměstnanosti v Německu není zásadní ukazatel a mírné zrychlení německé inflace pravděpodobně neovlivní plány Evropské centrální banky. Odpolední zprávy z USA však mohou výrazně ovlivnit tržní sentiment, takže dnes lze očekávat zvýšenou volatilitu.

Jak 30. října obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
30.10.2024 V úterý se pár GBP/USD dál obchodoval s minimálními zisky a prorazil nad klesající trendovou linii. To ale nutně neznamená, že bude následovat silný růst, stejně jako u eura. Korekce může být slabá a pomalá, a jelikož budou tento týden zveřejněny významné údaje z USA, trh by mohl obnovit nákupy dolarů bez ohledu na průraz trendové linie. Zatím vidíme naprostý nezájem o nákup libry, což je vzhledem k delšímu období, kdy libra rostla na základě jediného faktoru, pochopitelné. Proto jsme v tuto chvíli se závěry opatrní. Dnes začne zveřejňování důležitých údajů z USA, přičemž čtvrtek a pátek může přinést intenzivní zprávy a volatilitu.

Jak 30. října obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
30.10.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý dál obchodoval do strany na lokálních minimech. Vzpomínáte si, kolikrát jsme v průběhu roku 2024 říkali totéž o dolaru? To znamená, že na trhu nejsou kupci a že prodejci nevybírají zisky na short pozicích. A pokud nevybírají zisky, znamená to, že očekávají další pokles. Klesající trendová linie byla proražena, ale jak jsme upozornili, toto nezaručuje vzestupnou korekci. Korekce by sice mohla tento týden začít kvůli makroekonomickému pozadí, které by mohlo dolaru způsobit problémy, ale včerejší zpráva JOLTs ukázala, že v září bylo vytvořeno méně pracovních míst, než se očekávalo. Uveďme ale také, že zbývající zprávy se mohou značně lišit. Pokud překonají prognózy, dolar by mohl pokračovat v růstu i bez korekce.

Prognóza pro pár GBP/USD na 29. října 2024
29.10.2024 Pár GBP/USD se v pondělí podle grafu 1H obchodoval bez většího nadšení. Po odrazu od zóny supportu 1,2892–1,2931 se býkům nepodařilo převzít kontrolu nad trhem. V současné době je jejich hlavním cílem podpořit libru nad úrovní 1,2892. Sebevědomí býků závisí do značné míry na ekonomických zprávách z USA, které mají být zveřejněny tento týden.

Jak 29. října obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
29.10.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí pohyboval spíš do strany než nahoru nebo dolů. Vzhledem k absenci makroekonomických nebo fundamentálních zpráv se nízká volatilita dala očekávat. Dnes budou zveřejněny první údaje z amerického trhu práce, takže lze očekávat nárůst volatility. Cena sotva prorazila trendovou linii, což ukazuje na možný růst eura. Dolar by ale vzhledem ke značnému množství důležitých zpráv z EU a USA v tomto týdnu mohl rychle obnovit růst a tlačit pár dolů. Makroekonomické zprávy by proto měly mít přednost před technickými signály. Korekce se sice blíží, ale to neznamená, že k ní musí dojít okamžitě a bez jiných alternativ.

Jak 29. října obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
29.10.2024 Pár GBP/USD se v pondělí nedokázal udržet nad trendovou linií a ani se o to nepokusil. Vzhledem k absenci fundamentálních nebo makroekonomických zpráv se pomalý pohyb očekával. Libra ale navzdory měsíčnímu poklesu nevykazuje tendenci začít oživovat a na rozdíl od eura u ní žádné technické signály nenaznačují možnou korekci. Jak už bylo zmíněno, tento týden bude ve Spojených státech zveřejněno značné množství údajů, takže dolar se může pohybovat oběma směry. Pohyby v tomto týdnu budou záviset spíš na makroekonomických údajích než na technické analýze.

Co sledovat 29. října? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
29.10.2024 Na úterý jsou naplánovány dvě makroekonomické zprávy. První z nich – německý index spotřebitelské důvěry GFK – téměř nestojí za zmínku, protože je relativně nevýznamný. Druhá zpráva – počet volných pracovních míst v USA (JOLTs) za září – má ale větší váhu. Oproti srpnu se očekává mírný pokles, ale jelikož nezaměstnanost v USA v září klesla, skutečná hodnota JOLTs by mohla překonat očekávání. Toto je dnes jediná zpráva, která by mohla ovlivnit tržní sentiment.

Jak 25. října obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
25.10.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek také zaznamenal mírnou vzestupnou korekci, ale na rozdíl od eura nedokázal prorazit sestupnou trendovou linii. Výsledkem je neporušený medvědí trend libry i v časovém rámci 1H. Britská měna neměla včera žádnou makroekonomickou podporu. Indexy nákupních manažerů (PMI) ve službách i ve výrobě byly slabší, než se očekávalo, zatímco obdobné indexy v USA překonaly prognózy. Proto je těžké zdůvodnit, proč libra začala růst.

Jak 23. října obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
23.10.2024 Pár GBP/USD v úterý pokračoval v poklesu, i když k tomu neměl lokální důvod. Nebyly k dispozici žádné události ani zprávy týkající se dolaru nebo libry. Přesto měla britská libra i za těchto okolností tendenci klesat. Vidíme jasný downtrend a trendovou linii a libra klesá téměř každý den. Podle nás není potřeba znovu objevovat Ameriku a hledat signály k nákupu. Libra může několik týdnů pokračovat v poklesu i bez korekce. Vzhledem k tomu, jak rychle a výrazně vzrostla, by nás takový vývoj nepřekvapil. Jelikož trh už úplně nebo téměř úplně zohlednil uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému, přesouvá se teď pozornost k Bank of England, která zatím snížila sazby jen jednou, což naznačuje, že tempo snižování brzy zrychlí. Uvedené tvoří rozumný základ pro další pokles libry.

Jak 23. října obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
23.10.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval v úterý v poklesu. Cena zůstává pod trendovou linií a nepokouší se nad ni prorazit a zahájit korekci. Každý den tedy vidíme totéž schéma – euro pomalu, ale stabilně klesá. Jak už jsme uvedli, tento vývoj není překvapivý, protože euro posilovalo vůči dolaru příliš dlouho. Pozornost trhu se přesunula z Federálního rezervního systému na Evropskou centrální banku, protože trh už započítal do cen zmírnění měnové politiky Fedu.

Na co se zaměřit 22. října? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
23.10.2024 Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Ve Spojených státech si můžeme všimnout zprávy o prodeji domů, ale tento indikátor je natolik sekundární, že by bylo naivní očekávat nějakou významnou reakci trhu. První dva dny týdne nám ukázaly, že trh je ochoten pokračovat v prodeji eura i libry i bez podpory makroekonomických zpráv. Stále nic nesignalizuje začátek vzestupné korekce.

Jak 18. října obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýzy pro začátečníky
18.10.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v pohybu dolů. Euro klesalo před zasedáním Evropské centrální banky, během něho i po něm. Jak už bylo zmíněno, fundamentální a makroekonomické pozadí pro ně aktuálně není klíčové. Euro je natolik překoupené a bezdůvodně drahé, že může pokračovat v poklesu i bez zpráv a reportů. A přesně to teď vidíme. Po zasedání ECB jsme se domnívali, že by se euro mohlo odrazit nahoru, protože trh už možná snížení sazeb zohlednil v cenách. Jak ale vidíme, nestalo se tak, protože sazby ECB nejsou pro trh důležité. Christine Lagardeová navíc naznačila, že centrální banka by mohla v prosinci přikročit k dalšímu uvolnění měnové politiky, takže prodej eura se nezastavil. Žádný technický signál zatím nenaznačuje hrozící korekci. Euro každým dnem klesá níž a níž, což je naprosto logické.

Doporučení na obchodování a analýza měnového páru EUR/USD ze dne 18. října. Christine Lagarde euro nezachránila
18.10.2024 Měnový pár EUR/USD pokračuje ve svém téměř volném pádu. Včera proběhlo zasedání Evropské centrální banky, na kterém bylo rozhodnuto o snížení všech tří klíčových sazeb o 0,25 %. Pro trh to nebylo překvapivé, protože takové rozhodnutí očekával. Přesto to euru poskytlo pádný důvod znovu klesnout. Stojí za zmínku, že trh často oceňuje události, o kterých již předem ví. Představitelé ECB začali o možnosti, že v říjnu dojde ke snížení sazeb, hovořit zhruba před dvěma týdny. Proč tedy euro dnes pokračovalo v poklesu?

Obchodní doporučení a analýza páru GBP/USD na 18. října. Libra bojuje kolem úrovně 1,30
18.10.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek znovu pokusil dostat pod současné úrovně, ale tentokrát bez úspěchu. Ne že by libra šterlinků v průběhu dne výrazně stoupala; jednoduše se poblíž úrovně 1,30 zastavila. Tato úroveň je psychologická, takže cena se kolem ní může ještě nějakou dobu obchodovat. Zároveň zůstává pod kritickou linií a trendovou linií, což znamená, že nic nesignalizuje potenciální korekci. Libra má v současné době stejný problém jako euro – roste příliš dlouho, příliš prudce a bez pádného důvodu. Každý den může klesnout, protože ve vztahu k americkému dolaru zůstává bezdůvodně drahá. Proto očekáváme, že se dostane mnohem níž než na úroveň 1,30.

Jak 17. října obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýzy pro začátečníky
17.10.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v poklesu. Před týdnem jsme zmínili, že nás tento pohyb nepřekvapuje, i když si začínající obchodníci mohli všimnout, že euro nemá ke každodennímu poklesu žádné konkrétní lokální důvody. Z toho vyplývá, že trh euro po malých částech soustavně prodává. To je klíčový bod. Po dvou letech růstu eura nastal čas, aby se kurz páru dostal na spravedlivou hodnotu. Dříve americký dolar stabilně klesal, protože trh zohledňoval budoucí uvolnění měnové politiky, ale teď je to euro, které neustále klesá, protože trh toto uvolnění už zohlednil.

Obchodní doporučení a analýza páru GBP/USD na 17. října. Inflace přináší libře další problémy
17.10.2024 Měnový pár GBP/USD si v úterý udržel pokles, aniž by se pokusil zahájit korekci. Včera byla ve Velké Británii zveřejněna zpráva o inflaci za září a všechny její údaje vyšly pod odhady. Co to znamená? Jednoduše řečeno, inflace klesá rychleji, než se Andrew Bailey obával. Jádrová inflace teď navíc dosahuje 1,7 %. Už dříve jsme zmínili, že Bank of England by mohla mít starost o jádrovou inflaci a inflaci v sektoru služeb. Centrální banka ale nemůže ignorovat pokles celkové inflace. Pokud banka bude čekat, až problémové oblasti inflace klesnou o dalších 1,0–1,5 %, mohla by se celková inflace, resp. inflace ve zpracovatelském sektoru, dostat na nulu, nebo dokonce na zápornou úroveň. A jak tedy vyrovnat všechny typy inflace?

Jak 16. října obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
16.10.2024 Pár GBP/USD se v úterý konsolidoval nad sestupnou trendovou linií, ale celkově lze pohyb z posledních dvou týdnů charakterizovat jako plochý. Jak vidíme v grafu, cena se obchoduje mezi úrovněmi 1,3043 a 1,3107. Konsolidace nad trendovou linií v rámci tohoto plochého pohybu tedy není významným signálem k nákupu. Mnohem víc bude záležet na dnešní zprávě o inflaci ve Velké Británii, na kterou trh podle všeho čeká, protože v tomto týdnu příliš není co jiného očekávat. Pokud inflace zpomalí víc, než se předpokládalo, můžeme očekávat další oslabení britské libry, kvůli kterému bude chtít Bank of England tím spíš podruhé snížit klíčovou sazbu. Vzestupná korekce je sice možná, ale bude vyžadovat alespoň konsolidaci nad úrovní 1,3107. Dnes ale, jak už jsme uvedli, může pár klidně obnovit pokles.

Jak 15. října obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
15.10.2024 Pár EUR/USD v pondělí dál klesal. Pokles pokračoval až do úterní noci, ačkoli v EU ani USA nebyly žádné důležité zprávy ani události. Euro ale každý den klesá, a to pozvolna a s nízkou volatilitou, zato stabilně. Tento pohyb nás nepřekvapuje, protože už delší dobu poukazujeme na fakt, že euro bylo překoupené a bezdůvodně drahé. Trh už zohlednil celý cyklus uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému a teď, když tento cyklus začal, už není důvod k prodeji dolaru. Navíc trh podle všeho úplně zapomněl, že i ECB snižuje sazby a tento týden by je mohla snížit už potřetí. Podle nás by měl pár ve střednědobém horizontu dál klesat.

Jak 11. října obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.
11.10.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v pozvolném downtrendu. Zpráva o inflaci v USA ukázala, že ceny zpomalují méně, než se očekávalo, a jádrové ceny začaly dokonce výrazněji růst. Trh ve výsledku rychle upustil od nadějí na listopadové holubičí rozhodnutí Fedu, což podpořilo dolar. Americká měna zaznamenala včera jen mírný nárůst, ale její celkový výhled zůstává beze změny. Stále se očekává další růst bez ohledu na příchozí údaje. Z toho vyplývá, že pár EUR/USD bude pravděpodobně pokračovat v poklesu. V tuto chvíli se zdá, že korekce je na spadnutí, může přijít zničehonic a mnohé může překvapit. Zatím ale jejímu začátku nic nenasvědčuje. Americký dolar by dnes mohl nerušeně pokračovat v růstu.

Jak 10. října obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky.
10.10.2024 Pár EUR/USD pokračoval ve středečním poklesu navzdory absenci specifických lokálních příčin. Při podrobnějším pohledu na graf vidíme, že cena prostě pomalu klesá. Tento pomalý, ale nepřerušovaný pohyb naznačuje, že americký dolar je nakupován průběžně, a to i bez čekání na zprávy. To znamená, že trh se usadil v režimu střednědobých nákupů americké měny. Přinejmenším zůstane orientován na downtrend, dokud nějaká významná globální událost nezmění celkový sentiment na trhu.

Obchodní doporučení a analýza měnového páru GBP/USD na 10. října. Inflace v USA nastolí nový trend
10.10.2024 Měnový pár GBP/USD se v průběhu středy nadále přikláněl k poklesu. Opět se mu nepodařilo dosáhnout nejbližšího cíle na úrovni 1,3050, ale z vývoje v posledních dnech je zřejmé, že cena již nemá tak silný impuls k poklesu jako minulý týden. To není překvapivé vzhledem k tomu, že makroekonomické pozadí tento týden prakticky chybělo. Zástupci Federálního rezervního systému (Fed) hovoří každý den a včera večer byl zveřejněn zápis z předchozího zasedání. Žádné principiálně nové informace se však na trh nedostaly. V důsledku toho byla volatilita tento týden extrémně nízká a účastníci trhu zatím čekají na zprávu o inflaci.

Čemu věnovat pozornost 9. října? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
09.10.2024 Na středu nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. To na jednu stranu znamená, že na trhu není tlak, který by ceny tlačil ještě níž. Na druhou stranu, během prvních dvou obchodních dnů tohoto týdne měly oba měnové páry šanci korigovat, ale neudělaly to. Pokles tedy klidně může pokračovat i bez korekce, ale jsou potřeba nové technické signály. V každém případě dnes nečekáme výrazné pohyby.

Jak 9. října obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
09.10.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý opět nedokázal korigovat. Cena se po pětidenním poklesu dostala na úroveň 1,0952, ale nedokázala stoupnout ani o 100 pipů. V tuto chvíli znovu klesá k této úrovni a my daný vývoj považujeme za naprosto logický. Opakovaně jsme uváděli, že euro je překoupené a bezdůvodně drahé. Celý rok 2024 rostlo mnohem častěji, než by vzhledem k fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí mělo. Trh se soustředil jen na faktory související s očekávaným uvolňováním měnové politiky Federálního rezervního systému. Dále jsme upozorňovali, že jakmile Fed začne s politikou uvolňování, dolar nebude mít další důvod k poklesu, protože trh už celý cyklus snižování sazeb předem zahrnul do ceny. V tuto chvíli má pár mnohem blíž k dalšímu poklesu než k jakékoli smysluplné korekci.

Jak 8. října obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
08.10.2024 Měnový pár EUR/USD nevykázal v pondělí žádný výrazný pohyb. Denní volatilita sotva překročila 30 pipů, takže můžeme říct, že k žádným opravdovým pohybům nedošlo. Během dne byl zveřejněn jediný trochu významný report, a to o maloobchodních tržbách v Eurozóně. Objemy maloobchodních tržeb meziměsíčně vzrostly – v souladu s očekáváním – o 0,2 %. Trh měl ve výsledku málo podnětů, na které by reagoval. Euro našlo podporu poblíž úrovně 1,0950 a mohlo by od ní začít korigovat. Jak už jsme zmínili, jedinou důležitou událostí tohoto týdne bude zpráva o inflaci v USA. Nejpozději do jejího zveřejnění může pár klidně korigovat, ačkoli volatilita může zůstat nízká. Podle nás začíná nový medvědí trend, který by mohl trvat alespoň jeden nebo dva měsíce. Trh si potřebuje být jistý, že Federální rezervní systém nebude snižovat úrokové sazby rychleji, než je naplánováno. V tom případě bude dolar ve střednědobém horizontu pravděpodobně dál posilovat.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 8. října: libra nemá důvod k novému růstu
08.10.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí obchodoval s nízkou volatilitou a projevoval jen minimální snahu o korekci. Britská libra pozvolna klesá, což je logické a očekávané. V pondělí nedošlo ve Velké Británii ani v USA k žádným významným událostem, takže libra se tentokrát dokázala vyhnout dalšímu poklesu. Přišel ale čas na mírnou vzestupnou korekci. Tento týden nás čeká jen velmi málo důležitých událostí, takže volatilita může zůstat nízká. Jen ve čtvrtek bude trh bedlivě sledovat zprávu o inflaci v USA, která by mohla vyvolat silné tržní pohyby. V ostatních dnech očekáváme jen méně důležité události.

Jak 7. října obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
07.10.2024 I pár GBP/USD v pátek vykázal výrazný pokles, vyvolaný jednocifernými zprávami o nezaměstnanosti v USA a v USA. Libra zůstala celý den beze změny, protože před makroekonomickými údaji ze Spojených států a po nich rostla. Vypadalo to, že trh už ji nechce prodávat. Už několikrát jsme zmínili, že britská měna vykazuje ve vztahu s dolarem mnohem vyšší odolnost vůči poklesu než euro. Proto se v pondělí nebo v úterý můžeme dočkat korekce. Pak bude vše záležet na samotném trhu. Pokud se obnoví bezdůvodné nákupy libry a prodeje dolaru, nedá se nic dělat – akceptujte to. Domníváme se, že k pokračování uptrendu není důvod. Velcí hráči ale mohou dál tlačit pár nahoru, protože nejsou povinni sledovat fundamentální a makroekonomické prostředí a obchodovat podle něho.

Jak 7. října obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
07.10.2024 Měnový pár EUR/USD obnovil v pátek silný pokles, který probíhal už celý týden. Hlavním a v podstatě jediným důvodem pátečního růstu amerického dolaru byly samozřejmě makroekonomické údaje z USA, na které trh čekal od začátku týdne. Zpráva nonfarm payrolls ukázala výsledek za září, který byl téměř dvakrát vyšší, než se předpokládalo, a ukončil období slabé tvorby pracovních míst. Míra nezaměstnanosti zároveň klesla na 4,1 %, což trh nečekal. Tyto dvě zprávy způsobily opětovný růst dolaru.

Na co se zaměřit 4. října? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
04.10.2024 Na pátek je naplánováno jen málo makroekonomických událostí, ale téměř všechny budou důležité. Nejdůležitější jsou zprávy o nonfarm payrolls, míře nezaměstnanosti a úrovních mezd v USA. Toto jsou údaje, na které účastníci trhu čekají od začátku týdne. Dolar během prvních čtyř dnů dostal solidní podporu od makroekonomického a fundamentálního pozadí, ale stojí za zmínku, že Fed se teď rozhoduje spíše podle stavu trhu práce a nezaměstnanosti než podle inflace. Pokud dnes tyto dvě zprávy přinesou neuspokojivé výsledky, americký dolar by mohl rychle přijít o "všechno, co si těžce vydobyl."

Jak 4. října obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
04.10.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v mírném poklesu. Volatilita v průběhu posledních dvou dnů klesla, což může naznačovat, že trh čeká na závěrečné zprávy týdne – ty nejdůležitější, kam patří míra nezaměstnanosti a nonfarm payrolls. Nicméně, makroekonomické údaje podpořily i ve čtvrtek americký dolar. Připomeňme, že dolar od začátku týdne každý den získal několik růstových faktorů, což tu už dlouho nebylo. Včerejší PMI ISM pro sektor služeb za září překonal prognózu přibližně o 3 body. Dolar měl tedy dobrý důvod k růstu, ale přesto vzrostl jen slabě. S ohledem na všechny podpůrné údaje se domníváme, že pokles, který pozorujeme od začátku týdne, je příliš slabý. Uptrend pravděpodobně skončil, ale musíme si pamatovat, že dolar poslední dva roky konzistentně klesá. Ve střednědobém horizontu mohou se stále může obnovit nelogický nákup eura.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 4. října
04.10.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek zkraje evropské obchodní seance zkolaboval. Ačkoli by se mohly vést nekonečné diskuze o tom, proč libra ve čtvrtek klesla, nejprve je třeba si připomenout, co už je zjevné: britská libra rostla příliš dlouho, příliš silně a bez pádných důvodů. Proto by bez jakýchkoli fundamentálních či makroekonomických důvodů měla také dlouho a výrazně klesat. Tento týden navíc téměř všechny faktory podporovaly americký dolar. Kromě všech makroekonomických údajů z USA a pondělního projevu Jeroma Powella zde byl také projev Andrewa Baileyho, který naznačil možné zrychlení tempa uvolňování měnové politiky. Ve čtvrtek navíc vyšel slabší britský index PMI v sektoru služeb, než se čekalo, zatímco americký ISM index v sektoru služeb vyšel mnohem silnější. Britská měna každopádně zůstává značně překoupená.

Obchodní doporučení a analýza EUR/USD na 4. října: Index ISM pomáhá dolaru ještě trochu posílit
04.10.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek dál klesal. Volatilita se oproti pondělí a úterý mírně snížila, ale celkově je stále na přijatelné úrovni. Americký dolar rostl pět dní po sobě, což se už dlouho nestalo. Tento týden však štěstí stálo na straně americké měny. Dříve jsme zmínili, že téměř všechny makroekonomické údaje a fundamentální pozadí tento týden podporovaly růst amerického dolaru. A trh tentokrát tyto faktory neignoroval. Jedinou negativní zprávou byl index aktivity ve výrobním sektoru ISM, který nenaplnil prognózy a zůstal pod "klíčovou hladinou" 50,0 bodů.

Jak 3. října obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
03.10.2024 Pár GBP/USD ve středu pokračoval v relativně slabém poklesu, ale nejdůležitější faktor je ten, že byl zrušen uptrend a dolar má konečně šanci vylepšit si pozici. Věříme, že současný pokles je velmi slabý a měl by pokračovat za téměř jakýchkoli podmínek. Několik důležitých zpráv z USA tento týden podpořilo americký dolar, což tu už nějakou dobu nebylo. Trh ale udělá konečné závěry na základě pátečních zpráv o nezaměstnanosti a nonfarm payrolls. Tyto zprávy ovlivní trend dolaru na nadcházející týdny. Je důležité si pamatovat, že trh práce a jeho kondice jsou klíčovým faktorem nejen jako izolovaný ekonomický ukazatel, ale i jako hlavní aspekt rozhodování Fedu o měnové politice.

Na co se zaměřit 3. října? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
03.10.2024 Na čtvrtek je naplánováno jen několik makroekonomických událostí. Budou zveřejněny druhé odhady indexů podnikatelské aktivity v sektoru služeb za září pro Německo, EU, Spojené království a USA. Druhé odhady se ale jen zřídkakdy výrazně liší od prvních, takže na ně nečekáme silnou reakci trhu. Klíčovou zprávou je index ISM služeb v USA, který v posledních dvou měsících roste, takže další pozitivní údaj by mohl dolaru pomoci pokračovat v dlouho očekávaném posilování. Zveřejněna bude i zpráva o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA, ale neočekává se, že by významně ovlivnila tržní sentiment.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 3. října – libra proráží uptrend
03.10.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval s mírným poklesem. To nás nepřekvapuje, protože britská libra je ještě víc překoupená a neopodstatněně drahá než euro. Euro v roce 2024 procházelo alespoň občasnými korekcemi, ale libra tuto možnost patrně neměla. Proto je pokles, který jsme pozorovali v prvních třech týdnech, to nejmenší, co mohlo přijít. Pokles britské měny a růst amerického dolaru by podle nás měl ve střednědobém horizontu pokračovat téměř podle každého scénáře.

Jak 2. října obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
02.10.2024 Pár EUR/USD se v úterý prudce propadl a vymanil se z horizontálního kanálu 1,1091–1,1191. Jak už bylo řečeno, očekáváme jen pokles evropské měny. Nevidíme důvod, proč by euro mělo pokračovat v růstu nebo dolar v poklesu. Trh v uplynulých dvou letech už celý cyklus snižování sazeb Fedu zohlednil. Včera (a v pondělí) měl americký dolar dost důvodů k růstu. Za prvé, inflace v eurozóně klesla pod 2 %, což znamená, že Evropská centrální banka by mohla snižovat úrokovou sazbu rychleji než ob zasedání. Předseda Fedu Jerome Powell navíc odmítl možnost listopadového snížení sazeb o 0,5 % a první významná zpráva o pracovním trhu – JOLTs – ukázala vyšší hodnotu, než se očekávalo. Věříme ale, že dolar by měl růst i bez makroekonomické podpory.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 2. října: Euro nevydrželo
02.10.2024 Měnový pár EUR/USD prošel v pondělí a úterý prudkým poklesem, kdy se kotace eura během necelých dvou dnů propadly o 160 pipů. Dlouho jsme obchodníky upozorňovali, že euro je překoupené a neúměrně drahé a že postrádalo růstové faktory už před několika měsíci, natož teď. Takže začal kolaps. Věříme, že jde teprve o začátek poklesu, který může být dlouhodobý. Musíme pochopit, že trh během posledních dvou let aktivně zohledňuje budoucí uvolnění měnové politiky Fedu. Teď, když tento proces probíhá, nejsou další důvody k prodeji dolaru.

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 1. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
01.10.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nadále obchodoval ve flat trendu. Dříve jsme upozorňovali na kanál 1,1091–1,1191, ale nyní se cena pohybuje spíše v rozpětí 1,1132–1,1191. Jinými slovy, flat se zúžil a nachází se na nejvyšších úrovních za poslední měsíce. Jako obvykle se páru nepodařilo provést řádnou korekci, přestože americký dolar včera nečekaně získal podporu od Jeromea Powella. Předseda Federálního rezervního systému uvedl, že trh práce se v poslední době ochladil, ale zůstává celkově stabilní a nepředstavuje žádné obavy. Ekonomika roste dobrým tempem a inflace klesá, jak centrální banka očekává. Tato prohlášení dala trhu jasně najevo, že pravděpodobnost listopadového snížení sazeb o 0,5 % je malá. Ani tyto jestřábí informace však dolaru nepomohly přerušit růstový trend. Viděli jsme pouze další drobný pullback, a to i v rámci absolutního flatu. Tento týden přijde ze Spojených států obrovské množství důležitých informací a trh na základě těchto údajů sám rozhodne o šanci na listopadové snížení sazeb o 0,5 %.

Na co zaměřit pozornost 1. října? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
01.10.2024 V úterý nás čeká několik makroekonomických událostí. Německo, eurozóna a Spojené království zveřejní nevýznamné druhé odhady výrobních indexů PMI za září, které pravděpodobně nevyvolají reakci trhu. Eurozóna zveřejní zprávu o inflaci za září, která je mnohem důležitější, ale prudký pokles eura po ní je nepravděpodobný. Evropská centrální banka už zahájila cyklus uvolňování měnové politiky, takže tempo poklesu inflace už není tak podstatné. Navíc, trh každopádně s prodejem eura nespěchá, jak jsme viděli včera u německé zprávy o inflaci.

Jak 30. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
30.09.2024 Pár GBP/USD v pátek mírně korigoval dolů, ale přesnější je říct, že se spíš "stáhl", než že "korigoval. Rozdíl mezi "korekcí" a "pullbackem" je v tom, že korekce je výraznější a dlouhodobější. Stále jsme ve zřetelném lokálním uptrendu a už dlouho jsme neviděli poklesy větší než 80–100 pipů. Americká měna ve čtvrtek ztratila dalších 100 pipů, i když byly zprávy o HDP a objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby lepší, než se očekávalo, a předseda Fedu Jerome Powell nesdělil ve svém projevu nic zásadního. V pátek si trh udělal malou přestávku. Mimochodem, makroekonomické údaje z USA ani tentokrát nedaly důvod k prodeji dolaru. Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) meziročně vzrostl na 2,7 %, což signalizuje nárůst inflace, kterou Fed pozorně sleduje, a index spotřebitelského sentimentu byl v září silnější, než se očekávalo.

Čemu věnovat pozornost 30. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
30.09.2024 Na pondělí je naplánováno jen několik makroekonomických událostí, přičemž žádná nebude zvlášť důležitá. Německo zveřejní zprávu o inflaci za září, která může vypadat na první pohled významně. Jenže za prvé se týká pouze jedné z 27 zemí eurozóny a za druhé Evropská centrální banka snížila sazby už dvakrát, takže vývoj inflace nemá takovou váhu jako dřív. Velká Británie zveřejní třetí odhad HDP za druhé čtvrtletí. Růst ekonomiky se může pohybovat v pásmu 0,6–0,7 %. Mnozí účastníci trhu takový růst nazývají raději "oživením", ale my ho považujeme za mimořádně slabý. Americká ekonomika roste mnohem rychleji, což trh stále ignoruje.

Jak 27. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
27.09.2024 I pár GBP/USD vykazoval ve čtvrtek vzestupný pohyb. Připomeňme, že kotace páru se ve středu bezdůvodně prudce propadly. Tehdy jsme zmínili, že tento pokles nic neznamená a že pár by mohl následující den obnovit růst. A přesně to se také stalo. Britská libra dokázala opět posílit navzdory silným makroekonomickým údajům z USA, které naznačily výborný stav americké ekonomiky. Později vystoupil předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell, který ale nemluvil o měnové politice. Znovu se tedy musíme ptát, proč dolar klesl. Ekonomické údaje byly silnější, než se očekávalo, a Powell neřekl nic o sazbách ani o vyhlídkách měnové politiky. Jak ale vidíme, trh potřebuje k prodeji americké měny jen záminku.

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 27. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
27.09.2024 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek opět obchodoval na vyšší úrovni. V první řadě je třeba věnovat pozornost makroekonomickým údajům z USA. Zpráva o HDP za druhé čtvrtletí se shodovala s odhady odborníků, ale údaj za první čtvrtletí byl revidován směrem nahoru na +1,6 %. Pozitivní zpráva? Ano, to byla. Dále byla zveřejněna zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Její srpnová hodnota překonala očekávání a dosáhla 0,0 % oproti očekávaným -2,6 %. Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti dopadl také lépe, než trh očekával. Tři ze tří zpráv tedy vykázaly lepší hodnoty, než obchodníci očekávali. O kolik se zvýšil kurz dolaru? O 35 pipsů. A pak ztratil 65. Ano, po těchto zprávách následoval projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella a trh v něm jistě našel něco holubičího; i kdybychom však Powellův projev ignorovali, dolar díky dvěma důležitým a silným americkým zprávám získal pouze 35 pipsů.

Čemu věnovat pozornost 27. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
27.09.2024 Na pátek je naplánováno jen několik makroekonomických událostí. V eurozóně a ve Spojeném království nebudou zveřejněny žádné významné zprávy a v Německu jen relativně drobné zprávy o míře nezaměstnanosti a změnách počtu nezaměstnaných. Důležitější zprávy budou vydány ve Spojených státech – index cen výdajů na osobní spotřebu (PCE), který mnozí považují za "oblíbený ukazatel inflace Federálního rezervního systému", a o něco méně důležitý index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Tyto dvě zprávy by mohly vyvolat reakci trhu, ale včerejšek nám znovu ukázal, že ani silné údaje ze zámoří nedokážou podpořit dolar.

Jak 26. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
26.09.2024 I pár GBP/USD vykázal ve středu výrazný pokles, což působí překvapivým dojmem. Na jedné straně i libra potřebuje občas korigovat – jak ukazuje obrázek nahoře, ani včerejší pokles o 100 pipů nelze nazvat "silným". Na druhou stranu by se dnes tento pokles britské měny mohl vyrovnat, protože trh nepotřebuje k prodeji amerického dolaru žádné důvody ani ospravedlnění.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 26. září: Pokles libry nic nemění
26.09.2024 Pár GBP/USD se ve středu propadl o 100 pipů, což by mohlo některé lidi vést k názoru, že jsme nespravedliví. Libra šterlinků totiž za necelý den klesla o 1 cent – zdánlivě z ničeho nic! Rádi bychom ale upozornili, že tento pokles nemá vliv na celkový obrázek. Pokud libra stoupne o 300 pipů a klesne o 100, říká se tomu silný uptrend se slabou korekcí. Nikdo by nepochyboval, jestli má britská měna skutečné důvody k soustavnému růstu, který probíhá už několik měsíců. Trh ale od začátku roku 2024 (ne-li od září 2022) reaguje na uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému, a to pořád. Libra šterlinků vzrostla už o 3 000 pipů, i když se britská ekonomika výrazně nemění k dobrému. Makroekonomické a fundamentální pozadí včera chybělo.

Doporučení pro obchodování a analýza EUR/USD ze dne 26. září. Euro zpomaluje, a to už je dobré znamení
26.09.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu vykázal poměrně výrazný pokles, což je do jisté míry povzbudivé. Ve středu nebyly k dispozici žádné významné makroekonomické ani fundamentální faktory (pokud nepočítáme zcela druhořadé události), takže k poklesu došlo čistě z technických důvodů. Jak vidíme, cena se v současné době nachází uvnitř vzestupného kanálu a dobře reaguje na jeho hranice. Sklon kanálu je relativně malý, což naznačuje slabost býků na trhu. Podle našeho názoru trh již do značné míry ocenil všechny faktory přispívající k poklesu amerického dolaru, takže je čas zahájit nový klesající trend. Cena však může ještě nějakou dobu růst díky momentu hybnosti. Trh stále dychtivě využívá každé příležitosti k prodeji dolaru a příští týden navíc budou zveřejněny klíčové údaje o americkém trhu práce a nezaměstnanosti. Proto může pár stále vykazovat růst.

Jak 25. září obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.
25.09.2024 Pár EUR/USD v úterý postupně obnovil pohyb nahoru. Připomeňme, že včera jsme zmínili horizontální kanál, ve kterém se cena obchodovala během uplynulého týdne. Jak ale vidíme, chuť trhu nakupovat se nevytratila. Včera se ve Spojených státech ani v eurozóně nestalo nic makroekonomicky významného. Říct, že euro vzrostlo o 65 pipů díky německému indexu podnikatelského klimatu (který také nesplnil očekávání), by bylo absurdní. Euro tudíž znovu posílilo bez zvláštního důvodu v prostředí naprostého nedostatku impulsních faktorů. Na tuto skutečnost pravidelně poukazujeme od začátku roku 2024. Trh stále zohledňuje všechny faktory, které jsou pro dolar medvědí, a holubičí kroky Federálního rezervního systému, a vše ostatní ignoruje. Vzestupný pohyb je naprosto nelogický.

Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD ze dne 25. září. Až na Měsíc!
25.09.2024 Měnový pár GBP/USD v úterý opět vzrostl a aktualizoval své nedávné lokální maximum. Jestliže v pondělí neměla britská měna důvod k růstu, protože údaje ze Spojeného království byly slabší, než se očekávalo, pak ho neměla ani včera, protože v USA ani ve Spojeném království nebyly zveřejněny žádné údaje. Přesto britská libra opět posílila, téměř jako by reagovala na to, jak oprávněný je její současný pohyb vzhůru. Z technického hlediska je vše normální. Cena se nachází nad liniemi indikátoru Ichimoku a nad trendovou linií. V současné době tedy nic nenasvědčuje tomu, že by mělo dojít k poklesu. Cena se ani nepřibližuje k žádným významným liniím supportu, což svědčí o naprostém nezájmu o jakýkoli pohyb směrem dolů.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 2. září: euro roste, ale zůstává v plochém trendu
25.09.2024 Pár EUR/USD v úterý dál stoupal. Jak vidíme na obrázku nahoře, cena se odrazila od linie Senkou Span B, což je velmi důležité. Zachovala tak uptrend, ale také je v časovém rámci 1H zřejmé, že se už déle než týden obchoduje v horizontálním kanálu mezi úrovněmi 1,1092 a 1,1185. Vzhledem k tomu, že se naposled odrazila od spodní hranice, můžeme očekávat pohyb k horní hranici. Euro nepotřebuje k růstu ani makroekonomické zprávy. Roste samozřejmě skromněji než britská libra, ale přesto roste, i když k tomu nemá důvod. Eurozóna ani Spojené státy nezveřejnily v úterý žádné důležité zprávy.

EUR/USD. 24. září. Evropská ekonomika zpomaluje.
25.09.2024 Pár EUR/USD v pondělí prudce klesl k zóně supportu 1,1070–1,1081, od které se odrazil a obrátil se ve prospěch evropské měny. V úterý proto může pokračovat vzestupný pohyb k Fibonacci úrovni 200,0 % (1,1165). Zavírací cena nad 1,1165 by zvýšila pravděpodobnost dalšího růstu k další úrovni 1,1240. Býčí trend zůstává neporušený.

Jak 24. září obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.
24.09.2024 Pár EUR/USD vykázal v pondělí velmi volatilní pohyby, které jsme, mírně řečeno, nečekali. Ráno začal z ničeho nic téměř téměř svisle klesat, a to ještě před zveřejněním zpráv o podnikatelské aktivitě v Německu a eurozóně. Ve výsledku byly tyto zprávy opravdu slabší, než se předpokládalo, takže pokles eura vypadal logicky. Má to ale háček: pokles začal hodinu před zveřejněním indexů. Buď měl tedy konkrétní segment trhu přístup k informacím o obchodní aktivitě dřív než většina, nebo pokles eura nesouvisel se zprávami.

Čemu 24. září věnovat pozornost? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky.
24.09.2024 Na úterý nejsou naplánovány žádné významné makroekonomické události, pokud jde o důležité zprávy. Jedinou zprávou dne, která stojí za trochu pozornosti, je index podnikatelského klimatu v Německu z institutu IFO. Podle našeho názoru nemá smysl očekávat na tuto zprávu jakoukoli reakci – pokud nějaká bude, bude nejspíš minimální. Trh tak dnes nebude mít na co reagovat. Euro pravděpodobně zůstane v horizontálním kanálu 1,1091–1,1191, zatímco libra může buď pokračovat v pohybu nahoru, nebo se zastavit poblíž úrovně 1,3365.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 24. září: dolar stále nemá moc šancí
24.09.2024 Pár EUR/USD začal nový týden poměrně slibně. Pomineme-li fakt, že euro začalo klesat hodinu před zveřejněním slabých údajů z eurozóny, všechno dopadlo vcelku dobře. Nečekali jsme, že mírná odchylka indexů podnikatelské aktivity Německa a EU směrem dolů vyvolá tak silnou reakci. Nezapomínejme ale, že se mohlo jednat o pouhou manipulaci ze strany tvůrců trhu. Cena nedokázala otestovat poslední lokální minimum, ani se konsolidovat pod linií B Senkou Span, takže jsme byli svědky pouze další rutinní korekce, která neměla vliv ani na celkový sentiment trhu, ani na trend. Podle nás trh reagoval tak silně proto, že všechny čtyři indexy obchodní aktivity byly slabší, než se očekávalo.

Jak 23. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.
23.09.2024 Pár GBP/USD si v pátek udržel vzestupný pohyb. Maloobchodní tržby ve Spojeném království za srpen překonaly expertní prognózy a poskytly tak trhu další důvod k nákupu libry. Ta ale prospívá i bez konkrétních důvodů. Federální rezervní systém minulý týden rozhodl snížit hlavní úrokovou sazbu o 0,5 %, zatímco Bank of England ponechala sazbu na 5 %. V důsledku toho se obě zasedání dala interpretovat ve prospěch britské libry, což trh s úspěchem udělal. Dolar pokračuje v poklesu z jakékoli příčiny.

Jak 20. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.
20.09.2024 Pár GBP/USD si ve čtvrtek udržel růst. Samozřejmě by se dal znovu vyvodit závěr, že zasedání Federálního rezervního systému bylo maximálně holubičí, zatímco Bank of England zachovala jestřábí politiku, což společně vyvolalo nový pokles dolaru a růst britské měny. Stále však obchodníky upozorňujeme na několik důležitých faktů.

Čemu věnovat pozornost 20. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky.
20.09.2024 Na pátek je naplánováno několik makroekonomických událostí. Jediná zpráva, která stojí za pozornost, se týká maloobchodních tržeb ve Spojeném království. Britská libra posledních 6–7 dnů roste, a to i bez konkrétních důvodů, kvůli očekávání trhu týkajících se rozhodnutí Bank of England a Federálního rezervního systému o úrokových sazbách, následovaných reakcí trhu na tato rozhodnutí. Zpráva o maloobchodních tržbách proto pravděpodobně nebude mít na celkový tržní sentiment vliv. Libra může zaznamenat pokles nebo korekci, ale tržní sentiment zůstává rozhodně býčí. V eurozóně ani ve Spojených státech nejsou naplánovány žádné významné zprávy.

Jak 18. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
18.09.2024 Pár GBP/USD v úterý znovu otestoval hladinu 1,3225, ale nedokázal ji překonat a následně se stáhl zpět. Pokles páru byl podle nás výsledkem tohoto odrazu, zvlášť proto, že kolem úrovně 1,3225 jde i klesající trendová linie. Proto můžeme stále usuzovat, že klesající trend zůstává zatím neporušený. Britská libra ale v posledních dnech vytrvale roste, aniž by k tomu měla jakýkoli důvod nebo příčinu. Velkou neznámou zůstává, jak trh zareaguje na večerní zasedání Federálního rezervního systému. Určitě podporujeme další pokles britské měny, která zůstává překoupená a příliš drahá, ale trh může ještě nějakou dobu zohledňovat v cenách uvolňování měnové politiky Fedu. Všechny ostatní faktory ho zřejmě příliš nezajímají.

Doporučení k obchodování a analýza EUR/USD na 18. září. Hra se slovy se blíží ke svému vyvrcholení
18.09.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý prakticky nehnul z místa. V první polovině dne jsme byli svědky mírného posílení eura, a to i přesto, že indexy ekonomického sentimentu ZEW pro Německo a EU dopadly výrazně hůře, než se očekávalo. Ve druhé polovině dne americký dolar získal půdu pod nohama, protože údaje z USA byly nakonec o něco lepší, než trh očekával. I zde by se však dalo hnidopišit, neboť průmyslová výroba vzrostla o 0,8 % (při prognózách +0,2 %), ale předchozí údaj byl revidován směrem dolů. Nejzajímavější je, že zároveň došlo k propadu britské libry. Za současných okolností se jakýkoli pokles libry zdá být logický a oprávněný vzhledem k jejímu překoupenému stavu a nelogickému růstu v posledních měsících. Proč ale potom euro stojí na místě?

Čemu 18. září věnovat pozornost? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
18.09.2024 Na středu je naplánováno několik makroekonomických událostí a žádná z nich není významná. Eurozóna zveřejní zprávu o inflaci za srpen v podobě druhého odhadu. Konečné odhady se zřídkakdy liší od prvních, takže na tuto zprávu nečekáme výraznou reakci trhu. Spojené státy zveřejní zprávy o prodeji nových domů a stavebních povoleních, které jsou poměrně nedůležité a nejspíš nevyvolají reakci větší než 20–30 pipů. Trh tedy může až do zasedání Federálního rezervního systému zůstat v klidu. Všichni čekají na rozhodnutí americké centrální banky o klíčové úrokové sazbě.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 18. září: libra zůstává odtržená od reality
18.09.2024 Pár GBP/USD v úterý vykázal poměrně slušný pokles. Pojďme si jeho pohyb rozebrat. Pokles začal během americké obchodní seance. V průběhu evropské seance libra jako obvykle rostla, i když neměla důvod ani příčinu. Poté, co se odrazila od úrovně 1,3222, klesla o 60–70 pipů. Dalo by se dokonce říct, že údaje z USA vyvolaly růst dolaru, nebýt jednoho detailu: euro na stejné zprávy nereagovalo vůbec. Dochází tak k další paradoxní situaci, kdy se trh pohybuje, kam se mu zlíbí, přičemž aktuální pohyby hlavních měnových párů nemají žádnou logiku ani konzistenci. Před zasedáním Federálního rezervního systému se trh jednoduše pohupoval ze strany na stranu. Libra tři dny rostla a pak začala klesat. Ani pro růst, ani pro pokles neměla důvod. Podle technického obrazu měla obnovit pokles kolem úrovně 1,3119.

Jak 17. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
17.09.2024 I pár GBP/USD vykázal v pondělí vzestupný pohyb, a to poměrně silný, navzdory prázdnému ekonomickému kalendáři. Obchodníci si ale na bezdůvodný růst britské měny do roku 2024 už dávno zvykli. Samozřejmě lze předpokládat, že trh v cenách opět preventivně zohledňuje uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému, ke kterému dojde ve středu, ale nemyslíte, že trh celý rok preventivně zohledňuje snížení sazeb Fedu, ke kterému ještě ani nedošlo?

Jak 17. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
17.09.2024 Pár EUR/USD vykázal v pondělí nečekaný růst, který vedl k průrazu ceny nad klesající trendovou linii. Kdybychom takový pohyb zaznamenali ve středu nebo ve čtvrtek, pravděpodobně bychom měli méně otázek. Jenže se tak stalo v pondělí, kdy nebyly žádné významné zprávy nebo události. Nicméně trh už v pondělí ukázal směr, kterým hodlá obchodovat, nebo se možná před zasedáním Federálního rezervního systému snaží obchodníky zmást. Háček ohledně zasedání Fedu je v tom, že trh už možná zohlednil případný scénář snížení sazeb, protože dolar se celý rok 2024 a obecně dva roky pohybuje v klesajícím trendu. Takže jestli Fed ve středu sníží sazbu, můžeme být svědky růstu amerického dolaru, stejně jako jsme ve čtvrtek viděli růst eura, když svou měnovou politiku uvolnila Evropská centrální banka.

Na co se soustředit 17. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
17.09.2024 Na úterý není naplánováno mnoho makroekonomických událostí, ale několik jich přece jen bude. Problém je, že trh v současné době nepotřebuje k obchodním rozhodnutím žádné zprávy. V pondělí žádné zprávy nepřišly, ale oba měnové páry přesto vykázaly značný růst. Proto podle nás dnešní zprávy nebudou mít na trh velký vliv a mohou vyvolat jen drobné lokální reakce.

Jak 16. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
16.09.2024 Pár GBP/USD se v pátek také obchodoval ve flatu s nízkou volatilitou. Makroekonomických údajů bylo velmi málo. Vyzdvihnout lze jen index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity v USA, který byl o něco silnější, než se očekávalo. Tato zpráva ale dolaru velké zisky nepřinesla. Britská libra přitom ve čtvrtek, kdy byly zveřejněny ještě méně důležité údaje, stoupla. Trh se rozhodl, že holubičí zasedání Evropské centrální banky je důvodem k nákupu eura i libry. Veškeré pohyby páru se dál odvíjejí od očekávání trhu týkajících se sazeb Federálního rezervního systému. Makroekonomické údaje ani fundamentální události patrně tato očekávání neovlivňují.

Jak 16. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
16.09.2024 Pár EUR/USD se v pátek obchodoval ve flatu s nízkou volatilitou. Trh neshledal nic zajímavého na zprávách o průmyslové výrobě v EU ani o spotřebitelském sentimentu v USA. Většina makroekonomických údajů byla z velké části ignorována. A ani těch údajů nebylo mnoho. Za pozornost stojí opět zpráva o inflaci v USA, která vykázala výraznější pokles, než se očekávalo, a přesto vyvolala růst dolaru. Uvést bychom měli také zasedání Evropské centrální banky, na kterém byly sníženy sazby, ale euro přesto stouplo. Jak vidíme, pohyby páru neměly téměř žádnou logiku.

Jak 13. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.
13.09.2024 Pár EUR/USD vykázal ve čtvrtek poměrně nečekaný růst. Evropská centrální banka (ECB) měla včera zasedání, na kterém rozhodla o druhém snížení všech tří klíčových sazeb. I když svou politiku uvolnila přesně tak, jak trh očekával, stále jde o uvolňování. Vidět růst eura po snížení klíčových sazeb je proto zarážející. Obchodníci si na takovou skutečnost nicméně měli už zvyknout. Všechny pohyby v roce 2024 sledují stejný scénář: euro roste na základě jakýchkoli údajů, ale občas si udělá přestávku na korekci. Nedávno jsme viděli korekci, která trvala několik týdnů, a mohlo se zdát, že tento bezdůvodný uptrend skončí. Jenže to tak není – euro znovu roste, i když ECB snižuje sazby. Cena zatím zůstává pod trendovou linií, ale s takovým tržním sentimentem to dlouho nevydrží.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 13. září: po zasedání ECB není o čem mluvit
13.09.2024 Pár EUR/USD neprojevoval ve čtvrtek sebemenší chuť se pohybovat. Volatilita přesáhla sotva 40 pipů, a to v den zasedání Evropské centrální banky a projevu Christine Lagardeové. A v den, kdy ECB podruhé snížila základní úrokové sazby! Cena eura navíc vzrostla kvůli rozhodnutí ECB uvolnit měnovou politiku! To je vše, co musíte vědět o logice čtvrtečních pohybů. Euro už několik týdnů koriguje, ale stále to nevypadá na začátek klesajícího trendu. Pár zkorigoval o 200 pipů a nedokázal překonat ani psychologickou úroveň 1,1000. Situaci dolaru zatím zachraňuje trendová linie a linie indikátoru Ichimoku, které se nacházejí nad cenou, takže klesající trend zůstává neporušený. Jelikož pár EUR/USD nikdy nebyl supervolatilní, dalo by se předpokládat, že všechno je jako obvykle. Stále však nevidíme, že by trh toužil po nákupu americké měny.

Jak 12. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
12.09.2024 Pár EUR/USD si ve středu udržel sestupný pohyb. Připomeňme, že včera byla zveřejněna "zpráva týdne" – index spotřebitelských cen v USA za srpen. Inflace v USA zpomalila na 2,5 %, což výrazně zvýšilo pravděpodobnost agresivnějšího snížení sazeb Federálního rezervního systému. V minulosti by taková informace vyvolala pád amerického dolaru, ale tentokrát ne. Dolar včera posílil, i když ne o mnoho. Podle nás je to pro americkou měnu, která celý rok 2024 klesala, dobré znamení. Opakovaně jsme upozorňovali, že dolar je příliš přeprodaný a nepřiměřeně levný a že trh využívá téměř jakýkoli faktor k jeho prodeji, což je nelogické. Možná přišel čas obnovit spravedlivý kurz. Sestupný trend je stále křehký, ale je tu, drží se a dolar pomalu, ale jistě roste.

Čemu věnovat pozornost 11. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky
11.09.2024 Na středu není naplánováno mnoho mnoho makroekonomických událostí, ale nečeká nás ani klidný den. Jde hlavně o to, že účastníky trhu aktuálně nezajímají makroekonomické údaje ze Spojeného království ani z eurozóny. Celý svět se soustředí na americký dolar a měnovou politiku Federálního rezervního systému. Proto jsou důležité jen takové zprávy, které mohou přímo ovlivnit rozhodnutí Fedu. A dnes tu jednu z nich máme: inflaci v USA. O této zprávě bylo řečeno už mnohé. Kromě ní zveřejní Spojené království ještě údaje o HDP, nikoli ale čtvrtletní, které mají určitý význam – jen měsíční a tříměsíční. Zveřejněna bude také zpráva o průmyslové výrobě. Očekává se slabá reakce trhu na britské údaje.

Jak 11. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
11.09.2024 Pár EUR/USD vykázal v úterý jen mimořádně slabou volatilitu, nic víc, což v podstatě nepřekvapí, protože včera nepůsobily v eurozóně ani v USA žádné makroekonomické ani fundamentální faktory. Zveřejněn byl pouze druhý odhad německého indexu spotřebitelských cen za srpen, který se – v souladu s očekáváním – nelišil od prvního.

Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 11. září: Začal delší pokles libry?
11.09.2024 Pár GBP/USD se v úterý obchodoval nahoru i dolů. Britská měna rostla v první polovině dne díky pozitivním makroekonomickým údajům ze Spojeného království. Ve druhé polovině dne se trh vrátil k obecnému klesajícímu trendu, který se vytvořil během posledních dvou týdnů. Do večera se cena dostala až k úrovni 1,3050, ale nedokázala ji prorazit.

Jak 10. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
10.09.2024 Měnový pár EUR/USD vykazoval v pondělí obstojný pohyb dolů a pokračoval tak už druhý den v trendu. Připomeňme, že v pátek se očekával pokles amerického dolaru, protože makroekonomické údaje z USA lze jen těžko označit za silné. Pokud míra nezaměstnanosti opravdu klesla, vyšly nonfarms opět pod prognózami, takže nás překvapilo, že dolar posiloval. V pondělí ale žádné makroekonomické ani fundamentální pozadí nebylo a fakt, že trh nakupoval dolary, je pro nás dobré znamení.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 10. září: trh ukazuje, jakým směrem se dívá
10.09.2024 Pár EUR/USD se v pondělí obchodoval poměrně zajímavě. Téměř celý den klesal, ačkoli k tomu neměl makroekonomické ani fundamentální podmínky. Cena ale pořád nedokázala klesnout pod nedávná lokální minima. Růst amerického dolaru podpořila nová sestupná trendová linie. Všichni ale víme, že jakákoli makroekonomická zpráva z USA klidně může vyvolat propad dolaru. A tento týden bude zveřejněna superdůležitá zpráva o inflaci. Jak na ni trh zareaguje, je velká neznámá. A ještě větší neznámá je, jaké kroky bude po této zprávě očekávat od Fedu 18. září a do konce roku 2024. Chceme říct, že dolar může stále ještě obnovit pokles prostě proto, že účastníci trhu nebo tvůrci trhu mohou dál pracovat s nadsazenými a "ultra-holubičími" očekáváními v oblasti měnové politiky Fedu.

Jak 9. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
09.09.2024 Pár EUR/USD vykázal v pátek pravděpodobně typický pohyb. Cena po celou evropskou obchodní seanci stagnovala a pak, zkraje americké seance, jsme viděli vcelku očekávaný gejzír emocí. USA tehdy zveřejnily nonfarms payrolls, míru nezaměstnanosti a průměrnou mzdu. Tyto zprávy je obtížné jednoznačně interpretovat, protože míra nezaměstnanosti klesla, ale v rámci prognózy; počet míst mimo zemědělský sektor byl pod prognózami, ale jen mírně, a byl nad předchozí hodnotou; mzdy zrychlily, což poněkud snižuje pravděpodobnost agresivního uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému. Trh tyto údaje vyhodnotil jako "podmíněně pozitivní" a dolar mírně vzrostl. Tyto zprávy ale nepřinášejí dolaru žádnou pozoruhodnou perspektivu. Údaje o trhu práce a nezaměstnanosti stále nejsou ideální a nutí Fed nejméně jednou nebo dvakrát snížit základní úrokovou sazbu. Trh toto "jednou nebo dvakrát" zohledňuje už dlouho, ale dál očekává mnohem agresivnější uvolnění měnové politiky.

Jak 9. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
09.09.2024 I pár GBP/USD vykázal v pátek pokles. Dolar stoupal na základě údajů o americkém trhu práce a nezaměstnanosti, které působily zázračně. Samotné zprávy nebyly ale ani tentokrát ideální. Míra nezaměstnanosti se v srpnu snížila, což přesně trh očekával. Hodnota nonfarm payrolls byla mírně pod prognózami a červencový údaj byl revidován směrem dolů. Proto lze tyto údaje jen sotva označit za "pozitivní". Řekněme, že byly lepší, než mohly. Dolar vzrostl o 50 pipů, což za současných okolností neznamená vůbec nic. Prodej americké měny by příští týden klidně mohl začít nanovo, protože celý americký trh práce se dál potýká s problémy a trh očekává, že Fed je v září řešit snížením klíčové sazby podle nejagresivnějšího scénáře.

Jak 6. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.
06.09.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek dál pohyboval nahoru. Slabě, nejistě a korekčně, ale přesto. Nezapomeňte, že veškerý pohyb po 26. srpnu je považován za slabou korekci. Současný pohyb nahoru tedy vypadá jako začátek nové fáze uptrendu z posledních týdnů a měsíců. Dolar tento týden doufal v podporu z makroekonomického pozadí, ale tyto naděje se začaly vytrácet už v úterý. Nejprve nebyl dost dobrý index podnikatelské aktivity ISM ve výrobě a pak byla slabší, než se předpokládalo, zpráva JOLTS. Zpráva ADP o trhu práce pak zaznamenala nejnižší hodnotu za posledních 3,5 let. Dolar tedy mohl být rád, že roste, Jenže jak může růst, když z USA přicházejí jen neuspokojivé údaje? Zmínili jsme, že americká měna může volně klesat až do 18. září a ještě měsíc nebo dva poté.

Jak 6. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
06.09.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek také dál pohyboval nahoru. Růst britské měny, respektive pokles dolaru, byl opět vyvolán slabými údaji z USA. Ačkoli index podnikatelské aktivity ISM ve službách překonal prognózy, poptávka po dolaru téměř nestoupla, protože zpráva ADP o počtu zaměstnanců v soukromém sektoru byla nejnižší za posledních několik let. Pár se tak snaží obnovit růst, aniž by řádně korigoval. Trh už několik měsíců zohledňuje v cenách uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému a teď reaguje na slabé makroekonomické údaje z USA, zatímco slabá ekonomika Spojeného království a politika uvolňování měnové politiky Bank of England ho nezajímají. Tato situace může pokračovat i v budoucnu. Osud dolaru bude dnes záviset výhradně na zprávách o trhu práce a nezaměstnanosti.

Klíčové události 6. září: fundamentální analýza pro začátečníky
06.09.2024 Na čtvrtek není naplánováno mnoho makroekonomických událostí, ale téměř všechny budou velmi důležité. Začínající obchodníci mohou tedy očekávat zvýšenou volatilitu a pohyby cen různými směry. Evropská unie zveřejní třetí odhad HDP za druhé čtvrtletí. Tato zpráva je druhořadá a nevyvolá nejspíš žádnou reakci trhu. Údaje z USA jsou mnohem významnější. Nonfarm payrolls a míra nezaměstnanosti mohou dnes silně ovlivnit pohyb dolaru a určit jeho dynamiku pro nadcházející týdny. Pokud tyto zprávy ani tentokrát nesplní prognózy, opět vzroste pravděpodobnost, že Fed 18. září na svém zasedání sníží sazby o 0,5 %. Trhu to stačí, aby několik dalších týdnů pokračoval v prodeji dolaru.

Klíčové události 5. září: Fundamentální analýza pro začátečníky
05.09.2024 Na čtvrtek je naplánováno poměrně mnoho makroekonomických událostí. Eurozóna vydá zprávu o maloobchodních tržbách, Spojené království zveřejní index podnikatelské aktivity ve stavebnictví a USA vydají důležitou zprávu ADP o počtu vytvořených pracovních míst (srovnatelnou s nonfarm payrolls) a index podnikatelské aktivity ISM v sektoru služeb. Kromě toho USA zveřejní také zprávy o počtu prvních žádostí o podporu v nezaměstnanosti a standardní index podnikatelské aktivity S&P v sektoru služeb. Obchodníci by měli věnovat zvláštní pozornost zprávám ADP a ISM.

Jak 5. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.
05.09.2024 Pár GBP/USD se ve středu obchodoval směrem nahoru na základě stejné zprávy JOLTS. Počet volných pracovních míst byl v červenci výrazně nižší, než trh očekával. Ačkoli, co jiného se dalo čekat, když míra nezaměstnanosti v červenci vzrostla? Nicméně, trh opět zklamaly slabé údaje z USA, které oslabily jak jeho očekávání, tak očekávání odborníků. Je důležité si pamatovat, že pro účastníky trhu není důležitá skutečná hodnota, ale fakt, jestli tato hodnota odpovídá prognóze. Pokud je prognóza opakovaně nastavena příliš vysoko, nikdy nebude splněna a americký dolar by mohl klesat ještě několik let. Jenže současná realita měnového trhu je taková. Do konce týdne zbývají ještě dva dny, během kterých bude zveřejněno mnoho důležitých makroekonomických údajů. A pár GBP/USD urazil od posledního lokálního maxima jen nepatrnou vzdálenost. Pokud nebudou uspokojivé ani zbývající zprávy o práci, podnikatelské aktivitě a nezaměstnanosti, mohla by se libra tento týden vrátit k úrovni 1,3250.

Jak 5. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.
05.09.2024 Pár EUR/USD ve středu stoupal. Další propad amerického dolaru vyvolala výhradně jedna událost – zveřejnění zprávy JOLTS o počtu volných pracovních míst v USA. Na začátku týdne jsme upozorňovali, že údaje o trhu práce, nezaměstnanosti a indexy podnikatelské aktivity ISM by mohly negativně ovlivnit kurz dolaru. Zatím vše probíhá podle plánu. Průměrný výrobní index ISM v úterý dolaru nedovolil udržet si růst a slabá zpráva JOLTS ve středu vyvolala jeho pokles. A co vidíme v grafech teď? Cena se plynule pohybuje nahoru a nás čekají kritické zprávy – ISM, nonfarm payrolls a nezaměstnanost. Předpovědi pro ně jsou opět poměrně vysoké, protože trh stále očekává růst ukazatelů při co možná nejvýraznější jestřábí politice Federálního rezervního systému. Zároveň si všímá i zpomalení ekonomiky a trhu práce a očekává, že Fed svou politiku zmírní – paradox na paradox.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 4. září: euro pomalu klesá
04.09.2024 V úterý pár EUR/USD opět klesal. Nelze říct, že kvůli makroekonomickým údajům, protože jediná trochu důležitější zpráva dne – index ISM v americkém sektoru služeb – byla středního významu. Nicméně euro by se mělo obecně pohybovat směrem dolů, protože jeho současné pozice jsou nepřiměřeně vysoko. Uvítáme tedy jakýkoli pokles páru EUR/USD.

Klíčové události 4. září: Fundamentální analýza pro začátečníky
04.09.2024 Na středu je opět naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Velká Británie, Německo a EU zveřejní druhé odhady indexů aktivity v sektoru služeb za srpen, které se ale jen zřídkakdy liší od prvních, takže reakce na ně jsou také vzácné. Bude zveřejněna poměrně důležitá zpráva JOLTs, která by mohla pokračovat v trendu průměrných zpráv z USA. Dolar má v důsledku toho jen velmi malé šance na výrazný růst.

Jak 4. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.
04.09.2024 Pár EUR/USD se v úterý znovu obchodoval s nízkou volatilitou. Patrně se vrací staré časy, kdy denně urazil pouhých 30–40 pipů. Doufejme, že to tak nebude. Zatímco v pondělí nedošlo k žádným významným událostem, v úterý byl zveřejněn index podnikatelské aktivity ISM v USA, který je považován za důležitý. Během americké seance se tedy dal očekávat určitý větší pohyb.

Jak 3. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.
03.09.2024 I pár GBP/USD se v pondělí obchodoval s velmi nízkou volatilitou a zatím nedokázal prolomit vzestupnou trendovou linii. Britská měna se stále zdráhá klesat, ačkoli dlouhodobě a se značnou intenzitou roste, což odporuje zdravému rozumu. V pondělí nedošlo k žádným makroekonomickým ani fundamentálním událostem, takže obchodníci během dne neměli na co reagovat. Očekáváme další pokles britské měny, ale osud dolaru bude v tomto týdnu do značné míry závislý na údajích z amerického trhu práce a nezaměstnanosti. Růst dolaru mohou podpořit i další reporty; nebo mu naopak mohou bránit. První týden v měsíci je pro dolar vždycky nejdůležitější. Konsolidace pod trendovou linií by výrazně zvýšila pravděpodobnost dalšího posílení americké měny.

Klíčové události 30. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky
30.08.2024 Na pátek je naplánováno poměrně dost makroekonomických událostí. Den by měl začít zprávami o maloobchodních tržbách a nezaměstnanosti v Německu. Tyto údaje sice nejsou klíčové, ale mohly by od začátku dne udávat tón obchodům s eurem. Dále bude zveřejněna klíčová zpráva o inflaci v eurozóně. Očekává se srpnové zpomalení indexu spotřebitelských cen (CPI) z 2,6 na 2,2 %, což by podle nás Evropské centrální bance mohlo poskytnout důvod k tomu, aby v září podruhé snížila sazby, a euro by v tom případě mělo dál klesat. Kromě toho bude zveřejněna i míra nezaměstnanosti v EU. Spojené státy zveřejní index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity a index PCE. Druhý jmenovaný výrazně ovlivňuje jádrovou inflaci, protože odráží změny cen výdajů na osobní spotřebu. Očekává se jeho růst z 2,6 na 2,7 %, což by mohlo snížit pravděpodobnost zářijového snížení sazeb Fedu a utlumit naděje trhu na bezprostřední snížení o 0,5 %.

Jak 30. srpna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.
30.08.2024 I ve čtvrtek si pár GBP/USD udržel pokles; byl ale tak slabý, že si sotva zaslouží, aby se o něm diskutovalo. Stručně řečeno, britská libra je extrémně překoupená a nepřiměřeně drahá. Tři týdny po sobě rostla bez korekce a trh stále oceňuje pouze budoucí uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému. Za současných okolností tak můžeme uvažovat jen o poklesu britské měny. Cena ale ještě nedosáhla trendové linie a neví se, jestli ji překoná. Čtvrteční druhý odhad zprávy o americkém HDP za druhé čtvrtletí opět příjemně překvapil, protože americká ekonomika vzrostla o 3 % oproti prognózovaným +2,8 %. Proto se domníváme, že dolar měl včera posílit mnohem víc. Jenže co se dá dělat, když při zprávě sice stoupal, ale před ní i po ní klesal?

Jak 29. srpna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.
29.08.2024 Pár GBP/USD vykázal ve středu také dlouho očekávaný pokles; byl ale tak slabý, že cena nedosáhla ani na trendovou linii. Místo toho se v grafu aktuálně tvoří jakýsi pattern "Hlava a ramena". Pokud se cena odrazí od úrovně 1,3210, mohli bychom se dočkat "druhého ramene" a očekávat další pokles britské měny. Upřímně řečeno, libra by teď měla mnoho měsíců klesat bez jakýchkoli důvodů nebo faktorů – v roce 2024 takto silně a bezdůvodně stoupala. Nelze ale přesně říct, kdy podobný pohyb začne. Trh by mohl dál zohledňovat očekávané snížení sazeb Federálního rezervního systému. Pokud budou údaje o trhu práce a nezaměstnanosti příští týden opět slabé, mohly by vést ke spekulacím, že Fed 18. září sníží sazbu o 0,5 %. A nezáleží na tom, jestli to bude pravda, nebo ne. Ani na tom, jestli inflace umožní takto rychlé snížení sazeb.

Jak 28. srpna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.
28.08.2024 Pár GBP/USD v úterý opět vykázal vzestupný pohyb, pro který neměl konkrétní důvod. Samozřejmě, vyjádření představitelů Federálního rezervního systému, kteří naznačili možný zářijový pokles úrokových sazeb, mohla představovat základ pro nové prodeje dolaru, ale ani euro nevykázalo v úterý růst. Přesto trh britskou libru dál nakupuje bez ohledu na okolnosti. Současnému pohybu chybí logika, ale zároveň jsme svědky silného a téměř nepřetržitého uptrendu. Cena je daleko od trendové linie, takže ho téměř žádná korekce nezastaví. I když, o jaké korekci můžeme mluvit, když pár každý den stoupá?

Jak 27. srpna 2024 obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.
27.08.2024 Pár GBP/USD se v pondělí pohyboval obvyklým způsobem. Jakou korekci jsme viděli poté, co britská libra během několika týdnů vzrostla o téměř 600 pipů bez jakéhokoli pullbacku? Správně, pouhých 30 pipů. O čem jiném můžeme mluvit? Mimochodem, i makroekonomické pozadí včera podpořilo americký dolar, protože jediná zpráva dne o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby byla výrazně silnější, než se předpokládalo – asi dvojnásobně. Jaká byla reakce trhu na pozitivní zprávu z USA? Správně, žádná. Pohyb páru je tedy stále nelogický. Přetrvává uptrend a cena by dnes mohla rychle obnovit pohyb nahoru. Žádné příčiny ani důvody k tomu nepotřebuje. Pokles britské měny lze očekávat, až cena potvrdí konsolidaci pod vzestupnou trendovou linií, což ale může trvat dlouho.

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 26. srpna? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
26.08.2024 Pár EUR/USD v pátek pokračoval v neúnavném růstu. V průběhu týdne jsme předpokládali, že páteční projev Jerome Powella byl již zohledněn, jelikož americký dolar v průběhu týdne klesal a trh od šéfa Federálního rezervního systému přirozeně očekával pouze holubičí postoj. Jak se však včera ukázalo, trh stále využívá každou příležitost k prodeji dolaru. Nezáleží na tom, jak často je třeba stejnou událost zohledňovat v ceně. Když Powell večer oznámil připravenost zahájit v září uvolňování měnové politiky, trh dostal nový důvod k prodeji dolaru, což vedlo k dalšímu prudkému poklesu.

Klíčové události 23. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky
23.08.2024 Na pátek nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Trh nebude mít až do sympozia v Jackson Hole na co reagovat. Během tohoto období můžeme očekávat pohyby podobné těm, které včera vykazovala britská libra. Oba měnové páry zůstávají v uptrendu a momentálně nic nenasvědčuje jeho obratu. Americký dolar celý týden klesá v očekávání dnešního projevu předsedy Fedu Jeroma Powella.
Související klíčová slova:
Americká data | Čína a USA | Index nákupních manažerů | Býčí pohyb | Eurokoruna | Fibo | Konec dolaru | Obchodovat na základě technické analýzy | Dění v USA | Důležitý support | Údaje z USA | Ekonomické problémy | Nečekané pohyby | CryptoQuant | Prodej zboží | Retracement | Jackson Hole | Chování ceny | Long pozice | Průmyslová výroba v eurozóně | EUR | Margin call | Zkušenosti | Bank of China | Tempo růstu | Zpravodajské události | Vstupy | Žádná korelace | Oznámení výsledků | Plán obchodování EUR/USD | Pozitivní vliv | Jasný trend | Hlavní centrální banky | Obchodník | Opětovný pokles | Nastavení stop lossů | Doba obchodování | Australská centrální banka | Cenový pohyb | Republikánský prezident | Zpracovatelský sektor | Celkový zisk | Poplatky | Makroekonomika | BTC | Pip | Seance volatilita | Take Profit | Pokračování klesajícího trendu | Napětí mezi Izraelem a Íránem | Index výdajů na osobní spotřebu | Moskva | Evropská unie a Spojené státy | Cyklus zvyšování sazeb | Delegace | Boční kanál | Včerejší zpráva | Makroekonomické dění | Bank of Japan | Dow Jones Industrial | Úspěšný obchodník | Pád dolaru | ISM ve službách | Silný support | Zprávy o vývoji nezaměstnanosti | Aktiva | Výsledky LVMH | Geopolitické riziko | Dnes Trump | Očekávané výsledky | Statistiky | Opačný trend | Příležitost k prodeji | Aktuální tržní sentiment | Směřování centrálních bank | Výborné vyhlídky | Korelace | Výkonnost společnosti | Hospodářský růst v EU | Profesionální obchodníci | Libra vůči dolaru | Příležitost k posílení | Volný pád | SP500 | Trend | RONDA INVEST a.s. | Úvěry podnikatelům | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Zveřejnění výsledků | Kolaps | Obchodní systém | Zasedání ECB | Cenové stability | Výnosy dluhopisů | Zvýšení cel | Risk Reward Ratio (RRR) | Americká zpráva | Nákupní pozice | Dny v týdnu | Denní rutiny | Line | Ukončení pozice | Počet akcií | Výrobní PMI | Srbsko | Německá průmyslová produkce | Organizace zemí vyvážejících ropu | COT (Commitments of Traders) | Pokles indexu | Hlavní ekonom | Otevřít obchod | Časté změny | Snižování cel | Britská libra | Reality | Výkyvy | Lagardeová | Index aktivity | Kroky Fedu | Reakce trhu na zprávu | Rozhodování Fedu | Chování trhu | Podnikatel | Průraz trendové linie | Přesnost | Spojení | Analýza Bitcoinu | Order Block | Pravděpodobnost | Evropská komise | Goldman Sachs | Dovoz z USA | StopLoss | Čistá zisková marže | Období konsolidace | Statistics | Výsledek zasedání Fedu | Důležité fundamenty | Růstové trendy | Přísná opatření | Jestřábí tlak | Menší pohyby | Jak obchodovat měnový pár | Inflace v Německu v prosinci | ISM ve službách v USA | Long obchody | Vliv na trh | Prodeje nových domů | Index spotřebitelské nálady | Indexy S&P | Důležité makroekonomické zprávy | Saúdská Arábie | Index očekávání firem | Technické signály | Short obchody | Holubičí tón | Nálada v eurozóně | Cenové výkyvy | Aktuální prognózy | Pohyby cen | Plán obchodování pro EUR/USD | Prudké cenové pohyby | Ethereum | Geopolitické napětí | Break-Even | Sledování trendu | Faktor Donalda Trumpa | Clo na dovoz | Úrovně supportu a rezistence | Inaugurace Donalda Trumpa | GDP | Vývoj na trzích | Klidný trh | Vstup do obchodu | Údaje o inflaci | Jednoduché tipy | Pozitivní trend | Důležité faktory | Údaje o maloobchodních tržbách | Pokles dolaru | Historie | Jak obchodovat měnový pár GBP/USD | Směrnice | USD JPY | Výhled | Medvědí výhled | Cla na EU | Otřesy | Nepříjemné situace | Pattern 123 | Opětovný růst | Americká obchodní seance | Nové trhy | Zisk z obchodu | Rostoucí inflace | Makroekonomické statistiky | Commitments of Traders | Jak investovat peníze | NIM | Zprávy z USA | Trendová čára | Medvědí postoj | Začátek nové fáze | Hrubý domácí produkt (HDP) | Země Perského zálivu | Makroekonomický základ | Těžký začátek | Odvětví luxusního zboží | Hospodářský růst USA | Základní úrokové sazby | Proti trendu | Směnný kurz dolaru | NZD/USD | Inflace v prosinci | Tipy pro ropu | Pád libry | Dopad na ekonomiku | Snížení úrokové sazby | Strach | Obchodní plán | Zavírací cena | Výrazně oslabení | Analytický tým FXstreet.cz | Analýza COT | Silný signál | Akče | Klesající trendová linie | Risk-Reward-Ratio | Patová situace | Krátkodobé posílení | Tržní šum | Makroekonomické reporty | P/S | Dodávky elektřiny | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | EIA | Růstový pohyb | Růst cen | Vojenské základny | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | Makroekonomické zprávy | Hodinový graf | Trpělivost | Nové obchody | Margin | Propuštění Powella | Představitelé Fedu | Zelensky | Růst nezaměstnanosti | Důležité zprávy | Předchozí růst | Obchodní jednání mezi USA a Čínou | Tržní reakce | Dividendy | Zajištění zisků | Zavřít obchod | Vybírání zisků | Rally pokračuje | Silné oživení | Klid před bouří | Obchodní seance | Posilování dolaru | Zpráva NFP | Úspěch na forexu | Výrazný pohyb | Podnikatelská důvěra | Zrušení sankcí | Sentiment na trzích | Uvolnění měnové politiky | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Válka na Blízkém východě | Horší výsledky | Prima | Nové pozice | Support/rezistence | Analýzy | Konflikt na Blízkém východě | Oslabování eura | Alipay | Nezaměstnanost | Představitelé ECB | Hodnota HDP | Velké problémy | Vysoké riziko | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Výsledkové sezóny | Míra inflace v EU | Analýza trhu | Graf páru GBP/USD | Obchodní signály | Proražení | Konflikty | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Malé zisky | Příležitosti k nákupu | Hlavní události | Pohyby trhu | Vývoj ceny zemního plynu | Zvyšování sazeb | Data PMI | Americký prezident | Příkaz | Trhy v roce 2025 | Zrušení cel | Americká inflace | Vývoj v USA | Josef Lukáč | Pozitivní vývoj | Návrat Donalda Trumpa | Pokračování poklesu | Volatilní cenové pohyby | HSBC | Fundamentální analýza pro začátečníky | Obchodní transakce | Pokles EUR/USD | Tempo hospodářského růstu | Více obchodů | Nepřesnost | Krátkodobý vliv | Kolaps amerického dolaru | GBP/USD analýza | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Irsko | Silný býčí trend | Třetí vlna | Krize v Německu | Vývoj měnového páru | Příznivé faktory | Breakout | Sociální sítě | Trumpová | Maloobchod | Dovozní cla | Čínský trh | Krátkodobé trendy | Krátkodobý rostoucí trend | Výrazný růst inflace | Trump a Musk | Nákup dolaru | Washington | Výrazný růst | Tržní panika | CZK | Silný základ | Dnešní zprávy | Evropská měna | Výprodeje | Týden na trhu | Strategy | Make America Great Again | Ideální čas | Ekonomické kalendáře | Evropská obchodní seance | MACD indikátor | Karanténní opatření | Videohry | Gap | Byznys | Vakcinace | Flat | Prudké výkyvy cen | Zisková marže | Obchodní terminál | Širší obraz | Pohyb ceny | Vítězství Kamaly Harrisové | Úspěšné obchodování | Ekonomiky | Korekční pohyb | Potenciální pokles | Události v eurozóně | Thomas Barkin | Směnné kurzy | Výkon | Data z trhu | Dovoz z Číny | Země OPEC | EFSF | Volatilita | Nový trend | Nákupní tlak | Covid | Úrovně Fibonacciho | Klíčové oblasti | Trojúhelník | Možné scénáře | Levels | Klesající trend | Záchranný fond | Průmyslová produkce | Výrazný pokles libry | Silný býčí signál | Bohatí | Pokles ceny | Donald Trump | Změny trendu | Index ISM ve službách | Předseda Fedu | Inflace | Více peněz | Indexy aktivity | Peníze | Zveřejněné údaje | Kontext trhu | Výrobní index | Nejdůležitější den | Rating USA | Cenové akce | Odhodlání | Brent | Prolomení trendové čáry | Akcie a dluhopisy | Čínský dovoz | Prudký pokles | Vliv na rozhodování | Politika | Stop Loss (SL) | Indikátor | Očekávání | Trading Hours | HDP ve Spojených státech | Odvetná cla | Státy eurozóny | Fincentrum & Swiss Life Select | GBP USD | Platný signál | Jak obchodovat | Úrokové sazby | Euro dolů | Odhady PMI | Postranní pohyb | Sympozium | Index cen domů | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Příležitost k nákupu | Výhled na rok | Ukončení obchodní války | Dolar roste | Trumpovo oznámení | Risk-Reward-Ratio (RRR) | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Šance na zisk | Trump včera | metodologie | Obchodní příkazy | Trendové čáry | Trader René | News trading | Pravidla obchodování | Reakce trhu | Boom | Timeframe | Průmysl | Události tohoto týdne | Realita | Míra nezaměstnanosti v EU | Rozhodování o obchodování | Guvernér BoE | Tržní prostředí | Nástroje technické analýzy | Alžírsko | Evropské měny | Negativní zpráva | Chamtivost | Automobil | Býčí signál | Obchodní jednání s Čínou | Alibaba | Rozhodování ECB | Nové signály | Makroekonomické prostředí | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | InstaForex | Americké volby | Kolo jednání | Globální ekonomiky | Zasedání Evropské centrální banky | Index podnikatelské aktivity | Úrovně Fibonacciho retracementu | Zprávy o inflaci | Listopadová inflace | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Klíčové úrovně | Růst | Koruna | Falešný průraz | Americké HDP | Příležitosti | Euro roste | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Poslední obchod | Zasedání FOMC | Klíčový ukazatel | MiFID II | Reálné překážky | Dnešní ekonomický kalendář | Pohled tradera | Fundamentální analýza | Trendový kanál | Jednání FOMC | Dnešní kurz dolaru | Sentiment na trhu | Index spotřebitelské důvěry GfK | Trump minulý týden | Pohyby na měnových trzích | Prognóza | Data z USA | Konec obchodní války | Měnový pár USD/JPY | Výrazný propad | AUD/JPY | Použití finanční páky | Ziskové obchody | Situace na Blízkém východě | Jaderné energie | Trh práce | Změny cen | Swiss | Venezuela | Výhled pro americký dolar | Růstový impuls | Britská centrální banka | Nákup libry | Vítězství Donalda Trumpa | Tržní optimismus | Polovodiče | Ask | Tempo poklesu | CL | Aktuální tržní podmínky | Základní pravidla obchodování | Časový úsek | Změny na trhu práce | Růst amerického dolaru | Válka | Pochybnosti | Zpráva | Zápis ze zasedání Fedu | Býčí výhled | Formace hlava a ramena | Investiční analytik | Výroba v eurozóně | Významné tržní pohyby | Největší hráči | Objem obchodů | Zprávy a události | Obchodování v pátek | Technické nastavení | Dobrý výsledek | Období vysoké volatility | Velká Británie | Technický pullback | Evropské ekonomiky | Blok objednávek | Obrat trendu | Dlouhodobý vývoj | Kongres | Uvolnit měnovou politiku | Kritický týden | Trumpovy kroky | Klíčové události | Ropný trh | DailyFX | Ceny výrobců | Long | Chování | Bullish | Větší korekce | Cyklus růstu | Kontrakty | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Rozhodnutí soudu | Americký index | Býčí rally | Graf | Nigérie | Dolary | Evropské HDP | Zasedání centrálních bank | Generovat zisky | AUD | Obchodní příležitost | Krásný zákon | Huw Pill | JOLTS | Geopolitická situace | Dnešní ADP report | Vývoj měnového páru GBP/USD | RECALL | Představitelé Evropské unie | Prodej dolaru | Raketový útok | Obrat dolů | Ziskový obchod | PMI pro sektor | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Ekonomické ukazatele | Podíl akcií | Nezaměstnanost v USA | Fincentrum | Intradenní obchodování | Trh | Index výrobní aktivity | Hodnota dolaru | Centrální banky | Trumpova obchodní válka | Trader René Remšík | L‘Oreal | Makroekonomické události | Marka | Úroveň volatility | Šéfka ECB | Rovnováha | Průměrné mzdy | Falešné signály | Open | Očekávání trhu | Rozdílové smlouvy | Dot plot | Prezident USA | Index | Fáze konsolidace | Dlouhodobý růst | Obchodní konflikty | Futures | Budoucí cenové pohyby | Měď | Solidní zisk | Směnný kurz | Zveřejněná data | Medvědí tlak | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Velké zisky | MMF | Nabídka | USA | Insider informace | Obchodování na trhu | Eura | Otevřené obchody | Dobré výsledky | Komise | Nejistoty | Pipy | Snižování sazeb | Dnešní kalendář | Bílý dům | Kapitál | Trhy v šoku | Velmi nízká volatilita | Posílení | Aktivní obchodování | SELL STOP ORDER | Slušný zisk | Investice ve Spojených státech | Podmínky na trhu | Odmítnutí ceny | Trading | Makroekonomická data | Skupina OPEC+ | Silný růstový pohyb | Pandemie koronaviru | Zavření trhu | Projev Jeroma Powella | Mít trpělivost | Nejdůležitější události | HDP ve Spojeném království | Majitel | Vývoj ceny plynu | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Předstihové indikátory | S&P | Obchodní signál | Intradenní pokles | Chaos na trzích | Obrovský potenciál | Unie | Nepředvídatelnost | Inflace ve Spojených státech | Hedgeové fondy | Německá nezaměstnanost | Sázky | Ztrátové obchody | Vítězné tažení | Analýza trhů | Trumpovo rozhodnutí | Jednání bank | Akciové indexy | Vysoká volatilita trhů | CitFin | Vice | Aktuální volatilita | První obchodní den | SEBA | Christine Lagardeová | Starmer | Nový býčí trend | Obchodování signálů | Ekonomický kalendář | Tržní podmínky | Fundamentální zprávy | Disciplína | Obchodování na Wall Street | Pozornost | Obchodní napětí | Noční obchodování | Libra ztrácí | Zóny supportu a rezistence | Ocel | Swing | Ekonomický vývoj | Trumpova obchodní politika | Analytický tým | Ekonomická zpráva | Zpráva o vývoji inflace v USA | COT reporty | Názory na měnovou politiku | Reakce trhů | Novozélandský dolar | Trumpovy vlády | Komoditní měny | EUR/GBP | Očekávání analytiků | Pád USD | Range | Ropa | Opatření | Deficit | Inflace v eurozóně | Důvody pro posílení | Volatility | Intradenní volatilita | Shell | Poměr rizika a zisku | Zařízení | Technické analýzy | Současná nejistota | Vstupní signál | Americká měna | Další růst | Důležité fundamentální události | Kurz dolaru | Vztahy s Čínou | Trumpův projev | Budoucnost | Obchodní dohoda s Čínou | Podnikání na kapitálovém trhu | Zavádění cel | René Remšík | Společná měna | Počet pracovních míst | Slabý trh | Nečekaná zpráva | Pokračující pokles | BoE Andrew Bailey | Mírný růst | KOL | Dobré zprávy z USA | Náhoda | Situace v USA | Americká centrální banka | Více ztrát v řadě | Zpráva o inflaci | Rostoucí trendový kanál | Sell | Oblasti rezistence | Společnosti | Terminál | Americké měny | Důležité zprávy z USA | Váhání | Stabilní růst | Izrael | Benzín | Samou | Obraz trhu | Patterny | Pohyb měnových párů | Zpráva pro dolar | Pokračování vzestupného trendu | Období volatility | Prudký propad | Obchodní chování | Německý index | Ropa Brent | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Krátkodobý výhled | Obchodní války | Trendlines | Instrukce | ECB dnes | Dlouhodobý obchodní úspěch | Oblast rezistence | Američtí investoři | Ifo | Řízení rizika | People's Bank of China | Kov | Sektor služeb | Hladina rezistence | Vývoj eura | Inside | Euro včera | Volatilita instrumentu | Zvýšení cel na dovoz | Momentum | Příkazy Take-Profit | Trendová linie | Jak obchodovat měnový pár EUR/USD | Dovoz z Evropské unie | Pozornost obchodníků | Protest | Výhled pro GBP/USD | Dynamika trhu | Obchodní tipy pro ropu | Bankovky | Jednání mezi USA a Čínou | Lokální maxima | Bitcoin | Viceprezident | Cla na Čínu | Cena plynu | Primární trend | Příležitost ke vstupu | Dna | Jednoduché tipy pro začátečníky | Zvýšené napětí na Blízkém východě | Vysoká volatilita | Býčí obrat | Tržní sentiment | ISM index | Snižování úrokových sazeb | Býčí fáze | Celková inflace | Eskalace | Makroekonomická zpráva | Slabé výsledky | Fed dnes | Data o inflaci | Moody's | NAFTA | Peter Kažimír | Blog | Dobré obchodní příležitosti | Pozitivní zpráva | Ceny zemního plynu | Podnikatelé | Zpomalení globální ekonomiky | SNY | Pohyby eura | Vývoj inflace | Zpráva Commitment of Traders | Tlak na USD | Americké indexy | Celkový tržní trend | Počet žádostí o podporu | Pohyb trhu | Fair Value | Velcí obchodníci | Dodávky ropy | Rostoucí trendová linie | Vliv na obchodování | RRR | Jednání ECB | Nastavení RRR | Pohyby na forexovém trhu | Obchodní příkaz | Equity | Prezident Donald Trump | Nastavení Stop-Lossů | Předseda Fedu Jerome Powell | Pár EUR/USD | Maloobchodní tržby | Nejnovější zprávy | Analytici | Čistý zisk | Zásady money managementu | Zápis ze zasedání ECB | Nálada na trhu | Automatické obchodní systémy | Růst měnového páru | Marketingová komunikace | Hlubší pokles | Čínská cla | Cenový index | Dobré obchodní signály | Fundamentální události | Šok na trhu | Konec downtrendu | Zmírnění obchodního napětí | Obchodovat | ERA | Cla na dovoz | Směr trhu | Skupina OPEC | Ekonomické vyhlídky | Přístup k informacím | FRED | Pokles cen | Výkyvy cen | Výrazné pohyby | Trailing Stop | Bývalý prezident | Indikátor CCI | Pozornost trhu | Výdaje | Michigan | ETF | UTC | Short příležitost | Základní pravidla systému obchodování | FXstreet.com | Rekordní deficit | Zajištění investice | Povaha obchodování | Dluhopisy | Firma | Snížení ratingu | Obchodníci | Efektivní obchodování | Poptávka | EUR USD | Uzavření trhů | Korelace měn | Zasedání Bank of England | Výrobní index ISM | Zboží dlouhodobé spotřeby | Odpor | Obavy o ekonomický růst | Fundamentální analýzy | Prolomení oblasti | Současné ceny | Tržní trend | Conference Board | Dnešní údaje | Pohyby měnových párů | Inflace zpomaluje | Pokračování trendu | Signál k nákupu | Klouzavý průměr | Powellův projev | Overnight | UBS | Rok 2025 | Podnikání | Úsilí | Zpomalení inflace | MIFID | Bankéři | Obchodní aktivita | Problémy | 3М | USA a Čína | Kurzy eura | Kanadský dolar | Plán obchodování | Litecoin | Trendový pohyb | Medvědí fáze | ECB Christine Lagardeová | Růst HDP | Odvetná opatření | Celosvětová poptávka po ropě | Pokles trhů | Profit-Target | Buy Stop | Index PMI | Úspěšnost ziskových obchodů | Euro vůči dolaru | HDP (Hrubý domácí produkt) | Bank of Canada | Kalendář událostí | Throwback | Pohyby dolaru | Sázka | Ropná společnost | Investiční banka Goldman Sachs | Politické rozhodnutí | Cenová akce | Efektivní řízení | Dobré časy | Cla vůči USA | Ziskový potenciál | Zpomalení hospodářského růstu | Vysoká cena | Pravidla obchodního systému | STP | Christine Lagarde | Spojené státy | Vliv na měnové páry | Kolaps dolaru | Kurz dolarů | Celní válka | Vývoj | Vývoj situace | Dlužníci | Indexy PMI | Euro posiluje | Vyhlídky americké ekonomiky | Nastavit stop-loss | Úroková sazba | Ottawa | Časový rámec | Úroveň rezistence | Technické korekce | Dnešní kurz | AUD/NZD | Flag | Výkon dolaru | Sebevědomí | Austan Goolsbee | Slevy | Býčí divergence | Agentura Fitch | Rizikové averze | Platforma | Volby | Americké akcie | Nový týden | Futures na americké akciové indexy | Vstoupit do trhu | Velmi volatilní | Nový americký prezident | Politika centrálních bank | Short pozice | Růst americké ekonomiky | Objednávky | Ekonom Evropské centrální banky | Volatilní | Sankce | Zvyšování úrokových sazeb | Technická korekce | Poptávka po dolaru | Riziko ztráty | EUR/USD | Zahájení obchodování | FAIR | Kurz libry | Pin Bar | OSN | Nová fáze | Intervence | Válka mezi USA a Čínou | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Trh s kryptoměnami | Dostatek likvidity | Pandemie | Směr trendů | Spotřebitelská důvěra | Výprodej dolaru | Analýza makroekonomických zpráv | Konsolidace | Platný obchodní signál | Další vývoj | První odhad | Sektor služeb v USA | Výroba v Německu | Dění ve světě | Interní informace | Měnové politiky | Momentum indikátor | Obchodní situace | Zprávy z Fedu | Uptrend | Politická rozhodnutí | Aktuální situace | Engulfing pattern | Míra nezaměstnanosti v Německu | Obchodní dohody | Manufacturing | Nejlepší rozhodnutí | Exekutivní příkaz | Rozhodnutí o sazbách | Výnosy | Měnový výbor | Americké žádostí o podporu | Snížení ratingu USA | Podnikatelská aktivita v USA | Hennessy | Pandemie covidu-19 | Sympozium v Jackson Hole | Volatilní vývoj | Americké statistiky | Ekonomická situace | Stabilní růstový trend | Odhad HDP | Války s Izraelem | Zimbabwe | Růstový potenciál | Nové peníze | Denní volatilita | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Impulzivní pohyby | Pravidla systému obchodování | Cena zemního plynu | Dow Jones | Dosáhnout zisku | Nejlepší obchodníci | Zavedená cla | Obchodní jednání | Klíčový údaj | Vyšší časové rámce | Fair Value Gap | Investiční strategie | Uzavření obchodu | Bezpečný přístav | Index výrobních cen (PPI) | Emoce na trhu | Centrální bankéři | Evropská unie dnes | Vyhlídky amerického dolaru | Prognózovaní | Výkonnost společností | ADP | Pozitivní faktor | Faktor Trump | Sell signály | Průběžné výsledky | Investiční doporučení | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Pracovní den | Prezidentské volby | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Cenové pohyby | Hlavní měnové páry | Ropné písky | LVMH | Průmysl v Německu | Tisková konference | Vítězství | Aktivity v USA | Forexoví obchodníci | Růst mezd | Automobilka | Fibonacci | Luis De Guindos | Snížení inflace | Přístup k dolaru | Technické indikátory | Odvětví | Obchodní příležitosti | Prezidentství Donalda Trumpa | Sazby | Dnešní ADP | Obchodní pozice | S&P Global Platts Analytics | PMI ve výrobě | Pozorování | Británie | Otevření obchodu | Začátek trendu | USD graf | MF | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Komise v přenesené pravomoci | Tržby v eurozóně | Výrazný zisk | Zprávy o trhu | IMF | Dovoz do USA | Geopolitické dění | Investovat | Komoditní | Silnější americký dolar | Průraz ceny | Data o HDP | Prohlášení | Nerozhodnost | Technická situace | Generální ředitel | Hlavní pravidla | Průmyslové objednávky | Investiční fondy | Regulátor | Obchodní dohoda | Nákup a prodej | Společnost LVMH | Firmy | Dovozní clo | Medvědí divergence | Konzistence | Nespokojenost | Kolísání trhu | Budoucí vývoj | Celkový sentiment | Průměrování | Silné výkyvy | HDP Německa | Index výrobních cen | Graf EUR/USD | Panika | Úrokové sazby Bank of England | Soustředit na obchodování | Pondělní obchodování | Zajištění | Zemědělství | Averze k riziku | Překážky | Klidné obchodování | Trades | Zasedání britské centrální banky | Fair Value Gap (FVG) | Dolar včera | Vyšší ceny | Euro dnes | Dovoz oceli | Money management | Kroky centrálních bank | Pomoc lidem | Hypotéza | Dlouhodobé investice | Commitments of Traders (COT) | Oslabení měny | Státní svátek | Inflace ve Velké Británii | Nová cla | Představitelé americké centrální banky | Odhad růstu HDP | První fáze | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Investování | Očekávání firem | Strategie ECB | Nápad | Fed | Nonfarm Payrolls | RONDA INVEST | Index spotřebitelské důvěry | Zajištění proti kurzovému riziku | NASDAQ 100 | Důležité makroekonomické události | Účastníci trhu | Prodejní signál | Celosvětová poptávka | Pohyby směrem dolů | Hry | Korekce trhu | Trhy | Síla americké ekonomiky | Trade | Obchodování na forexovém trhu | Fluktuace | Nejbližší rezistence | Sideways | Významné úrovně | Potenciál zisků | Měnové trhy | Oscilátor | Rizika | Eurozóna | Portugalsko | Commitment of Traders | Fond | Denní obchodování | Riziková prémie | Eskalace obchodní války | ISM | Horší výkonnost | Žádné výrazné pohyby | Zvýšení volatility | Globální trhy | Páteční NFP | Obchodujeme | Fitch | Postavení dolaru | Dluhopisový trh | Nákup eura | Období korekce | Měnová politika ECB | Kalendář ekonomických událostí | Velcí hráči | Řízení peněz | Kyjev | Prodávající | Fundamentální základ | Risk Reward Ratio | Rostoucí mzdy | Směr obchodů | Zasedání centrální banky | Ekonomiky EU | První obchod | Obnovení růstu | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Sazby Bank of England | Růst ekonomiky | Klíčové faktory | Růstové faktory | Cenový vývoj | Britská ministryně | Tipy pro začátečníky | Žádosti o podporu | Michal Lukáč | Stav ekonomik | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Stop order | Tesla | OSN a NATO | Snížení sazeb Fedu | ONE | Low | Prodej eura | Španělsko | Vývoj měnových párů | XTB Research | Státní rozpočty | Solidní růst | Time frame | Odrazy | Nárůst volatility | Týdenní nárůst | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Otevření buy | Forexový trh | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Potenciál poklesu | Druhá vlna | Mzdy | Silné ekonomické údaje | Poradenství | Obchodování páru EUR/USD | ICT | CAD | Sentiment trhu | Denní zisk | HDP EU | Deeskalace | Včerejší seance | Signály oživení | Americká ropa WTI | Banka Goldman Sachs | Významný dopad | Cenové úrovně | Společnost | Exekutivní příkazy | Zprávy z eurozóny | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Změny tržního sentimentu | Evropské trhy | Raphael Bostic | Sázet | Obchodování pro EUR/USD | Tým RoboMarkets | Dnešní výsledky | Ztráta | Dluhové krize | Nákupy dolaru | FXstreet | Aktuální technická situace | Reporty | Nabídka ropy | Fundamentální pozadí | Obchod | Pips | Hlavní trend | Negativní zprávy | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Intradenní pohyby | Nárůst long pozic | CAD/CHF | AUD/USD | Průmyslová výroba v USA | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Řídit riziko | Trading ideas | Nižší volatilita | Vývoj na trhu | Zahraniční forex | Riziko | Míra inflace v Německu | Analytik | Minimální zisk | Konsolidace ceny | Emise | MAM | MAST | ATH | Právo | JPY | Citi | Swiss Life | RSI | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Volatilita trhů | Zvýšené volatility | Urals | Order | Trend na trhu | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Ernst & Young | Nadšení | NATO | Mali | Karty | Čína | Risk | Úrovně supportu | STAR | Aktuálně trh | Ceny | Prognóza vývoje | ETH | Tržní pohyby | Financování | Propad ekonomiky | Hrozba recese | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Gazprom | Oslabení amerického dolaru | Údaje o prodejích | Pohyby na trhu | Short obchod | Mírná korekce | COT report | Změna politiky | Války | Impuls | Míra nezaměstnanosti v USA | Břidlicové ropy | Data z trhu práce | Centrální banka | Stop-Loss příkazy | Předpovědi | Predikce | Nákupní obchod | Doporučení k obchodování | EUR/NZD | WTI | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | SMA | Praxe | Divergence | Makroekonomické faktory | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | MACD | Komuniké | EUR/JPY | Libra | Klíčová úroveň | Trump dnes | Odborníci | Údaje o vývoji inflace | Dlužník | Zóny supportu | Celní politiky | Klima | Současná cena | Instituce | Propuštění | Shooting Star | Vstup do trhu | Dopad na sentiment | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Obchodní úspěch | Stop-Lossy | Výnos | Powellovy komentáře | Donald Trump dnes | Indikátor Ichimoku | Obchodování GBP/USD | Výsledky amerických voleb | Pokles ekonomiky | Insider | Index DOW | IHNED | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | Americká investiční banka | 256/2004 | Dvojitý vrchol | Dobrá zpráva | Rozhovor | Order block | Nové sankce | Dlouhodobý trend | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Tržní riziko | Obchodní den | Obchodní tipy | Money-Management | Vietnam | Ceny akcií | Cena akcií | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Channel | Oživení trhu | Obchodování EUR/USD | Posilování USD | Obchodní analýza | Výběr zisků | Írán | Jestřábí postoj | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Čínské zboží | Histogram | Současné tržní prostředí | Protistrana | Německé HDP | Vlna poklesu | CFDWorld | Evropské PMI | Funkční období | Zisk | Obchodníci dnes | Přizpůsobovat se | ČNB | Bank of England | Katar | EURUSD | Pozitiva | Demokraté | Swapy | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Silná data | Nejbohatší | Pozitivní zprávy | Krátká pozice | Obchodování | Býčí sentiment | Obchodování ropy | Společnost Shell | Falešné proražení | Dnešní data | Posílení dolaru | Úroky | Sell Stop | Prezident | Růst inflace | Pokles hodnoty | Obavy trhu | Jednotné měny | Jednotná evropská měna | Analýza páru EUR/USD | Shortovat | Prémie | Oslabování dolaru | Státní rozpočet | Evropa | Cena eura | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Technický signál | Zprávy | Globální obchodní válka | CCI | Ceny ropy | Euro klesá | Údaje o vývoji HDP | Zprávy z trhů | Kupující | Francie | Předpověď | Všechny indikátory | Den díkůvzdání | L'Oréal | Ekonomické důsledky | Údaje | Pozice spekulantů | Silná rally | Michelle Bowmanová | Inflace v Evropě | Posílení libry | Ekonomické události | CAD/JPY | Eurodolar | Kontext | Rýže | Ukazatel inflace | FXstreet.cz | Teherán | Obchody | Profit Target | Producent ropy | Britská měna | EUR/USD a GBP/USD | Obraty trendu | Drahý kov | Technologické firmy | Index CPI | Segment trhu | xStation5 | Obchodní konflikt | Růst spotřebitelských cen | Síla dolaru | Japonsko | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Marže | Růst měny | Risk na obchod | Směřování | Výrazné cenové pohyby | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Bid | TopForex | Japonská centrální banka | Společnost XTB | CARA | Dobré zprávy | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Fundamentální ukazatele | Růst dolaru | Vybírat zisky | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Aktuální prognóza | Pozitivní výsledek | Dluhy | Předpovídání | FOREX | Podnikatelská aktivita | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Jasný směr | Cizí měny | Peking | GfK | Resistance | Aliance | Výrobní aktivity | HDP | Měnové kurzy | Hlava a ramena | Devizový trh | Načasování | Manufacturing PMI | Skandály | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Nákupní aktivita | Rozhodování | Dolar | Další posilování | Euro | Pohyby ceny | Falešný signál | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | Eskalace napětí | Fibonacciho úrovně | USD/CAD | Rizikové prémie | Obchodní bilance | Index PCE | Celý svět | Vyšší inflace | Prudké výkyvy | Členské země | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Členové OPEC | To nejdůležitější | Zápis ze zasedání FOMC | AAPL | Vstupní signály | Míra inflace v eurozóně | Obchodní systémy | Zdraví | Růst inflace v USA | Novinky | Session | Pozitivní výhled | FX Street | Výhled měnové politiky | Stimuly | Ztráty | Osobní výdaje | Americká seance | Americký ISM | 1D | Zprávy z Německa | Obchodní nastavení | Výhled trhů | Spojené arabské emiráty | Philip Lane | Technický výhled | Úvěr | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Nakupovat | FOMC | Slabost dolaru | Akcie | Medvědí trend | Currency | Fáze růstu | Ekonomické nerovnosti | Prodejní pozice | Fundamentální výhled | Inflace v eurozóně v červnu | Měnové podmínky | Kupci | Mzda | Nižší úrokové sazby | Míra inflace v USA | All Time High | Velký zisk | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Očkování | Podniky | Ziskové obchodování | Index spotřebitelských cen | Štěstí | City | Nastavení Stop-Lossu | Institut ZEW | Downgrade | Napětí na trzích | Zrychlení růstu | Asijské seance | Louis Vuitton | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Buy signály | Ekonomické nejistoty | Index cen | Světová ekonomika | Útok na Izrael | Změny na trhu | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Globální ekonomika | Technické faktory | Libra šterlinků | USDJPY | Realizovat zisk | Price Action | Projekce Fedu | Index PPI | Prostor k růstu | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Koronakrize | Obchodování v pásmu | Analýza EUR/USD | Prognózy | Kurz | DNO | Daně | SOK | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Růst zisků | Jádrová inflace | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Růstový trend | Signál ke vstupu | Index cen výrobců | Den obchodování | Měnová politika Fedu | Americká automobilka | Ztrátový obchod | Světové ekonomiky | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | Údaj o HDP | Aerolinky | Silnější dolar | Rychlý růst | Nejlepší strategie | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Keir Starmer | Návrh zákona | Traders | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Finanční nástroj | Doporučení pro obchodování | Odveta | Rally | Investujte | Výsledek zasedání | Londýn | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Nezávislost | Komunikace | Důvody k nákupu | Německý průmysl | Bod | Americký soud | Value Gap | Makrodata | Zisky | Delta | Šéf Fedu | Diverzifikovat | Podnikatelské aktivity v USA | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Základní pravidla | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | Důvěra | Vítězství republikánů | Oslabení dolaru | Výplata | CAC 40 | Americký akciový trh | Ukazatel | Dlouhá pozice | Obchodní politika | Zpráva o trhu práce | Měny | Profitovat | Inaugurace | Značný pokles | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Nový cyklus | Ropa WTI | Dialog | Fundamentální faktory | Burzy | Hospodářský růst | Chaos | UST | Hlavní kryptoměna | Export | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Signál | Kering | Číst grafy | Nové žádosti o podporu | Řízení rizik | Partneři | Forbes | Čtvrtletní výsledky | Britské měny | Zhodnocení | Organizace | Index NASDAQ 100 | Services | Neúspěch | Fundament | Jižní Korea | Média | Engulfing | Medvědí scénář | FedWatch | Potenciální ztráty | Rozšíření | BABA | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | Smíšené výsledky | Důležitá data | Administrativa | Béžová kniha | Pozitivní signál | NFP | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Potenciální zisky | Obchodní dny | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Růst britské ekonomiky | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Průmyslová výroba v Německu | Elon Musk | ZEW | Zprávy o nezaměstnanosti | Analýza transakcí | Americký trh práce | TIM | Swissquote | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | FVG | EUR/AUD | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | RoboMarkets | XAU/USD | Evropská unie | Rozvoj | Hlavní indexy | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Neuspokojivé výsledky | Divize | University of Michigan | Současný trend | Korekce | Časový plán | Výrazný pokles | Rozhodovací proces | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Tržní ceny | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Průzkumy | Pokles libry | Downtrend | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | Patrick Harker | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Zvýšené riziko | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Obraty | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Rostoucí trend | High | Oživení světové ekonomiky | TIPS | Míra zisku | Tým InstaForex | Rozbor | Íránská ropa | CHF | Měnový trh | HDP USA | Ztrátové pozice | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | Otočení trendu | Trendline | Akcie LVMH | Nákupní příležitost | Volby v USA | Drawdown | AUD/CAD | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | Zpráva o zaměstnanosti | S&P 500 | Hladina supportu | JDE | Podpora | Geopolitické faktory | QE | MT4 | Sledování trendů | Zvýšené geopolitické napětí | Spojené království | Výstupní body | Evropský regulátor | Cena | Obchodování GBP | EU a USA | Příkaz stop-loss | Překoupenost | Německo | Makroekonomické ukazatele | Krach | Obchodní spory | EURAUD | Upozornění | Apple | Příkaz Stop | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Pohyb cen | CHF/JPY | Evropské indexy | Americký trh | Interpretace | Snížení sazeb | Prime | DOT | Close | Kurzy | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Inflace v listopadu | Etherea | Výhledy | Co bude | Medvědi | Zveřejnění zpráv | Strategie obchodování | DAX | Zavedení cel | Zpráva CoT | Forexu | Poměr RRR | Hliník | Kurzy měn | Podhodnocený | Akcie společnosti | Obchodní válka | Jednotná měna | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Evropské méně | Inflace v Německu | Geopolitika | Barel WTI | Pozitivní výsledky | Denní graf | Impulzy | Volume | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Odvolací soud | Indikátor MACD | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | Jestřábí přístup | Americký odvolací soud | Likvidita | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Bezpečnost | Potenciál zisku | Banky | Buy | Obchodní podmínky | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Nižší hodnoty | Vlády | Kotace | Rychlost | Vyrovnat ztráty | Malý prostor | Šance | Fundamenty | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | Aktivita obchodníků | PMI v eurozóně | Poptávka po ropě | Správa | Wall Street | Průlom | Historie se opakuje | Analýza | Měnové politiky v USA | Zlepšení | Irák | Prezidentský kandidát | Sazby Fedu | ČR | XTB | Výsledek hlasování | Kontrakt | Breakouty | Uzavření dohody | Výraznější pokles | Intervenovat | Solidní výsledky | Jádrový CPI | Pozice | Současná situace | Portfolia | Zájem obchodníků | Potenciální zisk | Hodinky | OCI | Výběr likvidity | Aktivity v eurozóně | Začínající tradeři | Pullback | Příprava | Inflace v EU | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Inflační report | Švýcarský frank | Market | Svíčkové formace | Nákupu státních dluhopisů | Henry Hub | PMI indexy | Sestupný trend | Medvědí trh | Otevřená pozice | Support | Průměrná mzda | Swissquote Bank | Důležité informace | FX | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Crowdfunding | Uvolňování měnové politiky | Soud | Pokračování růstu | Obchodní aktivity | Investiční banka | Finální odhad | Chuť riskovat | Služby | Vybrat zisk | Zvýšená volatilita | Lepší pochopení | Ruský výraz pro peníze | Tržní očekávání | OPEC | Ministryně financí | Jak číst grafy | Úroková sazba Fedu | Zrychlení inflace | Sentiment | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Šílenství | Bohatý | Stop-Loss | Zvýšené napětí | Růst libry | Politická krize | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Nákupní příležitosti | Vstupovat do obchodu | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Americký dolar včera | Politika Fedu | Retracementy | Ekonomické trendy | Šéfové | Report ADP | Rezistence | Index Dow Jones | ZEW index | Hladiny supportu | Projekce | Hlavní zprávy | Jasné signály | Inflace v březnu | Zpráva COT | Zpravodajství | Ichimoku | Pozice dolaru | Volatility trhu | Obchodujte | Nařízení | Budoucí pohyby | Ropy | Prudké pohyby | Struktura | Výrobní sektor | Pomalý růst | Dnešní obchodování | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Mimořádné zasedání | Škoda | Pokles poptávky | Holubičí rétorika | Americké ekonomiky | Nejhorší scénář | Jádrový index | Obchodní vztahy | Krátké (short) pozice | USD | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Rozhodnutí americké centrální banky | Významné změny | Emoce | Longovat | Jak trh reaguje | Nové příležitosti | Nejvolatilnější | Martin Krištoff | PMI ze sektoru služeb | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | Powell dnes | HDP v USA | Richard Bechník | Trendové pohyby | Silný dolar | Globální vývoj | Konflikt mezi Izraelem | Tvůrci trhu | Výkonnost dolaru | Tržní podíl | Odhad inflace | Posilování amerického dolaru | Údaje ISM | Posilování eura | Cena ropy | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | Průraz | Krátkodobé obchodování | Australský dolar | Rallye | Propad | GBP/AUD | Zpomalování ekonomiky | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Úrovně likvidity | Pokles eura | Významné zprávy | Guvernéři centrálních bank | Bitcoin dnes | Graf páru | Finanční ztráty | Růst eura | Vydělat peníze | Nemovitosti | Makro data | Markets | USD/CHF | Dezinflační proces | Významné pohyby | USA Donald Trump | Oblast supportu | Oslabování amerického dolaru | Rok 2024 | Kanada | COT (Commitment of Traders) | Nejistota | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | Makroekonomické údaje | Kryptoměna | Makroekonomický kalendář | Výhled pro EUR/USD | Smart money | Take-Profit | Libra klesá | Každý trader | Dlouhodobí investoři | Technické patterny | Boční trend | Ceny komodit | Indexy | Break Even | Prognózy inflace | Americký dolar | Klíčový faktor | Makro | Klesající trendové čáry | Evropská centrální banka | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | ECB | Institut | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Velikost pozice | Růst ceny | Měnová politika | Ziskovost | Doporučení | Odraz ceny | Inflační očekávání | Oslabuje dolar | Body | Výhled na rok 2025 | Zvýšení inflace | Index výdajů | Parita | Swiss Life Select | Korekční fáze | Krypto | Evropské země | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Paradox | Vysoké zisky | Lot | Navýšení | Týdenní pokles | Americká cla | Negativní vývoj | Údaje o nezaměstnanosti | EU | Hodnota indexu | Miliardy | PBOC | Úroveň supportu | Silné euro | Časové rámce | Síla měn | Zpracovatelský průmysl | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | Globální trh | Jak investovat | PMI pro sektor služeb | Silný růstový potenciál | Nákupní signál | Prodeje | Základní sazba | Zpráva o vývoji inflace | Akciový trh | Zajímavé pohyby | Trend klesající | Investovat peníze | Vyšší cla | Investor | Stochastic | USD/JPY | Šperky | Dvojité dno | Sazba Fedu | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Bloky | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Kryptoměnový trh | Nové údaje | Banka | Produkce ropy | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Vybrání likvidity | Stav americké ekonomiky | Významné události | Cenový index výdajů | Úřady | Američané | Pohyb dolaru | Statistika | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Další pokles | COT | Německá inflace | Strukturální problémy | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot