Čtvrtek 25. července 2024 15:33
reklama
FTMO férovost
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster

3 nejlepší anticyklické a defenzivní akcie roku 2019

09.10.2019 12:47  Autor: LYNX  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

V dobách, kdy ceny akcií prudce kolísají a akciové indexy mají tendenci klesat, se investoři zaměřují na stabilní, antiticyklické akcie stabilních společností. Cyklické růstové akcie, jako jsou například akcie společností v polovodičovém sektoru nebo sektoru cloudového softwaru naopak investoři často opouštějí v chaotických fázích trhu, což zpravidla přinese dlouhou spirálu směrem dolů u hodnoty těchto akcií.

V případě zjevného přesunu k defenzivním akciím tradeři hovoří o chování„risk-off“, zatímco v přesun k cyklickým akciím se analogicky přezdívá chování „risk-on“. Defenzivní akcie jsou zpravidla žádané zejména tehdy, když hlavní investoři vidí rizika poklesu a obávají se krachu na akciových trzích.

V následujícím článku vám představíme 3 anticyklické akcie, které mohou efektivně zajistit vaše investiční portfolio v době nejistoty na akciových trzích.

Nejlepší anticyklické a defenzivní akcie

V následujícím článku se dočtete:

 1. Končí růstová éra technologických společností?
 2. Inverzní struktura výnosů: Odborníci se domnívají, že se blíží ekonomický pokles
 3. Investoři se zaměřují na anticyklické akcie, které jsou odolné vůči ekonomickým cyklům
 4. Cyklické společnosti těží z fází rozmachu
 5. Mnoho produktů je nepostradatelných i v době krize
 6. Definovat anticyklické akcie může být komplikované
 7. Sledujte rizika specifická pro dané odvětví
 8. Nejlepší anticyklické akcie roku 2019
  • 8.1 Akcie Waste Management: Návrat odpadu
  • 8.2 Akcie Church & Dwight: Spotřební zboží pro každodenní potřeby
  • 8.3 Akcie Regeneron Pharmaceutical: Vysoce výnosná biotech společnost
 9. Obchodujte anticyklické akcie s LYNX

Končí růstová éra technologických společností?

Měnová politika byla v posledních letech velmi expanzivní a hospodářství se celosvětově rozvíjelo velmi dobře. V tomto prostředí poháněly akciové trhy s jejich silným růstem výnosů především technologické akcie. Pro investory bylo v posledních letech jen málo argumentů, proč investovat do defenzivních akcií, jako jsou akcie společností podnikajících v odvětví spotřebního zboží nebo telekomunikace.

Růstové akcie od dot-com bubliny před 18 lety tak vysoko hodnoceny. Od podzimu 2018 však vše nasvědčuje tomu, že období cyklických akcií se blíží ke konci. Kolísání na burzách po celém světě se stupňuje a několik dříve upřednostňovaných růstových akcií, jako je Netflix nebo Nvidia zaostávají za trhem.

Inverzní struktura výnosů: Odborníci se domnívají, že se blíží ekonomický pokles

Kromě toho se stále více ozývají hlasy, které varují před zpomalením ekonomického růstu nebo dokonce před ekonomickou recesí. To by také mohlo poukazovat na aktuální inverzní výnosovou křivku, která je mezi odborníky vnímána jako možná předzvěst blížící se recese. V grafu tato výnosová křivka obvykle běží ze spodního levého rohu do horního pravého.

To je zapříčiněno tím, že dluhopisy s krátkodobou splatností obvykle generují menší úroky než dluhopisy s delší splatností, které jsou obvykle spojeny s příslušně vyššími riziky a nejistotami, a právě proto za normálních podmínek generují vyšší úrokové výnosy.

Inverze výnosové struktury je situace, kdy výnosnost dlouhodobějších dluhopisů klesne pod výnosnost krátkodobých dluhopisů. To obvykle signalizuje, že účastníci trhu očekávají v dohledné budoucnosti klesající úrokovou sazbu.

Přesně to se nedávno stalo na americkém finančním trhu. Rozpětí mezi dvouletými a desetiletými dluhopisy poprvé od roku 2007 kleslo na červenou. Před několika měsíci rozpětí mezi dvouletými a pětiletými americkými vládními dluhopisy sklouzlo do negativního teritoria.

Inverzní výnosová křivka vs recese

Obrázek: Výnosová křivka 10letých dluhopisů mínus výnosy 3letých dluhopisů je opět inverzní, což je hodně velký signál blížící se krize, viz. grafika

Investoři se zaměřují na anticyklické akcie, které jsou odolné vůči ekonomickým cyklům

Když se akciové trhy pohybují a budoucí ekonomický a politický vývoj je nejistý, investoři se stávají opatrnější a stále více hledají bezpečnost na úkor zisku. Protože však úrokové sazby zůstávají nízké, chybí atraktivní investiční alternativy k akciím.

Defenzivní, anticyklické akcie jsou rozumným kompromisem, protože investorům poskytují relativní sílu a poskytují zajímavý zisk i v těžkých hospodářských dobách. Ačkoli nárůsty cen jsou u těchto akcií obvykle mnohem mírnější než u růstových akcií, je to kompenzováno vyšším dividendovým výnosem, nižší volatilitou cen a také přirozenou stabilitou těchto společností.

Cyklické společnosti těží z fází rozmachu

Většina společností těží především z fází ekonomického růstu, kdy klienti utrácejí mnoho peněz za různé statky – od aut po drahé dovolené. Jakmile se objem peněz mezi spotřebiteli ztenčí, společnosti začnou primárně šetřit snížením nákladů, které nejsou nezbytně nutné. Čím cykličtější je podnikání společnosti, tím více kolísá její situace v průběhu obchodních cyklů.

Výsledkem je, že v případě hospodářské recese cena akcií cyklické společnosti obecně nepřiměřeně klesá. Obzvláště cyklickými akciemi jsou akcie výrobců čipů, komoditních společností, technologických a elektronických společností, společností luxusního zboží nebo výrobců automobilů.

Mnoho produktů je nepostradatelných i v době krize

Existují však oblasti, ve kterých lidé utrácejí téměř tolik peněz v době hospodářského zpomalení jako v době vysokého růstu. Například téměř nikdo se neobejde bez jídla, toaletních potřeb nebo léků, i když se ekonomická situace horší. V odvětví telekomunikací, zdravotnictví, pojišťovnictví, energetiky a likvidace odpadu je většina společností také poměrně imunní vůči ekonomické krizi.

Dále málokdo zruší smlouvu na mobilní telefon nebo přestane topit v zimě, když se ztenčí rodinný rozpočet. Čím nepostradatelnější jsou produkty nebo služby společnosti, tím více je akcie odolná vůči ekonomickým cyklům.

Ačkoli takové společnosti mají tendenci růst méně silně než například technologické společnosti, často generují velmi stabilní příjmy a obvykle spolehlivě rozdělují relativně vysoké dividendy.

Definovat anticyklické akcie může být komplikované

Většina kótovaných společností jsou cyklické akcie, takže hledání anticyklických akcií není tak snadné. Dokonce i anticyklická akcie na první pohled se může rychle projevit jako velmi cyklická. Například banky a nemovitosti byly dlouho považovány za antiticyklická odvětví. Od finanční a realitní krize v roce 2008 se toto hledisko pravděpodobně změnilo.

Zatímco retailové bankovnictví zůstává v bankách během recesí většinou stabilní, podnikové bankovnictví a investiční bankovnictví je stále volatilnější. Nesplacené půjčky, rostoucí rizikové náklady bankrotů a klesající obrat cenných papírů vedou v době krize k výrazně nižším výnosům. Klasické obchodní modely mnoha bank jsou navíc ohroženy digitalizací a umělou inteligencí a ztrácí podstatu.

[E-book ZDARMA]: 14 praktických tipů, jak se stát lepším investorem

Objevte jak zvýšit úspěšnost svých obchodů. V knize naleznete praktické tipy pro money management, jak si vést obchodní deník, principy řízení rizika či psychologii investování.

Sledujte rizika specifická pro dané odvětví

Tyto zásadní změny v rámci odvětví však neovlivňují pouze finanční sektor. Kromě obecné hospodářské situace je nezbytné sledovat vývoj specifický pro daný průmysl. Například vládní energetický přechod je navržen tak, aby zajistil přechod od fosilních paliv a jaderné energie k udržitelným zdrojům.

Tento nepochybně smysluplný velký projekt však v dohledné budoucnosti zatíží energetický průmysl a otestuje obchodní modely veřejných služeb, které vzkvétají po celá desetiletí s relativně cyklickou odolností. Akcie hlavních německých dodavatelů energie RWE a EON proto mají klesající trend již více než 10 let.

Dalším příkladem je diskuse v USA o politicky fixních limitech cen léků, což ovlivňuje ceny biotechnologických a farmaceutických akcií. Pokud chcete investovat do anticyklických akcií, je také nezbytné, abyste zohlednili nejen cyklické charakteristiky, ale také faktory, které ovlivňují daný průmysl.

Příklady anticyklického průmyslu:

 • Jídlo, pití, voda
 • Spotřební každodenní zboží (např. péče o tělo, detergenty)
 • Farmacie, zdravotnictví
 • Nakládání s odpady
 • Telekomunikace
 • Pojištění
 • Vojenský průmysl

Nejlepší anticyklické akcie v roce 2019

V následujícím textu vás seznámíme z našeho pohledu se třemi nejlepšími anticyklickými akciemi, se kterými můžete efektivně zajistit vaše portfolio v roce 2019, a to i během pokračujících nepříznivých podmínek na akciových trzích.

3. Akcie Waste Management: Návrat odpadu

Světová banka nedávno předpověděla, že do roku 2050 by se globální odpad měl zvýšit až o 70% na neuvěřitelných 3,4 miliard tun ročně. Podle nadace Ellen MacArthurové, v oceánech ročně přibude kolem 8 milionů tun plastického odpadu. Problémy samozřejmě způsobují nejen plastové odpady, ale také mnoho dalších materiálů, které je obtížné nebo nemožné rozložit. Aby se snížilo množství odpadu, musí být kromě optimalizace obalů zvýšena především míra a efektivita recyklace.

Waste Management (ISIN: US94106L1098 – symbol: WM – měna: USD) je jedním z největších hráčů v tomto průmyslu. Společnost Waste Management byla založena v roce 1968 a je kótována na burze v New Yorku a zařazena do akciového indexu S&P 500. Její hlavní činností je sběr, likvidace a recyklace odpadu všeho druhu.

Mezi její klienty patří jak soukromé domácnosti, města, tak velcí průmysloví zákazníci. Pro inovativní společnost je stále důležitější i těžba obnovitelných zdrojů energie ze skládkových plynů.

Pouze americký trh s domácím odpadem má objem kolem 60 miliard USD. Velké části tohoto trhu dominuje Waste Management, protože společnost je zdaleka největší společností na odstraňování odpadů v USA s ročním obratem 13 miliard USD. Hlavní konkurent Republic Services je jen asi poloviční. Pro nové potenciální konkurenty navíc existují vysoké překážky při vstupu na trh, protože podnikání v této oblasti je extrémně kapitálově náročné.

Likvidační zařízení a vozidla, sběrná místa odpadu a skládky vyžadují obrovský vstupní kapitál. Také legislativní požadavky na otevření a provoz skládek a spaloven jsou velmi náročné. Oproti tomu ziskové marže za služby jsou vysoké odpovídajícím způsobem. Navíc společnosti zpracovávající odpad nedávno velmi těžily z toho, že Čína již odmítá zpracovávat plastový odpad z USA.

Akcie Waste management - grafGraf akcie Waste Management. Zdroj: LYNX Trading.

Waste Management dokázala za poslední tři roky zvýšit prodej v průměru o 5 %. Současně s tím se zisky na akcii vyšplhaly v průměru o 18 %. V poslední době růst výnosů dokonce zrychlil. Za celý rok 2018 se zisk na akcii zvýšil o 31 % – ze 3,20 USD na 4,20 USD. Očekává se, že letos se zvýší zisk na akcii na 4,31 USD a v roce 2020 na 4,77 USD.

Po dobu 16 po sobě jdoucích let dividenda neustále roste, a proto je Waste Management jedním z nejsilnějších plátců dividend na trhu. V současné době je rozdělena čtvrtletní dividenda ve výši 0,512 USD na akcii, která se promítá roční sazbou přibližně 2,05 USD. Při současné ceně akcie 118 USD je dividendový výnos 1,7 %.

Kromě toho společnost avizovala program zpětného odkupu akcií ve výši 1 miliardy USD, který nahradí již dokončený program zpětného odkupu akcií z roku 2018.

Waste Management má všechny vlastnosti, které by měla mít proticyklická společnost. Akcie jsou v dlouhodobém vzestupném trendu. Na podzim roku 2018 společnost nebyla prakticky ovlivněna korekcí na akciovém trhu a akcie se momentálně obchodují na historickém maximu.

Waste Management má velmi stabilní obchodní model v podniku, který bude vždy potřebný. To je pravděpodobně jeden z hlavních důvodů, proč nedávno i Bill Gates investoval do akcií společnosti 50 miliard USD a se svou ženou nyní vlastní více než 7 % celkového počtu akcií.

Společnost je vhodná především pro konzervativní, dlouhodobě orientované investory nebo pro diverzifikaci portfolia v turbulentních dobách na akciových trzích.

Čtěte také: Burzovní indexy: 10 nejdůležitějších akciových indexů

2. Akcie Church & Dwight: Spotřební zboží pro každodenní potřeby

Společnost Church & Dwight (ISIN: US1713401024 – symbol: CHD – měna: USD) založená v roce 1846 vyrábí vše od čistících prostředků pro domácnost až po výrobky pro osobní péči. Mezi sortimentem společnosti najdeme zubní pasty, jedlou sodu, kondomy, kapky proti kašli, šampony a dámské hygienické výrobky a mnoho dalších produktů.

Expanze zahraničního obchodu je v plném proudu – se zvláštním zaměřením na Asii. Nedávno byla uzavřena spolupráce s čínskou společností Shanghai Jahwa, která bude na čínský trh dodávat výhradně produkty Church & Dwight. Cílem tohoto kroku je také zajistit v budoucnosti průměrnou míru růstu 6 % ročně.

Za poslední tři roky se tržby společnosti v průměru zvýšily o solidních 8 %. Zisky se neúměrně zvýšily o 13 %. Průměrný růst výnosů za poslední tři čtvrtletí činil 12 %. V současném fiskálním roce mírně vzrostl zisk na akcii o 10 % na 2,49 USD. Pro nadcházející rok 2020 se očekává růst zisku na akcii na 2,71 USD.

LYNX TIP: O tom, jak fungují akcie blíž, se můžete dočíst v našem akciovém průvodci.

Akcionáři také vydělávají hodně peněz. Od roku 1902 Společnost, která je rovněž součástí indexu S&P 500, vyplácí dividendy nepřetržitě. Posledních 23 let se navíc dividenda každý rok zvýšila. Také pro rok 2019 se očekává nárůst. Společnost tak brzy vstoupí do dividendové šlechty.

Exkluzivní titul dividendového aristokrata je označení, které dostane společnost, která je schopnanepřetržitězvyšovat dividendu po dobu 25 let a déle. Výplatní poměr je okolo 40 %, což je poměrně nízké, takže lze očekávat v budoucnosti navýšení. Při současné cenové hladině 80 USD je dividendový výnos v současné době kolem 1,1 %.

Akcie Church & Dwight - graf

Graf akcie Church & Dwight. Zdroj: LYNX Trading.

Společnost pravděpodobně poroste i v následujících letech, protože akcie Church & Dwight jsou vysoce odolné vůči ekonomickým cyklům. I poslední větší korekce na akciovém trhu ovlivnily akcii, která je v dlouhodobém vzestupném trendu, pouze drobně.

V současné době je akcie dokonce na zcela nové úrovni. V největší pravděpodobností bude pokračovat pozvolný dlouhodobý růstový trend. Akcie je vhodná pro konzervativnější investory jako jeden z držáků vašeho portfolia.

Čtěte také: Jaké akcie sledovat při příštím pádu akciového trhu?

1. Akcie Regeneron Pharmaceutical: Vysoce výnosná biotechnologická společnost

Třetí společnost, kterou bychom vám rádi představili, působí ve zdravotnictví. Regeneron Pharmaceutical (ISIN: US75886F1075 – symbol: REGN – měna: USD) je přední biotechnologická společnost vyvíjející základní léky pro lidi se závažnými onemocněními. Společnost se sídlem v New Yorku byla založena před 30 lety.

Léky společnosti pomáhají pacientům s očními, alergickými a zánětlivými chorobami, rakovinou, kardiovaskulárními chorobami, metabolickými chorobami, neuromuskulárními chorobami, infekčními chorobami a některými vzácnými onemocněními. Přes ekonomickou odolnost jsou biofarmaceutické společnosti poněkud spekulativnějšího charakteru než výše 2 zmíněné společnosti.

Regeneron je světovým lídrem zejména ve výrobě antibiotik, které Regeneron částečně prodává sám, ale částečně také na základě licence a spolupráce s jinými společnostmi, jako je například. B. Bayer nebo Sanofi. Regenton neustále optimalizuje své procesy vývoje a produkce léčiv. Kromě toho má společnost významný seznam nových léků např. na léčbu rakoviny, revmatoidní artritidy a hypercholesterolémie.

Jedním z hlavních produktů je lék Dupixent, který pomáhá při léčbě ekzému a astmatu. Především strategická spolupráce se Sanofi umožňuje společnosti financovat řadu výzkumných a vývojových projektů, jako je například Genetické centrum Regeneron, které provádí jednu z největších světových genetických sekvenčních aktivit.

Akcie Regeneron Pharmaceutical - grafGraf akcie Regeneron Pharmaceutical: Zdroj: LYNX Trading.

Výnosy Regeneron Pharmaceutical vzrostly z 1,4 miliardy USD v roce 2012 na 6,7 miliardy USD v roce 2018. V průměru za poslední tři roky růst tržeb činil 17 %. Ještě více než tržby se zisky za stejné období zvýšily v průměru o 37 %. V současném fiskálním roce se však očekává pouze mírný nárůst o 8 %.

Naposledy společnost překvapila pozitivně. Zejména tržby z prodeje léku Eylea na léčení poškození zraku související se stárnutím se díky spolupráci se společností Sanofi zvýšil o 17 % na 1,16 miliardy USD. Čtvrtletní příjmy se zvýšily o 10 % na 6,02 USD za akcii, což překonalo očekávání analytiků 5,42 USD za akcii.

V současné době má Regeneron Pharmaceutical tržní kapitalizaci 33 miliard USD. I když akcie s momentální cenou 298 USD zdaleka nedosahují svého historického maxima 606 USD z roku 2015, od té doby jsou z fundamentálního hlediska velmi lukrativní.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

S poměrem P / E 13 nabízí růstová společnost mírné zhodnocení, přestože se od letošního roku očekává dočasné zpomalení růstu výnosů. Akcie Regenron je také zahrnuta v indexu S&P 500. Nicméně má relativně malou korelaci s celkovou situací na trhu.

Díky svému příznivému ohodnocení, inovativním produktům, širokému produktovému portfoliu a vedoucí pozici na trhu lze Regeneron považovat za anticyklickou investici do zdravotní péče. Podnikání společnosti je nezávislé na hospodářském cyklu. Zdravotnický průmysl má však řadu specifických příležitostí a rizik, které jsou ruku v ruce zejména s úspěchy nebo neúspěchy ve vývoji a následné distribuci nových léků.

Z uvedených tří akcií má Regenron bezpochyby nejvyšší fluktuační rozpětí, ale v dlouhodobém horizontu má také mnohem větší růstový potenciál. Představitelné je také převzetí jedním z biotechnologických nebo farmaceutických gigantů s odpovídajícím cenovým ohodnocením.

Celkově je akcie vhodnější pro spekulativnější investory, kteří chtějí například diverzifikovat své investiční portfolio akciemi s vyšším růstovým potenciálem, který však méně korelují s trhem než například akcie Apple nebo Microsoft.

LYNX TIP: Sledujte pravidelné akciové analýzy ve vzdělávací a zpravodajské sekci zaměřené na akcie

Obchodujte anticyklické akcie u LYNX

LYNX nabízí obchodování s anticyklickými akciemi přímo na domácích burzách. To našim klientům garantuje vysoký objem obchodování a úzký spread.

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemi, ETF, futures, opcemi , CFD, či forexem za příznivé poplatky.

U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím našich profesionálních platforem.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn.

Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme analýzy trhu a novinky ze světa investic v rámci našeho LYNX zpravodajského a vzdělávacího portálu.

Obchodujte akcie s LYNX

S LYNX je jednoduché vytvořit si diverzifikované portfolio. Pomůže Vám k tomu přístup na více než 100 burz ve 30 zemích světa. Zároveň máte možnost sledovat aktuální akciové tipy od LYNX , které mohou sloužit jako inspirace pro Vaše portfolio.

Investujte do akcií s LYNX
Investiční produkty
Obchodování platiny - Nejlepší platinové akcie

Investice do platiny: 3 nejlepší platinové akcie roku 2019

03. října 2019 | Akcie

Věděli jste, že platina je, stejně jako jiné drahé kovy, považována za bezpečné útočiště, i v dobách recese? Objevte 3 nejlepší platinové akcie roku 2019.

Číst dále
Small Caps - Nejlepší americké Small Caps

6 nejlepších amerických small caps akcií & ETF roku 2019

25. září 2019 | Akcie

Co znamená small caps? A v čem jsou small caps tak zajímavé? Objevte momentálně 6 nejžhavějších amerických small caps akcií a ETF.

Číst dále

Jaké akcie sledovat při příštím pádu akciového trhu?

28. srpna 2019 | Akcie

Není otázkou jestli, ale kdy přijde další velká korekce na burzách. Objevte 3 americké akcie, které byste měli sledovat po korekci na trhu.

Číst dále

The post 3 nejlepší anticyklické a defenzivní akcie roku 2019 appeared first on LYNX Czech Republic.

Klíčová slova: Money management | Čína | Akciové indexy | Světová banka | USA | Obchodní deník | Měnová politika | Apple | Americké akcie | ETF | Dividendy | Recese | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Akciové trhy | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Zhodnocení | CFD | Dividenda | Dividendový výnos | Futures | ISIN | Investice | Investor | Investování | Korekce | Risk | Marže | Měna | Portfolio | Platina | S&P 500 | Spread | Trader | Trading | Trend | Trigger | VaR | Výnos | Výnosnost | Zisk na akcii | Úrokové sazby | Banky | USD | Dluhopisy | Obchodování | Indexy | Investoři | Finanční sektor | Drahé kovy | Zisk | Obchodovat | Investiční bankovnictví | Investovat | LYNX | Ceny akcií | Akcie Apple | Analýzy | Banka | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Dolar | Eura | Graf | Investiční | Investiční portfolio | Management | Nemovitosti | Portfolia | Pro investory | Řízení rizika | Trh | Zisky | Tradeři | Bill Gates | ROCE | Small caps | Tržby | Burze | Microsoft | Podnikání | Výnosová křivka | Energie | Bankovnictví | S&P | Bezpečné útočiště | Akcionáři | Poplatky | Ekonomická situace | Krize | Výnosy | Očekávání analytiků | Příjmy | Očekávání | LYNX Trading | Jak fungují akcie | Růstové akcie | Technologické akcie | Akcie společnosti | Objem obchodování | Růst zisků | Anticyklické akcie | Čínský trh | Akcie a ETF | Defenzivní akcie | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Antiticyklické akcie | Akcie stabilních společností | Obchodovat s akciemi | Breakout | Breakout Trader | Obchodník | Intradenní obchodník | Cyklické růstové akcie | Převodník měn |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • 3 důvody, proč se USA dosud vyhýbají recesi
  „Za normálních podmínek by růst klíčových úrokových sazeb tímto tempem v kombinaci s kvantitativním utahováním již zřejmě vyvolal ekonomickou recesi,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
 • 3 důvody, proč zlato nyní zůstává nejlepším aktivem
  Tento týden zlato kleslo na 2měsíční minimum pod tlakem silnějšího amerického dolaru. Přesto si drahý kov stále zachovává vysoký růstový potenciál. Pojďme zjistit proč.
 • 3 hlavní témata investorů v roce 2024
  „Investoři budou měnit svá portfolia proporčně tomu, jak moc věří, v jaké téma v daném okamžiku. Kdo dokáže správně předvídat přeměny těchto tržních sentimentů může předvídat i pohyby cen aktiv,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
 • 3 kryptoměny, které musíte vlastnit před půlením bitcoinu
  Zatímco trh s kryptoměnami očekává nadcházející událost v podobě půlení bitcoinu, Cathie Woodová ze společnosti Ark Invest upozorňuje na jeho jedinečnou kvalitu: půlení sníží tempo růstu nabídky bitcoinu na méně než 1 % ročně, což je méně než průměrný roční nárůst zlata.
 • 3 kryptoměny, které překonávají cenu ETH díky Ethereum Merge
  Po letech čekání je Ethereum konečně připraveno stát se plnohodnotným proof-of-stake (PoS) blockchainem. Kromě nativního tokenu Ether (ETH) společnosti Ethereum bylo zhodnocení několika dalších tokenů nejen velmi přínosné, ale mohlo by také po sloučení udržet lepší výkon než ETH.
 •  3 kryptoměny, se kterými se v červnu nevyplatí obchodovat
  S blížícím se koncem pátého měsíce letošního roku a s příchodem června se většina aktiv na trhu s kryptoměnami obrací do zelených čísel. Mezi více jak 25 000 kryptoměnami je však logické, že ne do všech je vhodné investovat, nebo alespoň v tuto chvíli.
 • 3 nejčastější chyby při výběru dividendových titulů
  „Kvalitní dividendové portfolio je spolehlivou cestou k pravidelným příjmům. Velká sektorová koncentrace, past likvidity, nebo nedostatek mezinárodní expozice jsou typickými nástrahami dividendového investování,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
 • 3 nejlepší akcie big data a umělé inteligence v roce 2020
  Objem dat, které lidstvo generuje a zpracovává roste raketovým tempem. Globální objem dat se za pouhé 2 roky více než zdvojnásobil. Nové technologie v oblasti získávání, zpracování a vyhodnocování dat pomáhají společnostem ve všech průmyslových odvětvích získat větší ekonomické výhody z této obrovské záplavy informací.
 • 3 nejlepší akcie herních vývojářů v roce 2019
  Herní průmysl je každým rokem stále důležitější. Počet aktivních uživatelů digitálních her roste raketovým tempem. Z řady počítačových her se stal regulérní sport, který má své celebrity, šampionáty s cenami v řádech milionů USD a miliony fanoušků po celém světě.
 • 3 nejlepší alternativní možnosti jak vybudovat majetek v roce 2024
  V době kdy světovou ekonomiku potkávají různé krize a inflace roste lidé vyhledávají nové způsoby jak vybudovat majetek a ten stávající ochránit proti inflaci. Investoři hledají alternativy k tradičním způsobům, a proto se zaměřují na nově vznikající příležitosti, které využívají sílu inovací. V roce 2024 se prostředí pro budování bohatství vyvíjí a objevují se nové příležitosti různých investic pro budování majetku. Mimo dnešní metody si samozřejmě můžete pořídit stále populární akcie online a vydělávat tak z pohodlí domova.
 • 3 nejlepší biotechnologické akcie roku 2019
  Akcie sektoru biotech jsou mezi investory nesmírně populární. Velké potenciální výnosy v blízké budoucnosti lákají mnoho investorů. Populární u investorů LYNX jsou zejména akcie Biogen a Galapagos.
 • 3 nejlepší farmaceutické akcie pro rok 2019
  Globální trendy jsou hnacím motorem růstu ve farmaceutickém průmyslu. Farmaceutický průmysl za posledních deset let zaznamenal příkladný triumf. Jedním z důvodů je úspěch biotechnologie. Aplikace výsledků výzkumu genomu, jakož i zvyšující se znalosti o fungování mnoha patogenů vedly k obrovskému posílení inovací pro vývojáře léčiv. Onemocnění jako je například AIDS, hepatitida C a některé druhy rakoviny bude již pravděpodobně možné efektivně léčit během několika let.
 • 3 nejlepší internetové akcie současnosti
  Od roku 2018 se řada internetových akcií vyvíjela skvěle. Akcie u společností jako Twitter se od konce léta 2018 navýšily o + 99 %, akcie Match Group dokonce o + 218 % a akcie Grubhub zaznamenaly nárůst o + 114 %. Všechny tři akcie jsou stále vzrušujícími investicemi s obrovským potenciálem.
 • 3 nejlepší ropné akcie roku 2019
  Obchod s ropou je v současné době opět trochu hrbolatý. Poté, co americko-čínský konflikt po určitou dobu zasáhl cenu ropy, eskalující konflikt v Íránu způsobil částečné oživení.
 • 3 nejlepší světové dividendové akcie 2019
  V dobách přetrvávajících nízkých úrokových sazeb nejsou dluhopisy a jiné podkladová aktiva s fixním příjmem velkým přínosem pro vaše investiční portfolio.
 • 3 nejlepší vanadiové akcie roku 2019
  Vanad je relativně neznámá surovina. Mnoho investorů však netuší, že se cena vanadia mezi lety 2016 a 2018 desetkrát zvýšila. Poslední dobou však cena vanadu značně propadla. Podívejte se blíže na tuto komoditu a zjistěte, jakým způsobem lze do vanadu investovat. V následujícím článku objevíte 3 nejlepší vanadiové akcie v roce 2019.
 • 3 nejlevnější akcie z indexu Dow Jones
  Jestli nejste krátkodobými prodejci, nebo investory velkých prostředků do energetických akcií, minulý rok pro vás nebyl nejspíš nijak výjimečný. Všechny 3 hlavní americké akciové indexy klesly do medvědího trhu, čímž se dostaly do nejhorších jednoletých výnosů za posledních 14 let.
 • 3 nejzajímavější příběhy z Jackson Hole
  Jackson Hole je hlavní událostí léta pro centrální bankéře z celého světa. Sjezd samotný je plný několika zajímavých p...
 • 3 povzbuzení pro akciové trhy
  Akciové trhy slaví dobré dny a směrem nahoru je pohání několik faktorů. Nejdříve v neděli guvernér čínské lidové ...
 • 3Q GDP USA
  Třetí odhad ekonomického růstu třetího čtvrtletí v USA zaznamenal downgrade o 0,1 procentního bodu směrem dolů a ekonomika rostla v meziročním srovnání o 3,2 procenta oproti druhému odhadu 3,3 procenta.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Smart Money Concept