Neděle 18. května 2025 14:46
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei Payouty
reklama
RebelsFunding
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč

Významné zprávy

img

Prognóza pro pár GBP/USD na 9. srpna 2024

09.08.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek v hodinovém grafu sebejistě odrazil od hladiny korekce 61,8 % na úrovni 1,2665, otočil vývoj ve prospěch libry a vzrostl k Fibonacciho hladině 76,4 % na úrovni 1,2752. Konsolidace kurzu páru nad touto úrovní bude znamenat také konsolidaci nad klesajícím trendovým kanálem, což lokálně změní trend na býčí. To naznačuje, že rostoucí trend bude pokračovat směrem k zóně rezistence 1,2788–1,2801. Odraz od hladiny 1,2752 by naznačoval obnovení poklesu směrem k úrovni 1,2665.
img

Plán obchodování pro EUR/USD na 1. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.08.2024 Ve středu EUR/USD opět ukázal a dokázal, že se mu prostě nechce hýbat. V úterý byly zveřejněny důležité zprávy v Evropské unii a ve středu byly zveřejněny významné zprávy jak v Evropské unii, tak ve Spojených státech, kde zároveň proběhlo zasedání Federálního rezervního systému. A jakou volatilitu vidíme v těchto dnech? 37 a 44 pipsů. O nízké volatilitě hovoříme již několik měsíců, protože v současné době je na měnovém trhu rozhodujícím faktorem. Jak se dá obchodovat pár, který se denně pohybuje pouze o 30–40 pipsů? Je důležité pochopit, že se nejedná o jednosměrný pohyb o 40 pipsů, kdy můžete vstoupit do obchodu na jedné straně a na druhé vystoupit. Také v posledních dvou dnech se trh vyvíjel beze změny.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 26. července. Jednoduché tipy pro začátečníky.

26.07.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek stále obchodoval v úzkém pásmu. Navzdory faktu, že včera byly zveřejněny přinejmenším dvě vcelku významné zprávy, volatilita nevzrostla a účastníci trhu projevili jen malý zájem o obchodování. Důležitá je také zpráva o růstu amerického HDP o 2,8 %, která překonala odhady 2,0–2,5 %, a údaj za první čtvrtletí ve výši 1,4 %. Z uvedeného vyplývá, že americká ekonomika zůstává silná. Za druhé, Federální rezervní systém může ponechat sazby na maximu, aniž by se obával recese. Americký dolar ale navzdory příznivým podmínkám nedokázal posílit. Ano, červnová zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby trh zklamala, když vykázala hodnotu -6,6 %, která je výrazně horší než prognóza. Který indikátor je ale důležitější? Stav celé ekonomiky, nebo jen prodej zboží dlouhodobé spotřeby?
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. července. Jednoduché tipy pro začátečníky.

15.07.2024 Pár EUR/USD se v pátek obchodoval pozitivně. Euro začalo růst už ráno, a to bez vztahu k později zveřejněným ekonomickým zprávám. USA zveřejnily první významné zprávy až ve druhé polovině dne. Jak vidíme, trh je stále ochoten bezdůvodně nakupovat jednotnou měnu. Přesněji řečeno, je připraven kdykoli prodávat dolar.
img

Plán obchodování GBP/USD na 12. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.07.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek nadále obchodoval na vyšší úrovni. Libra, která téměř každý den bez jakýchkoli důvodů nebo na jakémkoli základě roste, přirozeně využila dalšího "daru osudu" v podobě zprávy o inflaci v USA, která zpomalila více, než se očekávalo. Na všech ostatních zprávách už nezáleželo. Britská ekonomika však v květnu rostla více, než trh očekával. To možná poskytlo další podporu kupujícím GBP/USD, ačkoli trh na měsíční údaje o HDP obvykle nereaguje.
img

Výhled pro EUR/USD na 26. června. Nový flat pro euro

26.06.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý vykázal slabý pohyb směrem dolů, který nebyl vyvolán fundamentálními ani makroekonomickými událostmi. Při důkladnějším zkoumání je zřejmé, že cena se od 13.–14. června pohybuje v bočním kanálu mezi úrovněmi 1,0669 a 1,0757. Máme tedy co do činění s bočním kanálem širokým přibližně 90 pipsů. Všimněte si, že přítomnost bočního kanálu neznamená, že cena bude neustále dosahovat horní a dolní hranice. Cena se bude pohybovat mezi těmito hranicemi, dokud kanál neopustí. To však neznamená, že tyto hranice budou pravidelně testovány. Přesto mohou obchodníci zvážit dlouhé (long) pozice v blízkosti spodní hranice a krátké (short) pozice v blízkosti horní hranice.
img

Plán obchodování pro GBP/USD na 26. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

26.06.2024 Včera se měnový pár GBP/USD odrazil od úrovně 1,2603, což vyvolalo nepatrný pokles. Na rozdíl od eura může britská libra pokračovat v klesajícím trendu, pokud se trh hodlá zapojit do prodejů. Přinejmenším by měla klesnout na úroveň 1,2633. Libra však prochází nízkou volatilitou a k poklesu se staví zdrženlivě. Ve Velké Británii ani v USA se v posledních dvou dnech neodehrály žádné zajímavé události, takže trh neměl na co reagovat. V pondělí nás dokonce překvapil poměrně trendový, intradenní pohyb! Jelikož však cena nedokázala překonat úroveň 1,2693, můžeme nyní očekávat pokles páru, zejména proto, že na středu nejsou naplánovány žádné významné zprávy.
img

Analýza páru GBP/USD dne 25. června. Libra se stále pohybuje kolem 1,2627

26.06.2024 Vlnovou analýzu měnového páru GBP/USD je třeba zjednodušit a vyjasnit. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50...
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 25. června. Euro vstupuje do fáze korekce

25.06.2024 EUR/USD začal opět růst od úrovně Murray 1/8 – 1,0681. V předchozích článcích jsme zmínili, že euro může ještě týden nebo dva nerušeně procházet korekcí směrem vzhůru. Jde o to, že volatilita páru je i nadále poměrně slabá. Například průměrná hodnota za posledních pět dní činí 45 pipsů. Proto je zcela nereálné očekávat prudký pokles nebo prudký růst. Zároveň ani korekce nejsou vždy jednoduché – v podobě "jediné vlny". Takže pokud se pár obchoduje slabě a ospale, znamená to, že se s největší pravděpodobností dočkáme složité korekční struktury nebo dokonce dalšího flatu. Cena dvakrát otestovala úroveň 1,0681 a dvakrát ji nedokázala prolomit. Je na čase očekávat, že pár vzroste k předchozímu maximu 1,0760.
img

Výhled pro EUR/USD na 25. června. Euro pokračuje v korekci

25.06.2024 EUR/USD se v pondělí odrazil a zahájil nový korekční pohyb, přičemž se mu již podruhé nepodařilo prolomit úroveň 1,0669. Tentokrát cena prorazila kritickou linii a trendovou linii, ale podle našeho názoru ještě nenastal čas pospíchat s nákupem. Domníváme se, že v současné době pozorujeme druhou fázi korekce, po které dojde k obnovení klesajícího trendu. Nezapomeňte, že korekce může ještě nějakou dobu pokračovat a může být složitá. Připravte se proto na to, že tento týden se možná krátké (short) pozice vůbec otvírat nebudou.
img

Aktuální předpověď pro EUR/USD na 25. června 2024

25.06.2024 Prázdný ekonomický kalendář byl pro dolar skvělým důvodem k mírnému odrazu. Ve velkém měřítku se však nic nezměnilo. Americká měna se vrátila na horní hranici rozpětí, ve kterém se obchoduje již něco málo přes týden. Vzhledem k tomu, že ekonomické kalendáře na tento týden neobsahují žádné významné zprávy, dolar se bude pravděpodobně pohybovat v oblasti současných hranic. Existuje vysoká pravděpodobnost, že postupně klesne na úrovně, na kterých se nacházel na začátku obchodního týdne. Poté se vrátí zpět k současným hodnotám.
img

Plán obchodování GBP/USD na 25. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

25.06.2024 Měnový pár GBP/USD se opět odrazil od úrovně 1,2633 a zahájil novou korekci směrem vzhůru v rámci pravděpodobně vznikajícího klesajícího trendu. Vzhledem k tomu, že v pondělí nebyly zveřejněny žádné významné zprávy ani události a žádné se neočekávají ani v průběhu týdne, může pár vykazovat nevyzpytatelné pohyby a nadále procházet korekcí. Včera se však páru podařilo vzrůst o 60 pipsů. Odraz od úrovně 1,2693 může vyvolat pohyb opačným směrem.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD 17. června? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.

17.06.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek dál klesal a pokračoval by v tomto trendu celý den, kdyby nebylo indexu spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity v USA, který byl mnohem slabší, než se předpokládalo, což zastavilo posilování amerického dolaru. Americký dolar bude v příštích měsících dál posilovat. Zmiňovali jsme to už dřív. Současné fundamentální pozadí nenaznačuje pokles dolaru a pár EUR/USD na rozdíl od páru GBP/USD reaguje na významné zprávy a události. Dvouměsíční vzestupná korekce je u konce, takže očekáváme nový, silný a dlouhodobý pokles páru. ECB začala uvolňovat měnovou politiku a Fed začne uvolňovat jen na krátkou dobu, protože inflace stále víc než 1,5násobně převyšuje cílovou úroveň. Dokud inflace v USA neklesne alespoň na 2,5 %, měl by se držet klesající trend eura.
img

EUR/USD. 11. června. Medvědi prorazili důležitou zónu a zvyšují prodeje

11.06.2024 V pondělí měnový pár EUR/USD prorazil pod zónu supportu 1,0785–1,0797 a klesl ke korekční úrovni 38,2 % (1,0748). Odraz od této úrovně vyzněl ve prospěch eura a vedl k růstu směrem k zóně 1,0785–1,0797. Odraz od této zóny směrem níže bude opět příznivý pro americký dolar, což povede k opětovnému poklesu směrem k 1,0748 a 1,0692. Medvědi převzali na trhu iniciativu a nyní mohou zahájit nové útoky.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 3. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

03.06.2024 Pár GBP/USD v pátek také stoupal a celková volatilita činila zhruba 70 pipů. Obchodníci si na takovou volatilitu možná už zvykli, ale uvědomte si, že 70 pipů je poměrně málo. Ve Spojeném království se během týdne neodehrály žádné významné události a makrodata byla jako obvykle slabá nebo je tak trh vnímal, což ve čtvrtek a v pátek vyvíjelo tlak na americký dolar. Ačkoli se tedy cena konsolidovala pod trendovou linií, přetrvává vzestupný trend. Jde o druhý případ, kdy pár prorazil trendovou linii, ale britská libra ani neklesla. To je další známka toho, že trh prostě odmítá libru prodávat a nezáleží mu na zprávách ani reportech. Od pondělí do středy se neobjevily žádné významné zprávy a pár mohl v tomto období korigovat, ale poslední pokles byl tak slabý, že cena ani neprolomila poslední lokální minimum.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 31. května. Libra opět roste

31.05.2024 Měnový pár GBP/USD začal ve čtvrtek opět růst. Ve středu se pár usadil pod linií klouzavého průměru, ale britská libra neklesla ani na předchozí lokální minimum, které se nachází pouhých 120 pipsů pod posledním minimem. Po růstu o 500 pipsů tak pár GBP/USD nemůže provést korekci ani o 120 pipsů. To je vše, co potřebujete vědět o současném charakteru pohybu páru.
C:\fakepath\nasdaq-30052024-3.png

Index NASDAQ: Vše o investování a obchodování oblíbeného akciového indexu

30.05.2024 Máte zájem o investice do nových technologií a chcete sledovat nové trendy v odvětví technologií? Teď je pravý čas na to začít investovat do akciového indexu NASDAQ. Index Nasdaq je index cenných papírů obchodovaných na americké burze NASDAQ a patří mezi hlavní světové akciové indexy.
img

GBP/USD. 29. května. Libru nedostatek hnacích sil netrápí

29.05.2024 V úterý pár GBP/USD v hodinovém grafu vzrostl směrem k zóně rezistence 1,2788–1,2801, odrazil se a zažil mírný pokles. Středu libra zahájila novým růstem směrem k zóně 1,2788–1,2801. Existuje tedy vysoká pravděpodobnost konsolidace páru nad touto zónou, což nám umožňuje očekávat pokračování růstu směrem k další korekční úrovni 0,0 % na 1,2892. Další odraz od zóny 1,2788-1,2801 bude působit ve prospěch amerického dolaru a mírného poklesu směrem k zóně supportu 1,2690–1,2705.
img

EUR/USD. 29. května. Býkům docházejí síly, ale inflace jim může pomoct.

29.05.2024 Pár EUR/USD se v úterý obrátil ve prospěch amerického dolaru poblíž korekční úrovně 76,4 % (1,0892) a klesl ke korekční úrovni 61,8 % (1,0837). Dolar nemá příliš důvodů k radosti, protože jeho včerejší růst byl ve srovnání s poklesem z posledních týdnů velmi slabý. Odraz od hladiny 1,0837 by mohl snadno oživit růst k hladině 1,0892. Konsolidace pod úrovní 1,0837 bude prvním signálem, že medvědi přecházejí do ofenzivy. Vzestupný trendový kanál ale dál charakterizuje sentiment obchodníků jako "býčí".
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 29. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

29.05.2024 Pár EUR/USD znovu otestoval úroveň 1,0888. Jedná se o druhý odraz od této hladiny za posledních několik týdnů, což ale nutně neznamená, že pár začne vytvářet nový sestupný trend. Po odrazu od úrovně 1,0888 před dvěma týdny s obtížemi klesl zhruba o 80 pipů. Proto by bylo mnohem přesnější říct, že euro je aktuálně ve fázi flatu mezi úrovněmi 1,0811 a 1,0888.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 28. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.

28.05.2024 Pár EUR/USD v pondělí rostl a roste i nadále. V poslední době jsme několikrát diskutovali o tom, jak euro posiluje i ve dnech, kdy k tomu nemá jasný důvod. A takto to bylo i v pátek, v pondělí a teď v úterý. Takže jsme usoudili, že pár EUR/USD se pohybuje nelogicky. Co tedy mohou obchodníci dělat? Mají dvě možnosti. Zaprvé počkat, až trh začne věnovat pozornost fundamentálnímu a makroekonomickému pozadí, a teprve pak se rozhodnout o vstupu na trh, protože i zpětně je nesmírně těžké vysvětlit, proč se pár pohybuje tímto způsobem. Druhou možností je obchodovat čistě na základě technické analýzy a ignorovat makroekonomické a fundamentální pozadí.
img

GBP/USD. 28. května. Libra nemá důvod se zastavit na současné úrovni

28.05.2024 V pondělí pár GBP/USD v hodinovém grafu pokračoval v růstu poté, co se odrazil od zóny supportu 1,2690–1,2705 směrem k zóně rezistence 1,2788–1,2801. Odraz od této zóny by působil ve prospěch amerického dolaru a vedl by k určitému poklesu směrem k zóně 1,2690–1,2705. Konsolidace nad zónou 1,2788–1,2801 zvýší pravděpodobnost pokračování růstu směrem k další Fibonacciho úrovni 0,0 % – 1,2891.
img

EUR/USD. 14. května. Rovnováhu na trhu může narušit Powell.

14.05.2024 Pár EUR/USD se v pondělí dál obchodoval mezi úrovněmi 1,0764 a 1,0806, mezi kterými byly další dvě hladiny – 1,0785 a 1,0797. Ocitl se tím v náročné zóně, ze které se bude poměrně těžko dostávat. Včerejší odraz od korekční úrovně 61,8 % (1,0806) nedovolil býkům pokračovat v útocích v rámci vzestupného trendového kanálu. Pokles k úrovni 1,0764 a spodní linii koridoru může začít už dnes. Výrazný pokles evropské měny pod kanál nečekám před uzavřením.
img

GBP/USD. 30. dubna. Býci pokračují v útoku, ale zprávy z Ameriky by mohly pomoci medvědům

30.04.2024 Pár GBP/USD v pondělí zaznamenal v hodinovém grafu růst ke korekční úrovni 38,2 % – 1,2565, pak následoval odraz. Nastal tedy obrat ve prospěch americké měny a začal pokles k úrovni 1,2517. Pokud kurz páru zkonsoliduje pod touto úrovní, zvýší se pravděpodobnost dalšího poklesu k další Fibonacciho úrovni 50,0 % – 1,2464. Odraz kotací od úrovně 1,2517 umožní obchodníkům očekávat nový růst k úrovním 1,2565 a 1,2611.
img

GBP/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 30. dubna pro začátečníky

30.04.2024 Cena 1,2520 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD prudce klesl z úrovně nula, což omezilo medvědí potenciál páru. Proto jsem neprodával. Podobně tomu bylo i při nákupu libry kolem úrovně 1,2548. Během cenového testu, kdy se indikátor MACD velmi vzdálil od úrovně nula, byl také omezen býčí potenciál páru. Libru včera podpořila absence údajů z Velké Británie, díky které měna mohla aktualizovat týdenní maxima. Spojené království dnes zveřejní méně významné zprávy, takže i v případě slabých čísel je nepravděpodobné, že by libra prudce klesla. Konkrétně jde o zprávy o peněžní zásobě M4, žádostech o hypotéky a čistých úvěrech. Pokud údaje předčí očekávání, proč to nepovažovat za důvod k nákupu libry před zítřejším zasedáním Federálního rezervního systému? Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

Klíčové události 26. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

26.04.2024 Na pátek je naplánováno poměrně mnoho makroekonomických událostí, ale ke všem dojde ve Spojených státech. Evropská unie, Spojené království, ani Německo nezveřejní žádné významné zprávy. Měnové páry proto mohou během evropské obchodní seance vykazovat liknavé pohyby. Spojené státy zveřejní zprávy o osobních příjmech a výdajích amerických spotřebitelů, index PCE a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Zprávy o osobních příjmech a výdajích nejsou úplně důležité. Mnozí odborníci považují index PCE za "měřítko inflace, které si Federální rezervní systém zvolil", ale tržní sentiment ovlivňuje obvykle jen slabě. Index spotřebitelského sentimentu dokáže vyvolat reakci, ale jen při výrazné odchylce skutečné hodnoty od prognózy.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 19. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

19.04.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval s nízkou volatilitou. Z hodinového grafu jasně vyplývá, že tento týden byl málo aktivní a vcelku nudný. Včera euro kleslo, ale obecně jsme téměř pět dní po sobě pozorovali flat trh. Tento týden nepřišly téměř žádné důležité informace a makrodata. Například včera nebyly zveřejněny žádné významné zprávy. Tento týden se ale předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell zmínil o něčem důležitém – všímá si "absence dalších pokroků" v řešení inflace. To v podstatě znamená, že Fed upouští od plánů na brzké uvolnění měnové politiky. Pokud je inflace v USA na úrovni 3,5 %, pak bychom v dohledné době neměli očekávat "ten správný okamžik". Americký dolar může v příštích týdnech a měsících dál růst.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 16. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

16.04.2024 Pár GBP/USD se v pondělí také pokusil zahájit menší býčí korekci, ale ve druhé polovině dne obnovil klesající pohyb. Všimněte si, že minulý týden došlo k významné události – pár opustil 4měsíční boční kanál a teď může začít formovat silný klesající trend. Objevily se obavy, že nový týden začne dalším nelogickým růstem libry, ale zatím se nepotvrdily. Britská libra by měla klesat spolu s eurem, protože mnohem víc důvodů k růstu má americký dolar.
img

Pohled na vývoj měnového páru EUR/USD dne 16. dubna. Další nudné pondělí

16.04.2024 V pondělí nedošlo k žádným výrazným pohybům. Zpráv bylo sice zveřejněno málo, ale bylo. Trh si mezi nimi však nic zajímavého nenašel a za víceméně důležitou považoval pouze zprávu o maloobchodních tržbách ve Spojených státech. Ale pojďme popořadě. V EU byly zveřejněny údaje o průmyslové výrobě za únor, které se plně shodovaly s prognózami. Kromě toho zaznělo několik projevů představitelů Evropské centrální banky. Francois Villeroy de Galhau uvedl, že ECB "pravděpodobně sníží úrokové sazby v červnu", a Gediminas Simkus řekl, že "existuje více než 50% pravděpodobnost, že letos dojde k více než třem snížením sazeb". Obě tato prohlášení jsou pro euro špatnou zprávou, protože ECB začne s uvolňováním měnové politiky dříve než Federální rezervní systém a bude snižovat sazby agresivněji než Fed.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 11. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

11.04.2024 Pár GBP/USD ve středu také zaznamenal prudký pokles, který vyvolala výhradně zpráva o inflaci v USA. Index spotřebitelských cen vzrostl na 3,5 % oproti prognózovaným 3,4 %. Zásadní je ale jiný aspekt. Inflace už několik měsíců vytrvale roste, zatímco členové měnového výboru Federálního rezervního systému mluví o obstojném pokroku při snižování spotřebitelských cen. Jinými slovy, indikátor opět zrychlil v době, kdy všichni očekávali zpomalení. A protože nezpomalil, Fed nemá důvod zahájit cyklus uvolňování měnové politiky. Ani teď, ani v červnu, ani v září. Trh na to čeká od začátku roku 2024 a na základě svých očekávání odmítá nakupovat dolar. Jak vidíme, většina účastníků trhu se ve svých odhadech pořádně zmýlila.
img

Údaje ISM podpořily dolar. Přehled EUR/USD

03.04.2024 Index nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu ISM v USA v březnu vzrostl na 50,3 b., což je hodnota, která výrazně překonala očekávání, neboť ekonomická aktivita se po 16 měsících poklesu zvýšila. Pozitivní trendy se objevily u ukazatelů, jako je růst nových zakázek a výrobní produkce, zatímco dílčí index zaplacených cen vzrostl o 3,3 % na 55,8 b. a mzdy se zvýšily na nejvyšší úroveň od poloviny roku 2022, což podpořilo celkové inflační tlaky.
img

GBP/USD: technická analýza na 2. dubna. Další pullback britské libry, ale býci jsou ve střehu

02.04.2024 Dobrý den, vážení obchodníci! V pondělí pár GBP/USD na 2hodinovém grafu provedl nový obrat ve prospěch americké měny a konsolidoval se pod zónou supportu 1,2584–1,2611, což britské měně celý týden bránilo v dalším poklesu. Nyní může pokles GBP/USD pokračovat směrem k nižší úrovni 1,2517. Konsolidace pod úrovní 1,2517 zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu směrem ke korekční úrovni 38,2 % na 1,2453. Trend zůstává medvědí.
img

GBP/USD. 26. března. Libra začíná s korekcí

26.03.2024 Pár GBP/USD se v pondělí v hodinovém grafu odrazil od zóny supportu 1,2584–1,2611 a obrátil se ve prospěch libry. Začal proces růstu k zóně rezistence 1,2705–1,2715. Koridor klesajícího trendu charakterizuje sentiment obchodníků jako "medvědí". Neočekávám tudíž silný růst libry. Konsolidace kurzu tohoto páru pod zónou 1,2584–1,2611 pomůže novému poklesu k úrovni 1,2517.
img

EUR/USD. 25. března. Medvědi narazili na silnou zónu supportu

25.03.2024 V pátek pár EUR/USD pokračoval v klesajícím trendu směrem ke korekční úrovni 23,6 % – 1,0801. Těsně pod touto úrovní se nachází zóna supportu 1,0785–1,0797. Společně tvoří silnou zónu supportu, jejíž překonání bude pro medvědy náročné.
img

Výhled pro EUR/USD na 12. února. Euro provádí korekci směrem nahoru

12.02.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v korekci směrem vzhůru. Korekční fáze trvá již čtyři dny po sobě, i když předtím cena klesala jen něco málo přes den. Volatilita zůstává velmi nízká, což lze částečně vysvětlit slabým fundamentálním a makroekonomickým pozadím minulého týdne. Je však důležité si uvědomit, že trh se pohybuje a obchoduje nejen tehdy, když se objeví významné zprávy a reportáže. Tento týden se odehraje několik důležitých událostí, které by mohly přimět obchodníky k větší aktivitě.
img

Klíčové události 12. února: fundamentální analýza pro začátečníky

12.02.2024 Ekonomický kalendář je v pondělí úplně prázdný. Po vcelku nezáživném týdnu můžeme očekávat další nudné pondělí. Ani jeden z obou měnových párů nevykázal výrazný pohyb, a to hlavně v důsledku klidného fundamentálního a makroekonomického pozadí. Nebyly zveřejněny téměř žádné významné zprávy. Promluvilo sice několik představitelů Evropské centrální banky a Federálního rezervního systému, ti ale trhu neposkytli žádné nové informace, což je patrné z výrazně slabých pohybů.
img

EUR/USD. 1. února. Údaje o inflaci podporují dolar

01.02.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu provedl růstový pohyb ke korekční úrovni 61,8 % (1,0883), odrazil se od ní a obrátil se ve prospěch americké měny a klesl pod Fibonacciho úroveň 76,4 % (1,0823). Konsolidace kotací pod touto úrovní umožňuje očekávat pokračování poklesu směrem k další korekční úrovni 100,0 % (1,0725). Uzavření kurzu páru dnes nad 1,0823 bude příznivé pro měnu EU a určitý růst směrem k 1,0883.
img

Palivo 2. týden: Pohonné hmoty v mírné korekci, ropa na stabilních úrovních

18.01.2024 Ceny pohonných hmot na Slovensku ve 2. týdnu (08.01. - 15.01.) začaly po mírné stabilizaci opět klesat. Ceny 95-oktanového benzinu klesly o 0,026 €/l, tj. o 1,7 % na 1,527 €/l. Ceny motorové nafty klesly o něco méně, a to o 0,018 €/l, tj. o 1,2 % na 1,485 €/l. Po stabilizaci tedy zatím nedochází k růstu cen, ale naopak k jejich poklesu.
img

Ekonomický kalendář: stabilní a klidné poslední zasedání roku? 🔎

29.12.2023 Poslední obchodní seance roku bude pravděpodobně klidná. Objemy na trhu jsou v posledním prosincovém týdnu nižší kvůli sváteční sezóně v mnoha zemích. Dnes budou burzy otevřeny v plném rozsahu s výjimkou zkrácené seance ve Velké Británii. V dnešním makrokalendáři nejsou naplánovány žádné významné zprávy.
C:\fakepath\eurusd-12122023.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 12.12.2023

12.12.2023 Akcie ve Spojených státech zahájily nový týden růstem. Zisky však byly pouze nízké, protože investoři čekají tento týden dvě významné zprávy, dnes údaje o inflaci a ve středu končí dvoudenní zasedání měnového výboru centrální banky USA (Fed).
img

Bitcoin kolísá, zatímco trh zatajuje dech

27.11.2023 Během sedmi dnů se bitcoinu nepodařilo zaznamenat týdenní posun po mírné volatilitě. Největší světová kryptoměna zahájila minulý týden obchodování na hodnotě okolo 36 800 amerických dolarů a v polovině týdne utrpěla ztráty a klesla na přibližně 35 300 dolarů. Poté se zotavila, čímž se vrátila na svou sedmidenní výchozí pozici, a nyní se opět obchoduje kolem 36 800 dolarů.
img

Klíčové události 8. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky

08.11.2023 Ze středečních fundamentálních událostí můžeme vyzdvihnout projevy představitelů Federálního rezervního systému, konkrétně Cookové, Barra, Jeffersona a Williamse. Neel Kashkari vystoupil v úterý s řadou zajímavých prohlášení, která by mohla podpořit dolar. Zejména uvedl, že raději zvýší sazby o trochu víc, než aby udělal chybu příliš malým zvýšením. Postoj Fedu se tudíž pozvolna mění k výrazněji jestřábímu. Účastníci trhu ale samozřejmě budou sledovat projev předsedy Fedu Jeroma Powella v druhé polovině dne. Powell se může vyjádřit k nedávným zprávám o trhu práce, nezaměstnanosti a podnikatelské aktivitě a přiblížit budoucí kroky týkající se měnové politiky.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 3. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.11.2023 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval různými směry. V první polovině dne se obchodoval na vyšších úrovních, což nejspíš nemělo příčinu v makroekonomických údajích. Během americké seance se ale prudce obrátil, což také nejspíš nevyvolaly údaje nebo fundamenty. Ve čtvrtek nebyly zveřejněny žádné významné zprávy, ale Bank of England oznámila výsledky svého zasedání, což ovlivnilo pohyb obou párů. Ohledně směru vývoje eura a libry ale nepanovala jasná shoda. BoE ponechala úrokové sazby beze změny. Pravděpodobně se tudíž nedočkáme souvislých čistě technických pohybů, jako je flat nebo korekce. Cena se poslední dobou obchoduje v omezeném cenovém pásmu, což naznačuje, že trh odpočívá.
img

Klíčové události 31. října: fundamentální analýza pro začátečníky

31.10.2023 V úterý nás čeká jen málo makroekonomických událostí, ale obchodníci se mohou těšit na zprávy zásadního významu. Pozornost by mohli věnovat zprávě o maloobchodních tržbách v Německu. Zprávy z Německa vyvolaly v pondělí poměrně výraznou reakci trhu, ale byly důležité, zatímco údaje o maloobchodních tržbách jsou druhořadého významu. Účastníci trhu budou sledovat čtvrtletní údaje o HDP a inflaci v eurozóně. Reakce trhu a síla pohybu ale budou přímo záviset na odchylce skutečných hodnot od prognóz. Jde nicméně o důležité zprávy, které mohou vyvolat výrazné tržní pohyby. Ve Spojeném království a v USA nejsou žádné významné zprávy v plánu.
img

Ranní shrnutí (09.10.2023)

09.10.2023 Hamás v sobotu zahájil masivní raketový útok na Izrael, na který bylo údajně vypáleno více než 3 000 raket. Útok byl doprovázen pozemními vpády do izraelských osad u hranic Izraele s Gazou, kde bylo terčem útoku civilní obyvatelstvo.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 25. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

25.09.2023 Pár EUR/USD se v pátek obchodoval bez trendu. Poslední dobou jsme sice mnoho dnů vyloženě bez trendu neměli, ale měli jsme mnoho dnů s velmi nízkou volatilitou. Ani pátek nepředstavoval výjimku, protože cena urazila od denního minima k maximu jen něco přes 50 pipů, takže obchodovat bylo poměrně nevýhodné. Evropská unie, Německo a Spojené státy zveřejnily celkem 9 indexů podnikatelské aktivity. Místo abychom se zabývali každým zvlášť, můžeme shrnout, že evropské a německé PMI přinesly trochu větší zklamání než americké.
img

Ranní shrnutí (25.09.2023)

25.09.2023 Asijsko-pacifické trhy vykázaly v úvodní seanci tohoto týdne smíšené výsledky. Japonský index Nikkei 225 byl s nárůstem o 0,85 % hlavním tahounem, zatímco čínské indexy klesly o více než 1,30 %.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 21. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

21.09.2023 Pár EUR/USD se ve středu většinou pozvolna posouval nahoru. Během dne vystoupilo v různou dobu asi šest nebo sedm představitelů Evropské centrální banky, ale předchozích šest nebo sedm projevů umožnilo dosáhnout v této instituci poměrně jasného konsenzu. Projevy proto neměly vliv a pár se dál pohyboval velmi pomalu. Evropská unie ani ve Spojené státy také nezveřejnily žádné významné zprávy. Trh tak dál relaxoval až do večerního oznámení výsledků zasedání FOMC.
img

Klíčové události 14. září: fundamentální analýza pro začátečníky

14.09.2023 Čtvrtek nabídne vyvážený soubor makroekonomických událostí. Hlavním bodem bude zasedání Evropské centrální banky, konkrétně případné úpravy hlavní úrokové sazby. Názory na tuto událost se různí. Přibližně polovina odborníků předpokládá zvýšení sazby o 0,25 %, které by bylo vnímáno jako "jestřábí" krok. Druhá polovina předpokládá, že sazba zůstane beze změny, což by bylo vnímáno jako "holubičí" postoj. V prvním případě bychom mohli být svědky růstu eura a v druhém případě svědky poklesu. Začínajícím obchodníkům ale důrazně doporučujeme nepokoušet se předjímat zítřejší rozhodnutí ECB a pohyb měnového páru.Spojené státy zveřejní tři sekundární zprávy: maloobchodní tržby, žádosti o podporu v nezaměstnanosti a index cen výrobců. Trh je může všechny přehlédnout, zvlášť pokud budou údaje v nich obsažené úzce korespondovat s prognózami. Německo ani Spojené království neplánují na čtvrtek žádné významné zprávy.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 12. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.09.2023 Pár GBP/USD se v pondělí obchodoval s mírným býčím sklonem. Relevantní zůstává klesající trendová linie, ale euro i libra se pohybovaly podobným způsobem. Ve Spojeném království a v USA nedošlo k žádným významným událostem nebo zprávám, které by měly znatelný vliv na aktivitu trhu. To jsme ale očekávali. Nejzajímavější události nás teprve čekají.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 8. září. Analýza a jednoduché tipy pro začátečníky

08.09.2023 Do čtvrtečního večera pár GBP/USD pokračoval v poklesu. Volatilita byla téměř beze změny, přičemž ve srovnání s eurem bylo ještě méně zpráv a událostí, které by mohly ovlivnit pohyb páru během dne. Obchodníci se v podstatě mohli zaměřit pouze na zprávu o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Ta vyšla nad odhady, i když ne tak, aby podnítila růst dolaru o 50–60 pipů. Navíc dnes vystoupil Patrick Harker z Fedu, ale intradenní pohyb naznačuje, že žádné významné informace sděleny nebyly.
img

Důležité události 8. září: Fundamentální analýza pro začátečníky

08.09.2023 V pátek je v kalendáři málo makroekonomických událostí a žádné významné zprávy, které by stály za pozornost. Jedinou zprávou je německý index spotřebitelských cen, u kterého se ale jedná o druhé hodnocení za srpen. Jak účastníci trhu vědí, první výsledky obvykle přitáhnou lví podíl pozornosti. Sekundární odhady se výjimečně odchýlí od prvních výsledků. V důsledku toho se v reakci na tyto údaje neočekává žádný významný pohyb na trhu. Volatilita na hlavních párech může zůstat utlumená, ale medvědí trend na obou párech přetrvává.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 7. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

07.09.2023 Pár GBP/USD ve středu vykazoval poměrně velkou volatilitu a také zahájil nový medvědí pohyb. V první polovině dne vypadal jeho pohyb spíš vyrovnaně, ale odpoledne začal pár klesat kvůli americkému indexu ISM ve službách. Klesající trendová linie zůstává relevantní a britská libra klesá téměř každý den, což odpovídá našemu očekávání.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 5. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

05.09.2023 Pár GBP/USD vykázal na konci pondělí volatilitu 55 pipů a celý den měl tendenci k býčí korekci. O tom jsme hovořili ráno. Britská libra také vytvořila klesající trendovou linii, která je také poměrně formální. V posledních týdnech se libra šterlinků obchoduje ještě nevyzpytatelněji než euro, takže možné je všechno. Tento týden nás navíc nečekají téměř žádné důležité zprávy, takže bychom neměli očekávat výrazné pohyby. S největší pravděpodobností můžeme očekávat flat pohyb.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 4. září. Jednoduché tipy pro začátečníky

04.09.2023 I pár GBP/USD se v pátek obchodoval níž. Jeho pokles byl poměrně zvláštní. Když to shrneme, Spojené státy zveřejnily tři významné zprávy, přičemž z žádné nevyplývala silná rally dolaru. Přesněji řečeno, tyto zprávy měly vyvolat spíš pokles dolaru. Trh ale reagoval tak, jak reagoval. Už jsme zmínili, že reakce trhu není vždy logická a opodstatněná.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 31. srpna? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

31.08.2023 Ve čtvrtek nás čeká několik makroekonomických událostí. Začněme těmi nejdůležitějšími, zvlášť proto, že jich není mnoho. Index spotřebitelských cen v Evropské unii za srpen. Netřeba připomínat, jak důležitý momentálně tento indikátor inflace je. Ačkoli Evropská centrální banka v cyklu utahování měnové politiky sebevědomě směřuje k pauze, nic nezaručuje, že se pro ni na příštím zasedání definitivně rozhodne. Měkký pokles nebo absence inflace vyprovokují centrální banku k agresivnějšímu a vyššímu zvyšování sazeb. Nebo v to trh přinejmenším bude věřit. Mírný pokles inflace v EU (5,2 a více procent v srpnu) může euro podpořit, zatímco prudší pokles (5,0 a méně procent) vyvolá jeho propad.
img

Přehled páru EUR/USD na 31. 8. 2023. Inflace v EU může dále podpořit euro

31.08.2023 Ve středu pokračoval měnový pár EUR/USD ve vzestupném pohybu. Připomeňme si, že cena se o den dříve ustálila nad klouzavým průměrem, což byl důvod k předpokladu, že nastane změna trendu. Jen pro připomenutí, my jsme o víkendu také hovořili o možné korekci tento týden. Důvod je jednoduchý, tento týden bude zveřejněno mnoho skutečně důležitých statistik a reakce trhu může být nepředvídatelná. Je proto nemožné předpovídat pohyb páru nebo říci, že by dolar měl pokračovat ve svém růstu v rámci 1,5měsíčního trendu. Jak vidíme, první tři významné zprávy v USA tento týden selhaly, což vyvíjelo silný tlak na americkou měnu.
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 24. srpna? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

24.08.2023 Ve čtvrtek nejsou ve Velké Británii, Evropské unii ani Německu v plánu žádné významné zprávy. Spojené státy zveřejní zprávy o prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti a objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Žádosti o podporu v nezaměstnanosti jsou poměrně slabý ukazatel jednoduše proto, že jsou zveřejňovány jednou týdně a odchylky od prognóz jsou vzácné. Protože nejsou odchylky, není ani reakce trhu. Důležitější jsou objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, které odrážejí změnu objemu nákupu drahého zboží, jako jsou automobily, nemovitosti nebo velké spotřebiče. Platí ale totéž – je důležité, aby se výsledky odchylovaly od prognóz. Pokud to tak není, není ani reakce. Pokud to tak je, pak můžeme očekávat silnou reakci trhu.
C:\fakepath\ropa-14082023.png

Ropa brent nad 100 USD?

14.08.2023 Cena ropy na trhu roste 6 týdnů v řadě, ropa brent tak z červnového dna kolem 68 USD za barel vystoupala až o 20 dolarů výše. To i přesto, že snížení kreditního ratingu USA a nepříliš uspokojivé hospodářské výsledky amerických společností spustily výprodeje na amerických trzích. Co stojí za růstem cen ropy? A jak dlouho může pokračovat?
img

Jaké události mohou ovlivňovat tržní sentiment 19. června? Analýza fundamentálních dat pro začátečníky

19.06.2023 Nový obchodní týden má podle očekávání začít vcelku nudně. Pro Spojené státy, Evropskou unii ani Spojené království nečekáme žádné významné zprávy. Později během týdne bude zveřejněno několik důležitých zpráv, ale většina z nich až v druhé polovině týdne. Pondělí je kromě několika projevů představitelů Evropské centrální banky téměř prázdné. Proto dnes u obou měnových párů očekáváme klidné pohyby s možností flatu nebo korekce proti trendu.
img

Bitcoin se propadá pod 26 000 dolarů

06.06.2023 Bitcoin se v úterý ráno prudce propadl pod 26 000 USD a udržel si tak boční trend. V době psaní článku bitcoin kolísá u hladiny 25 849 USD.
C:\fakepath\1611768140-GettyImages-1180543383.jpg

Měnový pár GBP/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)

21.03.2023 V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár GBP/JPY a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
img

GBP/USD. Přehled na 7. 3. 2023. Náhled týdne. Americké Nonfarm Payrolls a projevy Jeroma Powella

07.03.2023 Během několika předchozích týdnů se měnový pár GBP/USD nacházel ve swingovém módu. 4hodinový časový rámec to dokazuje zcela evidentně a od pondělí se situace v obchodování vůbec nezměnila. Pár však během dne vykazoval výraznou volatilitu 55 bodů a odmítl se pohnout. Přesto neexistovaly žádné fundamentální důvody pro to, aby se britská libra výrazně pohnula, a v pondělí byl boční trend. Budeme tedy předpokládat, že vše proběhlo podle plánu. Bez ohledu na podkladové fundamentální prostředí nebo makroekonomické podmínky je realistické předpokládat, že cena bude pokračovat v pohybu nahoru poté, co se zotaví z dolní hranice postranního kanálu nebo Murrayovy úrovně 1,1932. Protože dnes nebudou žádné významné zprávy, myslíme si, že růst páru bude pokračovat. Máme však indikátor Heiken Ashi, který bezchybně identifikuje místní zvraty.
C:\fakepath\APTV23-14022023.jpg

Akciové portfolio Tomáše Vranky: Diversifikujeme do celého amerického trhu

14.02.2023 Letošní rok začal na akciových trzích relativně pozitivně, neboť akcie v prvních týdnech mírně rostly. Kromě akcií však výrazně roste například i měnový pár EUR/USD. Od začátku roku rezonují ve světě investic také nástroje umělé inteligence, z nichž asi nejznámější je ChatGPT od OpenAI, a investoři přemýšlejí, jak tohoto trendu využít.
img

Evropské indexy rostou před zveřejněním údajů o německé inflaci

03.01.2023 Evropské akciové indexy dnes rostou a všechny hlavní benchmarky se obchodují o více než 1 % výše. Nejlépe si vede britský index FTSE 100 (UK100), který si připsal 2 %. Německý DAX a francouzský CAC40 (FRA40) přidávají po 1,3 %, zatímco španělský IBEX (SPA35) se ziskem 0,8 % zaostává. EUR mezitím zaznamenává pokles, ale tento pohyb je způsoben především posílením USD.
img

Ekonomický kalendář: API reportuje zásoby ropy v USA

28.12.2022 Futures na DAX snížily část ztrát ze včerejšího odpoledne a nyní ukazují na jen mírně vyšší otevření evropské hotovostní seance, a to navzdory slabému globálnímu sentimentu, který byl k vidění během asijské seance. Dolarový index zůstává nad úrovní 104,00 a pokouší se o vzestup z nedávných minim, podpořený rostoucími výnosy státních dluhopisů. Benchmarkový 10letý americký výnos vyskočil na šestitýdenní maximum 3,85 %, čímž se rozšířil vzestupný trend, který začal v polovině prosince.
img

EUR/USD. Pokud se opravdu potopí, bude to krásné: euro se v moři negativity snaží chytit stébla

01.03.2022 Washington informoval o ruské invazi do sousední země tak často, že obchodníci přestali brát tyto signály vážně. Kromě toho se objevily naděje, že se podaří zabránit vznikajícímu konfliktu a řešení situace kolem Ukrajiny diplomatickou cestou se zdálo být možné.
img

Swingový výhled 51. týden

20.12.2021 V minulém týdnu hned tři významné centrální banky rozhodovaly o úrokových sazbách. Kromě amerického Fedu to byla evropská centrální banka ECB, která ponechala sazby beze změny a britská Bank of England, která naopak překvapila zvýšením sazeb. Price action reakce na zprávy centrálních bank přitom ukázaly, jak překvapivé dokáží trhy někdy být. Americký dolar oslabil, euro posílilo a akciové indexy provedly ve čtvrtek mírnou korekci.
img

GBP/USD: plán pro evropskou seanci na 9. prosince. COT reporty. Býci ubránili důležitý support na úrovni 1,3192, ale situace se nelepší

09.12.2021 Librovým býkům se včera podařilo ubránit důležitý support na úrovni 1,3192, ale jejich situace se nijak nezlepšila – od dalšího výrazného poklesu je dělí jediný krok. Podívejme se na 5minutový graf a uvidíme, k čemu včera došlo. Průraz a konsolidace pod úrovní 1,3245, která je v grafu jasně zřetelná, a pak opětovný průraz této oblasti zespodu nahoru – to vše přineslo dobrý signál k prodeji libry. Výsledkem byl první pokles o zhruba 45 bodů.
img

GBP/USD: plán pro evropskou seanci na 9. prosince. COT reporty. Býci ubránili důležitý support na úrovni 1,3192, ale situace se nelepší.

09.12.2021 Librovým býkům se včera podařilo ubránit důležitý support na úrovni 1,3192, ale jejich situace se nijak nezlepšila – od dalšího výrazného poklesu je dělí jediný krok. Podívejme se na 5minutový graf a uvidíme, k čemu včera došlo. Průraz a konsolidace pod úrovní 1,3245, která je v grafu jasně zřetelná, a pak opětovný průraz této oblasti zespodu nahoru – to vše přineslo dobrý signál k prodeji libry. Výsledkem byl první pokles o zhruba 45 bodů. Nepomohla ani úroveň 1,3210, ve kterou býci doufali. Během americké seance byla libra pod tlakem a průraz supportu na úrovni 1,3197 vyvolal její další velký výprodej. Bohužel jsem nečekal na zpětné otestování této úrovně zespodu nahoru, a tak jsem vstupní bod musel oželet.
C:\fakepath\forex-09082021-6.png

Použití indikátoru zpráv FFcal v obchodování

09.08.2021 V tomto článku se můžete seznámit s užitečným indikátorem zpráv FFcal. Sleduje zveřejnění důležitých zpráv a promítá je přímo do cenového grafu.
C:\fakepath\Money-Calendar.jpg

Forexový kalendář a jeho důležitost pro tradery

26.06.2021 Důležitost ekonomického kalendáře pro forexového obchodníka je naprosto klíčová a její nezbytnost je neopomenutelná. Zatímco většina investorů a konzervativních obchodníků za normálních okolností upřednostňuje klidnější a stabilnější trhy, "tvrdé jádro" forexových obchodníků je tomu přesným protikladem. Tito obchodníci neustále hledají větší volatilitu na trzích, protože právě tam lze najít spoustu zajímavých a potenciálně ziskových obchodních příležitostí. Proto se obchodování zpráv na trhu, zejména těch, které mají zásadní vliv na poptávkovou a nabídkovou stranu trhu, stalo součástí života každého forexového obchodníka.
img

Fear factor

13.04.2012 Tento post jsem pripravil jako podekovani vsem blogerum a uspesnym traderu co sdili neocenitelne znalosti na svych webech a blogs.
Související klíčová slova: Doba obchodování | Velmi vysoké výnosy | Úrovně retracementu | Statistiky | Hyperaktivní trading | Akciové trhy | Obchodování indexu NASDAQ | Retracement | Jackson Hole | Zpravodajské události | Index výdajů na osobní spotřebu | Údaje z USA | Lance Beggs | PPI v USA | Take Profit | Koruna zpevnila | EUR | Zkušenosti | Matěj Široký | Akcie Nestlé | Vstupy | Dění v USA | Měnový kurz | USDT | Management obchodního účtu | S&P 500 (US500) | Pozitivní vliv | Obchodník | Mince | Republikánský prezident | Zpracovatelský sektor | Marže společností | Průmyslová výroba v eurozóně | Pip | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Pokračování klesajícího trendu | Short-selling | Geopolitické konflikty | Reakce amerického dolaru | Long pozice | BTC | Prosperity | Podnikatel | Christine Lagarde | Trading firma | Budoucnost eura | Úrokové sazby | Ochranné příkazy | Zprávy z USA | Bank of Japan | SP500 | Dow Jones Industrial | Stimulační balíček | Axie Infinity | Boční kanál | Aktiva | Příležitost k prodeji | Bezpečné útočiště | Širší index | GBPJPY | Opačný trend | Americká zpráva | Nákupní pozice | Korelace | Chování trhu | Stabilnější trhy | Druhy účtů | Hlavní události | Výrazný pohyb | Obchodování CFD | Investing | Dovednosti | Index strachu | Kolaps | Prodej zboží | Závislost na Číně | All-in | Akcie výrobce luxusního zboží | Utahování měnové politiky | Indexy na Wall Street | Zemědělství | Edge | Klouzavé průměry | Data feed manipulace | AI robot | Zasedání ECB | Účet 100 000$ | Vliv na trh | Nifty 50 | Výnosy dluhopisů | Signál Price Action | Pravděpodobnost | Úsilí | Bitcoinové rezervy | Šéf Fedu Jerome Powell | Reverzní arbitráž | Lagardeová | Blueberry Funded (BF) | Jednofázová výzva | Byznys | Rapid program | Ethereum | COT (Commitments of Traders) | Obchodní platformy Metatrader | Údaje o maloobchodních tržbách | Britská libra | Poplatky | Výkyvy | Simon Peters | Světová kryptoměna | Hútiové | Grid trading | Nové obchody | Sebevědomí | Mírová dohoda | Deflace | Společnost Evergrande | Příkaz | Jak obchodovat měnový pár | Saúdská Arábie | Oznámení | Burze | Nová data | Data z Německa | ISM ve službách | Trend měnového páru | SPA35 | Bollingerova pásma (Bollinger bands) | Důležité makroekonomické zprávy | Příležitosti k nákupu | Americký prezident | Plán obchodování pro EUR/USD | Německý DAX | Holubičí tón | Ranní zpráva pro tradery | Strach | Evropská obchodní seance | Burza | Kryptoměnové burzy | Technické signály | Krypto trh | Británie | Pokles dolaru | Kurzy eura | Nálada na trhu | Směrnice | Konflikty | Medvědí výhled | Analýzy | Makroekonomické zprávy | Důležité zprávy | Profesionální obchodníci | Rychlý nárůst | Maximální celková ztráta | Break-Even | Komise pro cenné papíry a burzu | Rostoucí inflace | Obchodování s akciemi technologických společností | Get funded | Zavírací cena | Uvolnění měnové politiky | Vývoj na trzích | Proti trendu | NIM | Potenciální obrat | Předpovídat budoucí cenové pohyby | Obchodování se zprávami | Růst cen | Ferrari | 100 největších kótovaných | Standard & Poor's 500 | CZK | New York | Snížení úrokových sazeb | Jak funguje index | Největší společnosti | News trading | Vysoké riziko | Nová historická maxima | Výkon amerického dolaru | Pohyby trhu | Velcí investoři | Americká Komise pro cenné papíry | Důvody pro posílení | Fundamentální analýza pro začátečníky | Silné oživení | EIA | Růstový pohyb | Co to je NASDAQ? | Možnost dalšího poklesu | Zpráva o inflaci | Sympozium | Profit Taking | Trumpová | Hodinový graf | iShares UCITS ETF NASDAQ 100 | Nižší ceny | Gap | Obchodní výzva | National Association of Securities Dealers Automatic Quotation | CNDX.UK | Dolarový index | Události tohoto týdne | Evropská unie a Spojené státy | Vlnová analýza | Jak začít obchodovat s indexem NASDAQ (US100)? | Tržní reakce | Pozitivní sentiment | Nezaměstnanost | Vysoké inflace | Dosahovat zisku | Býčí kanál | Obchodování emulátorů | Obchodní seance | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Evropská měna | MetaTrader 4 (MT4) | Použití FFcal | Posilování dolaru | Pověst | Silný základ | Index volatility VIX | EQQQ NASDAQ 100 | Nejdůležitější ekonomické události | Medvědí potenciál | ETF NASDAQ 100 (BETANDX.PL) | Silný sell-off akcií | Směnný kurz dolaru | Moncler | Zprávy o vývoji nezaměstnanosti | Oslabování eura | Úroky snížit | Vývoz ruské ropy | Hugo | Tržní události | Velké problémy | Cenové rozpětí | EQL | Proražení | Scalping | Korekční pohyb | Výhled | NASDAQ 100 pro úplné začátečníky | Nejlepší čas | Akciové portfolio Tomáše Vranky | Graf páru GBP/USD | Zvyšování sazeb | Vše o investování | NASDAQ Composite vs. NASDAQ | Prezidentka Christine Lagardeová | Asociace obchodníků s cennými papíry | Dobré výsledky | Nejnovější zprávy | Hlavní ekonom | Pokračování poklesu | USD index | Zaměstnanost | Více obchodů | Mark Cuban | Analytika | Trendový kanál | Jaké strategie jsou povoleny? | UCITS ETF NASDAQ 100 | Společnost Nasdaq | Graf | BNB | Silný sell-off | Vývoj měnového páru | Společnosti vyloučené z indexu | Výkon | Invesco | Zahájení obchodování NASDAQ | Sankce | Dolary | Rozjednané prodeje domů v USA | Defenzivní král | Typy pozic na NASDAQ | Medvědí pohled | Globální ekonomiky | Geopolitická situace | Západní země | Washington | Typy účtů | Jestřábí Fed | Zasedání FOMC | NASD | Výzkumy | Důležité signály | Výprodeje | Nové trendy | Obchodní plán | Reserve Bank of Australia | Rozhodnutí centrálních bank | Akciový index | CL | Prop firma | Bilion | Stabilní byznys | Tradiční odvětví | Podnikání | 1 step program | Ceny pohonných hmot | Nedostatek sebedůvěry | Pohyb ceny | Úspěšné obchodování | Ekonomiky | Obchodní příležitost | Donald Trump | Směnné kurzy | Zprávy o inflaci | Reakce trhu | Volatilita | Rovnováha | Poplatek | Nákupní tlak | Úrovně Fibonacciho | Klíčové oblasti | Trading.com | Vstoupit do obchodu | Průmyslová produkce | Výrazný pokles libry | Zápis z posledního zasedání Fedu | Prodej dolaru | Uptrend | Změny trendu | Index podnikatelské aktivity | Pohyby cen měn | Centrální banky | Inflace | P/E | Peníze | Zveřejněné údaje | Nové trendy v odvětví | Výrobní index | Defenzivní akcie | Pravidla obchodování | Trpělivost | HFT | LVMH | Brent | Typy pozic | Prudký pokles | Politika | Nasdaq (US100) | Očekávání | Další růst | Odvetná cla | Obchodní pásmo | Futures na DAX | Flat | Roční zhodnocení | Zápis ze zasedání Fedu | Palladium | Zpráva pro konkrétní měnu | Coinmarketcap | Vybírání zisků | Příležitost k nákupu | Pohyby cen | Vyšší výnosy | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Tick scalping | Trendové čáry | Beta ETF NASDAQ 100 (BETANDX.PL) | Fáze 2 | Průmysl | Transparentní | Dnešní sentiment | Plán obchodování | Vše o investování a obchodování | Obchodní týden | Faktor Trump | Evropské měny | Chamtivost | Standard & Poor's | Závislost | Commodity | Výrazný růst | Blockchain | Hlavní úrokové sazby | Makroekonomické prostředí | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Fio | Denní pokles | Silná rezistence | InstaForex | Zásoby ropy | Americké volby | Úroveň rezistence | Zasedání Evropské centrální banky | Inflace spotřebitelských cen | Obchodování s indexem NASDAQ | BETANDX.PL | Úrovně Fibonacciho retracementu | Hedgeové fondy | Obchodní signály | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Růst | Funded fáze | Vítězství Kamaly Harrisové | Historie | Falešný průraz | Americký index | Příležitosti | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | MiFID II | Býčí fáze | Válka | MetaTrader | Vývoj akciového indexu S&P 500 | FFcal | Fundamentální analýza | BreakEven | Jednání FOMC | Nejnovější údaje | Býčí Pin Bar | Sentiment na trhu | Charles Schwab | Jak funguje index NASDAQ? | Prognóza | Pozitivní nálada | Výrazný propad | Použití finanční páky | Zásoby ropy v USA | Kmenové akcie | Hedge arbitráž | Trh práce | Potenciál pro růst | Crypto | Dnešní seance | xStation | Nákup libry | Ask | SMA 100 | Hrozba | Základní pravidla obchodování | Nové technologie | Růst amerického dolaru | Pochybnosti | Zpráva | Španělský IBEX | Zákaznická podpora | Prognóza vývoje měnového páru | Výroba v eurozóně | Izrael | Cigna | Obchodování v pátek | Funded | Skupina investorů | Obchodní účet | Velká Británie | On-Chain | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Krátká pozice na NASDAQ | Klíčové události | Ropný trh | Cena bitcoinu | Latenční arbitráž | Americká měna | Ceny výrobců | Národní asociace obchodníků s cennými papíry (NASD) | Long | Chování | Kontrakty | Hospodářské krize | Investování a obchodování | Evergrande | Obchodní hodiny NASDAQ | Býčí rally | Zprávy z krypto průmyslu | POI | Otevřené obchody | AUD | JOLTS | Snižování sazeb | Portál FXstreet.cz | Jak obchodovat měnový pár GBP/USD | Pohled na euro | Inovativní řešení | Raketový útok | NASDAQ Composite vs. NASDAQ 100 | Opatření | Tapering | Investujte zodpovědně | Indikátor RSI | Trh s dluhopisy | Covid | Oslabení eura | OIL.WTI | Vývoj kurzu | Intradenní obchodování | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Zveřejněná data | Konsolidace | Trh | Index výrobní aktivity | Akcie a indexy | Snížení úrokové sazby | Digitální aktiva | Obchodní fáze | Makroekonomické události | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Centrální banky USA (Fed) | Indikátor FFcal | Očekáváná událost | Prop firmy | Level tradingu | Průměrné mzdy | Tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Falešné signály | Ruský prezident | Představitelé Fedu | Luxusní akcie | Ceny plynu | Rozdílové smlouvy | Počáteční kapitál | Swapové body | Equal low | Index | Grid Trading | Fáze konsolidace | Dlouhodobý růst | Cena US100 | Futures | Budoucí cenové pohyby | Žádná korelace | Směnný kurz | Invesco EQQQ NASDAQ 100 | Nejlepší doba k zahájení obchodování | Index produkčních cen | Obchodní praktiky | Nabídka | Zobchodovaný objem | Severní Dakota | Zpřísnění měnové politiky | Obchodování na trhu | Eura | Velcí obchodníci | Komise | Pipy | Objednávky | Rovnováhy | Tržní kapitalizace | Technické nastavení | Bílý dům | Kapitál | Posílení | Rostoucí trendový kanál | Obchodování NASDAQ | Zahájení aktivního obchodování | Agentura Reuters | GBP/JPY | Trendová linie | Podmínky na trhu | Projev Jeroma Powella | Diamant | Nejdůležitější události | Postranní trend | Údaje o inflaci | Inflace v eurozóně | Největší společnosti v indexu | Obrat dolů | Jak obchodovat měnový pár EUR/USD | S&P | Obchodní signál | Koruna | Brokerská společnost | Rok 2025 | Longové objednávky | Unie | Inflace ve Spojených státech | Data z ekonomiky | Ekonomické ukazatele | Historické maximum | Kurz dolaru | DXtrade | Akciové indexy | Vice | Goolsbee z Fedu | Možnost poklesu | Christine Lagardeová | Americké měny | Ekonomický kalendář | Sell | Makroekonomické reporty | Fundamentální zprávy | Největší burza na světě | Samou | Snižování cel | CNDX | Ocel | Problémy | Swing | IEA | Největší hráči | Pokračující medvědí trend | Zpráva o vývoji inflace v USA | Cla na dovoz | COT reporty | Reakce trhů | Zpráva Commitment of Traders | Pohyb měnových párů | Akcie amerických bank | Extrémní emoce | Indexové ETF | Exit strategy | Dnešní zprávy | Sell-off akcií | Deficit | Společnosti | Sell-off | Jednoduché tipy pro začátečníky | Složení indexu NASDAQ | Poměr rizika a zisku | Ceny Bitcoinu | Národní asociace obchodníků s cennými papíry | Technické analýzy | Společnosti z technologického sektoru | G7 | Joachim Nagel | Burzy cenných papírů | Volatility | Velké zisky | Vysoká inflace | Budoucnost | BETANDX | Předsudky | Pokles ceny | Blueberry Funded | Pokračující pokles | iShares UCITS ETF NASDAQ 100 (CNDX.UK) | Zprávy a události | RRR | Významné fundamentální zprávy | Index Hang Seng | Kurz koruny | Americká centrální banka | OpenAI | Hamás | ETF NASDAQ 100 | Vyhodnocení tržní situace | Obchodování s indexem | Srovnání prop trading firem | Altcoiny | Tržní sentiment | Česká koruna | G10 | Republikáni | Patterny | Nové trendy v odvětví technologií | Kapitálové trhy | Porušení podmínek | Index Nasdaq Composite | Ztráta peněz | Pokračování vzestupného trendu | Fundovaný účet | Pozornost | Ropa Brent | Začít obchodovat | Klesající trend | Surové ropy | Obchodní války | FRA40 | Flexibilita | FTSE 100 (UK100) | Meziroční míra inflace | Dow Jones Industrial Average | Akcie ve Spojených státech | Konference FOMC | Ifo | Stratégové | Stabilní růst | Ekonom ECB | Oblasti rezistence | ECB dnes | Momentum | NASDAQ (US100) | Úvěrové podmínky | Index nákupních manažerů | DeepL | Zvýšení dluhového limitu | Překoupené zóny | Jednoduché tipy | Bitcoin | Počet žádostí o podporu | Viceprezident | Poptávka | Import DLL | Obchodovat forex | Balance | Řetězec | Jak pochopit index NASDAQ | Maloobchodní tržby | ISM index | Nižší minima | Makroekonomická zpráva | NAFTA | Pravidla obchodního systému | Minimalizovat ztráty | Data o inflaci | Vývoj akcí Nestlé | Příchod DeepSeeku | Zboží dlouhodobé spotřeby | Slušný zisk | Aligator | Marketingová komunikace | Hang Seng | Zpomalení globální ekonomiky | Patria Online | Vyšší level tradingu | Očekávání trhu | Spekulativní kapitál | Obchodovat | Americké indexy | Pohyb trhu | Investice do akcií | Rostoucí trendová linie | Oblast kryptoměn | Obchodní aktivita | Regrese | Spotřebitelské ceny v eurozóně | MIFID | Dluhopisy | Indikátor | Platformy | Equity | Hlubší pokles | 2 step program | Pár EUR/USD | Analytici | Medvědí fáze | Finance | Strach ze ztráty | Cenový index | Fundamentální události | Stříbro | Pozornost trhu | Obchodníci | Ekonomické aktivity | Vyšší sazby | Dobré obchodní signály | Požadovaný zisk | Index FTSE 100 (UK100) | Celková inflace | Pokles cen | Cenový graf | Měnové výbory | Důležitost pro tradery | Index PMI | Indikátor CCI | Počasí | Uzavření trhů | ETF | Obchodování s makroekonomickými zprávami | UTC | Základní pravidla systému obchodování | Bollingerova pásma | Klouzavý průměr | Řešení inflace | UK100 | Ropa | Lineární regrese | Firma | Výrazné pohyby | Futures na americké indexy | SWIFT | Obchodování zpráv | Koncentrace | Výnosy | Trendový pohyb | Zasedání Bank of England | Vývoj kurzu eura | Josef Košťál | Německý index DAX | Klesající trendová linie | Současné ceny | Vyhlašování zpráv | Tržní trend | Výsledky amerických společností | Kdy přijde obrat? | Makroekonomická data | Úrovně rezistence | Signál k nákupu | P/E Ratio | UBS | Zpomalení inflace | PMI index | Bitcoiny | Další kryptoměny | NASDAQ 100 (CNDX.UK) | Potenciál dalšího růstu | USA | Technické korekce | Spojené státy | Růst HDP | Ekonomové | Výzva | Kalendář událostí | | Defenzivní tituly | Sázka | Výkon dolaru | Kmen koronaviru | Kótování | Pozitivní vliv na trh | Zvyšování úrokových sazeb | Růst akcií | Ceny benzínu | Pohonné hmoty | Cenová akce | Spojené státy americké | Index volatility | Zprávy o pohybu trhu | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Směr trhu | Vývoj situace | Tržní pohyb | Investování do umělé inteligence | Oslabení trhu | Důležitý support | Burza NASDAQ | Zisky dolaru | Boeing | Jak obchodovat | Forex Factory | Prop firmy podporované brokery | Velmi volatilní | Americká data | Nový týden | Oslabování libry | Indexy PMI | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Současné rezistence | Vývoj | Ekonomické faktory | Euro posiluje | Nastavení indikátorů | Úroková sazba | Short pozice | Časový rámec | Řízení pozice | ECB Christine Lagardeová | Investiční poradenství | Býčí divergence | Poptávka po dolaru | Dnešní ekonomický kalendář | Prop Trading | Podnikání na kapitálovém trhu | Americké akcie | Facebook | Pohyby na trzích | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Jaký je výhled? | Volby | iShares | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Zahájení obchodování | Výdaje | Pin Bar | BNY Mellon | Situace kolem Ukrajiny | Konflikt na Ukrajině | Analýza makroekonomických zpráv | Čtyřhodinový graf | Zprávy z krypto | Další vývoj | Technologické giganti | Měnové politiky | Dvoufázová obchodní výzva | WTI (OIL.WTI) | S&P/ASX 200 | Objem obchodování | Aktuální situace | Dow Jones | Evropská unie dnes | Míra nezaměstnanosti v Německu | Denní volatilita | Rychlý zisk | Rozhodnutí o sazbách | Nahlížení do forexového kalendáře | IBEX | Obchodní hodiny NASDAQ (US100) | Výdělky | Peněžní trhy | Uvolnit měnovou politiku | Dvoufázové obchodní výzvy | Bernstein | TradingView | Sympozium v Jackson Hole | Prohlášení | Ekonomická situace | Těžby bitcoinů | Odhad HDP | Investice do akcií NASDAQ | Investiční doporučení | Celkový stav ekonomiky | Ekonomický sentiment | Růstový potenciál | Trading | Dna | Impulzivní pohyby | CNY | Pravidla systému obchodování | Fio banka, a.s. | KOSPI | Index FTSE 100 | Dosáhnout zisku | Pattern Diamant | Odvětví | Čínské indexy | UCITS | Vyšší časové rámce | Investiční strategie | Vítězství | Platina | Obchodní příležitosti | Copy trading | Tržní zprávy | Klesající trendový kanál | Nová cla | ADP | AI | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Silný trend | Fibonacci | Nastavení FFCal | Ruský export | Obchodování eura | Přeprodané zóny | Geopolitické události | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezidentské volby | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Cenové pohyby | Miliardy korun | Tisková konference | Světové trhy | Blueberry | Forexoví obchodníci | Snížení úroků | Platební bilance | Růst mezd | Futures na indexy | Short příležitosti | Technické indikátory | Rozdělení zisku a navyšování účtu | Sazby | Ekonomika Evropské unie | PMI ve výrobě | Patria | Roboti | Otevření obchodu | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | Zprávy o trhu | Investovat | Hlavní kryptoměny | Commodity Channel Index | Intradenní strategie | Současný klesající trend | Amazon | Nerozhodnost | Generální ředitel | Hlavní pravidla | Ether | Trading Floor | Překážky | Broker-backed prop firmy | Hotovost | Sektor služeb | Počet nezaměstnaných | Obchodní dohoda | Firmy | Santa Claus Rally | Klidné obchodování | Páka | Medvědí divergence | Nálady investorů | Celkový sentiment | Index výrobních cen | Murray | Zajištění | Napětí mezi USA a Čínou | Cla EU | Cena ropy brent | Obchodovat s indexem NASDAQ | Vyšší ceny | Euro dnes | Dovoz oceli | Money management | Obchodování oblíbeného akciového indexu | Commitments of Traders (COT) | Inflace ve Velké Británii | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Hladiny Fibonacciho retracementu | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | Index spotřebitelské důvěry | Nejbližší support | NASDAQ 100 | EQQQ | Účastníci trhu | Prodejní signál | Heiken Ashi | Pohyby směrem dolů | Hry | Dílčí index | Akcie bank | Korekce trhu | Invesco EQQQ NASDAQ 100 UCITS | Trhy | Trade | Nejbližší rezistence | Vývoj akciového indexu Nasdaq | FTSE | Cena indexu | Rizika | Eurozóna | Commitment of Traders | Cena benzínu | ISM | Žádné výrazné pohyby | Dlouhá pozice na NASDAQ | Zvýšení volatility | Odvětví technologií | Forex trh | Kanadský CPI | Nákup eura | Kalendář ekonomických událostí | Velcí hráči | Prodávající | Kyjev | Oblasti umělé inteligence | Směr obchodů | První obchod | Obnovení růstu | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Tempo snižování sazeb | Tipy pro začátečníky | Žádosti o podporu | Bilance | Poptávka po americkém dolaru | Americké akciové indexy | Vladimir Putin | NASDAQ v období paniky | Tesla | Záporné úrokové sazby | Snížení sazeb Fedu | Low | Růst Bitcoinů | Prodej eura | Miliardář | Španělsko | Odrazy | Nárůst volatility | Ekonomický růst | Inflace v USA | Komodity | Potenciál poklesu | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Zlepšení nálady | Nestlé | DLL | CAD | Odhady analytiků | Sentiment trhu | Vlnový pattern | ETF na bitcoin | Rozjednané prodeje domů | Viceprezident ECB | Na burze | Významný dopad | Akcionáři | Cenové úrovně | Společnost | Zprávy z eurozóny | Tisková konference ECB | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Alert | Evropské trhy | Složení indexu NASDAQ-100 | Sázet | Obchodování pro EUR/USD | Skryté poplatky | Tým RoboMarkets | Hospodaření | FFcal při obchodování | Vývoj indexu volatility | Ztráta | XRP | Nákupy dolaru | Dolar k japonskému jenu | FXstreet | Reporty | Finanční podmínky | Projevy centrálních bankéřů | Fundamentální pozadí | Obchod | Purple Trading | Pips | Hlavní trend | Obchodní rozhodnutí | Ceny ropy Brent | Intradenní pohyby | AUD/USD | Index relativní síly | Řídit riziko | Moving Average | Bezpečná aktiva | Celkové ztráty | Nejvýraznější propad | Riziko | Vyhlašování důležité makroekonomické zprávy | Analytik | Konsolidace ceny | MAM | Právo | Benchmarky | JPY | Citi | Binance | Yahoo Finance | RSI | Cenový strop | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Order | Arthur Hayes | Trend na trhu | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Nadšení | UCITS ETF | Čína | Risk | Úrovně supportu | Commonwealth Bank of Australia | Ceny | Prognóza vývoje | ETH | Tržní pohyby | FRS | Financování | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Rozdělení zisků | Pohyby na trhu | Velmi bohatý | FTSE 100 | Mírná korekce | COT report | Dukascopy | Války | Impuls | Ukrajina | Analýza a prognóza | Bundesbank | Míra nezaměstnanosti v USA | Obchodní platformy | Centrální banka | Price-to-Earnings | Předpovědi | Doporučení k obchodování | Americký dolar k japonskému jenu | WTI | Obchodní kapitál | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | SMA | Yahoo | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | Uvolněné měnové | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Odborníci | Zóny supportu | Broadcom | Instituce | Finanční páka | Burza Binance | Anomálie | Opatření v Číně | Prezident Vladimir Putin | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Stop-Lossy | Výnos | Obchodování GBP/USD | Prodeje domů v USA | Výsledky amerických voleb | Index DOW | IHNED | Evaluační fáze | Frank | Index Nasdaq | CFD | Humana | 256/2004 | US30 | Zdravý rozum | Úrokové sazby ECB | Nové sankce | Přístup k měnové politice | Žádosti o výplatu | Dlouhodobý trend | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Půlení | Historická maxima | Rozhodnutí FOMC | Index technologického trhu | Průměrná volatilita | Obchodní den | Obchodní tipy | Ceny energií | Barometr | Cena akcií | Utažení měnové politiky | MetaTrader 5 | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Váš kapitál | ASX | Vzácné kovy | Channel | Obchodování EUR/USD | Velké instituce | Obchodní analýza | VIX | Index Dow Jones Industrial | Výběr zisků | Euforie | Írán | Biliony dolarů | Maximální denní ztráta | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Histogram | Káva | FINRA | Vlna poklesu | Vyšší hodnoty | Zisk | Ruské ropy | Bank of England | EURUSD | Demokraté | Swapy | Překoupené oblasti | Výše kapitálu a ceny | Dovoz | Nasdaq Composite | Pozitivní zprávy | Krátká pozice | Obchodování | Býčí sentiment | Falešné proražení | Posílení dolaru | Úroky | Zlepšení sentimentu | Výběr akcií | Prezident | Růst inflace | Výdaje na osobní spotřebu | Jednotná evropská měna | Analýza páru EUR/USD | Průměrný denní objem | Oslabování dolaru | Vývoj indexu volatility VIX | Evropa | Pokles produkce | MetaTrader 5 (MT5) | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Tiffany | Zprávy | Reakce centrální banky | CCI | Ceny ropy | Lockdown | Euro klesá | Zprávy z trhů | Miliony dolarů | Kupující | Finanční výsledky | Předpověď | Všechny indikátory | Cena akcií společnosti | Ekonomické důsledky | Údaje | Pozice spekulantů | Silná rally | Technologické společnosti | Michelle Bowmanová | Pojišťovny | Posílení libry | Investice do nových technologií | Ekonomické události | Ukazatel inflace | FXstreet.cz | Německý PMI | Obchody | Britská měna | Běžný účet | Těžby Bitcoinu | Technologické firmy | Medián | Index CPI | xStation5 | Obchodní konflikt | Čínská společnost | Multitimeframe | Zpráva pro tradery | Japonsko | Marže | Směřování | Tržní situace | Výrazné cenové pohyby | Arbitráž | Velké objemy | Bollinger Bands | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Bid | Japonská centrální banka | Přenos | Aktuální předpověď | Společnost XTB | Ursula von der Leyenová | CARA | Situace | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Růst dolaru | Vybírat zisky | Google | Stagnace | Tržby | Vrcholy | Býčí trh | FOREX | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Dukascopy Europe | Peking | Světové události | Výrobní aktivity | Index relativní síly (RSI) | HDP | Hlava a ramena | Načasování | Ekonom | Optimismus | Nákupní aktivita | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Krizové situace | Dolar | Euro | Falešný signál | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Ceny pohonných hmot v ČR | Fibonacciho úrovně | Etoro | Akciové portfolio | USD/CAD | Index PCE | Celý svět | Vyšší inflace | Prudké výkyvy | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Bonusy | Zápis ze zasedání FOMC | Martin Gürtler | Fáze 1 | Krypto burza | Výrobce luxusního zboží | ČTK | Novinky | Pozitivní výhled | Odhad letošního růstu | Ztráty | Pozitivní trendy | Analýza indikátorů | Česká inflace | 1D | Zprávy z Německa | Crédit Agricole | Růst průměrné mzdy | Philip Lane | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Klesající inflace | Nakupovat | FOMC | NIFTY | Akcie | Medvědí trend | Prodejní pozice | Kupci | Mzda | Americké úřady | Býčí potenciál | Míra inflace v USA | Nový Zéland | Vzestupný trend | Kurz GBP | Target | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Asijské seance | Největší světová kryptoměna | Energetická agentura | Týden na trzích | Motivace | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Buy signály | Index cen | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | Technické faktory | Libra šterlinků | USDJPY | Zasedání měnového výboru | Price Action | Cenový kanál | Index PPI | Přeprodané oblasti | Prostor k růstu | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Technologie | Marlin | Uvolněné měnové politiky | Analýza EUR/USD | Prognózy | Kurz | Daně | DNO | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Commonwealth Bank | Swingový výhled | Makrokalendář | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Využití kapacit | Rusko-ukrajinský konflikt | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Růstový trend | Úspěchy | Index cen výrobců | Měnová politika Fedu | Hugo Boss | Japonské akcie | Ztrátový obchod | Seance v USA | Světové ekonomiky | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | Nejlepší strategie | Investice | USDC | Osobní příjmy | Čínský index | Microsoft | Pro investory | Návrh zákona | Traders | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Doporučení pro obchodování | Odveta | Rally | Investujte | Floor | Pokles inflace | Kapitalizace | Komunikace | Důvody k nákupu | Pravidla hry | Indie | Bod | Vnímání | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Používané platformy | Makrodata | Výše kapitálu | Údaje z Číny | Zisky | Delta | Regulace | Šéf Fedu | Tick | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Základní pravidla | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | Index Standard & Poor's | Oslabení dolaru | Výplata | Kontrakce | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Dlouhá pozice | Měny | Profitovat | Inaugurace | DE30 | Nezaměstnanosti v Německu | Fundamentální faktory | Burzy | Chaos | Spread | Export | Rusko | Signál | Kering | Číst grafy | Nové žádosti o podporu | NFIB | Futures na americké akcie | Objem nákupů | Britské měny | Zhodnocení | Index NASDAQ 100 | Nervozita | 1 milion | Pro tradery | Upozornění na rizika | BitMEX | Medvědí scénář | Výsledková sezóna | Potenciální ztráty | Rozšíření | Technická analýza | Limitní příkazy | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Plány | Smíšené výsledky | COVID-19 | Ranní zpráva | CoinGecko | Brusel | NFP | Hypotéky | Obchodní dny | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Nikkei | Konvergence | Signál k prodeji | Srovnání prop trading | TradeLocker | Myšlení | ZEW | Zprávy o nezaměstnanosti | Analýza transakcí | Typ obchodování | Evaluace | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Bloomberg | Evropská unie | Rozvoj | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Současný trend | Korekce | Časový plán | Výrazný pokles | Tržní ceny | Obchodní strategie | Střednědobý výhled | Asociace | Výkonnost | Největší burza | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Pokles libry | Obchodování s akciemi | Downtrend | Index S&P 500 | Instrument | Patrick Harker | Hráči na trhu | Zvýšené riziko | Přehled | Zhoršení nálady | Obraty | Trendové linie | Short | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Krize | Rostoucí trend | High | TIPS | Beta | Navyšování účtu | Tým InstaForex | OECD | Rozbor | Odhadovaná cena | CHF | HDP USA | Index Nikkei | Zvýšení úrokových sazeb | Změna trendu | Analýzy více časových rámců | USD/NOK | Zakladatel | Příliv kapitálu | Instant Trading EU | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | S&P 500 | JDE | Podpora | Obchodování s CFD | Měny účtu | MT4 | Spojené království | Cena | Obchodování GBP | EU a USA | Příkaz stop-loss | Překoupenost | Německo | Prodeje domů | Upozornění | Komerční banky | Apple | Příkaz Stop | Rozpočet | Pohyb cen | Evropské indexy | Dow Jones (US30) | Dobrá nálada | Snížení sazeb | DOT | Kurzy | Ekonomické údaje | Plán navyšování | Nové rekordy | Situace na trhu | Drahé kovy | Obchodování indexů | Evropské akciové indexy | Richemont | Výhledy | Medvědi | Inflace CPI | DAX | Ekonomická rizika | Rezervy | Pasivní investování | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Hliník | Podhodnocený | Rizikový sentiment | Obchodní válka | Jednotná měna | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Evropské méně | Inflace v Německu | Geopolitika | Denní graf | SEC | Impulzy | Indikátory | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Macy's | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Arcane Research | Indikátor MACD | Práce | Schwab | Centrální banky USA | Intel | Likvidita | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Nifty | Terra | Obchodní účty | Banky | Buy | Obchodní podmínky | Petr Veselý | Vlády | Americká vláda | Kotace | Investiční společnosti | Šance | Fundamenty | Denní ztráta | NIFTY 50 | Jednofázová obchodní výzva | Bankrot | Očekávaný růst | PMI v eurozóně | Aktivita obchodníků | Poptávka po ropě | Rozdělení zisku | Správa | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Tisková konference FOMC | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Prezidentský kandidát | Sazby Fedu | ČR | Vyšší ceny ropy | XTB | Kontrakt | Výraznější pokles | Analytici banky | Použití indikátoru | Čínské akcie | API | Pozice | Jádrový CPI | Současná situace | Portfolia | ChatGPT | Pullback | Příprava | Inflace v EU | Dlouhé pozice | Inflační report | Platební neschopnosti | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Hedge | Slabší koruna | Market | MQL4 | Svíčkové formace | Technologický sektor | Denní objem | Cenné papíry | Ceny ETH | Sestupný trend | Medvědí trh | Support | Průměrná mzda | Dluhový strop | Gabriel Štefaňák | Americký Senát | Brokeři | Nezaměstnanost mladých | Důležité informace | Trumpova cla | Bilion dolarů | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Pokračování růstu | Import | Obchodní aktivity | Výroční zprávy | Vysoké výnosy | Služby | Zvýšená volatilita | Tržní očekávání | OPEC | Jak číst grafy | Broker | Fio banka | Sentiment | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | NYSE | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Bohatý | Stop-Loss | Petr Lajsek | Růst libry | Průměrná hodnota | Von der Leyenová | Oblasti supportu | Vývoj akciového indexu NASDAQ 100 | Celková ztráta | Nákupní příležitosti | Měnový pár GBP/USD | Burza Nasdaq | Politika Fedu | Retracementy | Ekonomické trendy | Začít investovat | Ceny potravin | Nikkei 225 | Rezistence | Index Dow Jones | Zpráva COT | W1 | Ichimoku | Obchodujte | Nařízení | Ropy | Prudké pohyby | Čokolády | Struktura | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Očekávaná inflace | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Struktura trhu | Předseda | Pokles poptávky | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Holubičí rétorika | Americké ekonomiky | Nejhorší scénář | Jádrový index | Krátké (short) pozice | Cenové stropy | USD | Stříbro a platina | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Trh s nemovitostmi | Investovat do ETF | Měny účtů | Emoce | Nové příležitosti | Společnosti v indexu | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | D1 | Investing.com | Výroční zpráva | Trendové pohyby | Tvůrci trhu | Odhad inflace | US500 | Posilování amerického dolaru | Údaje ISM | Obchodní výzvy | Co se děje na finančních trzích | Cena ropy | Jaké strategie jsou povoleny | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | Události ve světě | Rotace | Poptávka v Číně | Earnings | CZ | Průraz | Australský dolar | Futures na evropské indexy | Propad | Bankovnictví | Trh s futures | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Prop Trading firmy | Pokles eura | Dogecoin | Graf páru | Finanční ztráty | Růst eura | Nemovitosti | Markets | Data z americké ekonomiky | Úrokové sazby Fedu | Významné pohyby | Oblast supportu | Commodity Channel Index (CCI) | Rok 2024 | Kanada | Zájem o investice | COT (Commitment of Traders) | Nejistota | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Akcie technologických společností | Kryptoměna | Makroekonomický kalendář | Los Angeles | Více časových rámců | Výhled pro EUR/USD | Nvidia | Take-Profit | ING | Libra klesá | MetaTrader 4 | Technické patterny | Boční trend | Indexy | Break Even | Americký dolar | Klíčový faktor | US100 | Ceny v eurozóně | Makro | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | Koruna dnes | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | ECB | HICP | Nižší ceny ropy | Sazby ECB | Velikost pozice | CFD na indexy | Růst ceny | Měnová politika | Alokace | Altcoin | Obchodní instrumenty | Doporučení | Odraz ceny | Nastavení trhů | Body | Rozkolísanost trhu | Čínský export | Index výdajů | Korekční fáze | Krypto | Pákistán | Trading firmy | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Vzrušení | Omikron | Obchodní roboti | Údaje o nezaměstnanosti | Hedging | EU | Ekonomický výhled | Miliardy | ASX 200 | Černé zlato | Časové rámce | Zpracovatelský průmysl | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | Martingale | Hermes | Nákupní signál | Prodeje | Zpráva o vývoji inflace | Pracovní síly | Fúze | Akciový trh | Jestřábí politika | Investor | USD/JPY | Sazba Fedu | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Kryptoměnový trh | Vánoční rally | Světové akciové indexy | Nové údaje | Banka | Makro zprávy | Růst bitcoinu | Hlavní ekonom ECB | Významné události | Cenový index výdajů | Index technologického trhu Nasdaq | Banka UBS | Nový kmen koronaviru | Nízká inflace | Pohyb dolaru | Konkurent | Cena BTC | Statistika | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Další pokles | COT | News | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Reuters | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Významné politické události
Významné riziko
Významné tržní pohyby
Významné tržní pozice
Významné události
Významné úrovně
Významné výkyvy cen
Významné zisky
Významné změny
Významné změny v portfoliu

Následující klíčová slova

Významní kryptoměnoví investoři
Významní účastníci trhu
Významný akcionář
Významný dopad
Významný fundament
Významný kapitál
Významný krok
Významný milník
Významný obchodní kapitál
Významný pokles trhu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít