Středa 27. leden 2021 11:56
reklama
Bernstein bank webinar
reklama
Admiral bez komise2
reklama
RoboMarkets CopyFX

Evropské indexy se propadají od otevření trhu

07.01.2021 15:30  Autor: Admiral Markets  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Hlavní evropské indexy začaly dnešním obchodním dnem již druhý den po sobě na vysoké úrovni v očekávání nového stimulačního balíčku v USA a schválení druhé vakcíny proti Covid-19 od společnosti Moderna. Uprostřed obchodního dne však akciové trhy náhle poklesly a v případě Londýna, Milána a Říma se obchodovaly červeně. Pouze německé DAX a francouzské CAC 40 byly do 13:00 zelené, i když s velmi plachým nárůstem.

Zdroj: Admiral Markets MetaTrader 5. Týdenní graf DAX 30. Rozsah dat: 29. listopadu 2009 až 7. ledna 2021. Připraveno 7. ledna 2021 ve 13:30 SEČ. Pamatujte, že minulé výnosy nezaručují budoucí výnosy.

Navzdory pandemii uzavřel DAX 30 rok 2020 s růstem kolem 3,6%, což vedlo k tomu, že hlavní německý index dosáhl historicky maxim. Jiné indexy jako Euro Stoxx, CAC 40 nebo FTSE 100 však uzavíraly se ztrátami mezi 5% a 14%.

Nová omezení mobility přijatá v Anglii a Skotsku, která by mohla být rozšířena na další země s cílem potlačit nekontrolovanou pandemii, nadále vyvolávají nejistotu, ačkoli ekonomická důvěra v eurozónu vzrostla v prosinci na 90,4 bodů z 87,7 předchozího měsíce, podle údajů z Evropská komise.

Ekonomická data však zůstávají nepříznivá. Míra inflace v eurozóně zůstává pátý měsíc v záporném teritoriu, protože podle evropského statistického úřadu Eurostat skončila v prosinci na -0,3%.

Aby se zmírnily dopady krize, zvýšila Evropská centrální banka (ECB) nákupy dluhů v eurozóně a prodlouží akvizice do března 2022.

V roce 2016 vzrostl DAX o 6,87%, v roce 2017 o 12,51%, v roce 2018 ztratil o 18,26% v roce 2019 vzrostl o 25,48% a v roce 2020 vzrostl o 3,6%.


Víte, že s Admiral Markets můžete spekulovat o pohybu cen indexu Evropanů, ať už jde o růst nebo pokles? To je možné díky kontraktům na rozdíl (CFD) . Pokud si chcete otevřít skutečný obchodní účet a začít obchodovat, klikněte na následující banner:

INFORMACE O ANALYTICKÝCH MATERIÁLECH :

Poskytnuté údaje poskytují další informace o všech analýzách, odhadech, předpovědích, prognózách, recenzích trhu, týdenních výhledech nebo jiných hodnoceních nebo podobných informacích (dále jen „analýza“) zveřejněných na webových stránkách Admiral Markets. Před jakýmkoli investičním rozhodnutím věnujte zvláštní pozornost následujícímu:

 1. Toto je marketingová komunikace. Obsah je zveřejněn pouze pro informační účely a neměl by být vykládán jako investiční rada nebo doporučení. Nebyl vypracován v souladu s právními požadavky určenými na podporu nezávislosti investičního výzkumu a nepodléhá žádnému zákazu předběžného šíření investičního výzkumu.
 2. Každé investiční rozhodnutí činí každý klient sám, zatímco Admiral Markets UK Ltd (Admiral Markets) nenese odpovědnost za žádné ztráty nebo škody vyplývající z takového rozhodnutí, ať už na základě obsahu, či nikoli.
 3. Za účelem ochrany zájmů našich klientů a objektivity analýzy zavedla společnost Admiral Markets příslušné interní postupy pro prevenci a zvládání střetu zájmů.
 4. Analýzu připravuje nezávislá analytička Carolina Caro, implementátor SEO (dále jen „autorka“) na základě osobních odhadů.
 5. I když je vynaloženo veškeré přiměřené úsilí k zajištění toho, aby všechny zdroje obsahu byly spolehlivé a aby všechny informace byly poskytovány co nejvíce srozumitelným, včasným, přesným a úplným způsobem, Admiral Markets nezaručuje přesnost. nebo integrita veškerých informací obsažených v Analýze.
 6. Jakákoli minulá výkonnost nebo modelování finančních nástrojů uvedených v obsahu by neměly být vykládány jako výslovný nebo předpokládaný příslib, záruka nebo implikace Admiral Markets pro budoucí výkonnost. Hodnota finančního nástroje může růst a klesat a není zaručeno zachování hodnoty aktiva.

7. Pákové produkty (včetně rozdílových smluv) jsou spekulativní povahy a mohou vytvářet zisk nebo ztrátu. Než začnete obchodovat, ujistěte se, že plně rozumíte rizikům .

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Evropské indexy mírně v zelených číslech, důležité fundamenty, které by rozvlnily finanční trhy ale stále chybí
  Po včerejší mírné korekci dnes evropské akciové indexy zamířily pro změnu do zelených čísel. Zisky jsou ale malé a na nízkých objemech, takže na většině trhů pokračuje spíše jen vyčkávaní na důležitější fundamenty, které začátek tohoto týdne zatím nabídnout nedokázal. Německý DAX tak pokračuje v už několikadenním opatrném bočním trendu mírně nad hranicí 13 tis. euro a přidává necelého půl procenta procenta, zatímco ostatní evropské indexy rostou ještě o pár desetin procenta více.
 • Evropské indexy mírně ztrácí, Bank of England si mezitím dál pohrává s librou
  Po včerejší seanci se dnes akciové indexy opět drží v červených číslech, i když ani tentokrát zatím ztráty nejsou nijak závratné a o korekci se proto stále zdráháme hovořit. Indexy v Evropě ztrácí jen pár desetin procenta a dál zůstávají na dohled historickému maximu, ke kterému se v tomto týdnu znovu přiblížily. Důvodů ke korekci je málo a absence důležitých fundamentů k aktivitě na trzích také příliš nevybízí. Zobchodované objemy jsou proto v Evropě zatím podprůměrné.
 • Evropské indexy na nízkých objemech opět pouze přešlapují na místě
  Čtvrteční seance má zatím dvě nosná témata. Tím první je návštěva Donalda Trumpa v Bruselu a tím druhým pak zasedání ropného kartelu OPEC. Zatímco první téma je tématem spíše mediálním, druhé se promítá do obchodování na finančních trzích, když na něj reaguje nejen cena ropy, ale i cena měn navázaných na ropu. OPEC si dnes podle očekávání odsouhlasil, že posune o dalších devět měsíců platnost dohody z minulého listopadu, podle které měly členské země OPEC společně s některými nečlenskými snížit ropnou produkci o 1,8 mil. barelů denně. Trh s touto zprávou počítal a zdá se že dnešní seance díky tomu na ropě probíhá v duchu tradičního „buy the rumour sell the news“, protože cena ropy začala už v dopoledních hodinách výrazně slábnout. Pomohly k tomu hlavě komentáře Saúdského ministra pro ropu, podle kterého zatím OEPC nemá důvod produkci snižovat více, což od něj ale paradoxně vůbec nikdo neočekával. Reakce na ropě je tak pode nás docela přehnaná a jedná se spíše o výběr zisků, jelikož po dnešním zasedání OPEC ropa ztrácí jeden z fundamentů, který ji v minulých týdnech táhl vzhůru.
 • Evropské indexy navázaly na včerejší close v USA a klesají, dolar si své zisky zatím drží
  Po nervózním zakončení včerejší americké seance se špatná nálada přelila dnes přes Asii také do Evropy. Evropské indexy jsou díky tomu kompletně v červených číslech a například německý DAX ztrácí přibližně procento a půl, když se dostal až pod hranici 12 600 euro. Zisky z minulého týdne jsou tedy na DAXu minulostí a technický obrázek nevypadá jinak optimisticky. Stejné zhoršení technické situace přitom sledujeme i na S&P 500, kde jsme díky včerejší price action začali vytvářet nižší low. Konkrétní důvody výprodejů chybí a nervozitu spojujme se stále poměrně vysokým oceněním akciových indexů a se skutečností, že ani měsíc po únorové korekci rizikové přirážky nedokázaly klesnout k „normálnějším“ úrovním.
 • Evropské indexy navyšují svá maxima, JPY mezitím dál slábne
  Po včerejší klidné seanci se dnes na trhy vracejí objemy, i když aktivita obchodníků zatím zůstává relativně mírná. Pozitivní sentiment se však z trhů nevytrácí a evropské indexy vstoupily do nového týdne kompletně v zelených číslech. Zisky se sice pohybují jen v okolí několika desetin procenta, indexy jsou však na svých historických maximech a nic zatím nenasvědčuje tomu, že by se od těchto úrovní měly v brzké době výrazněji odchylovat, když úroveň implikované volatility dál signalizuje, že jsou obchodníci téměř beze strachu.
 • Evropské indexy otočily do plusu; VW -6 %, HSBC po výsledcích -4 %
  Evropské akciové trhy po krátkém úvodním poklesu zamířily do zelených čísel, když podporou byly pozitivní zprávy z Něm...
 • Evropské indexy pokračují v konsolidaci, komoditní měny naopak konečně zpevňují
  Finanční trhy jsou dnes opět bez významných fundamentů a obchodovávání na trzích tomu zatím jednoznačně odpovídá. Jediná zajímavější událost dnešní seance přišla z Nizozemska, kde si tamní parlament pozval šéfa Evropské centrální banky Maria Draghiho. Ten mluvil o měnové politice a vyslal další jasný signál, že i když banka vnímá zlepšující se ekonomickou situaci v eurozóně, její práce na podpoře evropské ekonomiky zatím není u konce. Čas na signalizaci utahování měnové politiky zatím tedy nenastal a euroví býci si na jestřábí signál pravděpodobně budou muset ještě nějakou dobu počkat. Projev Draghiho se jinak nesl v podobném duchu jako na nedávné tiskové konferenci ECB, takže jsme se výraznější reakce na evropské měně zatím nedočkali a euro zůstává mírně pod hranicí 1,09 EURUSD pod kterou se propadlo v průběhu včerejší obchodní seance.
 • Evropské indexy pokračují v konsolidaci zisků, zasedání ČNB zastřáslo s korunou
  Akciové trhy dnes pokračují ve stagnaci a své včerejší pozice si pouze udržují. Konsolidace přitom probíhá na nízkých objemech, které jsou například v Evropě až třetinu pod dlouhodobým průměrem. Klid na trzích má na svědomí absence důležitých fundamentů, kterých tento týden zatím přinesl je málo, takže obchodníci nemají příliš důvodů vykolejit akciové trhy ze současné rovnováhy. Německý DAX po včerejší úspěšné seanci zůstává i nadále nad hranicí 12 200 bodů a svou včerejší cenu si udržují také ostatní indexy.
 • Evropské indexy pokračují v nesmělém růstu, ropě pomáhají spekulace na prodloužení platnosti těžebních kvót
  Černý pátek dnes zdá se není jen o nákupech vánočních dárků ve slevě. Nákupy pokračují také na akciových trzích, i když na těch zatím rozhodně žádné slevy nenajdeme. Evropské ale pokračují v likvidaci ztrát z minulého týdne a vše zatím nasvědčuje tomu, že za sebou budou mít tentokrát úspěšný týden, během kterého by si v některých případech mohly připsat růst o více než procento. Ještě lépe jsou na tom přitom indexy v USA, které tento týden táhne vzhůru hlavně technologický sekto, díky kterému NASDAQ vystoupal za posledních pět obchodních seancí o necelých 2,5 %. Rizikové přirážky i implikovaná volatilita jsou tedy znovu na samotném dně a na trzích panuje klid a nízké objemy, které přiživuje také včerejší svátek a dnešní zkrácené obchodování v USA.
 • Evropské indexy rostou o 2 %
  Středa zatím přináší pokračování růstu na evropských akciových indexech. Už čtvrtým dnem probíhá silná rally na trzích přes obavy z napětí v Hongkongu. Indexy DE30, FRA40 i EU50 rostou o téměř 2 %. Německý DE30 už přidává z březnových minim výrazných 46 %. Potenciálně významnou rezistenci na DE30 vidíme na úrovni 11 830 bodů. Jedná se o lokální minimum z října 2019.
 • Evropské indexy se překlopily do negativního teritoria, eurodolar na nových minimech
  Akcie v Evropě začaly seanci na pozitivní vlně díky příslibu masivního stimulu Evropské centrální banky. Optimismus se však z trhů postupně vytrácí. Německé, britské, francouzské i nizozemské indexy se po poledni obchodují pod včerejšími uzavíracími hodnotami. Pár EURUSD pokračuje v poklesu. Aktuálně se obchoduje na nejnižší úrovni od roku 2017.
 • Evropské indexy se vracejí do zelených čísel. TRY po zasedání centrální banky pod silným tlakem
  Po několikadenní stagnaci a opatrném vyčkávání se dnes akciové indexy opět dostávají výrazněji do zelených čísel. Přestože je i dnešní seance na důležité fundamenty spíše chudší, na trhy se vrátily objemy, které jsou v Evropě někde téměř až polovinu nad dlouhodobým průměrem. Například německý DAX přitom roste o více než procento a vrací se zpět nad hranici 12 700 euro. Již delší dobu nízká úroveň rizikových přirážek se tak na ocenění rizikových aktiv začíná znovu projevovat a žene ceny akcií vzhůru. Daří se přitom také futures na indexy v USA, které krátce před otevřením amerických burz rostly o téměř půl procentního bodu.
 • Evropské indexy se vrací do zelených čísel, daří se také dolaru
  Po překvapivém pátečním výplachu se dnes situace na evropských akciových trzích stabilizuje. Většině indexů se daří a ...
 • Evropské indexy se vrací tam, kde týden začaly. Zlato v týdnu naopak zdolalo zajímavý support
  Po včerejší nevýrazné seanci se dnes evropské indexy opět dostávají pod prodejní tlak. Obchodování sice probíhá na prů...
 • Evropské indexy v červených číslech, BoE na své politice nic nemění
  Po včerejším mizerném close v USA se dnes Evropa propadá do červených čísel a likviduje část zisků ze začátku týdne. E...
 • Evropské indexy v úterý prudce rostou
  Evropské akciové indexy si v průběhu úterní seance připisují výrazné intradenní zisky. Vzhůru jim pomáhají spekulace na uvolňování měnové politiky, a to jen dva dny před zasedáním ECB. Nejlepší výkony předvádí automobilový sektor. Zároveň DE30 roste nejvíce z hlavních akciových trhů (+1,5 %). Následuje jej SPA35 (+1,3 %) a EU50 (+1,2 %).
 • Evropské indexy zahájily mírnou korekci, dolar si své pozice naopak drží
  Na makro velmi chudý týden pokračuje. Přestože je ale čtvrteční seance opět bez důležitých fundamentů, volatilita a objemy jsou dnes na trzích přeci jen v porovnání s první polovinou týdne o poznání vyšší. Na evropských burzách jsou objemy v některých případech (DAX) dokonce až dvojnásobné, což má na svědomí pravděpodobně hlavně lehká nervozita a prodejní tlak, který například v Německu poslal DAX dolů o více než procento.
 • Evropské indexy znovu hluboko v červených číslech, zlato je na ročním maximu
  Mimořádně špatný týden, měsíc a vlastně celý začátek roku pokračuje. Po včerejší spíše technické korekci  se na finanč...
 • Evropské indexy znovu mírně rostou, Mayová dá dohromady těsnou většinu se Severními Iry
  Dnešek je na finančních trzích samozřejmě hlavně o britských volbách a navzdory průšvihu, na který to rána pro Mayovou vypadalo se nakonec situace po sečtení posledních hlasů docela zajímavě zamotává. Mayová odpoledne nejenže neoznámila rezignaci, ale díky pár těsným výsledkům v jednotlivých okrscích nakonec získala 318 křesel, což dohromady s 10 křesly Severních Irů dává dohromady většinu 328 hlasů (minimálně většina je 326). Mayová tak bude schopna vytvořit sice komplikovanou, ale možná docela funkční menšinovou vládu, jejíž mandát bude ale ve vyjednáváních s EU oslaben. Situace na libře je tak dnes stále relativně stabilní, když na páru s americkým dolarem ztrácí okolo 250 pipů.
 • Evropské indexy znovu rostou, na CME se začalo obchodovat s bitcoinovými futures
  Začátek týdne se zatím na finančních trzích nese v poměrně optimistickém duchu. Akciové indexy zahájily obchodování mírným růstem a například německý DAX přidává více než procento a půl a znovu se vyhoupl nad hranici 13 300 euro. V Zelených číslech se pak drží také futures na americké indexy, které přidávají kolem půl procenta. Tématem pondělní seance je při absenci dat hlavně politika v USA, kde bude tento týden pokračovat proces schvalování a finálního ladění americké daňové reformy. Trh čeká také na projev Donalda Trumpa, který bude mluvit o obchodních vztazích s Čínou.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bernstein bank webinar