Středa 08. červenec 2020 09:16
reklama
Bossa live trading
reklama
Bossa live trading
reklama
Admiral spread new

Tři taktiky, které zlepší vaše obchodní výsledky

Napsal:   Sekce: Axiory vzdělávání

Obchodníci na finančních trzích využívají velmi různorodé obchodní strategie. Někteří upřednostňují technickou analýzu, jiní zase fundamentální analýzu. Některým obchodníkům více vyhovuje scalping a jiným zase swingový či poziční trading. Některým obchodníkům se osvědčilo obchodování na základě indikátorů technické analýzy a jiným zase čisté Price Action strategie. Broker Axiory Europe se snaží nejen poskytovat kvalitní služby pro obchodníky s nejvyššími možnými standardy, ale také jedinečné zkušenosti a vzdělávací materiály, které aktivním obchodníkům pomáhají k lepším výsledkům.

V tomto článku bychom rádi předali tři obchodní taktiky prakticky pro všechny typy traderů a obchodních strategií, které zlepší vaše výsledky. Osobně se nám totiž dle našich vlastních zkušeností z tradingu nejvíce osvědčilo vždy vyčkat na nejpříznivější situaci na trhu, při které dostaneme signál ke vstupu, a až poté realizujeme obchodní pokyny. Profesionální a úspěšné obchodování tak mimo jiné obnáší velkou dávku trpělivosti a schopnost filtrovat obchody s nízkou pravděpodobností úspěchu.

1. Vyhledávejte vstupy do trhu ve směru trendu po korekcích.

Některé obchodní strategie se sice mohou zaměřovat na boční trendy, avšak abychom realizovali tučné zisky, potřebujeme pohyb trhu. Nejsilnější pohyby trhu zpravidla přichází ve směru trendu, ne nadarmo se říká, že "Trend is your friend". Korekce pro nás pak představují výhodné příležitosti, jak se přidat do trhu ve směru silného trendu za levnější cenu na trhu.

Při spekulaci na pokles trhu tak čekáme na korekci klesajícího trendu a při spekulaci na růst trhu čekáme na korekci rostoucího trendu. Měnové páry či jiné námi obchodované instrumenty, které se nachází v bočním trendu, můžeme jednoduše z aktuálního obchodního portfolia dočasně vyřadit, či vysledovat situace, kdy dojde k průrazu bočního trendu.

Trend trhu obvykle rozpoznáváme na grafech s vyšším časovým rámcem (time-framem), tedy na grafech H4, D1 a W1. Finanční trhy dosahují nejsilnějších pohybů, pokud jsou tyto časové rámce ve shodě.


2. Vyhledávejte vstupy do trhu na důležitých cenových hladinách trhu.

Pokud vstupujeme na důležitých cenových hladinách trhu typu supporty a rezistence a případně podle těchto cenových hladin zadáme také Stop-Loss a následné výběry zisků, okamžitě tím zvyšujeme šance na ziskový obchod. Na důležité cenové hladiny trhu totiž často směřují své obchody velké finanční instituce na mezibankovním trhu, a tak pokud tyto cenové hladiny také sledujeme a vyhledáváme zde obchodní signály ke vstupu do trhu, zcela jistě tím pozitivně ovlivníme naši strategii.

Velkou výhodou této taktiky je, že cenová úroveň či cenová hladina je jednotná na všech časových rámcích grafu. Takže když sledujeme například maximum, které trh vytvořil za současný rok, budeme sledovat jasně danou cenovou úroveň a tato analýza nebude podléhat pouze naším subjektivním dojmům.


Pro určování klíčových cenových hladin trhu můžete využít naší exkluzivní analýzu tickINSIDER, kterou vám doručíme přímo do obchodní platformy MetaTrader 4, kde můžete rovnou pokračovat v dalším analyzování trhu a vyhledávání obchodních signálů. Více informací o nové tickINSIDER analýze se můžete dočíst zde. Zároveň se můžete inspirovat v našem e-booku zdarma: "Alfa a omega profesionálních traderů" zde. V e-booku najdete tři profesionální obchodní strategie a jednu z nich založenou na přeměňování supportů v rezistence a rezistencí v supporty. Tato strategie je založená právě na vyhledávání vstupů do trhu na důležitých cenových hladinách trhu, kam směřují své obchody také velké finanční instituce na mezibankovním trhu.


3. Načasujte si vstupy do trhu na nižších časových rámcích grafu.

Swingové a poziční obchody nebo také intradenní obchody otevřené na základě vyšších časových rámcích grafu (H1 a vyšší) mohou být často zbytečně otevírané na lehce horších cenách a tím se připravujeme o zisky. Kromě toho, že úspěšní profesionální tradeři musí být trpěliví, musí být často také velmi důslední, a tak mnoho traderů vyhledávajících příležitosti na vyšších time-framech grafu poté načasuje vstup do trhu z nižšího time-framu. Pro načasování vstupu lze velmi dobře využít M1 a M5 grafy, případně také M15. V této situaci již zcela přesně víme, v jakém směru chceme do trhu vstupovat - poté již na M1, M5 nebo M15 grafu čekáme na předpokládaný pohyb trhu nebo na svíčkovou formaci či jiný pattern, který potvrdí náš vstup do trhu. Tato taktika také může účinně odfiltrovat některé ztrátové vstupy do trhu.


Většina retailových obchodníků se sama učí obchodovat a sami si vytvářejí obchodní strategie. Takové obchodní strategie pak mohou obsahovat řadu nedostatků nebo trader jednoduše hledá možnosti, jak svou obchodní strategii ještě vylepšit a zvýšit úspěšnost ziskových obchodů. Právě představené obchodní taktiky jsou klíčem, který se dle mých vlastních zkušeností z reálného tradingu velmi osvědčil.

Přeji mnoho ziskových obchodů!

Ing. Jaroslav Tupý - ředitel pražské kanceláře Axiory Europe

Hodnocení článku:
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Trumpův efekt vyprchává
  Od zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem v listopadu 2016 se finanční trhy vezly na vlně tzv. reflace. V očekávání mohutného snížení daní a vyšších výdajů do infrastruktury a obrany rostl akciový trh, výnosy dluhopisů i úrokové sazby navzdory snaze prezidenta držet je nízko. Očekávání se naplnila a slušně rostl i samotný HDP jako koláč, ze kterého se všechny tyto výnosy generují.
 • Trumpův tweet šokoval trhy
  Americký prezident si o víkendu zahrál na nervy všech, kteří věří v konec obchodní války Spojených států a Číny. S platností od pátku totiž nařídil zvýšit clo na cca dvě pětiny dováženého zboží z Číny z 10 na 25 %. Prý je potřeba na druhou světovou velmoc zatlačit, protože vyjednávání o nové obchodní dohodě pokračují moc pomalu.
 • Trump už hýbe forexem
  Donald Trump se v posledních týdnech veze na vítězné vlně. Získává voliče v Ohiu, Pensylvánii i na Floridě, což jsou pro listopadové výsledky rozhodující státy, a minulý týden jej podpořil také jeho největší rival z republikánských primárek, Ted Cruz. V grafu můžeme vidět, že stále mírně ztrácí vůči Hillary Clintonové, jeho šance na celkové vítězství jsou ale největší vůbec.
 • Trump vs. ropa
  Ani své spojence z Evropy, Kanady a Japonska neušetřil Donald Trump na proběhlém zasedání zemí G7 a stál si za svými obchodními bariérami, které mají chránit americké producenty. Americký dolar si tak i nadále užívá podporu, kterou mu Trumpova cla zajisté dávají. Vypadá to však, že trhy se příliš soustředí na slova a zapomínají na tvrdá čísla, která ovlivňují zahraniční obchod s USA.
 • Trump zverejnil návrh rozpočtu
  Donald Trump v pondelok zverejnil návrh amerického rozpočtu na rok 2019, ktorí začne v októbri. Ako tento návrh vyzerá? Ráta s výstavbou plotu, novými protibalistickými raketami aj znížením výdavkou na sociálnu oblasť.
 • Tržní výhled na listopad
  Zatím co je Svět posedlý volbami v USA, my se podíváme na Čínu a její měnu. Čína byla vždy pro globální ekonomiku „problémem o kterém nikdo nemluví“. Navzdory globální finanční krize si udržovala silné úrovně růstu a během propadu hlavních trhů udržovala světovou poptávku, a to i za cenu rostoucího zadlužování, které nad Čínou způsobilo stahující se mračna.
 • Tři důvody pro medvědí trend EUR/USD
  Dnes se v rámci fundamentální analýzy podíváme na měnový pár EUR/USD a jeho determinanty. Vycházet budeme z modelu z dílny investiční banky JP Morgan, která analyzuje eurodolar na základě tří hlavních indikátorů:
 • Tři klacky pod nohy USD
  Americký dolar to v posledních týdnech schytává ze všech stran. Dolarový index porovnávající jeho hodnotu oproti koši měn se dostal na minima od května 2016 a není daleko od postupného odevzdávání zisků, které nashromáždil v dolarové nákupní horečce na přelomu let 2014/15. Mezinárodní měnový fond brzký obrat nevidí, považuje americkou měnu stále o 10-20 % nadhodnocenou.
 • Tři obchodní příležitosti: AUD/USD, Dow Jones a zlato
  Do příštích dnů vyhlížím a jsem připraven obchodovat následující tři obchodní příležitosti.
 • Tři osoby v jedné !
  Toto není článek o schizofrenii nebo o dr. Jekyll a panu Hyde.
 • Tři úspěšní obchodníci vysvětlili využití AOS v praxi
  Společnost Bossa uspořádala v polovině října další zajímavý seminář, tentokrát na téma Automatické obchodní systémy. AOS dokáží ušetřit obchodníkovi spoustu času tím, že podle nastavených pravidel realizují řadu úkonů, které by obchodník musel vykonávat manuálně. A nemusí se jednat o složité systémy, ale může to být i sada jednoduchých pokynů.
 • Tulipmánia a jej neskutočný pád
  Tulipmánia je jednou z najznámejších a najstarších bublín na svete, kedy počas vrcholu ošialu dali kupujúci za jednu tulipánovú cibuľku 24 vozov s obilím, 8 prasiat, 4 kravy, 4 sudy piva, 1000 libier masla a niekoľko hrudiek syra. Áno, len za jednu jedinú cibuľku. V tomto článku prinesiem menej známe fakty, o ktorých ste možno nevedeli.
 • Turbulentní přestřelku těsně vyhráli medvědi, index S&P 500 ale je nad důležitým supportem
  Americký akciový index S&P 500 má za sebou divoký týden s nedivokým výsledkem. Celkově odepsal 0,46 % a udržel se nad důležitou hladinou podpory.
 • Turecko s sebou stahuje zbytek světa
  Největší pákou na finančních trzích je aktuálně Turecko. Ekonomické nerovnováhy a neochota jeho představitelů řešit problémy vyvolala prodejní paniku, která se přesouvá i na jiná riziková aktiva. Po delší době se zapnul statut bezpečného přístavu u japonského jenu, který nyní poráží všechny měny a sekunduje mu tradičně švýcarský frank a americký dolar. Pojďme se podívat na turecké problémy z fundamentální stránky a najít možnosti, jak z nynější situace profitovat.
 • „Tvrdý“, či „Jemný“ výstup z EU?
  O výsledku referenda, na jehož základě má dojít k vystoupení Velké Británie z Evropské unie, a který je mezi širokou veřejností znám jako Brexit, slyšel kde kdo. Dnes je proto i díky tomuto faktu více, než jisté, že Velká Británie opravdu EU opustí, avšak podmínky, se kterými nakonec tato velkolepá zem vystoupí, jsou prozatím velmi nejisté.
 • Týden na akciových trzích podle burzovních grafů
  Americký akciový index S&P 500 má za sebou další ziskový týden, připsal si 0,76 %. Hospodářské výsledky Applu udělaly své, samotný titul přidal za týden bezmála 9 % a tržní kapitalizace firmy poprvé v historii přesáhla bilion dolarů.
 • Týden na amerických indexech podle burzovních grafů
  Rozkolísaný týden na americkém akciovém trhu skončil díky silnému pátečnímu růstu zhruba stagnací, index S&P 500 dokázal nakonec připsat 0,16 %.
 • Týden na trhu (13.1 - 19.1): Statistika a rozhodnutí centrálních bank
  Nový lednový týden se jeví poměrně obvykle. Svět zaznamenal několik statistických, politických i monetárních rozhodnutí a zdá se, že světové ekonomiky i kapitálové trhy fungují po vánočních a novoročních svátcích naplno.
 • Týden na trhu (20.1. – 26.1.): ECB, statistika a trochu politiky
  Pokud do hry nevstoupí žádné nové a neznámé faktory či katalyzátory, kapitálové trhy v tomto týdnu pravděpodobně neznamenají žádné velké otřesy. To však ještě neznamená, že se investoři budou nudit.
 • Týden na trhu (27.1. - 2.2.): Největší pozornost přitahuje Brexit a FED
  Poslední lednový týden bude nadmíru zajímavý: Brexit se přiblížil téměř na dosah ruky, ačkoliv mnozí pochybovali, zda se jej vůbec někdy dočkáme, a Federální rezervní systém a Bank of England rozhodnou o úrokových sazbách.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy