Neděle 23. leden 2022 00:59
reklama
fpmarkets
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
BidAskBit

Investice do akcií výrobců konopí

Napsal:   Sekce: Akcie

Začněme vtipem: Představte si obchodníky spěchající na burze sem a tam. Každý z nich má ve svých rukou tři mobilní telefony. Všichni křičí: “Kup! Prodej! Pět dolů!” Najednou obchodník ztichne a dívá se z okna. Je zima, svět je bílý a leskne se. “Lidi, podívejte”, říká, “padá sníh.” Hala na chvíli ztichne a pak někdo zakřičí: “Prodávejte!”

Poté, co byla v roce 2018 v Kanadě legalizována marihuana (konopí), se obchodníci chovali jako ve výše uvedeném vtipu, pouze místo prodeje nakupovali a konverzace mohla probíhat následovně:

Čím se tato společnost zabývá? 

“Konopí.” 

“Kupujte!”

Například akcie kanadské konopné společnosti Tilray (NASDAQ: TLRY) vzrostly z 25 na 200 USD za jeden měsíc. Nikoho nezajímalo, o jakou společnost jde, pokud vytvořila zisk nebo pro něj měla alespoň nějaké perspektivy. "Roste - kupujeme". Toto chování davu je vhodné například pro obchodní strategii Pumd and Dump.


Dlouhodobé investování však vyžaduje jiný přístup. Když se „prach usadil“ a investoři se podrobně podívali na akcie, které koupili, ukázalo se, že finanční výkonnost společnosti neodpovídala ceně akcií. Výsledkem bylo, že cena akcií společnosti Tilray směřovala dolů a v listopadu 2020 se obchoduje pod 10 USD za akcii.

Konopný rozmach zasáhl všechny společnosti působící v tomto odvětví. Zpočátku akcie rostly na čistých emocích a nadměrném optimismu, zatímco nyní investoři s větší péčí odhadují potenciál toho, co nakupují.

Očekávaný růst trhu s konopím

Očekává se, že trh s konopím poroste. Podle zprávy společnosti Grand View Research, Inc., dosáhne trh s legální marihuanou do roku 2027 objemu 73,6 miliard USD. Legalizace konopí pro lékařské i rekreační účely zvýší poptávku na trhu. Očekává se také rychlý růst trhu s kuřáckými výrobky na bázi marihuany.

Farmaceutické užívání marihuany umožňuje, aby lékařský segment zabral 71% celkových příjmů tohoto sektoru. Konopí je schváleno k léčbě tak závažných onemocnění, jako je rakovina, artritida, Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba a další neurologická onemocnění.

Legalizace konopí v USA

V roce 2020 akcie společností pracujících s konopím dá se říct hybernovaly. Jejich akcie se obchodovaly v malých cenových rozpětích u svých minim a neočekávala se žádná výraznější akce. Ceny akcií však rozrušily prezidentské volby.

Zvolený prezident Joe Biden podporuje legalizaci marihuany po celé zemi. Ve výsledku se generální ředitelé konopných společností do značné míry spoléhali na brzké schválení zákonů, umožňujících širší využití tohoto produktu v USA. A jejich naděje se naplnily.

4. prosince schválila Sněmovna reprezentantů návrh zákona, kterým se ruší federální zákaz konopí.


OSN vyloučila konopí ze seznamu nebezpečných drog

Ať už je to náhoda nebo ne, dva dny před hlasováním v Kongresu USA, hlasovala Komise OSN pro vyloučení konopí užívaného pro lékařské účely ze seznamu nebezpečných drog. Převaha hlasů byla malá: z 53 členských zemí hlasovalo 27 „pro“, 25 „proti“ a jedna země se hlasování zdržela.

Tato událost nebude mít za následek okamžité zmírnění mezinárodních kontrolních opatření nad marihuanou. Je stále na každé zemi, zda legalizuje marihuanu na svém území, avšak díky tomu došlo k nastartování tohoto trendu.

Jaký je výsledek?

Americký prezident Joe Biden podporuje legalizaci marihuany v zemi, což znamená, že trh má potenciál růst.

OSN vyloučila konopí ze seznamu nebezpečných drog. Ostatní země proto mohou na svém území také legalizovat produkty založené na marihuaně. To znamená, že mezinárodní trh s konopím také může růst. Nyní je potřeba najít, kdo z tohoto růstu bude mít příjmy.

Nabízí se například společnost, která poskytuje služby producentům konopí.

Innovative Industrial Properties 

Innovative Industrial Properties, Inc. (NYSE: IIPR) je investiční fond, který vlastní a pronajímá specializované průmyslové nemovitosti. Společnost se specializuje zejména na nákup, výstavbu, správu a pronájem nemovitostí nezbytných pro pěstování marihuany.


Na rozdíl od producentů marihuany je Innovative Industrial Properties ziskovou společností (ve druhém čtvrtletí dosáhl její čistý zisk 19,2 mil. USD). Výplata dividend této společnosti činí 3% ročně.

Od roku 2018, kdy byla v Kanadě legalizována marihuana, akcie Innovative Industrial Properties rostou. Vzrostly z 12 na 160 USD za akcii a obchodují se na burze blízko svých historických maxim.

Innovative Industrial Properties sídlí v USA. Legalizace marihuany na federální úrovni by mohla vést ke zvýšení poptávky po průmyslových nemovitostech společnosti.

Výrobci marihuany

Pojďme se teď podívat na ty, kteří přímo vyrábějí a prodávají marihuanu.

Tento segment je velký. Vybrali jsme tři společnosti s největší kapitalizací.

Canopy Growth Corporation

Lídrem v oblasti kapitalizace je společnost Canopy Growth Corporation (NASDAQ: CGC). Pro vstup na americký trh utratila tato společnost 300 milionů USD za získání práva na nákup konopné společnosti Acreage Holdings Inc.

Ve skutečnosti ke sloučení s Acreage ještě nedošlo, protože Canopy Growth čekala na výsledky hlasování o zákazu marihuany v USA. Zákaz byl zrušen. To znamená, že tento blok na cestě ke sloučení už není.


Cronos Group Inc.

Na druhém místě je Cronos Group Inc. (NASDAQ: CRON). Soustřeďuje se na prodej olejů, kosmetiky pro péči o pleť a doplňků stravy - vše založené na konopí, které pěstuje. Skupinu Cronos podporuje tabáková společnost Altria Group (NYSE: MO), která investovala 1,8 miliardy USD do rozvoje podnikání skupiny Cronos Group v Severní Americe.

V důsledku této investice nyní skupina Cronos vlastní 1,3 miliardy USD, zatímco její čtvrtletní výdaje zůstávají pod 40 miliony USD.


Finanční zpráva za třetí čtvrtletí roku 2020 ukazuje čistý zisk 69 milionů USD. Pro srovnání předchozí čtvrtletí skončilo se ztrátou 31 milionů USD.

Aurora Cannabis Inc.

V neposlední řadě je zde společnost Aurora Cannabis Inc. (NYSE: ACB). Je také jedním z největších světových producentů konopí a nachází se ve 25 zemích na 5 kontinentech. Produkuje až 625 000 kilogramů marihuany ročně. Společnost se zabývá nejen pěstováním rostlin, ale také genetickým výzkumem, šlechtěním, velkoobchodem a maloobchodním prodejem konopí.

V listopadu 2019 společnost otevřela svůj vlajkový obchod o velikosti 1022 metrů čtverečních, což z něj učinilo největší nákupní centrum v Kanadě.

Pro rozšíření svého podnikání kupuje Aurora Cannabis, stejně jako Canopy Growth, další společnosti. Konkrétně koupila společnost MedRelief, která jí umožnila ztrojnásobit výrobní kapacity a vstoupit na trh v Jižní Americe.

Existují další společnosti vyrábějící marihuanu, například:

 • Tilray, Inc. (NASDAQ: TLRY) 
 • Aphria, Inc. (NASDAQ: APHA)
 • HEXO Corp. (NYSE: HEXO).
Biofarmaceutické společnosti

Legalizace marihuany přinese výzkum tohoto produktu, což znamená, že se objeví více léků založených na této rostlině. Výzkum a vývoj léků je obvykle úlohou farmaceutických společností, které také mohou těžit z růstu legálního trhu s marihuanou.

Například jedna z největších farmaceutických společností AbbVie Inc. (NYSE: ABBV) již zaregistrovala 59 patentů na lékařské konopí.


Připojily se také Sanofi (NASDAQ: SNY), Merck (NYSE: MRK), Pfizer (NYSE: PFE). Cena akcií výše uvedených společností však nemůže růst tak rychle jako cena akcií výrobců marihuany, protože jejich příjem je diverzifikovaný a marihuana je jen malou částí.

Pokud jde o GW Pharmaceuticals (NASDAQ: GWPH), tak ta se specializuje na léky s marihuanou. Jejich hlavní lék, který je již v prodeji, je Epidiolex. Je určen k léčbě epilepsie u dětí, Drava syndromu a Lennox-Gastautova syndromu.

Ve třetím čtvrtletí prudce vzrostl prodej léku. Vztrosla i cena akcií společnosti. Od začátku listopadu vzrostla o 50 %.

Cara Therapeutics, Inc. (NASDAQ: CARA) je další společností, které legalizace přináší nový potenciál. Cara se specializuje na léky proti bolesti založené na konopí.

ETF které investují do marihuany

Existuje spousta společností, které se zabývají marihuanou a investice do každé z nich by vyžadovaly poměrně značnou částku. Vždy si však můžete vybrat i jiný způsob a investovat do ETF.

V tomto případě neinvestujete do jedné společnosti, jejíž výběr by mohl být špatný, ale do celého segmentu. Při koupit ETF také budete potřebovat mnohem méně peněz, než kdybyste kupovali akcie těchto společností jednu po druhé.

Největší ETF na světě, které investuje do marihuany je ETFMG Alternative Harvest ETF (NYSE: MJ). Fond investuje do společností, které pěstují, vyrábějí a prodávají konopí. Zahrnuje také farmaceutické společnosti, které vyvíjejí a prodávají léky na bázi marihuany. Zrušení federálního zákazu umožní investovat do amerických společností z tohoto segmentu. Od listopadu cena akcií Alternative Harvest vzrostla o 45 %.

Zde je seznam dalších ETF zabývajících se marihuanou:

 • AdvisorShares Pure Cannabis ETF (NYSE: YOLO).
 • Indxx MicroSectors Cannabis ETN (NYSE: MJJ).
 • Cannabis ETF (NYSE: THCX).
 • Global X Cannabis ETF (NASDAQ: POTX).
 • Cambria Cannabis ETF (AMEX: TOKE).
 • AdvisorShares Vice ETF (NASDAQ: ACT).
 • Amplify Seymour Cannabis ETF (NYSE: CNBS).


Rizika

Počet nových míst, kde se prodává marihuana rychle roste. Například v Coloradu převýšil počet kaváren Starbucks (NASDAQ: SBUX). Legalizace zrychlí rozvoj sítě a růst zisku společností.

V důsledku tak rychlého růstu se objeví mnoho nových společností, které se pokusí zaujmout své místo na trhu. To způsobí tvrdou konkurenci, kde přežije jen ten nejsilnější. Proto se v tomto segmentu jeví jako bezpečnější investovat do velkých společností.

Dalším rizikem je předražený stav akcií. Dokud bude celý segment růst, budou poptávku po svých akciích zažívat i ztrátové společnosti, nebo společnosti s ne zrovna ideální finanční situací. Proto při výběru emitenta akcií zkontrolujte jeho finanční situaci.


Sečteno a podtrženo

První vlna růstu akcií společnosti zabývajících se konopím skončila v roce 2018. Nyní jsou investoři opatrnější v tom, do kterých společností investují.

Předpokládá se však, že trh s marihuanou poroste, ačkoliv růst bude pravděpodobně pomalejší než dříve.

Tým RoboMarkets
info@robomarkets.cz
+420 800 088 482
https://www.robomarkets.cz/

Upozornění na rizika:

 1. Tento materiál a informace v něm obsažené slouží pouze pro informační účely a v žádném případě by neměly být považovány za poskytování investičního poradenství pro účely zákona o investičních společnostech 87 (I) 2017 Kyperské republiky, nebo jakoukoli jinou formu osobního poradenství nebo doporučení, která se týká určitých typů transakcí s určitými druhy finančních nástrojů.


 2. Minulá výkonnost není spolehlivým ukazatelem budoucích výsledků nebo budoucího výkonu.
Hodnocení článku:
Klíčová slova: GW Pharmaceuticals | NASDAQ: TLRY | NYSE: ABBV | NYSE: ACB | TLRY | Legalizace konopí v USA | Tilray | Canopy Growth | Zprávy | Trh | Prezident | Biden | AMEX | Akcie Innovative Industrial Properties | Ceny akcií | Onemocnění | Výplata dividend | Altria Group | Výkonnost | ROCE | Návrh zákona | Příjmy | Starbucks | SBUX | Fond | PFE | OSN | Miliardy | Upozornění na rizika | Společnost JDE | Kapitalizace | Pronájem nemovitosti | Prezidentské volby | Nemovitosti | Růst zisků | NYSE | Nasdaq | Cronos | Akcie společnosti | Obchodníci | Sanofi | AbbVie | Komise | Zpráva | USA | Canopy Growth Corporation | Innovative Industrial Properties | Aurora Cannabis | Joe Biden | Americký prezident | Obchod | Čistý zisk | Rizika | Merck | Očekávaný růst | Vývoj léků | ABBV | NASDAQ: SBUX | Investoři | USD | IIPR | Biofarmaceutické společnosti | Investovat | Sněmovna reprezentantů | Ceny | JDE | Cena akcií | ETF | Podnikání | Poradenství | Investiční | Akcie | Dlouhodobé investování | Vývoj | Cena | Rozvoj | Růst | Tým RoboMarkets | Pfizer | Investování | Výsledky | ETN | Výdaje | Zisk | RoboMarkets | Aphria | Potenciál | Volby | Farmaceutické společnosti | Doporučení | Investiční fond | Výplata | ACT | AdvisorShares Vice ETF | THCX | NYSE: THCX | ETFMG Alternative Harvest | ETFMG Alternative Harvest ETF | NYSE: HEXO | ETFMG | CARA | NASDAQ: CARA | NASDAQ: SNY | MRK | Acreage Holdings | Acreage Holdings Inc. | Očekávaný růst trhu | NYSE: MJJ | MJJ | YOLO | AdvisorShares Pure Cannabis | NYSE: MRK | GWPH | HEXO Corp. | NYSE: IIPR | CNBS | NASDAQ: ACT | TOKE | Cambria Cannabis ETF | Global X Cannabis ETF | Indxx MicroSectors Cannabis ETN | NYSE: YOLO | NYSE: MJ | MJ | NYSE: PFE | SNY | HEXO | Cronos Group | CGC | NASDAQ: POTX | POTX | Cannabis ETF | CRON | Cronos Group Inc. | Výrobci marihuany | ETF které investují do marihuany | Růst trhu s konopím | Lékařské konopí | NASDAQ: CGC | NASDAQ: CRON | Očekávaný růst trhu s konopím | Pumd and Dump | Amplify Seymour Cannabis ETF | NYSE: CNBS | AMEX: TOKE | ACB | Aurora Cannabis Inc. | Legalizace konopí | NASDAQ: APHA | Konopí | Na burze | Burze | Investice do akcií | Obchodník | Investice |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Intradenní obchody II. (základní otázka je .................)
  Základní otázka platná pro každého tradera
 • Intradenní obchody I. (pěkně od píky)
  O intradenních obchodnících byly napsány celé knihy...
 • Intradenní strategie na stříbro? I to je možné!
  Patrně zde není třeba zmiňovat všechny důvody, pro které se k obchodování stříbra uchyluje nemalá část traderské komunity. Co však třeba zmínit musíme je fakt, že tento drahý kov je v drtivé většině obchodován pomocí pozičního (swingového) tradingu. Strategie jednoho z členů našeho Purple Trading Clubu, Milana Klebana, jde v tomto ohledu zcela proti proudu. Ukáže vám, jak obchodovat stříbro intradenně a dravým způsobem.
 • Intradenní systém
  Ahoj, to jsem zase já Ell. Dnes sem si řekl že napíšu článek o systému, který vznikl po osmi letech docela tvrdé práce. Mohl jsem samozřejmě nechat naprogramovat indikátor, o kterém jsem v minulosti mluvil, ale většina lidí si ho nezaslouží, takže mám pro vás manuální systém, který taky leccos umí.
 • Intradenný obchodný systém (15min TF + 1H TF)
  Trendový obchodný systém založený na S/R úrovniach
 • Intuice a instinkt v tradingu: Jak to funguje a na co si dávat pozor
  V posledních dnech se hned v několika příspěvcích rozjela naplno diskuse o tom, jestli jsou intuice a instinkt v tradingu dobrým nástrojem. Intuice a instinkt je do jisté míry filozofický koncept, nad kterým si láme člověk hlavu po staletí. Téměř se mi zdá, že došlo k nedorozumění v tom, co vlastně slova znamenají podle moderní vědy.
 • Intuice při tradingu
  Většina mých článků začíná větou k zamyšlení: “Trhy jsou jakýmsi živým organismem, u kterého se snažíme racionálním přístupem zanalyzovat jeho vývoj, což vytváří rozpor mezi očekáváním a konečným výsledkem.?
 • Intuitívne a inštinktívne obchodovanie
  Nasledujúci článok je písaný ako reakcia na článok: „Intuitivní a instinktivní obchodování – nikdy!“. Nie ako obhajoba môjho článku: „Typické obchodné chyby“, ktorý spomínanému článku predchádzal. Tento článok píšem len ako vysvetlenie vecí vytrhnutých z kontextu. Vysvetlenie niečoho, čo mi bolo podsunuté a pritom to bolo viac ako zavádzajúce.
 • Intuitivní a instinktivní obchodování – nikdy!
  Nedávno jsem četl článek, ve kterém autor, mimo jiné, mluvil o intuitivním obchodování. Dokonce hovořil o tom, že zadávání obchodů na základě intuice a instinktu je znakem profesionality tradera. Už když jsem to četl, říkal jsem si, že to tak rozhodně není. Ale pár dnů jsem o tom ještě trochu uvažoval, no a dospěl jsem k závěru, že k tomu musím něco říct.
 • Inverzná výnosová krivka na štátnych dlhopisoch
  V posledných dňoch sa dostala so médií správa, že na českých štátnych dlhopisoch je aktuálne inverzná výnosová krivka, čo sa všeobecne považuje za jeden zo znakov prichádzajúcej recesie a medvedieho trhu. Je to naozaj vždy tak?
 • Investice do ekologie?
  V posledních letech se stále víc a víc řeší problematika globálního oteplování, recyklace obnovitelné energie a spousta dalších věcí týkajících se ekologie. Myšlenka na zelenější svět se už dostává do podvědomí nejen prostým aktivistům, vědců, politikům ale i investorům, kteří vždy samozřejmě putují s trendem. Proč se stále zvyšuje oblíbenost „zelených akcií“ a kde se vyskytují příležitosti na tomto trhu?
 • Investice do uranu: 1 g = 1,5 t
  No není to nějaký nový přepočet a staří matematici mohou zůstat v klidu. Samozřejmě má tato rovnice celkem obyčejné vysvětlení, jen bych rád upozornil na ten gigantický nepoměr. Jeden gram vs. 1,5 tuny. To je drtivá převaha. Nebo ne?
 • Investice ve smečce: Nezvyklý trend, který se hodí znát
  Internet přinesl do světa investic a tradingu mnoho novinek. Kromě rozšíření samotné základny traderů a menších investorů zpřetrhal tradiční pouto obchodníka a brokera. Vzniká řada platforem jako je TradingView, kde jednotlivci sdílí své zážitky z trhu, své postřehy a nápady. Vyplatí se i nám?
 • Investičná príležitosť alebo nová matematika?
  Keď Giordan Brun dňa 17.2.1600 vykríkol ,,a predsa sa točí" to ho už oblizovali plamene kresťanskej cirkvi, ktorá takto trestala ľudí, ktorí nevideli zem ako stredobod vesmíru.
 • Investičná príležitosť: Kryptomenové burzy
  Počuli ste už o kryptomenových burzách? Tak ako existujú banky, poisťovne, brokery tak vznikajú aj rôzne kryptoburzy. Len pred pár rokmi mohlo byť pár kryptobúrz či niekoľko desiatok, no momentálne je to niekoľko stoviek a o pár rokov to bude aj niekoľko tisíc kryptobúrz.
 • Investiční rady od Warrena Buffetta
  Warren Buffett - šéf a ředitel investiční společnosti Berkshire Hathaway - je jeden z nejlepších investorů současné doby. Jeho zaměřením jsou dlouhodobé investice do podhodnocených společností, které mají "dobrý produkt nebo službu" a zároveň k tomu i konkurenční výhodu ve svém sektoru. Díky těmto pravidlům dokázal Buffet dlouhodobě překonávat benchmark SP500.
 • Investiční rady pro rok 2021 - co radí profesionální obchodníci?
  Investování se v posledních letech těší z velkého boomu – díky technologickému pokroku a příznivým sociálním i ekonomickým podmínkám poptávka po investicích rapidně vzrostla a roste stále.
 • Investiční soutěž BOSSA: Začínají registrace do 2. kola soutěže o 350 000 Kč
  První kolo investiční soutěže BOSSA, v němž jste si mohli procvičit obchodování na finančních trzích na demo účtu s fiktivními penězi, se blíží do finále. Známe už tři výherce týdne, kteří od BOSSY získávají reálných 10 000 Kč a postupují do druhého kola soutěže, v němž se obchoduje s reálným kapitálem a hraje se o 350 000 Kč. Připojí se k nim i čtvrtý výherce z tohoto týdne plus 20 nejlepších investorů, kteří nejvíce zhodnotili za 4 týdny soutěže fiktivní kapitál 30 000 Kč. Samozřejmě se k nim připojí i Leoš Mareš a Patrik Hezucký z Evropy 2 a všichni ti, kteří se od druhého kola sami přihlásí.
 • Investiční soutěž na reálných účtech a dění na finančních trzích
  Shrnutí průběhu 1. týdne soutěže: První týden investiční soutěže na reálných účtech byl pro většinu soutěžících úspěšný. Více než polovina z nich, přesněji 50,59 procent, ukončila svůj první týden v plusu. Výsledná bilance jejich účtů (zavřených obchodů) byla na konci týdne vyšší než počáteční kapitál, který byl pro všechny stejný, a to 10 000 Kč.
 • Investiční soutěž zná výherce 100 000 Kč, rozhovor s vítězem
  Vánoční investiční soutěž společnosti Bossa zná svého výherce a nového majitele 100 000 Kč, stejně jako i výherce dalších lukrativních cen. Investoři dosáhli skvělých výsledků, když využili aktuální dění na finančních trzích. Prokázali, že vsadit se dá nejen na růst, ale i pokles ceny finančních aktiv. Soutěžící se chopili šance a prodávali ropu, případně měny na ni navázané jako ruský rubl, norskou korunu nebo kanadský dolar.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bidaskbit ebook