Úterý 01. července 2025 20:15
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple jak obchodovat zlato
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
RebelsFunding NEW

Akciový výhled

img

Akciový výhled: Evropa otevře v poklidném tempu, na Wall Street Svátek práce

02.09.2024 Po 4 měsících růstu vstupují globální akcie do typicky volatilního měsíce září. Asie se přes noc obchodovala smíšeně. Investoři si všímají informací, že Čína hrozí ekonomickou odvetou vůči Japonsku, pokud Tokyo omezí prodeje a servis zařízení na čipy čínským firmám. Jednalo by se např. o omezení přístupu ke kritickým minerálům pro výrobu aut. Čínské akcie ztrácely kolem -1%. Evropa bude nový týden dle futures otvírat bez větších změn. Vítězství krajně pravicové AfD ve státním hlasování je první toho druhu od 2. svět. války, ale zřejmě se jí nepodaří sestavit koalici.
img

Akciový výhled: Klidnější otevření v Evropě

30.08.2024 Je velmi pravděpodobné, že globální akcie zakončí i přes výraznou volatilitu ze začátku srpna, obchodování čtvrtým měsíčním růstem v řadě. Sentiment podporují sázky na měkké přistání americké ekonomiky a nižší sazby. Wall Street včera zakončila obchodování na červené nule, neudržela tedy úvodní zisky, ale zámořské futures nyní rostou +0,2%. Evropa naopak po včerejším růstu (např. DAX +0,7%) začne páteční obchodování s nepatrně ztrátovou tendencí (-0,1%).
img

Akciový výhled: Evropa si propadu NVDA příliš všímat nebude

29.08.2024 Evropské akcie budou ve čtvrtek ráno otvírat dle indikací futures bez větších změn. Velmi očekávané výsledky společnosti NVDA ve středu pozdě večer nakonec novou vlnu nákupů v sektoru nepřinesly. Globální tzv. AI rally, která po většinu roku poháněla technologický sektor, zřejmě zvedla očekávání před výsledky NVDA do velkých výšin. A tak ani zdvojnásobení tržeb za 2Q ani schválení dodatečného zpětného odkupu akcií v objemu 50 mld. USD akciím NVDA nepomohlo, naopak titul ztratil -8%.
img

Akciový výhled: Evropa mírně nahoru, čekání na NVDA

28.08.2024 Po relativně klidné obchodní seanci na Wall Street v úterý (index SP500 +0,16% na 5626 bodů), budou evropské indexy otvírat dle indikací futures s mírně rostoucí tendencí (+0,2%). Investoři nyní spíše vyčkávají na výsledky NVDA, jež společnost zveřejní dnes po zavření trhu. Asie se obchodovala smíšeně, slabší korporátní výsledky čínských firem poslaly dolů jak pevninskou Čínu (-0,5%), tak index v Hong Kongu (-1,2%). Zajímavý propad je k vidění na kryptoměnách, jde o nejvýraznější pohyby od začátku měsíce, kdy trhy procházely korekcí.
img

Akciový výhled: Stabilní otevření v Evropě

27.08.2024 Evropské akcie čeká v úterý ráno stabilní otevření s tendencí k mírnému růstu dle indikací futures (+0,1 %). Po rychlých růstech od srpnového dna nyní prochází indexy určitou konsolidací. Investoři vyčkávají na zítřejší výsledky NVDA. Na Wall Street se včera vybíraly zisky především na větších technologických společnostech. Index SP500 ztratil -0,3 % na 5617 bodu. V Asii byl k vidění smíšený vývoj. Celkově mírné ztráty registrovaly čínské indexy, ale drtivý propad byl ke spatření u vlastníka Temu firmy PDD (-29 %), což sebou táhlo dolů i akcie ze sektoru (BABA atd). Pražská burza vstoupila do nového týdne růstem, index PX přidal +0,4 % na 1586 bodů. K letošnímu maximu se díky sentimentu vrátila Erste, jejíž akcie posílily na 1217 Kč (+0,7 %). Akcie KB se několik dní obchodují nedaleko 760 Kč (+0,5 %), lépe se v pondělí dařilo Monetě (+1,5 %). Akcie ČEZu „ustály“ úvodní pokles pod 880 Kč, nakonec uzavíraly na 885 Kč. Dnes by se mohla pokoušet Komerční banka „dotahovat“ předchozí lepší výkonnost bankovního sektoru.
img

Akciový výhled: Nový týden začne Evropa s nepatrným poklesem

26.08.2024 Nový týden budou dle indikací futures startovat evropské akcie bez větších změn s indikací k menšímu poklesu. V samotném závěru týdne minulého indexy dále prodloužily krátkodobý růst, index SP500 se dokonce vrátil k letošnímu maximu (+1,15 % na 5635 bodů). Pozitivní sentiment na akciích souvisí mj. s výhledem uvolňování měnové politiky americké centrální banky. Powell v pátek indikoval, že je čas přejít ke snižování sazeb, vidí známky ochlazování ekonomiky. Dnes přes noc se Asie vyvíjela smíšeně, japonský trh oslabil k -1 %. Po eskalaci konfliktu na Blízkém východě rostou ceny ropy (+1 % na 75,50 USD). V týdnu bude zajímavé sledovat výsledky NVDA ve středu a v pátek makro čísla PCE v USA. V Praze zůstane sledovaný ČEZ, akcie ve druhé půlce týdne oslabily pod 890 Kč po zprávě o tom, že MF neuvažuje o zrušení WFT daně pro příští rok. Z technického pohledu zřejmě bude pro ČEZ důležité udržet hladinu 880 Kč.
img

Akciový výhled: Evropa otevře kladně, na trzích čekejme zvýšenou volatilitu před konferencí v Jackson Hole

23.08.2024 Finanční trhy dnes čeká konference bankéřů v Jackson Hole, na které dá J. Powell náhled na další směřování Fedu a komentář k aktuálnímu vývoji americké ekonomiky. Lze tak čekat volatilní vývoj nejen v USA, ale také v Evropě. Hlavní témata budou vývoj úrokových sazeb, nezaměstnanost a hospodářský růst. Trh se připravuje na možnou studenou sprchu ohledně očekávaného agresivnějšího snižování sazeb o více jak 25 bps, když včera odepisovaly především technologie (-2,13 %), stejně tak rostly výnosy amerických bondů napříč výnosovou křivkou, kde je vidět paralelní posun nahoru. Také úrokové futures, které indikují očekávání úrokových cutů na pátek poklesly. V Evropě otevřou trhy výše, v průběhu dne nejsou v plánu reporty důležitých makro dat, na trzích ale i tak čekejme zvýšenou nervozitu a volatilitu. Obdobný vývoj lze čekat také na pražské burze, kde navíc můžou být dozvuky (především na Čezu) ze včerejšího rozhodnutí o nezrušení WFT či zvýšená aktivita na bankách.
img

Akciový výhled: Evropa otevře nevýrazně

22.08.2024 Evropské trhy zahájí novou seanci neutrálně, když podle futures oscilujeme v ranních hodinách při nule. Asie umazávala zisky předchozích dnů, ostatně jako včerejší obchodování v USA se také ve východním regionu obchodovalo v užších cenových rozmezích, a to před zítřejším zasedáním Fedu v Jackson Hole. Na SP500 jsme včera viděli balancování na hraně dosavadních maxim, ze kterých se počátkem měsíce spustil dynamický výprodej kvůli zhoršujícím podmínkám na pracovním trhu a obavám z recese.
img

Akciový výhled: Další nevýrazné otevření v Evropě

21.08.2024 Evropské akcie budou ve středu ráno otvírat dle indikací futures s nepatrně růstovou tendencí. Včera nakonec po podobném začátku uzavřely indexy v záporu (např. DAX -0,35%). Na Wall Street uzavřel index SP500 těsně pod metou 5600 bodů (-0,2%). Oddych si přes noc vybraly také asijské trhy, kde jsme viděli poklesy od -0,3% v Japonsku po -1% propad v Hong Kongu. Zajímavou zprávou je prodej podílu v čínské JD.com ze strany Walmartu, akcie JD.com následně propadly kolem -10% a stáhly sebou také technologie. Pražská burza v úterý udržela kladnou nulu, menší vybírání zisků na Erste (-1%) a KB (-0,7%) vyvážil růst ČEZu (+1,7%), jehož akcie poskočily na 910 Kč. Dnes bychom podobný vývoj spíše nečekali, ČEZ má mezi 906-907 Kč důležité klouzavé průměry a akcie ČEZu se k nim zřejmě budou minimálně vracet.
img

Akciový výhled: Evropa bez větších změn s mírně prorůstovou tendencí

20.08.2024 Evropské akcie budou v úterý ráno otvírat dle indikací futures bez větších změn s tendencí k nepatrnému růstu. V Asii jsme přes noc sledovali většinou růsty kolem +1%, v opačném gardu se vyvíjela Čína (-1%). Rovněž Wall Street začala nový týden na vítězné notě, index SP500 přidal +1% na 5608 bodů. Během cca 14 dní tak zmíněný index stačil rychle posílit +9% od lokálního dna. Situace je podobná globálně, jde o nejdelší růstovou sérii od začátku roku. Investoři se však pomalu budou soustředit na nadcházející setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole, dá se tak nyní čekat pokles aktivity. Dnes budeme z „makro zpráv“ sledovat CPI v Eurozóně, které bude vodítkem pro zasedání ECB příští měsíc. Pražská burza vstoupila do nového týdne růstově, index PX přidal +0,5% na 1582 bodů. Nejvíce přidala Erste (+1,2%), u domácích bank byl odlišný vývoj na KB (+0,9%) a Monetě (-0,9%). V závěrečné aukci se zvedl objem na ČEZu, jehož akcie se nyní konsolidují lehce nad 890 Kč (+0,4%). Dnes čekáme klidnější vývoj a zřejmě nevýrazné pohyby.
img

Akciový výhled: Pomalejší rozjezd do nového týdne

19.08.2024 Evropské akcie budou v pondělí ráno otvírat bez větších změn dle indikací futures. V Asii jsme přes noc sledovali smíšený vývoj, na jednu stranu klesaly japonské akcie (-1,7 %), ale dařilo se např. čínským akciím v Hong Kongu (+1 %). Zámořské futures aktuálně ztrácí -0,1 %. V pátek Wall Street uzavřela mírným růstem (index SP500 +0,2 % na 5554 bodů), šlo ovšem o 7. růst v řadě. Sentimentu pomáhá výhled na snížení sazeb v USA. Právě tento pátek bude nejvíce sledovanou událostí tradiční setkání bankéřů v Jackson Hole, kde by měl vyslat J. Powell signály ohledně měnové politiky. Ceny ropy ustupují na 76 USD, investoři sledují úsilí o uklidnění situace na Blízkém východě. Pražská burza v pátek mírně přidala, index PX končil na 1574 bodech. Domácí banky mírně rostly (KB +0,3 %, Moneta +1,7 %), naopak po růstu se vybíraly zisky na Erste (-0,6 %) a ČEZ opět nepřešel metu 900 Kč (-0,9 %). Dnes čekáme pomalejší rozjezd do nového týdne i na domácím trhu.
img

Akciový výhled: Evropa v pátek otevře na vlně optimismu

16.08.2024 Evropské trhy otevřou v pátek kladně, a navážou na ziskovou seanci na asijských trzích, kde rostl rizikový apetit po čtvrtečních amerických makrech, a po dalším oslabování japonského jenu. Futures kontrakty na světové trhy se před pátečním openem v Evropě zelenají, když trhu tento týden od nejistoty ulevila série makro dat, která naznačila, že americká ekonomika možná dokáže ukočírovat inflaci a udržet hospodářský růst, asijský benchmark připisuje nejlepší týden v posledním roce také po růstu technologických titulů. S&P500 včera rostl o 1,4 %, trh pozitivně ocenil výsledky Walmartu (+6,58 %), a to především roční výhled, ve kterém čeká růst tržeb. V Evropě nás dnes čeká dojezdová seance, při openu čekejme makra o českých výrobních cenách, trh ale pravděpodobně zůstane na vlně optimismu i u nás. ČEZ otevře při 900 Kč, čekat můžeme interakci při rezistenci 907-910 Kč, kde současně leží 200denní klouzavý průměr.
img

Akciový výhled: Evropa bude otvírat mírně v plusu, v Praze v centru pozornosti nadále Erste Group

15.08.2024 Americké akcie navázaly na růst z předchozích dní a hlavní indexy zavíraly v kladných číslech. Včerejší data o inflaci potvrdila další zpomalování (nejpomalejší růst od 2021), což zvyšuje pravděpodobnost snížení sazeb ze strany Fedu na následujícím zasedání. Pozitivní vývoj byl patrný i na asijských trzích. Vývoj podpořila jak japonská data o vývoji HDP za 2Q, tak lepší než očekávaná čísla o čínských maloobchodních tržbách.
img

Akciový výhled: Mírně prorůstový sentiment

14.08.2024 Evropské akcie budou dle indikací futures ve středu ráno otvírat v kladných číslech kolem +0,3%. Alespoň tak budou „kopírovat“ sentiment ze zámoří, kde jsme včera ovšem viděli rally +1,7% na indexu SP500 po PPI datech o inflaci. Dnes odpoledne bude následovat ještě důležitější inflační údaj CPI, kde se čeká růst cen +0,2% meziměsíčně. Asie rostla 4. dnem v řadě. V Praze dnes registrujeme snížené cílové ceny pro banky, KB „inkasovala“ sníženou cenu na 772 Kč z 906 Kč od Citi a Moneta na 98 Kč ze 106 Kč. Index PX včera uzavíral na kladné nule u 1558 bodů. Ani dnes se zřejmě nedočkáme větších výkyv cenách.
img

Akciový výhled: Evropa s mírně prorůstovou tendencí

13.08.2024 Do druhého obchodního dne týdne budou evropské akcie vstupovat dle indikací futures s nepatrnými zisky. Asie přes noc přidala měřeno indexem MSCI Asia Pacific +1 % a umazala tak veškeré ztráty z minulého týdne. Po prodlouženém víkendu se poprvé obchodovalo také v Japonsku, slabší měna JPY pomohla růstu indexu Nikkei +3,5 %. Včera Wall Street uzavírala (podobně jako Evropa) kladnou nulou. Investoři se budou tento týden soustředit na inflační data v USA (dnes PPI a zítra CPI), v Německu to dnes bude průzkum očekávání ZEW. Zajímavé budou také hospodářské výsledky čínských internetových gigantů, čínské akcie zatím výrazně zaostávají v souvislosti se slabou ekonomikou a nedůvěrou investorů.
img

Akciový výhled: Evropa v úvodu lehce nahoru

09.08.2024 Evropské akcie budou v pátek ráno dle indikací futures otvírat bez větších změn s tendencí mírně růst. Asie přes noc většinou rostla, sledovaný japonský trh přesto ztratil růstové momentum, z denního maxima u 2% uzavíral kolem +0,5%, když JPY začal znovu posilovat. Lepší (rozuměj vyšší) než očekávaná inflace v Číně se na čínských indexech moc neprojevila, investoři později vyhodnotili vliv počasí na zmíněná data. Včera Wall Street silně rostla (SP500 +2,3% na 5319 bodů) po týdenních žádostech o podporu v nezaměstnanosti, které pomohly zmírnit obavy z recese. V Praze ve čtvrtek index PX uzavíral na červené nule. Zajímavý rozdíl v závěru jsme viděli na Erste, zatímco její akcie v Praze držely nad 1160 Kč, ve Vídni titul oslabil na 1144 Kč. Solidní čísla ČEZu a zlepšený výhled (byť očekávaný) zřejmě přebily informace o odvodech daní. Akcie ČEZu nepřešly přes 900 Kč a končily na 889 Kč. Dnes čekáme na domácím trhu určitou aktivitu na Erste i ČEZu (který se pokusí růst).
img

Akciový výhled: Evropa otevře mírně dolů, ČEZ reportoval solidní čísla

08.08.2024 Ve čtvrtek ráno se evropské indexy probudí dle indikací futures zřejmě do mírně záporného teritoria kolem -0,5%. Po včerejším růstu, kdy se např. německému DAXu podařilo posílit +1,5% nad technickou úroveň 200 denního klouzavého průměru 17438 bodů, tak dochází ke konsolidaci. Uvidíme, zdali se celkově začne také uklidňovat výrazná volatilita, která na trhy „udeřila“ hlavně začátkem týdne.
img

Akciový výhled: BOJ se snaží uklidnit trhy

07.08.2024 Holubičí komentáře guvernéra japonské BOJ pomohly oslabit -2% japonskou měnu vůči USD a současně poslaly vzhůru asijské indexy. Japonsko, Tchaj-wan i Korea tak registrovaly přes noc solidní zisky, i když z denních maxim ustoupily. Z makro zpráv ráno přišla mírně lepší než očekávaná německá průmyslová produkce za červen (meziměsíčně +1,4% vs. +1% oček., meziročně však -4,1%). Evropské akcie tak budou dle indikací futures otvírat růstově (+0,5%), na výsledkovém poli vidíme smíšené výsledky firem. Mírně horší než oček. zisk reportovala Commerzbank , současně banka oznámila zpětný odkup akcií. V Praze budou investoři „ladit“ pozice před zítřejšími výsledky ČEZu. Domácí trh v úterý posílil +1,8% na 1530 bodů indexu PX. Po propadech se zvedly zpět zejména banky, KB uzavírala na 757 Kč (+2,8%), Moneta na 103 Kč (+2,4%). Erste přidala +1,6% a vykazovala vyšší volatilitu (denní maxima nad 1130 Kč). Dnes celkově zkusí domácí trh zřejmě znovu růst.
img

Akciový výhled: Po včerejším propadu start v zelených číslech

06.08.2024 Dnes přes noc investoři opět sledovali japonský trh, který ovšem po pondělním propadu (-12%) v úterý prudce rostl (+10%). To umožnilo posílit také ostatní asijským indexům (až na Čínu), jež zastavily 3 dny poklesů. Evropské i americké futures nyní přidávají přes +1%. Na přeprodaných trzích tak sledujeme odraz vzhůru, volatilita v dalších dnech se však nedá vyloučit. Výnosy amerických dluhopisů po včerejším minimu u 3,67% rostou na 3,85%, data ISM služeb přece jen ukázala, že ekonomika USA není v tak špatné kondici.
img

Akciový výhled: Globální výprodeje pokračují

05.08.2024 Globální výprodeje na akciových trzích se v pondělí ráno prohlubují. Japonské indexy procházejí nejhorším poklesem od roku 1987, když Nikkei se zřítil -12% dolů. Daný pohyb zřejmě souvisí s posilováním japonské měny JPY po utahování měnové politiky, o kterém jsme psali již minulý týden. Společně s tím padají futures na Evropu kolem -2%, zámořské indexy si odepisují -2,5% (SP500) a Nasdaq 100 dokonce -5,5%. Náladě na technologiích nepřidává také zpráva o tom, že W. Buffett prodal polovinu své pozice v Apple. Dnes tedy i v Praze čekejme pokles v návaznosti na sentiment, nejvíce volatilní může být Erste, její akcie v pátek propadly -4,5% na 1143 Kč. Bankovní sektor v Evropě bývá na sentiment tradičně citlivý. KB může být více defenzivní.
img

Akciový výhled: Po včerejším propadu začne Evropa opět v červených, Erste s dobrými čísly, bude to ale stačit?

02.08.2024 Globální výprodeje nabírají na intenzitě, včera si evropské indexy odepisovaly přes -2 %, na Wall Street oslabil index SP500 -1,4 %. Přes noc se kvůli volatilitě na japonské měně resp. po utahování tamní měnové politiky propadl japonský index -6%, což je nejvíce od roku 2016.
img

Akciový výhled: I přes rally na Wall Street otevře Evropa smíšeně, KB s čísly pod odhady trhu, ČNB zřejmě sníží sazby

01.08.2024 I po včerejším rally na Wall Street (SP500 +1,6 %) jsou nyní zámořské futures kladné (+0,5 %). FED ve středu signalizoval, že je blízko snížení sazeb. Což je pozitivní pro riziková aktiva, šéf FEDu citoval rostoucí rizika pro trh práce. Navíc po zavření trhu posilovaly, po oznámení výsledků, akcie Meta. Dnes budou reportovat další velké společnosti AMZN a Apple. V Evropě kvůli smíšeným výsledkům uvidíme na indexech nevýrazné otevření. Asie nabídla rovněž smíšený vývoj, volatilní japonská měna (+8 % za měsíc) dělá starosti při rozvazování carry trade obchodů, index TOPIX v jednu chvíli ztrácel až -4 %. To vše se děje poté, co BOJ zvedla sazby a signalizovala další možné utahování měnové politiky. Naopak v Praze dnes čekáme další snížení sazeb ze strany ČNB, naše centrální banka zřejmě sníží repo sazbu o -0,25 %. Čísla za 2Q reportovala Komerční banka, zisk 3,54 mld. Kč zůstal pod odhady trhu (3,675 mld. Kč), zaostaly rovněž úrokové výnosy (6,158 mld. Kč vs. 6,436 mld. Kč). Výsledky hodnotíme mírně negativně a akcie KB by se mohly obchodovat v červených číslech.
img

Akciový výhled: Evropa začne růstově, večer FED

31.07.2024 I přesto, že Wall Street v úterý oslabila (index SP500 -0,5 % a nedařilo se hlavně technologiím Mag7 -2 %) futures indikují ranní růst v zámoří kolem +0,8 %. Přes noc se dařilo Asii (+1,5 %), japonská BOJ podle očekávání zvýšila sazbu na +0,25 %. Řada polovodičových firem roste po zprávě, že USA neuvalí restrikce na japonské, korejské a holandské společnosti. Zprávy o stimulech konečně zabraly také na čínské akcie (+2 %). Téměř +2 % rostou ceny ropy, když na Blízkém východě roste napětí.
img

Akciový výhled: Evropa otevře bez větších změn

30.07.2024 Evropské akcie budou v úterý ráno otvírat bez větších změn dle indikací futures. Na Wall Street byla začátkem týdne k vidění již „tradičně“ rozdílná akce, zatímco skupina tzv. Mag7 rostla +1 %, menší společnosti (index Russell 2000) naopak oslabily přes -1 %. Dnes večer bude oznamovat kvartální výsledky MSFT. Asie přes noc většinou klesala, nedařilo se čínským akciím, index v Hong Kongu ztratil -1,3 %.
img

Akciový výhled: Futures indikují růstové otevření

29.07.2024 Start do nového týdne by měl být dle indikací futures v Evropě růstový (+0,4 %). Přes noc jsme sledovali silnou Asii, dařilo se Japonsku (+2,1 %), ale v kladných číslech byly tentokrát také čínské akcie, index v Hong Kongu přidává +1,7 %. Tento týden budou sledovaná zasedání centrálních bank (Japonsko, USA, VB), s globálním dosahem především v prvních dvou případech.
img

Akciový výhled: Evropa otevře v klidnějším módu

26.07.2024 Evropské akcie čeká dle indikací futures stabilnější rozjezd v úvodu pátečního obchodování. Zámořské futures aktuálně přidávají +0,45% po včerejším propadu, kdy index SP500 ztratil -0,5%. Pod tlakem byly opět velké technologické tituly, Nasdaq 100 tak propadl přes -1%, naopak rotace do menších společností vynesla do kladného teritoria index Russell 2000. Asie přes noc většinou rostla, Japonsko však znovu ztratilo (-0,5%). Zde budeme i v dalších dnech sledovat pohyby japonské měny jenu, která může být částečným důvodem současného propadu technologických akcií.
img

Akciový výhled: Evropa otevře v záporu, Moneta výsledky dle očekávání

25.07.2024 Po výprodeji na Wall Street (index SP500 -2,3%) se ve čtvrtek ráno zřejmě „probudí“ v záporu také evropské akcie (dle futures -0,6%). V zámoří jsme sledovali především odtoky peněz z titulů, které nejvíce profitovaly z tzv. AI horečky. Otázkou zůstává, zdali investoři přehodnocují své výhledy ohledně ziskových vyhlídek těchto firem, nebo to byly vynucené prodeje související s tzv. carry trade obchody v návaznosti na posílení japonského jenu. Právě Japonsko (-3%) vedlo poklesy přes noc v Asii.
img

Akciový výhled: Futures v záporu, zrychlený úpis akcií na COLT CZ

24.07.2024 Evropské akcie by dle indikací futures měly zahájit středeční obchodování v záporu (cca -0,5%). Ještě o něco více (-0,7%) si odepisují zámořské futures, když investoři reagují na nevýrazné výsledky společností. Zvláště ve světle ocenění nedávných růstů "Velké 7“, jako např. včera večer po zavření trhů u akcií Aphabet a Tesla. Šéf společnosti Alphabet se nechal slyšet, že bude třeba trpělivosti, než budou vidět konkrétní výsledky investic umělé inteligence. Dnes v úvodu oslabí zřejmě také akcie Deutche bank, když banka oznámila první kvartální ztrátu za 4 roky. V Praze budeme sledovat akcie Colt CZ, firma večer oznámila, že část akcionářů bude prodávat v rámci zrychleného úpisu až cca 335 tis. ks akcií. Úpis ještě probíhá a dá se očekávat diskont vůči včerejší zavírací ceně akcií COLT CZ (680 Kč) a tedy jejich dnešní pokles. Spíše ztrácet by mohla také Erste a celkově vzhledem k sentimentu bychom čekali domácí trh v záporu.
img

Akciový výhled: Západoevropské burzy v úvodu navážou na včerejší optimismus

23.07.2024 Zámořské akcie včera vstoupily do nového obchodního týdne úspěšně, když všechny hlavní indexy posilovaly. Nejvíce se dařilo technologickým titulům, které korigovaly část ztrát z druhé poloviny minulého týdne, jež utrpěly v rámci tzv. rotace do hodnotových akcií. Zároveň panoval optimismus, že technologický sektor zaznamená úspěšnou výsledkovou sezónu poté, co již dnes bude po uzavření trhu reportovat Tesla a Alphabet.
img

Akciový výhled: Evropa zahájí nový týden kladně

22.07.2024 Evropské akcie zahájí nový týden výše, když dle futures trh roste přibližně o 0,7 %. V Asii se akcie obchodovaly třetím dnem níže, trh táhnul dolů technologický sektor kvůli nejistotě z blížících korporátních reportů, nejvíce tratily TSMC a Samsung. Čína dnes neočekávaně snížila hlavní sazbu o 10 bodů na 1,7 %, aby podpořila hospodářský růst a investice, které se dlouhodobě nedaří v zemi rozproudit, frustrace investorů z nedostatečných fiskálních stimulů ale dál žene trh níže. V USA se po pátečním kolapsu IT přenese pozornost k prezidentovi J. Bidenovi, který oznámil, že nebude usilovat o znovuzvolení při podzimních prezidentských volbách, a podpoří místo toho viceprezidentku K. Harrisovou, která bezprostředně po oznámení získala volební preference na úkor D. Trumpa.
img

Akciový výhled: Evropa se pokusí stabilizovat

19.07.2024 Evropské akcie budou zahajovat páteční obchodování bez větších změn, s pokusem o stabilizaci. Např. německý DAX tento týden zatím pokaždé oslabil (v souhrnu přes -2%). Wall Street má za sebou dva slušné propady, včera index SP500 ztratil -0,8% na 5545 bodů. Tento vývoj investoři od dubna neviděli. V Asii se propad rozšířil zejména na čínské akcie (Hong Kong -2%), zasedání Třetího pléna zřejmě neinspirovalo a rovněž panují obavy z nových omezení u polovodičového sektoru ze strany USA.
img

Akciový výhled: V US další rotace a pokles technologií, Evropa by měla startovat poklidněji

18.07.2024 Americké akcie zaznamenaly další rotační den, když bylo k vidění pokračující vybírání zisků v technologickém sektoru a přesun prostředků do tradičnějších odvětví. Klasický index Dow Jones posílil o 0,59 %, naopak technologický Nasdaq byl pod silným tlakem a ztratil 2,76 %. Vývoj na US politické scéně přináší zesilující obavy ohledně vztahu s Čínou. Tento faktor se projevoval i při obchodování v Asii, kde většina trhů rovněž ztrácela. Úvod na evropských trzích by nemusel být tak dramatický, když futures na přední evropské indexy naznačují mírný růst.
img

Akciový výhled: Evropa s lehce ztrátovou tendencí v úvodu, v zámoří probíhá "rotace"

17.07.2024 Evropské akcie budou ve středu otvírat bez větších změn s tendencí k mírnému oslabení dle indikací futures. Zámořské futures aktuálně ztrácí -0,45%, včera Wall Street přitom posilovala na další maxima (index SP500 +0,6% na 5667 bodů). Byla zde ale patrná rotace do menších společností, index Russell 2000 tak za 5 obchodních dní přidal +12%. Z technologických společností byl naopak patrný odtok. Trend včera ještě podpořily lepší maloobchodní tržby za uplynulý měsíc. Škoda, že z tohoto trendu zatím netěžila Evropa, která je ve vleku sentimentu spíše z Číny. Investoři nyní čekají na informace ze zasedání Třetího pléna.
img

Akciový výhled: Evropa otevře zřejmě opět dolů

16.07.2024 Evropské akcie budou i v úterý dle indikací futures otvírat v záporném teritoriu (-0,4%), když včera většina okolních trhů ztrácela (např. DAX -0,8%). Na Wall Street jsme přesto viděli růst, na nová letošní maxima se „prodral“ i index Dow Jones (+0,5% na 40 212 bodů), kterému zdá se přeje prospekt vítězství D. Trumpa v boji o prezidentský úřad. Naopak teritoria, které zřejmě nebudou jeho největšímu přáteli – viz. Čína, zažívají v posledních dnech další odtok peněz.
img

Akciový výhled: Evropa mírně dolů, pokračuje výsledková sezóna v zámoří

15.07.2024 Evropské akcie budou nový týden otvírat v pondělí ráno zřejmě lehkým oslabením (-0,2%) dle indikací futures. Zatímco zámořské futures nyní přidávají +0,2%. Po neúspěšném pokusu o atentát na D. Trumpa trhy zvýšily sázky na jeho vítězství v boji o Bílý dům. Roste tak USD, klesají dluhopisy, očekává se volnější fiskální politika a vyšší cla především směrem k Číně. Asii přes noc táhly dolů čínské akcie, kde navíc působila špatná makroekonomická data.
img

Akciový výhled: Pomalejší začátek, odpoledne startuje výsledková sezóna v zámoří

12.07.2024 Evropské akcie čeká v pátek ráno dle indikací futures pomalejší start. Včera přitom ke konci obchodního dne rostly (např. DAX +0,7%) povzbuzeny lepšími inflačními daty z USA. Zajímavým vyústěním čtvrtečního obchodování na Wall Street byl posléze slušný výprodej velkých technologických firem, index Nasdaq 100 propadl přes -2%. Naopak menší firmy registrovaly přítok peněz.
img

Akciový výhled: Evropa v úvodu mírně nahoru, odpoledne inflace z USA

11.07.2024 Evropské akcie by měly ve čtvrtek ráno otvírat dle indikací futures s mírně prorůstovou tendencí (+0,2%). V zámoří včera vedly růsty především technologie, index SP500 přidal +1% na 5634 bodů (samozřejmě nové maximum). Investoři jsou před dnešním reportem ohledně inflace v USA za červen optimističtí, čekají meziměsíční růst tzv. jádrové inflace +0,2%, což by byl nejmenší přírůstek od loňského léta.
img

Akciový výhled: Evropa v úvodu zkusí růst

10.07.2024 Evropské akcie mají za sebou nepovedený start do nového týdne, včera se ztráty postupně prohlubovaly přes -1%. Dnes by se ale mohly pokusit tento trend zastavit, dle indikací futures se pokusí v úvodu růst kolem +0,2%. V zámoří jsme v úterý naopak viděli 6. růst v řadě, což je nejdelší série od ledna. Index SP500 uzavřel na 5577 bodech (+0,1%). Při sledovaném projevu šéfa FEDu, si Powell dal pozor, aby neodkryl karty ohledně načasování snížení sazeb, zmínil ochlazování trhu práce.
img

Akciový výhled: Evropa s nepatrně ztrátovou tendencí

09.07.2024 Evropské akcie začnou úterní obchodování zřejmě s nepatrně ztrátovou tendencí dle indikací futures (-0,2%). A to i přes to, že Wall Street včera měřeno indexem SP500 (+0,1% na 5573 bodů) uzavřela po 35. letos na novém maximu. Dařilo se především polovodičům. Související tituly vedly růst přes noc také v Asii, japonský Nikkei (+2%) byl v čele růstu a od začátku roku si připisuje již +24%. Dnes se pozornost investorů přesune na projev šéfa FEDu Powella, který přednese svůj projev před Kongresem. Pravděpodobně sílí politický tlak na snížení sazeb v USA, trh nyní vidí 70% pravděpodobnost na první akci v září.
img

Akciový výhled: Evropské trhy po výsledku francouzských voleb klesají

08.07.2024 Akciové trhy v Evropě se probudí do nového týdne poklesem poté, co ve druhém kole francouzských voleb získala největší počet míst v parlamentu krajně levicově orientovaná strana. V reakci na výsledek voleb vidíme pokles na státních dluhopisech (nejen) Francie, stejně tak plošně klesají evropské futures (-0,2 %), a to kvůli obavám z prohlubování deficitu státního rozpočtu a neefektivního hopsodaření státu. Dozvuky mohou mít povolební jednání o uspořádání parlamentu ve Francii, citlivější vývoj dnes zřejmě uvidíme na evropských bankách, když např. Societe Generale, BNP či Barclays před openem indikují pokles. V Praze očekáváme pokles v úvodu obchodování spolu s naladěním v Evropě, později nás čekají data z průmyslové výroby. Dnešní den by tak měl být spíše rozjezdový, když v průběhu týdne čekáme reporty o inflaci v Česku, Německu a USA.
img

Akciový výhled: V úvodu dne slabá data v Německu, v USA slaví Den nezávislosti

04.07.2024 Evropa otevře dle indikací futures výše, největší kladnou změnu zaznamenal před čtvrtečním openem francouzský CAC 40 (+1,3 %). Zrovna ve Francii se dnes koná aukce dlouhých státních dluhopisů, která bude mít na pozadí probíhajících parlamentních voleb zvýšenou sledovanost v otázkách kolik a za jakou cenu budou chtít instituce upisovat.
img

Akciový výhled: Evropské futures rostou

03.07.2024 Evropské trhy otevřou kladně, když dle indikací futures roste Evropa o 0,71 % a německý DAX o 0,5 %. Na pozitivním sentimentu se propisuje dění ve Francii, kde se z druhého kola stahuje více jak dvě stě kandidátů z důvodu snížení zředění hlasů způsobem, aby „krajně orientované“ strany nezískaly většinový podíl na moci.
img

Akciový výhled: Evropa otevře níže, Colt dnes naposled s dividendou

02.07.2024 Evropské futures před zahájením úterního obchodování klesají před očekávaným reportem CPI z eurozóny. Trh očekává červnovou inflaci na úrovni 2,5 %, na meziměsíční bázi pak 0,2% růst. Včera reportovalo inflaci 2,2 % (při oček. 2,3 %) Německo, výnosy desítek ale na pozadí vypjaté politické situaci ve Francii rostly. Červnová inflace napoví, zda bude ECB moci ke konci léta uvažovat o snížení sazeb, data budou ale také směrodatná pro další vývoj měnového páru EURCZK, který se po více jak dvou měsících obchoduje opět nad hranicí 25 EURCZK. V zámoří jsme sledovali růst výnosů opět k 4,5 % poté, co trh zacenil pravděpodobnost, že by se Trump mohl stát dalším prezidentem USA.
img

Akciový výhled: Evropa otevře po prvním kole francouzských voleb kladně

01.07.2024 Evropa se probouzí do nového týdne s optimismem. Ten pramení ve Francii, kde se o víkendu konalo první kolo parlamentních voleb, které sice v prvním kole vyhrála dle očekávání pravicově orientovaná strana Marine Le Pen, dle průzkumů však šance na získání absolutní většiny hlasů je nyní podstatně menší. Francouzské trhy po víkendu indikují 2,8% růstu, podobný vývoj indikují futures napříč Evropou.
img

Akciový výhled: Západoevropské burzy zahájí růstem, víkendové volby ve Francii budou vzbuzovat opatrnost

28.06.2024 Všechny hlavní zámořské indexy zaznamenaly ve včerejší seanci nárůsty poté, co slabší ekonomická data z tohoto týdne ukázala určité ochlazování americké ekonomiky, což by mohlo přimět Fed k dřívějšímu poklesu sazeb. Nicméně zisky jednotlivých indexů byly malé, jelikož investoři byli opatrní před dnešními makrodaty, když se především bude sledovat jádrová inflace za květen.
img

Akciový výhled: ČEZ na burze bez dividendy

27.06.2024 Evropské akcie čeká ve čtvrtek ráno „tlumenější“ otevření dle indikací futures. Okolní trhy většinou dva dny za sebou ztrácely. Naopak na Wall Street jsme viděli dva růsty za sebou, ve středu index SP500 díky zlepšenému závěru uzavřel na 5478 bodech (+0,2%). Po zavření trhu však akcie společnosti Micron kvůli výhledu tržeb propadly -8%, což zhoršilo sentiment technologií v Asii přes noc.
img

Akciový výhled: ČEZ na burze naposledy s nárokem na dividendu

26.06.2024 Evropské akcie budou ve středu ráno následovat růst na globálních trzích a dle indikací futures posílí ráno kolem +0,6%. Na Wall Street se včera pro změnu opět zadařilo technologiím, Nasdaq posílil přes +1%, zatímco SP500 uzavřel na 5469 bodech (+0,4%). Asie tentokrát rostla „napříč“, kromě Japonska (+1,3%) i Hong Kong (+0,4%). Po zavření trhu v zámoří vyskočily akcie FEDex +15% výše při zlepšeném výhledu, společnost je považována za barometr ekonomické aktivity.
img

Akciový výhled: Evropa otevře v červených číslech

25.06.2024 V úterý budou evropské akcie dle indikací futures otvírat v záporu kolem -0,5%. Na Wall Street byla včera ke spatření smíšená seance, dolů zamířily technologie. Lídr NVDA padal třetím dnem v řadě, od nedávného maxima jeho akcie umazaly cca -15%. Zatímco indexy Nasdaq a SP500 (-0,3%) ztrácely, index Dow Jones dokázal přidat +0,7%. Uvidíme tedy, zda začalo docházet k rotaci z technologických akcií do hodnotových a cyklických titulů. To by i pro Evropu nemuselo být výhledově špatné, tedy až se vyřeší nejistoty kolem francouzských voleb. Banky v regionu včera rostly (+1,7% bankovní index), dnes by mohlo dojít k menšímu výběru zisků. V Praze v pondělí Erste (+1,2%) z daného vývoje těžila, dnes by tedy mohla něco „ubrat“. Valná hromada ČEZ podle očekávání schválila dividendu 52 Kč na akcii a představenstvo ČEZ zatím nehodlá žalovat WFT daň. Akcie by dnes mohly testovat úroveň 930 Kč.
img

Akciový výhled: Evropa otevře bez větších změn

24.06.2024 Evropské akcie budou otvírat obchodování v novém týdnu bez větších změn. V závěru minulého týdne by se dal sentiment nazvat „střídavě oblačno“, když se střídaly růsty s poklesy. Wall Street v pátek mírně ztratila, index SP500 uzavíral na 5464 bodech (-0,16%). Do popředí zájmu investorů se v příštích dnech dostane politika, sledovat se budou prezidentské debaty v USA a příští víkend proběhne první kolo voleb ve Francii. Bankovní akcie se po propadu v předminulém týdnu v Evropě v minulých dnech stabilizovaly.
img

Akciový výhled: Stabilní futures

21.06.2024 Futures na závěr týdne naznačují stabilní otevření pro akciové trhy, jak v Evropě, tak v zámoří. Na Wall Street jsme sice včera viděli pokles indexu SP500 (-0,25% na 5473 bodů), ale vývoj byl smíšený ve smyslu náznaku „zdravější“ rotace. Přepálené akcie gigantu NVDA registrovaly po delší době propad (-3,5%), zatímco některé akcie se „zkoušely“ kupovat. Uvidíme tedy, zda potenciálně lokální vrchol u NVDA bude znamenat příliv peněz do jiných titulů nebo budou trhy klesat celkově.
img

Akciový výhled: Futures mírně rostou

20.06.2024 Evropské akcie by měly ve čtvrtek ráno otvírat dle indikací futures lehce růstově (+0,2%). Včera nakonec zisky většinou neudržely, např. německý DAX ztratil -0,3%. Jak jsme předpokládali, investoři se kvůli politické nejistotě rychle do pozic zpět nevracejí. Po dni volna se k obchodování vrátí Wall Street, zámořské futures aktuálně přidávají +0,3%. Doufejme, že se taky zvýší celkově aktivita na trzích.
img

Akciový výhled: Čeká nás zřejmě klidnější den, v USA svátek

19.06.2024 Ve středu ráno čeká evropské akcie dle indikací futures lehce růstové otevření (+0,2%). A vzhledem k svátku v USA to vypadá na velmi klidný den. Okolní trhy mají po propadech z minulého týdne za sebou dva růsty, s návratem do pozic však investoři vzhledem k nejisté politické situaci ve Francii příliš nespěchají. V zámoří sledujeme stále stejnou „písničku“, když růst se v podstatě soustředí na horečku kolem AI, společnost NVDA včera dokonce v tržní kapitalizaci překonala MSFT a stala se nejhodnotnější firmou světa.
img

Akciový výhled: Evropa v úterý ráno v kladných číslech

18.06.2024 Evropské akcie začnou úterní obchodování dle indikací futures v kladném teritoriu kolem +0,5%. Stabilizaci po propadech jsme viděli již včera, některé sektory (včetně bank) registrovaly v pondělí mírné zisky. Na Wall Street se dařilo především velkým společnostem (TSLA, Apple) kam zřejmě zamířila hotovost investorů kvůli politické nejistotě ve Francii.
img

Akciový výhled: Evropa se po propadech bude snažit konsolidovat

17.06.2024 Evropské akcie se po výprodejích z minulého týdne (indexy ztrácely -3% až -5%)budou v úvodu pondělního obchodování snažit růst. Dle indikací futures do -0,5%. Investoři reagovali především na předčasné volby ve Francii, které mají potenciál přivést fiskální politiku Francie do kolize s EU. Představitelka krajní pravice Le Penová se o víkendu snažila trhy uklidnit, že neznají detailněji jejich ekonomický program.
img

Akciový výhled: Evropa v pátek ráno v kladných číslech

14.06.2024 Po včerejším výprodeji (např. DAX -2%) by měly dle indikací futures otvírat evropské akcie v pátek ráno růstem kolem +0,4%. Po víkendových volbách a politickém „chaosu“ ve Francii je zatím pokles akcií v Evropě tento týden největší od října loňského roku (přes -2%). Ve čtvrtek se nedařilo bankám, sektor ztratil přes -2%, když k francouzským titulům se přidaly i ostatní. Kromě Deutsche Bank, která si tento týden odepsala přes -5%, se tento vývoj včera dotkl Erste. Její akcie v Praze propadly pod 1090 Kč (-1,5%), ale ve Vídni pokles akceleroval až na 1075 Kč. Na Komerční bance byl vývoj klidnější, akcie se ke konci dne obchodovaly u 766 Kč (-0,6%).
img

Akciový výhled: I přes růst na Wall Street otevře Evropa spíše mírně dolů

13.06.2024 Po včerejším růstu (především ve druhé části dne) budou ve čtvrtek ráno otvírat evropské akcie v záporu kolem -0,3%. Ve středu investoři ostře sledovali 2 události, zatímco americká inflace v květnu zpomalila o něco více, než se čekalo (+3,3% vs. 3,4% oček.), FED večer zněl o něco více jestřábím tónem než by si trhy přály. Centrální banka uvítala zlepšující se čísla ohledně inflace, stále však vidí spíše jedno snížení sazeb v letošním roce.
img

Akciový výhled: Evropa zkusí otevřít růstem

12.06.2024 Evropské akcie mají za sebou tři poklesy v řadě, ani včerejší silnější otevření nakonec nevedlo k růstu. V čele poklesu byl bankovní sektor, francouzské banky si výrazně odepsaly druhým dnem v řadě (např. Societe Generale -12% tento týden). To vše po výsledku víkendových voleb a současné nejistotě kolem francouzských předčasných voleb. To sebou zvedlo výnosy dluhopisů (tzn. pokles jejich cen) i na ostatních evropských trzích.
img

Akciový výhled: Evropa se v úvodu pokusí mírně růst

11.06.2024 Po pondělním propadu se evropské akcie budou v úterý ráno snažit otevřít lehce v kladném teritoriu (+0,2% dle futures). Včera jsme viděli pokles tažený francouzskými akciemi (banky v čele se Societe Generale -7%) v reakci na výsledky voleb a oznámením prezidenta Macrona vypsat volby předčasné. Německý DAX největší denní ztráty kolem -1% nakonec snížil na -0,3%. Wall Street v pondělí následně posílila, index SP500 přidal +0,3% na 5360 bodů.
img

Akciový výhled: Evropa otevře v záporném teritoriu

10.06.2024 Evropské akcie budou v pondělí ráno dle indikací futures otvírat v záporném teritoriu kolem -0,5%. Kromě doznívání pátečního silného reportu z amerického trhu práce (pomalejší snižování sazeb) investoři sledují výsledky víkendových voleb v Evropě. Hlasy pro krajní pravici a předčasné volby zřejmě způsobí vyšší volatilitu hlavně u francouzských akcií.
img

Akciový výhled: Investoři budou vyčkávat na odpolední data z amerického trhu práce

07.06.2024 Zámořské indexy zakončily včerejší seanci smíšeně s malými změnami oproti středečnímu závěru. Zatímco index DJIA registroval mírný zisk, tak S&P a Nasdaq nepatrně ztratily. Na trhu byla vidět nižší aktivita a opatrnost před dnešními klíčovými daty z amerického trhu práce. Investoři budou sledovat, zda se potvrdí určité ochlazení na pracovním trhu, což by mohlo přimět Fed ke snížení sazeb již na podzim.
img

Akciový výhled: Evropa naváže na růst Wall Street

06.06.2024 Evropské akcie budou ve čtvrtek otvírat dle indikací futures v kladných číslech kolem +0,4%. Wall Street včera uzavřela 25. rekordem v tomto roce, index SP500 uzavřel zpět nad 5300 body (+1,2% na 5354 bodech). Růst byl tažen zatím nezadržitelnou společností NVDA, která je nyní 2. nejhodnotnější firmou světa s tržní kapitalizací nad 3 bil. USD. Po 5. v řadě rostly také americké dluhopisy, po největší rally od prosince tak jejich výnosy klesly pod 4,30% na 10-leté maturitě.
img

Akciový výhled: Evropa začne růstově

05.06.2024 Evropské akcie budou ve středu ráno otvírat v kladném teritoriu kolem +0,5% dle indikací futures. V kladných číslech se včera nakonec obchodovala také Wall Street (index SP500 +0,15% na 5291 bodů). Pomohl slabší trh práce, ceny dluhopisů rostly v zámoří 4krát v řadě, výnosy 10-letého klesly z úrovní nad 4,50% směrem k 4,32%. Asie se obchodovala smíšeně, rostly čínské akcie (+0,5%). V Praze index PX v úterý propadl nejvíce za poslední měsíc -1% na 1537 bodů. Pod tlakem byly banky, Komerční banka si odepsala -2,3% na 755 Kč, Erste v Praze uhájila 1100 Kč (-2%), ale ve Vídni titul uzavřel ještě níže na 1088 Kč. Zítra bude v Evropě sledované zasedání ECB, očekáváme snížení sazeb -0,25%. Akcie ČEZ si i přes pokles komodit obchodují v pásmu kolem 945 Kč. Investoři nyní očekávají, zdali stát potvrdí v příštích dnech výši oznámeného návrhu 52 Kč dividendy. Dnes by se domácí trh mohl konsolidovat, návrat kupců by mohla registrovat Komerční banka.
img

Akciový výhled: Evropa lehce dolů, Kofola s výsledky

04.06.2024 Evropské akcie budou dle indikací futures po včerejším růstu (např. DAX +0,6%) otvírat mírným poklesem kolem -0,2%. V zámoří jsme včera sledovali lehký růst (SP500 +0,1%), po slabší tovární aktivitě rostly dluhopisy (tedy pokles jejich výnosů). Očekávání ohledně snížení sazeb v USA je nyní nastaveno na 50% šanci již během září. Ze zajímavých pohybů lze zmínit propad cen ropy na 73,30 u WTI. V Asii jsme viděli smíšený vývoj, zatímco dolů zamířilo Japonsko (-0,2%), lehce rostly čínské akcie v Hong Kongu (+0,4%). Pražská burza vstoupila do nového měsíce obchodováním na červené nule. V záporu byly domácí banky (KB +Moneta), Erste ještě mírně rostla na 1126 Kč (+0,8%). ČEZ zastavila meta 950 Kč (-0,2%). Po zavření trhu reportovala Kofola, provozní čísla byla nepatrně nad odhady trhu. Po předchozím růstu akcií nečekáme větší reakci, titul v pondělí uzavřel na 298 Kč.
img

Akciový výhled: Evropa začne růstově

03.06.2024 Po silném pátečním závěru na Wall Street (SP500 +0,8% na 5277 bodů) se pozitivní sentiment přelil také do Asie. V čele růstu byly akcie v Hong Kongu (+2%). Investoři si „oddechli“ po pátečních datech z USA, kdy zejména výdaje na spotřebu zaznamenaly nejmenší nárůst v roce. První obchodní den v novém měsíci by dle indikací futures měla začít růstově také Evropa (+1%). Zde bude stěžejní událostí čtvrteční zasedání ECB, která by měla podle našeho názoru snížit úrokovou sazbu -0,25%. Citlivěji by v dalších dnech mohly reagovat zejména bankovní akcie. V Praze očekáváme v pondělí určitou korekci „živějšího“ závěru na Monetě, jejíž akcie poskočily v aukci na 99,60 Kč (+2,5%). Erste se nad 1120 Kč již zřejmě příliš chtít nebude. ČEZ v minulém týdnu oslabil pouze jednou, akcie uzavíraly na 948,50 Kč (+1%). Cena povolenek se usazuje mezi 75-76 Euro a je nejvýše od začátku roku.
img

Akciový výhled: Klidnější otevření

31.05.2024 V pátek ráno čeká evropské akcie zřejmě nevýrazné otevření, alespoň to indikují futures. Wall Street včera ztratila, index SP500 oslabil -0,6% na 5235 bodů, když v čele poklesu tentokrát stály technologie. Asii se přes noc podařilo přerušit ztrátovou sérii, dařilo se Japonsku (+1,2%), i přes slabší makrodata se v kladném teritoriu udržela také Čína. Sledované výnosy dluhopisů včera ustoupily z květnových maxim, americká 10-tka se obchoduje u 4,55%. Další pohyb se může odvíjet od dnešních odpoledních makrodat z USA (PCE) či dopolední evropské inflace CPI. D. Trump byl uznán vinným ve všech bodech obžaloby z falšování finančních záznamů. Uvidíme, jestli to může mít vliv na posun preferencí před volbami a následně u amerických voleb. Pražská burza ve čtvrtek stagnovala, index PX uzavřel na 1540 bodech. Při klidném vývoji si z bank nejlépe vedle Moneta (+1,2%), naopak prodejní převaha byla na Komerční bance (-0,3%). ČEZu se podařilo posunout k 940 Kč (+0,5%). Dnes čekáme celkově opět klidnější vývoj s možným růstem aktivity ve druhé části dne.
img

Akciový výhled: Evropa zatím (opět) dolů, přijde postupná stabilizace?

30.05.2024 Po dvou ztrátových dnech (např. včera DAX -1,1%) to zatím v Evropě vypadá na další pokles. Dle indikací futures otevřeme v záporu kolem -0,4%. Sentiment se přelije z Asie, kde index MSCI Asia oslaboval třetím dnem v řadě, nedařilo se např. akciím v Hong Kongu (-1,2%). Za výprodeji stojí mj. pokles dluhopisů, který tak zvedl jejich výnosy, sledovaná americká 10-tka se tento týden zvedla zpět k 4,60%.
img

Akciový výhled: Otevření Evropy v mírném záporu

29.05.2024 Wall Street při včerejším obchodování ještě uzavřela na červené nule, ale náznak zvýšené volatility byl k vidění po slabší aukci amerických 2 a 5–letých dluhopisů. Nyní zámořské futures ztrácí -0,4%, výnosy dluhopisů se zvedly ze 4,46% na 4,56% u 10-letého dluhopisu. To vytvořilo tlak na riziková aktiva, Asie přes noc ztrácela druhým dnem, nedařilo se Hong Kongu (-1,6%). Evropské akcie by mohly otvírat se ztrátami kolem -0,2%. Vzhledem ke zmíněné nervozitě kolem vývoje inflace (trh sází pouze na jedno snížení sazeb v USA letos) budou investoři dnes sledovat inflační data z Německa. Pražská burza v úterý uzavřela na 1543 bodech (-0,3%) u indexu PX. V závěru byla pod tlakem Komerční banka (-1%), jež uzavřela na 777 Kč. Naopak Erste se mírně zvedala (+0,5%), stabilně u 936,5 Kč se vyvíjel ČEZ. Dnes čekáme celkově mírně ztrátovou tendenci na domácím trhu.
img

Akciový výhled: K obchodování se připojí Wall Street, futures mírně kladné

28.05.2024 Evropské akcie budou dle očekávání futures začínat úterní obchodní den s malými zisky. Budou tak následovat Asii, kde index MSCI Asia Pacific lehce přidával podruhé v řadě. Po dni volna se k obchodování připojí také Wall Street, zámořské futures přidávají +0,15%. Investoři se v dalších dnech budou soustředit na inflační data z Evropy a v pátek se zveřejní americké PCE. V této souvislosti je vidět oslabující USD třetím dnem v řadě, tedy panují určité naději, že inflace by mohla ustupovat. V Praze se včera obchodovaly „vídeňské“ tituly Erste a VIG na burze bez nároku na dividendu, byl tedy vidět technický pokles akcií. Erste si odepsala -50 CZK a VIG -9 CZK. Představenstvo Kofola navrhlo včera večer výplatu dividendy 13,5 CZK, což je podle našeho čekávání. Rozhodný den pro výplatu byl stanoven na 9. července. Dnes čekáme rovněž klidnější rozjezd domácího trhu.
img

Akciový výhled: Pozvolný start v Evropě, v US se neobchoduje

27.05.2024 Evropa se probudí do nového obchodního týdne v neutrálních hodnotách, když dle futures kontraktů oscilujeme kolem nuly. V asijsko-pacifickém regionu se obchodovalo na vlně pozitivního sentimentu založeného na potenciálních vyhlídkách cutů hlavní sazby v Americe, dosud se hovořilo spíše o tom, že by Fed ponechal sazby na stávajících úrovních. O další rétorice napoví americká makro data v tomto týdnu, dnes kvůli svátku v US však čekejme jejich absenci a nižší obchodní objemy napříč trhy. Sentiment podpořila také čísla o ziskovosti čínských průmyslových firem, indikující účinnost dřívějších vládních investic do domácích průmyslových podniků. Svou pozornost tedy alespoň dnes můžeme přesunout na dění v Evropě, i zde však čekejme pomalejší rozjezd a obchodování spíše na vlně sentimentu. Na titulech kotovaných na pražské burze, konkrétně Erste a VIG, čekejme technický pokles o výši dividendy, tedy první den, kdy se akcie obchodují bez nároku na dividendu. Na parketu pražské burzy se v závěru minulého týdne spíše umazávaly zisky, akcie Komerční banky během poslední seance odskočily od technického dna a zakončily při 786 Kč, ČEZ pohledem technického analytika otestoval v závěru minulého týdne 200denní klouzavý průměr a v dnešním úvodu zahájí obchodování nad 930 Kč.
img

Akciový výhled: Evropa otevře v záporu po poklesu na Wall Street

24.05.2024 Globální akcie mají nakročeno poprvé v týdenním kontextu v květnu oslabit. Wall Street včera ztratila podruhé v řadě, když slušná ekonomická aktivita posunula očekávání trhu ohledně snížení sazeb v USA z listopadu na prosinec. Index SP500 ve čtvrtek ztratil -0,7% na 5268 bodů. Evropské akcie tak v pátek ráno dle indikací futures otevřou v záporu kolem -0,5%. Asii vedl dolů Hong Kong (-1,5%). V Praze se dnes na burze obchodují naposledy s nárokem na dividendu „vídeňské“ tituly Erste (2,70 Euro) a VIG (1,40 Euro). Akcie Erste se v posledních dnech obchodovaly mezi 1160-1170 Kč. Dnes by domácí trh mohl spíše oslabit vzhledem k zahraničnímu sentimentu.
img

Akciový výhled: COLT CZ zaostal za odhady

23.05.2024 Evropské akcie budou ve čtvrtek ráno otvírat v kladném teritoriu kolem +0,3% dle indikací futures. Ty zámořské aktuálně přidávají +0,5%. Sentiment podpořily včera večer po zavření trhu výsledky společnosti NVDA, která překonala odhady trhu a navíc oznámila split svých akcií 10:1. V Asii se dařilo Japonsku (+1,2%), brzdou byly naopak čínské akcie a propad byl k vidění v Hong Kongu (-1,5%). Kromě výsledků NVDA stojí za zmínku zveřejněné zápisky ze zasedání FEDU, kde byla patrná nejistota jeho členů ohledně hodnocení inflace (indexy v reakci včera ztrácely). V Praze dnes zveřejnila výsledky hospodaření společnost COLT CZ. Oproti odhadům trhu však zaostala, čistý zisk dosáhl 360 mil. Kč (odhad 404 mil.) a EBITDA 488 mil. Kč (vs. 604 mil. Kč). Po nedávném růstu akcií by tak mohl být na COLTu prostor pro vybírání zisků.
img

Akciový výhled: Trhy zatím v úzkém pásmu

22.05.2024 Akciové trhy se v posledních dnech obchodují ve velmi úzkém pásmu. Je to tím, že investoři vyčkávají na další impulsy. Evropa bude ve středu ráno otvírat s nepatrně prorůstovou tendencí. Asie se přes noc obchodovala smíšeně, ztrácelo Japonsko (-0,7%) a mírně posiloval Hong Kong (+0,2%). V zámoří v úterý index SP500 přidal +0,2% na 5321 bodů. Dnes bude reportovat výsledky obr a současně dítě umělé inteligence NVDA a všichni budou zvědaví, zdali firma naplní očekávání.
img

Akciový výhled: ČEZ podle očekávání s návrhem 52 Kč dividendy

21.05.2024 Po nepatrně růstovém vstupu evropských indexů do nového týdne nyní futures pro změnu indikují lehce ztrátový začátek (-0,2%). Na Wall Street jsme v pondělí viděli pomalejší rozjezd, index SP500 uzavřel kladnou nulou na 5308 bodech. Investoři vyhlížejí další katalyzátory, těmi mohou být (pro sentiment na technologiích) zítřejší výsledky NVDA či zápisky ze zasedání FEDu.
img

Akciový výhled: Mírně rostoucí futures

20.05.2024 Evropské akcie resp. indexy budou dle futures otvírat v lehce růstovém módu (+0,3% dle indikací futures). Akcie v Asii rostly po 7. V řadě, index MSCI Asia přidal +0,4%, v čele růstu bylo tentokrát Japonsko (+0,7%). Za zmínku stojí růst cen některých komodit, ceny mědi jsou na historických maximech a poprvé překonaly metu 11000 USD. Roste také zlato (+0,8%) na 2435 USD. Lze tak čekat pozitivní reakci těžařských firem. V pátek nakonec zakončila Wall Street nepatrným růstem, index SP500 uzavíral na 5303 bodech (+0,12%). Tento týden budeme ve středu sledovat zápisky ze zasedání FEDu. Naposledy s nárokem na dividendu budou tento týden k mání akcie Erste. Index PX v Praze v pátek přidal +0,3% na 1561 bodů. Nejvíce se dařilo zmíněné Erste (+2,1%), jež tak uzavřela na 1163 Kč. Ve Vídni dokonce růst pokračoval na 1171 bodů. Pohyb byl celkem překvapivý, evropský bankovní sektor tolik neposiloval. Od úrovní nad 920 Kč se k 914 Kč vracel ČEZ. Dnes čekáme pomalejší rozjezd na domácím trhu.
img

Akciový výhled: Evropa v problémech a francouzské polovodičové překvapení

05.06.2023 V květnu hospodářský růst Evropy výrazně zpomalil, což nadělalo další vrásky na čele ekonomům, kteří se již dřív obávali, že nás čeká pokles světové ekonomiky. Odvětví kybernetické bezpečnosti si vedlo velmi dobře a společnost Crowdstrike navýšila odhadované tržby i zisky za poslední fiskální rok. Navzdory letošnímu 35% nárůstu tržeb ale investoři poslali její akcie o 7 % níž. V závěru se pak podíváme na výsledky očekávané v příštím týdnu a zaměříme se zejména na menší francouzskou polovodičovou firmu Soitec.
img

Akciový výhled na Q2: Vzhůru do neznáma

12.04.2023 Letošní rok investorům připomínal horskou dráhu. Hned zpočátku začaly akcie raketově stoupat a během ledna posílily téměř o 7 %. Investoři nabyli přesvědčení, že propad skončil a místo měkkého přistání přijde z Číny růstový impuls, který naopak urychlí růst.
C:\fakepath\xtb-23012023.png

Série investičních a tradingových streamů je v plném proudu. Zjistěte, jaký je výhled pro akcie, komodity a mnoho dalších aktiv!

23.01.2023 Začátek roku přinesl svěží vítr na finanční trhy. Můžeme ale opravdu očekávat výrazné změny, nebo se jedná jen o další rally medvědího trhu a po chvíli euforie budeme pokračovat do těžké recese? Pro zodpovězení těchto otázek připravilo XTB celou sérii živých vysílání, kdy každý jednotlivý stream je zaměřen na specifický instrument.
img

Čeká nás delší období inflace, shodli se odborníci na konferenci XTB

30.11.2022 Hlavním tématem příštího roku budou pro investory vysoké úrokové sazby a vysoká inflace. Období vysoké inflace přitom může i přes snahu centrálních bank trvat kvůli rostoucím výdajům států delší dobu. Shodli se na tom účastníci online investiční konference společnosti XTB, která se uskutečnila v sobotu 26. listopadu. Zároveň ale podle řady z nich není nutné z pohledu investora příliš řešit, zda nastane ekonomická recese. Správný investiční horizont by měl být totiž dlouhodobý, navíc recese přináší dobré příležitosti k nákupu akcií.
img

Globální akciový výhled – Býci by se měli mít i nadále na pozoru

23.11.2022 Nejširší globální akciový index MSCI All Country World poklesl ze svého historického maxima ze dne 16. listopadu 2021 ke dnešku již o 20 %. Mnoho akciových býků se proto v tuto chvíli domnívá, že je nyní vhodný okamžik k větším akciovým nákupům. Já nicméně zůstávám spíše opatrný a vůbec bych se nedivil, pokud by v následujících měsících globální akciové trhy i nadále klesaly. Další pokles by se klidně mohl opět pohybovat kolem 15-20 %, takže celkový pokles globálních akciových trhů z historického maxima by mohl dosáhnout až 40 %. Tento svůj spíše negativní aktuální globální akciový výhled opírám o několik nepříznivých fundamentálních faktorů.
img

S&P 500 je poblíž rekordních cen

04.01.2022 Americké akcie mířily v pondělí vzhůru a obchodovaly se poblíž historických maxim. Naopak státní dluhopisy se pohybovaly dolů, protože obchodníci se připravovali na začátek potenciálně volatilního roku a na tři očekávaná zvýšení sazeb ze strany Fedu.
img

Akciový výhled 2022: Na cestě k měkkému přistání

20.12.2021 Rychlé oživení růstu zisků a výnosů na akciových trzích v uplynulém roce se musí jednou vyčerpat. Tento proces začal a bude pokračovat i v roce 2022. Otázkou je, zda nás čeká měkké, nebo tvrdé přistání. V tuto chvíli se zdá, že měkké přistání je pro akcie pravděpodobnější, ale řada rizik by mohla trh dostat do něčeho nepříjemnějšího. V takové situaci je klíčové mít robustní portfolio orientované na kvalitu.
img

Investiční výhled: jak se bude dařit akciím a dluhopisům?

25.10.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje vysoce nadprůměrný zisk 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu, který máme v naší globální akciové alokaci vůči benchmarkům výrazně nadvážený.
img

Investiční výhled Michala Stupavského

18.08.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje zisk přibližně 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu. Index středoevropských akcií CECEEUR totiž zatím v letošním roce připisuje zisk 20 %. Na druhou stranu nám nedělají radost čínské akcie - index čínských akcií CSI 300 totiž od začátku roku ztrácí výrazných 7 %.
C:\fakepath\akcie.jpg

Burzovní grafy: Býci posunuli americký akciový trh na dohled rekordů

15.09.2019 Americký akciový index S&P 500 za týden posílil o 0,96 %, je poblíž historických maxim a opakovaně uzavřel nad 3 000.
img

Akciový výhled: Globální akcie vykazují největší odklon od roku 2007

09.07.2019 Společnost dosáhla zásadního bodu zlomu na několika frontách, což bude mít zásadní dopad na globální akcie i investory. Dosáhli jsme konce globalizace, jak ji známe od počátku osmdesátých let minulého století. Životní prostředí, nerovnost, úvěry a globální nabídkové řetězce vykazují obrovskou nerovnováhu.
img

Akciový výhled: Chystá se pořádná bouře, která zvedne vlnu inflace

04.07.2019 Centrální banky na hrozící zpomalení ekonomiky a obchodní válku reagují tím, že panicky snižují úrokové sazby a signalizují nové extrémní uvolňování. Politici se mezitím začínají klonit k myšlence „moderní monetární teorie“. Náš model naznačuje, že ve třetím čtvrtletí čeká nejnižší bod ekonomického cyklu Čínu. Pro Spojené státy, Velkou Británii a Evropu to pak bude první až druhé čtvrtletí. Navíc bychom mohli začít směřovat k masivnímu opakování globální krize.
img

Akciový výhled: Proč zůstávají evropské akcie pozadu?

16.04.2019 Evropské akcie se globálně opožďují, mají slabé výnosy a nízké zhodnocení. Zároveň se jejich ceny drží výrazně pod cenami amerických titulů. A protože se připravujeme, že brzy skončí období konvergence a rostoucí globalizace, Evropa asi zůstane ještě více pozadu. Co s tím mohou politici dělat?
img

Letošní akciové poklesy má na svědomí nárůst rizikové averze

13.12.2018 Globálním akciovým trhům se v letošním roce příliš nedaří. Globální akciový index MSCI All Country World je od začátku roku přibližně v 6% mínusu. Mezi klíčové důvody akciových poklesů patří zpomalující dynamika růstu celé světové ekonomiky, obchodní válka mezi USA a Čínou, zpomalující růst čínské ekonomiky (přispívá k růstu světového HDP bezprecedentní jednou třetinou), zvyšování úrokových sazeb americkým Fedem a korespondující zpřísňování měnových podmínek amerického dolaru, dále měnové krize v Argentině a Turecku, obavy z neřízeného Brexitu a nejistota ohledně italského rozpočtu a obrovské zadluženosti.
img

Akciový výhled Saxo Bank: Najděte si padák, dopad už se blíží

26.10.2018 Takticky představují akcie rozvíjejících se trhů dobrý nákup díky tomu, že čínské akcie se nacházejí na medvědím trhu, avšak celkově se akciový býčí trh blíží svému konci. Na závěr představíme způsob, jak se vyrovnat s divokými náhodami na finančních trzích.
Související klíčová slova: Vladimír Holovka | Čína a USA | Prezident USA | Akcie včera | Pokles světové ekonomiky | Akcie Komerční banky | Finanční tituly | Výdaje | Růst ropy | HSBC | Jackson Hole | Odbory | Německé CPI | Elektrárenské společnosti | Line | AI čipy | Akcie Erste | EUR | Akciové trhy | Vysoké valuace | Cenová hladina | Alphabet | Rally amerických akcií | Index Bloomberg Barclays | CECEEUR | Oznámení výsledků | Deflace | Pozitivní vliv | Jasný trend | Amazon | Obchodník | MONETA Money Bank | Hlavní ekonom | Trend | Silicon Valley Bank | BTC | Inflační čísla | Politická podpora | Index výdajů na osobní spotřebu | Výsledky ČEZu | Delegace | National Securities | Mimořádné dividendy | Japonská měna | Růst akcií | Akcie dnes | ISM ve službách | Aktiva | Citigroup | Očekávané výsledky | Korelace | Bankovní index | Letecké společnosti | Michal Stupavský | Výše dividendy | Index strachu | Čínské značky | SP500 | Pravděpodobnost | Wall Street index | Energetika | Zveřejnění výsledků | Kolaps | Zasedání ECB | Výnosy dluhopisů | Index PX | Pojišťovna | Ruské invaze na Ukrajinu | Oznámená dividenda Philip Morris | Dnešní údaje | Dovoz aut | Slabší makrodata | Akcie na Wall Street | Dopad na akcie | Zvýšení cel | PDD | Strach | CZK | Šéfka ECB | Šéf Fedu Powell | Německá průmyslová produkce | Výprodeje dluhopisů | Zvednout ceny | Pokles indexu | Rebalance indexu | Akcie Tesly | Měna euro | Utahování měnové politiky | Hlavní evropské indexy | Výkyvy | Lagardeová | Čipové firmy | Depozitní sazba | Nákup akcií | Spojení | Goldman Sachs | Amerika na prvním místě | Investment Management | Americké dluhopisy | Asijské trhy | Obrat v sentimentu | BAE | Administrativa amerického prezidenta | Bankovní emise | PMI z Německa | Akciový výhled 2022 | Geopolitické napětí | Vysoká volatilita | Index akcií | Santander Bank | Zrychlený úpis | Akcie obchodování | Americká data z trhu práce | Cenové výkyvy | Růst čínských akcií | Představenstvo ČEZ | Clo na dovoz | Finanční trhy dnes | Saxo | Akcie elektrárenské společnosti | Údaje o inflaci | Čínský prezident | KARO Leather | Americký akciový index | Údaje o maloobchodních tržbách | Západoevropské burzy | Ceny kryptoměn | Dividenda Philip Morris | Výhled | Cla na EU | WTO | Le Penová | Asijské akcie | Akcie na trzích | Tvorba pracovních míst | Pověst | Rostoucí inflace | Data z Německa | Rostoucí ceny | Příchod recese | Burza | NIM | Úrokové sazby | Bankovní daň | Peter Garnry | Úspěšný týden | Německý DAX | Dovozní cla | Krátkodobé dluhopisy | Situace na Wall street | Brexit | Administrativa USA | Raiffeisen | Propad cen | Akče | Vývoj na akciích | Santander Bank Polska | Klouzavé průměry | Obavy investorů | Akcie automobilek | Ross Stores | Oznámení | Růst cen | Úrokový zisk | Obchodní příměří | Fox News | Prima | Deflační tlaky | Pozitivní sentiment | Trpělivost | Ciena | Akcie INTC | Předchozí růst | Obchodní jednání mezi USA a Čínou | Dividendy | Salman Ahmed | Západoevropské akcie | Obchodní seance | Propad cen ropy | CECE | Index volatility VIX | Výsledková sezóna v USA | Akcie KB | Akcie NVDA | ČSÚ | Carry trade obchody | Samsung | Nezaměstnanost | Vystoupení šéfa Fedu Powella | Americká cla na čínské zboží | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | YTD | Výrobce čipů Micron | Zisky amerických akcií | Výrobce aut BYD | Příležitosti k nákupu | Americký prezident | Americká inflace | Nový rekord | WSJ | Pokračování poklesu | Propad zisku | Vývoj měnového páru | Bayer | Výsledky WalMartu | Trumpová | Návrat výnosů | Ceny elektřiny | Tchajwanský dolar | Washington | Výrazný růst | Globální banky | Jestřábí Fed | Odhady škod | Výprodeje | Data o vývoji HDP | Burze | Akciový býčí trh | VIG | Vybírání zisků | Diskont | AI model | Akcie DOOSAN | Ředitel XTB | Polské akcie | Tier 1 | Alibaba | Uklidnění situace | Garance | Italská premiérka | Malá volatilita | Výnosy z amerických dluhopisů | Santa rally | Projev šéfa Fedu | Ekonomiky | Odhodlání | Komoditní výhled | Výkon | China Evergrande | Logistické firmy | Data z trhu | Dovoz z Číny | Výkonnost indexu | Čínský jüan | Philip Morris | Volatilita | Covid | Výsledky firem | Výsledkový týden | Výhled Saxo Bank | Průmyslová produkce | Macron | Analytické služby | Data z USA | Akcie DBK | Donald Trump | Růst japonských akcií | Inflace | Pozitivní očekávání | Japonský index | Politika | Stimul | Škoda Power | Indikátor | Vedení společnosti | Jüan | Očekávání | Futures na DAX | Akcie Philip Morris ČR | Evropské burzy | Ministr hospodářství | P/E | Marine Le Pen | Příležitost k nákupu | SVB Financial | Zvýšení sazeb | Jaroslav Brychta | Trump včera | Harris | Reakce trhu | Boom | Celní války | Reshoring | Průmysl | Události tohoto týdne | Války na Ukrajině | Obchodní týden | Invaze na Ukrajinu | Rychlé zisky | Základní sazby | Financovat | RWE | Americké volby | Čínské akcie dnes | DeepSeek | Globální ekonomiky | Politická nejistota | Situace na trzích | Výprodeje na akciových trzích | Martin Singer | Investment management | Růst | Příležitosti | Bankovní akcie | Akcie a ETF | Itálie | Snížit úrokové sazby | Zasedání FOMC | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Evergrande Group | Lepší výsledky | Německé firmy | Úpis nových akcií | Záchranný plán | Realizace zisku | Pozitivní nálada | Situace na Blízkém východě | Automobilka Nissan | David Brzek | Trh práce | Růstový impuls | Dnešní seance | Rizikovější investice | Mercedes | Polovodiče | Hrozba | Akvizice | Válka | Ukončení války na Ukrajině | Geopolitická situace | Pochybnosti | Zpráva | Micron | Hyundai | Silná data z trhu práce | Objem obchodů | Francouzský premiér | Ceny dluhopisů | Společnost Hyundai | Obrat trendu | Nižší náklady | Nordea | Technologické akcie | Celoroční výhled | Klíčové události | Nike | Chování | Kontrakty | Výnosy na amerických dluhopisech | Oslabování japonského jenu | Zpomalení ekonomiky | Německé tovární objednávky | Evergrande | Očekávání trhu | Americký index | Graf | E15 | Růst akcie | Geopolitická rizika | Investiční horizont | Makroekonomická data | Zasedání centrálních bank | Thyssenkrupp | Burzovní grafy | JOLTS | Akcie ČEZu | Investiční výhled | Nasdaq100 | Snižování úrokových sazeb v USA | EURCZK | S&P500 | Meziroční růst | Sektor výrobců | První obchodní den | Nejvíce volatilní | Trh s dluhopisy | Výsledky voleb | Výhled EBITDA | Oznámená dividenda | Trh | Centrální banky | Propad na Wall Street | Utility | Kapitálové strategie | MSCI | TSMC | Riziková averze | Doosan Škoda | Ruský prezident | Monetární politika | Open | Standardní odchylky | Turecko | Celní politika | Počasí | Příjmy z poplatků | Index | Futures | Vyšší náklady | Měď | Trading | Rezervní měny | Vyšší poptávka | MMF | Společný podnik | Nabídka | Čínský akciový trh | USA | Číňané | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Bohemian Empire | Dobré výsledky | Nejistoty | Akcie Colt CZ | Snižování sazeb | Strabag | Bílý dům | Kapitál | Posílení | Aktivní obchodování | Včerejší obchodování | Zavření trhu | Uplynulý rok | Inflace v eurozóně | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Dividenda Philip Morris ČR | EP | S&P | Zámořské indexy | Akciové trhy v Evropě | Cestovní kancelář TUI | Unie | Airbus | Výnosové křivky | Hedgeové fondy | Inflace PCE | Sázky | DJIA | Akciové indexy | Vice | Noční obchodování | Durace | Střadatelé | Globální finanční krize | Pozornost | Ropa | Dnešní sentiment | Země EU | Obchodování na Wall Street | Obchodní napětí | IPO akcií | Ocel | Společnost Colt | Ceny železné rudy | Reakce trhů | Volby v Polsku | Očekávané zhodnocení | Očekávání analytiků | Opatření | Deficit | Volatility | Asie | Zařízení | Ceny Bitcoinu | Americká měna | Další růst | Růst a investice | Obranný sektor | Konflikt mezi Izraelem a Íránem | Nejhodnotnější firmy světa | Společná měna | Počet pracovních míst | Futures v Evropě | Automobilka Renault | Mírný růst | Izrael | Největší bankovní krach | Prezident Trump | Sell | Společnosti | OpenAI | Saab | Hlavní akciové indexy | Akcie Fedex | Americká data z trhu | Realizace zisků | Rally na akciích | Pojišťovna VIG | WFC | Ziskové marže | Obchodní války | High-yield | Hodnotové akcie | Krátkodobé zisky | Akciový index | Automobilka Stellantis | Náklady | Momentum | Podnikání | Virus | Asijské indexy | Hormuzský průliv | Červnová inflace | Erste Group | Ruský plyn | Jednání mezi USA a Čínou | Bitcoin | Špatná makroekonomická data | Ceny zemního plynu | Finlord | Dna | Zboží z Mexika | Nové akcie | Snižování úrokových sazeb | Vysoká inflace | Futures kontrakty | Eskalace | Akcie amerických oceláren | Poradce XTB | Zisky a ztráty | Data o inflaci | Elektromobily | DocuSign | Francouzská společnost | Podnikatelé | Moneta | Investoři dnes | Stargate | Tovární objednávky | Antimonopolní úřad | Volby | Americké indexy | Francouzská Société Générale | Analytika | Francouzský CAC 40 | Růst akciových indexů | Cla na hliník | Maloobchodní tržby | Hedge fond | Analytici | Čistý zisk | Aukce | Ceny evropského plynu | Invaze | Velké technologické společnosti | Stimulační balík | Stříbro | Obchodovat | Cla na dovoz | Akcie společnosti Micron | Sanofi | G7 | Pokles cen | Vysoké inflace | Nákupní apetit | Vyšší sazby | Obchodní aktivita | Obchodování v Evropě | ETF | Představitelé Číny | Globální akciový index | Rozpočtové deficity | Akcie MSFT | Klouzavý průměr | Dluhopisy | Firma | Snížení ratingu | Obchodníci | Poptávka | Uzavření trhů | Barclays | Politické napětí | Ekonomické fórum v Davosu | Zvolení Trumpa | JPM | Úsilí | Rok 2025 | UBS | Očekáváná událost | Bankéři | Depozitní sazby | Problémy | Ekonomické odhady | | Komerční banka | USA a Čína | Akcie Adidas | China Evergrande Group | Poptávka po čipech | CDU/CSU | Akcie Kofola | Růst HDP | Jestřábí rétorika | Odvetná opatření | ČEZ dividenda | Josef Košťál | Cílové ceny | Rolls-Royce | Conseq Investment Management | Sázka | Pozitivní vývoj | Na burze dnes | Index volatility | Deutsche Bank | Ekonomové | Korporátní dluhopisy | Boeing | Spojené státy | Zákonodárce | Americká data | Pevninská Čína | Vývoj | Pařížské dohody | Euro posiluje | Počet nových míst | Silicon Valley | Oznámená dividenda Philip Morris ČR | Futures na Nasdaq | Změny klimatu | Aktivní investování | Rizikovost | Podpůrná opatření | Zvyšování úrokových sazeb | Pohyby japonské měny | Akcie Colt | Americké akcie | Posílení japonského jenu | Nordea Bank | Nový týden | Futures na americké akciové indexy | Akciový stratég | Objednávky | Odkup akcií | Index Topix | Volatilní | Směřování FEDu | OSN | Varování | Akcie TSMC | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Konsolidace | Další vývoj | Ekonomická recese | Měnové politiky | Porsche | CSI 300 | Závěrečná aukce | Rusko a Ukrajina | Dánové | Akciový optimismus | Obchodní dohody | Sellier & Bellot | Fiskální politika | Výnosy | XTB Live Trading | Snížení ratingu USA | Volatilní vývoj | Index Russell | Růstový potenciál | Fio banka, a.s. | Dow Jones | Americká administrativa | Inditex | EuroCOIN | Obchodní jednání | JD | Čínské indexy | Investiční strategie | Výhled pro rok 2024 | Fio | Rozdělení společností | AI | Ceteris paribus | Zhoršený sentiment ve světě | Daimler | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezidentské volby | Boris Tomčiak | Tisková konference | Vítězství | Bankovní systém | Futures na indexy | Automobilka | Technické indikátory | Odvětví | Palantir | Sazby | Moneta na burze | Provozní marže | Období propadů | Lufthansa | PMI ve výrobě | Patria | Ekonomické aktivity | Očištěný čistý zisk | MF | Růstové akcie | Prohlášení | Zvýšení produkce | Vývoj akciového indexu | Čínské politbyro | Crest Communications | Zasedání OPEC | Investovat | Komoditní | Sentiment ve světě | Světové trhy | Ekonomický růst v Evropě | Hotovost | Průmyslové objednávky | Hynix | Bezpečného útočiště | Boj s inflací | 200denní klouzavý průměr | Renault | Průzkum | Firmy | Čistá úroková marže | Lepší výkonnost | Stratég Saxo Bank | Futures na americké indexy | Celkový sentiment | Pondělní obchodování | Zajištění | Napětí mezi USA a Čínou | Celní politiky USA | Vyšší ceny | Partnerství | Výsledky německých voleb | David Monoszon | Smíšené obchodování | Sjednocení Německa | Cla na dovoz hliníku | Společnost Palantir | Repo sazby | Indexy v Číně | Provozní zisk | Bankovní krach | Akcie Moneta | Ceny kovů | Výsledky společnosti | Argentina | Investování | Fed | Magnificent | Sledovaný údaj | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Světové ekonomické fórum | Technologický Nasdaq | Automobilový průmysl | Hry | Akcie bank | Rivian | Trhy | Trade | Jiří Tyleček | Walmart | Vltava Fund | Překoupení | Vystoupení šéfa Fedu | Německé akcie | Rizika | Horší data | Fond | Eskalace obchodní války | ISM | Globální trhy | Cestovní kancelář | Měkké přistání | Nákup nemovitostí | Fitch | Pšenice | Společnost Colt CZ | Recese světové ekonomiky | Dluhopisový trh | Finlord Boris Tomčiak | Sentiment v sektoru | Úspory | US volby | JD.com | Vliv počasí | Japonský Nikkei | Josef Dudek | Sláva | Výhled pro rok 2023 | Vysoké ceny | Nejlepší výsledky | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Stagflace | Nissan | Tempo snižování sazeb | Doporučení Saxo Bank | EdF | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Chuť k riziku | Americké akciové indexy | Volby v Německu | Obchodní řetězce | Tesla | Inflační data v USA | Růst Bitcoinů | Burza dnes | Hospodářský růst Evropy | Doosan Škoda Power | Ekonomický růst | Bloomberg Barclays | Kapitálová přiměřenost | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | GS | Akcie Meta | Mzdy | Rozhodný den | Nestlé | Odhady analytiků | Společnost GEVORKYAN | Včerejší seance | Na burze | Akcionáři | Cenové úrovně | Společnost | Velké firmy | Fórum v Davosu | Evropské trhy | Akcie kybernetické bezpečnosti | FAANG | Hospodaření | Online investiční konference | Dnešní výsledky | Vývoj indexu volatility | FXstreet | Conseq | EBITDA | Reporty | Globalizace | Obchod | Výrobní náklady | IPO společnosti | Francouzský index | Volkswagen | MSCI All Country World | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | EK | Riziko | Emise | Klesající ceny | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Adidas | Citi | Continental | Pokles výnosů | Šéf společnosti | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Projev šéfa Fedu Powella | Zvýšené volatility | Meta | Portfolio | Pesimismus | Santander | Buffett | Plyn | Pokles cen ropy | Karty | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Libanon | Risk | J.P. Morgan | MSCI Asia Pacific | PredictIt | Ceny | Představenstvo | Financování | Dynamický růst | Recese | Pokles | Bankovní tituly | Realitní trh | Americké CPI | Války | Impuls | Ukrajina | Data z trhu práce | Korporátní výsledky | Centrální banka | Předpovědi | Softbank | Akcie na burze | VW | ASML | WTI | Objem objednávek | Salesforce | Biliony | GameStop | Cla na čínské zboží | Moneta Money Bank | GEVORKYAN | Philip Morris ČR | Odborníci | Celní politiky | E.ON | Výsledek voleb | Stratég | Broadcom | Instituce | Erste Bank | Ceny zlata | Velké společnosti | EV | Commerzbank | Stav trhů | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Technické rezistence | ESG | Index DOW | Trhy dnes | ČEZ | Německé ekonomiky | Philips | Index Nasdaq | Benchmark | Zpětný odkup akcií | CEO | Rozhovor | Trhy v Číně | Růstové momentum | Austrálie | Měnové krize | Růstové vyhlídky | Historická maxima | Nadnárodní firmy | Miliardy USD | Dluhopisový index | Obchodní den | Rebalance | Rostoucí ceny energií | Vietnam | Osvobození | Ceny akcií | Ceny energií | Barometr | Zvyšování daní | Cena akcií | VIX | CrowdStrike | Akcie Tesla | Výběr zisků | Akcie společnosti Apple | Euforie | Írán | EPS | Makroekonomický výhled | Čínské zboží | Pracovní místa | Protistrana | Akcie MONETA | Vyšší hodnoty | Zisk | Globální krize | Čínské stimuly | ČNB | Ruské ropy | FedEx | Spekulovat | Rating | Dovoz | Silná data | Vklady | Obchodování | Valná hromada ČEZ | Daimler Truck | Dnešní data | MSCI World | Situace na akciových trzích | Prezident | Růst inflace | Stellantis | Prémie | Vývoj indexu volatility VIX | Colt CZ | Státní rozpočet | Směřování ekonomiky | Evropa | Měna | TOPIX | Indexy v Asii | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Nákup nemovitosti | Čínské trhy | Ceny ropy | Francie | Předpověď | ČEZ dnes | Den díkůvzdání | Zelenskyj | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Technologické společnosti | Automobilky | Výkonnost indexů | Kontext | Biden | Riziko stagflace | TUI | Finanční krize | Ukazatel inflace | Indikace | FXstreet.cz | Obchody | ex | Společnost TSMC | SK Hynix | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Zemní plyn | Marže | Valuace akcií | Směřování | Výhled pro rok | Grafy | Aktivum | Přenos | Propad akcií | Merrill Lynch | BNP | Dobré zprávy | Situace | Vybírat zisky | Google | Miliardy eur | Tržby | Startup | Index Russell 2000 | Finanční systém | Euro STOXX | Býčí trh | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Expirace | Dividenda | Peking | Aliance | HSI | HDP | Načasování | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Dolar | Euro | Yield | Zpomalení růstu | Zdanění | NEST | Index euro | Eskalace napětí | Čínská měna | Temu | Hlavní americké indexy | Celý svět | Vyšší inflace | Brazílie | Index DJIA | Výhled na letošní rok | Výprodej | Zápis ze zasedání FOMC | AAPL | Vývoj trhu | Salmán | AMZN | Realitní sektor | Investiční fond | Lehman Brothers | Stav trhu práce | Infineon | Výhled měnové politiky | Holubičí Fed | Vyšší úroveň | Stimuly | Otevřenost | Ztráty | Západoevropské trhy | Alokace aktiv | Nákupní doporučení | Index čínských akcií | Klesající inflace | FOMC | Akcie | Cílová cena | Kupci | MSCI China | Největší ekonomiky | Prodej podílů | Výrobci aut | Société Générale | Návratnost | Pražská burza | Target | Makléř | Koš | AAA | FDIC | Banco Santander | Obavy z inflace | Vývoz | OPEC+ | Globální ekonomika | Pokles cen komodit | Rekordní maximum | Logistika | Index PPI | Napětí na Blízkém východě | Technologie | Největší propad | Společnost Apple | Prognózy | Ceny pšenice | Daniel Gladiš | CATL | Kurz | DNO | Daně | SOK | Technický indikátor | DXY | Růst zisků | Globální růst | Jádrová inflace | Pozornost investorů | Americká ekonomika | AMD | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | Bolest | Obchodní rozhovory | Ekonomické fórum | Investice | Pavel Hadroušek | Evropské banky | Čínský index | Microsoft | Pro investory | Fidelity | Návrh zákona | Potenciál | Obchodování v Asii | Odveta | Automatizace | Buy and hold | Rally | Konkurence | Komunikace | BYD | Oživení ekonomiky | Americké futures | Indie | Bod | Známý investor | Americký soud | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Výdaje na obranu | Makrodata | Zisky | Investiční stratég | Regulace | CBK | Šéf Fedu | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Fondy | USD za barel | SAP | Hospodářství | Zotavení | MSFT | Akcie klesají | Důvěra | Risk Off | Výhled pro akcie | CAC 40 | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Členové Fedu | Index MSCI | Měny | Sell the news | Profitovat | Akcie VIG | Inaugurace | Bankovní domy | Předběžné výsledky | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Spread | Export | Rusko | Poradce | Většinový podíl | Signál | Kofola | Unicredit | Ukončení války | Zhodnocení | Index NASDAQ 100 | Praha | Inflace v Číně | Negativní sentiment | Jižní Korea | Média | Globální akciové trhy | Valuace | Prodeje aut | Výsledková sezóna | BABA | Plány | Smíšené výsledky | Toyota | Důležitá data | Fed včera | Politická nestabilita | Administrativa | Ropa dnes | COVID-19 | Cena ropy WTI | Snižování sazeb v USA | Dluhopisové výnosy | Hypotéky | Obchodní dny | Nikkei | Ekonomika USA | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Asijská seance | Úrokový výnos | ZEW | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Otevření Číny | Fiskální rok | Bondy | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | Inflace v květnu | Třída aktiv | Evropská unie | Akcie v Asii | Akcie v Evropě | Rozvoj | Hlavní indexy | Rozhodnutí vlády | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Colt | Hong Kong | Komoditní trhy | Korekce | Audi | Odhady trhu | Špatné výsledky | Kvantitativní uvolňování | Tržní ceny | Riziko recese | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Obchodování s akciemi | Carry trade | Index S&P 500 | CTA | Instrument | Pokles úrokových sazeb | Krize | High | Politbyro | Beta | OECD | Index Nikkei | Růst výnosů | Frustrace | Volby v USA | S&P 500 | JDE | Podpora | Růst tržeb | Amundi | Cena | EU a USA | Německo | Prodeje domů | Krach | MJ | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Dobrá nálada | Snížení sazeb | DOT | BAT | TSLA | Kurzy | Ropná pole | PX Pražské burzy | Ekonomická data | Fidelity International | Royal | Výhledy | Co bude | Medvědi | Inflace CPI | DAX | Data z pracovního trhu | Erste | Rezervy | Podnik | Zavedení cel | Hliník | Japonský trh | Emise akcií | Debata | Akcie společnosti | Obchodní válka | Sony | Fiskální stimuly | DBK | Báze | Zastavení dodávek | Zlato | Ekonomika | Inflace v Německu | Indikátory | Oslabení | Akciové futures | Politické události | Odvolací soud | Práce | Intel | Zhoršený sentiment | ČNB dnes | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Inflační data | Bezpečnost | Banky | Předčasné volby | Buy | Akcie ČEZ | Francouzské akcie | Výrobci čipů | Zisky společnosti | Automotive | Více příležitostí | Vlády | Americká vláda | INTC | Kotace | Rychlost | Ceny mědi | Šance | Biliony USD | Návrh dividendy | Politický tlak | Očekávaný růst | Úrokové výnosy | PMI v eurozóně | Fox | Netflix | Wall Street | Průlom | Datová centra | Analýza | Dobrá čísla | Zlepšení | ČR | Dot-com | XTB | Ropný průmysl | Index amerických akcií | Index MSCI All Country World | Lithium | Americký Fed | Čínské akcie | Dukovany | Pozice | Čínská ekonomika | Výrobce letadel Airbus | Portfolia | Xiaomi | Příprava | Inflační report | Změna sazeb | Výrobce čipů | Obchodní ředitel | Dlouhodobé důsledky | Maloobchodní tržby v Číně | Vyšší volatilita | Hedge | Technologický sektor | Dosažení dohody | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | Globální dluhopisový index | Hold | Valná hromada | Prospekt | Rozvíjející se trhy | Trumpova cla | Uvolňování měnové politiky | Soud | Obchodní aktivity | Chuť riskovat | Kvartální výsledky | Buyback | Spotřební zboží | Ruský výraz pro peníze | OPEC | Zisk před zdaněním | Magnificent 7 | Fio banka | Řetězce | Sentiment | Investoři | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Šílenství | Evropský index | Zvýšené napětí | Největší pokles | Pokles průmyslové výroby | Cena povolenek | Přecenění | Rheinmetall | Německé automobilky | Akcie v Hongkongu | Indexy nákupních manažerů | Slabá poptávka | Výnosy německých dluhopisů | Rezistence | Index Dow Jones | Auta | Projekce | Centrální banka USA | Saxo Bank | Velké banky | Nová vláda | RHM | Bond | Výrobce baterií | Ropy | IPO | Zisk EBITDA | Očekávaná inflace | Čipové společnosti | Předseda | Škoda | Hospodářské výsledky | Oracle | Americké ekonomiky | Obchodní vztahy | USD | Volatilita na trzích | Macy’s | Split | Růst aktivity | Zvýšení daní | Technologické tituly | Vyšší úrokové sazby | Konflikt mezi Izraelem | BMW | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Odhad inflace | Tencent | Cena ropy | Obavy z recese | Čínská centrální banka | Úpis akcií | Rotace | CZ | EDF | Digitální měny | Italská banka | Výrobce letadel | Futures na evropské indexy | Propad | Bankovnictví | ANO | Nový premiér | Akcie FedEx | Objemy obchodů | Akciové valuace | Nemovitosti | Makro data | Index CSI 300 | Dluhopisoví investoři | Rok 2024 | Nejistota | Den nezávislosti | Nvidia | Investment | Ceny komodit | Indexy | Zajištění bezpečnosti | Státní dluhopisy | Makro | Prezidentské volby v USA | Akcie Philip Morris | ECB | Těžaři | Růst ceny | Alokace | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Francouzský prezident | Body | Rozkolísanost trhu | Index výdajů | Evropské země | ROCE | Spekulace | Navýšení | Evropské automobilky | Akcie ASML | Americká cla | Negativní vývoj | Objem vkladů | Lockdowny | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Miliardy | Očekávané výsledky hospodaření | REIT | Live trading | SVB | Globální finanční trhy | Správce aktiv | Nákupní signál | Prodeje | Výrobce aut | Akciový trh | Rizikový apetit | Vyšší cla | Investor | Put | Uvalení cel | Ukazatele | Obchodování na burze | Banka | CPI v eurozóně | Tchaj-wan | Premiérka | Stav americké ekonomiky | Růst bitcoinu | Campbell Soup | Úřady | Banka UBS | Růst čínského HDP | Globální akcie | SPX | Další pokles | Indonésie | News | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Akciový trh Nasdaq
Akciový trh roku
Akciový trh roku 2025
Akciový trh STAR Market
Akciový trh v Británii
Akciový trh v Číně
Akciový trh ve Spojených státech
Akciový trh v Hongkongu
Akciový trh v Tokiu
Akciový trh v USA

Následující klíčová slova

Akciový výhled 2022
Akciový výprodej
Akciový vývoj
Akciový watch list
Akče
Akční hra
Akční plán
Akenerji Elektrik Üretim
Aker
Aker BP
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
Potvrďte prosím... Zavřít