Úterý 01. července 2025 14:00
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
Fintokei Payouty
reklama
Swissquote Bank
reklama
RebelsFunding NEW

Akciový výhled

img

Akciový výhled: Evropa mírně dolů, jednání mezi USA a Čínou zatím neproběhne

05.02.2025 Po úterním růstu dnes ráno indikují kontrakty futures záporné otevření na akciových trzích v Evropě (do -0,5 %). Podobně se aktuálně tváří Wall Street, kde náladě nepřidaly společnosti Alphabet a AMD, jejichž akcie po zavření trhu klesaly. Navíc již v průběhu včerejšího obchodování v zámoří, se objevovaly informace, že jednání mezi Trumpem a čínským prezidentem bude mít zpoždění. Podle D. Trumpa není kam spěchat. Nová administrativa také zrušila výjimku na bezcelní vstup malých zásilek do USA do 800 USD. Po novoročních svátcích znovu otevřely čínské trhy, akcie klesaly do -1 %. Stále je vidět oprávněná opatrnost a volatilita především na tomto trhu bude pokračovat. Z makro čísel dnes bude sledované ISM ve službách za leden v USA. Pražská burza, která včera výrazněji rostla (PX +1,5 %) dnes může spíše mírně ztrácet. Erste může být aktivnější. Před zítřejšími výsledky je patrný optimismus u KB. Akcie KB se po pondělním poklesu snaží vracet k 900 Kč.
img

Akciový výhled: Evropa otevře klidněji, banky se pokusí růst

04.02.2025 Po včerejším rušnějším vstupu do nového týdne, kdy akciové trhy zneklidněly po zprávách o chystaných amerických clech, se v úterý ráno chystá Evropa ke klidnějšímu otevření. Dle futures uvidíme nevýrazné otevření indexů se snahou o lehké posílení. Již včera navečer se objevily informace, že Trump odložil cla na Mexiko a Kanadu o měsíc. Na Wall Street jsme přesto viděli pokles, když index Sp500 ztratil -0,8 % na 5994 bodů. Asie však přes noc většinou přidávala, Japonsko (+0,7 %) a především Hong Kong (+2,4 %). K otevření po prázdninové pauze se zítra chystá Čína.
img

Akciový výhled: Další pondělní "šok", minulý týden DeepSeek, dnes cla, futures v záporu

03.02.2025 Po lednovém růstu čeká evropské akcie v první obchodní den v únoru propad. V úterý o půlnoci by totiž měly začít platit cla na Mexiko, Kanadu (25 %) a Čínu (10 %). D. Trump se rovněž nechal slyšet, že cla na Evropu určitě nastanou. Můžeme si klást otázku, jak dlouho budou v platnosti, mnozí věří, že budou později stažena. V opačném případě, by dlouhodobé důsledky pro globální řád byly hluboké. Futures kontrakty naznačují pokles indexů v úvodu přes -2 %.
img

Akciový výhled: Moneta navrhne 10 Kč dividendu za uplynulý rok

31.01.2025 V pátek ráno se obchodují akciové futures v kladných číslech, zámořské posilují +0,3 %, zatímco Evropa bude zřejmě otvírat jen mírným +0,2% růstem. V závěru včerejšího obchodování na Wall Street se objevila zpráva, že prezident Trump zřejmě oznámí v sobotu „první vlnu“ celních opatření.
img

Akciový výhled: Zasedá ECB, výsledková sezóna v plném proudu

30.01.2025 Ve čtvrtek ráno indikují futures v Evropě nepatrně růstové otevření (+0,2 %). Událostí dne bude zasedání ECB, kde se čeká snížení sazeb -0,25 % z 3 % a tohle snížení by zdaleka letos nemělo být jediné. Centrální banka se tak snaží oživit okolní ekonomiky. Již včera zasedal FED, k výraznějšímu překvapení však nedošlo.
img

Akciový výhled: Oživění technologií, Erste pod tlakem(?) večer FED

29.01.2025 Po drsném začátku týdne, kdy technologické akcie srazil levný model AI z Číny, se včera situace na Wall Street uklidnila. Index SP500 přidal +0,9 % a Nasdaq100 +1,6 %, v čele růstu tentokrát byly akcie NVDA (+8,9 %) korigující pondělní propad. V Asii byla přes noc celá řada trhů zavřena kvůli lunárnímu svátku.
img

Akciový výhled: Evropa v klidnějším módu

28.01.2025 Úterní otevření na evropských akciových trzích bude klidnějšího rázu, dle indikací futures s drobným ziskem +0,2 %. Pondělní výprodej technologického sektoru v čele s NVDA (-17 %) ukázal, že tento rok může být vše jinak. Evropa nyní těží z levných valuací, zastoupení technologií v indexech je malé (cca 6 % vs. 32 % v indexu SP500). Levný AI model od čínského start -upu DeepSeek poukázal na přehnané valuace amerických technologických firem.
img

Akciový výhled: Čínský startup vyvolává obavy z ukončení americké technologické dominance

27.01.2025 V pondělí ráno to na akciových trzích vypadá na živější a překvapivé otevření. Futures na Nasdaq padají kolem -2,5 %, pro index SP500 pak ztrácí -1,5 %. Evropa by mohla otvírat se ztrátami do -1 %. Když se podíváme na noční obchodování v Asii, kde byla řada trhů zavřených, tak naopak rostla kolem +1 % Čína.
img

Akciový výhled: Evropa opět v kladných číslech

24.01.2025 Evropským akciím se tento týden daří, např. německý DAX pokaždé posiloval. V pátek ráno to znovu vypadá, že otevřeme v kladných číslech (+0,3 % indikace futures). Přes noc se v Asii nejvíce dařilo čínským akciím, v čele byl index v Hong Kongu (+1,9 %). Důvodem byla poznámka prezidenta.
img

Akciový výhled: Klidnější otevření v Evropě, Čína se snaží o podporu trhu

23.01.2025 Po růstu do blízkosti maxim (index SP500 +0,6 % na 6086 bodů) ve čtvrtek ráno zámořské futures mírně ztrácí (-0,15 %). Stejně tak evropské akcie dle zmíněných indikací otevřou bez větších změn s lehce ztrátovou tendencí. Rally amerických akcií tento týden podpořily sliby ohledně investic desítek mld. USD do infrastruktury AI. Softbank, OpenAI a Oracle plánují společný podnik Stargate, který by stavěl datacentra a další zmíněnou infrastrukturu.
img

Akciový výhled: Evropa začne lehce růstově

22.01.2025 Ve středu ráno lze čekat dle indikací futures v Evropě lehce růstové otevření (+0,2 %), zatímco zámořské rostou aktuálně +0,3 %. Důvodem je především optimismus kolem umělé inteligence resp. investic do AI, které včera prezident Trump zmínil. To v tuto chvíli přebíjí nejistoty, které panují kolem celní politiky USA. I když v Asii se dnes nedařilo čínským akciím, jež poprvé po 5 dnech klesaly. D. Trump zmínil možnost zavedení 10% cla na veškeré čínské dovozy od začátku února.
img

Akciový výhled: Evropa mírně dolů, investoři hodnotí první kroky D. Trumpa

21.01.2025 V úterý ráno to v Evropě na akciových trzích vypadá na mírný pokles do -0,3 % dle indikací futures. Investoři včera v podvečer sledovali inauguraci amerického prezidenta. D. Trump v zásadě ničím nepřekvapil, zatím se nezmínil o clech na čínské zboží. Což vedlo k růstu čínských aktiv, index v Hong Kongu po pondělním téměř +2% růstu v noci přidal další +1 %. Nicméně opatrnost zůstává na místě, za D. Trumpa se věci rychle mění a v příštích týdnech nebo i dříve lze čekat „akci“. Ohledně cel to jako první „odnesli“ sousedé USA, když +25 % uvalil na Kanadu a Mexiko, jejich měny reagovaly cca -1% poklesem a dopad lze čekat především u automobilového průmyslu.
img

Akciový výhled: Evropa otevře stabilně, na Wall Street svátek + inaugurace Trumpa

20.01.2025 V pondělí ráno naznačují futures stabilní otevření evropských trhů. Podobně vypadají zámořské futures, na Wall Street se však dnes nebude obchodovat (svátek). Nicméně celý svět bude sledovat podvečerní složení přísahy D. Trumpa, jako 47. prezidenta USA. Jaká bude skutečně jeho politika, uvidíme v příštích týdnech a měsících. Trhy očekávají růst protekcionistické a prorůstové politiky, méně holubičí FED.
img

Akciový výhled: Západoevropské burzy zahájí bez výraznějších změn, převládá opatrnost před inauguraci Donalda Trumpa

17.01.2025 Hlavní zámořské akciové indexy včera zakončily s mírnými ztrátami. Slabší maloobchodní tržby sice dopomohly k poklesu výnosů dluhopisů, což je pro růstové technologické tituly pozitivní, nicméně na trzích nakonec převážil mírný výběr krátkodobých zisků. Stalo se tak po třech růstových seancích v řadě, když především středeční zisky amerických akcií byly velmi silné. Tento týden začala v USA výsledková sezóna a dosavadní reporty vyznívají převážně optimisticky, nicméně investoři se nyní už připravují na první kroky administrativy nového prezidenta Donalda Trumpa, který se má ujmout úřadu příští týden. Aktuálně se tak futures na americké akciové indexy pohybují bez výraznějších změn. Rovněž na západoevropských trzích se po předchozích nárůstech bude v závěru týdne spíše vyčkávat, futures na Dax +0,10 %. Podobně i pražská burza by tak měla po třech ziskových v řadě zahájit páteční seanci bez výraznějších změn.
img

Akciový výhled: Evropa otevře kladně, v US pokračují výsledkové reporty bank

16.01.2025 Evropské akcie zahájí obchodování v kladných hodinách, když hlavní evropské futures plošně připisují, DAX na futures v ranních hodinách zaostává a osciluje při nule po včerejším dynamickém nárůstu indexu. Trhy pozitivně reagovaly na včerejší inflaci v USA za prosinec, která byla in-line při 2,9 % (jádrová inflace však 3,2 % při očekávání 3,3 %). Viděli jsme velké uvolnění na státních výnosech (americká desítka -12 bps), kde trh zohledňoval šanci na dřívější cuty.
img

Akciový výhled: Čekání na odpolední data

15.01.2025 Evropské akcie budou v úvodu středečního obchodování zřejmě „šlapat vodu“ v nepatrně růstovém teritoriu (+0,15 % dle futures). Nejvíce očekávaná událost tohoto týdne bude odpoledne zveřejněna v zámoří, data CPI ohledně prosincové inflace, poskytnou vodítka týkající se politiky FEDu. Po relativně dobrých zprávách z americké ekonomiky přitom panují snížená očekávání směrem ke snižování sazeb.
img

Akciový výhled: Futures v kladných číslech

14.01.2025 Po mírném pondělním poklesu budou v úvodu dnešního obchodování evropské akcie zkoušet dle indikací futures růst (+0,5 %). Wall Street se podařilo zastavit pokles již včera, resp. index SP500 nakonec uzavřel lehce výše +0,2 % na 5836 bodech. Přes noc se v Asii dařilo především čínským akciím, index v Hong Kongu přidal +1,9 %. Členové nového ekonomického týmu D. Trumpa údajně studují postupný přístup ke zvyšování cel.
img

Akciový výhled: Evropa otevře v záporu, ropa na 4 měsíčních maximech, klesají ceny dluhopisů

13.01.2025 Evropským akciím se sice letos zatím daří lépe než zámořským indexům, v úvodu nového týdne však budou začínat obchodování v záporu kolem -0,3 % dle indikací futures. Ty americké indikují aktuálně pokles téměř -0,5 %, to vše po pátečním propadu -1,5 % na indexu SP500. Ten se tak obchoduje na nejnižších úrovních od začátku listopadu (5827 bodů).
img

Akciový výhled: Po pauze se "otevře" Wall Street, čeká se na report z trhu práce Evropa v úvodu nepatrně dolů

10.01.2025 Evropské akcie budou na závěr týdne otvírat bez větších změn dle indikací futures s mírně klesající tendencí (-0,1 %). K obchodování po včerejší pauze se dnes vrátí Wall Street, zámořské futures přitom aktuálně klesají -0,25 %. Investoři budou odpoledne sledovat report z amerického trhu práce, míra nezaměstnanosti by měla zůstat na 4,2 % a trh očekává 165 tis. vytvořených pracovních míst.
img

Akciový výhled: Dnes bez Wall Street, v úvodu mírný pokles

09.01.2025 Ve čtvrtek se budou muset investoři obejít bez obchodování na Wall Street, v USA je den smutku (pohřeb J. Carter). Evropa bude otvírat nevýrazně s tendencí k mírnému oslabení. Data z Číny ukázala pokračování deflačních tlaků, stimulace ekonomiky zatím neoživila poptávku.
img

Akciový výhled: Po poklesu na Wall Street přeruší Evropa v úvodu předchozí růst

08.01.2025 Po 2 dnech zisků budou dle indikací futures otvírat evropské akcie s mírnými ztrátami kolem -0,2 %. Německé tovární objednávky klesly za měsíc listopad -5,4 % při očekávaném poklesu -0,2 %. Navíc investoři budou reflektovat včerejší propad na Wall Street, kde index SP500 odepsal více než -1 % na 5909 bodů. Rostou obavy z inflace, resp. klesají sázky na její rychlejší pokles.
img

Akciový výhled: Evropa otevře zřejmě v záporu, Moneta s vysokou cílovou cenou

07.01.2025 Evropské akcie otevřou v úterý níže kolem -0,5 % dle indikací futures. Bude to známka opatrnosti před inflačními daty CPI za prosinec, již včera přitom byly k dispozici údaje z Německa (horší než očekávané). Navíc stále je vidět obchodní napětí mezi USA a Čínou. USA totiž zařadili na černou listinu giganta Tencent, podle Pentagonu jde o vojenský subjekt.
img

Akciový výhled: Evropa s nepatrně rostoucí tendencí, budou se vybírat zisky na ČEZu?

06.01.2025 Evropské akcie budou začínat obchodování v novém týdnu dle indikací futures s nepatrně rostoucí tendencí (+0,3 %). Zámořské futures aktuálně naznačují menší změnu +0,15 %. V Asii se přes noc nedařilo ani Japonsku (-1,5 %) ani Číně (s poklesy do -1 %) i když čipový sektor dostal povzbuzení od Microsoftu, který plánuje utratit za datová centra 80 mld. USD. A z Číny přitom přišly povzbuzující údaje ze sektoru služeb, který rostl nejrychleji od května.
img

Akciový výhled: Evropu čeká poklidnější rozjezd

03.01.2025 Druhý obchodní den roku 2025 bude na evropských trzích začínat v pozvolnějším tempu. Nevýrazné páteční otevření bude následovat po včerejším mírně růstovém dni. Na druhou stranu Wall Street nedokázala růst ani po páté v řadě, index SP500 ve čtvrtek ztratil -0,2 %. Uvidíme, jestli absence tzv. Santa rally či pokles v prvním obchodním dnu v roce jsou nějakým špatným znamením.
img

Akciový výhled: Futures indikují úvodní růst, Čína ale klesala

02.01.2025 První obchodní den roku 2025 signalizují futures pro evropské akcie růst do +0,5 %. Podobně vypadají zámořské futures, což signalizuje určité oživení po poklesech v závěru roku. To se nedařilo hlavně technologickým titulům, jež zaznamenaly 4 poklesy v řadě a Nasdaq ztratil v úterý -0,8 %. Uvidíme, zdali evropské trhy úvodní zisky udrží, Asie totiž přes noc ztrácela v čele s Čínou (Japonsko zůstalo zavřené). Čínské akcie zažily nejhorší start od roku 2016, pevninské indexy umazaly po horších makrodatech (PMI) téměř -3 %, v Hong Kongu pak -2,2 %.
img

Akciový výhled: Poslední obchodní seance na pražské burze v roce 2024

30.12.2024 Zámořské akcie zakončily páteční seanci měřeno hlavními indexy ve ztrátách, když trh byl pod tlakem především kvůli rostoucím výnosům dluhopisů. Výnos 10-letého dluhopisu se tak dostal až nad úroveň 4,60 %. Aktuálně potom futures na americké akciové indexy se pohybují dále v záporném teritoriu. Na negativní sentiment přicházející ze zámoří by v úvodu dnešní seance měly reagovat mírným poklesem i západoevropské burzy, futures na Dax klesá okolo -0,30 %. Nicméně obchodní aktivita by měla být značné utlumená poté, co na řadě trzích se jedná o poslední seanci v tomto roce a např. v SRN dokonce ve zkráceném režimu a to do 14:00 hod. Taktéž na pražské burze se bude dnes obchodovat naposledy v roce 2024. Dají se tudíž rovněž předpokládat nižší realizované objemy obchodů a menší kurzotvorné změny.
img

Akciový výhled: Evropa otevře pozvolným růstem

27.12.2024 Evropské trhy otevřou po vánoční pauze v kladných číslech, DAX při kladné nule 0,14 % či evropský index 0,2 %, futures od ranních hodin však ztrácí na síle. Německý DAX v předchozích seancích spíše ustupoval, viděli jsme korekci k lokálnímu vršku z října k cenám 19500-19700 b. podpořenou pesimismem o vývoji v německém automobilovém průmyslu.
img

Akciový výhled: Evropa se bude rozjíždět pozvolna

23.12.2024 V pondělí ráno vstoupí do zkráceného týdne evropské indexy obchodováním bez větších změn. Alespoň to v úvodu indikují futures. Zámořské futures přitom rostou +0,45 % a odraz vzhůru byl ke spatření také v Asii.
img

Akciový výhled: Evropa otevře opět slabší, rebalance PX

20.12.2024 Evropské akcie tento týden zatím nedokázaly růst a na slabší start to dle futures vypadá i v pátek ráno (-0,8 %). Wall Street ve čtvrtek neudržela úvodní posílení, indexy spíše zakončily na červené nule. Index SP500 se nad 50denní klouzavý průměr (5924 bodů) zatím vrátit nedokázal a uzavíral na 5867 bodech. Vyšší než očekávaný růst ekonomiky v USA zvedl výnosy dluhopisů (US 10-tka 4,55 %) nejvýše od května.
img

Akciový výhled: Jestřábí FED, negativní sentiment v Evropě při otevření

19.12.2024 Včerejší zasedání FEDu sice přineslo snížení sazeb -0,25 %, jak trh předpokládal, ale jeho relativně jestřábí rétorika k výhledu poslala indexy drtivě dolů. Index SP500 ztratil téměř -3 % na 5872 bodů a od roku 2001 šlo o největší propad v den zasedání FEDu. Centrální banka USA signalizovala méně snížení sazeb, resp. opatrnější přístup.
img

Akciový výhled: Stabilní otevření, čekání na FED

18.12.2024 Ve středu ráno to v Evropě vypadá na stabilní otevření bez větších změn. Trhy vyčkávají na večerní zasedání FEDu, kde investoři čekají snížení sazeb -0,25 %. Ale hodnotit se bude především další výhled k měnové politice USA. Indexy v zámoří včera nakonec oslabily, SP500 umazal -0,4 % na 6050 bodů.
img

Akciový výhled: V Evropě lze čekat podobný trend jako na začátku týdne

17.12.2024 Evropské akcie budou dle indikací futures začínat úterní obchodování s mírným poklesem (-0,2 %). Zatím to tedy vypadá na podobný průběh jako včera, kdy okolní trhy mírně ztrácely. Na Wall Street jsme přitom viděli mírné posílení, index SP500 v pondělí přidal +0,4 % na 6075 bodů. Asie přes noc příliš nepředvedla, Čína si nakonec odepisovala kolem -0,5 %. A to i přes to, že na příští rok plánuje 4% rozpočtový deficit při 5% růstovém cíli. Rýsuje se tedy konkrétnější podoba fiskální podpory. V Praze se podařilo včera růst po 8. v řadě, index PX přidal +0,2 % na 1752 bodů. Sledovaná Erste nakonec udržela kladné úrovně, titul vylepšil maxima nad 1470 Kč (+0,6 %). I přes slabší vývoj v sektoru se díky lepšímu závěru podařilo akciím ČEZ uzavřít nad 950 Kč (+0,4 %). Zde budeme sledovat, zdali se to podaří i dnes. Celkově čekáme klidnější den.
img

Akciový výhled: Evropa otevře s lehce ztrátovou tendencí

16.12.2024 Evropské akcie budou otvírat nový týden s nepatrně ztrátovou tendencí dle indikací futures (-0,1 %). Přes noc zklamala data z Číny, resp. maloobchodní tržby za listopad, které zaostaly za odhady trhu (+3 % meziročně vs. oček. +5 %). Průmyslová produkce přitom vyšla v souladu s očekáváními (+5,4 %).
img

Akciový výhled: Evropa bude spíše v úvodu mírně ztrácet

13.12.2024 Evropské akcie budou v poslední den týdnu otvírat dle indikací futures bez větších změn, s tendencí mírně ztrácet (-0,2 %). Wall Street včera nakonec oslabila -0,5 % (měřeno indexem SP500 na 6051 bodů), když investoři vyhodnocovali poměrně „úpornou“ inflaci PPI za uplynulý měsíc.
img

Akciový výhled: Zasedá ECB, Erste u 1400 Kč

12.12.2024 Evropské akcie ve čtvrtek ráno začnou bez větších změn, s tendencí k mírnému růstu (+0,1 %). Včera se hlavním indexům podařilo po dvou dnech poklesů růst, německý DAX přidal +0,3 % a v zámoří index SP500 vzrostl +0,8 % na 6084 bodů. Sledovanou událostí dnešního dne bude zasedání ECB, kde se čeká snížení sazeb -0,25 % na 3 %. Stalo by se tak potřetí v řadě a po 4. v letošním roce.
img

Akciový výhled: Větší aktivita na trzích zřejmě až ve druhé části dne

11.12.2024 Ve středu ráno čekáme pozvolnější vstup do obchodování, hlavní indexy nevykazují větší změny. Investoři se soustředí na odpolední makrodata z USA, ohledně listopadové inflace CPI. Zatím trh přisuzuje 85 % pravděpodobnost ke snížení sazeb příští týden (USA). Evropa se zřejmě dočká již zítra (zasedání ECB), zatímco v ČR je očekávána pauza ve snižování sazeb (i přes slabší než očekávanou inflaci za listopad 2,8 % vs. oček. 3 %). Asie přes noc spíše klesala, Čína do -1 %.
img

Akciový výhled: Čína si bere oddych, Evropa otevře mírně dolů

10.12.2024 Evropské akcie mají v úterý ráno nakročeno k drobnému poklesu při otevření, dle indikací futures (-0,2%). Vstup do nového týdne ovlivnily zprávy z Číny, jež oznámila další stimuly. Index Euro STOXX 50 tak dokázal v pondělí uzavřít po 8. v řadě v kladných číslech, což se naposledy podařilo v roce 2021.
img

Akciový výhled: Čína uvolňuje, pomůže tak v úvodu

09.12.2024 V posledních minutách zaznamenaly evropské futures mírný posun nahoru (+0,2 %) zřejmě jako reakce na zprávy z Číny. Vedoucí politbyro změnilo po 14 letech postoj k měnové politice, když ohlásilo mírně umírněnou strategii a slíbilo více proaktivní fiskální politiku. Čínské akcie kotované v Hongkongu tak v poslední hodině obchodování zaznamenaly oživení, umazaly malou ztrátu a index roste kolem +2 %.
img

Akciový výhled: Evropa v úvodu s mírně klesající tendencí, odpoledne data z amerického trhu práce

06.12.2024 Evropské akcie mají v závěru týdne v úvodu nakročeno k menšímu poklesu dle indikací futures (Euro Stoxx do -0,3%). Futures na DAX naznačují nevýrazné otevření, i když německá průmyslová produkce za říjen poklesla -1% meziměsíčně při očekávaném růstu +1%. Riziko recese v Německu tak roste. Včera např. Volkswagen varoval, že sníží výši dividendy za rok 2024 o 1/3 v souvislosti s poklesem ziskovosti. Aktivní zřejmě budou také francouzské akcie, Macron prohlásil, že bude sloužit po zbytek prezidentského období do roku 2027 a nového premiéra prý jmenuje během několika dní.
img

Akciový výhled: Riziková aktiva zůstávají odolná proti okolním informacím

05.12.2024 Evropské akcie budou ve čtvrtek ráno otvírat s mírně klesající tendencí (-0,2 %). Kolaps francouzské vlády (hlasování proti Barnierově vládě) tedy není pro trhy větším překvapením. Sledovanou událostí je růst kryptoměny Bitcoin nad cenu 100 000 USD, k dotažení na magickou metu pomohly informace o příchodu zastánce kryptoměn na post amerického regulátora cenných papírů.
img

Akciový výhled: Smíšené otevření na trzích

04.12.2024 Ve středu ráno naznačují futures smíšené obchodování pro akciové indexy na hlavních trzích. Asie klesala (MSCI Asia P. -0,4 %), když na sentiment působila politická bouře v Jižní Korei (přes -1 %). Dnes budou investoři sledovat další politické napětí ve Francii, odpoledne v 16:00 začne hlasování o nedůvěře. Prezident Macron vyzval zákonodárce, aby odmítli hlasování, které by svrhlo vládu a poslalo zemi do politického chaosu.
img

Akciový výhled: Erste v úvodu poroste po včerejším rally ve Vídni

03.12.2024 V úterý ráno budou otvírat evropské akcie bez větších změn dle indikací futures. I když Asie nabídla přes noc růstovou seanci, dařilo se především Japonsku (+1,9%) a úvodní ztráty zvrátily čínské indexy. Investoři zde „slyšeli“ na zprávy, že čínští lídři země plánují na příští středu klíčovou pracovní konferenci o ekonomickém výhledu. Rovněž tak pomohlo to, že restrikce Bidenovi administrativy na vývoz technologií do Číny zaostávají za původními návrhy.
img

Akciový výhled: Akcie začnou poklesem

02.12.2024 Dle indikací futures vstoupí do nového týdne a měsíce současně evropské akcie oslabením (cca -0,5%). Svoji roli hraje politická nestabilita ve Francii, kde se hraje o státní rozpočet. S poklesem Eura se posunuje výše USD. Asie přes noc přidávala kolem +1%, výrobní data z Číny naznačila zlepšení druhým měsícem v řadě. Ze sledovaných událostí tohoto týdne budeme dnes sledovat údaje PMI z Eurozóny, ve středu má mít pro změnu projev šéf Fedu Powell, další den proběhne zasedání OPEC a v pátek budou trhy sledovat data z amerického trhu práce. Pražská burza v závěru minulého týdne mírně ztratila, index PX uzavřel na hodnotě 1682 bodů (-0,3%). Banky si odepisovaly kolem -0,5%, Erste uzavřela pod 1300 Kč, ale ve Vídni zaznamenala posléze růst na 1311 Kč. Akcie ČEZu se bez nových informací vracely níže k 960 Kč (-0,9%). Dnes čekáme obchodování v podobném duchu, sentiment bank v Evropě (pokles) bude dále působit i na domácí banky.
img

Akciový výhled: V závěru týdne zahájí západoevropské trhy včetně pražské burzy bez větší změn

29.11.2024 Na zámořských trzích se včera z důvodu státního svátku neobchodovalo a dnešní seance proběhne pouze ve zkráceném režimu. Dle futures na hlavní americké indexy by se mělo obchodovat v kladném teritoriu, když pozitivnímu sentimentu pomáhá i pokles výnosů. Nicméně pro tento zkrácený obchodní týden v USA je typická snížená obchodní aktivita. Asijské trhy se vyvíjely smíšeně, avšak čínské akcie si polepšily po spekulacích, že v prosinci budou přidány další stimuly pro podporu ekonomiky.
img

Akciový výhled: Evropa dnes bez Wall Street

28.11.2024 Ve čtvrtek ráno se budou evropské akcie snažit dle indikací futures růst (+0,4 %). Dva záporné dny v řadě jdou na vrub nejistotě kolem Trumpovy chystané celní politiky. To je také důvodem k tomu, že Asie má letos poprvé „nakročeno“ k druhému ztrátovému měsíci v řadě. Dnes se proto nedařilo čínským akciím (Hong Kong -1 %), investoři nyní vyčkávají na další signály od politiků před klíčovým ekonomickým mítinkem v prosinci.
img

Akciový výhled: Pokus o stabilizaci, trhy čekají na cla

27.11.2024 Ve středu ráno naznačují futures pro akcie nevýrazné otevření. V Asii nahrazoval pokles Japonska (-0,8 %) růst čínských akcií, index v Hong Kongu přidal +2,5 %. I Když vyhlídky na další cla zůstávají pro trhy znepokojující. Jmenování J. Greera jako obchodního zástupce je v souladu s očekáváními, byl součástí týmu D. Trumpa v prvním volebním období, ale vypadá to, že to nový prezident USA myslí s cly vážně. Napětí na Blízkém východě se zmírnilo, Izrael dosáhl dohody o příměří s Hizballáhem. Výnosy amerických dluhopisů klesly na 10-letých maturitách pod 4,30 %. Dnes budou trhy odpoledne sledovat „inflační“ ukazatel PCE v USA. Pražská burza v úterý rostla, index PX přidal +0,9 % na 1695 bodů. Podle očekávání přidaly banky, Moneta korigovala rychlý pondělní výběr zisků a zkoušela se přiblížit zpět k 125 Kč (+1,80 %). VIG (+1,8 %) potvrdil, že ani povodně nezhorší výhled letošní ziskovosti. ČEZ je stále poptáván v případě poklesu k 960 Kč.
img

Akciový výhled: Trump "hrozí", Evropa otevře v záporu

26.11.2024 V úterý ráno to vypadá v Evropě na akciových trzích na slabší otevření, dle indikací futures kolem -0,5%. Do -1% ztrácely přes noc také asijské indexy. Důvodem jsou „hrozby“ Donalda Trumpa, který se nechal slyšet, že zavede další dodatečná cla ve výši 10% na čínské zboží a 25% na zboží z Mexika a Kanady. Jde o jeho první konkrétní hrozbu omezit globální obchodní toky. Po informacích o novém „umírněném“ ministru financí, který by mohl být příslibem promyšlenější politiky, tak mohli investoři znejistět.
img

Akciový výhled: Trhy uklidňuje výběr nového MF USA

25.11.2024 Evropské akcie jsou připraveny v úvodu nového týdne růst, dle indikací futures kolem +0,5 %. Navážou tak na zlepšené výkony v závěru týdne minulého, kdy např. německý DAX přerušil ztrátovou sérii a ve čtvrtek i pátek posílil. Investory povzbudily zprávy ze zámoří, když novým ministrem financí USA se má stát S. Bessent (vede makro hedge fond). Mohl by být příslibem uvážlivější politiky ohledně cel a dodat více stability pro ekonomiku a trhy.
img

Akciový výhled: Zřejmě nás čeká klidnější závěr týdne

22.11.2024 Evropským indexům se včera podařilo přerušit ztrátovou sérii a posilovaly (např. DAX +0,7 %). Futures indikují kladné otevření i v pátek ráno (+0,2 %), zámořské jsou nyní bez větších změn. Index SP500 přitom ve čtvrtek opět posiloval, přidal +0,5 % na 5949 bodů. Asie přes noc nabídla smíšený obrázek, dolů zamířily čínské akcie (index v Hong Kongu -1,9 %), když přetrvávají obavy o čínskou ekonomiku ve světle příchodu cel, nepomáhá ani síla USD. Z dalších pohybů na aktivech lze zmínit 5. růst v řadě u cen zlata, jež se nyní obchoduje u 2690 USD. Očekávání volnější regulace a podpora nově zvoleného prezidenta zvedá Bitcoin nad 99 000 USD. Pražská burza včera přidala +0,17 % na 1691 bodů. Po zavření trhu reportovala solidní čísla Kofola, její akcie však mají za sebou růst, ve čtvrtek přidaly +1,3 % na 384 Kč. Výraznější reakce tak být vidět nemusí. Erste po oslabení na 1313 Kč (-0,3 %) se může v úvodu pokusit růst. A KB vypadá levně ve světle cen akcií Monety (127 Kč).
img

Akciový výhled: COLT CZ bude po výsledcích spíše ztrácet

21.11.2024 Evropské akcie se budou dle indikací futures ve čtvrtek ráno snažit mírně růst (+0,3 %). Zatím se jim tento týden ale nepodařilo tyto úvodní „snahy“ potvrdit přes den a poté spíše mírně ztratily. Sentimentu určitě nepomáhá riziko eskalace rusko-ukrajinského konfliktu. Po zavření trhu večer v USA reportovala NVDA, i když společnost předvedla lepší než očekávaný kvartál, nejvíce optimistické předpoklady k výhledu nenaplnila.
img

Akciový výhled: Evropa se bude snažit přerušit předchozí poklesy, ČEZ míří k 950 Kč (?)

20.11.2024 Ve středu ráno se dle indikací futures budou snažit evropské akcie růst (+0,7 %). Většina okolních indexů má přitom za sebou tři ztrátové seance (např. DAX), včerejší obchodování ovlivnili zprávy o změně ruské jaderné doktríny, která rozšířila podmínky, kdy může Rusko zaútočit. Wall Street v úterý nakonec tyto informace „přešla“, index SP500 přidal +0,4 % na 5917 bodů. Dařilo se především akciím NVDA (+4,9 %), společnost dnes bude reportovat výsledky hospodaření.
img

Akciový výhled: Pomalejší rozjezd, dopoledne údaje o říjnové inflaci v Eurozóně

19.11.2024 Zatímco Evropě se nakonec vstup do nového týdne úplně nevydařil (např. DAX -0,11 %), Wall Street uzavřela růstem. Index SP500 v pondělí přidal +0,4 % na 5894 bodů, o něco lépe si vedl Nasdaq (+0,7 %). Kralovaly akcie Tesla (+5,6 %), jež těží z úzkého spojení s nastupujícím prezidentem Trumpem. Stejně tak zatím rostou po „roztleskání“ kryptoměny v čele s Bitcoin (91 800 USD). Na druhou stranu třetím dnem slábl USD, kde již tzv. Trumpův obchod viditelně slábne. Asie přes noc přidávala měřeno indexem MSCI +1 %.
img

Akciový výhled: Evropa otevře v zeleném teritoriu

18.11.2024 Evropské akcie budou do nového týdne vstupovat se snahou otevřít v lehce kladných hodnotách (+0,3 % dle indikací futures). V mírně zeleném teritoriu je aktuálně také Wall Street (+0,2 %). Asie přes noc neměla jednoznačný směr, Japonsko uzavřelo v záporu -1 %, ale index v Hong Kongu roste (+0,8 %). V uplynulém týdnu zaznamenaly ceny zlata největší propad od roku 2021, dnes posilují +0,8 %. Z důležitých událostí tohoto týdne bude stát za pozornost zítřejší inflace v Eurozóně.
img

Akciový výhled: Evropa otevře v poklesu

15.11.2024 Evropské akcie v závěru týdne otevřou v červených číslech, indikují tak futures na hlavní evropské trhy, které jsou plošně červené (DAX -0,66 %). V Asii se obchodovalo kladně, Čína reportovala růst v maloobchodu po zavedení řady fiskálních stimulů. Dle klíčových osob by toto mělo zemi povzbudit v dalších injekcích na podporu ekonomiky.
img

Akciový výhled: Západoevropské burzy by měly zahájit v kladném teritoriu

14.11.2024 Zámořské akcie nakonec zakončily smíšeně, přestože inflační čísla splnila očekávání a podpořila tak názory investorů, že Fed na únorovém zasedání opět sníží sazby. Nicméně zisky hlavních indexů na US trzích byly po zvolení D. Trumpa natolik silné, že se krátkodobý růstový potenciál vyčerpal. Naopak západoevropské burzy klesaly včera druhým dnem a nedaří se ani asijským akciím a to především čínským, které ztrácely dalším dnem. Děje se tak poté, co se očekává, že administrativa nového prezidenta uvalí celní bariéry, které postihnou tyto země. Aktuálně futures na západoevropské akciové indexy ukazují na mírnou korekci předchozích poklesů. Pražská burza ve středu podobně jako západoevropské trhy ztrácela druhým dnem, když se tahounem ztrát stala především Erste Bank. Naopak Kofola za dva dny posílila o téměř 6% po nákupním doporučení Fio banky s cílovou cenou 410 Kč.
img

Akciový výhled: Evropa otevře ještě v záporu, ale poté by se mohla pokusit stabilizovat

13.11.2024 Ani po včerejším nepovedeném dnu, kdy zejména ve druhé části dne ztratily evropské akcie půdu pod nohama (např. DAX -2,1%) to ve středu ráno nevypadá dle indikací futures (-0,7%) na nějaký obrat v sentimentu. Investoři se celkem otevřeně obávají politiky nového amerického prezidenta, založené na clech. V posledních dnech se z aktiv, kromě vybraných US akcií, daří jen USD a rostou také výnosy dluhopisů.
img

Akciový výhled: Futures v záporu, ČEZ představil výsledky za 3Q

12.11.2024 V úterý ráno vidíme pokles futures pro hlavní akciové indexy, Evropa zřejmě otevře v záporu přes -0,5%. Na Wall Street to po včerejším růstu +0,1% na 6001 bodů u indexu SP500 aktuálně vypadá na -0,15% oslabení. Asie přes noc klesala, když ztráty vedly akcie v Hong Kongu (-3%), sentimentu nepomáhá očekávaný nástup „čínského jestřába“ M. Rubia na post ministra zahraničí. Tento týden budou investoři sledovat z korporátních výsledků čínskou Alibabu a Tencent. V Praze dnes ráno reportoval ČEZ výsledky hospodaření za 3Q, čistý zisk 3,7 mld. Kč sice zůstal pod odhadem trhu (6 mld. Kč), ale provozní EBITDA 30,9 mld. Kč překonala odhady postavené na 28 mld. Kč. Společnost současně navýšila výhled EBITDA z rozmezí 118-122 mld. Kč na 126 – 130 mld. Kč. Výsledky hodnotíme mírně pozitivně. Včera po zavření trhu vydala Fio banka novou analýzu pro akcie Kofola, s cílovou cenou 410 Kč a doporučením koupit.
img

Akciový výhled: Evropa v úvodu mírně nahoru

11.11.2024 Začátkem nového týdne jsou evropské akcie dle indikací futures připraveny růst (kolem +0,5%). Asijská seance přes noc přitom nabídla smíšený obraz, když klesaly čínské akcie v Hong Kongu (-1,5%). Představitelé Číny sice zmírnili riziko místních vlád, ale zastavili se před uvolněním nových fiskálních stimulů. Tento krok může být hodnocen tak, že Peking si nechal prostor pro reakci na případnou obchodní válku, až se Trump ujme úřadu.
img

Akciový výhled: Evropa otevře bez větších změn, SP500 u magické 6000 b. hranice

08.11.2024 Evropské akcie budou na závěr týdne otvírat bez větších změn s tendencí k nepatrnému růstu. Na Wall Street jsme včera viděli další růst, index SP500 uzavřel na dotyk magické úrovně 6000 bodů (+0,7%, 5973 bodů). FED podle očekávání snížil úrokovou sazbu -0,25%, Powell zmínil sílu americké ekonomiky, nevyloučil další snížení v prosinci a také prohlásil, že neodstoupí ze svého úřadu, ani když by ho nový prezident o to požádal. Asie se v noci přehoupla ze zisků do ztráty, čínské akcie oslabovaly kolem -0,5%, investoři přemítají, zdali podpůrná opatření budou stačit na hrozbu vyšších cel. Jinak ve čtvrtek podaly po delší době lepší výkon německé akcie, které zřejmě těžily ze zpráv o předčasných volbách a někteří investoři doufají v oživení nevýrazné ekonomiky. Po růstech se můžou vybírat zisky na bankách, což může být případ zejména Erste, jež se včera v Praze obchodovala u 1360 Kč (+1,2%). ČNB snížením sazeb -0,25% nepřekvapila, zvýšila však odhad inflace pro příští rok na 2,6% z 2%.
img

Akciový výhled: Na trhu dobíhají "povolební" pohyby, zasedá FED i ČNB

07.11.2024 Wall Street byla ve středu svědkem nejlepšího výkonu indexů v historii bezprostředně po volbách, když index SP500 poskočil +2,5 % výše. Trh nyní hodnotí možnou politiku nového prezidenta založenou na nižších daních, „Amerika na prvním místě“ sází na domácí růst. Na druhou stranu cla pro zahraniční zboží mohou znamenat růst inflace, což reflektuje růst výnosů na dluhopisech (10-tka nad 4,40 %).
img

Akciový výhled: Trhy reagují na vítězství D. Trumpa

06.11.2024 Příštím americkým prezidentem bude D. Trump (velmi pravděpodobně) a dnes ráno vidíme reakci finančních trhů. Mezi „vítěze“ patří určitě americká měna USD, která registruje největší růst od března 2020. Daří se také americkým akciovým futures (+2%), kde by měly profitovat zejména menší americké společnosti. Raketově roste digitální Bitcoin (+8%), ale také výnosy dluhopisů k úrovni 4,40% (americká 10-tka).
img

Akciový výhled: Čekání na US volby

05.11.2024 Akciové trhy vstoupily do nového týdne opatrně, Evropa se ve druhé části včerejšího obchodování svezla do záporu (např. DAX -0,6 %). Nakonec se nedařilo ani Wall Street, kde index SP500 v pondělí ztratil -0,3 %. Aktuálně zámořské futures mírně rostou (+0,1 %) a podobné „snahy“ má také Evropa.
img

Akciový výhled: Pomalejší rozjezd, investoři čekají na klíčové události týdne

04.11.2024 Začátek nového týdne by mohl být na akciových trzích dle indikací futures mírně prorůstový. Zámořské aktuálně přidávají +0,1 % a podobně vypadá také Evropa. V Asii se dnes neobchodovalo v Japonsku, Čína rostla +1 %, když dnes začalo zasedání čínského stálého výboru Národního lidového Kongresu. Daleko větší pozornost však budou zítra poutat americké volby, poslední průzkumy naznačují růst šancí K. Harris. I proto vidíme pokles USD a výnosů na dluhopisech. Šance obou kandidátů ale zůstávají velmi vyrovnané. Po zasedání OPEC + vidíme růst ropy +2 %, když zvýšení produkce v prosinci se odkládá. Ve čtvrtek bude pro změnu zasedat FED, zde se čeká snížení sazeb -0,25 %, když nábor pracovníků je nejpomalejší od roku 2020. Pražská burza v pátek rostla +0,6 % na 1648 bodů. Erste završila úspěšný týden růstem na 1308 Kč (+1,3 %), Moneta přidávala +2,6 % na 119 Kč. Dnes čekáme pomalejší rozjezd a růst aktivity až v dalších dnech.
img

Akciový výhled: Akcie v Evropě otevřou nový měsíc v klidnějším módu

01.11.2024 Konec října nezastihl akciové trhy v optimální formě, po klesající Evropě včera Wall Street propad prohloubila (SP500 -1,9 %, Nasdaq -2,4 %). Výsledky velkých firem (MSFT, Meta) společně s nejistotou kolem voleb přiměly investory prodávat. Dnes ráno však futures naznačují klidnější vstup do nového měsíce. Již včera večer po zavření trhu rostly akcie INTC a AMZN po výsledcích. V Asii se držely čínské akcie, zatímco Japonsko bylo v záporu (-2,5 %).
img

Akciový výhled: Evropa dolů, Erste a KB s výsledky

31.10.2024 Akcie v Evropě začnou poslední říjnový obchodní den dle indikací futures v záporu kolem -0,5%. Sentiment nyní určují korporátní výsledky společně s blížícími se americkými volbami. Akcie velkých amerických technologických společností MSFT a Meta po zveřejnění svých čísel zamířily dolů, zaostaly za odhady trhu. Ke zklamání patří také výsledky Samsung či čínského výrobce aut BYD.
img

Akciový výhled: Evropské trhy otevřou v poklesu, dnes inflace v Německu

30.10.2024 Evropské burzy dnes budou otvírat v červených barvách, když dle indikací futures evropské trhy po nezdařilé asijské seanci klesají. V kladných hodnotách se obchodovalo v Japonsku, zisky ale umazal zbytek regionu, primárně Čína a Taiwan. Pokračuje výsledková sezona, včera byly vidět slušné pohyby, když např. po uzavření trhu Google reportoval solidní meziroční růst čistého zisku a tržeb (v after-hours aktivita +6 %). Na druhou stranu svým výhledem zklamala AMD (po uzavření -7,5 %).
img

Akciový výhled: Evropa otevře kladně

29.10.2024 Evropské akcie otevřou podle indikací futures v kladných hodnotách, a navážou tak na včerejší pozitivní vývoj v zahraničí. V Asii se dnes obchodovalo kladně, v užších pásmech napříč trhy s výjimkou Číny, na níž negativně dopadá rostoucí pravděpodobnost zvolení D. Trumpa za prezidenta US.
img

Akciový výhled: Nevýrazné otevření, v Praze rozdílný vývoj na bankách

25.10.2024 Na hlavních akciových trzích jsme ve čtvrtek přece jen viděli přerušení předchozí ztrátové série. Mírný růst po Evropě večer předvedla také Wall Street, index SP500 přidal +0,2 % na 5810 bodů. V Asii jsme přes noc viděli smíšené výkony, Čína v kladných číslech (+0,4 %), naopak Japonsko si odepsalo -0,60 %.
img

Akciový výhled: Hlavní trhy se budou snažit přerušit tři poklesy v řadě, Moneta zlepšila výhled

24.10.2024 Tento týden se zatím hlavním akciovým trhům nedaří, mají za sebou tři poklesy v řadě. Podaří se tento trend zastavit? Futures ve čtvrtek ráno indikují v Evropě alespoň snahu lehce růst (+0,2%), podobně je na tom zámoří. Na Wall Street jsme včera viděli viditelnější ztráty, index SP500 ztratil -0,9%.
img

Akciový výhled: Stabilní otevření v Evropě, pokračuje výsledková sezóna

23.10.2024 Futures naznačují stabilní otevření v Evropě ve středu ráno, zatímco zámořské akcie resp. futures lehce oslabují (-0,1%). Rizikový apetit se v posledních dnech snížil poté, co jsou pod tlakem dluhopisy, výnosy amerického 10-letého dluhopisu se poprvé od července obchodují nad 4,20%. Kromě rostoucích předpokladů, že FED bude méně agresivní ve své měnové politice, se trhy obávají většího deficitu po amerických volbách. MMF včera snížil odhad globálního růstu pro rok 2025. Asie se přes noc obchodovala smíšeně, kolem -0,8% klesalo Japonsko, ale Čína se držela v kladných číslech (+0,6%) a Hong Kong dokonce přidal +1,4%.
img

Akciový výhled: Evropa v úvodu spíše dolů, růst SAPu, pokles prodejů aut a pokles dluhopisů

22.10.2024 Německý DAX dostane v úterý ráno „doping“ po výsledcích společnosti SAP (+4 %), která zvýšila výhled pro zbytek roku 2024. Zbytek trhu resp. širší evropské indexy budou otvírat bez větších změn a spíše s tendencí k mírnému poklesu. Další zprávou (tentokrát negativní, ale nijak překvapivou) je pokles prodejů aut v září (-4,2 % meziročně) a jde o druhý měsíc v řadě, kdy prodeje aut v Evropě klesají. Nejhůře si přitom v září vedla automobilka Stellantis (-26 % meziroční pokles prodejů).
img

Akciový výhled: Akcie v úzkém rozpětí, domácí banky na krátkodobých či letošních maximech

21.10.2024 Dle futures se akcie budou v novém týdnu rozjíždět v úzkém pásmu resp. s tendencí k mírnému poklesu (-0,2 %). Investoři čekají na další katalyzátory v podobě amerických prezidentských voleb, pokračuje napětí na Blízkém východě. V poslední době se sázky na vítězství přiklánějí na stranu D. Trumpa.
img

Akciový výhled: Stabilní otevření, Moneta s mimořádnou dividendou

18.10.2024 V pátek ráno to na hlavních akciových trzích vypadá na stabilní otevření dle indikací futures. Wall Street včera nakonec uzavřela na červené nule, index SP500 na 5841 bodech. Poměrně silné maloobchodní tržby v USA mírně snížily sázky na rychlost ve snižování sazeb a výnosy se v USA u 10-letého dluhopisu začínají usazovat nad 4 %. ECB ve čtvrtek nepřekvapila a snížila sazby -0,25 % na 3,25 %.
img

Akciový výhled: Vlažnější start, dnes zasedá ECB

17.10.2024 Ve čtvrtek ráno čekáme v Evropě vlažnější začátek obchodování, dle indikací futures s mírně prorůstovou tendencí (+0,2%). Obchodníci budou čekat na zasedání ECB, která by měla podruhé v řadě snížit úrokové sazby (-0,2%) na 3,25%, na pozadí klesající inflace a zhoršující se ekonomiky. Výsledky za 3Q dnes reportovaly Nestlé, Nordea Bank a Nokia. Rally v Číně zřejmě krátkodobě skončila, indexy mírně ztrácely, konference o nemovitostech nepřinesla zásadní stimul, resp. investoři měli nastavenou vyšší laťku. Společnost TSMC překonala odhady, což poskytne určitou úlevu pro čipový sektor po propadu, který následoval po „šoku“ od ASML. Jinak včera na Wall Street probíhala určitá rotace z velkých firem do společností s menší kapitalizací (Russel 2000 +1,65% vs. stagnující Nasdaq). Pražská burza ve středu mírně rostla, index PX přidal +0,25% na 1612 bodů. Růst zejména amerických bank inspiroval Erste k posílení až na 1270 Kč (+1,5%). Naopak podle očekávání akcie COLT CZ propadly -2,7% na 602 Kč, když trh bude i v následujících dnech „vstřebávat“ příliv nových akcií ze zrychleného úpisu, jež proběhl na ceně 575 Kč. Ke krátkodobému dolnímu mantinelu (cca 850 Kč) se blíží akcie ČEZu.
img

Akciový výhled: Evropa otevře v záporu, vybírání zisků na čínských akciích

08.10.2024 Po týdenním svátku se začalo obchodovat s „pevninskými“ akciemi Číny s velkým očekáváním. Indexy otevřely růstem kolem +11 %, postupně ale zisk ztenčily na 3 %. Velmi očekávaná tisková konference nepřinesla další očekávané stimulační opatření. V Hong Kongu, kde se v předchozích dnech obchodovalo, se proto začaly ve velkém vybírat zisky, index propadl -7 %. Širší Asie ztrácela kolem -2 % včetně Japonska (-1 %).
img

Akciový výhled: Evropa začne mírným růstem

07.10.2024 V závěru týdne minulého dokázaly evropské indexy přerušit předchozí ztrátovou sérii a lehce optimisticky vypadají futures i při pondělním otevření (+0,3 %). Wall Street si vedla v předchozích dnech lépe, střídala zisky a ztráty, v pátek index SP500 přidal +0,9 % na 5751 bodů. Nyní zámořské futures ztrácí -0,15 %. Asie přes noc předvedla rally, Japonsko přidalo +1,8 % a Hong Kong (+1 %).
img

Akciový výhled: Odpolední data z USA by mohly zvýšit aktivitu

04.10.2024 Podaří se v závěru týdne evropským akciím přerušit sérii poklesů, když zatím každý den tohoto týdne ztrácely (?). Alespoň v úvodu se o to budou pokoušet, futures naznačují pohyb kolem nuly. Z technického pohledu se např. německý DAX dostal k úrovním podpory u 19000 bodů. Asie (stále bez Číny, kde je svátek) nabídla přes noc většinou růsty, Japonsko přidalo +0,2 %. Investoři se dnes odpoledne budou soustředit na data z amerického trhu práce (oček. nezaměstnanost +4,2 %), které pomohou nastínit tempo snižování úrokových sazeb v USA.
img

Akciový výhled: Záporné otevření evropských trhů, Gevorkyan bude rozebírat výsledky

03.10.2024 Po úterním ústupu US indexů z rekordních hodnot byl včera za oceánem patrný poklidnější den. Hlavní indexy zavíraly na zelené nule, stejně tak blízko nuly zavíraly i hlavní evropské indexy. V Asii je trh na pevninské Číně nadále kvůli svátkům zavřený, ale na trhu v Hong Kongu čínské akcie dnes již korigovaly svůj výrazný předchozí růst. Ropa si udržuje zisky z předchozích dní, když situace na Středním východě je nadále napjatá. Otevření evropských indexů bude v červených číslech, futures na Euro Stoxx 50 oslabují o 0,4 %.
img

Akciový výhled: Čínské akcie dále rostou, zbytek světa "kouká", Evropa otevře nevýrazně

02.10.2024 Tento týden se evropským akciím zatím nedaří, po mírném úvodním růstu jsme v úterý viděli slabší závěr, např. německý DAX tak ztratil -0,6 %. Dnešní otevření bude dle indikací futures bez výraznějších změn. Investoři nyní sledují různé katalyzátory. Jednak je to neutuchající (zatím) rally na čínských akciích, po krátké sváteční pauze se index v Hong Kongu vydal opět ostře vzhůru (+6 %).
img

Akciový výhled: Nový kvartál začne Evropa zřejmě mírným růstem

01.10.2024 Do nového kvartálu vstoupí evropské akcie dle indikací futures mírným růstem (+0,2 %). Včera v Evropě nakonec převážilo vybírání zisků (např. DAX -0,8 %), nicméně čtvrtletí bylo růstové. Na Wall Street index SP500 v pondělí zisky uhájil, přidal +0,4 % na 5762 bodů a zámoří tak rostlo čtvrtý kvartál po sobě. Šéf FEDu včera připomněl solidní stav americké ekonomiky a pohyb sazeb dolů spíše v průběhu času.
img

Akciový výhled: Evropa otevře nevýrazně, automobilky znovu varují, Čína jede

30.09.2024 Přes noc byla v Asii znovu k vidění rally čínských akcií, neutuchající růst a dokonce nejvyšší denní růst za 16 let (+8 %) předvedly „pevninské“ indexy. Dařilo se developerům, rostly ceny železné rudy. Index v Hong Kongu přidal kolem +3 %. Nyní se nebude kvůli svátku v Číně zhruba týden obchodovat.
img

Akciový výhled: Po předchozích růstech bude závěr týdne již umírněnější.

27.09.2024 Americké indexy včera opět vylepšily svá historická maxima, index S&P500 tuto metu v letošním roce pokořil již více než čtyřicetkrát. Odlišnost oproti předchozímu růstu patrná však byla, když tentokrát nebyl tažen „Magnificent 7“ (Meta, Microsoft, Amazon, Tesla končily v záporu), ale v technologickém sektoru po dobrých výsledcích Micronu (+15 %) dominovaly čipové společnosti a se stimuly v Číně profitoval sektor základních materiálů a obecně firmy navázané na poptávku z druhé největší ekonomiky světa. Čínský index CSI 300 rostl i dnes (+3,5 %) a tamní akcie po sérii stimulů mají za sebou nejsilnější týdenní růst (téměř 15 %) od roku 2008. Futures na evropské indexy indikují mírně kladný open, prostor pro další krátkodobý růst je však již relativně omezený a spíš je pravděpodobná v následujících dnech dílčí konsolidace.
img

Akciový výhled: Další stimuly z Číny, Evropa dále poroste

26.09.2024 Evropské i americké futures přidávají v úterý ráno (Evropa téměř +1 %) po dalších „stimulačních“ zprávách z Číny. Tentokrát vyslalo čínské politbyro informace o kapitálových injekcích do bank a přislíbilo další fiskální stimuly. Čínský index CSI 300 tak umazal letošní ztráty a ze stimulů profituje zejména index v Hong Kongu (HSI je na 13 měsíčních maximech, technologický HS dokonce přidal +12 % za posledních 5 dní). Dnes bude mít projev šéfka ECB Lagardeová a rovněž šéf FEDu, zítra budeme sledovat americký PCE ukazatel. Včera podle očekávání snížila sazby -0,25 % „naše“ ČNB, repo sazba je tak nyní na 4,25 %. Po delší době se dařilo akciím Komerční banky, která zaostávala, ve středu se zvedla na 788 Kč (+1,35 %). Úvodní slabost setřásla také Erste (minima pod 1190 Kč), v závěru se vrátila k 1210 Kč (+1 %). Aktivita na bankách by dnes mohla přetrvat a díky sentimentu by si mohly udržet kladné úrovně.
img

Akciový výhled: SAP pošle do záporu DAX

25.09.2024 Po dvou růstech budou dle indikací futures otvírat evropské akcie v záporu do -0,5 %. Váhu na indexy bude mít pokles německého SAP, který je vyšetřován americkými úřady. Ve sledované Číně růsty pokračovaly, pevninský index přidal přes +1 %. Investoři sází na to, že rozsáhlý stimulační balík pomůže k obratu na trhu. Zajímavostí je, že čínská měna i přes snižování sazeb posilovala po 7. v řadě. Ve zbytku Asie se spíše lehce vybíraly zisky (Japonsko -0,2 %). V Německu budeme sledovat rozhovory mezi odbory a vedením Volkswagenu, kde se zvyšují tenze mezi oběma stranami. Jinak rozhovory mezi EU a Čínou ohledně nalezení alternativního řešení cel budou rovněž pokračovat, i když už byly cla schváleny. V Praze zasedá ČNB, očekáváme snížení sazeb o -0,25 %. Celkově se dá čekat mírně vyšší volatilita na Erste, jež klesla včera ve Vídni na 1191 Kč.
img

Akciový výhled: Evropa v úvodu poroste, Čína "stimuluje"

24.09.2024 Evropské akcie jsou v úterý v úvodu „připraveny“ růst, dle indikací futures kolem +0,5 %. Zprávou dne je stimulační balík v Číně. Krok FEDu snížit sazby dolů o -0,5 % bodu zřejmě poskytnul centrálním bankám v celé Asii více prostoru k pohybu. Čína představila široký balíček měnových stimulačních opatření k oživení ekonomiky včetně poskytnutí nejméně 113 mld. USD na podporu likvidity, úředníci by rovněž měli studovat založení akciového stabilizačního fondu. Čínský index akcií vzrostl až o 4 % a téměř vymazal ztráty za tento rok. Menší zisky zaznamenaly také komoditní trhy, zlato posílilo na nový rekord 2636 USD. Americké futures jsou aktuálně bez větších změn poté, co včera index SP500 přidal +0,3 %. Pražská burza zahájila nový týden poklesem -0,4 % na 1581 bodů. V záporu byly banky, Erste se přiblížila zpět k 1200 Kč (-0,7 %). Dnes by mohl sentiment v úvodu index mírně zvednout.
img

Akciový výhled: Evropa by měla začít růstem

23.09.2024 Start do nového týdne by se měl na akciových trzích nést v pozitivním duchu. Evropské futures rostou +0,4% a zámořské přidávají +0,3%. Svět sleduje úsilí Číny o oživení růstu po neuspokojivých údajích ze srpna. Dnes snížili krátkodobé sazby a zřejmě se další stimul chystá zítra. Z případného oživení Číny by profitovala také Evropa. Dnes budou v Evropě sledované makro údaje PMI, které napoví směřování ekonomiky ve 3Q. V Německu bude také sledované dění kolem automobilek, projev bude mít ministr hospodářství Habeck.
img

Akciový výhled: Evropa v úvodu lehce vybere část včerejších zisků

20.09.2024 Evropské akcie budou v pátek ráno dle indikací futures otvírat v záporu kolem -0,4%. Po včerejším silném růstu (např. DAX +1,5%) tedy v úvodu uvidíme menší vybírání krátkodobých zisků. A to i přesto, že Asie dále rostla v čele s Japonskem (+1,2%) a region zatím nejvíce profitoval z kroku FEDu (-0,5% snížení sazeb). Čína informovala, že uvažuje o odstranění omezení na nákup nemovitostí, když realitní trh se stále nedokáže vzpamatovat z útlumu. Zámořské futures aktuálně oslabují -0,16%, ve čtvrtek index SP500 poskočil vzhůru +1,7% na 5713 bodů, což jsou nová letošní maxima.
img

Akciový výhled: Evropa v reakci na krok FEDu poroste

19.09.2024 Evropské trhy se po včerejším přešlapování v úvodu čtvrtečního rána vydají vzhůru, futures indikují růst kolem +0,9 %. Americký FED včera večer „doručil“ snížení sazeb o -0,5 %, tedy v co mírná většina trhu věřila. Reakcí na akciích byla následná vyšší volatilita, index SP500 nejprve zamířil na denní maxima k 5690 bodům, aby následně uzavřel mírně v záporu na 5618 bodech (-0,3 %). Dalo by se to interpretovat jako tzv. „sell the news“ reakce. Snížení sazeb lze nazvat také jako „jestřábí“ jelikož sázky na stejně velké snížení sazeb v listopadu (tedy -0,5 %) poklesly.
img

Akciový výhled: Trh čeká na krok FEDu, v Praze budeme sledovat kroky vlády po povodních

18.09.2024 Po včerejším růstu kolem +0,5 % budou evropské akcie v úvodu středečního obchodování zřejmě hledat směr. Podobně nevýrazný výkon podala přes noc Asie, po pauze se k obchodování vrátila pevninská Čína (+0,4 %). Investoři debatují velikost dnešního snížení sazeb v USA (-0,25 % nebo -0,50 %), trh přisuzuje o něco více než 50% pravděpodobnost většímu snížení. Dopoledne bude v Eurozóně zveřejněn údaj inflační údaj CPI.
img

Akciový výhled: Evropa v úvodu poroste

17.09.2024 Akciové trhy vstoupily do nového týdne smíšeně, zatímco Evropa včera spíše mírně ztrácela (např. DAX -0,35 %)v zámoří index SP500 nakonec přidal +0,13 % na 5633 bodů. Zámoří tak vyčká na výsledek středeční zasedání FEDu (dilema zda snížit -0,25 % či -0,5 %) poblíž svých maxim. Úterní ráno by mohlo přinést dle indikací futures úvodní růsty do Evropy (+0,4 %). V Asii klesalo Japonsko (-1 %), Čína zůstala zavřená kvůli svátku, ale Hong Kong přidal +1,5 %. V Evropě budeme nadále sledovat bankovní sektor, italská Unicredit zřejmě požádá ECB o možnost navýšení podílu v CBK na 30 %. Pražská burza v pondělí kopírovala okolní sentiment. Erste zavřela těsně pod 1200 Kč (-0,5 %), lépe si vedla KB (+0,7 %). V souvislosti s povodněmi propadla Kofola (-4,2 %) a úpis nových akcií čeká COLT CZ (-1,5 %). Dnes ráno by se mohly zvedat banky, ztrácet by mohla pojišťovna VIG.
img

Akciový výhled: Nevýrazné otevření, tento týden zasedá FED

16.09.2024 Dolů a nahoru, tak zatím vypadá první polovina září na akciových trzích v kontextu dvou týdnů. Otevření do dalšího týdne zatím vypadá nevýrazně. V Asii byly některé hlavní trhy uzavřeny kvůli svátku (Japonsko, Čína), Hong Kong se po úvodním poklesu (horší srpnová data z Číny) obchodoval stabilně. Tento týden bude pozornost investorů upřena na dvoudenní zasedání FEDu (začíná v úterý), ve hře je nejen snížení o -0,25 %, ale také o -0,5 %. Ceny ropy minulý týden zaznamenaly po měsíčním poklesu oživení, aktuálně se ceny WTI obchodují u 69 USD. No nových maximech u 2590 USD jsou ceny zlata. Pražská burza zaznamenala v pátek mírný růst, index PX přidal +0,2 % na 1580 bodů. Erste se dokázala vrátit nad 1200 Kč (+0,75 %), podporu na 850 Kč opět uhájil ČEZ (+0,6 %). Od 760 Kč se zatím příliš nedokázala „odlepit“ Komerční banka. Dnes očekáváme klidnější vstup do nového týdne, růst aktivity by mohl přijít v dalších dnech.
img

Akciový výhled: Evropa s mírným růstem v úvodu

13.09.2024 Evropské akcie budou začínat páteční obchodování s mírnými zisky, např. německý DAX po včerejším +1% růstu by měl otevřít kolem +0,2 %. Na Wall Street byla ve čtvrtek ke spatření rovněž růstová seance, index SP500 přidal +0,75 % na 5596 bodů. Uvidíme, jak si zmíněný index nyní povede u úrovně 5600 bodů, kde může být rezistence. V Asii jsme viděli pokles japonského trhu (-0,7 %), zde se projevuje negativně síla japonské měny. Naopak rostl index v Hong Kongu (+0,7 %), v pondělí a úterý se v Číně obchodovat nebude kvůli svátku.
img

Akciový výhled: Evropa poroste, zasedá ECB

12.09.2024 Evropské akcie budou ve čtvrtek ráno začínat v kladném teritoriu, např. německý DAX by mohl otevřít kolem 1% růstu. Akcie navážou na rally na Wall Street, kde se včera index SP500 odrazil vzhůru nedaleko úrovně 5400 bodů a pokračoval až na 5555 bodů (+1 %). Dařilo se především technologickým akciím, inflační report CPI za srpen byl v rámci očekávání trhu. Asie přes noc posilovala nejvíce za poslední měsíc.
img

Akciový výhled: Banky v Evropě v zelených, americké futures v záporu

11.09.2024 Druhá polovina úterního obchodního dne se většině evropských indexů nevydařila, zvláště Německo (DAX -1 %) zasáhla zpráva o ziskovém varování firmy BMW. Naděje na lepší druhou polovinu roku pro automobilový průmysl dále klesly. Dnes ráno naopak bude pro bankovní sektor podporou zpráva o nákupu podílu italské Unicredit v německé Commerzbank. V Evropě tak čekáme stabilnější otevření.
img

Akciový výhled: Stabilní otevření v Evropě

10.09.2024 V úterý ráno to dle indikací futures vypadá v Evropě na klidnější otevření. Wall Street včera nakonec zabrala, po velmi špatném začátku měsíce (údajně nejhorší začátek září od 50. let min. století) se index SP500 zvedl +1,2 % na 5471 bodů. Nyní zámořské futures ztrácí -0,2 %. Klidnější vývoj byl ke spatření přes noc v Asii. Investoři se nyní zřejmě budou soustředit na zítřejší inflační data z USA (CPI), kde se čeká nejmenší meziroční růst inflace (+2,6 %) od roku 2021.
img

Akciový výhled: Evropa se pokusí v úvodu růst i přes páteční propad na Wall Street

09.09.2024 Září zatím potvrzuje svoji pověst volatilního měsíce na akciových trzích, v samotném úvodu jsme byli svědky poklesů. Po zprávách o ochlazujícím trhu práce v USA v pátek Wall Street propadla, index SP500 uzavřel níže -1,7 % na 5408 bodech. Evropské indexy nedokázaly růst 4 obchodní dny v řadě, alespoň nyní v úvodu indikují futures pokus o oživení (+0,5 %).
img

Akciový výhled: Trh se bude soustředit na odpolední data z USA

06.09.2024 Zámořské futures aktuálně ztrácí -0,3 %, slabší je dalším dnem rovněž USD, když investoři se připravují na „odpolední“ americký report z trhu práce. Horší data by vedla FED zřejmě ke snížení sazeb -0,5 % při jeho příštím zasedání, trh tomu nyní přisuzuje 35% pravděpodobnost.
img

Akciový výhled: Evropa se pokusí stabilizovat

05.09.2024 Po dvou poklesech se ve čtvrtek ráno budou snažit evropské indexy stabilizovat, futures přesto naznačují další mírné oslabení (-0,2 %). Na Wall Street se akcie včera už snažily růst, přesto nakonec zakončil index SP500 v záporu (-0,16 %). Sledované akcie NVDA ještě dále ztrácely (-1,7 %) a jejich dvoudenní pokles přes -11% je největší 2denní oslabení od října 2022. Investoři nyní přesouvají svoji pozornost na páteční data z amerického trhu práce. V Asii jsme viděli smíšený vývoj, nedařilo se Japonsku (-1 %). Zajímavostí je, že J.P. Morgan upustili od nákupního doporučení čínských akcií.
img

Akciový výhled: I po včerejším poklesu bude v úvodu evropského otevření převažovat negativní sentiment

04.09.2024 Vstup do nového měsíce se včera akciím na Wall Street nevydařil, index SP500 si odepsal lehce přes -2 % a uzavřel na 5528 bodech. V čele poklesu byl lídr umělé inteligence společnost NVDA, jejíž akcie ztratily téměř -10 %. To nenechaly bez povšimnutí regionální indexy v Asii, kde mají zastoupení čipové firmy a rovněž výrazněji odepisovaly.
img

Akciový výhled: K obchodování se dnes vrátí Wall Street, Moneta vydává dluhopisy

03.09.2024 Po klidnějším vstupu do nového týdne (a současně měsíce) budou i v úterý začínat evropské akcie obchodování bez větších změn. Asie přes noc také nenabídla větší pohyby, úvodní růst japonských akcií nevydržel, mírné ztráty si připsal Hong Kong (-0,3 %). K obchodování se po prodlouženém víkendu vrátí Wall Street, zámořské futures aktuálně ztrácí -0,1%. Dnes tam budeme sledovat výrobní data za srpen, investoři budou posuzovat sílu americké ekonomiky, nyní jsou šance 1:4, že FED tento měsíc sníží sazby -0,5 % dolů.
Související klíčová slova: Výrazný růst | Čína a USA | Prezident USA | Line | Akcie včera | Pokles světové ekonomiky | Akcie Komerční banky | Výdaje | Finanční tituly | Růst akcií | Růst ropy | HSBC | Jackson Hole | Odbory | Německé CPI | Elektrárenské společnosti | AI čipy | Akcie Erste | EUR | Akciové trhy | Vysoké valuace | Cenová hladina | Alphabet | Rally amerických akcií | Index Bloomberg Barclays | Oznámení výsledků | Deflace | Pozitivní vliv | Jasný trend | Amazon | CECEEUR | Obchodník | MONETA Money Bank | Hlavní ekonom | Trend | Silicon Valley Bank | BTC | Inflační čísla | Politická podpora | Index výdajů na osobní spotřebu | Výsledky ČEZu | Delegace | National Securities | Mimořádné dividendy | Japonská měna | Akcie dnes | ISM ve službách | Aktiva | Citigroup | Očekávané výsledky | Korelace | Bankovní index | Letecké společnosti | Michal Stupavský | Výše dividendy | Index strachu | Čínské značky | SP500 | Pravděpodobnost | Wall Street index | Energetika | Zveřejnění výsledků | Kolaps | Zasedání ECB | Výnosy dluhopisů | Index PX | Pojišťovna | Ruské invaze na Ukrajinu | Oznámená dividenda Philip Morris | Dnešní údaje | Dovoz aut | Slabší makrodata | Akcie na Wall Street | Dopad na akcie | Zvýšení cel | PDD | Strach | CZK | Šéfka ECB | Šéf Fedu Powell | Německá průmyslová produkce | Výprodeje dluhopisů | Zvednout ceny | Pokles indexu | Rebalance indexu | Akcie Tesly | Měna euro | Utahování měnové politiky | Hlavní evropské indexy | Výkyvy | Lagardeová | Čipové firmy | Depozitní sazba | Nákup akcií | Spojení | Goldman Sachs | Amerika na prvním místě | Investment Management | Americké dluhopisy | Asijské trhy | Obrat v sentimentu | BAE | Administrativa amerického prezidenta | Bankovní emise | PMI z Německa | Akciový výhled 2022 | Geopolitické napětí | Vysoká volatilita | Index akcií | Santander Bank | Zrychlený úpis | Akcie obchodování | Americká data z trhu práce | Cenové výkyvy | Růst čínských akcií | Představenstvo ČEZ | Clo na dovoz | Finanční trhy dnes | Saxo | Akcie elektrárenské společnosti | Údaje o inflaci | Čínský prezident | KARO Leather | Americký akciový index | Údaje o maloobchodních tržbách | Západoevropské burzy | Ceny kryptoměn | Dividenda Philip Morris | Výhled | Cla na EU | WTO | Le Penová | Asijské akcie | Akcie na trzích | Tvorba pracovních míst | Samsung | Pověst | Rostoucí inflace | Data z Německa | Rostoucí ceny | Příchod recese | Burza | NIM | Úrokové sazby | Bankovní daň | Peter Garnry | Úspěšný týden | Německý DAX | Dovozní cla | Krátkodobé dluhopisy | Situace na Wall street | Brexit | Administrativa USA | Raiffeisen | Propad cen | Prima | Akče | Vývoj na akciích | Santander Bank Polska | Klouzavé průměry | Obavy investorů | Akcie automobilek | Ross Stores | Oznámení | Růst cen | Úrokový zisk | Obchodní příměří | Fox News | Deflační tlaky | Pozitivní sentiment | Trpělivost | Akcie NVDA | Ciena | Akcie INTC | Předchozí růst | Obchodní jednání mezi USA a Čínou | Dividendy | Salman Ahmed | Západoevropské akcie | Obchodní seance | Propad cen ropy | CECE | Index volatility VIX | Výsledková sezóna v USA | Zisky amerických akcií | Akcie KB | ČSÚ | Carry trade obchody | Nezaměstnanost | Vystoupení šéfa Fedu Powella | Americká cla na čínské zboží | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | YTD | Výrobce čipů Micron | Výrobce aut BYD | Příležitosti k nákupu | Americký prezident | Americká inflace | Nový rekord | WSJ | Pokračování poklesu | Propad zisku | Vývoj měnového páru | Bayer | Vladimír Holovka | Výsledky WalMartu | Trumpová | Návrat výnosů | Ceny elektřiny | Tchajwanský dolar | Washington | Globální banky | Jestřábí Fed | Odhady škod | Výprodeje | Data o vývoji HDP | Burze | Akciový býčí trh | VIG | Vybírání zisků | Diskont | AI model | Akcie DOOSAN | Ředitel XTB | Polské akcie | Tier 1 | Alibaba | Uklidnění situace | Garance | Italská premiérka | Malá volatilita | Výnosy z amerických dluhopisů | Santa rally | Projev šéfa Fedu | Ekonomiky | Odhodlání | Komoditní výhled | Výkon | China Evergrande | Logistické firmy | Data z trhu | Dovoz z Číny | Výkonnost indexu | Čínský jüan | Philip Morris | Volatilita | Covid | Výsledky firem | Výsledkový týden | Výhled Saxo Bank | Průmyslová produkce | Macron | Analytické služby | Data z USA | Akcie DBK | Donald Trump | Růst japonských akcií | Inflace | Makroekonomická data | Pozitivní očekávání | Japonský index | Politika | Stimul | Škoda Power | Indikátor | Vedení společnosti | Jüan | Očekávání | Futures na DAX | Akcie Philip Morris ČR | Evropské burzy | Ministr hospodářství | P/E | Marine Le Pen | Příležitost k nákupu | SVB Financial | Zvýšení sazeb | Jaroslav Brychta | Trump včera | Harris | Reakce trhu | Boom | Celní války | Reshoring | Průmysl | Události tohoto týdne | Války na Ukrajině | Obchodní týden | Invaze na Ukrajinu | Rychlé zisky | Základní sazby | Financovat | RWE | Americké volby | Čínské akcie dnes | DeepSeek | Globální ekonomiky | Politická nejistota | Situace na trzích | Výprodeje na akciových trzích | Martin Singer | Investment management | Růst | Příležitosti | Bankovní akcie | Akcie a ETF | Itálie | Snížit úrokové sazby | Zasedání FOMC | Výnosy na amerických dluhopisech | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Evergrande Group | Lepší výsledky | Německé firmy | Úpis nových akcií | Záchranný plán | Realizace zisku | Pozitivní nálada | Situace na Blízkém východě | Automobilka Nissan | David Brzek | Trh práce | Růstový impuls | Dnešní seance | Rizikovější investice | Mercedes | Polovodiče | Hrozba | Akvizice | Válka | Ukončení války na Ukrajině | Geopolitická situace | Pochybnosti | Zpráva | Micron | Hyundai | Silná data z trhu práce | Objem obchodů | Francouzský premiér | Ceny dluhopisů | Společnost Hyundai | Obrat trendu | Nižší náklady | Nordea | Technologické akcie | Celoroční výhled | Klíčové události | Nike | Chování | Kontrakty | Oslabování japonského jenu | Zpomalení ekonomiky | Německé tovární objednávky | Evergrande | Očekávání trhu | Americký index | E15 | Graf | Růst akcie | Geopolitická rizika | Investiční horizont | Zasedání centrálních bank | Thyssenkrupp | Burzovní grafy | JOLTS | Akcie ČEZu | Investiční výhled | Nasdaq100 | Snižování úrokových sazeb v USA | EURCZK | S&P500 | Meziroční růst | Sektor výrobců | První obchodní den | Nejvíce volatilní | Trh s dluhopisy | Výsledky voleb | Výhled EBITDA | Oznámená dividenda | Trh | Centrální banky | Propad na Wall Street | Utility | Kapitálové strategie | MSCI | TSMC | Riziková averze | Doosan Škoda | Ruský prezident | Monetární politika | Open | Standardní odchylky | Turecko | Celní politika | Počasí | Příjmy z poplatků | Index | Futures | Vyšší náklady | Měď | Trading | Rezervní měny | Vyšší poptávka | MMF | Nabídka | Čínský akciový trh | USA | Číňané | Durace | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Bohemian Empire | Dobré výsledky | Nejistoty | Akcie Colt CZ | Snižování sazeb | Strabag | Bílý dům | Kapitál | Posílení | Aktivní obchodování | Včerejší obchodování | Zavření trhu | Uplynulý rok | Inflace v eurozóně | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Dividenda Philip Morris ČR | EP | S&P | Zámořské indexy | Akciové trhy v Evropě | Cestovní kancelář TUI | Unie | Airbus | Výnosové křivky | Hedgeové fondy | Inflace PCE | Sázky | DJIA | Akciové indexy | Vice | Noční obchodování | Střadatelé | Globální finanční krize | Pozornost | Ropa | Dnešní sentiment | Země EU | Obchodování na Wall Street | Obchodní napětí | IPO akcií | Ocel | Společnost Colt | Ceny železné rudy | Reakce trhů | Volby v Polsku | Očekávané zhodnocení | Očekávání analytiků | Opatření | Deficit | Volatility | Asie | Zařízení | Ceny Bitcoinu | Americká měna | Další růst | Růst a investice | Obranný sektor | Konflikt mezi Izraelem a Íránem | Nejhodnotnější firmy světa | Společná měna | Počet pracovních míst | Futures v Evropě | Automobilka Renault | Virus | Mírný růst | Společný podnik | Poradce XTB | Izrael | Největší bankovní krach | Prezident Trump | Sell | Společnosti | OpenAI | Saab | Hlavní akciové indexy | Akcie Fedex | Americká data z trhu | Realizace zisků | Rally na akciích | Pojišťovna VIG | WFC | Ziskové marže | Obchodní války | High-yield | Hodnotové akcie | Krátkodobé zisky | Akciový index | Automobilka Stellantis | Náklady | Momentum | Podnikání | Asijské indexy | Hormuzský průliv | Červnová inflace | Index Topix | Erste Group | Ruský plyn | Jednání mezi USA a Čínou | Finlord | Bitcoin | Špatná makroekonomická data | Ceny zemního plynu | Dna | Zboží z Mexika | Nové akcie | Snižování úrokových sazeb | Vysoká inflace | Futures kontrakty | Eskalace | Akcie amerických oceláren | Zisky a ztráty | Stargate | Data o inflaci | Elektromobily | DocuSign | Francouzská společnost | Podnikatelé | Moneta | Investoři dnes | Tovární objednávky | Antimonopolní úřad | Volby | Americké indexy | Francouzská Société Générale | Analytika | Francouzský CAC 40 | Růst akciových indexů | Cla na hliník | Maloobchodní tržby | Hedge fond | Analytici | Čistý zisk | Aukce | Ceny evropského plynu | Invaze | Velké technologické společnosti | Stimulační balík | Stříbro | Obchodovat | Cla na dovoz | Akcie společnosti Micron | Sanofi | G7 | Pokles cen | Vysoké inflace | Nákupní apetit | Vyšší sazby | Obchodní aktivita | Obchodování v Evropě | ETF | Představitelé Číny | Globální akciový index | Rozpočtové deficity | Akcie MSFT | Klouzavý průměr | Dluhopisy | Firma | Snížení ratingu | Obchodníci | Poptávka | Uzavření trhů | Barclays | Politické napětí | Zvolení Trumpa | JPM | Úsilí | Rok 2025 | UBS | Očekáváná událost | EuroCOIN | Bankéři | Depozitní sazby | Problémy | Ekonomické odhady | | Komerční banka | USA a Čína | Akcie Adidas | China Evergrande Group | Poptávka po čipech | CDU/CSU | Akcie Kofola | Růst HDP | Jestřábí rétorika | Odvetná opatření | ČEZ dividenda | Josef Košťál | Cílové ceny | Rolls-Royce | Conseq Investment Management | Sázka | Pozitivní vývoj | Na burze dnes | Index volatility | Deutsche Bank | Ekonomové | Korporátní dluhopisy | Závěrečná aukce | Boeing | Spojené státy | Zákonodárce | Americká data | Pevninská Čína | Vývoj | Pařížské dohody | Euro posiluje | Počet nových míst | Silicon Valley | Futures na Nasdaq | Oznámená dividenda Philip Morris ČR | Nordea Bank | Změny klimatu | Aktivní investování | Rizikovost | Podpůrná opatření | Zvyšování úrokových sazeb | Pohyby japonské měny | Akcie Colt | Americké akcie | Posílení japonského jenu | Nový týden | Futures na americké akciové indexy | Akciový stratég | Objednávky | Odkup akcií | Volatilní | Ekonomické fórum v Davosu | Směřování FEDu | OSN | Varování | Akcie TSMC | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Konsolidace | Další vývoj | Ekonomická recese | Měnové politiky | Porsche | CSI 300 | Rusko a Ukrajina | Dánové | Akciový optimismus | Obchodní dohody | Sellier & Bellot | Fiskální politika | Výnosy | XTB Live Trading | Snížení ratingu USA | Volatilní vývoj | Index Russell | Růstový potenciál | Fio banka, a.s. | Dow Jones | Americká administrativa | Inditex | Obchodní jednání | JD | Čínské indexy | Investiční strategie | Výhled pro rok 2024 | Fio | Rozdělení společností | AI | Ceteris paribus | Zhoršený sentiment ve světě | Daimler | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezidentské volby | Boris Tomčiak | Tisková konference | Vítězství | Bankovní systém | Futures na indexy | Automobilka | Technické indikátory | Odvětví | Palantir | Sazby | Moneta na burze | Provozní marže | Období propadů | Lufthansa | PMI ve výrobě | Patria | Ekonomické aktivity | Očištěný čistý zisk | MF | Růstové akcie | Prohlášení | Zvýšení produkce | Vývoj akciového indexu | Čínské politbyro | Crest Communications | Zasedání OPEC | Investovat | Komoditní | Sentiment ve světě | Světové trhy | Ekonomický růst v Evropě | Hotovost | Průmyslové objednávky | Hynix | Bezpečného útočiště | Boj s inflací | 200denní klouzavý průměr | Renault | Průzkum | Firmy | Čistá úroková marže | Lepší výkonnost | Stratég Saxo Bank | Futures na americké indexy | Celkový sentiment | Pondělní obchodování | Zajištění | Napětí mezi USA a Čínou | Celní politiky USA | Vyšší ceny | Partnerství | Výsledky německých voleb | David Monoszon | Smíšené obchodování | Sjednocení Německa | Cla na dovoz hliníku | Společnost Palantir | Repo sazby | Indexy v Číně | Provozní zisk | Bankovní krach | Akcie Moneta | Ceny kovů | Výsledky společnosti | Argentina | Investování | Fed | Magnificent | Sledovaný údaj | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Světové ekonomické fórum | Technologický Nasdaq | Automobilový průmysl | Hry | Akcie bank | Rivian | Trhy | Trade | Jiří Tyleček | Walmart | Vltava Fund | Překoupení | Vystoupení šéfa Fedu | Německé akcie | Rizika | Horší data | Fond | Eskalace obchodní války | ISM | Globální trhy | Cestovní kancelář | Měkké přistání | Nákup nemovitostí | Fitch | Pšenice | Společnost Colt CZ | Recese světové ekonomiky | Dluhopisový trh | Finlord Boris Tomčiak | Sentiment v sektoru | Úspory | US volby | JD.com | Vliv počasí | Japonský Nikkei | Josef Dudek | Sláva | Výhled pro rok 2023 | Vysoké ceny | Nejlepší výsledky | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Stagflace | Nissan | Tempo snižování sazeb | Doporučení Saxo Bank | EdF | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Chuť k riziku | Americké akciové indexy | Volby v Německu | Obchodní řetězce | Tesla | Inflační data v USA | Růst Bitcoinů | Burza dnes | Hospodářský růst Evropy | Doosan Škoda Power | Ekonomický růst | Bloomberg Barclays | Kapitálová přiměřenost | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | GS | Akcie Meta | Mzdy | Rozhodný den | Nestlé | Odhady analytiků | Společnost GEVORKYAN | Včerejší seance | Na burze | Akcionáři | Cenové úrovně | Společnost | Velké firmy | Fórum v Davosu | Evropské trhy | Akcie kybernetické bezpečnosti | FAANG | Hospodaření | Online investiční konference | Dnešní výsledky | Vývoj indexu volatility | FXstreet | Conseq | EBITDA | Reporty | Globalizace | Obchod | Výrobní náklady | IPO společnosti | Francouzský index | Volkswagen | MSCI All Country World | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | EK | Riziko | Emise | Klesající ceny | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Adidas | Citi | Continental | Pokles výnosů | Šéf společnosti | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Projev šéfa Fedu Powella | Zvýšené volatility | Meta | Portfolio | Pesimismus | Santander | Buffett | Plyn | Pokles cen ropy | Karty | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Libanon | Risk | J.P. Morgan | MSCI Asia Pacific | PredictIt | Ceny | Představenstvo | Financování | Dynamický růst | Recese | Pokles | Bankovní tituly | Realitní trh | Americké CPI | Války | Impuls | Ukrajina | Data z trhu práce | Korporátní výsledky | Centrální banka | Předpovědi | Softbank | Akcie na burze | VW | ASML | WTI | Objem objednávek | Salesforce | Biliony | GameStop | Cla na čínské zboží | Moneta Money Bank | GEVORKYAN | Philip Morris ČR | Odborníci | Celní politiky | E.ON | Výsledek voleb | Stratég | Broadcom | Instituce | Erste Bank | Ceny zlata | Velké společnosti | EV | Commerzbank | Stav trhů | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Technické rezistence | ESG | Index DOW | Trhy dnes | ČEZ | Německé ekonomiky | Philips | Index Nasdaq | Benchmark | Zpětný odkup akcií | CEO | Rozhovor | Trhy v Číně | Růstové momentum | Austrálie | Měnové krize | Růstové vyhlídky | Historická maxima | Nadnárodní firmy | Miliardy USD | Dluhopisový index | Obchodní den | Rebalance | Rostoucí ceny energií | Vietnam | Osvobození | Ceny akcií | Ceny energií | Barometr | Zvyšování daní | Cena akcií | VIX | CrowdStrike | Akcie Tesla | Výběr zisků | Akcie společnosti Apple | Euforie | Írán | EPS | Makroekonomický výhled | Čínské zboží | Pracovní místa | Protistrana | Akcie MONETA | Vyšší hodnoty | Zisk | Globální krize | Čínské stimuly | ČNB | Ruské ropy | FedEx | Spekulovat | Rating | Dovoz | Silná data | Vklady | Obchodování | Valná hromada ČEZ | Daimler Truck | Dnešní data | MSCI World | Situace na akciových trzích | Prezident | Růst inflace | Stellantis | Prémie | Vývoj indexu volatility VIX | Colt CZ | Státní rozpočet | Směřování ekonomiky | Evropa | Měna | TOPIX | Indexy v Asii | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Nákup nemovitosti | Čínské trhy | Ceny ropy | Francie | Předpověď | ČEZ dnes | Den díkůvzdání | Zelenskyj | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Technologické společnosti | Automobilky | Výkonnost indexů | Kontext | Biden | Riziko stagflace | TUI | Finanční krize | Ukazatel inflace | Indikace | FXstreet.cz | Obchody | ex | Společnost TSMC | SK Hynix | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Zemní plyn | Marže | Valuace akcií | Směřování | Výhled pro rok | Grafy | Aktivum | Přenos | Propad akcií | Merrill Lynch | BNP | Dobré zprávy | Situace | Vybírat zisky | Google | Miliardy eur | Tržby | Startup | Index Russell 2000 | Finanční systém | Euro STOXX | Býčí trh | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Expirace | Dividenda | Peking | Aliance | HSI | HDP | Načasování | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Dolar | Euro | Yield | Zpomalení růstu | Zdanění | NEST | Index euro | Eskalace napětí | Čínská měna | Temu | Hlavní americké indexy | Celý svět | Vyšší inflace | Brazílie | Index DJIA | Výhled na letošní rok | Výprodej | Zápis ze zasedání FOMC | AAPL | Vývoj trhu | Salmán | AMZN | Realitní sektor | Investiční fond | Lehman Brothers | Stav trhu práce | Infineon | Výhled měnové politiky | Holubičí Fed | Vyšší úroveň | Stimuly | Otevřenost | Ztráty | Západoevropské trhy | Alokace aktiv | Nákupní doporučení | Index čínských akcií | Klesající inflace | FOMC | Akcie | Cílová cena | Kupci | MSCI China | Největší ekonomiky | Prodej podílů | Výrobci aut | Société Générale | Návratnost | Pražská burza | Target | Makléř | Koš | AAA | FDIC | Banco Santander | Obavy z inflace | Vývoz | OPEC+ | Globální ekonomika | Pokles cen komodit | Rekordní maximum | Logistika | Index PPI | Napětí na Blízkém východě | Technologie | Největší propad | Společnost Apple | Prognózy | Ceny pšenice | Daniel Gladiš | CATL | Kurz | DNO | Daně | SOK | Technický indikátor | DXY | Růst zisků | Globální růst | Jádrová inflace | Pozornost investorů | Americká ekonomika | AMD | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | Bolest | Obchodní rozhovory | Ekonomické fórum | Investice | Pavel Hadroušek | Evropské banky | Čínský index | Microsoft | Pro investory | Fidelity | Návrh zákona | Potenciál | Obchodování v Asii | Odveta | Automatizace | Buy and hold | Rally | Konkurence | Komunikace | BYD | Oživení ekonomiky | Americké futures | Indie | Bod | Známý investor | Americký soud | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Výdaje na obranu | Makrodata | Zisky | Investiční stratég | Regulace | CBK | Šéf Fedu | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Fondy | USD za barel | SAP | Hospodářství | Zotavení | MSFT | Akcie klesají | Důvěra | Risk Off | Výhled pro akcie | CAC 40 | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Členové Fedu | Index MSCI | Měny | Sell the news | Profitovat | Akcie VIG | Inaugurace | Bankovní domy | Předběžné výsledky | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Spread | Export | Rusko | Poradce | Většinový podíl | Signál | Kofola | Unicredit | Ukončení války | Zhodnocení | Index NASDAQ 100 | Praha | Inflace v Číně | Negativní sentiment | Jižní Korea | Média | Globální akciové trhy | Valuace | Prodeje aut | Výsledková sezóna | BABA | Plány | Smíšené výsledky | Toyota | Důležitá data | Fed včera | Politická nestabilita | Administrativa | Ropa dnes | COVID-19 | Cena ropy WTI | Snižování sazeb v USA | Dluhopisové výnosy | Hypotéky | Obchodní dny | Nikkei | Ekonomika USA | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Asijská seance | Úrokový výnos | ZEW | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Otevření Číny | Fiskální rok | Bondy | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | Inflace v květnu | Třída aktiv | Evropská unie | Akcie v Asii | Akcie v Evropě | Rozvoj | Hlavní indexy | Rozhodnutí vlády | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Colt | Hong Kong | Komoditní trhy | Korekce | Audi | Odhady trhu | Špatné výsledky | Kvantitativní uvolňování | Tržní ceny | Riziko recese | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Obchodování s akciemi | Carry trade | Index S&P 500 | CTA | Instrument | Pokles úrokových sazeb | Krize | High | Politbyro | Beta | OECD | Index Nikkei | Růst výnosů | Frustrace | Volby v USA | S&P 500 | JDE | Podpora | Růst tržeb | Amundi | Cena | EU a USA | Německo | Prodeje domů | Krach | MJ | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Dobrá nálada | Snížení sazeb | DOT | BAT | TSLA | Kurzy | Ropná pole | PX Pražské burzy | Ekonomická data | Fidelity International | Royal | Výhledy | Co bude | Medvědi | Inflace CPI | DAX | Data z pracovního trhu | Erste | Rezervy | Podnik | Zavedení cel | Hliník | Japonský trh | Emise akcií | Debata | Akcie společnosti | Obchodní válka | Sony | Fiskální stimuly | DBK | Báze | Zastavení dodávek | Zlato | Ekonomika | Inflace v Německu | Indikátory | Oslabení | Akciové futures | Politické události | Odvolací soud | Práce | Intel | Zhoršený sentiment | ČNB dnes | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Bezpečnost | Inflační data | Banky | Předčasné volby | Buy | Akcie ČEZ | Francouzské akcie | Výrobci čipů | Zisky společnosti | Automotive | Více příležitostí | Vlády | Americká vláda | INTC | Kotace | Rychlost | Ceny mědi | Šance | Biliony USD | Návrh dividendy | Politický tlak | Očekávaný růst | Úrokové výnosy | PMI v eurozóně | Fox | Netflix | Wall Street | Průlom | Datová centra | Analýza | Dobrá čísla | Zlepšení | ČR | Dot-com | XTB | Ropný průmysl | Index amerických akcií | Index MSCI All Country World | Lithium | Americký Fed | Čínské akcie | Dukovany | Pozice | Čínská ekonomika | Výrobce letadel Airbus | Portfolia | Xiaomi | Příprava | Inflační report | Změna sazeb | Výrobce čipů | Obchodní ředitel | Dlouhodobé důsledky | Maloobchodní tržby v Číně | Vyšší volatilita | Hedge | Technologický sektor | Dosažení dohody | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | Globální dluhopisový index | Hold | Valná hromada | Prospekt | Rozvíjející se trhy | Trumpova cla | Uvolňování měnové politiky | Soud | Obchodní aktivity | Chuť riskovat | Kvartální výsledky | Buyback | Spotřební zboží | Ruský výraz pro peníze | OPEC | Zisk před zdaněním | Magnificent 7 | Fio banka | Řetězce | Sentiment | Investoři | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Šílenství | Evropský index | Zvýšené napětí | Největší pokles | Pokles průmyslové výroby | Cena povolenek | Přecenění | Rheinmetall | Německé automobilky | Akcie v Hongkongu | Indexy nákupních manažerů | Slabá poptávka | Výnosy německých dluhopisů | Rezistence | Index Dow Jones | Auta | Projekce | Centrální banka USA | Saxo Bank | Velké banky | Nová vláda | RHM | Bond | Výrobce baterií | Ropy | IPO | Zisk EBITDA | Očekávaná inflace | Čipové společnosti | Předseda | Škoda | Hospodářské výsledky | Oracle | Americké ekonomiky | Obchodní vztahy | USD | Volatilita na trzích | Macy’s | Split | Růst aktivity | Zvýšení daní | Technologické tituly | Vyšší úrokové sazby | Konflikt mezi Izraelem | BMW | Nízké úrokové sazby | Tržní podíl | Odhad inflace | Tencent | Cena ropy | Obavy z recese | Čínská centrální banka | Úpis akcií | Rotace | CZ | EDF | Digitální měny | Italská banka | Výrobce letadel | Futures na evropské indexy | Propad | Bankovnictví | ANO | Nový premiér | Akcie FedEx | Objemy obchodů | Akciové valuace | Nemovitosti | Makro data | Index CSI 300 | Dluhopisoví investoři | Rok 2024 | Nejistota | Den nezávislosti | Nvidia | Investment | Ceny komodit | Indexy | Zajištění bezpečnosti | Státní dluhopisy | Makro | Prezidentské volby v USA | Akcie Philip Morris | ECB | Těžaři | Růst ceny | Alokace | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Francouzský prezident | Body | Rozkolísanost trhu | Index výdajů | Evropské země | ROCE | Spekulace | Navýšení | Evropské automobilky | Akcie ASML | Americká cla | Negativní vývoj | Objem vkladů | Lockdowny | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Miliardy | Očekávané výsledky hospodaření | REIT | Live trading | SVB | Globální finanční trhy | Správce aktiv | Nákupní signál | Prodeje | Výrobce aut | Akciový trh | Rizikový apetit | Vyšší cla | Investor | Put | Uvalení cel | Ukazatele | Obchodování na burze | Banka | CPI v eurozóně | Tchaj-wan | Premiérka | Stav americké ekonomiky | Růst bitcoinu | Campbell Soup | Úřady | Banka UBS | Růst čínského HDP | Globální akcie | SPX | Další pokles | Indonésie | Ocenění | News | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Akciový trh Nasdaq
Akciový trh roku
Akciový trh roku 2025
Akciový trh STAR Market
Akciový trh v Británii
Akciový trh v Číně
Akciový trh ve Spojených státech
Akciový trh v Hongkongu
Akciový trh v Tokiu
Akciový trh v USA

Následující klíčová slova

Akciový výhled 2022
Akciový výprodej
Akciový vývoj
Akciový watch list
Akče
Akční hra
Akční plán
Akenerji Elektrik Üretim
Aker
Aker BP
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding NEW
Potvrďte prosím... Zavřít