Ticker Tape by TradingView
                        
                    Ekonomický kontrast: Akciové indexy září, dluhopisy zůstávají ve stínu

Výnosy amerických státních dluhopisů klesají a kurz dolaru se téměř nemění, protože investoři vstupují na trh v očekávání nadcházejících ekonomických indikátorů, které mohou nabídnout nový pohled na směřování úrokových sazeb.
Globální akciový index MSCI zaznamenal v pondělí růst. Podporu mu poskytla dynamika Wall Street, která minulý týden přinesla nové rekordní maximum, zatímco dolarový index mírně vzrostl.
Index S&P 500 dosáhl v pondělí druhého rekordního maxima po sobě. Pomohl mu k tomu nedávný růst akcií technologických společností, zatímco investoři očekávali připravované podnikové zprávy, které jim měly poskytnout náhled na letošní prognózy zisku.
Páteční výsledky potvrdily, že index S&P 500 je podle jednoho z hojně používaných indikátorů od 12. října 2022, kdy uzavřel na minimu, na býčím trhu.
Tento týden zveřejní svůj report Netflix (NFLX.O), Tesla (TSLA.O), Abbott Laboratories (ABT.N), Intel (INTC.O) a Johnson & Johnson (JNJ.N).
Příští týden očekáváme výsledky několika předních technologických gigantů, včetně Microsoftu (MSFT.O) a Applu (AAPL.O). "Zisky a odborné vedení budou mít zásadní význam pro další posílení mega-technologické síly na trhu," uvedl Quincy Crosby, hlavní globální stratég LPL Financial v severokarolínském městě Charlotte.
Investoři tento týden očekávají ještě zprávy o indexu výdajů na osobní spotřebu (PCE), údaje o globálním PMI od S&P a předběžné údaje o HDP za čtvrté čtvrtletí, které jim naznačí další politické rozhodnutí americké centrální banky.
Index Dow Jones Industrial Average (.DJI) vzrostl o 138,01 bodů, tj. 0,36 %, na 38 001,81 bodů, index S&P 500 (.SPX) posílil o 10,62 bodů, tj. 0,22 %, na 4 850,43 bodů a index Nasdaq Composite (.IXIC) posílil o 49,32 bodů, tj. 0,32 %, na 15 360,29 bodů. Globální akciový index MSCI (.MIWD00000PUS), který sleduje akcie 49 zemí, vzrostl o 0,29 %. Evropský index STOXX 600 (.STOXX) vzrostl o 0,77 %.
Největší denní procentuální pokles v rámci indexu S&P 500 zaznamenala Archer-Daniels-Midland (ADM.N), jejíž akcie klesly o 24,2 % a zaznamenaly tak největší procentuální pokles za posledních deset let poté, co byl její finanční ředitel kvůli vyšetřování postaven mimo službu a roční prognóza zisku byla snížena.
Pokud jde o státní dluhopisy, výnos referenčních desetiletých státních dluhopisů vzrostl oproti páteční zavírací úrovni 4,146 % v USA na 4,1091 %. Výnos dvouletých dluhopisů, který stoupal v souvislosti s očekáváním obchodníků týkajícího se vyšších sazeb fondů Fedu, dosáhl 4,3932 %, přičemž zavírací úroveň v USA byla 4,408 %.
Co se týká měnových trhů, kurz amerického dolaru se v pondělí před politickými rozhodnutími centrálních bank Japonska a eurozóny, která by mohla ovlivnit letošní směřování měny, prakticky nezměnil a vůči koši měn mírně vzrostl.
Dolarový index, který sleduje kurz dolaru vůči koši měn ostatních hlavních obchodních partnerů, vzrostl o 0,08 % na 103,35 bodů. Americký dolar vůči jenu spadl o 0,04 % na hodnotu 148,08. Jednotná evropská měna během dne klesla o 0,1 % na 1,0882 USD a za celý měsíc ztratila 1,4 %.
Bank of Japan má na úterním zasedání podle očekávání zachovat velmi uvolněnou politiku, zatímco Evropská centrální banka (ECB) zasedne ve čtvrtek a má zachovat stabilní měnovou politiku.
Tento týden zasednou i centrální banky Kanady a Norska, přičemž se neočekávají žádné změny sazeb, ačkoli Turecko je nejspíš znovu zvýší. Americký Federální rezervní systém plánuje další zasedání na 30. a 31. ledna.
Spotové ceny zlata klesly o 0,44 % na 2 020,36 USD za unci, když se investoři vzdali nadějí na to, že do konce března budou v USA sníženy úrokové sazby, a růst akciových trhů ještě víc snížil zájem o bezpečná aktiva.
Ceny ropy vzrostly, protože obchodníci zaznamenali pokles dodávek kvůli konfliktům na Blízkém východě a na Ukrajině a zároveň extrémně chladné počasí v Severní Americe, zatímco býčí akciový trh v USA signalizoval nadcházející růst poptávky.
Americká ropa vzrostla o 2,4 % na 75,19 USD za barel a ropa Brent o 1,9 % na 80,06 USD za barel.
Pokud jde o kryptoměny, bitcoin nejprve klesl na sedmitýdenní minimum a nakonec se propadl o zhruba 4 % na 39 936 USD.
Centrální banka v Pekingu v pondělí znovu upustila od snižování sazeb v rámci svých operací na trhu.
Čínské a hongkongské akcie klesly, když stávající odliv zahraniční měny a nárůst short prodejů podkopal důvěru, už tak oslabenou zpomalující ekonomikou regionu.
Index blue-chip akcií CSI300 (.CSI300) v Číně klesl o 1,6 % na nejnižší zavírací úroveň za téměř pět let, zatímco benchmarkový index Hang Seng (.HIS) v Hongkongu klesl o 2,3 % na nejnižší úroveň za posledních 14 měsíců.
Klíčová slova: Bitcoin | Akciové indexy | Akciový index | Nasdaq | Dow Jones | USA | HDP | Turecko | Ceny ropy | Ropa Brent | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Bank of Japan | Centrální banka | Centrální banky | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | Evropská centrální banka | Kurz | Měna | Měny | Ropa | S&P 500 | Short | Výnos | Wall Street | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Banky | USD | Dluhopisy | Index MSCI | Indexy | Investoři | Kurz dolaru | Výsledky | Stoxx 600 | Nasdaq Composite | Obchodníci | Index | Banka | Brent | Ceny zlata | Dolar | Evropská měna | Hang Seng | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Prognóza | Ropy | SPX | Státní dluhopisy | Stoxx | Trh | Zahraniční měny | Zprávy | Zisky | Federální rezervní systém | LPL Financial | MSCI | CSI300 | Snižování sazeb | Růst akcií | Kryptoměny | S&P | Tesla | Dolar vůči jenu | Výnosy | Očekávání | Akciový trh v USA | Index Stoxx 600 | Globální akciový index | Výnosy amerických státních dluhopisů | Rozhodnutí americké centrální banky | MSFT | Index DOW | Vyšetřování | Hongkongské akcie | INTC | Prognózy | Americké centrální banky | AAPL | Stratég | Růst akciových trhů | Růst poptávky | Netflix | NFLX | Rekordní maximum | Údaje o HDP | Pokles | Blue-chip | Finanční ředitel | Růst | Abbott Laboratories | Změny sazeb | Údaje | USD za barel | Posílení | JDE | Index Nasdaq Composite | Johnson & Johnson | Ceny | TSLA | Intel | ABT | JNJ | Počasí | Spotové ceny | Společnosti | Evropský index | Abbott | Bezpečná aktiva | 3М | Dow Jones Industrial Average | Americká ropa | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Globální akciový index MSCI | Směřování | LPL | 
	Čtěte více
- 
				Ekonomický komentář - 27.05
				
 Komentářo Nálada riskovat se vrátila zpět při obchodování přes noc po odprodeji v USA, ale S&P...
- 
				Ekonomický komentář - 27.07
				
 Komentářo Prodeje nových nemovitostí (New Home Sales) byly včera špatné, ale to trhu nezabránil...
- 
				Ekonomický komentář - 28.05
				
 Komentářo Včerejší zpráva o HDP USA byla dost překvapivá, když byl HDP revidován dolů na 3.0% z 3.2%...
- 
				Ekonomický komentář - 29.06
				
 Komentářo Chicago Fed i Dallas Fed byly včera dost neuspokojivé a stále více to vypadá na dv...
- 
				Ekonomický komentář 29/3
				
 Komentářo Obavy z Řecka ustupují: CDS poklesly téměř o 100 bodů a 2-leté výnosy poklesly o 80 bodů na 4.46...
- 
				Ekonomický komentář - 30.06
				
 Komentářo Akcie mají opravdu negativní náladu po včerejším neuspokojivém ukazateli Důvěra spotřebitelů (Co...
- 
				Ekonomický komentář - 30.07
				
 30/7/2010 Komentářo Výsledky byly v této sezóně výsledků opět lepší než očekávané. Očekáváme, že překvapení u výsledků bude n...
- 
				Ekonomický komentář - 31.05
				
 Komentářo Agentura Fitch snížila AAA rating Španělska (na AA+). To by mohlo dnes nadále ...
- 
				Ekonomický komentář 31/3
				
 Komentářo Komodity nadále pevné, i přes sílu USD. EUR opět oslabuje kvůli dalším obavám z Řecka po neus...
- 
				Ekonomický komentář - 9/7
				
 Komentářo Spotřebitelské úvěry v USA v květnu znovu střemhlav padaly (-9,1 mld. USD) po obrovské r...
- 
				Ekonomickým tématem roku 2023 bude zestátnění ČEZ. Domácnosti si na energie musí vyčlenit až čtyřnásobek letošních výdajů
				
 V příštím roce bude dění v české energetice vévodit diskuse nad dalším osudem ČEZ. Ten nyní stát vlastní ze zhruba 70 procent a Fialova vláda v příštím roce může rozhodnout o zahájení kroků vedoucích k plnému zestátnění podniku či k jeho rozdělení na část plně státní a na část (polo)soukromou, potenciálně dále alespoň do jisté míry obchodovanou na burze. Ve státní části by se mohla ocitnout ta část současného podniku ČEZ, jež zodpovídá za jadernou energetiku, cenotvorbu elektřiny a potenciálně i její distribuci.
- 
				Ekonomicky nejohroženější jsou domácnosti samoživitelů. Více než polovina z nich nepokryje nečekané výdaje, 7 % jich bojuje s nedoplatky
				
 Četná opatření v uplynulých týdnech v souvislosti s nákazou Covid-19 a jejich dopad na chod domácností řeší drtivá většina domácností v Čechách, ale i u našich východních sousedů na Slovensku. Aktuální analýza společnosti Wood & Company se proto podívala na schopnost domácností vypořádat se s poklesem příjmů, platbami účtů či splácením dluhů. Výsledky ukázaly, že ekonomicky nejohroženější jsou domácnosti samoživitelů, tedy jednoho rodiče s dětmi, a také osamělých seniorů.
- 
				Ekonomický potenciál metaverza dosáhne v roce 2035 v Česku až 9 miliard eur, odhaduje zpráva
				
 Metaverse je sice stále v počátečních fázích vývoje, již nyní je však možné vidět jeho potenciál v oblastech, jako je vzdělávání, zábava a průmysl. Podle reportu The metaverse and the opportunity for the European Union je Česká republika a její průmysl připraven úspěšně adaptovat možnosti virtuální a rozšířené reality. Odhady naznačují, že potenciální ekonomický dopad metaverza by mohl v České republice do roku 2035 dosáhnout 5 až 9 miliard eur.
- 
				Ekonomický přínos Karla Gotta - Po Gottovi „mezeru na trhu“ zaplnit nelze
				
 Po podstatnou část 20. století nepůsobil v tuzemsku jedinec, jenž by sám o sobě, jako „produkt“, představoval úspěšnější vývozní artikl, než jakým byl Karel Gott. Například v Německu v letech 1967 až 2010 Gott prodal 23 milionů kusů desek, jak plyne ze statistiky společnost Universal. Tím se zařadil mezi pět nejprodávanějších interpretů německé hudby všech dob.
- 
				Ekonomický růst EU
				
 Ekonomika eurozóny silně rostla ve čtvrtém čtvrtletí roku 2017, v průměru by v roce 2018 měla růst o 2,5%.   Ekon...
- 
				Ekonomický růst v USA byl na konci roku 2022 silný
				
 Klíčovým poznatkem ze včerejší zprávy o HDP za 4. čtvrtletí bylo, že ekonomický růst v USA byl na konci roku 2022 silný díky silnému trhu práce a nižším inflačním tlakům.
- 
				Ekonomický sentiment na Slovensku zůstává nad dlouhodobým průměrem
				
 V prosinci 2024 dosáhla nálada slovenských spotřebitelů nejnižší úrovně od srpna 2023. Indikátor spotřebitelské důvěry (sezónně očištěný) klesl o 0,3 bodu na -20,8 bodu. Spotřebitelé negativně vnímali ekonomickou situaci, obávali se nezaměstnanosti a očekávali zhoršení finanční situace domácností.
- 
				Ekonomický výhled na rok 2023: Hlavně zachovat klid
				
 Přestože energetická krize a s ní spojený růst inflace budou ovlivňovat světovou ekonomiku i v letošním roce, v příštím roce by zpomalení hospodářského růstu mohl vystřídat mírný růst spolu s poklesem inflace. Vyplývá to z výhledu pojišťovny Allianz Trade na další dva roky.
- 
				Ekonomický výhled Q2 2013: Konec jízdy na černo
				
 Globální růst se snižuje a odhady rozpočtových deficitů rostou. Jistě, akciové burzy šplhají nahoru, ale to je jen...
- 
				Ekonomický výhled 2017
				
 ...
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je? 
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
	
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
		Vzdělávací články
		
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
💥 Kryptoměny v krvavém propadu – je to ideální čas na nákup?💰
Měna, za kterou zaplatily životem miliony lidí. Bangladéšská taka se zrodila z revolty
Smart Money Trading: Delta ve footprint grafu (37. díl)
VIDEO: 💥 Trhy jedou bomby a rekordy padají! Zlato, Bitcoin, S&P 500 - obří příležitost nebo začátek konce?
	
	Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
💥 Kryptoměny v krvavém propadu – je to ideální čas na nákup?💰
Měna, za kterou zaplatily životem miliony lidí. Bangladéšská taka se zrodila z revolty
Smart Money Trading: Delta ve footprint grafu (37. díl)
VIDEO: 💥 Trhy jedou bomby a rekordy padají! Zlato, Bitcoin, S&P 500 - obří příležitost nebo začátek konce?
		Denní kalendář událostí
		
V USA index PMI z oblasti Chicaga
Členka Fedu Lorie Logan
V USA skladování zemního plynu
V USA a v Kanadě změna letního času za zimní
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V eurozóně index CPI
V Číně výrobní a nevýrobní index PMI
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
	
	V USA index PMI z oblasti Chicaga
Členka Fedu Lorie Logan
V USA skladování zemního plynu
V USA a v Kanadě změna letního času za zimní
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V eurozóně index CPI
V Číně výrobní a nevýrobní index PMI
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
		Tradingové analýzy a zprávy
		
Pražská burza v týdnu posílila, index PX stoupl o 1,8 procenta na nový rekord
Pražská burza vylepšila své historické maximum, pomohly jí akcie Erste Bank
Forex: Dolar mírně posiluje vůči euru kvůli poklesu vyhlídek na snížení úroků v USA
Forex: Koruna v závěru týdne stagnovala vůči euru, k dolaru mírně oslabila
Forex sentiment 31.10.2025
Senátní výbor: Rozpočet EU by měl být flexibilní
Swingové obchodování AUD/USD 31.10.2025
Swingové obchodování GBP/USD 31.10.2025
Europoslanci v dopise šéfce EK pohrozili zamítnutím rozpočtu EU
Swingové obchodování bitcoinu 31.10.2025
	
	
	Pražská burza v týdnu posílila, index PX stoupl o 1,8 procenta na nový rekord
Pražská burza vylepšila své historické maximum, pomohly jí akcie Erste Bank
Forex: Dolar mírně posiluje vůči euru kvůli poklesu vyhlídek na snížení úroků v USA
Forex: Koruna v závěru týdne stagnovala vůči euru, k dolaru mírně oslabila
Forex sentiment 31.10.2025
Senátní výbor: Rozpočet EU by měl být flexibilní
Swingové obchodování AUD/USD 31.10.2025
Swingové obchodování GBP/USD 31.10.2025
Europoslanci v dopise šéfce EK pohrozili zamítnutím rozpočtu EU
Swingové obchodování bitcoinu 31.10.2025
		Blogy uživatelů
		
Digitální hygiena tradera: Notifikace jako skrytý drawdown
Je rozhodnuto! Dočkáme se Santa Claus rally?
Praktické okénko: Agresivita, čtení cenového grafu a zisk na obzoru
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (31.října 2025)
Odteď u Purple Trading můžete obchodovat na platformě TradingView
Měnový pár NZD/USD: Analýzy více časových rámců (D1-H1)
Rozhovor s úspěšným obchodníkem: Tento trader si pravidelně vydělává prop tradingem – inspirujte se jeho příběhem
Moje cesta prop tradingem: Cykličnost se forexu nedá upřít
Analýza S&P 500, EUR/USD, bitcoinu a zlata: dohoda mezi USA a Čínou na spadnutí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 27. října – 2. listopadu
	
	Digitální hygiena tradera: Notifikace jako skrytý drawdown
Je rozhodnuto! Dočkáme se Santa Claus rally?
Praktické okénko: Agresivita, čtení cenového grafu a zisk na obzoru
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (31.října 2025)
Odteď u Purple Trading můžete obchodovat na platformě TradingView
Měnový pár NZD/USD: Analýzy více časových rámců (D1-H1)
Rozhovor s úspěšným obchodníkem: Tento trader si pravidelně vydělává prop tradingem – inspirujte se jeho příběhem
Moje cesta prop tradingem: Cykličnost se forexu nedá upřít
Analýza S&P 500, EUR/USD, bitcoinu a zlata: dohoda mezi USA a Čínou na spadnutí
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 27. října – 2. listopadu
		Forexové online zpravodajství
		
Bostic a Hammack z Fedu komentují měnovou politiku USA 🔍Rozdělený Fed?
Čistý zisk České spořitelny za tři čtvrtletí klesl letos o 2 % na 19 miliard
Reuters: Indie znovu nakupuje ruskou ropu, od nesankcionovaných dodavatelů
Ekonomické body programového prohlášení nové vlády dávají z velké části smysl, výzvou však bude deklarované udržení deficitu veřejných financí „bezpečně pod 3 % HDP“
Pražskou burzu v závěru týdne hnala po výsledcích Erste
AbbVie vykázala za 3Q smíšené tržby ze svých léků a zvýšila čtvrtletní dividendu
Scott Bessent shrnuje obchodní dohodu USA s Čínou 🗽Co se změní?
Konferenční hovor Erste Group k výsledkům za 3Q: Akvizice Santander Bank Polska jde podle plánu
Chevron reportoval výsledky hospodaření za 3Q, segment downstream byl ziskový, upstream nikoliv
Hlavní americké indexy v úvodu seance posilují, akcie Amazonu po výsledcích rostou o 11 %
	
	Bostic a Hammack z Fedu komentují měnovou politiku USA 🔍Rozdělený Fed?
Čistý zisk České spořitelny za tři čtvrtletí klesl letos o 2 % na 19 miliard
Reuters: Indie znovu nakupuje ruskou ropu, od nesankcionovaných dodavatelů
Ekonomické body programového prohlášení nové vlády dávají z velké části smysl, výzvou však bude deklarované udržení deficitu veřejných financí „bezpečně pod 3 % HDP“
Pražskou burzu v závěru týdne hnala po výsledcích Erste
AbbVie vykázala za 3Q smíšené tržby ze svých léků a zvýšila čtvrtletní dividendu
Scott Bessent shrnuje obchodní dohodu USA s Čínou 🗽Co se změní?
Konferenční hovor Erste Group k výsledkům za 3Q: Akvizice Santander Bank Polska jde podle plánu
Chevron reportoval výsledky hospodaření za 3Q, segment downstream byl ziskový, upstream nikoliv
Hlavní americké indexy v úvodu seance posilují, akcie Amazonu po výsledcích rostou o 11 %
		Odborné kurzy a semináře
		
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
	
	
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
		Forexové online zpravodajství
		
EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky dne 7. listopadu. Přehled včerejších forexových obchodů
Boeing po výsledcích: 777X opět odložen
Denní rychlý přehled – výhled královského měnového páru 10.9.2015
Konferenční hovor Erste Group k výsledkům za 3Q: Akvizice Santander Bank Polska jde podle plánu
Inflace v srpnu lehce zvolnila na 2,5 %, ČNB však sazby měnit nebude
Forex: Německý ZEW index zřejmě ukáže na zhoršenou náladu na začátku roku
Scott Bessent shrnuje obchodní dohodu USA s Čínou 🗽Co se změní?
Bostic a Hammack z Fedu komentují měnovou politiku USA 🔍Rozdělený Fed?
Euro korigovalo ztráty, ale od 1,3100 se neodpoutalo, koruna je ráno slabší
Makro: Míra nezaměstnanosti Německa v květnu klesla na 7,7 pct
	
	EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky dne 7. listopadu. Přehled včerejších forexových obchodů
Boeing po výsledcích: 777X opět odložen
Denní rychlý přehled – výhled královského měnového páru 10.9.2015
Konferenční hovor Erste Group k výsledkům za 3Q: Akvizice Santander Bank Polska jde podle plánu
Inflace v srpnu lehce zvolnila na 2,5 %, ČNB však sazby měnit nebude
Forex: Německý ZEW index zřejmě ukáže na zhoršenou náladu na začátku roku
Scott Bessent shrnuje obchodní dohodu USA s Čínou 🗽Co se změní?
Bostic a Hammack z Fedu komentují měnovou politiku USA 🔍Rozdělený Fed?
Euro korigovalo ztráty, ale od 1,3100 se neodpoutalo, koruna je ráno slabší
Makro: Míra nezaměstnanosti Německa v květnu klesla na 7,7 pct
		Blogy uživatelů
		
Analýza S&P 500, DAX a EUR/USD - indexy u magických čísel a Británie v recesi
Může ropa ještě růst?
StartTrader od Fintokei - nejlehčí tradingová výzva na trhu?
Technická analýza měnového páru EUR/USD se signály RSI
Zápisky tradera: Obchodování podle ebooku - Když vás předešlé ztráty nutí riskovat
Jak se stát ziskovým traderem?
Koruna je s Babišem spokojená
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/NZD, GBP/JPY a kryptoměnu Bitcoin
5 postupností pred otvorením obchodu
Ako obchodovať a investovať počas ekonomických kríz?
	
	Analýza S&P 500, DAX a EUR/USD - indexy u magických čísel a Británie v recesi
Může ropa ještě růst?
StartTrader od Fintokei - nejlehčí tradingová výzva na trhu?
Technická analýza měnového páru EUR/USD se signály RSI
Zápisky tradera: Obchodování podle ebooku - Když vás předešlé ztráty nutí riskovat
Jak se stát ziskovým traderem?
Koruna je s Babišem spokojená
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/NZD, GBP/JPY a kryptoměnu Bitcoin
5 postupností pred otvorením obchodu
Ako obchodovať a investovať počas ekonomických kríz?
		Vzdělávací články
		
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za duben
Měny v Brazílii mají jepičí život. Současný real je už devátý pokus o stabilní platidlo
Prosinec 2023 s VIP zónou: Závěr roku přinesl slušné zisky
SSI: Index spekulativního sentimentu (1/2)
VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za březen
Technická analýza: Jak číst trh z grafů
Video - Instalace, nastavení a spuštění strategie
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (2. část)
	
	
	Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za duben
Měny v Brazílii mají jepičí život. Současný real je už devátý pokus o stabilní platidlo
Prosinec 2023 s VIP zónou: Závěr roku přinesl slušné zisky
SSI: Index spekulativního sentimentu (1/2)
VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za březen
Technická analýza: Jak číst trh z grafů
Video - Instalace, nastavení a spuštění strategie
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (2. část)
		Tradingové analýzy a zprávy
		
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů a společností
Komodity: Ceny ropy vzhledem k napjaté nabídce suroviny na trhu na počátku týdne rostou
Akcie developera Evergrande byly definitivně staženy z hongkongské burzy
Pražská burza v týdnu posílila, index PX stoupl o 1,8 procenta na nový rekord
Stříbro - Intradenní výhled 14.4.2016
Forex: Vítězové a poražení 6.2.2018
Index DAX - Intradenní výhled 20.1.2023
EUR/USD - Intradenní výhled 25.8.2017
Forex: Dolar je beze změny, posiluje libra
Forex: Vítězové a poražení 21.9.2018
	
	FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů a společností
Komodity: Ceny ropy vzhledem k napjaté nabídce suroviny na trhu na počátku týdne rostou
Akcie developera Evergrande byly definitivně staženy z hongkongské burzy
Pražská burza v týdnu posílila, index PX stoupl o 1,8 procenta na nový rekord
Stříbro - Intradenní výhled 14.4.2016
Forex: Vítězové a poražení 6.2.2018
Index DAX - Intradenní výhled 20.1.2023
EUR/USD - Intradenní výhled 25.8.2017
Forex: Dolar je beze změny, posiluje libra
Forex: Vítězové a poražení 21.9.2018
		Témata v diskusním fóru
		
Dolar oslabuje. Čekají cenné kovy žně?
Další volatilní vývoj rázně zhoršil páteční výprodej, americké akcie proto výrazně oslabily
CFD obchodování se Saxo Bank
Eurodolar - Chat
Jaroslav Tupý: Více než 20 let tradingu
Něco ze statistik o traderech (3. díl)
Americké akcie posouvají rekordy, Trump ale čeří vodu
EUR/USD
Dlouhodobé strategie: Jak zvládnout Jarroo
Co je Momentum v tradingu a Jak používat Momentum indikátory
	
	
	
	Dolar oslabuje. Čekají cenné kovy žně?
Další volatilní vývoj rázně zhoršil páteční výprodej, americké akcie proto výrazně oslabily
CFD obchodování se Saxo Bank
Eurodolar - Chat
Jaroslav Tupý: Více než 20 let tradingu
Něco ze statistik o traderech (3. díl)
Americké akcie posouvají rekordy, Trump ale čeří vodu
EUR/USD
Dlouhodobé strategie: Jak zvládnout Jarroo
Co je Momentum v tradingu a Jak používat Momentum indikátory
		Odborné kurzy a semináře
		
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
	
	
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)



