Průměrná volatilita

Přehled vývoje EUR/USD dne 24. října. Euro pokračuje v poklesu
24.10.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu nadále obchodoval na nižší úrovni. Upřímně řečeno, současný pohyb u nás vyvolává pouze úsměv. Téměř po celý rok 2024 jsme opakovaně slýchali různá "vysvětlení" růstu eura, která jako by byla "uvařena z vody". Chceme připomenout, že většina odborníků vysvětluje minulé pohyby až po jejich uskutečnění. Pouze někteří jsou ochotni konstatovat, že pohyb měny je nelogický a měna je bezdůvodně drahá. Takže nyní, když už téměř měsíc pozorujeme každodenní pokles eura, můžeme jen připomenout, že jsme varovali před jeho bezdůvodným nadhodnocením. Dolar neměl dost důvodů k poklesu a euro nemělo dost důvodů k růstu.

Přehled páru GBP/USD na 18. října: Libra je přeprodaná, ale pouze lokálně
18.10.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval směrem nahoru, což by mohlo znamenat začátek dlouho očekávané korekce. Všimli jsme si, že hladina 1,3000 je psychologická, takže cena by od ní mohla zahájit korekci. Nebylo ale možné přesně předpovědět, kde britská měna začne růst. Nejprve se podívejme na technické aspekty v časovém rámci 4H. Indikátor CCI vstoupil do zóny přeprodanosti, zaznamenal několik býčích divergencí a po zveřejnění zprávy o inflaci ve Spojeném království opět vstoupil do zóny přeprodanosti. To podle nás stačí na určitý růst britské měny. Je důležité si uvědomit, že i libra může být přeprodaná, byť jen lokálně. Jinými slovy, v krátkodobém horizontu klesala příliš dlouho. Pokud teď vystoupá až k pásmu 1,3150–1,3200, bude to stačit, abychom očekávali obnovení downtrendu, který podle našeho názoru právě začal.

Přehled páru GBP/USD na 9. října: Inflace v Británii se nemůže rozhodnout
09.10.2024 Měnový pár GBP/USD se v úterý pohyboval bez jakékoli naléhavosti. Fundamentální a makroekonomické prostředí chybělo a trh před zveřejněním zprávy o inflaci v USA váhal s obchodními rozhodnutími. Už dříve jsme zmínili, že někteří analytici a experti tuto zprávu momentálně trochu přeceňují. Před několika měsíci by jakákoli odchylka 0,1 % od prognózy vyvolala silnější reakci obchodníků než jednání Federálního rezervního systému (Fed) nebo Bank of England (BoE). Účastníci trhu tehdy nevěděli, kdy přesně začne uvolňování měnové politiky ve Velké Británii a USA nebo jak rychlé bude. Teď je jasné, že Fed sníží sazby na každém setkání až do konce roku, a trh už v cenách zohlednil nejmírnější možný scénář. Americký dolar už tedy nemá důvod k poklesu. Zároveň však neexistují důvody, proč by měla klesat britská libra, protože BoE by mohla do konce roku snížit klíčovou sazbu jen jedenkrát.

Přehled vývoje EUR/USD dne 9. října. Euro stále nemá co říct
09.10.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý opět obchodoval poklidně, bez spěchu. A proč by měl spěchat? Tento týden je jedinou významnou událostí zpráva o inflaci v USA. Ta by mohla měnový pár EUR/USD posunout buď nahoru, nebo dolů. Domníváme se, že tempo poklesu inflace v USA už není tak důležité jako dříve, stejně jako není důležité ani tempo poklesu inflace v eurozóně. Obě centrální banky zahájily proces uvolňování měnové politiky, takže rychlost poklesu inflace je nyní méně důležitá. Podstatné je nyní to, jak rychle obě centrální banky sníží úrokové sazby. Jak jsme však nedávno viděli, tempo snižování sazeb už nezávisí pouze na inflaci. Pro Federální rezervní systém je významným problémem trh práce, zatímco pro Evropskou centrální banku (ECB) je rozhodující stav ekonomiky. Obě centrální banky nyní zrychlují svá opatření na uvolnění měnové politiky. ECB slibuje snížení sazeb v říjnu i prosinci, zatímco Fed zahájil uvolňování snížením o 50 bazických bodů a nemůžeme zcela vyloučit, že k podobnému kroku dojde i v listopadu.

Přehled vývoje EUR/USD dne 27. září. ECB možná předbíhá
27.09.2024 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek pokusil obnovit svůj růst. Technický obrázek se v zásadě denně nemění, vzhledem k tomu, že euro vytrvale šplhá vzhůru. Samozřejmě tak nečiní "ve stylu libry", která dokonce ani nekoriguje. Faktem však zůstává, že růst evropské měny pokračuje.

Přehled páru GBP/USD 27. září: sám Fed potápí dolar
27.09.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek znovu pokusil obnovit uptrend – vcelku úspěšně. Jakmile se kotace páru ve středu propadly, mohli si někteří obchodníci myslet, že uptrend skončil. Cena se ale ani nekonsolidovala pod linií klouzavého průměru. Viděli jsme jen pravidelný, banální pullback. Ve čtvrtek už pár obnovil růst.

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 25. září. Libře je jedno, kdy a kam poroste
25.09.2024 Hádejte co? Měnový pár GBP/USD v úterý pokračoval v pohybu směrem vzhůru. Pohyb byl tentokrát poměrně slabý, ale na to jsme upozorňovali i včera. Ano, trh tentokrát neměl důvody k prodeji dolaru a nákupu libry, ale ty neměl ani v pondělí. Přesto britská měna i v první obchodní den týdne rostla.

Přehled páru EUR/USD na 25. září: Rally se zastavila. Ale na jak dlouho?
25.09.2024 Pár EUR/USD se v úterý v poklidu obchodoval různými směry. Na to jsme včera upozornli – bez makroekonomického zázemí neměli účastníci trhu důvod k náhlým pohybům. Připomínáme také, že euro není britská libra, která může růst za jakýchkoli podmínek, nebo dokonce bez nich. Od začátku roku říkáme, že libra má vůči dolaru neuvěřitelnou odolnost vůči poklesu. Zatímco euro si občas dělá přestávky, libra ne.

Přehled páru GBP/USD na 20. září: libra dostala od Bank of England další podporu
20.09.2024 I pár GBP/USD zaznamenal ve středu a ve čtvrtek výkyvy. Zasedání Federálního rezervního systému vyvolalo vysokou volatilitu a po něm následovalo zasedání Bank of England. Nelze ale říct, že by americký dolar po těchto dvou významných událostech výrazně stoupl nebo klesl. Cena kolísala střídavě nahoru a dolů. Už jsme upozorňovali, že trh může v takto emotivních podmínkách obchodovat oběma směry, takže konečné hodnocení obou zasedání by mělo být provedeno až ve čtvrtek večer. A i tehdy se dalo těžko říct, jestli se trh konečně uklidnil.

Přehled vývoje EUR/USD dne 20. září. Powell zasadil dolaru další ránu
20.09.2024 Ve středu večer zažil měnový pár EUR/USD vysoce volatilní, smíšené pohyby, které se očekávaly. Zpočátku dolar klesal, poté rostl a během čtvrtka v podstatě celý den klesal. Varovali jsme, že po tak významné události, jakou je zasedání Federálního rezervního systému, je lepší se závěry nepospíchat. Je třeba počkat, až se trh uklidní a stabilizuje. V důsledku toho bylo ještě ve čtvrtek v poledne těžké říci, jaká byla konečná reakce trhu. Důvodem byl fakt, že k zasedání Fedu došlo ve středu večer, kdy byla většina evropských bank a obchodních platforem buď zavřená, nebo se na uzavření připravovala. Proto bylo logické očekávat reakci účastníků evropského trhu až ve čtvrtek ráno. V současné době se však na trhu projevuje efekt "houpačky". Domníváme se, že nejlepší bude ještě chvíli počkat, protože dolar by se mohl vrátit na své původní úrovně.

Přehled páru GBP/USD na 18. září: inflace ve Velké Británii zajímá jen býky
18.09.2024 Pár GBP/USD v úterý většinou stoupal. Ano, slabě, ale libra šterlinků posilovala stabilně. Jen ke konci dne jsme byli svědky poklesu, který však zatím nemá významný vliv. Dnes začíná přehlídka zpráv pro dolar i libru, která ale podle všeho nikoho z účastníků trhu nezajímá. Zprávy, reporty a důležité události obvykle obchodníkům pomáhají rozhodnout se o směru obchodování, ale aktuálně je směr asi jasný. Trh dál využívá jakoukoli formální záminku k nákupu liber a prodeji dolarů.

Přehled páru GBP/USD na 12. září: údaje, které nikoho nezajímají
12.09.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval poměrně klidně, i když s výrazným poklesem. Zpráva o inflaci posílila dolar, což nás velmi těší. Tento článek nicméně není o zmíněné zprávě, která je už déle než týden v centru pozornosti. Raději bychom upozornili na sérii makroekonomických zpráv z Velké Británie.

Přehled vývoje EUR/USD dne 12. září. Trh už má prodeje dolaru plné zuby
12.09.2024 Ve středu se měnový pár EUR/USD obchodoval poměrně klidně navzdory "superdůležité a superrezonující" zprávě o inflaci v USA. O víkendu jsme tuto zprávu označili za "událost týdne", ale reakce některých obchodníků byla poměrně překvapivá. Stručně řečeno, dolar vzrostl navzdory tomu, že inflace klesla na 2,5 % meziročně.

Přehled vývoje GBP/USD dne 30. srpna. Libra se snaží využít každé příležitosti
30.08.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek opět zaznamenal mírný pokles. Tento pokles můžeme považovat za formální, neboť cena zůstává poblíž svého 2,5letého maxima. Můžeme 100pipsový retracement nazvat "korekcí", když libra jen za posledních několik týdnů vzrostla o 600 pipsů? Současný pohyb britské měny bychom tedy charakterizovali jako "stání na místě". Dokonce i euro dokázalo vykázat určitou korekci, ale libra ne! Na tuto skutečnost upozorňujeme již od začátku roku. Libra klesá jen zřídka; ve skutečnosti klesá mnohem méně často než euro. Jednoduše řečeno, pokud trh není nakloněn prodeji eura, je ještě méně nakloněn prodeji libry.

Přehled páru EUR/USD na 30. srpna: první známky klesajícího trendu
30.08.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v poklesu a usadil se pod linií klouzavého průměru. Euro druhý den po sobě klesalo, aniž by k tomu mělo pádný důvod nebo příčinu. Připomeňme, že v posledních měsících, a dokonce i v minulém roce, byla situace přesně opačná. Euro běžně stoupalo bez zjevných důvodů nebo příčin. Na toto téma jsme už mluvili. Od začátku roku obchodníky upozorňujeme, že růst eura je často nelogický. Trh od začátku roku očekává snížení sazeb Fedu a toto očekávání se promítá do kurzu dolaru. Při bližším pohledu jsme ale dospěli k závěru, že trh počítá se snížením sazeb Fedu už dva roky. V létě 2022 začala zpomalovat inflace v USA a o měsíc později začal dlouhodobě klesat americký dolar.

Přehled vývoje GBP/USD dne 29. srpna. Libra nemůže před svým skonem popadnout dech
29.08.2024 Pár GBP/USD ve středu také vykázal pohyb směrem dolů, ale libra přesto klesla mnohem méně než euro a mnohem více vzrostla. To však říkáme již od začátku roku. V zásadě vše, co bylo řečeno v článku o EUR/USD, platí i pro GBP/USD. Libra roste bez zjevného důvodu, přestože Bank of England začala uvolňovat měnovou politiku jako první, což bylo na začátku roku téměř nepředstavitelné. Taková je však objektivní realita. Proč tedy libra roste a dolar klesá?

Přehled páru EUR/USD na 29. srpna: dolarová panika pokračuje
29.08.2024 Pár EUR/USD ve středu konečně vykázal pohyb dolů, ale s boucháním šampaňského bychom nespěchali. V průběhu první poloviny roku jsme neustále upozorňovali na fakt, že euro už vypadá překoupeně. Teď, když hodlá vytvořit jakési zdání uptrendu i ve vyšších časových rámcích, víra v jeho přílišnou cenu ještě roste.

Přehled vývoje GBP/USD dne 28. srpna. Britská libra nevykazuje známky poklesu
28.08.2024 V úterý pár GBP/USD opět vzrostl a dosáhl nového lokálního maxima. I přes absenci makroekonomických zpráv týkajících se dolaru nebo libry v úterý (stejně jako fundamentálních událostí) si trh našel důvody pro další prodej americké měny. Každý den bychom mohli psát to samé – dolar zcela nelogicky klesá. Nelogicky klesal i v první polovině roku, ale tehdy nebyl jeho růst tak výrazný. Nyní se americký dolar za pouhé tři týdny propadl o 600 pipsů. A přiznejme si upřímně – jaké události mohly takový pokles byť jen teoreticky vyvolat?

Přehled páru EUR/USD na 28. srpna: trh dál
28.08.2024 V úterý se pár EUR/USD dál obchodoval poblíž 18měsíčních maxim. Přesněji řečeno, hodnota eura dál stoupala. Ano, včera jsme neviděli žádné nové lokální cenové rekordy, ale pár také nedokázal zaznamenat žádnou výraznou sestupnou korekci. Byl to den, kdy euro nepředvedlo novou fázi nelogického růstu. Dnes ale takovou fázi předvést může.

Přehled páru EUR/USD na 28. srpna: trh dál "odírá" maloobchodníky
28.08.2024 V úterý se pár EUR/USD dál obchodoval poblíž 18měsíčních maxim. Přesněji řečeno, hodnota eura dál stoupala. Ano, včera jsme neviděli žádné nové lokální cenové rekordy, ale pár také nedokázal zaznamenat žádnou výraznou sestupnou korekci. Byl to den, kdy euro nepředvedlo novou fázi nelogického růstu. Dnes ale takovou fázi předvést může.

Přehled vývoje GBP/USD dne 27. srpna. Americký dolar nikoho nezajímá. Dokud...
27.08.2024 V pondělí se pár GBP/USD v první polovině dne ani nepokusil o korekci. Teprve v průběhu americké seance, kdy byla zveřejněna zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby v USA, začaly na trhu určité pohyby. Nedá se však říci, že by dolar posílil. Situace je taková, že můžeme vyvodit stejné závěry jako v případě páru EUR/USD. Britská libra roste z jediného důvodu – trh čeká na první snížení sazeb ze strany Federálního rezervního systému. Jakmile k tomu dojde, trh může začít očekávat druhé snížení sazeb. Formálně by dolar mohl klesat ještě několik měsíců.

Přehled vývoje EUR/USD dne 27. srpna. Na trhu panuje chaos
27.08.2024 V pondělí se pár EUR/USD zdál být nejistý ohledně svého dalšího pohybu. Euro roste prakticky bez přestávky od 27. června a nepřetržitě od 2. srpna. Během této doby trh reagoval pouze jedním směrem. Na začátku měsíce byly zveřejněny nové slabé (oproti prognózám) údaje o americkém trhu práce a nezaměstnanosti, což vysvětluje, proč trh v těchto dnech dolar prodává. Jak ale vysvětlit třítýdenní pokles dolaru? Ano, pravděpodobnost snížení sazeb Federálního rezervního systému v září již dosahuje 100 %, ale copak trh takové snížení sazeb neocenil už počátkem roku a dokonce od roku 2022, kdy v USA začala zpomalovat inflace? Podívejte se pozorně na denní a týdenní časové rámce – dolar začal klesat měsíc nebo dva poté, co inflace v Americe začala zpomalovat.

Přehled vývoje GBP/USD 23. srpna. Nesmíme zapomínat ani na indexy podnikatelské aktivity
23.08.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu. Někdo by mohl říci, že makroekonomické pozadí opět přálo britské měně, a z technického hlediska by měl pravdu. Ráno byly ve Velké Británii zveřejněny zprávy o podnikatelské aktivitě v sektoru služeb a zpracovatelském průmyslu, které překonaly odhady odborníků. Není to dobrý důvod pro další nákupy libry? Někomu se tento pohyb zdá logický. My bychom však rádi položili jednoduchou otázku: Co když v příštím roce budou všechny zprávy ze Spojeného království silnější, než se předpokládalo, a ty z USA budou slabší? Vzrostl by kurz páru GBP/USD na 1,5? Na 1,7?

Přehled páru EUR/USD na 23. srpna: triviální korekce s malými vyhlídkami
23.08.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek konečně zahájil mírný retracement směrem dolů, který byl tak slabý, že ho těžko můžeme označit jako "retracement ". Je důležité říct, že na forexovém trhu existuje několik pohybů proti trendu. Nejběžnější jsou retracementy a korekce. Korekce znamená pohyb proti trendu alespoň o 38,2 % podle Fibonacciho úrovní, zatímco retracement je menší. Čtvrteční pokles páru EUR/USD nesplnil podmínky "korekce". A podobný pohyb nepřináší dolaru opravdu žádnou perspektivu.

Přehled vývoje EUR/USD dne 21. srpna. Panika mezi analytiky
21.08.2024 Pár EUR/USD se v úterý ani nepokusil o korekci, alespoň ne v první polovině dne. Celkově euro i dál roste každý den jako z vody. Nejvíce, v co může dolar za současných podmínek doufat, je korekce o 50–60 pipsů.

Přehled páru GBP/USD na 21. srpna. Vertikální pohyb pokračuje.
21.08.2024 Pár GBP/USD také v klidu pokračoval v pohybu nahoru. Poslední růst britské měny samozřejmě nepodporovala žádná data ani zprávy. Jak jsme v roce 2024 stále upozorňovali, tento pár často vykazuje nelogický, nepravidelný pohyb. Pokud někdo pochyboval, může se teď přesvědčit na vlastní oči. Pokud by někdo přijal vysvětlení typu "větší chuť na riziko", pak by pohyb mohl vypadat logicky. Problém spočívá v nejistotě, kdy se tato "větší chuť na riziko" změní v "averzi vůči riziku".

Přehled páru GBP/USD na 19. srpna. Prázdný kalendář a vertikální růst libry.
19.08.2024 V pátek se obchodoval směrem nahoru i pár GBP/USD, ale jeho pohyb byl téměř vertikální. Mohlo by se zdát, že ho vyvolaly důležité zprávy a události, ale ve skutečnosti byly v pátek zveřejněny jen tři zprávy. Spojené království zveřejnilo zprávu o maloobchodních tržbách, která odpovídala prognózám. Spojené státy vydaly zprávu o stavebních povoleních a spotřebitelském sentimentu. Každý podle nás chápe, že nejde o nejkritičtější ukazatele, a hodnoty ve dvou ze tří těchto případů nenaznačovaly výrazný pokles dolaru.

Přehled vývoje EUR/USD 19. srpna. Náhled na tento týden. Nuda a závěrečný bleskový útok eura
19.08.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek poklidně pokračoval ve svém vzestupném pohybu, který nebyl ani tentokrát založen na makroekonomických nebo fundamentálních faktorech. V pátek se v eurozóně neobjevily žádné významné zprávy ani události, přesto euro v noci, ráno, během dne i večer rostlo. Ve čtvrtek se ukazatel CCI dostal potřetí za sebou do překoupené zóny. Můžeme tedy předpokládat, že se pohyb páru směrem vzhůru blíží ke konci.

Přehled vývoje GBP/USD 12. srpna: Libru by mohly podpořit dvě zprávy o inflaci
12.08.2024 Pár GBP/USD neprojevil ochotu se pohnout ani v pátek. Cena vyvinula korekci směrem ke klouzavému průměru, kde obchodní týden skončil. Za zmínku stojí, že britská libra klesá již tři a půl týdne v řadě, což je pro ni vzácné. Navíc minulý týden téměř nepřetržitě klesala vůči dolaru, zatímco mnoho jiných měn rostlo, což je také neobvyklé. Vzhledem k celkovému fundamentálnímu pozadí roku 2024 a celkovému technickému obrazu však není na poklesu britské měny nic překvapivého. Zatímco trh čeká (již sedm měsíců) na to, až Federální rezervní systém "na příštím zasedání sníží klíčovou sazbu", Bank of England již začala uvolňovat svou měnovou politiku, a to hned po Evropské centrální bance. Americký dolar tak má v současné době oproti euru a libře výhodu. Trh se bohužel soustředí pouze na slabá americká data a nadcházející snížení sazeb Fedu. Všechno ostatní je pro něj nezajímavé.

Přehled vývoje EUR/USD 12. srpna: Přiblíží inflace v USA dolar k dalšímu poklesu?
12.08.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek nevykazoval žádné zajímavé pohyby ani chuť obchodovat. Denní volatilita činila 23 pipsů, což vypovídá o mnohém. Celkově se pár celý den držel na jednom místě. Ve 4hodinovém časovém rámci se však udržel nad linií klouzavého průměru, takže vzestupný trend zůstal zachován. Připomeňme, že poslední propad dolaru následoval po slabých zprávách o nezaměstnanosti a Non-Farm Payroll v USA. Kotace zároveň zůstaly v horizontálním kanálu 1,0600–1,1000, kde se drží již sedm měsíců. Hlavní otázkou nového týdne tak bude, zda dolar dokáže udržet svůj očekávaný růst v rámci horizontálního kanálu s cílem na 1,0600.

Přehled vývoje GBP/USD 5. srpna; libra se rychle dostala z pasti
05.08.2024 Také na měnovém páru GBP/USD se v pátek projevila býčí tendence, kterou vyvolaly makroekonomické údaje z USA. O několik dní dříve rozhodla Bank of England o zahájení uvolňování měnové politiky. V důsledku toho se britská měna ve čtvrtek propadla. Osud však opět přál britské libře, která čtvrteční ztráty rychle vyrovnala.

Přehled pro pár EUR/USD 5. srpna: dolar se hroutí, ale zůstává optimistický
05.08.2024 Pár EUR/USD v pátek vzrostl o více než 100 pipů. Takovou volatilitu jsme už dlouho neviděli, ale rádi bychom obchodníkům připomněli, že důležitý není jen jeden den, ale trend. Pokud tento týden opět uvidíme pohyby pouze o 30–40 pipů, bude páteční nárůst bezvýznamný. Obrázek níže ukazuje, že případ volatility nad 100 pipů je ojedinělý.

Přehled vývoje GBP/USD 2. srpna; varovný výstřel od Bank of England
02.08.2024 GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v poklesu, ale volatilita se navzdory zasedání Bank of England a Federálního rezervního systému zvýšila jen mírně. Pohyby páru ve středu a ve čtvrtek mohly být úplně jiné. Proto se vždy zdržujeme vyvozování závěrů bezprostředně po zasedáních centrálních bank. Trh může na tyto události reagovat až 24 hodin a neměly by se dělat ukvapené závěry. Pár si pravděpodobně zachovává technický pokles způsobený překoupeným stavem libry. Pojďme si to rozebrat.

Přehled páru EUR/USD na 2. srpna: výsledky zasedání Fedu. Proč dolar vzrostl?
02.08.2024 Pár EUR/USD si celý čtvrtek udržoval slabý pokles. Někdo by si při pohledu na grafy mohl myslet, že se ve středu a ve čtvrtek několikrát propadl. Volatilita ale zůstává ve skutečnosti na velmi nízké úrovni. Zdá se, že nepomáhá nic: ani makroekonomické údaje, ani fundamentální události, jako například zasedání centrálních bank. Proto je hlavně třeba pochopit, že trh se chce stále držet dál od aktivního obchodování.

Přehled vývoje EUR/USD dne 1. srpna. Evropská data: ani vyloženě dobré, ani vyloženě špatné
01.08.2024 Měnový pár EUR/USD se po většinu středy obchodoval nepatrně výše. Jako obvykle nebudeme výsledky zasedání FOMC analyzovat bezprostředně po jeho skončení, protože se domníváme, že bude trvat nejméně den, než trh všechny informace "stráví". Proto analýzu zasedání americké centrální banky provedeme až zítra. Prozatím se zaměřme na jinou neméně důležitou a zajímavou událost: zprávu o inflaci v eurozóně.

Přehled páru GBP/USD na 1. srpna: Zasedání Bank of England – příprava na kolaps?
01.08.2024 Pár GBP/USD ve středu nevykázal žádné zajímavé pohyby. Zatímco pár EUR/USD ovlivnila zpráva o inflaci v eurozóně, pár GBP/USD tak významné makroekonomické pozadí neměl, takže se celý den až do oznámení výsledků zasedání Federálního rezervního systému (které v tomto článku nebudeme rozebírat) obchodoval do strany.

Přehled vývoje GBP/USD dne 31. července; libra před zasedáním Bank of England klesá
31.07.2024 Domníváme se, že důvodem poklesu páru je jeho překoupenost, nadcházející snížení sazeb ze strany Bank of England a nepřiměřený růst, který vykazoval poslední tři měsíce. Opakovaně jsme se zmiňovali o tom, že růst tohoto páru byl nelogický, a možná nyní nastal čas, aby byla nastolena spravedlnost.

Přehled pro pár EUR/USD na 31. července; údaje z Evropy: ani horké, ani studené
31.07.2024 Pár EUR/USD stál celé úterý na místě. Jak jsme předtím varovali, evropské údaje nevyvolaly žádnou reakci obchodníků. Zpráva o americkém HDP z minulého týdne, která byla nakonec silná a rezonující, nevyvolala žádnou reakci trhu. Bylo tedy naivní doufat, že trh bude aktivně reagovat na údaje o evropském a německém HDP a jejich menší hodnoty.

Přehled vývoje EUR/USD. Týdenní výhled: Zasedání Fedu a inflace v eurozóně
29.07.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek opět vykazoval velmi nízkou volatilitu. Pár se navzdory nejméně třem zprávám zveřejněným během americké obchodní seance, které sice mohly sloužit, ale nesloužily, jako hybné síly, prakticky nehnul z místa. Připomeňme, že USA zveřejnily důležité údaje o den dříve, a to ještě významnější než v pátek. Konkrétně byly zveřejněny údaje o HDP za druhé čtvrtletí a o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Obě zprávy měly značný dopad. HDP rostl mnohem silněji, než se očekávalo, zatímco objednávky se propadly o 6,6 % oproti prognóze +0,3 %. Přesto celková volatilita za celý den činila pouze 42 pipsů.

Přehled pro pár GBP/USD. Náhled na týden: nonfarm payrolls a nezaměstnanost v USA nic neovlivní.
29.07.2024 Pár GBP/USD se v pátek posunul o 29 pipů. Obecně není, co dál analyzovat, protože žádné pohyby na trhu nebyly. Britská měna během posledních dvou týdnů mírně korigovala dolů, ale my stále pochybujeme, že tento mírný pokles je začátkem trendu, a to i v rámci časového rámce 4H. Libra v posledních měsících mnohokrát signalizovala konec uptrendu, ale pokaždé téměř bez poklesu obnovila růst. Trh dává najevo, že je připraven nakupovat britskou měnu bez ohledu na okolnosti. COT reporty ukazují na masivní převahu býků. Makroekonomické údaje (bez ohledu na povahu) vedou jen k růstu páru. Fundamentální pozadí účastníky trhu nezajímá. Volatilita trhu je navíc nízká.

Přehled páru GBP/USD 25. června. Libra míří k úrovni 1,2500.
25.06.2024 I pár GBP/USD se v pondělí obchodoval docela klidně. Jeho volatilita nebyla dlouhou dobu úplně nejlepší. Za posledních pět dní jsme zaznamenali pohyby v průměru kolem 50 pipů. Stojí za zmínku, že trh se jen zřídkakdy pohybuje každý den jedním směrem. Proto může trvat dva týdny, než se dostane na úroveň 1,2500, která je jedním z minim čtyřměsíčního flatu ze začátku roku. Poté, co se pár před několika měsíci propadl na úroveň 1,2300, ale nedokázal v grafu 24H třikrát překonat Fibonacciho úroveň 61,8 % (1,2763), se domníváme, že hladina 1,2500 je jako cíl velmi rozumná.

Přehled vývoje EUR/USD dne 25. června. Euro vstupuje do fáze korekce
25.06.2024 EUR/USD začal opět růst od úrovně Murray 1/8 – 1,0681. V předchozích článcích jsme zmínili, že euro může ještě týden nebo dva nerušeně procházet korekcí směrem vzhůru. Jde o to, že volatilita páru je i nadále poměrně slabá. Například průměrná hodnota za posledních pět dní činí 45 pipsů. Proto je zcela nereálné očekávat prudký pokles nebo prudký růst. Zároveň ani korekce nejsou vždy jednoduché – v podobě "jediné vlny". Takže pokud se pár obchoduje slabě a ospale, znamená to, že se s největší pravděpodobností dočkáme složité korekční struktury nebo dokonce dalšího flatu. Cena dvakrát otestovala úroveň 1,0681 a dvakrát ji nedokázala prolomit. Je na čase očekávat, že pár vzroste k předchozímu maximu 1,0760.

Přehled vývoje EUR/USD dne 21. června. ECB letos očekává tři snížení sazeb
21.06.2024 Měnový pár EUR/USD se vrátil ke stejnému vzorci obchodování, který jsme pozorovali před dvěma týdny a dříve v průběhu měsíce: pomalé pohyby, nízká volatilita a mírný klesající trend. Pokud jej však srovnáme s párem GBP/USD, jsme s pohybem páru EUR/USD upřímně spokojeni. Měnový pár EUR/USD alespoň vykazuje trend a logické pohyby. Abychom připomněli, poslední pohyb směrem dolů začal na začátku měsíce po zveřejnění další silné zprávy o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor v USA. Předtím cena procházela dva měsíce býčí korekcí. Korekce však neporušila klesající trend, který je jasně patrný ve 24hodinovém časovém rámci, a proto by měl být základem pro naši analýzu.

Přehled páru GBP/USD na 21. června. Bank of England dospěla k nejvýrazněji jestřábímu rozhodnutí, k jakému dospět mohla.
21.06.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval většinou velmi pomalu. Jeho volatilita se výrazně nezměnila ani po zveřejnění výsledků zasedání Bank of England. Ano, emoce vřely a libra šterlinků se po zasedání vydala dokonce dolů. Jaký rozdíl ale udělá pohyb o 40–60 pipů? Až nás překvapilo, že libra oslabila – trh měl dobrý důvod britskou měnu opět nakupovat.

Přehled páru GBP/USD 20. června. Libra šterlinků podle očekávání vzrostla, protože inflace ve Spojeném království klesla.
20.06.2024 Pár GBP/USD se ve středu obchodoval většinou směrem nahoru. Pojďme přímo k podrobnostem bez zdlouhavých úvodů. Inflace ve Spojeném království zpomalila v květnu v souladu s očekáváním na 2,0 %. Bank of England má tedy dobrý důvod uvolnit měnovou politiku už dnes. Všimněte si, že uvolnění je považováno za holubičí faktor, který obvykle vyvine tlak na měnu, zvlášť když druhá centrální banka (v tomto případě Federální rezervní systém) dál ponechává svou úrokovou sazbu na vysoké úrovni a neplánuje ji v nejbližších měsících snížit. Trh je ale podle všeho k těmto fundamentům lhostejný. Fundamentální analýza v tuto chvíli pro pár GBP/USD prostě neplatí. Možná bude znovu relevantní dnes, příští týden nebo příští měsíc, ale teď ne.

Přehled vývoje EUR/USD dne 20. června. Vše se vrací do normálu
20.06.2024 Měnový pár EUR/USD se postupně vrací ke vzorci, který vykazoval před dvěma týdny a dříve. V grafu vidíme, že volatilita páru v poslední době roste a v současné době činí 76 pipsů, což je pro euro poměrně významná hodnota. Před tímto obdobím jsme během několika měsíců byli svědky průměrné volatility kolem 50 pipsů. Několik posledních dní však ukázalo, že se vše vrací do normálu a trh stále není připraven na výraznější aktivitu.

Přehled vývoje EUR/USD dne 19. června. Projev Lagarde ani konečná zpráva o inflaci euro nijak výrazněji nepoznamenaly
19.06.2024 EUR/USD nejprve provedl korekci k úrovni Murray "4/8" – 1,0742 a poté ke klouzavému průměru, přičemž od obou se odrazil. Pár tak může obnovit klesající pohyb a ten může pokračovat i v nadcházejících dnech. Cena zůstává pod linií klouzavého průměru a od eura očekáváme pouze další pokles. Všimněte si, že euro po dobu dvou měsíců vytrvale rostlo. Pohybovalo se směrem vzhůru, i když pozadí zpráv působilo v jeho neprospěch. Neustále jsme byli svědky toho, jak pár vytrvale vykazoval nelogické pohyby, které připomínaly práci tvůrců trhu proti retailovým obchodníkům. Bez ohledu na to nemůže zůstat bez povšimnutí skutečnost, že Evropská centrální banka v červnu zahájila cyklus uvolňování měnové politiky. Skutečnost, že Federální rezervní systém nezahájil cyklus snižování sazeb v březnu ani v červnu, rovněž hovoří za vše. Kombinaci těchto dvou faktorů považujeme za dostatečný důvod pro pokles eura na cenovou paritu. Opakovaně jsme to zmiňovali.

Přehled páru GBP/USD 19. června. První soudný den pro britskou libru.
19.06.2024 I pár GBP/USD se v úterý pokusil obnovit pokles, ale ne úplně úspěšně. Chceme upozornit, že euro a libra, které spolu obvykle dobře korelují, se v posledním měsíci, ba dokonce roce, pohybují naprosto odlišně. Nemůžeme tedy čekat, že britská libra bude klesat jen proto, že klesá euro. Libra už dva měsíce stoupá, a zatímco euro začalo klesat, britská měna podle všeho potenciální pokles jen naznačuje.

Přehled vývoje EUR/USD dne 18. června. Uvolnění měnové politiky bude muset počkat do prosince
18.06.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí podle očekávání obchodoval na mírně vyšší úrovni. Trh se rozhodl využít první obchodní den v týdnu jako příležitost ke korekci páru směrem vzhůru vzhledem k tomu, že euro v poslední době znatelně pokleslo. Domníváme se, že tento pokles byl zcela předvídatelný, ale neznamená to, že by euro mělo klesat každý den bez korekcí.

Přehled páru GBP/USD 14. června. Libru nezajímají výsledky zasedání Fedu.
14.06.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek také zahájil nový sestupný trend. Jenže zatímco pokles eura byl logický, britská libra má svá vlastní pravidla. Euro jasně sleduje downtrend, takže každý růst je považován za korekci, dokud pár trend neprolomí. Jelikož trend prolomen není, je třeba každý růst považovat za příležitost k prodeji a připravit se na nový pokles. Zatím vše probíhá podle tohoto scénáře.

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 13. června. Libra s velkým potěšením navázala na své dřívější způsoby
13.06.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu prudce vzrostl. V tomto článku nebudeme brát v úvahu výsledky zasedání Federálního rezervního systému ani pohyby páru související s reakcí trhu právě na tuto událost. Na analýzu této události a reakce trhu na ni si ještě nějaký čas počkáme. Můžeme však vyvodit závěry ze zprávy o inflaci v USA, která byla druhou nejvýznamnější událostí týdne.

Přehled páru EUR/USD na 13. června. Inflace v USA uvrhla trh do euforie.
13.06.2024 Pár EUR/USD vykazoval po celou středu silný vzestupný pohyb. Zatímco v první polovině dne byl pohyb extrémně slabý, těsně před zveřejněním zprávy o inflaci v USA a bezprostředně poté se trh utrhl ze řetězu a rychle se amerického dolaru zbavoval. Vezměte na vědomí, že náš přehled nebere v úvahu výsledky zasedání Federálního rezervního systému a projev předsedy Fedu Jeroma Powella. Jak už jsme mnohokrát zmínili, nejlepší je analyzovat takto významnou událost nejdřív den poté, kdy napětí na trhu poleví.

Přehled páru GBP/USD 5. června. Libra se dál baví.
05.06.2024 Pár GBP/USD se v úterý obchodoval poměrně klidně. I když v pondělí vykázal volatilitu kolem 100 pipů, podobné případy jsou v posledních měsících vzácné, jak vidíme v grafu níže. Chceme připomenout, že za běžných okolností se u britské měny považuje za průměrnou hodnotu 100–110 pipů za den. Mnoho obchodníků se proto rozhodlo pracovat s ní – pár vykazuje dobré pohyby. V posledních měsících ale volatilita nepřesáhla 70 pipů a cena se pohybuje téměř jedním směrem.

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 5. června. Euro je i nadále optimistické
05.06.2024 V úterý měnový pár EUR/USD pokračoval ve svých nelogických pohybech. Tentokrát pár začal klesat již v průběhu dopoledne. Všimněte si, že den předtím euro pokračovalo v růstu od okamžiku, kdy byly zveřejněny údaje o americkém indexu ISM PMI. Rádi bychom zdůraznili skutečnost, že trh na tuto konkrétní zprávu reagoval mimořádně silně. Obvykle taková reakce trvá 1–2 hodiny, ale tentokrát trh prodával dolar 4–5 hodin, což svědčí o tendenci trhu nakupovat euro a prodávat dolar. A pokud tak opravdu je, jednotná měna bude v každém případě pokračovat v růstu.

Přehled vývoje EUR/USD dne 4. června. Zasedání ECB – "pseudoklíčová" událost týdne
04.06.2024 Měnový pár EUR/USD se první obchodní den týdne obchodoval relativně klidně...dokud nepřestal. Pár v průběhu americké seance po zveřejnění indexu ISM ve zpracovatelském průmyslu skokově vzrostl. Celkově se pár v posledních dvou týdnech nadále obchoduje spíše do strany než nahoru. Je však nepravděpodobné, že by pár v příštích dnech vykazoval flat pohyb, protože očekáváme, že z USA a EU bude přicházet mnoho důležitých informací.

Přehled páru GBP/USD 4. června. Americký index ISM těžce neuspěl.
04.06.2024 Spojené státy tento týden zveřejní značné množství důležitých informací. Dolar tedy bude mít mnohem víc než jen jednu šanci na pokles. Údaje z USA jsou v posledních měsících bohužel ustavičným zklamáním, a to tak velkým, že ani fundamentální pozadí nezachrání dolar před dalšími výprodeji. Stojí za zmínku, že Federální rezervní systém stále odkládá okamžik prvního uvolnění měnové politiky. Přesněji řečeno, trh stále očekává, že Fed zahájí cyklus snižování sazeb příliš brzy. Dá se tedy říct, že trh si za své úsudky a prognózy, které jsou nakonec vždy nesprávné, může sám.

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 31. května. Dopad inflace v EU na euro za současných okolností
31.05.2024 EUR/USD se ve čtvrtek pokusil pokračovat v poklesu, který začal den předtím. Účastníci trhu se však "probudili" a začali euro opět nakupovat. Včera jsme varovali, že americký dolar klesal pouze jeden den, takže bychom neměli očekávat, že pár zahájí nový trend. Mohlo by jít o začátek připravovaného klesajícího trendu, ale jeden den je příliš krátký na to, abychom mohli vyvozovat tak odvážné závěry. Vzestupný trend, který je stále korekcí, tak prozatím zůstává nedotčen. Euro pokračuje ve svém nelogickém růstu. To, že se cena nachází pod klouzavým průměrem, nic neznamená. Minulý týden pár klouzavý průměr překonal pětkrát.

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 31. května. Libra opět roste
31.05.2024 Měnový pár GBP/USD začal ve čtvrtek opět růst. Ve středu se pár usadil pod linií klouzavého průměru, ale britská libra neklesla ani na předchozí lokální minimum, které se nachází pouhých 120 pipsů pod posledním minimem. Po růstu o 500 pipsů tak pár GBP/USD nemůže provést korekci ani o 120 pipsů. To je vše, co potřebujete vědět o současném charakteru pohybu páru.

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 30. května. Libra nadále láme všechny rekordy
30.05.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu pokračoval v korekčním pohybu poté, co se odrazil od úrovně Murray "7/8" na úrovni 1,2787. Jak jsme již zmínili dříve, britská libra je extrémně překoupená a nepřiměřeně drahá. V posledních několika dnech britská měna rostla bez jakéhokoli pádného důvodu. To je bohužel něco, čeho jsme poslední dobou svědky často. Musíme se s tím smířit a pokusit se vydělat na tom, co máme.

Přehled páru EUR/USD 30. května. Euro ochotně využilo nového důvodu k růstu.
30.05.2024 Pár EUR/USD se ve středu dál obchodoval obvyklým způsobem. Cena opět překonala linii klouzavého průměru, což ukazuje, že pár jí nevěnuje pozornost. Volatilita byla opět slabá. Trh reagoval na jedinou středeční ekonomickou zprávu nelogicky. Pár se ke konci dne konsolidoval pod linií klouzavého průměru, což ale momentálně nevzbuzuje důvěru. Výrazný pokles páru můžeme očekávat jen v případě, že se cena konsoliduje pod úrovní 1,0803.

Přehled vývoje EUR/USD dne 29. května. Klidné zprávy a tvrdohlavé euro
29.05.2024 Měnový pár EUR/USD v úterý pokračoval ve svém vzestupném pohybu. Při absenci významných zpráv a reportů euro rostlo. Někteří mohou namítat, že jak v pondělí, tak v úterý byl růst poměrně slabý. Chceme však zdůraznit skutečnost, že volatilita páru je dlouhodobě nízká, jak je uvedeno níže. Skutečnost, že jednotná měna pomalu roste, nepopírá fakt, že roste průběžně, i když k tomu nemá žádné důvody ani příčiny.

Přehled páru GBP/USD 29. května. Libra pokračuje v růstu a překonává bariéry.
29.05.2024 Pár GBP/USD v úterý pokračoval v růstu, což už nás nepřekvapuje. Britská měna roste téměř každý den bez jakéhokoli oficiálního důvodu. Dříve trh využíval zprávy a informace, které bylo možné interpretovat několika způsoby, aby odůvodnil býčí sklon. Teď už před otevřením long pozic ani nečeká na nová makrodata. V pátek dolar podpořily tři zprávy ze Spojeného království a USA. V pondělí a v úterý nebyly zveřejněny žádné zprávy ani nedošlo k žádným událostem. Libra během těchto tří dnů vzrostla nejméně o 100 pipů. Pokud tento trend přetrvá, mohla by vůči dolaru dosáhnout úrovně 1,50 USD. V čem je problém, když libra nepotřebuje důvod k růstu?

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 25. dubna. Dolar může začít zlevňovat na konci roku, po nástupu Trumpa
25.04.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu nevykázal žádné zajímavé pohyby. Indexy podnikatelské aktivity v Evropské unii a Spojených státech vyvolaly o několik dní dříve výrazný pokles dolaru, i když jsme tak silnou reakci trhu nečekali. Tato "silná reakce" však činila celkem 73 bodů volatility páru, což není příliš mnoho. Nicméně na pozadí denních výkyvů v rozmezí 40–50 bodů se i takový pohyb zdál působivý.

Přehled páru GBP/USD na 25. dubna 2024
25.04.2024 I měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval poměrně klidně. Volatilita v posledních dnech stoupá, což je povzbudivé, protože umožňuje obchodovat a očekávat slušné zisky, přinejmenším v nižších časových rámcích. Libra v průběhu posledních týdnů dokonce vytvořila zdání klesajícího trendu, což je po čtyřměsíčním flatu také povzbudivé. Jedinou otázkou zůstává, jak dlouho pokles britské měny opravdu potrvá.

Přehled pro pár GBP/USD ze dne 24. dubna. Dave Ramsden očekává zpomalení inflace
24.04.2024 Měnový pár GBP/USD po pondělním poklesu korigoval v úterý směrem nahoru. Připomeňme, že v pondělí neměl významné důvody k poklesu, ale tento pohyb byl zároveň nejlogičtější a nejkonzistentnější ze všech možných. Libra byla dlouhodobě překoupená a trh ji 4 měsíce odmítal prodávat při jakýchkoli fundamentálních či makroekonomických událostech. Britská libra teď vůči dolaru jaksi "znovu zavádí spravedlivou hodnotu", a aby dál klesala, ani trochu k tomu nepotřebuje každodenní dobré zprávy z USA a špatné z Velké Británie.

Přehled páru GBP/USD. 16. dubna. Libra se může odrazit ode dna, ale flat je u konce a důvody k růstu chybí.
16.04.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí po třídenním poklesu zahájil vzestupnou korekci. Korekce, stejně jako volatilita páru během dne, byla slabá. Pokud nepočítáme středu a pátek minulého týdne, zůstává volatilita libry už déle než dva měsíce poměrně nízká, což značně komplikuje obchodování. I tento týden nás ale čekají důležité události, zejména zpráva o inflaci ve Velké Británii. Proto budeme nejspíš svědky volatilních pohybů. Otázkou je jejich směr.

Přehled páru EUR/USD. 16. dubna. Jednoduše: ECB v červnu sníží sazby
16.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí po bláznivé druhé polovině minulého týdne znovu obchodoval ve velmi pomalém režimu a s nízkou volatilitou. Trh se samozřejmě uklidnil po zprávě o inflaci v USA, která vykázala růst o 3,5 %. Připomeňme, že inflace je pro Fed hlavním indikátorem při rozhodování o měnové politice. Nezáleží na očekáváních trhu, na prognózách odborníků, na počtu pracovních míst mimo zemědělství, ani na míře nezaměstnanosti. To je třeba pochopit, protože mnoho obchodníků se už několikrát zmýlilo, když očekávalo uvolnění politiky nejprve v březnu a pak v červnu.

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 11. dubna 2024
11.04.2024 Také měnový pár GBP/USD vykázal ve středu výrazný pokles. Nezapomeňme, že volatilita měnového páru GBP/USD je nízká již několik měsíců v řadě, takže včerejší pohyb o 200 bodů vypadá ohromně. V současné době se však na technickém obrazu páru nic zásadního nezměnilo.

Přehled páru EUR/USD. 11. dubna. Trh po zprávě o inflaci nevydržel.
11.04.2024 Měnový pár EUR/USD se během středeční evropské obchodní seance obchodoval ve známých kolejích s minimální volatilitou. Během americké seance se ale propadl. Pochybovali jsme, že trh zareaguje na zprávu o inflaci v USA logicky, ale spravedlnost zvítězila. Inflace v USA v březnu nejenže vzrostla, ale také překonala i ty nejpesimističtější prognózy. Co z toho vyplývá? Snad jen to, že Fed v dubnu upustí od snižování sazeb, a v červnu dokonce od uvolnění měnové politiky. Ale to jsme probírali už mnohokrát.

Přehled páru GBP/USD. 8. dubna. Inflace v USA může znovu nepříjemně překvapit
08.04.2024 I měnový pár GBP/USD vykazoval v pátek nelogické a bezdůvodné pohyby. Mohlo by se zdát, že sestupný trend libry je stále neporušený, ale není to tak. Stačí přepnout na časový rámec 24H, kde je zřetelný čtyřměsíční flat. V grafu 4H tedy pozorujeme střídání krátkodobých vzestupných a sestupných trendů. Momentálně se cena drží u spodní hranice bočního kanálu – úrovně 1,2500. Tato úroveň je přibližná. Minulý týden se pár nelogicky odchýlil od úrovně 25 a ignoroval silné makroekonomické pozadí v USA. V pátek se pak nakrátko propadl, což by obchodníky nemělo mást. Teď je nový uptrend mnohem pravděpodobnější a je jedno, jestli tento pohyb odpovídá fundamentálnímu pozadí.

Přehled páru EUR/USD na 8. dubna 2024
08.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek pokusil obnovit klesající pohyb, ale ani se nedokázal usadit pod klouzavým průměrem. Všechny potřebné informace měl, ale celý minulý týden se obchodoval zvláštně a nelogicky. Evropská měna začala růst už v úterý a trh během následujících tří dnů fakticky ignoroval silné údaje o podnikatelské aktivitě, nezaměstnanosti, trhu práce a volných pracovních místech v USA. Ano, v pátek jsme byli svědky mírného posílení dolaru, ale to rychle skončilo. Trh reagoval nákupem americké měny na zprávy o mzdách mimo zemědělství a o nezaměstnanosti. Jaký ale měla reakce na tyto zprávy smysl, když se cena během dvou hodin vrátila na původní pozici?

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 5. dubna 2024
05.04.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek také obchodoval na vyšší úrovni, ale rozhodně mnohem níže než den předtím. Volatilita se předvídatelně snížila, protože makroekonomické pozadí bylo celý den velmi slabé. Obchodníci se v podstatě mohli soustředit pouze na druhý odhad britského indexu nákupních manažerů ve službách a na zprávu o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA. Ani první, ani druhá zpráva neměly na náladu na trhu výraznější vliv.

Přehled měnového páru EUR/USD. 5. dubna. Dva scénáře pro důležitý pátek
05.04.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval většinu čtvrtku ve vzestupné korekci. Cena se předtím na několik dní usadila nad linií klouzavého průměru, takže trend se nečekaně změnil na klesající. Ještě včera jsme upozorňovali, že růst evropské měny byl tento týden naprosto nelogický, a přesto se trh vrátil do starých kolejí – ignoruje všechny zprávy a reporty, které favorizují dolar. Například ve středu ignoroval silnou zprávu ADP o změnách zaměstnanosti v soukromém sektoru a pozornost nevěnoval ani inflaci v Evropské unii, která meziročně klesla už na 2,4 %. Je třeba znovu připomínat, že čím rychleji a silněji inflace klesá, tím blíž je centrální banka k uvolnění měnové politiky? A čím blíž se banka dostane k uvolnění, tím větší by měl být tlak na měnu, protože uvolnění je pro národní měnu vždy negativním faktorem.

Přehled páru EUR/USD. 4. dubna. Inflace v Evropě přiblížila ECB ještě více k uvolnění měnové politiky
04.04.2024 Měnový pár EUR/USD většinu středy pokračoval ve vzestupné korekci. Volatilita opět zůstala nízká. Zatímco dříve jsme procházeli občasnými obdobími vysoké volatility, teď volatilita trhu téměř každý den důsledně kolísá mezi "nízkou" a "střední". Současné pohyby každopádně nelze označit za silné. V časovém rámci 4H se pár může usadit nad linií klouzavého průměru, ale všechno se může do konce týdne ještě několikrát změnit. Důležitých zpráv je mnoho a reakce trhu na každou z nich může být jiná. Předpovědět, kde pár bude dnes večer nebo zítra, je prakticky nemožné.

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD. 4. dubna. Fed se v roce 2024 rozhodne pro jedno až tři snížení sazeb
04.04.2024 Měnový pár GBP/USD se nadále obchodoval poměrně slabě. V průběhu týdne jsme pozorovali slušný pohyb páru snad jen v pondělí, a to je asi tak všechno. Upozornili jsme, že se cena přiblížila k úrovni 1,2500, kterou lze považovat za spodní hranici bočního kanálu na 24hodinovém časovém rámci, který se drží již čtyři měsíce. Pravděpodobnost, že flat bude i tentokrát zachován, je tedy skutečně vysoká.

Přehled páru GBP/USD. 3. dubna. Libra se přiblížila ke klíčovým úrovním
03.04.2024 Měnový pár GBP/USD zaznamenal v úterý také mírnou vzestupnou korekci, ale volatilita byla slabá, protože makroekonomické pozadí oproti pondělku oslabilo. Britská libra si ponechává skvělé vyhlídky na pokles, pokud se pečlivě zkoumají fundamenty, makroekonomické pozadí a technický obraz. Připomínáme ale, že trh se v posledních 4 měsících úspěšně zdržoval prodeje britské měny. Nebo za úžasnou odolností libry stojí Bank of England, která tajně provádí měnové intervence, aby zabránila novému kolapsu britské měny.

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD. 3. dubna. Inflace v Německu přiblížila ECB k uvolnění politiky
03.04.2024 Měnový pár EUR/USD se během úterní evropské obchodní seance mírně zvýšil, což se po poměrně výrazném poklesu z předchozího dne očekávalo. Volatilita se podle očekávání snížila, neboť makroekonomické pozadí bylo v úterý slabší. V útery bylo sice zveřejněno více zpráv než v pondělí, ale v pondělí byl zveřejněn PMI ISM v USA, který spadá do kategorie "velmi důležitých" zpráv. A včera jsme se, pokud jde o ty "relativně důležité", dočkali pouze inflace v Německu a JOLT v USA. Nejedná se o bezvýznamné zprávy, ale jejich význam pro trh je nižší než v případě ISM.

Přehled páru EUR/USD. 2. dubna. ECB může v roce 2024 snížit sazby dvakrát tolik co Fed.
02.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí obchodoval většinou s nízkou volatilitou a mírně klesajícím trendem. Nejvýznamnější událostí pondělka byl index nákupních manažerů ISM v americkém zpracovatelském průmyslu, který byl zveřejněn později během dne, ale pohyb páru v rámci dne evidentně neovlivnil. Z našeho pohledu došlo v pondělí k jiné, mnohem významnější události, i když bylo zpočátku těžké ji rozeznat. Nejdřív ale krátce k historii.

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD. 27. března. ECB je plně připravena na červnové uvolnění měnové politiky
27.03.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý nadále obchodoval klidně s nízkou volatilitou. Během dne byla sice testována linie klouzavého průměru, ale klesající trend zůstává zachován. I když dojde k jistému proražení klouzavého průměru, nebude to znamenat začátek nového vzestupného trendu. Stojí za zmínku, že ve 24hodinovém časovém rámci nedává technický obrázek prostor pro dvojí interpretaci. Zpočátku jsme byli svědky silné korekce proti novému klesajícímu trendu, po níž následovala slabá korekce v rámci téhož klesajícího trendu. Pokles páru by tak měl pokračovat téměř v každém případě.

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD. 27. března. Bank of England vyzývá, abychom od ní neočekávali příliš rychlé uvolnění politiky
27.03.2024 Měnový pár GBP/USD v úterý pokračoval v poklidné korekci. Britská měna vykazuje krátkodobý klesající trend, ale technický obraz je mnohem komplikovanější než v případě EUR/USD. Ve 24hodinovém časovém rámci se cena drží v omezeném cenovém rozpětí. Již se nejedná o klasický flat, ale stále se obchoduje v omezeném pásmu. Pohybuje se ve stejném pásmu jako před 2–3 měsíci, kdy byl pár v totálním flat trendu. Proto je klesající trend na 4hodinovém časovém rámci pouze součástí pohybu v rámci flatu na denním grafu. A to znamená, že by mohl velmi rychle skončit.

Přehled měnového páru EUR/USD na 25. března 2024
25.03.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v pohybu dolů, což bylo naprosto logické. Už dlouho opakujeme totéž: evropská měna by měla být mnohem levnější než teď a jejím cílem by měla být cenová parita s dolarem. Evropská měna v posledních měsících klesá, ale zůstává příliš vysoko a často se odráží nahoru. Trh si s prodejem stále dává načas.

Přehled páru GBP/USD. 25. března. Údaje o HDP a Powellův projev pravděpodobně nezmění jižní vektor pohybu
25.03.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu dolů. Americký dolar ve středu večer po zasedání Fedu prudce klesl, což byla logická reakce trhu. Upozorňovali jsme, že první reakce trhu na zasedání Fedu je málokdy logická a odůvodněná. Čtvrtek a pátek nám ukázaly, že trh interpretoval výsledky zasedání FOMC správně, což vyvolalo růst dolaru. Nicméně i po poklesu britské měny o 300 bodů je potřeba být soudit opatrně. Při analýze časového rámce 4H neustále střídáme trendy. Jakmile ale přepneme na denní graf, je okamžitě jasno – stále jsme potenciálně ve flatu. Ten se v posledních týdnech podobá flatu už mnohem méně než před několika měsíci; to je fakt. Cena ale zůstává ve stejném cenovém pásmu jako dřív.

Přehled měnového páru GBP/USD. 21. března. Tvůrce trhu nutí k udržování kurzu libry jen neznámé síly.
21.03.2024 Měnový pár GBP/USD se většinu středy obchodoval velmi slabě. Navzdory dopolednímu zveřejnění důležité inflační zprávy ve Velké Británii, která měla také značný ohlas, jsme byli svědky pohybu o 35 bodů. Připomeňme, že je třeba zohlednit výsledky zasedání Fedu a pohyby, které na trhu vyvolaly. Britská měna měla včera i bez zasedání Fedu vykázat prudký pokles, kterého jsme se ani tentokrát nedočkali. Formálně pár GBP/USD pokračuje v poklesu, takže si nemáme na co stěžovat. Pořád se ale jedná o velmi slabý a neochotný pokles. Vzhledem k celkovému makroekonomickému a fundamentálnímu pozadí by britská libra měla být mnohem níž než na současných úrovních. Včera jsme viděli jediné: trh stále musí být ochotnější prodávat libru, i když k tomu existují všechny potřebné důvody.

Přehled měnového páru EUR/USD. 21. března. Christine Lagardeová zachovává...
21.03.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu obnovil klesající pohyb, ale obchodoval se se stejnou minimální volatilitou jako předtím. V tomto článku se – jako tradičně – nebudeme zabývat výsledky zasedání Fedu ani reakcí trhu na ně. Domníváme se, že první dvě hodiny po zprávě Fedu trh často obchoduje impulzivně a nelogicky. Nezřídka pozorujeme pohyb jedním směrem bezprostředně po zasedání Fedu a pak se pár během následujících 10–20 hodin vrací na původní pozice. Proto věříme, že je třeba nechat trh uklidnit, analyzovat všechny získané informace a zjistit, jak reakce trhu ovlivňuje aktuální technický obraz.

Přehled páru GBP/USD. 19. března. Před zasedáním Fedu
19.03.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí nevykázal vůbec žádné zajímavé pohyby. Upozornili jsme, že nás čeká další "nudné pondělí". Bylo to jasné. Dnes by se ale volatilita páru GBP/USD mohla výrazně zvýšit. Připomeňme, že tento týden nás nečekají jen dvě zasedání centrálních bank, ale i nejdůležitější zpráva o inflaci ve Velké Británii. Trh může tyto události začít s předstihem předjímat. Pokud dnes uvidíme dobrý trendový pohyb, pak jsme měli pravdu i v tomto případě.

Přehled páru EUR/USD. 19. března. Inflace v Evropské unii zatěžuje euro
19.03.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí znovu vykázal "ohromující" volatilitu. Nicméně tentokrát se dal takový scénář snadno předvídat. Volatilita na měnovém trhu je totiž momentálně obecně velmi nízká a v pondělí, kdy je tradičně málo zpráv, není často vůbec žádná. Jediná zpráva dne – o inflaci v Evropské unii – žádné emoce mezi obchodníky nevyvolala. Upozorňovali jsme na to předem, protože zpráva implikovala druhý odhad, který se jen zřídkakdy liší od prvního. Pokud se neliší, pak trh nemá důvod reagovat.

Přehled měnového páru GBP/USD. 1. března. Bank of England sníží sazby v srpnu
01.03.2024 Měnový pár GBP/USD se včera obchodoval na nižší úrovni, ale celkový horizontální trend se bohužel nezměnil. Britská libra nyní bude muset vynaložit značné úsilí, aby ukončila flat, který je patrný téměř na všech časových rámcích a trvá již více než tři měsíce. I kdyby pár ze své současné pozice klesl na úroveň 1,2543, nebude to znamenat úplné ukončení flatu. Během dne tedy můžeme pozorovat téměř jakékoliv pohyby, které však při obchodování moc nepomáhají.

Přehled měnového páru EUR/USD. 29. února. Evropský parlament se obává vysoké inflace
29.02.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu obchodoval volatilněji a zajímavěji. Pokles evropské měny začal v noci, kdy se nekonaly žádné makroekonomické události a chybělo fundamentální pozadí. Přesto americký dolar během asijské seance posílil, což stačilo na překonání linie klouzavého průměru. Tato konsolidace však mohla mít delší životnost.

Aktuální vývoj měnového páru EUR/USD. 28. února. Lagarde pozitivně zhodnotila vyhlídky inflace
28.02.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý nadále obchodoval pomalu a bez iniciativy. Tento pohyb nikdo nezpochybňuje, protože úterní fundamentální a makroekonomické pozadí by muselo být jinak silnější. Za pozornost v podstatě stála pouze jedna zpráva – počet objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. Kromě tohoto zveřejnění se však během dne nic zajímavého neudálo.

Přehled měnového páru GBP/USD. 28. února. Fed stále nevidí důvod, proč se snižováním sazeb pospíchat
28.02.2024 Měnový pár GBP/USD se v pravém slova smyslu i nadále obchoduje velmi slabě. Jak je vidět na následující ilustraci, průměrná volatilita za posledních pět obchodních dní činí pouze 64 bodů a průměrná volatilita za posledních 30 dní činí 77 bodů. To je však způsobeno výhradně dřívějšími obdobími, kdy byla volatilita vyšší. Trh tedy zjevně nevykazuje chuť obchodovat aktivně.

Aktuální vývoj měnového páru EUR/USD. 26. února. Veškerá pozornost se soustředí na inflaci v EU
26.02.2024 Měnový pár EUR/USD stál v pátek na místě. Volatilita činila 27 bodů, což svědčí o naprosté absenci pohybu na trhu. Na takovou situaci jsme si bohužel v poslední době zvykli. Minulý týden vykazovaly tři z pěti dnů volatilitu pod 30 bodů. Evropská měna pokračuje v korekci směrem vzhůru, ale tento pohyb brzy skončí. Stejně jako dříve nahrává většina faktorů (technických, makroekonomických i fundamentálních) americkému dolaru.

Přehled měnového páru EUR/USD. 13. února. ECB rozhodne o snížení sazeb v březnu
13.02.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nadále obchodoval v mimořádně klidném režimu. V ranních hodinách došlo k potenciálnímu proražení linie klouzavého průměru, odpoledne však došlo k obnovení mírného poklesu evropské měny. K jasné konsolidaci nad klouzavým průměrem jako v předchozích třech případech tedy nedošlo. Obchodníky jsme již upozorňovali na to, že průraz klouzavého průměru je možný. Za současných okolností však nebude znamenat posun k vzestupnému trendu.

Přehled měnového páru GBP/USD. 13. února. Fed opět prohlásil, že se sazbami není kam spěchat
13.02.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí inklinoval k poklesu. Úroveň Murray 7/8 – 1,2634 se opět nepodařilo překonat. Připomeňme, že tato úroveň (a několik sousedních) tvořila zhruba měsíc a půl silný support – spodní hranici bočního kanálu. Pár nemůže tuto "betonovou zátarasu" zespodu prorazit. Britská libra má tedy výbornou šanci na obnovení poklesu.

Přehled měnového páru GBP/USD. 2. února. Zasedání Bank of England: ještě horší než zasedání Fedu
02.02.2024 Měnový pár GBP/USD se nadále obchoduje v bočním kanále 1,2611–1,2787. Včerejší a předevčerejší dny mohly být pro britskou libru významné, protože ta již měsíc a půl zůstává v bočním trendu, ale nestalo se tak. Po zasedání Fedu jsme byli svědky růstu dolaru; před zasedáním Fedu dolar klesl a po zasedání Bank of England libra vzrostla. Proto jsme pozorovali opačné pohyby v rámci stejného bočního kanálu během dvou dnů.

Přehled páru EUR/USD na 27. 11. 2023. Věnujte pozornost projevu Christine Lagardeové.
27.11.2023 Měnový pár EUR/USD pokračoval v pátek klidně ve svém vzestupném pohybu. Nedá se říci, že by k novému vzestupu evropské měny nebyl důvod, ale události a zprávy v pátečním kalendáři nebyly tak hrozné, aby dolar pokračoval v poklesu. Nejde však o žádnou novinku: už jsme si zvykli, že dolar z různých důvodů či bezdůvodně opět klesá.

Přehled páru EUR/USD. 24. 11. 2023. ECB stále určuje úrokové sazby
24.11.2023 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek nedokázal zahájit korekci směrem dolů. Připomeňme, že očekáváme obnovení poklesu evropské měny, ale v tuto chvíli není žádný náznak korekce. Včera cena klesla na hranici klouzavého průměru, ale nepodařilo se ji překonat a okamžitě se odrazila zpět nahoru. Vzestupný trend přetrvává a euro zůstává poblíž svých lokálních maxim. Euro včera podpořily indexy obchodní aktivity v Evropské unii a Německu. Nemůžeme říci, že se jedná o super důležité indexy a jejich hodnoty rezonovaly, ale všech šest indexů překonalo prognózu i předchozí hodnoty. Euro tak opět dostalo malou makroekonomickou podporu a očekávané obnovení sestupného trendu se opět odkládá.

Přehled páru GBP/USD na 22. 11. Andrew Bailey podporuje udržení sazeb na současné úrovni.
22.11.2023 Měnový pár GBP/USD pokračoval v úterý ve svém vzestupném pohybu. Ano, tentokrát byl vzestup britské měny velmi slabý, prakticky chyběl. O možném dokončení korekce směrem nahoru tak nemá smysl spekulovat. Pro nás je zřejmé, že pro další růst libry neexistují žádné fundamentální ani makroekonomické důvody. Díky několika slabým zprávám se už vyšplhal příliš vysoko. Trh však ještě není připraven k prodeji a je vysoká pravděpodobnost, že libra bude ještě nějakou dobu růst, protože současný pohyb silně připomíná setrvačnost.

Analýza páru EUR/USD na 9. 11. 2023. Euro nemá pevnou půdu pod nohama.
09.11.2023 Měnový pár EUR/USD ve středu pracoval s linií klouzavého průměru, ale nepodařilo se mu ji překonat. Odrazil se a udržuje korekční trend. Včera jsme v zásadě nezaznamenali žádný zajímavý nebo silný pohyb. Volatilita byla opět slabá, makroekonomické pozadí slabé a fundamentální pozadí zcela chybělo. Ze zpráv byly důležité pouze údaje o maloobchodních tržbách v Evropské unii, které byly dle předpokladů pod prognózami, a to je asi tak vše. Také měl proběhnout projev šéfa Federálního rezervního systému Jerome Powella, ale ve svém projevu se nedotkl témat inflace ani měnové politiky. Obchodníci proto po celý den prostě neměli na co reagovat.

Přehled páru GBP/USD. 16. října. Andrew Bailey slibuje, že zachová "jestřábí" postoj
16.10.2023 Měnový pár GBP/USD strávil čtvrtek a pátek v sestupném trendu. Americká měna v těchto dnech poměrně výrazně posílila, i když k tomu nebyly žádné makroekonomické ani fundamentální důvody. Pokles obou hlavních měnových párů začal poté, co byla ve čtvrtek zveřejněna zpráva o americké inflaci, ale samotná zpráva nebyla žádnou senzací. Navíc indikátory inflace již nemají takový vliv na pohyb žádného měnového páru, protože všechny tři centrální banky (které recenzujeme) téměř dosáhly svých maximálních úrokových sazeb. ECB s vysokou mírou pravděpodobnosti již zpřísnění ukončila a Fed a Bank of England mohou sazbu zvýšit ještě maximálně jednou. Proto již není nijak zvlášť důležité, zda inflace roste nebo klesá. Regulátoři udělali prakticky vše, co mohli.

Přehled páru GBP/USD. 13. 10. 2023. Americká inflace a reakce trhu na ni vše zkomplikovaly
13.10.2023 Také měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek prudce a nečekaně propadl. Jak jsme již zmínili, příčina spočívá v americké inflaci. Přesněji řečeno, příčinou je samotný trh. Není jasné, proč trh najednou začal nakupovat dolary na základě zprávy, která podle všech parametrů odpovídá definici "neutrální". To však probereme podrobněji níže. Prozatím je třeba poznamenat, že cena se opět usadila pod hranicí klouzavého průměru a pokračování korekce směrem nahoru je nyní otázkou. Ani po týdnu růstu britské měny nepovažujeme současnou korekci za dostatečnou. Libra za poslední dva měsíce klesla o 1100 bodů, takže korekce o 280 bodů se zdá nepřesvědčivá. Raději bychom viděli další část korekce a věříme, že v blízké budoucnosti bude nový vzestup páru pravděpodobný.
Související klíčová slova:
Čína a USA | Zpomalení globální ekonomiky | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Fibo | Konec dolaru | Statistiky | Údaje z USA | Objednávky | Globální supervelmoci | Průmyslová výroba eurozóny | Inflace v Evropské unii | Očekávané výsledky | Aktuální situace | Retracement | Jackson Hole | Long pozice | Klíčové makroekonomické ukazatele | Tempo růstu | Nedostatek potravin | EUR | Předseda Fedu | Zkušenosti | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Řecko | Vstupy | Oznámení výsledků | Obchodník | Akciové trhy | Rozkolísaný | Pokračování klesajícího trendu | Geopolitické konflikty | Budoucí směr | Delegace | Boční kanál | Bank of Japan | Take Profit | Pád dolaru | Silný support | Aktiva | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Situace na forexovém trhu | Příležitost k prodeji | Výbor FOMC | Nálady na trhu | Korelace | Šterlink | Majors měnové páry | Libra vůči dolaru | Volný pád | Mince | Trend | Zveřejnění výsledků | Kolaps | Obchodní systém | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | Léčiva | Odvetná cla vůči USA | Růst měnového páru EUR/USD | Výnosy dluhopisů | ISM ve službách | Uptrend | Makroekonomika | Zvýšení sazeb Fedu | Komunita | Americká zpráva | Odchod z NATO | Americká data | Trumpova celní politika | Pokles indexu | Nepříznivé období | Snižování cel | Cenové stability | Britská libra | Časovaná bomba | Výkyvy | Lagardeová | Kroky Fedu | Reakce trhu na zprávu | Chování trhu | Akcie Tesly | Současný propad | Situace v Británii | Pravděpodobnost | Evropská komise | Dovoz z USA | Riziko na trhu | Američtí voliči | Pokles měny | Výsledek zasedání Fedu | Republikáni | Menší země | Znehodnocení | Mezinárodní finanční instituce | Cla na dovoz z EU | Udržení inflace | Vliv na trh | Prezident Spojených států | Labouristé | Důležité makroekonomické zprávy | Indexy S&P | Aktuální zprávy | Technické signály | Holubičí tón | Cenové výkyvy | Výhled dolaru | Zvýšení cel | Větší hráči | Geopolitické napětí | Administrativa prezidenta | Ceny dováženého zboží | StopLoss | Zpráva z Německa | Počet nezaměstnaných | Inaugurace Donalda Trumpa | Proces obchodování | Zvýšená cla | Měna euro | Ekonomické časy | Údaje o inflaci | Důležité faktory | Velké korporace | Údaje o maloobchodních tržbách | Deflace | Pokles dolaru | Konzervativní strana | Žádné časové omezení | Výhled | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Medvědí výhled | Cla na EU | Kryptoměnový sektor | Le Penová | Klidné období | Vliv politiky | Šéf německé centrální banky | Rostoucí inflace | Prohlášení | Konflikt na Blízkém východě | Šéf řecké centrální banky | Raketové útoky | Makroekonomické statistiky | Výhled eura | Výroky prezidenta | Broker roku | Rostoucí ceny | Pohyby cen | Administrativa prezidenta Bidena | NIM | Zprávy z USA | Obchodní záměr | Představitel ECB | Všichni účastníci trhu | Proti trendu | Inflace v prosinci | Přijetí | ALL IN | Dolar dnes | Pád libry | Dopad na ekonomiku | Pandemie COVID-19 | Zavírací cena | Sněmovna reprezentantů USA | Brexit | Zaměstnanost | Akče | Letadla | Klouzavé průměry | Snížení úrokových sazeb | Aktivita trhu | Růstový pohyb | Růst cen | Britové | Nord Stream | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | Makroekonomické zprávy | Drobní obchodníci | Silný hráč | Nepřipravenost | Hlavní ekonom | Trpělivost | Nové obchody | Výkyvy volatility | Naše prognóza | Obchodní příměří | Indikátor volatility | Medvědí postoj | SRI | Signál obratu trendu | Dominance dolaru | Růst nezaměstnanosti | Oznámení | Důležité zprávy | Předchozí růst | Stanovený kurz | Vybírání zisků | Dosahovat zisku | Silné oživení | Obchodní seance | Rumunsko | Financial Times | Posilování dolaru | Výrazný pohyb | Uvolnění měnové politiky | Začátek nové fáze | Celková míra inflace | Analýzy | Oslabování eura | Snížení úrokové sazby | Nezaměstnanost | Představitelé ECB | Velké problémy | Cenové rozpětí | Větší ztráty | Proražení | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Cla na dovoz z USA | Hlavní události | Pohyby trhu | Zvyšování sazeb | Americký prezident | Příkaz | Zprávy o inflaci | Zrušení cel | Americká inflace | Nový rekord | Celý automobilový sektor | Celkový směr trhu | Medvědí pohled | Představitelé Fedu | Návrat Donalda Trumpa | Pokračování poklesu | Tempo hospodářského růstu | Volatilita eura | Irsko | Silný býčí trend | Vývoj měnového páru | Trumpová | Dovozní cla | Ceny elektřiny | Trumpovo vítězství | Globální výhled | Implikace | Rétorika Fedu | Krátkodobé trendy | Krátkodobý rostoucí trend | Konflikty | Washington | Nákup dolaru | Výrazný růst | Supervelmoci | Powell a Fed | Farmaceutika | Potenciální obrat | Aktuální problémy | Evropská měna | Výprodeje | Rabobank | Týden na trhu | Obchodní signály | Karanténní opatření | Gap | Byznys | Trumpovy požadavky | Jaderný program | Flat | Příjmy do státní pokladny | TD Securities | Pohyb ceny | Náklady | Rychlý růst mezd | Obchodní pravidla | Ekonomiky | Korekční pohyb | Události v eurozóně | Americké prezidentské volby | Žádný obchod | Výkon | Data z trhu | Volatilita | Nový trend | Maďarsko | Covid | Úrovně Fibonacciho | Indikátor | Klesající trend | Vysoká inflace | Pandemie koronaviru | Průmyslová produkce | Výrazný pokles libry | Macron | Pokles ceny | Zápis z posledního zasedání Fedu | Donald Trump | Změny trendu | Íránské rakety | Státní dluh | Významné riziko | Inflace | Více peněz | Zveřejněné údaje | Peníze | Výrobní index | Rating USA | Cenové akce | Odhodlání | Čínský dovoz | Prudký pokles | Nové podmínky | Politika | Politické faktory | Očekávání | Daňové úlevy | Gavin Newsom | Současný stav | Odvetná cla | Obchodní pásmo | Evropská obchodní seance | Ekonomika EU | Euro dolů | Šance na úspěch | Příležitost k nákupu | Ukončení obchodní války | Dolar roste | Hutnictví | Vyšší výnosy | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Pravidla obchodování | Timeframe | Průmysl | Události tohoto týdne | Realita | Výrazný vzestup | Rozhodování o obchodování | Deprese | Guvernér BoE | Ekonomické kalendáře | Obchodní týden | Invaze na Ukrajinu | Základní sazby | Britský trh práce | Evropské měny | Negativní zpráva | Úzkost | Snižovat daně | Býčí signál | Nové signály | Hlavní úrokové sazby | Makroekonomické prostředí | Trading strategie | InstaForex | Hlavní události tohoto týdne | Globální ekonomiky | Zasedání Evropské centrální banky | Index podnikatelské aktivity | Úrovně Fibonacciho retracementu | Dovoz ropy | Nákupy | Růst | Koncové ceny | Příležitosti | Euro roste | Itálie | Snížit úrokové sazby | Nárůst cen | Zasedání FOMC | Obchodní pokyny | Fundamentální analýza | Národní měny | Reakce trhu | Zboží z Evropské unie | Jednání FOMC | Dovoz z EU | Sentiment na trhu | Prognóza | Místopředseda Evropské komise | Data z USA | Konec obchodní války | Energetické suroviny | Výrazný propad | Mírová dohoda | Dolarová rally | Trh práce | Prezident Fedu | Potenciál pro růst | Bariéra | Změny cen | Britská centrální banka | Růst výnosů dluhopisů | Americký lid | Veřejný dluh | Polovodiče | Tempo poklesu | Hrozba | Akvizice | Panama | Nákup libry | Spotřebitel | Růst amerického dolaru | Válka | Populismus | Pochybnosti | Zpráva | Republikán | Ukončit obchod | Suroviny | Silná data z trhu práce | Zprávy a události | Dobrý výsledek | Velká Británie | Pohyb kurzu | Objemy obchodování | Spolupráce | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Výjimečný stav | Kongres | Trumpovy kroky | Negativní dopad | Klíčové události | Long | Nejvyšší soud | Chování | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Evropská inflace | Rozhodnutí soudu | Americký index | Harris | Graf | Vysoké sazby | Dolary | Volatilní výkyvy | Zasedání centrálních bank | Potvrzení trendu | Krásný zákon | Dřevo | JOLTS | Geopolitická situace | Trumpův zákon | Pohled na euro | Prodej dolaru | Nový zákon | Raketový útok | Důvody pro posílení | Meziroční růst | Cvičení | Trh s dluhopisy | Nezaměstnanost v USA | Trh | Problémy Credit Suisse | Centrální banky | Trumpova obchodní válka | Janet Yellenová | Makroekonomické události | Ropné trhy | Šéfka ECB | Průměrné mzdy | Očekávání trhu | Celní politika | Dot plot | Prezident USA | Index | Fáze konsolidace | Dlouhodobý růst | Studie | Měď | Směnný kurz | Ekonomické ukazatele | Rezervní měny | Tvůrce trhu | MMF | Nabídka | USA | Rollback | Úrokové sazby | Číňané | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Uvolnit měnovou politiku | Nejistoty | Snižování sazeb | Rovnováhy | Bílý dům | Kapitál | Posílení | Evropský automobilový průmysl | Analýza trendu | Agentura Reuters | Platební neschopnost | Ekonomický útlum | Podmínky na trhu | Trading | Projev Jeroma Powella | Nejdůležitější události | CCI indikátor | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Prognózovaní | S&P | Regulátoři | Šéf centrální banky | Rekordní minimum | Obrovský potenciál | Unie | Turecko | Nepředvídatelnost | Obchodování na finančních trzích | Inflace ve Spojených státech | Devalvace | Zvolení Donalda Trumpa | Sázky | Americké investice | Trumpovo rozhodnutí | Nerovnováha | Akciové indexy | Vice | První obchodní den | Index nákupních manažerů | Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Irský premiér | Britský premiér | Fundamentální zprávy | Země EU | Pozornost | Ocel | Swing | Anglie | Výsledek voleb ve Francii | Bojkot | Pokračující medvědí trend | Zpráva o vývoji inflace v USA | Vlna epidemie | Reakce trhů | Vítězství Donalda Trumpa | Parlamentní volby | Oživení britské ekonomiky | Opatření | Migrace | Deficit | Pandemie COVID | Koronavirus ve Velké Británii | Výsledky průzkumu | Zařízení | Technické analýzy | Joachim Nagel | Americká měna | Další růst | Kurz dolaru | Budoucnost | Konflikt mezi Izraelem a Íránem | Členství v NATO | Obchodní dohoda s Čínou | Cukr | Zavádění cel | Trumpovy vlády | Čas růstu | Inflace v eurozóně | Pokračující pokles | BoE Andrew Bailey | Americké výrobky | Zvýšit zisky | Správná rozhodnutí | Náhoda | Americká centrální banka | Prezident Trump | Zpráva o inflaci | Přehled měnového páru | Moskva | Společnosti | Lepší výnosy | Automobilový sektor | Časové omezení | Makroekonomická data | Dobré zprávy z USA | Klín | Izrael | Benzín | Dnešní zprávy | Americké měny | Zpráva pro dolar | Prudký propad | Noční obchodování | Dlouhodobý support | Virus | Obchodní války | ECB dnes | Bohatství | Stratégové | Dění na Ukrajině | Kov | Starmer | Nákupní aktivity | Euro včera | Zvýšení cel na dovoz | Překoupené zóny | Momentum | LPR | Hormuzský průliv | Vývoj mezd | Protest | Týdenní výhled | Výhled pro GBP/USD | Dynamika trhu | Jednání mezi USA a Čínou | Bitcoin | Cla na Čínu | Vliv na forexový trh | Patterny | Globální ceny ropy | Dna | Cla vůči USA | Ekonomika Evropské unie | Tržní sentiment | Přeprodanost | Celková inflace | Eskalace | Volatility | Připojení Kanady k USA | Ekonom ECB | 1W | Data o inflaci | Moody's | Elektromobily | Vítězství Trumpa | Ontario | Pozitivní zpráva | Pepa Zeman | Vývoj inflace | Počet žádostí o podporu | Pohyb trhu | Klaas Knot | Krátkodobé zisky | Grónsko | Sektor služeb | Postavení USA | Fed dnes | Nákupy státních dluhopisů | Regrese | Fair Value | Pár EUR/USD | Snižování úrokových sazeb | Analytici | Nálada na trhu | Impulzivní pohyb | Akcie Apple | Růst měnového páru | Hlubší pokles | Fundamentální události | Stříbro | Maloobchodní tržby | Swingový TimeFrame výhled | Pozornost obchodníků | Zájem o dolar | Obchodovat | Cla na dovoz | Finanční instituce | Řešení inflace | Podmínky pro euro | Rozpočtový schodek | Obchodování na měnových trzích | G7 | Daňový zákon | Měnové intervence | Trumpův impeachment | Výkyvy cen | ERA | ECB sazby | Vysoké inflace | Trh práce v USA | Finance | Indikátor CCI | IRU | Pozornost trhu | Kandidáti | Zvyšování sazeb Fedu | Zpravodajské služby | Lineární regrese | Kontrola inflace | Dluhopisy | Snížení ratingu | Obchodníci | Poptávka | Zasedání Bank of England | Zboží dlouhodobé spotřeby | Fundamentální analýzy | Velikost pohybů | Majors | Nastavení měnové politiky | Panamský průplav | Pohyby měnových párů | Evropský parlament | Zvýšené úrokové sazby | Pokračování trendu | Nárůst výnosů | Klouzavý průměr | UBS | Rok 2025 | Zpomalení inflace | Přesun výroby | Větší pokles | Video | Finanční podpory | Short příležitosti | Obchodní aktivita | Bitcoiny | Problémy | Hranice kanálu | Hodnota eura | 3М | Globální inflace | Potenciál dalšího růstu | Marine Le Penová | Nezaměstnanost v EU | ECB Christine Lagardeová | Růst HDP | Jestřábí rétorika | Odvetná opatření | Index PMI | Euro vůči dolaru | Francouzská centrální banka | Kalendář událostí | Sázka | Výrazné pohyby | Cenová akce | Úrovně rezistence | FX Analýza | Konec trendu | Oslabení trhu | Zpomalení hospodářského růstu | Christine Lagarde | Směr trhu | Spojené státy | Kolaps dolaru | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Vývoj | Vabank | Úsilí | Ekonomické faktory | Indexy PMI | Trumpův tým | Vývoj situace | Celní válka | Ekonomové | Úroková sazba | Medvědí fáze | Časový rámec | Úroveň rezistence | Potenciální obrat trendu | Technické korekce | Flag | Kalifornie | Trading.com | Demokraté a Republikáni | Býčí divergence | Yard | Nadhodnocení | Dovážené zboží | Konkurenceschopnost | Labouristická strana | Austan Goolsbee | Americké akcie | Nový týden | Pracovní síla | Velmi volatilní | Erdogan | Politika centrálních bank | Short pozice | Otevírací cena | BRICS | Oslabování libry | Globální pravidla | Vliv na ekonomiku | Volatilní | Sankce | Zvyšování úrokových sazeb | Technická korekce | EUR/USD | Nízké sazby | FAIR | Kurz libry | OSN | Varování | Nová fáze | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Válka mezi USA a Čínou | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Trh s kryptoměnami | Směr trendů | Pandemie | Výprodej dolaru | Volby | Konsolidace | Zájem o riziko | Recese v USA | Měnové politiky | Nabídka a poptávka | Onemocnění | Politická rozhodnutí | Dánové | Člen bankovní rady | Obchodní dohody | Druhý odhad amerického HDP | Nejlepší rozhodnutí | Rozhodnutí o sazbách | Výdaje | Výnosy | Měnový výbor | Příjmy z ropy | Pohyby na trzích | Snížení ratingu USA | Sazby centrální banky | Ekonomická situace | Odhad HDP | Pokračující uptrend | Růstový potenciál | Páry s americkým dolarem | Denní volatilita | Impulzivní pohyby | Devalvace dolaru | Dosáhnout zisku | Obchodní jednání | Vyšší časové rámce | Bezpečný přístav | Rozhodnutí centrální banky | Americké statistiky | Odliv kapitálu | Downing Street | Nobelovy ceny | Oblast překoupenosti | ADP | Odliv vkladů | Pozitivní faktor | Joe Biden | Silný trend | Faktor Trump | Přeprodané zóny | Investiční doporučení | Druhy inflace | Status bezpečného přístavu | Fibonacci | Signály přeprodanosti | Prezidentské volby | Cenové pohyby | Cenový vrchol | Tisková konference | Hlavní měnové páry | Faktor Donalda Trumpa | Eskalace na Blízkém východě | Silné hospodářské oživení | Růst mezd | Zprávy euro | Snížení inflace | Technické indikátory | Koronavirus | Odvětví | Obchodní příležitosti | Prezidentství Donalda Trumpa | Sazby | Vítězství | Nové peníze | PMI ve výrobě | Pozorování | Nejisté situace | Změny v ekonomice | Otevření obchodu | Británie | Zprávy o trhu | Zasedání v Jackson Hole | Dovoz do USA | Úrok | Investovat | BAL | Prodejní příkazy | David Frost | Evropská data | Technická situace | Regulátor | Obchodní dohoda | Boj s inflací | Berlín | Průzkum | Firmy | Medvědí divergence | Nespokojenost | Celkový sentiment | HDP Německa | Panika | Murray | Zemědělství | Zajištění | Averze k riziku | Současný klesající trend | Klidné obchodování | Nezávislost centrální banky | Životní náklady | Dolar včera | Vyšší ceny | Světlo na konci tunelu | Pablo Hernández de Cos | Euro dnes | Dovoz oceli | Money management | Ekonomické podmínky | Situace ve Spojených státech | Kroky centrálních bank | Hypotéza | Plány Fedu | Inflace ve Velké Británii | Nová cla | Světové rezervní měny | Globální ceny | Jestřábí rétorika Fedu | Připojení Kanady | Fed | Nonfarm Payrolls | Guvernér francouzské centrální banky | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Účastníci trhu | Pokračující růst | Heiken Ashi | Automobilový průmysl | Vývoj událostí | Hry | Si Ťin-pching | Trhy | Nová britská vláda | Představitel Fedu | Překoupení | FTSE | Významné úrovně | Rizika | Vánoce | Psychologická bariéra | Eurozóna | ISM | Žádné výrazné pohyby | Zvýšení volatility | Fitch | Dluhopisový trh | HDP v Evropě | Zpomalování inflace | Nákup eura | Období korekce | Úspory | Dánsko | Velcí hráči | Obavy z recese v USA | Úvěrový rating | Kyjev | Fundamentální základ | Ministr obchodu | Nová makrodata | Směr obchodů | Zasedání centrální banky | Ekonomiky EU | Obnovení růstu | Začínající obchodníci | Schodek rozpočtu | Klíčové faktory | Aktivita v sektoru služeb | Růstové faktory | Tempo snižování sazeb | Žádosti o podporu | Bilance | Poptávka po americkém dolaru | Dlouhodobý růstový trend | Americké akciové indexy | Holubice | Banky v EU | Tesla | OSN a NATO | Snížení sazeb Fedu | ONE | Prodej eura | Stabilita | Miliardář | Maroš Šefčovič | Nárůst volatility | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Forexový trh | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | USDCHF | Mzdy | Silné ekonomické údaje | Daně v USA | Přeprodané podmínky | Hospodářský kurz | Severní Irsko | Sentiment trhu | Deeskalace | Zprávy z eurozóny | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Raphael Bostic | Stav ekonomiky EU | Aktuální sentiment na trhu | Květnová inflace | Oživení americké ekonomiky | Poptávka po bezpečných aktivech | Dlouhodobé strategie | Orbán | Nákupy dolaru | Ekonomické výsledky | Reporty | Výrok Lagardeové | Fundamentální pozadí | Obchod | Purple Trading | Investoři a obchodníci | Hlavní trend | Negativní zprávy | Bilance Fedu | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Dmitrij Peskov | Nárůst long pozic | Prezident Federální rezervní banky | Hospodářský pokles | Eskalace konfliktu | Aktuálně na trzích | Riziko | Analytik | Konsolidace ceny | MAST | Právo | Credit Suisse | Citi | Úroková sazba ECB | Transakce | Údaje o HDP | Volatilita trhů | Pesimismus | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | ACT | Země BRICS | Karty | Vyšší úrok | Spekulativní pozice | Nálada v USA | Německá ekonomika | Čína | Americký regulátor | Úrovně supportu | Ceny | Tržní pohyby | Financování | Monopol | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | Mírná korekce | Války | Impuls | Ukrajina | Bundesbank | Data z trhu práce | Proinflační | Centrální banka | BBC | Předpovědi | Doporučení k obchodování | Největší světová ekonomika | Zápis z posledního zasedání | Objem objednávek | Stavební povolení | Hurikány | Illinois | Praxe | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | Uvolněné měnové | Evropské centrální banky | Libra | Klíčová úroveň | Odborníci | Údaje o vývoji inflace | Zákonodárci | Výsledek voleb | Současná cena | Instituce | Liz Trussová | Výnosy z investic | Výnos | Indikátor Ichimoku | Výsledky amerických voleb | Čínští výrobci | Růst cen energií | IHNED | Algoritmy | Prostor pro růst | Zdravý rozum | Nové sankce | Sankce proti Rusku | Dlouhodobý trend | Silný pokles | Vývoj měnového páru EUR/USD | Trend oslabování | Konkrétní cíle | Kroky Bank of England | Obchodní den | Obchodní tipy | Rostoucí ceny energií | Vietnam | Švýcarské banky | Osvobození | Ceny energií | Reálné hodnoty | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Inflační cíl | Oficiální údaje | Euforie | Írán | Největší světové ekonomiky | Biliony dolarů | Vyjednávání o brexitu | Jestřábí postoj | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | Protistrana | Vlna poklesu | Rishi Sunak | Aktuální informace | Vyšší hodnoty | Funkční období | Zisk | Bank of England | EURUSD | Pozitiva | Demokraté | Spekulovat | Rizikové měny | Překoupené oblasti | Rating | Dovoz | Silná data | Nejbohatší | Prezidentské kampaně | Pozitivní zprávy | Vklady | Obchodování | Býčí sentiment | Posílení dolaru | Prezident | Rekordní minima | Růst inflace | Pokles hodnoty | Jednotná evropská měna | Analýza páru EUR/USD | Kansas | Oslabování dolaru | Evropa | Olej | Měna | Management | Trump | Zprávy | Globální obchodní válka | CCI | Ceny ropy | Lockdown | Euro klesá | Údaje o vývoji HDP | Ekonomické cykly | Francie | Předpověď | Všechny indikátory | Zelenskyj | Anthony Fauci | Ekonomické důsledky | Údaje | Silná rally | Hospodářský růst v eurozóně | Automobilky | Inflace v Evropě | Posílení libry | Ekonomické události | Omezení pohybu | Kontext | Biden | Rýže | Teherán | Obchody | Britská měna | Aktuální sentiment | Obraty trendu | Snížení daní | Klesající tendence | Index CPI | Obchodní konflikt | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Změny sazeb | Natixis | Síla dolaru | Japonsko | Zasedání americké centrální banky | Růst měny | Směřování | Inflace v říjnu | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Dobré zprávy | Dezinformace | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Kamala Harris | Růst dolaru | Vybírat zisky | Tržby | Stagnace | Impeachment | Pozitivní výsledek | Světové války | Vrcholy | Velký problém | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Psychologie | Guvernér | Trader | Peking | Záhada | Aliance | Sázka na pokles | HDP | Devizový trh | Načasování | Omyl | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Další posilování | Euro | Federální rezervní banky | Klid | FED sazby | Zpomalení růstu | NEST | Fibonacciho úrovně | Politici | Obchodní bilance | Index PCE | Celý svět | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Brazílie | Kongres USA | Nouzový stav | Výprodej | Měnové páry | HDP report | Ekonomické zprávy | Míra inflace v eurozóně | Obchodní systémy | Zdraví | Růst inflace v USA | Novinky | Stimuly | Ztráty | Americký ISM | 1D | Zprávy z Německa | Americké firmy | Životní styl | Philip Lane | Technický výhled | Recese americké ekonomiky | Dlouhodobé trendy | Meziroční inflace | Klesající inflace | Nakupovat | FOMC | Přísná měnová politika | Akcie | Vztek | Medvědí trend | Fáze růstu | Fundamentální výhled | Kupci | Mzda | Americké úřady | Investiční nástroj | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Výhody | Pokračující výprodej | Podniky | Index spotřebitelských cen | ZIL | Štěstí | City | Nákupní příkazy | Zrychlení růstu | Obchodní výhled | Motivace | Býčí trend | Švýcarská vláda | Index cen | Světová ekonomika | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | Hospodářská situace | Globální ekonomika | Technické faktory | Libra šterlinků | Růst v eurozóně | Cenový kanál | Přeprodané oblasti | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Emmanuel Macron | Uvolněné měnové politiky | Analýza EUR/USD | Prognózy | Kurz | Pokles pod paritu | Daně | DNO | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Technický indikátor | Globální růst | Jádrová inflace | Americká ekonomika | Růstový trend | Index cen výrobců | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Jiné měny | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Silnější dolar | Rychlý růst | Swingy | Investice | Keir Starmer | Pro investory | Návrh zákona | Potenciál | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Finanční nástroj | Doporučení pro obchodování | Rally | Výsledek zasedání | Londýn | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Nezávislost | Americká politika | Indie | Bod | Vnímání | Americký soud | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Aktuální vývoj | Makrodata | Zisky | Masivní nákupy | Zaměstnanci | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Hospodářství | Podíl na zisku | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | Akcie klesají | Důvěra | WHO | Oslabení dolaru | Kontrakce | Americký akciový trh | Ukazatel | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Silné měny | Inaugurace | Předběžné výsledky | Dialog | Fundamentální faktory | Hospodářský růst | Chaos | UST | YouGov | Export | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Poradce | Signál | Partneři | Ukončení války | Britské měny | Zhodnocení | Organizace | Fundamentální data | Federální rezervní systém (FED) | Neúspěch | Britská vláda | Negativní sentiment | Jižní Korea | Média | Liz Truss | FedWatch | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | Smíšené výsledky | Dosažení zisku | Administrativa | COVID-19 | Snižování sazeb v USA | Volatilita na forexu | Brusel | NFP | Obchodní dny | Vývoz do USA | Možný scénář | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Americké společnosti | Růst britské ekonomiky | Sázení | Data z amerického trhu práce | Elon Musk | ZEW | Zprávy o nezaměstnanosti | Americký trh práce | TIM | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Inflace v květnu | Evropská unie | Silný růst | ICE | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Odchod z Evropské unie | Míra | Slabý dolar | University of Michigan | Současný trend | Korekce | Špatné výsledky | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Riziko recese | Střednědobý výhled | HDP eurozóny | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Průzkumy | Pokles libry | Downtrend | Uvolňování měnové politiky v USA | Instrument | Hráči na trhu | Zvýšené riziko | Přehled | Technické ukazatele | Obraty | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | Tým InstaForex | Měnový trh | HDP USA | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | Změna trendu | Otočení trendu | Turecký prezident | Příliv kapitálu | Inflace v Británii | Volby v USA | Dlouhé (long) pozice | JDE | Podpora | QE | Spojené království | Evropský regulátor | Cena | EU a USA | Překoupenost | Německo | Makroekonomické ukazatele | Krach | Upozornění | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Obchodní partner | Americký trh | Snížení sazeb | Vysoká hodnota | Prime | DOT | BAT | Ekonomické údaje | Německá kancléřka | Ekonomická data | Situace na trhu | Inflace v listopadu | Bankovní vklady | Ekonomická data z USA | Co bude | Medvědi | Zveřejnění zpráv | DAX | Rezervy | Objem dovozu | Zavedení cel | Problémy v bankovním sektoru | Forexu | Hliník | Podhodnocený | Rizikový sentiment | Obchodní válka | Tempo růstu HDP | Oscilátory | Jednotná měna | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Evropské méně | Inflace v Německu | Geopolitika | Pozitivní výsledky | Denní graf | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Odvolací soud | Práce | Úspěch | Americký odvolací soud | Investiční příležitosti | Cíle | Ekonomické prognózy | Bezpečnost | Banky | Buy | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Vlády | Nebezpečí | Americká vláda | Kotace | Rychlost | Malý prostor | Šance | Biliony USD | Fundamenty | Očekávaný růst | Černá labuť | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Měnové politiky v USA | NLP | Zlepšení | Sazby Fedu | Uzavření dohody | Výraznější pokles | Intervenovat | Solidní výsledky | Ratingové agentury | Pozice | Vítězství nad inflací | Současná situace | Zájem obchodníků | Techničtí obchodníci | OCI | Pullback | Příprava | Inflace v EU | Soudní řízení | Měnové politiky centrální banky | Dlouhé pozice | Inflační report | Kovy | Dlouhodobé důsledky | Hospodářské cykly | Finanční zátěž | Lídři | Sestupný trend | Medvědí trh | Obchodní rozpětí | Support | Průměrná mzda | FX | Obchodní deficit | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Poslanci | Uvolňování měnové politiky | Soud | Pokračování růstu | Import | Obchodní aktivity | Chuť riskovat | Služby | Tržní očekávání | Ministryně financí | Broker | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | SNB | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | Investoři | Dění na trhu | Míra nezaměstnanosti | Šílenství | Bohatý | Růst libry | Průměrná hodnota | Politická krize | Spotřebitelé | Aktivita ve službách | Nákupní příležitosti | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Retracementy | Šéfové | Kansas City | Rezistence | Auta | Projekce | Jasné signály | Inflace v březnu | Ichimoku | Určení trendu | Velké banky | Budoucí pohyby | Zdražování | Ropy | Prudké pohyby | Očekávaná inflace | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Mimořádné zasedání | Škoda | Americké ekonomiky | Nejhorší scénář | Jádrový index | Obchodní vztahy | Krátké (short) pozice | USD | Kamala | Občané | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Ekonomický dopad | Významné změny | Emoce | Legislativa | Jak trh reaguje | Produkty a služby | Inflace ve Spojeném království | Trendové pohyby | Silný dolar | Konflikt mezi Izraelem | Tvůrci trhu | Ochota riskovat | Odhad inflace | Posilování amerického dolaru | Posilování eura | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Průraz | Tlak medvědů | Inflace ve službách | Objem exportu | Propad | Dezinflace | Přeprodání | Zpomalování ekonomiky | ANO | Britské libry | Pokles eura | Významné zprávy | Hospodářské oživení | Růst eura | Makro data | PSA | Rok 2024 | Kanada | Nejistota | HDP v eurozóně | Stav nouze | Makroekonomické údaje | Kryptoměna | Los Angeles | Výhled pro EUR/USD | Libra klesá | Britský regulátor | Technické patterny | Boční trend | Indexy | Státní dluhopisy | Prognózy inflace | Americký dolar | Klíčový faktor | Makro | Evropská centrální banka | Slušné zisky | Švédsko | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ECB | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Velikost pozice | Hospodářská krize | Vysoká poptávka | Měnová politika | Doporučení | Francouzský prezident | Srovnávací základny | Oslabuje dolar | Body | Zvýšení inflace | Parita | Korekční fáze | Vyšší daně | Evropské země | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Paradox | Vzrušení | Navýšení | Omikron | Americká cla | Údaje o nezaměstnanosti | Cykly | Konzervativci | EU | Ekonomický výhled | Úroveň supportu | Časové rámce | Zpracovatelský průmysl | PMI ve službách | Spekulanti | Pravidelnost | Nákupní signál | Prodeje | Zpráva o vývoji inflace | Klesající dolar | Pracovní síly | Akciový trh | Zajímavé pohyby | Uhlí | Vyšší cla | Sazba Fedu | Jerome Powell | Ukazatele | Měnový pár | Korporace | Kryptoměnový trh | Nové údaje | Strukturální změny | Banka | CPI v eurozóně | Vlastnictví | Stoupající trend | Stav americké ekonomiky | Hlavní ekonom ECB | Významné události | Úřady | Američané | Denní obchodníci | Olaf Scholz | Pohyb dolaru | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Další pokles | COT | Německá inflace | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | 3М | Cena | Pivot