Pondělí 22. duben 2024 20:57
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD. 4. dubna. Fed se v roce 2024 rozhodne pro jedno až tři snížení sazeb

04.04.2024 09:23  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

analytics660def3c69fd7.jpg

Měnový pár GBP/USD se nadále obchodoval poměrně slabě. V průběhu týdne jsme pozorovali slušný pohyb páru snad jen v pondělí, a to je asi tak všechno. Upozornili jsme, že se cena přiblížila k úrovni 1,2500, kterou lze považovat za spodní hranici bočního kanálu na 24hodinovém časovém rámci, který se drží již čtyři měsíce. Pravděpodobnost, že flat bude i tentokrát zachován, je tedy skutečně vysoká.

Stojí za zmínku, že makroekonomické a fundamentální faktory měly v posledních měsících na libru pouze nepřímý vliv. Není pochyb o tom, že za poslední čtyři měsíce měl trh dostatek důvodů k opuštění bočního kanálu. K tomu však nedošlo, takže není jisté, že by celá řada důležitých zpráv v USA v tomto týdnu přiměla trh k masivním výprodejům tohoto páru. A masivní nákupy britské měny současný technický obrázek nezmění. Horní hranice bočního kanálu se nachází na úrovni 1,2800, takže i růst o 200 bodů do konce týdne ponechá pár v bočním kanálu.

Mezitím vyšlo najevo, že členky měnového výboru Federálního rezervního systému Mary Daly a Loretta Mester podporují tři snížení sazeb v roce 2024. Připomeňme, že dříve Raphael Bostic uvedl, že za současných okolností vidí pouze jedno snížení o 0,25 %. Jak vidíme, ne všichni ve FOMC zastávají takto "holubičí" postoj, ale v současné době jsou i tři snížení sazeb "holubičím" postojem.

Stojí za to připomenout, že na začátku roku se očekávalo, že Fed jen v letošním roce provede 5–6 snížení sazeb. A uvolňování měnové politiky mělo začít v březnu. Nyní není zaručeno ani to, že začne v červnu, protože Loretta Mester a Mary Daly rovněž upřesnily, že "může být zapotřebí nižšího počtu snížení sazeb." Stejně jako dříve bude vše záviset na makroekonomických statistikách. Jestliže o stavu americké ekonomiky se nepochybuje, o inflaci se pochybuje stále ještě hodně. Pokud tedy inflace nezpomalí, jako nezpomalila v posledních 8–9 měsících, pak i šéfové Federální rezervní banky v San Francisku a Clevelandu změní své postoje na více "holubičí".

Na základě projevů Mester a Daly nelze vyvodit závěr, že by se celkový sentiment Fedu změnil. Pouze jsme si uvědomili, že v současné době neexistuje jednotný názor na sazby. Panuje zde však jednoznačné přesvědčení, že bez ohledu na to, jaké jsou prognózy jednotlivých představitelů, vše tak jako dříve závisí na inflaci. Pokud tedy nedojde k poklesu inflace, nedojde ani k uvolnění politiky. Pro americký dolar je tato informace jen výbornou zprávou, ale trh jej stále odmítá nakupovat, když se blíží k úrovni 25. čísla. Flat pokračuje.

analytics660def45d971e.jpg

Průměrná volatilita páru GBP/USD za posledních pět obchodních dní je 64 bodů. Pro pár libra/dolar je tato hodnota "nízká". Ve čtvrtek 4. dubna tedy očekáváme pohyb v rámci pásma ohraničeného úrovněmi 1,2566 a 1,2694. Starší lineární regresní kanál stále směřuje do strany, takže o současném trendu není pochyb. Indikátor CCI se v pondělí dostal do přeprodané oblasti, což pár podnítilo k růstu. Trh však i nadále neobchoduje příliš logicky, což vzhledem k pokračujícímu pohybu do strany v časovém rámci 24 hodin není překvapivé.

Nejbližší úrovně supportu:

S1 – 1,2573

S2 – 1,2512

S3 – 1,2451

Nejbližší úrovně rezistence:

R1 – 1,2634

R2 – 1,2695

R3 – 1,2756

Doporučení k obchodování:

Pár GBP/USD se ve 24hodinovém časovém rámci nadále obchoduje v bočním pásmu. Stále očekáváme pohyb na jih, nyní s cíli na 1,2512 a 1,2489, a trh stále extrémně neochotně nakupuje dolar a prodává libru, přičemž často ignoruje fundamentální a makroekonomické faktory. Nejprve tedy potřebujeme, aby flat skončil, a teprve potom se pustíme do analýzy technického obrazu, abychom vyvodili obchodní signály. Pondělí by nemělo obchodníky zmást poklesem britské libry – pár je stále ve flat trendu. Úterý a středa ukázaly, že pokračování nebude.

Vysvětlivky k obrázkům:

Lineární regresní kanály – pomáhají určit aktuální trend. Pokud oba ukazují stejným směrem, znamená to, že trend je momentálně silný.

Linie klouzavého průměru (nastavení 20,0, vyhlazený) – určuje krátkodobý trend a směr, kterým by se teď mělo obchodovat.

Úrovně Murray – cílové úrovně pro pohyby a korekce.

Úrovně volatility (červené linie) – pravděpodobný cenový kanál, ve kterém pár stráví následující den, na základě aktuálních indikátorů volatility.

Indikátor CCI – jeho vstup do přeprodané (pod -250) nebo překoupené oblasti (nad +250) naznačuje, že se blíží obrat trendu do opačného směru.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Přehled výkonnosti strategií v Purple Trading - Q1 2021
  V této rubrice se pravidelně díváme na to, jak se v daném čtvrtletí vedlo vybraným strategiím a jejich poskytovatelům. Jak na tom tedy ke konci dubna byly ty nejoblíbenější nebo nejvýkonnější z nich?
 • Přehled výkonnosti strategií v Purple Trading - Q2 2021
  V této rubrice se pravidelně díváme na to, jak se v daném čtvrtletí vedlo vybraným Strategiím a jejich poskytovatelům. Jak na tom tedy ke konci června byly ty nejoblíbenější nebo nejvýkonnější z nich?
 • Přehled výkonnosti strategií v Purple Trading - Q3 2021
  Optimus je automatizovaná strategie založená čistě na price action. Otevírá objednávky v hodinách s velkým objemem, kdy jsou lepší podmínky likvidity a spready. Objednávky jsou zadávány, když je detekována velká volatilita a formace price action. Obchodované portfolio je nastaveno na 10 měnových párů a finančních nástrojů na mezibankovním trhu. Strategie a její parametry jsou denně sledovány, algoritmy vyhodnocovány a optimalizovány zkušenou skupinou vývojářů a programátorů.
 • Přehled výkonnosti strategií v Purple Trading - Q4 2020
  V této rubrice se pravidelně díváme na to, jak se v daném čtvrtletí vedlo vybraným strategiím a jejich poskytovatelům. Jak na tom tedy ke konci dubna byly ty nejoblíbenější nebo nejvýkonnější z nich?
 • Přehled vývoje EUR/USD: Euro roste
  ECB minulý týden podle očekávání ponechala úrokové sazby beze změny. V nových projekcích svých pracovníků revidovala výhled HDP, celkové inflace a jádrové inflace na rok 2024 směrem dolů. Pro rok 2025 ECB snížila své prognózy o 0,1 % pro celkový ukazatel a o 0,2 % pro jádrový ukazatel. Jádrová inflace pro rok 2026 byla revidována směrem dolů o 0,1 %.
 • Přehled vývoje měnového páru EUR/USD. 27. března. ECB je plně připravena na červnové uvolnění měnové politiky
  Měnový pár EUR/USD se v úterý nadále obchodoval klidně s nízkou volatilitou. Během dne byla sice testována linie klouzavého průměru, ale klesající trend zůstává zachován. I když dojde k jistému proražení klouzavého průměru, nebude to znamenat začátek nového vzestupného trendu. Stojí za zmínku, že ve 24hodinovém časovém rámci nedává technický obrázek prostor pro dvojí interpretaci. Zpočátku jsme byli svědky silné korekce proti novému klesajícímu trendu, po níž následovala slabá korekce v rámci téhož klesajícího trendu. Pokles páru by tak měl pokračovat téměř v každém případě.
 • Přehled vývoje měnového páru EUR/USD. 3. dubna. Inflace v Německu přiblížila ECB k uvolnění politiky
  Měnový pár EUR/USD se během úterní evropské obchodní seance mírně zvýšil, což se po poměrně výrazném poklesu z předchozího dne očekávalo. Volatilita se podle očekávání snížila, neboť makroekonomické pozadí bylo v úterý slabší. V útery bylo sice zveřejněno více zpráv než v pondělí, ale v pondělí byl zveřejněn PMI ISM v USA, který spadá do kategorie "velmi důležitých" zpráv. A včera jsme se, pokud jde o ty "relativně důležité", dočkali pouze inflace v Německu a JOLT v USA. Nejedná se o bezvýznamné zprávy, ale jejich význam pro trh je nižší než v případě ISM.
 • Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 11. dubna 2024
  Také měnový pár GBP/USD vykázal ve středu výrazný pokles. Nezapomeňme, že volatilita měnového páru GBP/USD je nízká již několik měsíců v řadě, takže včerejší pohyb o 200 bodů vypadá ohromně. V současné době se však na technickém obrazu páru nic zásadního nezměnilo.
 • Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 5. dubna 2024
  Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek také obchodoval na vyšší úrovni, ale rozhodně mnohem níže než den předtím. Volatilita se předvídatelně snížila, protože makroekonomické pozadí bylo celý den velmi slabé. Obchodníci se v podstatě mohli soustředit pouze na druhý odhad britského indexu nákupních manažerů ve službách a na zprávu o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA. Ani první, ani druhá zpráva neměly na náladu na trhu výraznější vliv.
 • Přehled vývoje měnového páru GBP/USD. 27. března. Bank of England vyzývá, abychom od ní neočekávali příliš rychlé uvolnění politiky
  Měnový pár GBP/USD v úterý pokračoval v poklidné korekci. Britská měna vykazuje krátkodobý klesající trend, ale technický obraz je mnohem komplikovanější než v případě EUR/USD. Ve 24hodinovém časovém rámci se cena drží v omezeném cenovém rozpětí. Již se nejedná o klasický flat, ale stále se obchoduje v omezeném pásmu. Pohybuje se ve stejném pásmu jako před 2–3 měsíci, kdy byl pár v totálním flat trendu. Proto je klesající trend na 4hodinovém časovém rámci pouze součástí pohybu v rámci flatu na denním grafu. A to znamená, že by mohl velmi rychle skončit.
 • Přehled vývoje na trhu
  Market   • USA Republikáni představují daňový zákon, ale čeká je tvrdá práce. Trump jmenuje Jeromeho Powella, na ...
 • Přehled vývoje USD, EUR, GBP: Dolar bude pravděpodobně pokračovat v růstu, euro a libra zůstávají pod tlakem
  Kumulativní dlouhá pozice na dolaru za sledovaný týden poprvé od ledna vzrostla na 8,921 mld. USD, avšak přebytek nelze považovat za významný. Je ale možné, že jsme svědky změny trendu. Na dlouhodobé závěry je ještě brzy, protože rozhodující roli nehrál růst poptávky po dolaru, ale pokles eura, které za týden ztratilo 5,4 mld. EUR.
 • Přehled vývoje USD, NZD a AUD: Trhy jsou plné optimismu a vojenské akce na Ukrajině ignorují
  Konflikt na Ukrajině se na finančních trzích překvapivě neodráží. Poptávka po surovinách zůstává vysoká, ropa se obchoduje v blízkosti 100 USD za barel. Poptávka po zlatě však neroste a cena plynu v nizozemském hubu klesla na 1 100 USD/1 000 metrů krychlových. Výnosy státních dluhopisů evropských zemí jsou také pod mírným tlakem a jejich pokles nepřesahuje obvyklou volatilitu. Akciové indexy USA a evropských zemí se v pondělí rovněž uzavřely v červeném pásmu, zatímco indexy asijsko-pacifických zemí v úterý vykázaly silný růst.
 • Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 39. týden
  EUR/USD prožilo minulý týden dvě zásadní události v podobě zasedání FOMC, kde překvapivě nedošlo k přistoupení k ...
 • Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 39. týden
  EUR/USD prožilo minulý týden dvě zásadní události v podobě zasedání FOMC, kde překvapivě nedošlo k přistou...
 • Přehnaná reakce na italské volby
  Peter Garnry, akciový analytik Saxo Bank. Italové odmítli úsporný plán naordinovaný Mariem Montim a tamní volby...
 • Přehodnocení rizik bude vyvíjet tlak na kanadský dolar. Přehled vývoje USD, CAD, JPY
  Vyšší než očekávané údaje o indexu spotřebitelských cen (CPI) v USA otřásly trhem a odsunuly načasování prvního snížení sazeb ze strany Federálního rezervního systému. Údaje o CPI vyvinuly tlak na akciové trhy, zvýšily výnosy amerických státních dluhopisů a posílily americký dolar.
 • Přehřátý český trh práce chladne, v příštím roce poroste nezaměstnanost. Volných pracovních míst je poprvé za více než čtyři roky méně než 300 tisíc
  Míra nezaměstnanosti v Česku vykázala v říjnu podle očekávání úroveň 3,5 procenta. Česko tak má nadále nejnižší nezaměstnanost v celé EU. Nezaměstnanost v Česku je nižší i než v Japonsku, což je učebnicový příklad země s dlouhodobě extrémně nízkou mírou nezaměstnanosti.
 • Přehřátý pracovní trh zhoršil náladu
  Americké akcie v pátek zažily turbulentní seanci. Špatné náladě přispěly dobré údaje z trhu práce. Index S&P 500 zamířil k pátému ztrátovému týdnu v řadě. V pátek to nejvíce odnesl technologický index Nasdaq, který přišel o více jak 1 %. Výnosy desetiletých státních dluhopisů přesáhly 3,1 %. Index S&P 500 zaznamenal ke konci minulého týdne nejhorší první čtyři měsíce roku od roku 1939. Základním scénářem zůstává dosahování akciových minim, zatímco výnosových maxim na dluhopisech bude zřejmě teprve dosaženo. Wall Street závěr: Dow Jones -0,3 %; S&P 500 -0,6 %; Nasdaq Composite -1,4 %.
 • Přehřátý trh práce ohrožuje českou ekonomiku
  „Nezaměstnanost v červenci velmi mírně vzrostla a to po čtyřech měsících poklesu - v červenci byla podle Úřadu práce nezaměstnanost 3,5 %, přičemž v červnu 3,4 %. Nepatrný růst je však spíš otázkou sezónních výkyvů souvisejících například s příchodem absolventů na trh práce či ukončováním sezónních prací. Neznamená to však obrat k lepšímu v dlouhodobém strukturálním problému české ekonomiky, jímž je přehřátý trh práce. Je to vidět i na tom, že bez práce bylo v červenci 258 933 lidí, ale volných míst 285 627. Politici se někdy chlubí, že máme jednu z nejnižších nezaměstnaností v EU – z pohledu voličů, je to pozitivní informace, avšak z pohledu budoucnosti české ekonomiky je to fatální problém,“ vartuje Radovan Hauk, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new