Ticker Tape by TradingView
Přehled vývoje EUR/USD dne 19. června. Projev Lagarde ani konečná zpráva o inflaci euro nijak výrazněji nepoznamenaly

EUR/USD nejprve provedl korekci k úrovni Murray "4/8" – 1,0742 a poté ke klouzavému průměru, přičemž od obou se odrazil. Pár tak může obnovit klesající pohyb a ten může pokračovat i v nadcházejících dnech. Cena zůstává pod linií klouzavého průměru a od eura očekáváme pouze další pokles. Všimněte si, že euro po dobu dvou měsíců vytrvale rostlo. Pohybovalo se směrem vzhůru, i když pozadí zpráv působilo v jeho neprospěch. Neustále jsme byli svědky toho, jak pár vytrvale vykazoval nelogické pohyby, které připomínaly práci tvůrců trhu proti retailovým obchodníkům. Bez ohledu na to nemůže zůstat bez povšimnutí skutečnost, že Evropská centrální banka v červnu zahájila cyklus uvolňování měnové politiky. Skutečnost, že Federální rezervní systém nezahájil cyklus snižování sazeb v březnu ani v červnu, rovněž hovoří za vše. Kombinaci těchto dvou faktorů považujeme za dostatečný důvod pro pokles eura na cenovou paritu. Opakovaně jsme to zmiňovali.
Za první dva obchodní dny tohoto týdne můžeme vyzdvihnout dvě události v eurozóně. V pondělí vystoupila s dalším projevem prezidentka ECB Christine Lagarde a v úterý byla zveřejněna zpráva o konečném odhadu květnové inflace. Pojďme se na tyto události podívat blíže. Lagarde informovala trh, že klíčová sazba ECB by mohla být snížena "ne podle plánu". Mimochodem, trh si sestavil vlastní "plán" snižování sazeb ECB. Účastníci očekávají, že ECB sníží sazbu jednou za každé dvě zasedání, ale Lagarde uvedla, že vše bude záviset na makroekonomických ukazatelích, zejména na inflaci. Stojí za zmínku, že trh rád vytváří různé hypotézy o budoucích událostech, jedná podle nich a pak se může ukázat, že byly nesprávné. Takové situace pouze vnášejí do grafů zmatek.
Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v květnu podle očekávání zrychlil na 2,6 %. Na tom není absolutně nic znepokojivého, protože inflace nemusí klesat každý měsíc. Euro by to však nemělo povzbudit. Před zasedáním ECB se trh mohl domnívat, že kvůli rostoucí inflaci ECB odloží uvolnění měnové politiky na pozdější dobu. Nyní to již nepřipadá v úvahu, protože centrální banka již s uvolňováním měnové politiky začala. Každopádně jediný meziroční nárůst o 0,2 % není důvodem k tomu, aby se hovořilo o vzestupném trendu.
Na základě pondělních a úterních událostí tedy můžeme konstatovat, že situace na trhu se nezměnila. Trh je stále medvědí, euro roste již přílis dlouho a globální klesající trend zůstává nedotčen. V důsledku toho očekáváme, že EUR/USD klesne minimálně na 1,0450. Vzhledem k tomu, že se neočekává, že by Fed v blízké budoucnosti zmírnil svůj postoj, nevidíme důvod, proč by pár měl obnovit růstový pohyb pozorovaný v posledních měsících.

Průměrná volatilita páru EUR/USD za posledních pět obchodních dní k 19. červnu činí 76 pipsů, což považujeme za průměrnou hodnotu. Očekáváme, že se pár bude ve středu pohybovat mezi úrovněmi 1,0663 a 1,0815. Vyšší lineární regresní kanál se otočil směrem vzhůru, ale globální klesající trend zůstává nedotčen. Indikátor CCI opět vstoupil do přeprodané oblasti, ale v tuto chvíli neočekáváme silný růstový trend.
Nejbližší úrovně supportu:
S1 – 1,0681
S2 – 1,0620
S3 – 1,0559
Nejbližší úrovně rezistence:
R1 – 1,0742
R2 – 1,0803
R3 – 1,0864
Doporučení pro obchodování:
Pár EUR/USD si udržuje globální klesající trend a ve čtyřhodinovém časovém rámci se nadále drží pod klouzavým průměrem. V předchozích přehledech jsme uvedli, že neuvažujeme o dlouhých (long) pozicích a že bychom měli počkat na pokračování klesajícího trendu. V tuto chvíli jsou stále platné krátké (short)pozice. Cílové úrovně jsou 1,0620 a 1,0559. Odraz od úrovně 1,0681 vyvolal býčí korekci, ale očekáváme, že brzy skončí. Nákup eura nedoporučujeme, protože se domníváme, že došlo k obnovení globálního klesajícího trendu a jednotná měna nemá důvod k růstu.
Vysvětlení ke grafu:
- Lineární regresní kanály – pomáhají určit aktuální trend. Pokud oba směřují stejným směrem, znamená to, že trend je aktuálně silný.
Linie klouzavého průměru (nastavení 20,0, vyhlazená) – určuje krátkodobý trend a směr, kterým by se mělo aktuálně obchodovat.
- Úrovně Murray – cílové úrovně pro pohyby a korekce.
Úrovně volatility (červené linie) – pravděpodobný cenový kanál, ve kterém pár stráví následující den, na základě aktuálních ukazatelů volatility.
Indikátor CCI – jeho vstup do přeprodané oblasti (pod -250) nebo překoupené oblasti (nad +250) znamená, že se blíží obrat trendu.
Klíčová slova: Inflace | EUR/USD | CCI | Centrální banka | ECB | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Indikátor | Korekce | Long | Měna | Pozice | Rezistence | Short | Trend | Volatilita | Doporučení | EUR | USD | Obchodování | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Banka | Cena | Eura | Indikátor CCI | Nákup eura | Pokles eura | Trh | Volatility | Zpráva | Christine Lagarde | Federální rezervní systém | Snižování sazeb | Přehled | Uvolňování měnové politiky | Očekávání | Cenový kanál | Jednotná měna | Prezidentka ECB | Obrat trendu | Růst spotřebitelských cen | Měnové politiky | Klesající trend | Meziroční růst spotřebitelských cen | Pokles | Situace | Meziroční růst | Medvědi | Pokračování klesajícího trendu | Euro roste | Další pokles | Růst | Pár EUR/USD | Situace na trhu | Růstový trend | Přeprodané oblasti | Průměrná volatilita | Volatilita páru EUR/USD | Murray | Překoupené oblasti | Zpráva o inflaci | Obchodní dny | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | Události v eurozóně |
Čtěte více
-
Přehled výkonnosti strategií v Purple Trading - Q2 2021
V této rubrice se pravidelně díváme na to, jak se v daném čtvrtletí vedlo vybraným Strategiím a jejich poskytovatelům. Jak na tom tedy ke konci června byly ty nejoblíbenější nebo nejvýkonnější z nich? -
Přehled výkonnosti strategií v Purple Trading - Q3 2021
Optimus je automatizovaná strategie založená čistě na price action. Otevírá objednávky v hodinách s velkým objemem, kdy jsou lepší podmínky likvidity a spready. Objednávky jsou zadávány, když je detekována velká volatilita a formace price action. Obchodované portfolio je nastaveno na 10 měnových párů a finančních nástrojů na mezibankovním trhu. Strategie a její parametry jsou denně sledovány, algoritmy vyhodnocovány a optimalizovány zkušenou skupinou vývojářů a programátorů. -
Přehled výkonnosti strategií v Purple Trading - Q4 2020
V této rubrice se pravidelně díváme na to, jak se v daném čtvrtletí vedlo vybraným strategiím a jejich poskytovatelům. Jak na tom tedy ke konci dubna byly ty nejoblíbenější nebo nejvýkonnější z nich? -
Přehled vývoje EUR/USD dne 1. srpna. Evropská data: ani vyloženě dobré, ani vyloženě špatné
Měnový pár EUR/USD se po většinu středy obchodoval nepatrně výše. Jako obvykle nebudeme výsledky zasedání FOMC analyzovat bezprostředně po jeho skončení, protože se domníváme, že bude trvat nejméně den, než trh všechny informace "stráví". Proto analýzu zasedání americké centrální banky provedeme až zítra. Prozatím se zaměřme na jinou neméně důležitou a zajímavou událost: zprávu o inflaci v eurozóně. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 10. dubna: Z prince žebrákem
Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v růstu a opět se nedokázal udržet pod linií klouzavého průměru. Donald Trump neustále oznamuje nová cla – nebo vstupují v platnost ta dříve oznámená – případně obchodní partneři reagují vlastními cly. Každý den pozorujeme to samé: dolar oslabuje, akciové trhy klesají a roste poptávka po bezpečných aktivech, což zřetelně odráží aktuální sentiment na trhu. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 12. listopadu. Výmluvný začátek nového týdne
Měnový pár EUR/USD v pondělí pokračoval v poklesu. Trh se na začátku týdne překvapivě vrhl do nákupů dolaru, přestože v USA ani v EU nedošlo k žádným významným událostem. To poukazuje na ohromnou poptávku po dolaru, kterou jsme podcenili. Když se ohlédneme zpět, trh strávil dva roky výprodejem amerického dolaru bez zřejmého důvodu. Analytici hovořili o oslabování americké ekonomiky, riziku recese, uvolňování politiky Federálního rezervního systému, a dokonce o možném kolapsu ekonomiky. Tato tvrzení se snažila racionalizovat chování trhu, ale my jsme v průběhu celého roku 2024 tvrdili, že je pokles dolaru nelogický. Tvůrci trhu uměle tlačili měnový pár EUR/USD výše bez jakéhokoli podstatného důvodu – bylo to obyčejné manipulování s trhem. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 12. září. Trh už má prodeje dolaru plné zuby
Ve středu se měnový pár EUR/USD obchodoval poměrně klidně navzdory "superdůležité a superrezonující" zprávě o inflaci v USA. O víkendu jsme tuto zprávu označili za "událost týdne", ale reakce některých obchodníků byla poměrně překvapivá. Stručně řečeno, dolar vzrostl navzdory tomu, že inflace klesla na 2,5 % meziročně. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 14. dubna: Dolar – z lídra outsiderem
Pár EUR/USD v pátek pokračoval ve svém stabilním růstu. V tuto chvíli už nevyvstávají žádné otázky ohledně toho, co se na měnovém trhu děje – je to zcela jednoduché. Donald Trump dál zvyšuje sázky a snaží se přinutit (neexistuje vhodnější výraz) všechny země obchodující se Spojenými státy, aby tak činily výhradně za amerických podmínek. Není divu, že ne každému se tento vývoj líbí – a o žádné slibované frontě zahraničních delegací před Bílým domem zatím nikdo neslyšel. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 15. listopadu. Euro zůstává na dně
Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v klesajícím trendu. Téměř každá analýza začíná stejným konstatováním, protože na trhu se nic zásadního nezměnilo. Euro rychle oslabuje a téměř denně ztrácí 50–60 pipsů. Podle našeho názoru nelze tento propad přičítat jediné události nebo dokonce více faktorům. Stále se domníváme, že trh již dávno započítal celý cyklus uvolňování měnové politiky a jakmile jej plně zohlednil, začal zpětně reagovat. Jinými slovy, dolar oslaboval příliš dlouho a neodůvodněně, a nyní jsme svědky logické korekce, i když bez přímých katalyzátorů. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 18. června. Uvolnění měnové politiky bude muset počkat do prosince
Měnový pár EUR/USD se v pondělí podle očekávání obchodoval na mírně vyšší úrovni. Trh se rozhodl využít první obchodní den v týdnu jako příležitost ke korekci páru směrem vzhůru vzhledem k tomu, že euro v poslední době znatelně pokleslo. Domníváme se, že tento pokles byl zcela předvídatelný, ale neznamená to, že by euro mělo klesat každý den bez korekcí. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 20. června. Vše se vrací do normálu
Měnový pár EUR/USD se postupně vrací ke vzorci, který vykazoval před dvěma týdny a dříve. V grafu vidíme, že volatilita páru v poslední době roste a v současné době činí 76 pipsů, což je pro euro poměrně významná hodnota. Před tímto obdobím jsme během několika měsíců byli svědky průměrné volatility kolem 50 pipsů. Několik posledních dní však ukázalo, že se vše vrací do normálu a trh stále není připraven na výraznější aktivitu. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 20. září. Powell zasadil dolaru další ránu
Ve středu večer zažil měnový pár EUR/USD vysoce volatilní, smíšené pohyby, které se očekávaly. Zpočátku dolar klesal, poté rostl a během čtvrtka v podstatě celý den klesal. Varovali jsme, že po tak významné události, jakou je zasedání Federálního rezervního systému, je lepší se závěry nepospíchat. Je třeba počkat, až se trh uklidní a stabilizuje. V důsledku toho bylo ještě ve čtvrtek v poledne těžké říci, jaká byla konečná reakce trhu. Důvodem byl fakt, že k zasedání Fedu došlo ve středu večer, kdy byla většina evropských bank a obchodních platforem buď zavřená, nebo se na uzavření připravovala. Proto bylo logické očekávat reakci účastníků evropského trhu až ve čtvrtek ráno. V současné době se však na trhu projevuje efekt "houpačky". Domníváme se, že nejlepší bude ještě chvíli počkat, protože dolar by se mohl vrátit na své původní úrovně. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 21. června. ECB letos očekává tři snížení sazeb
Měnový pár EUR/USD se vrátil ke stejnému vzorci obchodování, který jsme pozorovali před dvěma týdny a dříve v průběhu měsíce: pomalé pohyby, nízká volatilita a mírný klesající trend. Pokud jej však srovnáme s párem GBP/USD, jsme s pohybem páru EUR/USD upřímně spokojeni. Měnový pár EUR/USD alespoň vykazuje trend a logické pohyby. Abychom připomněli, poslední pohyb směrem dolů začal na začátku měsíce po zveřejnění další silné zprávy o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor v USA. Předtím cena procházela dva měsíce býčí korekcí. Korekce však neporušila klesající trend, který je jasně patrný ve 24hodinovém časovém rámci, a proto by měl být základem pro naši analýzu. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 21. srpna. Panika mezi analytiky
Pár EUR/USD se v úterý ani nepokusil o korekci, alespoň ne v první polovině dne. Celkově euro i dál roste každý den jako z vody. Nejvíce, v co může dolar za současných podmínek doufat, je korekce o 50–60 pipsů. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 24. dubna: Opravdu jde o Powella?
Měnový pár EUR/USD ve středu nepokračoval v poklesu. Jak se říká, "všeho s mírou". Dolar si v úterý připsal zhruba 200 pipsů, což by nemělo nikoho vyděsit. Takováto volatilita se pro EUR/USD stala v posledních týdnech normální. Nebyli jsme tedy svědky "dvoucentového zisku za krátkou dobu", ale "200pipsového růstu po 1 100pipsovém propadu americké měny". Vypadá těch 200 pipsů nyní impozantně? To, co dolar předvedl v úterý, byla pouze drobná korekce. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 24. října. Euro pokračuje v poklesu
Měnový pár EUR/USD se ve středu nadále obchodoval na nižší úrovni. Upřímně řečeno, současný pohyb u nás vyvolává pouze úsměv. Téměř po celý rok 2024 jsme opakovaně slýchali různá "vysvětlení" růstu eura, která jako by byla "uvařena z vody". Chceme připomenout, že většina odborníků vysvětluje minulé pohyby až po jejich uskutečnění. Pouze někteří jsou ochotni konstatovat, že pohyb měny je nelogický a měna je bezdůvodně drahá. Takže nyní, když už téměř měsíc pozorujeme každodenní pokles eura, můžeme jen připomenout, že jsme varovali před jeho bezdůvodným nadhodnocením. Dolar neměl dost důvodů k poklesu a euro nemělo dost důvodů k růstu. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 25. června. Euro vstupuje do fáze korekce
EUR/USD začal opět růst od úrovně Murray 1/8 – 1,0681. V předchozích článcích jsme zmínili, že euro může ještě týden nebo dva nerušeně procházet korekcí směrem vzhůru. Jde o to, že volatilita páru je i nadále poměrně slabá. Například průměrná hodnota za posledních pět dní činí 45 pipsů. Proto je zcela nereálné očekávat prudký pokles nebo prudký růst. Zároveň ani korekce nejsou vždy jednoduché – v podobě "jediné vlny". Takže pokud se pár obchoduje slabě a ospale, znamená to, že se s největší pravděpodobností dočkáme složité korekční struktury nebo dokonce dalšího flatu. Cena dvakrát otestovala úroveň 1,0681 a dvakrát ji nedokázala prolomit. Je na čase očekávat, že pár vzroste k předchozímu maximu 1,0760. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 27. srpna. Na trhu panuje chaos
V pondělí se pár EUR/USD zdál být nejistý ohledně svého dalšího pohybu. Euro roste prakticky bez přestávky od 27. června a nepřetržitě od 2. srpna. Během této doby trh reagoval pouze jedním směrem. Na začátku měsíce byly zveřejněny nové slabé (oproti prognózám) údaje o americkém trhu práce a nezaměstnanosti, což vysvětluje, proč trh v těchto dnech dolar prodává. Jak ale vysvětlit třítýdenní pokles dolaru? Ano, pravděpodobnost snížení sazeb Federálního rezervního systému v září již dosahuje 100 %, ale copak trh takové snížení sazeb neocenil už počátkem roku a dokonce od roku 2022, kdy v USA začala zpomalovat inflace? Podívejte se pozorně na denní a týdenní časové rámce – dolar začal klesat měsíc nebo dva poté, co inflace v Americe začala zpomalovat. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 27. září. ECB možná předbíhá
Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek pokusil obnovit svůj růst. Technický obrázek se v zásadě denně nemění, vzhledem k tomu, že euro vytrvale šplhá vzhůru. Samozřejmě tak nečiní "ve stylu libry", která dokonce ani nekoriguje. Faktem však zůstává, že růst evropské měny pokračuje. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 28. listopadu 2024: Euro udělalo první krok vpřed
Měnovému páru EUR/USD se ve středu po četných pokusech podařilo překonat linii klouzavého průměru. Pozoruhodné je, že se tak stalo ještě před zveřejněním amerických makroekonomických statistik, které byly zveřejněny současně a teoreticky mohly ovlivnit pohyb páru. Spekulace naznačují, že tvůrci trhu mohli být se zprávami předem seznámeni, což je přimělo snížit objem držených dolarů. Pokles dolaru o několik desítek bodů však lze stěží kvalifikovat jako kolaps nebo rozsáhlý výprodej.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Budoucnost pasivního příjmu: Jsou tabákové akcie stále spolehlivým zdrojem dividend?
Myanmarský kyat překvapí staletou historií. Měna sváděla boj s kolonisty i Japonci
Smart Money Trading: Volume Footprint (38. díl)
Klienti VIP zóny FXstreet.cz v říjnu dosáhli slušného zisku
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
Budoucnost pasivního příjmu: Jsou tabákové akcie stále spolehlivým zdrojem dividend?
Myanmarský kyat překvapí staletou historií. Měna sváděla boj s kolonisty i Japonci
Smart Money Trading: Volume Footprint (38. díl)
Klienti VIP zóny FXstreet.cz v říjnu dosáhli slušného zisku
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
Odkud jsou nejlepší prop tradeři?
RebelsFunding představuje nový web a spouští limitovanou akci – sleva 25 % s kódem „WEB25“
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Říše Čingischána a brzkých papírových peněz. V dnešním Mongolsku platí tugrikem
Tematické indexy: Jak sledovat nové trendy na akciových trzích (8. díl)
Denní kalendář událostí
Ve Švýcarsku devizové rezervy
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
V USA spotřebitelské úvěry
Guvernér BoC Tiff Macklem
Prezident USA Donald Trump
Guvernér RBNZ Christian Hawkesby
V USA týdenní statistický bulletin API
V Číně indexy CPI a PPI
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
Ve Švýcarsku devizové rezervy
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
V USA spotřebitelské úvěry
Guvernér BoC Tiff Macklem
Prezident USA Donald Trump
Guvernér RBNZ Christian Hawkesby
V USA týdenní statistický bulletin API
V Číně indexy CPI a PPI
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
Tradingové analýzy a zprávy
Pražská burza v týdnu posílila, index PX stoupl o 1,3 procenta na nový rekord
Forex: Dolar mírně oslabuje vůči euru, v centru pozornosti zůstávají úrokové sazby
Pražská burza potřetí v řadě vylepšila historické maximum
Spotřebitelská důvěra v USA klesla nejníže za téměř tři a půl roku
Komodity: Ropa směřuje k druhému týdennímu poklesu, přetrvávají obavy z nadměrné nabídky
Forex: Koruna v závěru týdne zpevnila k euru i dolaru
Intradenní Price Action patterny na GBP/JPY 7.11.2025
Forex sentiment 7.11.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Swingové obchodování AUD/USD 7.11.2025
Pražská burza v týdnu posílila, index PX stoupl o 1,3 procenta na nový rekord
Forex: Dolar mírně oslabuje vůči euru, v centru pozornosti zůstávají úrokové sazby
Pražská burza potřetí v řadě vylepšila historické maximum
Spotřebitelská důvěra v USA klesla nejníže za téměř tři a půl roku
Komodity: Ropa směřuje k druhému týdennímu poklesu, přetrvávají obavy z nadměrné nabídky
Forex: Koruna v závěru týdne zpevnila k euru i dolaru
Intradenní Price Action patterny na GBP/JPY 7.11.2025
Forex sentiment 7.11.2025
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Swingové obchodování AUD/USD 7.11.2025
Blogy uživatelů
Výsledková sezóna nepomáhá Big Tech
Emisní povolenky pro každého: kolik navíc zaplatíme od roku 2027
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. listopadu 2025)
Od práce ve fabrice k profesionálnímu tradingu: jak Alle z Itálie našel svou cestu s Fintokei
Big short pro rok 2026?!
Získej k prvnímu payoutu challenge zdarma!
Zásadní otázka v tradingu: Měli byste obchodovat trend nebo obchodovat proti němu?
Praktické okénko: Sice den v obchodě, ale zisk je doma
Kdo vlastně rozhoduje? - Vědomí, podvědomí a iluze kontroly v tradingu
Akciové indexy na maximech, ale pod povrchem panuje strach. Jak davové chování ovládá trhy?
Výsledková sezóna nepomáhá Big Tech
Emisní povolenky pro každého: kolik navíc zaplatíme od roku 2027
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. listopadu 2025)
Od práce ve fabrice k profesionálnímu tradingu: jak Alle z Itálie našel svou cestu s Fintokei
Big short pro rok 2026?!
Získej k prvnímu payoutu challenge zdarma!
Zásadní otázka v tradingu: Měli byste obchodovat trend nebo obchodovat proti němu?
Praktické okénko: Sice den v obchodě, ale zisk je doma
Kdo vlastně rozhoduje? - Vědomí, podvědomí a iluze kontroly v tradingu
Akciové indexy na maximech, ale pod povrchem panuje strach. Jak davové chování ovládá trhy?
Forexové online zpravodajství
Americké indexy nadále klesají
DAX neudržel v pátek zisky a zakončuje seanci poklesem
Colt oznámil výsledky emise dluhopisů, celkem upsal 6 mld. Kč
Denní shrnutí – Vláda zůstává paralyzovaná, trh klesá, kryptoměny se zotavují
Prodlužující se pokles na konci týdne! 🚨
Míří Mexiko k nejdelší sérii snižování sazeb od pandemie?
USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v listopadu dle předběžných dat na 50,3 b.
Smíšený vývoj na pražské burze, index PX +0,35 %
Wall Street otevírá v červeném, výsledková sezóna pokračuje
Spotřebitelská důvěra podle UniMichagan klesla
Americké indexy nadále klesají
DAX neudržel v pátek zisky a zakončuje seanci poklesem
Colt oznámil výsledky emise dluhopisů, celkem upsal 6 mld. Kč
Denní shrnutí – Vláda zůstává paralyzovaná, trh klesá, kryptoměny se zotavují
Prodlužující se pokles na konci týdne! 🚨
Míří Mexiko k nejdelší sérii snižování sazeb od pandemie?
USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v listopadu dle předběžných dat na 50,3 b.
Smíšený vývoj na pražské burze, index PX +0,35 %
Wall Street otevírá v červeném, výsledková sezóna pokračuje
Spotřebitelská důvěra podle UniMichagan klesla
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Ethereum koriguje po růstu, klíčové úrovně technické analýzy zůstávají v platnosti
Vývoj měnových párů: USD/CZK 23,25
Firmy se předhánějí v odkupu akcií. Nakupují ale výhodně?
Forex: Zvyšování sazeb Fedu bude zřejmě rychlejší
Forex: Tuzemské průmyslové ceny potvrdí svůj klesající trend
Makro: Spotřebitelská důvěra USA klesla na nejnižší úroveň od prosince 2012, ISR
Analýza zlata na 25. dubna 2023 – potenciál vyšších cen
Signály pro obchodování ZLATA (XAU/USD) na 24.–25. října 2024: nakupujte při odrazu na 2 720 – 2 728 USD (61,8 % – 21 SMA)
ASML překonala odhady za Q4 2024: rekordní tržby a pozitivní výhled 📌🔔
Dollar starts to weaken ahead of US GDP release
Ethereum koriguje po růstu, klíčové úrovně technické analýzy zůstávají v platnosti
Vývoj měnových párů: USD/CZK 23,25
Firmy se předhánějí v odkupu akcií. Nakupují ale výhodně?
Forex: Zvyšování sazeb Fedu bude zřejmě rychlejší
Forex: Tuzemské průmyslové ceny potvrdí svůj klesající trend
Makro: Spotřebitelská důvěra USA klesla na nejnižší úroveň od prosince 2012, ISR
Analýza zlata na 25. dubna 2023 – potenciál vyšších cen
Signály pro obchodování ZLATA (XAU/USD) na 24.–25. října 2024: nakupujte při odrazu na 2 720 – 2 728 USD (61,8 % – 21 SMA)
ASML překonala odhady za Q4 2024: rekordní tržby a pozitivní výhled 📌🔔
Dollar starts to weaken ahead of US GDP release
Blogy uživatelů
Měnový pár CAD/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
Praktická ukázka: Opět něco nového
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (29.8.2025)
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CAD a AUD/JPY
Výhody a nevýhody automatických obchodních systémů (AOS)
Vydělají indické akcie více než americké akcie?
Měnový pár GBP/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
Technická analýza měnových párů NZD/USD, CHF/JPY a GBP/AUD
Praktické okénko: Noční volatilita se proměnila v ziskové ráno
Obchodování ropy WTI a páru EUR/CAD
Měnový pár CAD/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
Praktická ukázka: Opět něco nového
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (29.8.2025)
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CAD a AUD/JPY
Výhody a nevýhody automatických obchodních systémů (AOS)
Vydělají indické akcie více než americké akcie?
Měnový pár GBP/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
Technická analýza měnových párů NZD/USD, CHF/JPY a GBP/AUD
Praktické okénko: Noční volatilita se proměnila v ziskové ráno
Obchodování ropy WTI a páru EUR/CAD
Vzdělávací články
Psychologie tradingu: Jak přijímat ztráty
Indikátor Envelopes a jeho využití v bočním trendu
Jednoduchý příklad obchodního systému
8 nejlepších obchodních strategií – úvodní část (1. díl)
Vyznáte se v obchodních příkazech?
Klienti VIP zóny FXstreet.cz v říjnu dosáhli slušného zisku
Smart Money Trading: Braní partials (scaling out) - vyplatí se vám to? (31. díl)
Trhy na křižovatce: Jak pomáhají reverzní formace odhalit další pohyb?
Ziskový obchodní systém - Sonic R
Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
Psychologie tradingu: Jak přijímat ztráty
Indikátor Envelopes a jeho využití v bočním trendu
Jednoduchý příklad obchodního systému
8 nejlepších obchodních strategií – úvodní část (1. díl)
Vyznáte se v obchodních příkazech?
Klienti VIP zóny FXstreet.cz v říjnu dosáhli slušného zisku
Smart Money Trading: Braní partials (scaling out) - vyplatí se vám to? (31. díl)
Trhy na křižovatce: Jak pomáhají reverzní formace odhalit další pohyb?
Ziskový obchodní systém - Sonic R
Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
Tradingové analýzy a zprávy
Aktuálně otevřené forex pozice 2.7.2021
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 19.8.2024
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (19.8.2024)
Index SSI - NZD/USD na extrémech
EUR/GBP - Intradenní výhled 8.10.2025
VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 5.5.2025 - 9.5.2025
Akcie v USA mírně oslabily, uzavřely ale poblíž rekordních hodnot
Swingové obchodování AUD/USD 12.6.2024
Euro kleslo na tříměsíční minimum pod 1,1500 EUR/USD
Forex: Dolar dnes na forexových trzích roste
Aktuálně otevřené forex pozice 2.7.2021
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 19.8.2024
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (19.8.2024)
Index SSI - NZD/USD na extrémech
EUR/GBP - Intradenní výhled 8.10.2025
VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 5.5.2025 - 9.5.2025
Akcie v USA mírně oslabily, uzavřely ale poblíž rekordních hodnot
Swingové obchodování AUD/USD 12.6.2024
Euro kleslo na tříměsíční minimum pod 1,1500 EUR/USD
Forex: Dolar dnes na forexových trzích roste
Témata v diskusním fóru
Eurodolar - Chat
Zlato - výhledy
Obchodujeme Elliottovy vlny - praktické příklady (2/2)
NZD/USD
Jak funguje dynamické ETF portfolio a kdy se vyplatí
AOS prodej
Dividendy: Evropské dividendové akcie (6. díl)
EUR/USD
Index S&P 500 mírně oslabil, odraz ode dna ale pokračuje
Berete v úvahu základní riziko při výběru společnosti poskytující fundované účty?
Eurodolar - Chat
Zlato - výhledy
Obchodujeme Elliottovy vlny - praktické příklady (2/2)
NZD/USD
Jak funguje dynamické ETF portfolio a kdy se vyplatí
AOS prodej
Dividendy: Evropské dividendové akcie (6. díl)
EUR/USD
Index S&P 500 mírně oslabil, odraz ode dna ale pokračuje
Berete v úvahu základní riziko při výběru společnosti poskytující fundované účty?



