Ticker Tape by TradingView
Přehled vývoje EUR/USD dne 18. června. Uvolnění měnové politiky bude muset počkat do prosince

Měnový pár EUR/USD se v pondělí podle očekávání obchodoval na mírně vyšší úrovni. Trh se rozhodl využít první obchodní den v týdnu jako příležitost ke korekci páru směrem vzhůru vzhledem k tomu, že euro v poslední době znatelně pokleslo. Domníváme se, že tento pokles byl zcela předvídatelný, ale neznamená to, že by euro mělo klesat každý den bez korekcí.
Z fundamentálního hlediska, stejně jako předtím, jako před měsícem a jako před třemi měsíci, pozadí nadále naznačuje, že by euro mělo klesat. Jestliže dříve měl trh pochybnosti o tom, zda Evropská centrální banka začne v červnu uvolňovat měnovou politiku, nyní o tom již není pochyb. ECB konečně začala snižovat svou úrokovou sazbu a ještě před jejím snížením byla sazba ECB o 1 % nižší než sazba Federálního rezervního systému. Nyní je sazba ECB ještě nižší a bude se snižovat i nadále, i když je tento proces postupný. Fed mezitím možná ani nezahájí svůj vlastní cyklus snižování sazeb od září, jak mnozí analytici a obchodníci v současnosti očekávají. Všimněte si, že trh očekával první snížení sazeb Fedu v březnu, pak v červnu a nyní v září. V prvních dvou případech se mýlil a svůj omyl odmítl přiznat nákupem amerického dolaru. Pravděpodobně se zmýlí i potřetí, protože inflace v USA zůstává výrazně vyšší, než jaká by byla důvodem k diskusi o snížení sazeb.
Nejzajímavější je, že sami představitelé Fedu začínají hovořit o prosinci jako o termínu pro první snížení sazeb. Prezident minneapoliského Fedu Neel Kashkari uvedl, že je "rozumnou předpovědí", že americká centrální banka počká se snížením úrokových sazeb až do prosince. "Potřebujeme vidět více důkazů, které nás přesvědčí, že je inflace na dobré cestě zpět ke 2 %," řekl Kashkari v rozhovoru.
Je třeba zdůraznit skutečnost, že zprávy o vývoji americké ekonomiky se v posledních dvou měsících sice výrazně zhoršily, ale začaly klesat z velmi vysokých úrovní. I když tedy v posledních dvou měsících klesly, neposouvá to klíčové makroekonomické ukazatele do záporných hodnot. Například tempo růstu HDP v prvním čtvrtletí bylo ve srovnání se třetím čtvrtletím loňského roku třikrát nižší. Stále však činí 1,3 % za čtvrtletí. Na druhou stranu v posledních dvou letech jsme v Evropské unii a ve Spojeném království nebyli svědky hospodářského růstu vyššího než 0,3 %. Proto jsou "špatné" americké údaje mnohem lepší než "dobré" údaje z Evropy. A co je nejdůležitější, to umožňuje Fedu udržovat sazbu na její maximální úrovni tak dlouho, jak chce.
Proto nemůžeme zaručit, že Fed v prosinci své sazby sníží. Ve skutečnosti se domníváme, že Fed má mnohem blíže k opětovnému zpřísnění politiky než k jejímu prvnímu uvolnění. Poslední dvě inflační zprávy z USA, na které trh pokaždé reagoval výprodejem USD o 100 pipsů, vypadaly jednoduše směšně – každý z údajů o inflaci ukázal zpomalení o pouhých 0,1 %.

Průměrná volatilita měnového páru EUR/USD za posledních pět obchodních dní k 18. červnu je 75 pipsů, což je považováno za průměrnou hodnotu. Očekáváme, že se pár bude v úterý pohybovat mezi úrovněmi 1,0652 a 1,0802. Vyšší lineární regresní kanál se otočil směrem vzhůru, ale globální klesající trend přetrvává. Indikátor CCI opět vstoupil do přeprodané oblasti, ale v tuto chvíli neočekáváme silný růstový trend.
Nejbližší úrovně supportu:
S1 – 1,0681
S2 – 1,0620
S3 – 1,0559
Nejbližší úrovně rezistence:
R1 – 1,0742
R2 – 1,0803
R3 – 1,0864
Doporučení k obchodování:
Pár EUR/USD si zachovává globální klesající trend, ale ve 4hodinovém časovém rámci konsolidoval nad klouzavým průměrem. V předchozím přehledu jsme uvedli, že neuvažujeme o dlouhých (long) pozicích a že bychom měli počkat na pokračování klesajícího trendu. V tuto chvíli jsou stále platné krátké (short) pozice. Cílové úrovně jsou 1,0620 a 1,0559. Odraz od úrovně 1,0681 vyvolal býčí korekci, ale očekáváme, že brzy skončí. Nákup eura nedoporučujeme, protože se domníváme, že globální klesající trend se obnovil a jednotná měna nemá důvod k růstu.
Vysvětlení ke grafu:
- Lineární regresní kanály – pomáhají určit aktuální trend. Pokud oba směřují stejným směrem, znamená to, že trend je aktuálně silný.
- Linie klouzavého průměru (nastavení 20,0, vyhlazená) – určuje krátkodobý trend a směr, kterým by se mělo aktuálně obchodovat.
- Úrovně Murray – cílové úrovně pro pohyby a korekce.
- Úrovně volatility (červené linie) – pravděpodobný cenový kanál, ve kterém pár stráví následující den, na základě aktuálních ukazatelů volatility.
- Indikátor CCI – jeho vstup do přeprodané oblasti (pod -250) nebo překoupené oblasti (nad +250) znamená, že se blíží obrat trendu opačným směrem.
Klíčová slova: Inflace | EUR/USD | USA | HDP | Sazby | CCI | Centrální banka | ECB | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Indikátor | Korekce | Long | Měna | Měnový pár | Pozice | Rezistence | Short | Trend | Volatilita | Analytici | Doporučení | EUR | USD | Obchodování | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Obchodníci | Americká centrální banka | Banka | Eura | Indikátor CCI | Makroekonomické ukazatele | Nákup eura | Trh | Volatility | Zprávy | Obchodní den | Snižování sazeb | Přehled | Tempo růstu | Představitelé Fedu | Měnový pár EUR/USD | Očekávání | Cenový kanál | Jednotná měna | Snížení sazeb | Obrat trendu | Inflace v USA | Předpovědi | Měnové politiky | Klesající trend | Krátké (short) pozice | Ukazatele | Prezident | Pokles | Pochybnosti | Americké ekonomiky | Pokračování klesajícího trendu | Ekonomiky | Údaje | Omyl | Tempo růstu HDP | Pár EUR/USD | Zprávy z USA | První obchodní den | Růstový trend | Přeprodané oblasti | Klíčové makroekonomické ukazatele | Průměrná volatilita | 3М | Doporučení k obchodování | Murray | Překoupené oblasti | Neel Kashkari | Vice | Úrovně supportu | Úrovně rezistence |
Čtěte více
-
Přehled výkonnosti strategií v Purple Trading - Q1 2021
V této rubrice se pravidelně díváme na to, jak se v daném čtvrtletí vedlo vybraným strategiím a jejich poskytovatelům. Jak na tom tedy ke konci dubna byly ty nejoblíbenější nebo nejvýkonnější z nich? -
Přehled výkonnosti strategií v Purple Trading - Q2 2021
V této rubrice se pravidelně díváme na to, jak se v daném čtvrtletí vedlo vybraným Strategiím a jejich poskytovatelům. Jak na tom tedy ke konci června byly ty nejoblíbenější nebo nejvýkonnější z nich? -
Přehled výkonnosti strategií v Purple Trading - Q3 2021
Optimus je automatizovaná strategie založená čistě na price action. Otevírá objednávky v hodinách s velkým objemem, kdy jsou lepší podmínky likvidity a spready. Objednávky jsou zadávány, když je detekována velká volatilita a formace price action. Obchodované portfolio je nastaveno na 10 měnových párů a finančních nástrojů na mezibankovním trhu. Strategie a její parametry jsou denně sledovány, algoritmy vyhodnocovány a optimalizovány zkušenou skupinou vývojářů a programátorů. -
Přehled výkonnosti strategií v Purple Trading - Q4 2020
V této rubrice se pravidelně díváme na to, jak se v daném čtvrtletí vedlo vybraným strategiím a jejich poskytovatelům. Jak na tom tedy ke konci dubna byly ty nejoblíbenější nebo nejvýkonnější z nich? -
Přehled vývoje EUR/USD dne 1. srpna. Evropská data: ani vyloženě dobré, ani vyloženě špatné
Měnový pár EUR/USD se po většinu středy obchodoval nepatrně výše. Jako obvykle nebudeme výsledky zasedání FOMC analyzovat bezprostředně po jeho skončení, protože se domníváme, že bude trvat nejméně den, než trh všechny informace "stráví". Proto analýzu zasedání americké centrální banky provedeme až zítra. Prozatím se zaměřme na jinou neméně důležitou a zajímavou událost: zprávu o inflaci v eurozóně. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 10. dubna: Z prince žebrákem
Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v růstu a opět se nedokázal udržet pod linií klouzavého průměru. Donald Trump neustále oznamuje nová cla – nebo vstupují v platnost ta dříve oznámená – případně obchodní partneři reagují vlastními cly. Každý den pozorujeme to samé: dolar oslabuje, akciové trhy klesají a roste poptávka po bezpečných aktivech, což zřetelně odráží aktuální sentiment na trhu. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 12. listopadu. Výmluvný začátek nového týdne
Měnový pár EUR/USD v pondělí pokračoval v poklesu. Trh se na začátku týdne překvapivě vrhl do nákupů dolaru, přestože v USA ani v EU nedošlo k žádným významným událostem. To poukazuje na ohromnou poptávku po dolaru, kterou jsme podcenili. Když se ohlédneme zpět, trh strávil dva roky výprodejem amerického dolaru bez zřejmého důvodu. Analytici hovořili o oslabování americké ekonomiky, riziku recese, uvolňování politiky Federálního rezervního systému, a dokonce o možném kolapsu ekonomiky. Tato tvrzení se snažila racionalizovat chování trhu, ale my jsme v průběhu celého roku 2024 tvrdili, že je pokles dolaru nelogický. Tvůrci trhu uměle tlačili měnový pár EUR/USD výše bez jakéhokoli podstatného důvodu – bylo to obyčejné manipulování s trhem. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 12. září. Trh už má prodeje dolaru plné zuby
Ve středu se měnový pár EUR/USD obchodoval poměrně klidně navzdory "superdůležité a superrezonující" zprávě o inflaci v USA. O víkendu jsme tuto zprávu označili za "událost týdne", ale reakce některých obchodníků byla poměrně překvapivá. Stručně řečeno, dolar vzrostl navzdory tomu, že inflace klesla na 2,5 % meziročně. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 14. dubna: Dolar – z lídra outsiderem
Pár EUR/USD v pátek pokračoval ve svém stabilním růstu. V tuto chvíli už nevyvstávají žádné otázky ohledně toho, co se na měnovém trhu děje – je to zcela jednoduché. Donald Trump dál zvyšuje sázky a snaží se přinutit (neexistuje vhodnější výraz) všechny země obchodující se Spojenými státy, aby tak činily výhradně za amerických podmínek. Není divu, že ne každému se tento vývoj líbí – a o žádné slibované frontě zahraničních delegací před Bílým domem zatím nikdo neslyšel. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 15. listopadu. Euro zůstává na dně
Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v klesajícím trendu. Téměř každá analýza začíná stejným konstatováním, protože na trhu se nic zásadního nezměnilo. Euro rychle oslabuje a téměř denně ztrácí 50–60 pipsů. Podle našeho názoru nelze tento propad přičítat jediné události nebo dokonce více faktorům. Stále se domníváme, že trh již dávno započítal celý cyklus uvolňování měnové politiky a jakmile jej plně zohlednil, začal zpětně reagovat. Jinými slovy, dolar oslaboval příliš dlouho a neodůvodněně, a nyní jsme svědky logické korekce, i když bez přímých katalyzátorů. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 19. června. Projev Lagarde ani konečná zpráva o inflaci euro nijak výrazněji nepoznamenaly
EUR/USD nejprve provedl korekci k úrovni Murray "4/8" – 1,0742 a poté ke klouzavému průměru, přičemž od obou se odrazil. Pár tak může obnovit klesající pohyb a ten může pokračovat i v nadcházejících dnech. Cena zůstává pod linií klouzavého průměru a od eura očekáváme pouze další pokles. Všimněte si, že euro po dobu dvou měsíců vytrvale rostlo. Pohybovalo se směrem vzhůru, i když pozadí zpráv působilo v jeho neprospěch. Neustále jsme byli svědky toho, jak pár vytrvale vykazoval nelogické pohyby, které připomínaly práci tvůrců trhu proti retailovým obchodníkům. Bez ohledu na to nemůže zůstat bez povšimnutí skutečnost, že Evropská centrální banka v červnu zahájila cyklus uvolňování měnové politiky. Skutečnost, že Federální rezervní systém nezahájil cyklus snižování sazeb v březnu ani v červnu, rovněž hovoří za vše. Kombinaci těchto dvou faktorů považujeme za dostatečný důvod pro pokles eura na cenovou paritu. Opakovaně jsme to zmiňovali. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 20. června. Vše se vrací do normálu
Měnový pár EUR/USD se postupně vrací ke vzorci, který vykazoval před dvěma týdny a dříve. V grafu vidíme, že volatilita páru v poslední době roste a v současné době činí 76 pipsů, což je pro euro poměrně významná hodnota. Před tímto obdobím jsme během několika měsíců byli svědky průměrné volatility kolem 50 pipsů. Několik posledních dní však ukázalo, že se vše vrací do normálu a trh stále není připraven na výraznější aktivitu. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 20. září. Powell zasadil dolaru další ránu
Ve středu večer zažil měnový pár EUR/USD vysoce volatilní, smíšené pohyby, které se očekávaly. Zpočátku dolar klesal, poté rostl a během čtvrtka v podstatě celý den klesal. Varovali jsme, že po tak významné události, jakou je zasedání Federálního rezervního systému, je lepší se závěry nepospíchat. Je třeba počkat, až se trh uklidní a stabilizuje. V důsledku toho bylo ještě ve čtvrtek v poledne těžké říci, jaká byla konečná reakce trhu. Důvodem byl fakt, že k zasedání Fedu došlo ve středu večer, kdy byla většina evropských bank a obchodních platforem buď zavřená, nebo se na uzavření připravovala. Proto bylo logické očekávat reakci účastníků evropského trhu až ve čtvrtek ráno. V současné době se však na trhu projevuje efekt "houpačky". Domníváme se, že nejlepší bude ještě chvíli počkat, protože dolar by se mohl vrátit na své původní úrovně. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 21. června. ECB letos očekává tři snížení sazeb
Měnový pár EUR/USD se vrátil ke stejnému vzorci obchodování, který jsme pozorovali před dvěma týdny a dříve v průběhu měsíce: pomalé pohyby, nízká volatilita a mírný klesající trend. Pokud jej však srovnáme s párem GBP/USD, jsme s pohybem páru EUR/USD upřímně spokojeni. Měnový pár EUR/USD alespoň vykazuje trend a logické pohyby. Abychom připomněli, poslední pohyb směrem dolů začal na začátku měsíce po zveřejnění další silné zprávy o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor v USA. Předtím cena procházela dva měsíce býčí korekcí. Korekce však neporušila klesající trend, který je jasně patrný ve 24hodinovém časovém rámci, a proto by měl být základem pro naši analýzu. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 21. srpna. Panika mezi analytiky
Pár EUR/USD se v úterý ani nepokusil o korekci, alespoň ne v první polovině dne. Celkově euro i dál roste každý den jako z vody. Nejvíce, v co může dolar za současných podmínek doufat, je korekce o 50–60 pipsů. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 24. dubna: Opravdu jde o Powella?
Měnový pár EUR/USD ve středu nepokračoval v poklesu. Jak se říká, "všeho s mírou". Dolar si v úterý připsal zhruba 200 pipsů, což by nemělo nikoho vyděsit. Takováto volatilita se pro EUR/USD stala v posledních týdnech normální. Nebyli jsme tedy svědky "dvoucentového zisku za krátkou dobu", ale "200pipsového růstu po 1 100pipsovém propadu americké měny". Vypadá těch 200 pipsů nyní impozantně? To, co dolar předvedl v úterý, byla pouze drobná korekce. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 24. října. Euro pokračuje v poklesu
Měnový pár EUR/USD se ve středu nadále obchodoval na nižší úrovni. Upřímně řečeno, současný pohyb u nás vyvolává pouze úsměv. Téměř po celý rok 2024 jsme opakovaně slýchali různá "vysvětlení" růstu eura, která jako by byla "uvařena z vody". Chceme připomenout, že většina odborníků vysvětluje minulé pohyby až po jejich uskutečnění. Pouze někteří jsou ochotni konstatovat, že pohyb měny je nelogický a měna je bezdůvodně drahá. Takže nyní, když už téměř měsíc pozorujeme každodenní pokles eura, můžeme jen připomenout, že jsme varovali před jeho bezdůvodným nadhodnocením. Dolar neměl dost důvodů k poklesu a euro nemělo dost důvodů k růstu. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 25. června. Euro vstupuje do fáze korekce
EUR/USD začal opět růst od úrovně Murray 1/8 – 1,0681. V předchozích článcích jsme zmínili, že euro může ještě týden nebo dva nerušeně procházet korekcí směrem vzhůru. Jde o to, že volatilita páru je i nadále poměrně slabá. Například průměrná hodnota za posledních pět dní činí 45 pipsů. Proto je zcela nereálné očekávat prudký pokles nebo prudký růst. Zároveň ani korekce nejsou vždy jednoduché – v podobě "jediné vlny". Takže pokud se pár obchoduje slabě a ospale, znamená to, že se s největší pravděpodobností dočkáme složité korekční struktury nebo dokonce dalšího flatu. Cena dvakrát otestovala úroveň 1,0681 a dvakrát ji nedokázala prolomit. Je na čase očekávat, že pár vzroste k předchozímu maximu 1,0760. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 27. srpna. Na trhu panuje chaos
V pondělí se pár EUR/USD zdál být nejistý ohledně svého dalšího pohybu. Euro roste prakticky bez přestávky od 27. června a nepřetržitě od 2. srpna. Během této doby trh reagoval pouze jedním směrem. Na začátku měsíce byly zveřejněny nové slabé (oproti prognózám) údaje o americkém trhu práce a nezaměstnanosti, což vysvětluje, proč trh v těchto dnech dolar prodává. Jak ale vysvětlit třítýdenní pokles dolaru? Ano, pravděpodobnost snížení sazeb Federálního rezervního systému v září již dosahuje 100 %, ale copak trh takové snížení sazeb neocenil už počátkem roku a dokonce od roku 2022, kdy v USA začala zpomalovat inflace? Podívejte se pozorně na denní a týdenní časové rámce – dolar začal klesat měsíc nebo dva poté, co inflace v Americe začala zpomalovat. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 27. září. ECB možná předbíhá
Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek pokusil obnovit svůj růst. Technický obrázek se v zásadě denně nemění, vzhledem k tomu, že euro vytrvale šplhá vzhůru. Samozřejmě tak nečiní "ve stylu libry", která dokonce ani nekoriguje. Faktem však zůstává, že růst evropské měny pokračuje.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Jak obchodují profíci: Fibonacci trading - systém úspěšných traderů
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Jak obchodují profíci: Fibonacci trading - systém úspěšných traderů
Denní kalendář událostí
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA maloobchodní tržby
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
Guvernérka RBA Michele Bullock
V USA aukce 30letých dluhopisů
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA index PPI
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
Na Novém Zélandu inflační očekávání
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA maloobchodní tržby
V eurozóně hrubý domácí produkt (HDP)
Guvernérka RBA Michele Bullock
V USA aukce 30letých dluhopisů
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA index PPI
V Británii hrubý domácí produkt (HDP)
Na Novém Zélandu inflační očekávání
Tradingové analýzy a zprávy
Odhady: Zisky velkých firem z Evropy ve 2Q výrazně vzrostly
Zaměstnanec firmy: Akcií SpaceXu se zbavím, jakmile bude možnost
Americké akcie zakončily týden růstem, dolar po datech z trhu práce oslabil
Trump nadále usiluje o odvolání členky rady guvernérů Fedu Cookové
Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
Tržby skupiny CSG vzrostly meziročně na 78,8 mld. Kč
Komodity: Ceny ropy rostou po zprávě z amerického červencového trhu práce
Forex: Dolar oslabuje poté, co data ukázala úbytek pracovních míst v USA
Pražská burza v týdnu opět výrazně posílila, index PX stoupl o 2,94 procenta
Pražská burza sestoupila z historického maxima a vrátila se pod 2800 bodů
Odhady: Zisky velkých firem z Evropy ve 2Q výrazně vzrostly
Zaměstnanec firmy: Akcií SpaceXu se zbavím, jakmile bude možnost
Americké akcie zakončily týden růstem, dolar po datech z trhu práce oslabil
Trump nadále usiluje o odvolání členky rady guvernérů Fedu Cookové
Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
Tržby skupiny CSG vzrostly meziročně na 78,8 mld. Kč
Komodity: Ceny ropy rostou po zprávě z amerického červencového trhu práce
Forex: Dolar oslabuje poté, co data ukázala úbytek pracovních míst v USA
Pražská burza v týdnu opět výrazně posílila, index PX stoupl o 2,94 procenta
Pražská burza sestoupila z historického maxima a vrátila se pod 2800 bodů
Blogy uživatelů
Tajemství Fibonacci retracementu, které mění výsledky traderů
Intervence na japonském jenu neohrozí tamní akcie
Je to tady zase a index S&P 500 trhá nová historická maxima
Nedělní příprava: Dolarový index + vybrané měnové páry
Zlato vyráží k novým maximům: Tři důvody, proč žlutý kov opět dominuje
Prop challenge pro swing tradery? Fintokei mění pravidla hry
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. 8. 2026)
Tato legenda čeká krach jako v roce 1987!
Dosáhne SpaceX do roku 2030 tržeb ve výši 1 bilionu dolarů?
Analýza DAX, Nasdaq, EUR/USD: Zlepšený sentiment poslal DAX na nová maxima
Tajemství Fibonacci retracementu, které mění výsledky traderů
Intervence na japonském jenu neohrozí tamní akcie
Je to tady zase a index S&P 500 trhá nová historická maxima
Nedělní příprava: Dolarový index + vybrané měnové páry
Zlato vyráží k novým maximům: Tři důvody, proč žlutý kov opět dominuje
Prop challenge pro swing tradery? Fintokei mění pravidla hry
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. 8. 2026)
Tato legenda čeká krach jako v roce 1987!
Dosáhne SpaceX do roku 2030 tržeb ve výši 1 bilionu dolarů?
Analýza DAX, Nasdaq, EUR/USD: Zlepšený sentiment poslal DAX na nová maxima
Forexové online zpravodajství
Čerpadláři to s Čechy zase koulí? Litr ropy ve světě zlevnil o 2,50 Kč, ale litr nafty v ČR ve stejné době zdražil o více než 1 Kč
🎥 Týden na trzích: Jaké byly nejlepší a nejhorší výsledky minulého týdne? Zhodnocení výsledkové sezóny
Každý den chybí v práci kvůli pracovní neschopnosti téměř 214 tisíc lidí. Přesto stonáme kratší dobu než před covidem
Zámoří uzavřelo v kladných číslech, S&P500 na nových maximech
Nízká hladina Rýna dále zhoršuje potíže německého průmyslu
Pozitivní vývoj na Wall Street
Frankfurtská burza zakončuje týden růstem
Forex: Odolná česká ekonomika, slabší trh práce USA a levnější ropa
STANOVISKO AAVIT: Česko investovalo v roce 2025 do výzkumu a vývoje více než v předchozím období. Na Evropu ale stále ztrácí
Společnost Caterpillar překonala hranici 20 miliard USD: Datová centra a infrastruktura výrazně zvýšily zisk
Čerpadláři to s Čechy zase koulí? Litr ropy ve světě zlevnil o 2,50 Kč, ale litr nafty v ČR ve stejné době zdražil o více než 1 Kč
🎥 Týden na trzích: Jaké byly nejlepší a nejhorší výsledky minulého týdne? Zhodnocení výsledkové sezóny
Každý den chybí v práci kvůli pracovní neschopnosti téměř 214 tisíc lidí. Přesto stonáme kratší dobu než před covidem
Zámoří uzavřelo v kladných číslech, S&P500 na nových maximech
Nízká hladina Rýna dále zhoršuje potíže německého průmyslu
Pozitivní vývoj na Wall Street
Frankfurtská burza zakončuje týden růstem
Forex: Odolná česká ekonomika, slabší trh práce USA a levnější ropa
STANOVISKO AAVIT: Česko investovalo v roce 2025 do výzkumu a vývoje více než v předchozím období. Na Evropu ale stále ztrácí
Společnost Caterpillar překonala hranici 20 miliard USD: Datová centra a infrastruktura výrazně zvýšily zisk
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Oil Prices Rise on Dollar Softness and Yemen Shipping Attack
Analýza indikátorů: Denní přehled páru EUR/USD 14. července 2022
Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 14. prosince
Forex: Regionální měny lehce ztrácely
BREAKING: Fed ponechal úrokové sazby beze změny📉 US100 mírně ztrácí
ČNB jako druhá významnější centrální banka světa zahajuje cyklus post-pandemického utahování měnových šroubů. Koruna posiluje, hypotéky zdraží
Eurozóna: Stavební výroba v říjnu meziročně vzrostla o 0,2 %
FX Sumarizácia Európa
Uvidíme výpredaj kanadského dolára?
Blíží se prodej dost možná nejdražší rezidenční nemovitosti v historii, až za 15 miliard korun. Petice tlačí na premiéra, aby prodej zarazil
Oil Prices Rise on Dollar Softness and Yemen Shipping Attack
Analýza indikátorů: Denní přehled páru EUR/USD 14. července 2022
Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 14. prosince
Forex: Regionální měny lehce ztrácely
BREAKING: Fed ponechal úrokové sazby beze změny📉 US100 mírně ztrácí
ČNB jako druhá významnější centrální banka světa zahajuje cyklus post-pandemického utahování měnových šroubů. Koruna posiluje, hypotéky zdraží
Eurozóna: Stavební výroba v říjnu meziročně vzrostla o 0,2 %
FX Sumarizácia Európa
Uvidíme výpredaj kanadského dolára?
Blíží se prodej dost možná nejdražší rezidenční nemovitosti v historii, až za 15 miliard korun. Petice tlačí na premiéra, aby prodej zarazil
Blogy uživatelů
K pyramidování pozic metodou Martingale
Co lze čekat od vývoje britské libry po parlamentních volbách?
Aktuálne FOREX príležitosti: EUR/GBP, AUD/CAD a NZD/JPY
Trading ideas: USD/CAD, AUD/JPY a GBP/CHF
Akcie sú silné, no ceny ropy stále rozhodujú o dianí
Nejdůležitější graf pro budoucnost bitcoinu! | Investiční Memento #94
Prorazí EUR/USD týdenní support a chystá se ještě větší pohyb do shortu? Takto jej budu obchodovat.
Tulipmánia a jej neskutočný pád
Praktická ukázka: Konečně ztráta
Tajemství Fibonacci retracementu, které mění výsledky traderů
K pyramidování pozic metodou Martingale
Co lze čekat od vývoje britské libry po parlamentních volbách?
Aktuálne FOREX príležitosti: EUR/GBP, AUD/CAD a NZD/JPY
Trading ideas: USD/CAD, AUD/JPY a GBP/CHF
Akcie sú silné, no ceny ropy stále rozhodujú o dianí
Nejdůležitější graf pro budoucnost bitcoinu! | Investiční Memento #94
Prorazí EUR/USD týdenní support a chystá se ještě větší pohyb do shortu? Takto jej budu obchodovat.
Tulipmánia a jej neskutočný pád
Praktická ukázka: Konečně ztráta
Tajemství Fibonacci retracementu, které mění výsledky traderů
Vzdělávací články
Price Action: Pokročilé obchodování formace Pin Bar (3. díl)
Hedging jako efektivní forma ochrany před ztrátou
Pokročilá struktura Price Action (5. díl)
Podle čeho vybírají brokera pokročilí tradeři?
VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za květen
8 nejlepších obchodních strategií – carry trade obchodování (9. díl) – 1. část
Jak vypadá den profesionálního tradera?
Obchodování Pin Bars - II
Rozvíjejte svou trpělivost v tradingu
Smart Money Concepts (SMC): Asia High a Low (10. díl)
Price Action: Pokročilé obchodování formace Pin Bar (3. díl)
Hedging jako efektivní forma ochrany před ztrátou
Pokročilá struktura Price Action (5. díl)
Podle čeho vybírají brokera pokročilí tradeři?
VIP zóna FXstreet.cz: Výsledky obchodování za květen
8 nejlepších obchodních strategií – carry trade obchodování (9. díl) – 1. část
Jak vypadá den profesionálního tradera?
Obchodování Pin Bars - II
Rozvíjejte svou trpělivost v tradingu
Smart Money Concepts (SMC): Asia High a Low (10. díl)
Tradingové analýzy a zprávy
AUD/USD může znovu otestovat maxima
Index spekulativního sentimentu 19.5.2023
Forex: Euro vystoupilo na téměř čtyřleté maximum vůči dolaru
Komodity: Ropa ztratila počáteční zisky
Swingové obchodování USD/CAD 31.3.2025
Forex: Shrnutí obchodování 8.5.2018
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 4.2.2021
Dolarový index - Intradenní výhled 31.7.2023
Turecká centrální banka značně zvedla úroky, naznačila tak obrat měnové politiky
Čína a Rusko investují 1,4 miliardy dolarů do lithiových dolů v Bolívii
AUD/USD může znovu otestovat maxima
Index spekulativního sentimentu 19.5.2023
Forex: Euro vystoupilo na téměř čtyřleté maximum vůči dolaru
Komodity: Ropa ztratila počáteční zisky
Swingové obchodování USD/CAD 31.3.2025
Forex: Shrnutí obchodování 8.5.2018
NASDAQ 100 - Intradenní výhled 4.2.2021
Dolarový index - Intradenní výhled 31.7.2023
Turecká centrální banka značně zvedla úroky, naznačila tak obrat měnové politiky
Čína a Rusko investují 1,4 miliardy dolarů do lithiových dolů v Bolívii
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
Vanguard S&P 500 UCITS ETF (USD) Accumulating
INVESTIČNÍ GLOSA: Nečasujte trh. A hledejte investice, o kterých masa neví
Interview: Úprimný pohľad našej traderky
NZD/USD: Analýza více časových rámců (W1-H4)
Jak mít vybalancovaný přístup k tradingu
FOREX trading
Ray Dalio varuje před zhoršením situace mezi Čínou a USA
Reakce finančních trhů na turbulentní ekonomiku způsobenou koronavirem?
INVESTIČNÍ GLOSA: I nejlepší investice se musí prodat. Buffett na Applu vydělal už dost
EUR/USD
Vanguard S&P 500 UCITS ETF (USD) Accumulating
INVESTIČNÍ GLOSA: Nečasujte trh. A hledejte investice, o kterých masa neví
Interview: Úprimný pohľad našej traderky
NZD/USD: Analýza více časových rámců (W1-H4)
Jak mít vybalancovaný přístup k tradingu
FOREX trading
Ray Dalio varuje před zhoršením situace mezi Čínou a USA
Reakce finančních trhů na turbulentní ekonomiku způsobenou koronavirem?
INVESTIČNÍ GLOSA: I nejlepší investice se musí prodat. Buffett na Applu vydělal už dost



