Neděle 14. duben 2024 00:59
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new

WOOD & Company nákupem další varšavské kancelářské budovy rozšiřuje portfolio na 15 budov

22.02.2024 13:29  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Aktiva realitního fondu WOOD & Company nově rozšíří kancelářská budova Concept Tower ve Varšavě. Tu společnost WOOD & Company získá od CPIPG. Budova má 9 tisíc metrů čtverečních kancelářské plochy a je plně pronajatá. Jde o druhou kancelářskou budovu na polském trhu a celkově už dvanácté aktivum Office podfondu, který se orientuje na kancelářské budovy v hlavních městech regionu střední a východní Evropy. Ten přitom dlouhodobě patří mezi nejúspěšnější fondy v daném segmentu v Česku i na Slovensku, průměrný roční výnos od založení Office podfondu činí v korunové třídě 11,35 %.

„Na varšavském trhu s kancelářskými nemovitostmi vidíme obdobný trend jako v dalších evropských zemích, kdy po vypuknutí pandemie došlo k razantnímu omezení výstavby. Ke konci září 2023 bylo dodáno na varšavský trh o 91 % méně metrů čtverečných kancelářských ploch, než tomu bylo ke stejnému období předcházejícího roku. Navzdory tomuto trendu vnímáme poptávku po kancelářských plochách stále jako silnou a stabilní,“ říká Jiří Hrbáček, portfolio manažer a místopředseda představenstva Realitního fondu WOOD & Company. Ke konci třetího kvartálu 2023 byla nabídka kancelářských ploch ve Varšavě na úrovni 6,2 milionů metrů čtverečných. Polský nemovitostní trh patří mezi největší ve střední a východní Evropě s působivou dynamikou rozvoje a vysokou likviditou.

Administrativní budova Concept Tower stojí v dynamicky se rozvíjející čtvrti Wola, nedaleko centra města a s výbornou dopravní dostupností do dalších čtvrtí Varšavy. V těsné blízkosti je stanice metra, ale i autobusové a tramvajové zastávky, řada obchodů, restaurací a služeb. Patnáctipatrová budova byla postavena v roce 2012 a má 9 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy.  „V současné době je budova plně obsazena s velmi příznivým mixem 25 nájemců. Mezi ty větší patří Polsko-německá obchodní komora a BCD Travel,“ doplňuje Hrbáček. Budova spadá v rámci klasifikace administrativních budov do třídy A+ a má certifikaci LEED Gold. Prosklená fasáda zajišťuje stálý přísun denního světla a vysoké standardy provedení společných prostor potřebný komfort.

„V posledních několika letech se na polský realitní trh zaměřujeme více. Varšava má nejrychleji rostoucí trh v segmentu kancelářských budov ve střední a východní Evropě a potenciál pro získání atraktivních aktiv s vysokým investičním potenciálem je zde přirozeně vyšší než v například v Česku nebo na Slovensku. Nákup již druhé budovy do Office podfondu je plně v souladu s naší strategií diverzifikace portfolia,“ komentuje Hrbáček a doplňuje: „Ve Varšavě máme tým realitních expertů, který plánujeme rozšiřovat. Kromě dokončené akvizice budovy Concept Tower náš tým v současné době finalizuje první investici nového WOOD & Company Logistics podfondu, o kterém jsme informovali na podzim loňského roku.“

Realitní fond WOOD & Company získává nemovitost od CPIPG. Na straně prodeje asistoval Greenberg Traurig, kupující stranu zastupovali Colliers, Dentons a TPA.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Windfall tax na banky skončila fiaskem, Colt rozšiřuje portfolio pro vládní ozbrojené složky
  Uplynulý týden se nesl v duchu vybírání zisků z akciových indexů po jejich výrazném růstu z konce loňského roku. První týden roku nebyl z hlediska makroekonomických zpráv z tuzemska příliš výrazný. Nejzajímavjěším zveřejněním bylo plnění státního rozpočtu za celý rok, které vykázalo 4. nejvyšší schodek veřejných financí v historii. V dnešní epizodě ze série Týden na pražské burze se mimo jiné zaměříme na zprávy, které mohou zajímat investory Coltu, ČEZ i Philip Morris.
 • Windfall tax trápí ČEZ, podobně jako loni odvede i letos
  Dnes byly před otevřením trhu zveřejněny výsledky ČEZ za 4. čtvrtletí a celý rok 2023. Provozní zisk EBITDA splnil odhad analytiků a také výhled společnosti, zatímco čistý zisk za odhady trhu zaostal. Důvodem byla daň z neočekávaných zisků, která ČEZ v loňském roce stále přes 30 miliard korun. Jaké byly provozní výsledky a co lze očekávat od letošního roku se dozvíte již nyní v našem videu.
 • Win-win alebo lose-lose
  Celé obchodovanie sa točí okolo toho, ako sa čaká na dáta amerického trhu práce. Tie sú vždy dôležité, avšak dn...
 • Wirecard přiznává, že chybějící peníze zřejmě neexistují
  Německá finanční společnost Wirecard uvedla, že účty s chybějící částkou zhruba 1,9 miliardy eur (50,7 miliardy Kč), kvůli kterým auditoři EY minulý týden odmítli podepsat účetní závěrku, zřejmě vůbec neexistují. Částka představuje asi čtvrtinu celkové rozvahy firmy. Wirecard současně uvedl, že nezveřejnění výsledky za loňský rok a za první čtvrtletí roku letošního. Zrušil také výhled hospodaření. Budoucnost firmy je tak nejistá a bude záviset na vstřícnosti bank, upozornila agentura DPA.
 • Wirecard v insolvenci!
  Skandál společnosti Wirecard pokračuje v rychlém vývoji. Uplynulo jen pár dnů od doby, kdy společnost oznámila, že není schopna dohledat 1.9 mld. euro a dnes informovala o tom, že zahajuje proces vstoupení do insolvence. Akcie se za poslední dobu propadla o 90 % a dnes klesá pod hranici 11 euro. Wirecard má relativně malou váhu na indexu DAX, který je v posledních dnech zmítán především nejistotou ohledně dalšího šíření koronaviru. Po pádu pod hranici 12 000 euro se dnes DAX drží v okolí 12 120 euro. ​​​​​​​
 • WisdomTree doufá, že spoluprácí s USBank pomůže ke schválení Bitcoin NFT
  Společnost WisdomTree má u americké komise pro cenné papíry a burzu žádost o Bitcoin NFT, tu nedávno upravila. Doplnila totiž USBank jako správce fondu.
 • Wix je po výsledcích za 1Q pod tlakem
  Akcie Wix.Com (WIX.US) v pondělí klesly o více než 7,0 % poté, co softwarová společnost zveřejnila smíšené čtvrtletní údaje.
 • WizzAir a TUI pod tlakem 📉
  Nízkonákladové letecké společnosti jsou zatíženy rizikem hospodářského zpomalení a z toho vyplývající nižší poptávkou trhu, který dává přednost "levné" letecké dopravě. Akcie dnes ztrácejí 7,5 %.
 • WOOD & Company Blockchain+ podfond si připsal za uplynu-lý rok 73 %, počet investorů stoupá
  Podle expertů investiční skupiny WOOD & Company čeká blockchainovou technologii skvělá budoucnost s dobrým investičním potenciálem. I proto ve skupině vznikl nový WOOD & Company Blockchain+, podfond v rámci celého WOOD SICAV, určený pro kvalifikované investory. Podfond cílí na roční zhodnocení 25 % a na 50 milionů eur pod správou. Doporučený investiční horizont je 5 let. Součástí podfondu je aktuálně šest vybraných českých i zahraničních fondů.
 • Wood&Company - komentář v reakci na dnešní TK ČNB
  Koruna na samotné rozhodnutí ČNB v podstatě vůbec nezareagovala, zásadní pohyb přišel až při tiskové konferenci. Tomáš Nidetzky avizoval ochotu bankovní rady tlumit excesivní výkyvy kurzu koruny. To zapůsobilo na korunu jako jistá verbální intervence (oslabení koruny bylo navíc označené jako částečně panické) a česká měna posílila skokově o 20 haléřů na 27,23 Kč za euro. Posílení je limitováno avizovaným dalším snižováním sazeb ČNB – banka je připravena dále snižovat sazby v případě nutnosti, což dále sníží úrokový diferenciál mezi ČR a eurozónou.
 • WOOD & Company uvádí na pražskou burzu první SPAC ve střední Evropě
  Společnost WOOD SPAC One a.s. („WOOD SPAC One”), součást skupiny WOOD & Company, obdržela od ČNB formální schválení prospektu pro svůj záměr realizovat první SPAC transakci (Special Purpose Acquisition Company) na Burze cenných papírů Praha („BCPP“). Záměrem společnosti WOOD SPAC One je upsat kapitál v rozmezí od několika stovek milionů do 1 miliardy korun. Úpis bude zahájen 10. února a potrvá do 1. dubna 2022. Samotné uvedení společnosti na burzu je plánováno na 11. dubna 2022. Minimální objem investice v rámci úpisu činí 250 200 Kč. Na trzích střední a východní Evropy jde o první počin tohoto druhu. Podle skupiny WOOD & Company může být SPAC vítaným oživením pro pražskou burzu, která schopnost kvalitně zobchodovat tituly různé úrovně už několikrát prokázala. Na západních trzích proběhla v roce 2021 prostřednictvím SPAC zhruba polovina vstupů nových emisí na burzu.
 • WOOD & Company vstupuje s novým realitním fondem do segmentu logistiky. Pro první akvizici sáhla do Polska
  Skupina WOOD & Company otevírá nový WOOD & Co. Logistics podfond a vstupuje tak do segmentu logistiky. Nový podfond je určený pro kvalifikované investory. V eurové třídě cíluje na roční výnos 15 procent při investičním horizontu alespoň tři roky. Unikátní strategií fondu jsou investice do výstavby logistických nemovitostí, kdy investor získává možnost profitovat z developerského výnosu. První akvizicí nového podfondu je plánovaná investice do výstavby třetí etapy projektu 7R Park Tczew III nedaleko polského Gdaňsku. V přípravě je výstavba dalších logistických projektů ve střední Evropě.
 • WOOD SPAC One prodlužuje upisovací období do konce dubna
  Společnost WOOD SPAC One prodlužuje o měsíc upisovací období prvního SPACu na pražské burze. Částka, která byla dosud v rámci upisovacího období vybrána, již nyní převyšuje velmi úspěšné IPO Pilulky. S ohledem na zájem investorů a aktuální situaci na trzích, která je důsledkem rusko-ukrajinského konfliktu, chce společnost poskytnout investorům více času na vyhodnocení situace a případné vyvázání prostředků ze zasažených regionů. Proto prodlužuje upisovací období do 29. dubna 2022.
 • Word on the Street
  Finanční trhy se zřejmě snaží najít směr. V revidovaném World Economic Outlook Mezinárodní měnový fond ponechal globální růst...
 • WSJ: Aerolinky po zvýšení cen a snížení nákladů vykazují vysoké zisky
  Před rokem řada leteckých společností bojovala s nedostatkem peněz, protože některé země jen velmi pomalu rušily cestovní omezení související s pandemií nemoci covid-19. Nyní, když jsou již hranice zcela otevřené, vykazují někteří z těchto dopravců vysoké zisky, upozornil server listu The Wall Street Journal (WSJ).
 • WSJ: Americký NortonLifeLock jedná o převzetí české antivirové firmy Avast
  New York/Praha - Americká softwarová společnost NortonLifeLock, dříve známá jako Symantec, jedná o převzetí české antivirové firmy Avast. Ve svém portfoliu by tak posílila spotřebitelský software. S odvoláním na informované zdroje to dnes napsal americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ), který hodnotu transakce odhaduje na více než osm miliard dolarů (zhruba 173 miliard Kč). Pokud některá ze stran jednání neukončí, dohoda by mohla být uzavřena ještě do konce tohoto měsíce, uvedly zdroje WSJ.
 • WSJ: Američané pracují z domova, Evropané a Asiati se vracejí do kanceláří
  Zatímco Američané stále hojně pracují z domova, Evropané a Asiati se po pandemii covidu-19 častěji vracejí do kanceláří. Podle analytiků tráví Američané na pracovišti méně času, protože mají větší domy, větší dojezdové vzdálenosti do práce a je tam nižší nezaměstnanost. Třeba v Hongkongu ale žije v malých bytech více generací, což práci z domova příliš nenahrává. Napsal o tom deník The Wall Street Journal (WSJ).
 • WSJ: Apple omezuje zaměstnancům užívání ChatGPT, vyvíjí podobnou technologii
  Americká technologická společnost Apple omezuje zaměstnancům užívání chatovacího robota s umělou inteligencí ChatGPT. Firma totiž pracuje na vlastní podobné technologii. S odkazem na dokumenty a zdroje o tom píše deník The Wall Street Journal (WSJ). Twitter pak obviňuje firmu Microsoft, že zneužívá dohodu o poskytování dat z této sociální sítě, uvedla s odkazem na dopis právníka Alexe Spira šéfovi Microsoftu agentura Reuters.
 • WSJ: Boeing se potýká s další vadou stroje 787 Dreamliner
  Americký výrobce letadel Boeing se potýká s další vadou letounu 787 Dreamliner. Týká se některých součástek z titanu, které jsou slabší, než by měly být. S odvoláním na informované zdroje to dnes napsal server listu The Wall Street Journal (WSJ). Defekt se týká letadel vyrobených v uplynulých třech letech. Boeing na dotaz agentury Reuters o komentář zatím nereagoval.
 • WSJ: DeSantis oficiálně zahájí prezidentskou kampaň příští týden
  Floridský republikánský guvernér Ron DeSantis příští týden oficiálně zahájí svou prezidentskou kampaň, píše deník The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na informované zdroje.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new