Pátek 29. březen 2024 09:12
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Purple trading AI
reklama
InstaForex Autochartist
reklama
CapXmaster

Názory analytiků

img

Volatility report: VIX zpět pod 11b. Hlavně se nenechat ukolébat nízkou volatilitou

10.02.2017 Další týden za námi a společně s ním i další týden, po jehož skončení si obchodníci shortující volatilitu rozhodně nem...
img

Ropa zpět na dosah silného supportu. Její pád odnesl i kanadský dolar

08.02.2017 Na ropě se nám tento týden dějí zajímavé věci. Během dvou dnů se WTI propadla zpět pod hranici 52 dolarů a to bez známky jediného fundamentu. To vše i navzdory docela optimistickým zprávám z OPEC, který snižuje produkci nad očekávání dobře. Koho tedy z výprodej vinit? Pravděpodobně hlavně techniku a skutečnost, že ropa ani po dobrých zprávách z minulého týdne nedokázala vystoupit z konsolidačního pásma, ve kterém se drží již téměř dva měsíce. Po odražení se od resistence tedy následuje pád zpět k supportu.
img

Volatility report: Důvodů k růstu volatility je stále jako šafránu, pomoci by mohla politická rizika

03.02.2017 Po silném růstu akcií z minulého týdne se v tomto týdnu potvrdilo, že stál růst indexů na docela křehkých základech. Akciové indexy v Evropě i v USA v minulých dnech udělaly otočku a část ze svých pozic začaly postupně odevzdávat. Ztráty však byly větší v Evropě než v USA a z pohledu na dlouhodobější vývoj na S&P500 vypadá korekce z tohoto týdne stále tak trochu směšně a popravdě se jí zdráháme korekcí vůbec nazývat. Tak či tak, jedná se o největší pád amerického indexu za poslední měsíc, což leccos napovídá o tom, v jakém rozpoložení se momentálně obchodníci na akciových trzích nacházejí.
img

Ropa atakuje rezistenciu nad úrovňou 57 USD za barel (TA, H4)

02.02.2017 Posledné správy z ropného trhu, že poprední producenti dodržiavajú svoje záväzky a znižujú ťažbu, opäť poslali cenu ro...
img

Minulý měsíc ovládly komoditní měny. V únoru ale pozor na korekce

01.02.2017 Naše sázka na komoditní měny a opatrný pesimismus vůči americkému dolaru zatím vychází. Máme za sebou první měsíc nového roku a výsledek zatím hovoří jednoznačně. Komoditní měny vládnou devizovému trhu, zatímco americký dolar slábne na většině z hlavních světových měn.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 31.1.2017

31.01.2017 Dnes zveřejněná makrodata z eurozóny předčila očekávání trhu. Podle údajů Eurostatu nezaměstnanost v eurozóně klesla v prosinci na 9,6 %, přičemž trh čekal o dvě desetinky vyšší hodnotu. Nezaměstnanost v zemích Evropské unie zůstala nezměněná na 8,2 %. Mimo nezaměstnanost byl zveřejněn také odhad HDP a inflace. Podle rychlého odhadu Eurostatu zrychlila inflace v eurozóně na tříleté maximum 1,8 % z předchozího tempa 1,1 %. Rychleji rostly ceny potravin i energií. Když pomineme tyto volailní složky spotřebního koše, setrvala (jádrová) inflace na 0,9 %. HDP eurozóny vzrostlo ve čtvrtém čtvrtletí o 0,5 % mezičtvrtletně a o 1,8 % meziročně, což bylo o desetinku nad odhadem trhu. Navíc údaje za třetí čtvrtletí byly revidované mírně nahoru. Oživování ekonomiky eurozóny by mělo v letošním roce pokračovat. RBI odhaduje průměrné tempo růstu HDP kolem 1,5 %, tedy o jeden procentní bod pomaleji, než by měla podle našich odhadů růst česká ekonomika.
img

Volatility report: Short VIX strategie dál odměňuje. Čekání na první letošní korekci pokračuje

20.01.2017 Akciové thy zůstávají od začátku roku v naprostém klidu a stejné platí také o volatilitě. Obchodníci shortující volatilitu na aktuální velmi nízkých úrovních tak sice dál vesele inkasují prémii v podobě swapových bodů, je však otázkou, zda tato strategie není zbytečně riziková.
img

Ako dlho vydrží rastový trend na zlate? (FA, TA)

16.01.2017 Cena zlata rastie už viac ako tri týždne. Zo začiatku to malo svoje fundamentálne opodstatnenie, výnosy z amerických dlhopisov, s ktorými sa zlato v posledných rokoch hýbe v opačnom tandeme, prestali rásť a korigovali časť zo svojich ziskov. Tento trend sa však pred vyše týždňom zastavil, a cena zlata aj napriek tomu rastie
img

USDCAD opäť atakuje spodnú hranu rastúceho kanála (TA, D1)

11.01.2017 USDCAD sa od mája minulého roka pohybuje rastúcom trende. Fundamentálne dostal dolár podporu od očakávaní vyššieho úročenia v USA, ktoré dokázali prebiť aj pozitívne dopady vyššej ceny ropy na kanadský dolár. Menšie výpredaje na dolári z uplynulého týždňa poslali USDCAD na spodnú hranicu tohto strednodobého rastového kanála. A tá sa javí byť relatívne silná, pokles USDCAD dokázala zastaviť od jej sformovania (v auguste 2016) už dvakrát.
img

FX FORECAST: Tržní konsenzus je momentálně bez silného názoru na další vývoj většiny měnových párů

22.12.2016 Máme tady velmi klidný předvánoční týden a protože jsou během tohoto období trhy nejklidnější v roce, nastal čas podívat se na tradiční FX výhled, který čas od času zveřejňujeme na xPulsu. Konsenzus uvedený níže vychází z pravidelných průzkumů agentury Bloomberg a zahrnuje v sobě názory analytiků napříč řadou významných bank a finančních institucí po celém světě (včetně XTB). Výhled je vždy ke konci sledovaného období.
img

Volatility report: VIX klesl na své efektivní dno. Trhy by před sebou měly mít dva velmi klidné týdny

16.12.2016 Máme za všechny důležité fundamenty letošního roku a nezbývá než konstatovat, že žádná zpráva z poslední doby nebyla dostatečně špatná na to, aby zlomila vůli obchodníků nakupovat akcie a ostatní riziková aktiva. Poslední dva týdny přitom nebyly výjimkou. Italské referendu, zasedání ECB a zasedání Fedu důvěru v růst na akciovém trhnu ani v nejmenším nepodlomily a indexy v Evropě i v USA dál postupně navyšují svá již tak vysoká ocenění. Pozoruhodná je hlavně Amerika, kde se Dow Jones přiblížil ke hranici 20 tis. bodů, díky čemuž vystoupal od začátku minulého měsíce o neuvěřitelných 10 %. S&P500 s přehoupl přes hranici 2 200 dolarů a v cestě na vyšší úrovně mu nyní stojí pouze jeho mírná překoupenost, která ale ještě není extrémní a která se dá po několikaměsíčním bočním trendu stále docela tolerovat.
img

Dow Jones +10 % za pět týdnů a historická úroveň 20 tis. bodů je rázem na spadnutí

14.12.2016 To co se v posledních pár týdnech děje na akciovém trhu je skutečně pozoruhodné. Nejedná se už jen o nějaký růst akciových indexů, ale o skutečně dramatickou a velmi silnou rally, která se začíná blížit těm nejsilnějším růstovým obdobím od března 2009, kdy světové indexy po vleklé finanční krizi konečně dosedly na dno.
img

S&P 500 opäť atakuje rezistenciu v pásme 2211-2213 (TA, H1)

07.12.2016 Index S&P 500 (mini-futures) dnes opäť narazil na rezistenciu v pásme 2211-2213, ktorá je nateraz stropom pre rally, ktorá nastala po amerických prezidentských voľbách. Toto pásmo otočilo vývoj na akciových trhoch koncom novembra dvakrát (25.11 a 30.11) a aj dnes akcie stratili momentum po tom, čo sa dostali do tohto pásma. Dôvody pre ďalší rast akcií stále existujú – pomer ceny k očakávaným ziskom síce ostáva vysoko nadpriemerný (16,7-násobok, z normál je považovaný 15-násobok), v posledných dvoch rokoch však bol aj vyššie (tesne nad 17-násobkom). Takisto však existujú aj dôvody pre pokles – viaceré indikátory naznačujú prekúpenosť akcií + obavy pred budúcotýždňovým FEDom. Každopádne toto pásmo má potenciál udeliť americkým akciám vyššiu hybnosť – keď padne, tak smerom nahor, a keď ho index nedokáže prekonať, tak môže prísť vyberanie ziskov, ktoré ho naopak môže poslať nadol.
img

Silný frank drží Švýcarsko v deflaci. Jeho dalšímu zpevňování ale může bránit nízký zájem o bezpečné přístavy

06.12.2016 Dnes dopoledne přišly ze Švýcarska docela zajímavá data. Zatímco všude v Evropě inflace pomalu narůstá, třebaže jen díky odeznívajícímu efektu dřívějšího pádu cen komodit, Švýcarsko se inflace ještě nějakou dobu nedočká. Zůstává totiž v deflaci, která se navíc v posledních měsících začala prohlubovat. Podle posledních dat se v minulém měsíci index spotřebitelských cen (CPI) v zemi propadl o 0,2 % a meziročně klesá již o 0,3 %, což je nejhorší výsledek od poloviny letošního roku.
img

Volatility report: Co čekat v pondělí od trhů po italském referendu?

02.12.2016 Dnešní volatility report spojíme s Italským referendem, které by mělo být pro finanční trhy letos posledním potenciálně rizikovým fundamentem. Rok 2016 je zatím rokem velkých překvapení a vzedmutí vlny odporu proti establishmentu. Dokázalo to britské referedum, dokázaly to americké volby a bude zajímavé sledovat, zda to do třetice dokáže také referendum v Itálii. Jde v něm o hodně. Současný premiér Matteo Renzi chce docílit změny ústavy, aby posílil roli parlamentu na úkor senátu a regionů a částečně tak zkomplikoval situaci populistickému hnutí pěti hvězd Beppe Grilla, které v Itálii v poslední době získává na popularitě. Renzi navíc s výsledkem referenda spojil svou premiérskou funkci a trh se tak právem obává, že by mohla být v ohrožení i rekapitalizace italského bankovního sektoru.
img

Volatility report: Po divokém začátku měsíce se situace normalizuje. Začíná čekání na další korekci

25.11.2016 Po dvou týdnech nastal čas podívat se opět trochu zblízka na situaci na VIXu. Index volatility akciového indexu S&P 500 se v minulých dvou týdnech vrátil zpět na zem, k čemuž přispěla stabilizace na akciových trzích, která byla následována dokonce růstem S&P 500 na nové historické maximum. Růstové momentum amerických akcií není nijak přesvědčivé a na současný růst S&P 500 lze jen stěží nahlížet jako na něco, co by mělo být začátkem nové nákupní horečky. Tu však volatilita k udržení se na nízkých hodnotách nepotřebuje a bohatě tak zatím postačí, že z trhů po prezidentských volbách zmizela zjevná rizika. S&P 500 má nyní sice z technického hlediska prostor k růstu otevřený, náš výhled pro americké akcie ale zůstává neutrální a dál počítáme s konsolidací v bočním trendu, i když možná na poněkud zvýšených úrovních.
img

Volatilita na amerických dlhopisoch môže pokračovať (TA,D1)

11.11.2016 Po amerických voľbách je na dlhopisoch veselo. Víťazstvo Trumpa skrz očakávania vysokých deficitov a obchodného protekcionizmu zodvihlo inflačné očakávania, čo poslalo nahor výnosy zo štátnych dlhopisov (a naopak ich ceny nadol). Rozhádzalo to aj predošlé technické formácie – klesajúci kanál na cenách 10-ročného dlhopisu (T-Note), ktorého sme boli svedkami od leta (začal sa po britskom referende), je už minulosťou. Bol prelomený smerom nadol. Včera/dnes sa výnosy dostali k ešte silnejšej technickej hranici – spodnej hrane dlhodobého rastového kanála, ktorý je prítomný od roku 2013! Čiže vyzerá to na silnú technickú formáciu, ktorá môže cene US dlhopisov udeliť silné momentum. Najmä v situácii, kedy by ju prelomila smerom nadol, najbližšie supporty sú až okolo úrovní 125,4 a 124,5b.
img

Volatility report: Volatilita se po volbách poslušně vrací zpět k 15b.

11.11.2016 Americké prezidentské volby jsou úspěšně za námi a nezbývá než konstatovat, že se pro obchodníky s volatilitou jednalo o další dar z nebes. Opět růst VIXu, opět nijak vysoko nad běžné úrovně a opět jeho rychlý návrat zpět. Short-VIX strategie a spekulace na to, že se v tomto týdnu bude jednat spíše jen o mnoho povyku pro nic, tedy znovu zafungovala. Reakce na volby byla přitom poměrně rozmanitá. Zatímco bezprostředně po zveřejnění výsledků americké indexy klesly o 5 %, situace se rychle otočila a ke konci týdne se již Dow Jones vyhoupl na nová historická maxima, zatímco S&P500 vzrostl zpět na dosah horní hrany konsolidačního kanálu, ve kterém se drží od letošního července.
img

Ropa našla pôdu pod nohami na supporte 45 USD (TA,D1)

07.11.2016 Výpredaje na rope Brent sa nateraz zastavili pri úrovni 45 USD za barel. Je to dvojnásobná technická hranica, jednak je na nej support, ktorý dvakrát v septembri zabrzdil pokles a zároveň je to aj spodná hrana rastovej formácie. Ropou v súčasnosti hýbu fundamenty, predovšetkým správy ohľadom ochoty krajín OPECu dohodnúť sa na nových kvótach. Kým však v tomto smere nedorazia nové správy, tak by tento support mohol vydržať. Ďalšie negatívne správy majú potenciál poslať ropu nižšie (ďalšie technické úrovne sú hladina 38,2% Fibonacciho ústupu okolo úrovne 43,5 a augustové low 41,5). Pokiaľ by však boli nové správy pre ropu pozitívne (t.j. vyzeralo by to na dohodu o kvótach), tak by sa úroveň 45 USD mohla stať novým low v tomto mini-cykle:
img

Volatility report: VIX je nejvýše od poloviny roku. Pomáhá růst výnosů, ale i nervozita před volbami

04.11.2016 Obchodníci na volatilitě se poslední dobou nenudí a tento týden rozhodně není výjimkou. Na akciové trhy zavítala další korekce, která je zatím největší od červnového výprodeje. Americký index S&P500 od minulého týdne ztratil téměř tři procenta a propadl se až pod hranici 2 100 dolarů, kde se naposledy pohyboval letos v červenci. Na vině ani tentokrát nejsou žádné zásadní fundamenty, jako spíše kombinace několika faktorů, která dostala indexy pod tlak. Už dříve jsme informovali o tom, že se v minulých týdnech pomalu ale jistě začal propadat objem long pozic velkých spekulantů na S&P500. Přidáme-li k této skutečnosti i růst dluhopisových výnosů a také blížící se prezidentské volby, asi není divu, že se indexy, které několik měsíců nebyly schopny růst, dostaly pod prodejní tlak.
img

Ropa Brent sa blíži k spodnej hrane trojuholníkovej formácie (TA, D1)

31.10.2016 Ropa je od piatku pod tlakom. Hlavným dôvodom sú správy o tom, že očakávaná novembrová dohoda OPECu (a aj niektorých nečlenských krajín) o znížení ťažby, nie je až taká istá, ako sa mohlo zdať. Iránu a Iraku (niekde sa hovorí aj o Venezuele) sa totiž nepozdávajú odhady ťažby, od ktorých by sa mali odvíjať budúce kvóty. A tak nateraz odmietajú zníženie ťažby, ktoré by vychádzalo z týchto odhadov.
img

EuroStoxx50 opäť atakuje silnú rezistenciu. Podarí sa mu ju tentokrát prelomiť? (TA,D1)

24.10.2016 EuroStoxx50 sa opäť dostal na dostrel úrovne 3100b. Tá odolala od začiatku roka už štyrikrát a určite ju preto vnímajú obchodníci ako silnú technickú úroveň, ktorá má potenciál prehovoriť do obchodovania. Či už odrazením sa od nej, alebo otvorením priestoru pre ďalší rast po jej prekonaní. Z technického hľadiska je reálna aj druhá možnosť, keďže zospodu je od britského referenda koncom júna vývoj indexu zospodu ohraničuje rastová trendová čiara:
img

Volatility report: VIX zpět na nízkých úrovních. Čekáme na další korekci

21.10.2016 Od našeho posledního volatility reportu se situace na americkém akciovém trhu příliš nezměnila. Index S&P 500 je na téměř stejných úrovních jako minulý týden a i nadále tak pokračuje v bočním trendu, ve kterém se drží od letošního července. Důvodů k výraznějším pohybům mají americké akcie málo, i když riziko korekce možná mírně narůstá s tím, jak se velcí spekulanti postupně zbavují svých dlouhých pozic. K větší korekci ale stále chybí jasný fundamentální stimul a dokud se jej nedočkáme, budeme považovat jakýkoli pád akcií a růst volatility za spíše dočasnou a hlavně technickou záležitost.
img

Ropa opäť atakuje úroveň 53 USD za barel. Odrazí sa, alebo ju prekoná? (TA, D1)

20.10.2016 Včerajší nečakaný pokles zásob ropy v USA katapultoval ropu Brent nahor. Tá sa opäť dostala k úrovni 53 USD za barel, nad ktorou sa jej od leta minulého roka nedarí usadiť sa na dlhšie. Táto hranica odolala už štyrikrát a je u obchodníkov na trhoch s ropou silno zafixovaná. Je teda pravdepodobné, že niečo sa udeje aj teraz – buď obchodníci kapitlulujú a vyberú zisky, alebo ju prelomí, čo jej udelí momentum a otvorí široký priestor pre rast. Ďalšia rezistencia sa totiž nachádza až pri 70 USD za barel. Zatiaľ to vyzerá skôr na druhú možnosť
img

AUDUSD prerazil hornú hranu strednodobej trojuholníkovej formácie (TA,D1)

19.10.2016 AUDUSD pred chvíľou prerazil hornú hranu klesajúcej trojuholníkovej formácie a okamžite poskočil o zhruba 0,3 centu. Tá bola prítomná pomerne dlho – jej druhý vrchol sa sformoval v apríli, čiže môžeme povedať, že to bola strednodobá technická formácia. Páru to síce otvorilo priestor pre rast, vstupuje však do pásma cca. 0,77-0,775, ktoré neúspešne atakuje už od augusta. Pokiaľ by sa mu podarilo cez neho dostať, tak by ho čakala rezistencia okolo úrovne 0,78, ktorú navyše zosilňuje úroveň 38,2% Fibonacciho ústupu. Čo sa týka miním, tak tie sú ohraničené rastovou trendovou čiarou:
img

AUDNZD sa odrazil od rezistencie okolo 1,075 (TA, D1)

17.10.2016 Rastúci trend na AUDNZD z posledných dní narazil na rezistenciu okolo 1,075. Táto rezistencia sa sformovala v letných mesiacoch, kedy sa cez ňu pár nedokázal dvakrát prebiť. Zaujímavé sú z krátkodobého pohľadu aj ďalšie technické formácie – zospodu podporuje pár úroveň 38,2% (okolo úrovne 1,065) Fibonacciho ústupu, cez ktorú sa nadol pár nedokáže dostať už zhruba týždeň a navyše je prítomná aj spodná hranica rastúceho kanála:
img

Volatility report: Spotová volatilita krátce zpět na 18b. Důvody pro výraznější korekci ale dál chybí

14.10.2016 Náš minulý volatiltiy report nesl název Čekání na další technickou korekci a vypadá to, že tentokrát čekání netrvalo příliš dlouho. Korekce je sice zatím mírná, i to se ale počítá. Americký index S&P500 totiž asi ani neměl na výběr. Z trojúhelníkového konsolidačního pásma již tento týden vystoupit musel a i když si dal na čas, nakonec vystoupil směrem dolů, když se krátce dostal až pod hranici 2110 dolarů.
img

Že by konečně světlo na konci (GBP) tunelu?

12.10.2016 Vrátím se ještě na chvíli k libře. Jak už jsem zmiňoval v dnešní minutě s XTB, britské měně ráno pomohl především komentář Theresy May, která zdá se začíná polevovat ve svých vyjádřeních na adresu blížících se vyjednávání o vystoupení Británie z EU. Zatímco v minulém týdnu Theresa May mluvila o tom, že vyjednávání budou v režii vlády a ne parlamentu, že si Británie vezme zpět kontrolu nad svým osudem a že pouze formální suverenita není žádnou suverenitou, včera v noci ve svých ostrých postojích začala viditelně polevovat a vypadá to, že minimálně vyjednávací strategii bude konzultovat s parlamentem. Důvody k této změně kurzu jsou pravděpodobně ekonomické i politické. Ty ekonomické souvisejí právě s librou a snahou o její stabilizaci. Politické pak pravděpodobně mají co do činění s rodící se opozicí v řadách konzervativních poslanců, kteří se v některých případech začínají přidávat k požadavkům poslanců Labour Party, aby byla vyjednávací strategie s parlamentem konzultována. Theresa May má proto dva pádné důvody být ve svých dalších vyjádřeních mnohem více opatrná.
img

Na rope sa v piatok potvrdila rezistencia – 53 USD za barel (TA, D1)

10.10.2016 Piatkový pokles ceny ropy Brent bol ukážovým príkladom technického vyberania ziskov. Ten prišiel po tom, čo ropa nedokázala niekoľko hodín prekonať maximá z júna, ktoré sú tesne pod úrovňou 53 USD za barel. Vyzerá to tak, že sa na rope vytvára solídna technická úroveň, ktorá môže slúžiť ako podnet k vyberaniu ziskov a ktorej prípadné prelomenie by pre ropu mohlo znamenať otvorenie väčšieho priestor pre rast. V kontexte tejto rezistencie vzniká rastúca trojuholníková formácia, ktorej spodnou hranou je rastúca trendová čiara, ktorá začala v januári:
img

Na S&P 500 sa schyľuje k zatvoreniu krátkodobého trojuholníka (TA, H4)

07.10.2016 Na americkom akciovom indexe S&P 500 (US.500) sa z krátkodobého pohľadu vytvoril zaujímavý trojuholník (resp. dva trojuholníky). Jeho zužovanie v posledných dňoch zrejme taktiež prispelo k nižšej volatilite. Dva trojuholníky som písal z toho dôvodu, že technicky vývoj v poslednom mesiaci zdola ohraničujú dve čiary – tá dlhšia je prítomná od krátkodobého minima 12.9, tá druhá má svoj počiatok o niekoľko dní neskôr.
img

EURGBP atakuje hornú hranu rastového kanála (TA, D1)

05.10.2016 EURGBP sa od prudkého pádu po britskom referende pohybuje v rastovom kanáli. Menší a prudší rastový trend z posledného mesiaca ho dostal na hornú hranu tohto rastového kanála. Nateraz sa tento rast na tejto hornej hrane zastavil. Dokáže táto technická formácia zabrzdiť súčasnú negatívnu náladu voči GBP (ktorá navyše nie je podložená dátami)?
img

Na USDJPY bol dnes prelomený dlhodobý klesajúci trend. Otvára sa priestor pre rast (TA,D1)

04.10.2016 A je to tu. Klesajúca trojuholníková formácia (resp. klesajúci trendový kanál, v závislosti od uhla pohľadu) na USDJPY, ktorá sa čím ďalej, tým viac zatvárala a znižovala tak volatilitu na páre, dnes padla. Konkrétne bola prelomená jej horná, klesajúca hrana. Súboj o silnejšiu technickú formáciu vyhrala okrúhla hranica 100 USD. Prelomenie tejto hornej hrany okamžite poslalo USDJPY nahor. JPY je dnes najslabšia z popredných mien a z technického hľadiska jej oslabovanie môže pokračovať ďalej. Ďalšími hranicami, ktoré by mohli tento rast pribrzdiť sú rezistencia okolo úrovne 103, pri ktorej sa zastavil posledný rast, a úroveň 23,6% Fibonacciho ústupu, ktorá sa nachádza okolo 105,5:
img

Volatility report: Spotová volatilita zpět na 15b. Říjnový kontrakt na její růst ale nereagoval

30.09.2016 Je tady pátek a s ním i čas na nový volatility report. Nejprve ale malé ohlédnutí za tím, co se na trzích změnilo od minulého týdne. Pokud jde o americký index S&P500, změn jsme zaznamenali jen málo. Trhy i nadále zůstávají viditelně nervózní, ale ne tolik nervózní aby se medvědi odhodlali k další vlně výprodejů. Fundamentální důvod ke korekci stále chybí a prodávat akcie pouze na základě jejich vysoké ceny a malé ochoty k dalšímu růstu není příliš přesvědčivé. Americký S&P500 si tak svou cenu od minulého týdne drží a zůstává pouhá dvě procenta od historického maxima.
img

Rast ropy zabrzdila klesajúca trendová čiara (TA,D1)

29.09.2016 Keďže vývoj ropy bude po včerajšej predbežnej dohode OPECu o znížení ťažby mimoriadne diskutovanou témou, pozreli sme sa na to, ako to s ňou vyzerá technicky. Hlavnou technickou hybnou silou je trojuholníková formácia, na ktorej hornej hrane sa zastavil rast po včerajšom nečakanom vyhlásení OPECu. Keďže sa fundamenty na rope zmenili smerom k lepšiemu, tak je reálne, že práve táto klesajúca čiara zadržiava ďalší rast ceny ropy. Pokiaľ by bola prelomená, tak ďalšie rezistencie sú okolo úrovní 51,5 a 53. Zospodu ohraničuje vývoj ropy Brent rastová trendová čiara a pod ňou sú suporty okolo úrovní 45,5 a 41,5:
img

AUDUSD opätovne atakuje hornú hranu trojuholníkovej formácie (TA, D1)

27.09.2016 Jej spodná hrana spája tri predošlé minimá. Zaujímavejšie je to pri hornej hrane. Tá je od svojho vzniku atakovaná už po siedmy krát, navyše keď sa pozrieme ďalej do histórie, tak zistíme, že v rokoch 2013 a 2014 dokonca bola pri klesajúcom trende spodnou trendovou čiarou (h/t @auaurelija):
img

Čtyři FX supporty, které se vyplatí sledovat

26.09.2016 Minulý týden přinesl na devizový trh zvýšenou volatilit a na některých měnových párech také zajímavou price action. Tento týden bude na data chudší. Fed již máme za sebou a tak by na významu mohla získat technická analýza. Už při letmém pohledu na některé měnové páry přitom vidíme supporty, které by v tomto týdnu mohly sehrát pro další price action důležitou roli. Čtyři nejdůležitější nabízíme níže.
img

EURSEK opäť atakuje silnú rezistenciu na úrovni 9,6 (TA, D1)

23.09.2016 EURSEK sa už cca dva roky pohybuje v pásme 9,1/9,2-9,6. Keď dobre počítam, tak horná hranica odolala odvtedy už deviatim atakom. V súčasnosti sme svedkami ďalšieho, EURSEK k nemu dotlačil rastový kanál, v ktorom sa pár nachádza od britského referenda o BrExite. Pokiaľ by táto hranica odolala (čo je vzhľadom na jej silu a nateraz limitovaný dopad BrExitu reálne) a rastový kanál by bol prelomený, tak by zrejme opäť zapôsobil „magnet“ okolo úrovne 9,3, ku ktorej EURSEK v posledných dvoch rokoch neustále konverguje:
img

Volatility report: VIX je zpět na 12b. Medvědům ke větší korekci stále chybí argumenty

23.09.2016 Volatilita je občas velmi nebezpečná hračka, ale letos si ji prostě nemůžeme vynachválit. VIX zatím dělá přesně to, co od něj potřebujeme a tento týden to pouze potvrzuje. V našem minulém volatility reportu, jsme zdůrazňovali, že považujme korekci za spíše technickou záležitost a náš výhled se skutečně potvrdil. Možná dokonce ještě rychleji než jsme sami očekávali. Trochu jsme se totiž minulý týden obávali, že bychom se mohli na VIXu podívat ještě o něco výše před tím, než se situace na trzích znovu uklidní. To se však nestalo. Obchodníci již větší korekci nepřipustili a po středečním zasedání Fedu se situace na trzích velmi rychle normalizovala, díky čemuž se americký akciový index S&P500 mohl vrátit zpět na dosah historického maxima.
img

Rezistencia na USDCAD znova odolala, otvára sa priestor pre pokles

22.09.2016 Rezistencia na USDCAD v pásme 1,315-1,325 naďalej drží. Posledný atak na toto pásmo ukončil včerajší FED, po ktorom si býci na americkom dolári vybrali prestávku. USDCAD sa nachádza v rastúcej trojuholníkovej formácii, čiže zospodu je ohraničená rastovou trendovou čiarou. Tá zaúradovala už štyrikrát a určuje aj priestor, kde by sa súčasná korekcia mohla zastaviť. Pri pohľade na graf je to niekde v pásme 1,285-1,29:
img

EURUSD dosedl na důležitý support, TA 30M

21.09.2016 Jedna technická zajímavost k aktuální situaci na EURUSD. Mnozí si určitě všimli a obrázek problesknul také v dnešní minutě s XTB, ale pro jistotu na něj ještě upozorním. EURUSD dnes ráno po zasedání Bank of Japan dosedl na velmi zajímavý support na úrovni low z přelomu minulého a tohoto měsíce. Co je možná ještě důležitější než samotné přiblížení se k supportu je ale reakce z dnešního rána a téměř ukázkový odraz od této technické úrovně, který EURUSD zahájil již před otevřením amerických burz.
img

Zajímavé příležitosti: Zítřejší RBNZ by udělala nejlépe, kdyby NZD oslabila

20.09.2016 Zítřejší seance přinese zasedání hned tří centrálních bank. Postupně budou o sazbách rozhodovat Bank of Japan, Fed a Reserve Bank of New Zealand. Fedu se chci dopodrobna věnovat na zítřejším webináři, který začíná v 16:00. Jedná se o docela důležité zasedání, které má potenciál překvapit.
img

Long VIX strategie konečně nesla ovoce, nastal čas volatilitu opět prodávat?

16.09.2016 Po velmi klidných prázdninách se na trzích konečně něco děje a volatilita samozřejmě reaguje. Vypadá to, že stačilo jen pěkně poprosit.
img

Trojuholjníková formácia na dolárovom indexe sa zatvára (TA, D1)

16.09.2016 Na dolárovom indexe (čo je vážený kurz dolára voči šiestim najobchodovanejším menám) sa v posledných týždňoch vytvorila trojuholníková formácia. Tá sa veľmi rýchlo zatvára a vymanenie sa z nej by mohlo poskytnú doláru, ktorý je na väčšine párov v posledných týždňoch málo volatilný, silnejšie momentum jedným alebo druhým smerom:
img

Další dobrá zpráva pro AUD? Cena australského uhlí se za poslední dva měsíce zdvojnásobila

15.09.2016 Včera jsem psal o dopadu čínské uvolněné měnové politiky na Čínu a potažmo Austrálii s Novým Zélandem. Dnes bych ke včerejšímu článku ještě jednu věc rád doplnil. Narazil jsem totiž na graf, který mi tak trochu vyrazil dech. Jedná se o cenu vysoce kvalitního koksovatelného uhlí v Austrálii, která se samozřejmě soustředí primárně na čínský trh. Vypadá to, že budeme asi brzy potřebovat větší graf?
img

USDCAD opäť atakuje silnú rezistenciu (TA,D1)

14.09.2016 Vlna negatívneho sentimentu z posledných dní dostala pod tlak viaceré rizikovejšie meny, vrátane kanadského dolára. USDCAD sa následne opäť dostal do pásma 1,315-1,325, ktoré ho v posledných mesiacoch viackrát zastavilo. Táto rezistencia má potenciál odolať aj tentokrát, a to kvôli vývoju cien ropy, ktorá ja v posledných kvartáloch hlavnou hybnou silou na CAD. Ropa je síce pod menším tlakom, ostáva však výrazne vyššie ako sú minimá z posledných mesiacov:
img

Zlato sa pohybuje v jemne klesajúcom kanáli (TA, D1)

13.09.2016 Upokojovanie situácie po britskom referende a menšie než očakávané stimuly od ďalších centrálnych bánk (FED, ECB, BoJ) dostali zlato v posledných týždňoch do jemne klesajúceho kanála. Ten by mal v najbližších dňoch/týždňoch dostať naraziť na ďalšie technické formácie, ktoré by ho za určitých okolností mohli z tohto klesajúceho kanála dostať: Po prvé je to rastová trendová čiara, ktorá je spojnicou predošlých miním. A po druhé je to úroveň 23,6 % Fibonacciho ústupu (tá sa navyše kryje s okrúhlou úrovňou 1300, ktorá sa v máji a júni ukázala ako relatívne silná technická hranica), ktorej blízkosť mohla taktiež prispieť k zastaveniu posledného poklesu z konca augusta:
img

Technický pohľad na vývoj ropy Brent (TA, D1)

12.09.2016 Ropa brent v posledných týždňoch nedokázala nabrať jednoznačný trend, čo vytvorilo priestor pre sforomovanie sa rôznych technických formácií. Čo sa týka maxím, tak tie majú klesajúcu tendenciu, a ich spojením dostávame klesajúcu trendovú čiaru. Na strane miním je viditeľná krátkodobá rastová čiara, ktorá bude pravdepodobne v najbližších hodinách otestovaná. Pod ňou sa nachádza ešte jedna, strednodobejšia rastová trendová čiara:
img

Korekce na NZD jako z učebnice technické analýzy

09.09.2016 Jednou z nejzajímavějších měn na forexu je v poslední době beze sporu NZD. Tomu se v září zatím nadmíru daří, když na páru s americkým dolarem zpevnil o více než tři procenta a dostal se na nejvyšší úrovně od května minulého roku. NZD má k růstu podle nás všechny předpoklady. Čína již není téma, díky čemuž se zlepšuje situace také v Austrálii, která je novozélandským největším obchodním partnerem. Novozélandské sazby jsou z vyspělých ekonomik dál vysoce nadprůměrné (2 %), což na takto klidných trzích rozhodně nezůstává bez povšimnutí. NZD tak může v současném prostředí dokonale využít svůj carry trade status a přilákat spekulativní kapitál, který bude chtít těchto úrokových sazeb využít. Trh sice stále počítá s tím, že by měla RBNZ sazby ještě alespoň jednou snížit, pravděpodobnost jejich snížení však přeci jen mírně klesá, a to hlavně kvůli novozélandskému trhu s bydlením, který se začíná výrazně přehřívat.
img

EURNOK sa opäť odrazil od silného supportu, rast môže pokračovať (TA,D1)

09.09.2016 Na EURNOK už vyše roka existuje silný support okolo úrovne 9,15. Ten prežil už šesť atakov, posledný v polovici súčasného týždňa. Z hornej strany ohraničuje vývoj páru klesajúca trendová čiara, ktorá ho zatvára do trojuholníkovej formácie. Táto trendová čiara určuje priestor, ktorý má EURNOK z technického hľadiska po poslednom odrazení sa od supportu pre ďalší rast. V súčasnosti je tento priestor niekde do úrovne 9,4:
img

EURSEK atakuje spodnú hranicu rastového kanála (TA,D1)

08.09.2016 Máloktorý pár sa tak dlhú dobu obchoduje v rámci určitých technických parametrov ako EURSEK. Už vyše dvoch rokov sa pohybuje v pásme 9,1/9,2-9,6. Akýmsi magnetom je úroveň 9,3, ku ktorej sa neustále vracia. K vytvoreniu spodnej hranice tohto dlhodobého kanála prispela aj centrálna banka, ktorá pri nízkej inflácii nechce pustiť SEK viac nahor, aby nevytvorila negatívny tlak na importné ceny. Keď sa EURSEK pohyboval medzi 9,1-9,2, tak mala tendenciu intervenovať, či už verbálne, alebo ďalším uvoľňovaním a obchodníci si toto pásmo následne zafixovali ako silný support. Nahor EURSEK zase obchodníci príliš púšťať nechcú, keďže dlhodobé vyhliadky pre švédsku ekonomiku (a týmpádom aj pre úrokové sadzby) sú výrazne lepšie ako pre eurozónu. Pomyselnou hranicou, pri ktorej je dobré EURSEK shortovať/vyberať zisky, sa stala úroveň 9,6.
img

Pozor na resistenci na DAXu. Technika na takto klidných trzích rozhodně hraje roli

08.09.2016 Pokud obchodujete DAX, tak pravděpodobně víte, ale pro jistotu. DAX se začíná blížit silné resistenci. Pozor na ni. Je...
img

Trojuholníková formácia na USDJPY sa zužuje, onedlho bude musieť skončiť

07.09.2016 Mini-rastový trend na USDJPY z prelomu augusta a septembra sa zastavil začiatkom týždňa. Zastavila ho horná trendová čiara klesajúcej formácie, v ktorej sa pár nachádza od začiatku roka. Táto trendová čiara zastavila v tomto roku už 3 ďalšie kratšie rastové trendy. Zospodu je v súčasnosti pár ohraničený silným supportom okolo psychologickej úrovne 100, ktorý taktiež prežil viacero atakov:
img

EuroStoxx50 po štvrtý krát v tomto roku atakuje úroveň 3100b (TA, D1)

06.09.2016 Úroveň 3100 bodov sa javí byť v tomto roku pre európske akcie zakliata. Index EuroStoxx 50 (v platforme ako EU.50) na nej od začiatku roka celkovo stroskotal celkovo trikrát. A v tomto týždni ju atakuje znova:
img

Volatility report: Korekci. Pěkně prosím.

02.09.2016 Je tady další volatility report s pracovním názvem „Korekci! Pěkně prosím“. Přestože týden ještě neskončil a stále nás čekají odpolední NFP, už teď můžeme s docela velkou dávkou jistoty říci, že z řady klidných minulých týdnů rozhodně nevybočil. Důležitého makra bylo jako šafránu a přestože data čas od času dokázala rozpohybovat devizový trh, akcie v Evropě a hlavně v USA zůstávají v naprostém klidu. Chybí globální témata, která by budila strach či nová očekávání, což má na svědomí to, že americký S&P500 i nadále bez jakýchkoli obtíží zůstává jen kousek od svého historického maxima. Fundament tak pro býky na S&P500 a pro short-VIX strategii zůstává pozitivní a stejné platí také o technické situaci. RSI se drží v okolí 50b. a zatím rozhodne nelze hovořit o tom, že by byly americké akcie překoupené.
img

USDJPY na dosah důležité resistence, TA D1

31.08.2016 Na takto klidných finančních trzích rozhodně platí, že technika a situace na grafu je vše co potřebujeme sledovat. Pozor proto na USDJPY, který se minulý týden (po projevu J. Yellenové) odrazil od supportu 100 USDJPY a který zdá se začíná testovat resistenci v podobě stropu klesajícího trendového kanálu, ve kterém se drží od začátku letošního roku.
img

Zlato je v trojuholníkovej formácii. Jackson Hole ju môže ukončiť (TA, D1)

26.08.2016 Rastový trend na zlate, ktorého posledným popudom bolo britské referendum, sa zastavil začiatkom júla. Odvtedy pre zlato nedorazilo veľa fundamentov, a tak sa obchoduje skôr technicky, čo vytvorilo priestor pre sformovanie sa trojuholníkovej formácie. V súčasnosti sa cena zlata pohybuje pri jej spodnej hranici:
img

FX FORECAST: Dlouhodobý tržní konsenzus věří hlavně libře a sází proti japonskému jenu

23.08.2016 Čas od času na xPulsu monitorujeme výhled ekonomů pro hlavní měnové páry a jelikož jsme se tomuto tématu již dlouho nevěnovali, nastal čas na menší update. Konsenzus uvedený níže vychází z pravidelných průzkumů agentury Bloomberg a zahrnuje v sobě názory analytiků napříč řadou významných bank a finančních institucí po celém světě (včetně XTB). Výhled je vždy ke konci sledovaného období, tedy pro tento případ u nejbližšího odhadu ke konci Q3/2016, dále ke konci Q4/2016, roku 2017 atd. Aktuální názor ekonomů na budoucí vývoj na hlavních měnových párech tedy vypadá následovně.
img

Na TNOTE sa postupne zatvára trojuholníková formácia, cena môže klesnúť (TA, D1)

19.08.2016 Po tom, čo BrExit katapultoval cenu desaťročných amerických dlhopisov nahor, začala postupne ich cena klesať. Zospodu však narazila na krátkodobý support okolo úrovne 131,8 USD, čo pri postupne klesajúcich krátkodobých maximách vytvorilo klesajúcu trojuholníkovú formáciu. Tá sa postupne uzatvára a vydržať môže v prípade nízkej volatility ešte maximálne mesiac:
img

Ťažba ropy rastie. Priestor pre ďalší rast jej cien sa zužuje

18.08.2016 Včera bola spolu so zásobami ropy (ktoré boli nižšie než sa čakalo, čo pomohlo udržať na rope rastúci trend) zverejnená aj jej produkcia v USA. Tá vzrástla o 152 mil. barelov denne, čo predstavuje najvyšší rast od mája 2015 a druhý najvyšší za posledné dva roky:
img

Rastový trend na EURUSD by nemal mať dlhodobejší potenciál. Ide proti vývoju úročenia

17.08.2016 Včerajšie obchodovanie sa nieslo v znamení posilňovania amerického dolára. EURUSD sa po prvý krát od britského referenda dostal nad úroveň 1,12. Zaujímavé bolo to, že dolár nepoháňali žiadne nové správy, čiže tento rast bol buď dielom techniky, alebo nejakého subjektu, ktorý chcel nakúpiť väčšie množstvo dolárov. Ešte zaujímavejšie je to, že úrokový diferenciál, ktorý je zrejme najhlavnejšou hybnou silou pre vývoj na devízových trhoch, sa vybral opačným smerom ako EURUSD.
img

NZDUSD ani po dobrých dátach neprekonal rezistenciu okolo 0,73. Odrazí sa od nej? (FA, TA)

17.08.2016 Dnes ráno dorazil menší balíček dát z Nového Zélandu. Vzhľadom na to, že krajina zverejňuje väčšinu dát kvartálne, je to vzácna udalosť. Všetky nové čísla za druhý kvartál dopadli pozitívne – medzikvartálne vzrástla zamestnanosť o 2,4 % (oč. +0,6 %), čo posunulo mieru nezamestnanosti na úroveň 5,1 % (oč. 5,3 %), ktorá je druhou najnižšou od roku 2009 (nižšia bola len v Q4 2015). Pozitívne prekvapenie pripravil aj index výrobných cien, ten vzrástol medzikvartálne o 0,9 % (oč. +0,5 %). Nezamestnanosť a inflácia, čo sú kľúčové veličiny pre centrálnu banku, teda prekvapili. Aj napriek tomu dnes NZD na väčšine párov slabne. Čo za tým stojí?
img

Na USDJPY vznikla krátkodobá trojuholníková formácia (TA D1,H4)

15.08.2016 Dolár-jen sa aj naďalej nachádza v klesajúcom kanáli. Naposledy sa od jeho hornej hranice odrazil po júlovom zasadnutí Bank of Japan, ktorá nepriniesla očakávané stimuly:
img

Zajímavé příležitosti na trzích: EURUSD

01.08.2016 Přinášíme Vám pravidelné investiční tipy z dílny analytiků XTB ve Varšavě k dnešnímu dni, které mají za cíl seznámit čtenáře se zajímavými příležitostmi na trhu. Uvedené tipy nejsou investičním doporučením.
img

DAX atakuje hornú čiaru trojuholníkovej formácie (TA, D1)

25.07.2016 Súčasná pozitívna nálada na trhoch priviedla nemecký index DAX až k hornej trendovej čiare trojuholníkovej formácie, ktorá sa na ňom sformovala v tomto roku. Spodnú čiaru tejto formácie tvoria minimá, ktoré DAX dosiahol po novoročných výpredajoch (stála za nimi kombinácia prepadu ropy a čínskych akcií) a nedávne minimá po výsledkoch britského referenda. Prelomenie tejto hornej trendovej čiary by mohlo DAXu udeliť väčšiu hybnosť pri korekcii strát z posledných mesiacov. V apríli 2015 sa obchodoval o 20 % vyššie:
img

USDCAD sa dostáva na dosah rezistencie okolo 1,315 (TA, D1)

22.07.2016 USDCAD sa od mája pohybuje v rastúcej trojuholníkovej formácii. Jej horná hranica, ktorá leží v pásme 1,31-1,32, za ten čas odolala viacnásobným úrokom býkov (minimálne štyrom). Spodná hranica sa zase trendovo posúva nahor, čo postupne uzatvára tento rastúci trojuholník, ktorý podľa teórie zvyčajne ústi do rastového trendu. Prelomenie hornej hranice by teda malo potenciál poskytnúť USDCAD silnejšie momentum. Skôr si však myslíme, že táto hranica nateraz odolá, keďže nadol sa ďalej nechce cene ropy (na brente sa vytvoril support okolo úrovne 46 USD za barel), ktorá je jedným z určujúcich faktorov vývoja CAD:
img

USDJPY sa udržal v klesajúcom kanáli

21.07.2016 Niekoľkodňový rastúci trend USDJPY sa skončil na hornej hranici klesajúceho kanála, v ktorom sa pár pohybuje od začiatku roka. Je síce pravda, že k dnešnému poklesu prispel aj guvernér Bank of Japan Kuroda, podľa ktorého helikoptérové peniaze v Japonsku neprichádzajú do úvahy, maximum však bolo dosiahnuté v skorých ranných hodinách, bližšie pri hornej hranici klesajúceho kanála. Zaujímavú technickú hladinu vytvorila aj úroveň 23,6 % Fibonacciho ústupu, ktorá zastavila dnešný pokles páru. Tento klesajúci kanál sa javí byť silný, čo ukazuje viacnásobný odraz páru od jeho spodnej a hornej hranice a jeho prípadné prerazenie nahor, ktoré vzhľadom na fundamenty v dohľadnej dobe nie je nereálne, by mohlo USDJPY udeliť silnejší pozitívny impulz:
img

Rastúca trojuholníková formácia na EURUSD drží aj po BrExite (TA, W1)

18.07.2016 Keď sa pozrieme na EURUSD z dlhodobejšieho pohľadu, tak sa nachádza v rastúcej trojuholníkovej formácii. Od prepadu z roku 2014, ktorý skončil začiatkom roka 2015, EURUSD nové dno nenašiel, naopak každý ďalší pokles sa zastavil na vyššej úrovni. Podobne tomu bolo aj po britskom referende, po ktorom pokles EURUSD zastavila spodná rastúca strana trojuholníka. Horná hranica trojuholníka, teda rezistencia, sa pohybuje okolo úrovne 1,15 cez ktorú sa zatiaľ EURUSD nedokázal dostať na dlhšie obdobie. Trojuholník sa čím ďalej tým viac uzatvára, a tak narastá pravdepodobnosť prelomenia jednej či druhej strany, ktoré by mohlo páru udeliť momentum (teória hovorí, že rastúca trojuholníková formácia by sa mala skončiť prelomením rezistencie a následným rastom):
img

Volatiltiy report: Spotový VIX na samotném dně. Short-VIX strategie znovu zisková

15.07.2016 Týden se nám pomalu nachýlil ke konci, takže nastal čas podívat se znovu na to, co se za posledních pár dnů změnilo ve světě implikované volatility. A že se tentokrát děly věci. Americký index S&P 500 začátkem týdne po roce prolomil historické maximum a zakončil včerejší seanci nad hranicí 2 160 dolarů. Pětidenní změna na amerických akciích nyní dosahuje 3,2 % a ještě lépe jsou na tom indexy v Evropě, které včerejší seanci zakončily s pětidenní změnou mezi šesti až devíti procenty. Technicky se po prolomení historického maxima na S&P500 pohybujeme v neprobádaných vodách. Momentum se ale zdá být poměrně silné a po téměř rok a půl trvající konsolidaci může být prostor k dalšímu růstu akcií stále otevřený.
img

Bude dnes Bank of England preventivně hasit Brexit snížením úroků?

14.07.2016 Kvartální výsledková sezóna ještě ani pořádně nezačala a akciové trhy stále rostou jako z vody. Pro akcie Brexit jako kdyby neexistoval a klíčové indexy (včetně emerging markets) dokonce ignorují, že se ropě příliš nedaří. Averze k riziku tedy klesá, ale s ní překvapivě nejde ruku v ruce pokles zájmu o bezpečná aktiva v čele s vládními dluhopisy.
img

Situácia na rope Brent sa otočila, po novom je v klesajúcom kanáli (TA, H4)

13.07.2016 Po rastúcom trende sa cena ropy Brent dostala do klesajúceho. Ako sme písali koncom júna, tak fundamentálne bol v predošlom rastovom kanáli tlak na jeho prelomenie zdola, čo sa napokon aj naplnilo. Pri súčasnom, zatiaľ krátkodobom, klesajúcom trende sa javí byť silná predovšetkým jeho horná hranica, ktorá zastavila rast ceny ropy aj včera:
img

Hranica 100 na USDJPY odoláva, pre obrat trendu však musí zasiahnuť Bank of Japan. Po víkendových voľbách je to reálnejšie.

11.07.2016 Japonský jen dnes ráno prudko oslabil. Ako hlavný dôvod sa uvádza víťazstvo strany premiéra Abeho vo víkendových voľbá...
img

Volatility report: Volatilita se vrací do starých kolejí a VIX si nízké úrovně pravděpodobně podrží. Shor-VIX strategie slavila znovu úspěch

01.07.2016 Akciové trhy se v minulých dnech snažily vzpamatovat z dopadu britského referenda a nikde neprobíhalo zotavení tak dobře a tak rychle jako ve Spojených státech. Situace na amerických akciích je o to pozoruhodnější, že souběžně s návratem akcií k původním úrovním si americká měna podržela většinu svých zisků, což cenu akcií v ostatních měnách zvyšovalo ještě více. S&P500 se tak díky růstu z minulých tří dnů dokázal vyhoupnout zpět nad hranici 2 080 dolarů a aktuálně se nachází necelá dvě procenta pod svým historickým maximem. Se zotavením amerických indexů jsme sice počítali, samotná rychlost a lehkost návratu k původním úrovním však nakonec překvapila i nás. Technicky i fundamentálně se situace na S&P500 stabilizuje a brexit by již do nadcházejících dnů měl být především politické téma, jehož dopad na finanční trhy bude podstatně mírnější. Obchodníci se nyní začnou znovu zaměřovat na makro a měnovou politiku a vzhledem k nízkým úrokovým sazbách a ochotě Fedu pozdržet růst úrokových sazeb existuje zvýšená šance, že si akciové trhy své pozice dokáží podržet a volatilita bude i nadále nízká.
img

Index S&P 500 se odrazil od zásadní podpory (TA,D1)

28.06.2016 Index S&P 500 se odrazil od důležité zóny supportu nad úrovní 1980 bodů. Blízkost kulaté hladiny dává této podpoře velký význam a její ubránění by mohlo znamenat restart na vyšší hodnoty. Podpoře pomáhá také nedaleký průběh 200 – denního klouzavého průměru a Fibo 38,2 % růstu od 10. února do 8. června.
img

Co dál s britskou librou? Nejzajímavějšími páry budou i nadále GBPUSD a GBPJPY

28.06.2016 Dostal jsem několik dotazů na téma dalšího vývoje GBP na různých měnových párech a rozhodl se na toto téma napsat krátký článek. Libra má za sebou pár velmi divokých dnů, během kterých slábla vůči všem světovým měnám. Největšího výprodeje se dočkala podle očekávání na páru s bezpečnými přístavy, jako je japonský jen a americký dolar přičemž na páru s japonským jenem dosahují ztráty od minulého čtvrtku více než 13 %.
img

Rastový kanál obmedzil negatívnu reakciu ropy Brent na britské referendum (TA,D1)

27.06.2016 Reakcia ropy na britské referendum bola až prekvapivo mierna. Ako fundamentálne vysvetlenie sa ponúkajú nízke obavy in...
img

Zajímavé příležitosti na trzích: EURUSD

27.06.2016 Přinášíme Vám pravidelné investiční tipy z dílny analytiků XTB ve Varšavě k dnešnímu dni, které mají za cíl seznámit č...
img

BrExit: Na co si dát pozor a co od něj čekat?

20.06.2016 Téma tohoto týdne je naprosto jasné. Ve čtvrtek nás čeká britské referendum k vystoupení Británie z EU a do zveřejnění výsledků trhy pravděpodobně v nadcházejících dnech nebude zajímat nic jiného. Dostávám k brexitu spoustu dotazů, takže se pokusím na ty nejčastější odpovědět níže. Na tuto středu jsem pak pro zájemce připravil k tématu také webinář, který začíná v 18:00 a na který jste samozřejmě všichni zváni. Registrace klasicky na našich stránkách v sekci webináře.
img

Volatility report: Volatilta je nejvýše od letošního února, po britském referendu by ale mohla znovu klesnout

17.06.2016 Minulý pátek jsme v našem pravidelném volatility reportu opět zvolili spíše opatrnou a vyčkávací strategii. VIX sice b...
img

Zlato se díky Fedu dostalo na dvouletá maxima

16.06.2016 O Fedu již asi bylo řečeno dost a samotný výstup ze zasedání nakonec nebyl natolik zajímavý a překvapivý, aby se bylo třeba o něm znovu dlouze rozepisovat. Fed nakonec tolik nepřekvapil, zůstává opatrný a přestože stále počítá s dvojitým zvýšením úrokových sazeb, na trzích mu to dnes věří už jen málokdo. Reakce obchodníků byla docela vlažná, ale i tak se najde jedno aktivum, pro které je včerejší Fed rozhodně příznivou zprávou s potenciálně dlouhodobějším dopadem. Tím aktivem jsou drahé kovy a především zlato, na kterém se včera hrálo o hodně. Zlato se nacházelo na hranici resistence v podobě květnového maxima a stačilo málo k tomu, aby se od této resistence odrazilo. Fed však zůstává opatrný, čímž dal býkům na zlatě zelenou k překonání hranice 1 300 dolarů. Zlato se tak vyhouplo na dvouletá maxima, na 1W grafu atakuje 200-denní klouzavý průměr a otevřelo si zajímavý prostor k dalšímu růstu. Tahounem jeho růstu přitom není jen technika, ale i silný fundament. Jak totiž ukazuje graf níže, cenám zlata vydatně pomáhá hlavně pád amerických výnosů, které se u desetiletých splatností dostávají pod 1,60 %. Opět se tedy potvrzuje, že zlato zbožňuje nízké výnosy.
img

Zajímavé příležitosti na trzích: Zlato

15.06.2016 Přinášíme Vám pravidelné investiční tipy z dílny analytiků XTB ve Varšavě k dnešnímu dni, které mají za cíl seznámit čtenáře se zajímavými příležitostmi na trhu. Uvedené tipy nejsou investičním doporučením.
img

Zajímavé příležitosti na trzích: NZDUSD

14.06.2016 Přinášíme Vám pravidelné investiční tipy z dílny analytiků XTB ve Varšavě k dnešnímu dni, které mají za cíl seznámit č...
img

Zajímavé příležitosti na trzích: USDJPY

14.06.2016 Přinášíme Vám pravidelné investiční tipy z dílny analytiků XTB ve Varšavě k dnešnímu dni, které mají za cíl seznámit č...
img

Na DAXu se hraje o důležité supporty. Pád německých akcií stále spíše technickou korekcí než novým trendem

13.06.2016 Německý DAX začíná vypadat znovu zajímavě. Po výprodeji z minulého týdne jsme se dnes ráno dostali až pod květnová minima, která zároveň představovala zajímavý support na kterém jsme čekali první vlnu opětovné aktivity býků. Ta se sice zatím nedostavila, akciím se ale na nižší úrovně také příliš nechce a i když jsme pod květnovým minimem, zatím nejme úplně přesvědčeni o tom, že byl support definitivně prolomen. Pokud by prolomen byl, medvědi ale vyhráno mít nebudou, protože na ně čeká další silný support v okolí ceny 9 500 euro, která německý index podržela jednou v březnu a několikrát v dubnu.
img

Volatility report: Volatilita navzdory včerejší korekci zůstává nízko, příští týden představuje pro short-VIX strategii zvýšené riziko

10.06.2016 V našem minulém volatility reportu jsme v rámci short-VIX strategie do tohoto týdne volili spíše opatrný přístup a udělali jsme dobře. Ne že by se nálada na trzích nějak výrazně zhoršila, ale VIX byl příliš nízko a případný zisk z jeho shortování nebyl dostatečně atraktivní na to, abychom byli ochotni přijmout potenciální riziko. V situaci, kdy rizika převyšují výnosy, je pak vždy lepší nechat trh na pokoji a čekat na vhodnější příležitost.
img

Zajímavé příležitosti na trzích: RUS50

09.06.2016 Přinášíme Vám pravidelné investiční tipy z dílny analytiků XTB ve Varšavě k dnešnímu dni, které mají za cíl seznámit č...
img

Zajímavé příležitosti na trzích: EUR/USD

09.06.2016 Přinášíme Vám pravidelné investiční tipy z dílny analytiků XTB ve Varšavě k dnešnímu dni, které mají za cíl seznámit č...
img

NZDUSD překonal po měsíci hladinu 0,70 a směřuje k silné rezistenci (TA+FA,D1)

08.06.2016 NZDUSD dnes patří k nejvíce rostoucím párům ve skupině měn G10. Přidává 0,5 % a poprvé od začátku května se pár vydal ...
img

Cena amerických dlhopisov opäť narazila na rezistenciu okolo úrovne 131 (TA,D1)

06.06.2016 Cena amerických desaťročných dlhopisov (v platformách ako TNOTE) po piatkových slabých číslach z trhu práce prudko pos...
img

Zajímavé příležitosti na trzích: S&P 500

06.06.2016 Přinášíme Vám pravidelné investiční tipy z dílny analytiků XTB ve Varšavě, které mají za cíl seznámit čtenáře se zajím...
img

Volatility report: Short-VIX strategie znovu zafungovala, rizika ale začínají převažovat nad potenciálními výnosy

03.06.2016 Od našeho posledního volatiltiy reportu se situace na finančních trzích příliš nezměnila, i když nás v tomto týdnu ten...
img

EUR/USD bojuje o hladinu 1,12 (TA,D1)

02.06.2016 Eurodolar se už na konci května odrazil od kritického supportu na hladině 1,11 a dnes dopoledne už pár dokázal vystoup...
img

EUR/USD před ECB bojuje o hladinu 1,12 (TA,D1)

02.06.2016 Eurodolar se už na konci května odrazil od kritického supportu na hladině 1,11 a dnes dopoledne už pár dokázal vystoup...
img

Zajímavé příležitosti na trzích: DAX

02.06.2016 Přinášíme Vám pravidelné investiční tipy z dílny analytiků XTB ve Varšavě k dnešnímu dni, které mají za cíl seznámit č...
img

Pár EUR/USD směřuje k rezistenci. Může nadále růst? (TA+FA,H4)

31.05.2016  Pár EUR/USD se včera odrazil od hladiny 1,11 a mohl by směřovat až k důležité zóně rezistence poblíž 1,1250. Ačkoliv ...
img

EURUSD sa pohybuje v klesajúcom kanáli (TA, H4)

30.05.2016 EURUSD sa od začiatku mája pohybuje v klesajúcom kanáli. Jeho horná aj dolná hranica sa už viacnásobne osvedčili. Od s...
img

Newyorský index S&P 500 se dostal nad 2100 bodů (TA,D1)

30.05.2016 Index S&P 500 překonal hladinu 2100 bodů poprvé za posledních 5 týdnů, a to přes jemně jestřábí komentář od guvern...
img

Volatility report: Spotová volatilita díky růstu akcií výrazně klesla, příští týden může být pro short-VIX strategii velmi složitý

27.05.2016 Akciové index za sebou mají velmi úspěšný týden. Indexy v Evropě i v USA unikly z líného bočního až mírně klesajícího ...
img

Akciovými indexmi v súčasnosti hýbe technika (TA, D1)

25.05.2016 Na hlavných európskych  a amerických indexoch sme sa v posledných dvoch dňoch dočkali prudkého rastu. A to bez toho, a...
img

Keď Británia zotrvá v EÚ, EURGBP sa môže dostať k 0,7 a GBPUSD k 1,6

23.05.2016 Popri tom, že kedy FED najbližšie dvihne sadzby, je v súčasnosti najväčšou otázkou, aký je potenciálny rozsah pre pohy...
img

DAX na důležitém supporu. Vystoupí konečně z růstového kanálu, TA D1

16.05.2016 Burza v Německu je dnes kvůli svátku sice uzavřena, i tak se ale podíváme na situaci na DAXu, která může být v tomto t...
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Kathy Lien | Bitcoin | Intervence | Intervence ČNB | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Turecká lira | Dluhová krize | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Středoevropské měny | Evropské akcie | Analytik | Take-Profit | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | AUD/NZD | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/SEK | AUD/JPY | NZD/JPY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | Buy Limit | Buy Stop | Béžová kniha | CFTC | Call opce | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Chop | Close | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Dolarový index | Downtrend | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fixing | Fundamentální zprávy | Futures | G10 | Gap | High | Hlava a ramena | Hlavní měna | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MIFID | MMF | Margin | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Open | Open interest | Outside Bar | Peněžní trh | Pip | Platforma | Portfolio | Pozice | Profit Target | Prémie | Quote | RRR | RSI | Rally | Rating | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Retracement | Rezistence | Rezistence (hranice odporu) | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | SNB | Sell Limit | Sell Stop | Sentiment | Short | Short pozice | Spike | Spot | Spread | Stop-Loss | Support | Take Profit | Timeframe | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Černý pátek | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Nomura | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | Indexy | Spekulanti | Ropné zásoby | Investoři | Kurzový závazek | Fundamenty | Fond | Stimulační opatření | EU | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Rollover | Makroekonomická data | Zisk | Ziskový obchod | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Panika | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | IEA | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Japonská měna | RBNZ | Oanda | Market Insider | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | BK Asset Management | ForexLive | Obchodovat | Ondřej Hartman | Makrokalendář | Regulace | Makro | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Forexové intervence | Riziková averze | Akcenta | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | GBPJPY | EURJPY | AUDNZD | EURPLN | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trades | Delta | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Volatilní | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | AUDJPY | Banka | Break Even | Brent | Britské libry | Brokers | CAC40 | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Co je volatilita | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | ČNB intervence | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Engulfing | EUR SEK | Eura | EURGBP | EURHUF | EURCHF | EURNOK | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | EURSEK | Evropská měna | Evropské měny | Expirace | Fiskální rok | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GE money | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hodnota akcií | HSBC | Ichimoku | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index S&P 500 | Index volatility | Inside | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Kanadská měna | Komoditní | Krátkodobé investice | Kurz amerického dolaru | Kurz koruny k euru | Kurz libry | Kurz NZD | Kurzy | Libra | Libra euro | Lira | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měna euro | Meziroční inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | NZDJPY | Obchodní platformy | Ocenění akcií | Odkup akcií | Oslabení koruny | Pád akcií | PinBar | Pips | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Sázky | Signály | Směnárny | Société Générale | Státní dluhopisy | Stoxx | Švédská koruna | Švýcarská centrální banka | Trade Brokers | Trh | US dolar | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj amerického dolaru | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj EUR/USD | Vývoj ropy | Vývoj zlata | Webinář | Webináře | WTI | X-Trade | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | DXY | EIA | DMA | Komise pro cenné papíry | Prodejní opce | Buy | Hrubá marže | Janet Yellen | Ministerstvo financí | Range | ROCE | Sell | SPAD | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Double bottom | Federální rezervní systém | Majors | Volby | Velcí hráči | Burze | Head and Shoulders | Graf EUR/USD | Unicredit | Royal Bank of Scotland | Jefferies | Jackson Hole | Bankovní sektor | UniCredit Bank | Home Credit | GE Money Bank | BMO Capital Markets | Standard Bank | Ole Hansen | Technické indikátory | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Dění na finančních trzích | Důležité fundamenty | Fundamentální výhled | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Úspěch | Podnikání | Volatility report | Korekce na akciích | Averze k riziku | Finanční aktiva | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Dlouhé pozice | Energie | Příležitosti na trzích | Flash news | Intradenní technická analýza | Malý prostor | Target Profit | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Příprava | Přehled | Klid | Jádrový index | Politické napětí | Bezpečné přístavy | Sázet | Zahedžovat | Cena kontraktu | Futures kontrakty | Referendum | Bookmakeři | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Britské akcie | Inflační tlaky | Členství v EU | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | Newyorský index S&P 500 | Panika na finančních trzích | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Obchodníci na finančních trzích | Pád libry | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Nervozita | Růst akcií | AAA | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Bulish Engulfing | Fibo | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Status bezpečného přístavu | Index Nikkei | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Guvernér | Chování implikované volatility | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Baidu | Blockchain | Dogecoin | Ethereum | Dluhové krize | Nízká volatilita | Prodejní signál | Měny na forexu | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Prodávat akcie | Nakupovat akcie | Britská vláda | Americké akciové trhy | Mzdy | Dobré výsledky | Silné euro | Spotová volatilita | Futures na VIX | Ceny futures kontraktů | Úspěšné obchodování | Predikce | Ekonomická situace | Bankovní domy | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | US.500 | Theresa May | Vývoj indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Britské referendum | Výběr zisků | Výnosy | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Růst čínské ekonomiky | Americký index S&P 500 | Spotový VIX | Odliv kapitálu | Intradenní šum | xStation | ČTK | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnovém trhu | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Fundamentální základ | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | FX FORECAST | Spotový kurz | Okénko trhu | XTB Market Barometr | Market Barometr | Aleš Michl | LBMA | Coinbase | Zajímavé výnosy | Cena platiny | Palladium | Eurokoruna | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | Backwardation | ETH | Obchodník s kryptoměnami | ICBC Standard Bank | NEST | Crypto | Tržní kapitalizace kryptoměn | Altcoiny | Drobní investoři | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Obchodní války | Krypto | Asijské akciové trhy | Technologické akcie | Akcie společnosti | Portu | Turecké liry | Graf indexu | Ether | Korunový trh | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Zpomalování světové ekonomiky | Refinitiv | Odhady analytiků | Růst dolaru | Cena zemního plynu | Obavy investorů | Zpětný odkup akcií | Pokles sazeb | Tencent Holdings | Token | Snížení sazeb | Růst cen zlata | Výnosové křivky | Silný dolar | Obavy z recese | FRS | Hospodářská recese | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Čas jsou peníze | Geopolitické riziko | Světové akciové indexy | První investoři | Čistý zisk | KOSPI | Jakub Seidler | Bílý dům | Říjnová inflace | Technologický index | Zasedání ČNB | Americký průmysl | Růst cen | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | Nízké úrokové sazby | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Zveřejněná data | Ceny výrobců | Průmysl | PLN | Drahý kov | ICBC | Klíčová rezistence | Poptávka centrálních bank | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Prohlášení | Centrální banky USA | Úroky | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Americké centrální banky | Fed index | xStation5 | Nike | Investiční platformy | Americký index | Inovace | Budoucnost | Poradenství | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | Komunikace | Prezident | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Pokles | Situace | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie | Ceny Bitcoinu | Raiffeisenbank a.s. | Adidas | Společnost Nike | 4fin | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Medvědi | Craig Erlam | Americký Fed | Vývoj | Analytická společnost | Prudký pokles | Hlavní měny | Extrémní strach | Mince | Shenzhen Composite | Tencent | Vratislav Jůza | Zrychlení inflace | Obavy trhu | Aktuální situace | Další pokles | Komerční banky | Asociace | Ministryně financí | Francouzský akciový index | Růst | Kevin McCarthy | Signál | Repo sazby | Potenciál | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Futures na akcie | BMO | Statistiky | Posílení | Joe Biden | Grayscale | Akcie Nike | NKE | Dominance bitcoinu | RBI | JD.com | CL | Umělé inteligence | JDE | Vedení společnosti | Ocenění | Ceny | Kolaps | Společnost XTB | Staking | Důvěra | Kryptoměnový trh | Bitcoinová dominance | Odborníci | Biden | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Nařízení | Apollo | Proražení | Cointelegraph | Cenné papíry a burzy | JD | MJ | Vypuknutí pandemie | Finanční výsledky | Kov | Prezident Joe Biden | Celosvětová poptávka | Nárůst výnosů | Investice společnosti | Filecoin | FIL | Vstupní náklady | Meme coiny | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Ceny ve výrobě | Příležitosti | Akcie technologických firem | Prodej | Pozitivní vliv | Technologie | Cenový rekord | Odvětví | Rekord | Provozní náklady | Pocity | Vratislav Zámiš | ADS | Tokeny | Medián | SPOT | Americká ministryně financí | Regulace technologického sektoru | ASX | David Vagenknecht | Společnosti | Opatření | ANO | Puma | Celková nabídka | Etherea | VanEck | Automotive | Dosažení dohody | Minulá výkonnost | Energetické krize | Rekordní ceny | Pozornost | Meme mince | Peněžní prostředky | Francouzský index | Společnost | Výsledky společnosti | Tým InstaForex | Investoři do zlata | TIM | Bezpečná aktiva | Smíšené pocity | | Grayscale Bitcoin Trust | Postavení na trhu | Hodnoty měny | Miliardy USD | Hry | Analytik trhů | Centralizované burzy | Meme kryptoměny | Japonský Nikkei 225 | Santiment | Akcie Nike (NKE.US) | Nike (NKE.US) | Spoluředitel | Michaël van de Poppe | Christopher Waller | Velmi volatilní | Marketingová komunikace | Centrum | Daňové škrty | Výhled pro Německo | Adidas (ADS.DE) | Lukáš Raška | Puma (PUM.DE) | PUM.DE | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Matěj Široký | Novinky | Varování | Bankovní rady ČNB | Michaël van de Poppe | Přecenění zboží | Invest | Graph | Fear & Greed Index | Analýza indexu CAC40 | Názory analytiků na vývoj trhů | Historický graf indexu | Graf indexu CAC40 | Vývoj CAC40 | Vývoj CAC40 za poslední měsíc | Vývoj indexu CAC40 | Graf vývoj indexu | Graf vývoj indexu CAC40 | Hermes | L‘Oreal | Společnost LVMH | ČNB Aleš Michl | Král kryptoměn | Překážky | Zvýšení dluhového stropu | FinGO | Vice | První fáze | Technická formace | Bitcoinového ETF | Konflikt na Blízkém východě | Schválení spotového ETF | ProCent | Schválení ETF | MVRV | Capital | Platformy | Nakupovat
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | Růst | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Navyšování zlatých rezerv
Nayib Bukele
Název strategie
NAZK
Náznaky změny trendu
Názor algoritmů
Názor na kvalitu brokerských služeb
Názorná ukázka
Názor obchodníků
Názor předních tuzemských traderů

Následující klíčová slova

Názory analytiků na vývoj trhů
Názory lidí
Názory lidí na ekonomickou situaci
Názory na měnovou politiku
Názory na trading
NBC
NBC Universal
NBCUniversal
NBC 5 Dallas-Fort Worth
NBE
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít