Čtvrtek 03. července 2025 08:02
reklama
Purple jak obchodovat zlato
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
Purple jak obchodovat zlato

Názory analytiků

img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

07.08.2017 Nový týden bude na fundamenty chudší než minulý, ale i tak přinese několik zajímavých momentů. Největší dopad na dolarové páry by mohly mít páteční výsledky inflace, a to obzvláště v situaci, kdy by inflace překvapila dalším pádem. Dolar by dostal další silný důvod k výprodejům, zatímco v opačném případě by se korekce na dolarových párech mohla konečně zpomalit (zastavit).
img

Volatility report: Americké akcie zůstávají na rekordech, riziková short VIX strategie zatím nese své ovoce

04.08.2017 Ani v tomto týdnu s ledovým klidem obchodníků na americkém akciovém trhu nic nezatřáslo a S&P 500 zůstává dál na dosah historického maxima. Můžeme pouze zopakovat, že dlouhodobě nízká úroveň implikované volatility znamená, že je letošní rok jednoznačně nejklidnějším od doby, kdy se volatilita na akciovém trhu začala měřit. Situace na trzích je dokonce tak klidná, že za celý letošní rok registrujeme pouze dvě (!) obchodní seance, které S&P 500 zakončil s více než jednoprocentní ztrátou.
img

XTB Market Barometr

04.08.2017 Libra včera nezklamala, když jsme se dočkali silného trendového pohybu na vysoké volatilitě. Na dnešek na libře výhled pro trend i volatilitu samozřejmě snižujeme, protože nás žádné důležité makro z Británie nečeká. Nepočítáme ani s tím, že by mělo mít včerejší zasedání BoE výraznější dopad na situaci na librových párech a považujeme reakci libry na včerejší zasedání za spíše jednorázovou záležitost. Fundament se včera až tak nezměnil.
img

XTB Market Barometr

03.08.2017 Evropská měna se včera krátce dostala nad 1,19 EURUSD a vše zatím nasvědčuje tomu, že euroví býci chtějí v trendu pokračovat. Indikátor trendu proto i dnes na EURUSD ponecháváme na zvýšených úrovních, přičemž zároveň dnes zvyšujeme také indikátor volatility, když nás čeká série evropských a amerických statistik ze sektoru služeb.
img

XTB Market Barometr

02.08.2017 Včera se situace na většině měnových párů uklidnila, což ale nutně neznamená, že se v podobném duchu musí ubírat také dnešní seance. Ta sice příliš klíčových dat nenabídne, na dolarových párech ale i tak držíme indikátor trendu na zvýšených úrovních. Dolar si po vlně výprodejů může ještě nějakou dobu „sedat“ a hledat novou rovnováhu, takže by dolarové páry mohly v dalších dnech stále docela hezky trendovat. Volatilita by ale dnes měla být i nadále spíše nízká.
img

XTB Market Barometr

01.08.2017 Americký dolar byl včera znovu pod tlakem, přičemž nejvíce trendoval opět na páru s evropskou měnou. Jsme velmi zvědaví, jak dlouho současný trend na EURUSD vydrží. Euro totiž posiluje i přesto, že se v poslední době fundamentálně situace v Evropě a v USA prakticky nijak nezměnila. Indikátor trendu ale na EURUSD v nadcházejících dnech budeme držet na zvýšených úrovních, jelikož může chvíli trvat, než si trh „sedne“ a EURUSD najde svou novou rovnováhu.
img

XTB Market Barometr

31.07.2017 Máme před sebou týden, který může být potenciálně velmi zajímavý především pro AUD. Zítra ráno nás čeká zasedání RBA a i když trh žádné změny sazeb nečeká, budeme velmi zvědaví, zda se od centrální banky konečně dočkáme alespoň nějakého signálu, že je ochotna začít uvažovat o přísnější měnové politice. AUD může na její zasedání reagovat velmi citlivě.
img

Volatility report: Nízká volatilita dál dominuje akciovým trhům. Neroste zatím ani v Evropě

28.07.2017 Červenec se nám pomalu chýlí ke konci a nezbývá než konstatovat, že za sebou americké akciové indexy mají další úspěšný měsíc. S&P 500 pokračoval v navyšování svých historických maxim, ke kterým mu do značné míry pomohla také zatím velmi úspěšná výsledková sezóna. Jedna věc se na akciových trzích ale přece jenom mění. V posledních pár týdnech se totiž výrazně rozevírají nůžky mezi oceněním akcií v USA, kde indexy rostou na historická maxima, a v Evropě, kde se například německý DAX propadl za poslední dva týdny o více než čtyři procenta.
img

XTB Market Barometr

28.07.2017 Americká měna včera začala korigovat své středeční ztráty a na většině měnových párů si držela docela solidní tendrovost. Dolar podle nás bude hledat svou rovnováhu i dnes, kdy do jeho obchodování může navíc výrazně promluvit zveřejnění výsledků HDP. Protože se jedná o předběžný odhad, který se často odchyluje od konsenzu, počítáme dnes na všech dolarových párech se zvýšenou volatilitou.
img

XTB Market Barometr

27.07.2017 Přestože včera Fed žádné větší změny v doprovodném komentáři nenabídl, dočkali jsme se na dolarových párech opět silného trendového pohybu, který dostal americkou měnu pod prodejní tlak. Dnešek bude na důležité fundamenty podstatně chudší a na většině dolarových párů počítáme spíše s konsolidací a pohybem v bočním trendu. Pozor pouze na odpolední výsledky nových objednávek, které by mohly v případě větší odchylky přinést na trhy volatilitu, i když pravděpodobně jen dočasnou.
img

XTB Market Barometr

26.07.2017 Včerejší seance přinesla nečekaně silný trend na ropu a i dnešek by na ropě mohl být velmi zajímavý, když nás odpoledne čeká zveřejnění amerických ropných zásob. Počítáme ale spíše s volatilitou než se silným trendem., i když existuje riziko, že v případě zklamání dnes ropa může začít značnou část včerejších zisků likvidovat.
img

XTB Market Barometr

25.07.2017 Včerejší seance byla opět klasickým pondělím, kdy se většina aktiv držela v úzkém bočním trendu. Od dnešní seance čekáme boční trend také, i když volatilita by měla začít pozvolna růst. Obchodníci čekají hlavně na zítřejší Fed a do větších pozic se pravděpodobně ani dnes hrnout nebudou.
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

24.07.2017 Minulý týden byl díky ECB hodně o euru a tento týden by měl být pro změnu díky Fedu především o dolaru. Středeční zasedání Fedu je jasným fundamentem číslo jedna a i když se od Fedu tentokrát mnoho nečeká, počítáme na všech dolarových párech s nadprůměrnou volatilitou.
img

XTB Market Barometr

21.07.2017 Přestože včera výstup ze zasedání ECB odpovídal tomu co jsme očekávali, reakce na euru se od našeho výhledu tentokrát výrazně odchýlila. Počítali jsme se spíše nevýrazným pohybem oběma směry a následně bočním trendem, ale býci na euru tentokrát měli jasnou převahu i přesto, že například reakce na dluhopisech tomuto výhledu nakonec skutečně odpovídala. Dnes by se ale situace na eurových párech měla začít uklidňovat, protože nás žádné další fundamenty z eurozóny nečekají.
img

XTB Market Barometr

20.07.2017 Včerejší seance byla ještě o něco klidnější než jsme čekali, a to i na komoditních měnách, které si daly tentokrát pauzu a zahájily konsolidaci. Dnešek by ale mohl být znovu aktivní, protože nás čekají důležitá data z Británie a zasedání ECB.
img

XTB Market Barometr

19.07.2017 Včerejší seance podle očekávání značně rozvlnila hlavně librové páry a pozadu nezůstaly ani komoditní měny, které opět ukázkově trendují. Na dnešek proti včerejšku výrazně snižujeme indikátor volatility na libře, kterou dnes žádné významné makro nečeká. Pozor ale na případné komentáře vyjednavačů o brexitu, kteří se sešli v pondělí a budou jednat minimálně do čtvrtka.
img

XTB Market Barometr

18.07.2017 Včerejší seance žádné významné momenty nepřinesla, ale už dnes ráno se trhy rozpohybovaly poté, co v USA republikáni neschválili reformu Obamacare. Dolar na tyto zprávy reagoval docela citlivě, ale i tak se podle nás jedná spíše jen o jednorázový výkyv a s větší volatilitou/trendem v reakci na toto rozhodnutí dál nepočítáme. Dnešek by měl být na data z USA poměrně chudý, takže na dolaru počítáme s jen o něco více aktivnější seancí než včera.
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

17.07.2017 Minulý týden přinesl docela zajímavý trend prakticky na všechny dolarové páry, i když se opět svou tendrovostí vymykaly hlavně komoditní měny. Ty by si podle nás měly větší trendovost udržovat i nadále, takže indikátor trendu na CAD, NZD i AUD ponecháváme i do tohoto týdne na zvýšených úrovních. CAD se navíc může dočkat poměrně zvýšené volatility v pátek, kdy budou zveřejněny důležité statistiky CPI.
img

Volatility report: Po korekci ze začátku měsíce je vše znovu při starém. VIX se vrátil na 10b.

14.07.2017 Volatilita je mrtvá, ať žije volatilita! Asi už nikoho nepřekvapí, že ani tento týden na akciové trhy žádné drama nepřinesl a obchodníci shortující volatilitu díky tomu mají dál žně. Letošní rok je pro ně snad nejlepším v historii a přestože se vystavují riziku značných ztrát v případě že na trhy dorazí konečně vážnější korekce, zisky které shortováním volatility nasbírali v uplynulých měsících by měly vytvářet už nyní dostatečný polštář pro případná negativní překvapení.
img

XTB Market Barometr

14.07.2017 Včera nezklamaly hlavně komoditní měny, které tento týden dál velmi slušně trendují. Po středečním zpevnění CAD se ve čřtvrtek přidaly AUD a NZD, kterým výrazně pomohly lepší data zahraničního obchodu z Číny, což nás pouze utvrdilo v tom, že je na místě počítat na komoditních měnách i nadále s nadprůměrnou trendovostí.
img

XTB Market Barometr

13.07.2017 Kanadský dolar včera naše očekávání naplnil, zatímco ostatní dolarové páry byly nakonec klidnější, když Yellenová ve svém projevu příliš nových informací tentokrát nenabídla. Dnes ale oproti včerejšku musíme indikátor volatility i trendu na kanadském dolaru výrazně snížit, protože nás žádné další fundamenty z Kanady nečekají. I tak by ale CAD společně s dalšími komoditními měnami měl dál trendovat více než ostatní hlavní měnové páry.
img

XTB Market Barometr

12.07.2017 Včera nám dolarové páry trendovaly o něco více než jsme očekávali a ani volatilita nebyla vůbec špatná. Dnes by situace na FX mohla být ještě ale o poznání zajímavější. Čeká nás totiž projev Janet Yellenové, který může všechny dolarové páry výrazně rozpohybovat, takže tomu odpovídá i dnešní úroveň volatility/trendu v našem barometru.
img

XTB Market Barometr

11.07.2017 Včera to byl další klasický začátek nového týdne, během kterého se akcie i většina měn držela v líném bočním trendu. Dnešek by podle nás měl být o něco aktivnější, i když to ani tentokrát pravděpodobně žádná sláva nebude. Počítáme proto ve většině případů s pohybem v relativně úzkém bočním pásmu a domníváme se, že před zítřejší velmi důležitou seancí obchodníci nebudou chtít vstupovat do větších pozic.
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

10.07.2017 Akciové trhy si poslední dobou procházejí docela klidným obdobím a žádnou změnu sentimentu nečekáme ani od tohoto týdne. Náš barometr proto výrazně upravujeme opět hlavně u devizového trhu, na kterém bychom se mohli dočkat několika velmi zajímavých fundamentů. Velmi zvědaví jsme hlavně na CAD, který čeká zasedání BoC. Ta by měla zvýšit sazby, ale jejich růst není zdaleka zaručený. Na USDCAD proto tento týden počítáme jak s vysokou volatilitou, tak s vysokou trendovostí.
img

XTB Market Barometr

04.07.2017 Dnes to máme s barometrem docela jednoduché. Evropa mnoho důležitých fundamentů nepřinese a Spojené státy jsou kvůli svátku kompletně bez dat. Na většině trhů proto počítáme s podprůměrnými objemy, nízkou volatilitou a bočním trendem.
img

Volatility report: VIX krátce nad 15b. Ani tenotkrát se ale na vyšších úrovních dlouho neudržel

30.06.2017 Máme za sebou docela zajímavý týden, který sice nepřinesl žádné významné makro, i tak ale citelně promluvil do dění na finančních trzích. Za pozornost stála hlavně jeho první polovina a četné komentáře předních centrálních bankéřů v čele s šéfem ECB Draghim, kteří se podle názoru trhu začínají pozvolna připravovat na zvyšování úrokových sazeb.
img

XTB Market Barometr

29.06.2017 Důležité projevy centrálních bankéřů máme za sebou a nutno říci, že na trzích jejich komentáře k měnové politice a ekonomické situaci udělaly docela vítr. Dnes by se podle nás situace na většině měnových párů měla uklidňovat a i když měny mohou dál trendovat, počítáme s viditelně nižší volatilitou. I tentokrát se ale může najít pár výjimek.
img

XTB Market Barometr

28.06.2017 Mario Draghi včera s finančními trhy hodně zahýbal a euro se díky němu vyhouplo až nad 1,13 EURUSD. Dnes bude mluvit společně s ostatními centrálními bankéři v panelové diskusi opět a trh mu bude rozhodně znovu naslouchat. Jsme zvědaví, zda bude chtít svůj komentář upřesnit. Vzhledem k aktuální situaci na EUR tak indikátor volatility i trendu ponecháváme na nadprůměrných úrovních.
img

XTB Market Barometr

27.06.2017 Včera bylo na trzích klasické pondělí. Relativně nízká volatilita i trend na většině měnových párů. Dnešek by mohl být o něco zajímavějším, a to hlavně díky večernímu projevu Janet Yellenové, který může mít dopad na všechny dolarové páry. Vše záleží na tom jak moc bude Yellenová ochotna odchýlit se od doprovodného komentáře z posledního zasedání Fedu, které proběhlo teprve před dvěma týdny.
img

XTB Market Batrometr (Týdenní výhled)

26.06.2017 Máme před sebou týden, který nabídne jen relativně běžné fundamenty, ale také několik potenciálně zajímavých komentářů předních centrálních bankéřů. Doufáme tak v o něco vyšší volatilitu, než jaké jsme byli svědky minulý týden, i když zdaleka není zaručena.
img

Volatility report: Korekce stále v nedohlednu. VIX zůstává poblíž 10b.

23.06.2017 Máme za sebou další týden, který nepřinesl na akciové trhy žádné překvapení. Pro obchodníky shortující volatilitu se tedy další úspěšný týden. Situace na akciích se po tomto týdnu nijak nemění. Fundamentů s potenciálem zamíchat kartami bylo naprosté minimum a americké indexy si tak své vysoké ceny dál bez problémů udržují. Pro S&P 500 to znamená, že se ani v tomto týdnu nepodíval pod hranici 2 400 dolarů, zůstává na dosah historického maxima a od začátku roku si připisuje zisky ve výši 8,8 %.
img

XTB Market Barometr

23.06.2017 Včera nás nezklamal kanadský dolar, který za sebou má díky nově zveřejněným datům zajímavou seanci. Ta dnešní by na CAD ale mohla být ještě zajímavější, protože nás odpoledne čekají výsledky inflace. Indikátor volatility i trendu proto na CAD ponecháváme na zvýšených úrovních.
img

Ropa ignoruje lepšie správy kvôli technike. Zastaví jej pokles support okolo 44,5? (TA, H4)

22.06.2017 Pre ropu prichádzajú v posledných dňoch skôr lepšie ako horšie správy (spomalenie rastu ťažby v USA, vyšší než očakávaný pokles zásob). Prečo teda klesá? Vyzerá to na techniku. Od zasadnutia OPECu, ktoré trhy sklamalo, sa drží ropa v klesajúcom trendovom kanáli, ktorý zatiaľ nedokázala prelomiť smerom nahor. Pokiaľ by sa jej to v dohľadnej dobe podarilo, tak by zrejme prišla korekcia posledných poklesov. Aktuálny support sa nachádza na úrovni 44,5 USD za barel. Pokiaľ by sa ukázal byť dostatočne silný, tak by to mohol byť práve on, ktorý by mohol zastaviť aktuálny klesajúci trend:
img

XTB Market Barometr

22.06.2017 I včera zůstala aktivita na GBP na zvýšených úrovních, k čemuž pomohl hlavně překvapivý komentář hlavního ekonoma BoE, který se na rozdíl od Marka Carneyho vyslovil pro zvýšení úrokových sazeb. Libra si tak stále „sedá“ a i na dnešek pro ni ponecháváme indikátor trendu na zvýšených úrovních.
img

XTB Market Barometr

21.06.2017 Včera jsme se na libře skutečně dočkali zvýšené volatility a pro nás trochu nečekaně i silného trendového pohybu. Dnes ale indikátor volatility na libře znovu snižujeme, i když trendovat by britská měna po včerejším komentáři šéfa Bank of England mohla v menší míře i nadále.
img

XTB Market Barometr

20.06.2017 Tento týden nebude na fundamenty nijak bohatý a od většiny finančních aktiv proto čekáme jasně definovaný boční trend a nízkou volatilitu. Tomu uzpůsobujeme také dnešní market barometr.
img

Volatility report: Fed trhy nevylekal. VIX zatím příliš důvodů k růstu nemá

16.06.2017 Máme za sebou další týden, který se nesl v duchu poklidného obchodování a nízké volatility, a to bez ohledu na bohatý ekonomický kalendář, který přinesl například také zasedání americké centrální banky. Akcie ale nejsou forex a zasedání Fedu už dlouho na indexech žádný strach nevyvolává, takže akciové indexy zůstávají i nadále na svých vysokých cenách na dosah historického maxima. Platí to především pro indexy v USA, kde kde se S&P 500 v průběhu celého tohoto měsíce ještě ani jednou nepodíval pod hranici 2 400 dolarů.
img

XTB Market Barometr

16.06.2017 Včera byla podle očekávání volatilní hlavně britská libra, zatímco komoditní měny, od kterých čekáme trochu větší trendovost, tentokrát spíše jen vyčkávaly. Dnešek by měl být na trzích proti posledním dvěma seancím o poznání klidnější. Fundamentů je málo a ty které budou zveřejněny na trzích větší stopu pravděpodobně nezanechají.
img

XTB Market Barometr

15.06.2017 Náš včerejší výhled počítal s vysokou volatilitou i trendovostí na všech dolarových párech a zatímco zvýšené volatility jsme se skutečně dočkali, s trendem to bylo o poznání horší. Na vině byly bohužel překvapivé výsledky americké inflace, které ještě před zasedáním Fedu kompletně vypálily rybník všem dolarovým býkům.
img

XTB Market Barometr

14.06.2017  Dnes to máme s barometrem velmi jednoduché. Máme před sebou velmi důležitou seanci. Pozor na data z Británie a USA a pozor samozřejmě na večerní zasedání Fedu. Máme toho dnes před sebou hodně, takže nemůžeme jinak než výrazně zvýšit indikátory volatility i trendu na všech dolarových párech a na zlatě.
img

XTB Market Barometr

13.06.2017 Včera nás hodně překvapil kanaďan, ale asi jsme tentokrát nebyli jediní. Každopádně ale včerejší pohyb docela hezky zapadá do našeho dlouhodobějšího výhledu na komoditní měny, které by měly trendovat více než hlavní FX páry a které mají prostor k růstu otevřený výrazně více, než prostor k dalšímu oslabování. I nadále tak budeme na komoditních měnách udržovat výhled pro volatilitu i trend na mírně nadprůměrných úrovních.
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

12.06.2017 Po velmi zajímavém minulém týdnu nás čeká dalších několik důležitých seancí. Důležitého makra je v kalendáři plno a hlavně se přidává také makro z USA, kde se dočkáme zasedání Fedu, nebo americké inflace. Na všech dolarových párech proto do tohoto týdne počítáme s nadprůměrnou volatilitou i trendovostí.
img

Volatility report: Spotová volatilita dál v okolí 10b. Čekání na korekci pokračuje

09.06.2017 V našem minulém volatility reportu jsme psali hlavně o tom, že šance na korekci v tomto týdnu proti týdnu minulém rozhodně narostla, i když není nijak vysoká. Důvod byl jednoduchý. Čekalo na nás několik zajímavých fundamentů v čele se zasedáním ECB a britskými volbami. Obě události však trhy nakonec dokázaly vstřebat vez mrknutí oka a i když jsme se dočkali zvýšené volatiltiy na EUR a GBP, na akciové trhy (a už vůbec ne na americké akciové trhy) nakonec ani jedna z těchto událostí výrazněji neprosákla. Obchodníci svá portfolia v tomto týdnu tedy příliš neupravovali a i když se na Blízkém východě objevilo nové potenciální riziko (Katar), americký S&P 500 zůstává dál bezstarostně na historickém maximu nad hranicí 2 400 dolarů.
img

XTB Market Barometr

09.06.2017 Zasedání ECB i britské volby jsou za námi, takže dnes snižujeme indikátor volatility i trendu na většině finančních aktivech zpět k „normálnějším“ úrovním. Na libře je necháváme ale i nadále mírně zvýšené, jelikož by měly volby a komentáře britských politiků na trhu rezonovat i v průběhu dnešní seance.
img

XTB Market Barometr

08.06.2017 Ani včera se toho na trzích moc neudálo, a to z pochopitelných důvodů. Výjimkou byla ropa, která se dostala pod tlak po zveřejnění amerických zásob. Indikátor volatiulity, který jsme na ropě právě z obav před zásobami výrazně zvýšily, dnes proto snižujeme.
img

XTB Market Barometr

07.06.2017 Včera nám náš výhled pro barometr docela vyšel. Počítali jsme s nízkou volatilitou a trendovostí na většině finančních aktiv. Indikátor trendu jsme drželi na zvýšených úrovních pouze na AUDUSD, NZDUSD a USDJPY, což jsou měny které včera skutečně trendovaly nejvíce (možná i trochu více, než jsme čekali).
img

XTB Market Barometr

06.06.2017 Včerejší seance byla klasickým pondělím na nízké volatilitě i objemech bez přesvědčivého trendu na většině finančních aktiv. Dnešek by měl být o něco lepší, i když absence důležitých fundamentů pravděpodobně způsobí, že ani dnešní seance nebude co do aktivity nijak divoká.
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

05.06.2017 Nadcházející týden by měl být rozhodně aktivnější než minulý. Na americká data sice až tak bohatý nebude, takže nečekáme zvýšenou volatilitu na všech (dolarových) párech, ale některé měny by mohly být rozhodně více aktivní než druhé.
img

Volatility report: VIX nepřekvapil a zůstává na samotném dně. Příští týden už by ale mohl být zajímavější

02.06.2017 V našem minulém volatility reportu jsme se přikláněli k názoru, že je docela pravděpodobné, že se tento týden na finančních trzích situace příliš nezmění. Už dopředu bylo známo, že bude fundamentů málo a šance na korekci tak byla relativně nízká. Tento týden náš výhled potvrdil. Trhy zůstávají i nadále v absolutním klidu a pokud jde o americké indexy, ty dokonce pokračují v navyšování historického maxima. S&P 500 se již přehoupl přes hranici 2 400 dolarů a jen za letošní půl rok už za sebou má růst o 8,5 %.
img

XTB Market Barometr

02.06.2017 Včerejší seance byla na trzích méně volatilní než jsme čekali, což bylo ale do značné míry způsobeno tím, že nově příchozí makro z konsenzu analytiků nijak výrazně nevybočilo. I dnešní seance bude z hlediska makro kalendáře důležitá, protože nás čekají květnová data z amerického trhu práce. Na všech dolarových párech proto počítáme se zvýšenou volatilitou, zatímco indikátor trendu necháváme v porovnání se včerejším barometrem ve většině případů beze změny.
img

XTB Market Barometr

01.06.2017  Po relativně klidné první polovině týdne by nás nyní na trzích měly čekat dvě o něco zajímavější seance, které by zároveň měly probíhat také už konečně na vyšších objemech. Dnes nás čeká záplava dat z Evropy a z USA a i když se nejedná zrovna o data, která by měla změnit názor trhu na další vývoj měnové politiky, jedná se rozhodně o výsledky, které mají potenciál finanční aktiva, alespoň krátkodobě rozpohybovat. Na dnešek proto na většině aktiv v barometru zvyšujeme hlavně indikátor volatility, zatímco indikátor trendu ponecháváme více méně beze změny. Počítáme tedy sice s většími pohyby, zároveň si ale nemyslíme, že bychom se měli výrazněji vzdálit z pásma, ve kterém se v poslední době na většině trhů držíme.
img

XTB Market Barometr

31.05.2017  Náš výhled ze začátku týdne se zatím docela potvrzuje. Na většině finančních aktiv panuje spíše podprůměrná volatilita a boční trend a z hlavních měnových párů zatím asi nejzajímavěji trenduje NZDUSD, i když ani v jeho případě to zatím není žádná sláva. Na dnešek náš včerejší barometr nemáme důvod příliš měnit. Mírného zvýšení se dočkal pouze indikátor trendu a volatility na libře, která začíná být před blížícími volbami citlivá na nově příchozí průzkumy. Indikátor volatility pak výrazněji zvyšujeme na EURUSD, který by dopoledne mohly rozpohybovat předběžné výsledky evropské inflace, a to obzvláště v případě větší odchylky od konsenzu.
img

XTB Market Barometr

30.05.2017 Včerejšek ničím nepřekvapil a na trzích jsme byli svědky u většiny finančních aktiv velmi klidné obchodní seance. Dnešek by měl být o něco aktivnější,i když ani dnes s žádnými výraznými pohyby nepočítáme. Volatilita by měla být na většině finančních aktiv velmi nízká, trendovost by pak mohla být o něco vyšší.
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

29.05.2017 Ekonomický kalendář bude v tomto týdnu na data velmi chudý. Minulý týden se navíc trhy vrátily do režimu absolutního klidu, takže v tomto týdnu na většině finančních aktiv počítáme s podobným průběhem. Trhy by neměly příliš trendovat a obchodování by měla doprovázet podprůměrná volatilita. Situace by se mohla začít pozvolna měnit až v druhé polovině týdne, i když ani od ní nečekáme nijak dramatické pohyby.
img

Volatility report: Korekce z poloviny měsíce je definitivně minulostí. Začíná čekání na další

26.05.2017 Od poslední korekce na amerických indexech uplynuly dva týdny a po dvou týdnech se vše vrací do starých zajetých kolejí. Nejenže americké indexy již kompletně umazaly své ztráty z poloviny měsíce ale dokonce své zisky ještě navýšily, takže na S&P 500 znovu atakujeme čerstvá historická maxima. Znovu a už poněkolikáté se tak potvrzuje, že jakákoli technická korekce, která se neopírá o skutečně závažný fundament na tomto trhu nemá příliš šancí na úspěch a že ji investoři dříve či později využijí jako dobrý důvod k levnějším nákupům. Intervaly mezi tím, kdy po výprodeji začnou obchodníci znovu naskakovat do dlouhých pozic se přitom zkracují, což potvrzuje hlavně poslední korekce, která měla vskutku pouze jepičí život. Takto nastavené trhy samozřejmě představují obrovské riziko pro případ, kdy korekce přijde ze skutečně závažných důvodů. Ty ale momentálně obchodníci na dohled nemají a proto zůstávají zcela v klidu.
img

XTB Market Barometr

26.05.2017 Měnové páry nám i nadále na nízké volatilitě docela hezky trendují, takže náš barometr budeme opět měnit jenom mírně. O něco snižujeme úroveň trendu na NZD a CAD. Situace na NZD se začala částečně stabilizovat už včera a na CAD po včerejším zasedání OPEC počítáme do dalších dnů rovněž s mírným zklidněním.
img

XTB Market Barometr

25.05.2017 Kanaďan nás včera nezklamal a v reakci na zasedání Bank of Canada se docela hezky „rozjel“. Na dnešek pro něj indikátor volatility ale mírně snižujeme, zatímco indikátor trendu mírně zvyšujeme. S vyšší trendovostí dál počítáme i u ostatních komoditních měn.
img

XTB Market Barometr

24.05.2017 Většina měnových párů i nadále docela trenduje, takže indikátor trendu ponecháme na zvýšených úrovních také dnes. Dolar po výprodeji z minulých dnů začal včera část svých ztrát likvidovat a svou ztracenou rovnováhu pravděpodobně ještě nějakou dobu hledat bude.
img

XTB Market Barometr

23.05.2017 Euro nás včera nezklamalo a pokračovalo ve svém trendu, i když nutno podotknout, že trochu se štěstím, když mu výrazně pomohla Angela Merkelová. I tak ale indikátor trendu na euru necháváme na zvýšených úrovních, přičemž na dnešek zvyšujeme také indikátor volatility. Čeká nás totiž série zajímavých výsledků z eurozóny, která nabídne PMI a německý IFO.
img

XTB Market Barometr

22.05.2017 Po velmi volatilitním minulém týdnu se situace na trzích začíná znovu uklidňovat. Dnešek je bez významných dat, takže na akciovém trhu čekáme spíše poklidný průběh obchodní seance. Devizový trh by mohl být o něco zajímavější.
img

XTB Market Barometr

19.05.2017 Komentář je zpracován pro potřeby klientů X-Trade Brokers (XTB) a je zpřístupněn klientům za cílem získání základních informací o investičním prostředí. Všechny informace obsažené v dokumentu jsou názory analytiků společnosti XTB a nepředstavují v žádném případě investiční doporučení. Společnost negarantuje, že zveřejněné informace jsou postačující a plně reprezentují faktickou situaci na trhu. XTB nenese zodpovědnost za výsledky rozhodnutí, které vznikly důsledkem čerpání informací z výše zmíněné publikace, ve shodě s interními regulacemi společnosti XTB. Zodpovědnost za investiční rozhodnutí realizované na základě jednotlivých příspěvků a vzniklé takovým rozhodnutím, nese pouze investor.
img

XTB Market Barometr

18.05.2017 Akciové trhy si včera prošly korekcí, což výrazně pomohlo především bezpečným přístavům, jako jsou drahé kovy a japonský jen. JPY včera potvrdil, že si zaslouží v našem barometru i nadále vyšší úroveň trendovosti, kterou udržujeme také dnes. Volatiltia na JPY až tak výrazná není, takže počítáme i nadále spíše se stabilním trendem bez větších výkyvů.
img

XTB Market Barometr

17.05.2017 Ani včera EURUSD ve svém silném trendu nepolevil a dostal se až na nejvyšší úrovně od loňského listopadu. Trenduje také japonská měna, ale ostatní měnové páry zatím zdá se zůstávají v klidu.
img

XTB Market Barometr

16.05.2017 Včera jsme byli v našem barometru až příliš opatrní. Čekali jsme klasický pondělní boční trend, ale některé dolarové páry začaly poměrně výrazně trendovat. Přesto ale s výraznějším trendem například na EURUSD nepočítáme a indikátor trendu a volatility po včerejšku zvyšujeme jen mírně. Fundamentálně se totiž včera podle nás situace příliš nezměnila (viz dnešní ranní komentář).
img

XTB Market Barometr

15.05.2017 V minulém týdnu jsme drželi na zvýšených úrovních indikátor trendu u komoditních měna a JPY. Stejně tomu bude i v tomto týdnu, i když ne dnes. Dnešní seance je totiž bez klíčových fundamentů a protože se jedná o začátek týdne, počítáme spíše s typickým bočním trendem a nízkou volatilitou na všech finančních aktivech.
img

Volatility report: VIX už třetím týdnem v řadě pod 11b.

12.05.2017 Čekání na korekce pokračuje a i když jsme se včera jakéhosi náznaku korekce na amerických indexech dočkali, téměř se jej zdráháme korekcí nazývat, jelikož velkou část včerejšího pádu obchodníci velmi rychle zlikvidovali. Americký S&P500 si tak svou vysokou cenu udržuje a když v růstu nepokračuje, aktivita medvědů je naprosto mizivá, jelikož se nedostává téměř žádných fundamentálních důvodů ke korekci.
img

XTB Market Barometr

12.05.2017 Na dnešek proti včerejšku snižujeme indikátor volatility i trendu na libře, kde jsme ho včera zvýšili kvůli zasedání Bank of England. O něco nižší indikátor trendu pak nastavujeme také na NZD, který se proti našemu očekávání včera na nízkých úrovních udržel. I nadále však počítáme s tím, že by to měly být hlavně komoditní měny a JPY, které by měly trendovat ze všech hlavních měnových párů nejvíce.
img

XTB Market Barometr

11.05.2017 Včera jsme se podle očekávání dočkali vysoké volatility na novozélandském dolaru kvůli zasedání novozélandské centrální banky. Dnes nás na Novém Zélandu další fundamenty nečekají, takže indikátor volatility na NZD snižujeme a mírně na této měně zvyšujeme indikátor trendu, protože čekáme, že bude NZD v nadcházejících dnech část těchto výprodejů likvidovat.
img

XTB Market Barometr

10.05.2017 Včera jsme v barometru očekávali, že to budou hlavně komoditní měny a JPY, které budou nejvíce trendovat a zatím se náš výhled plní. Nemáme důvod na našem názoru cokoliv měnit ani dnes, takže pro dnešek ponecháváme barometr ve většině případů téměř beze změny.
img

XTB Market Barometr

09.05.2017 Po francouzských prezidentských volbách klesla implikovaná volatilita ještě níže a trhy zůstávají dál absolutně beze strachu. Na akciích s výraznější korekcí nepočítáme a protože je prostor k růstu kvůli vysokým cenám omezený, měla by být volatilita i celková trendovost indexů i nadále docela nízká.
img

Volatility report: Short VIX strategie opět úspěšná – i když velmi riziková

05.05.2017 Konec týdne se blíží, takže nastal čas na nový volatility report. Tentokrát si přitom můžeme dovolit být struční. Na našem minulém reportu totiž budeme měnit jen málo, protože se velmi málo změnilo také na trzích. Ale začneme od začátku. Pokud jde o akciové indexy, vše zůstává při starém a S&P 500 dál bez problémů udržuje své dřívější zisky na úrovni historického maxima. Prostor k růstu na S&P 500 je díky vysokému ocenění akcií sice poměrně malý, důvody k výprodejům ale stále tak nějak chybí a býci to při absenci medvědů s udržováním (navyšováním) pozic mají zatím až příliš jednoduché.
img

Zlato je nejníže od poloviny března. K výprodeji pomáhá hlavně růst dluhopisových výnosů

04.05.2017 Jedna rychlá poznámka k cenám drahých kovů. Zlato i stříbro jsou pod tlakem a včerejší zasedání Fedu prodejní tlak ještě zesílilo. Příčinu výprodejů není těžké odhalit a párkrát jsem se o ní zmiňoval už i v ranních komentářích. Jedním z hlavních faktorů je ale růst dluhopisových výnosů a jeho negativní korelace s cenou zlata. Když to hodně zjednoduším, zlato i dluhopisy jsou bezpečné přístavy a zatímco zlato žádný výnos nenabízí, dluhopisy ano. Růst výnosů proto snižuje relativní atraktivitu drahých kovů v porovnání s dluhopisy a drahé kovy na vyšší sazby proto tradičně doplácejí.
img

XTB Market Barometr

04.05.2017 Včerejší Fed byl, co se tradingu týká, trochu zklamáním. Reakce byla velmi vlažná, a to i přesto, že jsme byli svědky docela značného zvýšené pravděpodobnosti červnového růstu amerických úrokových sazeb.
img

XTB Market Barometr

03.05.2017 O dnešní seance na trzích čekáme o něco větší aktivitu než včera, a to hlavně kvůli nově příchozím americkým fundamentům v čele s večerním zasedáním americké centrální banky.
img

XTB Market Barometr

02.05.2017 Včerejší seance na trhy velkou volatilitu nepřinesla a i když by měl být dnešek o něco lepší, s výraznými pohyby na finančních aktivech nepočítáme. Implikovaná volatilita totiž na většině aktiv zůstává extrémně nízko a trhy vstupují i do tohoto týdne téměř beze strachu.
img

Volatility report: VIX na absolutním dně. Vyplatí se jej po delší době znovu nakupovat?

28.04.2017 Máme za sebou velmi rušný týden, který byl skvělou příležitostí zejména pro obchodníky sportující volatilitu. První kolo francouzských prezidentských voleb dopadlo přesně v souladu s předvolebními průzkumy a i když nás stále čeká kolo druhé, na trzích byla už začátkem týdne cítit obrovská úleva. Průzkumy totiž tentokrát vyšly téměř na procentní bod přesně, což zvyšuje pravděpodobnost, že se výrazně neodchýlí ani v druhém kole, které by měl s více než 60 % vyhrát Emmanuel Macron. Ten je přitom, alespoň z krátkodobého hlediska, nejlepším možným kandidátem pro zachování statu quo a tedy i pro zachování stability na finančnících trzích a na euru.
img

XTB Market Barometr

27.04.2017 Na devizovém trhu zůstávají i nadále tématem hlavně komoditní měny, jejichž volatilita i celkový trend jsou o poznání větší, než je tomu v případě klasických majors měnových párů. Na dnešek proto u komoditních měn ponecháváme na zvýšených úrovních ukazatel trendu i nadále.
img

XTB Market Barometr

26.04.2017 Po divoké pondělní seance se situace na trzích začíná uklidňovat. Pád implikované volatility signalizuje, že jsou trhy i nadále beze strachu a díky absenci významných fundamentů dnes na většině aktiv snižujeme jak indikátor volatility, tak indikátor trendu. Počítáme dnes s klidným obchodováním a pohybem v bočním trendu.
img

XTB Market Barometr

25.04.2017 Máme za sebou velmi úspěšnou seanci, která přispěla k výrazným ziskům zejména na akciových trzích. Implikovaná volatilita na indexech i měnách včera prudce klesla, což by mělo přispět k celkovému zklidnění a růstu optimismu. Samotný pád volatility by ale nemusel bránit dalšímu růstu evropských akcií, takže zatím indikátor trendu na německém DAXu necháváme na zvýšených úrovních.
img

XTB Market Barometr

24.04.2017 Téma dnešní seance je jasně dáno. Máme za sebou první kolo francouzských prezidentských voleb, které dopadlo dobře pro euro i všechna riziková aktiva v čele s evropskými akciemi. Výsledky voleb budou na trzích rezonovat i dnes, takže zvyšujeme indikátor jak trendu, tak volatility na všech evropských nebo tradičně rizikových aktivech. Trend by na těchto aktivech mohl vydržet. Volatilita by však v průběhu dne měla pozvolna klesat.
img

Volatility report: VIX po delší době znovu ožil. Jeho růst ale zatím nikoho příliš neděsí

21.04.2017 Po dlouhých měsících čekání jsme se konečně dočkali růstu volatility. Ta nerostla nijak dramaticky, ale dostatečně na to, aby VIXu pomohla na nejvyšší úrovně od amerických prezidentských voleb. S&P 500 přitom zůstává relativně v klidu a z jeho vývoje z polosedících několika dnů bychom si téměř žádného růstu nervozity nevšimli, když dál pokračuje v bočním (lehce klesajícím) trendu na dosah historického maxima.
img

XTB Market Barometr

21.04.2017 Včerejší seance se nesla opět v poměrně klidném duchu a většina finančních aktiv si své ceny podržela. Dnes by však volatilita i celková trendovost mohly začít znovu růst, jelikož nás čeká hned několik zajímavých fundamentů.
img

XTB Market Barometr

20.04.2017 Zdá se že se po úterní divoké seanci situace na trzích začíná znovu uklidňovat a svou roli v tom podle nás hraje zatím velmi chudý ekonomický kalendář. Dnešek bude na data opět poměrně chudý, takže proti včerejšku snižujeme indikátor trendu i volatility na většině finančních aktiv.
img

XTB Market Barometr

19.04.2017 Včera nám náš výhled v barometru hrubě nevyšel, a to zejména pokud jde o britskou libru, která díky překvapivému prohlášené britské premiérky vystoupala na páru s dolarem během jediného dne o úctyhodných 290 pipů. Zajímavých pohybů jsme se ale dočkali také na ostatních měnových párech, takže obchodníci do nového týdne skočili po svátcích skutečně oběma nohama.
img

XTB Market Barometr

18.04.2017 XTB Market barometr vyjadřuje náš náhled na momentální sentiment a na to, v jakém duchu by se během dnešní seance mohlo nést obchodování na jednotlivých finančních aktivech. Pro každé aktivum se přitom zaměřujeme na jeho trendovost a netrendovost (range/chop) a na volatilitu. Možných scénářů a kombinací obou indikátorů je řada, ale níže nabízíme pro větší přehlednost pár extrémních scénářů, které by měly pomoci k lepší identifikaci toho, co indikátory range/trend a volatility symbolizují.
img

XTB Market Barometr

13.04.2017 XTB Market barometr vyjadřuje náš náhled na momentální sentiment a na to, v jakém duchu by se během dnešní seance mohlo nést obchodování na jednotlivých finančních aktivech. Pro každé aktivum se přitom zaměřujeme na jeho trendovost a netrendovost (range/chop) a na volatilitu. Možných scénářů a kombinací obou indikátorů je řada, ale níže nabízíme pro větší přehlednost pár extrémních scénářů, které by měly pomoci k lepší identifikaci toho, co indikátory range/trend a volatility symbolizují.
img

XTB Market Barometr

12.04.2017 XTB Market barometr vyjadřuje náš náhled na momentální sentiment a na to, v jakém duchu by se během dnešní seance mohlo nést obchodování na jednotlivých finančních aktivech. Pro každé aktivum se přitom zaměřujeme na jeho trendovost a netrendovost (range/chop) a na volatilitu. Možných scénářů a kombinací obou indikátorů je řada, ale níže nabízíme pro větší přehlednost pár extrémních scénářů, které by měly pomoci k lepší identifikaci toho, co indikátory range/trend a volatility symbolizují.
img

XTB Market Barometr

11.04.2017 Výrazného zvýšení obou indikátorů se pak dočkala britská libra na páru s dolarem. V 10:30 nás totiž čekají výsledky britské inflace, na které může být libra v případě větší odchylky od konsenzu velmi citlivá. Pozor především na negativní překvapení a podstřelení většinového konsenzu.
img

XTB Market Barometr

10.04.2017 XTB Market barometr vyjadřuje náš náhled na momentální sentiment a na to, v jakém duchu by se během dnešní seance mohlo nést obchodování na jednotlivých finančních aktivech. Pro každé aktivum se přitom zaměřujeme na jeho trendovost a netrendovost (range/chop) a na volatilitu. Možných scénářů a kombinací obou indikátorů je řada, ale níže nabízíme pro větší přehlednost pár extrémních scénářů, které by měly pomoci k lepší identifikaci toho, co indikátory range/trend a volatility symbolizují.
img

Volatility report: Další týden bez korekce. VIX zůstává pevně nohama na zemi.

07.04.2017 Čekání na významnější korekci pokračuje a vzhledem k dlouhodobě nízké úrovni VIXu je momentálně nejdelší od přelomu let 2006 a 2007, kdy byla implikovaná volatilita takto nízko a zároveň takto dlouho naposledy. To je samozřejmě skvělá zpráva pro obchodníky na akciovém trhu. Americké indexy za sebou totiž mají pár vynikajících měsíců a své zisky si s malými výkyvy bez problémů udržují také začátkem dubna.
img

XTB Market Barometr

06.04.2017 XTB Market barometr vyjadřuje náš náhled na momentální sentiment a na to, v jakém duchu by se během dnešní seance mohlo nést obchodování na jednotlivých finančních aktivech. Pro každé aktivum se přitom zaměřujeme na jeho trendovost a netrendovost (range/chop) a na volatilitu. Možných scénářů a kombinací obou indikátorů je řada, ale níže nabízíme pro větší přehlednost pár extrémních scénářů, které by měly pomoci k lepší identifikaci toho, co indikátory range/trend a volatility symbolizují.
img

XTB Market Barometr

05.04.2017 Komentář je zpracován pro potřeby klientů X-Trade Brokers (XTB) a je zpřístupněn klientům za cílem získání základních informací o investičním prostředí. Všechny informace obsažené v dokumentu jsou názory analytiků společnosti XTB a nepředstavují v žádném případě investiční doporučení. Společnost negarantuje, že zveřejněné informace jsou postačující a plně reprezentují faktickou situaci na trhu. XTB nenese zodpovědnost za výsledky rozhodnutí, které vznikly důsledkem čerpání informací z výše zmíněné publikace, ve shodě s interními regulacemi společnosti XTB. Zodpovědnost za investiční rozhodnutí realizované na základě jednotlivých příspěvků a vzniklé takovým rozhodnutím, nese pouze investor.
img

Divergence mezi francouzskými a německými bondy je zpět

04.04.2017 Na francouzských dluhopisech dochází v těchto dnech k poměrně zajímavé divergenci. Francouzské výnosy totiž začínají znovu výrazně růst, což je v ostrém kontrastu s tím, co poslední dobou pozorujeme na srovnatelných německých dluhopisech. Rozdíl mezi výnosy z dvouletých splatností aktuálně dosahuje už téměř 50bp., což je ještě více než koncem letošního února.
img

XTB Market Barometr

04.04.2017 XTB Market barometr vyjadřuje náš náhled na momentální sentiment a na to, v jakém duchu by se během dnešní seance mohlo nést obchodování na jednotlivých finančních aktivech. Pro každé aktivum se přitom zaměřujeme na jeho trendovost a netrendovost (range/chop) a na volatilitu. Možných scénářů a kombinací obou indikátorů je řada, ale níže nabízíme pro větší přehlednost pár extrémních scénářů, které by měly pomoci k lepší identifikaci toho, co indikátory range/trend a volatility symbolizují.
img

XTB Market Barometr

03.04.2017 S většími pohyby ale nepočítáme a většina aktiv by se podle nás měla držet v bočním trendu. Indikátor trendu proto snižujeme a očekáváme, že se budou obchodníci dnes ve větší míře řídit spíše technickou analýzou a vyčkávat na důležitější fundamenty, které nás čekají až v nadcházejících dnech. Zítra brzy ráno v každém případě ale pozor na AUD, když bude o sazbách rozhodovat australská centrální banka.
img

Volatility report: Technické korekce na současném trhu zatím nemají šanci

31.03.2017 Obchodníci s volatiltou si konečně po delší době mohli užít docela zajímavý týden, když se, zejména těm agresivnějším, otevřelo krátké okno k poměrně zajímavé příležitosti. Na trhy totiž začátkem týdne zavítala korekce, která přišla tak trochu jako blesk z čistého nebe. Ta po delší době přispěla také ke zvýšení volatility, která se na spotu dostala až na nejvyšší úrovně od amerických prezidentských voleb. Příležitost však byla jen velmi krátká, jelikož korekce neměla dlouhého trvání a v den kdy začala zároveň také skončila. Tak jako v minulosti již několikrát, i tentokrát ji tedy obchodníci využili především šanci k rychlým nákupům akcií ve slevě.
img

XTB Market Barometr

31.03.2017 XTB Market barometr vyjadřuje náš náhled na momentální sentiment a na to, v jakém duchu by se během dnešní seance mohlo nést obchodování na jednotlivých finančních aktivech. Pro každé aktivum se přitom zaměřujeme na jeho trendovost a netrendovost (range/chop) a na volatilitu. Možných scénářů a kombinací obou indikátorů je řada, ale níže nabízíme pro větší přehlednost pár extrémních scénářů, které by měly pomoci k lepší identifikaci toho, co indikátory range/trend a volatility symbolizují.
img

FX FORECAST: Tržní konsenzus se bojí brexitu, ale přesto věří v dlouhém výhledu nejvíce libře. JPY je stále outsiderem

30.03.2017 Máme tady konec prvního čtvrtletí a před sebou čtvrtletí nové, takže se jako obvykle podíváme na to, jaké jsou aktuální výhledy na hlavních měnových párech. Konsenzus uvedený níže v tabulce vychází z pravidelných průzkumů agentury Bloomberg a zahrnuje v sobě názory analytiků napříč řadou významných bank a finančních institucí po celém světě (včetně XTB). Výhled je vždy ke konci sledovaného období.
img

XTB Market Barometr

30.03.2017 Trhy jsou po nervózním startu do tohoto týdne znovu v absolutním klidu. VIX je pod 12b. a nízká je volatilita také na většině měnových párů. Ani dnes proto náš barometr nemáme důvod příliš měnit. Trendovost by měla být na většině aktiv mírně podprůměrná a čekáme proto pohyb spíše do strany, který bude respektovat technické bariéry v podobě supportů a resistencí.
img

XTB Market Insider

29.03.2017 Komentář je zpracován pro potřeby klientů X-Trade Brokers (XTB) a je zpřístupněn klientům za cílem získání základních informací o investičním prostředí. Všechny informace obsažené v dokumentu jsou názory analytiků společnosti XTB a nepředstavují v žádném případě investiční doporučení. Společnost negarantuje, že zveřejněné informace jsou postačující a plně reprezentují faktickou situaci na trhu. XTB nenese zodpovědnost za výsledky rozhodnutí, které vznikly důsledkem čerpání informací z výše zmíněné publikace, ve shodě s interními regulacemi společnosti XTB. Zodpovědnost za investiční rozhodnutí realizované na základě jednotlivých příspěvků a vzniklé takovým rozhodnutím, nese pouze investor.
Související klíčová slova: Fibo | ICBC | Eurokoruna | Zpracování dat | Programování | Akcie Palantir | Retracement | Jackson Hole | Futures kontrakt | Cena platiny | Long pozice | Cap | EUR | Účet u XTB | Cenová hladina | Refinitiv | Řecko | Tempo růstu | Alphabet | Ropný gigant | Zadlužení společnosti | Akciové trhy | Deflace | Pozitivní vliv | Amazon | Obchodník | Matěj Široký | Australská centrální banka | Hlavní ekonom | Trend | BTC | Pip | Take Profit | CFR | Daňové škrty | Pozitivní výnosy | Mezinárodní měnový fond | Silný nákupní tlak | Backwardation | Japonská měna | Poplatky | Čistá hodnota aktiv | Úspěch společnosti | Rolování | YouTube | Statistiky | Bank of Japan | Akcie Nike (NKE.US) | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Eurostoxx 50 | Společnost Tesla | Mince | Aktiva | USD/PLN | Citigroup | Geopolitické riziko | Sdílené jízdy | Výkonnost společnosti | Akcie společnosti Coinbase | Tele2 | Korelace | Komentář XTB | Letecké společnosti | Pravděpodobnost | Energetika | Kolaps | Další snižování sazeb | Zasedání ECB | GBPJPY | Pojišťovna | Akcie MicroStrategy | Rekordní zájem | Co čeká investory? | Analýza indexu CAC40 | Sezónní vzorec | Strach | CZK | Standard Bank | Snížení cen ropy | Intradenní technická analýza | Akcie Tesly | Měna euro | Utahování měnové politiky | Britská libra | Výkyvy | Akcie vzrostly | Goldman Sachs | SoundHound | Co je volatilita | Marks & Spencer | Období konsolidace | Asijské trhy | Tržní kontext | Významné zisky | EURJPY | Dopad na akcie | Defenzivní strategie | Důležité fundamenty | Akcie německé chemické společnosti | DeFi | Geopolitické napětí | Vysoká volatilita | Růst akcií | Prodávat akcie | Saúdská Arábie | Home Credit | Cenové výkyvy | Americká technologická společnost | Dolarový index | Cenné papíry a burzy | EURCHF | Ethereum | Snížení cen | EURPLN | Portfolio společnosti | Saxo | Expanze | Investice do infrastruktury | PLN | Americký akciový index | Měny emerging markets | Směrnice | Výhled | Lanxess | Analýzy | Gold | Meme kryptoměny | Asijské akcie | Vratislav Zámiš | Živý komentář | Sekundární veřejná nabídka akcií | Export LNG | Cena zlata | Burza | Úrokové sazby | Názory analytiků na vývoj trhů | Základní úrokové sazby | NZD/USD | Německý DAX | Směřování měnové politiky | Morningstar | Přijetí | Vývoj amerického dolaru | Pád libry | Tržní volatilita | Brexit | SWBI | Klouzavé průměry | Obavy investorů | Příležitosti na trzích | Ceny ve výrobě | Akcie dnes | P/S | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | EIA | Růst cen | Náklady | Investice společnosti | Pozitivní sentiment | Humanoidní roboti | Dnešní makroekonomické ukazatele | Živý komentář XTB | Trpělivost | Margin | ZIM Integrated Shipping Services | Nakamoto | Capital Markets | Dividendy | Perpetual | Zlato a stříbro | Smith & Wesson Brands | Obchodní seance | AUDNZD | Vysoká očekávání | Podnikatelská důvěra | Tesla Inc. (TSLA) | Uvolnění měnové politiky | Bez poplatku | Grayscale | Akcie Palantiru | Volatility report | Dopady obchodní války | Range | ČSOB | L‘Oreal | Nezaměstnanost | Vysoké riziko | The Motley Fool | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Výsledkové sezóny | Rekordní rozpočet | Proražení | Konflikty | Potenciál firmy | Zvyšování sazeb | Americký prezident | Velké finanční instituce | Německé chemické společnosti | Spike | HSBC | Britské akcie | Irsko | Silný býčí trend | NYSE: VST | Vývoj měnového páru | Breakout | Sociální sítě | Klíčová rezistence | Trumpová | Spoluředitel | Zaměstnanost | Kryptoanalytik | Průmyslové podniky | Průmyslové recese | Výrazný růst | Aktuální hodnoty měny | L3Harris | Politické změny | Optimistická nálada | Evropská měna | Růst akcií Nvidia | Lindsay | Burze | Token | Růst společnosti | Puma (PUM.DE) | Vybírání zisků | Medicare | AI model | Vít Hradil | Gap | Coinbase | Alibaba | Portu | American Eagle | Intradenní šum | NZD/JPY | Pohyb ceny | Úspěšné obchodování | Ekonomiky | Výkon | Tlak na akcie | Zavedení recipročních cel | Volatilita | Vývoj cen zlata | Nákupní tlak | Ministerstvo práce | Akcie SoundHound | Carry trades | Santiment | Průmyslová produkce | Michaël van de Poppe | Schválení ETF | Optimismus investorů | Pokles ceny | PUM.DE | Donald Trump | HKD | Hospodářské recese v USA | Bitfinex | Snížení nákladů | Inflace | Peníze | Brent | Prudký pokles | Politika | Indikátor | Vedení společnosti | Největší ekonomiky eurozóny | Očekávání | Zpomalení čínské ekonomiky | Chování implikované volatility | Palladium | NZDUSD | P/E | Coinmarketcap | Výhled na rok | Investiční centrum | Úrovně odporu | Buy Limit | Libération | Reakce trhu | Boom | Timeframe | Průmysl | Realita | Výkonnosti fondů | Konflikt na Blízkém východě | Bitcoin Cash | Tržní prostředí | Nakupovat akcie | Evropské měny | Vistra | Předpovědi analytiků | Chamtivost | Dění na finančních trzích | Blockchain | InstaForex | Zásoby ropy | DeepSeek | Globální ekonomiky | Nákupy | Růst | Tesla Inc. | Koruna | Zemní plyn v USA | Příležitosti | Itálie | EUR/CZK | Zasedání FOMC | Vanguard | MiFID II | Senátorka | Doporučení pro investory | Drobní investoři | Trendový kanál | Tencent Holdings | Snižování nákladů | Jednání FOMC | Prognóza | Dubaj | Data z USA | Budoucnost Bitcoinu | Rozvoj umělé inteligence | Výrazný propad | AUD/JPY | Extrémní strach | Použití finanční páky | Shanghai Composite | Asset management | Jaderné energie | Rosenblatt Securities | První investoři | Crypto | Britská centrální banka | Akcie Electronic Arts | Výkonnost fondu | Polovodiče | CBOE | SMA 100 | Hrozba | Vývoj ceny ropy Brent | AWS | Akvizice | Pochybnosti | Nastavení úrokových sazeb | Zpráva | Cenové prognózy | Hospodářské recese | FX FORECAST | Zemní plyn ve Spojených státech | Analytici XTB | Spolupráce | Opatrný optimismus | Puma | Vysoká očekávání investorů | Technologické akcie | Celoroční výhled | Vyšší maxima | Klíčové události | Cena bitcoinu | Nike | Ceny výrobců | Long | Cena akcií Nvidia | ČNB intervence | Chování | Očekávání trhu | Americký index | Lira | Chemické společnosti | NZDJPY | Asana | Graf | Dolary | Společnost ByteDance | Zasedání centrálních bank | ZIM Integrated Shipping | AUD | Překoupené podmínky | Obchodní příležitost | Podnikání na kapitálovém trhu | EURCZK | Palantir Technologies Inc. | XTB Market Barometr | Meziroční růst | Vistra Corp. | Investujte zodpovědně | Baidu | Roklen24 | Trh | Centrální banky | Janet Yellenová | Cena kontraktu | Zkušenost | MSCI | TSMC | EMU | Argentinské peso | Zdroje energie | Riziková averze | Postavení na trhu | Graf indexu CAC40 | Open | Turecko | Rozdílové smlouvy | Vratislav Jůza | Swapové body | Index | Dlouhodobý růst | Futures | Vyšší náklady | Krátkodobé investice | Zveřejněná data | Trading | Medvědí tlak | Komise v přenesené pravomoci (EU) | MMF | Společný podnik | EURNOK | Nabídka | USA | Graph | Eura | Dobré výsledky | Závazek | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Tržní kapitalizace | Bílý dům | Počasí | Kapitál | Zvýšení dluhového stropu | Posílení | AES | Makroekonomická data | Obchodní války mezi USA a Čínou | Akcie společnosti PVH | Růst kryptoměn | Apollo | Rekordní ceny | Sentiment investorů | S&P | xStation | Kathy Lien | Americké státní dluhopisy | E-commerce | Výnosové křivky | Obchodování na finančních trzích | Group | Sázky | Oanda | Implikovaná volatilita | Narušení dodávek | Akciové indexy | Výhled pro Německo | Vice | American Airlines | Ropné zásoby | Ekonomický kalendář | Švýcarská centrální banka | Pozornost | Ropa | Společnost Aramco | Zvolení Donalda Trumpa | Fundamentální zprávy | IEA | Ekonomický vývoj | Raiffeisenbank a.s. | Reakce trhů | Novozélandský dolar | Komoditní měny | EUR/GBP | Očekávání analytiků | Akcie Nike | CL | NASDAQ: COIN | Opatření | Volatility | Asie | Klíčový okamžik | Oděvní společnosti | Kryptoměnový sektor | Zařízení | Smith & Wesson | Ceny Bitcoinu | Americká měna | Další růst | Budoucnost | Toyota Motor | Vývoj ceny akcií Tesla | Sekundární veřejná nabídka | Směnárny | Target Profit | Mírný růst | KOL | Technická analýza akcií | Index Hang Seng | Akcie technologických firem | Americká centrální banka | Omán | Prezident Trump | Shore Capital Markets | SoundHound AI | Sell | Regulační překážky | Společnosti | Adidas (ADS.DE) | Tomáš Cverna | Hodnota aktiv | Altcoiny | BNP Paribas | Brokers | Vývoj zlata | Oblečení | Trump v Davosu | Ziskové marže | Webináře | Bitcoinové ETF | Cena stříbra | Ropa Brent | Čistá hodnota | G10 | Obchodní války | Rezistence (hranice odporu) | Outside Bar | Equity market neutral | Cenový rekord | Akciový index | Chase Investment Counsel | Kov | Nomura | Kolísání měny | Due diligence | Inside | Momentum | Index nákupních manažerů | Řetězec | Dynamika trhu | Domácnosti | Cointelegraph | Bitcoin | Ceny zemního plynu | Závislost | Futures na akcie | Dna | Akcie společnosti MicroStrategy | Hang Seng Tech | Tržní sentiment | Dokončení dohody | Růst cen zlata | Snižování úrokových sazeb | Kryptoměnové společnosti | Futures kontrakty | Akcie společnosti Alibaba Group | Ředitel společnosti | Zisk společnosti | Kurz koruny | Cena zemního plynu | Ceny akcií Tesla | Obchodník s kryptoměnami | Kolísání cen | Regulace technologického sektoru | Moody's | Elektromobily | BSV | Technická formace | Ranní okénko | Bitwise | Dceřiné společnosti | Exponenciální klouzavý průměr | Volby | Americké indexy | Dow Jones Industrial Average | Počet žádostí o podporu | Světové centrální banky | RRR | Buy Stop | Marketingová komunikace | Přehled výkonnosti | Společnost SoundHound | Růst akciových indexů | Platformy | Equity | Riziko korekce | Prezident Donald Trump | Fixing | Maloobchodní tržby | Vývoj cen ropy | Analytici | Čistý zisk | Prodeje insiderů | Aukce | Analytika | Stříbro | Obchodovat | Fawad Razaqzada | Finanční instituce | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Pokles cen | Finance | Podnikání | ETF | RBI | Rozpočtové deficity | Klouzavý průměr | Vistry | Janet Yellen | Head and Shoulders | Dluhopisy | Firma | Společnost MicroStrategy | Obchodníci | Korekce na akciích | Cenový graf | Poptávka | Zasedání Bank of England | Hang Seng | Odpor | T-Mobile US | EURGBP | Německý index DAX | Majors | West Texas Intermediate (WTI) | Technologická společnost | BMO Capital Markets | Politické napětí | Nárůst výnosů | Tržní dynamika | Bitcoinová dominance | UBS | Rok 2025 | Hlavní měna | AAL | H1 graf | Stabilní růstový trend | MIFID | Bankéři | Video | Oblast kryptoměn | Bitcoiny | Velmi volatilní | Problémy | | Komerční banka | Kanadský dolar | Alibaba Group Holding Ltd | Bank of Canada | Cílové ceny | Sázka | Analýza akcií | Ziskový obchod | Kanadská měna | Index volatility | Deutsche Bank | Ekonomové | Market Insider | Qualcomm | Spojené státy | Japonský Nikkei 225 | Vývoj CAC40 | Bollingerova pásma | Grayscale Bitcoin Trust | Trade Brokers | Vývoj | Finanční aktiva | Libra euro | Vývoj situace | Ole Hansen | Investování do akcií | Zisk na akcii (EPS) | Fidelity Funds | Dluhová krize | AUD/NZD | Aplikace TikTok | Apollo Global Management | Globální lídr | Amazon.com Inc. | Slevy | TikTok | Konkurenceschopnost | Třídy akcií | Platforma | Japonská ekonomika | Ceny drahých kovů | Americké akcie | Facebook | Akciový index DAX | Short pozice | Politika centrálních bank | Oblasti jaderné energie | Bitcoin Cash (BCH) | Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC) | Iniciativa | Filecoin | Odkup akcií | Volatilní | Zvyšování úrokových sazeb | Technologický index | Riziko ztráty | EUR/USD | Kurz libry | Varování | Blackstone | Intervence | Trh s kryptoměnami | Pandemie | Spotřebitelská důvěra | Institucionální investice | Vstupní náklady | Kryptoguru | Konsolidace | Amazon Web Services | West Texas Intermediate | Historie | Recese v USA | MVRV | Měnové politiky | Summit EU | Futures na zemní plyn | S&P/ASX 200 | Akcie Amazonu | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Americká centrální banka FED | Akcie na americkém trhu | Pokračující geopolitické napětí | Vývoj indexu CAC40 | Fiskální politika | Manufacturing | Výnosy | Akcie Coinbase | Constellation Energy | Graf vývoj indexu | MSTR | Volatilní vývoj | Nákupy centrálních bank | Ekonomická situace | Newyorský index S&P 500 | Odhad HDP | Investoři do zlata | Růstový potenciál | Hongkongský index Hang Seng | Vistra Corp. (NYSE: VST) | KOSPI | Kurz tradingu | Dow Jones | Zavedená cla | Americká administrativa | Obchodní jednání | JD | Investiční strategie | Robotaxi | Panika na finančních trzích | Centrální bankéři | ZIM Integrated Shipping Services Ltd. | Odliv kapitálu | Nike (NKE.US) | Christopher Waller | Miliardy dolarů | Analytik Bloomberg | Výkonnost společností | AI | Lark Davis | Joe Biden | Investiční doporučení | NASDAQ: SOUN | Status bezpečného přístavu | Akcie ZIM | Prezidentské volby | LVMH | Kurz NZD | Tisková konference | Gold Fields | Obchodní příležitosti | Bitcoin SV | Spotový VIX | Technické indikátory | Odvětví | Palantir | Sazby | Zvyšování marží | Patria | Británie | Roboti | Americký index S&P 500 | České koruny | Společnost LVMH | Úvěrové linky | Komise v přenesené pravomoci | Historický graf indexu | Umělá inteligence | Vzdělávací materiály | Prohlášení | Investovat | Komoditní | Sell Limit | Král kryptoměn | Generální ředitel | Ether | Překážky | Investiční fondy | Regulátor | EUR SEK | Bezpečného útočiště | Průzkum | Firmy | Bulish Engulfing | Market Barometr | Soupeření | Graf EUR/USD | Panika | Spotová volatilita | US.500 | Zajištění | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Správní rada | Regulační prostředí | Cena ropy brent | Partnerství | Manažeři | Aramco | Zasedání Bank of Canada | Bitcoin (BTC) | Společnost Amazon.com | Společnost Nike | Peněžní prostředky | Repo sazby | Euro vůči americkému dolaru | První fáze | Výsledky společnosti | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Investování | Fed | Magnificent | Vývoj CAC40 za poslední měsíc | Americká ministryně financí | Zpomalování světové ekonomiky | Dnešní fundamenty | NASDAQ 100 | Účastníci trhu | Kevin McCarthy | Prodejní signál | Celosvětová poptávka | Hry | Novo Nordisk | COIN | Trhy | Monetizace | Emerging markets | Kurzový závazek | Jiří Tyleček | Flash news | ICBC Standard Bank | Ceny futures kontraktů | Shore Capital | Rizika | Žlutý kov | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Fond | ISM | Zvýšení volatility | Restrukturalizace | Globální trhy | Graf vývoj indexu CAC40 | Fitch | Index Hang Seng Tech | Dluhopisový trh | Implementace | Finanční výkonnost | JD.com | Poptávka po bitcoinu | Pokles cen akcií | Futures na ropu | Velcí hráči | Japonský Nikkei | Kyjev | Fundamentální základ | Energetické společnosti | Hodnota akcií | Oblasti umělé inteligence | Zasedání centrální banky | Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. | Mateřská společnost | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Klíčové faktory | Britská ministryně | NKE | Žádosti o podporu | Černý pátek | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Zahedžovat | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Centralizované burzy | Bankovní asociace | Tesla | Low | Růst Bitcoinů | David Vagenknecht | Španělsko | Ekonomický růst | Dominance bitcoinu | Globální ekonomický růst | RBNZ | Komodity | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | CAD | Odhady analytiků | Sentiment trhu | Peněžní trh | Na burze | Významný dopad | Analytička | Společnost | Advanced Micro Devices | Evropské trhy | Analytická společnost | Sázet | Hospodaření | Ztráta | XRP | Dluhové krize | Obchodování na měnovém trhu | FXstreet | Amazon Web Services (AWS) | Reporty | Investment Counsel | Reserve Bank of New Zealand | Regulační rizika | Pips | Prudký růst akcií | GE Money Bank | Hrubá marže | Silná konkurence | Francouzský index | Hospodářské politiky | MSCI All Country World | AUD/USD | Index relativní síly | Bezpečná aktiva | Riziko | Analytik | Býci vs. medvědi | Adaptace | JPY | Credit Suisse | Vývoj EUR/USD | Zasedání ČNB | Open interest | Adidas | Rollover | Citi | INTC.US | Michaël van de Poppe | Yahoo Finance | RSI | Bank of America | Transakce | Finanční trh | Meta | GE money | Turecká lira | Portfolio | Graf akcií | GBP | Plyn | ACT | Vývoj dolaru | Lukáš Raška | Německá ekonomika | Čína | Capital | Pokles akcií | Know-how | Risk | Inovace | J.P. Morgan | BCH | BMO | Pocity | Ceny | T-Mobile | ETH | Spotový kurz | FRS | Financování | Recese | Pokles | Testovací účet | Pohyby na trhu | Meziměsíční inflace | Foot Locker | Války | Raiffeisenbank | Obchodní platformy | Centrální banka | Předpovědi | Predikce | Novo | ASML | WTI | Fed index | Digitální reklamy | Exponenciální klouzavý průměr (EMA) | SMA | Yahoo | Prodejní opce | Divergence | Mizuho | MACD | CFTC | Libra | Futures na VIX | Odborníci | Cantor Fitzgerald | Webinář | Broadcom | Instituce | USDCAD | CFD na akcie | Morgan Stanley | EURHUF | Ceny zlata | Říjnová inflace | Výnos | Přecenění zboží | Výnosy z dluhopisů | X-Trade Brokers | Insider | Bloomberg Intelligence | Index DOW | ČEZ | Frank | CFD | Benchmark | Zpětný odkup akcií | CEO | 256/2004 | Defi | Provozní náklady | 4fin | Obchodníci na finančních trzích | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Historická maxima | Posílení koruny | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | Obchodní den | Vietnam | Osvobození | Ceny akcií | Cena akcií | GBP/USD | ASX | Bezpečné přístavy | Inflační cíl | Mizuho Securities | VIX | Výběr zisků | EPS | Odvětví kryptoměn | Aktuální informace | Zisk | AT&T | Total | Futures na zlato | ČNB | Bank of England | Overweight | EURUSD | Měny na forexu | Vývoj ceny akcií | Shenzhen Composite | Středoevropské měny | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | PLTR | Krátká pozice | Obchodování | Rizika a výzvy | Úroky | Sell Stop | Výběr akcií | Prezident | Obavy trhu | Čistý zisk společnosti | Quote | Meme coiny | Prémie | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Prognózy zisku | Zprávy | Ceny ropy | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | XTB Jiří Tyleček | Údaje | Hlavní měny | Potenciální změny | Technologické společnosti | CFRA | Eurodolar | Kontext | Biden | Finanční krize | FXstreet.cz | Profit Target | Britská měna | Drahý kov | Medián | Index CPI | xStation5 | Electronic Arts | ProCent | Platforms | Celková nabídka | Craig Erlam | Finančnictví | SaaS | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Marže | Spotová cena | Směřování | EURSEK | Arbitráž | Překoupený trh | X-Trade | FIL | Cenový cíl | Large Cap | Aktivum | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Propad akcií | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Růst dolaru | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Pozitivní výsledek | Euro STOXX | NATGAS | Býčí trh | FOREX | Konsenzus | Turecké liry | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Expirace | Ceny akcií Nvidia | Americké akciové trhy | Dodavatelský řetězec | GfK | Spready | HDP | Měnové kurzy | Technology | Hlava a ramena | Analytik trhů | Devizový trh | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Dolar | Euro | Pohyby ceny | Klid | Investování je rizikové | NEST | Průměrná cena | USD/CAD | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Známky oživení | Výprodej | Měnové páry | Schválení spotového ETF | Vývoj trhu | JPMorgan | Private equity | Zklamání investorů | Výrobce luxusního zboží | ČTK | Lehman Brothers | Novinky | Pozitivní výhled | Investiční tipy | Otevřenost | Guvernér ČNB | Ztráty | Výhled trhů | Vytápění | Japonský jen | Meziroční inflace | Nakupovat | Přístup ke kryptoměnám | FOMC | US dolar | Ekonomická realita | Akcie | Index dolaru | Fundamentální výhled | Nižší úrokové sazby | Největší ekonomiky | Nový Zéland | Société Générale | 5G | Návratnost | Vzestupný trend | Podniky | Index spotřebitelských cen | Krypto analytik | Vývoj ropy | AAA | SPOT | Vývoj ceny | Býčí trend | VanEck | Ekonomické nejistoty | Světová ekonomika | Důležitý signál | Reuters | USDJPY | Index VIX | Price Action | Prostor k růstu | Čas jsou peníze | Technologie | Prognózy | Intel Corporation | Kurz | Daně | Tichomoří | DXY | Makrokalendář | Jádrová inflace | Pozornost investorů | Veřejné služby | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Růstový trend | Intermediate | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Růst trhu | Silnější dolar | Bankovní rada | ByteDance | Investice | Microsoft | Pro investory | Fidelity | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Akcie společnosti Alibaba | Rally | Investujte | Členství v EU | Konkurence | Kapitalizace | Švédská koruna | Komunikace | Bod | Satoshi Nakamoto | Call opce | Hospodářská recese | Myšlenka | Aktuální vývoj | Růst ceny zlata | ESM | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Delta | Regulace | Cyrrus | Fondy | Německý akciový index DAX | USD za barel | Zotavení | Důvěra | Pád akcií | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Výhled do budoucna | Ukazatel | Evropské firmy | Měny | Bankovní domy | Značný pokles | AUDJPY | Ropa WTI | Burzy | Očekávané události | Hospodářský růst | Cena akcie | Thomson Reuters | Spread | Trh s ropou | Export | Rusko | Vývoj ceny ropy | Signál | Aktuální cena | Unicredit | GBPUSD | Partneři | PinBar | UniCredit Bank | Zhodnocení | Nervozita | Brands | Services | Federální rezervní systém (FED) | Graf indexu | Poptávka centrálních bank | Britská vláda | Engulfing | Výsledková sezóna | Rozšíření | Technická analýza | Plány | Smíšené výsledky | Toyota | Resistence | Administrativa | DJI | Béžová kniha | CoinGecko | Korunový trh | Nikkei | Instagram | Akcie Alibaba | Data z amerického trhu práce | Umělé inteligence (AI) | Elon Musk | ZEW | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | TIM | Energie | Objem | Forex.com | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | ADS | Americké centrální banky | Příjmy | Fiskální rok | Bondy | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | Tokeny | Ceny stříbra | Vývoj ceny bitcoinu | Rozvoj | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Komoditní trhy | Divize | Taiwan Semiconductor Manufacturing | PLTR.US | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Obchodní strategie | DMA | Firemní investice | Asociace | Stimulační opatření | ForexLive | LBMA | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Obchodování s akciemi | Kurz koruny k euru | Downtrend | Carry trade | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Instrument | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Krize | Investiční výzkum | Rostoucí trend | High | Beta | Tým InstaForex | CHF | Nabídka akcií | Centrum | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | BK Asset Management | Příliv kapitálu | S&P 500 | JDE | Podpora | Alibaba Group Holding | Prezident Joe Biden | QE | Focus | Řešení problémů | Růst tržeb | Cena | MicroStrategy | NYMEX | Německo | Makroekonomické ukazatele | MJ | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Setkání centrálních bankéřů | Snížení sazeb | Vysoká hodnota | Close | TSLA | Česká ekonomika | Kurzy | Sázkové kanceláře | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Drahé kovy | Odvody | Jefferies | Etherea | Ekonomická data z USA | Richemont | Solana | Bookmakeři | Výhledy | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | DAX | Rezervy | Podnik | Zavedení cel | EMA | Forexu | Kurzy měn | EuroStoxx50 | Akcie společnosti | Investiční ředitel společnosti | EUR/SEK | Zlato | Motley Fool | Ekonomika | Slabé euro | SEC | Indikátory | Odpovědnost | Výhled na rok 2024 | Verizon | Oslabení | Finanční situace | Energetické krize | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | Portfolio manažeři | Investiční příležitosti | Chop | Centrální banky USA | Intel | Společnost Amazon | Certifikace | Likvidita | Britské referendum | Cíle | Kryptoměny | Akcie Intelu | Britské firmy | Holding | Banky | BlackRock | Buy | Fear & Greed Index | Zisky společnosti | Vypuknutí pandemie | Automotive | Vlády | Americká vláda | INTC | Taiwan Semiconductor | Malý prostor | Investiční platformy | Fundamenty | Zisk na akcii | Tisková konference šéfa Fedu | L3Harris Technologies | Wall Street | Apollo Global | Průlom | Instrumenty | Datová centra | Analýza | Zlepšení | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Manažeři fondů | Veřejná nabídka akcií | Asijské akciové trhy | Intervenovat | Americký Fed | Ratingové agentury | Pozice | Současná situace | Portfolia | Constellation | Americké zásoby ropy | Spotová cena zlata | Příprava | Bitcoinového ETF | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Švýcarský frank | Jakub Seidler | Komise pro cenné papíry a burzy | ČNB Aleš Michl | Market | Technologický sektor | Cenné papíry | Finanční zátěž | Theresa May | Royal Bank of Scotland | Dosažení dohody | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | LSEG | Support | Hold | Transparentnost | Důležité informace | Vláda USA | FX | Zajímavé výnosy | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Texas | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Kurz amerického dolaru | Telekomunikace | Služby | Americký průmysl | Staking | Dnešní růst | OPEC | Ministryně financí | Pokročilé technologie | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Nízká volatilita | NYSE | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Alibaba Group | Bohatý | Stop-Loss | Zvýšené napětí | Největší pokles | Spotřebitelé | Akcenta | Výstupy | Double bottom | Investiční ředitel | Polsko | Coinbase Global | Nikkei 225 | AUDUSD | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | ZEW index | Projekce | Saxo Bank | Ichimoku | Nařízení | Rostoucí náklady | Ropy | Struktura | Ocenění akcií | Příjmy společnosti | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Hospodářské výsledky | Oracle | Akcie společnosti Palantir | Americké ekonomiky | Jádrový index | Nárůst ceny | USD | CAC40 | Strategická partnerství | Zveřejnění zprávy | Volatilita na trzích | Forexové intervence | Akcie společnosti Intel | Tesco | D1 | Aerospace | Silný dolar | Francouzský akciový index | Výkonnost fondů | Nízké úrokové sazby | Tencent | Kurz akcií | Vývoj akcií | Cena ropy | Obavy z recese | Federální rezervní systém | mmBtu | CZ | Smíšené pocity | Australský dolar | Propad | Zlomový okamžik | ANO | Britské libry | Magnificent Seven | Dogecoin | Finanční ztráty | Hodnocení akcií | FinGO | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Evropský trh | Markets | PSA | Invest | Rok 2024 | Aleš Michl | Kanada | Nejistota | Kryptoměna | Opce | Nvidia | Investment | Take-Profit | ING | Ceny komodit | Indexy | Tržní volatility | Break Even | Spotové bitcoinové ETF | Státní dluhopisy | Americký dolar | Klíčový faktor | Makro | Evropská centrální banka | Švédsko | ECB | SPAD | Ekonomiky eurozóny | Výkonnost akcií | Růst ceny | Měnová politika | Alokace | Altcoin | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Meme mince | Body | Výhled na rok 2025 | Krypto | Jaderné elektrárny | Palantir (PLTR.US) | ROCE | Spekulace | Referendum | Americká cla | Vývoj indexu S&P 500 | Baird | Hodnoty měny | Palantir Technologies | Údaje o nezaměstnanosti | Cykly | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Miliardy | ASX 200 | Silné euro | Materiály | Barchart | Spekulanti | Trading pro začátečníky | Globální finanční trhy | Hermes | DoorDash | Tržní kapitalizace kryptoměn | Prodeje | Akciový trh | Setrvání Británie v EU | Bitcoin a kryptoměny | Zasedání bankovní rady | Investor | USD/JPY | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Jestřáb | Kryptoměnový trh | Světové akciové indexy | Průmyslový index Dow Jones | Banka | Vlastnictví | Růst bitcoinu | Globální akcie | CNBC | SPX | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Indonésie | Ocenění | Index DAX | Chování spotřebitelů
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Název zlotý
NAZK
Náznaky změny trendu
Názor algoritmů
Názor Buffetta
Názor na Bitcoin
Názor na kvalitu brokerských služeb
Názorná ukázka
Názor obchodníků
Názor předních tuzemských traderů

Následující klíčová slova

Názory analytiků na vývoj trhů
Názory lidí
Názory lidí na ekonomickou situaci
Názory na likviditu
Názory na měnovou politiku
Názory na trading
Názory Raye Dalia
NBC
NBC Universal
NBCUniversal
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
eTrader
FXDD
TradeCentrum
reklama
RebelsFunding NEW
Potvrďte prosím... Zavřít