Středa 06. prosinec 2023 04:39
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader

Živé vysílání: Wall Street Open 16.11.2023

16.11.2023 14:43  Autor: XTB  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Mírnější růst inflace ve Spojených státech další týden v řadě rozhodl o nadvládě býků, která se prozatím velmi impozantní. Jen pár týdnů zpět vypadlo vše velmi černě, ale stačí pouhé dva týdny a trhy jsou opět v euforii. Velký kus práce zde udělaly výnosy z amerických dluhopisů, které klesly pod 4,5 % v případě 10 letých splatností. Výsledková sezóna doručila velmi zajímavá čísla a ačkoliv se daří jen velkým korporacím, je to důvod k vyšším valuacím. Horší situace nás možná čeká ve zbytku roku, případě v začátku toho příštího. To nejdůležitější probere na živém vysílání v 15:20.

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open s Martinem Jakubcem
  Akciové indexy po dvoutýdenním propadu hledají cestu zpět na vyšší úrovně. Investoři se opět zaměřili na velké technologické společnosti, které realizovaly největší zisky. Jen akcie Nvidie rostly o 8,5 % a podílely se na růstu indexu S&P 500 z 34 %. Její výsledky nás čekají ve středu a do té doby budou trhy bedlivě sledovat, jak se bude vyvíjet dění na dluhopisech, kde pokračují v růstu výnosy.
 • ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open s Martinem Jakubcem
  Nižší aktivita obchodníků a zkrácený obchodní týden zatím resultuje v nižší volatilitu na akciových trzích. I přesto je potřeba dívat se na nové informace s nadhledem a zasadit je do celkového kontextu. Od 15:20 máme pro vás vysílání, kde probereme ty nejzajímavější události posledních dní, podíváme se, jak otevřou indexy v USA a zamyslíme se nad jejich dalším vývojem.
 • ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ: Wall Street Open s Petrem Zýmou
  Na plné obrátky jede výsledková sezóna ve Spojených Státech, kde reportovaly své výsledky největší americké banky. To nejlepší nás ještě čeká, ale už nyní vidíme smíšené reakce na akciových indexech. Příležitostí pro trading je spousta, a proto bude dnešní Wall Street Open s traderem Petrem Zýmou, který představí svůj pohled na trhy, aktuální obchody a jak přemýšlí nad aktuálními příležitostmi.
 • ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open + Týden Na Trzích (09.05.2023)
  Minulý týden dorazila celá řada zajímavých dat z USA, další výsledky amerických korporací a data z amerického trhu práce. Pozitivně překvapily jak předstihové ukazatele, tak tvrdá data. Zasedání americké centrální banky naznačilo, že máme před sebou pauzu ve zvyšování sazeb. Další týden doplní důležitá data inflace, které mohou na trzích změnit novou realitu, kterou definuje výrazně nižší volatilita na akciových trzích. Sledujte otevření americké seance a pohled do nejdůležitějších událostí následujícího týdne.
 • ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open 04.05.2023
  Máme za sebou zasedání americké a evropské centrální banky. Svými rozhodnutími zvýšit sazby nepřekvapily a nepřekvapily ani v doprovodném komentáři. Trhy tedy reagují adekvátně, jelikož se skutečně vlastně nic nového nestalo. Jaká je tedy další pravděpodobnost vývoje akciových indexů? Sledujte živě Wall Street Open s analytikem Štěpánem Hájkem.
 • Živé vysílání: Wall Street Open 05.10.2023
  Akciové trhy se pokouší najít oporu ve stagnujících výnosech z amerických státních dluhopisů, zatímco masivní ztráty sčítají investoři na ropě. Propady otevřely celou řadu zajímavých příležitostí, kdy samotné akcie by se mohly v případě poklesu výnosů znovu soustředit na fundament silné ekonomiky – solidního základu pro zisky společností. Prostor je však i pro spekulace na dalších aktivech, což rozebereme při příležitosti otevření americké seance během vysílání Wall Street Open již v 15:20.
 • Živé vysílání: Wall Street Open 05.12.2023
  Akciové indexy korigují masivní zisky a otázkou pro oportunistické investory nyní zůstává, zda jde jen o korekci, aby trh nabral dech pro další růst, nebo začíná odepisování zisků. Více možná napoví dluhopisový trh, nebo vývoj jednotlivých sektorů, což naznačí, jak udržitelný propad může být. Mezitím se však rýsují další příležitosti, a to především pro investory, kteří je budou hledat tam, kde je trh v letošním roce zapomněl. Nejnovější vývoj na trzích probereme živě od 15:20.
 • Živé vysílání: Wall Street Open 10.10.2023
  Ačkoliv se mělo jedna o klidnější začátek týdne, trhy zásadně ovlivnil růst geopolitického napětí na Středních východě. Nejvýraznější reakci na útok Hamásu na Izrael zaznamenala ropa, ale pod mírným tlakem byly také globální akcie. Tuto nervozitu se však podařilo setřást a akciové indexy navázaly na pozitivní konec minulého týdne mírným růstem. Zbytek týdne bude při pohledu na očekáváné události o zápisu ze zasedání Fedu a zveřejnění americké inflace. Další aktiva včetně ropy a dluhopisů také zásadně promluví do dalšího dění na trzích. Ty nejzajímavější dynamiky včetně začátku výsledkové sezóny probereme na živém vysílání v 15:20!
 • Živé vysílání: Wall Street Open 12.9.2023
  Akciové indexy se začátkem týdne vrátily k růstu, ale za poslední dva měsíce jsme se téměř nedostali z místa. Trhy doprovází nervózní vývoj, kdy vedle rostoucích výnosů nyní akcie, ale hlavně reálnou ekonomiku, ohrožuje rostoucí cena ropy. Trhy se připracují na zítřejší důležité zveřejnění inflace v USA, které by mohlo být velmi zajímavé. Vedle silného trhu práce jsme totiž sledovali náznaky oslabujícího spotřebitele, zatímco ceny energií přestávají působit deflačně.
 • ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open 15.06.2023
  Máme za sebou zasedání Fedu, ECB a zveřejnění americké inflace. Jde o nejdůležitější události tohoto týdne, na které trhy čekaly. Žádného překvapení jsme se sice nedočkali, ale trhy mohou nyní trochu přecenit výhled pro sazby na základě mírné změny, kterou komunikoval Fed. V 15:20 se společně podíváme na to, jak se podaří otevřít uprostřed nabitého týdnu událostmi.
 • ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open 19.07.2023
  Pozitivní nálada na akciích vytvořila několikadenní sérii zisků, kterou jsme naposledy viděli v roce 2021. Letní obchodování probíhá na solidních objemech a strach na trzích rozhodně cítit není. Rozjela se také výsledková sezóna, kde banky zatím nedoručily nic vyloženě negativního a čekáme na další velké společnosti, kdy americký spotřebitel za Q2 ukázala chuť dále utrácet.
 • Živé vysílání: Wall Street Open 19.10.2023
  Na akciové trhy se vrátila nervozita. Solidní ekonomické výdaje obnovily růst výnosů a desetileté splatnosti jsou nebezpečně blízko 5 %. Ropa mezitím mírně klesá, zatímco VIX pouze stagnuje na místě. Nejnovější události probereme na živém vysílání Wall Street Open od 15:20!
 • Živé vysílání: Wall Street Open 20.11.2023
  Minulý týden přinesl další masivní růst na akciových trzích, kdy jsme se dočkali lepších čísel inflace. Ani tento týden nebude méně zajímavý. Již zítra budou zveřejněny výsledky inflace a ve středu zápis ze zasedání Fedu. Vše doplní aukce amerických státních dluhopisů, která může zahýbat sazbami a potenciálně znervóznit sebevědomé akcie. Příležitosti jsou však na akciových trzích stále. Trh nicméně naceňuje hladké přistání ekonomiky a snížení sazeb v příštím roce, což se může zdát příliš agresivní.
 • ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open 24.05.2023
  Volatilita začala po několika týdnech znovu růst a indexy odevzdávají dosavadní silné zisky. Sentiment ovlivňuje především vyjednávání o navýšení dluhového stropu v USA, ale mohou e přidat i další katalyzátory. Zajímavý vývoj posledních dní však vytváří zajímavé obchodní příležitosti. Co sledovat v následujících dnech probere živě na vysílání Wall Street Open v 15:20.
 • ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open 25.04.2023
  Výsledky amerických firem nabízí smíšený obrázek. McDonald a Coca-Cola zveřejnily solidní čísla, která naznačují, ale pouze to, že jsou v aktuální krizi vítězi a spotřebitelé akceptují jejich vyšší ceny. Na druhé straně UPS, mezinárodní logistická společnost, reportuje výrazný pokles v objemech a tím pádem pokles profitability. Ekonomika stagnuje, ale zatím stále expanduje, což je cítit i na trzích, kde si indexy udržují vysoké valuace. Relativně klidný průběh posledních týdnů nahrává spíše spekulacím na trading.
 • Živé vysílání: Wall Street Open 25.10.2023
  Výsledková sezóna je v plném proudu a pomalu se dostáváme na její vrchol. Zatím jsme byli svědky spíše smíšených výsledků, ale velké technologie dokázaly podržet a žádnou katastrofu nepředpovídají. Makrokalendář je sice tento týden prázdný, ale trh může čekat na pátek, kdy budou zveřejněna čísla inflace PCE. Mezitím ustoupily z dosavadních maxim výnosy z amerických státních dluhopisů, což by mohlo začít v případě solidních výsledků pomoct indexům výše. Akciím se však zatím nedaří zbavit se negativního sentimentu a po negativním minulém týdnu spíše konsolidují. Na nejnovější dynamiky se podíváme během živého vysílání v 15:20.
 • ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ: Wall Street Open 26.9.2023
  Akciové trhy nevstoupily do nového týdne příliš pozitivně a zatím se nepodařilo zkorigovat ztráty z minulého týdne. Indexy jsou z krátkodobého pohledu pod tlakem rostoucích výnosů a z fiskální politiky může dorazit další negativní událost – vládní shutdown. Ropa mezitím ustupuje z 90 dolarů za barel, zatímco obavy z recese znovu ohrožují výhled pro poptávku. Trh však stále čelí masivnímu deficitu, což by nemělo pustit ceny do výraznějšího propadu. Nejnovější dynamiky včetně zajímavého vývoje na konkrétních akciích probereme živě od 15:20.
 • Živé vysílání: Wall Street Open 28.11.2023
  Akciové trhy začátkem týdne mírně korigují, ale vzhledem k masivním zisku během listopadu jde převážně o technickou a zdravou korekci, která může být teprve na začátku. Z pohledu fundamentů nás čeká relativně zajímavý týden, kdy i tentokrát můžeme vidět na trhu nějaké zajímavé příležitosti. Ty budeme probírat na živém vysílání s Martinem Jakubcem od 15:20.
 • ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open 29.3.2023
  Na trzích panuje od začátku týdne klid, což se odráží v postupném růstu akciových indexů. Technologické akcie táhnou BIG tech společnosti a sází na pokles úrokových sazeb. Riziko recese jaksi mírně vyšumělo a investoři čekají na další signál.
 • Živé vysílání: Wall Street Open 7.11.2023
  Akciové indexy prozatím drží zisky z minulého týdne a nutno poznamenat, že aktivita na trzích je velmi slabá. Nejzajímavější pohyby nabízí komoditní trhy, kde se vůbec nedaří ropě a výrazný pokles zatím zaregistrovalo také zlato a stříbro. K růstu se totiž vrátil americký dolar. Nejnovější dynamiky probereme na Wall Street Open od 15:20.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new