Ticker Tape by TradingView
Guvernér ČNB Rusnok varuje před ještě vyšší inflací v ČR, způsobenou konfliktem na Ukrajině. O vlastně tak vysvětluje, proč se Západ bojí tvrdších sankcí vůči Rusku – čím tvrdší sankce, tím vyšší inflace
Pro akciové investory je to nepochybně dobrá zpráva. Zda je to dobrá zpráva i z hlediska geopolitického, toť otázka jiná. Každopádně sankce, které zatím Západ vůči Rusku uplatnil v reakci na uznání svou povstaleckých republik na Ukrajině, jsou slabé. Jsou o tom přesvědčeny miliony investorů všude po světě. Akcie v Evropě nebo Americe totiž rostou. Jde spíše než o růst z úlevy o růst z rozčarování. Rozčarování z toho, že Západ zatím vůči Rusku postupuje jen měkce.
Pokud by Západ situaci více vyhrotil, akciové trhy by se nepochybně propadaly. A ropa už by se nyní prodávala za více než 100 dolarů za barel. Takhle se ale rychle vrací atmosféra „business as usual“. Ne snad, že by si kdokoli soudný přál eskalaci geopolitického napětí, a dokonce potenciální válku, ale stav, kdy de facto zabrání části cizího území komukoli projde tak snadno, není zdravý. Protože tak umírněný postup, jak učí i historie, předznamenává nárůst dobyvatelských choutek. A Rusko podle všeho s dobýváním nekončí.
Americký prezident Joe Biden označuje ruské kroky z posledních dvou dní jako invazi. Nicméně sankce tomu neodpovídají. Zatím totiž cílí jen na prodej ruského dluhu v zahraničí, na několik příslušníků ruských elit a na pár ruských bank. Taková opatření nemohou mít sebemenší odstrašující efekt. Vlastně působí spíše jako gesto pro veřejnost na Západě, že Západ vůbec něco dělá. Přitom ještě minulý týden Západ nešetřil silnými slovy. Biden sám tehdy opakoval, že ruský prezident Vladimir Putin za případnou invazi zaplatí vysokou cenu.
S odstupem několika dní se slova lídrů Západu jeví už ne ani tak jako silná, ale jen silácká. Objevuje se kritika ve vlastních řadách. Například eurokomisařka Věra Jourová považuje za chybu, že sankce necílí přímo na Putina. Nejen že Putin sám neplatí za své kroky vysokou cenu, jak sliboval Biden. On zatím neplatí žádnou cenu.
Jedním z objektivních důvodů „appeasementu“ lídrů Západu je inflace. Běžného Američana – Bidenova voliče – mnohem více než další osud Ukrajiny, o níž ani pořádně neví, kde leží, tíží to, že teď platí tak moc za pohon svého čtyřkolého miláčka. Biden tuší, že vyhrocení konfliktu s Ruskem by cenu ropy třeba i dramaticky zvýšilo. Takže by citelně poklesla jeho šance na znovuzvolení.
Zatímco Bidenovy sankce zatím tedy odstrašující nejsou, jeho samotného odstrašuje osud některých předchůdců v Bílém domě. Například George Bush starší kdysi sice triumfoval během války v Zálivu, jenže v roce 1992 jej i tak v prezidentském klání porazil Bill Clinton. Americký volič totiž ve svém rozhodování zohlednil spíše ekonomickou situaci u sebe doma než Bushovo vítězné válčení v dalekém Iráku.
A Biden je na tom ještě daleko hůř. Ten totiž nemůže o žádném vítězném tažení na daleké Ukrajině hovořit ani omylem.
A podobně jsou na tom také evropští lídři. Ti v rámci zelené transformace EU a německé Energiewende prohloubili energetickou závislost svých zemí na Rusku. I kdyby takové prohloubení bylo jen přechodné, Putinovi nyní hraje do karet. A to, že Německo pozastavuje proces schvalování Nord Streamu 2, ještě nelze vnímat jako kdovíjak silnou sankci. O tom, zda plynovod vůbec bude zprovozněn, se spekuluje už dlouho. Kancléř Olaf Scholz situace využívá vnitropoliticky, neboť tak tmelí vládní koalici. Němečtí Zelení, jak známo, proti zprovoznění Nord Streamu 2 tak jako tak vystupují dlouhodobě. Tímto si je Scholz nakloní. A zřejmě s nimi ještě i něco vnitropoliticky vyhandluje. Navíc si tím i Spojené státy, jimž plynovod dlouhodobě vadí také. Ruský plyn bude do Německa proudit dále, jen prostě zrovna ne tímto konkrétním plynovodem.
To, že stupňování geopolitického napětí na Ukrajině je inflační i v ČR, v dnešním rozhlasovém vystoupení potvrdil i guvernér České národní banky Jiří Rusnok.
Růst výrobních cen v českém průmyslu v lednu šokoval. V meziměsíčním vyjádření činí 6,9 procenta, což je nejvíce od února 1991, jak plyne z dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu. V meziročním vyjádření pak představuje 19,4 procenta, což je nejvíce od ledna 1992. Nejvýraznější vzestup cen za posledních více než třicet lat zaskočil také analytiky. Ti počítali s meziměsíčním nárůstem 1,3 procenta, meziroční vzestup pak podle nich měl odpovídat 13,2 procenta. Z čísel je patrné, že inflační tlaky v české ekonomice nepolevují. Takto enormně vysoký nárůst cen ve výrobní sféře znatelně poznamená vývoj cen ve sféře spotřebitelské. Lednová čísla tak signalizují, že výraznější spotřebitelská inflace bude trvat déle, než se dosud čekalo. Čili zmírňování spotřebitelské inflace po dosažení pravděpodobně více než desetiprocentního maxima v meziročním vyjádření v měsíci únoru bude pozvolnější.
Přitom se ve výrobních a následně také spotřebitelských cenách v ČR teprve naplno projeví růst geopolitického napětí v souvislosti s konfliktem na Ukrajině.
Přes silná slova řady českých politiků a jejich příkré odsudky Putinových kroků nelze ani z jejich strany čekat kdovíjak razantní tlak na tvrdší postup vůči Rusku.
I tak snad nynější situace bude mít své pozitivum. Západ by si totiž konečně mohl uvědomit, že pokud chce vyvážet své hodnoty do zemí typu Ruska či Číny, těžko tak může činit, když je na těch samých zemích tak ekonomicky závislý.
Lukáš Kovanda, Ph.D., Trinity Bank
Klíčová slova: Inflace | Rusko | Německo | Akciové trhy | Akcie | Ropa | ČNB | Banky | Americký prezident | EU | Business | Lukáš Kovanda | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Jiří Rusnok | Ropy | Zpráva | ROCE | Spojené státy | Lídři | Inflační tlaky | Vladimir Putin | Guvernér | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Trinity Bank | Trinity | Plyn | Vyšší inflace | Prezident | Trhy | Situace | Rozhodování | Vývoj | Olaf Scholz | Historie | Růst | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Války | Závislost | Prezident Vladimir Putin | Joe Biden | JDE | ČR | Šance | Biden | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Eurokomisařka | Prodej | Růst výrobních cen | Opatření | Ruský prezident | TIM | 3М | Spotřebitelské inflace | Ruský plyn | Napětí na Ukrajině | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin |
Čtěte více
-
Guvernér Bank of Canada Macklem: Obchodní napětí omezuje možnosti snížení sazeb
Ve svém nedávném projevu v Calgary varoval guvernér Bank of Canada Tiff Macklem, že inflační rizika plynoucí z obchodního sporu mezi USA a Kanadou omezují schopnost centrální banky snižovat úrokové sazby na podporu hospodářského růstu. -
Guvernér Bank of Japan se rozhodl odstoupit ještě před koncem mandátu. Neustál tlak vlády na další stimulaci?
Pouhých pět týdnů hodlá Masaaki Širakawa dále setrvat v pozici šéfa japonské centrální banky. Nepočká tak překvapivě a... -
Guvernér BoC zostáva jastrabí
Šéf Bank of Canada - Macklem zdôraznil, že program QE zvyšuje nerovnosť v spoločnosti predovšetkým pumpovaním cien aktív. Podľa jeho názoru QE nerozdeľuje dávky rovnakým dielom a zvýšená inflácia ovplyvňuje predovšetkým najchudobnejších a ľudí s fixným príjmom. Podľa jeho názoru v súčasnosti žijeme v spoločensky najneurčitejšom ekonomickom cykle našej doby. Okrem toho poukazuje na to, že úplné zotavenie je možné, keď budeme vedieť povedať, že pandémia je za nami a že spoločnosti sú ochotné investovať do rozšírenia výrobných kapacít. -
Guvernér BoE Bailey sees nevidí rizika pro britské banky
Andrew Bailey, guvernér Bank of England, stejně jako další dva členové BoE (Sam Woods a Dave Ramsden) dnes vystoupili před užším výborem ministerstva financí na slyšení o kolapsu banky Silicon Valley. Bailey poznamenal, že kolaps SVB byl nejrychlejší bankovní krach od krachu Barings Bank, která se zhroutila v roce 1995 po masivní ztrátě 827 milionů GBP, kterou utrpěl obchodník Nick Leeson. Tyto dva případy však nelze srovnávat, protože společnost Barings zkrachovala v důsledku jednání nepoctivých obchodníků, zatímco společnost SVB zkolabovala v důsledku bankovního runu a špatného řízení úrokového rizika. Bailey v rozhovoru řekl o Credit Suisse, že problémy švýcarské banky jsou specifické pro tuto společnost a neměly by být vnímány jako riziko pro domácí britské banky. Celkově Bailey uvedl, že si nemyslí, že by některý z rysů nedávných bankovních krachů (SVB a CS) způsobil stres ve finančním systému Spojeného království. Řekl však také, že se nacházíme v období zvýšeného napětí na trzích a je zapotřebí vyšší úrovně ostražitosti. -
Guvernér Colorada je připraven přijímat platby daní v kryptoměnách
Guvernér Colorada Jared Polis prohlásil, že pokles na trhu s kryptoměnami neohrožuje jeho návrh přijímat vládní daňové poplatky v bitcoinech a dalších virtuálních měnách. -
Guvernér České národní banky Jiří Rusnok dnes vystoupí v pořadu TV Nova / TN LIVE „Naše Česko“
Pořad Naše Česko ve čtvrtek 2. září přivítá guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka. Rozhovor sledujte na webu TN.cz v sekci TN LIVE. Guvernér se v něm vyjádří k aktuálním otázkám vztahujícím se k měnové politice. Věnovat se bude zejména současné a vyhlížené inflaci v České republice i v zahraničí, předpokládanému vývoji klíčových úrokových sazeb ČNB či situaci na hypotečním a nemovitostním trhu v ČR. -
Guvernér České národní banky Michl má pro letošek už druhé mezinárodní ocenění pro nejlepšího centrálního bankéře – je nejlepším guvernérem jak v Evropě, tak ve světě. Upevní to pozici ČNB při obhajobě svých kroků
Guvernér České národní banky Aleš Michl má pro letošek už druhé prestižní mezinárodní ocenění pro nejlepšího centrálního bankéře. Podle dnešní zprávy britského časopisu Central Banking mu náleží titul „guvernér roku“. Již dříve, letos začátkem ledna, jej jiný odborný časopis, rovněž britský The Banker, spadající pod křídla Financial Times, vyhlásil pro letošek nejlepším evropským guvernérem. -
Guvernér ČNB Michl poprvé předal ocenění za přínos finanční gramotnosti
Guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl poprvé předal ocenění za přínos pro rozvoj finanční a ekonomické gramotnosti, získala ho učitelka matematiky a biologie Jana Doležalová ze Základní školy Vimperk v ulici Smetanova. Cena guvernéra ČNB by od letoška měla každý rok ocenit, podpořit a propagovat tvůrce projektů, které mají zásadní význam pro rozvoj finanční a ekonomické gramotnosti v České republice. -
Guvernér ČNB Michl viní z inflačních rizik hlavně Fialovu vládu, neboť ta hospodaří s historicky rekordním schodkem. Obava ČNB z přetrvávající vysoké inflace houstne, poprvé po letech končí hlasování její bankovní rady nejtěsnějším možným výsledkem
Dnešní hlasování bankovní rady ČNB skončilo poprvé po letech nejtěsnějším rozdílem jediného hlasu, 4:3, a to ve prospěch ponechání základní sazby na úrovni 7 %. -
Guvernér ČNB Rusnok si loni vydělal 4,3 milionu Kč čistého
Guvernér České národní banky Jiří Rusnok si loni ve své funkci vydělal 4,3 milionu korun čistého, což odpovídá hrubé mzdě 5,9 milionu korun. Meziročně se jeho čistý příjem zvýšil zhruba o 114.000 korun. Informovala o tom Česká národní banka ve své roční zprávě o hospodaření za loňský rok, kterou předložila do Sněmovny. Průměrná hrubá mzda v celé ČR loni podle posledních údajů Českého statistického úřadu představovala 37.839 korun. -
Guvernér ČNB varuje před nejhlubším propadem životní úrovně lidí v ČR za třicet let. Spořící dluhopisy české vlády však letos i kvůli tomu vynesou až 12 procent ročně
Guvernér České národní banky Jiří Rusnok dnes v Otázkách Václava Moravce uvedl, že letos očekává stagnaci české ekonomiky při propadu reálných mezd až o osm procent. Tato kombinace podle něj představuje mimořádný šok, jaký česká ekonomika v podstatě nezažila 30 let. V historii novodobé ČR těžko hledat rok, kdy by životní úroveň lidí poklesla tolik, jak má klesnout letos. -
Guvernér Fedu připouští blížící se termín ohlášení tlumení QE
Ze zemí eurozóny dnes dorazí červnový údaj o dynamice cen výrobců. Ty by měly pokračovat ve svižném meziměsíčním růstu na úrovni 1,4 %, což by v meziročním srovnání představovalo rekordních 10,3 %. -
Guvernér Fedu v horkém křesle
Guvernér Fedu Jay Powell usednul tento týden na hodně horké křeslo. V rámci blížícího se jednání FOMC totiž narůstá téměř bezprecedentní tlak na Fed, aby signalizoval cestu k cyklu agresivního uvolňování. Ať už Fed tento týden přijde s jakoukoli informací, pro trh bude dostačující k tomu, aby se rozhodl, zda se centrální banka dostává před křivku nebo se za ní opožďuje. Americký dolar posiluje i přes to, že trh očekává v rámci nadcházejících vyjednávání výrazné uvolnění monetární politiky. Podívejme se na některé scénáře, jak by trh mohl reagovat na výsledky středečního jednání Fedu. Nutno říct, že jednání FOMC tento týden v podstatě nevyhnutelně vyvolává významnou volatilitu, v podstatě jakýmkoli směrem nebo dokonce oběma směry (tj. prudkou reakci, která rychle zanikne). Obchodníci by si to měli uvědomit a příslušně snížit kapitálové zadlužení a najít způsob, jak obchodovat výsledek proti obchodům s dlouhou volatilitou. Nebo si alespoň zajistit bezpečné zajištění. -
Guvernérka ECB: Evropská ekonomika zažívá silnou obnovu. HDP eurozóny propadlo v Q2 „pouze“ o 17,7 %
V pondělí byly burzy ve Spojených státech i Kanadě zavřené kvůli svátku práce. Tedy jsme se ani nedočkali nějakých významných fundamentálních zpráv. Za zmínku však určitě stojí zveřejnění obchodní bilance z Číny, ze které vyplynulo, že v srpnu čínský vývoz vzrostl meziročně o 9,5 %. U dovozu však došlo opět k poklesu, a to o 2,1 %. Přebytek obchodní bilance se z červencových 62,33 mld. USD snížil na 58,93 mld. USD. -
Guvernérka ECB Lagardeová: ECB bude vyhodnocovat příchozí data
Právě začala konference s předsedkyní Lagardeovou. Bankéřka sdělila, že nadcházející měsíce by mohly přinést mírně vyšší hodnoty základní inflace, a zopakovala, že pokud vnější faktory ohrozí proces boje s inflací, může ECB dále jednat. Na druhou stranu však současná úroveň zpřísňování dává ECB prostor k tomu, aby byla ve více pozorovacím režimu a v klidu rozhodla o dalších krocích. -
Guvernér mexické centrální banky: Bitcoin není měna, ale komodita
Guvernér mexické centrální banky nepovažuje bitcoin za plnohodnotnou měnu. Podle jeho názoru decentralizovanost bitcoinu a skutečnost, že za ním nestojí žádné instituce, které by jej garantovaly, odůvodňuje považovat nejznámější virtuální měnu spíše za komoditu než za formu peněz. -
Guvernér mluví o přehřívání ekonomiky, koruna však zůstává klidná
Jiří Rusnok ujistil, že Česká národní banka chce dál pokračovat v normalizaci úrokových sazeb, tedy v jejich navyšování. Výhledová neutrální poloha je při jednoprocentní reálné sazbě a dvouprocentní inflaci někde kolem 3 procent. Guvernér také dodal, že hospodářský růst je velmi rychlý a vykazuje známky přehřívání. -
Guvernér NBP zesílil svoje holubičí tažení
Vysoká srpnová inflace vyvolala na polských finančních trzích dojem, že utažení měnové politiky NBP musí být za dveřmi. Série názorů komunikovaná tento týden primárně guvernérem NBP Glapinským tento jestřábí dojem zcela rozprášila. -
Guvernér Rusnok se bojí o hospodářský růst
Guvernér Jiří Rusnok během víkendu načrtl velmi pochmurnou vizi pro českou ekonomiku v tomto roce. V ČT hovořil o tom, že v důsledku války na Ukrajině “...na konci roku budeme rádi za černou nulu“. I když zdůraznil, že se jedná o jeho soukromý názor a neopírá se o novou prognózu, jeho výroky poměrně jasně ukazují, jak vnímá rizika spojená s ruskou invazí na Ukrajinu. Inflace bude sice v první polovině roku výrazně vyšší, měla by ale tak jako tak začít klesat a hlavním problémem bude slabý růst české ekonomiky. -
Guvernér Singer opět oslabil korunu
Koruna si včera odepsala zhruba dvě desetiny procenta, když se proti euru posunula na měsíční minimum 25,83. Trhy zareagovaly...
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Jak sestavit kvalitní trading plán? (40. díl)
ODHALUJEME! Zisková obchodní strategie AMD pro tradery
Země, která zrušila peníze. Kambodžský riel se zrodil po řádění Rudých Khmerů
Revoluce v nabídce Purple Trading: Přichází unikátní Clash CFDs, nové komodity i indexy
Eli Lilly, Novo Nordisk a Oscar Health: Proč mají tyto akcie tak rozdílné vyhlídky?
Válka ve Vietnamu vedla k dongu. Měna dnes patří mezi nejslabší na světě
Speciální AKCE: Získejte VIP zónu FXstreet.cz zdarma ke každému účtu RebelsFunding!
Kanadské akciové indexy: Trh, kde vládnou banky, ropa a komodity (10. díl)
Listopad 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (listopad 2025)
Jak sestavit kvalitní trading plán? (40. díl)
ODHALUJEME! Zisková obchodní strategie AMD pro tradery
Země, která zrušila peníze. Kambodžský riel se zrodil po řádění Rudých Khmerů
Revoluce v nabídce Purple Trading: Přichází unikátní Clash CFDs, nové komodity i indexy
Eli Lilly, Novo Nordisk a Oscar Health: Proč mají tyto akcie tak rozdílné vyhlídky?
Válka ve Vietnamu vedla k dongu. Měna dnes patří mezi nejslabší na světě
Speciální AKCE: Získejte VIP zónu FXstreet.cz zdarma ke každému účtu RebelsFunding!
Kanadské akciové indexy: Trh, kde vládnou banky, ropa a komodity (10. díl)
Listopad 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (listopad 2025)
Denní kalendář událostí
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA prodeje existujících domů
V Kanadě maloobchodní tržby
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku tisková konference BoJ
V Japonsku rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA prodeje existujících domů
V Kanadě maloobchodní tržby
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku tisková konference BoJ
V Japonsku rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Bitcoin - Intradenní výhled 15.12.2025
Na GBP/JPY vyhlížíme návrat zpět konfluenční oblasti, kde se nacházejí býci
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (15.12.2025)
Očekávané události pro tento týden
Index DAX - Intradenní výhled 15.12.2025
CAC 40 - Intradenní výhled 15.12.2025
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 15.12.2025
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 15.12.2025
FTSE 100 - Intradenní výhled 15.12.2025
VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 8.12.2025 - 12.12.2025
Bitcoin - Intradenní výhled 15.12.2025
Na GBP/JPY vyhlížíme návrat zpět konfluenční oblasti, kde se nacházejí býci
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (15.12.2025)
Očekávané události pro tento týden
Index DAX - Intradenní výhled 15.12.2025
CAC 40 - Intradenní výhled 15.12.2025
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 15.12.2025
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 15.12.2025
FTSE 100 - Intradenní výhled 15.12.2025
VIP zóna FXstreet.cz: Obchodní příležitosti minulého týdne 8.12.2025 - 12.12.2025
Blogy uživatelů
Nejlepší prop trading účty v roce 2025
Týden na S&P 500: Proražení na nová maxima nebylo potvrzeno
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a USD/CAD
Výprodej dluhopisů ohrožuje investory
Proč jednoduchá pravidla mnohdy fungují líp
Rozhodnuto! Jaký bude zbytek roku na trzích?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (12. 12. 2025)
Které ETF koupit, když jsou americké akcie drahé?
Praktické okénko: Svižný obchod na akciovém indexu NASDAQ
Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (D1–H1)
Nejlepší prop trading účty v roce 2025
Týden na S&P 500: Proražení na nová maxima nebylo potvrzeno
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a USD/CAD
Výprodej dluhopisů ohrožuje investory
Proč jednoduchá pravidla mnohdy fungují líp
Rozhodnuto! Jaký bude zbytek roku na trzích?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (12. 12. 2025)
Které ETF koupit, když jsou americké akcie drahé?
Praktické okénko: Svižný obchod na akciovém indexu NASDAQ
Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (D1–H1)
Forexové online zpravodajství
CTP: Degroof Petercam zvyšuje cílovou cenu z 20 na 23 EUR při novém doporučení „buy“
ČR: Běžný účet platební bilance v říjnu v přebytku 16,83 mld. Kč při očekávání 16,03 mld. Kč
Firemní výsledky pro tento týden: Micron, Accenture, Nike, FedEx, Paychex,..
Frankfurtská burza v úvodu pondělního obchodování roste
Pražská burza v úvodu obchodování nepatrně oslabuje
Akciový výhled: Futures naznačují mírný růst indexů
Asijsko-pacifický region oslabuje
Evropské futures kontrakty se obchodují v zeleném
Očekávané události: Průmyslová výroba (eurozóna), index realitního trhu NAHB (USA)
Nová vláda přebírá ekonomiku s nízkou inflací a energie ji v lednu mohou pomoci stlačit ještě níže
CTP: Degroof Petercam zvyšuje cílovou cenu z 20 na 23 EUR při novém doporučení „buy“
ČR: Běžný účet platební bilance v říjnu v přebytku 16,83 mld. Kč při očekávání 16,03 mld. Kč
Firemní výsledky pro tento týden: Micron, Accenture, Nike, FedEx, Paychex,..
Frankfurtská burza v úvodu pondělního obchodování roste
Pražská burza v úvodu obchodování nepatrně oslabuje
Akciový výhled: Futures naznačují mírný růst indexů
Asijsko-pacifický region oslabuje
Evropské futures kontrakty se obchodují v zeleném
Očekávané události: Průmyslová výroba (eurozóna), index realitního trhu NAHB (USA)
Nová vláda přebírá ekonomiku s nízkou inflací a energie ji v lednu mohou pomoci stlačit ještě níže
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
EURUSD si zřejmě počká až na zítřek?
Zbrojař Strnad chce v Česku vybudovat největší zbrojovku Evropy, jak dnes řekl Bloombergu, letos zbohatl o 78 miliard korun a chystá se na burzu
Akciový trh 15. prosince: S&P 500 a NASDAQ končí týden s těžkými ztrátami
Důležité zprávy z ropného trhu
Nová vláda přebírá ekonomiku s nízkou inflací a energie ji v lednu mohou pomoci stlačit ještě níže
Ranní shrnutí (15.12.2025)
Frankfurtská burza v úvodu pondělního obchodování roste
Analýza a tipy na obchodování páru USD/JPY 28. února (americká obchodní seance)
Ani závěr týdne kvůli datům není zelený
Forex: Eurodolar čeká hektický týden
EURUSD si zřejmě počká až na zítřek?
Zbrojař Strnad chce v Česku vybudovat největší zbrojovku Evropy, jak dnes řekl Bloombergu, letos zbohatl o 78 miliard korun a chystá se na burzu
Akciový trh 15. prosince: S&P 500 a NASDAQ končí týden s těžkými ztrátami
Důležité zprávy z ropného trhu
Nová vláda přebírá ekonomiku s nízkou inflací a energie ji v lednu mohou pomoci stlačit ještě níže
Ranní shrnutí (15.12.2025)
Frankfurtská burza v úvodu pondělního obchodování roste
Analýza a tipy na obchodování páru USD/JPY 28. února (americká obchodní seance)
Ani závěr týdne kvůli datům není zelený
Forex: Eurodolar čeká hektický týden
Blogy uživatelů
Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (D1–H1)
Jak to vidíte 4 ?
Co vám na forexu zajistí úspěch?
Velikost pozice
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a USD/CAD
PAYOUT: Ten úplně první vám naprosto změní kariéru
V Británii padla vláda. Co na to libra?
Ochrana proti negativnímu zůstatku – proč je tak důležitá
Vděčnost jako základ stabilního mindsetu v tradingu
Vedoucí americké akcie: PANW, TCRD, EVLV
Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (D1–H1)
Jak to vidíte 4 ?
Co vám na forexu zajistí úspěch?
Velikost pozice
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a USD/CAD
PAYOUT: Ten úplně první vám naprosto změní kariéru
V Británii padla vláda. Co na to libra?
Ochrana proti negativnímu zůstatku – proč je tak důležitá
Vděčnost jako základ stabilního mindsetu v tradingu
Vedoucí americké akcie: PANW, TCRD, EVLV
Vzdělávací články
Jak sestavit kvalitní trading plán? (40. díl)
Velký rozhovor s Davidem Vargou, spoluzakladatelem Purple Trading a Fintokei
Rubl v Kyrgyzstánu zavrhli mezi prvními. Mince si tam ale oblíbili až bizarně pozdě
Získejte výhodu nad ostatními tradery
Fair Value Gap: Klíč k Odhalení Skrytých Příležitostí na Trzích
Smart Money Concepts (SMC) - obchodování podle velkých hráčů (2. díl)
Jednoduché obchodní systémy (část 2.)
Technická analýza - svíčkové formace (Candlestick)
Technická analýza - supporty a rezistence
Smart Money Trading: Speciální typy inducementů (17. díl)
Jak sestavit kvalitní trading plán? (40. díl)
Velký rozhovor s Davidem Vargou, spoluzakladatelem Purple Trading a Fintokei
Rubl v Kyrgyzstánu zavrhli mezi prvními. Mince si tam ale oblíbili až bizarně pozdě
Získejte výhodu nad ostatními tradery
Fair Value Gap: Klíč k Odhalení Skrytých Příležitostí na Trzích
Smart Money Concepts (SMC) - obchodování podle velkých hráčů (2. díl)
Jednoduché obchodní systémy (část 2.)
Technická analýza - svíčkové formace (Candlestick)
Technická analýza - supporty a rezistence
Smart Money Trading: Speciální typy inducementů (17. díl)
Tradingové analýzy a zprávy
Akciové indexy: Výhled podle technické analýzy
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (24.3.2025)
Swingové obchodování USD/CAD 8.8.2024
Evropská centrální banka oznámila konec programu nákupu dluhopisů
Technická analýza NZD/USD a GBP/NZD
Tesla přestane přijímat platby za svá auta v bitcoinech, napsal Musk
Bankéři: Dopady koronaviru na ekonomiku už jsou znát
Zlato - Intradenní výhled 15.12.2025
Intradenní obchodování: AUD/CAD vytváří býčí vlajku
Swingové obchodování EUR/USD 19.5.2025
Akciové indexy: Výhled podle technické analýzy
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (24.3.2025)
Swingové obchodování USD/CAD 8.8.2024
Evropská centrální banka oznámila konec programu nákupu dluhopisů
Technická analýza NZD/USD a GBP/NZD
Tesla přestane přijímat platby za svá auta v bitcoinech, napsal Musk
Bankéři: Dopady koronaviru na ekonomiku už jsou znát
Zlato - Intradenní výhled 15.12.2025
Intradenní obchodování: AUD/CAD vytváří býčí vlajku
Swingové obchodování EUR/USD 19.5.2025
Témata v diskusním fóru
Ludvík Turek (CzechWealth) – negativní zkušenost
Forexové obchody na GBP/USD a USD/JPY
Co všechno by měl člověk znát
Jaká pravidla prop tradery nejvíce štvou?
Jaké strategie jsou vhodné pro moderní Prop Tradingové výzvy?
Jak funguje Prop Trading?
Tak jde čas: 19 týden 2012
Aby ste sa stali skvelým obchodníkom, musíte sa vyvarovať týmto 12 obchodným chybám (časť 1.)
Price Action Trading Jakuba Hodana
AUD/USD
Ludvík Turek (CzechWealth) – negativní zkušenost
Forexové obchody na GBP/USD a USD/JPY
Co všechno by měl člověk znát
Jaká pravidla prop tradery nejvíce štvou?
Jaké strategie jsou vhodné pro moderní Prop Tradingové výzvy?
Jak funguje Prop Trading?
Tak jde čas: 19 týden 2012
Aby ste sa stali skvelým obchodníkom, musíte sa vyvarovať týmto 12 obchodným chybám (časť 1.)
Price Action Trading Jakuba Hodana
AUD/USD



