Čtvrtek 09. květen 2024 01:32
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace
reklama
FTMO král
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader

Kurzarbeit

img

Míra nezaměstnanosti v březnu stagnovala, „náraz“ přijde v dubnu. Letos může vystoupat k úrovni deseti procent

08.04.2020 Míra nezaměstnanosti v ČR v březnu ještě na opatření spojená s šířením koronaviru prakticky nereagovala. Vykázala tak úroveň tří procent, což je výrazně lepší výsledek, než s jakým trh počítal (ve střední hodnotě analytických odhadů trh dle Bloombergu počítal s úrovní 3,6 procenta). Mezi analytiky se dokonce objevovaly odhady, že by míra nezaměstnanosti mohla už právě za březen překonat pětiprocentní úroveň.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Česká nezaměstnanost zřejmě překvapivě stagnovala

08.04.2020 Světový kalendář je dnes prázdný. Zveřejněn bude pouze zápis z posledního zasedání americké centrální banky, na kterém srazila úrokové sazby na nulu. Domácí trh práce zřejmě přinese trochu překvapivou zprávu, že podíl nezaměstnaných v březnu stagnoval. Polská centrální banka ponechá sazby beze změny. V horizontu jednoho měsíce však čekáme jejich další snížení.
C:\fakepath\top-06042020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.04.2020 1) Francouzské hospodářství letos čeká nejhorší recese od skončení druhé světové války, odhaduje francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Propad hrubého domácího produktu by mohl přesáhnout 2,2 %, řekl dnes ministr na slyšení v komisi pro ekonomické záležitosti francouzského Senátu.
C:\fakepath\Německo.jpg

Studie: Kurzarbeit prudce zmírní dopad viru na německou ekonomiku

06.04.2020 Využívání zkrácené pracovní doby označované jako kurzarbeit zmírní propad německé ekonomiky způsobený koronavirovou krizí téměř o polovinu. Ukazují to výsledky studie, kterou vypracovala společnost IW Consult pro sdružení bavorského průmyslu. Systém kurzarabeitu se v době krize způsobené koronavirem rozhodla využít i česká vláda.
img

Rozbřesk: Masivní destrukce sektoru služeb v Itálii ukazuje, na co se má připravit Španělsko

06.04.2020 Taková destrukce sektoru služeb, jakou v pátek ukázala čísla z Itálie, nemá v poválečném období paralelu. Index PMI ve službách spadl v Itálii na neuvěřitelných 17,4 bodu - extrémně pod hranici 50 bodů oddělujících expanzi od kontrakce. I když přes víkend zpomalil přírůstek počtu nových případů v Itálii (i ve Španělsku), vyhráno zdaleka není. Poslední zprávy z Číny ukazují, že se začínají objevovat nové případy koronaviru a některá restriktivní opatření se tak znovu vracejí do hry i tam.
img

Míra nezaměstnanosti v ČR v příštích měsících zřejmě dosáhne úrovně deseti i více procent

03.04.2020 Míra nezaměstnanosti v ČR vykáže za měsíc březen dle našeho předpokladu úroveň 3,8 procenta. Jedná se o nejvyšší míru nezaměstnanosti od ledna 2018, kdy však ovšem vrcholila zimní sezóna, takže míra nezaměstnanosti byla právě z důvodu běžné sezónnosti vyšší než ve zbytku roku. Poměrně razantní nárůst letošní březnové míry nezaměstnanosti, z únorové úrovně rovných tří procent, je i tak jen „slabým odvarem“ toho, co přinesou další měsíce. Během dubna lze čekat opravdový „náraz“ koronavirové krize, takže tuzemský trh práce se otřese jako už dlouho ne. Míra nezaměstnanosti stoupne úrovni k šesti až sedmi procent, v dalších měsících roku se pak přiblíží k desetiprocentní hranici, v horším případě ji překoná. Míra nezaměstnanosti tak bude vyšší než v nejhorší etapě světové finanční krize z doby před deseti lety. Záleží ovšem také na tom, jak razantní budou vládní opatření na podporu ekonomiky, jako jsou výhodné půjčky či kurzarbeit, a samozřejmě na tom, jak dlouho nakonec potrvá nouzový stav a další omezující opatření pro boj s koronavirem, a to jak v ČR, tak v zahraničí, zejména v zemích našich významných přímých a nepřímých obchodních partnerů. V tuto chvíli se ale předpoklad opětovného rozjetí převážné části nyní „vypnuté“ ekonomiky ještě před koncem letošního prvního pololetí jako až příliš optimistický, což nahrává tomu, že se v rámci tuzemského trhu práce naplní výše uvedené prognózované údaje.
C:\fakepath\corona3.jpg

V USA kvůli koronaviru roste nezaměstnanost, potíže má i Evropa

02.04.2020 Pandemie způsobená koronavirem ve světě prudce zvyšuje nezaměstnanost, jen v USA minulý týden požádalo o podporu rekordních 6,65 milionu lidí. Problémy mají také evropské státy, ve Španělsku v březnu přišel o práci také rekordní počet lidí. Evropská komise (EK) oznámila, že v rámci nového systému podpory krátkodobého zaměstnávání nabízí členským zemím až 100 miliard eur (zhruba 2,7 bilionu Kč). O práci teď přicházejí hlavně lidé v odvětvích, na která má pandemie nejtvrdší dopady, což jsou například hotely, restaurace či firmy v letecké dopravě.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EK podpoří kurzarbeit 100 miliardami eur, uvolní další peníze

02.04.2020 Evropská komise (EK) dnes zveřejnila další balíček podpůrných opatření, která mají pomoci ekonomikám vzpamatovat se z nejtěžších dopadů koronavirové krize. Brusel v rámci nového sytému podpory krátkodobého zaměstnávání nabízí členským zemím až 100 miliard eur (zhruba 2,7 bilionu Kč), které si chce komise vypůjčit s použitím vládních záruk. EK chce také rozšířit už vytvořený krizový investiční fond o další peníze určené na kohezní politiku. Hodlá také nabídnout zemědělcům pružnější čerpání peněz z fondů společné zemědělské politiky.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

USA se obávají rekordní nezaměstnanosti, větší než za velké krize

02.04.2020 Zatímco v únoru například klesla míra nezaměstnanosti v zemích Evropské unie na dosavadní minimum 6,5 procenta, odhady a údaje za březen a další období už kvůli šíření nového koronaviru předpokládají růst nezaměstnanosti po celém světě. Podle americké centrální banky (Fed) by například ve Spojených státech mohlo šíření koronaviru vést k zániku 47 milionů pracovních míst, Španělsko už za březen eviduje přes 300.000 nových nezaměstnaných.
img

Evropská komise navrhla evropský systém kurzarbeitu

02.04.2020 Lidé nemají mít podle Evropské komise takzvaně díry v peněženkách. Jde o systém podpory krátkodobého zaměstnávání lidí, kteří by jinak přišli o práci kvůli obrovským ekonomickým dopadům koronaviru.
C:\fakepath\euro eurozona.jpg

EK navrhla evropský systém podpory kurzarbeitu

01.04.2020 Evropská komise (EK) dnes navrhla systém podpory krátkodobého zaměstnávání lidí, kteří by jinak mohli přijít o práci kvůli ekonomickým dopadům koronaviru. Podle Bruselu by státy měly podporovat takzvaný kurzarbeit, aby zmírnily sociální následky pandemie. Oznámila to dnes předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, podrobnosti o případném evropském financování systému ale nesdělila. Ke státní podpoře krátkodobých pracovních míst už sáhly některé země včetně Česka.
img

Rozbřesk: Kurzarbeit v novém kabátě - jednodušší a snad i rychlejší…

01.04.2020 Včera česká vláda schválila další sadu opatření na boj s ekonomickými dopady epidemie COVID-19. Dobrou zprávou je, že definitivní pravidla pro kurzarbeit byla ve finále zjednodušena - k dispozici jsou dva typy podpor. První pro uzavřené provozy a zaměstnance v karanténě (80 % náhrady mzdy do 39 000 CZK) a druhá pro širší paletu podniků v případě výpadku surovin či poptávky (60 % náhrady mzdy a to do 29 000 CZK). Podle našeho průzkumu mezi podniky bude mít právě o druhý typ “plošnějšího” kurzarbeitu zájem velký počet podniků. Klíčové proto je, jak rychle nakonec bude MPSV schopné administrovat elektronické žádosti a zda skutečně peníze od podání žádosti podniky dostanou v řádu několika dní (více informací na https://www.mpsv.cz/web/cz/antivirus).
img

Rozbřesk: Start největší státní podpory v dějinách ČR

31.03.2020 Už od 12. března platí na území ČR nouzový stav a ještě (minimálně) do 11. dubna platit bude. Nástup restrikcí spolu s propadem domácí i zahraniční poptávky tvrdě zasáhl tuzemský podnikatelský sektor, který dnes bude s napětím vyčkávat na rozhodnutí o asi nejvýznamnějších vládních opatřeních na jeho podporu.
C:\fakepath\koruna.jpg

Průzkum: Dvě třetiny firem by ocenily, kdyby ČNB posílila korunu

29.03.2020 Dvě třetiny českých firem by ocenily, pokud by Česká národní banka zasáhla formou intervencí a podpořila oslabující korunu. Vyplývá to bleskového online průzkumu ČSOB mezi více než stovkou firemních klientů.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

Koronavirus zřejmě zvýší počet osobních bankrotů v Německu

26.03.2020 Počet osobních bankrotů v Německu se v letošním roce kvůli koronaviru zvýší, až dosud se díky příznivému vývoji ekonomiky a trhu práce devět let v řadě snižoval. Nárůst by měl činit minimálně deset procent. Předpověděla to dnes analytická společnost Crifbürgel.
img

Rozbřesk: Evropský PMI odkryje náladu firem na začátku koronavirové krize

24.03.2020 Čísla, která budou ještě nějaký čas chodit z ekonomiky – a samozřejmě nejen té naší – budou sice zajímavá, avšak vlastně budou v podstatě nic neříkající. O to více se trhy budou muset spoléhat na měkké ukazatele, které sice nejsou přesnými přehledy výsledků podnikového účetnictví, ale o to jsou zase rychlejší.
img

Koronavirus v ČR: 1236 nakažených, jedna oběť a řada opatření

23.03.2020 Výběr hlavních událostí od výskytu nového typu koronaviru v Česku (vláda dnes schválila další balíček opatření na zmírnění dopadů šíření nemoci):
img

Co je Kurzarbeit?

23.03.2020 Kurzarbeit je termín, který se používá pro dohodu mezi zaměstnanci, zaměstnavatelem a státem. Zaměstnancům se zkrátí pracovní doba a ušlý příjem jim doplatí stát, který tak nemusí hradit podpory v nezaměstnanost. Firma totiž nikoho kvůli omezení produkce nepropustí.
C:\fakepath\cor-19032020-lv.jpg

Německo čeká rekordní zkrácenou pracovní dobu kvůli koronaviru

19.03.2020 Zkrácenou pracovní dobu, takzvaný kurzarbeit, by letos v Německu i kvůli dopadům nového koronaviru mohlo mít rekordních 2,15 milionu lidí. Vyplývá to z odhadu německé vlády, o kterém píší světové tiskové agentury. Pokud se prognóza naplní, číslo výrazně překoná léta 2008 a 2009, kdy takto v Německu kvůli finanční krizi pracovalo více než 1,4 milionu lidí.
C:\fakepath\ilo-18032020-lv.jpg

ILO: Koronavirus by mohl zničit až 25 milionů pracovních míst

18.03.2020 Epidemie nového koronaviru a s ní spojená globální ekonomická krize by mohla na celém světě vést ke zrušení až 25 milionů pracovních míst - více než finanční krize z let 2008 a 2009. Podle Mezinárodní organizace práce (ILO) taková situace nastane, pokud vlády nezačnou rychle jednat, aby před dopady krize ochránily zaměstnance.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

V Německu v únoru překvapivě ubylo lidí bez práce

28.02.2020 V Německu v únoru překvapivě ubylo lidí bez práce, jejich počet se snížil zhruba o 10.000 na 2,26 milionu. Míra nezaměstnanosti zůstala na pěti procentech a zůstává nejníže od znovusjednocení země v roce 1990. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
img

Německé továrny zkracují pracovní dobu

02.10.2019 Recese dopadá na trh po celém světě. V Německu stále větší množství továren zkracuje pracovní dobu. První testování kratší pracovní doby probíhá i u nás.
img

Rozbřesk: Nezaměstnanost v eurozóně na minimu

01.10.2019 Výkon evropské ekonomiky není zatím nijak přesvědčivý, německá ekonomika už nejspíše prožívá recesi, přesto se situace na trhu práce ve většině zemí Unie podle srpnových dat zlepšuje a míra nezaměstnanosti se dostala na minima. V eurozóně na téměř dvanáctileté (7,4 %), v osmadvacítce dokonce na historické (6,2 %), přesněji na dvacetileté, neboť dál už srovnatelná časová řada do minulosti nesahá.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (30.9.2019)

30.09.2019 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu neaktivoval žádnou obchodní příležitost podle mého týdenního komentáře, takže jsme se tentokrát nedočkali žádného obchodu. EUR/USD se v týdnu sice hýbal poměrně volatilně, ovšem vidíte, že pokud nesplní moje pravidla pro vstup do obchodu, tak i přesto se držím stranou a to je úkol každého tradera. Tedy nesnažit se obchodovat každý pohyb na trhu, ale vstupovat do trhu jen tehdy, pokud trh splní pravidla vaší obchodní strategie.
C:\fakepath\ifo-26092019-lv.jpg

Ifo: Ke kratší pracovní době se uchyluje více německých továren

26.09.2019 Stále více německých továren přechází na kratší pracovní dobu, takzvanou kurzarbeit, zjistil institut Ifo. Podle jeho dnes zveřejněného průzkumu se jejich podíl zvýšil na 5,5 procenta z červnových 3,8 procenta. Stávající recese v sektoru tak začíná silněji dopadat na pracovní trh, napsala agentura Reuters.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Intervence ČNB | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Maďarský forint | Koruna | Euroskupina | HDP | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Býčí trh | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Americký dolar | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | Centrální banka | Centrální banky | Garance | DAX | Devizový trh | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Forex trader | Futures | G7 | Index DAX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investor | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Pozice | Prémie | Rally | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Timeframe | Trader | Trend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Investoři | Měnové války | Fundamenty | Fond | EU | Ministři financí | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Ropný trh | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitost | Bohatství | ČSOB | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Index CPI | Eurostat | Makrodata | Devizové intervence | Facebook | Lukáš Kovanda | Burzy | ADP report | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Delta | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Mastercard | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Fio banka | BH Securities | Brent | Cena | CZK | Česká ekonomika | DAX 30 | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Evropská měna | Expirace | Finanční plán | Fio | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | HDP Rakousko | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investing | ISM | J&T | Jedno euro | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Markets | Miroslav Singer | Nemovitosti | NewYorská burza | Portfolia | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Státní dluh | Státní rozpočet | Trh | Velká Británie | Volatility | Vývoj nezaměstnanosti | Webinář | Webináře | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Zisky | EUR/PLN | EIA | ING | Mojmír Hampl | CEE | Ekonomika Číny | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Tovární objednávky | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Komise | Burze | Landesbank Baden-Wuerttemberg | Capital Economics | Unicredit | DPA | Bernstein | Wells Fargo | Microsoft | UniCredit Bank | ANZ | DIW | Sentix | Institut Ifo | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Investing.com | Agentura AP | Agentura DPA | Reporty | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Polská centrální banka | Úspěch | Podnikatel | Živnostník | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Yahoo Finance | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Podnikatelé | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Kč/EUR | Firemní investice | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Economist | Globální finanční krize | Realitní trh | Velké banky | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Americký ministr financí | Britský ministr financí | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Propad | Handelsblatt | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | S&P | Guvernér | Index podnikatelské nálady ISM | Ztráty | Posílení koruny | Finanční injekce | Dnešní údaje | Nejistota | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | Výrobní index PMI | Zahraniční firmy | Ekonomický institut | Výhled | Depozitní sazba | Bankéři | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Analytik J&T Banky | Ekonomická situace | Záchranný fond | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Hospodářská stagnace | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Česká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | Alphabet | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Ekonomická nálada | Ekonomická nálada v eurozóně | HDP v eurozóně | Tempo růstu ekonomiky | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Vstup na burzu | Výkyvy kurzu koruny | Zahraniční forex | BHS | Protiruské sankce | Akcie Tesly | Podnikové dluhopisy | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Komentář Raiffeisenbank | Chuť investovat | Drobní investoři | Slabší koruna | OPEC+ | Tržní hráči | Podniky | Regionální měny | FAANG | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Forint | Výplata dividend | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Czech Fund | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Cena plynu | Daňové úlevy | Politika Fedu | EK | Evropská komise | Steven Mnuchin | Veřejný dluh | Obchodovat s akciemi | Podnikový dluh | Německé banky | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Inflace v ČR | Statistický úřad | Platby v hotovosti | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Technologický Nasdaq | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Pokles sazeb | Německé firmy | DE30 | Snížení sazeb | Záporné sazby | Nálada na akciových trzích | Obchodní konflikt | Výnosové křivky | Štěpán Křeček | Poskytování úvěrů | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | ISM index | Růst mezd | IMK | US500 | Deficit rozpočtu | Výše dividendy | Tuzemské banky | Britská obchodní komora | Český index nákupních manažerů | Makroekonomický výhled | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Trinity Bank | Hospodářské krize | TikTok | Rozpočtová politika | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Analytik J&T | Káva | WIFO | Německá vláda | Trinity | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Landesbank Baden-Württemberg | Český trh práce | Trh práce | Myšlenka | Alibaba Group | Americká lehká ropa WTI | ČSÚ | Německé hospodářství | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Hlavní události | BAT | Pfizer | Ceny v průmyslu | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | IW | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Statistici | Největší pokles | Amazon | Ekonomiky v eurozóně | Jan Švejnar | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Legislativa | Záhada | Americká data | EUR Index | Ekonomická důvěra | Finanční rezervy | Valdis Dombrovskis | České hospodářství | Odvětví české ekonomiky | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Otto Daněk | Zveřejněná data | Počet nezaměstnaných v Německu | Nezaměstnanost v eurozóně | Data o HDP | Velká krize | Financovat | EET | SMA | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Poslanecká sněmovna | PLN | Centrální banka USA | Propouštění | Impuls | Visa | Výrazný pokles | Rozvoj | Nejvyšší nezaměstnanost | Špatná nálada | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Koruna dnes | Zdražování | Problémy | Tomáš Holub | Total | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Ranní zpráva | Soukromý sektor | Konzervativci | Penále | Plyn | Nálada | Prohlášení | Yahoo | AbbVie | Škoda Auto | Míra | Jaroslav Hanák | Ceny stavebních prací | Úroky | Konec roku | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Hypotéky | Hypoteční trh | Smartwings | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Vánoce | Kupní síla | Fed index | Záporné úrokové sazby | Paolo Gentiloni | FedEx | FDX | Nálada německých spotřebitelů | xStation5 | MasterCard | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Americké vlády | Bydlení | Úbytek | NERV | SPD | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Miliardy korun | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Počet výdělečně činných osob | Americký index | Wirecard | Nálada na globálních trzích | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | Hospodaření | Pracovní trh | Společnost Sentix | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Evropská inflace | Výroba aut | Daimler | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Čeští exportéři | Oslabení kurzu | Počet volných míst | Von der Leyenová | Míra nezaměstnanosti v ČR | Asociace exportérů | Ifo | Dramatické dopady | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Ministerstvo práce | Ministr financí Steven Mnuchin | Iniciativa | Podnik | Česká inflace | Zdražující bydlení | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Koruna sílí | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Nájemné | Nájmy | Velké firmy | Ceny energií | Akcie HP | Čerpání peněz z fondů | Čerpání peněz | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Prognózy ČNB | Krach | Francouzská vláda | Údaje o HDP | Emmanuel Macron | Macron | Pozitivní zprávy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | ILO Guy Ryder | Guy Ryder | Ředitel ILO | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Pokles sazeb hypoték | Koronavir | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Americký kongres | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | SARS | Pandemie koronaviru | Pandemie | Boeing | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Virus SARS | Akceptovat ztráty | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Finanční úřad | Daň z příjmu | Zpracovatelský sektor | Adidas | Americká společnost | Sazby beze změny | Rozhodování | Americké ekonomiky | Nižší daně | Poptávky po ropě | Růst sazeb | Marek Mora | COVID-19 | Akcie společnosti Apple | Ekonomické aktivity | Dodatečný kapitál | Noviny | Střední podniky | Šíření koronavirové nákazy | Patrie | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Německé maloobchodní tržby | Vývoj | Analytická společnost | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Snížení těžby | Mzda v ČR | Mzda | Vládní opatření | Výkyvy | Výraznější impuls | Změna sazeb | Cenové války | Videokonference | Rishi Sunak | Pomoc ekonomice | Restrikce | Povzbuzení ekonomiky | Prudký pokles | Lufthansa | Nouzový stav | Světové ekonomické krize | Olaf Scholz | Stav nouze | Profitovat | Opatření vlády | Další vývoj | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | Fiskální politiky | Světové organizace | Kabinet | Inflace v EU | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Propad poptávky | Epidemie nového koronaviru | Spotřebitelé | Nemoc COVID-19 | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Úvěrový program | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Dopady krize | Šíření nemoci | Onemocnění | Světové tiskové agentury | Tiskové agentury | Období finanční krize | Vládní podpory | Fed včera | Další pokles | Vyplácet dividendy | Německý ministr financí | Koronavirová krize | MPSV | MF | Náhrady mezd | Ošetřovné | Ministryně práce a sociálních věcí | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Škoda | Manufacturing | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Krátká práce | Short-time work (STW) | STW | Short-time work | Rozpočet Německa | Hotovost | Marian Jurečka | Koronavirus v ČR | Počet potvrzených případů nákazy | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Zápis z posledního zasedání | Úřad práce | Německý akciový index | Enormní zájem | Fond ESM | Dávky v nezaměstnanosti | Anomálie | mBank | Německý index IFO | Pojišťovací společnosti | Záchranný balíček | Bezprecedentní propad | Růst | Koronavirové krize | Signál | Počet osobních bankrotů | Počet osobních bankrotů v Německu | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Biliony | Příjmy a výdaje domácností | Evropský parlament | Koronové dluhopisy | Platební neschopnost | The Economist | Boj s koronavirem | České vlády | Jan Poulík | Výroba automobilů | Marc Schattenberg | Allianz | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Karanténa | Krizový fond | Equa Bank | E-commerce | Ekonomiky | VW | Jana Steckerová | Slovensko | Slovenská vláda | České PMI | Války | Tomáš Sedláček | EGAP | Jan Procházka | Schodek | KoroNERV-20 | Michal Mejstřík | Organizace | Akcie Alibaba Group | Systém podpory kurzarbeitu | Poskytování hypoték | Hotelnictví | Růst nezaměstnanosti | Rekordní růst nezaměstnanosti | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Saúdové | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Špatná data | Autoprůmysl | Údaje | DPH | Eurokomisaři | Thierry Breton | Česká nezaměstnanost | Pojišťovna | Opatření proti šíření koronaviru | Míra nezaměstnanosti v březnu | Menší poptávka | Dopady koronavirové krize | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Gernot Blümel | Ministři | Carsten Brzeski | Oživení ekonomik | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Státní příspěvek | Výpadky | Česká ekonomika letos | Index US500 | Úspory | Hospodářské oživení | Statistiky | Indikace | Americké makro | USD za barel | Levná ropa | Madrid | Největší ekonomika eurozóny | Úvěrový program COVID | Způsob pomoci jednotlivých zemí | Nizozemsko | Mimořádná situace | Sociální síť | Debata | Surové ropy | Posílení | Omezení pohybu | Znovusjednocení země | Výrobce letadel Boeing | Větší pokles | Podpůrná opatření | Státní peníze | Odhad vývoje HDP | Pracovní síly | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Nezaměstnanost v Německu | Počet lidí bez práce | Počet lidí bez práce v Německu | Dubnová inflace | Dubnová inflace v eurozóně | Maloobchod | Zaměstnanci | Oživení hospodářství | Zadlužení | Expanze | Dluhy | Dopad krize | Podmínky kurzarbeitu | Členské státy | Členské země | Link | RBI | Vývoj ekonomiky | Sektor služeb | Spolková vláda | Manažeři | Zájem o hypotéky | GSK | Krátkodobý dluh | Ekonomický institut Ifo | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Spolkový sněm | Měsíční mzda v ČR | Měsíční mzda | Průměrná reálná měsíční mzda | Reálná měsíční mzda | Bild am Sonntag | Hospodářská odvětví | Kurzarbeit v Německu | Antivirus | Berlín | Nejlevnější hypotéky | Banka Creditas | Strach z druhé vlny | Místopředseda Evropské komise | Subvence | Podpůrné programy | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Covid | Druhá vlna pandemie | Druhá vlna | Pomoc státu firmám | Propad české ekonomiky | CERGE-EI | IDEA | Vládní plánovaná pomoc | Pomoc podnikům | Státní pomoc | Státní pomoc aerolinkám | Pomoc aerolinkám Smartwings | Příjmy a výdaje | Ekonomická elita | Čeští majitelé firem | Majitelé firem | Vrcholoví manažeři | Objem zakázek | Objem zakázek v německém průmyslu | Situace na trhu práce | Michal Lukáč | Peníze na kurzarbeit | Ceny emisních povolenek | Ceny emisních povolenek v Evropské unii | Šance | Elektřina v ČR | Ceny | Merkelová | Nálada v eurozóně | Nálada amerických spotřebitelů | COVID III | Německá míra nezaměstnanosti | Propad ekonomiky | Důvěra | Oživení poptávky | Růst cen v Česku | Hnojiva | Hypotéky v ČR | PLUG | Snížení DPH v Německu | Snížení DPH | DPH v Německu | Přístup k inflaci | Výpadek příjmů | Nvidia | Německé zadlužení | Zadlužení Německa | Program Antivirus | Politici | Hospodářství východní Asie | Východní Asie | Allianz Global Wealth | Allianz Global Wealth Report 2020 | Allianz Global Wealth Report | Zadlužení země | Počet úmrtí | Míra nezaměstnanosti v Německu | Pracovní místa | Ranní okénko | Lockdown | PFE | JNJ | China Telecom | China Mobile | Letecká doprava | Ekonomické uzavírky | BIDU | Očkování | NBP | China Unicom | Německá inflace | Německé ceny | Situace na trhu | Výrobní aktivity | Nynější krize | Třetí vlna | Příznivé údaje | Veřejný rozpočet | Veřejný rozpočet Německa | Objednávky | Ministr práce | Meziroční růst cen | Německá inface | Varianty koronaviru | Počet nezaměstnaných | Pokles počtu lidí bez práce | Mutace delta | Odvětví | Pokles poptávky | Drahota | Rozpočtové příjmy | Nedostatek čipů | Společnosti | Opatření | Vysoká poptávka | Ceny plynu | FDP | Sociální demokraté | Sociální demokraté (SPD) | Problémy v dodavatelských řetězcích | Kurzarbeit pro automobilky | Christian Lindner | Drahé energie | TIM | Omikron | | Uniper | Ministr práce a sociálních věcí | Válka na Ukrajině | Alexander De Croo | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Dopady války na Ukrajině | Zastavení dodávek | Válka Ruska proti Ukrajině | Rozdělení ČEZ | Německé ekonomiky | Zestátnění | Zastropování cen | Windfall tax | Hospodářské problémy | Daně z neočekávaných zisků | Války na Ukrajině | CZ | Práce v Německu | Vice | ProCent
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Kurz akcií ČEZ
Kurz amerického dolaru
Kurz amerického dolaru ke koruně
Kurz americké měny
Kurz americký dolar
Kurz anglická libra
Kurz anglická libra koruna
Kurz anglické libry
Kurz anglické libry na korunu
Kurz anglické libry vůči koruně

Následující klíčová slova

Kurzarbeit pro automobilky
Kurzarbeit v Německu
Kurz australského dolaru
Kurz australský dolar
Kurz bitcoin
Kurz bitcoinu
Kurz brazilský real
Kurz britská libra
Kurz britské libry
Kurz britské libry vůči koruně
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Alpari UK
FBS
Pax Forex
reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít