Středa 06. prosinec 2023 06:05
reklama
Fintokei Vánoce
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new

BREAKING: Německý index ZEW naznačuje oživení ekonomiky

14.11.2023 11:24  Autor: XTB  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Index ZEW Sentiment od společnosti Nimetz si vede nad očekáváním a naznačuje zlepšení sentimentu již třetí měsíc v řadě.

 • Německý ekonomický sentiment ZEW aktuální 9,8 (předpověď 5, předchozí -1,1)
 • Německé aktuální podmínky ZEW aktuální -79,8 (předpověď -77, předchozí -79,9)

ZEW Index naznačuje, že německý ekonomický vývoj možná dosáhl svého nejnižšího bodu a začíná se zotavovat. Centrum pro evropský ekonomický výzkum (ZEW) poznamenává, že existují zvýšená ekonomická očekávání, zejména v německém průmyslovém sektoru, který je nyní vnímán s výrazně optimističtějším výhledem.


 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: Německé HDP kleslo více, než se čekalo
  V 10. hodin bylo zveřejněno německé HDP za Q2. Report ukázal kvartální pokles o 10,1 % místo očekávaných -9 %. Meziroční pokles tak dosáhl na 11,7 % (oček. -11,5 %). Zveřejnění dat nezpůsobilo žádnou výraznou reakci na trzích. Pár EURUSD zůstal v poklidu v blízkosti 1,1760 a DE30 se krátce po zveřejnění obchodoval v blízkosti 12 630 bodů.
 • BREAKING: Německé IFO splnily odhady, DE30 v útlumu
  Německý institut IFO dnes v 10:00 zveřejnil nejnovější údaje z průzkumu za únor. Údaje byly většinou v souladu s očekáváním trhu, když hlavní index podnikatelského klimatu dosáhl hodnoty 91,1 (oček. 91,2). Dílčí index současných podmínek poměrně výrazně zaostal za odhady, zatímco dílčí index očekávání dopadl o něco lépe, než se čekalo. Jelikož však rozsah odchylek od mediánu odhadů byl malý, nedošlo na trhu k výraznějším reakcím. EURUSD po zveřejnění indexu klesl, zatímco DE30 se pohyboval beze změny.
 • BREAKING: Nemecké maloobchodné tržby zaznamenali v máji oživenie
  O 8:00 boli zverejnené dáta o maloobchodných predajoch z Nemecka. Maloobchodné tržby zaznamenali v máji nárast o 3,8%, čo výrazne prekonalo očakávania analytikov. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom vzrástli aj tržby o 13,9%. Zverejňovanie údajov signalizuje, že nemecké spotrebiteľské výdavky sa môžu zotavovať rýchlejšie, ako sa očakávalo, a že hospodárske škody v Q2 2020 môžu byť menej závažné.
 • BREAKING: Německé podnikatelské klima se v květnu zlepšilo
  Ifo Business Climate Index v Německu vzrostl v květnu na 99,2 z dubnových 96,8. Trh očekával vzestup jen na 98,2 bodů. Subindex současných očekávání vzrostl na 95,7 (oček. 95,5). V dubnu dosáhl index na 94,1. Dnešní výsledky potvrdily optimistickou náladu v německé ekonomice, která má našlápnuto k solidnímu růstu v Q2 letošního roku.
 • BREAKING: Německo hlásí 11% pokles PPI 📌
  Německo vykázalo výrazný pokles výrobních cen obchodních produktů v Německu. V říjnu 2023 byly tyto ceny o 11,0 % nižší než v říjnu 2022. Tento pokles je nejvýraznějším meziročním poklesem od počátku provádění průzkumu v roce 1949, a to po změně o -14,7 % v září 2023 oproti předchozímu roku. Tento trend je do značné míry přičítán bazickému efektu z neobvykle vysoké cenové hladiny v roce 2022, ovlivněné válkou na Ukrajině, která v srpnu a září 2022 zaznamenala rekordní nárůst cen výrobců (po 45,8 % ve srovnání se stejnými měsíci předchozího roku). V říjnu 2022 se růst mírně zpomalil na 34,5 %. V říjnu 2023 navíc došlo k mírnému meziměsíčnímu poklesu cen výrobců o 0,1 %.
 • BREAKING: Nemecko odďaľuje zmiernenie blokovacích opatrení
  Nemecká spolková vláda odďaľuje rozhodnutie otvoriť školy, škôlky a obnovenie nemeckej sezóny Bundesligy. Prečo sú tieto informácie dôležité pre trhy? Pretože ak krajina ako Nemecko sa rozhodne oddialiť uvoľnenie blokovacích opatrení aj napriek tomu, že počet prípadov klesá, situácia môže byť v skutočnosti horšia, ako si všetci myslia, čo by mohlo negatívne ovplyvniť hospodársku a spotrebiteľskú činnosť.
 • BREAKING: Německo plánuje výrazně zdanit energetické společnosti
  Agentura Reuters uvedla, že německá vláda plánuje zavést 33% daň z neočekávaných zisků pro energetické společnosti.
 • BREAKING: Německo se v září ocitlo v deflaci
  Meziroční míra inflace v Německu byla v září 2020 potvrzena na -0,2 %. V srpnu dosahovala míra inflace na 0,0 % y/y. Trh očekával v aktuálním měsíci pokles o pouze 0,1 % y/y.
 • BREAKING: Německý CPI nad očekáváním!
  Meziroční změna CPI: skutečnost 6,1 % r/r; očekávání 6,0 % r/r, dříve 6,2 % r/r. Meziroční změna HICP: skutečnost 6,4 % r/r; očekávání 6,3 % r/r, dříve 6,5 % r/r.
 • BREAKING: Německý index IFO ukazuje na slabší náladu v ekonomice!
  Kromě toho ECB současně zveřejnila studii o úvěrech v eurozóně. ECB upozorňuje, že banky hlásí rekordní pokles poptávky po úvěrech ze strany podniků. Banky zároveň dále zpřísňují svou restriktivní úvěrovou politiku.
 • BREAKING: Německý ZEW index! Mnohem nižší očekávání
  Data německého indexu ZEW za září nám ukazují mírně lepší, než očekávané sentimenty investorů a analytiků, ale indikátor ZEW je stále v záporných hodnotách a aktuální podmínky se neustále zhoršují, což jde také ruku v ruce se samotnými očekáváními.
 • BREAKING: Německý ZEW index pozitivně překvapil
  Německý ZEW index ekonomické nálady v Německu vyskočil v září na 77,4 bodů z 71,5 bodů v srpnu. Očekávání analytiků byla nastavena na 69,8 bodů. Jedná se o nejlepší výsledek od května 2000. Vypadá to, že potíže okolo Brexitu a nárůst počtu infekcí koronaviru příliš neovlivní náladu na trzích. Bankovní sektor se však může dostat do problémů kvůli rostoucímu počtu nesplácených úvěrů, které se čekají v následujících 6 měsících.
 • BREAKING: Nevyřízené prodeje amerických domů byly v červenci mírně lepší než se očekávalo!
  16:00 - Nevyřízené prodeje amerických domů za červenec. Actual: -1.0% MoM. Expected: -3.9% MoM. Previous: -8.6% MoM.
 • Breaking News: Akciové indexy klesají v reakci na slábnoucí optimismus okolo nového jednání mezi USA a Čínou
  Hlavní akciové indexy míří v průběhu úterní seance na nižší úrovně. Hlavním důvodem se zdá být mizející optimismus ohledně jednání mezi USA a Čínou, které má začít ve čtvrtek. Nástup nervozity je spojen se zprávami, že čínská delegace uvažuje o zkrácení návštěvy ve Washingtonu. Místo v sobotu by měla delegace plánovat odlet už na pátek. V reakci na poslední dění ztrácí německý DAX krátce po poledni 1 %.
 • Breaking news: Bercow potvrzuje, že dnes se už žádné hlasování o Brexitu konat nebude
  Kdo zná Johna Bercowa, předsedu dolní sněmovny parlamentu Spojeného království, tak jej pravděpodobně nepřekvapilo jeho dnešní oznámení, že dnes se už žádné hlasování v souvislosti s Brexitem konat nebude. Bercow prohlásil, že o tématu se rozhodlo před méně než 49 hodinami a jen s velkými obtížemi by šlo vidět takovou změnu okolností, aby se o Brexitu hlasovalo hned následující zasedání.
 • Breaking news: CAD oslabil po zasadaní BOC
  Po poslednom rozhodnutí o sadzbách v Kanade, zaznamenal CAD pomerne slušný nárast. Nie je prekvapením, že jednodňová sadzba zostala na úrovni 1,75%, ale reakcia na trhu sa dá vysvetliť niektorými holubičími vyjadreniami:
 • Breaking news: CAD podá po horších statistikách z pracovního trhu
  Jedná se jednoznačně o slabý výsledek s negativním dopadem na kanadskou měnu. Znepokojující je hlavně pád plných pracovních úvazků o 16,1 tisíce po dvou měsících silného růstu o v pořadí 81,1 tisíce a 53,7 tisíce. Vzhledem k poslednímu holubičímu vyjádření BoC ke stavu kanadské ekonomiky rostou šance na pokles úrokových sazeb.
 • Breaking news: CAD posiluje kvôli dobrým dátam z trhu práce
  Kanadský dolár zaznamenal výrazný nárast, po zverejnení najnovších údajov nezamestnanosti. Celkovo dáta prekonali očakávania a boli dokonca lepšie ako minulý mesiac.
 • Breaking news: Cena ropy klesá po nových správach zo Saudskej Arábie
  Ceny ropy zrýchlili svoj pokles po tom, čo Saudi Aramco informovala, že obnoví svoju výrobnú kapacitu ropy pred plánovaným termínom. Pri pohľade na nižšie uvedený graf si môžeme všimnúť, že ceny ropy Brent sa blížia k vyplneniu gapu, ktorý spôsobili útoky začiatkom mesiaca.
 • Breaking news: Cena ropy sa odrazila od najvyšších úrovní za posledných 6 týždňov vďaka výraznému nárastu zásob
  Zásoby ropy zaznamenali počas minulého týždňa výrazný nárast, ktorý prekonal očakávania, na čo cena ropy Brent reagovala poklesom pod hladinu 63 dolárov po tom, ako trh dosiahol 6-týždňové maximum.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new