Neděle 25. května 2025 21:37
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
reklama
RebelsFunding PIXAR styl
reklama
RebelsFunding MAY30
reklama
Purple trading band forex umíme

Okénko trhu

img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 14.3.2017

14.03.2017 Dnešní kalendář obsahuje pár zajímavých dat, zítřejší události, které budou hýbat světovými trhy však nezastíní. Zítra nás totiž kromě zasedání Fedu, na kterém bude velmi pravděpodobně rozhodnuto o zvýšení amerických úrokových sazeb, čekají nizozemské volby. Ty tvoří funkci jakéhosi indikátoru, kam se Evropská unie bude ubírat. Případné vítězství protievropské strany PVV v čele s G. Wildersem by mohlo vzbudit spekulace na možnosti celkové výhry M. Le Pen ve Francii, což by určitě vedlo ke zvýšení politické nestability v eurozóně. Z webové stránky Peilingwijzers, která kombinuje několik průzkumů veřejného mínění, ale vyplývá, že podpora G. Wildersovi klesla od prosince minulého roku ze 22 % na současných 14 %. Ať ale holandské volby dopadnou jakkoliv, už teď je jasné, že sestavování vládní koalice bude velmi složitý a zdlouhavý proces. Všechny ostatní politické strany se koalici s PVV, která je druhou nejsilnější stranou, brání.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 13.3.2017

13.03.2017 Tento týden bude plný důležitých událostí i nových dat. V Holandsku budou ve středu probíhat parlamentní volby a v průzkumech vedou strany VVD M. Rutteho a Strana pro svobodu (PVV) G. Wilderse. V USA zasedne centrální banka a je velmi pravděpodobné, že zvýší úrokové sazby. V pátek zveřejněná data z trhu práce tomu zcela nahrála, když počet nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělský sektor předčil očekávání trhu a růst mezd zrychlil. Peněžní trh již ze 100 % započítává zvýšení sazeb Fedu v březnu. Ovšem daleko důležitější bude postoj americké centrální banky k dalšímu zvyšování úrokových sazeb. RBI očekává, že po březnovém zvýšení úrokových sazeb přijdou letos ještě alespoň dvě zvýšení sazeb. To by mělo přispět k dalšímu posílení dolaru a do konce roku vidí RBI cenu dolaru u EUR/USD 1,02.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 10.3.2017

10.03.2017 Dnes se trh soustředil na data zveřejněná z trhu práce a to jak v České republice, tak i v zámoří. České mzdy v posledním čtvrtletí loňského roku vzrostly nominálně o 4,2 % meziročně a přesáhly tak v průměru 29 300 Kč. Po očištění o inflaci se jedná o průměrný reálný růst ve výši 2,8 % r/r, což je 0,4 p.b. pod očekáváním trhu. Mediánová mzda, tedy mzdy prostředního zaměstnance, reálně vzrostla o 3,2 % r/r, tedy na úroveň 25 061 Kč. Mzdy nízkopříjmovým skupinám rostou zejména ze dvou důvodů. Nedostatek pracovních mnohdy i nekvalifikovaných pracovníků nutí zaměstnavatele lákat tyto zaměstnance vyšší odměnou za práci. K meziročnímu růstu nižších mezd ale zásadním způsobem přispěl i růst minimální mzdy v roce 2016. Dobrá kondice české ekonomiky a reálný růst mezd signalizuje posilování české koruny v dlouhodobějším horizontu po ukončení kurzového závazku.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 9.3.2017

09.03.2017 Dnešek byl nabitý jak důležitými daty, tak událostmi. V Bruselu se dnes na summitu sešli evropští lídři, aby mimo jiné projednali budoucího prezidenta Evropské rady. Pozornost finančních trhů směrovala také na zasedání Evropské centrální banky. ECB opět ponechala nastavení měnové politiky beze změny. Hlavní úroková sazba zůstala na nule a depozitní sazba na -0,40 %. Od příštího měsíce se sníží objem měsíčních nákupů aktiv na 60 mld. eur ze současných 80 miliard a bude pokračovat v těchto objemech až do konce roku nebo déle, pokud to bude potřeba. ECB upravila svůj výhled na růst HDP a inflace. Nově ECB očekává, že ekonomika eurozóny poroste letos tempem 1,8 % a 1,7 % v příštím roce, což je o desetinku víc, než ukazovala prosincová prognóza. V letošním roce očekává ECB inflaci v průměru kolem 1,7 % (vs. 1,3 % v předchozí prognóze) a v příštím roce 1,6 %. Prezident ECB M. Draghi na tiskové konferenci řekl, že Rada vyjmula z prohlášení větu o použití „všech dostupných nástrojů“ a v podstatě tím chtějí signalizovat, že tady není urgence podnikat další kroky. Euro po tomto výroku začalo posilovat k EUR/USD 1,061 z EUR/USD 1,055 před tiskovou konferenci.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 8.3.2017

08.03.2017 V České republice klesl podíl nezaměstnaných na populaci ve věku 15 – 65 let v únoru oproti lednu o 0,2 p.b. na 5,1 %. Trh očekával, že podíl nezaměstnanosti v únoru klesne na 5,2 %. Nezaměstnanost tlačí dolů jak dobrá kondice české ekonomiky, tak i sezónnost. Sezóna zimních dovolených stále ještě neskončila, na druhou stranu s ohledem na relativně příznivé počasí se už obnovují práce spojené s příchodem jara. Mladí nezaměstnaní se na celkové nezaměstnanosti podíleli 4 %, což je o 0,1 p.b. méně než v lednu. Naopak lidé nad 50 let se na celkové nezaměstnanosti podíleli 34,2 %. Ještě v lednu tento podíl činil 33,7 %.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 7.3.2017

07.03.2017 V ČR dnes nejvíc zaujala statistika devizových rezerv ČNB a vystoupení guvernéra J. Rusnoka v Ústí nad Labem. Guvernér Rusnok v zásadě nic nového neřekl. Zopakoval, že jako pravděpodobné se jeví ukončení kurzového závazku kolem poloviny roku 2017. Dále uvedl, že věří, že ČNB záporné úrokové sazby nebude muset použít. V případě, že by po opuštění kurzového závazku byly nadměrné pohyby (oběma směry) na koruně, ČNB je připravena reagovat. My jsme se podrobněji věnovali kurzovému závazku a jeho ukončení v naši speciální analýze „CZKExit: začalo odpočítávání“, kterou naleznete v příloze. V analýze mimo jiné zmiňujeme také vývoj devizových rezerv ČNB. Ty podle dnes zveřejněné statistiky v únoru opět vzrostly na 105,4 mld. eur a jsou tak nad 55 % HDP. Rovněž byly dnes zveřejněné údaje o devizových obchodech ČNB. V lednu ČNB musela nakoupit 14,5 mld. eur, aby udržela korunu nad hranicí EUR/CZK 27,0. To je téměř dvakrát víc, než kolik činila intervence z listopadu 2013, kdy ČNB zavedla kurzový závazek.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 6.3.2017

06.03.2017 Tento týden budou zveřejněných několik důležitých indikátorů z amerického trhu práce. Poslední zveřejněná statistika ukázala, že nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti bylo poslední týden v únoru registrovaných nejméně od března 1973 a to přesto, že ekonomicky aktivní populace během posledních 40 let výrazně vzrostla. Ve středu ADP zpráva, kde se očekává 185 tisíc nových pracovních míst v soukromém sektoru a v pátek statistika nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělský sektor. Trh očekává, že se v únoru vytvořilo 190 tisíc nových pracovních míst, náš tým očekává ještě o 10 tisíc nových míst více. Protože posledních pár měsíců statistiky ukazují na dobrou kondici americké ekonomiky a také projevy členů Fedu, včetně pátečního projevu guvernérky J. Yellenové, jsou čím dál víc jestřábí. Ta ve svém projevu připomněla, že americká jádrová inflace na svých 1,7 % je akorát pod cílem Fedu a připustila možnost brzkého zvyšování úrokových sazeb. Trh k dnešnímu dni trh započítává možnost zvyšování sazeb již s 96 % pravděpodobností, ještě před měsícem to bylo 26 %. Podle našich kolegů z Vídně je zvýšení sazeb v březnu vysoce pravděpodobné. Do konce letošního roku počítá medián trhu se dvěma zvýšeními amerických úrokových sazeb.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 3.3.2017

03.03.2017 Nejsledovanější událostí dnešního dne bude vystoupení guvernérky americké centrální banky J. Yellenové a viceguvernéra S. Fischera. Včera se ve prospěch brzkého zvýšení úrokových sazeb vyjádřil další člen Fedu J. Powell. Podle něj je Fed velmi blízko k naplnění svých mandátů. Dolar dnes oslabil k EUR/USD 1,056 z ranních EUR/USD 1,051.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 2.3.2017

02.03.2017 Podle dnes zveřejněných dat Eurostatu dosáhla v únoru spotřebitelská inflace v eurozóně 2 % r/r. Ještě v lednu bylo tempo růstu spotřebitelských cen v eruozóně 1,8 % r/r. Jádrová inflace zůstala v únoru nezměněná na 0,9 % r/r. Rychlejší tempo růstu spotřebitelských cen není žádné překvapení a je v souladu s růstem cen v jednotlivých zemích eurozóny. Například podle včera zveřejněné statistiky vzrostla spotřebitelská inflace v Německu v únoru o 2,2 % r/r a překonala tak poprvé od roku 2012 úroveň 2 %. Důvodem k vyššímu růstu spotřebitelských cen v eurozóně jsou především vyšší ceny energie a nízká srovnávací základna z loňského roku.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 1.3.2017

01.03.2017 V ČR byl dnes zveřejněn index nákupních manažerů za únor, který předčil tržní očekávání a dosáhl nejvyšší úrovně od dubna 2011 (57,6 bodu). Zlepšily se všechny hlavní složky PMI indexu. Rostla zaměstnanost, zlepšila se poptávka, zvýšila se výroba a rostly také nové zakázky. Optimismus nad budoucím růstem výroby přetrvává. Průměr PMI indexu za leden a únor je výrazně vyšší, než kolik činil průměr ve čtvrtém čtvrtletí 2016. Lze proto očekávat, že první čtvrtletí bude pro průmyslníky úspěšnější, než bylo poslední čtvrtletí loňského roku. A když se daří průmyslu, daří se celé ekonomice. I proto čekáme, že tempo růstu české ekonomiky na začátku roku zrychlí přes 2,5 % meziročně.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 28.2.2017

28.02.2017 Podle dnes zveřejněné statistiky Českého statistického úřadu vzrostly ceny průmyslových výrobců v lednu o 0,7 % m/m. Meziročně se tempo růstu cen výrobců zrychlilo na 2,1 % z předchozího tempa -0,4 %. Ceny průmyslových výrobců na začátku roku rostly nad očekávání trhu a po třech letech se jejich meziroční tempo růstu dostalo zpět do kladných čísel. Za jeho nárůstem stojí jak nízká srovnávací základna, tak i vyšší cena ropy, která je oproti stejnému období minulého roku téměř dvojnásobná.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 27.2.2017

27.02.2017 Tento týden bude bohatý na nová data a to jak z USA, tak i z Evropy včetně ČR. Na domácím trhu bude zveřejněn index nákupních manažerů, který podle našich odhadů opět v únoru vzrostl a dosáhl čerstvého jednoletého maxima. Předstihové indikátory z Německa i za celou eurozónu se v únoru zlepšily, což zvyšuje šance, že i nálada v českém průmyslu by mohla být optimističtější. Český statistický úřad zveřejnění v pátek strukturu růstu HDP za čtvrté čtvrtletí 2016.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 24.2.2017

24.02.2017 Podle údajů Českého statistického úřadu celková důvěra v domácí ekonomiku v únoru meziměsíčně mírně klesla na hodnotu 13,3 b a je tak o 1,4 bodu nižší než v lednu. Indikátor důvěry podnikatelů v únoru klesl o 1,3 b. na 15,2 b. a indikátor důvěry spotřebitelů zaznamenal pokles o 1,7 bodu na 5,8 bodu. Podnikatelé v průmyslové výrobě hodnotili současnou ekonomickou situaci oproti lednu stejně, zhoršily se však očekávání. V příštích třech měsících průmysloví výrobci předpokládají nižší tempo růstu své činnosti. Ve stavebnictví se celková důvěra meziměsíčně zvýšila, stavební podnikatelé hodnotí současnou situaci oproti lednu lépe a jsou optimističtější i v hodnocení nadcházejícího období. Naopak čeští spotřebitelé vidí ekonomickou situaci v příštích měsících pesimističtěji. Jejich obavy ze zhoršení celkové ekonomické situace v příštích dvanácti měsících se oproti lednu prohloubily. Meziročně je celková důvěra podnikatelů i spotřebitelů vyšší a jenom důvěra v odvětví stavebnictví je nižší než v únoru 2016.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 23.2.2017

23.02.2017 Včera zveřejněný zápis z únorového zasedání americké centrální banky ukázal, že centrální bankéři považuji za vhodné zvýšit úrokové sazby „fairly soon“, tedy docela brzy. Ovšem dolar na zveřejnění zápisu nereagoval posílením. Dnes se eurodolar pohybuje poblíž EUR/USD 1,056. Pravděpodobnost, se kterou peněžní trh započítává zvýšení úrokových sazeb na březen a květen, se po zveřejnění zápisu viditelně nezměnila. Trh nadále připisuje březnovému zvýšení sazeb zhruba 30 % pravděpodobnost a květnovému 60 %. Jelikož ECB v nejbližších měsících velmi pravděpodobně neoznámí změnu v měnové politice, má dolar potenciál pro posilování. Naši kolegové z Vídně očekávají dolar na konci března poblíž EUR/USD 1,04 a v červnu u EUR/USD 1,02.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 22.2.2017

22.02.2017 Německý Ifo index podnikatelské důvěry vzrostl v únoru o 1,1 bodu na 111 bodů. Navázal tak na včera zveřejněný dobrý výsledek indexu nákupních manažerů a podruhé tak během posledních tří měsíců dosáhl na své šestileté maximum. Německé firmy vidí svoji budoucnost v příštích měsících optimisticky, což vyjadřuje složka očekávání, která vzrostla o 0,8 bodu na 104 body. Vzrostla také složka hodnocení současných podmínek a to o 1,5 bodu na 118,4 body a drží se tak na svém maximu od srpna 2011. Především ve výrobním sektoru byli výrobci spokojeni se současnými podnikatelskými podmínkami. Ifo index předčil očekávání trhu, který čekal mírný pokles. Po opatrnějším začátku roku 2017 to vypadá, že dynamika německé ekonomiky je zpátky a jak index naznačuje, povede se jí dobře i v příštích měsících.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 21.2.2017

21.02.2017 Dnes stojí za pozornost zveřejnění předběžného odhadu indexu nákupních manažerů v eurozóně a v Německu. Oba dva indexy předčily očekávání trhu a indikují tak pokračující ekonomickou expanzi. Již tak silný PMI index z výrobního sektoru v Německu v únoru vzrostl o 0,6 b. na 57 bodů a je tak nejvýš od poloviny roku 2011. Trh naopak očekával pokles na 56 bodů. Očekávání předčil také složený index nákupních manažerů, ten vzrostl na 56,1 bodů a je na svém téměř tříletém maximu. Medián trhu očekával stagnaci na 54,8 bodů.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 20.2.2017

20.02.2017 Tento týden bude na makroekonomická data chudší, za pozornost budou stát předstihové indikátory a to jak v USA, tak v Evropě. Jelikož některé regionální Fed indikátory (jako Empire či Filadelfský index) se v únoru nečekaně zlepšily a dosáhly vysokých úrovní, trh očekává zlepšení také u amerického PMI indexu z výrobního sektoru, který bude zveřejněný zítra. Naopak mírné snížení indexu nákupních manažerů čeká trh v Německu, ve Francii i za celou eurozónu. Český PMI index bude zveřejněný až v březnu.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 17.2.2017

17.02.2017 Dnešek je chudý na data jak doma, tak i v zahraničí. O největší rozruch v tuzemsku se postaral guvernér ČNB J. Rusnok, který včera ve večerních hodinách poskytl rozhovor České televizi. Dnes ráno kolovala fáma, že J. Rusnok uvedl, že konec kurzového závazku ČNB oznámí den předem. Jednalo se však o nedorozumění, jak vyplynulo ze samotného rozhovoru, guvernér nic takového neřekl, ale podotkl, že až se tak stane, ČNB to včas oznámí. Mimo jiné J. Rusnok zopakoval platnost „tvrdého závazku“ do konce března 2017 a jako pravděpodobný termín exitu polovinu letošního roku, ale ani on prý neví, kdy přesně k exitu dojde.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 16.2.2017

16.02.2017 Vystoupení guvernérky americké centrální banky J. Yellenové před Kongresem, které se se konalo v úterý a ve středu, ovlivnilo očekávání trhu. Ještě předtím, než Yellenová promluvila před oběma komorami Kongresu, přisuzoval peněžní trh 30 % pravděpodobnost, že by k zvýšení úrokových sazeb Fedu mohlo dojít v březnu a 48 % dával trh květnu. Po vystoupení Yellenové se pravděpodobnosti na dřívější zvýšení úrokových sazeb zvýšily. Peněžní trh nyní připisuje 36 % pravděpodobnost, že by k zvýšení sazeb došlo v březnu a zhruba 60 % dává květnu. Naši kolegové z Vídně se domnívají, že březnové zvýšení úrokových sazeb je málo pravděpodobné. Nejistota kolem fiskálního impulsu je totiž vysoká a pořád není k dispozici dost nových informací ohledně plánovaných daňových úprav. Navíc několik posledních dat z trhu práce bylo solidních, ale ne skvělých. V lednové statistice počet nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělský sektor sice překonal očekávaní trhu, ale tempo růstu mezd bylo slabší a nezaměstnanost vzrostla, i když se čekala její stagnace.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 15.2.2017

15.02.2017 Americká inflace v lednu zrychlila své meziroční tempo na 2,5 % z předchozí úrovně 2,1 %. Jedná se o nejvyšší růst cen od března 2012. Trh očekával zrychlení na 2,4 % r/r. Také jádrová inflace nepatrně zrychlila o 0,1 p.b. na 2,3 % r/r. Vyšší tempo růstu americké ceny vykazují především kvůli nízké srovnávací základně z minulého roku a růstu cen ropy na světových trzích.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 14.2.2017

14.02.2017 V několika evropských zemích dnes byla zveřejněná statistika o vývoji HDP za čtvrté čtvrtletí. Podle rychlého odhadu ČSÚ vzrostla česká ekonomika v posledním čtvrtletí loňského roku o 0,2 % mezičtvrtletně. Meziroční tempo zpomalilo na 1,7 % z předchozího tempa 1,9 %, zatímco trh čekal tempo přes 2 %. Ovšem rychlý odhad HDP jenom nastiňuje, jakým tempem česká ekonomika pravděpodobně rostla. Až zpřesněný odhad, který bude zveřejněný začátkem března, nabídne detailní strukturu ekonomického růstu a lze jej považovat za důvěryhodnější a spolehlivější indikátor. Z předběžných údajů vyplývá, že celoročně česká ekonomika v roce 2016 zpomalila své tempo růstu na 2,3 % z předchozího tempa 4,6 %. Mírnější tempo v roce 2016 bylo zapříčiněno jak vysokou srovnávací základnou z roku 2015, tak i slabšími investicemi. Naopak chuť tuzemských spotřebitelů utrácet zůstává spolu s vývozem do zahraničí tahounem české ekonomiky. To podpořilo zejména zpracovatelský průmysl. Naopak stavebnictví vykázalo výrazně nižší výkonnost než v roce 2015 právě kvůli slabým (státním) investicím.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 13.2.2017

13.02.2017 Nejsledovanější událostí tohoto týdne bude úterní a středeční projev guvernérky Fedu Janet Yellenové v obou komorách amerického kongresu. Trh bude především sledovat, zda guvernérka Yellenová se vyjádří k počtu zvýšení klíčové sazby v roce 2017. Federální výbor letos očekává zvýšení sazeb třikrát, zatímco trh očekává s největší pravděpodobností zvýšení pouze dvakrát. Guvernérka určitě bude také hodnotit celkový stav americké ekonomiky, která operuje u hranice svých technologických možností. V roce 2016 průměrná míra nezaměstnanosti byla nejnižší od roku 2007 a podle posledních zveřejněných statistik americká inflace roste stabilně od léta, přičemž v prosinci dosáhla úrovně 2,1 % r/r. Inflace za leden bude zveřejněná ve středu a trh očekává její další zrychlení na 2,4 % r/r.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 10.2.2017

10.02.2017 Dnes zveřejněná spotřebitelská inflace v ČR byla ostře sledovaná, ale žádný šok nepřipravila. Podle ČSÚ vzrostly spotřebitelské ceny v lednu o 0,8 % meziměsíčně. Meziroční tempo růstu zrychlilo na 2,2 % z prosincových 2,0 %. To bylo o desetinku nad naším odhadem, dvě desetinky nad mediánem trhu a 0,3 procentního bodu nad odhadem ČNB. Za růstem spotřebitelských cen stály především sezónní či jednorázové skoky v cenách potravin (jako brambory, vejce či jogurty) a zimních zájezdů. Na zvýšení nákladů na bydlení se také podepsalo po delší odmlce trochu citelnější zdražení plynu a elektřiny. Pokračuje růst i pohonných hmot vlivem vyšších světových cen ropy a silnějšího amerického dolaru. A jak na začátku roku bývá, rostly i ceny služeb včetně stočného a vodného. Růstu cen se nevyhnul ani alkohol.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 9.2.2017

09.02.2017 Žádná relevantní makroekonomická data dnes zveřejněna nebudou doma ani v zahraničí. V České republice se netrpělivě očekává zítřejší výsledek lednové spotřebitelské inflace, která bude mít výrazný vliv na rozhodování ČNB o ukončení kurzového závazku. Lednová inflace by podle naší prognózy měla vzrůst o desetinu na 2,1 % r/r, trh očekává stagnaci na úrovni inflačního cíle ČNB 2 %. Podle prognózy ČNB by naopak měla lednová inflace o desetinku klesnout.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 8.2.2017

08.02.2017 Dnes žádná relevantní data v eurozóně ani v USA zveřejněná nebyla. V Polsku zasedala centrální banka, ale hlavní úroková sazba zůstala nezměněná na 1,50 %, jak se čekalo. Polská centrální banka skončila cyklus měnového uvolňování v roce 2015. Podle RBI by úrokové sazby v Polsku měly zůstat nezměněné alespoň do příštího roku.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 7.2.2017

07.02.2017 Podle statistiky, kterou dnes zveřejnila Česká národní banka, ČNB v prosinci intervenovala na devizových trzích v celkové výši 88 mld. Kč. Objem intervencí v prosinci patří spíše k větším a přichází po slabším listopadu, kdy ČNB intervenovala na devizovém trhu v mnohem menším objemu 14 mld. Kč. Vyšší intervence byly především způsobeny rostoucími tlaky spekulativních investorů. Tyto tlaky byly viditelné pak především v lednu, poté, co Český statistický úřad zveřejnil prosincovou spotřebitelskou inflaci. Ta dosáhla 2 % a odpovídá tak úrovni, kterou ČNB cíluje. Lednové devizové rezervy ČNB vzrostly o 413,2 mld. Kč a svědčí tak o výrazném nárůstu objemu intervencí v tomto měsíci, které byly pravděpodobně nejvyšší od zavedení závazku. ČNB se snaží spekulativní tlaky tlumit především verbálními intervencemi a ujišťováním, že tzv. “tvrdý závazek“ - nepustit korunu pod úroveň EUR/CZK 27,0 - platí do konce března. Nadále však ČNB tvrdí, že nejpravděpodobněji dojde k uvolnění kurzu v polovině roku 2017. My vidíme jako nejpravděpodobnější datum opuštění závazku druhou polovinu letošního roku. Klíčový ovšem bude výsledek lednové inflace zveřejněn tento pátek.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 6.2.2017

06.02.2017 Údaj o spotřebitelské inflaci za leden, který Český statistický úřad zveřejní tento pátek, přitáhne hodně pozornosti. Lednová inflace je obecně jedním z nejvíce sledovaných makroekonomických indikátorů. Na přelomu roku se odehrávají různé administrativní změny a firmy tradičně upravují své ceníky. Navíc nově zavedená elektronická evidence tržeb zřejmě přispěla jednou nebo dvěma desetinkami procenta k celkové inflaci. Jelikož inflace se již v prosinci nacházela na inflačním cíli ČNB, půjde tentokrát o ještě důležitější údaj. Podle nejnovější prognózy ČNB by se spotřebitelská inflace měla v lednu nacházet na 1,9 %, tedy o desetinku níž než v prosinci. Náš odhad počítá se zrychlením na 2,1 % a medián trhu očekává stagnaci na 2,0 %.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 3.2.2017

03.02.2017 Na americkém trhu dnes byla zveřejněna ostře sledovaná data z trhu práce za leden. Během tohoto měsíce podle statistiky přibylo 227 tisíc nových pracovních míst mimo zemědělský sektor, což je o 70 tisíc více než v prosinci a téměř o padesát tisíc více než očekával trh. Dobrý výsledek už dříve naznačovala tento týden zveřejněná ADP statistika, podle které vzrostla v lednu zaměstnanost o 246 tisíc z předchozích 151 tisíc v prosinci. Míra nezaměstnanosti vzrostla o desetinu na 4,8 %. Hodinová mzda meziměsíčně vzrostla o 0,1 %, trh očekával růst třikrát vyšší. Meziročně hodinová mzda vzrostla o 2,5 %, o 0,2 p.b. pomaleji než medián trhu předpokládal. Americký dolar reagoval oslabením a obchoduje se za cenu okolo EUR/USD 1,076.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 2.2.2017

02.02.2017 Česká národní banka na dnešním zasedání ponechala úrokové sazby i kurzový závazek beze změny. ČNB taky potvrdila tzv. tvrdý závazek neopustit kurzový závazek před druhým čtvrtletím. Bankovní rada vidí jako pravděpodobné ukončení závazku kolem poloviny roku. V nové makroekonomické prognóze ČNB snížila odhad pro letošní růst HDP o desetinku na 2,8 %. Snížil se také výhled na PRIBOR. Naopak inflační výhled byl revidovaný nahoru, jak se čekalo. Prognóza předpokládá, že kurz koruny k euru v druhé polovině 2017 posílí. Guvernér Rusnok ale řekl, že překoupení koruny může po exitu vést k oslabení koruny. Dále zopakoval, že ČNB je připravena po exitu vyhlazovat výkyvy kurzu koruny. Následně dodal, že na načasování exitu se nic podstatného nemění a ČNB zatím nemá pocit a potřebu ukvapeně reagovat a urychlovat očekáváné ukončení závazku.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 1.2.2017

01.02.2017 Nejsledovanější událostí dnešního dne bude zasedání americké centrální banky. I když se tentokrát neočekávají žádné změny v měnové politice, Fed by se mohl vyjádřit k vývoji inflace, která dosahuje na cílovou hodnotu. Tento týden zveřejněný PCE deflátor za prosinec dosáhl hodnoty 1,6 % r/r a spotřebitelská inflace se ve stejném období vyšplhala přes 2 % r/r. Protože makroekonomická data potvrzují, že americká ekonomika je v dobré kondici, předpokládáme, že jestřábí frakce FOMC bude tento rok více slyšet a mohla by tak podpořit záměr Fedu třikrát zvýšit americké úrokové sazeb. Na americkém trhu bude dnes ještě zveřejněn ISM v průmyslu za leden, kde náš tým očekává stagnaci na úrovni 54,4 bodů.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 31.1.2017

31.01.2017 Dnes zveřejněná makrodata z eurozóny předčila očekávání trhu. Podle údajů Eurostatu nezaměstnanost v eurozóně klesla v prosinci na 9,6 %, přičemž trh čekal o dvě desetinky vyšší hodnotu. Nezaměstnanost v zemích Evropské unie zůstala nezměněná na 8,2 %. Mimo nezaměstnanost byl zveřejněn také odhad HDP a inflace. Podle rychlého odhadu Eurostatu zrychlila inflace v eurozóně na tříleté maximum 1,8 % z předchozího tempa 1,1 %. Rychleji rostly ceny potravin i energií. Když pomineme tyto volailní složky spotřebního koše, setrvala (jádrová) inflace na 0,9 %. HDP eurozóny vzrostlo ve čtvrtém čtvrtletí o 0,5 % mezičtvrtletně a o 1,8 % meziročně, což bylo o desetinku nad odhadem trhu. Navíc údaje za třetí čtvrtletí byly revidované mírně nahoru. Oživování ekonomiky eurozóny by mělo v letošním roce pokračovat. RBI odhaduje průměrné tempo růstu HDP kolem 1,5 %, tedy o jeden procentní bod pomaleji, než by měla podle našich odhadů růst česká ekonomika.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 30.1.2017

30.01.2017 Na českém trhu na sebe tento týden strhne pozornost zasedání České národní banky ve čtvrtek. Vzhledem k výsledku prosincové inflace, očekáváme, že v nově zveřejněné prognóze ČNB se dočkáme revize spotřebitelské inflace směrem nahoru.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 27.1.2017

27.01.2017 Podle nejnovějšího průzkumu ČNB se mezi analytiky domácích (a několika zahraničních) bank změnily očekávání o tom, kdy ČNB ukončí kurzový závazek. V lednu 12 z 16 analytiků očekává, že k ukončení kurzového závazku dojde v druhém čtvrtletí 2017. V prosinci to bylo jen 5 analytiků, kteří očekávali konec závazku v Q2 2017. S ohledem na přibližující se předpokládaný termín konce kurzového závazku se posunul očekáváný průměrný roční odhad kurzu koruny na EUR/CZK 26,20. Přestože se spotřebitelská inflace již v prosinci dostala na 2 % inflační cíl ČNB, lednová inflace bude ve vztahu ke kurzovému závazku důležitější. Podle našich odhadů by se měla inflace v lednu udržet velmi blízko stávajících 2 %.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 26.1.2017

26.01.2017 Dnes nejsou na domácím trhu zveřejněná žádná nová data. U našich německých sousedů vzrostl indikátor důvěry spotřebitelů nad očekávání trhu z už již tak vysoké hodnoty. Je tak v souladu s ostatními předstihovými indikátory zveřejněnými tento týden poukazujícími na dobrou kondici německé ekonomiky.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 25.1.2017

25.01.2017  Česká bankovní asociace (ČBA) dnes zveřejnila aktualizovanou prognózu vývoje české ekonomiky pro nadcházející roky. Podle ČBA poroste česká ekonomika letos i v příštím roce tempem 2,6 %. My pro letošek očekáváme o desetinku vyšší tempo růstu, přičemž hlavním tahounem bude spotřeba domácností. ČNB letos velmi pravděpodobně ukončí kurzový závazek, my očekáváme opuštění závazku v druhé polovině roku. Podle ČBA by koruna měla letos v průměru posílit k EUR/CZK 26,60 z loňských EUR/CZK 27,03.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 24.1.2017

24.01.2017 Podle údajů Českého statistického úřadu v lednu celková důvěra v domácí ekonomiku meziměsíčně mírně vzrostla na hodnotu 14,7 b. Hodnoty za poslední tři měsíce tak patří k nejvyšším od roku 2008. Indikátor důvěry podnikatelů klesl o 0,2 b. na 16,5 b. Dotazovaní z průmyslového sektoru očekávají, že v následujících třech měsících výrobní činnost poroste vyšším tempem a měla by růst i zaměstnanost. Zvýšil se však počet podniků, které znepokojuje nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců. Rovněž ve stavebnictví by podle dotazovaných mělo během příštích třech měsíců dojít k růstu tempa produkce, zaměstnanost by se však měla snížit. Indikátor důvěry spotřebitelů vzrostl o 1,2 b. na 7,5 b. a je tak na své nejvyšší úrovni v historii. Spotřebitelé se však více obávají výraznějšího růstu cen. Oproti lednu 2016 celková důvěra vzrostla.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu

23.01.2017 Z dat přitáhnou tento týden nejvíc pozornosti předstihové indikátory (Ifo a PMI indexy) a odhad růstu americké ekonomiky za čtvrté čtvrtletí. Indexy nákupních manažerů v Německu, Francii, eurozóně ani USA se v prvním letošním měsíci pravděpodobně nijak zvlášť nezměnily oproti svým prosincovým hodnotám. Nadále by tak měly indikovat pokračující expanzi a to jak ve výrobním sektoru, tak i se službami. Americké HDP za čtvrté čtvrtletí velmi pravděpodobně vykáže pomalejší tempo růstu než o kvartál předtím. Nicméně spotřeba domácností zřejmě opět významně přispěla k růstu americké ekonomiky.
Související klíčová slova: Český průmysl | Výdaje | Člen bankovní rady | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | Řecko | Bankéř | Devizové rezervy ČNB | Koruna zpevnila | EUR | Tempo růstu | Zkušenosti | Cenová hladina | Mezinárodní měnový fond | Koronavirové krize | Německý ukazatel | Šéf Fedu Powell | Německý vývoz | Nový ekonomický výhled | Zpracovatelský sektor | Výrobní PMI | Průmyslová výroba v eurozóně | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Inflační čísla | Německý ministr financí | Finanční injekce | Úřad práce | Japonská měna | Hospodaření státu | Míra nezaměstnanosti v ČR | Akciové trhy | Snižování cen | Tiering | Polský zlotý | Pokles sazeb | Čínské strany | Dow Jones Industrial | Francouzský CAC 40 | Pandemie koronaviru | Protiinflační tlaky | Evropský datový kalendář | Koruna oslabuje | Záporné sazby | Tvorba fixního kapitálu | Švédské koruny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Index strachu | Schodek státního rozpočtu | Měnové zasedání | SP500 | Konzervativní strana | Japonská ekonomika | Zasedání ECB | Výnosy dluhopisů | Pravděpodobnost | Optimismus investorů | Belgie | Evropská komise | Lagardeová | Vládní opatření | Evropská nezaměstnanost | Německé ceny výrobců | Pokles indexu | Utahování měnové politiky | Brexitová dohoda | Tuzemský průmysl | Britská libra | Splátky dluhů | Americká inflace | Výkyvy | Depozitní sazba | Obchodní dohoda USA-Čína | Financial Times | Ceny výrobců v eurozóně | Český statistický úřad | Predikce vývoje | Tuzemská ekonomika | Deflace | PMI z Německa | Helena Horská | Naděje pro německou ekonomiku | Geopolitické napětí | Bankovní rada ČNB | Saúdská Arábie | PLN | Data z Německa | Zpomalující ekonomika | Burze | Aktivita firem | Měnová opatření | Propad cen | Výhled | Ekonomika Německa | Nálada v eurozóně | Epidemie SARS | Americký prezident | Cena zlata | Směřování měnové politiky | Německý DAX | Evropské ceny výrobců | Akcie dnes | Strach | Expanze | Úsilí | EUR/RUB | Počet Američanů žádajících o podporu | Tempo růstu ekonomiky | Více peněz | Vývoj cen ropy | WTO | Pandemie | Analýzy | Karanténní opatření | Czech Credit Bureau | Uvolnění měnové politiky | Výhled ekonomiky | Podpůrné programy | Burza | Růst cen | ZEW indexy | Základní úrokové sazby | Inflace v prosinci | CZK | Odliv zahraničního kapitálu | Makroekonomické zprávy | Nizozemsko | New York | Snížení úrokových sazeb | Pandemie COVID-19 | Česká nezaměstnanost | Odvětví české ekonomiky | Brexit | Ekonomika Spojených států | Čínský HDP | Americká odvetná cla | Vývoj amerického dolaru | Ekonomické zotavení | Dolarový index | Česká měna | Cíl ČNB | Dividendy | Indikátor investičního sentimentu | Dluhopis | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Evropská měna | Podnikatelská důvěra | Index volatility VIX | Prodeje nových aut | Slabý trend | Hluboké ztráty | První část obchodní dohody | Evropské indexy nákupních manažerů | ČSÚ | MF | Ministerstvo financí České republiky | Oslabování eura | Nezaměstnanost | Napětí ve světovém obchodě | Výnosy italských dluhopisů | Vývoj měnového kurzu | Registrace automobilů | Zvyšování sazeb | Znovusjednocení země | Zotavování v USA | Dobré výsledky | Hlavní ekonom | Zaměstnanost | Oživení v automobilovém průmyslu | Irsko | Čínská poptávka | Maloobchod | Dnešní datový kalendář | Ceny elektřiny | Dolary | Byznys | Globální ekonomiky | Odhad růstu globálního HDP | Ekonomický optimismus | Viceguvernér ČNB | Graf | Akciový index | Dovoz ropy | Americké státní dluhopisy | Podnikání | Aktuální kurz eur | Ceny pohonných hmot | Ekonomická důvěra v eurozóně | Rubl | Polská centrální banka | České PMI | Rychlý růst mezd | Ekonomiky | Odhodlání | Růst německé ekonomiky | Země OPEC | Reakce trhu | Volatilita | Maďarsko | Záchranný fond | Průmyslová produkce | Nastavení úrokových sazeb | Economist | Šéf britské centrální banky | Centrální banky | Inflace | Peníze | Zveřejněné údaje | Nejúspěšnější odvětví české ekonomiky | Propad investic | Brent | Stavební produkce | Březnová inflace | Britské volby | Politika | Očekávání | Daňové úlevy | Odvetná cla | Kurz EUR/CZK | Schodek zahraničního obchodu | Ekonomika EU | Zápis ze zasedání Fedu | Odhady PMI | Vybírání zisků | Ratingová agentura | Theresa Mayová | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Uvolňování karanténních opatření | Průmysl | Cena Brentu | Šíření onemocnění | Snížení ekonomické aktivity | Guvernér české národní banky | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Financovat | Fiskální politiky | Koronavirová epidemie | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zásoby ropy | Politická nejistota | Zasedání Evropské centrální banky | Snižování cen výrobců | Evropská ekonomická důvěra | Janet Yellenová | CZK/EUR | Růst | Americký index | Itálie | Výpadky | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Výsledky průzkumu | Program kvantitativního uvolňování | Opatření centrálních bank | Ceny zemědělských výrobců | Německý export | Nový rekord | Německé firmy | Jednání FOMC | Kurzu měn | Prognóza | Výnosová křivka | Souhrnný index | Trh práce | Prezident Fedu | Předstihové indikátory | Britská centrální banka | Šíření nákazy COVID-19 | Tempo poklesu | Prezident USA | Bydlení | Pochybnosti | Zpráva | EUR/PLN | Výroba v eurozóně | Koronavirová krize | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Členové rady ČNB | Implikovaná volatilita | Americká měna | Ceny výrobců | Vývoj spotřebitelské inflace | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Zpomalení ekonomiky | Evropská inflace | Lira | Koruna posílila | Geopolitická rizika | Cla na americké zboží | Český běžný účet | DJIA | Snižování sazeb | Oslabování koruny | EBay | Covid | Oslabení eura | Index ekonomické aktivity | Turecko | Vývoj kurzu | Nekonvenční měnové politiky | Zveřejněná data | Trh | Barel ropy | Deficit rozpočtu | Předsedové vlád | Český index nákupních manažerů | Prezidenti a premiéři | Makroekonomické události | Zkušenost | MSCI | Americká nezaměstnanost | Christine Lagarde | Brexit bez dohody | Švédská národní banka Riksbank | Další růst | Šíření nemoci COVID-19 | Kurz české měny | Evropský maloobchod | Představitelé Fedu | Kapitálový trh | Index | Studie | Futures | HUF | Směnný kurz | Vládní podpory | USA | Elektřina | MMF | Nabídka | Výrobní ceny | Odliv dividend | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Nejistoty | Nárůst počtu nově nakažených | Donald Trump | Empire State Index | Videokonference | Jiří Rusnok | Posílení | Devalvace | Britský akciový index FTSE 100 | Analytika | Včerejší obchodování | Údaje o inflaci | Depreciace | Inflace v eurozóně | Tuzemský maloobchod | S&P | Koruna | Indikátor důvěry v ekonomiku | ČNB Vojtěch Benda | Unie | Německá nezaměstnanost | Důvěra investorů | Data z ekonomiky | Sázky | Akciové indexy | Christine Lagardeová | Zasedání Světového ekonomického fóra | Sell | Britský premiér | Země EU | IEA | Ekonomický vývoj | Raiffeisenbank a.s. | EUR/GBP | Očekávání analytiků | Rozpočtový rámec | Kurz EUR/USD | Deficit | Volatility | Švédská inflace | Problémy | Sentix indikátor | G7 | Lídři EU | Kurz dolaru | Budoucnost | Pandemická situace v USA | Odchod z EU | Ceny ve výrobní sféře | Virus | 7 dní s korunou | Větší riziko | Americká centrální banka | Británie | Mediánová mzda | Prezident Trump | Opatření proti šíření koronaviru | Automobilový sektor | Globální finanční krize | Česká koruna | Republikáni | Negativní dopad | Dopady pandemie | Index výroby | RBroker | Podnikové investice | Nejprudší pokles | Ropa Brent | Daně z příjmů | Klesající trend | Obchodní války | Meziroční míra inflace | Devizové intervence | Bohatství | Ministerstvo financí ČR | Sentix index | Ifo | Důvěra spotřebitelů | Průmysl a stavebnictví | Vývoj eura | TLTRO III | Rozhodnutí ČNB | Momentum | Index nákupních manažerů | Vývoj mezd | Šéfka ECB | Domácnosti | Cena komodit | Podnikatelé | Ceny výrobců v USA | Poptávka | Cena zlata dnes | Opatření proti šíření nemoci | Čínské akciové trhy | Maloobchodní tržby | ISM index | Aukce státních dluhopisů | Cena ropy dnes | Kurz koruny | Saldo zahraničního obchodu | Dnešní PMI | Snižování úrokových sazeb | Opatření proti šíření epidemie | NAFTA | Kurz české koruny | Růst důvěry v českou ekonomiku | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Zpomalení globální ekonomiky | Vývoj inflace | Tuzemská inflace | Očekávání trhu | Ekonomický institut Ifo | Tovární objednávky | Obchodovat | Americké indexy | Sentiment v Německu | Oslabení kurzu | Největší ztráty | Norsko | Economist Intelligence Unit | Indikátor | Dluhopisy | Důvěra v ekonomiku | Inflace zpomaluje | Prezident Donald Trump | Analytici | Aukce | TLTRO | Obchodníci | Horší data z Německa | Bankovní rada České národní banky | Hlavní ekonomka | Statistický úřad | Pokles cen | Pozornost trhu | Hang Seng | Index Exportu | Přijetí eura | Odhady PMI indexu | Budoucí nastavení měnové politiky | Sentiment v ČR | Počet registrací nových osobních aut | Omezení těžby | Bankéři | Investiční aktivita | Dnešní zprávy | Nastavení měnové politiky | Americká průmyslová produkce | Propad sentimentu | Politické napětí | Ropa | Rušení cel | Německý růst HDP | ECB měnové podmínky | Makroekonomická data | Cena barelu ropy | Členské státy | UBS | Depozitní sazby | USA a Čína | Vývoj kurzu EUR/USD | Naše prognóza | Kanadský dolar | Růst HDP | Měnová politika ČNB | Euro vůči dolaru | Šíření nemoci | Zpracování kovů | Rekordní propad | Indexy důvěry | Růst eurozóny | Růst akcií | Tuzemská nezaměstnanost | Fáze obchodní dohody | Pohonné hmoty | Index volatility | Ekonomové | Dubnová inflace v eurozóně | Czech Credit Bureau (CRIF) | Spojené státy | Americká data | Kurz dolarů | Indexy PMI | Výrobní aktivita | Vývoj | Nový šéf Fedu | Dnešní údaje | Ekonomické restrikce | Úroková sazba | Lucembursko | Rozdíl v ekonomické úrovni | Snížení základní úrokové sazby | Růst cen výrobců | Akciový index DAX | Demokraté a Republikáni | Úrokové sazby | Zvyšování úrokových sazeb | Uvolňování karantén | Držení akcií | TikTok | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Facebook | Americké akcie | CRIF | České mzdy | Zasedání České národní banky | Dnešní finanční trhy | Volby | České měny | Růst americké ekonomiky | Data z průmyslu | Summit EU | Utáhnout měnovou politiku | Ekonomické aktivity | Volatilní | Obchodní dohody | EUR/USD | Výnosy | Německé hospodářství | OSN | Intervence | Světové obchodní organizace | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Členské země Evropské unie | Nejvyšší deficit | Euro vůči americkému dolaru | Člen bankovní rady ČNB | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Prohlášení | Měnové politiky | G20 | Onemocnění | Řecká ekonomika | Sazby ČNB | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Šíření nákazy | Fiskální politika | Únorová bilance zahraničního obchodu | Měnový výbor | Příjmy z obchodování | Ekonomická situace | Odhad HDP | Ekonomický sentiment | Ekonomické zotavování | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Centrální bankéři | Index FTSE 100 | Kapitálové rezervy | Obchodní jednání | Rekordní pokles | Výsledek referenda | Dow Jones | Bezpečný přístav | Bouře Harvey | Americká centrální banka FED | Odliv kapitálu | Zpomalení růstu ekonomiky | Miliardy dolarů | ADP | Koronavirus | Nesoulad | Vojtěch Benda | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezidentské volby | Propad průmyslové výroby | Miliardy korun | Světový obchod | Tisková konference | Platební bilance | Růst mezd | Prezident ECB | Stoupající sentiment | Počet Američanů bez práce | Reálné ekonomiky | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Sazby | Odhad spotřebitelské důvěry | České koruny | Investovat | Expanzivní fiskální politika | Průmyslové objednávky | Sektor služeb | Obchodní dohoda | Průzkum | Snížení úroků | Firmy | Amazon | Polská ekonomika | Objem intervencí | Tvrdý brexit | Český státní rozpočet | Index výrobních cen | Zajištění | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Silný propad | Zájem investorů | Cena ropy brent | Euro dnes | Aramco | Ekonomický propad | Podíl nezaměstnaných | Evropské sdružení výrobců automobilů | Japonská burza | Investování | Distribuce | Fed | Maďarský forint | Globální rizika | Rozpočtový deficit | Boris Johnson | Automobilový průmysl | Česká vláda | Dílčí index | Trhy | Kurzový závazek | Překoupení | Index nákupních manažerů ve výrobě | FTSE | Dubnová inflace | Růst české ekonomiky | Důvěra v eurozóně | Měnové trhy | Americké ceny výrobců | Rizika | Rada ČNB | Dlouhodobější cíle | Eurozóna | Portugalsko | Horší data | Fond | Výše úrokových sazeb | ISM | Měnověpolitické zasedání | Záchranný program | Dluhopisový trh | Celkový výsledek | Měnová politika ECB | Ministr financí Scholz | Předkrizové úrovně | Dánsko | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Ministr obchodu | Představitelé centrální banky | Růst ekonomiky | Žádosti o podporu | Restart ekonomiky | Mojmír Hampl | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | Holubice | Ekonomické zotavování v USA | Stabilita | Hodnocení ekonomiky | Příjmy domácností | Španělsko | Burza dnes | Solidní růst | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Evropské indexy důvěry | Americké trhy | Inflace v USA | Nálada na finančních trzích | Mzdy | Zlepšení nálady | Evropský průmysl | Odhady analytiků | Růst ekonomiky eurozóny | ZEW index ekonomického sentimentu | Průmyslová výroba v tuzemsku | Prezident Ifo | Investiční aktivity | Peněžní trh | Kurzarbeit v Německu | François Villeroy de Galhau | Pokračování hospodářského růstu | Aktuální cena ropy | Evropské trhy | Slabší data z průmyslu | Hospodaření | Český hrubý domácí produkt | Zahraniční obchod | Ztráta | Riksbank | Švédská národní banka | Očekávání do budoucna | Dluhové krize | EUR/HUF | Ztráty zaměstnání | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Likvidita trhu | Prodeje existujících domů | Výrobní náklady | Bilance Fedu | Kurz koruny vůči euru | Pracovní trh | EK | Riziko | Analytik | Emise | JPY | Zdravotní pojištění | Zasedání ČNB | Citi | Pokles výnosů | SARS | Slabá koruna | Transakce | Šok | LTV | Finanční trh | Turecká lira | Pesimismus | Nástroj | GBP | Plyn | ISM indexy | Německá ekonomika | Čína | Ceny | Financování | Vyjádření ekonomů | Recese | Pokles | Kompozitní index | Německý ZEW index | FTSE 100 | Války | Impuls | Snižování stavů | Raiffeisenbank | Bundesbank | Nárůst nezaměstnanosti | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Predikce | Jedno euro | WTI | USD/RUB | ČNB Jiří Rusnok | Fed index | Restriktivní opatření | Cla na čínské zboží | EUR/JPY | Libra | Souhrnný indikátor | Dlužník | Sentix | Prodeje automobilů | Dopady epidemie koronaviru | Forint | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Francouzská ekonomika | Říjnová inflace | Proticyklické kapitálové rezervy | Výnos | Růst důvěry | Frank | Počet nakažených | Šéf ECB | Úrokové sazby ECB | Rozhovor | Přebytek ropy | Česká bankovní asociace | Posílení koruny | Obchodní den | Ceny energií | Giuseppe Conte | Bezpečné přístavy | Zotavení ekonomiky | Inflační cíl | VIX | RUB | Dopad koronaviru | Euforie | Kurz eura k dolaru | Vyjednávání o brexitu | Makroekonomický výhled | Dynamika mezd | Čínské zboží | Evropské PMI | Zisk | Koronavirové pandemie | ČNB | Bank of England | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Bundesbanka | Demokraté | Swapy | Rating | Dovoz | České hospodářství | Obchodování | Dnešní data | Posílení dolaru | Úroky | Zlepšení sentimentu | Eurostat | Prezident | Růst inflace | Oslabování dolaru | Státní rozpočet | Evropa | Měna | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Nový výhled | Bailout | Francie | Předpověď | Index cen průmyslových výrobců | Údaje | Spoření | Eurodolar | Finanční krize | Německý PMI | Obchody | Běžný účet | Cena ropy klesá | Růst spotřebitelských cen | Finančnictví | PRIBOR | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Výkyvy kurzu koruny | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Marže | Internetové firmy | Aktivum | Japonská centrální banka | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Nové zakázky | Tržby | Stagnace | Finanční systém | Konsensus | Dax index | Euro STOXX | Prodej aut | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Americké akciové trhy | Peking | GfK | Philadelphia Fed index | Investiční výdaje | Hospodářské noviny | HDP | Devizový trh | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Euro | Klid | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Index euro | Pandemická situace | Obchodní bilance | Nedostatek zakázek | Brazílie | Optimismus na trzích | Členské země | Hospodářský cyklus | Výprodej | Tomáš Holub | Členové OPEC | Slovensko | EUR/CHF | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Česká inflace | Americké firmy | Záchranný balík | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | FOMC | Akcie | Průmyslníci | Měnové podmínky | Mzda | Nákup aktiv | Aktuální kurz | Podniky | Index spotřebitelských cen | Koš | Český HDP | Tržby v maloobchodě | Vývoj ceny | Mzdová dynamika | Index cen | Převis | Vývoz | Reuters | PEPP | Globální ekonomika | Růst v eurozóně | Britská ekonomika | Největší propad | Prognózy | Kurz | Daně | Globální růst | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Nezaměstnanost v eurozóně | Pokladniční poukázky | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Obchodní rozhovory | Dopady koronavirové pandemie | Bankovní rada | Investice | Microsoft | Business | Pro investory | Potenciál | Švédská koruna | HDP v EU | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Indie | Bod | Hospodářská recese | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Makrodata | Zisky | Investiční stratég | Soukromá spotřeba | Regulace | Šéf Fedu | USMCA | Účet platební bilance | Německý akciový index DAX | Kurz eura | Hospodářství | Důvěra | České dluhopisy | Čistý příjem | Oslabení dolaru | Kontrakce | Situace v Číně | CAC 40 | PMI za leden | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Reinvestice | Měny | Značný pokles | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Prodej automobilů | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Spread | CSI300 | Ekonomický institut | Export | Světová zdravotnická organizace | Diskontní sazba | Finanční rizika | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Vývoj ceny ropy | Signál | Aktuální cena | Úbytek | České firmy | Záchranný balíček | Letectví | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Ceny stavebních prací | Britská vláda | Negativní sentiment | Prodeje aut | Pokles výnosů dluhopisů | COVID-19 | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | Cena ropy WTI | Devizové rezervy | Nikkei | Ekonomika USA | Data z amerického trhu práce | Průmyslová výroba v Německu | ZEW | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | Propouštění | Energie | Pozornost finančních trhů | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Bondy | Onemocnění COVID-19 | Zasedání Fedu | Bloomberg | Zhoršování situace | Guvernér centrální banky | Evropská unie | Kurzarbeit | Britský ministr financí | Britský FTSE 100 | Capital Economics | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Obchodování s akciemi | Kurz koruny k euru | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Přehled | Pokles úrokových sazeb | ČNB Tomáš Holub | Andrew Bailey | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | Míra zisku | Guvernér banky | OECD | CHF | Ekonomická důvěra | Index Nikkei | Oslabení koruny | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Těžba ropy | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | JDE | Podpora | Ministři financí | Prognóza ČNB | QE | Důvěra v průmyslu | Japonský premiér | Světová banka | Cena | Maloobchodní prodeje | Vystoupení z EU | Německá vláda | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Obchodní spory | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Indikátory ekonomického sentimentu | Obchodní partner | Evropské indexy | Dobrá nálada | Snížení sazeb | Nižší růst | Hospodářský růst v Číně | Česká ekonomika | Finanční prostředky | Ekonomická data | Spekulace na růst | Zastavení výroby | Názory analytiků | Úrokový diferenciál | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Ceny zeleniny | Fiskální balíček | Světová obchodní organizace | Datový kalendář | Fiskální stimuly | EUR/SEK | Indikátor důvěry | Zlato | Ekonomika | Inflace v Německu | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Finanční situace | Ekonomické krize | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | Likvidita | ČNB dnes | Prognóza ECB | Ekonomické prognózy | Repo sazba | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | Obchodní podmínky | Daně z příjmů právnických osob | Ministři financí eurozóny | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | Analýza | Ministr financí | Kurz EUR | Zlepšení | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | ČR | Vyšší ceny ropy | Tomáš Nidetzký | Intervenovat | Americký Fed | Čínské akcie | Pozice | Euro proti dolaru | Čínská ekonomika | Portfolia | Americké zásoby ropy | Německá průmyslová výroba | Export do Číny | Demokratické strany | Příprava | Inflace v EU | Saldo běžného účtu | Švýcarský frank | Změna sazeb | Měnová autorita | Tovární objednávky v Německu | Cenné papíry | Stoxx | Lídři | General Electric | Průměrná mzda | Kurz forintu | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Import | Kurz amerického dolaru | Finální odhad | Fox Business | Lednová inflace | Americký průmysl | Marek Mora | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Tržní očekávání | Aktivita zpracovatelského průmyslu | OPEC | Ministryně financí | Sentiment | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Bohatý | Indikátory důvěry | Obchodní bariéry | Americké objednávky | Spotřebitelé | Aktivita ve službách | Von der Leyenová | Německý statistický úřad | Vzdělávání | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Polsko | Ceny potravin | Nikkei 225 | Výnosy německých dluhopisů | ZEW index | Noviny | Zdražování | Ropy | P.A. | Předseda | Koruna posiluje | Škoda | Bankroty | Hospodářské výsledky | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Obchodní vztahy | USD | Odražení ode dna | Trh s nemovitostmi | Americký dolar dnes | Čínské úřady | PMI ze sektoru služeb | Počet nových žádostí o podporu | HDP v USA | Minimální mzda | BMW | Cestovní kanceláře | Hlavní úroková sazba | Dnešní čísla | Cena ropy | Prezidentka ECB | Akciové burzy | Americký maloobchod | Britský statistický úřad | Kupní síla | Program nákupu aktiv | Pokles HDP | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | Poklesy HDP | Rakousko | Trh s futures | Zpomalování ekonomiky | Britské libry | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Nemovitosti | Data z americké ekonomiky | Úrokové sazby Fedu | Aleš Michl | Nejistota | HDP v eurozóně | Německý Ifo index | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Nízké ceny ropy | Evropská centrální banka | Ceny v průmyslu | Švédsko | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Vývoz z Německa | Stabilita sazeb | Forward | Měnová politika | Alokace | CPI index | Inflační očekávání | Konec kurzového závazku | Rozpočtové politiky | Stavební výroba | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Referendum | Americká cla | Konzervativci | Mnichovský ekonomický institut | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Silné euro | Společná evropská měna | Digitální daň | Zpracovatelský průmysl | PMI ve službách | Globální finanční trhy | Poptávky po ropě | Pracovní síly | Akciový trh | Zasedání bankovní rady | Nákup dluhopisů | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Jerome Powell | Uvalení cel | Ukazatele | Šíření koronaviru | Dynamika HDP | Banka | Produkce ropy | Země eurozóny | Růst cen průmyslových výrobců | Markit | Američané | Indikátor ekonomického sentimentu | Čínské investice | Růst čínského HDP | Nízká inflace | Domácí poptávka | Statistika | Spotřebitelské ceny | Německá inflace | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Reuters | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Okamžité výsledky
Okamžitý funding
Okamžitý prodej
Okamžitý prodej akcií
Okamžitý vliv
Okasan Securities
OKAY Holding
OKB
OKD
Okénko finančního trhu

Následující klíčová slova

OKEx
OKEx C2C
OKEx Options
OKEX-TRADE
OKFX
OKchainfx
Oki Electric
Oklahoma
Okolnosti propadu turecké měny
Oko obchodníka
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít