Sobota 05. července 2025 08:25
reklama
Fintokei Payouty
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaForex
reklama
RebelsFunding NEW

Instant Trading EU Ltd.

img

Japonský jen se pohybuje do strany

12.06.2023 Kurz jenu vůči dolaru klesl o 1,5 %. Širší asijské měny klesly, protože trhy se před středečním závěrem zasedání Federálního rezervního systému uklidnily. Přestože se všeobecně očekává, že centrální banka po ročním zvyšování úrokových sazeb ponechá sazby na stávající úrovni, trhy zůstaly v napětí kvůli případným jestřábím překvapením. Pozornost se soustředí také na klíčové údaje o inflaci v USA, které budou zveřejněny v úterý a které pravděpodobně budou hrát roli při rozhodování Fedu o sazbách.
img

Ceny ropy se zvýšily

09.06.2023 Ceny ropy se zvýšily poté, co zpráva EIA naznačila, že v USA bude v létě silná poptávka po cestování. Ropa se vzhledem k rostoucím obavám z Číny vyvíjela pomalu, ale to by se mělo stabilizovat, protože tamní centrální banka je připravena poměrně brzy poskytnout významné stimuly. Zpráva EIA zaznamenala mírný pokles těžby o 452 000 barelů denně, tedy nárůst produkce, a silnou poptávku po ropě a benzinu. Zpráva však upozorňuje na některé medvědí faktory, neboť produkce dosáhla nejvyšší úrovně od dubna 2020 a vývoz ropy se propadl.
img

Zlato na rezistenci z trendové čáry

09.06.2023 Středeční nečekané zvýšení základní úrokové sazby Bank of Canada o 25 bazických bodů vyvolalo pochybnosti o pozastavení zvyšování sazeb ze strany Federálního rezervního systému. Šance, že nedojde ke změně, jsou sice stále vysoké. Jestřábí očekávání zvedla americké výnosy napříč křivkou, což podpořilo růst dolaru, a tudíž zatížilo zlato a posunulo ke spodní hranici jeho květnovo-červnového rozpětí. Desetiletý americký státní dluhopis má v současnosti výnos 3,78 %, zatímco dvouletý dluhopis nabízí 4,56 %.
img

USD/JPY v růstovém kanálu

08.06.2023 USD/JPY se od poloviny března obchoduje v růstovém kanálu. V posledních několika seancích se však pár obchoduje do strany poté, co byl jeho postup odmítnut v horní části býčího vzorce. Ukazatele hybnosti v současnosti naznačují, že nákupní síly ustupují. Ukazatel RSI tiká směrem dolů, ale zůstává nad svou hranicí 50denního klouzavého průměru. Kdyby se kupující pokusili posunout cenu výše, mohli by se setkat s počáteční rezistencí na šestiměsíčním maximu 140,90.
img

Libra se stále drží u trendové čáry

08.06.2023 GBP/USD po dosažení ročního maxima 1,2678 trh vytvořil korekci směrem dolů. Pár se však vrátil zpět na vyšší úroveň, když našel support na dlouhodobé růstové trendové linii, zatímco v současné době napadá opevněnou zónu, která zahrnuje 50denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) a historickou úroveň rezistence poblíž 1,2445. Kdyby nákupní tlaky zesílily, mohli by se býci zpočátku pokusit překonat přetíženou technickou oblast kolem 1,2445.
img

Australský dolar pokračuje v růstu

07.06.2023 Australský dolar pokračuje v růstu a v úterý prodloužil svůj růst. V evropské seanci se AUD/USD obchoduje na úrovni 0,6678, což představuje denní nárůst o 1,1 %. Australský dolar se v červnu pyšní růstem o 3,4 %. V ekonomickém kalendáři Austrálie dnes brzy ráno zveřejnila HDP s výsledkem 2,3 % y/y oproti očekávaní 2,4 % y/y. Australská inflace se ubírá správným směrem, když v dubnu klesla ze 7,8 % na 7,0 %. Pro RBA, jejíž cíl je 2-3 %, to však zřejmě není dostatečně rychlé.
img

USD/CAD se propadl o 1,4 %

07.06.2023 USD/CAD se v první červnový obchodní den propadl o 1,4 % a v pátek sklouzl zpět pod své jednoduché klouzavé průměry (SMA) a zaznamenal nové dvoutýdenní minimum 1,3417. Rychlá korekce směrem dolů následuje po vytvoření dvojitého vrcholu kolem tvrdé rezistence 1,3650, což zvýšilo riziko medvědího pokračování.
img

Euro posiluje vůči americkému dolaru

06.06.2023 EUR/USD ve čtvrtek dosáhl nejsilnějšího jednodenního výkonu od konce dubna, když si připsal 0,69 %. Motorem růstu byla jestřábí prezidentka ECB Lagardeová, která prohlásila: "Neexistuje jasný důkaz, že základní inflace dosáhla svého vrcholu". Lagardeová se vyjádřila těsně poté, co údaje o inflaci ukázaly, že inflace v eurozóně prudce klesla. Jádrový index spotřebitelských cen, který ECB pozorně sleduje, se také snížil, a to z dubnových 5,6 % na květnových 5,3 %.
img

Kam bude směřovat zlato?

06.06.2023 Rok 2022 byl pro zlato býčí. Finanční krize na mnoha vyspělých trzích měla splaskávající účinek. Inflace v USA a Evropě dosáhla vysokých hodnot, nekončící konflikt Ukrajiny s Ruskem a nutnost intervencí centrálních bank připravily půdu pro to, aby se zlato znovu objevilo jako bezpečné aktivum proti rostoucí inflaci a nejistotě na trhu. Technický pohled na zlato je býčí, pokud se v roce 2023 udrží nad úrovní 1500 USD.
img

GBP znovu pod tlakem dolaru

05.06.2023 Spojené státy minulý týden zveřejnili vysoce očekávané údaje o mzdách mimo zemědělský sektor s výsledkem 339 tisíc oproti očekávaných 193 tisíc. Americký trh práce je solidní, a to i přes agresivní zvyšování sazeb ze strany Fedu. Fed by si rád dal pauzu, ale nejprve potřebuje, aby se trh práce ochladil. Zpráva ADP o zaměstnanosti, která předchází mzdám mimo zemědělství, byla solidní, i když investoři mají tendenci brát toto zveřejnění s rezervou. ADP přišla s 278 000 pracovními místy, což je mírný pokles z 291 000 a rozdrcení konsenzu 170 000 míst.
img

AUD/USD se znovu odrazil a roste

02.06.2023 AUD/USD se odrazil opět od úrovně 0,6496, která tlumí prodejní síly od začátku května poté, co ve středu bleskově vzrostla. Odraz ve stochastickém oscilátoru podporuje proražení nahoru nebo určitou stabilizaci, i když k posílení nálady na trhu jsou zapotřebí silnější býčí signály. Kromě toho je RSI pohodlně pod svou neutrální značkou 50 a MACD zůstává záporně nabitý pod svou červenou signální linií, což naznačuje, že prodejci ještě neopustili své úsilí. Rozhodující rozšíření nad zónu 0,6650 a do oblasti dřívějšího rozsahu by mohlo vyvolat nárůst. Důležitějšími překážkami by mohly být 200denní SMA a předběžná trendová linie odporu na 0,6720, jejichž prolomení může cenu zvednout přímo k horní části rozpětí na 0,6800.
img

GBP/USD vzrostl o 7 %

02.06.2023 V letošním roce zatím pár GBP/USD výrazně pokročil směrem vzhůru a důvodem byl nejprve slabý USD, protože spekulanti se domnívali, že FED se blíží ke konci turistického cyklu, a samozřejmě silná libra, protože si investoři mysleli, že BoE bude muset být agresivnější s politikou turistiky, protože jejich inflace byla začátkem tohoto roku kolem 10 %. Inflace však nedávno konečně klesla, takže i libra zaznamenala obrat níže. Trendová čára udržela trh nad cenou 1,2300, způsobila prudký obrat v ceně. Zatím můžeme vidět, jak se pár vrací do oblasti 1,2600. Od nejnižšího low po nejvyšší high je za uplynulý rok nárůst přes 7 %.
img

Stříbro se blíží k 24 dolarům

01.06.2023 Stříbro v pátek vyskočilo o 2,8 %, což je důležitým signálem konce medvědího trendu, v jehož důsledku cena za tři týdny klesla o více než 13 %. Přestože stříbro v pondělí spolu s většinou rozvinutých trhů odpočívalo kvůli svátku, páteční nárůst nám umožnil spekulovat, že jsme byli svědky něčeho víc než jen vybírání zisků. Silná býčí svíčka překonala čtvrteční pokles a vytvořila nejsilnější denní zisk od 4. září. Odraz stříbra by mohl cenu relativně rychle vrátit zpět na 24 USD, což je klíčová kruhová úroveň.
img

Zlato znovu posiluje

01.06.2023 Minulý čtvrtek cena klesla o 20 dolarů a následně long pozice na silném supportu 1 938 USD včera fungovaly perfektně, když jsme se udrželi nad úrovní 1 930 USD. Snadný zisk pro býky až 15 bodů na dlouhých pozicích. Shorty zde však byly zastaveny nad úrovní 1 960. Všimněte si býků pohlcujících svíčky poté, co jsme se v silně předprodaných podmínkách odrazili od 100denního klouzavého průměru. Silná rezistence na úrovni 1966 USD byla ihned překonána a medvědi můžou cenu trhu zastavit na úrovni 1 981 USD. Proražení výše 1 966 USD působí jako silný support.
img

USD/JPY na maximech z minulého roku

31.05.2023 Dolar pokračuje v růstu, když od svých minim na začátku května posílil přibližně o 3,4 % a v posledních čtyřech obchodních seancích se pohyboval kolem úrovně 104,20. Vůči jenu se dolar nachází v lokálně překoupené oblasti. Hlavním důvodem je nárůst očekávání, že Fed v polovině června opět zvýší úrokové sazby.
img

EUR/USD na překřížení klouzavých průměrů

31.05.2023 Měnový pár EUR/USD vytváří po otestování minima z 24. března parabolický klín. Býci chtějí silný obrat vzhůru, zatím se jim to ale nedaří a spíše vidíme prudký pokles. Tímto propadem se zvyšuje pravděpodobnost, že první obrat vzhůru bude menší. Údaje, které podpořily oživení dolaru, ukázaly, že anualizovaný růst HDP USA v prvním čtvrtletí byl revidován směrem nahoru na 1,3 % z dříve odhadovaných 1,1 %. Údaje o inflaci by mohly ovlivnit očekávání příštího rozhodnutí Fedu, které se koná 14. června.
img

S&P 500 na nových maximech

30.05.2023 Index S&P 500 v pátek vyskočil o 1,8 %, čímž prodloužil čtvrteční zisky a index uzavřel na nejvyšších úrovních za devět měsíců a je na ceně 4 215 USD. Stále není oficiální oznámení ohledně amerického veřejného dluhu, takže je větší důvěra v akcii než v americkém dolaru. Stochastik naznačuje pokles, ale cenový graf nám nic takového nenaznačuje. Jelikož jsme překonali úroveň 4 200 USD, tak nejbližší a důležitá úroveň je 4 300 USD. Kdyby nastal pokles, tak nejbližší support je na rostoucí trendové čáře nebo na ceně 4 105 USD. Jelikož v pátek trh vyskočil o zmiňovaných 1,8 % a včera byl statní svátek v Americe, je pravděpodobné, že dnes nebude trh moc volatilní.
img

Zlato reaguje na dluh USA

30.05.2023 Zlato minulý týden propadlo na nejnižší úroveň za dva měsíce. Dnes tato úroveň byla pokořena v brzkých hodinách a cena se nachází na ceně 1 935 USD. V pondělí však cena zlata vykazovala známky oživení. Pokud bude brzy učiněno oficiální oznámení týkající se dohody o zvýšení limitu veřejného dluhu USA, může hodnota zlata rychle vzrůst kvůli očekávanému poklesu USD. Navzdory současnému tržnímu stresu a averzi k riziku se zlatu nepodařilo fungovat jako ochranné aktivum, protože pozornost zůstává na USA, jejich rozpočtu a měně.
img

Bitcoin znovu útočí na 30 000 USD

29.05.2023 Trhy s kryptoměnami se obchodují v úzkém rozmezí, protože se rýsuje riziko selhání USA a nejistota ohledně dluhového stropu pokračuje. Za normálních okolností by kryptoměny, zejména Bitcoin, reagovaly na Powellovo svědectví minulý týden pozitivně. Ale riziko nesplácení amerického dluhu, které také silně ovlivňuje globální trhy, podněcuje nejistotu na trzích a brání tomu, aby byl pozitivní vývoj oceněn.
img

AUD/USD kleslo o více jak 4 %

26.05.2023 AUD/USD se ve středu propadl na šestiměsíční minimum, aby našel support kolem klíčové oblasti 0,6519, u kterého se drží stále. Stochastic se převrátil zpět, aby znovu vstoupil do předprodané oblasti pod 20. Trendové signály jsou také odrazující, protože cena klesla pod své jednoduché klouzavé průměry (SMA) a porušila spodní hranici 0,6565 krátkodobého rozpětí. Prodejci se nacházejí na supportu 0,6519. AUD/USD může tak otestovat další support na ceně 0,6483 a poté agresivně klesnout směrem k oblasti 0,6420 z podzimu 2022 a května 2020. Na druhou stranu býci možná budou muset překonat zónu 0,6565-0,6620, aby nespadli pod 20denní SMA.
img

Kanadský dolar ztrácí vůči americkému dolaru

26.05.2023 Začátkem minulého týdne Kanada oznámila své údaje CPI za duben a hlavní hodnota byla výrazně nad očekáváním na úrovni 0,7 % m/m oproti očekávání, které bylo 0,5 %, zvýšila meziroční míru inflace na 4,4 %, což je první zvýšení od loňského června. Americký dolar dosahuje několikaměsíčních maxim vůči několika měnám, včetně eura a japonského jenu, ale jeho cena vůči Kanadě je mnohem utlumenější.
img

Libra nevydržela tlak amerického dolaru

25.05.2023 Včerejší den byl nesmírně volatilní pro trh GBP/USD. Libra se vůči americkému dolaru propadla o více jak 0,80 %. I když v brzkých hodinách to vypadalo na pozitivní den pro libru, kolem 10 hodiny se to změnilo. První ekonomická zprava byla pro libru, která dopadla pozitivně. Jednalo se o CPI s dopadem 8,7 %, proti odhadovaným 8,3 %. Následně na to trh reagoval s růstem o 0,40 %.
img

Americký dolar vládne nad Japonským jenem

25.05.2023 Na trzích panuje všeobecný pocit, že po letech deflace a ultra uvolněné politiky přichází do Bank of Japan změna. Nový guvernér Kazuo Ueda se drží poměrně při zemi, možná proto, aby udržel volatilitu trhu na minimu v době, která je pro centrální banku citlivá. Ueda naznačil, že by zvážil zpřísnění politiky, pokud by bylo zřejmé, že inflace je udržitelná na úrovni 2 %.
img

EUR/USD v těsném kanálu

24.05.2023 Býci na trhu EUR/USD se v posledních dvou dnech pokusili o obrat nahoru. Obrat nebyl tak velký, protože kanál dolů je těsný. Takže pravděpodobnost je více na straně do boku nebo mírně dolů. Medvědi se chtějí dostat na minimum z 24. března, na dno býčího kanálu, který se držel až na květnové maximum.
img

Zlato je pod tlakem

23.05.2023 Cena zlata v pondělí po krátkodobém oživení mírně klesla, protože investoři projevují nedostatek přesvědčení kvůli averzi k riziku a obavám z amerického dluhového stropu. Zlato se obchoduje v oblasti 1 963 USD. Minulý týden utrpělo zlato ztrátu 1,65 %, což je jeho nejhorší výkon za tři měsíce.
img

GBP/USD v klesajícím trojúhelníku

23.05.2023 Americký dolar v pondělí na začátku obchodování v Evropě mírně klesl kvůli nejistotě kolem jednání o dluhovém stropu USA a po holubičích komentářích předsedy Fedu Jerome Powella. Dolar dostal koncem minulého týdne ránu, když jednání o potenciálním zvýšení dluhového stropu USA, a tedy zamezení velmi škodlivému defaultu, náhle zkrachovala a republikáni odešli z jednání.
img

Australský dolar pod tlakem dolaru

22.05.2023 Nízká čísla pracovních míst poskytují australské centrální bance podporu, aby pozastavila zvyšování sazeb na zasedání 6. června poté, co trhy šokovala zvýšením o 25 bodů začátkem tohoto měsíce. Trhy jsou přesvědčeny o pauze. Centrální banka by ráda polevila ve zvyšování sazeb a nasměrovala ekonomiku k měkkému přistání, k tomu jistě pomůže chladnější pracovní trh. Přesto bude muset inflace spolupracovat a nadále směřovat níže, aby si RBA udělala další pauzu. Americký dolar vykazuje růst vůči hlavním měnám, protože byl zaznamenán pokrok v jednáních o dluhovém stropu mezi republikány a demokraty.
img

GBP/USD na supportu

19.05.2023 I když z dlouhodobého hlediska je libra silnější vůči americkému dolaru, tak je možné, že se trh bude měnit do klesajícího trendu. K velkému propadu došlo i po včerejším vyhlášení na americkém dolaru, které vyšlo pozitivně pro americký dolar. Zpráva s žádostmi o dávky v nezaměstnanosti dopadly s výsledkem 242 tisíc z očekáváných 255 tisíc. Druhá zpráva ohledně prodejů domů na sekundárním trhu s výsledkem 4,28mn oproti odhadu 4,3mn.
img

Zlato prudce kleslo

19.05.2023 Zlato nevydrželo tlak amerického dolaru a propadlo se až k ceně 1955 dolarů. Se včerejším propadem, který byl 3,5%, se trh oddálil od důležité úrovně 2 000 USD. Blíží se k důležité hranici 1 941 USD, která vznikla a byla důležitá pro trh v únoru a také v březnu. Takže trh z velké pravděpodobnosti bude testovat tuto cenu. V případě, že trh ustojí tuto cenu, tak by se mohl vrátit zpátky k 2 000 USD. Z druhé strany, jestli dolar bude stále posilovat, tak se cena může podívat pod cenu 1 900 až k supportu 1 811 USD. Včerejší den byl pozitivní pro americký dolar, a to v makroekonomických zprávách. Žádosti o dávky v nezaměstnanosti dopadly s výsledkem 242 tisíc z očekáváných 255 tisíc. Druhá zpráva ohledně prodejů domů na sekundárním trhu s výsledkem 4,28mn oproti odhadu 4,3mn.
img

Euro oslabuje proti dolaru

18.05.2023 EUR/USD se ve středu dále propadlo a dostalo se na nejnižší úroveň za více než měsíc, protože dolar nadále těží z rizikového prostředí. EUR/USD obchoduje v zóně 1,0829, 0,14 % pod svou otevírací cenou poté, co dosáhl nejnižší úrovně od 3. dubna na 1,0810. Navzdory povzbudivým zprávám, ohledně dluhového stropu Spojených států, zůstala nálada na trhu potlačena.
img

Slabý Japonský jen

18.05.2023 Jedním z klíčových faktorů prudkého růstu byla osobní spotřeba, protože poptávka země po opětovném otevření nadále roste. Sektor služeb zůstává silný, ale výroba nadále bojuje. Na druhou stranu vývoz klesl o 4,2 %. Nárůst růstu znamená, že udržitelná inflace by mohla zůstat nad 2 %, což by mohlo pobídnout Bank of Japan, aby podnikla kroky k normalizaci, jako je úprava své politiky řízení výnosové křivky (YCC). BoJ uvedla, že zváží zpřísnění politiky, pokud bude inflace udržitelná nad 2 %, ale jakékoli posuny v politice budou pravděpodobně malé, zvláště pokud zůstane jen slabý. BoJ oznámila, že provede přezkum politiky, který může trvat rok nebo déle. USD/JPY testuje rezistenci na ceně 137,68 a další rezistence je na úrovni 138,42. Na druhé straně supporty jsou na cenách 136,26 a 134,26.
img

Australský dolar je stále v tlaku proti USD

17.05.2023 Asijské trhy zůstaly stagnující s omezenými změnami, protože byly zveřejněny minuty RBA a čínská data. RBA vyjádřila své odhodlání bojovat s inflací, ale také zmínila možnost pozastavení nebo zvýšení sazeb o 25 základních bodů v květnu. Tento holubičí postoj utlumil zájem o AUD/USD, zejména po neuspokojivých údajích o čínské průmyslové výrobě a maloobchodních tržbách.
img

Zlato kleslo pod 2 000 dolarů

17.05.2023 Zlato se včera po 14 dnech podívalo pod cenu 2 000 dolarů. Nyní se nacházíme na ceně 1 989 USD. Propad na zlatě zapříčinily makroekonomické zprávy, a to ve 14:30 SELČ na americkém dolaru. Zpráva se týkala maloobchodních prodejů, kde odhad byl 0,8 % m/m, ale výsledek byl 0,4 % m/m. Také tomu nepomohlo vystoupení členů Fedu, kde se zdráhali hovořit o jakémkoli snížení sazeb a spíše naznačili, že sazby můžou dále růst. Na základě technické analýzy a grafu vidíme, že cena se blíží k supportu na ceně 1 975 USD, kde bylo vytvořeno několik odrazů. Stochastik nám spíše naznačuje pomalý nárůst, jelikož se nachází pod hranici 20. Protože je support 1 975 USD silný, tak je pravděpodobné, že se tam cena půjde podívat a znovu ji otestovat. V opačném případě máme stále rezistenci na ceně 2 025 a 2050 USD.
img

S&P 500 stále v recesi

16.05.2023 Býci se snažili vytlačit S&P 500 výše a místo toho trh pokračoval v pohybu. Aktuálně je podpora pro S&P 500 na úrovni 4 100 a rezistence kolem úrovně 4 150. Tento týden se zaměříme na pokus býků překonat hranici 4 150, zatímco medvědi se touží dostat pod 4 100. Na základě posledních údajů se zdá nepravděpodobné, že by Powell přijal ve své zprávě holubičí tón. Není důvod, aby Powell nebo kterýkoli představitel Fedu navrhoval pozastavení dalšího zvyšování sazeb, zvláště když ještě zbývá celý měsíc dat k analýze před příštím zasedáním Fedu.
img

Zlato znovu testuje 2 000 dolarů

16.05.2023 Vzhledem k tomu, že neexistují ekonomická data, technická korekce spolu s ustupující nervozitou trhu zastavily pokles zlata. Zlato se obchoduje za 2 004 USD. Minulý týden obnovené obavy kolem jednání o dluhovém stropu Spojených států a bankovního sektoru vyvolaly solidní oživení amerického dolaru.
img

Euro stále ztrácí nad Japonským jenem

15.05.2023 EUR/JPY dosáhlo nového maxima den poté, co porazil maximum z října 2022 148,40, takže to vypadalo, že začala další část býčího trendu. Pár se však rychle zhroutil bez jakéhokoli varování a uzavřel pod pondělním minimem a zanechal velmi negativní medvědí svíčku. Ve skutečnosti tato svíčka za poslední 2 dny pohřbila kupující a zanechala obrovskou past na býky. Důležité je, že trh vytvořil dvojité dno u ceny 146,76, u kterého se teď trh drží. Jelikož trh vytvořil pin bar na denním grafu u zmiňovaného dvojitého dna, tak je pravděpodobné, že cena bude růst. Nejbližší rezistence máme na cenách 148,75 a u high z 1. května okolo ceny 150.
img

Inflace v USA klesá

12.05.2023 Zpráva o inflaci v USA za duben ukázala malý pokles, přičemž celkový CPI klesl z 5,0 % na 4,9 %. Přesto byly finanční trhy potěšeny a americký dolar ztratil půdu pod nohama. Zdá se, že investoři se soustředili na jeden konkrétní ukazatel, který klesal, přičemž ignorovali, že Core CPI se téměř nezměnil na 5,5 %. Včera proběhlo vyhlášení PPI na americkém dolaru, které dopadlo dobře pro americký dolar, a to s výsledkem 2,3 % proti očekávaných 2,5 %. Na základě těchto zpráv se od začátku týdne euro propadlo proti americkému dolaru o 1,36 %. Nyní se nacházíme u zóny supportu, kde vidíme, že se trh včera odrazil a vytvořil pin bar na grafu H4. V případě pokračovaní tohoto signálu tak trh může testovat rezistence na ceně 1,1001 a 1,1070.
img

BoE zvýšila sazby o 25 bazických bodů

12.05.2023 Bank of England včera zvýšila sazby po 12 měsících po sobě jdoucích. Zvýšení bylo o 25 bazických bodů na 4,50 %. BoE nelze vinit za to, že není agresivní, ale nedokázala dostatečně rychle reagovat na rostoucí inflaci. V březnu CPI kleslo, ale zůstalo dvouciferné na 10,1 %. To vedlo k vážné krizi životních nákladů a BoE nemá jinou možnost, než pokračovat ve zvyšování sazeb, dokud nebude jasné, že inflace je na vzestupu. BoE zůstává optimistická a v únoru předpokládá, že inflace během 12 měsíců klesne na 3 %.
img

Americký dolar se udržel nad trendovou čárou

11.05.2023 USD/JPY se od poloviny března obchoduje v rámci vzestupného kanálu a překračuje svůj 50denní jednoduchý klouzavý průměr. I když tato dvojice zaznamenala pokles poté, co nedokázala překonat hranici 200denní klouzavého průměru. V posledních několika denních seancích neustále znovu získávala odvahu pro překonání 200denního průměru, ale mezi tím se drží spíše u 50denního klouzavého průměru. Pokud nákupní tlaky přetrvají, počáteční rezistence by se mohla nacházet na maximu z roku 2023 137,90. Po překonání této zóny by pár mohl vystoupat směrem k červencovému maximu 139,38, než bude testována listopadová rezistence 142,24.
img

Zlato se blíží k 2 000 dolarům

11.05.2023 Ve čtvrtek a v pátek zlato mělo velmi vysokou volatilitu, cena vzrostla na 2081 USD a klesla pod 2000 USD za méně než 48 hodin. Cena však zůstala v rámci uptrendu, který trvá od druhé poloviny března. Prudký růst a pokles zlata na konci minulého týdne měl úzkou inverzní korelaci s americkými regionálními bankami. Jejich problémy vyvolaly krátký stisk po středečním ukončení pravidelného zasedání.
img

SP500 vytvořil klín

10.05.2023 SP500 v pondělí vytvořil nové High za poslední období, ale následující dny došlo k propadu až k supportu na ceně 4058,98. Zásadní a jediný rostoucí den nastal až v pátek, kde bylo zasedaní Fedu a trh na to pozitivně reagoval. Trh vytvořil klín, který spíše vypadá jako růstoví, zatím se ani jedné straně nepodařilo protnout červené trendové čáry. Tyto úrovně budou v následujících dní zásadní pro další možný vývoj trhu. Zda bude trh pokračovat i nadále v růstu a uzavřeme nad horní hranicí klínu, tak by trh mohl vystoupat až na hranici 4306,84, ale v opačném případě je graf otevřený a může začít klesat pod hranici 4000 až k 3800.
img

EUR/USD zavírá pod klouzavým průměrem

10.05.2023 EUR/USD včera vytvořil medvědí směr, který zavřel na svém minimu, poté, co minulý pátek (5. května) byl slabý signál nákupu. Medvědi se dostali pod klouzavý průměr (modrá čára). Čím větší medvědí svíčka, tím lépe pro medvědy. Býci se pokusí zvrátit dnešní laťku jako 2. května. Býčí kanál pravděpodobně začal 24. března. To znamená, že každé následující vyšší minimum je cílem pro medvědy. Celkově vzato budou obchodníci věnovat velkou pozornost dnešnímu dni, aby viděli, jak jsou medvědi odhodlaní dosáhnout poklesu. Dnes nás čeká vyhlášení na americkém dolaru a to ve 14:30, kde nás čeká Inflace CPI. V případě silného dolaru, tak se potvrdí klesající trend a můžeme testovat support na ceně 1,0924 nebo 1,0861.
img

Dolar v oslabení proti Japonskému jenu

09.05.2023 Jednoznačný důvod propadu je oslabení amerického dolaru. Propad o 3 % započal v úterý 2.5.2023 po makro zprávě NFP na americkém dolaru. Cena se propadla až pod support na ceně 134,87 a v pátek trh znovu testoval tuto hranici, u které jsme zůstali až do dnešního dne. V případě, že by denní svíčka zavřela pod touto cenou, je možné, že trh bude pokračovat v poklesu a bude testovat další supporty na ceně 133,50. Zatím se držíme nad rostoucí trendovou čárou, takže v dalším růstu je důležité nezavírat pod touto trendovou čárou. Jelikož byl včera svátek v Evropě a Amerika nebyla moc volatilní, tak se trh nikam nepohnul. Dnes nás nic zásadního v makro kalendáři nečeká. K nejbližšímu velkému posunu může dojít až zítra, kde nás čeká CPI na americkém dolaru ve 14:30.
img

Kanadský dolar v prudkém růstu

09.05.2023 Ve čtvrtek bylo zasedaní Bank of Canada a americký dolar se propadl o více jak 2 % proti kanadskému dolaru. Kanadský trh práce v dubnu překonal očekávání, protože ekonomika vytvořila 41 400 pracovních míst, což je více než březnový zisk 34 700. Míra nezaměstnanosti zůstala na 5,0 %, pod prognózou 5,1 %. Růst mezd zůstal nezměněn na 5,2 %.
img

Libra se rozhoduje, kam dál

05.05.2023 Když se podíváme na graf GBP/USD a především včerejší den, tak je vidět, že se trh rozhoduje, kam bude směřovat další vývoj. Naznačuje nám to i indikátor Stochastic, který se točí kolem hranice 80. Včerejší vyhlášení úrokových sazeb na Euru od ECB, kdy ECB zpomalilo tempo růstu sazeb na čtvrt procentního bodu, čímž hlavní refinanční sazbu vynesla na 3,75 %. I když tato zpráva neměla nic společného s dolarem, tak jak je zvykem, dolar na to reagoval 0,60 % nárůstem. Tato reakce dolaru se nijak neprojevila na trhu GBP/USD, včerejší den spíše nebyl moc volatilní.
img

ECB zvyšuje úrokové sazby

05.05.2023 Od úterý se trh EUR/JPY propadnul o 2 %. V pondělí to vypadalo, že si trh udrží rostoucí cestu, ale byl to poslední rostoucí den v tomto týdnu. Je možné, že nás dnes trh překvapí a posune se blíže k rezistenci na ceně 150,93, ale zatím se zastavil na supportu u ceny 147,76. Trh se také zastavil na rostoucí trendové čáře, která vzniká v březnu, kde začal růstový trend. Zásadní pokles nastal včera po vyhlášení úrokových sazeb na Euru od ECB. ECB zpomalilo tempo růstu sazeb na čtvrt procentního bodu, čímž hlavní refinanční sazbu vynesla na 3,75 %, což je jedna z nejnižších sazeb oproti ostatním centrálním bankám. Těchto několik posledních zasedání mělo být časem, kdy bude ECB dohánět jejich zvýšení sazeb, ale začíná to vypadat, že by se zpřísňováním mohlo brzy skončit.
img

S&P 500 se v úterý propadlo

04.05.2023 Index S&P 500 se v úterý propadl a před včerejším zasedáním Fedu a jeho rozhodnutím o sazbách, se propadl o -1,8 % a ten stejný propad -1,8 % nastal i včera po zasedání Fedu. Fed rozhodoval o úrokových sazbách, zvýší sazby o 25 bazických bodů, takže z původních 5% na 5,25%. Včera trh znovu testoval support na ceně 4058,98 a už od dnešního rána cena roste a blíží se k rezistenci na ceně 4156,32, což je důležitá cena z předchozích dní. Nyní je pravděpodobné, že se trh dostane do pásma modrého obdélníku.
img

Dnes nás čeká zasedaní ECB

04.05.2023 EUR/USD se pokusil prorazit pod úroveň 1,0964 (modrá čára), ale nepodařilo se mu pod ním zavřít a obrátil se, čímž vytvořil býčí trend. Medvědi to vidí jako další neúspěšný pokus o proražení kanálu. Dále býci chtějí prorazit vzhůru a uzavřít nad úzkým obchodním rozpětím za poslední měsíc. Pravděpodobnější ale je, že trh půjde stále do strany. Šance jsou ve prospěch kanálu, který se začal vyvíjet v březnu do obchodního rozpětí. Je pravděpodobné, že trh brzy otestuje předchozí vyšší minima, jako je minimum z 10. dubna. Medvědi se však potřebují dostat těsně pod kanál. Dokud se medvědi nedostanou blízko kanálu, budou obchodníci předpokládat, že všechny průlomy pod kanál selžou.
img

Zlato překonalo 2 000 dolarů

03.05.2023 Zlato stále testovalo hranici 2 000 USD po dobu několika týdnů. Byla a je to stále důležitá hranice pro tento trh. Zásadní posun nastal včera, kdy zlato překonalo hranici 2000 dolarů a dostal se až k ceně 2 019 dolarů. Pokud si zlato udrží svůj současný růstový trend, cena by se mohla znovu pokusit o svá dubnová maxima, tj. kolem 2 050 USD. Jeden z hlavních důvodu, proč cena tak rapidně stoupla, byla na základě řečí o potenciálním nesplacení dluhu USA.
img

Libra propadá proti dolaru

03.05.2023 Od začátku měsíce trh propadl na základě tlaku amerického dolaru. Tato síla dolaru vychází z toho, že Institut pro řízení zásob v pondělí uvedl, že jeho výrobní PMI minulý měsíc stouplo na 47,1, přičemž se odrazilo z březnových 46,3, což byla nejnižší hodnota od května 2020. Kromě toho se stavební výdaje v USA v březnu zvýšily více, než se očekávalo. USA nabízí určité známky ekonomické stabilizace před tím, než politici Fedu na posledním dvoudenním zasedání začnou uvažovat o měnové politice.
img

EUR/USD v kanálu

02.05.2023 EUR/USD minulý týden vytvořilo velký kanál a uvnitř je vytvořen menší kanál. Ten větší kanál začal 13. dubna, kdy vrchol je na ceně 1,1068 a spodní úroveň se vytvořila 17. dubna na ceně 1,0910. Vnitřní, menší kanál, který je momentálně více aktuální a volatilnější, má vrchol na stejné ceně, jako je na velkém kanálu 1,1068 a dno je vytvořené na ceně 1,0964.
img

EUR/JPY na nových maximech

02.05.2023 EUR/JPY dosáhlo nového maxima po patečním raketovým nárustu. Minulý týden v pondělí trh udělal dvojitý vrchol a hned následující den se trh propadl pod hranici 147,76. V říjnu minulého roku se vytvořil vrchol a teprve v předchozím týdnu byl pokořen. V pátek 28. dubna bylo zasedaní Bank of Japan a na základě toho se Japonský jen propadl a Euro proti Japonskému jenu začalo strmě růst až k ceně 150,43. Stochastic je u úrovně 100, což nám naznačuje pokles. Jelikož byl v pátek tak volatilní den, tak je to pravděpodobné. Další hranice rezistence jsou na úrovni 151,61 a 155,70.
img

EUR/USD tvoří těsné obchodní pásmo

28.04.2023 EUR/USD tvoří těsné obchodní pásmo poté, co překonal maximum ze 14. dubna. Býci chtějí průlom nahoru a vyšší ceny. Medvědi chtějí dolů. Potřebují však dosáhnout silného proražení pod hranici kanálu. Je pravděpodobné, že trh bude stále pokračovat v kanálu, protože začal už 1. března. To znamená, že šance upřednostňují předchozí testování nižší a vyšší Low a High.
img

EUR/JPY tvoří nová maxima

28.04.2023 EUR/JPY dosáhl nového maxima den poté, co porazil maximum z října 2022 na ceně 148,40, takže to vypadalo, že začal další býčí trend. Pár se však rychle zhroutil bez jakéhokoli varování a uzavřel pod pondělním minimem, aby zanechal velmi negativní medvědí svíčku. Ve skutečnosti tato svíčka za poslední 2 dny pohřbila kupující a zanechala obrovskou past na býky. Důležité je, že se nám na trhu vytvořilo dvojité dno, od kterého se trh odrazil a začal znovu růst.
img

Euro vytvořilo Pin Bar na grafu H4

27.04.2023 Během včerejšího dne se vytvořil velký Pin Bar na čtyřhodinovém grafu. Hned od začátku londýnské seance trh prudce rostl až k ceně 1,1038 a poté až k ceně 1,1090. Změna nastala až po otevření americké seance. Před otevřením americké seance bylo ve 14:30 SELČ vyhlášení na americkém dolaru ohledně objednávek na zboží dlouhodobé spotřeby, které dopadlo pozitivně pro americký dolar a to 3,2 % m/m proti odhadu 0,8 % m/m.
img

Zlato zpátky na 2 000 USD

27.04.2023 I když zlato mělo včera volatilní den, tak se stejně nedostalo přes hranici 2 000 dolarů. Zlato dopoledne začalo růst až k rezistenci na ceně 2 000,77 dolarů. Od této ceny se trh odrazil a prudce klesal až k ceně 1 984 dolarů, kde se ustálil. Včera večer se na hodinovém grafu vytvořily dva Pin Bary, které dopomohly růstu trhu až do dnešního rána a znovu jsme se tak dostali k ceně 2 000 dolarů. Dnes by trh mohl znovu testovat rezistenci 2 009 dolarů, ale zásadní je sledovat, jak bude trh reagovat v pásmu okolo 2 000 dolarů. Když by zlato začalo klesat, tak supporty jsou na cenách 1 986,43 a 1 970,38 dolarů.
img

Intradenní DAX

26.04.2023 Německému indexu DAX, v porovnání s americkým indexem S&P500, se daří dobře. Od začátku roku trh udělal velký nárůst, až se dostal k odporu z měsíčního grafu na ceně 15 830, který je zásadní už od roku 2021. Dnes trh otevřel s rostoucím gapem o 0.21 %. Gap je celkem malý, takže je možné, že trh dnes gap vyplní. Od začátku minulého týdne se trh pohybuje mezi dvěma úrovněmi, a to na ceně 15 908 a 15 733. Je tedy dobré sledovat, jak bude trh reagovat na těchto cenách, ale zatím žádné zásadní signály do prodeje nejsou.
img

Zlato testuje 2000 dolarů

26.04.2023 Během včerejšího rána a večera trh testoval hranici 2000 dolarů. Po dnešním otevření trhu jsme se znovu dostali k této hranici, ale vzápětí trh klesl pod dnešní otevírací cenu. Už v roce 2020 trh otestoval tuto hranici a poté klesl až k ceně 1700 a to stejné se stalo na začátku roku 2022. Takže tato cena je pro trh zásadní a je důležité, jak na měsíčním grafu trh zavře. V předchozích případech vždy trh zavíral s měsíčním pin barem. Další důležité úrovně pro trh jsou na ceně 2009,77 a 1970,38.
img

Intradenní GBP/USD

25.04.2023 Americký dolar na začátku pondělí krátce vrostl, ale chvilku poté zase začal prudce klesat. Dnešní americký index, který je sledován vůči dalším měnovým párům, otevřel s gapem. Obchoduje se na ceně 101,00 bodů. Stále panují obavy, že americká ekonomika směřuje k prudkému zpomalení, v poslední době dolarový index stále klesá. Koncem loňského roku americký index dosáhl 20letého maxima.
C:\fakepath\instaforex-09032023-1.png

Recenze nástroje Autochartist

09.03.2023 Autochartist je jeden z nejoblíbenějších a nejpoužívanějších nástrojů technické analýzy.
C:\fakepath\1668537146-forex-15112022.png

InstaForex

11.10.2010 Internetové stránky InstaForex.eu jsou provozovány společností INSTANT TRADING EU Ltd., které slouží klientům od roku 2015 a jako broker regulovaný v EU si vybudoval pevnou pozici ve světě tradingu. Mnoho traderů naší společnosti důvěřuje. Pojďme se podívat proč.
Související klíčová slova: Akciové trhy | AUD/CHF | Údaje z USA | Býčí pohyb | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Obchodování zlata | Klesající klín | Vývoj ETH/USD | Retracement | Jackson Hole | Cena platiny | Nástroj Autochartist | Long pozice | Obchodování CFD | EUR | Tempo růstu | Obratové formace | Agresivní výprodej | Futures kontrakt | Line | Oznámení výsledků | Deflace | Online webináře | Akcie společnosti AMD | Obchodník | Expozice na trhu | Nálady na trhu | Australská centrální banka | Čtvrtletní pokles | Vzestupný trojúhelník | Poplatky | Trend | BTC | Pokračování klesajícího trendu | Dávky v nezaměstnanosti | Státní dluhopis | Cyklus zvyšování sazeb | Boční kanál | Akcie Apple | Broker regulovaný v EU | Bank of Japan | Silný support | Společnost Tesla | Mince | Aktiva | Aleš Loprais | Stochastický | Očekávané výsledky | Korelace | Výkonnost společnosti | Dovednosti | Býčí vyhlídky | SP500 | Pravděpodobnost | Formace vlajky | Zveřejnění výsledků | Zasedání ECB | Rekordní úroveň | GBPJPY | Zvýšení cel | Zvýšení sazeb Fedu | Býčí kanál | CZK | Výrobní PMI | Japonské ministerstvo | AUDCHF | Akcie Tesly | Zpět do uptrendu | Aktuální informace o trhu | Britská libra | Vývoj akcie MCD | Americký prezident Donald Trump | Výkyvy | Lagardeová | WhatsApp | Depozitní sazba | Přesnost | Spojení | Vývoj akcie AMZN | Asijské trhy | Geopolitická krize | Automobilové součástky | Oscilátor Stochastic | Obrat v sentimentu | EURJPY | Akcie Googlu | Zdraví ekonomiky | Geopolitické napětí | Medvědí rally | Měnový pár CHF/JPY | Support na ceně | Růst akcií | Saúdská Arábie | Technické signály | Holubičí tón | Zprávy z USA | Typ brokera | Svíčka Doji | Dolarový index | EURCHF | Ethereum | Japonský akciový index | Pohled na zlato | Expanze | Růst zaměstnanosti | Údaje o inflaci | Čínský prezident | PLN | Asijské měny | Americký akciový index | Americký akciový index Nasdaq 100 | JP225 | Výkonnost eura | Výhled | Doji svíčka | Medvědí výhled | Analýzy | Gold | Nová historická maxima | Vývoj měnového páru GBP/AUD | Akcie AAPL | Směřování ceny | Cena akcie společnosti | Trendová čára | Index US 100 | Riziko dalšího poklesu | Výdaje | První support | Přístup orientovaný na klienta | Cena zlata | Vývoj ceny zlata XAU/USD | NIM | Úrokové sazby | Fiskální expanze | Základní úrokové sazby | Negativní výhled | NZD/USD | Klesající trendová linie | Užitečné informace | Nejvyšší pravděpodobnost | Support a rezistence | Vývoj měnového páru CAD/JPY | Snížení produkce | Vývoj akcie NVIDIA | Zisk Tesly | Akče | Klouzavé průměry | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | EIA | US 500 | Kontrakt na ropu Brent | Cena akcií společnosti Apple | Makroekonomické zprávy | Vysoká inflace | Náklady | Trpělivost | Hlavní americké banky | Oscilátory momenta | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Představitelé Fedu | Program kontroly výnosové křivky | Důležité zprávy | Obchodní jednání mezi USA a Čínou | Překřížení klouzavých průměrů | Ochrana před záporným zůstatkem | Americké výnosy | Prolomení pod support | Vybírání zisků | Silné oživení | Obchodní seance | Krypto trh | AUDNZD | Výrazný pohyb | Uvolnění měnové politiky | Range | Přehled o aktuálním dění | Představitelé ECB | Titulky novin | Vysoké riziko | Větší ztráty | Parlamentní volby | Potenciální obrat | Výsledkové sezóny | Analýza trhu | Proražení | Bollingerovo pásmo | CHFJPY | Akcie NVDA | Příležitosti k nákupu | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj akcie NVDA | Optimistické výsledky společnosti | Zvyšování sazeb | Americký prezident | Americká inflace | Významnější korekce | Pozitivní růst | Nový rekord | Spike | Medvědí pohled | GBP/CHF | Zvýšení základní úrokové sazby | Silný býčí trend | Autochartist Limited | Vývoj akciového indexu Nasdaq 100 | Vývoj měnového páru | Klíčová rezistence | Trumpová | Implikace | Zaměstnanost | Krátkodobý rostoucí trend | Washington | Výrazný růst | Typy účtů | Medvědí den | Spotřebitelské inflace | Výprodeje | Medvědí formace | Token | Reserve Bank of Australia | Ichimoku mrak | Medvědí signál | Akcie INTC | Gap | Hodnota zlata | Pohyb ceny | NZD/JPY | Ekonomiky | Korekční pohyb | Výkon | Volatilita | Amazon | Nákupní tlak | Klíčové oblasti | Trojúhelník | Zvýšit pravděpodobnost | Klesající trend | Silný býčí signál | Směřování trhu | Rostoucí obavy | Pokles ceny | Akcie AMD | Donald Trump | Trojúhelníkové formace | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Podporované platformy | Inflace | Peníze | Zveřejněné údaje | Vývoz ropy | Aktuální obchodní příležitosti | Cenové akce | Odhodlání | Brent | Japonský index | Struktura ceny | Čínský dovoz | Prudký pokles | Politika | Zasedání australské centrální banky | Indikátor | Optimistické výsledky | Očekávání | Daňové úlevy | Akcie společnosti Netflix | Harrisová | Obchodní pásmo | Raw spready | NFLX | Palladium | Medvědí obrat | XCU/USD | Klienti InstaForexu | Výhled na rok | Samsung | Jednoduchý klouzavý průměr | Úrovně odporu | Platina | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Trendové čáry | Reakce trhu | Oznámení amerického prezidenta | Průmysl | Transparentní | Události tohoto týdne | Výrazný vzestup | Majetek | Důvěryhodnost | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Automobil | Býčí signál | Obchodní jednání s Čínou | EUR/CAD | Hlavní úrokové sazby | Silná rezistence | InstaForex | Americké volby | DeepSeek | Globální ekonomiky | Býčí formace | Nárůst zásob | Nákupy | Růst | Klíčové úrovně | Profesionálové | Příležitosti | Snížit úrokové sazby | Zasedání FOMC | Neckline | MetaTrader | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Jednání FOMC | Sentiment na trhu | Zdroj příjmu | Pozitivní nálada | Měnový pár USD/JPY | Výrazný propad | AUD/JPY | Nálada investorů | GTC | Oslabení USD | Použití finanční páky | Situace na Blízkém východě | Medvědí signály | Trh práce | Bariéra | Pohyb zlata | Druhá největší kryptoměna | Růstový impuls | Dnešní seance | Vývoj ceny ropy Brent | Akcie TSLA | Válka | Pochybnosti | Zpráva | Trend cen | Reakce dolaru | Býčí výhled | Zákaznická podpora | Ratingová agentura | Formace hlava a ramena | Medvědí fáze | Objem obchodů | Skupina investorů | Technické nastavení | Vývoj kryptoměny | Obrat trendu | GBP/CAD | Vyšší maxima | Krátkodobý vývoj | Cena bitcoinu | Silná bariéra | Long | Cena akcií Nvidia | Chování | CySEC | Kontrakty | Očekávání trhu | Americký index | Býčí rally | Možný hedging | Konkrétní společnosti | Graf | Geopolitická rizika | Dolary | Cla na americké zboží | Akcie Netflixu | AUD | Pozitivní seance | Vývoj měnového páru GBP/USD | Nasdaq100 | Překoupené podmínky | S&P500 | Regulační úřady | První obchodní den | Stavební výdaje | Překoupené úrovně | Indikátor RSI | Oslabení eura | Výsledky voleb | Sektor služeb | Trh | Centrální banky | Býčí den | Australská centrální banka (RBA) | Překoupené zóny | Dragon | Emise dluhopisů | Index US 500 | Open | Celní politika | Rozdílové smlouvy | Index | Fáze konsolidace | Futures | Nálada na trhu | Měď | Neutrální vývoj | Webináře | Futures na ropu WTI | Medvědí tlak | Broker regulovaný | MMF | Vývoj ceny stříbra | Nabídka | USA | Push notifikace | Eura | Komise | Oblasti konsolidace | Nejistoty | Snižování sazeb | Trend u zlata | NZDUSD | Bílý dům | Kapitál | Zvýšení dluhového stropu | Krátkodobé klouzavé průměry | Posílení | Oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa | GBP/JPY | Podmínky na trhu | Trading | Uplynulý rok | Inflace v eurozóně | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Blackwell | Americký akciový index Nasdaq | S&P | Eskalace geopolitického napětí | Rekordní minimum | Výnosové křivky | Medvědí svíčka | Psychologické hladiny | Sázky | Analýza trhů | Trumpovo rozhodnutí | Akciové indexy | Výrazné ztráty | Vládní představitelé | Vice | Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Tržní podmínky | Soukromý sektor | Vytvoření Pin Baru | Japonské ministerstvo financí | Vývoj měnového páru NZD/USD | Recenze nástroje | Pozornost | Obchodní napětí | Formace grafu | Cena akcií AMD | Ocel | Novozélandská ekonomika | Messenger | Reakce trhů | Novozélandský dolar | EUR/GBP | Republikáni | Hladiny podpory | Ropa | Opatření | Migrace | Deficit | Volatility | Rekordní hodnoty | Zařízení | Ceny Bitcoinu | Reálný účet | Technické analýzy | Další růst | Budoucnost | Mírný růst | Futures na palladium | Izrael | Americká centrální banka | Hlubší pokles | Prezident Trump | Zpráva o inflaci | Ideální čas | Sell | Oblasti rezistence | Společnosti | OpenAI | Neutrální výhled | Americké měny | Rally na akciích | Klín | Pravděpodobnost korekce | DAX 40 | Pokračování vzestupného trendu | Japonské úřady | Pokračování v poklesu | Silná libra | Německý index | Dlouhodobý support | Ropa Brent | Obchodní války | US 100 | Americké úrokové sazby | Oblast rezistence | Ifo | Akciový index | Kov | Vývoj měnového páru CHF/JPY | Akcie Intel | Momentum | Trendová linie | MCD | Dow Jones 30 | ECN VIP | Pozornost obchodníků | Domácnosti | Jednání mezi USA a Čínou | Bitcoin | Ceny zemního plynu | Agresivní pokles | Dna | Cena akcií společnosti Microsoft | Obchodní výsledky | Býčí obrat | Nižší minima | Zájem kupců | Snižování úrokových sazeb | Historické maximum | Krátkodobý sentiment | Futures kontrakty | Eskalace | Kalkulačka rizika | Slabé výsledky | Moody's | Aplikace Autochartist | Směřování trhů | USDMXN | Akcie společnosti Microsoft | Zpomalení globální ekonomiky | Stažení akcií | Vývoj akcie | Swingová minima | Exponenciální klouzavý průměr | Tlak na USD | Pohyb trhu | Největší ekonomika | Rostoucí trendová linie | Zlatý kříž | Platformy | Riziko korekce | Prezident Donald Trump | Pár EUR/USD | Maloobchodní tržby | Analytici | Obchodní dovednosti | Čínský prezident Si Ťin-pching | Snížená volatilita | Otevření účtu | Stříbro | Překoupené signály | Zmírnění obchodního napětí | Obchodovat | Směr trhu | Prostor pro další růst | Syntetické akcie | Pokles cen | Technický pohled | Volby do Evropského parlamentu | Populární kryptoměna | Vysoké inflace | Nákupní apetit | Tržní síly | Pozornost trhu | Akcie NFLX | Obchodování v Evropě | ETF | Akcie MSFT | Cena akcie společnosti Tesla | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | UK100 | Dluhopisy | Firma | Snížení ratingu | Past na býky | Prostor pro pokles | Obchodníci | Cenový graf | Poptávka | Uzavření trhů | Barclays | Zboží dlouhodobé spotřeby | Bulharsko | Trumpovo vítězství | Odpor | EURGBP | Prolomení oblasti | Německý index DAX | Tržní struktury | Recenze | Nastavení měnové politiky | Minimální vklad | Základy technické analýzy | Pokračování trendu | Klouzavý průměr | Akcie AMZN | Podnikání | Úsilí | XCU | Video | Problémy | Hranice kanálu | | USA a Čína | CFD broker | Potenciál dalšího růstu | Kanadský dolar | Německý automobilový průmysl | Negativní trend | ECB Christine Lagardeová | Růst HDP | Jestřábí rétorika | Pokles trhů | Index PMI | Tržní analýza | Bank of Canada | Výrazná rezistence | Kulatá psychologická čísla | Vývoj akcie AAPL | Úrokové politiky | Politické rozhodnutí | Cenová akce | Úrovně rezistence | Kurz USD | Informace o trhu | Vlajkové formace | Spojené státy | Bollingerova pásma | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Euro posiluje | Skener trhu | Úroková sazba | Důležitý support | Časový rámec | Úroveň rezistence | AUD/NZD | Výkon dolaru | Výzva | Vývoj akcie INTC | Volby | Cena stříbra | Sebevědomí | Investiční poradenství | Býčí divergence | Indikátory momenta | Platforma | Facebook | Americké akcie | Velmi volatilní | Poptávka po bezpečném přístavu | Objednávky | Volatilní | Sankce | Zvyšování úrokových sazeb | Technická korekce | Trendový trh | Riziko ztráty | EUR/USD | Spolehlivost | Daňový zákon | Pin Bar | Růstové tendence | Analýzy a obchodní příležitosti | Varování | Intervence | Trh s kryptoměnami | ETH/USD | Směr trendů | Pandemie | Konsolidace | Indikátor Stochastic | Pozitivní vývoj | Další vývoj | MXN | Recese v USA | Měnové politiky | Vývoj akciového indexu Nikkei 225 | Futures na zemní plyn | Akcie Amazonu | Politická rozhodnutí | Dánové | Obchodní dohody | Manufacturing | Rozhodnutí o sazbách | Výnosy | Prolomení supportu | XPD/USD | Růstový potenciál | Trh se zlatem | Vývoj akcie NFLX | Dow Jones | Kryptoměnoví nadšenci | Obchodní jednání | Rozhodnutí centrální banky | Copper (XCU/USD) | Miliardy dolarů | Vývoj akcie Tesla | Výkonnost společností | AI | ADP | Joe Biden | Korelace signálů | Investiční doporučení | Přeprodané zóny | Krátkodobý výhled | Prezidentské volby | Rostoucí trendová čára | Agresivnější růst | Signály přeprodanosti | Vítězství | Tržní cena | Obchodní příležitosti | Kurz NZD | Růst mezd | Technické indikátory | Prostor ke zlepšení | Společnost Nvidia | Sazby | Reserve Bank of Australia - RBA | PMI ve výrobě | Británie | Swingová maxima | Vývoj akciového indexu | Zprávy o trhu | Nové rekordní hodnoty | Prohlášení | Futures kontrakt Copper | Investovat | Rekordní maxima | Dlouhodobější výhled | Finanční výsledky společnosti | Nesoulad | Minimální vklad pro otevření účtu | Otestování rezistence | Nerozhodnost | Linie odporu | Král kryptoměn | Generální ředitel | Snížení úrokových sazeb v USA | Ether | Překážky | Největší kryptoměna | Vývoj akcie AMD | Obchodní dohoda | Dluhopis | 200denní klouzavý průměr | Průzkum | Medvědí divergence | Eskalace obchodního napětí | Rozhodnutí japonské centrální banky | Cena indexu DAX | Nálady investorů | Celkový sentiment | Agentura Moody's | Pondělní obchodování | Zemědělství | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Současný klesající trend | Celní politiky USA | Propad trhů | Zdroj příjmů | Cena ropy brent | Supporty | Vyšší ceny | Partnerství | Zasedání Bank of Canada | Cena akcií Netflixu | Rezistenční oblast | Cena akcií společnosti Meta | Státní svátek | Inflace ve Velké Británii | Výsledky společnosti | Investování | Nástroj pro všechny obchodníky | Fed | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Nejbližší support | Vývoj akciového indexu SPX500 | NASDAQ 100 | Účastníci trhu | Společnost InstaForex | Automobilový průmysl | Pohyby směrem dolů | Brokerské služby | Hry | Pin Bary | Společnost Meta | Si Ťin-pching | Trhy | Potenciální otočení trendu | Akcie společnosti Nvidia | Naděje na obrat | Nejbližší rezistence | Představitel Fedu | Měnová intervence | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Významné úrovně | Cena indexu | Oscilátor | USD/MXN | Rizika | Žlutý kov | Psychologická bariéra | Varování před riziky | ISM | Globální trhy | Vývoj ceny mědi | EURCAD | Vývoj akcie MSFT | Americké banky | Klouzavý průměr EMA | Platforma MetaTrader 5 | Futures na ropu | Přeprodanost trhu | Prodávající | Vývoj měnového páru USD/CAD | Oblasti umělé inteligence | Obnovení růstu | Stagflace | Cenový vývoj | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Chuť k riziku | Dlouhodobý růstový trend | Americké akciové indexy | Holubice | Výsledky společnosti Nvidia | Tesla | Low | Růst Bitcoinů | Stabilita | Skepse | Solidní růst | Odrazy | RBNZ | MACD oscilátor | Inflace v USA | Komodity | USDCHF | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Zlepšení nálady | FXDAILY | Přeprodané podmínky | CAD | Sentiment trhu | Deeskalace | Včerejší seance | Shortování | Cenové úrovně | Společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Co Autochartist umí | Vývoj akcie TSLA | Hospodaření | Ztráta | XRP | Akcie MCD | Dluhové krize | InstaForex Loprais | Pips | Obchodní rozhodnutí | Hrubá marže | Tradeři | Ceny ropy Brent | Francouzský index | Obavy ze stagflace | AUD/USD | Index relativní síly | Pracovní trh | Kryptoměna ethereum | Eskalace konfliktu | Sport a podnikání | Riziko | Míra inflace v Německu | Analytik | Emise | SPX500 | JPY | Citi | Pivot | RSI | Transakce | Trend na trhu | Meta | Pesimismus | Nástroj | GBP | Nadšení | Index DAX 40 | Plyn | Pokles cen ropy | Čína | Ceny | ETH | Financování | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Kompozitní index | Mírná korekce | Války | Impuls | Ukrajina | Notifikace | Obchodní platformy | Společnosti Netflix | Swingové maximum | Velký propad | Centrální banka | Předpovědi | WTI | Tržní odhad | Vývoj měnového páru EUR/GBP | Zápis z posledního zasedání | Exponenciální klouzavý průměr (EMA) | SMA | Biliony | Divergence | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Klíčová úroveň | Zákonodárci | Celní politiky | Webinář | Současná cena | USDCAD | CFD na akcie | Ceny zlata | Výnos | TSLA.US | Index DOW | IHNED | Frank | Index Nasdaq | CFD | Azure | Pár USD/CAD | Dvojitý vrchol | Nové sankce | Zhoršení výhledu | Růstové momentum | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Půlení | Historická maxima | Obchodní den | Osvobození | Ceny akcií | Cena akcií | MetaTrader 5 | GBP/USD | VIX | Akcie Tesla | Akcie společnosti Apple | Euforie | Írán | Největší světové ekonomiky | Biliony dolarů | Dlouhodobý výhled | NBS | Akcie společnosti Tesla | Aktuální informace | Vyšší hodnoty | Zisk | Futures na zlato | ČNB | Bank of England | EURUSD | Spekulovat | Překoupené oblasti | Dovoz | Vklady | Obchodování | Býčí sentiment | Pokles ceny akcií | Tesla (TSLA.US) | Prezident | Cena mědi | Olej | Měna | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Zprávy z trhů | Kupující | Finanční výsledky | Cena akcií společnosti | Nižší low | Údaje | Silná rally | CAD/JPY | Biden | Finanční krize | Swingové minimum | Drahý kov | WebTrader | Medián | Akciový index Nasdaq | Rostoucí klín | Zvýšení těžby | Síla dolaru | Japonský HDP | Futures kontrakty na ropu | Roční maximum | Japonsko | Zemní plyn | Úroveň parity | Marže | Směřování | Různé trhy | Velké objemy | Aktivum | CARA | Situace | Růst dolaru | Google | Tržby | Pozitivní výsledek | Vrcholy | Býčí trh | FOREX | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Jasný směr | Resistance | Index relativní síly (RSI) | Spready | HDP | Hlava a ramena | Klesající trojúhelník | Načasování | Manufacturing PMI | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Euro | Klid | Obratu trhu | JP Morgan | NEST | Úrovně podpory | Politici | USD/CAD | Varovné znamení | DJ30 | Známky oživení | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Členové OPEC | Schválení spotového ETF | AAPL | Slovensko | Baterie | Vývoj trhu | AMZN | Provize | EUR/CHF | Zdraví | Pozitivní výhled | Vyšší úroveň | Stimuly | Ztráty | Obchodní nastavení | Výhled trhů | Technický výhled | Pozitivní momentum | Japonský jen | Klesající inflace | Nakupovat | FOMC | Pokles zlata | Akcie | Medvědí trend | Ukrajina a Rusko | Kupci | Býčí potenciál | Vzestupný trend | Výhody | Podniky | Ziskové obchodování | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Trojitý vrchol | Nákupní příkazy | Zrychlení růstu | Asijské seance | Vývoj ceny | Býčí trend | Platformy MT4 | Index cen | Obavy z inflace | Vývoz | Vývoj BTC/USD | USDJPY | Rekordní maximum | Rostoucí trendové čáry | Přeprodané oblasti | Napětí na Blízkém východě | Společnost Apple | Obchodování v pásmu | Prognózy | Kurz | SBUX | DNO | Švýcarská národní banka | Jádrová inflace | Americká ekonomika | Růstový trend | AMD | Úspěchy | Společnost Microsoft | Ekonomický vliv | Rekord | Seance v USA | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | Růst trhu | Rychlý růst | Sport | Chile | Bankovní rada | Investice | Microsoft | Návrh zákona | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Výhled na rok 2023 | Rally | Investujte | Komunikace | Kazuo Ueda | Autochartist | Trhy s kryptoměnami | COPPER | Bod | KNF | Ekonomika eurozóny | CFDs | Zisky | Regulace | USMCA | DAX40 | Zotavení | MSFT | Důvěra | Rezistenční pásmo | GBPCHF | Úročení vkladů | Ukazatel | Slabší dolar | Měny | Inaugurace | AUDJPY | Ropa WTI | Hospodářský růst | Cena akcie | Spread | Politická stabilita | Optimismus na trhu | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Aktuální cena | Vývoj akciového indexu Dow Jones | GBPUSD | Geopolitická nejistota | Čtvrtletní výsledky | Index NASDAQ 100 | Výsledková zpráva | Neúspěch | Medvědí scénář | Kontrakty na ropu | Australská ekonomika | Výhled Číny | Rozšíření | Index DJ30 | Plány | Resistence | Kulatá čísla | Administrativa | Pozitivní signál | Oblasti odporu | NFP | Obchodní dny | Nikkei | Instagram | Konvergence | Zasedání Bank of Japan | Elon Musk | Akcie Microsoftu | Parabolic SAR | Americký trh práce | TIM | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Trh dnes | EUR/AUD | Prodej | Rok 2024 | Medvědí kanál | Vývoj akciového indexu Nikkei | Zasedání Fedu | Dlouhodobé rezistence | XAU/USD | Vliv na americký dolar | Dotace | Ceny stříbra | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Finanční trhy | Míra | Divize | Korekce | Výrazný pokles | Tržní ceny | Nerozhodnost trhu | DMA | První rezistence | Střednědobý výhled | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Stimulační opatření | Výkonnost | Pád ceny | Velikost páky | Nižší maxima | Index S&P 500 | Akcie Starbucks | Zvýšené riziko | Trumpova administrativa | Přehled | Technické ukazatele | Trendové linie | Krize | High | Rostoucí trend | Tým InstaForex | CHF | Měnový trh | HDP USA | Zvýšení úrokových sazeb | Otočení trendu | Instant Trading EU | Trojité dno | Volby v USA | AUD/CAD | S&P 500 | JDE | Podpora | Prezident Joe Biden | MT4 | Spojené království | Cena | Vývoj akciového indexu DAX | Maloobchodní prodeje | Překoupenost | Německo | Obchodní spory | EURAUD | Upozornění | Investiční služby | Apple | Zadlužení | Komodita | Širší trh s kryptoměnami | Dluh USA | CHF/JPY | Americký trh | Snížení sazeb | TSLA | Kurzy | Finanční prostředky | Ekonomická data | Odvody | Etherea | Solana | Měnový pár EUR/GBP | All-time high | Co bude | Medvědi | Platforma MetaTrader | DAX | Rezervy | Velikost účtu | EMA | Hliník | Fibonacciho retracement | Akcie společnosti | Rizikový sentiment | Obchodní válka | Kypr | Oscilátory | Zlato | Ekonomika | Inflace v Německu | Geopolitika | Denní graf | SEC | Poptávka po akciích | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Indikátor MACD | Práce | Úspěch | Intel | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Obchodní účty | Banky | Býčí scénář | Cena dnes | Vlády | Americká vláda | INTC | Širší trh | Rychlost | Ceny mědi | Šance | Biliony USD | PMI v eurozóně | Netflix | Zisk na akcii | Wall Street | Průlom | Vysoké úrokové sazby | Snížení dodávek | Analýza | Úrovní podpory | Ministr financí | Kurz EUR | Zlepšení | Kontrakt | Uzavření dohody | Americká centrální banka dnes | Zastavení poklesu | Pozice | Jádrový CPI | Portfolia | Silver | OCI | Aktivity v eurozóně | Začínající tradeři | Pullback | Bitcoinového ETF | Dlouhé pozice | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Silná poptávka | Seznam brokerů | Cenné papíry | Medvědí trh | Deficit nabídky | Obchodní rozpětí | Support | McDonald's | FX | Vývoj ceny zlata | Uvolňování měnové politiky | Pokračování růstu | Služby | Krize na Blízkém východě | Vzestup ceny | Stochastický oscilátor | Zvýšená volatilita | OPEC | Broker | Oscilátor RSI | Sentiment | SNB | Index ISM | Dění na trhu | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Průměrná hodnota | Oblasti supportu | Výstupy | Finanční zprávy | Rostoucí výnosy | Vývoj akciového indexu NASDAQ 100 | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Problémy ekonomiky | Polsko | Nikkei 225 | AUDUSD | Rezistence | Index Dow Jones | Symetrický trojúhelník | Vývoj měnového páru AUD/USD | Jasné signály | Klíčový support | W1 | Ichimoku | Manuál | Akcie Nvidia | Ropy | RBA | Struktura | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Struktura trhu | Předseda | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Jádrový index | Nárůst ceny | Úročení | USD | Odražení ode dna | Cestování | Akcie společnosti Intel | Loonie | Obchodní nástroje | Doji | D1 | Francouzský akciový index | Svět kryptoměn | Cena ropy | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Rotace | CZ | Průraz | Tlak medvědů | Australský dolar | Rallye | Propad | Telegram | Ekonomické výkonnosti | GBP/AUD | ANO | Britské libry | Finanční ztráty | USD/CHF | Oblast supportu | Pokles akcie | Kanada | CPI v USA | Nejistota | Plný úvazek | Kryptoměna | Akcie Nvidie | Nvidia | Každý trader | MetaTrader 4 | Česká republika | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Zamyšlení | Makro | Klesající trendové čáry | Vytrvalost | Evropská centrální banka | CFD akcie | Starbucks | Psychologické úrovně | Prezidentské volby v USA | ECB | HICP | Velikost pozice | Růst ceny | Altcoin | ADX | Doporučení | Odraz ceny | Měnový pár AUD/NZD | ECN | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Největší ekonomika eurozóny | Body | Zvýšení inflace | Parita | Krypto | ROCE | Spekulace | Odškodnění | Line Bin | GOOGL | Hedging | EU | Ekonomický výhled | Miliardy | PBOC | Očekávané výsledky hospodaření | Americký dluh | Zpracovatelský průmysl | PMI ve službách | Spekulanti | Kulaté číslo | Poptávky po ropě | Jak investovat | Prodeje | Výrobce elektromobilů | Linie podpory | Největší kryptoměny | Trend klesající | Stochastic | USD/JPY | Dvojité dno | Americké vlády | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Nová stimulační opatření | Jerome Powell | Uvalení cel | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Prudký pokles cen | Banka | Zvýšený zájem | Makro zprávy | Růst bitcoinu | Zákaznický servis | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

INSTANT INVEST
INSTANT INVEST FX
Instant Options
INSTANTPREMIERFX
INSTANT-PROFIT-FX
INSTANT-PROFIT-FX.COM
Instant Pro Fx
Instant Research
INSTANTTRADESFX
Instant Trading EU

Následující klíčová slova

Instant účty
Instant view
Instinkt
Instinktivní obchodování
Instinkt v tradingu
Instituce
Instituce a banky
Institucionální akcionáři
Institucionální hráči
Institucionální investice
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
Potvrďte prosím... Zavřít