Neděle 14. července 2024 22:18
reklama
FTMO férovost
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

GBP/USD: plán obchodování během americké seance na 14. června (analýza dopoledního obchodování). Libra pokračovala v poklesu

14.06.2024 15:43  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,2736 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Proražení a otestování úrovně zdola nahoru vedlo k dalšímu výprodeji libry s pohybem o 50 bodů. Odpoledne byl technický obrázek mírně revidován.

analytics666c327d537df.jpg

K otevření dlouhých (long) pozic na GBP/USD potřebujete:

Před námi leží údaje ze Spojených států, které mohou vést k ještě hlubšímu propadu libry, který by vedl k aktualizaci týdenních minim – čekáme na údaje o indexu spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity a inflačních očekáváních. Navzdory žalostnému stavu libry po zveřejnění statistik očekávám aktivní akce kupujících a také vybírání zisků na krátkých pozicích. Pokles a vytvoření falešného proražení v oblasti 1,2694 poskytne vstupní bod do dlouhých pozic s cílem návratu k úrovni 1,2724. Proražení a test tohoto rozpětí shora dolů budou vhodnými podmínkami pro nákup již na základě aktualizace 1,2751, kde se nacházejí klouzavé průměry, hrající na straně prodávajících. Nejvzdálenějším cílem bude oblast 1,2778, kde se chystám vybrat zisky. Při scénáři poklesu GBP/USD a nedostatečné aktivitě ze strany býků na úrovni 1,2694 během odpoledne hrozí libře vstup do fáze medvědího trhu, což jen zvýší tlak na tento pár. To povede také k poklesu a aktualizaci dalšího supportu 1,2674. Teprve vytvoření falešného proražení bude vhodnou podmínkou pro otevření dlouhých pozic. GBP/USD se chystám okamžitě nakoupit při odrazu od minima 1,2646, s cílem korekce během dne o 30–35 bodů.

K otevření krátkých (short) pozic na GBP/USD potřebujete:

Trh ovládají prodávající a pro další vývoj medvědího trendu jim stačí ochránit úroveň 1,2724. Vytvoření falešného proražení po slabých statistikách ze Spojených států bude vhodnou možností pro otevření krátkých pozic s cílem snížit novou oblast supportu 1,2694. Proražení a otestování tohoto rozpětí zdola nahoru zasadí další ránu pozicím kupujících, což povede k likvidaci stop příkazů a otevření cesty k 1,2674 – novému týdennímu minimu. Nejvzdálenějším cílem bude oblast 1,2646, kde budu fixovat zisky. Otestování této úrovně bude zároveň znamenat vytvoření nového medvědího trhu. S možností růstu GBP/USD a nedostatečnou aktivitou na 1,2724 se odpoledne kupující pokusí zastavit medvědí šílenství, které pozorujeme již druhý den. V takovém případě odložím prodeje až na falešné proražení úrovně 1,2751. V případě, že nedojde k pohybu směrem dolů, budu GBP/USD prodávat ihned při odrazu od úrovně 1,2778, ale počítám s korekcí páru o 30–35 bodů dolů během dne.

analytics666c3288905d5.jpg

Ve zprávě COT (Commitment of Traders) ze 4. června došlo k nárůstu dlouhých (long) pozic a poklesu krátkých (short) pozic. Mnoho ekonomů nadále sází na to, že Bank of England na přelomu léta a podzimu letošního roku sníží úrokové sazby. Klíčovým momentem pro určení směru libry však budou pravděpodobně výsledky příštího zasedání Federálního rezervního systému, které dodají páru impuls pro další měsíc. Skutečnost, že kupující libry poměrně vytrvale snášeli výprodej pozorovaný po nedávném zveřejnění údajů z amerického trhu práce, naznačuje přítomnost hlavních hráčů sázejících na další růst GBP/USD. Naděje na býčí trh pro libru proto zůstává. Nejnovější zpráva COT uvádí, že dlouhé (long) neziskové pozice vzrostly o 9 077 na 102 118, zatímco krátké (short) neziskové pozice klesly o 8 731 na 58 731. V důsledku toho se spread mezi dlouhými (long) a krátkými (short) pozicemi snížil o 5 086.

analytics666c328de7487.jpg

Signály indikátorů:

Klouzavé průměry:

Obchodování probíhá pod 30denním a 50denním klouzavým průměrem, což naznačuje další pokles páru.

Poznámka: Autor uvažuje periody a ceny klouzavých průměrů v hodinovém grafu H1, které se liší od obecného vymezení klasických denních klouzavých průměrů v denním grafu D1.

Bollingerova pásma:

V případě poklesu bude jako support působit spodní hranice indikátoru kolem 1,2695.

Popis indikátorů:

 

 • Klouzavé průměry: Definuje aktuální trend vyhlazením volatility a šumu. Perioda 50. V grafu vyznačen žlutě.
 • Klouzavý průměr: Definuje aktuální trend vyhlazením volatility a šumu. Perioda 30. V grafu vyznačen zeleně.
 • Indikátor MACD (konvergence/divergence klouzavých průměrů): Rychlý EMA perioda 12, pomalý EMA perioda 26, SMA perioda 9.
 • Bollingerova pásma: Perioda 20.
 • Nekomerční obchodníci: Spekulanti, jako jsou individuální obchodníci, hedgeové fondy a velké instituce, kteří využívají trh s futures ke spekulativním účelům a splňují určité požadavky.
 • Dlouhé (long) nekomerční pozice: Představují celkovou dlouhou (long) otevřenou pozici nekomerčních obchodníků.
 • Krátké (short) nekomerční pozice: Představují celkovou krátkou (short) otevřenou pozici nekomerčních obchodníků.
 • Celková nekomerční čistá pozice: Rozdíl mezi krátkými (short) a dlouhými (long) pozicemi nekomerčních obchodníků.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • GBPUSD padá na měsíční minima pod 1,22 kvůli vzdalující se dohodě o Brexitu
  Libra dnes předvádí nejhorší vývoj z nejdůležitějších světových měn. Hlavním důvodem je vzdalující se dohoda Velké Británie s EU o Brexitu. Rétorika znějící z vyjednávacích táborů se vyostřila. Obě strany se obviňují z nedostatku snahy o kompromis.
 • GBPUSD padá pod 1,30, britští poslanci znovu odmítli Brexit
  Britský parlament dnes znovu odmítl Brexit, přestože dohoda tentokrát měla šanci (jednalo se o poslední hlasování). Výsledky hlasování byly 344 ku 286 v neprospěch dohody. Jednalo se o lepší výsledek, než jakým skončily předchozí hlasování, nicméně k majoritě chybělo spoustu hlasů. Velká Británie má nyní pouze 2 týdny k tomu, aby našla jiné řešení. Pokud by se to nepovedlo, hrozí bezprostřední odchod Velké Británie z EU bez dohody. Pár GBPUSD padá pod 1,30 poprvé za poslední 2 týdny.
 • GBP/USD padl až o 210 pips, guvernér BoE Carney hrozí uvolňováním
  Přestože trhy tušily, že v případě Brexitu nezůstane Bank of England nečinná, tak dnešní potvrzení přineslo výraznou reakci. Guvernér Mark Carney dnes v druhém přímém televizním přenosu po referendu potvrdil, že BoE bude muset pravděpodobně uvolnit v následujících měsících měnovou politiku. Dle jeho slov musí banka jednat kvůli ochraně domácí ekonomiky a zvýšení odolnosti finančního systému. BoE začne nově poskytovat novou likviditu komerčním bankám na týdenní bázi a měnová rada zváží množství dalších opatření ze svého arzenálu.
 • GBP/USD. Pár se ocitl na křižovatce: v Bank of England se objevil "disident", dolar se řídí geopolitikou
  Libra na páru s dolarem dnes vykazuje zvýšenou volatilitu: denní maximum se ustálilo na 1,3210 a minimum na 1,3087. Tato cenová dynamika je způsobena několika fundamentálními faktory. Zaprvé, britská měna prudce reagovala na výsledky březnového zasedání Bank of England. Centrální banka na jedné straně zvýšila úrokovou sazbu, čímž pokračovala ve zpřísňování parametrů měnové politiky. Na druhé straně však dnešní zasedání odhalilo rozkol v táboře Výboru pro měnovou politiku. Tato okolnost vyvinula nejsilnější tlak na libru, která se během několika minut propadla o více než 100 bodů.
 • GBP/USD. "Partygate" a čekání na klíčové zprávy.
  Libra se v páru s dolarem neudržela v rámci 37. čísla. V návaznosti na celkové oslabení dolaru pár GBP/USD minulý týden aktualizoval 2,5měsíční cenové maximum (1,3748), ale pak o 100 bodů klesl. Sestupný trend byl zapříčiněn nejen revalvací amerického dolaru, ale i depreciací libry. Britská měna dlouho ignorovala politický skandál, který se ve Spojeném království rozvíjí. Takzvaná partygate poměrně silně otřásá pozicí Borise Johnsona ve funkci premiéra. Nakonec skandál dosáhl i na devizový trh. Odborníci vážně hovoří o konci Johnsonovy kariéry: mnozí pochybují, že si tentokrát premiérské křeslo udrží. Politická krize vyvíjí na britskou měnu tlak v pozadí. Ten může výrazně zesílit, pokud klíčové makroekonomické zprávy ve Velké Británii vyjdou tento týden v červených číslech.
 • GBP/USD: Plán na evropskou seanci 5. dubna. COT report (analýza včerejších obchodů). Libra dál stabilně roste.
  Včera jsme obdrželi několik signálů ke vstupu. Podívejme se na graf M5 a rozeberme, k čemu došlo. V ranní prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2443 a doporučil jsem rozhodovat se o vstupu na trh s ohledem na ni. Růst a falešný průraz této úrovně vygenerovaly prodejní signál, který bohužel vyústil ve ztráty. Po průrazu úrovně 1,2443 nebylo možné vstupovat na long pozice, protože daná úroveň nebyla retestována. Ve druhé polovině dne poskytl libře šterlinků bod vstupu na sell pozice jen falešný průraz poměrně významné rezistence 1,2505. Skončil poklesem o více než 40 pipů.
 • GBP/USD: Plán na evropskou seanci 5. ledna. COT reporty. Libroví býci si na úrovni 1,3550 odpočinuli.
  Pokaždé, když jsou býci aktivní a blíží se k důležité rezistenci 1,3550, mají problémy. Nicméně fakt, že hned na začátku letošního roku udrželi pár v rámci vzestupného cenového kanálu, svědčí o dobrých šancích na další posilování páru GBP/USD v oblasti nových maxim. Dnes pro Velkou Británii nemáme žádné důležité fundamentální statistiky, a tak navrhuji, aby byl veškerý důraz kladen na průraz úrovně 1,3550 a ochranu supportu 1,3510.
 • GBP/USD: Plán na evropskou seanci 6. ledna. COT reporty. Libroví býci se nedokázali usadit nad úrovní 1,3553.
  Včera se vytvořilo několik signálů ke vstupu na trh. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, k čemu došlo. Na úroveň 1,3553 jsem se soustředil ve své ranní předpovědi a doporučil jsem rozhodnout se pro vstup na trh. Neúspěšný pokus o růst nad úroveň 1,3553 v první polovině dne vyústil k vytvoření vynikajícího signálu k otevírání short pozic. Pár se ve výsledku propadl o více než 25 bodů a tlak polevil. Podobný vstupní bod na short pozice se vytvořil odpoledne, ale býci ovládali úroveň 1,3553 i poté, co se medvědi několikrát pokusili na libru zatlačit. Nemohl jsem čekat na vhodný vstupní bod k nákupu z tohoto pásma, a tak jsem musel vynechat vzestupný pohyb. Z technického hlediska se nezměnilo téměř nic.
 • GBP/USD: plán obchodování během americké seance dne 20. června (analýza dopoledního obchodování). Libra se před rozhodnutím Bank of England nadále pohybuje v rozpětí
  Ve své dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2715 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Libra vzrostla, ale do testu a falešného proražení jí pár bodů chybělo, takže jsem odtud nemohl vstoupit do krátkých (short) pozic. Odpoledne bylo potřeba technický obrázek ještě revidovat.
 • GBP/USD: plán obchodování během americké seance dne 20. května (analýza dopoledního obchodování)
  Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2698 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení vytvořily signál k nákupu, ale v první polovině dne nedošlo k výraznějšímu pohybu vzhůru. To vedlo k revizi technického obrazu a strategie pro americkou seanci.
 • GBP/USD: plán obchodování během americké seance na 22. května (analýza dopoledního obchodování). Kupující si odpočinuli na úrovni 1,2760
  Ve své dopolední předpovědi jsem věnoval pozornost úrovni 1,2722 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného prolomení nám poskytly signál k nákupu. Jak však můžete vidět v grafu, k výraznějšímu pohybu vzhůru ještě nedošlo. Po zotavení o 15 bodů se na pár vrátil tlak, což je špatný signál pro kupující libry. Odpoledne byl technický obrázek revidován.
 • GBP/USD: plán obchodování během americké seance na 6. června (analýza dopoledního obchodování). Kupující se snažili, ale nedopadlo to podle jejich představ
  Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2782 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení vedly k nákupnímu signálu, ale po pohybu vzhůru o 12 bodů tlak na libru klesl. Technický obrázek pro druhou polovinu dne byl mírně upraven.
 • GBP/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 10. června (analýza dopoledního obchodování). Tlak na libru přetrvává
  Ve své pondělní dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,2729 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Došlo k růstu, ale nikdy nedošlo k otestování a vytvoření falešného proražení. Z toho důvodu jsem si obchod nechal ujít a zaznamenal jsem další pohyb směrem dolů. Odpoledne bylo potřeba technický obrázek ještě revidovat.
 • GBP/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 11. června (analýza dopoledního obchodování)
  Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,2715 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení nám poskytly vynikající vstupní bod k nákupu libry, což vedlo k růstu o více než 30 bodů. Ve druhé polovině dne byl technický obrázek mírně revidován.
 • GBP/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 18. června (analýza dopoledního obchodování). Libra klesla pod 1,2685
  Ve své dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2685 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom mohli analyzovat, co se stalo. Proražení a reverzní otestování tohoto rozpětí vedlo ke vstupnímu bodu pro prodej libry, což v době psaní tohoto článku vedlo k poklesu o téměř 20 bodů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne byl mírně upraven.
 • GBP/USD: plán obchodování během americké seance ze dne 28. května (analýza dopoledního obchodování). Libra dosáhla nového měsíčního maxima
  Ve své včerejší dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2756 a plánoval jsem na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. K poklesu došlo, ale nikdy nedošlo k jeho otestování a vytvoření falešného breakoutu tamtéž. Z toho důvodu jsem nezaznamenal žádné vhodné body pro vstup do trhu. Odpoledne byl technický obrázek výrazně revidován.
 • GBP/USD: plán obchodování během americké seance 16. května (analýza dopoledního obchodování)
  Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2672 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení byly signálem k nákupu, ale po pohybu o 15 bodů vzhůru se tlak na pár vrátil. Ve druhé polovině dne byl technický obrázek revidován.
 • GBP/USD: plán obchodování pro americkou obchodní seanci na 1. února (analýza ranních obchodů). Libra před rozhodnutím Bank of England dále klesá
  Ve své ranní prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2659 a plánoval jsem na jejím základě přijímat obchodní rozhodnutí. Podívejme se na 5minutový graf a analyzujme, co se stalo. Breakout a opětovné otestování tohoto rozmezí, ke kterému se pár třikrát pokusil přiblížit, to vše vedlo k prodejnímu signálu s pohybem směrem dolů k úrovni 1,2627. Ve druhé polovině dne došlo k revizi technického obrazu.
 • GBP/USD: plán obchodování pro americkou seanci na 22. dubna (analýza dopoledních transakcí). Libra pokračuje v poklesu
  Ve své ranní předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,2340 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí ohledně vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. K proražení úrovně 1,2340 došlo bez reverzního testu, takže jsem zde během poklesu páru nemohl získat vhodný vstupní bod do krátkých pozic. Odpoledne byl technický obrázek revidován.
 • GBP/USD: plán pro evropskou seanci na 9. prosince. COT reporty. Býci ubránili důležitý support na úrovni 1,3192, ale situace se nelepší
  Librovým býkům se včera podařilo ubránit důležitý support na úrovni 1,3192, ale jejich situace se nijak nezlepšila – od dalšího výrazného poklesu je dělí jediný krok. Podívejme se na 5minutový graf a uvidíme, k čemu včera došlo. Průraz a konsolidace pod úrovní 1,3245, která je v grafu jasně zřetelná, a pak opětovný průraz této oblasti zespodu nahoru – to vše přineslo dobrý signál k prodeji libry. Výsledkem byl první pokles o zhruba 45 bodů.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster