Obchodní signál

Plán obchodování EUR/USD na 20. června. Jednoduché tipy pro začátečníky
20.06.2024 Včera se EUR/USD obchodoval s nepatrnou býčí tendencí při nízké volatilitě. Volatilita se snížila na úroveň, kdy nemělo smysl obchodovat intradenně. Pokud nedochází k žádným pohybům, jak se někomu může podařit dosáhnout nějakého zisku? Nejenže nedocházelo k žádným pohybům, ale ani nebyly zveřejňovány žádné zprávy. Ekonomické kalendáře eurozóny a Spojených států byly relativně klidné. Trh tak neměl na co reagovat a nenašel důvod k otevírání pozic.

Výhled pro EUR/USD na 19. června. Je korekce dokončená?
19.06.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý nadále obchodoval na vyšší úrovni. Tento pohyb má zcela korekční charakter. Ke konci dne se cena dostala ke kritické hranici a okamžitě se odrazila zpět. Euro by proto mohlo klesnout už během dneška. Evropská unie včera zveřejnila konečný odhad své květnové zprávy o inflaci. Trh na zprávu nereagoval, protože druhý odhad se plně shodoval s tím prvním. Navíc nárůst na 2,6 % v současné době nemá pro Evropskou centrální banku žádné negativní důsledky. Centrální banka již snížila své sazby a dalšího snížení sazeb se možná dočkáme až v září. Pokud se tedy míra inflace v nadcházejících měsících zvýší, nesníží to pravděpodobnost, že ECB zpomalí uvolňování měnové politiky. Ukazatel bude mít do září dostatek času, aby se vrátil do rozmezí 2,3–2,4 %.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 17.–19. června 2024: nakupujte nad 2 312 USD (Murray 5/8 – symetrický trojúhelník)
18.06.2024 Zlato se na začátku americké seance obchodovalo kolem úrovně 2 319,46 v rámci symetrického trojúhelníku s možností dalšího růstu, protože se konsolidovalo nad Murray 5/8.

Obchodní signál pro STŘÍBRO (XAG/USD) na 4.–6. června 2024: nakupujte nad 29,29 USD (Murray 6/8 – 200 EMA)
05.06.2024 Stříbro (XAG/USD) se na začátku americké obchodní seance obchoduje na úrovni 29,55 a odráží se tak nad dno klesajícího trendového kanálu a nad linii 200 EMA, která se v grafu 4H nachází na úrovni 29,29.

Plán obchodování pro EUR/USD na 5. června. Jednoduché tipy pro začátečníky
05.06.2024 Rostoucí trend se v úterý nezměnil. Záměrně jsme zmenšili měřítko hodinového časového rámce, abychom ukázali celý pohyb, který začal před více než měsícem a půl. Podstatné je, že se EUR/USD dvakrát usadil pod vzestupným kanálem a v ani jednom případě jsme se nedočkali poklesu páru. Stabilně se vyvíjí směrem vzhůru, ale často ustupuje. Impulzivní skoky směrem vzhůru jsou poměrně malé, stejně jako následné pullbacky. Pár se pohybuje různými směry, ale děje se tak při nízké volatilitě. Začátečníci by proto měli mít jasno v tom, s jakým typem pohybu mají v současné době co do činění.

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 31. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
31.05.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek posunul výše, což bylo poměrně neobvyklé. V první polovině dne neměla libra žádný fundamentální důvod k růstu a ve druhé polovině byly důvody spíše formální. Britská měna však začala růst dlouho před zveřejněním amerických makrodat, která se ukázala být méně optimistická, než se očekávalo. Druhý odhad amerického HDP za první čtvrtletí byl revidován níže – pod předběženým odhadem na úrovni 1,6 % – na úrovni 1,3 %. To odpovídalo prognózám. Trh tedy v podstatě neměl na co reagovat, protože zpomalení HDP se již očekávalo. K výraznější odchylce od prognóz nedošlo, ale americký dolar přesto klesl. Domníváme se, že se jedná pouze o náhodu, ale náhod je v poslední době až příliš mnoho. Libra nadále často roste, i když k tomu nemá žádný důvod.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 30. května. Jednoduché tipy pro začátečníky.
30.05.2024 Pár GBP/USD ve středu pokračoval v klesajícím pohybu, který začal po odrazu ceny od úrovně 1,2787. Libra prorazila vzestupnou trendovou linii – nicméně ne poprvé. K podobným případům došlo už v minulosti a žádný z nich nespustil spolehlivý klesající trend. Proto bychom se zatím zdrželi naděje na klesající trend, i když pokles libry čekáme. Měli bychom si přiznat, že trh libru v posledních 6–9 měsících nakupoval mnohem častěji, než by situace, fundamentální a makroekonomické pozadí vyžadovaly. Je možné, že pohyb dolů skončí i tentokrát prostým pullbackem, po kterém pár GBP/USD obnoví bezdůvodný růst.

Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 28. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
28.05.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval v růstu. Libra se i nadále obchoduje směrem vzhůru, ačkoli v pátek prolomila vzestupnou trendovou linii. Přestože ani v pátek, ani v pondělí neexistovaly žádné záminky nebo důvody k nákupu britské měny, pohyb vzhůru pokračuje. Trh stále nakupuje i přesto, že včera nebyly k dispozici žádné zprávy ani reporty. Tento vzestupný pohyb je tedy zcela nelogický a je možné ho obchodovat pouze v případě, že zcela ignorujete fundamentální a makroekonomické události, nebo v době jejich absence. I kdyby cena tento týden konsolidovala pod trendovou linií, nemusí to nutně znamenat, že bude následovat klesající trend.

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 21. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
21.05.2024 Měnový pár EUR/USD se během pondělí nadále pohyboval v blízkosti svých lokálních maxim. Medvědi momentálně nemají sílu zahájit korekci, a tak se pár jednoduše pohybuje do strany, mírně pod úrovní 1,0888. Jak v EU, tak v USA se neodehrály žádné důležité a ani vedlejší události. Volatilita páru se pohybovala jen kolem 30 pipsů, což dokazuje, že nebylo co analyzovat.

Výhled pro měnový pár EUR/USD na 17. května. Možná, že k mírné korekci vůbec nedošlo
17.05.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek prodělal menší medvědí korekci. Ta byla tak slabá, že není jasné, zda pár vůbec klesne k linii Senkou Span B. Jak již bylo zmíněno, trh se vrátil ke své oblíbené rutině posledních šesti měsíců. Ta spočívá v nákupu eura pod jakoukoli záminkou, zatímco nákup amerického dolaru je možný pouze při významných příležitostech. Většina fundamentálních a makroekonomických souvislostí, které hovoří ve prospěch dolaru, je trhem buď ignorována, nebo interpretována v jeho neprospěch, což znamená totéž. Abychom byli spravedliví, za poslední měsíc přišlo z USA mnoho negativních údajů, které mohly a měly vyvolat pokles dolaru. Dolar však klesal mnohem častěji, než by odpovídalo údajům. Trh navíc ignoruje skutečnost, že Federální rezervní systém nehodlá v dohledné době snižovat sazby.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 9. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
09.05.2024 Pár GBP/USD se celou středu obchodoval bez výraznějších změn. Volatilita během dne činila pouhých 37 pipů, což je pro libru extrémně málo, ale nijak to nepřekvapí. Ke stavu pasivity na trhu přispívá středeční absence ekonomických zpráv a dnešní oznámení zasedání Bank of England a projevu guvernéra BoE Andrewa Baileyho. Situace je tedy vcelku dobře předvídatelná. Na začátku týdne se nicméně zdálo, že trh očekává jestřábí výroky a rozhodnutí britské centrální banky, což vedlo k medvědímu směru britské měny. Včera ale bylo jasné, že pondělní a úterní poklesy páru GBP/USD nebyly víc než tržní šum. Vzestupný trend zůstal zachován i poté, co cena prorazila trendovou linii a nedávný pokles nevedl ani k průrazu posledního lokálního minima. Pár by tedy mohl kdykoli obnovit růstový pohyb, byť stále v rámci korekce.

Plán obchodování EUR/USD na 7. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
07.05.2024 EUR/USD v pondělí nevykázal žádné zajímavé pohyby. Během dne došlo k jednomu pokusu o obchodování na vyšší úrovni, který však rychle vyšuměl. Celková volatilita dne činila 35 pipsů, takže jsme byli svědky dalšího "nudného pondělí". Obchodníkům se ani na druhý pokus nepodařilo překonat hladinu 1,0785, což dává naději na ukončení býčí korekce, která se táhne již příliš dlouho. Existovaly k tomu zcela konkrétní a rozumné důvody, neboť Spojené státy v posledních dvou týdnech zveřejňovaly neuspokojivé makroekonomické údaje. Zasedání Federálního rezervního systému se však zdálo být více jestřábí, než si mnozí účastníci trhu mysleli. Předseda Fedu Jerome Powell otevřeně naznačil, že se snížení sazeb nechystá. Sazba proto zůstane na svém maximu delší dobu. To je pro americkou měnu býčí faktor.

Výhled pro GBP/USD na 7. května. Nový týden, nový růst
07.05.2024 Také GBP/USD se v pondělí pokoušel pokračovat ve svém vzestupném pohybu. Přestože minulý týden rostoucí kanál opustil, vzestupný pohyb přetrvává. Britská libra opět roste bez zjevného důvodu. Pokud měl trh minulý a předminulý týden k prodeji dolaru pádné důvody, v pondělí pak neměl žádné. Trh navíc často "ignoruje" faktory, které by měly vést k poklesu britské libry, ale nezmešká ani jeden faktor pro prodej dolaru. Celkově se stále domníváme, že se libra obchoduje nelogicky, je příliš drahá a překoupená.

Výhled pro EUR/USD na 7. května. Dolar má stále problémy
07.05.2024 EUR/USD zahájil nový týden snahou pokračovat v pohybu vzhůru. To se mu však nepodařilo, protože neexistovalo žádné fundamentální ani makroekonomické pozadí a během uplynulých dvou týdnů trh získal dostatek důležitých informací, aby měl jasno, jak v blízké budoucnosti obchodovat. Bohužel je velmi těžké říci, jaké rozhodnutí většina účastníků trhu učinila. Měnový pár EUR/USD již několik týdnů prochází korekční fází. Ne že by to bylo nějak zvlášť zneklidňující nebo odrazující, ale bylo by příjemné vídat trend častěji, než několik týdnů čekat na konec korekce.

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 6. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
06.05.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v pohybu vzhůru. Minulý týden se odehrálo poměrně dost pro dolar důležitých událostí a trh je využil k prodeji dolaru. Zhruba v 80 % případů měl pravdu, protože téměř všechny nejdůležitější americké zprávy byly zklamáním. Míra nezaměstnanosti vzrostla, HDP zpomalil, údaj Nonfarm Payrolls byl mnohem nižší, než se očekávalo, indexy ISM podnikatelské aktivity klesly pod 50 a údaj JOLTs o počtu volných pracovních míst zaostal za prognózami. Dolar mohla podpořit pouze jediná událost – zasedání FOMC – ale trh se rozhodl ji ignorovat.

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 2. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
02.05.2024 Pár EUR/USD ve středu vykázal nepoctivé pohyby. Nejprve trh ignoroval všechny "důležité" americké zprávy. Zadruhé, cena nejprve konsolidovala pod vzestupným kanálem a poté zahájila nový pohyb vzhůru. Zatřetí, projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella nelze považovat za holubičí, ale dolar přesto klesl. Začtvrté, pár se celý den pohyboval ve flat rozpětí. A nakonec volatilita – na to, že se jednalo o den se čtyřmi významnými zprávami a zasedáním FOMC, byla nízká.

Výhled pro EUR/USD na 30. dubna. Nudný den pro euro
30.04.2024 EUR/USD zahajuje nový týden pohybem v téměř horizontálním kanálu, který je však formálně považován za vzestupný. Pár se při nízké volatilitě vyhoupl nahoru, což v podstatě odpovídá režimu "nudného pondělí". Obchodníci se tak mohli zaměřit pouze na jednu zprávu. Míra inflace v Německu zůstala v dubnu beze změny na úrovni 2,2 %. Vzhledem k tomu, že se jednalo o drobnou odchylku od prognózy a samotná hodnota zůstala nezměněna, nedošlo prakticky k žádné reakci trhu. Navíc se jednalo pouze o jednu zemi Evropské unie. Dnes bude zveřejněn index spotřebitelských cen za celou EU, takže lze očekávat silnější reakci trhu.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 25. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
25.04.2024 Pár EUR/USD zaznamenal ve středu nízkou volatilitu a udržel si slabý vzestupný trend, jak ukazuje vzestupný kanál. Obchodníci se celý den mohli soustředit jen na americkou zprávu o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby; hodnota tohoto ukazatele a jeho derivátů ale téměř odpovídala odborným prognózám. Trh tedy neměl na co reagovat – zprávu předem očekával a zpracoval.

Plán obchodování EUR/USD na 18. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
18.04.2024 EUR/USD ani napotřetí nedokázal překonat úroveň 1,0618 a po poklesu z minulého týdne nakonec zahájil býčí korekci. To není úplně předvídatelné, protože včera nedošlo téměř k žádným významným makroekonomickým ani fundamentálním událostem. Nicméně jen o den dříve šéf Federálního rezervního systému Jerome Powell naznačil, že centrální banka v červnu úrokové sazby nesníží. Uvedl, že v USA došlo k "nedostatečnému dalšímu pokroku" v boji s inflací. Úrokové sazby proto zůstanou na vysoké úrovni, aby se inflace vrátila k cíli Fedu na úrovni 2 %.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 16. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
16.04.2024 Pár EUR/USD se v posledních měsících vrátil ke svému oblíbenému pohybovému stylu – nízké volatilitě. Všimněte si ale, že přetrvává klesající trend, býčí korekce byla po třídenním propadu poměrně slabá a euro ke konci dne ještě víc oslabilo. Trh se tak po poklesu z minulého týdne ani nezastavil a v pondělí začal znovu prodávat euro.

Pohled na vývoj měnového páru EUR/USD dne 16. dubna. Další nudné pondělí
16.04.2024 V pondělí nedošlo k žádným výrazným pohybům. Zpráv bylo sice zveřejněno málo, ale bylo. Trh si mezi nimi však nic zajímavého nenašel a za víceméně důležitou považoval pouze zprávu o maloobchodních tržbách ve Spojených státech. Ale pojďme popořadě. V EU byly zveřejněny údaje o průmyslové výrobě za únor, které se plně shodovaly s prognózami. Kromě toho zaznělo několik projevů představitelů Evropské centrální banky. Francois Villeroy de Galhau uvedl, že ECB "pravděpodobně sníží úrokové sazby v červnu", a Gediminas Simkus řekl, že "existuje více než 50% pravděpodobnost, že letos dojde k více než třem snížením sazeb". Obě tato prohlášení jsou pro euro špatnou zprávou, protože ECB začne s uvolňováním měnové politiky dříve než Federální rezervní systém a bude snižovat sazby agresivněji než Fed.

Výhled pro EUR/USD na 12. dubna. Nové zasedání ECB
12.04.2024 Měnový pár EUR/USD se vrátil ke svému známému vzorci z posledních měsíců. Navzdory poklesu o téměř 150 pipsů před dvěma dny a včerejšímu zasedání Evropské centrální banky byla volatilita ve čtvrtek nižší než 60 pipsů. Na jedné straně ECB nepřijala žádné významné rozhodnutí a projev prezidentky ECB Christine Lagarde na tiskové konferenci byl poměrně neurčitý. Konkrétně se od ní trh nedozvěděl žádné bližší informace ohledně možného uvolnění měnové politiky na příštím zasedání v červnu. Lagarde uvedla, že na příštím zasedání bude k dispozici mnohem více údajů (pravděpodobně pro rozhodnutí o sazbě). Na druhou stranu se stále jednalo o zasedání ECB a na takové události se obvykle reaguje.

Výhled pro pár GBP/USD na 12. dubna. Libra znovu nedokázala opustit totéž pásmo.
12.04.2024 Pár GBP/USD se znovu pokusil usadit se pod úrovní 1,2516, kterou lze v grafu 24H považovat za spodní hranici bočního kanálu. Zaznamenali jsme pokus o průraz této úrovně, ale byl spíš jen na oko. Předchozího dne se zdálo, že aby se medvědi vymanili ze 4měsíčního flatu, potřebují udělat ještě jeden malý krok, ale i to bylo nakonec nad jejich síly. Takže i poté, co pár ve středu klesl o 200 pipů, přetrvává flat a může to tak být neomezeně dlouho. Možná i další čtyři měsíce.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 9. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
09.04.2024 Pár GBP/USD v pondělí mírně vzrostl, což pro technický obraz nemá valného významu. Všimněte si, že hlavním bodem je flat v časovém rámci 24H. Není to tak dávno, co se cena obrátila poblíž spodní hranice bočního kanálu na úrovni 1,25–1,28, takže teď v průběhu několika týdnů možná uvidíme stabilní pohyb nahoru k úrovni 1,2800. Připomeneme ale, že pohyby v rámci bočního kanálu jsou chaotické a nelogické. Minulý týden se libra obchodovala směrem nahoru, ačkoli téměř všechny fundamentální a makroekonomické faktory podporovaly dolar.

Výhled pro pár EUR/USD na 5. dubna. Euro pokračuje v růstu
05.04.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval směrem nahoru a zaznamenal tak třetí den růstu v řadě. Makroekonomické a fundamentální pozadí stranilo americkému dolaru v úterý, ve středu i ve čtvrtek. Obsahovalo zprávy typu ADP a JOLTS v USA a zprávu o inflaci v eurozóně. I když některé údaje působily proti dolaru, bylo jich co do počtu méně. Trh ale z nějakého důvodu ignoroval všechny zprávy, které měly dolar podpořit.

Výhled pro GBP/USD na 4. dubna. Libra se vrátila k dolní hranici bočního kanálu.
04.04.2024 GBP/USD se ve středu rovněž obchodoval pozitivně. Jak jsme uvedli v článku o EUR/USD, pro tento pohyb neexistovaly žádné fundamentální ani makroekonomické důvody. Americký index ISM PMI ve službách se sice ukázal být nižší, než se předpokládalo, ale nebyl natolik špatný, aby způsobil tak prudký pokles páru. Zprávu ADP, která překonala očekávání, trh ignoroval. Projev předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella začal poté, co dolar již klesl o 80 pipsů, takže tlak na dolar nijak zvlášť nevyvolal.

Obchodní signál pro pár EUR/USD na 2.–4. dubna 2024: nakupujte nad úrovní 1,0742 (Murray 0/8 – odraz)
02.04.2024 Euro se obchoduje kolem úrovně 1,0747, tedy nad Murray 0/8, a uvnitř klesajícího trendového kanálu, který se tvoří od 8. března. V grafu H4 vidíme, že dosáhlo dna klesajícího trendového kanálu kolem 1,0720, od této úrovně se odráží a pravděpodobně bude pokračovat v růstu. Měnový pár EUR/USD by se mohl dostat až na 21 SMA na úrovni 1,0770.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 2. a 3. dubna
02.04.2024 Dobrý den, vážení obchodníci, v nedávných článcích jsem několikrát zopakoval, že očekávám pokles evropské měny a že trend je aktuálně medvědí. Jak vidíte, pár EUR/USD prodlužuje pokles. Cena pozvolna zaznamenává nižší maxima a minima. V tuto chvíli naprosto nic nenaznačuje konec medvědího trendu. Mnohé se ale může v průběhu tohoto týdne změnit, jak si řekneme v tomto článku.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 1.–3. dubna 2024: prodávejte pod 2 270 USD (GAP – překoupeno)
02.04.2024 Zlato se zatím dostalo na nové maximum 2 255, ačkoli by mohlo dál růst. Nízký objem obchodů v době Velikonoc a nízká likvidita trhu dodaly zlatu silnou volatilitu.

Obchodní signál pro BITCOIN (BTC/USD) na 1.–3. dubna 2024: prodávejte pod 71 500 USD (Murray 3/8 – 21 SMA)
02.04.2024 Bitcoin se obchoduje kolem 69 701 USD, odráží se nad Murray 3/8 a pod 21 SMA. O víkendu se neúspěšně snažil prorazit nad psychologickou úroveň 70 000 USD a dokázal se jen konsolidovat kolem této oblasti.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 25. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
25.03.2024 Pár EUR/USD se v pátek dál obchodoval směrem dolů. Makroekonomické pozadí bylo poměrně slabé a fundamentální aspekt žádný. Přesto pár vykazoval vcelku slušnou volatilitu. Trh se aktivizoval ve středu večer, kdy byly oznámeny výsledky zasedání Federálního rezervního systému. Zmínili jsme, že je lepší nedělat ukvapené závěry a počkat s analýzou reakce trhu do čtvrtka. Zasedání americké centrální banky nebylo holubičí a předseda Fedu Jerome Powell svůj postoj nezměkčil. Proto dolar neměl ve středu důvody k poklesu. K čemu tedy došlo ve čtvrtek a v pátek? Trh výsledky zasedání přehodnotil, vyvodil správné závěry a rychle dolar nakupoval na ještě příznivějším kurzu než ve středu večer. To vyvolalo páteční růst dolaru. Sestupnou trendovou linii považujeme navzdory středečnímu proražení stále za relevantní.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 18. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
18.03.2024 I pár GBP/USD vykázal v pátek velmi slabé pohyby, ačkoli některé zprávy z daného dne mohly vyvolat silnější reakci trhu. Například zpráva o průmyslové výrobě v USA. Jestliže únorový údaj překonal odhady o 0,1 %, pak lednový údaj byl revidován z -0,1 % na -0,5 %. Účastníci trhu tak už měli důvod k prodeji dolaru. Slabý byl také index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Ten činil pouhých 76,5 bodů oproti prognózovaným 76,9 bodům. Ve druhé polovině dne ale dolar rostl, pokud lze pohyb o 25 bodů nazvat růstem.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. února: Jednoduché tipy pro začátečníky
27.02.2024 Pár EUR/USD vykazoval v pondělí velmi nízkou volatilitu. Na celý den byla naplánována jen jedna událost, která mohla vyvolat zájem trhu, a to projev Christine Lagardeové, který se konal později večer. Žádné výrazné skoky trhu se v té době neobjevily.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 19. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
19.02.2024 Pár EUR/USD v pátek dál kolísal. Cena se snažila vzdálit od hladiny 1,0785, ale v druhé polovině dne se k této hranici vrátila a také otestovala trendovou linii. Současný klesající trend je tedy těsně před koncem. Pokud pár v pondělí nebo v úterý zkonsoliduje nad trendovou linií, mohlo by euro mírně posílit. Nečekáme ale, že by pár vykázal jistý růst, protože k němu nemá fundamentální a makroekonomické důvody.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
15.02.2024 Pár EUR/USD vykazoval ve středu nízkou volatilitu a trh se jen velmi málo zajímal o obchodování. V předchozích článcích jsme vás upozorňovali, že euro není volatilní měna, takže ani při zřetelném trendu (jako je teď) bychom neměli očekávat, že pár bude klesat každý den. Praxe to potvrzuje. Jestliže v úterý trh zareagoval na zprávu o inflaci v USA, která je považována za důležitou a jejíž hodnota se ukázala být rezonující, pevným medvědím směrem, teď žádné důležité zprávy nepřišly. Pozorovali jsme tudíž volatilitu odpovídající 38 pipům.

Výhled pro EUR/USD na 13. února. Euro nadále roste pomalým tempem
13.02.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval v korekci směrem vzhůru s nízkou volatilitou. Ve skutečnosti je volatilita nejen nízká, ale dokonce extrémně nízká. Celkově měnový pár nyní nevykazuje žádné pohyby. A pokud nedochází k žádným pohybům, nelze očekávat dobré obchodní signály a vysoké zisky. Proto musíme vydržet a v budoucnu budou signály a pohyby lepší.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 13. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
13.02.2024 Pár EUR/USD v pondělí pokračoval v pomalém pohybu nahoru, který odrážel stejný nevýrazný trend, jaký jsme pozorovali většinu předchozího týdne. Během dne nedošlo k žádným významným fundamentálním ani makroekonomickým událostem. Projev představitelů Evropské centrální banky Fabia Panetty a Philipa Lanea a zástupkyně Federálního rezervního systému Lael Brainardové sice stál za pozornost, ale jejich prohlášení nemusí mít velkou váhu, když se pár za den posune o méně než 50 pipů. Trh je očividně ve stavu čekání. Možná čeká, až hlavní hráči ukážou cestu vpřed, nebo čeká na údaje o inflaci. Aktuální pohyby jsou každopádně velmi slabé, takže se dost těžko obchoduje.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 9. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
09.02.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v pozvolné vzestupné korekci a znovu otestoval úroveň 1,0781. Odraz od ní by mohl oživit pohyb dolů, zvlášť proto, že je už druhý. Všimněte si, že downtrend je stále neporušený, jak ukazuje klesající trendová linie. Začátečníci tedy mohou očekávat pokles eura.

Obchodní plán pro EUR/USD na 7. února
07.02.2024 Včera jsem vám představil obchodní nápad na nákup eura v případě odrazu od korekční úrovně 100,0 % (1,0725). V tuto chvíli nemohu tento obchodní signál považovat za zrealizovaný. K mírnému růstu evropské měny sice došlo, ale byl příliš malý. V polovině dne se pár vrátil na úroveň 1,0725 na pozadí slabých statistik z Evropské unie. Medvědi však nedokázali konsolidovat pod úrovní 1,0725. Nákupní signál nebyl zrušen a krátce poté se vytvořil nový odraz. Momentálně máme dva obchodní signály k nákupu na stejné úrovni.

Výhled pro pár EUR/USD na 7. února. Prodávající si vzali oddechový čas
07.02.2024 Pokles měnového páru EUR/USD se zastavil a pár v úterý zahájil korekci směrem vzhůru. Euro klesalo dva dny po sobě a pár se pohybuje v klesajícím trendu. Proto jsou pohyby, které jsme pozorovali v posledních dnech, zcela logické. Pár nemůže nepřetržitě klesat každý den, takže čas od času jsme svědky pullbacků a korekcí. Hlavní však je, že nejenže klesající trend přetrvává, ale také ho podporují téměř všechny typy analýz. Zkazit si ho mohou pouze sami účastníci trhu, pokud se z nelogických důvodů vrátí k nákupům eura.

Výhled pro pár GBP/USD na 6. února. Britská libra nadále klesá
06.02.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí pokračoval v negativním obchodování. Včerejší kalendář událostí neobsahoval žádné zásadní události, ale přes noc vystoupil šéf Federálního rezervního systému Jerome Powell a během dne byla zveřejněna zpráva ISM pro sektor služeb v USA. Powell zopakoval, že úroková sazba v březnu snížena nebude, a uvedl, že centrální banka chce mít větší jistotu, že se inflace posouvá k 2% cíli. Index PMI ISM v sektoru služeb dosáhl hodnoty 53,4, čímž překonal prognózu 52,0. Obě tyto události podpořily dolar, zatímco libra, která se měsíc a půl nacházela ve fázi stagnace, nyní horlivě dohání ztracené pozice se "záporným" znaménkem.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 6. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
06.02.2024 Pár EUR/USD na začátku obchodního týdne ztratil vůči dolaru půdu pod nohama. A začal s tím už v pátek. Nekorigoval, ani se neodrazil. Trh prostě dál prodával eura a kupoval dolary. Makroekonomické a fundamentální pozadí bylo v pondělí poměrně slabé, i když dvě události si i tak zasluhovaly pozornost. Za prvé, index nákupních manažerů (PMI) pro nevýrobní sektor Spojených států, konkrétně pro americký sektor služeb. Za druhé, projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella. ISM index nákupních manažerů (PMI) pro nevýrobní sektor výrazně překonal prognózy, což podpořilo růst dolaru ve druhé polovině dne, a Powell ve svém projevu zachoval jestřábí rétoriku. Konkrétně zopakoval, že v březnu úrokové sazby nejspíš sníženy nebudou.

Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na období 5.–8. ledna 2024: nakupujte nad 2 043 USD (symetrický trojúhelník – 21 SMA)
05.01.2024 Zlato se zkraje evropské seance obchodovalo kolem 2 046,27 USD, nad 21 SMA a pod 200 EMA. V grafu H1 vidíme, že po dosažení oblasti 2 030 USD se odrazilo. Teď ukazuje pozitivní výhled, ale potýká se s horní částí klesajícího kanálu, který se zformoval 27. prosince.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 4.–5. ledna 2023: Prodávejte pod 2 046 USD (200 EMA – 21 SMA)
04.01.2024 Zlato (XAU/USD) se zkraje evropské seance obchodovalo kolem úrovně 2 043,16, tedy pod 21 SMA a 200 EMA. V grafu 1H vidíme, že se obchodovalo v rámci klesajícího kanálu, který se zformoval 27. prosince. V příštích hodinách může XAU pokračovat v poklesu, jen pokud zůstane pod 200 EMA (2 055).

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 3.–4. ledna 2024: nakupujte nad 2 062 USD (Murray 5/8 – 21 SMA)
03.01.2024 Zlato (XAU/USD) se zkraje evropské seance obchodovalo kolem 2 063,65 USD nad Murray 5/8 a pod 21 SMA na úrovni 2 069,83 USD. Kolísalo v rámci klesajícího trendového kanálu, který se zformoval 22. prosince.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na období 1.–3. ledna 2024: prodávejte pod 2 072 USD (Murray 5/8 – 21 SMA)
02.01.2024 Zlato se zkraje evropské seance obchodovalo kolem 2 062,50 USD, tedy pod 21 SMA na úrovni 2 070,59 a pod denním pivotem na úrovni 2 072.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 14. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky
14.11.2023 Pár EUR/USD se v pondělí opět obchodoval s velmi nízkou volatilitou. Jediným výraznějším pohybem byl odraz ceny od úrovně 1,0668, čímž se zachovala korekční fáze. Vzhledem k pohybu v posledních pěti dnech se udržel flat pattern. Pár se čtyřikrát pokusil překonat úroveň 1,0668, ale pokaždé selhal. Tato úroveň momentálně brání euru v dalším poklesu, který očekáváme.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 6.–7. listopadu 2023: prodávejte pod 1 992 USD nebo 2 005 USD (21 SMA – pásmo)
06.11.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku evropské seance obchoduje kolem úrovně 1 987,82 v rámci rostoucího trendového kanálu, který se formuje od 30. října, a v pásmu mezi 2 005 a 1 965 USD.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 10.–11. října 2023: nakupujte nad 1 856 USD (Murray 3/8 – gap)
10.10.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku evropské seance obchoduje kolem úrovně 1 864,52, nad 21 SMA a Murray 3/8. V grafu 4H vidíme, že od 6. října pokračuje v uptrendu. Vidíme také, že na začátku vyjednávání v tomto týdnu opustilo býčí gap.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 22. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
22.09.2023 Pár EUR/USD se ve čtvrtek pokusil o korekci směrem nahoru. Historie se opakuje. Před týdnem, po čtvrtečním zasedání Evropské centrální banky, se pár po týdnu pomalého růstu propadl. Tento týden jsme viděli stejné schéma, ale k propadu došlo ve středu po zasedání Federálního rezervního systému (FOMC). Přestože americká centrální banka neoznámila žádné výrazně jestřábí rozhodnutí, dolar dál posiloval. A trh si vzpomněl, že ve středu neměl důvod ho nakupovat.

Obchodní signál pro pár EUR/USD na 20.–21. září 2023: nakupujte nad 1,0674 nebo v případě pullbacku na 1,0620 (Murray –1/8 – 21 SMA)
20.09.2023 Pár EUR/USD se na začátku evropské seance obchoduje kolem úrovně 1,0685, nad 21 SMA a Murray –1/8. V grafu H4 vidíme, že euro se obchoduje v medvědím trendovém kanálu.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 19.–20. září 2023: prodávejte pod 1 937 USD (Murray 4/8 – 200 EMA)
19.09.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku evropské seance obchoduje kolem Fibonacci 61,8 % na úrovni 1 933,06, a to v důsledku maxima 1 953 a minima 1 900.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 14.–15. září 2023: nakupujte nad psychologickou úrovní 1 900,00 USD (Murray 2/8 – přeprodaná)
15.09.2023 Zlato se na začátku americké seance obchoduje kolem 1 902,49 USD a blíží se k psychologické úrovni 1 900,00 USD, která by mohla být vnímána jako technický bod odrazu.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 12. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
12.09.2023 Pár GBP/USD se v pondělí obchodoval s mírným býčím sklonem. Relevantní zůstává klesající trendová linie, ale euro i libra se pohybovaly podobným způsobem. Ve Spojeném království a v USA nedošlo k žádným významným událostem nebo zprávám, které by měly znatelný vliv na aktivitu trhu. To jsme ale očekávali. Nejzajímavější události nás teprve čekají.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 12.–13. září 2023: nakupujte nad 1 919 USD (Murray 3/8 –21 SMA)
12.09.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku evropské seance obchoduje kolem úrovně 1 923,19, nad Murray 3/8 a nad 21 SMA. V grafu 4H vidíme, že se konsoliduje v býčím trendovém kanálu, který se formuje od 6. srpna.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 8.–9. září 2023: nakupujte nad 1 930 USD (200 EMA – 21 SMA)
08.09.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku evropské seance obchoduje kolem úrovně 1 925,28, tedy pod 200 EMA a nad Murray 3/8. Vidíme oživení zlata, ale měli bychom počkat na jeho potvrzení.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 8. září. Analýza a jednoduché tipy pro začátečníky
08.09.2023 Pár EUR/USD ve čtvrtek dál klesal s tlumenou volatilitou. Euro navzdory tlumenému pohybu do konce dne oslabilo a zdůraznilo tak přetrvávající medvědí trend. Jasně to vidíme na trendové linii. Dnes si obchodníci mohli všimnout dvou významných zpráv. Tou první byl třetí odhad HDP EU za 2. čtvrtletí. Už dříve jsme naznačili, že třetí odhad je významnější než druhý. Konečný růst činil +0,1 %, což je méně než +0,3 % z předchozího odhadu, a znamenal tak další neuspokojivý údaj z EU. Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti mezitím předčily očekávání a podpořily americký dolar. Euro mělo štěstí, že den nezakončilo výraznějšími ztrátami.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 7.–8. září 2023: nakupujte při průrazu 1 921 USD (Murray 3/8 – 200 EMA)
07.09.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku evropské seance obchoduje kolem úrovně 1 918,72, tedy pod 200 EMA a 21 SMA, a následuje tak klesající trend, který se formuje od 30. srpna, kdy se cena dostala na 1 953 USD.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 6.–7. září 2023: nakupujte nad 1 921 USD (odraz – Murray 2/8)
06.09.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku evropské seance obchoduje na úrovni 1 925,22, pod 200 EMA, pod 21 SMA a v rámci klesajícího trendového kanálu, který se vytvořil zkraje září.

Proč se lidé rádi účastní FOMO efektu?
05.09.2023 FOMO efekt je jedním z důvodů, proč obchodníci prodělávají peníze. Dnes se na tento efekt podíváme trochu blíže a povíme si, jak se od jeho působení distancovat.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 5.–6. září 2023: nakupujte nad 1 928 USD (200 EMA – Murray 4/8)
05.09.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku evropské seance obchoduje kolem 1 935 USD, pod 21 SMA a nad vzestupným trendovým kanálem, který se formuje od 17. srpna. Pozorujeme mírný pohyb a konsolidaci.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 5. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
05.09.2023 Pár EUR/USD vykázal v pondělí volatilitu 37 pipů. Není v podstatě co dodat, protože všechno je jasné už z tohoto indikátoru. Kdyby pár přešlapoval celý den na místě, nemohli bychom oproti předchozím článkům vyvozovat žádné nové závěry. Přesto jsme vytvořili klesající trendovou linii. Ta byla dosud vcelku formální, protože samotný trend trval maximálně tři dny. Pokud přepneme na vyšší časové rámce, vidíme, že pohyby z poslední doby jsou poměrně chaotické a pár často mění směr. Stojíme za klesajícím pohybem a rádi bychom připomněli, že by mohl být pozvolný, s častými korekcemi a pullbacky.

Obchodní signál pro pár EUR/USD na 1.–4. září 2023: nakupujte nad úrovní 1,0830 a prodávejte pod úrovní 1,0917 (Murray 2/8 – 200 EMA)
01.09.2023 Pár EUR/USD našel na support na úrovni 1,0830. Tato úroveň se shoduje s Fibo 61,8 % (sledováno od minima 1,0764 a maxima 1,0944). Na začátku americké seance před zveřejněním nonfarm payrolls můžeme být svědky konsolidace eura, která by mu mohla dát silný impuls, a pár EUR/USD by se mohl vystoupat na vrchol klesajícího trendového kanálu kolem úrovně 1,0917.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 1.–4. září 2023: prodávejte pod 1 937 USD (Murray 4/8 – 21 SMA)
01.09.2023 Na začátku evropské seance se zlato obchoduje kolem úrovně 1 939,04 s obratem pod Murray 5/8 (1 953), nad Murray 4/8 a nad 21 SMA, které by mohly působit jako support.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 31. srpna 2023: prodávajte pod 1 947 USD (Murray 5/8 – 21 SMA)
31.08.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku evropské seance obchoduje kolem úrovně 1 945,88 a konsoliduje se kolem této zóny; včera v americké seanci dosáhlo maxima 1 948,98.

Obchodní signál pro pár USD/JPY na 30.–31. srpna 2023: nakupujte nad úrovní 145,60 (Murray 5/8 – přeprodáno)
30.08.2023 Japonský jen se na začátku americké seance obchoduje na úrovni 145,72, pod 21 SMA a nad Murray 5/8. Vidíme, že od včerejšího maxima 146,46, které zaznamenal v americké seanci, provedl pár USD/JPY silnou technickou korekci o téměř 200 pipů. V příštích hodinách se tedy nejspíš technicky odrazí k úrovni 146,30.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 30.–31. srpna 2023: prodávejte pod 1 937 USD (Murray 4/8 – překoupeno)
30.08.2023 Zlato se na začátku evropské seance obchoduje kolem úrovně 1 936,52, tedy pod maximem 1 938,13 a pod Murray 4/8.

Obchodní signál pro pár USD/JPY na 29.–30. srpna 2023: prodávejte pod úrovní 147,36 a nakupujte na úrovni 146,30 (Murray 6/8 – 21 SMA)
29.08.2023 Japonský jen se na začátku americké seance obchoduje kolem úrovně 147,14 uvnitř uptrendového kanálu, který se formuje od 23. srpna. Poté, co cena dosáhla maxima 147,36, což je úroveň zaznamenaná naposledy v listopadu 2022, vidíme ústup.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 29. srpna. Jednoduché tipy pro začátečníky
29.08.2023 V závěru pondělního obchodování se pár GBP/USD pokusil zahájit korekční pohyb. Volatilita ale byla tak slabá, že lze celý pohyb považovat za pouhý tržní šum. Jinými slovy, z pohybu o 30–40 pipů by se neměly vyvozovat závěry. Tento týden se pozornost soustředí na chystané údaje o americkém trhu práce a nezaměstnanosti. Zpráv bude značné množství a každá může vyvolat reakci trhu, která je momentálně nepředvídatelná stejně jako samotné hodnoty zprávy. Dolar má proto stále vynikající šanci na růst a ve střednědobém horizontu se k jeho růstu stále přikláníme. Je ale možná i korekční fáze, protože pár klesá už déle než měsíc a ekonomické zprávy z USA nutně nemusí být silné.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 29.–30. srpna 2023: prodávejte pod 1 925 USD (200 EMA – překoupená)
29.08.2023 Pár XAU/USD se na začátku evropské seance obchoduje kolem úrovně 1 923,22, pod 200 EMA a nad 21 SMA. Zlato včera rostlo stoupalo až k úrovni 1 925,96 z 10. srpna a bylo odmítnuto na 200 EMA.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 24.–25. srpna 2023: prodávejte pod 1 921 – 1 926 USD (200 EMA – Murray 3/8)
24.08.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku evropské seance obchoduje kolem úrovně 1 917,79 pod 200 EMA a pod Murray 3/8, která funguje jako zóna pásma.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 22.–23. srpna 2023: nakupujte nad 1 888 USD (Murray 1/8 – 21 SMA)
22.08.2023 Na začátku evropské seance se zlato (XAU/USD) obchoduje na kolem úrovně 1 894,45, to je nad 21 SMA a pod 200 EMA na ceně 1 904.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 4.–6. srpna 2023: nakupujte nad 1 928 – 1 924 USD (61,8 % – Murray 6/8)
04.08.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku evropské seance obchoduje na ceně 1 935,59 USD kolem úrovně Fibonacciho retracementu 61,8 % a pod Murray 6/8 (1 937). Vidíme konsolidaci, která je známkou silného pohybu před americkými nonfarms za červenec.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 25.–26. července 2023: nakupujte při průrazu hladiny 1 963 USD (200 EMA – 21 SMA)
25.07.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku evropské seance obchoduje na hladině 1 962,61. Nachází se nad 21 SMA a nad 200 EMA.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 19.–20. července 2023: prodávejte pod 1 980 USD (21 SMA – překoupené)
19.07.2023 Na začátku evropské seance se zlato obchoduje na úrovni 1 975,36, nad 21 SMA a 200 EMA (1 944). Včera stoupalo a dosáhlo ročního maxima poblíž úrovně 1 984,74.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 30. 6. 2023: nakupujte při průrazu nad 1 910 USD (21 SMA – býčí praporek)
30.06.2023 Na začátku evropské seance se zlato obchodovalo kolem úrovně 1 908,08, nad 21 SMA na ceně 1 907,29 a nad Murray 1/8 na ceně 1 906,25.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 29. června – 7. července 2023: nakupujte nad 1 900 USD nebo při odrazu na 1 875 USD (linie 200 EMA – přeprodaná)
29.06.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku evropské seance obchoduje na ceně 1 912,12 a kolem Fibonacciho úrovně 61,8 %. Od 28. února, kdy vytvořilo minimum 1 804,69, až do 4. května, kdy dosáhlo maxima 2 077,97, cena koriguje k úrovni 61,8 % (1 906), která by ve střednědobém horizontu mohla být úrovní, kde se obnoví býčí trend.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 28.–29. června 2023: nakupujte nad 1 921 USD (21 SMA – dvojité dno)
28.06.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku evropské seance obchoduje kolem úrovně 1 915,66, pod 21 SMA a Murray 7/8. V grafu 4H vidíme, že se odrazilo v blízkosti supportu 1 910 a vytvořilo pattern dvojitého dna, což by se dalo považovat za náznak toho, že v následujících dnech dojde k oživení.

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. června. Jednoduché tipy pro začátečníky
27.06.2023 Pár EUR/USD začal týden bez výraznějších pohybů, což nepřekvapí, protože pondělky bývají kvůli slabým cenovým pohybům často nudné. V průběhu dne se pár dostal na úroveň 1,0918, a dokonce se od ní odrazil, což naznačuje, že celkový trend na tomto měnovém páru se může změnit v medvědí. Předtím pár opustil vzestupný kanál a ještě víc tak ukázal větší pravděpodobnost klesajícího trendu v tomto týdnu. Jedinou významnou fundamentální událostí v eurozóně a Spojených státech byl projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové na summitu ECB v Sintře. Její projev se ale konal v pozdních nočních hodinách a nemohl nijak ovlivnit obchodování během dne. Celkově vzato nedošlo v pondělí k žádným dalším významným událostem.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 23.–26. června 2023: nakupujte nad 1 920 USD (21 SMA – přeprodané)
23.06.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku americké seance obchoduje kolem úrovně 1 920 nad 21 SMA v rámci klesajícího trendového kanálu, který se formuje od 14. června.

Obchodní signál pro pár GBP/USD na 23.–26. června 2023: nakupujte při odrazu na hladině 1,2680 (Murray 8/8 – 21 SMA)
23.06.2023 Poté, co Bank of England (BoE) překvapila trhy zvýšením sazeb o 0,50 %, dosáhl pár GBP/USD denního maxima na hladině 1,2833, ale v okamžiku jsme uviděli technickou korekci.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 22.–23. června 2023: nakupujte při odrazu na 1 920 USD (medvědí kanál – odraz)
22.06.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku americké seance obchoduje kolem úrovně 1 928,07 v rámci klesajícího trendového kanálu, který se v grafu 4H formuje od 19. června, a v rámci hlavního klesajícího trendového kanálu, který se formuje od 26. května.

Obchodní signál pro pár USD/JPY na 22.–23. června 2023: prodávejte při průrazu úrovně 141,60 (Murray 7/8 – 21 SMA)
22.06.2023 Na začátku evropské seance se pár USD/JPY obchoduje na úrovni 141,70 pod 21 SMA a Murray 7/8. Vidíme, že japonský jen je uvnitř rostoucího trendového kanálu, který se formuje od 8. června.

Obchodní signál pro pár GBP/USD na 21.–22. června 2023: prodávejte pod úrovní 1,2817 (Murray +1/8 – 21 SMA)
21.06.2023 Britská libra (GBP/USD) se na začátku evropské seance obchoduje na úrovni 1,2758 pod 21 SMA a pod Murray +1/8 (1,2817).

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 20.–21. června 2023: nakupujte nad 1 930 USD (Murray 2/8 – odraz)
20.06.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku americké seance obchoduje kolem úrovně 1 932,18, odráží se nad cenu 1 929 a v grafu 1H se blíží k přeprodaným úrovním.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 19.–20. června 2023: prodávejte pod 1 958 USD (21 SMA – Fibonacci 61,8 %)
19.06.2023 Zlato se obchoduje kolem úrovně 1 954,93 pod 21 SMA a nad Murray 7/8. V denním grafu vidíme, že se obchoduje v klesajícím trendovém kanálu, který se formuje od 18. května.

Technická analýza měnových párů EUR/USD, NZD/CAD a GBP/NZD
18.06.2023 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena měnového páru EUR/USD dosáhla na konci minulého týdne důležité rezistence. Cena NZD/CAD prolomila střednědobou S/R úroveň a probíhá pullback. A trendy na denním a čtyřhodinovém grafu měnového páru GBP/NZD byly právě sladěny.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 16.–19. června 2023: prodávejte pod 1 963 USD (200 EMA – medvědí kanál)
16.06.2023 Na začátku evropské seance se zlato (XAU/USD) obchoduje kolem hladiny 1 956,77, nad 21 SMA a pod 200 EMA. Cena zlata se odrazila od minima 1 924,76, přičemž hlavními faktory, které podpořily růst žlutého kovu, byly slabost amerického dolaru (USDX) a pokles výnosů amerických dluhopisů.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 15.–16. června 2023: nakupujte nad 1 941 USD (Murray 7/8 – medvědí kanál)
15.06.2023 Early in the European session, Gold (XAU/USD) is trading around 1,936.38, below the 7/8 Murray and below the 21 SMA located at 1,947.70.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 14.–15. června 2023: nakupujte nad 1 940 USD (symetrický trojúhelník – Murray 7/8)
14.06.2023 Na začátku evropské seance se zlato (XAU/USD) obchoduje kolem ceny 1 947,38, což je klíčová úroveň pod 21 SMA a nad Murray 7/8.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 9.–12. června 2023: prodávejte pod úrovní 1 970 nebo nakupujte při odrazu k úrovni 1 952 (200 EMA – symetrický trojúhelník)
09.06.2023 Na začátku evropské seance se zlato (XAU/USD) obchoduje kolem úrovně 1 964,22, nad 21 SMA a 200 EMA. Včera oživilo z prudkého poklesu z předchozího dne a teď se konsoliduje, aby pokračovalo v býčím cyklu.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 8.–9. června 2023: nakupujte nad 1 959 USD nebo prodávejte při pullbacku k 1 967 USD (200 EMA – medvědí kanál)
08.06.2023 Zlato se na začátku americké seance obchoduje kolem ceny 1 957,73, v blízkosti 200 EMA na úrovni 1 958 a nad 21 SMA. Údaje z USA přinesly zklamání a vyvolaly rally zlata. Zlato bude pravděpodobně pokračovat v růstu, dokud jeho cena nedosáhne horní hranice klesajícího trendového kanálu kolem úrovně 1 967.

Obchodní signál pro pár USD/JPY na 8.–9. června 2023: prodávejte pod úrovní 139,76 (21 SMA – medvědí kanál)
08.06.2023 Japonský jen se na začátku evropské seance obchoduje na ceně 139,83, nad 21 SMA a pod Murray 6/8. Včera jsme viděli, že provedl silný technický odraz nad Murray 5/8 na ceně 139,06 a dosáhl psychologické úrovně 140.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 2.–5. června 2023: klíčová úroveň 1 978 USD (200 EMA – Murray 8/8)
02.06.2023 Na začátku evropské seance se zlato (XAU/USD) obchoduje kolem ceny 1 980,63, nad 200 EMA a 21 SMA, který se nachází na ceně 1 961.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 1.–2. června 2023: nakupujte nad 1 967 USD (200 EMA – symetrický trojúhelník)
01.06.2023 Na začátku evropské seance se zlato (XAU/USD) obchoduje kolem úrovně 1 963,92, nad 21 SMA a 200 EMA. V grafu 1H vidíme, že se obchoduje v klesajícím trendovém kanálu, který se formuje od 18. května.

Obchodní signál pro pár GBP/USD na 31. 5. 2023: nakupujte nahoře při odrazu na 1,2365 (21 SMA – symetrický trojúhelník)
31.05.2023 Na začátku evropské seance se britská libra (GBP/USD) obchoduje na úrovni 1,2391, pod 200 EMA a nad 21 SMA na ceně 1,2365.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 31. 5. 2023: nakupujte nad cenou 1 963 USD (200 EMA – medvědí kanál)
31.05.2023 Na začátku evropské seance se zlato (XAU/USD) obchoduje kolem úrovně 1 954,06, pod 21 SMA a pod 200 EMA. Instrument může mít v příštích hodinách medvědí tendenci.

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 29.–30. května 2023: nakupujte nad 1 947 USD (21 SMA – symetrický trojúhelník)
29.05.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku evropské seance obchoduje kolem úrovně 1 944,26 pod 21 SMA a uvnitř symetrického trojúhelníku, který se formuje od 16. května.

Obchodní signál pro pár USD/JPY na 25.–26. května 2023: prodávejte pod úrovní 139,80 (překoupená – 21 SMA)
25.05.2023 Pár USD/JPY se na začátku americké seance obchoduje kolem úrovně 139,80. Brzy dosáhne silné zóny rezistence a psychologické úrovně 140,00.

Obchodní signál pro zlato (XAU/USD) na 25.–26. května 2023: nakupujte nad 1 955 USD (symetrický trojúhelník – 21 SMA)
25.05.2023 Zlato (XAU/USD) se na začátku evropské seance obchoduje kolem úrovně 1 957,91 uvnitř symetrického trojúhelníku a pod 21 SMA a 200 EMA.
Související klíčová slova:
Makroekonomika | Vstupy a výstupy | Býčí pohyb | Daytrading | Fibo | Oznámení výsledků | Klesající klín | Obchodování zlata | Programování | Retracement | LYNX | Formace dvojitý vrchol | Index výdajů na osobní spotřebu | Naprogramování | Pokračování klesajícího trendu | Údaje z USA | Take Profit | EUR | Zkušenosti | Vstupy | Akciové trhy | Časté změny | Pozitivní vliv | Směřování centrálních bank | Obchodník | Sloupcový graf | Makroekonomické zprávy | Americká inflace | Kvantitativní analýzy | Plán obchodování pro EUR/USD | Pád dolaru | Cenový pohyb | Technické signály | Trend | Bank of Japan | Obchodování korelovaných párů | Strategie šesti svící | ATR | Long pozice | Formace Evening Star | Makroekonomické dění | BTC | Očekávané výsledky | Trading.com | Kroky Fedu | Holubičí tón | Statistiky | Hospodářský růst USA | Výkyvy volatility | Silný support | Boční kanál | Klíčový level | Aktiva | Situace na forexovém trhu | Americká zpráva | Nákupní pozice | Organizace zemí vyvážejících ropu | Korelace | Uptrend | Otevřené pozice | Dovednosti | Libra vůči dolaru | Býčí vyhlídky | Kolaps | Analýza COT | Zveřejnění výsledků | Inflace v Německu v prosinci | Oznámení | Obchodovat intradenně | Zasedání ECB | Obchodní systém | Analýzy | Pravděpodobnost | Údaje o maloobchodních tržbách | Chování trhu | Šéf Fedu Jerome Powell | Lagardeová | Zprávy z USA | Ethereum | Jak obchodovat měnový pár | Kvantitativní analýza na Forexu | Pokles indexu | Stříbro (XAG/USD) | Britská libra | Zprávy a události | Rostoucí ceny | Krize na Ukrajině | Zvýšení dluhového stropu USA | Výkyvy | Obchodníci momenta | Strategie pro každý den | Posilování dolaru | Přesnost | Stanovení velikosti pozice | Nové obchody | Býčí kanál | Momentum trading | Forex příležitosti | Údaje o americké ekonomice | FoMO efekt | Strach | Indikátor Parabolic | Pokračování poklesu | Opce jednoduše | Index spotřebitelské nálady | Trendová čára | Výsledek zasedání Fedu | Důležité makroekonomické zprávy | Příležitosti k nákupu | Býčí nebo medvědí | Krátkodobý rostoucí trend | Cena zlata | Výnosy | Změny trendu | Parabolic EA | Trumpová | Hlavní události | Akče | Support/rezistence | Ukázka negativní korelace | Konec růstového trendu | Marka | Pokles dolaru | Základní úrokové sazby | Rostoucí inflace | Kombinace indikátorů | Negativní výhled | Graf | Medvědí výhled | Gold | Brexit | Vývoj inflace v Eurozóně | Profesionální obchodníci | Nová cla | Break-Even | MetaTrader4 | Dodávky elektřiny | Tradingový software | Výhled ceny zlata | Klouzavé průměry | Commitments of Traders | Patová situace | Špatná zpráva | Řízení obchodu | Výrazný pohyb | Americký prezident | Růst cen | Denní rutiny | Snížení úrokových sazeb | Ukázka pozitivní korelace | Momentum v tradingu | Short signál | Vysoké riziko | Uzavření pozice | Metody NLP | Obchodování korekcí | Proražení | Token | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj měnového páru | Fibonacci retracement | Nejnovější zprávy | Deskriptivní statistika | Psychohygiena | Proti trendu | EIA | Inflace | Dolarový index | Divergence mezi cenou a indikátorem | Důležité zprávy | Fear of Missing Out | Breakout | Hodinový graf | NZD/USD | Gap | Analýza trhu | Výnosy desetiletých dluhopisů | Zvýšení úrokové sazby | Události tohoto týdne | Sell | Obavy investorů | Zisk z obchodu | Forex měnový pár | Pozitivní sentiment | Medvědí postoj | Nezaměstnanost | Americké výnosy | Obchodní seance | Trojúhelník | Výrazný růst | Expert Advisor (EA) | Efektivní money-management | Měnová korelace | Způsob myšlení | Problémy | Posuvný Stop-Loss | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Zasedání Evropské centrální banky | Vyhledávání obchodních příležitostí | Výhled | Reakce trhu na zprávu | Hlavní měnové páry | Nové pozice | Příkaz | Oslabování eura | Podnikání | Scalping | Historie | Evropská měna | Korekční pohyb | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Obchodní návyky | Centrální banky | Zpráva | Psychologie tradera | Geopolitická situace | Zvyšování sazeb | Rozsahové strategie | Scalpingová strategie | Konsolidace | Dobré výsledky | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Vstup do obchodu | Více obchodů | Trendový kanál | Silný býčí trend | Korelované páry | Sankce | Prohlášení | Býčí pattern | Dolary | XAG/USD | Období krize | Forex trading analýza | Oslabení zlata | Globální ekonomiky | Ethereum (ETH/USD) | Scalpingové strategie | Nákup mědi | Destruktivní chování | Zasedání FOMC | Data z USA | Auditovaný účet | Jiří Hruška | Výzkumy | Tržní šum | Býčí gap | Výprodeje | Snížit riziko | Obchodní plán | Nové signály | Medvědí signál | CL | Obchodní příležitost | Naše obchodní strategie | Purple Trading indikátory | Vývoj měnového páru NZD/CAD | Super trader | Cyklus zvyšování sazeb | Platný signál | Pokles k supportu | Indexy aktivity | Pohyb ceny | Úspěšné obchodování | Reakce trhu | Ekonomiky | Potenciální pokles | Nejdůležitější události | Odhodlání | Události v eurozóně | Donald Trump | Zprávy o inflaci | Volatilita | Úrovně Fibonacciho | Psychologické překážky | Klíčové oblasti | Potvrzení průrazu | Možné scénáře | Obchodni metody | Průmyslová produkce | Silný býčí signál | Order Flow | Breakout Trader | Cenové hladiny | Obchodní myšlenka | Index podnikatelské aktivity | Japonská vláda | Pravidla obchodování | Peníze | Korelace na finančních trzích | Výrobní index | Pozitivní očekávání | Velikost lotu | Trpělivost | CySEC | Prudký pokles | Politika | Zvýšit ziskovost | Porozumění divergenci | Očekávání | Průraz trendové linie | Cenná informace | Odvetná cla | Throwback | Expert | Obchodní pásmo | Flat | Odhady PMI | Vybírání zisků | Příležitost k nákupu | Obchod na Forexu | Silné momentum | Pohyby cen | Posílení eura | Data pro Kvantitativní analýzu | Zvýšení sazeb | Minimalizace rizika | Obchodní příkazy | Harris | Trendové čáry | Prodej dolaru | Skalpeři | Indikátor RSI | Průmysl | Realita | Rozhodování o obchodování | Diverzifikovat portfolio | Bitcoin Cash | Guvernér BoE | Evropské měny | Chamtivost | Vydělávat peníze | Scalping strategie | Býčí signál | EUR/CAD | Klesající svíce | Makroekonomické prostředí | Oblasti S/R zóny | Silná rezistence | Americké volby | Technická analýza měnových párů | Hlavní události tohoto týdne | Uvolnění měnové politiky | Úrovně Fibonacciho retracementu | Obchodní signály | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Růst | Americký index | Americké HDP | Příležitosti | Euro roste | Akcie a ETF | Zaměstnanost | Válka | MetaTrader | Fundamentální analýza trhu | Fundamentální analýza | BreakEven | Trader z USA | Vzorce chování | Vyhodnocování obchodních pozic | Jednání FOMC | Sentiment na trhu | Prognóza | L.F. Investment | Měnový pár USD/JPY | Long obchod | Způsob obchodování | Trh práce | Obrat dolů | Britská centrální banka | Polovodiče | Svíčkový pattern | Základní pravidla obchodování | Růst amerického dolaru | Pochybnosti | Býčí výhled | Evening Star | Kanadský dolar | Objem obchodů | Obchodování v pátek | Směrovost | Dobrý výsledek | Velká Británie | Obchodníci | Obrat trendu | Graf páru GBP/USD | Identifikace dlouhodobého trendu | Klíčové události | Cena bitcoinu | Volatility | Fraktál | Postranní pohyb | Vyzkoušet si trading | RebelsFunding.com | Long | Sentiment investorů | Chování | Fundamentální události | Snižování sazeb | Trendová linie | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Nepředvídatelnost | Forex historická cenová data | Slabý americký dolar | Geopolitická rizika | Zasedání centrálních bank | AUD | JOLTS | Inflace v eurozóně | Portál FXstreet.cz | Cenové maximum | Patterny | Opatření | Pohled tradera | BoE Andrew Bailey | Cvičení | Praktický příklad | Diamant | Oslabení eura | Výsledky voleb | Rok 2025 | Intradenní obchodování | Standard Deviation | Objednávky | Trh | Momentum | Listopadová inflace | Index výrobní aktivity | Forex obchodní platformy | Makroekonomické události | Zkušenost | Přístup ke kvantitativní analýze | Falešné signály | Fair Value | Trendové indikátory | Open | Čekání na obchodní signál | GBP/CAD | Dot plot | Index | Dlouhodobý růst | Futures | Žádná korelace | Měď | Rovnováha | Americká centrální banka | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Výhled pro GBP/USD | Nejistoty | Technické nastavení | Obchodování na devizovém trhu | Plán obchodování EUR/USD | Kapitál | Zvýšení dluhového stropu | Posílení | Překoupeno | Intradenní data | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Projev Jeroma Powella | Společnosti | Údaje o inflaci | Zásady money managementu | Zpráva pro dolar | Forex kvantitativní analýza | Mnoho peněz | Jak obchodovat měnový pár EUR/USD | Euro včera | Stažení dat AUD/USD | Obrovský potenciál | Unie | RebelsFunding | Vice | Obchodování na finančních trzích | Psychologické hladiny | Maloobchodní tržby | Pohyb zlata | Kvalitní obchodní signál | Analýza trhů | Kurz dolaru | Akciové indexy | Rally pokračuje | Christine Lagardeová | Americké měny | Chování na trhu | Ekonomický kalendář | Tržní podmínky | Zpráva Commitment of Traders | Heuristika dostupnosti | Americké státní dluhopisy | Christine Lagarde | Wall Street Journal | Zóny supportu a rezistence | Ocel | Dodávky ropy | Prudké oslabení | Disciplína | Swing | Otevřené obchody | Rozhodnutí britské centrální banky | Zpráva o vývoji inflace v USA | Cla na dovoz | COT reporty | Reakce trhů | Pohyb měnových párů | EUR/GBP | Očekávání analytiků | Forex data | Momentum indikátor | Josef Lukáč | Deficit | Technické vlastnosti | Negativní zpráva | Negativní dopad | Křížení klouzavých průměrů | Jednoduché tipy pro začátečníky | Zpráva o inflaci | Technické analýzy | Mýty o tradingu | Vstupní signál | Řízení rizika | Velké zisky | Budoucnost | Techniky řízení rizika | Exekuce obchodu | Pokles ceny | Nečekaná zpráva | Historická cenová data | Trading jednoduše | Scalpingové obchody | Rostoucí úrokové sazby | Posuvný Stop | Krátkodobé strategie | Dlouhodobý obchodní úspěch | Invaze | Vyhodnocení tržní situace | Trading a investování | Eskalace | Hamás | Kvantitativně analyzovat | Prodej akcií | Riskovat svůj kapitál | Altcoiny | Tržní sentiment | Psychika | Benzín | Analýza aktuální tržní volatility | Správný money-management | Jednání ECB | Pozornost | Prodejní příležitost | Prudký propad | Swing obchody | Výnosy dvouletých dluhopisů | Vývoj kryptoměny | Začít obchodovat | Vývoj inflace | Naprogramování vzorečku | RRR | Klesající trend | Nízká likvidita | Obchodní války | Slabé výsledky | Range | Další růst | Ifo | Profit-Target | Uzavírání obchodů | Statistické údaje | Stabilní růst | Současné trhy | Příležitost ke vstupu | Oblasti rezistence | Index nákupních manažerů | Swing obchodní signál | Americká měna | Vysoká volatilita | Statistický úřad | Derivátové trhy | Podmínka pro Stochastic | Překoupené zóny | Jednoduché tipy | Indikátor Parabolic SAR | Bitcoin | Velikosti pozice | Dynamika trhu | Viceprezident | Makroekonomická data | Používání Parabolic | Pozornost obchodníků | Úroveň rezistence | Poptávka | Kov | Volby | Nejziskovější | Bitcoin (BTC/USD) | ISM index | Snižování úrokových sazeb | Makroekonomická zpráva | Pravidla obchodního systému | Data o inflaci | Uzavření trhů | Zboží dlouhodobé spotřeby | Agresivnější obchodníci | Technologický index Nasdaq | Pohyb trhu | Očekávání trhu | Tradingová rozhodnutí | Klesající trendová linie | Překoupené signály | Obchodovat | Nedostatek likvidity | Výkyvy cen | Poměr rizika vůči zisku | Range strategie | Rostoucí trendová linie | Obchodní aktivita | Finance | Dluhopisy | Indikátor | Equity | Potvrzení obchodních signálů | Pár EUR/USD | Index PMI | Analytici | Koncentrace | Cenový graf | Automatické obchodní systémy | Cenový index | Zkoumání více časových rámců | Stres | Stříbro | Pozornost trhu | Výstup z otevřené pozice | Úsilí | Trading analýza | Dobré obchodní signály | Ropa | Indikátor CCI | Technické korekce | ETF | Dow Jones 30 | UTC | Základní pravidla systému obchodování | Klouzavý průměr | Posílení USD/JPY | Povaha obchodování | Výrazné pohyby | Konfluenční rezistence | Prostor pro pokles | Trendový pohyb | Zasedání Bank of England | Tři bílí vojáci | Short pozice | Výrobní index ISM | Indikátor momentum | Algoritmus obchodního robota | Současné ceny | Multi Time Frame Analysis | SMA 200 | Platforma | Signál k nákupu | Obratové formace | Zpomalení inflace | Nový týden | Byznys | MatLab | USA | 3М | Spojené státy | Velikost obchodní pozice | Technická korekce | Nastavit stop-loss | Zpomalení světové ekonomiky | Prodej zlata | Nálada na trhu | Kalendář událostí | Vstoupit do trhu | Standardní odchylky | Odraz od ceny | Zvyšování úrokových sazeb | ETH/USD | Cenová akce | Dow Jones | Velmi volatilní | Analysis ToolPak | Cena zlata (XAU/USD) | Transparentní účet | Jak obchodovat | Trailing Stop | Překoupené podmínky | Kurz dolarů | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Dnešní údaje | Korelace v tradingu | Větší korekce | Náhodná volatilita | Vyhlídky americké ekonomiky | Platný obchodní signál | Úroková sazba | Plán obchodování | Časový rámec | Směr trendů | AUD/NZD | Sektor služeb v USA | Technologický index | Investiční poradenství | Býčí divergence | Nadhodnocení | Americké akcie | Úrokové sazby | Prvky technické analýzy | Bitcoin Cash (BCH) | Forex jednoduše | Volatilní | Druhý odhad amerického HDP | Hedge fond | EUR/USD | Úrovně supportů či rezistencí | Zahájení obchodování | Kontrola fundamentálních zpráv | Výhody korelace měnových párů | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Signál do short pozice | Denní volatilita | Čtyřhodinový graf | Indikátor Stochastic | Další vývoj | Prognózovaní | Měnové politiky | Investiční doporučení | Aktuální situace | Obavy z globální recese | Faktor Trump | Kontrola otevřených obchodních pozic | Parametry indikátorů | Rozhodnutí o sazbách | Testování a optimalizace | Forex obchody | Americké žádostí o podporu | Uvolnit měnovou politiku | Rostoucí svíce | Podvědomí | Dovoz do USA | Odhad HDP | Silnější americký dolar | Růstový potenciál | Stabilní růstový trend | Trading | Dna | Signály přeprodanosti | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Pravidla systému obchodování | Průmysl v Německu | Dosáhnout zisku | Bezpečný přístav | Fibonacci | Obchodní příležitosti | Quantitative analysis | Americké statistiky | Software pro Kvantitativní analýzu | Styl obchodování | Nesoulad | FOMO | Tradingová situace | ADP | Exekuce obchodního příkazu | Británie | Silný trend | USD graf | Záměna | Přeprodané zóny | Výhled britské ekonomiky | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Návratová Range Strategie | Investice do konopí | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Konzistentní zisk | Prezidentské volby | Obchodní myšlenky | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Cenové pohyby | Dluhopis | Tisková konference | Forexoví obchodníci | Růst mezd | Break/Even | Luis De Guindos | Obchodovat na trzích | Technické indikátory | Python | Sazby | Katastrofa | Obchodní pozice | Vklad do obchodování | Sektor služeb | PMI ve výrobě | Pohled na trh | Současný klesající trend | Otevření obchodu | Krátkodobý výhled | Hledání svatého grálu | Zprávy o trhu | Vysoká rizika | Investovat | Nerozhodnost | Technická situace | Hlavní pravidla | Ether | Nejlepší profi tradeři | Překážky | Bezpečného útočiště | Nákup a prodej | Průzkum | Firmy | Vygenerovaný zisk | Páka | Medvědí divergence | Celkový sentiment | Silné výkyvy | Panika | Murray | Zajištění | Averze k riziku | Trading Forexu | Špatné obchodní návyky | Umístění Stop-Lossu | Dovoz oceli | Money management | Co je kvantitativní analýza | Rezistenční oblast | Hypotéza | Vnímání volatility | Dlouhodobé investice | Příprava nových obchodních úrovní | Commitments of Traders (COT) | Pokračování rostoucího trendu | Inflace ve Velké Británii | Moje obchody | Investování | Distribuce | Nápad | Fed | Nonfarm Payrolls | Index spotřebitelské důvěry | Holdeři | Nejbližší support | NASDAQ 100 | Účastníci trhu | Prodejní signál | Pokračující růst | Trhy | Obchodování na forexovém trhu | Cenové korekce | Přeprodáno | Tým RebelsFunding | Překoupení | Významné úrovně | Vysokofrekvenční obchodování | Přístup k tradingu | Oscilátor | Rizika | Žlutý kov | Eurozóna | Commitment of Traders | Fond | Denní obchodování | Eskalace obchodní války | ISM | Žádné výrazné pohyby | Zvýšení volatility | Globální trhy | Nákup eura | Kvantitativní analýza | Období korekce | Historie obchodů | Parabolic Expert Advisor | Kalendář ekonomických událostí | Profi tradeři | Velcí hráči | Vlastní kapitál | Prodávající | Vývoj měnového páru USD/CAD | Risk Reward Ratio | Konfluence | Seminář | První obchod | Obnovení růstu | Trendové strategie | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Mnoho ziskových obchodů | Růst ekonomiky | Stagflace | Trend dolů | Cenový vývoj | Tipy pro začátečníky | Bulls a Bears indikátory | Žádosti o podporu | Testování Parabolic | Limitní příkaz | ONE | Ethereum (ETH) | Růst Bitcoinů | Time frame | Odrazy | Nárůst volatility | Otevření buy | RBNZ | Forexový trh | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Potenciál poklesu | Silné ekonomické údaje | Poradenství | Přeprodané podmínky | CAD | Sentiment trhu | HDP EU | Cenové úrovně | Analytička | Neuro-lingvistické programování | Zprávy z eurozóny | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Změny tržního sentimentu | Hypnoterapie | Obchodování pro EUR/USD | Tým RoboMarkets | Signál na akcie | Ztráta | Jak využít indikátory | Identifikovat trendy | Statistické odchylky | Nákupy dolaru | Psychická odolnost | Eliminace impulsivního chování | FXstreet | Platforma MT4 | Reporty | Fundamentální pozadí | Obchod | Purple Trading | Likvidita trhu | Pips | Hlavní trend | Programovací jazyk | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Intradenní pohyby | AUD/USD | Eskalace konfliktu | Moving Average | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | Riziko | Míra inflace v Německu | Konsolidace ceny | MAM | MAST | Intradenní obchody | JPY | Credit Suisse | Pivot | Pokles výnosů | NinjaTrader | RSI | AOS | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Volatilita trhů | Blockchainové akcie | Order | Trend na trhu | Portfolio | Nástroj | GBP | NATO | Plyn | Německá ekonomika | Čína | Know-how | Risk | Úrovně supportu | STAR | BCH | Ceny | Forexový obchodník | ETH | Tržní pohyby | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | Jak fungují akcie | Short obchod | COT report | Dukascopy | Pivot Pointy | Války | Impuls | Obchodní platformy | Centrální banka | Stop-Loss příkazy | Předpovědi | Nákupní obchod | Doporučení k obchodování | EUR/NZD | Morning Star | WTI | Surová ropa | SMA | Praxe | Divergence | Makroekonomické faktory | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Intuice | Zóny supportu | Long signál | Finanční páka | Negativní korelace | Ceny zlata | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Obchodní úspěch | Stop-Lossy | Výnos | Obchodování GBP/USD | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Technické rezistence | Index DOW | IHNED | Index Nasdaq | Paper trading | CFD | Pár USD/CAD | Dvojitý vrchol | Rozhovor | Nové sankce | Výnos desetiletých dluhopisů | Silný pokles | Vývoj měnového páru EUR/USD | Obchodní den | Obchodní tipy | Úspěšný trader | Money-Management | Ceny energií | S/R zóny | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Obchodování EUR/USD | Obchodní analýza | Výhled pro zlato | Oficiální údaje | Euforie | Jestřábí postoj | Jasný signál | Údaje o průmyslové výrobě | Histogram | Bias | Bez rizika | Zisk | Cena Etherea | Bank of England | EURUSD | Spekulovat | Swapy | Dovoz | Německé maloobchodní tržby | Krátká pozice | Obchodování | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Prezident | Jednotná evropská měna | Analýza páru EUR/USD | Shortovat | Cena eura | Měna | Management | Nástroje řízení rizik | Nasdaq | Trump | S/R zóna | Zprávy | Globální obchodní válka | CCI | Ceny ropy | Euro klesá | Kupující | Předpověď | Trigger | GBP/NZD | Údaje | Silná rally | Dluhopisy a zlato | Posílení libry | Ekonomické události | Růst zlata | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | EUR/USD a GBP/USD | Drahý kov | Obchodování se CFD | Index CPI | Růst spotřebitelských cen | Multitimeframe | Zasedání americké centrální banky | Směřování | Tržní situace | Překoupený trh | Bollinger Bands | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | CARA | Situace | Růst dolaru | Vybírat zisky | Stagnace | Tržby | Elliottova vlnová teorie | Konsensus | FOREX | Konsenzus | Signály | Cenový výběžek | Psychologie | Guvernér | Trader | Dukascopy Europe | Nakupovat zlato | Výrobní aktivity | Analýza dat | HDP | Měnové kurzy | Hlava a ramena | Devizový trh | Načasování | WTI ropa | Ziskový trading | Optimismus | Rozhodování | Demo účet | Dolar | Další posilování | Euro | Expert Advisor | Pohyby ceny | Falešný signál | Výnosy státních dluhopisů | Fibonacciho úrovně | Politici | Výstup z obchodu | USD/CAD | Index PCE | Prudké výkyvy | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | To nejdůležitější | Zápis ze zasedání FOMC | Vstupní signály | Vývoj trhu | Akumulace | Obchodní systémy | EUR/CHF | Novinky | Session | Výhled měnové politiky | Ztráty | Americká seance | Obchodní styl | Obchodní nastavení | Výhled trhů | Technický výhled | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Pokles zlata | Slabost dolaru | Akcie | Medvědí trend | Prodejní pozice | Fundamentální výhled | Kupci | Býčí potenciál | Dynamický support | Velký zisk | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Výhody | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Nastavení Stop-Lossu | Týdenní pivot | Asijské seance | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Index cen | Světová ekonomika | Reuters | OPEC+ | Technické faktory | Libra šterlinků | Price Action | Projekce Fedu | Flash Crash | Marihuanové akcie | Globální indexy | Exekuce | Obchodování v pásmu | Vydělávání peněz | Analýza EUR/USD | Prognózy | Globální recese | Kurz | SOK | DNO | Daně | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Momentum indikátory | Růst zisků | Jádrová inflace | Americká ekonomika | Růstový trend | Signál ke vstupu | Index cen výrobců | Světové ekonomiky | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | Údaj o HDP | Rychlý růst | Investice | Traders | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Doporučení pro obchodování | Špatné zprávy | Rally | Výsledek zasedání | Londýn | Nezávislost | Důvody k nákupu | Indie | Bod | Vnímání | Myšlenka | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Deriváty | Šéf Fedu | Diverzifikovat | Základní pravidla | Akcie klesají | Backtesting | Oslabení dolaru | Ukazatel | Dlouhá pozice | Měny | Profitovat | Nezaměstnanosti v Německu | Nový cyklus | Ropa WTI | Série ztrát | Fundamentální faktory | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Cena akcie | Lukáš Voženílek | Chaos | Thomson Reuters | UST | Trh s ropou | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Číst grafy | Řízení rizik | Britské měny | Zhodnocení | Organizace | Algoritmické obchodování | Upozornění na rizika | Praha | Neúspěch | Negativní sentiment | Engulfing | Medvědí scénář | Forexové obchodování | Začněte obchodovat | Potenciální ztráty | Rozšíření | Technická analýza | Smíšené výsledky | Pozitivní signál | NFP | Potenciální zisky | Obchodní dny | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Signál k prodeji | Sázení | Nové zprávy | Elon Musk | Myšlení | Parabolic SAR | ZEW | Zprávy o nezaměstnanosti | Fenomén | Americký trh práce | TIM | Energie | Supporty a rezistence | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | EUR/AUD | Prodej | Rok 2024 | Medvědí kanál | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Bloomberg | XAU/USD | Evropská unie | Silný růst | Celkový trend | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Vstup do SHORT pozice | Korekce | Časový plán | Výrazný pokles | Rozhodovací proces | Obchodní strategie | NZD/CAD | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Pokles libry | Downtrend | Nižší maxima | Uvolňování měnové politiky v USA | Instrument | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Zvýšené riziko | Přehled | Technické ukazatele | Pokles úrokových sazeb | Obraty | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | High | Pivot Point | CHF | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Odhad amerického HDP | Otočení trendu | Nákupní příležitost | Trojité dno | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | JDE | Podpora | Začínající obchodník | Historická data | MT4 | Výstupní body | Spojené království | Cena | Obchodování GBP | EU a USA | Vývoje ceny | Příkaz stop-loss | Překoupenost | Německo | Makroekonomické ukazatele | Obchodní spory | Upozornění | Příkaz Stop | Americký trh | Interpretace | Snížení sazeb | Prime | DOT | Close | Vstupní a výstupní body | Indikátor ATR | Kurzy | Ekonomické údaje | Pozitivní korelace | Situace na trhu | Etherea | Co bude | Medvědi | Zveřejnění zpráv | DAX | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Poměr RRR | Hliník | Podhodnocený | Rizikový sentiment | Obchodní válka | Oscilátory | Jednotná měna | Zlato | Ekonomika | Evropské méně | Inflace v Německu | Desetileté dluhopisy | Denní graf | Komentáře Fedu | Indikátory | Ticker | Nejnovější zpráva | Oslabení | Politické události | Indikátor MACD | Práce | Úspěch | Centrální banky USA | Likvidita | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Nákup zlata | Forex trading | Potenciál zisku | Banky | Buy | Obchodní podmínky | Vlády | Kotace | Investiční společnosti | Vyrovnat ztráty | Cenový pattern | Malý prostor | Šance | Paralýza | Fundamenty | Očekávaný růst | Poptávka po ropě | Správa | Svíčková formace | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Historie se opakuje | Analýza | Trailing-stopy | Ministr financí | Měnové politiky v USA | NLP | L.F. Investment Limited | Zlepšení | Sazby Fedu | Výraznější pokles | Americký Fed | Pozice | Současná situace | Portfolia | Potenciální zisk | Aktivity v eurozóně | Reakce ceny | Pullback | Příprava | Inflace v EU | Dlouhé pozice | Hedge | Market | Demo obchodování | Sestupný trend | Support | Gabriel Štefaňák | Hold | Standardní odchylka | FX | Náklady na úvěry | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Uvolňování měnové politiky | Pokračování růstu | Investiční banka | Globální ekonomický výhled | Chuť riskovat | Algoritmus | Zvýšená volatilita | OPEC | Jak číst grafy | Sentiment | Index ISM | Nízká volatilita | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Zlato (XAU/USD) | Stop-Loss | Největší pokles | Růst libry | Průměrná hodnota | Oblasti supportu | Výstupy | Rostoucí výnosy | Vzdělávání | Vstupovat do obchodu | Měnový pár GBP/USD | Politika Fedu | Retracementy | Rezistence | Index Dow Jones | Symetrický trojúhelník | Hladiny supportu | Projekce | Vývoj měnového páru AUD/USD | Tomáš Rozehnal | Jasné signály | Zpráva COT | Klíčový support | W1 | Ichimoku | Volatility trhu | Obchodujte | Ropy | Prudké pohyby | Struktura | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | Pokles poptávky | Americké ekonomiky | Jádrový index | Krátké (short) pozice | USD | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Emoce | Jak trh reaguje | Loonie | Nové příležitosti | PMI ze sektoru služeb | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | HDP v USA | Výroční zpráva | Tvůrci trhu | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | Posilování amerického dolaru | Posilování eura | Cena ropy | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Britský statistický úřad | CZ | Průraz | Tlak medvědů | Propad | ANO | Britské libry | Pokles eura | Významné zprávy | Graf páru | Růst eura | Makro data | Stimulační program | USD/CHF | Úrokové sazby Fedu | Time-Frame | Oblast supportu | Oslabování amerického dolaru | Úspěšný trading | Kanada | Praktické okénko | Ruská invaze | CPI v USA | Nejistota | Makroekonomické údaje | Profesionální obchodník | Kryptoměna | Gambling | Tomáš Kadeřávek | Více časových rámců | Výhled pro EUR/USD | Investment | Take-Profit | Martin Klass | MetaTrader 4 | Vystavení riziku | Technické patterny | Indexy | Break Even | Státní dluhopisy | Americký dolar | Počet obchodů | Vstup do LONG pozice | Makro | Klesající trendové čáry | Evropská centrální banka | Psychologické úrovně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | ECB | Velikost pozice | Růst ceny | Měnová politika | Ziskovost | Oslabení japonského jenu | Doporučení | Odraz ceny | Oslabuje dolar | Body | Index výdajů | Reverzní formace | Korekční fáze | Krypto | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Paradox | Profesionální tradeři | ABC | Vysoké zisky | Omikron | Týdenní pokles | Údaje o nezaměstnanosti | Být trpělivý | Lockdowny | Hedging | EU | Ekonomický výhled | Úroveň supportu | Časové rámce | Zpracovatelský průmysl | Analýza měnových párů | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | Nákupní signál | Prodeje | Zpráva o vývoji inflace | Akciový trh | Zajímavé pohyby | Trend klesající | Investovat peníze | Stochastic | USD/JPY | Hráči pokeru | Dvojité dno | Americké vlády | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Bloky | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Průmyslový index Dow Jones | Banka | Obchodování na forexu | Růst bitcoinu | Cenový index výdajů | Významné události | Denní obchodníci | Baker Hughes | Další pokles | COT
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot