Pátek 27. květen 2022 17:42
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
InstaMarkets
reklama
InstaMarkets
reklama
XTB analyticke forum

Klíčová slova - X-Trade

img

Volatility report: Na trhy se vrátili medvědi, spotová volatiltia se vrací nad 20b.

02.03.2018 Trhy jsou poslední dobou konečně zajímavé. Velmi zajímavé. Hlavně pak pro obchodníky s volatilitou. Máme za sebou další týden a i tentokrát bylo o zábavu postaráno. V minulém týdnu jsme varovali před možností vytvoření nižšího high na S&P 500, které se tento týden, i když o něco výše, nakonec skutečně zformovalo. Druhá polovina tohoto týdne tedy přinesla regulérní korekci, která během dvou dnů zlikvidovala značnou část zisků, které americké indexy v druhé polovině února budovaly. S&P 500 se díky tomu vrátil pod hranici 2 700 dolarů a tématem do příštího týdne bude především to, zda se pokusí zaútočit na svá únorová minima, nebo zda (a kde?) vytvoří po nižším high také vyšší low, které by vedlo ke konsolidaci ve vlajkové formaci.
img

Minuta s XTB

02.03.2018 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o zvýšení rizika na trzích a důležitých dnešních událostech.
img

Minuta s XTB

01.03.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Broker (XTB) o propadu britské libry a nárůstu implikované volatility na trzích.
img

Minuta s XTB

28.02.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o dopadu včerejšího projevu guvernéra Fedu Jeroma Powella na finanční trhy.
img

XTB Market Barometr

28.02.2018 Máme za sebou zajímavou seanci, která rozvlnila hlavně americké indexy a dolarové páry. Včerejší projev Jerome Powella mírně zlepšil fundamentální výhled pro dolar, ale jsme zatím daleko tomu tvrdit, že bude zásadním zlomem na dolarových párech a že pomůže dolaru k dlouhodobějšímu růstu. Počítáme proto s tím, že bude konsolidace na USD párech pokračovat. I dnes se ale například na EURUSD můžeme dočkat zvýšené volatility a případně i slušného trendu v reakci na evropskou inflaci a americkou revizi HDP. Se zvýšenou tendrovostí pak počítáme také na ropě, kterou čeká zveřejnění amerických ropných zásob.
img

Minuta s XTB

27.02.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o růstu akciových trhů a vývoji na eurodolaru.
img

Minuta s XTB

26.02.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o poklesu dluhopisových výnosů s projevech nového guvernéra Fedu Jeroma Powella v tomto týdnu.
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

26.02.2018 Máme před sebou potenciálně zajímavý týden, a to hlavně pro dolarové páry, které v úterý a ve čtvrtek čeká projev nového guvernéra Fedu Jerome Powella. Ten by se měl rozpovídat jak o ekonomické situaci, tak jeho pojetí měnové politiky, na což může USD citlivě reagovat. Jinak zůstává situace na trzích stabilní, i když další korekci a růst averze k riziku rozhodně nelze vylučovat. Záležet bude hlavně na dluhopisovém trhu a na tom, zda se dočkáme dalšího růstu výnosů, který by mohl dostat pod tlak akciové indexy.
img

Volatility report: VIXu se níže příliš nechce, trh se stále obává další vlny výprodejů

23.02.2018 Po únorovém výplachu a následné korekci ztrát ze začátku měsíce akciové indexy v tomto týdnu zatím hledají jednoznačný směr. Fundamenty které by jej udaly zatím chybí a tak to jediné co máme je technická situace a trochu nervózní vytváření nižšího low, které zatím nahrává spíše medvědům. Ti se mohou částečně opírat také o fundament, v podobě rostoucích dluhopisových výnosů které se v případě 10yr splatností v USA dál nebezpečně přibližují k 3% hranici a jejichž další růst může být alespoň dočasným katalyzátorem dalších výprodejů.
img

Minuta s XTB

23.02.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o růstu cen ropy a odpoledním fundamentu z Kanady.
img

XTB Market Barometr

23.02.2018 Dnešek by podle nás neměl nijak vybočovat a na většině finančních aktiv proto počítáme s bočním trendem a spíše průměrnou volatiltiou. Výjimkou by mohl být snad jen CAD, který čeká na zveřejnění výsledků inflace. Kanadská data jsou poslední dobou na CAD zdrojem značné volatility i hezkých trendových pohybů, takže v případě větší odchylky od konsenzu nemusí být ani dnešní seance výjimkou.
img

Minuta s XTB

22.02.2018 Minuta s XTB dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o dopadu zápisu z posledního zasedání Fedu na americký dolar.
img

Minuta s XTB

21.02.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o situaci na britské libře, euru a americkém dolaru.
img

XTB Market Barometr

21.02.2018 Dnešní seance přinese v tomto týdnu první zajímavější fundamenty v čele s britskými výsledky z pracovního trhu a večerním zveřejnění minutes ze zasedání americké centrální banky. Především na libře proto počítáme s vyšší volatilitou a možná i silnějším trendem v případě, že se u ukazatele mezd dočkáme větší odchylky od konsenzu. Včerejší close v USA se navíc neslo v nervózním duchu, takže pozor na další růst averze k riziku a na větší pohyby na akciích a ostatních rizikovějších aktivech.
img

Minuta s XTB

20.02.2018 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o síle amerického dolaru a stále zvýšené volatilitě na akciových trzích.
img

Minuta s XTB

19.02.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o vlivu pohybu dluhopisových výnosů na další vývoj na akciových trzích.
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

19.02.2018 Čeká nás na důležité fundamenty spíše chudší týden a klíčovým faktorem pro další vývoj na devizovém trhu proto zůstane i nadále hlavně vývoj averze k riziku a případné zklidňování nervozity na akciových trzích. Trhy dál hledají svou ztracenou rovnováhu, takže na většině měnových párů i na akciích počítáme s mírně nadprůměrnou trendovostí. Z jednotlivých měn pak počítáme s vyšší volatilitou hlavně na libře a na kanadském dolaru. Librou hýbe, vedle zajímavého makra (HDP), také Brexit. V Kanadě pak čekáme hlavně na výsledky maloobchodních prodejů a inflace. Silný dopad na CAD navíc může mít stále velmi trendující cena ropy.
img

Volatility report: VIX dál pozvolna klesá. K úrovním z minulého roku se ale jen tak rychle dostat nemusí

16.02.2018 Po divokém začátku tohoto měsíce se situace na akciových trzích přeci jen zdá se začíná pomalu a opatrně vracet do normálu. Akciové indexy za sebou mají úspěšný týden během kterého se dokázaly dostat do zelených čísel. Někde (v Evropě) je sice korekce ztrát výrazně pozvolnější než jinde (v USA), úroveň rizikových přirážek ale klesá a buy the dip mentalita z minulého roku se začíná znovu projevovat. Americký S&P 500 je sice stále hluboko pod úrovněmi z konce ledna, i tak ale dokázal zlikvidovat přibližně polovinu ztrát, které v únoru nabral. DAX je na tom hůře, ale i v jeho případě se situace začíná zlepšovat.
img

XTB Market Barometr

16.02.2018 Nálada na trzích se pozvolna uklidňuje a volatilita klesá, ale finanční aktiva dál docela slušně trendují. Platí to jak o akciích, které likvidují své únorové ztráty, tak o měnovém trhu, který je zcela v režii slábnoucího dolaru. S mírně nadprůměrnou úrovní trendovosti proto počítáme na většině měnových párů i dnes. Z řady by pak mohla vystoupit hlavně libra, kterou čeká zveřejnění výsledků maloobchodních prodejů. Odpoledne pak pozor na větší volatilitu i na USD, kde budou zveřejněny data z trhu s bydlením. Větších pohybů bychom se ale mohli dočkat jen v případě skutečně výrazné odchylky od konsenzu.
img

Minuta s XTB

15.02.2018 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o poklesu volatility a výrazném posílení kanadského dolaru.
img

Minuta s XTB

14.02.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Broker (XTB) o oslabování amerického dolaru a odpoledních fundamentech.
img

XTB Market Barometr

14.02.2018 Dnešní seance bude hlavně o výsledcích z USA, kde se dočkáme zveřejnění americké inflace a maloobchodních prodejů. Na většině dolarových párů proto odpoledne počítáme se zvýšenou volatilitou, která by mohla přerůst i v zajímavý trend v případě, že se dočkáme větší odchylky od konsenzu. Pozor pak také na ropu, kterou odpoledne čeká zveřejnění amerických ropných zásob, jenž mohou výrazně promluvit do silného medvědího trendu, do kterého se ropa v minulých dnech dostala.
img

Minuta s XTB

13.02.2018 Dnes s Michaelou Lenochovou z makléřské společnosti X-Trade Brokers (XTB) o posledním vývoji na ropě.
img

Minuta s XTB

12.02.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) od dopadech fundamentů na kanadský dolar a britskou libru a aktuální situaci na trzích.
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

12.02.2018 Po velmi divokém minulém týdnu počítáme na akciích i v tomto týdnu s nadprůměrnou tendrovostí. Trh si pravděpodobně bude chvíli „sedat“, což se může odrazit na zvýšené trendovosti i volatilitě také na devizovém trhu. Ten se navíc bude muset poprat s důležitým makrem z USA a Británie (hlavně s inflací), které doplní několik zajímavých výsledků také například z Austrálie (trh práce). Právě na USD, GBP a AUD proto počítáme s nejvíce aktivním obchodováním. Silný trend ale čekáme také od ropy, která po výprodeji z minulého týdne bude pravděpodobně hledat svou ztracenou rovnováhu. Pomoci by ji přitom mohlo hlavně zklidnění nervózních akciových trhů.
img

Volatiltiy report: Spící obr se probral. VIX za sebou má jeden z nejzajímavějších týdnů v historii

09.02.2018 Máme za sebou týden, který dříve či později musel přijít. Jenom jsme nevěděli kdy. Po masivním lednovém růstu na trhy dorazila korekce, která byla mimořádná ne ani tak kvůli samotnému procentuálnímu pádu akcií, ale především kvůli míře růstů volatility. Akcie sice klesly během posledních pěti obchodních seancí o 8,5 %, i tak jsou ale stále poměrně drahé když se propadly pouze na úrovně z loňského listopadu.
img

Minuta s XTB

08.02.2018 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o přetrvávající zvýšené volatilitě, situaci na USD, JPY, NZD a dnešním zasedání Bank of England.
img

Minuta s XTB

07.02.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o uklidnění na akciových trzích.
img

XTB Market Barometr

07.02.2018 Včerejší zklidnění na trzích ještě nutně neznamená, že nepřijde druhá vlna výprodejů. Volatiltia i nervozita zůstává vysoká, takže na akciích dál počítáme s nadprůměrnou volatilitou i trendem. Stejné čekáme také od NZDUSD, který by večer mohlo rozvlnit zasedání novozélandské centrální banky.
img

Minuta s XTB

06.02.2018 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o výprodeji na akciových trzích a extrémním nárůstu volatility.
img

Minuta s XTB

05.02.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o výprodeji na akciových indexech a odpoledních fundamentech.
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

05.02.2018 Spojené státy a eurozóna jsou v tomto týdnu bez klíčových dat, takže na EURUSD počítáme do tohoto týdne z částečným zklidněním a stabilizací situace. Zajímavější však mohou být NZD a AUD, které čeká potenciálně důležitý týden kvůli blížícímu se zasedání tamních centrálních bank. Pozor pak také na CAD, který v pátek čekají statistiky z kanadského trhu práce. Trhy jsou po minulém týdnu stále nervózní a tak začátkem týdne mohou o něco více trendovat. Korekce na akciích je však podle nás spíše jen technická, takže do druhé poloviny týdne počítáme na indexech s opětovným zklidněním.
img

Minuta s XTB

02.02.2018 Dnes s Pavlínou Motlovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o růstu dluhopisových výnosů a výhledu na odpolední statistiky z amerického trhu práce.
img

Volatility report: Růst volatility pokračuje, korekce je ale stále spíše jen technickou záležitostí

02.02.2018 V našem minulém volatility reportu jsme varovali před trochu zvláštním růstem implikované volatility, který probíhal paralelně s výrazným nárůstem akciových indexů. Považovali jsme jej za signál blížící se korekce, která v tomto týdnu skutečně přišla. Je však stále poměrně mírná, což platí hlavně o vývoji indexů v USA, kde S&P 500 zůstává i nadále bezpečně nad hranicí 2 800 dolarů. V Evropě byla korekce citelně větší, když se na ní do jisté míry podepsala pravděpodobně i skutečnost, že se euro na páru s dolarem znovu přehouplo přes hranici 1,25 EURUSD.
img

XTB Market Barometr

02.02.2018 Dnešek je na FX především o odpoledních datech z amerického trhu práce. Do jejich zveřejnění počítáme na většině měnových párů s klidným obchodováním a vyčkáváním na zveřejněná data. Po jejich zveřejnění počítáme se zvýšenou volatilitou na všech dolarových párech, ale zároveň jen s průměrnou trendovostí. Žádné velké trendové pohyby od NFP nečekáme, protože ani v případě větší odchylky od konsenzu trh pravděpodobně nebude mít důvod měnit svůj názor na stav americké ekonomiky. Výjimkou by mohla být snad jen skutečně výrazná odchylka v případě amerických mezd, která by dění na dolaru mohla ovlivnit i na několik nadcházejících obchodních seancí.
img

Minuta s XTB

01.02.2018 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o výsledcích včerejšího zasedání Fedu a vývoji na dolaru a akciových indexech.
img

Minuta s XTB

31.01.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o korekci na akciích a večerním zasedání Fedu.
img

XTB Market Barometr

31.01.2018 Máme před sebou důležitou seanci, která má potenciál přinést zvýšenou volatilitu hlavně na EURUSD a na CAD. Čekáme totiž na výsledky evropské inflace, kanadského HDP a také na zasedání americké centrální banky. Zejména na EURUSD se přitom může jednat o důležitou seanci, a to v případě pokud by evropská data zklamala a americká alespoň naplnila většinový konsenzus. Dolaroví býci čekají na impuls ke korekci a dnešní seance by jim konečně nějaký mohla doručit.
img

Minuta s XTB

30.01.2018 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o vývoji na akciích, americkém dolaru a výhledu na dnešní seanci.
img

Minuta s XTB

29.01.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o slabosti amerického dolaru a výhledu na tento týden.
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

29.01.2018 Na devizovém trhu nás čeká pravděpodobně velmi zajímavý týden. S vysokou volatilitou i trendovostí počítáme hlavně na EURUSD, kde se k důležitým americkým fundamentům (Fed, trh práce, Trumpův projev) přidají také výsledky evropské inflace. Inflaci přitom v týdnu nabídne také Austrálie a zajímavé makro bude přicházet také z Británie, takže by tento týden mohl být určujícím na delší dobu dopředu hned pro několik měnových párů a hlavně pro další vývoj amerického dolaru.
img

Minuta s XTB

26.01.2018 Dnes s Pavlínou Motlovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o včerejším rodeu na EURUSD a dnešních odpoledních fundamentech.
img

Volatility report: VIX navzdory všeobecnému optimismu začíná mírně růst. Může za to strach z korekce?

26.01.2018 Rok 2018 je zatím pro investory na akciovém trhu mimořádně úspěšný. Indexy po celém světě pokračují v intenzivním růstu, což dvojnásob platí pro indexy v USA, kterým navíc do určité míry pomáhá také slábnoucí americký dolar. Americký index S&P500 díky tomu letos téměř denně navyšuje svá historická maxima a jen během ledna už vystoupal o více než 6 %. Po více než 20% růstu z minulého roku je tak jeho vstup do nového roku vskutku impozantní.
img

Minuta s XTB

25.01.2018 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o prudkém posílení EURUSD a výhledu na dnešní zasedání ECB.
img

Co způsobí omezení finanční páky?

25.01.2018 Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) připravuje sadu opatření, kterými hodlá poměrně zásadně změnit podmínky poskytování investičních služeb pro drobné investory.
img

XTB Market Barometr

25.01.2018 Výprodej amerického dolaru vykolejil téměř všechny hlavní měnové páry z jejich rovnováhy, díky čemuž by většina měn mohla v nadcházejících dnech i nadále nadprůměrně trendovat. Do toho dnes navíc přichází zasedání Evropské centrální banky, které může výrazně rozvlnit všechny dolarové páry, a to zejména v reakci na tiskovou konferenci Maria Draghiho. Právě ECB tak dnes bude klíčovým momentem, a to nejen pro euro, ale i pro evropské indexy, které včera silné euro dostalo pod prodejní tlak.
img

Minuta s XTB

24.01.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade brokers (XTB) o vzestupu DAXu na nové rekordy a zároveň o silném růstu eura.
img

XTB Market Barometr

24.01.2018 Dnes čekáme v tomto týdnu první zajímavé makro, a to hned z několika zemí. Na výsledky evropského PMI navážou už dopoledne výsledky britské inflace, odpoledne jsme zvědaví na americké zásoby ropy a ve večerních hodinách pak velký pozor na novozélandskou inflaci. Zejména GBP a NZD mohou být dnes volatilní, a to hlavně v případě větší odchylky od konsenzu. Na libře přitom trh budou zajímat především mzdy.
img

Minuta s XTB

23.01.2018 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o růstu britské libry.
img

Minuta s XTB

22.01.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o vývoji okolo vládní uzavírky v USA a výhledu na dění na trzích v tomto týdnu.
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

22.01.2018 Po trochu divokém startu do nového roku se situace na trzích v minulém týdnu začala postupně uklidňovat a většina finančních aktiv si svou cenu podržela. Nový týden bude na fundamenty trochu bohatší než minulý, ale i tak čekáme spíše poklidný průběh obchodování na většině finančních trhů. Rizikem hlavně pro akcie zůstává americká vládní uzavírka, i když se zatím nezdá, že by jí obchodníci na akciovém trhu věnovali větší pozornost. Na měnovém trhu jsme pak velmi zvědavi na výsledky z Kanady, Británie z USA a také na zasedání Evropské centrální banky.
C:\fakepath\forex-2018.png

Forex v roce 2018 podle bank a brokerů

22.01.2018 Rok 2018 je před námi, a tak je na čase podívat se, jaký vývoj u hlavních měnových párů předpovídají přední banky a forexoví brokeři. Není tak nutné pročítat několik analýz, to hlavní jsme připravili do přehledné tabulky.
img

Minuta s XTB

19.01.2018 Dnes s Pavlínou Motlovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o hrozbě dočasné vládní uzavírky v USA a odpoledním makru.
img

XTB Market Barometr

19.01.2018 Nový týden je zatím bez silných market moverů a na FX i na akciích je to znát. Dnešek bude hlavně o večerním hlasování o rozpočtovém provizoriu v americkém Senátu, i když z price action na trzích se zatím nezdá, že by případná dočasná uzavírka americké vlády trhy jakkoli trápila. Zvědaví pak budeme také na reakci na libře, kterou dopoledne čekají potenciálně zajímavé výsledky maloobchodních prodejů. Se zvýšenou volatilitou či trendem ale na většině měnových párů nepočítáme a očekáváme proto další klidnou seanci bez dramatických změn.
img

Minuta s XTB

18.01.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o zajímavých pohybech na párech EURGBP a USDCAD.
img

Minuta s XTB

17.01.2018 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o odpoledním zasedání Bank of Canada.
img

XTB Market Barometr

17.01.2018 Včerejší seance sice přinesla mírnou volatilitu, ocenění většiny měnových párů a akciových indexů se ale zase až tolik nezměnilo. Dnešek by mohl být podobný, i když s jednou výjimkou, kterou by mohl být kanadský dolar. Ten čeká na zasedání Bank of Canada, která by měla zvýšit sazby a nabídnou výhled pro další vývoj měnové politiky. Růst sazeb je v ceně už dávno započten a trh s ním počítá. Obchodníci ale věří, že sazby porostou v Kanadě letos i nadále, a to ještě rychleji než v USA. Bank of Canada je proto nesmí zklamat. V 16 hod., kdy BoC rozhodne, a následně v 17:15 (tiskovka BoC) proto na CAD párech počítáme s vysokou volatilitou, která by mohla přerůst i v zajímavý trendový pohyb.
img

Minuta s XTB

16.01.2018 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o aktuální situaci na EURUSD, zlatě a ropě Brent.
img

XTB Market Barometr

16.01.2018 Dnešek bude na FX především o libře, kterou čekají výsledky inflace. V případě nulové odchylky počítáme s jen velmi krátkodobou volatilitou. Dočkáme-li se odchylky o něco větší, mohl by následovat i poměrně zajímavý trendový pohyb, a to podle nás zejména v případě, pokud by se jednalo o odchylku směrem nahoru. Vyšší trendovost čekáme také od EURUSD, kde by se ale situace po velmi silném růstu měla podle nás do dalších dnů začít spíše uklidňovat.
img

Minuta s XTB

15.01.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o poklesu amerického dolaru a dobrých výkonech amerických akcií a zlata.
img

Minuta s XTB

12.01.2018 Dnes s Pavlínou Motlovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o situaci na euru a odpoledních fundamentech z USA.
img

XTB Market Barometr

12.01.2018 Dnešní seance přinese první zajímavější makro v podobě výsledků americké inflace a maloobchodních prodejů. Na všech dolarových párech proto odpoledne počítáme s větší volatilitou a případně i silnějším trendovým pohybem v případě, že se dočkáme výraznější odchylky od konsenzu. Především na EURUSD pak pozor na reakci na horší výsledky, které by EURUSD mohly znovu přiblížit důležité resistenci těsně pod hranicí 1,21 EURUSD.
img

Minuta s XTB

11.01.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnost X-Trade Brokers (XTB) o zprávách o možném omezení nákupu amerických státních dluhopisů Čínou a jejich dopadu na finanční trhy.
img

XTB Market Barometr

11.01.2018 Po včerejších překvapivých zprávách o možnosti omezení nákupů amerických dluhopisů ze strany čínské vlády se situace na FX rychle vrátila do normálu. Fundamentálně se podle nás na FX nic nezměnilo a s klidným průběhem obchodování proto počítáme také dnes, kdy nás čeká znovu jen minimum důležitých fundamentů. S o něco vyšší trendovostí dnes počítáme hlavně na JPY, který po silném růstu z minulých dnů pravděpodobně bude hledat svou rovnovážnou úroveň, a dál čekáme hlavně na zítřejší makro.
img

Minuta s XTB

10.01.2018 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) z o růstu cen ropy Brent na tříletá maxima.
img

Minuta s XTB

09.01.2018 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o situaci na akciových indexech a eurodolaru.
img

XTB Market Barometr

09.01.2018 Dnešek je kompletně bez důležitých fundamentů, takže počítáme s podprůměrnou volatilitou napříč většinou finančních aktiv. O něco vyšší úrovně trendovosti bychom se snad mohli dočkat jen na komoditních měnách, které zdá se stále ještě hledají svou rovnováhu, ale nepřekvapilo by nás, kdyby panoval i na těchto měnách spíše klid. Fundamentálně velmi chudý týden by měl pokračovat až do pátku, takže na scénu pravděpodobně vstoupí hlavně obchodníci využívající technickou analýzu. Pozor na všechny jasně definovatelné supporty a resistence.
img

Short VIX strategie byla jedním z vítězů roku 2017. V novém roce pozor hlavně na politická rizika a příliš rychlé narovnávání výnosové křivky

08.01.2018 Vánoční svátky jsou za námi a je na čase přijít opět s menším ohlédnutím za vývojem trhu s volatilitou. Naše předpoklady ze začátku prosince se naplnily a druhá polovina prosince byla co se volatility týká skutečně velmi klidná, a to bez ohledu na mírnou korekci, kterou si indexy v USA a hlavně v Evropě prošly. V novém roce je totiž vše zapomenuto a poté co se volatilita propadla zpět na samotné dno, začínají akciové indexy znovu růst. To platí hlavně pro indexy v USA, které bez ohledu na již tak vysoké ceny znovu bezstarostně navyšují svá historická maxima, takže se například S&P500 vyhoupl až nad hranici 2 700 dolarů.
img

Minuta s XTB

08.01.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o výrazném posílení kanadského dolaru a dopadu výsledků statistik z amerického trhu práce na pár EURUSD.
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

08.01.2018 Máme před sebou týden, který bude až do pátku bez významnějších fundamentů. Teprve v pátek nás čekají první zajímavější data v podobě výsledků amerických maloobchodních prodejů a inflace, která mohou výrazně rozvlnit všechny dolarové páry. Na většině měnových párů proto v týdnu počítáme se spíše klidnějším průběhem, i když hlavně na komoditních měnách můžeme být i nadále svědky nadprůměrné trendovosti. Na dolarových párech pak pozor také na případné prolomení resistence 1,2090 EURUSD, které by mohlo na USD přispět ke krátkodobému zvýšení volatility.
img

Minuta s XTB

05.01.2018 Dnes s Pavlínou Motlovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o návratu DAXu do středu konsolidačního pásma a odpoledních statistikách z amerického trhu práce.
img

Minuta s XTB

04.01.2018 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o pádu implikované volatility a vývoji na páru EURUSD.
img

XTB Market Barometr

04.01.2018 Náš barometr oproti včerejšku měníme jen mírně. Na EURUSD a USDJPY počítáme s o něco menší úrovní volatility, a to navzdory americkým výsledkům ADP, které zanechají stopu pravděpodobně jen při skutečně výraznější odchylce od konsenzu. Potenciálně zajímavý pár může být GBPUSD, na který začal znovu doléhat brexit a který dnes čekají výsledky PMI. Úroveň trendu pak zvyšujeme na ropě, která roste na základě zhoršující se situace v Íránu.
img

Minuta s XTB

03.01.2018 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o vztahu slabšího DAXu a silnější evropské měny a výhledu na dnešní seanci.
img

XTB Market Barometr

03.01.2018 Nový rok zatím přináší docela zajímavé trendové pohyby na některé dolarové páry, které ale podle nás nejsou zrovna sil...
img

Minuta s XTB

02.01.2018 Dnes o vývoji na akciových trzích a výhledu na tento týden od makléřské společnosti X-Trade Brokers (XTB).
img

Minuta s XTB

28.12.2017 Dnes s Jiřím Tylečkem ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o vzestupu cen průmyslových kovů a jejich pozitivním dopadu na australský dolar.
img

XTB Market Barometr

28.12.2017 Na trhu včera vládla lehce pozitivní nálada s velmi malými pohyby. Objemy na akciových trzích byly oproti klasickým seancím nižší o desítky procent. Na nízkých pohybech se mimo jiné podepisovala také absence důležitých fundamentů. Zároveň ale své poklesy stupňuje americký dolar, což by mělo dále vyvolávat odezvu nejen na dolarových párech, ale také například na zlatě. Zároveň se stále daří průmyslovým komoditám, takže komoditní měny AUD, NZD a CAD by mohly nadále předvádět nadprůměrnou volatilitu i trendy.
img

Minuta s XTB

27.12.2017 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o vývoji na akciových trzích a vzestupu bitcoinu a ropy.
img

Minuta s XTB

22.12.2017 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o dopadu výsledku katalánských voleb na euro, vzestupu komodit a výhledu na dnešní seanci.
img

XTB Market Barometr

22.12.2017 V poslední předvánoční seanci nemůžeme očekávat nějaké výrazné cenové skoky nebo silné trendy. Ale pátek nabízí řádku fundamentů, které budou aktivitu obchodníků na finančních trzích zvyšovat. Evropská aktiva by mohla zasáhnout výhra separatistů v Katalánsku. Zajímavý by mohl zůstat kanadský dolar, kterému by k volatilitě měly pomoci statistiky HDP. Zvýšenou volatilitu čekáme také na libře a americkém dolaru. Na komoditních měnách se pozitivně projevuje růst cen komodit, které profitují z přeskupování portfolií velkých hráčů před koncem roku. Zde by pozitivní trend mohl i nadále pokračovat.
img

Minuta s XTB

21.12.2017 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o vývoji na akciových a dluhopisových trzích a odpoledních makrodatech z Kanady.
img

XTB Market Barometr

20.12.2017 Dnešní seance by měla být velmi podobná té včerejší, takže na výhledu pro volatilitu a trend oproti včerejšku měníme jen málo. Nejzajímavějšími měnami by podle nás měly zůstat hlavně komoditní měny a zvědavi jsme především ve večerních hodinách na NZD, který čekají výsledky HDP za 3Q. NZD bývá na tato čísla poměrně citlivý, takže pozor na zvýšenou volatilitu v případě větší odchylky od konsenzu.
img

Minuta s XTB

19.12.2017 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o dalším milníku na indexu S&P 500 a prvním obchodním dnu bitcoinu na burze.
img

XTB Market Barometr

19.12.2017 Ani dnešní seance na trhy pravděpodobně žádné větší změny nepřinese. Čekáme tak pouze na výsledky německého indexu IFO a americká data z trhu práce, ale s větší volatilitou počítáme pouze v případě výrazné odchylky od konsenzu. Vyšší úroveň trendu ponecháváme i nadále hlavně u komoditních měn, které po výrazných výkyvech z minulých dnů pravděpodobně mohou dál hledat ztracenou rovnováhu.
img

Minuta s XTB

18.12.2017 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o aktuální situaci na trzích a výhledu do nadcházejících seancí.
img

XTB Market Barometr (Týdenní výhled)

18.12.2017 Nový týden bude na data chudší než minulý, což ale nutně neznamená, že by měl být také méně aktivní. Minulý týden byl totiž až překvapivě stabilní. Velké trendové pohyby ale nečekáme, i když některé měny (AUD?) by mohly překvapit. Nejvíce volatilní by v týdnu ale měl být kanadský dolar, který čekají velmi zajímavé výsledky inflace a HDP, což je makro, na které CAD reaguje tradičně velmi citlivě. Celkový sentiment na většině finančních aktiv ale zůstává relativně klidný a vzhledem k blížícím se svátkům počítáme s tím, že budou měny i akcie do dalších dnů respektovat technické úrovně a snadno viditelné supporty i resistence.
img

Minuta s XTB

15.12.2017 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o včerejších zasedáních ECB a BoE a výhledu na odpolední fundamenty.
img

Minuta s XTB

14.12.2017 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o včerejším zasedání americké centrální banky a jeho dopadu na americký dolar.
img

XTB Market Barometr

14.12.2017 Po včerejší seanci náš výhled pro volatilitu a trend na dnešek částečně snižujeme, i když ne příliš. I dnes se totiž dočkáme zasedání centrálních bank a zajímavého makra. BoE a ECB sice z měnověpolitického hlediska asi moc nových informací nepřinesou, přesto se nevyplatí GBP a EUR podceňovat. GBP čeká zajímavá seance i kvůli dopoledním výsledkům maloobchodních tržeb a volatilní může být během tiskové konference Maria Draghiho také euro.
img

Minuta s XTB

13.12.2017 Dnes s Pavlínou Motlovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o dnešním zasedání americké centrální banky a statistikách inflace z USA
img

XTB Market Barometr

13.12.2017 Dnešek bude především o americké inflaci a o Fedu, takže počítáme se zvýšenou volatilitou i trendovostí na dolarové straně prakticky všech hlavních měnových párů. Inflace může dolar rozvlnit zejména v případě odchylky u její jádrové složky. Rozhodnutí o sazbách by mělo být bez překvapení (sazby porostou) a zdrojem volatility by se proto měly stát hlavně nové projekce a tisková konference Janet Yellenové.
img

Minuta s XTB

12.12.2017 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o vyčkávání na zítřejší Fed a situaci na akciích a ropě.
img

Minuta s XTB

11.12.2017 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o vývoji na akciích, zasedání centrálních bank v tomto týdnu a zahájení obchodování bitcoinu na burze.
img

XTB Market Barometr

11.12.2017 Čeká nás pravděpodobně poslední zajímavý týden letošního roku, ale rozhodně bude stát za to. Středa a čtvrtek přinesou zasedání Fedu, ECB a BoE a společně s centrálními bankami se dočkáme i záplavy důležitého makra. Výsledky inflace a maloobchodních tržeb zveřejní Británie a USA a na řadu přijdou i velmi důležité statistiky z australského trhu práce. Do toho nám stále mohu značně trendovat bezpečné přístavy a volatilní může být i CAD, který po výkyvech z posledních dvou týdnů stále hledá svoji ztracenou rovnováhu. Na všech měnových párech proto počítáme s nadprůměrnou volatilitou i trendem a očekáváme, že tento týden udá tón obchodování i do nadcházejících týdnů.
img

Volatility report: VIX zpět pod 10b. Druhá polovina prosince by kvůli svátkům měla být klidnější

08.12.2017 Po kratší přestávce nastal znovu čas mrknout se na situaci ve světě implikované voaltility. Ta se zase až tolik nezměnila, i když je pravdou, že je posledních pár týdnů docela zajímavých. Nejprve ale začneme jako vždy u samotných indexů.
img

Minuta s XTB

08.12.2017 Dnes s Jaroslavem Brychtou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o dopadu dohody mezi Velkou Británií a EU na libru a odpoledních statistikách z amerického trhu práce.
img

Minuta s XTB

07.12.2017 Dnes s Michaelou Lenochovou ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o oslabení kanadského dolaru a výstřelu bitcoinu na nové historické rekordy.
img

XTB Market Barometr

07.12.2017 Po včerejší velmi volatilní seanci na USDCAD dnes na tomto měnovém páru počítáme se zklidněním, i když by měl zůstat i nadále více volatilní než většina ostatních měnových párů. Nejenže totiž bude hledat svou ztracenou rovnováhu, ale v 16 hod. jej čeká také zveřejnění zajímavých dat z Kanady v podobě výsledků PMI.
img

Minuta s XTB

06.12.2017 Dnes se Stanislavem Viktorinem ze společnosti X-Trade Brokers (XTB) o ocenění amerických akcií a odpoledním zasedání Bank of Canada.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Press centrum | Obchodní systémy | Kathy Lien | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Nový Zéland | Live trading | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Grexit | HDP | Obchodní plán | Fibonacci | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Investiční soutěž | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Take-Profit | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | AUD/NZD | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/SEK | GBP/CHF | AUD/JPY | NZD/JPY | USD/MXN | USD/CZK | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Měnový trh | Objemy obchodů | Svíčkové formace | Hloubka trhu | Intradenní obchodníci | Tradestation | Obchodování na burze | Měnové trhy | GKFX | Investiční web | Binární opce | Spready | Jak se stát forexovým obchodníkem | CFDs | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alikvotní úrokový výnos | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Ask | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Ben Bernanke | Benchmark | Bid | Black Box | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Burza | Buy Limit | Buy Stop | Béžová kniha | CFD | CFTC | Call opce | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Certifikáty | Chop | Close | Konsolidace | DAX | Daytrading | Dealing Desk | Demo účet | Derivát | Devizový trh | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dollar | Downtrend | Drawdown | ECB | ECN | EFSF | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exekuce | FOMC | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Forexový obchodník | Futures | G10 | Gap | Grafy | Hedging | Hedge | High | Hlava a ramena | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intraday | Investice | Investiční certifikáty | Investiční riziko | Investor | Investování | JForex | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Leverage | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Makro data | Margin | Obchodní příkazy | Market Maker | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Opce | Open | Open interest | Outside Bar | Papertrading | Čekající příkazy | Pip | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Profit Target | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | Quote | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Real-time | Reserve Bank of New Zealand | Resistence | Retracement | Rezistence | Reálný účet | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | SNB | STP | STP (Straight Through Processing) | Scalping | Sell Limit | Sell Stop | Sentiment | Short | Short pozice | Spike | Spot | Spread | Stop-Loss | Support | Swap | Swing | Swiss | Take Profit | Time frame | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warranty | Yard | Zastavení ztrát | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | Morgan Stanley | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | Investiční tipy | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Patria Forex | HighSky Brokers | Axiory | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Kurzový závazek | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Top Forex | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Bitcoinová burza | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Josef Košťál | Rollover | Mezibankovní trh | Makroekonomické data | Makroekonomické události | Zisk | Ziskový obchod | Breakout strategie | Ropný trh | Britská měna | Spekulant | Jaroslav Tupý | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Plus 500 | Forex broker | Obchodování na páku | Contract for Difference | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | IEA | Credit Suisse | HotForex | Vývoj dolaru | Japonská měna | RBNZ | Oanda | Market Insider | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Golden Gate | BrokerJet | GCI | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Online trading | Deutsche Bank | Contracts for difference | Over-The-Counter | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Analytický tým | xPuls | Regulace | Kopírování obchodů | Obchodní transakce | Komoditní CFD | Indexy CFD | Mimoburzovní | XTB Group | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Algo trading | Trade.com | Markets.com | Makro | USDX | Swissquote | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Forexové intervence | Facebook | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Akcenta | Poziční obchodování | BTC | Kybernetická měna | Australská centrální banka | Donald Trump | Burzy | BCPP | Trim Broker | Colosseum | FxPro | FXTM | EuroStoxx50 | Zásoby ropy | NinjaTrader | Dukascopy | ADP report | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | USDCZK | GBPJPY | EURJPY | AUDNZD | EURPLN | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trades | Delta | Index | Investiční strategie | Odpor | Otevřená pozice | Podpora | Přenos | Uzavření pozice | Volatilní | Kasino | Zlatý důl | Alpari | Alpari UK | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | ATC Brokers | AUDJPY | Automatické obchodní systémy | Automatický obchodní systém | Banka | Fio banka | BH Securities | Bitcoin.cz | Bollinger Bands | Break Even | Brent | Britské libry | Brokers | Brokerská společnost | Brokerské společnosti | Brokeři | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD kontrakt | CFD kontrakty | CFD trading | Čínská ekonomika | Čínská měna | Co je volatilita | Cyrrus | CZK | Časové zóny | Česká spořitelna | ČEZ online | Členské země eurozóny | ČNB intervence | Degiro | Denník | Devizové rezervy ČNB | Devizový kurz | Dlouhodobé investice | Dobrá investice | Dolar | Dolary | ECN broker | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický výhled | Engulfing | ETF fondy | Etoro | ETX | ETX Capital | EUR SEK | Eura | EURGBP | EURHUF | EURCHF | EURNOK | Eurostoxx 50 | EURSEK | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční derivát | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fondy | Forex XTB | Forex Yard | Forex Youtube | Forex zpravodajství | Forex.com | Forexu | Forex-zone.cz | Frank | Full time | FX Trading | FXCM | FXDD | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GFT | GO Markets | Graf | HighSky | HSBC | iForex | Ichimoku | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Inside | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Intuice | Investice do fondů | Investiční | Investiční doporučení | Investiční kalkulačka | Investiční poradce | Investiční účet | Investování na burze | IQ Option | IronFX | Irsko | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Jak začít obchodovat na burze | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Kamil Boros | Jaroslav Brychta | JP Morgan | Kanadská měna | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurs měny | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz libry | Kurz NZD | Kurzu měn | Kurzy | Kurzy akcií | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Martin Jakubec | Martin Toman | Mayzus | Měnové kurzy | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Mig Bank | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Nákup EUR | Nemovitosti | Nové trhy | NZDJPY | Obchodní platformy | Obchodní software | Obchodování s komoditami | Obchodování se zlatem | Ocenění akcií | Online broker | Online zpravodajství | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád akcií | Patria Finance | Patria Online | Pepperstone | PinBar | Pips | Pivot | Pivoty | Platforma xStation | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Recenze | Reuters | Ropy | RUB | Růst HDP | Řízení rizik | Sázky | Signály | Saxo Trader | Société Générale | Spekulace na pokles | Spekulace na růst | Státní dluhopisy | Švédská koruna | Světové burzy | Škola tradingu | Švýcarská centrální banka | TeleTrade | TopForex | Trade Brokers | Trading Expo | Transakční náklady | Trh | Twitter | Unce zlata | US dolar | Vantage FX | Volatility | VT trader | Výběr brokera | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj amerického dolaru | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj ropy | Vývoj zlata | Webinář | Webináře | WTI | XTB.cz | xForex | XM | xPuls.cz | xTrade | Založení účtu | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zůstatek na účtu | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | Peter Murín | ING | DMA | Komise pro cenné papíry | Sunbird FX | AUV | Buy | CEE | Čistá marže | Doba splatnosti | Indie | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Profit Taking | Range | Redukce | ROCE | Sell | SPAD | Itálie | Spojené státy | CMC Markets | Vybírání zisků | Tržby | Zaměstnanost | Clearing | Sběrný účet | QE | Světové ekonomiky | Forex Zóna | IC Markets | WebTrader | Automatizované obchodní systémy | Bohatý | Jan Kovalovský | Reálné obchodování | Tržní sentiment | Casino | Commission | Komise | Contract | Kontrakt | Double bottom | Mezinárodní banky | Majors | Stop Loss (SL) | Volby | Rozhovor | Know-how | Mentoring | eBroker | Blog | Cukr | Retail | Vzdělání | Velcí hráči | Účastníci forexu | 1 milion | Burze | CMS forex | Podvědomí | Currencies | Currency | Trading Academy | Easy forex | Forex account | Forex CFD | Head and Shoulders | Interbank FX | Investment | Option trader | Silverum | Traders | Money Expo | xSocial | Analytický servis | Unicredit | PrimStock | Bernstein | Jackson Hole | Bankovní sektor | ICAP | UniCredit Bank | UFX | Swissquote Bank | ActivTrades | MIG | FX Solutions | City Index | MB Trading | Markets.com, | Deltastock | BBC | Washington Post | FX strategie | Technické indikátory | Oslabení eura | Reporty | Online FX zpravodajství | CI Komodity | FX společnosti | Investiční soutěže | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Demo obchodování | Dění na finančních trzích | Důležité fundamenty | Fundamentální výhled | IG Markets | HUF/EUR | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | OctaFX | CFI Markets | Nákupy dluhopisů | CIX Markets | FIBO Group | Dovoz ropy | Magnát | Úspěch | Podnikání | Currenex | Hotspot FX | Volatility report | Korekce na akciích | Averze k riziku | Mobile trader | Chytrý Honza | Finanční aktiva | Globální trhy | Diamanty | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Dlouhé pozice | Příležitosti na trzích | Online webináře | Flash news | Pořad o investování | Malý prostor | Pro tradery | KBC | Implikovaná volatilita | Příprava | Přehled | Vytrvalost | Klid | Kč/EUR | Volby v USA | Politické napětí | Kybernetické měny | Bezpečné přístavy | Sázet | Zahedžovat | Cena kontraktu | Obchodní signály | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Obchodování CFD | Futures kontrakty | Swapy | Referendum | KeyStock | City | Brokerský dům | Brokerské domy | Posilování koruny | Obchodované instrumenty | Obchodní styl | FX Global | Vývoj středoevropských měn | Bookmakeři | Setrvání Británie v EU | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Členství v EU | Xetra | Evropská dluhová krize | Obchodování měn | Turbulence na trzích | Turbulence na finančních trzích | Obchodování měnových párů | Americké státní dluhopisy | Forexové trhy | Newyorský index S&P 500 | Panika na finančních trzích | Velké banky | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Obchodníci na finančních trzích | Alerty | Styl obchodování | Supporty a rezistence | Pád libry | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Britské dluhopisy | Nervozita | Růst akcií | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Reálné obchody | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Bulish Engulfing | Fibo | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Forex trhy | Kryptoměny | Status bezpečného přístavu | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Volatilita na forexu | Vývoj na akciových trzích | Chování implikované volatility | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Tradiční měny | Obchodování na forexovém trhu | CySEC | Zajištění | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Finance Magnates | FxPrimus | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Prodejní signál | Neutrální výhled | 24option | Měny na forexu | Kryptoměna | Bankovní převod | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Úspěch v tradingu | Výhled | Úrokové sazby centrálních bank | Akciový index DAX | Bankéři | Poplatky | Prodávat akcie | Nakupovat akcie | Počáteční kapitál | Historická data | Objem intervencí | Americké akciové trhy | Organizace ADP | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Slabé euro | Silné euro | Spotová volatilita | Futures na VIX | XM.com | Řízení peněz | Dosahovat zisku | Soukromí zaměstnavatelé | Makléřské společnosti | Analytik J&T Banky | Predikce | Investice do měn | Bankovní domy | Průzkum | Začínající obchodník | Data z amerického trhu práce | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Velké zisky | US.500 | FCA | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Theresa May | Vývoj indexu S&P 500 | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Britské referendum | Výběr zisků | Německé dluhopisy | Výnosy | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Americký index S&P 500 | Spotový VIX | TRY | Odliv kapitálu | Institucionální investoři | Intradenní šum | Obchodování na akciových trzích | Oslabování dolaru | Nástroje technické analýzy | cTrader | Výprodej na akciovém trhu | xStation | FX volume | ČTK | Mini loty | Obchodování forexu | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Flash news webinář | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnových trzích | Obchodování na měnovém trhu | Program kvantitativního uvolňování | Bilance ECB | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | JFD Brokers | Fundamentální základ | Švédsko | Očekávání | Mercedes | eTrader | Bitfinex | Globtrex | FxNet | SIRIX | SaxoTraderGO | Flash Crash | Forexový broker | Minuta s XTB | HNonline.sk | Purple Trading | CentroFX | Directa | PEVONI | Bernstein Bank | Bitstamp | Rystad Energy | Broker roku | Keystone XL | Obchodování ropy | XTB Market Barometr | Market Barometr | AxiTrader | Intradenní obchody | Finexo | Lex Van Dam | Lex van Dam Trading Academy | BBC Million Dollar Traders | Million Dollar Traders | Kawase | Peter Voštinár | Globtrex.com | Coinbase | Bitcoin Cash | Bitcoin (BTC) | Virtuální mince | Investiční specialista | Zajímavé výnosy | XFR Financial | Příběh tradera | Obchodování s kryptoměnami | Bitcoinové burzy | BMFN | GCI Financial | Investování do kryptoměn | Investovat do Bitcoinu | Obchodování Bitcoin | Obchodování Bitcoinu | Obchodování kryptoměn | Obchodování kryptoměny | XTB Bitcoin | XTB kryptoměny | BTC/USD | ETH/USD | LTC/USD | XRP/USD | Bitcoin mining | btctip.cz | Alternativní měny | BTC/USD (Bitcoin) | ETH/USD (Ethereum) | LTC/USD (Litecoin) | XRP/USD (Ripple) | Cena Etherea | Obchodování s bitcoinem | CIX Trader | Trh kryptoměn | Coinmarketcap | MiFID II | Backwardation | xPartners | Poloniex | Kraken | BCH | LTC | ETH | XRP | ThinkMarkets | Obchodování bitcoinu na burze | Ropné měny | One Financial Markets | Paralelní polis | NEST | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) | ESMA | Bitcoin Cash (BCH) | Litecoin (LTC) | Nové kryptoměny | RoboMarkets | RoboForex | Tržní kapitalizace kryptoměn | FinFX | Hantec Markets | RTrader | Snížení finanční páky | Ochrana před negativním zůstatkem | CFD na kryptoměny | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | SaxoTraderPRO | Začít investovat | Podnikání na kapitálovém trhu | R Trader | Saxo | Obchodní války | Bitcoiny | Analytik finančních trhů | Kartel OPEC | OPEC+ | Financial Conduct Authority (FCA) | FXlift | Portu | Turecké liry | Pokles ceny | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Ether | TradeCentrum | Obchodování akcií | Obchodní rozhovory | Zasedání OPEC | Profesionální obchodník | Trendové čáry | 3cAnalysis | Použití finanční páky | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Propad cen ropy | IFC Markets | Swiss Markets | Exness | EightCap | IG | AT Pro | AETOS | UFX Trading | ParagonEx | ParagonEx Web Trader | FBS | FXGiants | Pohyby na trzích | Zpomalování světové ekonomiky | Michal Stupavský | Web Trader | Tadawul FX | Dění na akciových trzích | Transakční poplatky | Ztráta ČNB | Platforma pro obchodování | Vysoké zisky | ETF portfolia | Kamil Boroš | AGM Markets | Obchodní přístup | Rozdílové smlouvy | STP účet | Ropovod | Zákaznická podpora | Podmínky obchodování | NAGA | Bitcoin a další kryptoměny | Psychika tradera | Začít obchodovat | Charlie Lee | Snížení sazeb | Indigo Trader | Akcie a ETF | Kalkulačka obchodníka | Obchodování Pin Barů | Pokles cen | Čínská makrodata | XTB Research | Silný dolar | Situace na trzích | Pohonné hmoty | Co jsou CFD | Co jsou CFD kontrakty | Sběratel | Úspěšné obchodní strategie | Finanční situace | Data z Německa | Čas jsou peníze | Akcie roku | F1 | Formule 1 | XTB Markets | Profesionální obchodníci | Tomáš Rozehnal | Rozhodnutí o brexitu | Banka Goldman Sachs | Čistý zisk | Deficit | Ceny benzínu | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Objem | Data z USA | Obchod | Jak začít investovat | Obchodní dohody | Vyšší riziko | Technické analýzy | USA a Čína | Server CNBC | Vysoké riziko | Negativní sentiment | Co bude | Vývoj trhu | Generální ředitel | Amazon | Jednání mezi USA a Čínou | Implikované volatility | Miliardy | Chris Larsen | Jed McCaleb | NagaTrader | Růst české ekonomiky | Na burze | Výrazný pokles | Rozvoj | CFD World | TA3 | Lukáš Lipovský | Problémy | Finanční ztráty | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Kontrakty | Měnové politiky | Ztráta | Miliardy korun | Investiční platformy | Napětí na Blízkém východě | Hospodaření | Washington | Írán | FP Markets | Vývoj měnových párů | ProfitLevel | Poradenství | Tržby obchodníků | Analytička | RTVS | Denní volatilita | Měnový pár EUR/CZK | Očekávaný vývoj | Prime Brokers | Naplnění prognózy | Komunikace | Astrazeneca | Prezident | Pokračování výsledkové sezóny | Výsledkové sezóny v USA | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Trhy | Čínské úřady | Šíření koronaviru | Financial Conduct Authority | Finanční regulátor | Britský finanční regulátor | Pohyby cen | Pokles | Situace | Ukončení intervencí | České měny | Situace okolo koronaviru | Epidemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Ceny Bitcoinu | Dovednosti | Píle | Obchody | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Převody peněz | NFP | Americké ekonomiky | Obchodovanie | Medvědi | Politika centrálních bank | COVID-19 | Bez rizika | CoverdealFX | Shortovat | Vývoj | XFR Financial Ltd. | Výkyvy | Vysoké ztráty | Spekulace na pokles cen | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Prudké výkyvy | Profitovat | Íránská ropa | Nárůst devizových rezerv | Asociace | Páka | Tým Admiral Markets | Růst | Biliony | Bankovní asociace | KNF | Viry | Výše devizových rezerv | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací materiály | Slovensko | Práce | Údaje | Prezident Vladimir Putin | Hlavní měnové páry | USD za barel | Trade | Spotřeba ropy | Producenti ropy | Cit pro trhy | Selský rozum | Ropný magnát | Posílení | Joe Biden | Seznam brokerů | Cenový propad | Zaměstnanci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Dovoz | Bezpečnost | Dominance bitcoinu | ONE | Vakcína | CL | Spekulovat | JDE | Unie | ČR | Square | Otevření obchodu | Covid | Iress | Ocenění | SAE | Ceny | Praha | Kolísání cen | Omar Arnaout | Generální ředitel XTB | Ředitel XTB | Společnost XTB | Důvěra | Správci fondů | Capital.com | Rystad | Globální pandemie | Biden | Internetová společnost | José Mourinho | Nařízení | Broker XTB | Nastavení trhů | Ceny PHM | Proč investovat | LEN | Peer-to-peer | Predikce finančních trhů | Velikost obchodu | Spekulovat na pokles cen | Cenové výkyvy | Nákup bitcoinu | Nabídka kryptoměn | Informace o kryptoměnách | Terra | Admirals | Omezení rizika | Platební prostředek | Platforma xStation 5 | xStation 5 | Nastavení grafů | Cenové alerty | Platformy xStation | Obchodovat CFD | Hodnota trhu kryptoměn | Najlepší brokeri | Najlepší brokeri v SR | Broker Purple Trading | xStation Mobile | Unikátní vzdělávání | Společnost X-Trade Brokers | Cenový pohyb | Objednávky | Colonial Pipeline | Riziko ztráty | Oslabení | Bit.plus | Příležitosti | Nástroje řízení rizik | Mali | Další kryptoměny | Jak profitovat | Proč investovat do kryptoměn | Co jsou CFD kontrakty? | Zajištění zisků | Omezení ztrát | Minimální velikost obchodu | Možnost spekulovat na pokles cen | Kryptoměny CFD | Kryptoměny CFD u XTB | CFD u XTB | Demo účet zdarma | Demo účet zdarma u XTB | Tržní analýzy | Zprávy z trhu a tržní analýzy | Ethereum (ETH) | Ripple (XRP) | Spojené arabské emiráty | UST | ACY Securities | ACY | VIAC | Psychologie investování | Bonusy | Společnosti | Opatření | Hurikán Ida | TraderPro | BidAskBit | InstaMarkets | Broker Roku 2021 | Anketa Broker Roku | Zlato a bitcoin | Napjatá situace | Češi | Ruský prezident | Společnost | Target | TriangleMarkets | | Propad hodnoty | Cílové ceny | Neutrální vývoj | Odhadované ceny | Unikátní predikce | Zveřejněné predikce | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | XTB Trading
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

XTB vs. eToro
XTB vs. Fio
XTB vs. PATRIA
XTB vs. Saxo bank
XTI/USD
Xtrackers CSI 300 Swap UCITS ETF 1C
Xtrackers DAX UCITS ETF 1C
Xtrackers FTSE China 50 ETF
Xtrackers MSCI World UCITS ETF 1D
xTrade

Následující klíčová slova

xTrade Brokers
X-Trade Brokers
xTrade.com
Xtraderfx
XTX Markets
XTZ
XTZ CFD
XTZ/USD
X.US
XXX Lutz
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple broker v ziskovosti
Potvrďte prosím... Zavřít