Neděle 11. května 2025 15:42
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč

Moore Czech Republic

img

Důvěra v ekonomiku roste, ale s řadou otazníků

24.08.2023 „Důvěra v českou ekonomiku již dva měsíce v řadě roste – v srpnu se indikátor důvěry, sestavovaný Českým statistickým úřadem, meziměsíčně zvýšil o 2 body na hodnotu 93,4. Bylo to však díky růstu optimismu mezi firmami – indikátor důvěry podnikatelů totiž vzrostl o 2,8 bodu na hodnotu 93,9. Naopak domácnosti tak optimistické nejsou a indikátor důvěry spotřebitelů se snížil o 1,7 bodu na hodnotu 91,0. Růst důvěry u firem má patrně kořeny v růstu průmyslové produkce, která meziročně vzrostla v červnu o 0,9 % a v květnu o 1,4 %.
img

Nezaměstnanost je nízká, ale česká ekonomika strádá. Proč potřebujeme cizince a flexibilní pracovní podmínky?

21.08.2023 Nezaměstnanost v České republice několik měsíců v řadě klesala. V rámci EU máme tak dlouhodobě nejnižší míru nezaměstnanosti. Pro českou ekonomiku to však vůbec není dobrá zpráva. Její kondice totiž není nijak valná. Situace, kdy HDP padá, nezaměstnanost se neustále snižuje a počet volných pracovních míst poptávaných zaměstnavateli roste, je koulí na noze oživení české ekonomiky a udržitelnosti její konkurenceschopnosti a podnikání českých firem.
img

Překlopí se pokles cen zemědělské produkce na pulty obchodů?

16.08.2023 „Ceny zemědělských výrobců klesly meziročně o 14,3 %. Jde o třetí výrazný pokles v řadě a současně o významnou změnu trendu ve vývoji cen zemědělských komodit, neboť minulý rok v létě dosahoval růst těchto cen až 40 %. Teprve letos v květnu došlo poprvé po více než dvou letech nepřetržitého meziročního růstu k poklesu indexu cen zemědělských výrobců. Ceny výrobců se „propisují“ do cen v obchodech se zpožděním a ovlivňují je i další faktory, nicméně první signály, že ušetří i spotřebitelé, se již objevují. V červenci totiž zbrzdil růst cen potravin, když spotřebitelské ceny meziměsíčně poklesly o 0,8 %. Právě to je jeden z faktorů, který přispívá k pozvolnému krocení inflace u nás,“ komentuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Inflace ztrácí dech

10.08.2023 „Inflace dál ztrácí dech; v červenci klesla na 8,8 % % z červnových 9,7 %. Spotřebitelské ceny jsou tak v meziročním srovnání na nejnižší hodnotě od prosince 2021. Za poklesem z části stojí vysoká loňská srovnávací základna – pro připomenutí v loňském v červenci se inflace blížila ke svému vrcholu a dosahovala hodnoty 17,5 %,“ uvedl partner poradenské skupiny Moore Czech Republic Petr Kymlička.
img

Přehřátý trh práce ohrožuje českou ekonomiku

08.08.2023 „Nezaměstnanost v červenci velmi mírně vzrostla a to po čtyřech měsících poklesu - v červenci byla podle Úřadu práce nezaměstnanost 3,5 %, přičemž v červnu 3,4 %. Nepatrný růst je však spíš otázkou sezónních výkyvů souvisejících například s příchodem absolventů na trh práce či ukončováním sezónních prací. Neznamená to však obrat k lepšímu v dlouhodobém strukturálním problému české ekonomiky, jímž je přehřátý trh práce. Je to vidět i na tom, že bez práce bylo v červenci 258 933 lidí, ale volných míst 285 627. Politici se někdy chlubí, že máme jednu z nejnižších nezaměstnaností v EU – z pohledu voličů, je to pozitivní informace, avšak z pohledu budoucnosti české ekonomiky je to fatální problém,“ vartuje Radovan Hauk, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Průmyslová produkce - světlo na konci tunelu vyhlíží kapitáni českého průmyslu zatím marně

07.08.2023 „Česká průmyslová produkce brzdí a vyhlídky na další měsíce nejsou dobré. V červnu průmyslová produkce meziročně vzrostla o 0,9 %, což je oproti květnovým 1,4 % značné zpomalení. Propad ve většině odvětví již nemůže vyvážit ani jediné rostoucí odvětví, kterým je tradičně výroba automobilů. Ta ještě těží z odložené poptávky z dob čipové krize. Je však otázka, jak dlouho ještě automobilky udrží nad vodou celý český průmysl, který prochází recesí,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Chuť utrácet se Čechům velmi pomalu vrací. Stačí však pár „prognóz“ tuhé zimy a začnou opět šetřit

04.08.2023 „Maloobchodní tržby v Česku klesaly čtrnáctý měsíc v řadě. Meziroční pokles však zpomaluje, když v červnu činil podle dnes zveřejněných údajů 4,1 %. Již v květnu přitom meziroční pokles tržeb brzdil na 6,3 % z dubnových 8,4 %. Meziměsíčně pak byly v červnu maloobchodní tržby nepatrně vyšší o 0,3 %. Češi jsou tak při utrácení v obchodech stále velmi opatrní. To je vidět i na stále poměrně vysoké míře úspor domácností, která se pohybuje kolem 18 %,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Chuť utrácet se Čechům velmi pomalu vrací. Stačí však pár „prognóz“ tuhé zimy a začnou opět šetřit

04.08.2023 „Maloobchodní tržby v Česku klesaly čtrnáctý měsíc v řadě. Meziroční pokles však zpomaluje, když v červnu činil podle dnes zveřejněných údajů 4,1 %. Již v květnu přitom meziroční pokles tržeb brzdil na 6,3 % z dubnových 8,4 %. Meziměsíčně pak byly v červnu maloobchodní tržby nepatrně vyšší o 0,3 %. Češi jsou tak při utrácení v obchodech stále velmi opatrní. To je vidět i na stále poměrně vysoké míře úspor domácností, která se pohybuje kolem 18 %,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Vývoj HDP naději ve výraznější oživení ekonomiky příliš nedává

31.07.2023 „Statistici dnes zveřejnili předběžné údaje o vývoji české ekonomiky v letošním druhém čtvrtletí. Nepřinesli však žádné překvapivé zprávy a HDP do jisté míry kopíroval vývoj v prvním čtvrtletí. Hrubý domácí produkt se ve druhém čtvrtletí mezikvartálně zvýšil jen velmi nepatrně o 0,1 % a meziročně klesl o 0,6 %. V prvním kvartále byl přitom mezičtvrtletní růst HDP nulový a meziročně zaznamenal HDP poprvé od prvního čtvrtletí 2021 pokles, a to o 0,4 %. To mimo jiné znamená, že na konci června byla česká ekonomika meziročně v poklesu již druhý kvartál za sebou. Tento vývoj naznačuje, že v letošním roce se česká ekonomika dočká spíše stagnace nebo jen velmi mírného růstu. Stále vysoká inflace totiž nutí domácnosti šetřit, o čemž svědčí i vysoká míra úspor. Podobně je tomu u investičních aktivit firem. Domácí poptávka tedy růstu ekonomiky příliš nepomáhá. Kromě toho hodnota nových zakázek, která může indikovat další vývoj v průmyslové výrobě, podle posledních známých čísel v květnu meziročně klesla o 4,4 %, což je nejvíce od léta 2020,“ uvedl Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Český trh fúzí a akvizic po útlumu opět nabírá dech, investory po období krizí zajímá odolnost firem

27.07.2023 Podle odborníků z poradenské skupiny Moore Czech Republic se v průběhu tohoto roku opět začíná zvyšovat aktivita na poli fúzí a akvizic. Následkem pandemie a války na Ukrajině je však patrná větší rozvážnost investorů. Ti kladou zvýšený důraz na odolnost firem vůči otřesům, jako byla právě nemoc Covid-19 či ekonomické dopady agrese na Ukrajině.
img

Znovunalezená důvěra v českou ekonomiku?

24.07.2023 „Po dvou měsících snižování důvěry v českou ekonomiku se v červenci situace zlepšila mírně k lepšímu, když se indikátor důvěry, sestavovaný Českým statistickým úřadem, meziměsíčně zvýšil o 1,1 bodu na hodnotu 91,4. Důvěra v českou ekonomiku se v červenci zvýšila u firem i spotřebitelů. U firem však šlo jen o velmi nepatrné zlepšení pohledu na budoucnost českého hospodářství – indikátor důvěry podnikatelů vzrostl pouze o 0,1 bodu na hodnotu 91,1. Tato opatrnost je více než na místě. I když firmy doufají v růst výroby, stále jsou svázané nedostatečnou poptávkou. Stačí se podívat na poslední známá čísla o průmyslové výrobě – v květnu ji k růstu pomohl tradičně jen sektor automobilové výroby, zatímco v ostatních odvětvích produkce meziročně klesala. Navíc hodnota nových zakázek meziročně klesla o 4,4 %, což je nejvíce od léta 2020,“ uvedl partner poradenské skupiny Moore Czech Republic Petr Kymlička.
img

Zpomalení růstu cen: Průmysl a zemědělství ukazují cestu k nižší inflaci

19.07.2023 „Růst cen v průmyslu dále brzdí. Podle červnového indexu byly ceny výrobců meziročně vyšší o 1,9 %, což je v porovnání s květnem poměrně výrazné snížení růstové dynamiky. A co je podstatné – jde již o deváté zpomalení meziročního růstu v řadě. Lze očekávat, že degresivní charakter růstu cen v průmyslu bude ve druhém pololetí ještě výraznější,“ uvedl komentuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Hrozí nám mzdově-inflační spirála?

13.07.2023 „Dlouho očekávaný psychologický zlom ve vývoji inflace konečně nastal. Poprvé od ledna 2022 se v červnu dostala pod deset procent a do druhého pololetí vstupuje s jednocifernou inflací. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v červnu o 9,7 %, přičemž v květnu byla inflace 11,1 %,“ uvedl partner poradenské skupiny Moore Czech Republic Petr Kymlička.
img

Nízká nezaměstnanost je koulí na noze oživení české ekonomiky

12.07.2023 „Nezaměstnanost v České republice další měsíc v řadě klesá – v červnu se snížila na 3,4 % z květnových 3,5 %. V rámci EU máme tak dlouhodobě nejnižší míru nezaměstnanosti. Pro českou ekonomiku to však vůbec není dobrá zpráva. Její kondice totiž není nijak valná. V prvním čtvrtletí byl růst české ekonomiky měřený HDP nulový a meziročně zaznamenal HDP poprvé od prvního čtvrtletí 2021 pokles, a to o 0,4 %. Situace, kdy HDP padá, nezaměstnanost se neustále snižuje a počet volných pracovních míst poptávaných zaměstnavateli roste, je koulí na noze oživení české ekonomiky a udržitelnosti její konkurenceschopnosti a podnikání českých firem.
img

Tržby obchodníků klesají, ale již nejde o strmý pád

10.07.2023 „Tržby obchodníků klesají již třináct měsíců v řadě. V květnu meziročně spadly o 6,1 %. Na datech, která dnes zveřejnil Český statistický úřad, však jednu pozitivní informaci najdeme – pokles tržeb zpomaluje. V květnu totiž propad přibrzdil z dubnových 8,4 % a březnových 9,5 %. I když v dalších měsících bude pokles tržeb obchodníků patrně pokračovat, očekáváme, že bude mít i nadále degresivní průběh,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Nemoc českého průmyslu - pokles zakázek - již přešla do chronické fáze

07.07.2023 „I když průmyslová produkce v květnu meziročně vzrostla o 1,4 %, neznamená to patrně nijak zásadní zlom v poněkud chmurných vyhlídkách české ekonomiky. K růstu jí pomohl v květnu tradičně jen sektor automobilové výroby, zatímco v ostatních odvětvích produkce meziročně klesala. Z pohledu budoucího vývoje je však důležitější další, dnes Českým statistickým úřadem zveřejněný indikátor, kterým je hodnota nových zakázek. Ta v květnu meziročně klesla o 4,4 %, což je nejvíce od léta 2020. Zdá se, že tato nemoc českého průmyslu již přešla do chronické fáze.
img

Umělá inteligence nevezme lidem práci, ale zefektivní ji. Pomůže například při náborovém procesu

29.06.2023 Desítky procent Čechů se obávají, že kvůli umělé inteligenci přijdou o práci. Experti z poradenské skupiny Moore Czech Republic mírní tyto obavy a předpovídají, že využívání umělé inteligence povede spíše ke zefektivnění lidské práce než k jejímu nahrazení. Podle jejich odhadů ovlivní AI téměř všechna pracovní odvětví, v první řadě například administrativu či finanční služby. Umělá inteligence usnadní také náborový proces ve firmách. V praxi AI používá i recruitment tým z Moore Advisory CZ, kterému se daří za pomoci AI obsazovat lukrativní pracovní pozice.
img

Moore: S důvěrou v českou ekonomiku to není valné

26.06.2023 „S důvěrou v českou ekonomiku to není nijak valné. Stejně jako v květnu i v červnu indikátor důvěry, který sestavuje ČSÚ, meziměsíčně poklesl. Zatímco v květnu to bylo 3,1 bodu v červnu se propadl o 3,8 bodu na hodnotu 90,3. Varující je zejména skutečnost, že poklesla jak důvěra podnikatelů, tak i důvěra spotřebitelů,“ uvedl partner poradenské skupiny Moore Czech Republic Petr Kymlička.
img

Moore: Pokles cen zemědělských výrobců přináší naději na snížení potravinové inflace

16.06.2023 „Aktuální data o vývoji cen zemědělských výrobců dávají českým spotřebitelům naději, že se promítnou do poklesu cen potravin. Již duben přinesl pozitivní signál, když se meziroční růst cen v zemědělství téměř zastavil, a květnová data klesající trend potvrdila – meziročně byly zemědělské ceny nižší o 10,2 %. Pro peněženky českých domácností je to o to důležitější, že k meziročnímu poklesu cen zemědělských výrobců došlo letos v květnu poprvé po více než dvou letech růstu. Tento pokles se samozřejmě propisuje do cen výrobců potravin, a tedy i do cenovek v českých obchodech, se zpožděním, ale poslední data nám dávají stále větší jistotu, že potravinová inflace u nás odeznívá,“ komentuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Moore: Zkrocení inflace je důležité pro nastartování české ekonomiky

12.06.2023 „Potvrdila se naše očekávání; květen byl již čtvrtý měsíc v řadě, kdy meziroční míra inflace klesala. V květnu totiž růst spotřebitelských cen zpomalil na 11,1 %, přičemž v dubnu byla inflace 12,7 % a v březnu 15 %. Nejvýrazněji klesající položkou byly v květnu pohonné hmoty. Svůj růst brzdily meziročně i ceny potravin, ale to je do značné míry dané extrémním nárůstem v minulém roce, a tedy vysokou srovnávací základnou,“ uvedl partner poradenské skupiny Moore Czech Republic Petr Kymlička.
img

Nízká nezaměstnanost je brzdou růstu ekonomiky

09.06.2023 „Již tak nízká míra nezaměstnanosti v květnu dále poklesla. Podle Úřadu práce se snížila z dubnových 3,6 % na 3,5 %. Počet lidí bez práce spadl na téměř 254 tisíc, přičemž volných míst bylo téměř 286 tisíc. I když květnový meziměsíční pokles nezaměstnanosti lze přičíst na vrub sezonním vlivům, nic to nemění na tom, že je to patrně jediný klíčový ekonomický ukazatel, v němž patříme dlouhodobě mezi premianti Evropské unie. Z našeho pohledu se však není čím chlubit.
img

Průmyslová a stavební výroba další signál stagnace české ekonomiky

06.06.2023 „Duben přinesl další signál zpomalení české ekonomiky. Poté, co v prvním kvartálu byl mezičtvrtletní růst HDP nulový a meziročně zaznamenal HDP poprvé od prvního čtvrtletí 2021 pokles, tak ani první měsíc druhého čtvrtletí nevěstí mnoho dobrého. Dubnová průmyslová produkce poklesla meziměsíčně o 1,9 %. Meziročně sice vzrostla o 1,2 %, ale to je to dáno nižší loňskou srovnávací základnou, kdy byla v hlubokých problémech výroba automobilů.
img

Česká ekonomika stagnuje

30.05.2023 „Zpřesněné údaje o vývoji HDP zchladily optimistická očekávání. Zatímco podle původního odhadu ČSÚ česká ekonomika rostla mezičtvrtletně o 0,1 % a meziročně poklesla o 0,2 %, tak zpřesněné údaje statistiků přinesly jasnou zprávu – česká ekonomika stagnuje. V prvním kvartálu byl totiž mezičtvrtletní růst HDP nulový a meziročně zaznamenal HDP poprvé od prvního čtvrtletí 2021 pokles, a to o 0,4 %.
img

Hlavní trendy ve finančnictví – digitalizace, AI a udržitelnost

30.05.2023 Zájem investorů o startupy podnikající ve fintech sektoru klesá. Upozorňují na to experti z poradenské skupiny Moore Global, a mírní tak očekávání revolučních změn v oblasti financí. Velkému množství fintech startupů se nepodařilo dostatečně monetizovat své nápady, a ztrácejí tedy svou konkurenční výhodu. Nicméně, digitalizace včetně řešení umělé inteligence bude hrát ve vývoji finančního sektoru zásadní roli.
img

Důvěra v českou ekonomiku v květnu ochladla

24.05.2023 „Důvěra v českou ekonomiku v květnu ochladla, a to jak u podnikatelů, tak i u spotřebitelů. Index důvěry totiž klesl z dubnových 97,2 na květnovou hodnotu 94,1. Souhrnný indikátor důvěry podnikatelů v ekonomiku se snížil o 2,8 bodu na hodnotu 95,2, velmi varující přitom je, že nejhlubší ochlazení důvěry se v květnu projevilo v průmyslu (-8,2 bodu). Kritickým signálem pro tento pokles optimismu v průmyslu byly poslední údaje o průmyslové produkci, která rostla jen díky výrobě aut. Ve většině ostatních průmyslových odvětví poklesla, a dokonce se v březnu poprvé od podzimu roku 2021 v meziročním srovnání snížila hodnota nových zakázek, což nepochybně bylo pro chmurnější pohled českých firem na svou budoucnost určující.
img

Cestovní ruch se loni zotavil z Covidu, letos poroste. Posílí hlavně zavedené značky

11.05.2023 Podle odborníků z poradenské skupiny Moore Global přinesl rok 2022 v sektoru cestovního ruchu zotavení z pandemické krize. Předpokládají, že letos bude mnoho firem dále expandovat. Týká se to především velkých zavedených značek v oblasti hotelnictví, které budou stále více zavádět franšízový model. To může být výhodné i pro drobnější podnikatele. Experti z Moore Czech Republic věří, že tuzemský sektor cestovního ruchu letos neminou globální trendy, jako je ESG (enviromentální a sociální řízení firem), automatizace nebo kombinace pracovní cesty s dovolenou v rámci tzv. bleisure. Expanzi pak očekávají i cestovní kanceláře, které už nyní reportují násobně vyšší předprodeje.
img

Moore: Inflace dále zpomaluje

11.05.2023 „Inflace dále zpomaluje. Meziroční růst spotřebitelských cen v České republice totiž v dubnu podle ČSÚ opět zbrzdil na 12,7 procenta z březnových 15 procent. I když sestupný trend je zřejmý, nelze optimismus z těchto čísel přehánět, neboť zpomalení je z velké části dáno loňskou vyšší srovnávací základnou. Nicméně jeden velmi pozitivní signál v dnes zveřejněných dubnových inflačních číslech najdeme. Jde o meziměsíční snížení spotřebitelských cen o 0,2 procenta, a to díky vývoji cen potravin. Potraviny proti březnu zlevnily, což byl to jejich první meziměsíční pokles od října 2021.
img

Česká ekonomika má konstantu - nízkou míru nezaměstnanosti

10.05.2023 „Navzdory všem turbulencím má česká ekonomika jednu konstantu – nízkou míru nezaměstnanosti. Ta v dubnu podle dat Úřadu práce opět poklesla o desetinu procentního bodu na 3,6 procenta. Nezaměstnanost klesala již v březnu na 3,7 procenta, předtím osm měsíců v řadě rostla nebo stagnovala.
img

Autoprůmysl táhl v březnu export i průmyslovou výrobu

09.05.2023 „Růst vývozu automobilů opět pomohl českému exportu, a zahraniční obchod České republiky tak již potřetí za sebou skončil v přebytku. Podle aktuálních dat dosáhla v březnu bilance zahraničního obchodu přebytku 15,9 mld. Kč. V únoru byl přitom zahraniční obchod opět díky exportu aut v přebytku 14,3 mld. Kč. Nesmíme však zapomínat, že porovnáme s loňským obdobím, kdy byl autoprůmysl v hlubokém útlumu zejména vinou zpřetrhání dodavatelských řetězců a nedostatku čipů.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Zvýšení základní sazby ČNB na sedm procent odpovídá očekávání trhu

22.06.2022 Zvýšení základní sazby České národní banky o jeden a čtvrt procentního bodu na sedm procent v zásadě odpovídá očekávání finančního trhu. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Zajímavější bude podle expertů rozhodování bankovní rady v srpnu v novém složení. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999.
C:\fakepath\cnb.jpg

ČNB dnes podle očekávání opět zvýšila úrokové sazby

05.08.2021 Bankovní rada České národní banky dnes podle očekávání opět zvýšila úrokové sazby. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,25 procentního bodu na 0,75 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Důvodem zvýšení sazeb jsou podle ekonomů především obavy z růstu inflace související s oživením ekonomiky. Ve zvyšování úrokových sazeb přitom bude ČNB podle ekonomů pokračovat.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Experti: Růst nezaměstnanosti teprve přijde, realitu ukáže podzim

03.09.2020 Růst nezaměstnanosti v Česku teprve přijde, aktuální stagnaci čísel způsobují vládní programy na podporu zaměstnanosti, především program Antivirus. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Realita se podle nich ukáže na podzim. Nezaměstnanost se v srpnu podle dnešních informací statistiků nezvýšila a zůstala na červencové míře 3,8 procenta. Lidí bez práce meziměsíčně ubylo zhruba o 600 na 279.078, což je nejvyšší srpnová hodnota za poslední tři roky.
C:\\fakepath\\cnb.jpg

ČNB dnes podle ekonomů vyslala jasný signál na podporu ekonomiky

16.03.2020 Dnešní snížení úrokových sazeb centrální bankou hodnotí ekonomové hlavně jako signál trhům, že je ČNB připravena v případě potřeby zasáhnout a pomoci ekonomice. Navíc podle nich nejde ve světle vývoje na globálních trzích o překvapivý krok. Další snížení sazeb by podle nich negativně ovlivnilo vývoj kurzu koruny, zároveň však tento krok nevylučují. Nyní by měl podle ekonomů podpořit ekonomiku stát svou rozpočtovou politikou.
Související klíčová slova: Reálné příjmy domácností | Český průmysl | Tempo růstu | Řecko | Egypt | Čipová krize | Zkušenosti | Úřad práce | Vstupy | Koronavirové krize | Inflace v září | Pozitivní vliv | Veřejné finance | Oživení poptávky | Trend | Životní prostředí | Mezinárodní měnový fond | Podnikatel | Statistiky | Porozumění | Daňové povinnosti | Výkonnost společnosti | Automobilka Volkswagen | Aktivita firem | Spojení | Sazby daně | Dovednosti | Využití umělé inteligence | Školení | Špatná nálada | Ondřej Kolman | Diverzifikace | Meziroční míra inflace v eurozóně | Tuzemská ekonomika | Růst ekonomiky EU | Růst českého průmyslu | Míra nezaměstnanosti v ČR | Jamajka | Petr Kymlička | Pokles indexu | Růst sazeb | Poplatky | Výrobky z Evropské unie | Český statistický úřad | Výkon českého průmyslu | Sebevědomí | Ekonomické aktivity | Index ekonomické nálady | Expanze | Ewen Fleming | Meopta | František Táborský | Ošetřovné | Nezaměstnanost v Česku | Aktuální prognózy | Směřování měnové politiky | Snížení cen | Náklady spojené s bydlením | Primátor Liberce | Trh fúzí a akvizic | Nákupní horečka | Správci fondů | Základní úrokové sazby | Směrnice | Silicon Valley | Více peněz | Zvyšování mezd | Analýzy | České strojírenství | Vývoj objemu | DPFO | Nezaměstnanost v červenci | Velké varování | Rychlý nárůst | Růst cen | Přijetí | Snížení úrokových sazeb | Optimistická nálada | Pandemie COVID-19 | Ekonomická analýza Moore Czech | Nastartování české ekonomiky | Počet živnostníků | Nejvyšší nezaměstnanost | Inflace | Vývoj cen pohonných hmot | Nižší ceny | Gap | Hlavní ekonom | Růst nezaměstnanosti | Výroba elektřiny | Nezaměstnanost | Jaroslav Zámečník | Tržby obchodníků | HoReCa | Pověst | Stavební výroba v květnu | Stavební spořitelny | Maloobchod v únoru | ČSÚ | Velké problémy | Vyšší daň | Výhled | Míra úspor | Optimismus spotřebitelů | Zvyšování sazeb | Ekonomická analýza | Spotřební daně | Růst německé ekonomiky | Průmyslová produkce v únoru | Moore Advisory CZ | Výnosy | Podnikání | Celková inflace | Výkon | Maloobchod | Zveřejněná data | Ceny elektřiny | Globální ekonomiky | Nabídka | Mzdově-inflační spirála | Spotřebitelské inflace | Slábnoucí inflace | Fiskální politiky | Oldřich Dědek | Tier 1 | Snižování nákladů | Evropská legislativa | Ceny pohonných hmot | Vlastní bydlení | Změny daní | Rychlý růst mezd | Ekonomiky | Aleš Sosnovský | IT společnost | Německá automobilka | Členové bankovní rady | Nemoc covid-19 | Český trh práce | Průmyslová produkce | Manažeři | Letní prázdniny | Změny trendu | Cenové hladiny | David Marek | Centrální banky | Zveřejněné údaje | Peníze | Zpráva | Pozitivní očekávání | Martin Buranský | Stavební produkce | Březnová inflace | Velcí obchodníci | Vzdělávací aktivity | Signál na podporu ekonomiky | Očekávání | Inflační spirála | Vratislav Jůza | Hutnictví | Manažerka | Václav Škapa | Zvýšení sazeb | Ipsos | Dlouhodobý vývoj | Boom | Emise oxidu uhličitého | Výrobní podniky | Průmysl | Transparentní | Války na Ukrajině | Dubnový vývoj | Základní sazby | Měnový fond | Financovat | Automobil | Blockchain | Hrubý domácí produkt (HDP) | Nákupy | Růst | Vývoj české ekonomiky | Historie | Příležitosti | Problémy české ekonomiky | Výpadky | Ceny zemědělských výrobců | Světové finanční krize | Ziskové marže | Německé firmy | Počet lidí bez práce | Uzdravování | Prognóza | Váhavost | Pozitivní nálada | Souhrnný index | Volná pracovní místa | Trh práce | Marcela Hrdá | Růstový impuls | Tempo poklesu | Zahraniční obchod České republiky | Akvizice | Bydlení | Země EU | Hyundai | Spolupráce | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | Volatility | Online prostředí | Ceny výrobců | Odvětví české ekonomiky | Kontrakty | Pozitivní zpráva | Čedok | Důvěra spotřebitelů | CERGE-EI | Čeští zákonodárci | Nigérie | Inflace v eurozóně | Snižování cen | Opatření | Meziroční růst | Covid | Turecko | Vývoj kurzu | Konsolidace | Trh | Sezónnost | Listopadová inflace | Lukáš Kovanda | Zkušenost | Cestovní ruch | Britský finanční sektor | Oživení české ekonomiky | Průměrné mzdy | Bankovní úvěry | Ústecký kraj | ČNB úrokové sazby | Open | Index | Studie | Loňská srovnávací základna | MMF | Eura | Komise | Nejistoty | Výroba počítačů | FinTech | Stav českého průmyslu | Obiloviny | Vládní balíček | Majitel | Společnosti | Rok 2025 | Unie | Vice | Flexibilita | Jak na to | Trendy ve finančnictví | Obavy z růstu inflace | Finanční společnosti | Zahraniční firmy | Úroda | Problémy | Ekonomický vývoj | Podnikatelé | Přehřátý trh práce | Cla na dovoz | Snížení DPH | Asie | Očekávání analytiků | Deficit | Pandemie COVID | Negativní dopad | Zařízení | Digitální peníze | Pohled na situaci | Budoucnost | Předsudky | ESG principy | Zdražování potravin | Pokračující pokles | Recruitment | Snížení poptávky | Politická rozhodnutí | Kurz koruny | Vysoká inflace | Tomáš Kudla | Výroba aut | Daně z příjmů | Elektromobilita | Červnová inflace | Ceny zemního plynu | Pozornost | Obchodníci | Zvýšení sazeb ČNB | Klesající trend | Obchodní války | Elektromobily | Meziroční míra inflace | Vojtěch Benda | Míra úspor domácností | Aktivity firem | Vývoj inflace | Nižší produkce | Náklady | Index nákupních manažerů | Domácnosti | Hrubý domácí produkt Německa | Růst vývozu | Poptávka | Maloobchodní tržby | Investice do lanovky | Vývoj cen ropy | Antivirus | Snižování úrokových sazeb | Vývoj německé ekonomiky | Ceny obilovin | Tuzemská inflace | Očekávání trhu | Dceřiné společnosti | Možnost práce z domova | Finance | Indikátor | Důvěra v ekonomiku | Analytici | Bankovní rada České národní banky | Úsilí | Finanční instituce | Statistický úřad | Pokles cen | Nákupní apetit | Index PMI | Počasí | Firma | Rozdíl v odměňování | Ještěd | Pokles nezaměstnanosti | Zpomalení české ekonomiky | Vývoj hodnoty | Statistici | USA | ZEN | Spojené státy | Ekonomové | Nezaměstnanost v EU | Růst HDP | Pandemie | Přebytek obchodu | Výzva | Výrobci automobilů | | Zvyšování úrokových sazeb | Pohonné hmoty | Velmi volatilní | Tržby z prodeje potravin | Výrobní inflace | Ceny v zemědělství | Vývoj nezaměstnanosti | Česká ekonomika letos | Ekonomická analýza Moore Czech Republic | Vývoj | Moore Global | Jasná pravidla | Úroková sazba | Meziroční inflace v září | Podnikatelská nálada | Výroba v Německu | Slevy | Člen bankovní rady | Konkurenceschopnost | Výdaje | Důvěra domácností | Data z průmyslu | Volatilní | Německé hospodářství | Úrokové sazby | Varování | Ceny průmyslových výrobců | Ekonomická analýza Moore | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | První odhad | Měnové politiky | Finanční služby | Sazby ČNB | Hodnocení rizik | Odvětví | Cíl Evropské centrální banky | Lucie Krejčová | Ekonomická situace | Recruitment Manager | Ekonomický sentiment | Dna | Deloitte | Výkonnost společností | AI | Umělá inteligence | Pojišťovnictví | Cenové pohyby | Světový obchod | Tisková konference | Růst mezd | Automobilka | Snížení inflace | Sazby | Podstatné riziko | Inflace v České republice | Zemědělství | Daň z příjmu | Důvěra v českou ekonomiku | Nálada v české ekonomice | Krátkodobý výhled | Rodinné rozpočty | Investovat | Přehřátý trh | Světlo na konci tunelu | Stanislav Zeman | Přidaná hodnota | Dopad vysokých úrokových sazeb | Generální ředitel | Počet zahájených bytů | Generali Investments CEE | Průzkum | Firmy | Budoucí vývoj | HDP Německa | Reálné mzdy | Zajištění | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Zájem investorů | Práce z domova | Vyšší ceny | Dovoz oceli | Proinflační faktor | Podíl nezaměstnaných | Investování | Automobilový průmysl | Generali Investments | Poradenské společnosti | Česká vláda | Hry | Dubnová inflace | Růst české ekonomiky | Miloslav Rut | Německá automobilka Volkswagen | Rizika | Vánoce | Rada ČNB | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Fond | Moore Technology | Měny centrálních bank | Cena benzínu | Nárůst tržeb | Hotelnictví | Úspory | Implementace | Velcí hráči | Moore Technology CZ | Penzijní společnosti | Růst ekonomiky | Potravinářský průmysl | Průměrná míra inflace | Ministerstvo financí | Bilance | CEE | Obchodní řetězce | Banky v EU | Bankovní asociace | Regulační orgány | Příjmy domácností | Skepse | Španělsko | Solidní růst | Konzultant | Ceny ropy a zemního plynu | Mzdy | Poradenství | Odhady analytiků | Společnost | Zahraniční obchod | Ztráta | Moore Advisory | Růst výroby | Pokles průmyslové produkce | Obchod | Negativní zprávy | Volkswagen | Pracovní trh | Internetové obchody | Vývoj na trhu | Riziko | Inženýrské stavitelství | Analytik | Emise | Trinity | Zdravotní pojištění | Citi | Transakce | Šok | Finanční trh | Portfolio | Pesimismus | Závěr roku | Nástroj | ACT | Životní úroveň | Německá ekonomika | Know-how | Nezaměstnanost v ČR | Inovace | Pocity | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Potenciální rizika | IDEA | Války | Impuls | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Velký propad | Centrální banka | DPH | Predikce | Rizikový faktor | Stavební povolení | Praxe | Evropské centrální banky | Souhrnný indikátor | Odborníci | Zákonodárci | Prodeje automobilů | Instituce | Říjnová inflace | Předseda představenstva | Růst důvěry | Zlevnění potravin | ESG | Růst cen energií | Německé ekonomiky | Algoritmy | Provozní náklady | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Spotřeba domácností | 4fin | Dlouhodobý trend | Finanční centra | Česká bankovní asociace | Posílení koruny | Ceny energií | Oživení trhu | Pracovní místa | Bez rizika | Německé HDP | ČNB | Data ČSÚ | Spekulovat | Dovoz | Pozitivní zprávy | České hospodářství | Vklady | Vzdělání | Nové prognózy | Očekávaný vývoj | Úroky | Cenový růst | Eurostat | Úsporný tarif | Albánie | Souhrnný index nákupních manažerů | Pokles produkce | Zprávy | Ceny ropy | Údaje o vývoji HDP | Údaje | Maso | Spoření | Automobilky | Srovnávací základna | Pojišťovny | Finanční krize | Obchody | Pokles české ekonomiky | Naše ekonomika | Medián | Digitální euro | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Finančnictví | Portfólia | Marže | Směřování | Visa | Český trh | Inflace v říjnu | Zemědělci | Přenos | Behaviorální | Výroba automobilů | Dobré zprávy | Situace | Nové zakázky | Tržby | Stagnace | Signály | HDP | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Euro | Klid | Instant Research | Zpomalení růstu | Zdanění | NEST | Turistické sezóny | Nové investice | Průměrná cena | Politici | Meziroční růst spotřebitelských cen | Nedostatek zakázek | Známky oživení | Slovensko | Míra inflace v eurozóně | Zdraví | ČTK | Pozitivní výhled | Česká národní banka | Česká inflace | Životní styl | Meziroční inflace | Klesající inflace | Úrokové sazby ČNB | Nakupovat | Psychologický efekt | Investice firem | Mzda | Bohaté zkušenosti | Návratnost | Výhody | Základní úroková sazba | Podniky | Index spotřebitelských cen | ZIL | Black Friday | Markéta Fišerová | Tržby v maloobchodě | Motivace | Tvrdá data | Kanceláře | Češi | Vývoz | Reuters | Vývoj ekonomiky | Technologie | Prognózy | Zvyšování cen | Kurz | Daně | Index důvěry | Výsledky | Míra inflace | Přemýšlení | Bolest | Rychlý růst | Sport | Bankovní rada | Investice | Business | Pro investory | Potenciál | Zdravotnictví | Ohodnocení | Automatizace | Konkurence | Pokles inflace | Komunikace | Oživení ekonomiky | Indie | Bod | Zpřesněné údaje | Regulace | Zaměstnanci | OSVČ | Hospodářství | Důvěra | Čistý příjem | Ukazatel | Měny | Finanční sektor | Daňové příjmy | Pokles ekonomické aktivity | Export | Signál | Úbytek | České firmy | Řízení rizik | Radomír Jáč | Zhodnocení | Ceny stavebních prací | Ceny dřeva | Praha | COVID-19 | Propad HDP | Pozitivní signál | Brusel | Hypotéky | Blockchainové technologie | Průmyslová výroba v Německu | Umělé inteligence (AI) | Fenomén | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Enormní zájem | Ženy | Sloučení | Příjmy | Investiční manažeři | Ekonomické dopady | Prodej | Rok 2024 | Zhoršování situace | Evropská unie | Rozvoj | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Udržitelnost | Míra | Pokles tržeb | Vyšší mzdy | Výrazný pokles | Letní měsíce | Ekonomický model | Firemní investice | Asociace | Výkonnost | Průzkumy | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Pokles úrokových sazeb | Zelené investice | Carlyle | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Odvaha | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Změna trendu | Inflace v únoru | Penále | Index nákupních manažerů (PMI) | JDE | Podpora | Energetická náročnost | Ceny zboží | Růst tržeb | Starteepo | Cena | Německá vláda | Německo | Digitalizace | MJ | Čeští spotřebitelé | Dobrá nálada | Snížení sazeb | Prime | Nižší růst | BAT | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Situace na trhu | Odvody | Spotřeby plynu | Ceny zeleniny | Gigafactory | Reputace | Tempo růstu HDP | Indikátor důvěry | Ekonomika | Letošní úroda | Kultura | Oslabení | Finanční situace | Nominální mzda | Energetické krize | Práce | Úspěch | Cíle | ČNB dnes | Kryptoměny | Odhady růstu | Banky | Česká průmyslová výroba | Automotive | Vlády | Investiční společnosti | Šance | Daně z příjmů právnických osob | Bilance zahraničního obchodu | Očekávaný růst | PMI v eurozóně | Nemoc COVID-19 | Vysoké úrokové sazby | Prodeje potravin | Analýza | Zlepšení | ČR | Intervenovat | Pozice | Portfolia | Německá průmyslová výroba | Teplé počasí | Obchodní ředitel | Oděvy | Sestupný trend | Hlavní trendy | Vývoj HDP | Průměrná mzda | Inflační tlaky | Služby | Lednová inflace | Volný čas | Technologie blockchain | Řetězce | Sentiment | Experti | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Pokles průmyslové výroby | Spotřebitelé | Výstupy | Zkrocení inflace | Vzdělávání | Optimistická očekávání | Slabá poptávka | Šéfové | Ceny potravin | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | Auta | Spotřebitelská poptávka | LinkedIn | Zdražování | Ropy | Čokolády | Struktura | Tržby z prodeje | Bilance obchodu | Předseda | Pokles poptávky | Růst cen potravin | Inflace v lednu | Růst v Číně | Zvýšení základní sazby | Zvýšení daní | Legislativa | Nové příležitosti | Vyšší úrokové sazby | Cestovní kanceláře | Obavy z recese | Prognózy ČNB | CZ | Digitální měny | Pokles HDP | Propad | Dopady koronaviru | Bankovnictví | Digitální měny centrálních bank | Celková investice | Nemovitosti | Ebury | Rok 2024 | Aleš Michl | Nejistota | Monetizovat | ING | Česká republika | Vývoj kurzu koruny | Situace v Německu | Evropská centrální banka | Výkon německé ekonomiky | Ceny v průmyslu | Německá centrální banka | Průmyslové firmy | Doporučení | Inflační očekávání | Body | Německé podniky | Stavební výroba | ROCE | Reálné příjmy | Navýšení | MPSV | Americká cla | Negativní vývoj | EU | Zpracovatelský průmysl | MIC | Inflační vlna | Prodeje | Pracovní síly | Uhlí | Zasedání bankovní rady | Ukazatele | Banka | Bosch | Autoprůmysl | Vlastnictví | Růst cen průmyslových výrobců | Vysoké školy | Indikátor ekonomického sentimentu | Nízká inflace | Domácí poptávka | Statistika | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Ocenění
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Mooncod Investments
Moonfare
MoonFX Trade
Moonpig Group
Moon Trading
MoonTrading
Moore Advisory
Moore Advisory CZ
Moore Capital
Moore CZ

Následující klíčová slova

Moore Global
Moore Technology
Moore Technology CZ
Morálka dlužníků
Morální dilema
Morální smysl
Moravia Financial Consultnig
Moravia Steel
MORAVIA STEEL, a.s.
Moravské tornádo
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
Potvrďte prosím... Zavřít