Sobota 04. květen 2024 11:53
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new

Analýza měnového páru EUR/USD na 24. dubna. Čekání na HDP USA za první čtvrtletí

25.04.2024 07:49  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Vlnová analýza měnového páru EUR/USD ve 4hodinovém grafu zůstává beze změny. Momentálně pozorujeme konstrukci předpokládané vlny 3 v rámci vlny 3 nebo c segmentu klesajícího trendu. Pokud tomu tak skutečně je, pokles kotací bude ještě nějakou dobu pokračovat, protože první vlna tohoto segmentu dokončila svou výstavbu kolem hranice 1,0450. Třetí vlna tohoto segmentu trendu by tedy měla skončit níže.

Trh nadále pomalu snižuje poptávku po euru, ačkoli informační pozadí plně podporuje americký dolar. Neúspěšný pokus o proražení hranice 1,0955, která odpovídá 61,8 % podle Fibonacciho, naznačil dokončení výstavby vlny 2 v rámci vlny 3 neboli C. Proto existuje potenciál pro pokles páru, a to značný.

Je zde možnost, že by došlo ke změně vlnové analýzy? Ano, vždy tady nějaká šance na změnu je. Pokud však od 3. října loňského roku pozorujeme nový segment vzestupného trendu, pak poslední klesající vlna nezapadá do žádné struktury, což není možné. Vzestupný segment je tedy možný pouze při výrazném zkomplikování vlnové analýzy.

Korekce klesající trend nezastaví.

Kurz měnového páru EUR/USD se ve středu snížil o 15 bazických bodů, přičemž rozsah pohybů nepřesáhl 15 bodů. Aktivita na trhu dnes byla velmi slabá, i když na začátku americké seance mohly být pohyby vzhledem ke zpravodajskému pozadí aktivnější. Ve středu mohly pozornost účastníků trhu upoutat pouze dvě události. Dopoledne byla v Německu zveřejněna zpráva o podnikatelském klimatu Ifo, která dopadla o něco lépe, než trh očekával. Tato zpráva však zdaleka není nejdůležitější, takže ji trh ignoroval. Doslova před hodinou Spojené státy zveřejnily zprávu o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby za březen, která se téměř zcela shodovala s očekáváním trhu. Rozdíly oproti prognózám byly tak nepatrné, že trh nepovažoval za nutné na tuto zprávu reagovat.

Tento týden zůstává jedinou důležitou událostí zpráva o americkém HDP za první čtvrtletí. Americká ekonomika nadále zpomaluje, ale vzhledem k tomu, že její počáteční hodnoty byly extrémně vysoké, může zpomalovat velmi dlouho a zároveň zůstat na vysokých úrovních, což dává FOMC možnost udržet sazbu na jejím maximu a čekat na pokles inflace. V prvním čtvrtletí se očekává hospodářský růst ve výši 2,5 %, což je o 0,9 % méně než ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku. To trh pravděpodobně výrazně uspokojí. Reálná hodnota ukazatele může být vyšší než 2,5 %, jak se již nejednou stalo. Další podpora pro americký dolar z informačního pozadí nebude nijak výrazná.


Obecné závěry:

Na základě analýzy měnového páru EUR/USD pokračuje výstavba klesající vlny. Vlny 2 nebo b a 2 v rámci 3 nebo C jsou dokončeny, takže očekávám pokračování výstavby impulsní klesající vlny 3 v rámci 3 nebo C s výrazným poklesem páru. Nadále zvažuji prodeje s cíli kolem vypočtené úrovně 1,0463, jelikož zpravodajské pozadí zůstává na straně dolaru. Potřebný signál k prodeji se vytvořil poblíž hranice 1,0880 (neúspěšný pokus o proražení).

Ve větším vlnovém měřítku je vidět, že předpokládaná vlna 2 neboli b, která v délce přesáhla 61,8 % podle Fibonacciho od první vlny, tak může být dokončena. Pokud tomu tak skutečně bude, začal se realizovat scénář s konstrukcí vlny 3 neboli C a poklesem páru pod hranici 4. čísla.

Hlavní zásady mé analýzy:

  1. Vlnová struktura by měla být jednoduchá a srozumitelná. Se složitými strukturami se těžko pracuje a často přinášejí změny.
  2. Pokud si nejste jisti tím, co se na trhu děje, je lepší do něj nevstupovat.
  3. Nikdy si nemůžeme být 100% jisti směrem pohybu. Nezapomínejte na příkazy stop loss.
  4. Vlnovou analýzu můžete kombinovat s dalšími typy analýz a obchodních strategií.
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Analýza makroindikátorů: Růst průměrné mzdy se vrátil zpět na předkrizovou úroveň
    Průměrná nominální mzda vzrostla podle dnes zveřejněných dat ČSÚ v posledním čtvrtletí loňského roku meziročně o 6,5 % a její růst tak zrychlil z předchozích 5,2 %. Po odečtení míry inflace se průměrná mzda zvýšila meziročně o 3,8 % po předchozím růstu o 1,8 %. Dynamika mezd se tak vrátila zpět na předkrizovou úroveň. Trh přitom očekával růst reálných mezd v průměru pouze o 1 % a dnešní data jsou tak pro něj výrazným překvapením. S takto rychlým mzdovým růstem nepočítaly ani ty nejoptimističtější odhady. Naše prognóza patřila na trhu mezi nejpesimističtější, když čekala skromný nárůst reálné mzdy o 0,3 %. Ještě pesimističtější pak byla ČNB, která ve své prognóze počítala s meziročním růstem průměrné nominální mzdy o 2,2 %, v reálném vyjádření pak dokonce s jejím poklesem o 0,5 %. Dnešní čísla z trhu práce jsou tak pro centrální banku významným proinflačním rizikem. Proti němu však nyní působí zhoršený vývoj pandemie a zpřísněná protiepidemická opatření. S růstem měnově politických úrokových sazeb tak i nadále počítáme až v druhé polovině roku, konkrétně v listopadu.
  • Analýza makroindikátorů: Silné oživení za námi a slabý výkon před námi
    V pořadí třetí a zároveň konečný odhad vývoje HDP ve třetím čtvrtletí loňského roku potvrdil předchozí čísla, která ČSÚ zveřejnil na začátku prosince.
  • Analýza makroindikátorů: S oživením ekonomiky zrychlil i růst průměrné mzdy
    Průměrná měsíční mzda v České republice vzrostla podle dnes zveřejněných dat ČSÚ ve třetím čtvrtletí meziročně o 5,1 % a dosáhla výše 35 402 Kč. Po zohlednění zhruba tříprocentní inflace v daném čtvrtletí mzdy v reálném vyjádření vzrostly v průměru o 1,7 % po předchozím poklesu o 2,4 %. Trh počítal s horším výsledkem, když očekával zhruba meziroční stagnaci reálných mezd. Lépe si mzdy vedly také ve srovnání s naší prognózou, která očekávala jejich pokles v reálném vyjádření o 1,2 %.
  • Analýza makroindikátorů: Spotřebitelé v prosinci nakupovali, dokud to šlo
    Rozvolnění protipandemických opatření vedlo v prosinci k nárůstu maloobchodních tržeb výrazně nad odhady trhu. Začátek roku bohužel slibuje opětovný útlum a další vývoj závisí na šíření či zastavení pandemie a souvisejících opatření. Za celý letošek čekáme růst tržeb v maloobchodu o 1,2 % po loňském propadu o 0,9 %. Data z přelomu roku ukazují na lepšící se stav ekonomiky, ale situace je silně rozkolísána vládními opatřeními a není tak dobré zatím činit silné závěry ani pro měnovou politiku.
  • Analýza makroindikátorů: Výrazný pokles ekonomiky v prvním čtvrtletí potvrzen
    Česká ekonomika v prvním čtvrtletí poklesla v důsledku koronaviru o 3,3 % mezičvrtletně a o 2 % meziročně, což je o něco méně, než ukazoval předběžný odhad vývoje HDP z poloviny května. Pokles ekonomiky byl i tak výrazný. Je nutné si totiž uvědomit, že na konci loňského roku HDP ještě rostlo meziročně o 2 %. Z ekonomického hlediska tak Česká republika doplatila na včasné zavedení preventivních opatření proti šíření nákazy covid-19. V mezičtvrtletním srovnání se na poklesu HDP podílely nejvíce fixní investice následované spotřebou domácností. Mezičtvrtletní pokles ekonomiky pak jen částečně kompenzovala vyšší spotřeba vlády a vyšší čisté exporty. Lepší výsledek zahraničního obchodu byl však dán primárně tím, že ve srovnání s vývozy zaznamenaly větší pokles dovozy, a to především v důsledku omezené domácí poptávky. To odráží fakt, že v domácí ekonomice byla restriktivní opatření zavedena dříve než u našich obchodních partnerů.
  • Analýza makroindikátorů: Výroba kvůli váznoucím subdodávkám slábne
    Průmyslová produkce v únoru urychlila svůj pokles a z hlediska očekávání překvapila negativně. Zakázky rostou, ale chybí komponenty do výroby a částečně i pracovní síla. Přebytek zahraničního obchodu se v ruce se slabším průmyslem snížil. Stavebnictví nepřekvapivě zůstává utlumeno.
  • Analýza makroindikátorů: V září se maloobchod ještě držel, za říjen propadne
    Maloobchodní tržby v září byly ještě relativně silné. Za odhady trochu zaostaly prodeje aut, ale nešlo o nic dramatického. Špatná čísla budou následovat především v dalších měsících. Pro korunu jsou to již včerejší zprávy a důležitější je výhled.
  • Analýza makroindikátorů: Zahraniční poptávka drží obchodní bilanci v plusu
    Bilance zahraničního obchodu dosahuje v posledních měsících vysokých aktiv díky rostoucímu exportu, zatímco import roste pomaleji. Loňský přebytek tak pravděpodobně překoná rok 2019, když celoroční pokles dovozů převáží nad poklesem vývozů. Českou korunu ale spíše než makrodata nyní ovlivňuje pozitivní sentiment na globálních trzích.
  • Analýza makroindikátorů: Zakázky rostou, chybí ale komponenty do výroby
    Průmyslová produkce v květnu meziměsíčně po předchozí expanzi klesla více, než se čekalo. Důvodem jsou omezené dodávky výrobních komponent. Meziroční srovnání je stále silně ovlivněno loňským propadem. Slabší průmyslová výroba se odrazila i ve snížení přebytku v zahraničním obchodě. Stavebnictví v květnu naopak mírně povyrostlo. Z hlediska finančního trhu data z výroby překvapila negativně, nicméně očekávané další utahování měnové politiky by neměla zamezit.
  • Analýza makroindikátorů: Ziskové marže klesají, domácnosti neutrácejí
    Česká ekonomika v prvním čtvrtletí v důsledku koronavirové pandemie poklesla o 3,4 % mezičvrtletně, tedy o jednu desetinu více, než s čím počítal původní odhad. V meziročním srovnání se výsledek nezměnil a ekonomika poklesla o 2 %. V mezičtvrtletním srovnání se na poklesu HDP nejvíce podílely fixní investice následované spotřebou domácností. Mezičtvrtletní pokles ekonomiky pak jen částečně kompenzovala vyšší spotřeba vlády a také vyšší čisté exporty.
  • Analýza měnového páru GBP/USD na 21. února 2024
    Co se týče páru GBP/USD, vlnová analýza zůstává poměrně jasná a zároveň složitá. Výstavba nového segmentu klesajícího trendu pokračuje, přičemž první vlna nabývá velmi prodloužené podoby. Druhá vlna se také ukázala být poměrně rozsáhlá, což nám dává všechny důvody očekávat prodlouženou konstrukci třetí vlny.
  • Analýza měnového páru GBP/USD na 23. dubna. Prodávajícím se na první pokus nepodařilo překonat hranici 1,2313
    Vlnová analýza měnového páru GBP/USD je i nadále poměrně složitá, ale v nadcházejících týdnech se může vyjasnit. Úspěšný pokus o prolomení Fibonacciho úrovně 50,0 % naznačuje připravenost trhu vytvořit klesající vlnu 3 nebo C. Pokud tato vlna skutečně bude pokračovat ve své výstavbě, bude vlnová struktura mnohem jednodušší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy zmizí.
  • Analýza měnových párů IronFX - 01/05/2014
    EUR/USD se ve středu otočil u silné support line 1,3790 (S1) a vyrazil vzhůru až k poslednímu high 1,3875 (R1). Další rezistence se nachází...
  • Analýza měnových párů IronFX - 14/04/2014
    EUR/USD otevřel asijský den gapem směrem dolů. Příčinou bylo prohlášení prezidenta ECB Maria Draghiho, že: "posilování...
  • Analýza měnových párů IronFX - 15/04/2014
    EUR/USD klesl pod hranici 1,3845 a zastavil se u supportu 1,3810 (S1), tj. v blízkosti 38,2% retracementu uptrendu z 4. - 11. dubna...
  • Analýza měnových párů IronFX - 16/04/2014
    EUR/USD mírně oslabil, zastavil se ale u supportu blízko MA 200 a 50% retracementu uptrendu z 4. - 11. dubna...
  • Analýza měnových párů IronFX - 17/04/2014
    EUR/USD mírně posílil a atakoval rezistenci 1,3845 (R1). Pokud by byla tato hranice proražena, potvrdil by se rebound kurzu od supportu...
  • Analýza měnových párů IronFX - 18/04/2014
    EUR/USD se neúspěšně pokusil překonat hranici 1,3850 (R1) a oslabil. Kurz se nyní obchoduje v úzkém pásmu mezi uvedenou...
  • Analýza měnových párů IronFX - 21/04/2014
    EUR/USD konsolidoval a pohyboval se mezi supportem 1,3790 (S1) a rezistencí 1,3850 (R1). Jak RSI tak MACD leží v blízkosti...
  • Analýza měnových párů IronFX - 22/04/2014
    EUR/USD mírně oslabil a dostal se k supportu 1,3790 (S1), který se nachází v blízkosti MA 200. Pár se nyní pohybuje mezi touto...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
DeGiro
NAGA
Broker 4XP
reklama
Fintokei ProTrader