Sobota 13. duben 2024 23:50
reklama
Purple Ebook: Svíčkové a cenové formace
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král

Živé vysílání: Wall Street Open 22.02.2024

22.02.2024 15:09  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Výsledky Nvidie máme za sebou a býci si mohou oddechnout, jelikož žádné překvapení nedorazilo a aktuální směr na akciových indexech může nejspíš pokračovat. Vyhledávání kvalitních příležitostí bude speciálně v polovodičovém sektoru velmi složité a pozitivní nálada se začíná rozlévat i do dalších částí akciového trhu.

Vysílání Wall Street Open začíná již v 15:20.

 

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Živé vysílání: Wall Street Open 1.2.2024
  Včerejší zasedání amerického Fedu přineslo nečekaně vysokou volatilitu a jeden z největších propadů amerických akciových indexů za posledních několik měsíců. Trh chtěl slyšet, že Fed začne v březnu se snižováním sazeb, ale jasného signálu se nedočkal. Vývoj v následujících seancích bude rozhodovat výsledková sezóna, kdy nás čekají výsledky dalších firem v technologického sektoru, které jsou stále na extrémně vysokých valuacích a jak se již tento týden ukázalo, musí doručit skutečně skvělé výsledky, jinak je trh potrestá.
 • Živé vysílání: Wall Street Open 12.9.2023
  Akciové indexy se začátkem týdne vrátily k růstu, ale za poslední dva měsíce jsme se téměř nedostali z místa. Trhy doprovází nervózní vývoj, kdy vedle rostoucích výnosů nyní akcie, ale hlavně reálnou ekonomiku, ohrožuje rostoucí cena ropy. Trhy se připracují na zítřejší důležité zveřejnění inflace v USA, které by mohlo být velmi zajímavé. Vedle silného trhu práce jsme totiž sledovali náznaky oslabujícího spotřebitele, zatímco ceny energií přestávají působit deflačně.
 • Živé vysílání: Wall Street Open 13.3.2024
  Americká inflace druhý měsíc po sobě překvapila nahoru, což by pro mnoho investorů byl signál ke snížení rizikovosti portfolia, ale stal se pravý opak. Z inflace se stává sekundární fundament, který není příliš zásadní pro dlouhodobý vývoj, mají trhy jasno. Novou realitu musí zohlednit každý investor i trader. Zatímco jsou indexy na historických maximech, dosavadní růst není zdaleka jen o velkých technologiích, ale pozitivní nálada je cítit ve většině sektorů. Bude býčí trh pokračovat, nebo ho něco zastaví?
 • Živé vysílání: Wall Street Open 15.02.2023
  Po úterní seanci, kdy vyšší americká inflace vylekala riziková aktiva se akciové trhy vrací k původnímu růstu. Výnosy se však vrací udržitelně na vyšší úrovně, což je riziko pro dividendové společnosti, které si musí obhájit svou pozici aktiva s pravidelnou výplatou kupónu. Trh se totiž i nadále drží růstových společností, které mají silný příběh ziskovosti. Nejnovější vývoj již od 15:20 na vysílání Wall Street Open.
 • ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open 15.06.2023
  Máme za sebou zasedání Fedu, ECB a zveřejnění americké inflace. Jde o nejdůležitější události tohoto týdne, na které trhy čekaly. Žádného překvapení jsme se sice nedočkali, ale trhy mohou nyní trochu přecenit výhled pro sazby na základě mírné změny, kterou komunikoval Fed. V 15:20 se společně podíváme na to, jak se podaří otevřít uprostřed nabitého týdnu událostmi.
 • Živé vysílání: Wall Street Open 16.11.2023
  Mírnější růst inflace ve Spojených státech další týden v řadě rozhodl o nadvládě býků, která se prozatím velmi impozantní. Jen pár týdnů zpět vypadlo vše velmi černě, ale stačí pouhé dva týdny a trhy jsou opět v euforii. Velký kus práce zde udělaly výnosy z amerických dluhopisů, které klesly pod 4,5 % v případě 10 letých splatností. Výsledková sezóna doručila velmi zajímavá čísla a ačkoliv se daří jen velkým korporacím, je to důvod k vyšším valuacím. Horší situace nás možná čeká ve zbytku roku, případě v začátku toho příštího. To nejdůležitější probere na živém vysílání v 15:20.
 • ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open 19.07.2023
  Pozitivní nálada na akciích vytvořila několikadenní sérii zisků, kterou jsme naposledy viděli v roce 2021. Letní obchodování probíhá na solidních objemech a strach na trzích rozhodně cítit není. Rozjela se také výsledková sezóna, kde banky zatím nedoručily nic vyloženě negativního a čekáme na další velké společnosti, kdy americký spotřebitel za Q2 ukázala chuť dále utrácet.
 • Živé vysílání: Wall Street Open 19.10.2023
  Na akciové trhy se vrátila nervozita. Solidní ekonomické výdaje obnovily růst výnosů a desetileté splatnosti jsou nebezpečně blízko 5 %. Ropa mezitím mírně klesá, zatímco VIX pouze stagnuje na místě. Nejnovější události probereme na živém vysílání Wall Street Open od 15:20!
 • Živé vysílání: Wall Street Open 20.11.2023
  Minulý týden přinesl další masivní růst na akciových trzích, kdy jsme se dočkali lepších čísel inflace. Ani tento týden nebude méně zajímavý. Již zítra budou zveřejněny výsledky inflace a ve středu zápis ze zasedání Fedu. Vše doplní aukce amerických státních dluhopisů, která může zahýbat sazbami a potenciálně znervóznit sebevědomé akcie. Příležitosti jsou však na akciových trzích stále. Trh nicméně naceňuje hladké přistání ekonomiky a snížení sazeb v příštím roce, což se může zdát příliš agresivní.
 • Živé vysílání: Wall Street Open 20.12.2023
  Akciové trhy navazují na předchozí zisky dalším růstem a index S&P 500 je velmi blízko historických maxim. Výnosy mezitím pokračují v poklesu a nadále reagují na změnu v komunikaci Fedu. Konec roku zatím vypadá, že bude pozitivní, jelikož všichni chtějí udržet solidní zisky od začátku roku. Pro investory i přesto mohou následující seance představovat rizika i příležitosti. Sledujte živé vysílání od 15:20!
 • ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open 24.05.2023
  Volatilita začala po několika týdnech znovu růst a indexy odevzdávají dosavadní silné zisky. Sentiment ovlivňuje především vyjednávání o navýšení dluhového stropu v USA, ale mohou e přidat i další katalyzátory. Zajímavý vývoj posledních dní však vytváří zajímavé obchodní příležitosti. Co sledovat v následujících dnech probere živě na vysílání Wall Street Open v 15:20.
 • ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open 25.04.2023
  Výsledky amerických firem nabízí smíšený obrázek. McDonald a Coca-Cola zveřejnily solidní čísla, která naznačují, ale pouze to, že jsou v aktuální krizi vítězi a spotřebitelé akceptují jejich vyšší ceny. Na druhé straně UPS, mezinárodní logistická společnost, reportuje výrazný pokles v objemech a tím pádem pokles profitability. Ekonomika stagnuje, ale zatím stále expanduje, což je cítit i na trzích, kde si indexy udržují vysoké valuace. Relativně klidný průběh posledních týdnů nahrává spíše spekulacím na trading.
 • Živé vysílání: Wall Street Open 25.10.2023
  Výsledková sezóna je v plném proudu a pomalu se dostáváme na její vrchol. Zatím jsme byli svědky spíše smíšených výsledků, ale velké technologie dokázaly podržet a žádnou katastrofu nepředpovídají. Makrokalendář je sice tento týden prázdný, ale trh může čekat na pátek, kdy budou zveřejněna čísla inflace PCE. Mezitím ustoupily z dosavadních maxim výnosy z amerických státních dluhopisů, což by mohlo začít v případě solidních výsledků pomoct indexům výše. Akciím se však zatím nedaří zbavit se negativního sentimentu a po negativním minulém týdnu spíše konsolidují. Na nejnovější dynamiky se podíváme během živého vysílání v 15:20.
 • ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ: Wall Street Open 26.9.2023
  Akciové trhy nevstoupily do nového týdne příliš pozitivně a zatím se nepodařilo zkorigovat ztráty z minulého týdne. Indexy jsou z krátkodobého pohledu pod tlakem rostoucích výnosů a z fiskální politiky může dorazit další negativní událost – vládní shutdown. Ropa mezitím ustupuje z 90 dolarů za barel, zatímco obavy z recese znovu ohrožují výhled pro poptávku. Trh však stále čelí masivnímu deficitu, což by nemělo pustit ceny do výraznějšího propadu. Nejnovější dynamiky včetně zajímavého vývoje na konkrétních akciích probereme živě od 15:20.
 • Živé vysílání: Wall Street Open 27.12.2023
  Vánoční přestávku na Wall Street přečkaly indexy poblíž historických maxim a hned další seanci býci znovu převzali kontrolu a index S&P 500 přiblížili na pouhých půl procenta do rekordů. Do konce letošního roku zbývají pouhé tři seance a akciové trhy možná budou chtít v roce 2024 začít na nových maximech. Při pohledu do kalendáře trhům v dalším růstu nic nebrání a stáhnout je může převážně nečekaná událost. Pozornost je tento týden na komoditním trhu, kde výrazně rostla ropa, ale volatilní jsou také drahé kovy. Bitcoin se po korekci vrací výše. Co dalšího nás čeká a novinky z trhu probereme živě v 15:20.
 • Živé vysílání: Wall Street Open 28.11.2023
  Akciové trhy začátkem týdne mírně korigují, ale vzhledem k masivním zisku během listopadu jde převážně o technickou a zdravou korekci, která může být teprve na začátku. Z pohledu fundamentů nás čeká relativně zajímavý týden, kdy i tentokrát můžeme vidět na trhu nějaké zajímavé příležitosti. Ty budeme probírat na živém vysílání s Martinem Jakubcem od 15:20.
 • ŽIVÉ VYSÍLANÍ: Wall Street Open 29.3.2023
  Na trzích panuje od začátku týdne klid, což se odráží v postupném růstu akciových indexů. Technologické akcie táhnou BIG tech společnosti a sází na pokles úrokových sazeb. Riziko recese jaksi mírně vyšumělo a investoři čekají na další signál.
 • Živé vysílání: Wall Street Open 4.4.2024
  Lepší data z americké ekonomika na pár seancí vylekala akciové indexy, podpořily růst výnosů, ale akciím se podařilo velmi svižně umazat ztráty a vrací se k původnímu růstu. Poklidný týden na trzích zítra doplní data z amerického trhu práce a vše naznačuje, že by měla dopadnout znovu dobře. Mezitím můžeme vidět zajímavé pohyby na forexu nebo komoditách. Wall Street Open začíná již v 15:20 s Martinem Jakubcem.
 • Živé vysílání: Wall Street Open 5.3.2024
  Akciové indexy zůstávají poblíž historických maxim, zatímco býci mají v zádech silná korporátní data, ale soustředí se hlavně na technologické tituly. Na dalších trzích můžeme najít zajímavé příležitosti, kde trh nezohledňuje aktuální fundament a například dluhopisy jsou stále atraktivním aktivem. Nejnovější události probereme s Marinem Jakubce při příležitosti Wall Street Open od 15:20.
 • Živé vysílání: Wall Street Open 7.11.2023
  Akciové indexy prozatím drží zisky z minulého týdne a nutno poznamenat, že aktivita na trzích je velmi slabá. Nejzajímavější pohyby nabízí komoditní trhy, kde se vůbec nedaří ropě a výrazný pokles zatím zaregistrovalo také zlato a stříbro. K růstu se totiž vrátil americký dolar. Nejnovější dynamiky probereme na Wall Street Open od 15:20.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader