Čtvrtek 10. července 2025 01:59
reklama
Purple jak obchodovat zlato
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
InstaForex ebooks
reklama
RebelsFunding NEW

Hlavní pravidla

img

Na co se zaměřit 18. března? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

18.03.2025 Na úterý je naplánováno velké množství makroekonomických událostí, ale žádná není významná. Například eurozóna a Německo zveřejní indexy ekonomického sentimentu ZEW, které podle našeho názoru neovlivní obchodníky. USA zveřejní údaje o zahájené výstavbě, stavebních povoleních a průmyslové produkci. Všechny tyto zprávy mohou mírně ovlivnit intradenní pohyby dolaru, ale nic víc. Pondělí nám ukázalo, že dolar může oslabovat bez jakýchkoli zpráv nebo údajů.
img

Jak 18. března obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

18.03.2025 Měnový pár EUR/USD v pondělí obnovil růst, ale zůstal v bočním kanálu mezi úrovněmi 1,0804 a 1,0952. Jak už jsme zmínili, nejedná se o klasický boční kanál, ale za poslední jeden a půl týdne pozorujeme převážně boční pohyb. Klíčovým poznatkem je, že americký dolar odmítá růst a trh není ochoten ho nakupovat. DOlar během pondělní evropské obchodní seance klesal, ačkoli se neobjevily žádné zprávy ani významné události. Na začátku americké seance byla zveřejněna zpráva o maloobchodních tržbách v USA, jejíž hlavní výsledek vyšel o něco hůř, než se očekávalo. Jenže dolar tehdy už klesal. Další oslabování americké měny si lze těžko představit, protože trh se v poslední době chová logičtěji, než když byl dolar téměř denně masivně prodáván. Nová Trumpova cla však mohou vyvolat další vlnu výprodejů americké měny.
img

Jak 17. března obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

17.03.2025 Měnový pár GBP/USD se v pátek dál obchodoval s nízkou volatilitou a držel se v bočním kanálu 1,2913–1,2980. Cena se poslední čtyři dny konzistentně drží v tomto pásmu. Navzdory silnému růstu britské měny se zdá, že trh nemá tendenci korigovat, a to ani mírně. Jak se v pátek ukázalo, trh do značné míry ignoruje jakékoli zprávy, které jsou pro dolar pozitivní.
img

Jak 14. března obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

14.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v mírném poklesu, když předtím týden a půl stoupal v důsledku vývoje okolo Donalda Trumpa. Trh přestal s výprodejem dolaru, ale není jisté, na jak dlouho. Obchodníci se v poslední době upnuli na cla a všechny ostatní zprávy ignorovali. I když Trump cla ruší nebo odkládá, dolar neposiluje. Bez ohledu na budoucí ekonomické vyhlídky Spojených států pod Trumpovým vedením se domníváme, že trh se k dolaru možná předčasně obrátil zády. Pokles o 600 pipů za pouhý týden a půl se zdá přehnaný a naznačuje, že pravděpodobně dojde ke korekci. Nutno také dodat, že v denním i měsíčním časovém rámci zůstává klesající trend navzdory výraznému korekčnímu růstu neporušený. Včerejší makroekonomické údaje byly slabé a neměly vliv na pohyb páru.
img

Jak 13. března obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

13.03.2025 Ve středu se měnovému páru EUR/USD nepodařilo vytvořit nové základy pro růst. Není divu, když trh reagoval hlavně na zprávy související s Donaldem Trumpem, konkrétně na oznámení nových cel. Zprávy týkající se jejich odkladů či zrušení však trh spíš ignoruje.
img

Jak 12. března obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

12.03.2025 Měnový pár EUR/USD v úterý pokračoval v uptrendu bez jakýchkoli korekcí či pullbacků. Euro se několik dní obchodovalo mezi úrovněmi 1,0804 a 1,0888 a pak pokračovalo v růstu. Na jeho pohyb neměly, podobně jako v předchozích trendech, vliv žádné významné makroekonomické faktory. Jedinou významnou zprávou zveřejněnou v tento den byly údaje o počtu volných pracovních míst JOLTs ze Spojených států, které byly o něco lepší, než se očekávalo. Výkon dolaru ale neovlivnily, protože Donald Trump v noci oznámil nová cla pro Kanadu. Konkrétně rozšířil stávající cla v reakci na to, že Kanada odmítla v klidu přijmout, že by se stala 51. státem USA. Dovozní cla na ocel a hliník byla zdvojnásobena a trh na Trumpovo rozhodnutí očividně zareagoval.
img

Jak 11. března obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

11.03.2025 Britská libra se v pondělí pokusila pokračovat v pohybu nahoru, pak se obrátila dolů a nakonec zůstala v bočním pásmu podobně jako v posledních dvou dnech předchozího týdne. Jsme svědky plochého trhu na lokálních maximech. Zdá se, že trh čeká na nová Trumpova prohlášení, údaje o americké inflaci nebo jinou klíčovou událost. Dopad Trumpových cel na americkou ekonomiku byl už plně zohledněn, ale co požene euro a libru dál nahoru?
img

Jak 10. března obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

10.03.2025 Měnový pár GBP/USD se v pátek pokusil pokračovat v růstu. Nutno ale dodat, že v první polovině dne nedošlo k žádným významným zpravodajským událostem, které by britskou libru ovlivnily. Euro jakýsi důvod k růstu mělo, protože zpráva o HDP eurozóny za 4. čtvrtletí byla nad očekávání silná. Začalo ale stoupat spíš před zveřejněním zprávy než v reakci na ni. Naopak libra takovou podporu postrádala. Proč tedy zase stoupala? Odpověď je prostá: Donald Trump.
img

Jak 7. března obchodovat měnový pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

07.03.2025 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek po třídenní rally v podstatě zastavil. Navzdory významným událostem, které mohly posílit americký dolar, se trh zastavil, což ještě víc zdůraznilo nedávnou absenci logického pohybu tohoto páru. Rozhodnutí ECB znovu uvolnit měnovou politiku mělo způsobit pokles eura, ale žádný takový pohyb jsme nezaznamenali, protože trh se dál soustředí jen na politiku Donalda Trumpa. Navzdory prudkému poklesu dolaru v tomto týdnu může dnes nebo příští týden začít silné oživení. V tuto chvíli však tržní sentiment postrádá jasnou logiku. Vše závisí na tom, jak si obchodníci vyloží fundamentální pozadí. V hodinovém časovém rámci navíc neexistuje jasná trendová linie, která by naznačovala konec rostoucího trendu.
img

Jak 7. března obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

07.03.2025 Pár GBP/USD se ve čtvrtek také zastavil. Britská libra ani americký dolar neměly žádné fundamentální ani makroekonomické důvody k růstu či poklesu, protože ekonomické pozadí bylo slabé a fundamentální faktory vůbec žádné.Donald Trump si navíc vzal volno a zdržel se zavádění nových cel. Trh si proto dopřál zaslouženou přestávku.
img

Jak 6. března obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

06.03.2025 Pár GBP/USD ve středu pokračoval ve výrazném růstu. Zatímco evropská měna neměla na začátku týdne ani jeden důvod k růstu, libra šterlinků jich měla ještě méně. Obě měny stoupaly hlavně kvůli výrokům Donalda Trumpa, které jsou navzdory neustálým výzvám k míru, dobré vůli a jednotě často kontraproduktivní. Pojem "mír" může mít značně rozdílné významy – Trump chce ukončit válku na Ukrajině, ale trvá na podmínkách, které Kyjev ani Moskva v současné době nepřijímají. Zároveň vyostřuje obchodní napětí s Čínou, Kanadou, Mexikem, Indií a Evropskou unií, čímž fakticky poškozuje vztahy se zeměmi, které byly dlouholetými partnery USA. Za těchto okolností se dá pochopit, jak trh může reagovat na americký dolar.
img

Jak 5. března obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

05.03.2025 Pár GBP/USD v úterý pokračoval v pohybu nahoru navzdory absenci jakýchkoli podpůrných faktorů, protože Spojené státy ani Spojené království nezveřejnily v průběhu dne žádné zprávy, ani žádní významní představitelé nevystoupili s projevy. Jedinými významnými zprávami byly další výroky Donalda Trumpa, který oznámil zdvojnásobení cel na Čínu a zrušil rozhodnutí poskytnout Mexiku a Kanadě měsíc navíc za účelem vyjednávání a prohlásil, že téměř všechny země světa zneužívají USA k vlastnímu prospěchu. Reakce trhu v posledních dvou dnech byla značná – britská libra roste. Tedy, ne že by úplně nabírala na hodnotě, to spíše dolar čelí silnému tlaku. Současné makroekonomické a technické faktory se zdají téměř irelevantní; trh prostě v panice utíká od dolaru.
img

Jak 4. března obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

04.03.2025 Pár GBP/USD zažil v pondělí také silnou rally. Z technického hlediska byl ale jeho pohyb oprávněnější než pohyb eura. Na rozdíl od eura se britská libra stále nachází v rostoucím trendu a neprorazila pod trendovou linii. K její pondělní rally nebyl prakticky žádný makroekonomický důvod. Index PMI ve zpracovatelském průmyslu ve Velké Británii byl zveřejněn jako druhý odhad, zatímco první významná zpráva – index ISM – byla zveřejněna večer, kdy trh už stoupal. Dolar začal oslabovat už v noci, takže tento pohyb byl do značné míry emocionální reakcí na páteční události v Bílém domě. Není jasné, proč si je trh vyložil negativně pro dolar, ale Trumpův prezidentský mandát ukázal, že "světový mír" podporuje pouze slovy. Ve skutečnosti se pouští do konfliktů s polovinou světa a klade si podmínky, což obchodníky nutí k opatrnému přístupu k dolaru.
img

Jak 3. března obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

03.03.2025 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu dolů navzdory absenci významných fundamentálních a makroekonomických vlivů. Pokles eura způsobený technickými faktory vedl také k poklesu britské libry. V případě britské měny k němu bylo méně technických důvodů, protože trendová linie byla umístěna mnohem níž než v grafu eura. Jak už bylo uvedeno, když euro klesá, libra obvykle následuje jeho příkladu. Euro nebylo schopno solidně zkorigovat nahoru, zatímco libra prošla výraznější korekcí, což zvyšuje pravděpodobnost silného poklesu. Předpokládáme, že trendová linie bude příští týden prolomena, ale silné makroekonomické prostředí a páteční události v Bílém domě by v pondělí mohly výrazně ovlivnit americký dolar. Ve Velké Británii nebyly v pátek zaznamenány žádné pozoruhodné zprávy ani události.
img

Jak 28. února obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

28.02.2025 Pár GBP/USD ve čtvrtek klesl, ačkoli k tomuto pohybu měl méně důvodů. Trumpova cla proti EU se přímo nedotýkají Spojeného království, které z bloku vystoupilo už před lety. Zprávy o americkém HDP a objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby ale dolaru přály. Zejména objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v lednu vzrostly o 3,1 % a překonaly tak prognózovaná 2 %. Třetí odhad růstu HDP zůstal oproti předchozím hodnocením beze změny, což naznačuje silnou výkonnost amerického dolaru.
img

Na co se zaměřit 27. února? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

27.02.2025 Čtvrteční makroekonomický kalendář je poměrně chudý, ale dnes budou zveřejněny významné zprávy. Německo, Velká Británie a eurozóna zveřejní méně důležité ekonomické zprávy, od kterých se nečeká výraznější vliv na trh. Spojené státy ale zveřejní klíčové údaje včetně HDP za 4. čtvrtletí (konečný odhad), objednávek zboží dlouhodobé spotřeby a žádostí o podporu v nezaměstnanosti.
img

Jak 27. února obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

27.02.2025 Měnový pár EUR/USD se ve středu obchodoval beze změny a prolomil rostoucí trendovou linii. Je však důležité poznamenat, že proražení trendové linie na plochém trhu je často falešným signálem obratu trendu. Současný technický výhled pro euro je poměrně složitý. Na jedné straně se cena v denním grafu už dva týdny pohybuje poblíž horní hranice pásma. Na druhé straně se snaží pokračovat v růstu, protože podmínky na trhu zůstávají beze změny. Pár už týden stagnuje a prorazil trendovou linii. Doporučujeme proto nezaměřovat se na průraz trendové linie, ale spíše na úroveň 1,0451, která sice není nejkritičtější, ale slouží jako spodní hranice lokálního flatu vytvořeného v tomto týdnu. Ve středu nebyly zveřejněny žádné významné fundamentální ani makroekonomické zprávy z eurozóny ani ze Spojených států.
img

Na co se zaměřit 26. února? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

26.02.2025 Na středu není naplánována žádná významná makroekonomická událost. Německo vydá zprávu o spotřebitelské důvěře, zatímco USA zveřejní údaje o prodeji nových domů. Nicméně ani jeden z těchto reportů není tak důležitý, aby byl považován byť jen za "sekundární".
img

Na co se zaměřit 25. února? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

25.02.2025 Na úterý je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí a všechny jsou jen druhořadé. Na první pohled se může zdát, že report o HDP Německa je významný, ale ve skutečnosti se jedná o třetí a konečný odhad za čtvrté čtvrtletí. Skutečný údaj sice může být revidován směrem nahoru, ale i zlepšení na -0,1 % by stále znamenalo pokles ekonomiky. Vzhledem k současnému stavu německé ekonomiky jsou robustní čísla růstu nepravděpodobná. Proto tento report nejspíš neposkytne euru podporu. Ve Spojeném království, EU a USA nejsou plánovány žádné významné ekonomické zprávy, a to ani druhořadé.
img

Jak 25. února obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

25.02.2025 Pár GBP/USD se v pondělí pokusil pokračovat v pohybu nahoru, byť k tomu měl ve srovnání s párem EUR/USD méně důvodů. Ačkoli Velká Británie nedávno zveřejnila několik pozitivních ekonomických údajů a Bank of England může po poslední zprávě o inflaci zaujmout výraznější jestřábí postoj, domníváme se, že britská libra už posílila dost na to, aby zahájila nový lokální downtrend. Tento týden se očekává jen velmi málo makroekonomických údajů, takže trh nemá pádný důvod k dalším nákupům britské libry. Náladu obchodníků mohou ovlivňovat politické a geopolitické zprávy, ale těžko předpovídat, jak si většina účastníků trhu tento vývoj vyloží. Denní časový rámec stále naznačuje pokračující korekční růst, ale libra nemůže ani v rámci tohoto trendu růst donekonečna. V pondělí nedošlo k žádným významným ekonomickým událostem ani ve Spojených státech, ani ve Spojeném království.
img

Na co se zaměřit 24. února? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

24.02.2025 Na pondělí je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí a žádná není významná. Trh v posledních dvou týdnech z velké části ignoruje fundamentální a makroekonomické údaje. Minulý týden přehlížel i důležité reporty o nezaměstnanosti a inflaci ve Velké Británii, ale libra si následující den i přes prázdný ekonomický kalendář připsala 100 pipů. Eurozóna v pondělí zveřejní druhý odhad inflace za leden a Německo index podnikatelského klimatu IFO. Druhý odhad inflace se obvykle shoduje s prvním, takže výrazná reakce trhu je nepravděpodobná. Index IFO je sekundárním indikátorem s minimálním vlivem na tržní sentiment.
img

Jak 24. února obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

24.02.2025 Pár GBP/USD zaznamenal v pátek mírný pokles, který odrážel smíšené makroekonomické prostředí pro libru i euro. Index PMI v britském výrobním sektoru za únor prudce klesl na 46,4 bodů, zatímco index PMI ve službách vzrostl na 51,1 bodů. Výsledkem byla jedna pozitivní a jedna negativní zpráva. Indexy podnikatelské aktivity ve Spojených státech také přinesly smíšené výsledky, přičemž index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity byl nižší, než se očekávalo. Vzhledem k těmto podmínkám by nebylo divu, kdyby dolar v pátek oslabil. Jenže on místo toho ve skutečnosti posílil. O den dříve, tedy ve čtvrtek, pár výrazně stoupal navzdory nedostatku makroekonomických faktorů, což začínající obchodníky upozorňuje na fakt, že jeho současné pohyby nejsou příliš ovlivňovány makroekonomickými nebo fundamentálními faktory. Korekční růst v denním časovém rámci pokračuje a potvrzuje situaci.
img

Na co se zaměřit 21. února? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

21.02.2025 Na pátek je naplánováno značné množství makroekonomických událostí. Ačkoli žádná není ultra důležitá, jejich kombinovaný vliv by mohl výrazně ovlivňovat pohyby měnových párů v průběhu dne. Německo, Spojené království, eurozóna a Spojené státy zveřejní indexy podnikatelské aktivity ve službách a ve zpracovatelském průmyslu za únor. Nutno dodat, že tyto indexy jsou významné hlavně pro evropské země, protože USA mají kritičtější indexy ISM. Spojené království navíc vydají zprávu o maloobchodních tržbách a USA zveřejní index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Cenové pohyby by dnes vzhledem k množství reportů mohly několikrát změnit směr.
img

Jak 21. února obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

21.02.2025 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval směrem nahoru, ačkoli k tomu neměl žádný fundamentální ani makroekonomický důvod. Začátkem týdne se zdálo, že trh "ignoruje" zprávy o mzdách, nezaměstnanosti a inflaci ve Spojeném království. Ve čtvrtek ale na ně buď reagoval zpětně nebo prostě libru nakupoval bez zřetelného důvodu. Momentálně vypadají pohyby tohoto páru nelogicky, ale hlavní faktor, který žene libru nahoru, se nemění: potřeba korekce v denním časovém rámci.
img

Jak 11. února obchodovat měnový pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

11.02.2025 Pár GBP/USD se v pondělí obchodoval s minimální volatilitou a mírně ve směru dolů. Bez větších obtíží prorazil pod rostoucí trendovou linii a naznačil tak možnost nového krátkodobého klesajícího trendu. Britskou libru by ale tento týden mohlo podpořit několik důležitých událostí. Současný pohyb je navíc stále klasifikován jako korekční, takže trh by mohl vstoupit do fáze rozkolísanosti nebo bočního pohybu. V pondělí nebyly ve Spojených státech ani ve Velké Británii zaznamenány žádné makroekonomické ani fundamentální události.
img

Čemu věnovat pozornost 16. ledna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

16.01.2025 Na čtvrtek je naplánována řada makroekonomických událostí, ale žádná není tak zásadní jako ty, které byly zveřejněny včera. Ve Spojeném království budou zveřejněny reporty o HDP a průmyslové produkci, ale reakce trhu na ně může být tlumená, protože report o HDP je měsíční, nikoli čtvrtletní. Očekávání silných údajů o britské ekonomice jsou pro oba reporty nízká. V Německu bude zveřejněn druhý odhad prosincové inflace, který je objektivně vzato méně významný než první odhad a pravděpodobně vyvolá jen omezenou reakci trhu. Ve Spojených státech budou zveřejněny údaje o maloobchodních tržbách a žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tyto reporty jsou sice středně významné, ale nejspíš nevyvolají velké tržní pohyby. Ačkoli se tedy dnes mohou objevit malé exploze tržní aktivity, silné směrové pohyby nečekáme.
img

Čemu věnovat pozornost 15. ledna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

15.01.2025 Středeční makroekonomický kalendář obsahuje jen málo událostí, ale téměř všechny jsou velmi důležité. Velká Británie zveřejní inflační report za prosinec. Ačkoli Bank of England zatím výrazně nezmírnila svou měnovou politiku, tento report by mohl ovlivnit její postoj. Reakce trhu proto může být silná. USA také zveřejní inflační report. Pokud index spotřebitelských cen (CPI) za prosinec výrazně vzroste, sníží se pravděpodobnost uvolnění měnové politiky Fedu v roce 2025, což by mohlo vést k růstu hodnoty amerického dolaru.
img

Čemu věnovat pozornost 14. ledna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

14.01.2025 Úterní makroekonomický kalendář je vcelku prázdný. Jediným zajímavým reportem je index cen výrobců (PPI) v USA, který by měl mít pro obchodníky minimální význam, a to hlavně proto, že ve středu bude zveřejněn report o prosincové inflaci, který výrazně ovlivní krátkodobé vyhlídky dolaru. Je důležité si uvědomit, že měnová politika Federálního rezervního systému je hlavním motorem amerického dolaru a inflace má na politická rozhodnutí největší vliv.
img

Čemu věnovat pozornost 13. ledna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

13.01.2025 Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické události, což znamená, že obchodníci nebudou mít žádné konkrétní impulzy, na které by mohli reagovat. Pokles obou měnových párů však může pokračovat pod vlivem pátečních dat z USA. Stojí za zmínku, že prosincový report nonfarm payrolls výrazně překonal očekávání, stejně jako report o míře nezaměstnanosti. Další dva reporty – růst mezd a index spotřebitelské důvěry – byly méně významné.
img

Čemu věnovat pozornost 9. ledna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

09.01.2025 Na čtvrtek je naplánováno poměrně málo makroekonomických událostí a žádná z nich není nijak zvlášť významná. Německo dopoledne zveřejní report o průmyslové produkci, po kterém bude později následovat report o maloobchodních tržbách v eurozóně. Včerejší pokles eura mohla ovlivnit sekundární zprávou o maloobchodních tržbách v Německu, zatímco pondělní prudký růst byl pravděpodobně ovlivněn zprávou o inflaci z Německa. Dnešní dvě zprávy by proto teoreticky mohly ovlivnit pohyb eura, ať směrem nahoru, nebo dolů. Domníváme se ale, že nedávný pokles eura i libry – spolu s pondělním růstem – byl dán spíš technickými než makroekonomickými faktory. Ve Spojených státech je dnes ekonomický kalendář úplně prázdný.
img

Čemu věnovat pozornost 6. ledna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

06.01.2025 Na pondělí není naplánováno mnoho makroekonomických událostí a žádná událost není považována za velmi významnou. Podle nás bude stát za pozornost hlavně report o inflaci v Německu. Inflace v eurozóně představuje v současnosti jednu z mála možností, jak by euro mohlo přestat klesat vůči dolaru. Pokud bude inflace dál stoupat, mohla by Evropská centrální banka zvážit pauzu v uvolňování měnové politiky. Euro by ve výsledku mohlo profitovat z vysokých hodnot inflace v Německu a celé EU. Údaje o inflaci v eurozóně však budou zveřejněny až později a report o inflaci v Německu by neměl mít zásadní dopad.
img

Čemu věnovat pozornost 3. ledna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

03.01.2025 Na pátek je naplánováno relativně málo makroekonomických událostí, protože období svátků není ještě u konce. Jeden report, který by mohl výrazně ovlivnit trh, nicméně vyniká: americký index ISM ve zpracovatelském průmyslu. Tento index by za prosinec podle očekávání neměl zaznamenat výraznější změny a měl by zůstat v pásmu 48,3– 48,5 bodů. Nicméně obchodníci mohou situaci interpretovat jinak. Vzhledem k neutrálním prognózám by mohlo být snazší, aby se skutečné údaje lišily o prognóz. Během americké obchodní seance proto očekáváme silné tržní pohyby. Dále, Německo zveřejní údaje o nezaměstnanosti a žádostech o podporu v nezaměstnanosti, ale tyto reporty mají podstatně menší vliv.
img

Čemu věnovat pozornost 2. ledna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

02.01.2025 Na čtvrtek je naplánováno jen několik makroekonomických událostí, přičemž žádná není významná. Hlavním bodem zájmu pro začínající obchodníky jsou dnes prosincové výrobní indexy PMI pro Německo, Spojené království, USA a EU. Tyto reporty budou zveřejněny jako druhé odhady, které se obecně považují za méně důležité než počáteční údaje. Samozřejmě, pokud se aktuální hodnoty výrazně odchýlí od prognóz nebo prvních odhadů, trh může zareagovat. Pravděpodobnost takových odchylek je ale malá. Věříme, že oba měnové páry dnes zůstanou v příslušných horizontálních kanálech.
img

Na co se zaměřit 20. prosince? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

20.12.2024 Na pátek je naplánováno poměrně mnoho makroekonomických událostí, ale žádná není významná. Spojené království zveřejní report o maloobchodních tržbách, který není nijak rozhodující, zvlášť ne po zasedání Bank of England. USA zveřejní reporty o osobních příjmech a výdajích v podobě indexů PCE a indexu spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity. Poslední dva jmenované indexy budou mít v pátek poměrně vyšší prioritu, i když ani ony nejsou klíčové.
img

Na co se zaměřit 6. prosince? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

06.12.2024 Páteční kalendář je nabitý významnými makroekonomickými údaji, a to hlavně ze Spojených států. Pozornost trhu by měly přitáhnout zprávy o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor a míře nezaměstnanosti v USA, které jsou natolik zásadní, že mohou být hnací silou pohybu párů EUR/USD a GBP/USD o více než 100 pipů. Za zmínku stojí i zprávy o průměrné hodinové mzdě a spotřebitelském sentimentu, které ale budou z hlediska významu až za údaji o trhu práce. Konečný odhad HDP eurozóny za 3. čtvrtletí by přitom mohl vyvolat reakci jen v případě výrazné odchylky od prognóz.
img

Na co se zaměřit 5. prosince? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

05.12.2024 Na čtvrtek je naplánováno poměrně málo makroekonomických událostí. V podstatě jedinými významnějšími zprávami budou údaje o maloobchodních tržbách v eurozóně a žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA. Obě jsou považovány za "sekundární", takže se nečeká výrazná reakce trhu, který tento týden projevuje pramalé obchodní nadšení a oba měnové páry po dvouměsíčním poklesu stále pozvolna koriguje. Euro zůstává v bočním trendu, zatímco libra prochází slabou vzestupnou korekcí.
img

Na co se zaměřit 4. prosince? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

04.12.2024 Na středu je naplánováno značné množství makroekonomických událostí. Zvlášť důležitý report představuje americký index ISM PMI ve službách. Aby ale trh zareagoval výrazně, musel by se skutečný údaj významně odchýlil od prognóz. Kromě toho budou zveřejněny také indexy PMI S&P ve službách pro Velkou Británii, eurozónu, Německo a Spojené státy. Dále je na programu zpráva ADP o zaměstnanosti v americkém soukromém sektoru. I když bude zveřejněno mnoho údajů, trhy ovlivní výrazněji pravděpodobně jen reporty z USA.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD 17. června? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.

17.06.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek dál klesal a pokračoval by v tomto trendu celý den, kdyby nebylo indexu spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity v USA, který byl mnohem slabší, než se předpokládalo, což zastavilo posilování amerického dolaru. Americký dolar bude v příštích měsících dál posilovat. Zmiňovali jsme to už dřív. Současné fundamentální pozadí nenaznačuje pokles dolaru a pár EUR/USD na rozdíl od páru GBP/USD reaguje na významné zprávy a události. Dvouměsíční vzestupná korekce je u konce, takže očekáváme nový, silný a dlouhodobý pokles páru. ECB začala uvolňovat měnovou politiku a Fed začne uvolňovat jen na krátkou dobu, protože inflace stále víc než 1,5násobně převyšuje cílovou úroveň. Dokud inflace v USA neklesne alespoň na 2,5 %, měl by se držet klesající trend eura.
img

Jak 7. června obchodovat měnový pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.

07.06.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu s minimální volatilitou. Pár EUR/USD se obchoduje zvláštně, nelogicky a paradoxně, ale tato definice bohužel v současnosti platí pro mnoho měnových párů na trhu, například pro GBP/USD. Včera byly oznámeny výsledky zasedání ECB. Evropský regulátor poprvé v rámci cyklu uvolňování měnové politiky snížil klíčovou sazbu. Euro na to prakticky nezareagovalo. Pak vystoupila s projevem Christine Lagardeová. I když šéfka ECB neřekla nic důležitého, měl trh nějak zareagovat. Denní volatilita ale činila neskutečných 40 bodů a trh celý den hibernoval. Přehlížení fundamentálního pozadí a interpretace makroekonomických statistik jen ve prospěch eura tedy pokračuje.
img

Čemu 6. června věnovat pozornost? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky.

06.06.2024 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí. Eurozóna zveřejní více či méně významnou zprávu o maloobchodních tržbách. Spojené království vydá sekundární zprávu o PMI ve stavebnictví. Spojené státy zveřejní sekundární zprávu o žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tyto zprávy pravděpodobně nevyvolají reakci trhu větší než 10–20 bodů. Pozornost se dnes upne hlavně na projev Christine Lagardeové.
img

Jak 6. června obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky.

06.06.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu opět vykázal vzestupný pohyb. Konkrétně, pohyby byly během dne smíšené, ale ke konci dne evropská měna opět vzrostla. Začínající obchodníci tak mohli vidět, že situace na trhu se nemění ani s pozitivními informacemi z USA – evropská měna dál roste. Připomeňme, že USA včera zveřejnily poměrně silný index ISM PMI ve službách, který o několik bodů překonal prognózu. Dolar nedávno posílil o zhruba 20 bodů, ale v tichosti se vrátil k poklesu. A podobně v pondělí, kdy byl index ISM PMI ve výrobě slabší, než se očekávalo, se dolar na šest hodin propadl a ztratil víc než 60 bodů. Trh tedy stejně jako dříve reaguje s dvojnásobným až trojnásobným úsilím na údaje, které jsou pro dolar negativní, zatímco pozitivní údaje ignoruje.
C:\fakepath\trading-06052024-1.jpg

Nejlepší trhy pro trading – forex, akcie, komodity nebo indexy?

06.05.2024 Správný výběr trhu může mít významný dopad na vaše počáteční obchodní zkušenosti, a proto je klíčové pochopit specifika různých trhů. Pojďme si tedy rozebrat základní trhy, na kterých můžete začít obchodovat, a řekneme si, jak si vybrat ten pravý trh, který bude nejlépe odpovídat vašim obchodním cílům a stylu.
C:\fakepath\prop-trading-26042024-1.png

Základní strategie Prop Tradingu – jak získat velký účet

26.04.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali to, jak se stát prop obchodníkem a s tím i jaké návyky dodržovat a na co při prop tradingu myslet. Pokud toto splňujete a máte správně nastavenou mysl, můžete se přesunout k dalšímu bodu, a to je nějaká základní strategie či postupy v prop tradingu. Celý článek pojmeme v bodech, kdy každý jednotlivý bod bude popisovat určitou část strategie či to, na co se strategicky zaměřit u prop tradingu v evaluačním procesu (plnění výzvy - challenge). Z těchto bodů si pak můžete vybrat hned několik a zkombinovat je do vaší obchodní strategie právě z důvodu pravidel prop firmy.
Související klíčová slova: Akcie jednotlivých společností | Čína a USA | Statistiky | Údaje z USA | Range Trading Strategy | Obchodování různých trhů | Chování ceny | Long pozice | Výhody akcií | Range trading strategy | EUR | Zkušenosti | Význam psychologie | Zpravodajské události | Vstupy | Oznámení výsledků | Vlastnit akcie | Pozitivní vliv | Jasný trend | Obchodník | Opětovný pokles | Pravidla dané prop firmy | Doba obchodování | Cenový pohyb | Zpracovatelský sektor | Makroekonomika | Seance volatilita | Take Profit | Pohled na index S&P 500 | Napětí mezi Izraelem a Íránem | Boční kanál | Včerejší zpráva | Forex a komodity | Ekonomické vyhlídky | Geopolitické riziko | Příležitost k prodeji | Směřování centrálních bank | Poplatek prop firmě | Dovednosti | Libra vůči dolaru | Trend | Funding účet | Kolaps | Obchodní systém | Zasedání ECB | Dlouhodobý úspěch | Zvýšení cel | ISM ve službách | Menší potenciál | Snižování cel | Britská libra | Výkyvy | Lagardeová | Proces evaluace | Přesnost | Pravděpodobnost | Dovoz z USA | Celkový DD | Pohyblivý drawdown | Trading podmínky | Hlavní ekonom | SL (stop-loss) | Nevýhody forexu | Vliv na trh | Index spotřebitelské nálady | MetaTrader 4 (MT4) | Technické signály | Holubičí tón | Cenové výkyvy | Splnit výzvu pomocí fundamentu | Využití edukativních zdrojů | Geopolitické napětí | Clo na dovoz | Diverzifikace | Údaje o inflaci | Jednoduché tipy | Důležité faktory | Údaje o maloobchodních tržbách | Aspekty tradingu | Pokles dolaru | Zisk pro první fázi | Výhled | Cla na EU | Tržní příležitosti | Splnění účtu | Nepříjemné situace | Psychologie a money management | Hlavní bod prop tradingu | Konflikt na Blízkém východě | Americká obchodní seance | Nové trhy | Americké statistiky | Zisk z obchodu | Význam psychologie tradingu | Makroekonomické statistiky | Jak získat velký účet | Pohyby cen | NIM | Zprávy z USA | Země Perského zálivu | Intradenní obchodní strategie | Průraz trendové linie | Účty v evaluaci | Obchodní plán | Strach | Velký kapitál | Klesající trendová linie | Patová situace | Příklad trailing thresholdu | Snížení úrokových sazeb | Oznámení | Růstový pohyb | Vojenské základny | Agresivní strategie | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | Makroekonomické zprávy | Nové obchody | Trpělivost | Propuštění Powella | Výhody Forexu | Důležité zprávy | Plnit obchodní výzvy | Obchodní jednání mezi USA a Čínou | Dividendy | Více obchodních účtů | Dostatek peněz | Zavřít obchod | Pohyblivý DD | Silné oživení | Obchodní seance | Posilování dolaru | Výrazný pohyb | Uvolnění měnové politiky | Slippage | Válka na Blízkém východě | Horší výsledky | Požadovaný zisk | Analýzy | Historie | Vysoké riziko | Úspěšné obchodování s akciemi | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní signály | Proražení | Splnění výzvy skrze AOS | Hlavní události | Pohyby trhu | Obchodování během fundamentálních zpráv | Americký prezident | Příkaz | Nastavit stop-loss | Return On Investment | Tržní realizace | Krátkodobý vliv | Sociální sítě | Trumpová | Dovozní cla | Zkušenosti na demo účtech | Splnit výzvu pomocí AOS | Pravidla prop firmy | Nákup dolaru | Výrazný růst | Jak vybrat trh na míru? | Evropská měna | Výprodeje | Kombinace různých strategií | Týden na trhu | Nejlikvidnější trh na světě | Nabídka jednofázových výzev | Ukázka straddle strategie | Flat | Pohyb ceny | Profit share | Úspěšné obchodování | Ekonomiky | Thomas Barkin | Výkon | Instant fundingy | Volatilita | Indikátor | Klesající trend | Průmyslová produkce | Výrazný pokles libry | Pokles ceny | Donald Trump | Strategie straddle | Index ISM ve službách | Inflace | Indexy aktivity | Peníze | Zveřejněné údaje | Rating USA | Prudký pokles | Vliv na rozhodování | Politika | Očekávání | Demo účty | Odvetná cla | Úrokové sazby | P/E | Splnění jedné fáze výzvy | Řízení rizik v obchodování | Ukončení obchodní války | Trump včera | News trading | Jak se stát prop obchodníkem | Reakce trhu | Průmysl | Směr daného fundamentu | Pozitivní vývoj | Guvernér BoE | Tržní prostředí | Rychlé zisky | Evropské měny | Negativní zpráva | Chamtivost | Vydělávat peníze | Obchodní jednání s Čínou | Potenciál dlouhodobého růstu | Rozhodování ECB | Makroekonomické prostředí | Nevýhody akcií | Zasedání Evropské centrální banky | Obavy o ekonomický růst | Start-upy | Nákupy | Růst | Příležitosti | Zasedání FOMC | MetaTrader | Poplatek | Specifika obchodování | BreakEven | Sentiment na trhu | Trump minulý týden | Pohyby na měnových trzích | Data z USA | Konec obchodní války | Ziskové obchody | Situace na Blízkém východě | Způsob obchodování | Trh práce | Změny cen | Nejlepší trhy pro trading | Polovodiče | Časový úsek | Růst amerického dolaru | Válka | Jednofázové výzvy | Zpráva | Zprávy a události | Technické nastavení | Trailing threshold | Období vysoké volatility | Velká Británie | Challenge | Kongres | Funding účet v co nejkratší době | Trumpovy kroky | Klíčové události | Long | Chování | Významné tržní pohyby | Americký index | Graf | Zasedání centrálních bank | Psychologie tradingu | Krásný zákon | Huw Pill | JOLTS | Nevýhody komodit | Prodej dolaru | Raketový útok | Ekonomické ukazatele | Splnění výzev | Trh | Centrální banky | Trumpova obchodní válka | Makroekonomické události | Přehled obchodovatelných trhů | Typ obchodu | Šéfka ECB | Procentuální vstupy | Prop firmy | Fáze evaluace | Falešné signály | Význam money managementu | Počáteční kapitál | Vyšší bariéry vstupu | Dot plot | Prezident USA | Index | Futures | Solidní zisk | Směnný kurz | Výhody a nevýhody jednotlivých trhů | Nabídka | USA | Eura | Komise | Uvolnit měnovou politiku | Nejistoty | Snižování sazeb | Bílý dům | Kapitál | Větší korekce | Velmi nízká volatilita | Posílení | Základní zboží | Slušný zisk | Podmínky na trhu | Trading | Makroekonomická data | Silný růstový pohyb | Projev Jeroma Powella | HDP ve Spojeném království | S&P | Obchodní signál | Unie | Obchodování na finančních trzích | Trumpovo rozhodnutí | Akciové indexy | Vice | Trading strategy | První obchodní den | Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Trendový typ obchodu | Tržní podmínky | Obchodovat s AOS | Disciplína | Pozornost | Obchodní napětí | Ocel | Trhy v roce 2025 | Swing | Trumpova obchodní politika | Trhy v šoku | Reakce trhů | Range | Ropa | Opatření | Nevýhody jednotlivých trhů | Volatility | Zařízení | Reálný účet | Technické analýzy | Výhody komodit | Americká měna | Další růst | Důležité fundamentální události | Kurz dolaru | Obchodní dohoda s Čínou | Inflace v eurozóně | BoE Andrew Bailey | Situace v USA | Americká centrální banka | Zpráva o inflaci | Sell | Moskva | Společnosti | Plnění výzvy - challenge | Americké měny | Váhání | Nejlikvidnější trh | Nevýhody akciových indexů | Stabilní růst | Ukázka straddle | Obchodování s akciovými indexy | Izrael | Pohyb měnových párů | Porušení podmínek | Fundovaný účet | Začít obchodovat | Obchodní války | Doporučení pro začátečníky | ECB dnes | Ifo | Řízení rizika | Nejlepší trhy | Strategie prop tradingu | Euro včera | Zvýšení cel na dovoz | Trendová linie | Dovoz z Evropské unie | Jednání mezi USA a Čínou | Bitcoin | Cla na Čínu | Výhody akciových indexů | Vysoká volatilita | Tržní sentiment | AOS cizí osoby | Akcie a indexy | Kombinace strategií | Eskalace | Data o inflaci | Moody's | Pepa Zeman | Prop firma | Americké indexy | Celkový tržní trend | Investice do akcií | Sektor služeb | Rostoucí trendová linie | Vliv na obchodování | RRR | Platformy | Equity | Nastavení Stop-Lossů | Pár EUR/USD | Maloobchodní tržby | Obchodní dovednosti | Nálada na trhu | Strach ze ztráty | Dobré obchodní signály | Fundamentální události | Šok na trhu | Stříbro | Splnění výzvy pomocí AOS | Zmírnění obchodního napětí | Evaluační proces | Obchodovat | Cla na dovoz | Strategie na prop výzvu | Výkyvy cen | Pozornost trhu | Michigan | Chaotický způsob obchodování | ROI (Return On Investment) | Směnný kurz dolaru | Dluhopisy | Firma | Snížení ratingu | Obchodníci | Poptávka | Zasedání Bank of England | Portfolio účtů | Zboží dlouhodobé spotřeby | Tržní trend | Pohyby měnových párů | Impulzivní fundament | Pokračování trendu | Signál k nákupu | Overnight | Rok 2025 | Hodnota HDP | Bankéři | Obchodní aktivita | Problémy | | Vysoká likvidita | USA a Čína | ECB Christine Lagardeová | Odvetná opatření | Buy Stop | Index PMI | Dnešní údaje | Pohyby dolaru | Cenová akce | Efektivní řízení | Pravidla obchodního systému | Směr trhu | Christine Lagarde | Spojené státy | Kolaps dolaru | Kurz dolarů | Vývoj | Vývoj situace | Úsilí | Indexy PMI | Úroková sazba | Časový rámec | Technické korekce | Jak obchodovat | Výkon dolaru | Slevy | Sledování trendu | Prop Trading | Nový týden | Politika centrálních bank | Short pozice | Objednávky | Volatilní | Sankce | Riziko ztráty | Prudké cenové pohyby | EUR/USD | Kurz libry | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Výprodej dolaru | Analýza makroekonomických zpráv | Dodržování pravidel | Konsolidace | Platný obchodní signál | První odhad | Měnové politiky | Celkový výkon | Psychologická připravenost | Pohyblivý trailing threshold | Politická rozhodnutí | DD (drawdown) | Nevýhody | Míra nezaměstnanosti v Německu | Obchodní dohody | Rozhodnutí o sazbách | Výdaje | Výnosy | Jednotlivé akcie | Snížení ratingu USA | Odhad HDP | Války s Izraelem | Denní volatilita | Pravidla systému obchodování | Získání zkušeností | Dow Jones | Dosáhnout zisku | Zavedená cla | Obchodní jednání | Bezpečný přístav | Centrální bankéři | Evropská unie dnes | Uptrend | ADP | Pozitivní faktor | RRR (risk reward ratio) | Vysoký slippage | Průměrné RRR | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Ochrana proti inflaci | Cenové pohyby | Profit target dané prop firmy | Forex (devizový trh) | Tisková konference | Vítězství | Forexoví obchodníci | Správný směr fundamentu | Důležitost edukace | Růst mezd | Úrovně supportu a rezistence | Luis De Guindos | Snížení inflace | Odvětví | Obchodní příležitosti | Prezidentství Donalda Trumpa | Sazby | Obchodní pozice | Výhody forexu | PMI ve výrobě | Nadměrné výnosy | Británie | Tržby v eurozóně | Trhy pro trading | Kombinovaná strategie | Prohlášení | Technická situace | Regulátor | Obchodní dohoda | Pochopení tržních hodin | Jak získat kapitál | Nákup a prodej | Směr fundamentu | Firmy | Dovozní clo | Klidný trh | Vstupy do pozic | Kolísání trhu | Live účet | Nevýhody Forexu | Celkový sentiment | Silné výkyvy | HDP Německa | Straddle strategie | Panika | Soustředit na obchodování | Zemědělství | Klidné obchodování | Dolar včera | Dovoz oceli | Money management | Inflace ve Velké Británii | Dvě fáze evaluace | Nová cla | Odhad růstu HDP | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | Index spotřebitelské důvěry | Koupení evaluace | Swing Trading | Účastníci trhu | Prodejní signál | Zadluženost | Trhy | Trade | Chránit kapitál | Vyšší riziko | Rizika | Eurozóna | Eskalace obchodní války | ISM | Komplexnost | Globální trhy | Forex trh | Období korekce | Vlastní kapitál | Řízení peněz | Kyjev | Risk Reward Ratio | Směr obchodů | Ekonomiky EU | Začínající obchodníci | Žádosti o podporu | Dlouhodobý růstový trend | Postupy v prop tradingu | Snížení sazeb Fedu | Odrazy | Nárůst volatility | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Otevření buy | Forexový trh | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Sentiment trhu | Předcházení riziku | Deeskalace | Včerejší seance | Cenové úrovně | Zprávy z eurozóny | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Straddle | Ztráta | Nákupy dolaru | Dodržovat obchodní plán | FXstreet | Velké riziko | Reporty | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Obchod | Negativní zprávy | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Intradenní pohyby | Eskalace konfliktu | Riziko | MAM | Právo | Podrobné analýzy | AOS | Údaje o HDP | Šok | Zvýšené volatility | Trend na trhu | Portfolio | GBP | Nadšení | NATO | Plyn | Čína | Risk | Úrovně supportu | Ceny | Tržní pohyby | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Údaje o prodejích | Pohyby na trhu | Short obchod | Války | Impuls | Obchodní platformy | Centrální banka | P/E poměr | Obchodní kapitál | Radek Zalubil | Praxe | Makroekonomické faktory | Evropské centrální banky | MACD | Komuniké | Libra | Extrémně volatilní | Klíčová úroveň | Trump dnes | Celní politiky | Propuštění | Ceny zlata | Blue-chip | Stop-Lossy | Krátkodobé cenové pohyby | Pokles ekonomiky | Německé ekonomiky | CFD | Nerealizovaný zisk | Nové sankce | Dlouhodobý trend | Obchodní den | GBP/USD | Sója | Írán | Výhody a nevýhody | Jestřábí postoj | Údaje o průmyslové výrobě | Histogram | Současné tržní prostředí | Bez rizika | Zisk | Obchodníci dnes | Bank of England | Katar | Spekulovat | Rating | Dovoz | Pozitivní zprávy | Obchodování | Posílení dolaru | Sell Stop | Splnění výzvy | Prezident | Růst inflace | Pokles hodnoty | Oslabování dolaru | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Globální obchodní válka | Euro klesá | Zprávy z trhů | Úspěch v obchodování | Ekonomické důsledky | Údaje | Silná rally | Michelle Bowmanová | Ekonomické události | Kontext | Ukazatel inflace | FXstreet.cz | Teherán | Obchody | Profit Target | Britská měna | EUR/USD a GBP/USD | Obraty trendu | Obchodní konflikt | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Síla dolaru | Japonsko | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Směřování | Výrazné cenové pohyby | Aktivum | Dobré zprávy | Situace | Růst dolaru | Vybírat zisky | Tržby | Časový horizont | FOREX | Signály | Psychologie | Guvernér | Trader | Nakupovat zlato | Peking | Aliance | HDP | Devizový trh | Ekonom | Rozhodování | Demo účet | Dolar | Euro | Falešný signál | Eskalace napětí | Index PCE | Vyšší inflace | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Zemědělské produkty | Zápis ze zasedání FOMC | Obchodní systémy | Novinky | Výhled měnové politiky | Ztráty | Americká seance | Obchodní styl | 1D | Technický výhled | Dlouhodobé trendy | Nakupovat | FOMC | Slabost dolaru | Akcie | Fáze růstu | Mzda | Prodej podílů | Důležitá zpráva | Výhody | Target | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Nastavení Stop-Lossu | Zrychlení růstu | Asijské seance | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Buy signály | Ekonomické nejistoty | Index cen | Útok na Izrael | Vývoz | Technické faktory | Libra šterlinků | Daytrader | Napětí na Blízkém východě | Obchodování v pásmu | Prognózy | Kurz | Daně | SOK | Dnešní zpráva | Americká ekonomika | Růstový trend | Index cen výrobců | Měnová politika Fedu | Ztrátový obchod | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Vstup na trh | Růst trhu | Velikost pozic | Investice | Osobní příjmy | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Větší kapitál | Rally | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Swing trader | Bod | Americký soud | Ekonomika eurozóny | Růst ceny zlata | Makrodata | Zisky | Diverzifikovat | Kurz eura | Podíl na zisku | Oslabení dolaru | Americký akciový trh | Ukazatel | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Nezaměstnanosti v Německu | Fundamentální faktory | Burzy | Hospodářský růst | Chaos | Signál | Řízení rizik | Britské měny | Zhodnocení | Fundament | Jižní Korea | Technická analýza | Smíšené výsledky | Dosažení zisku | Důležitá data | Administrativa | NFP | Potenciální zisky | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Nové zprávy | ZEW | Evaluace | TIM | Energie | Velký účet | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Prodej | Zasedání Fedu | Evropská unie | Pákový efekt | Rozvoj | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Míra | University of Michigan | Korekce | Výrazný pokles | Monopoly | Obchodní strategie | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | HDP eurozóny | Výkonnost | Pokles libry | Obchodování s akciemi | Downtrend | Carry trade | Index S&P 500 | Instrument | Patrick Harker | Trumpova administrativa | Přehled | Obraty | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Stavebnictví | Krize | TIPS | Měnový trh | Růst výnosů | Drawdown | Vysoké ztráty | S&P 500 | JDE | Podpora | Konzervativní přístup | MT4 | Sledování trendů | Spojené království | Evropský regulátor | Cena | Skluz | EU a USA | Příkaz stop-loss | Německo | Upozornění | Apple | Příkaz Stop | Pohyb cen | Americký trh | Interpretace | Snížení sazeb | Prime | DOT | Risk Management | Situace na trhu | Medvědi | ROI | Zveřejnění zpráv | Rezervy | Zavedení cel | Forexu | Hliník | Podhodnocený | Obchodní válka | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Inflace v Německu | Geopolitika | Pozitivní výsledky | Impulzy | Indikátory | Oslabení | Odvolací soud | Indikátor MACD | Práce | Úspěch | Strategie carry trade | Likvidita | Cíle | Maloobchodní tržby v USA | Banky | Buy | Obchodní podmínky | Vlády | Šance | Fundamenty | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | Analýza | Zlepšení | Výraznější pokles | Pozice | Současná situace | Zájem obchodníků | Aktivity v eurozóně | Začínající tradeři | Pullback | Inflace v EU | Inflační report | Kovy | Market | Průměrná mzda | Vývoj ceny zlata | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Uvolňování měnové politiky | Soud | Obchodní aktivity | Finální odhad | Velikosti pozic | Vybrat zisk | Ruský výraz pro peníze | Sentiment | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Šílenství | Stop-Loss | Růst libry | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Politika Fedu | Šéfové | Report ADP | Rezistence | Návyky | Jasné signály | Pozice dolaru | Obchodujte | Budoucí pohyby | Dnešní obchodování | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Pokles poptávky | Americké ekonomiky | Nejhorší scénář | Obchodní vztahy | USD | Emoce | PMI ze sektoru služeb | Inflace ve Spojeném království | Trh s komoditami | Obchodování s komoditami | Trendové pohyby | Konflikt mezi Izraelem | Odhad inflace | Posilování amerického dolaru | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | CZ | Průraz | Uzavírání ziskových pozic | Propad | Trading forex | ANO | Britské libry | Pokles eura | Významné zprávy | Růst eura | CFD obchodování | Oblast supportu | Oslabování amerického dolaru | Kanada | Nejistota | Makroekonomické údaje | Makroekonomický kalendář | Investment | Take-Profit | Plnění výzvy | Libra klesá | Každý trader | MetaTrader 4 | Ceny komodit | Indexy | Prognózy inflace | Americký dolar | Počet obchodů | Vytrvalost | Evropská centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | ECB | Růst ceny | Měnová politika | Doporučení | Nejobchodovanější měnový pár | Obchodování s indexy | Body | Korekční fáze | Evropské země | Payrolls | ROCE | Americká cla | Negativní vývoj | Výhody a nevýhody | Údaje o nezaměstnanosti | EU | PMI ve službách | Obchodní hodiny | Řízení kapitálu | FUNDING | Nákupní signál | Prodeje | Akciový trh | Zajímavé pohyby | Intradenní obchodník | Vyšší cla | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Ukazatele | Měnový pár | Nové údaje | Banka | Obchodování na forexu | Obchodování na demo účtu | Významné události | Úřady | Pohyb dolaru | Statistika | Výzvy | Další pokles | News
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Hlavní německý akciový index DAX
Hlavní nevýhoda diverzifikace
Hlavní obchod
Hlavní obor podnikání
Hlavní obor podnikání dané společnosti
Hlavní obsah semináře
Hlavní panevropské indexy
Hlavní pilíře fundamentu
Hlavní pohyb
Hlavní portfolio manažer

Následující klíčová slova

Hlavní Prime Market
Hlavní prvky prognózování
Hlavní přístavy na Ukrajině
Hlavní refinanční sazba
Hlavní reposazba
Hlavní rezervní měny
Hlavní rizika
Hlavní ropná pole
Hlavní sezónní trendy
Hlavní sezónní trendy růstu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
Potvrďte prosím... Zavřít