Ticker Tape by TradingView
Přehled vývoje EUR/USD – 19. června: Trump nadále předvádí zázraky

Pár EUR/USD se ve středu obchodoval klidněji než v úterý. Výraznější pohyb z předchozího dne přitom také začal až ve večerních hodinách. Nešlo o reakci na makroekonomické údaje, protože americké zprávy zveřejněné ve druhé polovině dne byly zklamáním a dopadly ještě hůř, než předpovídaly už tak pesimistické prognózy. Podle všech ukazatelů by tedy USD měl opět oslabit. Místo toho však posílil – což se v poslední době děje zřídka, i když k tomu existují oprávněné důvody.
Domníváme se, že růst dolaru byl způsoben výhradně možnou eskalací konfliktu mezi Izraelem a Íránem, do kterého se Trump chce nyní otevřeně zapojit. Pravda je, že příběh o Trumpovi jako mírotvůrci zní jako oxymóron. Před volbami, během kampaně i krátce po inauguraci Trump opakovaně tvrdil, že válka mezi Ukrajinou a Ruskem by nikdy nezačala, kdyby byl prezidentem. Zdá se, že Američané republikánovi uvěřili a že z jeho prvního funkčního období se nikdo nijak nepoučil. Jakmile se Trump oficiálně opět stal prezidentem USA, prohlásil, že konflikt ve východní Evropě ukončí do 24 hodin. Nyní se však zdá, že v pátém měsíci svého prezidentství ztratil o válku mezi Ukrajinou a Ruskem veškerý zájem.
Místo toho za Trumpovy vlády nejprve vypukl konflikt mezi Indií a Pákistánem a poté se vystupňoval konflikt mezi Izraelem a Íránem. Nezapomeňme, že jsme teprve v pátém měsíci jeho prezidentského mandátu. USA dlouhodobě požadují, aby se Írán vzdal jaderných zbraní i jakéhokoliv jaderného vývoje. Írán však odmítá tomuto ultimátu vyhovět a nerozumí tomu, proč se mu USA snaží něco vnucovat.
Celosvětové obavy jsou pochopitelné. Čím více zemí bude vlastnit jaderné zbraně, tím větší je riziko globálního kolapsu v případě vypuknutí třetí světové války. V takové válce by nebyli vítězové – to je jisté. Je smutné, že v roce 2025 musíme vážně mluvit o možnosti jaderných úderů a třetí světové války. Doba, kdy pandemie covid-19 vypadala jako nejhorší možný scénář, už je dávno pryč.
Postoj Íránu se dá pochopit z pohledu širšího kontextu. Proč je například přijatelné, aby USA měly jaderné zbraně, zatímco Írán je mít nesmí? Íránští představitelé tvrdí, že jakékoliv jaderné hlavice, které by mohli mít, by sloužily výhradně k obraně. Skutečné záměry a možné využití takových zbraní však zůstávají nejisté. Celkově je charakter konfliktu velmi komplikovaný a žádná ze stran není ochotná ustoupit.
Trump již několikrát naznačil, že v příštích 24 až 48 hodinách by mohl být proti Íránu proveden ničivý úder. Přirozeně by měly být cílem pouze vojenské a jaderné objekty. Trump zároveň vyzval všechny civilisty, aby co nejdříve opustili Teherán. Nejvyšší íránský vůdce Alí Chameneí prohlásil, že Írán se nevzdá a jakýkoliv americký vojenský útok na jeho území bude mít vážné následky. Chameneí také uvedl, že Írán nepřijme mír, který by mu byl vnucen. V následujících dnech tedy lze očekávat nové raketové útoky na Blízkém východě. Je pravděpodobné, že dolar opět posílil čistě z geopolitických důvodů.

Průměrná volatilita páru EUR/USD za posledních pět obchodních dní (k 19. červnu) činí 106 pipsů a je klasifikována jako "střední". Ve čtvrtek očekáváme pohyb v rozmezí mezi úrovněmi 1,1406 a 1,1619. Kanál dlouhodobé regrese zůstává orientovaný směrem nahoru, což i nadále potvrzuje býčí trend. Indikátor CCI nedávno vstoupil do zóny překoupenosti, což vyvolalo pouze mírnou korekci směrem dolů.
Nejbližší úrovně supportu:
S1 – 1,1475
S2 – 1,1353
S3 – 1,1230
Nejbližší úrovně rezistence:
R1 – 1,1597
R2 – 1,1719
R3 – 1,1841
Obchodní doporučení:
Pár EUR/USD pokračuje ve vzestupném trendu. Americký dolar je nadále silně ovlivňován zahraniční a domácí politikou Donalda Trumpa. Trh navíc mnohé ekonomické údaje interpretuje způsobem, který dolaru neprospívá, nebo je zcela ignoruje. Sledujeme naprostou neochotu trhu kupovat dolar za jakýchkoliv okolností. Pokud cena klesne pod klouzavý průměr, short pozice s cíli na 1,1406 a 1,1353 zůstávají relevantní, ačkoli za současných podmínek je prudký pokles páru nepravděpodobný. Pokud se cena udrží nad klouzavým průměrem, long pozice s cíli na 1,1597 a 1,1619 jsou v souladu s aktuálním trendem oprávněné.
Vysvětlení k ilustracím:
- Úrovně supportu a rezistence (tlusté červené čáry): Tlusté červené čáry označují místa, kde může pohyb skončit. Upozorňujeme, že tyto čáry nejsou zdrojem obchodních signálů.
- Čáry Kijun-sen a Senkou Span B: Čáry indikátoru Ichimoku přenesené ze 4hodinového časového rámce do hodinového časového rámce. Jedná se o silné čáry.
- Úrovně extrémů (tenké červené čáry): Tenké červené čáry, od kterých se cena dříve odrazila. Jsou zdrojem obchodních signálů.
- Žluté čáry: Trendové linie, trendové kanály nebo jiné technické formace.
- Indikátor 1 v grafech COT: Představuje čistou velikost pozice pro každou kategorii obchodníků.
Klíčová slova: EUR/USD | USA | Americký dolar | CCI | Indikátor | Klouzavý průměr | Long | Long pozice | Pozice | Rezistence | Riziko | Short | Short pozice | Trend | Volatilita | Doporučení | EUR | USD | Cena | Dolar | Ichimoku | Indikátor CCI | Trh | Zprávy | ROCE | COT | Přehled | Ekonomické údaje | Růst dolaru | Velikost pozice | Prognózy | Teherán | Američané | Raketové útoky | Írán | Trump | Pokles | Pandemie | COVID-19 | Makroekonomické údaje | Prudký pokles | Pandemie COVID-19 | Růst | Války | Údaje | Býčí trend | Covid | Pár EUR/USD | Trendové linie | Pandemie COVID | Regrese | TIM | Průměrná volatilita | Volatilita páru EUR/USD | Válka | Vice | Konflikt mezi Izraelem | Možný scénář | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | Vlády | Světové války | Trumpovy vlády | Konflikt mezi Izraelem a Íránem |
Čtěte více
-
Přehled vývoje EUR/USD dne 4. června. Zasedání ECB – "pseudoklíčová" událost týdne
Měnový pár EUR/USD se první obchodní den týdne obchodoval relativně klidně...dokud nepřestal. Pár v průběhu americké seance po zveřejnění indexu ISM ve zpracovatelském průmyslu skokově vzrostl. Celkově se pár v posledních dvou týdnech nadále obchoduje spíše do strany než nahoru. Je však nepravděpodobné, že by pár v příštích dnech vykazoval flat pohyb, protože očekáváme, že z USA a EU bude přicházet mnoho důležitých informací. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 6. listopadu; Volby, volby a zase jen volby...
Měnový pár EUR/USD se po většinu úterý obchodoval vlažně, což není překvapivé. Ve čtvrtek Federální rezervní systém oznámí výsledky svého zasedání a během několika následujících dní bude znám nový prezident Spojených států. Události takového rozsahu se nedějí každý týden nebo dokonce každý měsíc. Před týdnem se o zasedání Fedu téměř nemluvilo. Trh očekával snížení sazeb o dalších 0,25 %, ale nedávné údaje z trhu práce naznačují, že by mohlo dojít k holubičímu překvapení. Zasedání Fedu se budeme věnovat brzy, ale nyní se zaměřme na americké prezidentské volby. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 7. listopadu. Donald Trump vítězí, dolar posiluje
Měnový pár EUR/USD se během středeční seance propadl o přibližně 250 pipsů. Pokles páru začal v noci a pokračoval během celého dne. Není velkým tajemstvím, proč k tomu došlo – katalyzátorem prudkého růstu amerického dolaru mohla být pouze jedna věc: výsledky prezidentských voleb v USA a pravděpodobné vítězství Donalda Trumpa. Přesněji řečeno, silný pohyb na trhu byl způsoben samotnými volbami. Několikrát jsme upozorňovali, že dolar by si mohl vést lépe za Trumpa než za Kamaly Harris. Nepředpokládali jsme však, že by dolar v důsledku Trumpova vítězství vzrostl o 2,5 centu během jediného dne. Jinými slovy, předpovědět takový pohyb bylo téměř nemožné. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 8. listopadu. Dolar si udržuje vedoucí postavení a růstový potenciál
Pár EUR/USD se ve čtvrtek před zasedáním Federálního rezervního systému obchodoval s mírnými zisky. Jako obvykle je třeba pohyby po zasedání Fedu ještě analyzovat. Po významné fundamentální události musí uplynout alespoň 24 hodin, aby bylo možné vyvodit její důsledky a reakci trhu. Připomeňme, že ve středu večer trh prudce reagoval na předběžné výsledky amerických voleb a následné pohyby během dne byly chaotické a obtížně analyzovatelné. Trh v takových obdobích obchoduje na základě emocí, což vede k velmi nevyzpytatelným a složitým pohybům. -
Přehled vývoje EUR/USD dne 9. října. Euro stále nemá co říct
Měnový pár EUR/USD se v úterý opět obchodoval poklidně, bez spěchu. A proč by měl spěchat? Tento týden je jedinou významnou událostí zpráva o inflaci v USA. Ta by mohla měnový pár EUR/USD posunout buď nahoru, nebo dolů. Domníváme se, že tempo poklesu inflace v USA už není tak důležité jako dříve, stejně jako není důležité ani tempo poklesu inflace v eurozóně. Obě centrální banky zahájily proces uvolňování měnové politiky, takže rychlost poklesu inflace je nyní méně důležitá. Podstatné je nyní to, jak rychle obě centrální banky sníží úrokové sazby. Jak jsme však nedávno viděli, tempo snižování sazeb už nezávisí pouze na inflaci. Pro Federální rezervní systém je významným problémem trh práce, zatímco pro Evropskou centrální banku (ECB) je rozhodující stav ekonomiky. Obě centrální banky nyní zrychlují svá opatření na uvolnění měnové politiky. ECB slibuje snížení sazeb v říjnu i prosinci, zatímco Fed zahájil uvolňování snížením o 50 bazických bodů a nemůžeme zcela vyloučit, že k podobnému kroku dojde i v listopadu. -
Přehled vývoje EUR/USD: Euro roste
ECB minulý týden podle očekávání ponechala úrokové sazby beze změny. V nových projekcích svých pracovníků revidovala výhled HDP, celkové inflace a jádrové inflace na rok 2024 směrem dolů. Pro rok 2025 ECB snížila své prognózy o 0,1 % pro celkový ukazatel a o 0,2 % pro jádrový ukazatel. Jádrová inflace pro rok 2026 byla revidována směrem dolů o 0,1 %. -
Přehled vývoje EUR/USD ke dni 24. září 2025
Měnový pár EUR/USD nenašel během většiny úterní seance důvod k aktivnějšímu pohybu. Dopoledne byly sice v EU a Německu zveřejněny prakticky jediné makroekonomické údaje tohoto týdne, avšak – jak je poslední dobou časté – byly rozporuplné. Zatímco indexy podnikatelské aktivity ve výrobě opět klesly a propadly se pod hranici 50,0 bodů, indexy služeb naopak posílily a předčily odhady expertů. Celkový výsledek byl neutrální, takže trh na data nijak nereagoval. -
Přehled vývoje EUR/USD. Týdenní výhled: Zasedání Fedu a inflace v eurozóně
Měnový pár EUR/USD v pátek opět vykazoval velmi nízkou volatilitu. Pár se navzdory nejméně třem zprávám zveřejněným během americké obchodní seance, které sice mohly sloužit, ale nesloužily, jako hybné síly, prakticky nehnul z místa. Připomeňme, že USA zveřejnily důležité údaje o den dříve, a to ještě významnější než v pátek. Konkrétně byly zveřejněny údaje o HDP za druhé čtvrtletí a o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Obě zprávy měly značný dopad. HDP rostl mnohem silněji, než se očekávalo, zatímco objednávky se propadly o 6,6 % oproti prognóze +0,3 %. Přesto celková volatilita za celý den činila pouze 42 pipsů. -
Přehled vývoje EUR/USD 12. srpna: Přiblíží inflace v USA dolar k dalšímu poklesu?
Měnový pár EUR/USD v pátek nevykazoval žádné zajímavé pohyby ani chuť obchodovat. Denní volatilita činila 23 pipsů, což vypovídá o mnohém. Celkově se pár celý den držel na jednom místě. Ve 4hodinovém časovém rámci se však udržel nad linií klouzavého průměru, takže vzestupný trend zůstal zachován. Připomeňme, že poslední propad dolaru následoval po slabých zprávách o nezaměstnanosti a Non-Farm Payroll v USA. Kotace zároveň zůstaly v horizontálním kanálu 1,0600–1,1000, kde se drží již sedm měsíců. Hlavní otázkou nového týdne tak bude, zda dolar dokáže udržet svůj očekávaný růst v rámci horizontálního kanálu s cílem na 1,0600. -
Přehled vývoje EUR/USD – 16. června: Konflikt mezi Izraelem a Íránem nic nemění
Měnový pár EUR/USD se v pátek pohyboval prudce nahoru a dolů. Pár se obchodoval s vysokou volatilitou po dobv dvou po sobě jdoucích dnů, a pro to existuje jasné a logické vysvětlení. Před pátkem dolar obvykle a bezvýrazně klesal. Proč? Potřebujeme vůbec ještě nějaké významné katalyzátory? Jen žertuji. Tento týden Donald Trump pohrozil zvýšením všech cel pro všechny země ze svého "blacklistu", které obviňuje z toho, že "po léta drancovaly Ameriku a profitovaly z ní". Kromě toho americké imigrační úřady zahájily razie s cílem zadržet a deportovat všechny nelegální imigranty. Tyto razie vyvolaly masové nepokoje (zejména v Los Angeles), které si vyžádaly zásah policie a Národní gardy, aby uklidnily rozhořčený dav. Taková opatření však nepomohla – a situaci pravděpodobně spíše ještě zhoršila. -
Přehled vývoje EUR/USD 19. srpna. Náhled na tento týden. Nuda a závěrečný bleskový útok eura
Měnový pár EUR/USD v pátek poklidně pokračoval ve svém vzestupném pohybu, který nebyl ani tentokrát založen na makroekonomických nebo fundamentálních faktorech. V pátek se v eurozóně neobjevily žádné významné zprávy ani události, přesto euro v noci, ráno, během dne i večer rostlo. Ve čtvrtek se ukazatel CCI dostal potřetí za sebou do překoupené zóny. Můžeme tedy předpokládat, že se pohyb páru směrem vzhůru blíží ke konci. -
Přehled vývoje EUR/USD – 2. září: Přinese inflace překvapení?
Měnový pár EUR/USD v pondělí pokračoval v obchodování s mírně růstovým výhledem a nízkou volatilitou. Jak jsme předem upozorňovali, pondělní volatilita byla nízká kvůli absenci důležitých fundamentálních událostí a makroekonomických zveřejnění. Christine Lagarde měla večer projev, avšak z našeho pohledu v něm nezaznělo nic zásadního. -
Přehled vývoje EUR/USD – 20. června: Shrnutí zasedání Fedu
Měnový pár EUR/USD se ve středu a ve čtvrtek obchodoval relativně klidně. Připomeňme, že výsledky posledního zasedání Federálního rezervního systému pro rok 2025 byly zveřejněny ve středu večer, ale včerejší článek se této události nevěnoval. Jsme pevně přesvědčeni, že reakce trhu na takto zásadní události může trvat až 24 hodin. Navíc cena se během tohoto celého "období reakce" nemusí nutně pohybovat jedním směrem. Je zcela běžné, že obchodníci zareagují emotivně výprodejem, aby následně svůj krok zvrátili poté, co si uvědomí svou chybu. Proto vždy zdůrazňujeme, že je potřeba dát tomu čas – aby emoce opadly a trh mohl plně absorbovat obdržené informace. -
Přehled vývoje EUR/USD. 27. srpna. Remake filmu "Wrongfully Accused"
Měnový pár EUR/USD se v úterý obchodoval poměrně klidně, avšak v pondělí večer se propadl o 90 pipsů. Je stále složité určit, co bylo příčinou tohoto poklesu – rozhodně to ale nebylo "odvolání" Lisy Cook! Pojďme si ujasnit několik bodů. Zaprvé, Donald Trump nemůže odvolat žádného člena Fedu bez opravdu závažného důvodu. Zadruhé, pokud už by k odvolání mělo dojít, musí být vina prokázaná soudní cestou. Zatřetí, odvolání veřejného činitele – zvláště v rámci nezávislé instituce – rozhodně neprobíhá formou příspěvku na sociálních sítích. -
Přehled vývoje EUR/USD. 28. srpna. Oddělit signál od šumu
V úterý se měnový pár EUR/USD znovu pokusil o pohyb dolů. Pro řadu traderů, kteří detailně sledují zprávy a analýzy, může být vytrvalost amerického dolaru překvapivá. Podle nás však není důvod se divit. Je třeba si uvědomit, že trh tráví většinu času v pohybu do strany, tedy v tzv. flat fázi. Právě flaty tvoří většinu obchodního času, nikoli trendy. Samozřejmě, ne vždy jsou flaty zcela zřetelné – někdy mají jasně vymezené hranice, jindy jde o složitou korekci bez zřetelného mantinelu, ale cena se přesto drží v rozpětí. I to je flat v širším smyslu slova. Proto není důvod k panice, pokud někdo nechápe, proč dolar roste, i když se o jeho slabosti hojně mluví. -
Přehled vývoje EUR/USD. 29. srpna. Unipolární Amerika
Měnový pár EUR/USD předvedl ve středu večer a během čtvrtka poměrně silný růstový pohyb. Pokud sledujete naše články o... -
Přehled vývoje EUR/USD – 3. září. Inflace, jsi to ty?
Měnový pár EUR/USD pokračoval v úterý v obchodování ve stejném duchu jako v předchozích dvou a půl týdnech. Ovšem krátce před polednem se stalo něco těžko vysvětlitelného. Americký dolar začal prudce posilovat a EUR/USD se zřítil jako kámen dolů – něco, co se nestalo už 7 či 8 měsíců, tedy od chvíle, kdy se Donald Trump podruhé ujal úřadu prezidenta Spojených států. -
Přehled vývoje GBP/USD. Co nás čeká tento týden: udělá si britská libra přestávku?
V pátek pár GBP/USD pokračoval v klesajícím pohybu. To, co obchodníci sledují v grafech, je stále relativně optimistický scénář pro britskou měnu. Stojí za zmínku, že vzhledem ke své volatilitě klesá libra méně prudce než euro. Za poslední dva měsíce euro kleslo o 700–800 pipsů, zatímco libra zaznamenala pokles o 800–900 pipsů. Nicméně libra obvykle vykazuje 1,5krát větší volatilitu než euro. Za normálních okolností by tedy mohla libra ztratit 1 100–1 200 pipsů během stejného období. -
Přehled vývoje GBP/USD dne 10. ledna: Nový den, nový pokles libry
Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v pozvolném poklesu. Jak jsme včera konstatovali, pro středeční pokles libry neexistovaly žádné bezprostřední lokální důvody. Ze střednědobého pohledu a s ohledem na globální ekonomické pozadí je však důvodů pro tento pokles více než dost. V průběhu roku 2024 jsme neustále upozorňovali na řadu faktorů, které naznačovaly pokles libry, zejména po jejím neopodstatněném růstu. Taková situace nemohla trvat donekonečna a nyní jsme již čtvrtý měsíc po sobě svědky poklesu libry. -
Přehled vývoje GBP/USD dne 13. června: Soud Donalda Trumpa nezastaví!
Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu a téměř aktualizoval své tříleté maximum. Kotace se většinu dne pohybovaly kolem úrovně 1,36 a nepochybujeme, že tato hladina kupce dlouho nezadrží. Vše, co bylo uvedeno v článku o EUR/USD, platí i pro GBP/USD – a obecně pro všechny páry s americkým dolarem. Nezapomeňme: nejedná se o pokles eura nebo libry – to americký dolar vytrvale oslabuje. Bez "faktoru Trump" bychom pravděpodobně žádný růst neviděli. Stejně jako euro se i britská libra na začátku ledna připravovala na dlouhodobý pokles po silné korekci, ale Donald Trump obrátil celý devizový trh vzhůru nohama.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Proč skončila prop firma My Forex Funds (MFF) a přichází její comeback?
Vyplatí se kupovat akciové vítěze minulého roku?
VIDEO: 10 trhů, které mohou v roce 2026 explodovat
Je téměř bezcenný a za nic ho nevyměníte. Laoský kip v zemi vystřídal „tygří jazyk“
Párové obchodování: Definice, strategie a příklad tradingu
Jak moc se vyplatí hedging? (41. díl)
Predikce finančních trhů 2026 – Akcie, komodity, kryptoměny
Německé akciové indexy DAX: Proč silná ekonomika neznamená silný akciový trh (12. díl)
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Proč skončila prop firma My Forex Funds (MFF) a přichází její comeback?
Vyplatí se kupovat akciové vítěze minulého roku?
VIDEO: 10 trhů, které mohou v roce 2026 explodovat
Je téměř bezcenný a za nic ho nevyměníte. Laoský kip v zemi vystřídal „tygří jazyk“
Párové obchodování: Definice, strategie a příklad tradingu
Jak moc se vyplatí hedging? (41. díl)
Predikce finančních trhů 2026 – Akcie, komodity, kryptoměny
Německé akciové indexy DAX: Proč silná ekonomika neznamená silný akciový trh (12. díl)
Denní kalendář událostí
Členka Fedu Michelle Bowman
V USA podnikové objednávky
Na Novém Zélandu obchodní bilance
V USA týdenní změna zásob ropy
V Číně výrobní a nevýrobní index PMI
V USA index PPI
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V Německu hrubý domácí produkt (HDP)
V Německu index CPI
V Japonsku index CPI
Členka Fedu Michelle Bowman
V USA podnikové objednávky
Na Novém Zélandu obchodní bilance
V USA týdenní změna zásob ropy
V Číně výrobní a nevýrobní index PMI
V USA index PPI
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V Německu hrubý domácí produkt (HDP)
V Německu index CPI
V Japonsku index CPI
Tradingové analýzy a zprávy
Poskytovatelé služeb s kryptoaktivy zřejmě budou muset tyto obchody hlásit
ČNB podle analytiků ve čtvrtek úrokové sazby nezmění
Trump kvůli dohodě s Čínou pohrozil Kanadě
Trump: Indie bude kupovat venezuelskou ropu
WSJ: Nvidia přehodnocuje investici 100 miliard dolarů do OpenAI
Novým šéfem amerického úřadu statistiky práce má být Matsumoto, řekl Trump
Akcie v USA oslabují, může za to oznámení o novém šéfovi Fedu
Podle prezidenta Trumpa je dohoda o konci války na Ukrajině blízko
Cena zlata a stříbra prudce klesá, nominace nového šéfa Fedu posílila dolar
Forex: Dolar zpevňuje po oznámení nominanta do čela americké centrální banky
Poskytovatelé služeb s kryptoaktivy zřejmě budou muset tyto obchody hlásit
ČNB podle analytiků ve čtvrtek úrokové sazby nezmění
Trump kvůli dohodě s Čínou pohrozil Kanadě
Trump: Indie bude kupovat venezuelskou ropu
WSJ: Nvidia přehodnocuje investici 100 miliard dolarů do OpenAI
Novým šéfem amerického úřadu statistiky práce má být Matsumoto, řekl Trump
Akcie v USA oslabují, může za to oznámení o novém šéfovi Fedu
Podle prezidenta Trumpa je dohoda o konci války na Ukrajině blízko
Cena zlata a stříbra prudce klesá, nominace nového šéfa Fedu posílila dolar
Forex: Dolar zpevňuje po oznámení nominanta do čela americké centrální banky
Blogy uživatelů
Výběr z nedělní přípravy: měnové páry EUR/USD a USD/JPY
Týden na S&P 500: Trhy mají za sebou hodně živý týden, čeká je další zkouška
Jak inflace ovlivňuje měnový trh?
Zlatá a stříbrná horečka vrcholí
Lednový efekt aneb předpovídá úspěšný start akcií zisky pro zbytek roku?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (30. ledna)
Trhy v šoku: Prekvapenie pre USD, drahé kovy a krypto
Proč krypto velryby sází na cenné kovy?
Jak si dlouhodobě zvýšit winrate
Rozhovor s úspěšným prop traderem: Toan o své cestě od digitálního marketingu k ziskovému tradingu
Výběr z nedělní přípravy: měnové páry EUR/USD a USD/JPY
Týden na S&P 500: Trhy mají za sebou hodně živý týden, čeká je další zkouška
Jak inflace ovlivňuje měnový trh?
Zlatá a stříbrná horečka vrcholí
Lednový efekt aneb předpovídá úspěšný start akcií zisky pro zbytek roku?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (30. ledna)
Trhy v šoku: Prekvapenie pre USD, drahé kovy a krypto
Proč krypto velryby sází na cenné kovy?
Jak si dlouhodobě zvýšit winrate
Rozhovor s úspěšným prop traderem: Toan o své cestě od digitálního marketingu k ziskovému tradingu
Forexové online zpravodajství
Mezinárodní investoři ani ČNB vyšší rozpočtový schodek ČR jako problematický nevidí, ČNB totiž nově signalizuje možné až dvojí letošní snížení – nikoli zvýšení – úrokových sazeb. Nevylučuje zásadní pád zahraničních akciových trhů
Americká burza končí týden v červeném
Denní shrnutí: Historický den pro drahé kovy; STŘÍBRO ztrácí 30 %; USD posiluje 💡
Praskla bublina na trhu s drahými kovy❓ STŘÍBRO kleslo o více než 33 % během jediného dne 🚨
Tři trhy, které sledovat příští týden (30. 1. 2026)
Herní společnosti ve velkých slevách 🚨 Ukončí Project Genie tradiční éru herního vývoje❓
KLA zveřejnila výsledky za 2Q
Frankfurtská burza zakončila týden růstem
Verizon zaznamenal ve 4Q výrazný růst nových zákazníků a oznámil zpětný odkup akcií za 25 mld. USD
Index nákupních manažerů z Chicaga vzrostl
Mezinárodní investoři ani ČNB vyšší rozpočtový schodek ČR jako problematický nevidí, ČNB totiž nově signalizuje možné až dvojí letošní snížení – nikoli zvýšení – úrokových sazeb. Nevylučuje zásadní pád zahraničních akciových trhů
Americká burza končí týden v červeném
Denní shrnutí: Historický den pro drahé kovy; STŘÍBRO ztrácí 30 %; USD posiluje 💡
Praskla bublina na trhu s drahými kovy❓ STŘÍBRO kleslo o více než 33 % během jediného dne 🚨
Tři trhy, které sledovat příští týden (30. 1. 2026)
Herní společnosti ve velkých slevách 🚨 Ukončí Project Genie tradiční éru herního vývoje❓
KLA zveřejnila výsledky za 2Q
Frankfurtská burza zakončila týden růstem
Verizon zaznamenal ve 4Q výrazný růst nových zákazníků a oznámil zpětný odkup akcií za 25 mld. USD
Index nákupních manažerů z Chicaga vzrostl
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Ozvěny trhu - Proč palladium?
Mladí vs. staří: jak by Češi naložili s rychlou půjčkou 80 tisíc korun? Výsledek je překvapivý
Tomáš Vlk: Silné euro nevadí, přeložily si trhy postoj ECB (komentář analytika)
Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 31. prosince? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
Ranné zhrnutie (04.04.2022)
Forex: Evropské měny znovu pod tlakem
Vlády zachraňujú ekonomiku
Čo znamená nemecká pomocná ruka Grécku
USDJPY: Pár se obchoduje při 15 měsíčních minimech
Technická analýza - dolaru v tomto týdnu dochází dech, pozitivně naladěná libra boduje
Ozvěny trhu - Proč palladium?
Mladí vs. staří: jak by Češi naložili s rychlou půjčkou 80 tisíc korun? Výsledek je překvapivý
Tomáš Vlk: Silné euro nevadí, přeložily si trhy postoj ECB (komentář analytika)
Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 31. prosince? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
Ranné zhrnutie (04.04.2022)
Forex: Evropské měny znovu pod tlakem
Vlády zachraňujú ekonomiku
Čo znamená nemecká pomocná ruka Grécku
USDJPY: Pár se obchoduje při 15 měsíčních minimech
Technická analýza - dolaru v tomto týdnu dochází dech, pozitivně naladěná libra boduje
Blogy uživatelů
Burzovní grafy: Mírný pokles udržel index S&P 500 pod rezistencí
Ředitel XTB pro region střední Evropy radí: Jak ochránit investiční účet
Dolarové měnové páry v klíčových zónách: GBP/USD a AUD/USD
Jak na indikátor MACD
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 28.9.2012
Měnový pár EUR/GBP: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 TF)
Praktická ukázka: Obchodování před Vánocemi
Aktuální obchodní příležitosti: GBP/JPY a AUD/CAD
Výběr z nedělní přípravy: měnové páry EUR/USD a USD/JPY
Klouzavé průměry - jednoduché a efektivní indikátory
Burzovní grafy: Mírný pokles udržel index S&P 500 pod rezistencí
Ředitel XTB pro region střední Evropy radí: Jak ochránit investiční účet
Dolarové měnové páry v klíčových zónách: GBP/USD a AUD/USD
Jak na indikátor MACD
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 28.9.2012
Měnový pár EUR/GBP: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 TF)
Praktická ukázka: Obchodování před Vánocemi
Aktuální obchodní příležitosti: GBP/JPY a AUD/CAD
Výběr z nedělní přípravy: měnové páry EUR/USD a USD/JPY
Klouzavé průměry - jednoduché a efektivní indikátory
Vzdělávací články
Zlato, ropa a zemní plyn: Euforie z komodit zmizela! Čekají nás časy cenových poklesů?
Akciové indexy Nasdaq: Indexy, které hýbou světem technologií (7. díl)
Od zlatého standardu k válečnému chaosu. S japonským jenem to vždy bylo nahoru, dolů
Začněte si vydělávat tradingem pomocí této jednoduché metody
Podstata komodit: Průzkum hlavních trhů a jejich specifik
Nejlepší trading příležitosti - kde a jak profitovali tradeři (duben 2024)
VIP zóna FXstreet.cz v prosinci 2025: Závěr roku ve znamení stabilních zisků
Největší problém indexu S&P 500
Intradenní obchodníci IX. (taktiky při zadávání pokynů 1.)
Naučte se ovládnout strach z tradingu
Zlato, ropa a zemní plyn: Euforie z komodit zmizela! Čekají nás časy cenových poklesů?
Akciové indexy Nasdaq: Indexy, které hýbou světem technologií (7. díl)
Od zlatého standardu k válečnému chaosu. S japonským jenem to vždy bylo nahoru, dolů
Začněte si vydělávat tradingem pomocí této jednoduché metody
Podstata komodit: Průzkum hlavních trhů a jejich specifik
Nejlepší trading příležitosti - kde a jak profitovali tradeři (duben 2024)
VIP zóna FXstreet.cz v prosinci 2025: Závěr roku ve znamení stabilních zisků
Největší problém indexu S&P 500
Intradenní obchodníci IX. (taktiky při zadávání pokynů 1.)
Naučte se ovládnout strach z tradingu
Tradingové analýzy a zprávy
USD/JPY - Intradenní výhled 14.5.2025
Index DAX - Intradenní výhled 10.6.2021
Ropa zdražuje kvůli výpadkům v dodávkách
CAC 40 - Intradenní výhled 18.12.2025
Technická analýza USD/JPY a AUD/NZD
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (7.12.2020)
Soukromý sektor USA vytvořil více míst
Zlato - Intradenní výhled 27.9.2017
Forex: USD/CAD se drží v obchodním pásmu
Nejsilnější a nejslabší měny 20.8.2021
USD/JPY - Intradenní výhled 14.5.2025
Index DAX - Intradenní výhled 10.6.2021
Ropa zdražuje kvůli výpadkům v dodávkách
CAC 40 - Intradenní výhled 18.12.2025
Technická analýza USD/JPY a AUD/NZD
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (7.12.2020)
Soukromý sektor USA vytvořil více míst
Zlato - Intradenní výhled 27.9.2017
Forex: USD/CAD se drží v obchodním pásmu
Nejsilnější a nejslabší měny 20.8.2021
Témata v diskusním fóru
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
stop loss
Poslední věty tradera před ztrátou
Jak řídit otevřené pozice na forexu
Intradenní obchodníci IV. (Co další analýzy - vlivy na trh ?)
Analýza od tradera: EUR/USD, USD/JPY a káva
Shortovat nyní americký dolar?
GBP/USD
Elliottovy vlny: Týdenní analýza FX marketu
EUR/USD
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (říjen 2025)
stop loss
Poslední věty tradera před ztrátou
Jak řídit otevřené pozice na forexu
Intradenní obchodníci IV. (Co další analýzy - vlivy na trh ?)
Analýza od tradera: EUR/USD, USD/JPY a káva
Shortovat nyní americký dolar?
GBP/USD
Elliottovy vlny: Týdenní analýza FX marketu
EUR/USD




