Ticker Tape by TradingView
Přehled vývoje páru EUR/USD dne 13. srpna: Trump a Čína se opět dohodli — tentokrát jen dočasně
Měnový pár EUR/USD se opět obchodoval poměrně klidně. Ačkoli se pár úplně "nezasekl" na místě, volatilita zůstává nízká. Momentálně tu není jasné pohybující se boční pásmo, ale ani trendový pohyb. Domnívám se, že trh čeká na výsledky jednání mezi Donaldem Trumpem a Vladimirem Putinem, které jsou naplánovány na pátek 15. srpna na Aljašce. Této věci jsme se podrobně věnovali v článku o páru GBP/USD. Prozatím se zaměřme na aktuálnější témata.
Ve čtvrtém či pátém měsíci obchodní války se trh naučil reagovat klidně na jakákoli nová cla. Jen za posledních několik týdnů Trump oznámil nebo zavedl cla vůči více než 60 zemím. V podstatě to vypadá, že americký prezident hodlá uvalit cla na každou zemi světa – cla, která nakonec zaplatí američtí spotřebitelé – což je smutná ironie. Zahraniční země utrpí kvůli poklesu exportu do USA, zatímco američtí spotřebitelé naplní federální rozpočet, což umožní Trumpovi vystoupit na pódiu s papírem ukazujícím aktuální tempo růstu americké ekonomiky.
Pochopitelně neuvidíme v Trumpových rukou jiné listy papíru, které by ukazovaly pokles na trhu práce, pokles podnikatelské aktivity nebo růst inflace. Republikán slíbil "zlatý věk" a v podstatě svůj slib dodržel. Trump slíbil, že americká ekonomika bude v recesi jen krátce — a nelhal. Ve druhém čtvrtletí vzrostla ekonomika o 3 %, což je výrazně nad i těmi nejoptimističtějšími prognózami. Pokud jde o všechny ostatní ukazatele, americký prezident je bude ignorovat. Každý, kdo jim bude věnovat pozornost, bude označen za zrádce.
Proto nová cla už nikoho nepřekvapují. Také situace kolem Federálního rezervního systému je neobvyklá a nepříznivá. Je těžké říci, zda Fed v historii USA někdy ztratil svou nezávislost. Pokud ano, bylo to velmi dávno. V každém případě je nezávislost Fedu zaručena Ústavou, ale Trump je pravděpodobně nejlepším politikem na světě, pokud jde o schopnost obcházet zákony. Dokonce se zdá, že jeho tým netvoří odborníci na ekonomii, vyjednávání nebo sociologii, ale lidé, kteří umějí hledat skuliny, podnikat a vydělávat peníze z ničeho – a všichni jsou zdatnými psychology.
Zdá se, že Trump přináší zcela nový přístup do americké politiky – takový, kdy zemi neřídí odborníci na danou oblast, ale lidé, kteří umějí nejlépe těžit z jakékoli situace. Trump byl celý život podnikatelem a jeho politika je v podstatě jeden velký byznys. Je to pro Ameriku dobře, nebo špatně? Záleží na úhlu pohledu. Z pohledu obyčejných Američanů špatně. Z pohledu elity země dobře.
Trump má stále jeden problém, který by mu mohl vše zhatit – volby. Nepochybujeme, že při současném volebním systému by za čtyři roky utrpěl drtivou porážku. Proto musí urychleně přijít s takovou strategií, která mu zajistí vítězství buď pro něj samotného, nebo pro jím vybraného nástupce.
Průměrná volatilita páru EUR/USD za posledních pět obchodních dnů k 13. srpnu činí 85 pipsů, což je považováno za "střední". Ve středu očekáváme pohyb páru v rozmezí 1,1590–1,1760. Kanál dlouhodobé lineární regrese směřuje nahoru, což stále ukazuje na růstový trend. Indikátor CCI třikrát vstoupil do zóny přeprodanosti, což signalizuje možnost obnovení růstového trendu.
Nejbližší úrovně supportu:
S1 – 1,1658
S2 – 1,1597
S3 – 1,1536
Nejbližší úrovně rezistence:
R1 – 1,1719
R2 – 1,1780
R3 – 1,1841
Obchodní doporučení:
Pár EUR/USD může obnovit růstový trend. Americký dolar je stále pod silným vlivem Trumpovy politiky a on rozhodně nehodlá "zastavovat rozjetý vlak". Dolar posílil, jak jen mohl, ale nyní se zdá, že nastal čas na nový, dlouhodobější pokles. Pokud se cena nachází pod klouzavým průměrem, je možné uvažovat o malých short pozicích s cíli na 1,1536 a 1,1475. Nad klouzavým průměrem zůstávají relevantní long pozice s cíli na 1,1719 a 1,1760 v rámci pokračování trendu.
Vysvětlení k ilustracím:
- Kanály lineární regrese pomáhají určit převládající trend. Pokud oba kanály ukazují stejným směrem, je trend silný.
- Linie klouzavého průměru (20,0, vyhlazená) určuje krátkodobý trend a směr obchodování.
- Úrovně Murray slouží jako potenciální cílové zóny pro cenové pohyby a korekce.
- Úrovně volatility (červené čáry) označují pravděpodobné obchodní pásmo pro nadcházející seanci na základě aktuálních údajů o volatilitě.
- Indikátor CCI: Hodnoty pod -250 signalizují přeprodanost, zatímco hodnoty nad +250 ukazují na překoupenost, což může vést ke změně trendu.
Klíčová slova: Čína | Peníze | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USA | Americká ekonomika | Politika | Americký dolar | CCI | Ekonomika | Fed | Indikátor | Korekce | Long | Long pozice | Měnový pár | Pozice | Rezistence | Short | Trend | Volatilita | Doporučení | EUR | USD | GBP | Obchodování | Americký prezident | Byznys | Výsledky | Cena | Dolar | Indikátor CCI | Trh | Volatility | Volby | Přehled | Tempo růstu | Měnový pár EUR/USD | Vydělávat peníze | Obchodní války | Obchodní pásmo | Rozpočet | Lineární regrese | Tempo růstu americké ekonomiky | Ukazatele | Trump | Prezident | Pokles | Situace | Růst inflace | Americké ekonomiky | Překoupenost | Spotřebitelé | Růst | Ekonomiky | Války | Práce | Cenové pohyby | Podnikatelské aktivity | Pokles podnikatelské aktivity | JDE | Pár EUR/USD | Odborníci | Růstový trend | Velký byznys | ANO | Pokračování trendu | Regrese | Pozornost | Průměrná volatilita | 3М | Volatilita páru EUR/USD | Murray | Nezávislost | Vice | Elity | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | Nezávislost Fedu | Vítězství | Trendový pohyb | Rozjetý vlak | Republikán | Nová cla | Přeprodanost |
Čtěte více
-
Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 21. ledna: libra se chytá stébla
Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pondělí růst, který se shodoval se začátkem americké obchodní seance. Je důležité poznamenat, že tento růst nevyplýval z žádné konkrétní ekonomické události, ani nesouvisel s inaugurací Donalda Trumpa, protože růstový pohyb začal v jinou dobu. V jednu chvíli začal dolar klesat, což vyvolalo otázky ohledně důvodu za tímto vývojem. -
Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 23. ledna: Libra se plazí vzhůru a už nyní je překoupená
Měnový pár GBP/USD ve středu pokračoval v mírném vzestupném trendu, a to i přes absenci konkrétních či lokálních důvodů pro takový vývoj. Během dne nebyly zveřejněny žádné makroekonomické zprávy ani významné události jak ve Spojeném království, tak v USA. Pokud jde o Donalda Trumpa, ten nyní denně vystupuje na veřejnosti a každý den vydává přibližně 15 prohlášení, z nichž 14 pravděpodobně do večera zapomene. Tento postřeh není míněn sarkasticky; během jeho prvního funkčního období analytici sledovali počet nepravdivých výroků amerického prezidenta, který činil v průměru asi 14,7 denně. -
Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 24. ledna: Libra může růst ještě několik týdnů
Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval beze změny, jelikož tento den nedošlo k žádnému významnému fundamentálnímu ani makroekonomickému vývoji. Ani Donald Trump navíc nepronesl žádné pozoruhodné prohlášení, které by mohlo způsobit rozruch na trhu. Libra i dolar proto zažívaly relativně klidné obchodování v očekávání nadcházejících zasedání Bank of England (BoE) a Federálního rezervního systému (Fed). -
Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 27. března: britská libra stagnuje
Ve středu se měnový pár GBP/USD otevřeně obchodoval ve flat rozpětí. Volatilita zůstává nízká, bez trendových pohybů i v rámci dne. Jinými slovy, trh jednoduše stagnuje. Pozoruhodné je, že obchodníci nadále ignorují téměř všechny makroekonomické a fundamentální údaje. Například včera vyšlo najevo, že inflace ve Velké Británii klesla na 2,8 % a jádrová inflace na 3,5 % – tedy pod očekávání. Co tyto zprávy naznačují? Naznačují, že inflace ve Spojeném království není tak špatná, jak minulý týden varoval guvernér Bank of England Andrew Bailey. Klesající inflace znamená, že BoE se může v nejbližší době přiklonit k mírně holubičímu postoji a libra, která bez zjevného důvodu prudce vzrostla, by mohla alespoň začít korigovat. -
Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 28. března: libra stěží klesla, než opět vzrostla
Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek opět obchodoval na vyšší úrovni, přestože jen o několik dní dříve jakoby začala korekce směrem dolů. Trh již strávil slabou zprávu o vývoji inflace ve Spojeném království a silné údaje o zboží dlouhodobé spotřeby v USA. Co však dělat, když Trump druhý den oznámí nová cla a dolar opět klesne? V důsledku toho stále nevidíme ani náznak pořádné korekce – pouze mírný pullback. -
Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 6. března: Roste také libra. Nepotřebuje k tomu žádný důvod
Měnový pár GBP/USD ve středu pokračoval v růstu a v tuto chvíli pro tento pohyb nejsou nutné projevy představitelů centrálních bank ani makroekonomické údaje. Jediné, co je důležité, je Donald Trump, který každý den něco říká, dává rozhovory nalevo i napravo a vyhrožuje polovině zemí světa. Dolar se propadá do propasti. I když z krátkodobého hlediska může být Trumpova politika pro USA výhodná, opakovaně jsme varovali, že hlavní světoví hráči nebudou skákat tak, jak Trump píská. Americký prezident chce vyrovnat obchodní deficit. Kdo však za tento deficit může? Pokud američtí spotřebitelé dávají přednost čínskému zboží, protože je levnější, nebo evropským automobilům kvůli jejich kvalitě, je to vina Číny a EU? Nebo je to vina Ameriky, kde jsou pracovní síla, zboží a služby astronomicky drahé? -
Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD. Libra se nadále potápí jako kámen na dno Mariánského příkopu
Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pondělí pokles, který se očekával. Za posledních pět obchodních dní britská libra ztratila 450 pipsů a za poslední tři měsíce se propadla o 1 300 pipsů. Stále se domníváme, že to ještě není pro libru dno. Když se podíváme na týdenní časový rámec, je zřejmé, proč tento scénář předpokládáme. Poslední úsek 16letého klesajícího trendu skončil kolem úrovně 1,0350. Tehdy se mnozí domnívali, že to pro libru znamená to nejhorší a že už nemůže dále klesat. Před třemi měsíci však mohla začít nová fáze globálního trendu. Pokud je to pravda, měl by pokles pokračovat přinejmenším do dosažení parity. -
Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD tento týden: Libra se přibližuje k 1,1800
Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu směrem dolů. Zatímco páteční pokles lze přičíst silným údajům z amerického trhu práce a nezaměstnanosti, dřívější poklesy byly přičítány "dluhopisové krizi" ve Velké Británii. Libra však klesá již tři měsíce v řadě, což je trend, který jsme předpovídali již v roce 2024. Tyto faktory – ať už jde o silné údaje z USA, nebo o problémy specifické pro Spojené království – přispívají k poklesu pouze lokálně. Globálně se situace nemění: libra je stále přeprodaná a její cena zatím neodráží očekávané uvolnění měnové politiky Bank of England, na rozdíl od dolaru, který již zahrnuje uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému. -
Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD – 21. května: Horská dráha pokračuje
V úterý měnový pár GBP/USD oslabil, na rozdíl od pondělí. Zatímco u eura bylo nutné hledat důvody pro pokles dolaru, technický obraz libry je v tuto chvíli jasný a vše vysvětluje. Libra se už déle než měsíc pohybuje v bočním pásmu. Nejde o nejčistší pohyb do strany (flat) s dokonale vodorovnými hranicemi, ale pokud vynecháme krátký pokles pod 1,3200 (který nastal po zprávě o 115% snížení obchodních cel mezi Čínou a USA), pak se libra obchoduje mezi 1,3220 a 1,3420 už déle než měsíc. V posledních seancích jsme viděli růst cen, nyní vidíme pokles. Makroekonomické pozadí tento týden zůstává slabé – nejsou přítomny žádné fundamentální impulsy. -
Přehled vývoje na trhu
Market • USA Republikáni představují daňový zákon, ale čeká je tvrdá práce. Trump jmenuje Jeromeho Powella, na ... -
Přehled vývoje páru EUR/USD dne 22. listopadu 2024: Euro směřuje k dalšímu poklesu
Měnový pár EUR/USD se ve středu a ve čtvrtek obchodoval monotónně a nevýrazně. Po dosažení úrovně Murray 2/8 na úrovni 1,0498 cena neprovedla žádnou korekci směrem vzhůru ani se výrazněji nepohnula a místo toho konsolidovala do strany. Euro se nedokázalo usadit ani nad klouzavým průměrem, který zůstává velmi blízko současných cenových úrovní. To vede k prvnímu závěru: na trhu chybějí kupci. -
Přehled vývoje páru EUR/USD. 10. července 2025
Pár si udržel mírný sestupný sklon, jak jsme uvedli ve všech nedávných článcích. Aktuální pohyb trhu však není ničím jiným než standardní technickou korekcí a není podpořen žádnými významnými faktory. -
Přehled vývoje páru GBP/USD dne 18. prosince. Zasedání centrálních bank už podpořila libru
Měnový pár GBP/USD se v pondělí a v úterý obchodoval na vyšší úrovni. V pondělí pro tento růst neexistovaly žádné jasné důvody ani základ, protože makroekonomické pozadí ze Spojeného království a USA libru ani dolar rozhodně nepodpořily. Přesto britská měna opět projevila silnou touhu po růstu. Domníváme se, že růst libry může souviset s nadcházejícími zasedáními Federálního rezervního systému a Bank of England, z nichž první se uskuteční dnes večer. Pojďme si analyzovat, proč libra vzrostla a zda bude v růstu pokračovat. -
Přehled vývoje páru GBP/USD dne 19. listopadu: libra se potácí mezi životem a smrtí
Měnový pár GBP/USD se v pondělí nejevil příliš nakloněn výraznějším pohybům, což znamenalo za poslední měsíce vzácně klidný den. I když byla seance poměrně klidná, volatilita britské libry se v posledních týdnech zvýšila. To je pro intradenní obchodníky pozitivní vývoj, protože umožňuje ziskovější obchodní příležitosti na základě lokálních signálů. Když jsou denní cenové pohyby omezeny na 50 pipsů, je dosažení zisku náročné. Pár se však nyní pravidelně pohybuje kolem 100 pipsů denně. -
Přehled vývoje páru GBP/USD – 8. července 2025
Měnový pár GBP/USD v pondělí mírně oslabil, přesto je zatím předčasné hovořit o klesajícím trendu. Z technického hlediska se pár nadále obchoduje pod linií klouzavého průměru, nicméně indikátor CCI vstoupil do zóny přeprodanosti. Neexistují žádné fundamentální důvody, proč očekávat silný růst USD. Připomeňme, že trh stále jednoduše ignoruje skutečně solidní ekonomická data z USA – například údaje z trhu práce nebo pokračující jestřábí politiku Fedu. To naznačuje, že obchodníci se mnohem více soustředí na dění kolem rozhodnutí Donalda Trumpa. A vzhledem k absenci pozitivních zpráv tímto směrem zůstává dolar slabý. -
Přehled vývoje USD, EUR, GBP: Dolar bude pravděpodobně pokračovat v růstu, euro a libra zůstávají pod tlakem
Kumulativní dlouhá pozice na dolaru za sledovaný týden poprvé od ledna vzrostla na 8,921 mld. USD, avšak přebytek nelze považovat za významný. Je ale možné, že jsme svědky změny trendu. Na dlouhodobé závěry je ještě brzy, protože rozhodující roli nehrál růst poptávky po dolaru, ale pokles eura, které za týden ztratilo 5,4 mld. EUR. -
Přehled vývoje USD/JPY: jen hledá stabilitu
Index spotřebitelských cen (CPI) v USA se v červnu snížil z 3,0 % na 2,9 %, což je pod prognózou. Trh však reagoval klidně, protože to nezvýšilo další tlak na Federální rezervní systém. Fed se zaměřuje především na jádrový index, nikoliv na celkový, který sice nadále klesá, ale ne natolik rychle, aby to ovlivnilo stabilní prognózy Fedu. -
Přehled vývoje USD, NZD a AUD: Trhy jsou plné optimismu a vojenské akce na Ukrajině ignorují
Konflikt na Ukrajině se na finančních trzích překvapivě neodráží. Poptávka po surovinách zůstává vysoká, ropa se obchoduje v blízkosti 100 USD za barel. Poptávka po zlatě však neroste a cena plynu v nizozemském hubu klesla na 1 100 USD/1 000 metrů krychlových. Výnosy státních dluhopisů evropských zemí jsou také pod mírným tlakem a jejich pokles nepřesahuje obvyklou volatilitu. Akciové indexy USA a evropských zemí se v pondělí rovněž uzavřely v červeném pásmu, zatímco indexy asijsko-pacifických zemí v úterý vykázaly silný růst. -
Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 39. týden
EUR/USD prožilo minulý týden dvě zásadní události v podobě zasedání FOMC, kde překvapivě nedošlo k přistoupení k ... -
Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 39. týden
EUR/USD prožilo minulý týden dvě zásadní události v podobě zasedání FOMC, kde překvapivě nedošlo k přistou...
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Carry trade s českou korunou: Jak využít rozdílu v úrokových sazbách
Prop Trading: Co byste měli umět, než se pustíte do obchodní výzvy?
Marek Soska z RebelsFunding: Regulace přijde, ale klíčem zůstává důvěra a férovost
VIDEO: Jak fungují akcie? Naučte se vydělávat na burze 📈
Mezi naftovými poli u Kaspiku se platí manatem. Jaká je historie měny Ázerbájdžánu?
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za červenec 2025: Klidné léto přináší stabilní zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2025)
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Carry trade s českou korunou: Jak využít rozdílu v úrokových sazbách
Prop Trading: Co byste měli umět, než se pustíte do obchodní výzvy?
Marek Soska z RebelsFunding: Regulace přijde, ale klíčem zůstává důvěra a férovost
VIDEO: Jak fungují akcie? Naučte se vydělávat na burze 📈
Mezi naftovými poli u Kaspiku se platí manatem. Jaká je historie měny Ázerbájdžánu?
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za červenec 2025: Klidné léto přináší stabilní zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2025)
XTB se chce znovu přiblížit traderům, říká regionální šéf Vladimír Holovka
Prop Trading: Získejte náskok v obchodování s letní slevou 25 % od RebelsFunding!
Akciové indexy podle velikostí společností (4. díl)
Denní kalendář událostí
V Číně nové půjčky
Člen Fedu Thomas Barkin
V USA týdenní statistický bulletin API
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA newyorský výrobní index
V USA maloobchodní tržby
V Itálii státní svátek
Ve Francii státní svátek
V Číně maloobchodní tržby
V Číně nové půjčky
Člen Fedu Thomas Barkin
V USA týdenní statistický bulletin API
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA newyorský výrobní index
V USA maloobchodní tržby
V Itálii státní svátek
Ve Francii státní svátek
V Číně maloobchodní tržby
Tradingové analýzy a zprávy
Růst ekonomiky Ruské federace ve druhém čtvrtletí zpomalil na 1,1 procenta
Forex: Dolar nadále oslabuje, trhy od americké centrální banky očekávají snížení sazeb
Komodity: Ropa zlevňuje po zprávě o růstu zásob v USA, Brent je blízko 65 USD
Pražská burza dál posunula své historické maximum, index PX posílil o 0,2 pct
Forex: Koruna se k dolaru vrátila na nejsilnější hodnoty za několik let
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
CNBC: Trumpova administrativa zvažuje 11 kandidátů na příštího šéfa Fedu
IEA čeká příští rok na ropných trzích rekordní přebytek
Růst polské ekonomiky ve druhém čtvrtletí zrychlil na 3,4 procenta
Ekonomové kritizují německou vládu po 100 dnech u moci kvůli nedostatku reforem
Růst ekonomiky Ruské federace ve druhém čtvrtletí zpomalil na 1,1 procenta
Forex: Dolar nadále oslabuje, trhy od americké centrální banky očekávají snížení sazeb
Komodity: Ropa zlevňuje po zprávě o růstu zásob v USA, Brent je blízko 65 USD
Pražská burza dál posunula své historické maximum, index PX posílil o 0,2 pct
Forex: Koruna se k dolaru vrátila na nejsilnější hodnoty za několik let
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
CNBC: Trumpova administrativa zvažuje 11 kandidátů na příštího šéfa Fedu
IEA čeká příští rok na ropných trzích rekordní přebytek
Růst polské ekonomiky ve druhém čtvrtletí zrychlil na 3,4 procenta
Ekonomové kritizují německou vládu po 100 dnech u moci kvůli nedostatku reforem
Blogy uživatelů
Moje cesta prop tradingem: Sázka na posílení amerického dolaru se mi krutě vymstila
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 11.–17. srpna
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD a bitcoin: Trhy čekají na jasnější signály
Praktická ukázka: To moc klidný týden nebyl
Ethereum roste o 33 % za týden: Přichází nová éra této kryptoměny?
Tichý zabiják tradingového výkonu: Jak vás psychicky ničí dny, kdy vůbec nekliknete na myš
Vše, co POTŘEBUJETE vědět o Slippage, obchodování zpráv a grafech Ask/Bid na RebelsFunding
INVESTIČNÍ GLOSA: Bitcoiny nebo akcie SpaceX pro seniory? Trump chce supermoderní penzijko
Zlato jako aktivum pohledem psychologa | Marek Horňanský
Bude snižování amerických úroků výhodné pro small caps?
Moje cesta prop tradingem: Sázka na posílení amerického dolaru se mi krutě vymstila
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 11.–17. srpna
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD a bitcoin: Trhy čekají na jasnější signály
Praktická ukázka: To moc klidný týden nebyl
Ethereum roste o 33 % za týden: Přichází nová éra této kryptoměny?
Tichý zabiják tradingového výkonu: Jak vás psychicky ničí dny, kdy vůbec nekliknete na myš
Vše, co POTŘEBUJETE vědět o Slippage, obchodování zpráv a grafech Ask/Bid na RebelsFunding
INVESTIČNÍ GLOSA: Bitcoiny nebo akcie SpaceX pro seniory? Trump chce supermoderní penzijko
Zlato jako aktivum pohledem psychologa | Marek Horňanský
Bude snižování amerických úroků výhodné pro small caps?
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí – Dolar oslabuje kvůli očekávání snižování sazeb
Německý index DAX si připsal 0,67 %
CHN.cash roste o 2,6 % 📈 Čínské akcie na vzestupu
Gildan koupí HanesBrands za 2,2 miliardy USD, zdvojnásobí své tržby
USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 8. srpnu vzrostly o 3036 tis. barelů
Čínský Tencent zveřejnil výsledky hospodaření za 2Q
Pražská burza na novém rekordu
Rigetti Computing – nový lídr kvantového trhu?
US Open: US2000 dosahuje únorových maxim díky optimismu na Wall Street📈 AMD roste o 7 %
BREAKING: Ropa reaguje na zprávu o zásobách EIA
Denní shrnutí – Dolar oslabuje kvůli očekávání snižování sazeb
Německý index DAX si připsal 0,67 %
CHN.cash roste o 2,6 % 📈 Čínské akcie na vzestupu
Gildan koupí HanesBrands za 2,2 miliardy USD, zdvojnásobí své tržby
USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 8. srpnu vzrostly o 3036 tis. barelů
Čínský Tencent zveřejnil výsledky hospodaření za 2Q
Pražská burza na novém rekordu
Rigetti Computing – nový lídr kvantového trhu?
US Open: US2000 dosahuje únorových maxim díky optimismu na Wall Street📈 AMD roste o 7 %
BREAKING: Ropa reaguje na zprávu o zásobách EIA
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Bitcoin: 115 000 USD – další zastávka, nebo past na býky?
AUD/USD. Zpráva o australském trhu práce vykazuje červená čísla a AUD zůstává pod tlakem
EURUSD – odpor mezi 1.1800 a 1.1835
Gold prices rise as dollar falls after Fed rate hike
Prodej aut v Číně v listopadu sedmý měsíc klesl, tentokrát o 9,1 procenta
Výrazný obrat pro Netflix
Tomšík (ČNB): Negativní sazby možné, ne optimální. Jsem pro intervence. Hampl: Sentiment je za ekonomikou nejvíce v novodobé historii ČR
Euro a ECB
Rozbřesk: Vysokou ziskovost si tuzemské firmy udržely i ve druhém čtvrtletí
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 21.10.2020
Bitcoin: 115 000 USD – další zastávka, nebo past na býky?
AUD/USD. Zpráva o australském trhu práce vykazuje červená čísla a AUD zůstává pod tlakem
EURUSD – odpor mezi 1.1800 a 1.1835
Gold prices rise as dollar falls after Fed rate hike
Prodej aut v Číně v listopadu sedmý měsíc klesl, tentokrát o 9,1 procenta
Výrazný obrat pro Netflix
Tomšík (ČNB): Negativní sazby možné, ne optimální. Jsem pro intervence. Hampl: Sentiment je za ekonomikou nejvíce v novodobé historii ČR
Euro a ECB
Rozbřesk: Vysokou ziskovost si tuzemské firmy udržely i ve druhém čtvrtletí
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 21.10.2020
Blogy uživatelů
SATS DJIA Live 12/2021
100% za den - 2.2.2021
Forex Edge: Aktuální trading příležitosti na EUR/USD
Výběr z nedělní přípravy: Index S&P 500 a vybrané FX měnové páry
Měnový pár USD/CHF: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
Moje obchodné tipy na Americké prezidentské voľby
Ako vyberať akcie do dlhodobého portfólia a prečo práve Conformis?
Obchodování důležitých zpráv – forex strategie oplývající mnohými výhodami i riziky
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD a bitcoin: Trhy čekají na jasnější signály
Trading analýza S&P 500 a EUR/USD
SATS DJIA Live 12/2021
100% za den - 2.2.2021
Forex Edge: Aktuální trading příležitosti na EUR/USD
Výběr z nedělní přípravy: Index S&P 500 a vybrané FX měnové páry
Měnový pár USD/CHF: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
Moje obchodné tipy na Americké prezidentské voľby
Ako vyberať akcie do dlhodobého portfólia a prečo práve Conformis?
Obchodování důležitých zpráv – forex strategie oplývající mnohými výhodami i riziky
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD a bitcoin: Trhy čekají na jasnější signály
Trading analýza S&P 500 a EUR/USD
Vzdělávací články
VIDEO: Začínáme s investováním do ETF (díl 2.)
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Začněte obchodovat jako největší instituce světa
Jak mohou forexoví obchodníci využít CFD akcie?
Juraj Krúpa: Groupon shortujeme již od ledna. Líbí se nám gaming i big tech
Index NASDAQ: Vše o investování a obchodování oblíbeného akciového indexu
Srpen 2023 s VIP zónou: Konec léta ve znamení rostoucích zisků
Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
Price Action: Klíčový level a struktura ceny
FXstreet.cz v magazínu MontyRich
VIDEO: Začínáme s investováním do ETF (díl 2.)
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Začněte obchodovat jako největší instituce světa
Jak mohou forexoví obchodníci využít CFD akcie?
Juraj Krúpa: Groupon shortujeme již od ledna. Líbí se nám gaming i big tech
Index NASDAQ: Vše o investování a obchodování oblíbeného akciového indexu
Srpen 2023 s VIP zónou: Konec léta ve znamení rostoucích zisků
Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
Price Action: Klíčový level a struktura ceny
FXstreet.cz v magazínu MontyRich
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Vůči euru koruna stagnovala, k dolaru oslabila
Forex: Pullback a další pokles na EUR/USD?
ČNB varovala před subjekty, které nemají povolení k nabízení investičních služeb
Nově jmenovaný guvernér ČNB Michl navrhne na srpnovém jednání ponechání sazeb
Mezi EU a Británií i po dalším kole jednání přetrvávají neshody
Forex: Shrnutí obchodování 15.3.2016
CONSOB varuje před brokerem B4Markets
EUR/JPY - Intradenní výhled 23.10.2024
NZD/USD - Intradenní výhled 23.7.2020
Index DAX (Eurex) - Intradenní výhled 24.4.2023
Forex: Vůči euru koruna stagnovala, k dolaru oslabila
Forex: Pullback a další pokles na EUR/USD?
ČNB varovala před subjekty, které nemají povolení k nabízení investičních služeb
Nově jmenovaný guvernér ČNB Michl navrhne na srpnovém jednání ponechání sazeb
Mezi EU a Británií i po dalším kole jednání přetrvávají neshody
Forex: Shrnutí obchodování 15.3.2016
CONSOB varuje před brokerem B4Markets
EUR/JPY - Intradenní výhled 23.10.2024
NZD/USD - Intradenní výhled 23.7.2020
Index DAX (Eurex) - Intradenní výhled 24.4.2023
Témata v diskusním fóru
Inverzná výnosová krivka na štátnych dlhopisoch
Bitcoinové ETF nyní dostupné i pro české investory!
Absolutně nejlepší obchodní strategie MACD pro vysoce ziskové výsledky
Eurodolar - Chat
Admiral Markets
Analýza S&P 500, Dow Jones, EUR/USD, GBP/USD - Čeká nás volatilní týden
BITCOIN a EUR/USD - kdy dno?
Sonic R strategie
Nasdaq 100 e-mini challenge duben 2018
Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 37. týden
Inverzná výnosová krivka na štátnych dlhopisoch
Bitcoinové ETF nyní dostupné i pro české investory!
Absolutně nejlepší obchodní strategie MACD pro vysoce ziskové výsledky
Eurodolar - Chat
Admiral Markets
Analýza S&P 500, Dow Jones, EUR/USD, GBP/USD - Čeká nás volatilní týden
BITCOIN a EUR/USD - kdy dno?
Sonic R strategie
Nasdaq 100 e-mini challenge duben 2018
Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 37. týden