Neděle 13. července 2025 19:45
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
Fintokei Payouty
reklama
Fintokei Payouty
reklama
Fintokei Payouty

Analýza fundamentálních událostí

img

Čemu 6. června věnovat pozornost? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky.

06.06.2024 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí. Eurozóna zveřejní více či méně významnou zprávu o maloobchodních tržbách. Spojené království vydá sekundární zprávu o PMI ve stavebnictví. Spojené státy zveřejní sekundární zprávu o žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tyto zprávy pravděpodobně nevyvolají reakci trhu větší než 10–20 bodů. Pozornost se dnes upne hlavně na projev Christine Lagardeové.
img

Klíčové události 5. června: fundamentální analýza pro začátečníky

05.06.2024 Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí. Klíčové (nebo alespoň nejdůležitější) budou samozřejmě údaje ze Spojených států, jak tomu bylo po celý tento týden. Domníváme se, že i zasedání Evropské centrální banky je pro trh méně důležité než zprávy o trhu práce, nezaměstnanosti a podnikatelské aktivitě ISM. Dnes budou v USA zveřejněny údaje o podnikatelské aktivitě ISM ve službách za květen a zpráva ADP o změnách zaměstnanosti v soukromém sektoru (tato zpráva je obdobou NonFarm Payrolls). Zpráva NonFarm Payrolls je mnohem důležitější než ADP, ale trh může na zprávu ADP ještě reagovat. Navíc euro i libra v současné době využívají jakoukoli záminku k dalšímu posílení, takže i méně důležité zprávy nepříznivé pro dolar mohou vyvolat výrazný pokles.
img

Klíčové události 15. května: fundamentální analýza pro začátečníky

15.05.2024 Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí, které je třeba brát vážně. EU zveřejní zprávy o druhém odhadu HDP za první čtvrtletí a o průmyslové výrobě. Druhý odhad je objektivně ze všech tří nejméně důležitý, takže na tuto konkrétní zprávu nečekáme žádnou reakci trhu. O něco větší šanci ovlivnit pohyb má průmyslová výroba, pokud se její poslední hodnota odchýlí od prognózy.
img

Klíčové události 9. května: fundamentální analýza pro začátečníky

09.05.2024 Na čtvrtek je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Z nich vyzdvihneme pouze americkou zprávu o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tato zpráva je však druhořadá, takže neočekáváme reakci trhu. Tento týden je nabídka důležitých událostí "o ničem". Dnes nás čeká alespoň zasedání Bank of England a projev Andrewa Baileyho z BoE, zatímco v prvních třech dnech týdne byl na trhu zjevný klid. V pondělí a v úterý se alespoň libra pokusila o nějaký pohyb. Euru se nic takového nepodařilo.
img

Klíčové události 3. května: fundamentální analýza pro začátečníky

03.05.2024 V pátek je nabídka makroekonomických událostí poměrně bohatá. Začněme zprávami z USA, protože mohou být pro americký dolar klíčové. Dolar byl během posledních několika týdnů pod tlakem trhu. Situaci nepomohlo ani nedávné zasedání FOMC, které podle našeho názoru nebylo holubičí. Tento týden mohl dolar posílit, ale nepodařilo se mu to. Dnešek je proto pro dolar poslední šancí situaci zvrátit. Pokud dnešní zprávy o Non-Farm Payrolls, nezaměstnanosti, mzdách a ISM indexu podnikatelské aktivity dopadnou hůře, než se předpokládalo, pak oba instrumenty budou pokračovat v korekci směrem vzhůru a dolar může napříč trhem dále oslabovat. V Evropské unii a ve Spojeném království nejsou na dnešek naplánovány žádné důležité zprávy.
img

Klíčové události 2. května: fundamentální analýza pro začátečníky

02.05.2024 Ve čtvrtek se odehraje méně makroekonomických událostí a žádná z nich není zásadní. Bude zveřejněn druhý odhad indexu nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu (PMI) za Německo a EU. Tyto zprávy jsou objektivně méně důležité než prvotní odhady. Konečné odhady málokdy vykazují výrazně odlišné hodnoty od těch předběžných. Ve Spojených státech bude zveřejněn počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který také jen zřídkakdy vykazuje rezonující hodnoty a jen stěží vyvolává reakci trhu. Včera jsme byli svědky poměrně konzistentního růstu eura a libry; dnes trh možná začne "obnovovat spravedlnost". Alespoň jsme se po včerejšku nedočkali žádných nových podpůrných faktorů, které by mohly evropské a britské měny pozvednout.
img

Klíčové události 30. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

30.04.2024 V úterý nás čeká větší množství makroekonomických událostí, a to poměrně významných. Všechno začíná v Německu, které zveřejní zprávy o HDP, maloobchodních tržbách a nezaměstnanosti. Stejně jako dřív, i teď jsou trochu druhořadého významu, ale v případě významných hodnot může následovat reakce trhu. U německého HDP lze jen těžko očekávat vysoké hodnoty, takže tato zpráva euro pravděpodobně nepodpoří.
img

Klíčové události 29. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

29.04.2024 Pondělní nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Vyzdvihneme jen inflační zprávu z Německa, protože inflační údaje jsou pro trh momentálně významné. Inflace je klíčovým ukazatelem pro Evropskou centrální banku. Pokud v Německu nebo v EU v dubnu neporoste, odpoví na otázku týkající se červnového snížení sazeb ECB. Německo očekává mírný nárůst ukazatele, ale hodnota 2,3 % se výrazně neliší od hodnoty 2,2 %. Ukazatel tedy v každém případě zůstane v těsné blízkosti cílové úrovně, takže ECB může začít uvolňovat měnovou politiku. Pokud inflace prudce vzroste, pak je třeba očekávat nový růst eura, protože ECB v tom případě může odložit snížení sazeb z června na pozdější termín.
img

Klíčové události 26. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

26.04.2024 Na pátek je naplánováno poměrně mnoho makroekonomických událostí, ale ke všem dojde ve Spojených státech. Evropská unie, Spojené království, ani Německo nezveřejní žádné významné zprávy. Měnové páry proto mohou během evropské obchodní seance vykazovat liknavé pohyby. Spojené státy zveřejní zprávy o osobních příjmech a výdajích amerických spotřebitelů, index PCE a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Zprávy o osobních příjmech a výdajích nejsou úplně důležité. Mnozí odborníci považují index PCE za "měřítko inflace, které si Federální rezervní systém zvolil", ale tržní sentiment ovlivňuje obvykle jen slabě. Index spotřebitelského sentimentu dokáže vyvolat reakci, ale jen při výrazné odchylce skutečné hodnoty od prognózy.
img

Klíčové události 24. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

24.04.2024 Na středu je naplánováno poměrně málo makroekonomických událostí. Pozornost lze věnovat indexu podnikatelského klimatu IFO v Německu. Účastníci trhu se dnes ale zaměří na americkou zprávu o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Americký dolar včera vcelku výrazně ztrácel půdu pod nohama, takže je možné, že medvědi se dnes pokusí znovu převzít vládu. Americká zpráva by jim v tom mohla pomoci. Pokud ale bude slabší, než se očekávalo, mohl by se zvýšit tlak na americkou měnu.
img

Klíčové události 23. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

23.04.2024 Na úterý je naplánováno značné množství makroekonomických událostí. Spojené království, Spojené státy a širší eurozóna zveřejní aktualizované údaje o indexech nákupních manažerů (PMI). Pro evropské země jsou tyto indexy důležitější, protože jsou jediné dostupné. Co se týká USA, budou zveřejněny také indexy ISM, kterých si trh cení víc než standardních indexů S&P. Proto mohou úterní dopolední tržní sentiment ovlivňovat údaje o PMI z Evropy.
img

Klíčové události 19. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

19.04.2024 Páteční nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Vyzdvihnout můžeme jen zprávu o maloobchodních tržbách ve Velké Británii, která bude zveřejněna za několik hodin. Tato zpráva je sice středně významná, ale jakou reakci může za současných okolností vyvolat? Možná tak maximálně 20–30 pipů. Pár GBP/USD se celý týden pohyboval téměř ve flatu. Přes noc se odrazil od předpokládané spodní hranice tohoto flatu – od úrovně 1,0618. Pravděpodobnější je tedy nový pohyb nahoru bez ohledu na povahu této konkrétní zprávy.
img

Klíčové události 17. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

17.04.2024 Makroekonomických událostí je ve středu méně, ale jedna z nich je klíčová. V Evropské unii a ve Spojených státech se žádné zajímavé události konat nebudou. Ve Velké Británii ale bude zveřejněna zpráva o inflaci za březen. Proč je tak důležitá? Inflace ve Spojeném království může klesnout na 3,1 %. Pokud se tak stane, bude inflace ve Spojeném království nižší než ve Spojených státech. Bank of England tedy může v blízké budoucnosti začít jednat o uvolnění měnové politiky. Připomeňme, že předtím trh očekával, že Federální rezervní systém bude první centrální bankou, která sníží sazby. Objektivní realita ale ukazuje, že BoE může začít konat jako první. Proto by pokles inflace na 3,1 % nebo ještě níž mohl vyvolat vážný propad britské měny.
img

Klíčové události 16. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

16.04.2024 Na úterý je naplánováno poměrně mnoho makro událostí, ale důležitých dat bude jen málo. V Evropské unii mohou obchodníkům poskytnout podněty indexy ekonomického sentimentu institutu ZEW pro eurozónu a Německo. I když jsou tyto zprávy považovány za důležité, trh na ně reaguje buď slabě nebo je úplně ignoruje. Spojené království zveřejní zprávy o nezaměstnanosti, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a mzdách. Nejedná se o zásadní ukazatele a mohou vyvolat jen lokální reakci trhu. A konečně, Spojené státy zveřejní údaje o stavebních povoleních, prodeji nových domů a průmyslové výrobě. Všechny tři reporty jsou také druhořadého významu.
img

Klíčové události 5. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

05.04.2024 Na pátek je naplánováno několik makroekonomických událostí. Německo, EU a Spojené království zveřejní své vlastní údaje o PMI ve stavebnictví. EU mezitím také zveřejní zprávu o maloobchodních tržbách. Neočekáváme, že by tyto zprávy měly na účastníky trhu výrazně zapůsobit. Ve Spojených státech však budou zveřejněny údaje o NonFarm Payrolls, míře nezaměstnanosti a úrovni průměrné mzdy. Všechny tři zprávy mají přímý dopad na Federální rezervní systém a jeho rozhodnutí o měnové politice. Pokud údaje předčí očekávání, může dolar zahájit růstový pohyb, což by byl nejlogičtější možný postup. Alespoň na měnovém páru EUR/USD, kde přetrvává klesající trend.
img

Klíčové události 4. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

04.04.2024 Ve čtvrtek nás čeká málo makroekonomických událostí a žádná z nich nebude podstatná. Do tohoto týdne jsme vkládali poměrně velké naděje. Všechno začalo velmi dobře – dolar v pondělí vzrostl díky silnému indexu ISM PMI ve výrobním sektoru v USA. Pak ale přišly dny, kdy byly pohyby trhu a reakce na makroekonomické pozadí poměrně nelogické. Dnes mohou začínající obchodníci věnovat pozornost pouze naprosto nepodstatným zprávám o údajích PMI v EU a prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA. Tyto zprávy samozřejmě pohyb obou měnových párů neovlivní.
img

Klíčové události 2. dubna: fundamentální analýza pro začátečníky

02.04.2024 Na úterý je naplánováno několik makroekonomických událostí. V pondělí však byly zveřejněny důležité údaje o americkém indexu nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu (ISM Manufacturing PMI), které vyvolaly výrazný pokles obou měnových párů. V úterý se žádných zásadních zpráv nedočkáme. Dnes tedy zdůrazníme index spotřebitelských cen v Německu a zprávu JOLTs o volných pracovních místech ve Spojených státech. První zpráva je důležitá, protože inflace může klesnout až na 2,2 %. Inflace v eurozóně v současné době dosahuje 2,6 %, ale pokles německé inflace by znamenal, že také inflace v EU bude nadále klesat. Čím více inflace klesne, tím blíže uvidíme první snížení sazeb Evropské centrální banky. Proto by tato zpráva mohla vyvolat nový pokles eura, což by bylo zcela logické. Zpráva JOLTs je zkrátka důležitá. Silná hodnota podpoří dolar, zatímco slabá podpoří euro a libru.
img

Klíčové události 27. března: fundamentální analýza pro začátečníky

27.03.2024 Ekonomický kalendář je ve středu zcela prázdný. Dnes se neobjeví ani jedna zpráva, která by měla byť jen druhořadý význam. Očekáváme tedy pokles volatility. Všimli jsme si, že trh není tento týden vůbec aktivní. V pondělí a v úterý se však alespoň odehrálo několik projevů představitelů Evropské centrální banky a Federálního rezervního systému a také byla zveřejněna americká zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Dnes se neděje vůbec nic.
img

Klíčové události 26. března: fundamentální analýza pro začátečníky

26.03.2024 V úterý nás čeká několik makroekonomických událostí. V eurozóně nic zajímavého. Vyčnívá jen německý spotřebitelský sentiment, která je ale zjevně druhořadého významu a Německo je jen jedna země z 27 zemí Evropské unie. Ekonomický kalendář Spojeného království je klidný. V úterý budou v centru pozornosti americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, ale aby trh na zprávu reagoval podle očekávání, je důležité, aby se její skutečná hodnota lišila od prognózy alespoň o 0,5 %. Celkově dnes nečekáme výrazné pohyby. Pondělí nám ukázalo, že oba páry se soustředí na korekční pohyb, ale přetrvává klesající trend. Dnes nečekáme výrazný růst žádné z obou měn.
img

Klíčové události 25. března: fundamentální analýza pro začátečníky

25.03.2024 V pondělí nás čeká několik makroekonomických událostí. Upozorníme jen na zprávu o prodeji nových domů ve Spojených státech. Jedná se o méně významný ukazatel, který má extrémně malou šanci vyvolat reakci trhu větší než 15–20 pipů. Věříme tedy, že v pondělí nebude mít makroekonomické pozadí žádný význam. Euro a libra mohou pokračovat v pohybu dolů, jak naznačují technické i fundamentální faktory. Existuje ale vyšší pravděpodobnost flat trhu a nejspíš nás čeká další "nudné pondělí".
img

Klíčové události 21. března: fundamentální analýza pro začátečníky

21.03.2024 Ve čtvrtek dojde k poměrně mnoha makroekonomickým událostem, ale všechny budou ve stínu zasedání Federálního rezervního systému (které se konalo včera večer) a Bank of England (které je naplánováno na dnešek). Těmto dvěma událostem bude věnováno přibližně 80 % pozornosti trhu. Budou nicméně zveřejněny údaje z eurozóny, Německa, Velké Británie a americký index nákupních manažerů (PMI). Hráči na trhu neočekávají výrazné změny indikátorů, ale v případě rezonujících hodnot by jakákoli konkrétní zpráva mohla vyvolat znatelnou reakci trhu. Spojené státy navíc zveřejní zprávy o podnikatelské aktivitě ve Filadelfii a prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tyto zprávy mají ještě menší šanci ovlivnit sentiment na trhu.
img

Klíčové události 19. března: fundamentální analýza pro začátečníky

19.03.2024 Úterní nabídka makroekonomických událostí je prakticky nulová. Pozornost lze věnovat údajům z amerického trhu s bydlením. Jedná se o zprávy o počtu zahájených staveb a vydaných stavebních povolení. Tyto údaje ale považujeme za druhořadé, takže neočekáváme, že by na ně trh reagoval.
img

Klíčové události 18. března: fundamentální analýza pro začátečníky

18.03.2024 Na pondělí nejsou naplánovány téměř žádné makroekonomické události. Upozorníme jen na index spotřebitelských cen v eurozóně, ale neočekáváme silnou reakci trhu, protože se jedná o druhý odhad této zprávy. Jde o to, že druhé odhady se od prvních liší jen zřídka. Pokud ale bude pondělí výjimka, můžeme být svědky drobných pohybů eura. V Německu, Velké Británii ani ve Spojených státech nejsou naplánovány žádné důležité zprávy.
img

Klíčové události 15. března: fundamentální analýza pro začátečníky

15.03.2024 V pátek nás čeká méně makroekonomických událostí a žádná z nich nebude podstatná. Upozorníme jen na americké zprávy o průmyslové výrobě za únor a index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity za březen. Obě zprávy mohou vyvolat reakci trhu jen v případě výrazné odchylky skutečné hodnoty od prognózy. Podle nás je hlavní, aby nevykázaly neuspokojivé hodnoty, protože toto by mohlo zbrzdit právě započatý vzestupný pohyb dolaru.
img

Klíčové události 13. března: fundamentální analýza pro začátečníky

13.03.2024 Na středu je naplánováno několik makroekonomických událostí, všechny jsou ale považovány za sekundární. Upozorníme jen na údaje o průmyslové produkci eurozóny a Spojeného království a na zprávu o HDP Spojeného království za leden. Pamatujte, měsíční údaje o HDP jsou méně významné než čtvrtletní nebo roční. Pokud jde o zprávy o HDP, jen zřídkakdy vyvolají silné reakce obchodníků.
img

Klíčové události 12. března: fundamentální analýza pro začátečníky

12.03.2024 Na úterý je naplánováno poměrně hodně makroekonomických událostí. Většina z nich má druhořadý význam, ale celkově mohou vzbudit zájem investorů. Den začne závěrečným hodnocením inflační zprávy z Německa za únor. Neočekáváme silnou reakci trhu na tuto zprávu, protože druhé hodnocení se zřídkakdy liší od prvního. Navíc se tato zpráva týká jen jedné země Evropské unie a o zpomalení růstu už všichni vědí. Pokles inflace naznačuje, že Evropská centrální banka může brzy snížit úrokové sazby, což by mělo vyvinout tlak na euro. V současné době ale nic takového nevidíme.
img

Klíčové události 11. března: fundamentální analýza pro začátečníky

11.03.2024 Ekonomický kalendář je v pondělí prázdný. Po poměrně aktivním týdnu, během kterého euro i libra výrazně posílily pozice, si trh v pondělí může udělat přestávku a oba páry mohou korigovat směrem dolů. Zároveň si musíme pamatovat, že se drží býčí směr, takže obchodníci si mohou najít důvod k nákupu při "nudném pondělku".
img

Klíčové události 8. března: fundamentální analýza pro začátečníky

08.03.2024 Na pátek je naplánována celá řada makroekonomických událostí a některé z nich jsou velmi důležité. Vzhledem k současnému sentimentu na trhu si ale nejsme jisti, zda trh jakoukoli z dnešních informací vůbec potřebuje. Euro a libra rostou téměř každý den. Volatilita zůstává nízká, ale oba páry stoupají téměř bez poklesu. Makroekonomické a fundamentální události z posledních dvou dnů navíc euro ani libru nepodpořily. Do středy se nestalo vůbec nic. Současné makroekonomické pozadí má tedy poněkud formální charakter.
img

Klíčové události 7. března: fundamentální analýza pro začátečníky

07.03.2024 Ve čtvrtek nás čeká jen několik makroekonomických událostí. Hlavní událostí dne bude zasedání Evropské centrální banky spolu s projevem prezidentky ECB Christine Lagardeové, kterým se budeme věnovat trochu později. Vyzdvihneme jen zprávu z USA o žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tato zpráva bude zřejmě ve stínu projevů Lagardeové a předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella. Euro a libra znovu rostou a včera vykázaly pozitivní obchody. Není proto ani trochu jisté, že dolar dnes dokáže stoupat, byť ho budou podporovat zprávy.
img

Klíčové události 6. března: fundamentální analýza pro začátečníky

06.03.2024 Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí, přičemž některé jsou poměrně důležité a mají potenciál ovlivnit pohyb obou měnových párů. Pojďme se na ně podívat.
img

Klíčové události 5. března: fundamentální analýza pro začátečníky

05.03.2024 V úterý nás čeká méně makroekonomických událostí než v pondělí. Většina zpráv je bohužel druhořadého významu, ale v podmínkách tenkého trhu mohou i takové zprávy vyvolat znatelnou reakci. Vzhledem k současné volatilitě ale nečekáme výrazné pohyby. Dnes bude zveřejněn finální PMI ve službách pro eurozónu, Německo a Spojené království. Důležitější jsou počáteční odhady. Blok zveřejní také index cen výrobců, který lze považovat za odvozenou zprávu o inflaci, ale na tržní sentiment má také malý vliv.
img

Klíčové události 4. března: fundamentální analýza pro začátečníky

04.03.2024 Ekonomický kalendář je v pondělí v podstatě prázdný. Během týdne sice dojde k několika důležitým událostem, ale mnoho od nich nečekáme. Například čtvrteční zasedání Evropské centrální banky může být nezajímavé, protože úrokové sazby mají podle očekávání zůstat beze změny. Zajímavé informace lze očekávat jen od prezidentky ECB Christine Lagardeové a předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella, kteří mají vystoupit. V USA budou zveřejněny důležité údaje ISM pro sektor služeb, nonfarm payrolls, nezaměstnanost, ADP a JOLTS. Všechny ale až v průběhu týdne, ne v pondělí.
img

Klíčové události 22. února: fundamentální analýza pro začátečníky

22.02.2024 Oproti posledním třem dnům je na čtvrtek naplánována celá řada makroekonomických událostí. První tři dny týdne byl ekonomický kalendář v podstatě prázdný. Ve čtvrtek budou investoři sledovat zveřejněné indexy PMI ve výrobě a službách z eurozóny, Německa, USA a Spojeného království. Připomínáme, že Spojené státy mají "své vlastní" indexy podnikatelské aktivity – ISM a ty jsou pro trh a dolar mnohem důležitější. Při absenci reportů a zpráv ale mohou i tyto údaje ovlivnit pohyb obou měnových párů.
img

Klíčové události 21. února: fundamentální analýza pro začátečníky

21.02.2024 Středeční nabídka makroekonomických událostí prakticky nulová a ani jedna událost klíčová. Nebudou zveřejněny ani zprávy sekundárního významu, takže se při obchodních rozhodnutích můžete spoléhat jen na technickou analýzu. V úterý byla volatilita obou párů poměrně dobrá, ale je třeba pamatovat na fakt, že vystoupil guvernér Bank of England Andrew Bailey. Trh sice reagoval poněkud zvláštně (z našeho pohledu), ale přesto měl v úterý k aktivnějšímu obchodování důvod. Ve středu už ho mít nebude.
img

Klíčové události 20. února: fundamentální analýza pro začátečníky

20.02.2024 Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Nečekají nás ani žádné sekundární události, takže při rozhodování o obchodech se lze spoléhat jen na technickou analýzu. Volatilita ale může být velmi slabá. V pondělí byla slabá a nevidíme důvod, proč by v úterý měla prudce stoupnout.
img

Klíčové události 19. února: fundamentální analýza pro začátečníky

19.02.2024 Pondělní ekonomický kalendář je klidný. Během dne nás nečekají žádné události menšího významu, takže při rozhodování o obchodech se můžete spoléhat jen na technickou analýzu. Volatilita ale může být velmi nízká, jak tomu v pondělí často bývá, a za této situace bude makroekonomické pozadí úplně chybět.
img

Klíčové události 16. února: fundamentální analýza pro začátečníky

16.02.2024 V pátek nás čeká velké množství makroekonomických událostí. Celý týden byl vcelku informativní, a zatímco některé instrumenty dokázaly vykázat logické pohyby odpovídající aktuálnímu makroekonomickému a fundamentálnímu pozadí, jiné ne. Mluvíme samozřejmě o euru a libře. Euro dál klesá, což naprosto odpovídá našim očekáváním, zatímco libra se dál pohybuje nevyzpytatelně v rámci omezeného cenového pásma.
img

Klíčové události 15. února: fundamentální analýza pro začátečníky

15.02.2024 Ve čtvrtek nás čeká jen málo makroekonomických událostí, ale některé z nich jsou důležité. Podle našeho názoru jsou dnes hlavním bodem dne údaje z Velké Británie, které budou zveřejněny dopoledne. Spojené království vydá zprávy o HDP za 4. čtvrtletí a průmyslové produkci. Půjde o první odhad za čtvrté čtvrtletí, který by se tedy mohl odlišovat od prognózy (-0,1 %). Obecně vzato je momentálně velmi těžké očekávat od britské ekonomiky pozitivní hodnotu, takže si nemyslíme, že by britská libra z této zprávy výrazně profitovala. Co se týká průmyslové produkce, hráči na trhu očekávají za prosinec pokles o 0,2–0,4 %. I tentokrát lze v této zprávě jen těžko očekávat pozitiva.
img

Klíčové události 14. února: fundamentální analýza pro začátečníky

14.02.2024 Ve středu nás čeká jen málo makroekonomických událostí, ale některé z nich budou důležité. Spojené království zveřejní zprávu o inflaci za leden, která může vyvolat stejně silnou reakci trhu jako zpráva o inflaci v USA. Prognózy hovoří o tom, že index spotřebitelských cen zrychlí na 4,1–4,2 %. Pokud zpráva překoná prognózy, může britská libra prudce posílit, protože to naznačí, že Bank of England bude sazbu držet na maximální hodnotě po delší dobu. Pokud bude skutečná hodnota nižší, může libra dál klesat, protože trh bude věřit, že Velká Británie začne se snižováním sazeb dřív, než se očekávalo.
img

Klíčové události 13. února: fundamentální analýza pro začátečníky

13.02.2024 Na úterý je naplánována celá řada makroekonomických událostí. Den začne zprávami o nezaměstnanosti a mzdách ve Velké Británii. Stojí za zmínku, že mzdy částečně podporují vysokou inflaci ve Spojeném království, takže jejich pokles vyvine tlak na libru, zatímco růst jí poskytne podporu. Pokud jde o nezaměstnanost, čím nižší bude, tím lépe pro britskou libru.
img

Klíčové události 12. února: fundamentální analýza pro začátečníky

12.02.2024 Ekonomický kalendář je v pondělí úplně prázdný. Po vcelku nezáživném týdnu můžeme očekávat další nudné pondělí. Ani jeden z obou měnových párů nevykázal výrazný pohyb, a to hlavně v důsledku klidného fundamentálního a makroekonomického pozadí. Nebyly zveřejněny téměř žádné významné zprávy. Promluvilo sice několik představitelů Evropské centrální banky a Federálního rezervního systému, ti ale trhu neposkytli žádné nové informace, což je patrné z výrazně slabých pohybů.
img

Klíčové události 9. února: fundamentální analýza pro začátečníky

09.02.2024 V pátek nás čeká méně makroekonomických událostí. Vyzdvihnout můžeme jen inflační zprávu z Německa za leden. Tato zpráva ale pravděpodobně nevyvolá žádnou reakci trhu, protože půjde o druhé hodnocení, které se nejspíš nebude lišit od prvního. Pátek tedy může přinést oběma měnovým párům zmatečné pohyby s nízkou volatilitou. Zároveň si všimněte, že oba páry mají rozvinutý klesající trend, takže pravděpodobnější je stále pokles.
Související klíčová slova: Údaje o indexu spotřebitelských cen | Statistiky | Údaje z USA | Objednávky | Retracement | Jackson Hole | Long pozice | EUR | Zpravodajské události | Jasný trend | Vliv na trh | Opětovný pokles | Republikánský prezident | Zpracovatelský sektor | Vývoj inflace | Napětí mezi Izraelem a Íránem | Index výdajů na osobní spotřebu | Boční kanál | Včerejší zpráva | Hlavní centrální banky | Take Profit | Pád dolaru | Trendový pohyb | Směřování centrálních bank | Trend | Austan Goolsbee | Obchodní systém | Zasedání ECB | ISM ve službách | Makroekonomika | Uptrend | Americká zpráva | Americká data | Snižování cel | Britská libra | Výkyvy | Lagardeová | Kroky Fedu | Chování trhu | Pravděpodobnost | Evropská komise | Nezaměstnanost v USA | Dovoz z USA | Prodeje nových domů | Index spotřebitelské nálady | Zprávy o vývoji nezaměstnanosti | Technické signály | Holubičí tón | Nálada v eurozóně | Cenové výkyvy | Zvýšení cel | Break-Even | Clo na dovoz | Vývoj na trzích | Údaje o inflaci | Údaje o maloobchodních tržbách | Pokles dolaru | Výhled | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Reality | Nové trhy | Rostoucí inflace | Prohlášení | Konflikt na Blízkém východě | Šéf Fedu Jerome Powell | Zprávy z USA | Základní úrokové sazby | Dolar dnes | Opětovný růst | Snížení úrokových sazeb | Růstový pohyb | Průraz trendové linie | Americká obchodní seance | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | Makroekonomické zprávy | Klidné období | Zelensky | Růst nezaměstnanosti | Oznámení | Důležité zprávy | Obchodní seance | Pozitivní trend | Výrazný pohyb | Sentiment na trzích | Uvolnění měnové politiky | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Válka na Blízkém východě | Horší výsledky | Analýzy | Oslabování eura | Historie | Nezaměstnanost | Představitelé ECB | Snížení úrokové sazby | Proražení | Příležitosti k nákupu | Hlavní události | Pohyby trhu | Měnový výbor | Americký prezident | Příkaz | Zprávy o inflaci | Americká inflace | Fundamentální analýza pro začátečníky | Obchodní transakce | Více obchodů | Krátkodobý vliv | Prudké cenové pohyby | Isabel Schnabelová | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Vývoj měnového páru | Trumpová | Dovozní cla | Nákup dolaru | Výrazný růst | Michael Barr | Obavy o ekonomický růst | Evropská měna | Výprodeje | Měnová politika Evropské centrální banky | Obchodní signály | Představitelé Fedu | Index spotřebitelské důvěry GfK | Flat | Širší obraz | Ekonomiky | Korekční pohyb | Thomas Barkin | Směnné kurzy | Výkon | Volatilita | Indikátor | Levels | Průmyslová produkce | Zápis z posledního zasedání Fedu | Donald Trump | Index ISM ve službách | Inflace | Indexy aktivity | Zveřejněné údaje | Prudký pokles | Vliv na rozhodování | Politika | Očekávání | Odvetná cla | Odhady PMI | Sympozium | Výhled na rok | Trump včera | Průmysl | Události tohoto týdne | Míra nezaměstnanosti v EU | Rozhodování o obchodování | Guvernér BoE | Ekonomické kalendáře | Tržní prostředí | Evropské měny | Rozhodování ECB | Hlavní úrokové sazby | Makroekonomické prostředí | Zasedání Evropské centrální banky | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Index podnikatelské aktivity | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Růst | Trendové čáry | Příležitosti | Snížit úrokové sazby | Zasedání FOMC | Fundamentální analýza | BreakEven | Pohyby cen | Jednání FOMC | Sentiment na trhu | Trump minulý týden | Pohyby na měnových trzích | Prognóza | Data z USA | Trh práce | Změny cen | Makroekonomické reporty | Britská centrální banka | Polovodiče | Tempo poklesu | Pokles inflace v USA | Aktuální tržní podmínky | Změny na trhu práce | Růst amerického dolaru | Válka | Pochybnosti | Zpráva | Období vysoké volatility | Velká Británie | Klíčové události | Long | Chování | Klidné obchodování | Dnešní ekonomický kalendář | Americký index | Harris | Pohyb měnových párů | Graf | Zasedání centrálních bank | Pozitivní vývoj | Krásný zákon | Huw Pill | JOLTS | Dnešní ADP report | Představitelé Evropské unie | Prodej dolaru | PMI pro sektor | Klesající trend | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Trh | Index výrobní aktivity | Centrální banky | Trumpova obchodní válka | Makroekonomické události | Šok na trhu | Šéfka ECB | Průměrné mzdy | Falešné signály | Očekávání trhu | Dot plot | Prezident USA | Index | Nabídka | USA | Eura | Dobré výsledky | Komise | Uvolnit měnovou politiku | Nejistoty | Snižování sazeb | Dnešní kalendář | Bílý dům | Velmi nízká volatilita | Posílení | Názory na měnovou politiku | Podmínky na trhu | Projev Jeroma Powella | Nejdůležitější události | HDP ve Spojeném království | Úrokové sazby | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Předstihové indikátory | S&P | Zveřejnění makroekonomických zpráv | Unie | Hlavní ekonom | Ekonomické ukazatele | Reakce trhu | Akciové indexy | Vice | První obchodní den | Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Tržní podmínky | Pozornost | Obchodní napětí | Ocel | Mary Dalyová | Ekonomický vývoj | Reakce trhů | Hodnota dolaru | Vítězství Donalda Trumpa | Opatření | Zařízení | Technické analýzy | Joachim Nagel | Americká měna | Další růst | Důležité fundamentální události | Kurz dolaru | Budoucnost | Počet pracovních míst | Inflace v eurozóně | Maloobchodní tržby | Pokračující pokles | BoE Andrew Bailey | Americká centrální banka | Zpráva o inflaci | Sell | Společnosti | Izrael | Americké měny | Trading | Obchodní chování | Makroekonomická data | Německý index | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Obchodní války | Trhy v roce 2025 | Ifo | Největší hráči | Euro včera | Momentum | Trendová linie | Bankovky | Bitcoin | Viceprezident | Cla na Čínu | Příkazy Take-Profit | Dna | Tržní sentiment | ISM index | Index nákupních manažerů | Eskalace | Ekonom ECB | Slabé výsledky | Volatility | Data o inflaci | Americké indexy | Počet žádostí o podporu | Sektor služeb | Vliv na obchodování | Fed dnes | Pár EUR/USD | Analytici | Nálada na trhu | Cenový index | Fundamentální události | Obchodovat | Cla na dovoz | Pokles cen | Pozornost obchodníků | Bývalý prezident | Pozornost trhu | Michigan | Základní pravidla systému obchodování | Obchodovat na základě technické analýzy | Obchodníci | Celková inflace | Zasedání Bank of England | Zboží dlouhodobé spotřeby | Tržní trend | Pohyby měnových párů | Rok 2025 | Bankéři | Obchodní aktivita | | ECB Christine Lagardeová | Růst HDP | Odvetná opatření | Index PMI | Euro vůči dolaru | Problémy | Kalendář událostí | Pohyby dolaru | Výrazné pohyby | Efektivní řízení | Úrovně rezistence | Dnešní údaje | Zpomalení hospodářského růstu | Pravidla obchodního systému | Christine Lagarde | Směr trhu | Spojené státy | Vliv na měnové páry | Kurz dolarů | Vývoj | Pohyby eura | Úsilí | Indexy PMI | Úroková sazba | Vývoj kurzu eura | Kurzy eura | Časový rámec | Technické korekce | Americké akcie | Velmi volatilní | Short pozice | Ekonom Evropské centrální banky | Volatilní | Sankce | Technická korekce | EUR/USD | Kurz libry | Nová fáze | Výprodej dolaru | Analýza makroekonomických zpráv | Volby | První odhad | Konsolidace | Měnové politiky | Momentum indikátor | Politická rozhodnutí | Míra nezaměstnanosti v Německu | Obchodní dohody | Manufacturing | Rozhodnutí o sazbách | Sympozium v Jackson Hole | Ekonomická situace | Odhad HDP | Breakthrough | Pravidla systému obchodování | Zavedená cla | Emoce na trhu | Bezpečný přístav | Dnešní zprávy | Centrální bankéři | ADP | Uvolnění měnové politiky v eurozóně | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezidentské volby | Cenové pohyby | Evropská unie dnes | Průmysl v Německu | Tisková konference | Hlavní měnové páry | Forexoví obchodníci | Růst mezd | Úrovně supportu a rezistence | Luis De Guindos | Obchodní příležitosti | Dnešní ADP | Sazby | Vítězství | PMI ve výrobě | Zprávy o trhu | Británie | Hlavní pravidla | Regulátor | Obchodní dohoda | Dovozní clo | Celkový sentiment | HDP Německa | Panika | Úrokové sazby Bank of England | Zemědělství | Překážky | Trades | Zájem investorů | Euro dnes | Dovoz oceli | Money management | Kroky centrálních bank | Státní svátek | Inflace ve Velké Británii | Nová cla | Představitelé americké centrální banky | Strategie ECB | Fed | Nonfarm Payrolls | Index spotřebitelské důvěry | Účastníci trhu | Korekce trhu | Trhy | Rizika | Eurozóna | Eskalace obchodní války | ISM | Nákup eura | Měnová politika ECB | Velcí hráči | Řízení peněz | Fundamentální základ | Směr obchodů | Představitelé centrální banky | Zasedání centrální banky | Ekonomiky EU | Obnovení růstu | Začínající obchodníci | Sazby Bank of England | Růst ekonomiky | Cenový vývoj | Žádosti o podporu | Stav ekonomik | Americké akciové indexy | Snížení sazeb Fedu | ONE | Vývoj měnových párů | Solidní růst | Time frame | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Otevření buy | Americké trhy | Inflace v USA | Mzdy | Sentiment trhu | Viceprezident ECB | Deeskalace | Včerejší seance | Významný dopad | Cenové úrovně | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Evropské trhy | Raphael Bostic | Ztráta | Nákupy dolaru | Reporty | Fundamentální pozadí | Obchod | Pips | Hlavní trend | Obchodní rozhodnutí | Intradenní pohyby | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Řídit riziko | Riziko | MAM | Transakce | Údaje o HDP | Šok | Zvýšené volatility | Trend na trhu | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Čína | Úrovně supportu | Ceny | Tržní pohyby | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Údaje o prodejích | Pohyby na trhu | Změna politiky | Války | Centrální banka | Předpovědi | Zápis z posledního zasedání | Praxe | Divergence | Makroekonomické faktory | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | MACD | Komuniké | Libra | Odborníci | Údaje o vývoji inflace | Celní politiky | Dopad na sentiment | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Pokles ekonomiky | Německé ekonomiky | Nové sankce | Austrálie | Silný pokles | Vývoj měnového páru EUR/USD | Obchodní den | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Channel | Írán | Jestřábí postoj | Údaje o průmyslové výrobě | Čínské zboží | Histogram | Současné tržní prostředí | Evropské PMI | Obchodníci dnes | Bank of England | Rating | Dovoz | Silná data | Pozitivní zprávy | Obchodování | Dnešní data | Prezident | Růst inflace | Pokles hodnoty | Obavy trhu | Oslabování dolaru | Evropa | Měna | Management | Trump | Zprávy | Globální obchodní válka | Údaje o vývoji HDP | Zprávy z trhů | Údaje | Michelle Bowmanová | Inflace v Evropě | Kontext | Ukazatel inflace | Obchody | Britská měna | EUR/USD a GBP/USD | Obchodní konflikt | Japonsko | Zasedání americké centrální banky | Směřování | Grafy | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Kamala Harris | Růst dolaru | Tržby | Podnikatelská aktivita | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Jasný směr | Peking | GfK | Resistance | Aliance | Výrobní aktivity | HDP | Devizový trh | Manufacturing PMI | Ekonom | Rozhodování | Dolar | Další posilování | Euro | Klid | Zpomalení růstu | Index PCE | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Zdraví | Novinky | Session | Pozitivní výhled | Výhled měnové politiky | Ztráty | Americký ISM | Zprávy z Německa | Philip Lane | Technický výhled | Nakupovat | FOMC | Akcie | Currency | Mzda | Míra inflace v USA | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Podniky | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Asijské seance | Ekonomické nejistoty | Index cen | Změny na trhu | ADP report | Vývoz | Týdenní zpráva | Technické faktory | Libra šterlinků | Britská ekonomika | Prognózy | Kurz | SOK | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Americká ekonomika | Růstový trend | Aktualizované údaje | Index cen výrobců | Měnová politika Fedu | Výsledky | Míra inflace | Údaj o HDP | Návrh zákona | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Odveta | Rally | Výsledek zasedání | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Makrodata | Zisky | Šéf Fedu | Kurz eura | Základní pravidla | Zotavení | Oslabení dolaru | Ukazatel | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Nezaměstnanosti v Německu | Dialog | Fundamentální faktory | Burzy | Chaos | UST | Spotřebitelský sentiment | Signál | Číst grafy | Britské měny | Neúspěch | Jižní Korea | Technická analýza | Plány | Smíšené výsledky | Béžová kniha | NFP | Rekordní nárůst | Nové zprávy | ZEW | Zprávy o nezaměstnanosti | Americký trh práce | TIM | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Prodej | Zasedání Fedu | Evropská unie | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Míra | Neuspokojivé výsledky | University of Michigan | Současný trend | Korekce | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Tržní ceny | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | HDP eurozóny | Pomoc Ukrajině | Pokles libry | Downtrend | Instrument | Patrick Harker | Hráči na trhu | Přehled | Obraty | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Rozbor | Měnový trh | HDP USA | Odhad amerického HDP | Trendline | Inflace v Británii | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | Zpráva o zaměstnanosti | JDE | Spojené království | Výstupní body | Evropský regulátor | Cena | EU a USA | Příkaz stop-loss | Německo | Makroekonomické ukazatele | Upozornění | Příkaz Stop | Pohyb cen | Americký trh | Snížení sazeb | Prime | DOT | Close | Kurzy | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Inflace v listopadu | Výhledy | Medvědi | Zveřejnění zpráv | Forexu | Hliník | Obchodní válka | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Inflace v Německu | Impulzy | Indikátory | Oslabení | Odvolací soud | Indikátor MACD | Práce | Americký odvolací soud | Cíle | Maloobchodní tržby v USA | Banky | Buy | Obchodní podmínky | Šance | Fundamenty | Očekávaný růst | Instrumenty | Analýza | Zlepšení | Uzavření dohody | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Pozice | Zájem obchodníků | Pullback | Inflace v EU | Inflační report | Market | Dosažení dohody | Sestupný trend | Support | Průměrná mzda | Důležité informace | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Uvolňování měnové politiky | Soud | Obchodní aktivity | Služby | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Ruský výraz pro peníze | Jak číst grafy | Sentiment | Zrychlení inflace | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Stop-Loss | Americké objednávky | Spotřebitelé | Embargo | Politika Fedu | Retracementy | Ekonomické trendy | Šéfové | Report ADP | Rezistence | Obchodujte | Budoucí pohyby | Prudké pohyby | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Holubičí rétorika | Americké ekonomiky | Obchodní vztahy | USD | Kamala | Zveřejnění zprávy | Rozhodnutí americké centrální banky | Emoce | Obchodní nástroje | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | Powell dnes | HDP v USA | Trendové pohyby | Konflikt mezi Izraelem | Odhad inflace | Posilování amerického dolaru | Údaje ISM | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | Průraz | Propad | ANO | Britské libry | Pokles eura | Významné zprávy | Guvernéři centrálních bank | Růst eura | Evropský trh | Oblast supportu | Rok 2024 | Kanada | Nejistota | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | Makroekonomické údaje | Makroekonomický kalendář | Take-Profit | Libra klesá | Indexy | Prognózy inflace | Americký dolar | Klíčový faktor | Makro | Evropská centrální banka | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | ECB | Sazby ECB | Růst ceny | Měnová politika | Body | Výhled na rok 2025 | Zvýšení inflace | Index výdajů | Korekční fáze | Evropské země | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Navýšení | Americká cla | Údaje o nezaměstnanosti | EU | Zpracovatelský průmysl | PMI ve službách | Obchodní hodiny | PMI pro sektor služeb | Prodeje | Zpráva o vývoji inflace | Jerome Powell | Ukazatele | Měnový pár | Nové údaje | Banka | Země eurozóny | Stav americké ekonomiky | Hlavní ekonom ECB | Významné události | Cenový index výdajů | Úřady | Pohyb dolaru | Statistika | Další pokles | Lael Brainardová
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Analýza Elliottových vln
Analýza emocí
Analýza emocí v tradingu
Analýza eura
Analýza EUR/USD
Analýza finančních trhů
Analýza finančních trhů pro tradery
Analýza fiskální politiky
Analýza forex
Analýza fundamentálních faktorů

Následující klíčová slova

Analýza fundamentu
Analýza FXstreet.cz
Analýza hlavních finančních trhů
Analýza hlavních měnových párů
Analýza hospodářské politiky
Analýza hospodářských cyklů
Analýza hospodářských politik
Analýza chování investorů
Analýza indexu CAC40
Analýza indexu Nasdaq
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
Potvrďte prosím... Zavřít