Ticker Tape by TradingView
Denní shrnutí: Dolar oslabuje kvůli obchodní nejistotě, americké akcie opatrně rostou po slabších datech PPI (12.06.2025)
Americké indexy dnes opatrně korigují včerejší ztráty v reakci na nižší než očekávanou výrobní inflaci (PPI) a pozitivní, byť vágní, komentáře Donalda Trumpa ohledně vyjednávání s Čínou (DJIA: +0,15 %, S&P 500: +0,35 %, Nasdaq: +0,35 %). Výjimkou je index malých firem Russell 2000, který ztratil dalších 0,4 %.
Donald Trump znovu kritizoval šéfa Fedu Jeromea Powella za to, že drží sazby na stávající úrovni. Podle Trumpa je inflace již dostatečně nízká a snížení sazeb o 2 procentní body by mohlo federálnímu rozpočtu ušetřit až 600 miliard USD ročně na úrokových platbách.
Akcie Oracle dnes posílily o více než 13 % po zveřejnění výsledků hospodaření. Společnost překonala očekávání trhu jak na úrovni zisků, tak tržeb. Její nejrychleji rostoucí cloudový segment vzrostl meziročně o 52 % a vygeneroval tržby ve výši 3 miliard USD.
Akcie Boeing oslabily o více než 4 % po havárii letadla 787 společnosti Air India krátce po startu poblíž města Ahmadábád. Na palubě bylo 242 cestujících.
PPI inflace v USA v květnu vzrostla o 0,1 %, jak se očekávalo, čímž se roční tempo zvýšilo na 2,6 %. Jádrová inflace ale překvapivě zpomalila na 3 % (odhad: 3,1 %, předchozí: 3,2 %). Vyšší celkový údaj byl způsoben především nárůstem marží ve službách.
Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti zůstal beze změny na úrovni 248 tisíc (odhad: 242 tisíc).
Evropské akcie dnes většinou oslabily. Největší pokles zaznamenal německý DAX (-0,7 %), následovaný italským IT40 (-0,3 %) a panevropským STOXX 600 (-0,3 %). Mírně lepší nálada panovala ve Francii, kde CAC 40 klesl jen o 0,1 %. Švýcarský SMI uzavřel poblíž včerejší hodnoty a britský FTSE 100 přidal 0,2 %.
Na trhu s dluhopisy výrazně rostly ceny. Výnosy z amerických státních dluhopisů klesly zpět k 4,35 %, německé výnosy spadly pod 2,5 %. Tyto pohyby signalizují přesun investorů k bezpečnějším aktivům v reakci na nižší inflační tlaky a geopolitické napětí na Blízkém východě.
Na devizovém trhu oslabuje americký dolar (USDIDX: -0,7 %) kvůli přetrvávající nejistotě ohledně uzavření obchodní dohody po Dni osvobození. Bezpečné měny jako švýcarský frank (USDCHF: -1 %), euro (EURUSD: +0,8 %) a japonský jen (USDJPY: -0,7 %) posilují. Kanadský dolar vymazal veškeré ztráty po Trumpově volebním vítězství (USDCAD: -0,5 % na 1,36).
Na trhu s drahými kovy mírně posiluje zlato, které se obchoduje kolem 3 382 USD za unci (+0,8 %). Cena stříbra zůstává stabilní, zatímco platina roste o silných 2,4 %.
Bitcoin dnes klesá o 0,6 %, Ethereum oslabuje téměř o 2 %.
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 75 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Bitcoin | Kanadský dolar | Inflace | Nasdaq | USA | Evropské akcie | Americké akcie | Sazby | Akcie | Americký dolar | DAX | Euro | Investování | Japonský jen | MIFID | Měny | Platina | Riziko | Russell 2000 | S&P 500 | Výkonnost | Zlato | Švýcarský frank | Doporučení | USD | Dluhopisy | Obchodování | FTSE | XTB | Indexy | EU | CAC 40 | Stoxx 600 | Donald Trump | EURUSD | USDJPY | USDCHF | USDCAD | Aktivum | Index | Investiční strategie | Akcie dnes | Cena | Cena stříbra | DJIA | Dolar | Frank | Investiční | Investiční doporučení | Jádrová inflace | Stoxx | Předpověď | Tržby | Komise | Bezpečné měny | Podnikání | Inflační tlaky | S&P | Německý DAX | Ztráty | Americké indexy | FTSE 100 | Ethereum | Britský FTSE 100 | Výnosy | Očekávání | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Geopolitické napětí | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | Snížení sazeb | Očekávání trhu | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Obchodní dohody | Inflace v USA | Vysoké riziko | Největší pokles | USDIDX | Finanční ztráty | Nálada | Akcie opatrně | Investujte | Napětí na Blízkém východě | Hospodaření | Poradenství | Komunikace | Trump | Pokles | Situace | Boeing | Žádosti o podporu | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Bitcoin dnes | CL | JDE | Oracle | Ceny | Společnost XTB | Nařízení | Zveřejnění výsledků | Air | Akcie Boeing | Riziko ztráty | Společnosti | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Britský FTSE | Akcie Oracle | Marketingová komunikace | Evropské akcie dnes | Nejrychleji rostoucí | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vice | Zveřejnění výsledků hospodaření | Letadla | 256/2004 | Odpovědnost | Vítězství | Kovy | Směrnice | Body | Investování je rizikové | Osvobození | Index malých firem | Nařízení Evropského parlamentu | Oracle dnes |
Čtěte více
-
Denní shrnutí: Data o inflaci v USA pohání růst Wall Street 📈
Wall Street ve středu prodlužuje býčí rally poté, co data CPI potvrdila tržní očekávání, že Fed sníží úrokové sazby na svém prosincovém zasedání. Nasdaq aktuálně získává 1,63 %, zatímco S&P 500 přidává 0,90 %. -
Denní shrnutí: DAX dosahuje nového historického maxima, NATGAS klesá o 3,5 % kvůli teplejší předpovědi počasí v USA
Německý DAX posílil o 1,37 % a vystoupal na nové rekordní maximum, přičemž od začátku roku si připisuje už 14 %. Polský WIG20 nezaostává, když od začátku roku vzrostl o 17,5 % a dnes si připsal téměř 0,8 %. -
Denní shrnutí: DAX rozšiřuje ztráty, zlato dosahuje nových maxim! 🔔
Wall Street umazává část zisků z počátku dnešní seance. Při otevření US500 i US100 posilovaly. V současné době zůstal v mírném plusu pouze US100. -
Denní shrnutí: DJIA klesá o 0,7 % navzdory optimismu v technologickém sektoru 📉 Kakao opět testuje dubnová minima
Americké akciové indexy odevzdávají předchozí zisky. Spojené státy oznámily další investici ve výši 70 miliard USD do umělé inteligence spolu s plány na uvolnění exportních omezení u pokročilých AI čipů – což umožní americkým firmám znovu dodávat GPU čipy do Číny. Po růstu AI akcií přidává Nasdaq 100 téměř 0,3 %, čímž překonává hlavní benchmarky včetně indexu Dow Jones Industrial Average (DJIA), který dnes ztrácí 0,7 %. -
Denní shrnutí: dolar a Wall Street se odrážejí zpět 📈 Tesla vede růst v USA 📄🔎
Wall Street zaznamenala růst při první obchodní seanci po prodlouženém víkendu. Rally je opožděnou reakcí na rozhodnutí prezidenta Trumpa odložit hrozbu 50% cel na dovoz z Evropské unie. Evropské indexy uzavřely výše v návaznosti na pozitivní vývoj v USA – německý DAX posílil o více než 0,8 %. -
Denní shrnutí: Dolar dominuje měnovému trhu, roste pravděpodobnost zásahu USA v Íránu (13. 01. 2026)
Americké akciové indexy uzavírají seanci převážně v červených číslech kvůli rostoucí geopolitické nejistotě a jestřábím komentářům šéfa Fedu ze St. Louis (US500: -0,3 %; US100: -0,25 %; US30: -0,65 %). Největší tlak pociťuje finanční sektor a společnosti z oblasti softwaru a IT služeb. Jediným rostoucím indexem je US2000 (+0,4 %), který těžil z nižší než očekávané jádrové inflace. -
Denní shrnutí: Dolar dominuje na FX trhu, ropa roste o 2,25 % 📣
Dnešní tržní sentiment byl do velké míry ovlivněn zprávami o obchodní dohodě mezi USA a EU. Země se dohodly na zavedení 15% cel, která se vztahují i na sektory dříve ohrožené vyššími sazbami, jako je automobilový průmysl a farmacie (i když komunikace z Bruselu a Washingtonu v těchto oblastech zůstává nejednoznačná). -
Denní shrnutí: Dolar klesá spolu s americkými akciemi, zatímco zlato všechny překonává (16. 04. 2025)
Americké akcie i dolar dnes oslabily v důsledku rostoucího napětí kolem cel na polovodiče. Nasdaq aktuálně klesá o 2,07 %, zatímco S&P 500 odepisuje 1,3 %. -
Denní shrnutí: Dolar opět posiluje, zlato ztrácí kvůli neúspěchu jednání v Istanbulu
Evropské akciové trhy uzavřely se slabými zisky – index DAX přidal 0,3 % a britský FTSE vzrostl téměř o 0,6 %. -
Denní shrnutí: Dolar oslabuje kvůli inflaci a komentářům Donalda Trumpa
Americké indexy dnes výrazně posílily díky téměř 100% tržní jistotě, že Fed na zářijovém zasedání sníží úrokové sazby. Futures US100 vzrostly o 1,14 %, US500 o něco méně než 1 % a US2000 přidal více než 2 %. -
Denní shrnutí – Dolar oslabuje kvůli očekávání snižování sazeb
Americké akciové indexy dnes prodloužily zisky, i když ve druhé polovině seance část z nich odevzdaly. US500 se pohybuje beze změny s přibližně dvěma hodinami do konce obchodování, US100 klesá o přibližně 0,1 %, zatímco US200 přidává více než 1 %. -
Denní shrnutí: Dolar oslabuje, zatímco americké indexy dosahují nových historických maxim (30.06.2025)
Americké indexy uzavírají 2. čtvrtletí 2025 na nových rekordních hodnotách díky holubičímu tónu Fedu a očekávaným obchodním dohodám mezi USA a partnery. S&P 500, Nasdaq a Russell 2000 si dnes připisují přibližně 0,2 %, zatímco DJIA roste zhruba o 0,35 %. -
Denní shrnutí: Dolar posiluje díky jestřábím očekáváním ohledně snižování sazeb, akcie se propadají do červených čísel (08.12.2025)
Navzdory stabilnímu úvodu se americké indexy propadly do červených čísel před zítřejším začátkem posledního zasedání FOMC v roce. Největší ztráty zaznamenává DJIA (US30: -0,6 %), protože mnohé defenzivní tituly zůstávají pod tlakem kvůli relativně silnému výkonu technologického sektoru. Nasdaq (US100) a S&P 500 (US500) klesají přibližně o 0,4 %. -
Denní shrnutí: Dolar posiluje před Jackson Hole a díky silným údajům PMI 💲📣
Americké indexy se ke konci seance snažily zmírnit ztráty, avšak prodejní tlak na americké akcie přetrvává. US500 aktuálně klesá o 0,42 %, US100 je níže o 0,51 %, zatímco US2000 se téměř nemění. -
Denní shrnutí: dolar rozšiřuje rostoucí trend, trh čeká na rozhodnutí BoJ 📃
Nový týden začíná na Wall Street smíšeně. Na jedné straně akciové indexy nabírají na síle díky technologickým společnostem a konferenci Nvidia GTC. Na druhé straně vidíme částečný přesun kapitálu do bezpečnějších aktiv, jako je dolar a dluhopisy. -
Denní shrnutí: Dolar se zotavuje ze včerejšího výprodeje, akcie rostou díky pozitivním makrodatům (17.07.2025)
(S&P 500: +0,4 %; DJIA: +0,4 %; Nasdaq: +0,8 %; Russell 2000: +0,9 %). Zisky vedou technologický, průmyslový a sektor základního spotřebního zboží. -
Denní shrnutí: Dolar s největším ziskem mezi hlavními měnami, výnosy z amerických dluhopisů klesly pod 4,2 %
Americké akciové indexy dnes zaznamenávají mírné zisky, které podporují naděje na pozitivní vyřešení celních sporů. Index S&P 500 roste o 0,3 %, Dow Jones přidává téměř 0,6 %. Mírně horší situace panuje u Nasdaq 100, který zůstává těsně pod včerejší závěrečnou hodnotou. -
Denní shrnutí: Dolar ustupuje, ropa se zotavuje kvůli napětí mezi USA a Venezuelou (22.12.2025)
Wall Street směřuje ke konci pondělní seance v kladném teritoriu a navazuje na růsty z konce minulého týdne. Lídrem růstu je index malých firem Russell 2000 (US2000: +1,4 %), zatímco S&P 500 přidává přibližně 0,6 % a Nasdaq i DJIA posilují o zhruba 0,5 %. -
Denní shrnutí: Dolar vymazává zisky související s cly, což podporuje akciový trh 📄
Americké indexy během hlavní obchodní seance rozšířily své zisky a na konci dne vzrostly přibližně o 0,50 – 1,00 %. Lídrem růstu byl index malých společností US2000, který posílil o 0,76 %. Technologický index získal 0,53 %, a to i přes téměř 7,5% ztrátu akcií společnosti Alphabet. Akcie Nvidia vzrostly o více než 3,5 %. -
Denní shrnutí: dolar zaznamenává další silnou seanci, zatímco indexy se snaží udržet ceny při otevření📣
Indexy na Wall Street mají za sebou smíšený průběh seance, kterou zakončily přibližně na úvodní úrovni. Po dvou velmi dynamických seancích směrem dolů by absence odrazu mohla signalizovat slabost býků.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Francouzské akciové indexy: Luxus, banky a globální průmysloví hráči (13. díl)
Leden 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Proč skončila prop firma My Forex Funds (MFF) a přichází její comeback?
Vyplatí se kupovat akciové vítěze minulého roku?
VIDEO: 10 trhů, které mohou v roce 2026 explodovat
Je téměř bezcenný a za nic ho nevyměníte. Laoský kip v zemi vystřídal „tygří jazyk“
Párové obchodování: Definice, strategie a příklad tradingu
Jak moc se vyplatí hedging? (41. díl)
Francouzské akciové indexy: Luxus, banky a globální průmysloví hráči (13. díl)
Leden 2026 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
RebelsFunding představuje novou klientskou zónu: moderní design, nové funkce a systém odměn pro tradery
Proč skončila prop firma My Forex Funds (MFF) a přichází její comeback?
Vyplatí se kupovat akciové vítěze minulého roku?
VIDEO: 10 trhů, které mohou v roce 2026 explodovat
Je téměř bezcenný a za nic ho nevyměníte. Laoský kip v zemi vystřídal „tygří jazyk“
Párové obchodování: Definice, strategie a příklad tradingu
Jak moc se vyplatí hedging? (41. díl)
Denní kalendář událostí
V Japonsku volby do dolní komory parlamentu
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V Kanadě Ivey index PMI
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Guvernérka RBA Michele Bullock
Na Novém Zélandu státní svátek
V Japonsku volby do dolní komory parlamentu
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V Kanadě Ivey index PMI
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Guvernérka RBA Michele Bullock
Na Novém Zélandu státní svátek
Tradingové analýzy a zprávy
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 3.2.2026
Dow Jones - Intradenní výhled 3.2.2026
S&P 500 - Intradenní výhled 3.2.2026
Hang Seng - Intradenní výhled 3.2.2026
USD/CAD - Intradenní výhled 3.2.2026
AUD/USD - Intradenní výhled 3.2.2026
USD/CHF - Intradenní výhled 3.2.2026
USD/JPY - Intradenní výhled 3.2.2026
GBP/USD - Intradenní výhled 3.2.2026
EUR/USD - Intradenní výhled 3.2.2026
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 3.2.2026
Dow Jones - Intradenní výhled 3.2.2026
S&P 500 - Intradenní výhled 3.2.2026
Hang Seng - Intradenní výhled 3.2.2026
USD/CAD - Intradenní výhled 3.2.2026
AUD/USD - Intradenní výhled 3.2.2026
USD/CHF - Intradenní výhled 3.2.2026
USD/JPY - Intradenní výhled 3.2.2026
GBP/USD - Intradenní výhled 3.2.2026
EUR/USD - Intradenní výhled 3.2.2026
Blogy uživatelů
INVESTIČNÍ GLOSA: Trump vybral nového šéfa Fedu a poslal bitcoin dolů. Proč?
Jak bankovní svátky ovlivňují měnové páry
Leden 2026 na trzích: Zkresluje pohoršení nad Trumpem úsudek investorů?
Výběr z nedělní přípravy: měnové páry EUR/USD a USD/JPY
Týden na S&P 500: Trhy mají za sebou hodně živý týden, čeká je další zkouška
Jak inflace ovlivňuje měnový trh?
Zlatá a stříbrná horečka vrcholí
Lednový efekt aneb předpovídá úspěšný start akcií zisky pro zbytek roku?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (30. ledna)
Trhy v šoku: Prekvapenie pre USD, drahé kovy a krypto
INVESTIČNÍ GLOSA: Trump vybral nového šéfa Fedu a poslal bitcoin dolů. Proč?
Jak bankovní svátky ovlivňují měnové páry
Leden 2026 na trzích: Zkresluje pohoršení nad Trumpem úsudek investorů?
Výběr z nedělní přípravy: měnové páry EUR/USD a USD/JPY
Týden na S&P 500: Trhy mají za sebou hodně živý týden, čeká je další zkouška
Jak inflace ovlivňuje měnový trh?
Zlatá a stříbrná horečka vrcholí
Lednový efekt aneb předpovídá úspěšný start akcií zisky pro zbytek roku?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (30. ledna)
Trhy v šoku: Prekvapenie pre USD, drahé kovy a krypto
Forexové online zpravodajství
Rsnní shrnutí: RBA zvyšuje úrokové sazby (03.02.2026)
Na co si dát pozor 3. února? Přehled zásadního dění pro začátečníky
Ranní komentář: Výsledky Palantiru a Disney, Open vs Nvidia, Musk spojuje SpaceX a xAI
XAG/USD. Analýza cen. Prognóza. Stříbro si drží ztráty
Denní shrnutí: Drahé kovy krvácí a americká vláda je opět uzavřena!
Paradox Oraclu: Obrovské investice a paradox rostoucího dluhu
Německé akcie na začátku týdne posílily o více než 1 %
EURUSD (spot: 1,1830; výhled:↘️)
EURCZK (spot: 24,32; výhled:➡️)
Škoda Auto loni vyrobila celosvětově 1,065.000 vozů, meziročně o 15 % víc
Rsnní shrnutí: RBA zvyšuje úrokové sazby (03.02.2026)
Na co si dát pozor 3. února? Přehled zásadního dění pro začátečníky
Ranní komentář: Výsledky Palantiru a Disney, Open vs Nvidia, Musk spojuje SpaceX a xAI
XAG/USD. Analýza cen. Prognóza. Stříbro si drží ztráty
Denní shrnutí: Drahé kovy krvácí a americká vláda je opět uzavřena!
Paradox Oraclu: Obrovské investice a paradox rostoucího dluhu
Německé akcie na začátku týdne posílily o více než 1 %
EURUSD (spot: 1,1830; výhled:↘️)
EURCZK (spot: 24,32; výhled:➡️)
Škoda Auto loni vyrobila celosvětově 1,065.000 vozů, meziročně o 15 % víc
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Příjmy z DPPO i v červenci vylepšily hospodaření státního rozpočtu
Jádrová inflace nižší než očekával trh
Slabost etherea naznačuje, že dolů půjde i bitcoin
Makro: Výrobní sektor Japonska v červenci zpomalil růst
XAU/USD – Analýza a prognóza
Jednodávková vakcína Johnson & Johnson může být brzy schválena
Čínský trh po týdnu otevřel v zisku, švýcarský frank se propadl
XAU/USD. Analýza a prognóza
Rozdíl mezi inzerovanou a prodejní cenou nemovitostí se dál snižuje
Tržby v Německu rostly
Příjmy z DPPO i v červenci vylepšily hospodaření státního rozpočtu
Jádrová inflace nižší než očekával trh
Slabost etherea naznačuje, že dolů půjde i bitcoin
Makro: Výrobní sektor Japonska v červenci zpomalil růst
XAU/USD – Analýza a prognóza
Jednodávková vakcína Johnson & Johnson může být brzy schválena
Čínský trh po týdnu otevřel v zisku, švýcarský frank se propadl
XAU/USD. Analýza a prognóza
Rozdíl mezi inzerovanou a prodejní cenou nemovitostí se dál snižuje
Tržby v Německu rostly
Blogy uživatelů
Obchodování futures
Burzovní grafy: Americké akcie mírně ztratily, drží se ale nad supportem
"Zlatý" švýcarský frank?
Flow – absolutní přítomný okamžik ve světě tradingu
Největší bublina na světě
Měnový pár EUR/USD: Analýzy více časových rámců (MN až D1 TF)
Zabrzdí růst cen potravin pokles sazeb v ČR?
Praktická ukázka: Tentokrát to bylo těsný
Obchodování S&P 500 a EUR/USD
Index S&P 500 odepsal bezmála procento, uzavřel ale daleko od minim
Obchodování futures
Burzovní grafy: Americké akcie mírně ztratily, drží se ale nad supportem
"Zlatý" švýcarský frank?
Flow – absolutní přítomný okamžik ve světě tradingu
Největší bublina na světě
Měnový pár EUR/USD: Analýzy více časových rámců (MN až D1 TF)
Zabrzdí růst cen potravin pokles sazeb v ČR?
Praktická ukázka: Tentokrát to bylo těsný
Obchodování S&P 500 a EUR/USD
Index S&P 500 odepsal bezmála procento, uzavřel ale daleko od minim
Vzdělávací články
Nejdůležitější události: Na co se připravit v roce 2026?
Smart Money Trading: Co je to inducement? (16. díl)
Tradingové softwary, které vám zlepší obchodování (32. díl)
Umělá inteligence (AI) v tradingu: Praktické využití pro tradery
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Jak úspěšně obchodovat formaci Butterfly?
Seriál o ETF: Druhy ETF (díl 7.)
Měsíční report finančních trhů (září 2023)
Praktické ukázky SMC obchodů
Broker Purple Trading - recenze, návod a zkušenosti
Nejdůležitější události: Na co se připravit v roce 2026?
Smart Money Trading: Co je to inducement? (16. díl)
Tradingové softwary, které vám zlepší obchodování (32. díl)
Umělá inteligence (AI) v tradingu: Praktické využití pro tradery
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Jak úspěšně obchodovat formaci Butterfly?
Seriál o ETF: Druhy ETF (díl 7.)
Měsíční report finančních trhů (září 2023)
Praktické ukázky SMC obchodů
Broker Purple Trading - recenze, návod a zkušenosti
Tradingové analýzy a zprávy
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 3.2.2026
Komodity: Ropa dnes dál zlevňuje
Forex: Koruna dnes stagnovala k euru a mírně ztrácela na dolar
AUD/USD - Intradenní výhled 3.2.2026
Swingové obchodování bitcoinu 2.2.2026
Šéfka EK: Cla budou 15 procent, dohoda s USA přináší stabilitu
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 3.1.2025
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 3.2.2026
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Ázerbájdžán devalvoval kurz měny o třetinu
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 3.2.2026
Komodity: Ropa dnes dál zlevňuje
Forex: Koruna dnes stagnovala k euru a mírně ztrácela na dolar
AUD/USD - Intradenní výhled 3.2.2026
Swingové obchodování bitcoinu 2.2.2026
Šéfka EK: Cla budou 15 procent, dohoda s USA přináší stabilitu
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 3.1.2025
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 3.2.2026
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Ázerbájdžán devalvoval kurz měny o třetinu
Témata v diskusním fóru
Fundamentální analýza forexu – makroekonomické faktory a jejich vliv na forexové trhy (2. díl)
Stříbro
Co sledovat příští týden na trhu?
Aktuální obchodní příležitosti na akciových indexech a NZD/USD
XTB představuje Zlatana Ibrahimoviće jako nového globálního brand ambasadora
6 otázek, které byste si měli položit před otevřením reálného účtu
Burzovní grafy: Čekání na velký pohyb pokračuje, páteční růst vrátil americké akcie do sedla
Skryté hrozby vysokofrekvenčního tradingu
Akciové indexy
USD/JPY
Fundamentální analýza forexu – makroekonomické faktory a jejich vliv na forexové trhy (2. díl)
Stříbro
Co sledovat příští týden na trhu?
Aktuální obchodní příležitosti na akciových indexech a NZD/USD
XTB představuje Zlatana Ibrahimoviće jako nového globálního brand ambasadora
6 otázek, které byste si měli položit před otevřením reálného účtu
Burzovní grafy: Čekání na velký pohyb pokračuje, páteční růst vrátil americké akcie do sedla
Skryté hrozby vysokofrekvenčního tradingu
Akciové indexy
USD/JPY



