Ticker Tape by TradingView
Generali Fond realit a česká investiční skupina SCF dokončili akvizici portfolia retailových parků v Polsku
Generali Fond realit, spravovaný společností Generali Investments CEE, a česká investiční skupina SCF společně dokončili další významnou zahraniční akvizici. Do svého portfolia nově zařadili rozsáhlé portfolio složené ze šesti retailových parků v Polsku. Nemovitosti nabízejí celkem 70 000 m² pronajímatelné plochy a jsou strategicky rozmístěny napříč regiony. Akvizice posiluje geografickou diverzifikaci obou investorů a rozšiřuje retailové portfolio nemovitostí, se kterým mají velmi dobré zkušenosti. Hodnota transakce se blíží částce 110 milionů eur a prodávajícími byly společnosti Patron Capital a Trei Real Estate. Hlavním poradcem fondu je pak v oblasti realit Generali Real Estate.
Portfolio tvoří retailové parky, jejichž součástí jsou ve všech případech nájemci z oblasti food retailu, kteří dlouhodobě patří mezi nejodolnější segmenty maloobchodu. Tito nájemci obvykle představují hlavní motivaci návštěvy zákazníků, což přirozeně podporuje atraktivnost retailových parků a pozitivně ovlivňuje výkonnost dalších nájemců v rámci jednotlivých lokalit. Mezi hlavní nájemce parků patří významné evropské maloobchodní řetězce Lidl a Aldi či silná lokální značka Biedronka (patřící do portugalské skupiny Jeronimo Martins). Další část nájemnického mixu tvoří obchodníci z oblastí drogérie, domácích potřeb, hobby segmentu, lékáren nebo potřeb pro domácí mazlíčky. Díky této skladbě portfolio vykazuje vysokou stabilitu a zároveň nadstandardní výnosový potenciál v porovnání s obdobnými retailovými aktivy ve středoevropském regionu.
„Dokončení akvizice zapadá do naší strategie budování stabilního a diverzifikovaného realitního portfolia. Retailové parky dlouhodobě těží z kombinace každodenní návštěvnosti, silných nájemců a vysoké odolnosti vůči ekonomickým výkyvům. Strategické rozmístění jednotlivých parků po celém Polsku navíc významně přispívá ke geografické diverzifikaci portfolia fondu,“ říká Marek Bečička, Head of Real Assets v Generali Investments CEE.
„Jsem opravdu rád, že se nám podařilo s tak významným partnerem, jako je Generali, v krátké době společně uzavřít již druhou transakci a prohloubit tak vzájemnou spolupráci. Polsko je pro nás klíčovým trhem – nabízí mimořádnou kombinaci silné spotřebitelské poptávky, rostoucí kupní síly a nedostatku kvalitních maloobchodních nemovitostí mimo hlavní města – a retail parky jsou přesně tím typem nemovitostí, u nichž vidíme jasný růstový potenciál,“ říká Josef Malíř, generální ředitel a vlastník společnosti SCF.
Silný segment retailových parků
V současnosti patří retailové parky mezi formáty, které dokázaly efektivně reagovat na proměnu nákupního chování v posledních letech. Zákazníci stále častěji preferují rychlé a efektivní nákupy v dobře dostupných lokalitách mimo přetížená centra měst. Právě retailové parky díky snadné dostupnosti autem, jednoduchému parkování a koncentraci základních služeb na jednom místě dlouhodobě profitují z trendu tzv. convenience retailu, konceptu rychlého a snadno dostupného každodenního nakupování. Výhodou je také nižší provozní náročnost těchto nemovitostí ve srovnání s velkými nákupními centry, což pozitivně ovlivňuje jejich efektivitu i dlouhodobou udržitelnost.
Atraktivitu tohoto segmentu podporuje také skutečnost, že retailové parky bývají často umístěny v regionech s omezenou konkurencí moderních obchodních ploch, kde představují přirozené lokální obchodní centrum pro široké spádové oblasti. Stabilitu výnosů dále posiluje dlouhodobý charakter nájemních smluv a vysoká obsazenost obdobných projektů napříč středoevropským regionem. Z pohledu investorů jde proto o typ aktiv, který kombinuje relativně stabilní výnosový profil s potenciálem dalšího růstu hodnoty v návaznosti na pokračující rozvoj regionální maloobchodní infrastruktury.
„Generali Fond realit dlouhodobě staví na kombinaci kvalitních nemovitostí, silných nájemců a vysoké diverzifikaci napříč segmenty i geografickými trhy. Polské portfolio retailových parků velmi dobře zapadá do této strategie a zároveň dále posiluje zastoupení aktiv se stabilním dlouhodobým výnosem,“ dodává Ramon Spoladore, Head of CEE region ve společnosti Generali Real Estate.
Akvizice navazuje na nedávné rozšíření portfolia Generali Fondu realit o historickou multifunkční budovu v ulici Na Příkopě v centru Prahy. Generali Fond realit tak pokračuje ve strategii budování diverzifikovaného portfolia kvalitních nemovitostí v České republice i zahraničí. Součástí jeho portfolia je již 31 objektů v souhrnné hodnotě téměř 10 miliard korun, přičemž se budovy ve fondu mohou pochlubit obsazeností blízké 100 %.
Do Generali Fondu realit jsou zařazeny zejména rezidenční projekty, nákupní a logistická centra a kancelářské budovy. V České republice jde například o citlivě zrekonstruovanou budovu Borůvkova sanatoria v Legerově ulici, rezidenční domy v pražských lokalitách Ke Karlovu a Dittrichova, bytové portfolio v Plzni a 11 retailových obchodních jednotek v regionálních městech. Portfolio doplňují také zahraniční nemovitosti, jako je logistický park v polském Zabrze nebo multifunkční historická budova Dom Dochodowy v centru Varšavy.
Podíl SCF ve výši 20 % byl vložen do nedávno založeného podfondu SCF CROP, který je součástí fondu kvalifikovaných investorů SCF Investment Partners SICAV. Tento podfond se specificky zaměřuje na investice do retail parků ve střední a východní Evropě.
SCF vstoupila na polský retailový trh před dvěma lety akvizicí portfolia šesti nákupních center od globální investiční skupiny Cromwell Property Group. Tato transakce v hodnotě přes 7 miliard Kč patřila k největším realitním obchodům ve střední Evropě v posledních letech. V letošním roce skupina rozšířila své polské portfolio o velké nákupní centrum Jantar ve Słupsku a retail park sousedící s nákupním centrem Janki ve Varšavě, které již bylo součástí jejího portfolia.




Klíčová slova: Polsko | Akvizice | Transakce | Investice | Portfolio | SICAV | Výkonnost | EUR | Fond | Zkušenosti | Partners | Obchodníci | Investiční | Nemovitosti | Portfolia | Trh | CEE | ROCE | Retail | Investment | Generali Investments CEE | Generali Investments | Česká investiční skupina | Investiční skupiny | Investiční skupina | Generální ředitel | Rozvoj | Trhy | Potenciál | JDE | Chování | Společnosti | Retailový trh | TIM | Rozšíření | Real Estate | Řetězce | Centrum | Udržitelnost | Růstový potenciál | CEE region | Podfond | Portfolia fondů | Fond realit | Retail park | Trei Real Estate | Hodnota transakce | Capital | Portfólia | Investments | Nákupy | Hobby | Kancelářské budovy | Nájemci | Logistická centra | Group | Výnosový potenciál | Patron |
Čtěte více
-
General Dynamics získává zakázku za 1,85 mld. USD na výrobu ponorek třídy Virginia
Divize Electric Boat společnosti General Dynamics získala od amerického námořnictva dodatek ke smlouvě ve výši 1,85 miliardy dolarů na dodávky dílů s dlouhou dobou dodání a počáteční montáž pro ponorky třídy Virginia, blok VI. -
General Electric
Největšímu americkému průmyslovému konglomerátu vzrostl ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk z běžných provozních akti... -
General Electric Aerospace oznámil výsledky za 4Q nad odhady, backlog dosáhl 190 mld. USD
Americký výrobce leteckých motorů General Electric Aerospace oznámil výsledky hospodaření za čtvrté čtvrtletí roku 2025. Všechny klíčové finanční metriky překonaly odhady analytiků, přičemž očištěné tržby meziročně vzrostly o 20 % na 11,87 mld. USD. Celkový objem nevyřízených zakázek (backlog) dosáhl 190 mld. USD. Společnost zároveň představila výhled pro celý rok 2026. -
General Electric Aerospace oznámil výsledky za 4Q, očištěný zisk na akcii meziročně významně vzrostl
Americký výrobce leteckých motorů oznámil výsledky hospodaření za 4Q. Výnosy z komerčních motorů a očištěný volný peněžní tok výrazně překonal analytický konsensus. Společnost projektuje růstový výhled. -
General Electric Aerospace předčil ve 3Q očekávání a druhý kvartál po sobě navýšil výhled
Americký výrobce leteckých motorů General Electric Aerospace oznámil výsledky hospodaření za třetí kvartál roku 2025. Ty předčily očekávání jak na straně očištěných tržeb, tak i v očištěném zisku na akcii. Společnost druhý kvartál po sobě navýšila celoroční výhled hospodaření. -
General Electric Aerospace reportoval za 2Q nad očekávání a navýšil celoroční i dlouhodobý výhled
Americký výrobce leteckých motorů General Electric Aerospace oznámil výsledky hospodaření za 2Q. Společnost překonala očekávání trhu v očištěných výnosech i očištěném zisku na akcii a navýšila svůj celoroční výhled hospodaření i svůj dlouhodobý výhled. GE Aerospace chce taktéž v budoucích letech navracet více kapitálu svým akcionářům. -
General Electric končí v indexu Dow Jones
„Vyřazení akcií General Electric z prestižního indexu Dow Jones se může negativně podepsat na budoucích výsledcích společnosti. Investoři, kteří obchodují dle indexu Dow Jones, se mohou začít zbavovat akcií General Electric, říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček. -
General Electrics sedí na špatné zprávě
The Street?s Action Alert PLUS manažer portfolia Jim Cramer očekává čtvrtletní výsledky z General Electric a Honeywell, vydané v pátek před oteřením trhů. „Myslím si, že budou strašné,“ řekl Cramer v interview o výsledcích GE. -
General Electric staví větrné turbíny v Číně, Španělsku a Indii
GE Vernova, divize americké společnosti General Electric, nedávno uzavřela rámcovou dohodu se společností Forestalia o instalaci větrných turbín na moři na několika připravovaných místech ve Španělsku. Tato dohoda podporuje úsilí Španělska o přechod na obnovitelné zdroje energie a pravděpodobně pomůže společnosti GE získat podobné projekty v roce 2024. -
Generali a BPCE ruší rozvodovou pokutu, fúze v asset managementu ztrácí šance
Pojišťovna Generali a francouzská banka BPCE se podle zdrojů agentury Reuters dohodly na zrušení rozvodové pokuty ve výši 50 milionů eur, která by byla aktivována, pokud by neproběhla plánovaná fúze jejich divizí správy aktiv – Generali Investment Holding a Natixis. Tento krok usnadňuje oběma stranám možnost od transakce odstoupit. -
Generali Fond realit posiluje portfolio o prémiovou budovu v ulici Na Příkopě v centru Prahy
Generali Fond realit, spravovaný společností Generali Investments CEE, dokončil další významnou akvizici a do svého portfolia zařadil historickou budovu na adrese Na Příkopě 14. Nemovitost se nachází na jedné z nejprestižnějších pražských adres, která se pravidelně řadí mezi nejdražší nákupní ulice světa. Kombinuje maloobchodní a kancelářské prostory a dále posiluje diverzifikaci a stabilitu fondu. -
Generali Investments CEE otevírá Generali Fond krátkodobých investic, výnosnější alternativu spořicích účtů a termínovaných vkladů
Generali Investments CEE nově nabízí investorům Generali Fond krátkodobých investic, který představuje výnosnější alternativu ke spořicím účtům a termínovaným vkladům. Fond reaguje na aktuální vývoj úrokových sazeb České národní banky. Investorům tak díky krátkodobé investici do nízkorizikových investičních nástrojů umožňuje zhodnotit své úspory a zmírnit dopady inflace. Minimální investice do fondu činí 500 Kč. -
Generali zvažuje ústup z dohody s Natixis, pokud nezíská podporu vlády
Italská pojišťovna Generali, největší v zemi, se podle slov generálního ředitele Philippa Donneta hodlá řídit stanoviskem vlády při plánovaném přezkoumání strategického spojení s francouzskou bankou BPCE, pod kterou spadá Natixis Investment Managers. Cílem neformální dohody, oznámené v lednu, je vytvořit největšího správce aktiv v Evropě podle výnosů prostřednictvím sloučení Generali Investments a Natixis IM. -
General Mills drží výhled, ale slabá poptávka dál tlačí výsledky dolů 🥣
Společnost General Mills potvrdila svůj roční výhled jen měsíc po jeho snížení, přestože se dál potýká se slabší poptávkou a silnou konkurencí. Výrobce značek jako Cheerios nebo Pillsbury čelí tlaku na spotřebitelské výdaje, vyšší citlivosti zákazníků na cenu a také změně stravovacích návyků směrem ke zdravějším a více proteinovým produktům. -
General Mills překonává očekávání – slevy a lepší balení přitáhly zákazníky
Společnost General Mills překvapila investory, když její tržby ve druhém fiskálním čtvrtletí překonaly odhady Wall Street. Firma dosáhla úspěchu díky kombinaci vylepšeného balení, cíleného marketingu a selektivního snižování cen, což pomohlo zmírnit pokles objemu prodeje. -
General Mills překvapuje Wall Street: Vyšší ceny pomohly porazit odhady 🥣
Společnost General Mills zveřejnila výsledky za čtvrté fiskální čtvrtletí, které překonaly očekávání analytiků. Výrobce cereálií Cheerios, produktů Pillsbury nebo krmiva Blue Buffalo vykázal upravený zisk na akcii 0,95 USD, zatímco trh podle dat LSEG čekal přibližně 0,80 USD. Tržby dosáhly 4,61 miliardy USD, což bylo rovněž mírně nad odhady. -
General Mills reportovala očištěný zisk na akcii za 3Q pod odhady
Potravinářská společnost General Mills reportovala výsledky hospodaření za třetí kvartál fiskálního roku 2026, který skončil 22. února 2026. Jak tržby, tak především očištěný zisk na akcii za kvartál byly pod odhady analytiků, přičemž organické tržby meziročně klesly o 3 % (očekávání -2,45 %). Společnost zároveň potvrdila výhled organických tržeb a očištěného zisku na akcii pro fiskální rok 2026, zhoršila však výhled očištěného provozního zisku. -
General Mills reportovala výsledky a potvrdila celoroční výhled
Potravinářská společnost General Mills zveřejnila výsledky hospodaření za 2Q fiskálního roku 2026, který skončil dne 23. listopadu 2025. Klíčové metriky překonaly průměrné odhady analytiků. Celoroční výhled byl společností potvrzen. -
General Mills reportovalo výsledky za 2Q, investory zklamal roční výhled na fiskální rok 2025
Americká potravinářská společnost General Mills ve středu zveřejnila výsledky za druhý kvartál a výhled na celý fiskální rok 2025. I přes překonání očekávání tržeb a očištěného zisku na akcii, převážilo zklamání ze slabšího výhledu na celý fiskální rok 2025. -
General Mills snižuje roční prognózy kvůli slabší poptávce
Společnost General Mills, výrobce značky Pillsbury, snížila své roční prognózy tržeb a zisku. Důvodem je rostoucí konkurence levnějších privátních značek a stále vysoké životní náklady, které ovlivňují chování spotřebitelů.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Jak obchodují profíci: Fibonacci trading - systém úspěšných traderů
Burza v LA chtěla sesadit Wall Street. Místo ropných obchodů dnes místem duní basy
Ošidil hosty v restauraci a pak obral Ameriku o miliony. Nápad na obří podvod dostal Ponzi náhodou
Po plném vstupu pravidel MiCA v platnost v celé Evropě přichází eToro s nabídkou 5% cashbacku v akciích za převod kryptoměn
Stáhnutí a orientace v platformě, kde budeme pracovat a tvořit obchodní roboty - Multicharts (3. díl)
Červen 2026 byl pro klienty VIP zóny FXstreet.cz další ziskový měsíc
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Jak obchodují profíci: Fibonacci trading - systém úspěšných traderů
Burza v LA chtěla sesadit Wall Street. Místo ropných obchodů dnes místem duní basy
Ošidil hosty v restauraci a pak obral Ameriku o miliony. Nápad na obří podvod dostal Ponzi náhodou
Po plném vstupu pravidel MiCA v platnost v celé Evropě přichází eToro s nabídkou 5% cashbacku v akciích za převod kryptoměn
Stáhnutí a orientace v platformě, kde budeme pracovat a tvořit obchodní roboty - Multicharts (3. díl)
Červen 2026 byl pro klienty VIP zóny FXstreet.cz další ziskový měsíc
Denní kalendář událostí
V USA skladování zemního plynu
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA týdenní statistický bulletin API
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA mzdový cenový index
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V eurozóně index CPI
V Japonsku tisková konference BoJ
V Japonsku rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA skladování zemního plynu
Guvernér BoE Andrew Bailey
V USA týdenní statistický bulletin API
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA mzdový cenový index
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V eurozóně index CPI
V Japonsku tisková konference BoJ
V Japonsku rozhodnutí o úrokové sazbě
Tradingové analýzy a zprávy
Trump: USA a Izrael odloží chystané tvrdé údery na Írán
Index: Stabilita českých firem se ve 2Q mírně zlepšila
ČNB ve čtvrtek úrokové sazby nezmění, soudí analytici
Trump chce kvůli důležitým nerostům zakázat vývoz elektroodpadu
Firma Westinghouse tajně podává žádost o vstup na burzu v USA
Policie zadržela zaměstnance ČNB, který měl ukrást desítky milionů
Akcie ve Spojených státech posílily, na forexu se intervenuje
Pražská burza v týdnu opět výrazně posílila. Index PX stoupl o 1,92 procenta
Forex: Dolar slábne vůči japonskému jenu, investoři vyhlížejí možnou další intervenci
Akcie na pražské burze letos stouply, index PX přidal 0,7 procenta
Trump: USA a Izrael odloží chystané tvrdé údery na Írán
Index: Stabilita českých firem se ve 2Q mírně zlepšila
ČNB ve čtvrtek úrokové sazby nezmění, soudí analytici
Trump chce kvůli důležitým nerostům zakázat vývoz elektroodpadu
Firma Westinghouse tajně podává žádost o vstup na burzu v USA
Policie zadržela zaměstnance ČNB, který měl ukrást desítky milionů
Akcie ve Spojených státech posílily, na forexu se intervenuje
Pražská burza v týdnu opět výrazně posílila. Index PX stoupl o 1,92 procenta
Forex: Dolar slábne vůči japonskému jenu, investoři vyhlížejí možnou další intervenci
Akcie na pražské burze letos stouply, index PX přidal 0,7 procenta
Blogy uživatelů
Nedělní přáprava: V hlavní roli euro
Index S&P 500 smazal ztráty a celkově zpevnil
Traderská súťaž začína už zajtra!
Výsledková sezóna vrcholí
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (31. 7. 2026)
Nasdaq v bear marketu! Bude se opakovat 2022?
Funded Trader Bazell – rozhovor o cestě k 16 výplatám
Výprodej 28 % v čipovém sektoru: Proč investoři opouštějí AI giganty?
Praktické okénko: Jsme na začátku nové nákupní vlny?
Analýza DAX, Nasdaq, EUR/USD, Brent: Nasdaq v korekci, Fed neustupuje a ropa znovu roste
Nedělní přáprava: V hlavní roli euro
Index S&P 500 smazal ztráty a celkově zpevnil
Traderská súťaž začína už zajtra!
Výsledková sezóna vrcholí
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (31. 7. 2026)
Nasdaq v bear marketu! Bude se opakovat 2022?
Funded Trader Bazell – rozhovor o cestě k 16 výplatám
Výprodej 28 % v čipovém sektoru: Proč investoři opouštějí AI giganty?
Praktické okénko: Jsme na začátku nové nákupní vlny?
Analýza DAX, Nasdaq, EUR/USD, Brent: Nasdaq v korekci, Fed neustupuje a ropa znovu roste
Forexové online zpravodajství
🎥 Týden na trzích: Největší růst Microsoftu za 18 let, Amazon blízko maxim a co čekat dál?
Slováci v Česku vydělávají více než Češi, Ukrajinci o pětinu méně. Samotný pas však rozdíly nevysvětluje
Proč USA poprvé po třiceti letech pomáhají Japonsku stavět jejich měnu na nohy? Ve velkém se zbavují eur, aby nakoupily jeny
Agentura Fitch dnes Česku potvrdila rating AA-. Předpokládá, že dluh zůstane pod kontrolou přes fiskální uvolnění Babišovy vlády i její chystané rozvolnění rozpočtových pravidel
Denní shrnutí: Wall Street získává zpět půdu pod nohama; další intervence na trhu s jenem❓
Wall Street v plusu, pokračují nebývalé skoky gigantů
Podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup EMU do 3. kvartálu
Ford utrpěl ztrátu 1,3 miliardy USD: Akcie rostou a zisky zachraňují drahé pick-upy
Zašla SaaSpokalypsa příliš daleko?
Tři trhy, které sledovat příští týden (31. července 2026)
🎥 Týden na trzích: Největší růst Microsoftu za 18 let, Amazon blízko maxim a co čekat dál?
Slováci v Česku vydělávají více než Češi, Ukrajinci o pětinu méně. Samotný pas však rozdíly nevysvětluje
Proč USA poprvé po třiceti letech pomáhají Japonsku stavět jejich měnu na nohy? Ve velkém se zbavují eur, aby nakoupily jeny
Agentura Fitch dnes Česku potvrdila rating AA-. Předpokládá, že dluh zůstane pod kontrolou přes fiskální uvolnění Babišovy vlády i její chystané rozvolnění rozpočtových pravidel
Denní shrnutí: Wall Street získává zpět půdu pod nohama; další intervence na trhu s jenem❓
Wall Street v plusu, pokračují nebývalé skoky gigantů
Podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup EMU do 3. kvartálu
Ford utrpěl ztrátu 1,3 miliardy USD: Akcie rostou a zisky zachraňují drahé pick-upy
Zašla SaaSpokalypsa příliš daleko?
Tři trhy, které sledovat příští týden (31. července 2026)
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Makro: Ceny nemovitostí Spojeného království rostly nejrychleji od roku 2005
Micro futures – nový investiční instrument
Makro: Výhled švýcarské ekonomiky se ke konci roku zhoršil
Pražská burza v úvodu týdne oslabila, nedařilo se akciím ČEZ
Ranní okénko - ČNB zahájila cyklus snižování sazeb, v USA vyjde statistika příjmů a výdajů
Analýza indikátorů: Denní přehled páru GBP/USD 17. ledna 2023
Makro: Průmyslová výroba USA v únoru překvapivě zpomalila
Německý index ZEW očekávání překvapil růstem
🥇Zlato dosiahlo 8-týždňové maximá
Pfizer zaplatí přes 1 miliardu USD za čínskou terapii rakoviny 💉
Makro: Ceny nemovitostí Spojeného království rostly nejrychleji od roku 2005
Micro futures – nový investiční instrument
Makro: Výhled švýcarské ekonomiky se ke konci roku zhoršil
Pražská burza v úvodu týdne oslabila, nedařilo se akciím ČEZ
Ranní okénko - ČNB zahájila cyklus snižování sazeb, v USA vyjde statistika příjmů a výdajů
Analýza indikátorů: Denní přehled páru GBP/USD 17. ledna 2023
Makro: Průmyslová výroba USA v únoru překvapivě zpomalila
Německý index ZEW očekávání překvapil růstem
🥇Zlato dosiahlo 8-týždňové maximá
Pfizer zaplatí přes 1 miliardu USD za čínskou terapii rakoviny 💉
Blogy uživatelů
Krátké obchodní analýzy – Index S&P 500, EUR/USD a těžaři zlata
Multitimeframe analýza: 3.8.2021 USD/CAD
Nasdaq v bear marketu! Bude se opakovat 2022?
Praktická ukázka: Dva rozdílné obchody
To jsem tedy nečekal
Mapa 47/10
Praktické okénko – V hlavní roli price action
Šest otázek na obchodního ředitele XTB Vladimíra Holovku k regulaci finančních trhů ESMA
Supporty a rezistence jako čistý nástroj obchodování ceny
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 5.1.2015
Krátké obchodní analýzy – Index S&P 500, EUR/USD a těžaři zlata
Multitimeframe analýza: 3.8.2021 USD/CAD
Nasdaq v bear marketu! Bude se opakovat 2022?
Praktická ukázka: Dva rozdílné obchody
To jsem tedy nečekal
Mapa 47/10
Praktické okénko – V hlavní roli price action
Šest otázek na obchodního ředitele XTB Vladimíra Holovku k regulaci finančních trhů ESMA
Supporty a rezistence jako čistý nástroj obchodování ceny
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 5.1.2015
Vzdělávací články
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Skryté divergence mezi cenou a indikátorem
Tyto 3 akcie jsou mladé, dravé a investorům nadělují zisky 🚀
FXstreet.cz přináší rozhovor s ředitelem brokerské společnosti ActivTrades, která vstupuje na český a slovenský trh
Kombinace Fibonacci, Inside a Outside bars I.
O kolik je pro vás lepší Prop Trading účet než klasický účet u brokera?
8 nejlepších obchodních strategií – carry trade obchodování (9. díl) – 1. část
3 způsoby, jak zlepšit řízení pozic
Jak pracovat s otevřenou pozicí a proč nedostáváme Take-Profit o pár pipů? (43. díl)
Risk of Ruin v prop tradingu: Kolik ztrát přežije prop účet?
Tomáš Vranka (XTB): Trhy přežijí všechno. Největším nepřítelem investora je jeho psychika
Skryté divergence mezi cenou a indikátorem
Tyto 3 akcie jsou mladé, dravé a investorům nadělují zisky 🚀
FXstreet.cz přináší rozhovor s ředitelem brokerské společnosti ActivTrades, která vstupuje na český a slovenský trh
Kombinace Fibonacci, Inside a Outside bars I.
O kolik je pro vás lepší Prop Trading účet než klasický účet u brokera?
8 nejlepších obchodních strategií – carry trade obchodování (9. díl) – 1. část
3 způsoby, jak zlepšit řízení pozic
Jak pracovat s otevřenou pozicí a proč nedostáváme Take-Profit o pár pipů? (43. díl)
Risk of Ruin v prop tradingu: Kolik ztrát přežije prop účet?
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: MUFG otevřela short na GBP/JPY
Forex: Technická analýza EUR/USD
Zlato - Intradenní výhled 3.3.2026
Aktuálně otevřené forex pozice 9.1.2025
Zlato - Intradenní výhled 25.5.2022
EUR/USD - Intradenní výhled 26.1.2017
Policie zadržela zaměstnance ČNB, který měl ukrást desítky milionů
Zlato - Intradenní výhled 10.7.2026
USD/CAD - Intradenní výhled 23.7.2026
Analýza hlavních měnových párů 29.5.2014
Forex: MUFG otevřela short na GBP/JPY
Forex: Technická analýza EUR/USD
Zlato - Intradenní výhled 3.3.2026
Aktuálně otevřené forex pozice 9.1.2025
Zlato - Intradenní výhled 25.5.2022
EUR/USD - Intradenní výhled 26.1.2017
Policie zadržela zaměstnance ČNB, který měl ukrást desítky milionů
Zlato - Intradenní výhled 10.7.2026
USD/CAD - Intradenní výhled 23.7.2026
Analýza hlavních měnových párů 29.5.2014
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
Další pokus o rozdělení strategie
Hledám mentora
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF a AUD/CHF
Škodia firmám Bitcoiny na balance sheetoch?
Měna, kterou si domů neodvezete. Tuniský dinár se zrodil už v dávném Kartágu
Jaký je potenciál platiny?
Zpověď obchodníka měsíce: Bez podpory rodiny by to nešlo
Intradenní obchodníci VII. (přehlédnuté a vynechané obchody)
Pozor na firmu Blue Trading
EUR/USD
Další pokus o rozdělení strategie
Hledám mentora
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF a AUD/CHF
Škodia firmám Bitcoiny na balance sheetoch?
Měna, kterou si domů neodvezete. Tuniský dinár se zrodil už v dávném Kartágu
Jaký je potenciál platiny?
Zpověď obchodníka měsíce: Bez podpory rodiny by to nešlo
Intradenní obchodníci VII. (přehlédnuté a vynechané obchody)
Pozor na firmu Blue Trading



