Neděle 20. říjen 2019 03:06
reklama
Bernstein Bank - roadshow
reklama
RoboMarkets SQ
reklama

Nejlepší akcie 4. generace – investujte do nové éry umělé inteligence

14.06.2019 11:15  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Rostoucí digitalizace ekonomiky vede k vážným změnám, zejména ve výrobě, a má obrovský dopad na moderní pracovní svět. Stále více výrobních procesů je digitalizováno moderními IT systémy, takže mohou být provozovány automatizovaně a pokud možno co nejvíce autonomně.

Tento trend je občas přeneseně označován jako Průmysl 4. generace, ale známější pojmenování je Industrial Internet of Things (IIoT), což můžeme přeložit jako internet věcí v industriálním sektoru.

V následujícím článku se dočtete:

 1. Budoucnost průmyslu
 2. Silnější zaměření na přání zákazníka
 3. Obavy z hrozící ztráty pracovních míst nejsou odůvodněné
 4. Nejlepší akcie 4. generace v roce 2019
 5. Akcie 4. generace u LYNX
 

Budoucnost průmyslu


Označení „4. generace“ vyjadřuje, že po parním stroji, montážní lince a elektronice / IT nyní začala čtvrtá průmyslová revoluce. V inteligentních, digitalizovaných továrnách, tzv chytrých továrnách, budou v budoucnu komplexní výrobní procesy digitálně propojeny pomocí společné datové platformy založené na senzorech, aby se samy mohly organizovat a tím umožnit zvýšení produktivity.

Umělá inteligence v podobě samoučitelných strojů, které mohou situačně reagovat na základě empirických hodnot a velkého množství dat je cesta, kterou se moderní průmysl bude ubírat.

Inteligentní síť již neoptimalizuje jediný výrobní krok, ale celý řetězec tvorby produktu napříč společnostmi, takže všechny výrobní a logistické procesy probíhají co nejpružněji a efektivněji.

Například „promyšlený“ výrobní robot může v reálném čase předat dodavateli potřebné údaje o zakázce nebo výrobě a také stavu zásob. Pak může automaticky připravit a poskytnout odpovídající množství surovin nebo komponent ve správný čas, což šetří společnostem zdroje, čas a energii.

Silnější zaměření na přání zákazníka

Vytváření sítí a digitalizace výroby zahrnuje celý životní cyklus výrobku, od vývoje přes výrobu, prodej, použití a údržbu až po recyklaci.  Ve všech fázích jsou generována a vyhodnocována data, která pak vstupují do výrobního procesu s cílem optimalizovat užitek koncového zákazníka.

Individuální požadavky zákazníků a řešení šitá na míru mohou být realizovány mnohem snadněji díky digitalizované a mezipodnikové koordinaci všech výrobních procesů.

Digitální přenos umožňuje přenášení, provádění a kontrolu prostřednictvím složitých (speciálních) konfigurací ve všech výrobních krocích. To bývalo obtížné a drahé, především kvůli vysoké potřebě koordinace. Očekává se, že individuální řešení budou mít stále větší podíl nejen ve strojírenství, ale i v mnoha dalších oblastech.

Obavy z hrozící ztráty pracovních míst nejsou odůvodněné

Nejlepší akcie 4. generace

Trend směrem k průmyslu 4. generace již nelze zastavit, a to i přesto, že kromě velkého množství možností v důsledku rostoucího stupně automatizace existují i ​​rizika jako ztráta pracovních míst. Robotizace bude stále více nahrazovat lidi ve výrobě.

Oproti tomu, mnoho společností se zaváděním robotizace do výroby naopak zvyšuje počet zaměstnanců.Vysvětlení může být následující: Čím vyšší je produktivita společnosti, tím lepší jsou vyhlídky růstu a tím i podmínky pro rostoucí počet zaměstnanců.  Celkově by tedy průmysl 4.0 mohl dokonce pozitivně ovlivnit počet zaměstnanců.

Vliv průmyslu 4.0 na trh práce lze tedy momentálně těžko predikovat.

Nejlepší akcie průmyslu 4. generace

Kromě vyššího stupně automatizace povede průmysl 4. generace ke zlepšení kvality, rychlejšímu přizpůsobení výroby a zásadně přesnějšímu a flexibilnějšímu řízení všech výrobních procesů.

Především společnosti v oblasti senzorové technologie, robotiky, strojírenství, IT bezpečnosti a elektrotechniky jsou předurčeny k tomu, aby převzaly vedoucí úlohy v oblasti průmyslu 4 generace nebo „průmyslového internetu věcí“.

Není tedy pochyb o tom, že rozvíjející se miliardový trh bude také produkovat řadu vítězných akcií. Níže najdete náš seznam nejslibnějších akcií průmyslu 4. generace.

3. Akcie Cognex Corporation

Cognex Corporation (ISIN: US1924221039 – Symbol: CGNX – Měna: USD) je přední světový výrobce softwaru a senzorů používaných v automatizované výrobě. Systémy společnosti založené v roce 1981 mohou vizuálně kontrolovat součásti nebo hotové výrobky, detekovat závady, monitorovat montáž výrobků nebo provozovat montážní roboty.

V 90. letech pomohly modulární systémy Cognex automatizovat výrobu v polovodičovém a elektronickém průmyslu. Zatímco výroba polovodičů je pro Cognex i nadále důležitým trhem, společnost dnes zaměřuje větší část svých aktivit do vizuálních aplikací pro farmaceutický, automobilový, zdravotnický, potravinářský a letecký průmysl.

Akcie společnosti se momentálně obchodují za cenu 40 USD. Ocenění společnosti je přibližně 7,5 miliardy USD.

Tržby společnosti za poslední 3 roky vzrostly v průměru o 27 %, zatímco růst zisku ve stejném období dosáhl v průměru 21 %. Pro běžný fiskální rok 2019 však analytici očekávají mírný pokles zisku o 11% z 1,20 USD na 1,07 USD. Do roku 2020 se očekává mírně vyšší nárůst zisku o 27 % na 1,36 USD na akcii.

Společnost z Massachusetts má v oblasti vizuálních systému nejvyšší podíl na světovém trhu, díky čemuž je v průmyslu 4. generace jedničkou na trhu v oblasti automatizované výroby.

Akcie Cognex posílily ze 14 USD na více než 70 USD během necelých 2 let. Nyní však cena v rámci korekce klesla na polovinu. Pro dlouhodobé investory by současná cenová úroveň mohla být zajímavou vstupní příležitostí.

Akcie CNGX; Zdroj. www.tradingview.com2. Akcie Brooks automatizace

Brooks Automation (ISIN: US1143401024 – Symbol: BRKS – Měna USD) vyrábí přesné automatizační a kryogenní vakuové systémy pro výrobu polovodičů potřebných zejména v biologii. Společnost je světovým lídrem v oblasti robotiky při manipulaci s destičkami a vakuovými systémy pro výrobu polovodičů.

Nabídka Brooks Automation pokrývá širokou škálu produktů a služeb, jakož i komplexní outsourcingová řešení v průběhu životního cyklu biologických vzorků. Společnost v hodnotě 2,7 miliardy USD těžila z globálního trendu směrem k automatizaci výroby.

Sortiment zahrnuje například roboty a integrované automatizační systémy pro manipulaci s různými materiály. Také jsou vyvíjeny a uváděny na trh systémy pro vakuovou a tepelnou stabilitu v kritických provozních prostředích během výrobního procesu (např. Kryogenní teploty). Kromě toho společnost nabízí zařízení pro automatickou kontrolu znečištění, úpravu a přístrojové vybavení pro nosiče destiček a křídel. Mezi jeho služby patří výměna a oprava komponentů, sledování a diagnostika prediktivního řízení rizik.

V posledních třech letech vzrostly tržby v průměru o 7 %. Ve stejném období se zisk zvýšil v průměru o 24 %. Pro celý rok 2018/19 analytici očekávají pokles zisku o -26 % a poté v roce 2019/2020 dojde k přibližnému zdvojnásobení výsledku. Akcie Brooks Automation, která je od roku 2014 kótována na Nasdaq, dosáhla na začátku května 2019 nového historického maxima.

Brooks Automation těží z rostoucí automatizace v high-tech průmyslu pomocí inovativních robotických systémů a vakuových řešení. To se odráží i v ceně akcií, která se od realizace IPO v roce 2014 vyvíjela kladně.

Pro střednědobé a dlouhodobé investory je proto tato akcie slibnou investicí.

Akcie BRKS; Zdroj. www.tradingview.com

1. Akcie Palo Alto Networks

Americká softwarová společnost Palo Alto Networks Inc (ISIN: US6974351057 – Symbol: PANW – Měna: USD) vyvinula inovativní platformu, která umožňuje podnikům a vládám sledovat a chránit bezpečnost svých dat, systémů a sítí. Čím složitější a rozsáhlejší datový provoz mezi firmami a stroji, tím vyšší jsou nároky na bezpečnostní systémy. Software společnosti Palo Alto Networks nabízí zákazníkům relativně vysokou bezpečnost dat. Společnost je na akciovém trhu oceněna zhruba na 23 miliard USD.

V digitalizovaných továrnách se někdy mezi stroji a firmami vyměňují velmi citlivá data a existuje mnoho rozhraní a přístupových bodů. Proto je bezpečnostní aspekt nesmírně důležitý. V případě opomenutí bezpečnostního aspektu může vzniknout obrovská finanční škoda – zejména v automatizovaných výrobních procesech.

Platforma Palo Alto Networks umožňuje detailní a cílené sledování provozu v reálném čase pro všechny aplikace a uživatele v rámci sítě. Bez ohledu na zatížení a rychlost sítě je možné sledovat a analyzovat případné využití dat z hlediska abnormalit.  V důsledku toho mohou od samého počátku být identifikována rizika útoků hackerů, průmyslové špionáže, neautorizovaného přístupu a zneužití dat.

Za poslední tři roky dosáhla společnost Palo Alto Networks průměrného růstu tržeb o 30 %. Zisky byly dokonce v průměru neúměrně zvýšeny o + 53 %. Také v běžném rozpočtovém roce by měla společnost opět vykazovat jasný nárůst zisku o zhruba 41 %. Není divu, že se hodnota akcií Palo Alto v posledních letech vyvíjela kladně.

Dlouhodobí investoři mohou stále kupovat akcie za aktuální cenu 228 USD. Vzhledem k tomu, že bezpečnost IT bude v následujících letech hrát stále významnější roli, zejména v oblasti průmyslu 4. generace, společnost má stále obrovský růstový potenciál.

Akcie PANW; Zdroj. www.tradingview.com

Akcie 4G u LYNX

do 4G akcií můžete u LYNX investovat z pohodlí svého domova prostřednictvím naší profesionální platformy.

Sledujte naše makroekonomické zpravodajství či frekventovanější WhatsApp mobilní zpravodajství.

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemi, ETF, futures, opcemi či forexem za příznivé poplatky.

Obchodujte akcie s LYNX

S LYNX je jednoduché vytvořit si diverzifikované portfolio. Pomůže Vám k tomu přístup na více než 100 burz ve 30 zemích světa. Zároveň máte možnost sledovat aktuální akciové tipy od LYNX , které mohou sloužit jako inspirace pro Vaše portfolio.

Investujte do akcií s LYNX
Investiční produkty
 • 3 nejlepší akcie herních vývojářů v roce 2019
 • Nejlepší 5G akcie roku 2019 – Investujte do příští internetové revoluce
 • Nejlepší evropské dividendové akcie 2019

The post Nejlepší akcie 4. generace – investujte do nové éry umělé inteligence appeared first on LYNX Czech Republic.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Nejistota o clech, Japonsku i amerických datech. Trhy se snaží konsolidovat, euro maže ztráty
  Velice opatrný začátek pátečního obchodování v Evropě naznačuje pokračující nejistotu trhů okolo zahraničního obchodu a zřejmě i důležitých amerických dat. Hlavní akciové indexy začaly v plusu, ale momentálně se pouze potácejí poblíž včerejších závěrečných hodnot. Spíše než korekce po poklesu tedy přichází snaha o konsolidaci.
 • Nejistota ohledně daňové reformy oslabila Wall Street
  Akciové trhy v USA se tento týden trochu více rozhýbaly. Především ve čtvrtek se volatilita výrazně zvedla a trhy značně oslabily už v premarketu. V reguleérních obchodních hodinách pak ztrátu ještě umocnily a ztrácely více než 1 %.
 • Nejistota ohledně podoby obchodní dohody opět přesvědčila investory akcie vyprodávat
  Po včerejší eufórii přišlo na trhy vystřízlivění. Za nedostatku nových makroekonomických ukazatelů se opět mezi obchodníky několikrát skloňovala obchodní dohoda mezi Spojenými státy a Čínou. Převažující nejistota nad její podobou vedla k vybírání včerejších zisků. Evropský index Stoxx 600 se po celý den nachází v červeném a v závěru obchodování ztrácí 0,7 %. Nejhůře se daří prodejcům spotřebního zboží (-1,6 %), z nichž nejhlubšími ztrátami trpí automobilky a jejich dodavatelé komponent (-2,4 %).
 • Nejistota před ČNB dál doléhá na korunu, eurodolar ráno lehce ztrácí
  Euro včera posílilo, pak se vrátilo a dnes kleslo dál mírně dolů. Vůči dolaru se ráno stabilizuje kolem ...
 • Nejistota roste, hospodářské výsledky společnosti Alcoa splnily očekávání
  Evropské akciové trhy otevřou v úterý níže, a to po výrazném poklesu v Asii, jehož příčinou byla skutečno...
 • Nejistota se stala jistotou, USD zastavil pokles.
    Nerozhodnost USA politické reprezentace při řešení ekonomických otázek se stala jistotou, která pomohla USD z...
 • Nejistý výhled na 2019 pro FED, objevují se zajímavé investiční alternativy
  Konec roku 2018 a začátek toho příštího je a bude ovlivněný několika faktory: prozatímním příměřím v obchodní válce mezi Čínou a USA, politikou FEDu nebo situací v Asii, která nahrává investičním nástrojům s vysokým výnosem.
 • Nejistý začátek roku 2011
  zdroj: www.saxobank.czKomoditní trhy se pokusily udržet prosincové momentum, některé trh...
 • Nejkrásnější místo na první rande
  Našel jste si díky internetu skvělou přítelkyni. Prozatím jste se však ještě osobně neviděli. Vaše první rande hod...
 • Nejlepší akcie evropských Prasátek
  Podívali jsme se na nejlepší akcie evropských Prasátek – PIIGS, tj. Portugalska, Itálie, Irska, Řecka a Španělska. Pro naše klienty jsme z těchto zemí zanalyzovali akcie, které jsou zahrnuty do indexu Stoxx 600 a vynechali finanční sektor. U finančních společností z těchto zemí se domníváme, že čísla z jejich účetnictví ještě nemusí plně odrážet realitu a potenciální rizika. Vycházíme z čísel, která jsou k dispozici na Bloomberg Terminalu.
 • Nejlepší americké dividendové akcie
  Představíme vám způsob, jak jednoduše obohatit vaše akciové portfolio. Způsob jak docílit vyššího příjmu na pravidelné bázi a jak překonat výnosy nejdůležitějších indexů jako je index S&P 500 či DAX.
 • Nejlepší americké dividendové akcie 2019
  Snem každého dlouhodobého investora je nakoupit akcie a vyčkat, až se mu investice vrátí. Představíme vám způsob, jak jednoduše obohatit vaše akciové portfolio. Způsob jak docílit vyššího příjmu na pravidelné bázi a jak překonat výnosy nejdůležitějších indexů jako je index S&P 500 či DAX.
 • Nejlepší bitcoinové a blockchainové akcie roku 2019
  Pokud chcete také využít výhod bitcoinového humbuku, měli byste pečlivě zvážit své možnosti. Má smysl nakupovat Bitcoiny v běžných cenách nebo investovat do produktů, jako jsou CFD a certifikáty spojené s cenovým vývojem kryptoměny?
 • Nejlepší blue chip akcie & ETF roku 2019
  Akciový trh má rád technické termíny. Přezdívky, parafráze a zkratky mohou být pro mnoho lidí nesrozumitelné. A mnoho investorů chápe tyto termíny špatně, protože jen samy o sobě často nevysvětlují, jaký význam se pod nimi skutečně skrývá.
 • Nejlepší blue chip akcie & ETF roku 2019
  Akciový trh má rád technické termíny. Přezdívky, parafráze a zkratky mohou být pro mnoho lidí nesrozumitelné....
 • Nejlepší čas pro obchodování indexů? 8:00 - 9:00 středoevropského času
  Obchodujete indexy? Pak vás rozhodně bude zajímat následující skutečnost: téměř polovina veškerých zisků, které za posledních 10 let nabral index S&P500, proběhla během jedné jediné hodiny. Jde o hodinu předcházející otevření evropských burz, tedy 8:00 - 9:00 středoevropského času (SEČ). Vyplývá to z analýzy dat, kterou provedl Eric Scott Hunsader na eMini pro S&P 500, tedy na futures, které lze na GLOBEXu obchodovat téměř 24 hodin pět dnů v týdnu.
 • Nejlepší čínské akcie v roce 2019
  V tomto článku s vámi chceme probrat 6 zajímavých čínských akcií s vysokými vyhlídkami. Při slovním spojení „investování v Číně“ stále mnoho investorů cítí mrazení v zádech. Obrovská země s obrovskou ekonomikou, která, navzdory částečnému otevření ekonomiky svobodného trhu, je stále matoucí, netransparentní a především kontrolovaná. Investování do čínských akcií tudíž mnoho lidí vnímá jako riziko, protože se zdá, že prakticky nelze posoudit příležitosti a rizika. Je to pravda?
 • Nejlepší čtvrtletí pro dolar za posledních 6 let (měsíční souhrn na měnovém trhu), analýza EUR/JPY, CAD/JPY a EUR/GBP
  Dnes je 30. září, a tedy poslední den ve třetím čtvrtletí, což znamená, že můžeme očekávat někdy i trochu nelogic...
 • Nejlepší evropské dividendové akcie 2018
  Albert Einstein jednou prohlásil: “Složené úročení je osmý div světa.” Poukazoval na skutečnost, že i odkládání malé částky, kterou ale vhodně zainvestujete, vám může přinést příjemné výdělky.
 • Nejlepší evropské dividendové akcie 2019
  Albert Einstein jednou prohlásil: “Složené úročení je osmý div světa.” Poukazoval na skutečnost, že i odkládá...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama