Neděle 24. září 2023 22:55
reklama
XTB Ondřej Hartman
reklama
Dukascopy new
reklama
Instaforex ebook
reklama
XTB Ondřej Hartman

Nejlepší americké dividendové akcie

29.03.2018 16:50  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Snem každého dlouhodobého investora je nakoupit akcie a vyčkat, až se mu investice vrátí.

Představíme vám způsob, jak jednoduše obohatit vaše akciové portfolio. Způsob jak docílit vyššího příjmu na pravidelné bázi a jak překonat výnosy nejdůležitějších indexů jako je index S&P 500 či DAX.

Jak dosáhnout takových výkonů ve vašem portfoliu?

Na této cestě vám mohou pomoci výplaty z amerických dividendových akcií.

jak jednoduše obohatit vaše akciové portfolio

Co se v článku dozvíte?

 • Jak porazit index prostřednictvím dividendových výplat
 • Americké akcie se zvyšujícími se ročními dividendami
 • Které americké dividendové akcie jsou atraktivní?
 • Nákup dividendových akcií prostřednictvím LYNX
 • Přehled 50 nejlepších dividendových titulů na amerických burzách

Jak porazit index prostřednictvím dividendových výplat

Roční výplaty dividend hrají klíčovou roli v celkové návratnosti investic. Slavný citát legendárního Johna D. Rockefellera jako by investorům mluvil z duše, zní:

„Víte, jaká jediná věc mi přináší opravdové potěšení? Vidět přicházet mé dividendy.“ – John D. Rockefeller

Skutečnost, že výplata dividend je pro investory rozhodujícím faktorem, je jasně reflektováno na grafu výše. Zatímco bílá linie zobrazuje výkonnost cenového indexu S&P 500 za posledních deset let, oranžová linie vykresluje trend reinvestic do indexu S&P 500 během stejného časového období. Jediným rozdílem tedy je, že linie znázorňující reinvestice do tohoto indexu, představuje zpětně vložené výnosy do tohoto indexu.

Z toho vyplývá, že právě výplata dividend je pro investory rozhodující. A jak vyhledat akcie vhodné pro vaše dividendové portfolio? Akcie, u kterých dividendové výplaty ročně narůstají, budeme hledat u úspěšných a stabilních společností. Jelikož mnoho z těchto společností působí v Americe, zaměřili jsme se v tomto článku na americké dividendové akcie.

Americké akcie se zvyšujícími se ročními dividendami

Zajímat nás budou akcie s dlouhodobě rostoucími dividendami. Akcie, které dokážou překonat indexy v průběhu desetiletí a zároveň se vyznačují relativně nízkým rizikem. Takové společnosti musí mít nastaveny obchodní model tak, že bude schopen generovat zisky i v dobách konjunktury i zpomalení ekonomiky.

Na první pohled se může zdát, že jsou tato kritéria těžko dosažitelná. Vskutku, pouze 50 z přibližně 7 000 společností registrovaných v USA splňuje výše uvedené podmínky. Všechny tyto společnosti naleznete v tabulce pod článkem.

Pro vybrané akcie je typické, že jejich dividendy rostly po dobu alespoň 25 let v řadě. Z toho lze vyvodit důležité závěry:

 • Uvedené společnosti dokázaly po desetiletí růst, přečkat období krizí a co více, i nadále vyplácet dividendy. Z toho důvodu je klíčové, aby byl obchodní model zaměřen na dlouhodobý úspěch.
 • Tyto společnosti se velmi dobře situovaly na trhu a ve svém odvětví získaly dominantní postavení. Podařilo se jim vytvořit si takovou pozici, kdy je pro konkurenční společnosti velmi obtížné získat podíl na trhu.

Názorným příkladem může být Coca-Cola. Žádné společnosti se v oblasti nealkoholických nápojů doposud nepodařilo ukončit její nadvládu. Místo toho byl vytvořen nespočet napodobenin tohoto nápoje, i přesto si Coca-Cola ponechává roli krále v této oblasti.

Zároveň je společnost na trhu dobře umístěna, cena Coca-Coly se pohybuje něco málo nad výší cen konkurentů, přesto nejsou tyto částky nijak extrémní a jsou přijatelné pro konzumenty.

Analýza akcií: Akcie společnosti Coca-Cola.

Které americké dividendové akcie jsou atraktivní?

Leadeři trhu, jako již zmiňovaná Coca-Cola, jsou stabilními společnostmi. Navíc, téměř vždy si tyto silné dividendové akcie drží v rámci více let průměrný poměr ceny a zisku na akcii (P/E).

Dosahuje aktuálně tento poměr nižších hodnot, než jsou hodnoty průměrné? Může se jednat o zajímavou příležitost pro nákup. Zaprvé, výnos z dividend je v té době pravděpodobně vysoký. Zadruhé, z historických dat vyplývá, že je zde stále naděje, že budou realizovány zisky.

Na základě uvedených kritérií jsme vybrali tři hlavní americké dividendové akcie, které by vás mohly zajímat.:

Walgreens Boots Alliance (WBA)

Walgreens Boots Alliance je celosvětový prodejce léčiv, který vykazuje stabilní růst již delší dobu. Za posledních 10 let se tržby zdvojnásobily z $59 miliard na $118 miliard. Zisk na akcii vzrostl z $2,17 na $3,78 a dividenda se zvýšila z $0,40 na $1,55.

Akcie Walgreens Boots Alliance (WBA)

Poměr ceny a zisku na akcii se nyní propadl na nejnižší úroveň od roku 2011. Očekávaná hodnota P/E za prosinec 2018 je pouhých 13. Ve srovnání s průměrnou hodnotou 22 za posledních pět let je to velmi nízko.

Zobrazit: akcie Walgreens Boots Alliance (WBA)

Cardinal Health (CAH)

Cardinal Health je jedna z největších farmaceutických společností na světě, která distribuuje léky a zdravotnická zařízení. Od roku 2010 se tržby společnosti zvýšily z $99 miliard na $130 miliard. Zisk na akcii vyšplhal z $1,77 na $4,03 a dividenda narostla z $0,72 na $1,81 na akcii.

Akcie Cardinal Health (CAH)

I přes tyto pozitivní fundamenty, klesl poměr P/E na nejnižší úroveň od roku 2011. Očekávaná hodnota P/E v prosinci 2018 je neobvykle nízko, a to 13,5. Což je mnohem níže než průměrná hodnota v posledních 5 letech, která činí 21.

Zobrazit: akcie Cardinal Health (CAH)

Cintas Corp (CTAS)

Cintas je společnost, která se specializuje na výrobu a prodej pracovních oděvů a na uniformy. Na první pohled se nemusí jednat o atraktivní odvětví. Nicméně výsledky společnosti můžeme považovat za vše, jen ne nezajímavé.

Akcie Cintas Corp. (CTAS)

Od roku 2010 do roku 2017 vzrostl zisk na akcii z $1,40 na $4,38. V roce 2020 je zisk na akcii očekáván pak přibližně na hodnotě $7. Ve stejném období roční dividenda vzrostla z $0,48 na $1,62 na akcii. Nynější hodnota P/E se pohybuje na čísle 29. Očekávání jsou ale pozitivní, je predikován nárůst akcií společnosti až o 20 % ročně.

Zobrazit: akcie Cintas Corp (CTAS)

Nákup dividendových akcií prostřednictvím LYNX

Pomocí platformy LYNX Trading je možné zainvestovat do všech výše zmíněných dividendových akcií. Kromě nabídky amerických akcií se LYNX odlišuje od jiných brokerů také tím, že nabízí širokou škálu amerických akciových opcí. Díky tomu máte jako investor možnost navýšit své zisky, a to například díky měsíčnímu výpisu krytých opcí na akcie.

Obchodovat akcie u LYNX
akcie | investice do akcií | obchodování s akciemi | akcie online | LYNX Broker Czech Republic
Dividendové akcieTickerDividendové akcieTicker
3M CompanyMMMGenuine Parts Company GPC
Aflac IncAFLW. W. Grainger GWW
AbbVie IncABBVHormel Foods CorpHRL
Abbott LaboratoriesABTIllinois Tool Works ITW
Air Products and Chemicals IncAPDJohnson JohnsonJNJ
Archer Daniels MidlandADMKimberly Clark
KMB
AT&TTLeggett & Platt
LEG
Automatic Data ProcessingADPLowes CompaniesLOW
Becton DickinsonBDXMcCormickMKC
Brown FormanBFBMcDonald'sMCD
Cardinal Health Inc. CAHMedtronicMDT
Chevron Corp.CVXNucorNUE
Cincinnati FinancialCINFPPG IndustriesPPG
Cintas CorpCTASPepsiCoPEP
The Clorox CompanyCLXPentairPNR
Coca-Cola CoKOProcter & GamblePG
Colgate-PalmoliveCLS&P GlobalSPGI
Consolidated EdisonEDSherwin-WilliamsSHW
Dover CorpDOVStanley Black & DeckerSWK
Ecolab IncECLSyscoSYY
Emerson ElectricEMRT. Rowe PriceTROW
Exxon Mobil CorpXOMTarget CorporationTGT
Federal Realty Investment TrustFTRVF CorporationVFC
Franklin ResourcesBENWal-MartWMT
General DynamicsGDWalgreen Boots AllianceWBA
Obchodovat akcie u LYNX

The post Nejlepší americké dividendové akcie appeared first on LYNX Czech Republic.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Nejkrásnější místo na první rande
  Našel jste si díky internetu skvělou přítelkyni. Prozatím jste se však ještě osobně neviděli. Vaše první rande hod...
 • Nejlépe placeným ředitelem v Británii byl loni šéf firmy AstraZeneca
  Generální ředitel farmaceutické firmy AstraZeneca, která vyvinula vakcínu proti covidu-19, Pascal Soriot byl loni nejlépe placeným šéfem společnosti, která je součástí britského indexu FTSE 100. Střední plat šéfa firmy z FTSE 100 se však loni snížil o téměř pětinu. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnila výzkumná a analytická společnost High Pay Centre.
 • Nejlépe se vedlo technologickému sektoru
  Pondělní obchodování na amerických trzích se neslo za slabších objemů a spíše nižší volatility. Nejlépe se vedlo technologickému sektoru (Apple +0,6 %, Tesla +3,1 %, Microsoft +0,5 %, Nvidia +1,7 %). Naopak kvůli propadu cen ropy byl včera poraženým sektorem ten energetický (Chevron -1,9 %, Exxon Mobil -1,8 %, Halliburton -3,7 %).
 • Nejlepší akcie a ETF na indickém trhu v roce 2020
  Indie je rozvíjející se ekonomikou s obrovským potenciálem. Pro mnoho investorů je indická ekonomika stále neznámou oblastí, která však skrývá mnoho investičních příležitostí ale i specifických rizik.
 • Nejlepší akcie evropských Prasátek
  Podívali jsme se na nejlepší akcie evropských Prasátek – PIIGS, tj. Portugalska, Itálie, Irska, Řecka a Španělska. Pro naše klienty jsme z těchto zemí zanalyzovali akcie, které jsou zahrnuty do indexu Stoxx 600 a vynechali finanční sektor. U finančních společností z těchto zemí se domníváme, že čísla z jejich účetnictví ještě nemusí plně odrážet realitu a potenciální rizika. Vycházíme z čísel, která jsou k dispozici na Bloomberg Terminalu.
 • Nejlepší akcie herních vývojářů roku 2020
  Herní průmysl je každým rokem stále důležitější. Počet aktivních uživatelů digitálních her roste raketovým tempem. Dnes prakticky není možné představit si naši společnost bez digitálních her. Mezi mladšími generacemi se jedná o stále populárnější aktivitu. Od příchodu internetu se hry nesmírně rozrostly, protože hráči mohou hrát společně z pohodlí svého domova.
 • Nejlepší akcie podle Warrena Buffetta
  Společnosti existují převážně z jednoho hlavního důvodu a tím je přijímat kapitál od investorů a vydělávat na něm. Podle Warrena Buffetta, generálního ředitele společnosti Berkshire Hathaway je nejlepší vlastnit podnik, který může po delší dobu využívat velké množství přírůstkového kapitálu s velmi vysokou mírou návratnosti. Pojďme se tedy podívat na tři společnosti s návratností investovaného kapitálu nad 15%.
 • Nejlepší akcie 2022: 5 tipů pro vaše investiční portfolio
  Jaké akcie koupit v roce 2022? Každý rok investoři hledají ty nejlepší akcie pro své portfolio. Přesto je někdy dost těžké najít lukrativní akcie s perspektivními vyhlídkami. Zejména po obrovském nárůstu cen v letech 2020 a 2021 se obchodníci ptají, do kterých akcií se nyní vyplatí investovat.
 • Nejlepší akcie 4. generace – investujte do nové éry umělé inteligence
  Rostoucí digitalizace ekonomiky vede k vážným změnám, zejména ve výrobě, a má obrovský dopad na moderní pracovní svět. Stále více výrobních procesů je digitalizováno moderními IT systémy, takže mohou být provozovány automatizovaně a pokud možno co nejvíce autonomně.
 • Nejlepší akcie 4. průmyslové revoluce – investujte do společností budoucnosti
  Jaké scénáře jsou myslitelné a jak se mohou investoři adaptovat na aktuální tržní situaci? Investice do dlouhodobých růstových trendů, jako je cloud a umělá inteligence, nabízejí příležitosti k dobrým investicím. Krize okolo pandemie koronaviru doslova otřásla akciovými trhy v základech. V následujícím článku se podíváme na aktuální vývoj na finančních trzích.
 • Nejlepší americké dividendové akcie 2019
  Snem každého dlouhodobého investora je nakoupit akcie a vyčkat, až se mu investice vrátí. Představíme vám způsob, jak jednoduše obohatit vaše akciové portfolio. Způsob jak docílit vyššího příjmu na pravidelné bázi a jak překonat výnosy nejdůležitějších indexů jako je index S&P 500 či DAX.
 • Nejlepší americké technologické firmy letos stouply o 30 %.
  Velké americké technologické firmy letos zaznamenaly výrazné zisky. Zejména společnosti Apple, Alphabet, Amazon a Microsoft od začátku roku vzrostly o více než 30 %, zatímco akcie Meta, mateřské společnosti Facebooku, raketově vzrostly o více než 101 %. Mezitím se index Dow Jones Industrial Average zvýšil o méně než 1 %. Manažer Wall Street nedávno naznačil, že vzhledem k ekonomickému pozadí se sázky investorů na růst těchto společností nemusí vyplatit a postavení na trhu, i když je za daných okolností racionální, může být krátkozraké.
 • Nejlepší bankou roku 2022 se stala Raiffeisenbank
  Raiffeisenbank zvítězila v soutěži Visa Nejlepší banka 2022, kterou pořádají Hospodářské noviny. Banka ovládla i kategorii Klientsky nejpřívětivější banka, když toto ocenění získala celkem posedmé. Nejvýkonnější a nejlépe fungující bankovní dům byl letos vyhlášen již počtrnácté.
 • Nejlepší biotechnologické akcie roku 2020
  Akcie sektoru biotech jsou mezi investory nesmírně populární. Velké potenciální výnosy v blízké budoucnosti l...
 • Nejlepší bitcoinové a blockchainové akcie roku 2019
  Pokud chcete také využít výhod bitcoinového humbuku, měli byste pečlivě zvážit své možnosti. Má smysl nakupovat Bitcoiny v běžných cenách nebo investovat do produktů, jako jsou CFD a certifikáty spojené s cenovým vývojem kryptoměny?
 • Nejlepší bitcoinové a blockchainové akcie roku 2020
  Bitcoin je fenomén posledních let, který se dá s trochou nadsázky přirovnat ke zlaté horečce v 19. století. Nicméně splasknutí bitcoinové bubliny v roce 2018 mnoho investorů odradilo od přímého investování do Bitcoinu. Jaké jsou možnosti investice do bitcoinu v roce 2020? V následujícím článku rozebereme společnosti, které mohou nepřímo profitovat z potenciálního nárůstu hodnoty Bitcoinu a dalších kryptoměn.
 • Nejlepší blue chip akcie & ETF roku 2019
  Akciový trh má rád technické termíny. Přezdívky, parafráze a zkratky mohou být pro mnoho lidí nesrozumitelné. A mnoho investorů chápe tyto termíny špatně, protože jen samy o sobě často nevysvětlují, jaký význam se pod nimi skutečně skrývá.
 • Nejlepší blue chip akcie & ETF roku 2020
  Akciový trh má rád technické termíny. Přezdívky, parafráze a zkratky mohou být pro mnoho lidí nesrozumitelné. A mnoho investorů chápe tyto termíny špatně, protože jen samy o sobě často nevysvětlují, jaký význam se pod nimi skutečně skrývá.
 • Nejlepší čas pro obchodování indexů? 8:00 - 9:00 středoevropského času
  Obchodujete indexy? Pak vás rozhodně bude zajímat následující skutečnost: téměř polovina veškerých zisků, které za posledních 10 let nabral index S&P500, proběhla během jedné jediné hodiny. Jde o hodinu předcházející otevření evropských burz, tedy 8:00 - 9:00 středoevropského času (SEČ). Vyplývá to z analýzy dat, kterou provedl Eric Scott Hunsader na eMini pro S&P 500, tedy na futures, které lze na GLOBEXu obchodovat téměř 24 hodin pět dnů v týdnu.
 • Nejlepší čínské akcie a ETF v roce 2020
  Při slovním spojení „investování v Číně“ stále mnoho investorů cítí mrazení v zádech. Obrovská země s obrovskou ekonomikou, která navzdory částečnému otevření ekonomiky svobodnému trhu, je stále matoucí, netransparentní a především kontrolovaná.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new