Čtvrtek 28. leden 2021 12:12
reklama
Admiral bez komise2
reklama
Dukascopy
reklama
RoboMarkets CopyFX

Nejlepší akcie herních vývojářů roku 2020

02.07.2020 14:07  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Herní průmysl je každým rokem stále důležitější. Počet aktivních uživatelů digitálních her roste raketovým tempem. Dnes prakticky není možné představit si naši společnost bez digitálních her. Mezi mladšími generacemi se jedná o stále populárnější aktivitu. Od příchodu internetu se hry nesmírně rozrostly, protože hráči mohou hrát společně z pohodlí svého domova.

Z řady počítačových her se stal regulérní sport, který má své celebrity, šampionáty s cenami v řádech milionů USD a miliony fanoušků po celém světě.

Na burze patřily akcie herních vývojářů v posledních letech mezi absolutní fenomény, přičemž hodnota většiny titulů z herního průmyslu se za posledních 5 let zněkolikanásobila.

Digitalizace a technologické inovace neustále otevírají nový potenciál prodeje a ziskovosti v tomto odvětví.

Investice do akcií herních vývojářů

 

V následujícím článku se dočtete:

 1. Herní akcie profitují z koronavirové krize
 2. Online hry – boom na trhu
 3. Digitalizace prodeje zvyšuje marže
 4. Mikrotransakce generují vysoký dodatečný příjem
 5. Předpovídané globální tržby na rok 2021
 6. Hry pro smartphone a tablet
 7. Cloudové hry mají budoucnost
 8. Profitujte z rozmachu herního průmyslu
 9. Nejlepší akcie herních vývojářů v roce 2020
 10. Investice do akcií herních vývojářů u LYNX

Herní akcie profitují z koronavirusové krize COVID-19

Na akciovém trhu se herní akcie vrátily do středu zájmu investorů díky kronavirové krizi. Akcie v herním průmyslu dosáhly svého maxima v roce 2018, přičemž hodnota většiny akcií v předchozích letech posilovala v řádu stovek procent. Není divu, protože digitalizace a technologické inovace otevřely nový potenciál prodeje a ziskovosti. Po maximu v letních měsících roku 2018 došlo k výrazné korekci akcií v tomto odvětví, částečně kvůli sankcím zavedeným Čínou a teprve v průběhu roku 2019 herní akcie začaly opět růst.

Během krize COVID-19 se herní akcie poměrně dobře udržely a relativně rychle se zotavily z počátečních cenových poklesů. Vzhledem k počátečním omezením trávili lidé více času doma. Stále více lidí tráví svůj volný čas hraním her na svých chytrých telefonech, počítačích nebo herních konzolích. Z tohoto důvodu se herní společnosti mohou těšit na silně rostoucí prodeje. To by mělo mít zákonitě pozitivní dopad na hodnotu akcií herního průmyslu. Dlouhodobí investoři se mohou těšit na řadu zajímavých vstupních příležitostí.

Velká uživatelská základna pak firmám umožní další rozvoj své značky. Několik příkladů za všechny jsou tituly jako World of Warcraft, League of Legends, Counter-Strike, Fortnite či Minecraft.

Online hry – boom na trhu

Online hry a videohry jsou dnes jednou z nejoblíbenějších zábav nejen mezi teenagery, ale i v jiných věkových skupinách. Lukrativní a velmi variabilní obchodní model poskytovatelů her je dnes zpravidla založen na softwaru, který je k dispozici prostřednictvím streamingové či cloudové služby.

Videohry je dnes možné hrát na celé řadě zařízení od klasických počítačů přes konzole až po tablet či smartphone. Z řady titulů se staly trháky , které mají desítky milionů aktivních uživatelů.

Velká uživatelská základna pak firmám umožní další rozvoj své značky. Několik příkladů za všechny jsou tituly jako World of Warcraft, League of Legends, Counter-Strike, Fortnite či Minecraft.

Digitalizace prodeje zvyšuje marže

Prodej datových nosičů (DVD, CD-ROM) prostřednictvím maloobchodních nebo internetových obchodů, který byl dříve primárním distribučním kanálem pro herní průmysl je již delší dobu odsouván na druhou kolej.  Vývoj je srovnatelný s osudem videopůjčoven, které se staly skutečnými raritami díky poskytovatelům online videí, jako je Netflix.

Poskytovatelé her digitalizací prodeje svých produktů zvyšují ziskové marže a díky předplatitelským modelům vytvářejí opakované stabilní výnosy. Finanční ředitel společnosti Activision Blizzard, Spencer Neumann, odhaduje přínos stahování oproti prodeji v maloobchodním sektoru na 10 USD za transakci.

Společnost Newzoo, zabývající se průzkumem herního trhu a fenoménu e-sportu, odhaduje, že v roce 2018 bylo 91 % transakcí v herním průmyslu digitálních.

Ale to není vše. V řadě videoher lze nakupovat virtuální doplňky za mikrotransakce, které firmám zajišťují značný dodatečný příjem ze stávajících produktů. Tyto platby se staly základem příjmů pro herní průmysl a hnací silou růstu a ziskovosti. Protože každý hráč rozhoduje, kolik času a peněz investuje do herního světa, obchodní model je ve většině případů herní komunitou akceptován.

[E-book ZDARMA]: 14 praktických tipů, jak se stát lepším investorem

Objevte jak zvýšit úspěšnost svých obchodů. V knize naleznete praktické tipy pro money management, jak si vést obchodní deník, principy řízení rizika či psychologii investování.

Mikrotransakce generují vysoký dodatečný příjem a růst

Prostřednictvím menších dodatečných plateb lze v určitých hrách získat výhody, jakými jsou například urychlení, doplňky, virtuální zboží nebo speciální dovednosti pro své postavy. Těmito průběžnými platbami za virtuální prvky můžete investovat do určité hry mnohonásobně vyšší částky, než byla pořizovací cena samotné hry.

Hráči jsou stimulování „závislostním faktorem“ her a potřebou dosáhnout co největšího úspěchu a denně jsou tak realizovány miliony mikrotransakcí. Ty se nyní staly základem příjmů pro herní průmysl a hnací silou růstu a ziskovosti. Protože každý hráč se nakonec sám rozhodne, kolik času a peněz investuje do dané hry, tento obchodní model je v zásadě herní komunitou stále více přijímaný jako standard.

Právě díky výše zmíněnému návykovému efektu však EU vydala směrnici, že hry s nákupy v aplikacích v obchodech Google a Apple již nemohou být nabízeny se štítkem „zdarma“, ale se štítkem „nákupy v aplikaci“. Pro tyto hry PEGI představila novou ikonu. PEGI je evropský systém hodnocení věku. Systém PEGI poskytuje informace pro rodiče a pedagogy o možných nevhodných prvcích v dané počítačové hře pomocí ikon na obálce. Protože nákupy ve hře jsou stále více kritizovány, PEGI se rozhodla zavést speciální ikonu, která označuje nákupy v aplikaci.

Čtěte také: 9 nejlepších akcií umělé inteligence (AI) roku 2020

Předpovídané globální tržby na rok 2021 – 180 miliard USD

Jak velký je herní průmysl? V roce 2016 měl tento segment hodnotu 100 miliard USD. V roce 2018 tato částka vzrostla na více než 137 miliard USD, které vygenerovaly 2,3 miliardy aktivních hráčů. V loňském roce se počet hráčů zvýšil na odhadovaných 2,7 miliardy a tito hráči dosáhli obratu 145,7 miliardy USD. Růst herního trhu však ještě zdaleka není u konce a v nadcházejících letech můžeme očekávat tempo růstu přibližně 10 % ročně. Pro rok 2020 odhadují analytici růst o 9,3 % na 159,3 miliard USD.

Podle zprávy online časopisu Venturebeat dosáhne roční obrat v herním průmyslu v roce 2021 více než 180 miliard USD. A do roku 2023 celkový trh přesáhne 200 miliard USD. Bezesporu se tedy jedná o trh s obrovským potenciálem. USA s objemem přibližně 37 miliard USD jsou opět poprvé od roku 2015 největším herním trhem. Druhým největším trhem je aktuálně Čína, kde je zdaleka nejvíce aktivních hráčů na světě a můžeme tedy v nadcházejících letech očekávat její dominanci.

Hry pro smartphone a tablet – nový trh


Největší podíl na tržbách podle segmentů představují prudce se rozvíjející mobilní hry pro smartphony a tablety, které představují jednu třetinu celkového objemu. Zejména v Asii si nacházejí hry pro mobilní telefony stále více uživatelů.

V hustě obydlených asijských státech jako je Čína, Indie nebo Indonésie nejsou počítače a konzole tak rozšířené jako například v Evropě či USA. Hry pro mobilní zařízení zde tedy mají početnou uživatelskou základnu. Odhaduje se, že růst uživatelů mobilních her je nyní dvakrát vyšší než u tradičních her pro PC a konzole.

K růstu celého sektoru přispívají také specializované sektory, jako je virtuální realita, rozšířená realita a e-sporty (organizované soutěže mezi jednotlivými hráči nebo týmy), které v nedávné minulosti dosahují růstu přibližně  10 % pa.

Například celosvětový objem prodeje společnosti Newzoo se v posledních letech 2016-2017 zdvojnásobil na 655 milionů USD. Očekává se, že se do roku 2020 se objem více než zdvojnásobí na přibližně 1,5 miliardy USD.

Cloudové hry mají budoucnost – hráči nepotřebují drahé vybavení

V současné době je nemyslitelný život bez služeb, jakými jsou například Spotify a Netflix. Rychlý internet umožnil raketový rozvoj podobných produktů. Díky těmto streamovacím službám již zařízení nemusí mít potřebný hardware, aby fungovaly ryhle. Pro ukládání dat se používá tzv. „cloud“.

To by také mohla být budoucnost pro hraní her. V loňském roce již začala fungovat služba Google Stadia, díky čemuž je možné hrát hry prostřednictvím internetového prohlížeče. Začátkem tohoto roku přišla společnost NVIDIA s cloudovou herní službou GeForce NOW, která nabízí třicet bezplatných počítačových her, které běží na serverech v datových centrech společnosti NVIDIA. Hráč tak nutně nepotřebuje výkonný herní počítač, jako tomu bylo v minulosti. Tyto služby hráčům umožňují připojit se k internetu pomocí jakéhokoli zařízení, ze kterého chtějí hrát své oblíbené hry. Herní relace jsou uloženy v cloudu, což hráčům umožňuje pokračovat ve hře kdykoli a kdekoli.

V tomto konceptu uživatel zaplatí měsíční poplatek, aby mohl hrát všechny druhy videoher prostřednictvím tabletu, mobilního telefonu nebo jiného zařízení. Velkou výhodou je, že uživatel nemusí hru fyzicky instalovat do svého zařízení. Pro hraní her tedy časem bude nadbytečný drahý hardware, jako jsou například grafické karty, nebo RAM. Cloud má však i řadu komplikací. Jedním z největších požadavků na plynulý chod her je trvalý přístup k internetu. Příchod 5G by však mohl tento problém vyřešit.

Čtěte také: Nejlepší technologické akcie roku 2020

Profitujte z rozmachu herního průmyslu prostřednictvím herního ETF a eSports ETF

Investoři, kteří chtějí profitovat z boomu online her, mají přístup k hernímu ETF – Vectors Video Gaming a eSports UCITS ETF (ISIN: IE00BYWQWR46 – Symbol: ESP0 – Měna: EUR), který investuje do akcií v herním odvětví.

Druhým zajímavých ETF je VanEck Vectors Video Gaming and eSports UCITS ETF (ESP0). Kromě akcií herních vývojářů se tento ETF soustředí také na čipové společnosti NVIDIA a AMD, které vyrábí grafické karty potřebné pro výkonné herní počítače. ETF investuje do společností, které získávají alespoň 50 % svého obratu z videoher a / nebo eSportů. Známá jména, které ETF obsahuje, jsou NVIDIA, Tencent, Activision Blizzard, Nintendo a Electronic Arts. Celkově ETF investuje do 25 různých společností a dividendy reinvestuje.

Nejlepší akcie herních vývojářů v roce 2020

Není pochyb o tom, že poskytovatelé her zažívají zlaté časy díky digitalizaci, novým trendům a škálovatelným obchodním modelům s vysokými maržemi. V důsledku toho je většina akcií po nedávné korekci stále ambiciózní.

Pro dlouhodobé investory tituly v herním průmyslu nabízejí značný růstový potenciál. Dále naleznete 3 nejzajímavější akcie herních vývojářů v roce 2020.

3. Akcie Take Two Interactive (TTWO)

Naším favoritem mezi herními akciemi je Take Two Interactive (ISIN: US8740541094 – Symbol: TTWO – Měna: USD). Společnost se sídlem v New Yorku je nejznámější díky své herní sérii Grand Theft Auto (GTA), jejíž poslední verze se již prodalo více než 150 milionů kopií. Inovativní herní vývojář, který vyvíjí hry pro konzole a PC, stejně jako tablety a smartphony, nedávno přišel s dalším zvučným titulem. Hra z prostředí divokého západu Red Dead Redemption 2 byla spuštěna k prodeji na konci roku 2018. Jedná se o nový bestseller, kterého se již taktéž prodalo více než 150 milionů kopií. Nedávno společnost uvedla na trh dva nové tituly ze skupiny sportovních simulátorů – NBA 2K20 a WWE 2K20. Produkty Take Two jsou k dispozici prostřednictvím maloobchodu, digitálního stahování, online platforem a cloudových služeb.

Odhady analytiků jsou pravidelně překračovány

Take Two Interactive spolehlivě překonává vlastní prognózy i odhady analytiků. I v posledním čtvrtletí si společnost vedla mimořádně dobře. Přestože herní tvůrce nevydal žádnou významnou novou hru, tržby vzrostly o 46 % z 288 milionů USD v předchozím roce na 422 milionů USD. Společnost je obzvláště silná v oblasti mikrotransakcí – již 58 % celkových výnosů pochází právě z tohoto zdroje. Společnost se sídlem v New Yorku také vykázala zisk na akcii 0,27 USD. Za poslední tři roky vzrostly tržby v průměru o 21 %, zatímco zisky se v průměru zvýšily o 10 %. Pro aktuální finanční rok se očekává nárůst zisku nejméně o 136 %.

 

Graf akcie Take Two

Graf akcie Take Two Interactive (TTWO). Zdroj: LYNX Trading. Zobrazit více informací o akcii.

Akcie společnosti, která je na burze oceněna částkou přibližně 15 miliard USD, mají působivý dlouhodobý vzestupný trend a během pěti let až do poloviny roku 2018 se jejich hodnota zvýšila desetinásobně. Na současné ceně 128 USD je akcie pouze 8 % pod historickým maximem 139,91 USD. V rámci tohoto cenového rozpětí je společnost nepochybně ambiciózně oceněna. V následujících letech společnost pravděpodobně poroste mnohem silněji, než další tituly z našeho seznamu Activision Blizzard a Electronic Arts. Akcie nebyly tak špatně ovlivněny korekcí, která ovlivnila mnoho dalších herních společností. TakeTwo je vhodná pro dlouhodobé investory. Vzhledem k poněkud spekulativnější povaze sektoru by však investoři měli volit menší pozice.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

2. Akcie Activision Blizzard – lídr na americkém trhu

Activision Blizzard (ISIN: US00507V1098 – symbol: ATVI – měna: USD) je lídrem na americkém trhu v oblasti počítačových her. Společnost, která je v současné době na burze cenných papírů oceněna přibližně na 46 miliard USD, vznikla v roce 2008 sloučením společností Activision a Vivendi Universal Games, dceřiné společnosti francouzského konglomerátu Vivendi. Activision Blizzard vyvíjí a prodává akční, dobrodružné, sportovní, RPG a strategické hry pro všechny populární herní platformy, konzole a koncová zařízení. Hry jsou distribuovány jak v maloobchodních prodejnách, tak online. Rozsáhlá produktová řada Activision Blizzard zahrnuje některé z nejpopulárnějších počítačových her na světě, včetně World of Warcraft, Call of Duty, Skylanders, Guitar Hero nebo StarCraft.

Activision Blizzard je také silný v sektoru mobilních her, kde je v současnosti nejvyšší míra růstu. Populární hry pro chytré telefony Candy Crush a Bubble Witch vyvinula dceřiná společnost King Digital.

Společnost je také aktivní v sektoru elektronického sportu. Overwatch League je liga pro profesionální e-sportové týmy. Atraktivní platy a výhry v řádech milionů USD přitahují stále více profesionálních hráčů i diváků.

Digitální prodej dosahuje více než 80% tržeb

Blockbustery, jako jsou Call of Duty a Destiny 2, jsou stále více prodávány elektronicky, takže maloobchodní tržby klesají. To přináší Activision Blizzard vyšší marže. Activision Blizzard také těží z prodeje doplňků ke svým hrám. Tržby z herních transakcí loni dosáhly přibližně 3,4 miliardy USD. Tyto dodatečné tržby již představují více než polovinu celkových výnosů. Včetně předplatného a stahování přesahuje digitální prodej Activision Blizzard 80 % všech výnosů – rekord v sektoru.

Od roku 2020 se očekává opět zvýšení tržeb a zisků

V poslední době tržby a zisky Activision Blizzard stagnovaly. V loňském roce tržby ve skutečnosti klesly ze 7,5 miliard USD v předchozím roce na 6,5 ​​miliard USD, zatímco zisk na akcii klesl o 15 % z 2,72 na 2,31 USD. Letos by se však tržby i zisky měly znovu zvýšit díky novému hernímu obsahu. Analytici očekávají, že se tržby zvýší na 6,8 miliardy USD a zisk na akcii na 2,45 USD. V roce 2021 se očekává, že tržby dosáhnou hodnoty 7,4 miliard USD, a zisk na akcii vzroste na 2,81 USD. Krize v důsledku COVID-19 není dosud do těchto odhadů zahrnuta a očekává se, že zvýšené herní aktivity během karantény se také kladně odrazí na hodnotě akcií. Bude zajímavé sledovat, jaký dopad bude mít karanténa na konečný výsledek.

akcie Activision Blizzard (ATVI)

Graf akcie Activision Blizzard (ATVI). Zdroj: LYNX Trading. Zobrazit více informací o akcii.

Pokles kurzu nabízí možnosti vstupu

Activision Blizzard je lídrem na herním trhu. Přestože růst a zisky v poslední době stagnovaly nebo dokonce klesaly, vyhlídky společnosti jsou kladné. V horizontu 12–18 měsíců by akcie mohly opět dosáhnout historického maxima 85 USD z roku 2018.

1. Akcie Electronic Arts (EA)

Electronic Arts (ISIN: US2855121099 – symbol: EA – měna: USD) je také velkým globálním hráčem v odvětví videoher. Z hlediska prodeje se jedná o číslo 2 na americkém trhu. Společnost z Kalifornie vyvíjí a prodává hry pro herní konzole, počítače, mobilní telefony a tablety. Značka EA je známá svými sportovními simulátory (FIFA, Madden NFL, Need4Speed), kde je nesporným lídrem na trhu. Existují však také velmi úspěšné, vysoce kvalitní hry a blockbusterové značky v dalších typech her, jako jsou The Sims, Battlefield nebo Dragon Age. Se současnou tržní kapitalizací 29 miliard USD společnost značně zaostává za výše zmíněnou společností Activision Blizzard

Digitální prodej činí 77% tržeb

Electronic Arts má již více než 300 milionů registrovaných hráčů po celém světě. Společnost prodává své výrobky licencovaným maloobchodníkům a specializovaným prodejcům, jakož i přímo koncovým klientům prostřednictvím své vlastní online platformy. Digitální prodeje již generují silných 77 % celkových výnosů. Jednou ze slabých stránek EA je stále segment mobilních her, který i přes současné tempo růstu přibližně 25 % v poslední době stále zaostává za očekáváním.

Několik nových verzí úspěšných her  je krátce před vydáním

Ve třetím čtvrtletí finančního roku 2019/20 byly výsledky smíšené. Zatímco na jedné straně byla o 0,02 miliardy USD překročena očekávání prodeje ve výši 1,98 miliard USD, celkový výsledek byl spíše zklamáním. Zisk na akcii činil 1,18 USD, což je méně než polovina z očekávaných 2,51 USD.

Růst prodeje za poslední tři roky byl relativně mírný – v průměru o 3 %, protože do produktového portfolia nepřibily žádné zvučné tituly. Zisk na akcii vzrostl v průměru o 5 %. Analytici očekávají, že se roční zisk na akcii nadále zvýší přibližně o 10 % ze 4,25 USD na 4,67 USD a v nadcházejícím roce 2020/21 vzroste zisk na akcii na 4,93 USD. Možné pozitivní dopady z koronavirové karantény nejsou v tomto odhadu dosud zahrnuty.

Graf akcie Electronic Arts (EA)

Graf akcie Electronic Arts (EA). Zdroj: LYNX Trading. Zobrazit více informací o akcii.

Silná pozice během kronavírové krize

Akcie Electronic Arts mají také dlouhodobý vzestupný trend, který začal v roce 2013 na ceně přibližně  20 USD a pokračoval až do léta 2018, kde se zastavil na ceně 150 USD. Současná cena 99 USD je přibližně 13 % pod ročním maximem z ledna. Electronic Arts si však, stejně jako většina ostatních herních akcií, během koronavirové krize vedla mimořádně dobře. Vzhledem k pokračujícímu nárůstu podílu digitálního prodeje se očekává, že zisky EA výrazně vzrostou i při mírném růstu tržeb.

Investice do akcií herních vývojářů u LYNX

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, u společnosti LYNX máte široké možnosti, jak investovat do akcií herních vývojářů. S LYNX můžete obchodovat akcie, ETF, futures, opce či forex za příznivé poplatky s přístupem na více než 100 světových burz ve více než 30 státech.

Obchodovat můžete z pohodlí svého domova prostřednictvím naší profesionální platformy.

Sledujte naše makroekonomické zpravodajství či frekventovanější WhatsApp mobilní zpravodajství, abyste včas zaregistrovali důležité události na kapitálových trzích.

Obchodujte akcie s LYNX

S LYNX je jednoduché vytvořit si diverzifikované portfolio. Pomůže Vám k tomu přístup na více než 100 burz ve 30 zemích světa. Zároveň máte možnost sledovat aktuální akciové tipy od LYNX , které mohou sloužit jako inspirace pro Vaše portfolio.

Investujte do akcií s LYNX
Investiční produkty

Akcie Wirecard – německý zprostředkovatel plateb se hroutí

25. června 2020 | Akcie

Akcie Wirecard propadly o více než 90 % během několika málo dní. Skandál Wirecard otřásl nadějnou firmou v základech. Jaká je budoucnost této společnosti?

Číst dále
marihuanové akcie

Investice do marihuany – Nejlepší konopné akcie a ETF v roce 2020

12. června 2020 | Akcie

Marihuana je legalizována ve stále více státech světa. ✅ Zjistěte jak profitovat na této nové vlně a objevte 10 nejlepších marihuanové akcií roku 2020.

Číst dále

3 nejlepší akcie big data a umělé inteligence v roce 2020

05. června 2020 | Akcie

Big Data akcie a umělá inteligence jsou obory s obrovským růstovým potenciálem. Objevte ty nejlepší Big Data akcie roku 2020.

Číst dále


Klíčová slova: WhatsApp | Breakout | Breakout Trader | FOREX | TTWO | Akcie Take Two Interactive | Online hry | eSports ETF | Electronic Arts (EA) | Akcie Electronic Arts | eSports | Take Two Interactive (TTWO) | Boom na trhu | Ziskové marže | Akcie Wirecard | Covid | Akcie big data | Big data | Umělé inteligence | Activision Blizzard | Activision Blizzard (ATVI) | ATVI | Akcie Activision Blizzard (ATVI) | Akcie Activision Blizzard | Umělá inteligence | Technologické akcie roku 2020 | Nejlepší technologické akcie | Karanténa | Potenciál | Koronavirové krize | Růst | Kalifornie | Tencent | Profitovat | WP | Současná cena | Vývoj | COVID-19 | Dovednosti | Finanční ředitel | Pokles | Akcie s LYNX | Obchodujte akcie | Akcie roku 2020 | Google | Komunikace | Budoucnost | Inovace | Netflix | Dlouhodobí investoři | Wirecard | Nejlepší akcie | Investujte | Vivendi | Míra | Prognózy | Celebrity | Rozvoj | Další rozvoj | Na burze | Průmysl | 5G | Vyhlídky | Miliardy | PEGI | UCITS ETF | Objem | Obchodní model | Digitalizace | Obchodujte | Jak se stát lepším investorem | Akcie roku | Investujte do akcií | UCITS | Akcie a ETF | Volný čas | Pokles kurzu | Akcie herních vývojářů | Investice do marihuany | Konopné akcie | Odhady analytiků | Akcie společnosti | Technologické akcie | LYNX Trading | Očekávání | Výnosy | Investovat do akcií | Krize | Poplatky | Tempo růstu | Burze | Tržby | ROCE | Indie | Zisky | Zprávy online | Zprávy | Zpravodajství | Trh | Řízení rizika | Portfolia | Management | Jak investovat do akcií | Jak investovat | Investice do akcií | Graf | Cena | LYNX | Investovat | Obchodovat | Výsledky | Zisk | EU | Investoři | Obchodování | USD | EUR | Analytici | Zisk na akcii | VaR | Trigger | Trend | Trading | Trader | Pozice | Portfolio | Poplatek | Opce | Obchodník | Měna | Marže | Margin | Investování | Investor | Investice | Intradenní obchodník | ISIN | Futures | Akcie | Maloobchodní tržby | Rizika | Akciové tipy | Daně | Dividendy | ETF | Apple | Obchodní deník | USA | Video | Čína | Money management |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Nejistota ohledně podoby obchodní dohody opět přesvědčila investory akcie vyprodávat
  Po včerejší eufórii přišlo na trhy vystřízlivění. Za nedostatku nových makroekonomických ukazatelů se opět mezi obchodníky několikrát skloňovala obchodní dohoda mezi Spojenými státy a Čínou. Převažující nejistota nad její podobou vedla k vybírání včerejších zisků. Evropský index Stoxx 600 se po celý den nachází v červeném a v závěru obchodování ztrácí 0,7 %. Nejhůře se daří prodejcům spotřebního zboží (-1,6 %), z nichž nejhlubšími ztrátami trpí automobilky a jejich dodavatelé komponent (-2,4 %).
 • Nejistota okolo brexitu prozatím nekončí, míč je na straně EU
  Dolní sněmovna britského parlamentu přijala Johnsonův plán na vystoupení z EU většinou 329 hlasů. Vzápětí ale odmítla jeho návrh na schvalování celé dohody, a to hlavně z toho důvodu, že by na celý proces měli poslanci jen tři dny. To efektivně znamená, že se brexit do konce tohoto měsíce nestihne a celá situace se nyní ještě trochu komplikuje. Míč je nyní na straně EU, která má na stole žádost Borise Johnsona o prodloužení termínu pro vyjednávání do konce letošního ledna. Johnson ale zároveň tuto žádost v druhém dopise popřel a včera zdůraznil, že pokud EU prvnímu dopisu vyhoví, vyvolá v zemi předčasné volby. Je ale zatím nejisté jak se zachová v případě, že EU udělí Británii kratší odložení, což některé zdroje z EU údajně zmiňovaly jako možnou alternativu. Trhy nyní čekají na odpověď EU, která bude pro další dění v Británii klíčová.
 • Nejistota před ČNB dál doléhá na korunu, eurodolar ráno lehce ztrácí
  Euro včera posílilo, pak se vrátilo a dnes kleslo dál mírně dolů. Vůči dolaru se ráno stabilizuje kolem ...
 • Nejistota roste, hospodářské výsledky společnosti Alcoa splnily očekávání
  Evropské akciové trhy otevřou v úterý níže, a to po výrazném poklesu v Asii, jehož příčinou byla skutečno...
 • Nejistota se stala jistotou, USD zastavil pokles.
    Nerozhodnost USA politické reprezentace při řešení ekonomických otázek se stala jistotou, která pomohla USD z...
 • Nejistý výhled na 2019 pro FED, objevují se zajímavé investiční alternativy
  Konec roku 2018 a začátek toho příštího je a bude ovlivněný několika faktory: prozatímním příměřím v obchodní válce mezi Čínou a USA, politikou FEDu nebo situací v Asii, která nahrává investičním nástrojům s vysokým výnosem.
 • Nejistý začátek roku 2011
  zdroj: www.saxobank.czKomoditní trhy se pokusily udržet prosincové momentum, některé trh...
 • Nejkrásnější místo na první rande
  Našel jste si díky internetu skvělou přítelkyni. Prozatím jste se však ještě osobně neviděli. Vaše první rande hod...
 • Nejlepší akcie a ETF na indickém trhu v roce 2020
  Indie je rozvíjející se ekonomikou s obrovským potenciálem. Pro mnoho investorů je indická ekonomika stále neznámou oblastí, která však skrývá mnoho investičních příležitostí ale i specifických rizik.
 • Nejlepší akcie evropských Prasátek
  Podívali jsme se na nejlepší akcie evropských Prasátek – PIIGS, tj. Portugalska, Itálie, Irska, Řecka a Španělska. Pro naše klienty jsme z těchto zemí zanalyzovali akcie, které jsou zahrnuty do indexu Stoxx 600 a vynechali finanční sektor. U finančních společností z těchto zemí se domníváme, že čísla z jejich účetnictví ještě nemusí plně odrážet realitu a potenciální rizika. Vycházíme z čísel, která jsou k dispozici na Bloomberg Terminalu.
 • Nejlepší akcie 4. generace – investujte do nové éry umělé inteligence
  Rostoucí digitalizace ekonomiky vede k vážným změnám, zejména ve výrobě, a má obrovský dopad na moderní pracovní svět. Stále více výrobních procesů je digitalizováno moderními IT systémy, takže mohou být provozovány automatizovaně a pokud možno co nejvíce autonomně.
 • Nejlepší akcie 4. průmyslové revoluce – investujte do společností budoucnosti
  Jaké scénáře jsou myslitelné a jak se mohou investoři adaptovat na aktuální tržní situaci? Investice do dlouhodobých růstových trendů, jako je cloud a umělá inteligence, nabízejí příležitosti k dobrým investicím. Krize okolo pandemie koronaviru doslova otřásla akciovými trhy v základech. V následujícím článku se podíváme na aktuální vývoj na finančních trzích.
 • Nejlepší americké dividendové akcie
  Představíme vám způsob, jak jednoduše obohatit vaše akciové portfolio. Způsob jak docílit vyššího příjmu na pravidelné bázi a jak překonat výnosy nejdůležitějších indexů jako je index S&P 500 či DAX.
 • Nejlepší americké dividendové akcie 2019
  Snem každého dlouhodobého investora je nakoupit akcie a vyčkat, až se mu investice vrátí. Představíme vám způsob, jak jednoduše obohatit vaše akciové portfolio. Způsob jak docílit vyššího příjmu na pravidelné bázi a jak překonat výnosy nejdůležitějších indexů jako je index S&P 500 či DAX.
 • Nejlepší biotechnologické akcie roku 2020
  Akcie sektoru biotech jsou mezi investory nesmírně populární. Velké potenciální výnosy v blízké budoucnosti l...
 • Nejlepší bitcoinové a blockchainové akcie roku 2019
  Pokud chcete také využít výhod bitcoinového humbuku, měli byste pečlivě zvážit své možnosti. Má smysl nakupovat Bitcoiny v běžných cenách nebo investovat do produktů, jako jsou CFD a certifikáty spojené s cenovým vývojem kryptoměny?
 • Nejlepší bitcoinové a blockchainové akcie roku 2020
  Bitcoin je fenomén posledních let, který se dá s trochou nadsázky přirovnat ke zlaté horečce v 19. století. Nicméně splasknutí bitcoinové bubliny v roce 2018 mnoho investorů odradilo od přímého investování do Bitcoinu. Jaké jsou možnosti investice do bitcoinu v roce 2020? V následujícím článku rozebereme společnosti, které mohou nepřímo profitovat z potenciálního nárůstu hodnoty Bitcoinu a dalších kryptoměn.
 • Nejlepší blue chip akcie & ETF roku 2019
  Akciový trh má rád technické termíny. Přezdívky, parafráze a zkratky mohou být pro mnoho lidí nesrozumitelné. A mnoho investorů chápe tyto termíny špatně, protože jen samy o sobě často nevysvětlují, jaký význam se pod nimi skutečně skrývá.
 • Nejlepší blue chip akcie & ETF roku 2020
  Akciový trh má rád technické termíny. Přezdívky, parafráze a zkratky mohou být pro mnoho lidí nesrozumitelné. A mnoho investorů chápe tyto termíny špatně, protože jen samy o sobě často nevysvětlují, jaký význam se pod nimi skutečně skrývá.
 • Nejlepší čas pro obchodování indexů? 8:00 - 9:00 středoevropského času
  Obchodujete indexy? Pak vás rozhodně bude zajímat následující skutečnost: téměř polovina veškerých zisků, které za posledních 10 let nabral index S&P500, proběhla během jedné jediné hodiny. Jde o hodinu předcházející otevření evropských burz, tedy 8:00 - 9:00 středoevropského času (SEČ). Vyplývá to z analýzy dat, kterou provedl Eric Scott Hunsader na eMini pro S&P 500, tedy na futures, které lze na GLOBEXu obchodovat téměř 24 hodin pět dnů v týdnu.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy